VERSCHE BERVOETS AK. broeken _EN RINGERS ERT Wat is de Cineac Uit Amsterdam Uit Alkmaar K KLEEDINC Front Nypels BEATA 50 35 20 „Direct uit Amerika" 7 Kijken is koopen bij CLOECK VERBREEDING VAN DE BERGERBRUG DINSDAG 31 OCTOBER AKERSLOOT Naar Pari jsch voorbeeld MEDEMBLIK Niet urgent ANNA-PAULOWNA ONDERDIJK OBDAM VENHUIZEN BLOKKER EDAM ZIJPE GROOTEBROEK BROEK OP LANGENDUK RAADSLID VAN MEERVELD BURGERBRUG CASTRICUM HAUWÉRT BURGERLIJKE STAND HOOGWOUD HOORN leveren uitsluitend voor HEEREMMODE MAG. De alleenvertegenwoordigers Holland HOEDEN vanaf. f 1.45 Bij inlevering dezer advertentie op alle hoeden 10% KORTING. PETTEN vanaf25 ets Ml DDERtTRA AT 4 Alkmaar. NU gosJkoopw! Eisch daarom voor echte vortche „Camel" „ALVANA" op do banderolle MHNH ■’C? J.” 't Hof K. wordt. Sport re- deser geven „avonden”. ont- een te praten, zeer ontmga heeft geantwoord, dat Op zyn zeventigaten verjaardag GEMEENTERAAD Kennemer Rij sociëteit v. Meerveld op ’-5? CAMEL heer den ALVANA I Contingenteering van meubelen en vrouwen-bovenkleeding B. en W. stellen voor de Berger brug 6.5 M. te verbroeden 4 Burgerlijke Uand Geboren: Jacoba doch ter van Llbbe Hazenberg en Wletske Fokkellna van Dük; Marla Lamberts, dochter van Lam- bertus van Gelder en Marla Louisa Engberink Ondertrouwd: Johannes Theodorus Droog en Eva Cornelia Schoon. Gehuwd: Gerhard Tlben en Allda Glim. Overleden: Engel Kootnen. 67 jaar, gehuwd met Trijntje Kars. Oud - burgemeester Biaschop. Zooals reeds eerder gemeld, zal door oud-burgemeester Bis schep Zaterdag aa. alsnog gelegenheid worden gegeven, persoonlijk afscheid te komen nemen. Voor particulieren en corporaties bestaat hier toe gelegenheid van half negen tot tien uur in het DoelenhoteL ‘rokken ie-per- ge- op Een nieuw filmtheater in de hoofdttad Jacobus Mad lol; Da vloeibar* caram*! in das* bonbon ia varrnkkolilk. Zaan- Den Bil de Kamer van Koophandel en Fabrieken Hollands Noorderkwartier, Oudegracht 182 voor voor van Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauw zeer alhier breidt zich nog steeds uit. In de afgeloopen week werden 30 nieuwe gevallen aangegeven, zoodat nu In totaal 280 veestapels door genoemde ziekte zijn aangetast. er 1 sprekende stemmen. De windladen zijn volgens het pneumatlsch- nog v. verschillende uit te voe ren werken, waarvoor deze leenlng wordt aan. gegaan. werd verricht door den Directeur. De Jonge Wacht In carré- formatle opgesteld, met standaard en groepe- vlaggen. daarbij een groot getal leden van de St. Jozefgezellen en Bestuursraad, vulden de zaal. Na de liturgische plechtigheden hield de Weleerw Directeur een geestdriftige toespraak. Na afloop had de feestelijke bijeenkomst van de patronaatsjongens plaats, welke In alle op zichten slaagde. OveTgepiaatat MeJ. Edelman, telefoniste bij het Rükskantoor. wordt met 1 Nov. over geplaatst naar Umulden. R.K. V.V. „Strandvogels”. Het tweede had Z. V. V. 2 van ZwaagdUk op bezoek. De gasten wisten belde punten te veroveren, zü wonnen met 42. f 27000—; b de onder a genoemde uitgave nader te gelen bij suppletoire begrootlng. Overgeplaatst De heer G. Koele, ploegbaas bü de Nederlandsche Spoorwegen, is overge plaatst In gelijke betrekking te Egmond aan den Hoef. Nag**r van een brand De brand welke Donderdagavond In het perceel van den heer H. woedde heeft een hoogst onaangenamen na geur gekregen, doordat H. die tot heden nog steeds In de politiewacht vertoeft, bekend heeft dat met opzet brand gesticht Is en wel op zijn instigatie door G. 8. en A. 8 te Amsterdam. De beide .aatsten zijn eveneens opgespoord en naar hier overgebracht. Een van hen Is In de cel te Volendam Ingesloten, daar men hier „vol” was. Nieuwe inspectie-Invoerrechten te Zaandam. De inspecteur der belastingen H. F. C. van Lelyveld te Amsterdam Is met ingang van 1 December e.k aangewezen als hoofd eener nieuwe Inspectie der invoerrechten en accijn zen te Zaandam. Hieronder