De opruiming van rundvee AKKER.CACHETS 1 .RADIO-PROGRAMMA «F VERPLICHTE AANGIFTE Indië De pest op Java Het Wegenfonds Vaseline Chesebrough De begrooting van QA - DONDERDAG 2 NOVEMBER - 'v 3SI Allerzielen Werkwijze der regeling ook doet. I -i Zachte handen" „Blanke huid- Steun aan het tertiaire Aankoop van huiden net 1 Mgr. G. Brandsma De Coneecratie-plechtigheid Behouden in de haven Twee binnenschepen in nood Een verboden film Van Cecil B. de Mille STOOMGEMAAL IN WERKING Hoogstens één galden per week Ontwerp-overeenkomst geteekend NIET AARZELEN OP DEN WEG Z. EXC. MGR. L. SCH1OPPA Verboden organisaties er- UIT HET DRUKKERSBEDRIJF WIELRENNEN Van Egmond te Pary» Tien-Mark-biljetten AKKERTJES" Optocht van de Graal verboden Vervoer van brandbare vloeistoffen Zelfstandig maken van den dienst' der wegen in de Tweede Kamer bepleit Zooveel mogelijk leveringsplaat- sen worden voor overneming aangewezen Incident in den Hoornschen G emeenteraad Werkgevers hebben het nieuwe contract aanvaard STEUN VOOR CONSUMPTIE AARDAPPELEN Ernstig motorfietsongeluk te Eindhoven 3ijna vierduizend sterfgevallen in het derde kwartaal Brandstoffentoeslag Voorloopig 153 millioen tekort op den gewonen dienst voor 1933 Pijnstillend en geneeskrachtig i bij Rheumatlek. Jicht, spit. Zenuwpijnen, Spataderen, enz. De N oord-W estelijke wind en de waterstand Overleg tusschen C. R. C. en de Vereeniging „De Ned. Huiden en Lederbeurzen” „WERKHANDEN" Waarom „De Dageraad” onder valt Vrijdag 3 Nov. 1933 4 i AZ 8.20 Poi in- vjn. 810 uit Dinsdag 14 November vjn. naar November 15 vjn. I I i I I I I I 4 I I I 1 1 I I Wie het hem ter levering toegestaan aantal dieren niet levert, kan worden uitgesloten van verdere mogelijkheid tot levering. 1 I 1 I I Aan dc gemeentebesturen- is meegedeeld, dat gedurende de maanden November, December, Januari. Februari en Maart aan hen. die bij de werkverschaffing zjjn geplaatst en aan de gesteunden. volgens de rtfkssteunregellng, we der een brandstoffentoeslag zal worden uitge keerd van maximaal één gulden per week. 1 1 i i i i i i i i i i i opge- over be- dit Nader vernemen we, dat thans ook de Alg. Ned. Typografenbond de nieuwe C. A. O. heeft aanvaard. der het Nederlands Product I I I I I 13 40 Populaire - 9 40 Concert van werklooze Sosen. 12.55 Concert West-Dultachen Eenige leden wezen op het verschil in hou ding bü de regeering ten aanzien van de voort zetting van een gedeeltelijke drooglegging der Zuiderzee en de uitvoering van het Rijkswegen- plan en de provinciale wegenplannen, terwijl het tertiaire wegennet hoe langer hoe meer in het gedrang komt. Zij meenden te moeten vast stellen. dat thans reeds juist blijkt de opvatting, dat het ondernemen van de voortzetting van de Zuiderzeewerken het Staatsbudget zeer aanzien lijk zou bezwaren en daardoor verderen voort gang van openbare werken zou belemmeren. Dit werd te meer van beteekenl» geacht, nu moet worden gevreesd, dat een deel van de weg gebruikers belast zal worden met een deel van het tekort op de exploitatie der spoorwegen, zoo- dat het toekomstbeeld is, meer betalen in ver band met de exploitatie der spoorwegen en min der krijgen in verband met de Zuiderzeewerken. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS BATAVIA. 31 Oct. Aneta). Het rapport over het derde kwartaal van 1933- betreffende sterf gevallen aan pest wijst voor Mldden-Java een totaal aan van 359. waarvan 44 aan longpest. Voor West-Java wijst het rapport 3582 sterf gevallen aan. waarvan 454 aan longpest. waarin zijn begrepen Oaroet met totaal 2199, waarvan 316 aan longpest en Bandoeng met totaal 1042. waarvan 97 aan longpest. c 1 1 1 van Dinsdagavond heeft het raadslid de heer Bockxmeer (R.K.) aan B. en W. gevraagd, hierover vragen te mo gen stellen, waarbij de burgemeester het te adviseeren. 