Jaarvergadering Mgr. Mutsaersoord Een ultimatum Niet op wachtgeld lead can eiken dag RADIO-PROGRAMMA 19000 VERPLEECDAGEN J rw DINSDAG 31 OCTOBER Niet in de kerk Roestam Effendi naar de gevangenis Pattocr Mutsaert* Scheveningen-Haven Openingswoord NOTARIS GEARRESTEERD Verboden organisaties INSLUIPING IN EEN PASTORIE Een brutaal heerschap De Graal te Londen Ernstige aanrijding Bestuursverkiezing OLYMPISCHE SPELEN DE WINKELSLUITINGSWET HET AMATEURISME Uitspraak van den Hoogen Raad CONFLICT BIJ KRISTAL-UNIE Thans opgelost TWEEDE KAMER SCHMIDT ACHTER SLOT Het begrootingsdebat aanstaande Twee maanden wegens opruiing Een nieuwe begrootingspuzzle STAKING NIET TEN EINDE Dollarleening Ned.-Indië UITLOTINGEN INBRAAK IN EEN KERK DE MOORDAANSLAG TE UDEN TEGEN GEHEIME ZENDERS Rondvraag Rotterdam Lloyd Rapide AUTO MET MARGARINE AANGEHOUDEN Onregelmatigheden gepleegd te Maarssen EEN SMOKKELCENTRALE IN LIMBURG Diverse bendeleiders plegen overleg Tewerkstelling als weg- arbeider Overcomplete arbeiders-remmer bij de Nederlandsche Spoorwegen Vertrouwen in eigen onderneming Ook de Vrydenkersvereeniging „De Dageraad” eronder opgenomen „Naast de lichamefyke verpleging komt vooral de geestelyke ver zorging tot haar recht” ZAANDAM MOET OPNIEUW GAAN REKENEN Het loongeschil by de Sphinx te Maastricht verscherpt Een tot nu toe onbekend persoon door auto gegrepen Medewerking van Nederlandsche meisjes Jaarverslagen En de nieuwe golflengteverdeeling op 15 Januari Ingekomen voorstellen Woensdag 1 Nov. 1933 Donderdag 2 Nov. 1933 4 11.00 286 M. (O© nog van 6.20 Kamermuziek van Met premie* 0401 no. 4; k I K>. 3; 11 M3 no. 14: 0; S. 18583 na 13: 3; S. 54377 no. De voorzitter van de O. S. P., P. 3. Schmidt te Amsterdam, is door den politierechter te Dordrecht veroordeeld tot 2 maanden gevange nisstraf wegens opruiing tUdens een op 3 Maart j.l. te Slledrecht gehouden vergadering. Het Haagsche Gerechtshof heeft dit vonnis bevestigd. Het bericht over het definitieve einde van de bouwvakarbeidersstaklng te Groningen Is wel wat voorbarig geweest. Althans Maandagmor gen Is gebleken, dat het meerendeel der arbei ders nog steeds blijft staken. Aan verschillende bouwwerken wordt nog onderhandeld. De Hooge Raad heeft verworpen het cassa- tie-beroep van J. W., door het Hof te 's-Her- togenbosch veroordeeld tot twee Jaren gevan genisstraf. wegens het plegen van mishande ling met doodeUJken afloop in een café te Uden. ROME. 441 M. 4.35 Orkestconcert 8 05 Vioolrecital 9.35 Dansmuziek. WENNEN. .517 M. 8 20 Pooulalr con cert 8 20 ..Requiem" van Moeart VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Zondagmiddag zou de 16-jarige dochter van den smid A. Riemersma te Twysel het petro leumstel bijvullen, toen plotseling de vlam haar In t gezicht sloeg. Zjj liep ernstige brand wonden op en overleed,aan de gevolgen. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatie-beroep van Roestam Effendi, lid der Tweede Kamer, die terzake van op ruiing tot gewelddadig optreden tegen het openbare gezag In een vergadering ie Tiel. door het Hof te Arnhem tot een maand gevangenlsstra fis veroordeeld. De leden van het bestuur, de heeren C- van den Broek te Den Haag. H. de Jong te Nijme gen en O. J. Prilst te Utrecht, die aan de beurt van aftreden waren, werden, daar er geen can- dldaten waren gesteld, herkoaen verklaard. pastoor W Mutsaers. Raphael en geestelijk herstelllngsoordvereenlging c MH.AAN, 331 M. 4 30 Vocaal concert 6.00 Gramofoonmuzlek 7.00 Gramo foonmuzlek. smokkelauto tot stilstand te brengen. Bij on derzoek bleek de auto niet minder dan 2500 K.G. margarine uit Dultschland te bevatten. Een en ander werd in beslag genomen. Bel de inzittenden zijn gearresteerd. Het zjjn K. D uit Venlo en J. P. uit Maastricht. müzlek orkest mans - REROMUNHTER. 4M M. 5 20 Gramo foonmuzlek 8 30 Kamermuziek. PARUS mofoonmuzlek Maandagavond heeft op den hoek Nieuwe BetonwegKoenestraat te Amerongen een ern stig a u t o-o n g e v a 1 plaats gehad De auto mobilist W. J. F. R. uit Amsterdam reed aldaar den 66-jarigen man 8. V. uit Amerongen aan, die onverwacht den weg was overgestoken. Zeer ernstig gewond werd V. naar het Johannlter’’ hospitaal overgebracht, nadat dr. R. de eerste geneeskundige hulp had verleend. PARUS (Elfel). 