ressorteert de dienst der invoerrechten en accijnzen der be staande Inspecties der belastingen te dam. Purmerend, Alkmaar, Hoorn en Helder. In deze laatste plaats wordt een sub-lnspectle gevestigd. Op Zondag 5 November >1. zal de Kennemer Rljsoclëtelt een tally-ho, met eventueel een ge- zelschapsrit organIseeren In de duinen van het Provinciale Landgoed, tusschen den Heerenweg naar Egmond en het terrein der werkverschaf fing te Castricum. Een taUy-ho Is geenszins een moeilijke wed strijd. integendeel, hij biedt juist aan begin nenden en meergevorderden volkomen gelijke kansen. Er wordt gereden 500 M. In stap, daar na 500 M. in draf en tenslotte over een bepaal den afstand In galop, met dien verstande, dat gedurende de eerste 500 M. alleen, doch dan zoo snel mogelljk. gestapt moet worden. Een of meer passen in draf of galop kunnen straf- punten. zelfs disqualificatie tengevolge hebben. Op dezelfde wijze mag op de tweede 500 M. uitsluitend gedraafd worden. Met eenige verbazing zal dit plan, dat vrij wel als uit de lucht komt gevallen, door de bur gerij worden vernomen. Zonder nadere gegevens kunnen wjj vooralsnog de urgentie van dit werk dat maar liefst ƒ27.000— vordert, niet inzien. Natuurlijk zal nu ook de Geesterweg verbe terd moeten worden. Dan Is er een eerste klasse verkeersweg BergerwegScharloo—Oeeater- wegBergerbrug. Jammer genoeg echter hebben wu aan al dat moois nog weinig, zoo lang de toegang tot dezen prachtweg nog in den ouden staat blijft. OostclUk ligt het meer dan smalle Zevenhui zen Dat hier deeerste Jaren verbetering zal komen, achten wij den flnancleelen toestand der gemeente In aanmerking genomen ultge. sloten. En dan de beruchte overweg aan de Westzijde. Heel veel schot zit In deze kwestie ook nog niet. Het blijkt zelfs, dat de eerste belangheb bende hier nog niet eens tot onderhandelen kan komen. Ons kwam namelijk ter oore. dat het gemeentebestuur van Bergen op t verzoek van B. eb W. van Alkmaar, om eens over deze zaak 45 Ct. 52 S Ct. 59 ct. 67 Set. 75 ct. 82K ct. 80 ct. Damesmaat 98 ct. Bijpass. kaartje brat cadeau E. B U E R 8 - HOUTTIL At c-p dLn rtLiasn-S W. Geboren: Anna Theresia Maria, d. i Wilhelmus Lut en Helena Johanna Johannes Willebrordus a v. Harmen Jan Licht en Allda Jchanna Goudsblom; Sjjmen Klaas z. v. Klaas Smidt en Metje Timmerman. Overleden: Dteuwertje Schoen, geh. met Dirk Schuytemaker. 67 jaar; Anna Magdalena Boeckhorst Meyer, 57 jaar; Jansje de Moet, wed. van Frans Roobeek. 80 Jaar. Straatverlichting. Bij het naar huis gaan van een uitvoering geraakte de echtgenoote van den heer J. 8. door de duisternis misleid in het water. Gelukkig werd haar hulpgeroep gehoord en kon zjj weder op het droge ge bracht worden. Wel ware het te wenschen, dat bü uitvoerin gen de straatverlichting wat langer brandde, hetgeen In een groote behoefte zou voorzien. Het nieuwe orgel Aan hen die zich tnte- resseeren voor de inrichting van het JJ Zon dag Ingewijde orgel, zü vermeld, dat het van het rein-pneumatische systeem Is. De speel tafel is geheel vrijstaand van het orgel, heeft 2 mannalen, ieder omvattend 56 toetsen en voor pedaal, omvattend 30 toetsen. Voorts zijn 13 reglsterdrukkers aangebracht voor 10 Sleutelbeen gebroken Zondag had de kee per van Victoria 2, de he r P. Koenls, het on geluk. tijdens den wedstrijd tegen voorwaarts 2, zijn sleutelbeen te breken. voor 1 te Alkmaar, zjjn formulieren verkrijgbaar het aanvragen van Invoervergunningen meubelen, waarvan de Invoer met Ingang 1 October JJ. is gecontingenteerd. Tevens wordt aan belanghebbenden mede gedeeld. dat pelterijen niet meer onder de con tingenteering vallen, met uitzondering van bontkragen, bontmanchetten en bontatrooken voor zoover deze kennelijk bestemd zjjn voor garneerlng of versiering van vrouwen- en meis- Jes-bovenkleedlng. ONZE RECLAME- KINDERKOU8EN prima wol en Ijzersterk, tot 2 jaar van 2 tot 4 jaar van 4 tot 6 jaar van 6 tot 8 jaar.. van 8 tot 10 jaar van 10 tot 12 jaar van 12 tot 14 jaar kegel 1 laden-systeem. De lade voor het hoofdmAnnaal is Ingericht 5 sprekende registers. De lade voor het l>*t daar geen aanleiding toe vond. Dat In aanmerking genomen, lijkt ons de verbreedlng van de Bergerbrug hoe ge- wenscht ook in andere omstandigheden nu niet allereerst noodzakeHJk. Als er nu toch ƒ27.000.