12 November, zal Mgr G. Brandsma een Pontificale H. Mis op dragen In de St. Wlllibrorduskerk van zijn ge boorteplaats Sneek Dienzelfden dag des middags ten twee uur wordt aan Mgr. Brandsma het feestgeschenk van katholiek Friesland aangeboden. Mgr. Brandsma heeft op 19 October bij ge- «(••■•■••■saai R ADIO-ACTIEVE COM PRESSEN Vraag gratis Brochure aan bij: ALGEMEENE FADHM C ENTRALE A'dam W Stadhouderskade 6, Geb. Atlanta aaaaaaaaaaataaaaaaaaaaaaaetaaaaaatasaaaaaaaaaaaaaaaaaataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaia* Op grond van den grooten aanvoer op de Jeveringsplaatsen, alwaar de Crisis Rundvee- centrale gelegenheid biedt, rundvee aan haar te leveren, zal noodlg zijn een verplichte aan gifte in te stellen. 6.20 Berlijn Om- riwporsesi o.i.v. rTicKnoeiter de eert door het omroeporkest oJ.' cn ---- - - 8 uur Das Lied Max Bruch, uit te Zoodanige aangifte maakt mogelijk, dat: 1. het aantal te ontvangen dieren kan worden (eregeld naar de mogelijkheid van verwerking; 2. de werkzaamheden aan de onderneming self verbonden, uitvoerbaar zijn op zoodanige wijze als dit wenschelijk Is. Aangezien noodzakelijk is, deze regeling ten spoedigste lp werking te doen treden, is aan raking gezocht met de Nederlandsche Varkens- centrale, welker leverlngsorganlsatie medewer king zal verleenen voor zoover betreft de aan giften. De werkwijze zal zijn als volgt: miVERSl'M. 296 Gramofoonmuziek - genwijding VARA 10.15 ..De laatste les", een verhaal van een klein jongetje door Alphonse Daudet. vertaald door Carel Rij ken 10.30 Orgelspel door Johan Jong 11.15 „De Duivel”, voordracht door Carel Rijken 11.30 Anton Brommert. piano 12 uur Sluiting. AVRO 12.01 Lunch concert door het ensemble Otto Hendriks met tusschenspet van gramofoonmuziek 2.15 Gramofoonmuziek 2.30 Causerie door G. P. BronkhorM- ..Hoe mislukkingen te voorkomen bij het gebruik van. bloem bollen in den tuin?” 3 uur Gramofoon muziek 4 uur Sluiting VARA 4 <Hlur Gramofoonmuziek 4.50 Na Schooltijd. Een wonderlijk avontuur van Oome Keesje. 5 30 VAR^-orkest o.l.y. Hugo de Groot 6 40 Gramofoonmuziek 6.50 VARA- orkest o.l.v. Hugo de Groot 7.10 Het Fascisme. Spr. dr. W. Banning: „De laat ste gebeurtenissen in Dultschland” 7.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot 8 uur VPRO Cursus Religieuze opbouw. Dr. W. Banning „Profetische relleie” 8.30 Con cert. eerste deel. 9 uur Cursus. merfBchen in dezen tijd. Spr. prof, dr L J. van Holk 9.30 Concert, tweede deel 10 uur Vrljz. Gods, persbureau 10.05 Vaz Dias 10 15 Serie fragmenten en verhalen. Spr ds E. D. Spelberg. 10.45 Gramo foonmuziek 11 uur VARA Orgelspel door Joh. Jong 11.30 Gramofoonmuziek 12 uur Sluiting. LUXEMBURG, 1191 M. 7 50 Neder landsche avond; symphonleconcert 835 Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal zeer binnenkort een aanvang worden gemaakt me* de uitbetaling van den toegezegden steun voor consumptie-aardappelen ad 035 per 100 K.G., zooala deze Ojn geïnventariseerdd per 27 inleiding van den voorzitter der On- Maart 193X .IMU 8.20 Coh- Plccardl OeUJk reeds eerder is bericht zal Z H. Exc. Mgr. O. Brandsma. door Z. H. den Paus be noemd tot apostolisch-vicaris van Kisumu en tot titulair bteschop van Bargala (geboortig uit Sneek) op 7 November te Leeuwarden in de St. Bonlfaciuskerk geconsacreerd worden- Z. H. Mgr. Exc. J. H Jansen, Aartsbis schop, zal de wijdingsplechtigheid verrichten, terwijl mede-consecratoren zjjn