1446 M. 8 35 Concert 1 v E. Fiament. Te Zurich kwam de speciale Commissie van het Internationaal Olympisch Comité bijeen, welke commissie eenigen tijd geleden op het Weensche congres van het I.O.C. was ingesteld ter behandeling van de kwestie inzake het ver krijgen eener uniforme regeling der Internatio nale amateursbepalingen voor de Olympische Spelen 1936. De Commissie ging eerst de ver schillende bepalingen na. welke In de by bet I O C aangesloten landen van kracht zijn. Men kwam tot de conclusie, dat afwijkingen en on duidelijkheden onvoorwaardelijk dienden te worden vereffend, weshalve een daartoe strek kend voorstel is uitgewerkt. Dit voorstel zou steunen op onderdeden van amateursbepslln- gen -van onderscheidene landen erf verder in hoofdzaak op practlache ervaring. Het voorstel zal by het I.O.C. worden ingediend. Indien het Internationaal Olympisch Comité zich accoord verklaart met het Commissie-voorstel, dan zal een en ander aan de aangesloten landen worden voorgelegd. In het voorstel zijn de minimum voorwaarden voor amateurs samengeVSt. Men hoopt, dat de landen het ontwerp zullen aan vaarden. Het ontwerp-voorstel wordt eerst na aanne ming door het I.O.O.-preeldlum gepubliceerd. Maandagavond hebben de R. K. Fabrieksar. beidersbond en dt moderne fabrieksarbeidcrs- bond te Maastricht besloten de aangekondigde 15 pCt. loonsverlaging niet te aanvaarden en aan de Sphinx-dlrectie een ultimatum te zen den. Hierin wordt de directie uitgenoodigd haar standpunt inzake loonsverlaging en C. A. O. te wijzigen. BIJ niet.aanvaarding zal de staking 8 November uitbreken. Zondagmorgen omstreeks twaalf uur is in gebroken In de parochiekerk te MaasnieL Door het uitsnjjden van een ruit van een exvoto van O L. V. van Altjjddurenden Bijstand wist de dief een dertigtal gouden en zilveren voorwer pen <e bemachtigen. Van den dader heeft de politie een vrij uit voerig signalement. De politie heeft de zaak In ondersoek. Het bestuur van de Vereeniging voor den Ef fectenhandel bericht, dat de loting van de obli gation, leening 1922 A In dollars van Neder- landsch Indlë op 1 November 1933 te New York zal plaats hebben. Naar wy vernemen zal In verband met de beslissingen van de Radlo-conferentles van Madrid en van Luzern het radiostation Sche veningen-Haven van 15 Januari as af werken op een frequentie van 245 kp/s (golflengte 1224 M). Scheveningen-Haven wordt, zooals bekend, gebruikt voor de uitzendingen van den Zake- lljken Omroep. Naar de ,.N. Rott. Crt." verneemt, heeft de voorzitter van den ministerraad de vrydenkers vereeniging ..De Dageraad”, ingevolge artikel 97b, tweede lid. van het algemeen rljksambte- narenreglement gerangschikt onder de vereeni- gingen, waarvan het lidmaatschap verboden wordt aan ambtenaren, evenals het verleetien daaraan van eenigerlei steun of medewerking Art. 97b, 2de lid, voornoemd luidt: ..Onverminderd het bepaalde In het eerste lid” (ontslag wegens revolutionnalre gezind heid). „kan voorts eervol ontslag worden ver leend aan den ambtenaar, die lid is van eene vereeniging. waarvan Onze Minister, voorzitter van den Raad van Ministers, verklaard heeft, dat zij om de doeleinden, die zij nastreeft, of de middelen, die zij aanwendt, de behoorlijke ver vulling van zMn plicht als ambtenaar kan in gevaar brengen of schaden, of die op eenigerlei wyze medewerking of steun verleent aan eene zoodanige vereeniging of aan van haar uitgaan de actie.” Zaterdagavond heeft in de pastorie der Bt. Vituskerk aan de Emmastraat te Hilversum een insluiping plaats gehad. De dader heeft uit een kast van een der dienstboden, welke kast op de bovenverdieping staat, een som gelds, groot 70, gestolen en bovendien een tweetal gouden ringen en eenlge andere sieraden weggenomen. Naar wy verder vernemen, is het de politie inmiddels gelukt als verdacht van dese ernstige misdaad een zekeren W„ wonende te Hilversum, aan te houden. HILVERSUM. M.: 8 00 VARA: Gra mofoonmuzlek. 9.30 Onze keuken, door F. J Kers Jr. 10.00 VPRO: MorgenwUdinK. VARA: 10.15 Uitzending voor de arbeiders In de continubedrijven. Vara-Klelnorkest onder leiding van H. de Groot. J. Oude- geest: ..Democratie en wettelijkheid,” 12.00 De Notenkrakers onder leiding van Dau( Wins. 2.00 Rustpoos. 