— beschikbaar ia. zouden deze wel voor andere objecten zijn aan te wenden, die van meer direct belang zijn voor onze stad. Samenwerking Onlangs had een bijeen komst plaats van de besturen van diverse R. K. vereenlglngen in de belde parochies. Het doel vergadering was. in het winterseizoen samen te werken tot het welslagen van de te opdat deze van «en goede opkomst zullen verzekerd zijn. Als gevolg hier van zal op 26 November as. de eerste spannings- en ontwlkkelingsavond plaats vin den in het Patronaat Medewerking zullen verlee- nen de gemengde zangvereeniging „Si. Theresia" en het fanfarecorps ..St. Pancratius”, terwijl een spreker zal worden uitgenoodlgd voor een alge meen onderwerp, rakende de Katholieke Sociale Actie. Bibliotheek Naar men ons mededeelt Is de bibliotheek weer geopend. De boeken kun nen worden gehaald eiken Zondag, na de Ves pers, In het R. K. Parochiehuis. Victoria I begaf zich JJ. Zondag naar Heerhutfowaard. om daar 8. E. W. I te bekampen, voor de competitie. Scheidsrechter Van Os was echter niet van de partij, zoodat vriendschappelijk gespeeld werd. Het is een malle wedstrijd geworden, waarin de Vlctorla- nen zich lieten kloppen met 81. Goed spel werd van Vlctoriazljde niet te zien gegeven. Victoria II verloor uis van Voorwaarts II uit 3—0. De Raad dezer gemeente vergaderde gister middag ten Raadhulze, onder voorzitterschap van wethouder Hemmer. De burgemeester was wegens lichte ongesteld heid verhinderd. De VOORZ1 'l't ek ultte na opening der vergadering woorden van deelneming mei de familie van de slachtoffers van het ongevaj Vrijdagavond gebeurd bij de Hembrug. B en W. stelden voor een geldleenlng aan te gaan van 50.000 tegen een koers van 100 pCt. A 4S pCtvoor den tijd van 25 Jaar; voorts nog een geldleenlng van 40.000 A part tegen 4}4 pCt. voor den tijd van 20 jaar. Deze leenlngen zijn noodlg tot dekking van in den loop van bet jaar toegestane credleten ad 149.000 Voor het restant ad 59000 kan tegen half November een aanbieding van Je N.V. Bank voor Ned. Gemeenten tegemoet wor den gezien. De heer DE NIJ8 vraagt of ten allen tijde tot conversie kan worden overgegaan, waarop de VOORZITTER bevestigend antwoordt. De heer AUKES wijst er op. dat in de bij lage gesproken wordt van ƒ3000 voor school men beien; dit bedrag Is echter ook gevoteerd leermiddelen enz. Spr. zag dit gaarne in het besluit geregeld. De heer B. RES was tegen het aanschaffen van nieuwe meubelen voor de O. L. School voor ƒ850: daarom kan hü nu ook niet zijn stem geven aan het voorstel van de leenin* ad ƒ40.000. De leenlngsvoorstellen werden conform aan genomen z. h. st. Alleen was de heer B. Res tegen het voorstel van de leenlng van 40.000. De heeren B. RES en G. F. RES wenachten geacht te worden te hebben gestemd tegen de leenlng van ƒ50.000* De heer AUKES wil graag weten waarom deze heeren tegen stemmen; misschien is er dan voor hem ook een reden dit te doen. De heer G. RES zegt, dat het bouwen van oen oven aan het gasbedrijf de reden Is. waar na de heer AUKES geen behoefte heeft tegen te stemmen. Het voorstel Inzake de leenlng van ƒ57.000 werd met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen de heeren B. en G. Res en Twisk. N. a. v. een vraag van den heer B. RES deelde de VOORZITTER mede, dat B. en W. overwegen het kermisterrein niet op de voor genomen wijze uit te voeren, met het oog op het feit, dat het terrein in de toekomst niet rendabel zal blijken. Voorts werd voorgesteld met de N. V. M'J