Mgr. J. Bier mans. algemeen overste van de St. Joseph- Congregatie van Mill-Hill en Z. H. Exc. Mgr. Di J. Lemmens. bisschop van Roermond. Bjj deze plechtigheid zal ojn. tegenowordlg zijn Mgr. Mério. protonotarius-apostolicus en algemeen directeur van het Genootschap der H. Kindsheid. Als bijzonderheid kan gemeld worden dat de lagere functies bij de consecratie-plechtigheid zullen vervuld worden door acht studenten van bet St. Joeeph-Mlssiehuis der Congregatie van MUI HUI te Roosendaal. Op den Zondag daarna, Mgr 9 Woensdagmiddag is het stoomgemaal te Schellingwoude in werking gesteld. Aanleiding hiertoe is gelegen in het feit, dat door den Noord-Wastelijken wind IJmuiden geen water kan loosen. In dit verband wil men thans trach ten het overtollige water in het binnen-U weg te werken. Zooveel mogelijk leveringsplaatsen wor den voor overneming aangewezen, terwijl voor elke leveringspiaats een maximum aantal over te nemen runderen wordt vast gesteld. Deze vaststelling wordt geregeld ^naas de belangrijkheid der leveringspiaats ""a's centrum van veehouderij en met in achtneming van het totaal aantal runde ren, dat kan worden verwerkt. CMrwH om raortooa wMwfMdi Volgens recept ran Apotheker Dumont Het bestuur van de Vereeniging „De Neder landsche Huiden- en Lederbeurzen” maakt be kend. dat in overleg met de directie der Crisis Rundvee Centrale een overeenkomst in voorbe reiding is voor het ontvangen, bewerken, b« wa ren en verkoopen van de hulden, afkomstig van de vanwege die Centrale af te slachten run deren. Te gelegener tijd zuUen deze huiden worden verkocht aan en door bemiddeling van de Ne derlandsche Huidenhandelaren (ook eventueel niet-leden der H. en L.) Dien firma’s, welke daarvoor in aanmerking wenschen te komen, wordt verzocht vóór Maan, dag 6 November as. daarvan schriftelijke medc- deeling te doen aan den secretaris mr. W. P M. van der Loo. Parkstraat 37 a te 's-Gravenhagt onder gelijktijdige verklaring, dat men bereid is, om de door de Crisis Rundvee Centrale te be palen bankgarantie voor het nakomen der aan te gane verplichtingen, te stellen en tevens daar, bij te voegen een opgave van de in den termijn van 1 Juli 1932 tot en met 30 Juni 1933 verhan delde inlandsche runderhuiden (zonder pinken, gras- of halsveUen). Diegenen, die voor deze transactie in aanmer king willen komen, zuUen onder meer de ver plichting op zich moeten nemen, om de. gedu rende een bepaalden termijn door de Crisis Rundvee Centrale ontvangen huiden, tot een in onderling overleg tusschen de C. R.C en de Vereeniging de Ned. Huiden- en Lederbeurzen vast te stellen prijs, over te nemen en contant te betalen. De hoeveelheid huiden, welke elk der be trokken handelaren over een bepaalde periode zal worden toegewezen, wordt vastgesteld door het bestuur der Vereeniging de Ned. Huiden, en Lederbeurzen. in overleg met de huidenhandela ren. die bereid zijn, op vorenstaande voorwaar den aan dezé transactie deel te nemen. Mocht dit overleg tot geen resultaat voeren, dan zal de opgave van de in de basisperiode verhandelde hulden dienen als maatstaf, om ieders aandeel vast te stellen, waarbij uitdruk kelijk wordt opgemerkt, dat de C. R.C. elkfn handelaar onherroepelijk van deelname zal uit. sluiten, dié een opgave verstrekt, welke bij con- tróle niet met de werkelijkheid in overeenstem ming blijkt. Woensdagmorgen om negen uur rijn de sleep, booten .Jan” en „Hollandia” van de Temeuzen Tugboat Company er in geslaagd de binnen schepen 8. H. V. 61, van de Steenkolen Han- delsverejniging te Rotterdam en de Duitsche „Walkure”, die op de Westerschelde nabij Ter- neuzen