2 15 Jose Rodrigues Lopez, viool. 3.00 Voor de kinderen, het Vsra-tooneel onder leiding van W van Cajrellen. Vara-kinderkoor de Roodborst jes onder leiding van Leida Hulscher. Jo Kick heter, pianobegeleiding. Cor Steyn ac cordeon. Oom Henk, vraaguurtje. 5.30 Jack Bee and the Blue Bees. 6.30 RVU: „De utopia van Thomas Morus." D. C. D. J. Brand II De ..Utopia.” 7.00 VARA: Ka pitalisme. socialisme en socialisatie. Dr. F M Wlbaut: „De verabilllng van pro ductiekracht”, 7 20 ..Watten”, een rllm- en zangspel van Martien Beversluis. Muzikale compositie van H K. de Vries Vara-too- neel onder leiding van W. van Capellen: De Flierefluiters onder leiding van J. V. d. Horst. 8.30 Herhaling SOS-berlchten. Vaz Dlas en Varia, 8.46 Vara-orkest onder leiding van H de Groot. Ljubow Kusnet- zowa, zang. 9 30 Gramofoonmuzlek. 9.45 Vara-orkest onder leiding van H. de Groot. Ljubow Kuanetzowa. zang. 10.16 Muzikale thee op den Balkan. Muzikale causerie met toelichting op gramofoonplaten door Fr. Nlenhuvs. naar gegevens van Leo Matthias, bewerkt door Ary van Nierop. 10.45 De Notenkrakers onder leldlnc v»n Daaf Wins, *11.30 Gramofoonmuzlek. 13.00 Sluiting. LUXEMBURG. 1191 M.: 7.50^Luxemburg- ache avond. Klnderconcert, 8.40 Concert. 9 20 Vocaal concert door Nikolaas Schuh. 1.50 Orkestconcert. Gistermorgen in de vroegte zyn de marechaus- sée en Douanebeambten van het Noord-Lim. burgsche grenskantoor Lingsfort erin geslaagd nabij Venlo, na een hevige beschieting, een BRUSSEL, 509 M.r n 20 Orfamofoonmu- ziek. 12.55 Pianorecital. 1.30 Concert on-, der leiding van André Felleman. 5.20 Con cert door het Radio-orkeat onder leiding van Fran$ André. 6.35 Gramofoonmuzlek, 7.20 Concert door het kleine orkest van 't N. I. R. onder leiding van P. Leemans. 8.20 Orgelconcert. 9.20 Concert door het omroeosvmphonie-orkest onder leiding v. Jean Kumps. Het jaarverslag van den secretaris, den heer G. J- Prins, dat wjj bereids publiceerden, werd zonder bemerkingen goedgekeurd, hetwelk ook het geval was met het financieel verslag van den penningmeester, den beer J. F. Wigman te Utrecht. De ontvangsten en Uitgaven der exploitatie rekening 1932. sloot met een bedrag ad ƒ34.662 07. Op de balans 1932 prijkt een be drag van ƒ41.074 74. terwijl de winst en ver liesrekening sloot met een bedrag ad 66.292.47. De begrootlng der uitgaven en ontvangsten pro 1934 ten bedrage van 58.500, werd aange nomen. Aangenomen werd vervolgens de begrootlng der Inkomsten en uitgaven 1934 ten bedrage van ƒ58.500. alsmede ée exploltatie-rekenlng der vereeniging tot een bedrag van 35 950. HAMBURG. 37’ M. 10 20 Gramo foonmuzlek 1140 Populair concert 12 40 Populaire muziek 1.30 Gramofoon muzlek 3.30 Concert 9.40 Orgelcon cert 10.20 Danamuzlek door het kleine Noragorkeet o. 1. Gerhard Maaaz. Voor, eenige weken verraste Zaandams burge meester, tevens Wethouder van Financiën, K. ter Laan, de gemeente met de blijde tijding, dat hij er in geslaagd was, een sluitende concept- begrooting voor 1934 samen te stellen. Het over groot* deel der burgerij meende, dat er nu ge lukkig een einde kwam aan de begrootlngsmoei- lykheden, die de laatste jaren de gemoederen zoozeer verontrustten. Tegelijk met het bekend worden van het feit, dat het bedrag van 60.000, dat de gemeente Zaandam in 1934 min der dan in 1933 zal ontvangen uit het Gemeen tefonds, bleek echter, sldufe schrijft „De Tele graaf”. dat met dit stropje geen rekening was gehouden. Voorts blijkt, dat men het tekort over 1933, groot 87.000, ook bulten beschou wing heeft gelaten, zoodat het peulschilletje van ƒ60.000 en ƒ87 000 de puzzle zal vormen, die in de as begrootlngsdebatten zal moeten worden opgelost. Zaandam zit dus opnieuw in de be- grootlngsmlsère. De douanebeambten in Limburg zijn tot de ontdekking gekomen, dat de groote smokkel handel van Duitsche boter in het grensgebied van utt een centraal punt wordt geleid. Men is er bijv, achter gekomen, zoo meldt „De Maasbode”, dat in de afgeloopen week na- bij Arcen een byeenkomst heeft plaats gehad van verscheidene leiders der verschillende smok kelbenden. Deze schijnen gezamenlijk de boter van Duitsche fabrikanten te betrekken en on derling overleg