voor Gemeentecredlet te Amsterdam een over eenkomst inzake renteverlaging aan te gaan; het betreft een geldleenlng van 91.767 750 tegen een rente van 5% pCt.; voorgesteld wordt een verlaging tot 4X pCt.; een conversie zou voor de gemeente duurder uitkomen. Conform z. h. st. besloten. Besloten werd met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een rekening-courant aan te gaan tot een oedrag van 60.000 voor den gewonen dienst en ƒ40.000 voor den kapitaaldienst. Enkele raads’eden wilden hun steun voorbehouden t. Raadsvergadering. De Raad dezer meente komt in openbare zitting bijeen Donderdag. 2 November, des avonds te 8 uur In deze vergadering zal de begrootlng 1934 behandeld worden. Feest van Christus’ Koningschap. Op waardige wijze is Christus' Koningschap door de mannelijke jeugdbeweging gevierd. Na een algemeene H. Communie van de le den, waarbij de Jonge Wacht In costuum was gestoken, vereenlgden zij zich met den Eerw Directeur en heeren leiders tot een gemeen schappelijk ontbijt, waarbij kapelaan R. Oud zijn jongens hartelijk toesprak. Des middags vond de intronisatle plaats van het H. Hartbeeld. Een mild gever schonk het patronaat dit beeld. De plechtigheid Eerw. De VOOZITTER wijst er op. dat voorstellen hieromtrent nog in den Raad komen. Hierna werd voorgesteld de vroeger openbare lagere senool I af te breken. De heer^DE NfJS bespreekt de mogelijkheid de school voor een of ander doel In te rich ten. Spr. gelooft niet, dat het mogelljk zal zijn. Beter is het z. 1. de school te sloepen, om verdere kosten te voorkomen. De heer AUKES heeft er zich over verwon derd dat er geen toelichting bfj dit voorstel by de stukken was. - Is het niet mogelijk dat de gemeente eens behoefte heeft aan lokalen? Kan het gebouw niet eens i.og practlsch van nut zijn? Is het de bedoeling ter plaatse een plein tr krijgen of hebben B. en W. andere planner, met bet openkomende terrein? De heer HELLINGA vraagt, of het gebouw niet geschikt kan gemaakt worden voor Je werkloozen als verblijfplaats of cursussen. Een plein zou zX verfraaiing van het dorps centrum geven. De heer SPAAN8EN vraagt of het sloopen eventueel aanbesteed wordt. De heer B RES vraagt, of de afbraak voor het wegenplan noodlg is; misschien Is het ge bouw nog rendabel te mbaken. De Hirer G RES hoopt, ofschoon hü tegen de nieuwe ^school was. dat deze oude zoo gauw mogelük verdwünt; handhaving van het ge bouw zou z. 1. maar kosten meebrengen. Spr. is voor stooping by aanbesteding De heer TWISK wil het gebouw reeerveeren als huisvesting voor arme menschen. De VOORZITTER zegt, dat geen preadvies is gegeven om het aan den raad over te laten. Spr. meent echter, dat het gebouw een bouw val wordt, als het gehandhaafd wordt. Een voorstel om er nog gelden aan te besteden zou de Raad toch met aannemen. Wat er voor In de plaats komt, dient over wogen te worden. 8pr. stelt zich voor, dat het gesloopt wordt. In werkverschaffing, of In aanbesteding met voorwaarde, dat de werkloozen eraan tewerk gesteld moeten worden. De heeren HILLINGA en AUKES willen het gebouw handhaven, omdat de gemeente de lo kalen nog wel eens dienstbaar kan maken aan het een >t ander. De heer B. RES stelt voor het voorstel uui te houden tot volgend jaar om te zien op welke wyae gebouw gebruikt kan worden De heer DE NIJ8 sluit zich hierbij aan. De heer SPAANSEN wU eerst weten, welke kosten hieruit voortvloeien. Wethouder DE VRIES merkt op, dat de werkloozen geen prijs stellen op het gebouw; daarom is spr. van meenlng dat er geen be hoefte bestaat, als de heer Helllnga meende. De zorg voor de Jeugdige werkloozen moet mede uitgaan van het particulier initiatief. De lokalen van de school op Baklium kunnen goed voor het geven van cursussen gebruikt worden. Het puin van de oude school kan voor be- hardlng van zandwegen gebruikt worden. Na nog eenige discussie werd op voorstel van den heer