tengevolge van den Noordwestenwind, in een moeilijke positie verkeerden, behouden in de Rotterdamsche haven binnen te sleepen. De S. H. V. 61, de „Walküre” en de „Ouder zorg" warew op weg van Hansweert naar Gent, en werden gesleept door de sleepboot „Allee”. De ..Allee” heeft de „Ouderzorg” binnengesleept. De schepen hebben geen averij bekomen. Verzorgt Uw handen goed. Ieder een ziet ze en waardeert goed verzorgde handen. Wat voor werk ge ook doet, met Vaseline Chesebrough bereikt ge alles. ,f Van Egmond maakte te Parijs in het Velo drome d’Hlver zijn debuut als prof, waarbij hij in den sprintwedstrtjd de vierde plaats in het klassement bezette achter Richter (Duitsch- land), Scherens (België). Honeman (V. 8.) en voor den Pool Szamota en den Italiaan Martl- netti. De stayerswedstrijd werd gewonnen door'Ma- rechal met 5K punt voor, Metze 6 punten. Gras sin 6% punt en Wambst 12 punten. De stayerswedstrijd bestond uit een 1 K.M. tydrace. een 40 K M. achter motoren en een 10 KM. achtervolgingswedstryd. Naar de ..N, Rott. Ct.” van bevoegde zijde nader verneemt, te de Vrfjdenkersvereeniging „De Dageraad” op de lijst van voor ambtenaren verboden vereenlgingen geplaatst, uitsluitend wegens de revolutionnaire propaganda in haar orgaan. Dinsdagavond is in de Lairessezaal te Den Haag een ontwerpovereenkomst geteekend, be treffende het vervoer van brandbare vloeistoffen op de West-Europeesche Binnenwateren. De conferentie, die tot het sluiten van de overeenkomst leidde, werd op 20 September 1.1. door den Minister van Sociale Zaken, dei: heer Slotemaker de Bruine, geopend. De arbeid werd in de eerste plenaire zitting over vijf commis- siën verdeeld. De beraadslagingen, welke slechts gedurende een week werden geschorst, hadden overigens onafgebroken plaats onder voorzitterschap van prof. mr. G. Nauta. De beraadslagingen leidden tot een gunstig re sultaat, te weten een overeenkomst tusschen Bel gië, Dultschland. Frankrijk, Nederland en Zwit serland. Voor Nederland namen behalve de voor, zittër aan de besprekingen deel de heeren Ir. A. van Driel, onder-voorzitter, Ir. H. J. Scholte Ir. E. M. Neuerburg, mr. C. I. M. Schaepman en F. C. Haanebrink. - in het Boekdrukkers voorzitterschap van Dinsdag heeft te Utrecht de Federatie der Werkgeversorganisatiën - - ■- bedrijf vergaderd, onder den heer 8. 8. Korthuis. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de toenemende bedrijfsordening, die allerwege is te constateeren en op het weinige, dat te dezen opzichte op dit oogenblik nog in ’t typografisch bedrijf bestaat, zoodat ook daar dringend maatregelen zijn gewenscht om den economi- schen nood te bestrijden. Het hoogtepunt der agenda vormde het ont werp eener nieuwe collectieve arbeidsovereen komst met de werknemersorganisatiën voor het tijdvak 5 November 193 tot 4 April 1936. Na een i Geen wonder met al die zieke menschen om U heenl Weest Gij echter verstandig. Neem dadelijk 'n “AKKEB- TJE" en vanavond voor 't naar bed gaan nog een. Tien tegen één dat Ge daarmede alle nangheid voorkomt en morgen gezond en fiksch opstaat "AKKERTJES" wer ken buitengewoon bij Griep. Per IS stuks slechts 50 obnL Vanwege het Ministerie van Bultenlandsche Zaken wordt het volgende ter algemeene ken nis gebracht: De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat de Ruksbankbiljetten van 10 R.M., die op 11 October 1924 zijn uitgegeven, met 31 Januari 1934 hun eigenschap ate wettig betaalmiddel verliezen. Tot 28 Februari 1934 kunnen zü nog bü den kassier van de Rijksbank in betaling worden Dinsdag 7 November as. ten kantore van de C R.C. te 's Gravenhage