te plegen, waar en wanneer de partijen boter over de grens gebracht moeten worden. De plaatsen Siebengewald, Arcen en Kerkrade zyn de voornaamste doorgangspunten van dezen uitgebrelden smokkelhandel. „Wé zijn niet in de kerk" lacht menigeen wanneer hij ermede wü uitdrukken, dat het elders met woord en gedrag niet zoo erg op aan komt. Wij zijn niet in de kerk.... dwaze scheiding. Er moet geen verschil zyn. Natuurlijk zyn we in het huis van God in onze uiteriyke gedragingen eerbiediger en ingetogener. Maar ove rigens: in en buiten de kerk geldt er één moraal, één geest, één levensbe schouwing in onze taal, onze gedra ging, onze gedachte. Taal die we ons zouden schamen in de kerk ook maar in gedachten te houden, moet in kantoor en magazyn evenmin over onze lippen komen. Al les wat wc voor God in Zyn tempel ver van ons willen houden, moet ook in ons dageiyksch leven verre blij ven. Er zy geen scheiding tusschen kerk en leven. Ons leven zij één met ons bidden in het Godshuis. Hoewel het euvel der geheime senders den laatsten tyd minder wordt blijft de Ryksradlo- oontröledlenst niettemin onverflauwd werkzaam op dit gebied. Zoo is Maandagmiddag weder, in samenwerking met de gemeente politie, beslag gelegd op een clandestiene zendlnrichting ten huize van F. H. R., in de WUgstraat te ’sGra- dat hs reglementen behoud van het lidmaat- venhage. De boottrein van het ma. „Baloeran”, dat Dinsdagochtend 31 Oct. te Marseille zal aan komen. zal op Woensdag 1 November 6.58 te Roosendaal, 8.00 te Rotterdam (D.P) en 8.28 uur te Den Haag <HB.M.) arriveeren. schap niet toelaten, omdat dit onverbrekelijk verbonden is aan het lidmaatschap van 8t. Raphael. In dit verband merkte spr. nog op. dat. Indien de poorten van de herstelllngsoordvereenlging voor katholieke niet-Raphael-leden werden opengezet, honderdtallen toetredingen zouden volgen. Van een vljftlg-tal katholieke ambtenaren, georganiseerd in den z.g, neutrale B. A. N. 8 werd nog pas geleden éen verzoek ontvangen om lid van het Mgr Mutsaersoord te mogen worden. Zoolang zij echter geen lid van St. Raphael zijn alwaar zy tjjuls behooren kunnen zy geen lid van het Mgr. Mutsaersoord worden. Door de afd. Zutphen werd namens de ver gadering dank aan het bestuur gebracht, waarbij de voorzitter een bijzonder woord van hulde en dank aan het lustrum-comité over bracht. BRUSSEL. 5<I9 M. 12.20 Gramofoon- 1.30 Concert door het klein- van het N I. R. o. 1 v.- P. Lee- - - 5.20 Populair concert door het Radlo-orkest o 1. v Karei Walpot 6 35 Concert door het kleine orkest van het N I. R. o. 1. v. P Leemans 8.20 Concert door het omroepsymphonle-orkest o 1. V. Arthur Meulemans 9.20 Populsir con cert door het Radio-orkest o. 1. v. Karei Walpot. KALUNDRORG, 1153 M. 11.20 Strijk orkest o 1. v. Harald Andersen 7 20 Dramatische legende in vier deelen 10.15 Dansmuziek. die aan het einde van de vergadering een hort woord sprak, dankte voor de tot hem gerichte woorden, en verklaarde dat het adviseur schap niet alleen om den naam voor hem bij zonder dierbaar was. Spr. wees voorts de vergadering er op dat bij het voeren der propaganda, naast de licha melijke verpleging in het Mgr. Mutsaersoord, de geestelijke verzorging vooral tot haar recht koqit. De heer Jan Hellemons. bondsvoorzitter van St. Raphael, aeldevoor de laatste maal als zoodanig te zullen spreken. Het la spr- bijzon der opgevallen- dat deze vergadering en het behandelde daar, tot voorbeeld kan- strekken, waarby zoo duidelyk gebleken is het vertrouwen in eigen onderneming. Blijft dit aldus. 41an zal deze vereeniging ongehavend uit deze crisis te vöorschljn komen. Spr. vraagt zich af. gezien de mentaliteit ook in de vakbeweging, die als maar wil afbreken wat het in de toekomst zal worden. Gy hebt het. aldus spr.. in uw macht om te doen behouden wat bereikt is. Indien het vertrouwen in de lei ding blijft bestaan. De bloei van St. Raphael staat in rechtstreeks verbgnd met die van de herstelllngsoordvereenlging en omgekeerd. Blijft die goede geest bewaard, welken spr. hoopte ook op de a s vergadering van den Raad van Afgevaardigden te Enschede aan te treffen, dan zullen St. Raphael zoowel als de herstel- lingsoordvereeniging onverzwakt in de toekomst blfjven. De