DE NIJS besloten het voorstel aan te houden tot de volgende vergadering. Na rondvraag sluiting. voor 5 sprekende registers. De lade voor het bovenklavier voor vier. De pedaallade Is ingericht voor subbas 16. De windvoorzlenlng geschiedt door een electrt- sche ventilator voorzien van geluiddemper en regelaar. Ook bezit het orgel een zwel kast voor het bovenklavier waarvan de Jalousieèn onhoor baar draaien op glazen platen. Doordat de frontpüpen genomen zün uit de Prestant 8 voet, heeft het front een flink aanzicht gekregen. Het orgel heeft tesamen 580 sprekende püpen. De groote püpen zün vervaardigd uit zink met alluminiumbrons overtrokken de kleinere reep, uit 40 en 60 tin. Alle registers zijn door loopend behalve de vox coelestis. daar het geen doel heeft deze ook In het onderste octaaf te doen zweven. Juist doordat alle registers ook hun groote püpcn heb ben In de bas en b.v. niet enkele baskanten gecombineerd worden, krügt men een masieven grondtoon wat Juist In zoo menig orgel ont breekt, en wat elgenlük den waren orgeltoon vormt. Het orgel is vervaardigd door den heer Glesen uit Goes (Z.) De Bergerbrug levert in verband met haar geringe breedte voor het verkeer ernstige moeilükheden op. Dit klemt te meer, nu deze brug zich bevindt In één van de voornaamste toegangs*egen tot de binnenstad. B. en W. hebben overwogen, of door ver breedlng van de brug aan deze bezwaren kan worden tegemoet gekomen. Een drietal plan nen zün daartoe ontworpen, waarbü de ver breedlng onderscheidenlük op 6.50 M., 3 M. en 3 M. is geprojeteerd. Het eerste plan Is het meest in overeenstem ming met de behoeften van het verkeer en een verbreedlng van 6.50 M. zal ook in meer ver- wyderde toekomst voldoende zün. De ra ming van kosten voor dit plan bedraagt f 27000. Zoowel de commissie van büstand voor open bare werken, als de commissie van büstand voor de financiën kunnen zich met dit plan vereenigen. Met verwüzlng naar de bij de stukken ter Inzage gelegde adviezen dezer commissies stel len -Burgemeester en Wethouders den Raad voor: a de Bergerweg met 6.50 M. te verbreeden overeenkomstig plan A en hun college daar voor een credlet toe te staan van ten hoogste Zooals reeds In een kort bericht werd vermeld, ’al binnenkort een nieuw filmtheater worden gebouwd in de Regullersbreestraat te Amster dam, ter plaatse, waar thans' het „Café de la Paix" in nietsdoen zün dagen slüt. In verband met deze plannen hebben wü een onderhoud gehad met den directeur der nieuwe onderneming, den heer A. Penning, thans di recteur van het fllm-theater „De Uitkük”. Het nieuwe theater, dat van heel anderen aard zal zün dan de thans in Nederland bestaande bioscopen, wordt geëxploiteerd door de Pransche groep, die de bekende Cinéac-theaters in Parüs. Brussel. Antwerpen en Gent In beheer heeft Het zal dan ook den naam „Cinéac" (Clné- actualtteiten) dragen en naar het Franache mo del worden gebouwd. De zaal, die om redenen van acoustiek In el- vorm wordt gebouwd, zal 650 zitplaatsen be vatten. De deuren gaan automattach open en dicht, wanneer een bezoeker nadert, hetgeen veroorzaakt wordt door een onzlchtbaren straal, die breekt of In werking treedt, wanneer een bezoeker al of niet in de nabüheid komt. Het verkeer in het gebouw loopt In één richting met het gevolg, dat ook ingang en uitgang twee verschillende deuren noodlg maken. De voorstellingen In de ..Cinéac" beginnen om tien uur voormlddags en eindigen om 12 uur ‘s nachts, zonder onderbreking Om ook kinderen zonder bezwaren in de zaal te kunnen toelaten, zal er een halfduister heerschen. zoodat steeds contróle mogelük is. Bovendien kunnen ouders. Indien zü zulks wenschen. gedaan krügen. dat het uur van binnenkomst en het uur van ver trek op de biljetten der kinderen worden afge stempeld. Deze bijzondere zorg voor de kinde ren vindt haar oorzaak In het feit, dat de pro gramma's niet de vaak