zijn ontvangen. De leveringsgelegenheid voor de week van 611 November as wordt nog nader bekend gemaakt. Aangezien de C.R.C. de daartoe in aanmer king komende dieren naar de destructiebedrij ven verwijst, biedt zij gelegenheid tot levering van guste dieren, lüdend aan tuberculose of para-tuberculose, die daardoor gevaarlijk zijn voor hun omgeving en toebehooren aan leden van een erkende organisatie ter bestrijding van veeziekte of van een andere, eveneens door de Crisis Rundveecentrale als zoodanig te erken nen organisatie, die zich op het gebied van be- strüding van veeziekten beweegt. Elk dier moet worden aangeboden door den eigenaar zelf en vergezeld zijn van de achriftelüke verklaring van een dierenarts met fiat van den betrokken inspecteur van den Veeartsenükundigen dienst, blijkens welke verklaring het voor den gezond heidstoestand van den veestapel gewenscht te, dat het desbetreffende dier wordt opgeruimd. Deze dieren worden geklassificeerd naar ge bruikswaarde; de korting wegens niet-drach- tigheid wordt niet toegepast. legenheld van een bezoek aan den Aartsbisschop van Utrecht reeds de vereischte eeden in han den van zijn consecrator afgelegd. Wanneer de kerkklokken de blijde mare der Allerheilig en-boodschap door het verregende land hebben gedragen, bewegen onze voeten zich naar de kerkhoven, waar „over de graven de liefde zachter treedt", onderwijl in de met rouw bekleede kerken de gedachten en gebeden gaar, naar hen, die ons bijzonder dier baar waren. Allerzielendag laat de herdenking van het op aarde afgestorvene, maar in de geestelijke gebieden onsterfelijk voortgezette leven en de gemoeds gesteldheid harmonieeren. Immers, wanneer de bloemen zijn verdord, de vruchten gerijpt, de bla deren afgevallen, herdenkt de Heilige Kerk een wasdom van een zaad, dat niet op aarde tot de volle rijpheid komt, maar eerst in den hemel. De dood toch brengt het begin van het nimmer eindigend geluk der aan schouwing Gods. Daarom moet Aller zielen voor ons meer dan een dag van boete en droefenis zijn, wijl wij met het herdenken der aooden uitzien naar een stralende toekomst, gelijk Vondel dat deed na de Uitvaart van zijn kleindochtertje „Wanneer dit sterfelijk leven endt, Begint het eindeloozè leven Aan God en Engelen békend En zaligen alleen gegevbn.” derhandellngsccmmlssie, den heer J. H. van Lonkhuyzen, en eenige discussie, heeft de ver gadering het nieuwe contract aanvaard. Bü de bespreking der begrooting, werden door het Hoofdbestuur nadere mededeelirigen ge daan omtrent de plannen tot het vieren van het 25-jarig bestaan der boekdrukkersorganisa tie in Nederland in het najaar van 1934. Deze mededeelingen hadden betrekking op de alsdan te organteeeren tentoonstelling ce Utreh en op he uigeven van een gedenkboek. Voorts werd het hoofdbestuur gemachtigd om mede ter gelegenheid van dit jubileum een internationaal boekdrukkerscongres in ons land voor te bereiden. Het eerste internationale boekdrukkerscon gres werd gehouden in 1923 te Ootenburg. het tweede in 1926 te Keulen en het derde in 1929 te Londen. Aan t voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrooting Wegenfonds voor 1934 wordt het volgende ontleend: In verband met hetgeen in het voorloopig ver slag over hoofdstuk IX werd opgemerkt ten aan zien van de verminderde uitkeering aan het Wegenfonds, werd door verseheidene leden de vraag gesteld of het in de bedoeling ligt, voor goed van de verplichting van die uitkeering te worden ontheven of dat dit alles geschiedt met het oog op de crisis. Mocht dit laatste het ge val zijn, dan konden deze leden er zich mede