voorzitter onderstreepte in zyn slultings- woord het gesprokene op krachtige wyze en hoopte op dezelfde kameraadschappelijke sa menwerking in de toekomst als deze In het verlden is geweest, staat te, mogen maken. bekende werkers, zoowel in Bt. In bovengenoemde vereeniging. Gisteravond heeft by de Museumbrug te Utrecht een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een tot nu toe onbekend persoon werd ter plaatse aangereden door een auto, komende uit de richting De Bildt. In ernstlgen toestand werd het slachtoffer naar de RlJksklinleken te Utrecht overgebracht. Hierna vond deTSehandeling plaats der Inge komen voorstellen der afdeelingen. De afdeellng Zwolle wenschte wijziging vafi art. 17 van het Huish. Reglement, betreffende de verpleging van dochter-hulshoudster. resp. huishoudster van een lid-weduwnaar Aange nomen werd het praeadvles van het bestuur, waarbij dit art aangevuld wordt mefr^de woor den: .jnits dese vrouw mlnsteAs twee jaren by het lid in dienst is. en met de aanvulling de ongehuwde dochter-huishoudtser van een lid, dat geregeld met de bestiering van het huishouden is belast en bU het lid voortdurend inwonend is. Mede werd aangenomen het bestuursvoorstel om de contributie voor de leden In dienst by de Neder!. Spoorwegen, die niet genegen zjjn de aan de vereeniging verschuldigde contributie te laten inhouden op de bezoldiging, op vijftig cents per maand te bepalen. De volgende Alg. Vergadering zal te Utrecht worden gehouden. WARSCHAU, 1411 M. 5.15 Orgelcon cert 5.40 Radlotooneel 9.30 Gramo- foonmuslek. Zondag is te Maarssen op last van den Offi cier van Justitie in hechtenis genomen notaris G. H. Ie J., als verdacht van valschheld in ge schrifte en verduistering, meermalen ten na- deele van verschillende personen te Maarssen te hebben gepleegd. HU werd naar Utrecht over gebracht. In den loop van Maandag is de ver dachte verhoord, waarbij hij bekende onregel matigheden te hebben gepleegd. Nader vernemen wy. dat genoemde feiten zijn ontdekt, toen hypothecaire zaken wegens het van Maarssen De Tweede Kamer der Staten-Generaal is byeen geroepen op Dinsdag 7 November te een uur. f Aan de orde is de behandeling van het ver zoek van den heer Albarda om verlof tot het richten van vragen aan de Regeering naar aan leiding van het besluit van den Raad van Mi nisters, waarbij den ambtenaren verboden is deel te nemen aan elke openbare actie tegen de Overheid en haar beleid. Voorts zal de voorzitter voorstellen om, tn- dlen het eindverslag betreffende hoofdstuk I der Ryksbegrootlng 1934 is uitgebracht, in deze vergadering een aanvang te maken met de al- gemeene beraadslagingen over de Rljksbegroo- ting voor 1934. Mej. G C. ter W. te Amsterdam had zich te verantwoorden voor den kantonrechter aldaar, wegens overtreding der Winkelsluitingswet door op Zondag in het perceel Zeedijk 89 gezouten pindanootjes te verkoopen. Zoowel de kantonrechter als de rechtbank te Amsterdam oordeelde dit strafbaar. De Hooge Raad oordeelde thans, dat de uit zondering omtrent winkels, waar brood, banket, suikerwerken en chocolade wordt verkocht, moet zijn gegeven door de gedachte, dat het publiek op Zondag niet bulten de mogelijkheid mag worden gesteld om ook kleine lekkernijen te kunnen koopen. Op dezen grond werd het vonnis der recht bank vernietigd, het bewezen verklaarde niet strafbaar gesteld en requirante ontslagen rechtsvervolging. S. 1703 no. 1; S. 3085 no. 17; S. 10327 no. 23; S. 11883 no CONGOLOTEN 1868 Trekking van 30 October. Uitgeloot zijn de volgende series: 1727 3065 4632 9401 9443 HUIZEN. 1875 M.: 8 00 NCRV: Schrift lezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmu zlek. 10.30 Morgendienst door De. A. Rlng- nalda. 11.00 Concert door het trio van der Horst met medewerking van mevr. C van RavenzwaavMöllenkamp. zang, 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoon muzlek. 12.30 Vervolg concert. 1.15 Stu- dlo-orgel door Ferdinand Kloek. 2 00 Gra mofoonmuzlek. 3.30 HulahoudellJke raad gevingen door mej. T. Hagenbeek. 3.00 Rustpoos. 4.00 Lezen van Chr. lectuur: „Onder den Brandarls" van G. F. Haspels. 4.30 Het Haagsch Trio, 5.00 Klnderuurtje door G Weetra Mzn.. zang en plano van de damee v. d. Spek. 6 00 Landbouwhall- uurtje, 6 30 Onderwijsfonds voor de bin nenvaart. 