bedenkelflke speel» films zullen vertoonen. doch uitsluitend docu mentaire films, journalen, teekenfllms. enz. Ieder programma duurt ongeveer een uur. het geen van invloed is op de entrée-prüzen. die on geveer ..den prüs van een kopje koffie" zullen bedragen, zooals de heer Penlng veelzeggend opmerkte. Alleen de balconplaatsen zullen er duurder zün dan de plaatsen In de zaal. Naast het projcctledoek (gelulds-scherm na tuurlek) zal ook een .Atll" scherm hangen, waarop tüdens de pauze nieuwsberichten, beurs- noteeringen. sportberichten, enz zullen gepro jecteerd worden, zoodat de bezoeker ook de „bl- oscoopkrant" te lezen krijgt. Er zün echter nog meer gemakken. Tusschen 12 en 2 uur zal de bezoeker In een zaal, achter in het gebouw, gelegenheid hebben een koffie tafel te gebruiken. In de zaal zelf echter zal noch tüdens de voorstelling, noch tusschen de voorstellingen ‘n consumptie gebruikt kunnen worden. Op 1 December wordt begonnen met de af braak van het „Café de la Palx" De plannen zün door de autoriteiten goedgekeurd en de bouw zal met grooten spoed worden voltrokken. Wanneer eenmaal de „Cinéac" In de Regu llersbreestraat een nieuw accent zal brengen, zal dit ongetwüfcld het stadsbeeld kunnen op fleuren. Met name zal het wandelend publiek een open blik kunnen slaan In de cabine van het theater Deze cabine nJ., die geheel van glas zal zün. zal aan de straatzüde en slechts op drie meter noogte liggen, zoodat men van de over- zJjde der straat een ruimen inkyk heeft In het geheimste hol van een bioscoop, waardoor de aandacht vermoedelük even sterk zal worden als de zichtbaar draaiende n sen der dagbladen plegen te doen. Amsterdam zal dus binnen afzlenbaren ttjd ook Zün „Cinéac” hebben en ook Den Haag. Rotterdam en Utrecht zullen de hunne hebben, die als geheel de Nederlandsche Cinéac zullen vormen, waarvan de leiding in handen is van den heer Penning. Met belangstelling zien wü de werkzaamheden van de nieuwe onderneming tegemoet. Uit er varing weten wü, dat de Parljsche en de Bnis- selsche „Cinéac” zich doorloopend In een druk bezoek mogen verheugen. Het zal interessant zün te observeeren. hoe het Nederlandsche pu bliek op deze nieuwigheid, die bovendien een frappant blük van activiteit Is. zal réagecren Wordt het een succes, dan zal merrmwd dit kun nen betreuren. V- Stormvogels IValken I Direct na den aftrap reeds zün beide ploegen gevaariyk. Val ken noteeren na drie minuten 01. Kort hierna krügt Stormvogels een penalty toegewezen, welke echter naast geschoten wordt. Valken maakt het de achterhoede moeilijk. By een schermutseling is het 02. De mldvoor van Stormvogels, niet minder vlug, weet het net ook te vinden en verkleint den achterstand. 1X De Valken zün niet ontmoedigd. Terugspelen de op den keeper is de Valken-man «y bü om er 13 van te maken Het spel houdt z’n waarde bü beide ploegen. Het .Jtanon” moet er aan te pas komen om er voor de Vogels 23 van te maken. De Valken maken het de achterhoede benauwd en weten weer te doelpunten, 24. Na de rust verminderde het spelpeil niet. De Vogelsupporters wachten op.... het kanon dat met twee penalty's de harten doet leven, 44. Hiermede kwam het einde van dezen in de beste verhouding gespeelden wedstrijd. voor de som van 600. De heer Blokker verklaarde zich tegen het voorstel, zooals het door B. en W. was Inge diend. Volgens spr. leek deze transactie ner gens naar, daar de koopsom neerkwam op een meterprys van 25 cent, een prüs die spreker veel en veel te laag noemde. De heer Schouten ging volkomen met de meenlng van den heer Blokker mee. Spr. be schouwde dit verkoopen als „weggeven”. De voorzitter zelde, dat hü persooniyk ook niet veel voor het voorstel voelde, maar dat hü tenslotte voor de meenlng van de meerderheid in B. en W. was gezwicht. Spr. achtte den be dongen prijs zeer goedkoop. Volgens zün overtuiging moest deze grond niet minder dan 1.