verëfenigen. Indien het echter in de bedoeling ligt, het wegenfonds self-supporting te maken, dan achtten zij het ook gewenscht, dat deze dienst tot 'n geheel zelfstandigen werd gemaakt. Zij zagen niet in. dat het in dat geval niet mogelijk zou zijn met het oog op dezen dienst leeningen te sluiten. Gedacht werd büv. aan een premieleenlng op langen termün. met een laag rentetype, waardoor de mogelijkheid geopend zou worden, otn tot veel sneller wegenaanleg over te gaan, dan thans mogelijk te. Thans is voor wegenaanleg en wegenverbetering een be drag van 7 millioen uitgetrokken tegen 9 mil lioen in het vorige jaar. Daarbij is dan nog 31' millioen minder op den kapitaaldienst uit getrokken. Dit laatste beteekent een drastische temporiseering tot büna de helft. Des te sterker klemt de wenschelükheid tot het aangaan van leeningen ten behoeve van een zelfstandig ge- maakten dienst der wegen, welks inkomsten als waarborg voor een aangegane leening kunnen strekken. Van meer dan een zijde werd bezwaar ge maakt tegen de financiering van de voorschot ten aan het Wegenfonds. In totaal werd 48 mil lioen toegestaan. Daarvan is 9 millioen verwerkt. Van het niet verwerkte bedrag moet nu door het Wegenfonds 4 procent rente worden ver- goed aan den kapitaaldienst van de begrooting van Waterstaat. Men achtte dit diefstal ten na- ieele van het Wegenfonds. meester het hoofd is. verplicht hierop te antwoorden. Van de discussie hierover halen we nog aan. dat de heer Plomper (8. D. A. P.) meende, dat tot het niet-verleenen van verlof geen enkele reden bestaat. Sinds jaar en dag wordt ieder lid gelegenheid gegeven vragen te stellen, zoo- dlt recht ook thans behoort te worden Naar wü uit goede bron vernemen, te de nieuwe film ..This Day and Age”, van den Ame- rikaanschen regisseur Cecil B. de Mille, die ook het „Teeken des Krutees” heeft vervaardigd, door de Centrale Commissie voor de Filmkeu ring verboden. Andere leden konden met het denkbeeld der temporiseering instemmen. Door thans te veel aan het wegennet te doen, ontneemt men werk voor de toekomst en ook in de toekomst is werkverschaffing noodlg. Door verscheidene leden werd aangedrongen op steun uit het Wegenfonds voor de verbete ring van het tertiaire wegennet. dat verleend. Ook wethouder Stumpel (R. K.) zelde. dat in zijn zeventienjarige loopbaan ate wethouder en raadslid, zoo iets nog nimmer te voorge komen. Na de weigering tot beantwoording door den burgemeester ontstond veel rumoer en een verwarde discussie. De heer ZÜP <8. D. A. P.) meende te moeten veronderstellen, dat deze beslissing zou geno men zün op instructies van hooger bant}. De voorzitter verbood den heer Zijp uitdruk- kelijk. een dergelüke beschuldiging te uiten, ert zei, deze beslissing te hebben genomen eigen eer en geweten. Wethouder Stumpel sprak in hoogst wonden toestand zün verontwaardiging een dergelüke houding van den burgemeester uit, waarbü hü als katholiek wethouder niet is gekend. De burgemeester verklaarde nogmaals, uiterst zenuwachtig, geen crltlek op zijn beleid ate hoofd der politie te dulden. In hoogst opgewonden toestand ging de raad hierna uiteen. Het incident werd na afloop der vergadering door de raadsleden nog druk besproken. Het te wel zeer te betreuren, dat de burge meester reeds aan het begin van zün ambts periode de katholieken van Hoorn op een der gelijke wijze van zich gaat vervreemden. te meer waar bü den vorigen Allerheiligentocht niet de minste wanklank werd vernomen. HUIZEN, 1675 M. 8 uur KRO Mor- genconcert 10 uur Gramofoonmuziek 10J10 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 12 uur Pol.ber. 12 15 De KRO-Boys o.Lv. P. Lustenhouwer 2 uur Gramofoonmuziek 2 30 Zang- en piano recital door G Kijk in de Vegte. zang en J. van Epenhuysen. plano 3.45 Gramo foonmuziek 4 uur Rustpoos 4.15 Gramofoonmuziek 5 uur KRO-orkest o. l.v. Joh. Gerritsen. 