7.00 Politieberichten. 7.15 Ned. Chr Persbureau. 730 H G. Tulp: „Win ter In Oostenrijk''. 8 00 Kerkdienst uit de Chr. Geref. Kerk te Leeuwsrden. 9.30 Gramofoonmuzlek. 9 45 Studlo-orgelbespe- iing door M atretominl, 10.30 Gramofoon muzlek. 11.30 Sluiting. Door het overcompleet komen van arbeiders- remmer by de Ned. Spoorwegen werden reeds verscheidene dezer beambten bij den dienst van Weg en Werken als wegarbeider te werk gesteld. Door de invoering der Kunae-Knorr-rem op de goederentreinen komen thans wederom een 500-tal arbeiders-remmer overcompleet. Op wachtgeld stelling van een zoo groot aantal beambten, zal. ook met het oog op het finan cieel belang der spoorwegmaatschappijen, aoo veel doenlijk worden vermeden. Deze arbeiders-remmer zullen, voor zooverst! geschikt zijn voor de functie van wegarbelder, in die ploegen worden te werk gesteld, waar voor een minimum en normaal kader is vast gesteld. De ploegen zullen daartoe zoo moge- lljk op maximale sterkte worden gebracht. Dit beteekent dat gedurende de zomermaanden in plaats van aanvulling der minimum sterkte der ploegen door huiparbeiders. dit zal geschieden door een of twee arbeiders-remmer. die voor dien arbeid geschikt blijken te zijn. Zij sullen boven het minimum-kader in evenbedoeloe ploegen tot wegarbelder worden benoemd en als zoodanig worden te werk gesteld. Als die overcomplete arbeiders-remmer van den dienst der Exploitatie naar den dienst van Weg en Werken overgaan. ligt het in de be doeling oy eventueele vacature in de ploegen deze aan te vullen door een boven het vastge stelde kader te werk gesteiden arbeider-rem- mer-wegarbeider. Door deze maatregel zal niet alleen op wachtgeld stelling met alle onaangenaamheden daaraan verbonden worden voorkomen, doch deze regeling is ook minder kostbaar voor de spoorwegen. 8. 35143 no. 3; 8. 39002 no. 13; 8. 41334 no. 26: 8. 48894 no. 15; S 51090 no. 10; 8. 52763 no. 8. 54377 no. 3; 8. 54277 no. 7. De overige nos. in bovengenoemde series be grepen zyn elk betaalbaar met trs. 330. De directie der Knstal-Unie te Maastricht heeft aan de arbeidersorganisaties doen weten, Ddat zij de ontworpen O. A. O. aanvaardt. Dit is een z. g. monstercontract, waarin de benoe ming van fabrieks- en tarievencommissies is vastgelegd door welke de loonnormen worden bepaald. Door de afd. Nijmegen werd bij de rondvraag een ontslag-kwestie ter sprake gebracht van een tramman, die wegens ontslag tevens het lidmaatschap der Herstelllngsoordvereenlging verloor. In zijn antwoord merkte de voorzitter op, WARSCHAU. 1411 M. 6.00 Grsmo- foonmuzlek 6 55 Populair concert 8.35 Cellorecital Ji.45 Gramofoonmuzlek. BERO.MUNSTER. 460 M. 4.50 Concert 7.10 Concert door het omroeporkest 8.30 AUerhetllgenconcert. - Geheel naar het voorbeeld der Hollandsche Graalmeisjes hebben Zondag ook de Londen- sche leden der Graal in Albert-Hall een massa spel opgevoerd, waarvoor als grondslag was ge nomen het middeleeuwsche spel „Elckerlyc” „Every. Man”. De rollen werden door jongens en meisjes uit gebeeld. Vermeldenswaard is. dat voor deze gelegen heid twee honderd meisjes uit ons land waren overgekomen, die de koren en liturgische gezan gen by dit spel te verzorgen hadden. Het geestdriftig spel der meisjes is prachtig geslaagd. Een stampvolle zaal, waarin verschil lende autoriteiten aanwezig waren, was vol waardeering voor de preatatlesMer Graal-meU.- jes. overlijden van een ingezetene moesten worden afgewikkeld Het vermoeden bestaat, dat nog meerdere onregelmatigheden, die vroeger jaren door no taris le J. gepleegd moeten zijn, aan het licht zullen komen. De notaris was sinds 1913 te Maarssen gevestigd. Het onderzoek in deze zaak is in vollen gang. BAVENTRY. 1554 M. 12.20 Concert door het Rutland Square en New Victo ria-orkest o. 1. v. Norman Austin 1.30 Gramofoonmuzlek 4.25 Concert door het studio-orkeet o. 1. Frank Cantell 11.05 B B.C -dansorkest o. 1. Henry Hall. (Elfel). 