— opbrengen, hoewel hü zeer goed voelde, dat daar bezwaren aan verbonden waren. Tenslotte werd na eenige verdere discussie het voorstel door B en W ingetrokken, ten einde eerst nog eens nader overleg te plegen over deze kwestie met den heer Kerses. Hierna werd mededeellng gedaan van den uitslag der verpachting van het gemeenteiyk pontveer. Geopend waren 7 biljetten. Ingeschreven hadden de volgende personen: K. Mlenis 1105.P. J. Groot te Nleuwer- Amstel voor 1050.B. Schaaksma f 600. J. Hoek, Staarameer voor ƒ520.—; J. H Har berts, te Weere, voor 2550.(voor drie jaar in totaal)M Blankendaal te Kalverdük voor J 1350 en B. Thymls voor 1378.—. De gunning zal nader bekend worden ge maakt Vastgesteld werd hierna een suppletoire be groeting voor den dienst 1933 en een suppletoire begrootlng voor het G. E. B. eveneens voor den dienst 1033 De voorzitter deelde hierna mede, dat door B. en W aan den Minister van Economische Zaken een verzoek Is gedaan om een vergoe ding voor de tuinbouwers, die tengevolge van het saneeringsplan in het bollenbedryf, groot aantal bollen lïadden ingeleverd. Vastgesteld werd hierna een regeling voor de werkverschaffing, welke as. Zaterdag van kracht zal zün. Deze regeling is dezelfde, als die van het vorig jaar. alleen met dit verschil, dat op last van den Minister ^an tjekkenden uit een kas, njet meer een toeslag zal wor den ultbetaAld. Allen mogen nog het ver schil ontvangen, dat eventueel met de steun- uitkeerlng van de gemeente mocht bestaan. Daar dit op slechts een 2 A 3 werkloozen van toepassing zou zün, meenden B. en W. deze regeling te moeten laten vervallen. De ultge- trokkenen zullen voortaan onafgebroken Aan het werk worden gezet, zü het met op bepaalde tyden een week steuntrekken. Verder werd bepaald, dat er nauwlettend zal worden toegezien op de wüze, waarop de te- werkgestelden hun taak vervullen. Bü even tueel niet voldoen aan de te stallen voorwaar den. kan de betrokkene worden gestraft met uitzetting uit de werkverschaffing en in som mige gevallen met intrekking van den steun bovendien. Aan de orde was hierna een voorstel van B. en W. om een gedeelte van de wegen in de gemeente, te beplanten met boornen, in dit ge val een gedeelte van Buurtweg. B en W. had den zich om deskundige voorlichting tot de Heide Mü gewend, welke Mü uitvoerige ad viezen had verstrekt. Deze Mü. achtte voor bui tenwegen een slngelbeplanting het meest ge schikte. Bovendien gaf hy voorlichting over de meest geschikte boomsoorten, mede in verband met de nog steeds heerschende iepziekte. Het bleek ook. dat deze Mü. voor slngelbe planting met verschillende soorten gewas, een prüs van ƒ25.per honderd meter lengte be dong, een prüs, welke door B. en W. als zeer billijk werd beschouwd. B. en W. stelden daar om voor, om een gedeelte van bovengenoemden weg op die wüze te beplanten en deze beplan ting te doen geschieden onder toezicht van de Heide Mü Een en ander zou dan natuurlük ge schieden in werkverschaffing. Ook was het de bedoeling van B en W. om met het beplanten van de wegen door te gaan, voorzoover de geldmiddelen het toelieten, ten einde de gemeente zooveel mogelük te ver fraaien, opdat In de nabüe toekomst gezegd zou kunnen worden, dat men ook In dezen rijd open oog heeft gehad voor de verfraaiing en verbetering van de gemeente. De heer Schouten waarschuwde voor een versmalling van de wegen door de beplantingen. Andere leden stemden hiermede In. - De voorzitter stelde voor, aan B. en W. vrij heid van handelen te geven In deze zaak. Zü zouden naar bevind van zaken handelen met inachtneming van des heeren Schouten s waar schuwing. De heer Berkhout verklaarde zich tegen het voorstel, daar hü het beter vond eerst het weg- dek van de wegen te verbeteren. De voorzitter drong nog eens aan op het overlaten aan B. en W. Spr. vestigde er de aandacht op, dat men niet moest denken dat het gemeentebestuur zün