1446 M. 7.50 Gra- HUIZEN, 1675 M. KRO 8.00 Plech tige Requiemmis uit het Missiehuis der Paters van den H. Geest te Weert. Zang koor van het Missiehuis o. 1. v. P. Berkers NCRV 10.00 Gramofoonmuzlek 10.15 Morgendienst door ds Joh. J. v. Petegem KRO 11.00 Gramofoonmuzlek 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin OP. 12.00 Politieberichten 12 15 Gramofoonmuzlek 12.30 Orgelcon cert door Evert Haak in de Dominicus- kark te Amsterdam. Boris Pelskv. zang NCRV 2.00 Fraaie handwerken 3.00 Gra mofoonmuzlek 3.30 Rustpoos 4 00 Bijbellezing door ds. J. Hoekstra 5.00 Handenarbeid door H. J. Steinvoort 5.30 Fioolrecital door Willem Brederode. A. d. vleugel Theo v Pas 6.30 CNV-kwar- tiertje. Sor. H. Amellnk 6.45 Gramo- foonmuziek 7.00 Politieberichten 7.15 Ned. Chr. Persbureau 7.30 Week overzicht door C. A. Crayé 8.00 NCRV- Harmonle-orkest. versterkt door NCRV- klein-orkest o. 1. P. v. d. Hurk Gramofoonmuzlek 1130 Sluiting. HILVERSUM, 296 M. AVRO 8.00 Gramofoonmuzlek 10 00 Morgenwilding 10.15 Gramofoonmuzlek 10.30 Zang- voordracht door Rita Oger, a. d. vleugel Egbert Veen 11.00 Willem Hunsche leest voor 11.30 Twentsch Dubbel Ge mengd Kwartet o. 1. v. G, Schildkamp 12.00 Omroeporkest o. 1. v. Nico TTeep. Afgewisseld door viool voordrachten door Boris Lensky 2.15 Rustpoos 2.30 Pianovoordracht door Egbert veen 3.00 Knipcursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees 3.45 Gramofoonmuzlek 4.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van da gen door mevr. Ant. v. Dijk 4.30 Gra mofoonmuzlek 5.00 Halfuurtje voor grootere kinderen door mevr. Ant. v. Dijk. Radlotooneel: ..De wonderlijke reis van Tlfernand”. Leiding Kommer Klevn. Naar den roman van Charles Vlldrac. Be werking Cor Hermus 5 80 Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep 6.30 Soortpraatje door H. Hollander 7.00 Aansluiting met Carl ton hotel te Amsterdam. Vraaggesprek tüsschen dr. A. Aljechin, wereldkampioen schaken en dr. Max Euwe. schaakkampioen van Nederland. Actueele problemen uti de schaakwereld 7.20 Gramofoonmuzlek 7.30 Engelsche les voor beginners door Fred Fry 8.00 Vaz Dlas 8.05 Gramo- foonmuziek 8.15 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Abonne mentsconcert o. 1. v. Clemens Krauss. Jo seph Hofmann, piano. In de pauze gra mofoonmuzlek 10.30 Gramofoonmuzlek 11.00 Vaz Dlas 11 10 Aansluiting met de Deca-dancing te Den Haag. John van Brtick en zijn orkest 12.00 Sluiting. LUXEMBOURG. 1191 M. 7.50 Duit sche avond; symphonieconcert 8.40 Or kestconcert 10.50 Dansmuziek. LANGEXBERG. 472 M. 11 20 Populair concert door een orkest van werkloo^e musici o. 1. v. Melchior 12.55 Gramo foonmuzlek 2.05 Kamermuziek 10.00 Gramofoonmuzlek J0 20 Oude muziek 11.35 Pianoconcert. BERLIJN, 419 M. 5.10 Gramofoon muzlek 7.25 Concert 9.20 Berichten en populair concert. In het gebouw van K. en W. te Utrecht had gisteren een druk bezochte jaarvergadering plaats van de R K. Herstelllngsoordvereenlging voor Spoor- en Tramwegpersoneel Mgr. Mut- saertoord. Behalve tal van afgevaardigden der verschillende afdeelingen in den lande, toonden velschillende Raphael als door hun aanwezigheid belangstelling. Mede aanwezig was bondsadviseur van. St. adviseur van de Mgr. Mutsaers. PARIJS (Radio). 17’’. M. 8 05 Gra mofoonmuzlek 12.36 Gremofoonmuaiek 12 60 Orveïconcert 1.25 Allerzlelen- eoncert 7 40 Populair concert 9 05 Lamoureuxconcert. De voorzitter, de heer H. F. Timmermans te Utrecht, richtte zich in zijn openingswoord in *t bijzonder tot den bondsadviseur pastoor W. Mutsaers te Tilburg, die met zulke hechte banden aan St. Raphael is verbonden. Met enkele piëteitvolle woorden herdacht de voorzitter het verschelden van rector Nijst. den tweeden rector van het Mgr. Mutsaersoord. voor wlen zlelerust door de vergadering een gebed werd gestort. Van diens opvolger, kapelaan van den. Bosch, moest spr. getuigen, dat hij met veel ambitie zijn taak als geestelijk verzorger vervult. De voorz de heer Timmermans, deelde mede, dat de eerw. overste, Mére Madeleine, is ver plaatst en opgevolgd door Mére Oabrlëlle. Een bijzonder woord van dank werd aan Mére Ma deleine gebracht, die tijdens de beginjaren het bestuur van het herstellingsoord zoo krachtig terzijde stond Spr. gaf uiting van de groote erkentelijkheid van het bestuur voor de toe wijding van de leden van de afd. Venlo: de hoeren de Poeisz. van Bruil, Joosten. van Detnse. Wouters. Haenen en het hoofdbestuurelld W. Hendriks, die eiken dag