geld beu was, doch dat het voorstel In he* waarachtig belang der gemeente was. De heer Schouten was wel voor het plan, doch wilde het meer bepaald zien. Spr. wilde door B en W. een bepaald bedrag zien ge noemd, zoodat de raad wist, waaraan hü zich had te houden. De voorzitter stelde hierop voor een bedrag van 200 A 225 beschikbaar te stellen. Hiertoe werd, met de stem van den Berkhout tegen, besloten. Op een verzoek van den heer Schouten zegde de voorzitter toe. dat gezorgd zou worden voor een voldoende bescherming van de beplanting tegen beschadiging. Tüdens de rondvraag vroeg de heer Schou ten, of er in de „steunregelingook men schen van de vakorganisaties waren vertegen woordigd. De voorzitter antwoordde ontkennend, waar op de heer Schouten verzocht een opname van deze menschen eens te willen overwegen. De voorzitter zegde dit toe. Nadat de voorzitter nog geantwoord had op •en vraag van den heer Schouten betreffende 4en technisch tekort aan het veerpont, werd de vergadering gesloten. Maandagmiddag kwamen de leden der C.H. fractie en de leden van het Kamerkleskrlng- bestuur In JCrasnapoLsky” büeen om den beer J. van Meerveld ter gelegenheid van zün zeven- tigsten verjaardag geluk te wenschen. terwül ook de Wethouders. <U' heeren Mr Kropman. Dr Vos en de heer Baas, het Raadslid de heer Carels. en de Gemeente-Secretarts. Mr. van Lier, er prüst op stelde In deze bijeenkomst tegenwoordig te zün. De heer Ter Haar sprak als voorzitter der C. H. Raadsfractie den heer v Meerveld op hartelüke wüze toe en zelde daarbij er verbaasd over te zün. dat de heer v. Meerveld nu reeds zün 70sten verjaardag herdenkt. Want na elke Raadsvergadering, hoe laat die ook In den avond of In den nacht eindigt, keert de heer zün motorfiets langs niet te goed bestrate wegen ‘naar Zunderdorp terug Toch moet hü dan 's morgens weer vroeg op in verband met de elschen van zün bedrüf- Wethouder Kropman wenschte den heer v. Meerveld namens het college van B. en W geluk en gewaagde van het respect, dat B. en W. hebben voor dit Raadslid, dat als hü spreekt steeds getuigenis geeft, van zün nuchteren kijk op de zaken, speciaal op de agrarische kwes ties, en van zün kennis der personen en toe standen in den landbouw en veeteelt. Na deze huldiging werd de heer v. Meerveld in een andere zaal gehuldigd door de organi saties van melkveehouders. De raad dezer gemeente vergaderde gister morgen om negen uur In een openbare vergade ring Nadat de voorzitter de vergadering had ge opend. werden de notulen, na eenige wüzlgln- gen vastgesteld. Van de ingekomen stukken vermelden we het bekende adres van de Kamer van Koophandel In Noord-Holl. noorderkwartier te Alkmaar (welk adres we onlangs in zün geheel publi ceerden) betreffende de personeele belastingen. De voorzitter deelde mede, dat B en W nog geen gelegenheid hadden gehad, om het adres in bespreking te nemAi; wel kon spr. zeggen dat aan de gevraagde verlaging van de blljart- belasting niet gedacht kan worden, terwyi het ook staat te bezien, of dit met de belasting in het algemeen, gezien den flnancleelen toestand der gemeente, het geval zal kunnen zün Op voorstel van B. en W. werd het adres in hunne handen gesteld om bericht en raad. Aan de orde was hierna de benoeming van een commissie van toezicht op de uitvoering van werkverschaffingsobjecten. Benoemd werden de heeren Blokker, v. J en Schut, welke laatste als voorzitter zsj'fun- geeren. Op voorstel van B en W. werd hierna, na eenige overweging, aan de vereenlging Het Witte Kruis een stuk grond verkocht, groot 310 vierkante meter. Het ophoogen van dit stuk bouwgrond zal van gemeentewege In werkver schaffing geschieden. Hierna stelden B. en W voor om aan den heer B. Kersens een perceel grond te ver koopen. kadastraal bekend. Gemeente Aker sloot, sectie G. totaal groot 24 Are en 10 c. A,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 3