byzonder voor het herstellingsoord in touw zijn. Op een gestelde vraag of de vereeniging uit de vaste baten, d.wjs. uit de contributies kan bestaan, kon spr.. zooals uit het jaarverslag blijkt, met een volmondig ja antwoorden. Met groote ingenomenheid kon spr. getuigen, dat het medeleven der afdeelingen en der leden steeds onverzwakt is, tal van klinkende be wijzen van sympathie als by de actie van het lustrum-comité. welke ongeveer 10.000 gulden opbracht, zijn de bewijzen daarvan. Het ledental vertoont echter een teruggang, een gevolg van de afvloeiing van het spoor- en tramwegpersoneel. Volgens de mlllioenennota zal bovengenoemd personeel binnen afzien- baren tijd nog' met duizenden worden vermin derd. Er bestaat echter nog een reserve. nJ. die leden van St. Raphael, die nog steeds geen lid van het Mgr. Mutsaersoord zijn. Indien uit die reserve, aldus spr.. nieuwe leden kunnen wor den gerecruteerd. zullen In de toekomst wel licht de moeilijkheden verdwynen. Wy hebben het herstellingsoord gebouwd, meenende asn het eind van de crisis te zijn, doch deze wérd ge- Tvolgd door een nieuwe, welke een veel ernstiger karakter draagt. r' Met een krachtig woord spoorde spr. de aan wezigen aan. met de bekende SL Raphael- energie en offervaardigheid te zorgen, dat het ledental op peil biyft. want voor de veilig stelling van dit groote en achoone goed, het Mgr. Mutsaersoord. is geen moeite te groot. Voor degenen die nog mochten twyfelen aan de ongehuwde dochter-huishoudster van een eigen herstellingsoord, verwees spr. naar het jaarverslag, waaruit biykt, dat ruim 19.000 ver- pleegdagen in eigen katholieke omgeving wer den doorgebracht. De heer Timmermans benadrukte in dit ver band vooral de geraffineerde wyze. waarop men tracht het ongeloof en het zedenbederf ingang te doen vinden. Spr. besloot met een krachtige opwekking, om de moeliykheden, welke zich zullen voor doen met kracht en energie te overwinnen en vooral de propaganda ter hand te nemen. Bericht van verhindering was ingekomen van den beschermheer, den heer B. Mutsaers uit Capelle, België. Medegedeeld werd nog. dat deze vergadering is bezocht door vertegenwoordigers van 110 afdeelingen. I.AN'GENBERO. 47’ M.i 11.20 Concert door het orkest van den Westduitschen ommen onder leldlne van Buschkötter. 12.35 Kamermuziek. 2 50 Pianorecital. 5.50 Kamermuziek. 10.00 Gramofoonmuzlek. KALUNDBORG. 1153 M.: 12 05 Strijkor kest onder leiding van A. Bendix. 2.20 Gramofoonmuzlek. 2.50 Omroeporkest on der leiding van Launy Gröndahl, 730 Ka mermuziek. 8.20 Dansmuziek. BERLIJN. 419 M.: 3.50 Populair concert door de Walther Noackkapel. 5.10 Pianore cital. 8.30 Zevende svmphonie van Schu bert. 9 20 Populaire en dansmuziek. HAMBURG. 372 M.: 10 50 Concert door het Omroepsymphonie-orkest van Leipzig, onder leiding van Theodor Blumer. 130 Gramofoonmuzlek. 3.20 Concert door* het Noragorkest onder leiding van Adolf Seeker. 5.20 Gevarieerd programma. 7.55 Otto Leen hardt programma. 8 .55 Gramo- foonmuziek. 9 40 Ponulaire muziek. 10.30 Populaire en dansmuziek. PARIJS (Radio). 1725 M. 6 05 Gra mofoonmuzlek 12.50 Gramofoonmuzlek 7 40 Gramofoonmuzlek 8 20 .Xe Julf polonaU”. tooneelepel, WEENEN. 517 M. door het Rosé-kwartet. BAVENTRY. 15M M.: 12 20 Orgelcon cert. 1.05 Concert door het Western Stu- dio-orkest onder leiding van Frank Tho mas. 1 50 Gramofoonmuzlek, 3.20 Plano snel door Ernest Lush. 3 35 Concert Bournemouth door het Stedelljk Orke«t onder leiding van Sir' Dan Godfrey. 8 35 Concert. 9.55 Voortzetting concert. 10.50 Rov Fox en zijn Band 1703 1737 3065 4633 9401 9443 9807 10337 11883 13373 13397 13691 17736 18563 18761 19092 20099 31356 3)699 33673 35746 38653 29560 39668 30334 31341 31745 33031 33155 33838 35143 37733 38535 39003 39036 41148 41334 34195 43565 46392 48653 48694 49314 50330 51090 51360 51478 51757 52763 54277 £9055 590B1 59881 Met premies: Serie 1703 no. 8 frs. 1000; serie 20099 no. 1 frs. 1000; serie 32155 no 1 frs. 1000; serie 33155 no. 20 frs. 3000; serie 51757 no. 11 frs. 10.000. Met frs. 750: 1703 no. 1; 8. O. IVéél UU. 44) O. 4 4004 IMS - S. 11883 no. 24; 8. 13397 no. 10; B. 13397 no. 18: 8. 13691 no. 11: 8. 17736 no f

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 6