5 uur Gramofoon muziek 8 15 mr. L. J. v. d. Valk .Fan- Europa” 640 KRO-orkest 7 uur Pol. ber. 7.15 mr. E. Franqulner „Varen en vliegen, of lichter en zwaarder door C: lucht” 136 dn A Wanders „Wonderen van den sterrenhemel von der Glocke, van oruen, vut voeren door R K Oratorlumver. ..Haarlem” o l.v Hubert Cuypers Haarlemsche Orkest- vereenlglng met solisten 9.15 Vaz Dies, daarna gramofoonmuziek 9 45 Verv. uitzending uit Haarlem 10.15 Vaz Dias -10.20 Radloklucht van Tsjechow. „Hu welijksaanzoek”. Ver Haagsche Spelers o.l.v. Pierre Balledux 11 uur KRO Boys, o.l.v. P. Lustenhouwer 12 uur Sluiting M. 8 uur VARA - VPRO 10 uur Mor- Bü de plaatselüke zaakvoerders der Neder landsche Varkenscentrale worden aangiftekaar- ten verkrijgbaar gesteld, op welke door den adspirant-leverancier wordt ingevuld op welke plaats, óp welken datum en hoeveel dieren van de gevraagde soort hü wenscht te leveren. Bü denzelfden zaakvoerder, bü wlen de kaarten xijn aangevraagd, kan men Inlichtingen beko men omtrent de Invulling der kaarten en na de invulling wordt elke kaart, aan welke een retourkaart is bevestigd, rechtstreeks opgezon den naar oe Crisis Rundveecentrale te 's Gra venhage. Tijdig voor den datum van levering ontvangt elke betreffende leverancier de retourkaart te rug. op welke hem wordt bevestigd hoeveel der door hem aangegeven dieren kunnen worden aangeboden. Deze kaart geldt als bewijs van gerechtigdheid tot aanbieding tegenover den provincialen vertegenwoordiger der C.R.C. Zon der vergezeld te zün van zoodanige kaart, wordt dus geen dier ter aanbieding toegelaten. Kaar ten. welke niet duidelijk en juist zün Ingevuld, worden niet in behandeling genomen; naam en adres van den aangever moeten volledig en duidelijk leesbaar zün vermeld. Het te eiken aangever slechts geoorloofd in een zelfde week op niet meer dan een leverings piaats dieren aan te geven. Aangiften zün verloopen. indien zü op den vastgestelden datum niet gebruikt zün- Een leverancier zal, indien hü meer dan een dier kan leveren, deze steeds tegelük en, voor zoo veel mogelijk, op een kaart vermeld moeten aangeven. Vocaal concert 920 Vioolconcert door Jan Dórner 10.15 Concert uit Hotel Pole Nord. BRUSSEL, 509 M. 12.20 Gramofoon muziek 1.30 Gramofoonmuziek 6.20 Concert door het omroepeymphonleorkest o.l.v. Jean Kumps 6.35 Gramofoonmuz. 8.20 Populair concert door het radlo- orkest o.l.v. Franz André 920 Vervolg concert. KALUNDBORG. 1158 M. 11.20 Stryk- orkeet van ..Wlvex” o.l.v. A. Bendlx 2.20 Kal Julians Band 7.50 Leo Hanse, viool 10.10 Dansmuziek. BERLUN, 419 M. roeporkest o.l.v. Frlckhoeffer I -r- 9.20 Berichten en dansmuziek. IIAMBl RG. 372 M. 10.50 Populair concert o.l.v. Niemann ---- - muziek 1.30 Gramofoonmuziek - 320 Concert 720 Concert door een symphonleorkeé£ musici o.l.v. Otto Ebel v6fc LANGENBERG. 472 M. .3- door het orkest van den omroep o.l.v.’ KUhn 2 06 Kamermuziek 3 20 Concert 620 Programma van Berlijn. DAVENTRA', cltal Hall Z. Exc. Mgr. Lorenzo Schloppa is van zün buitenlandse!) verlof teruggekeerd en heeft de leiding van de Pauaelüke Intemuntlatuur te Den Haag weer op zich genomen. nepen standpunt innam, verlof niet te verleenen. De raad bleek hieromtrent een Juister zicht te hebben en besloot met algemeene stemmen dit verlof wel toe te staan. De burgemeester weigerde evenwel op de ge stelde vragen te antwoorden, daarbij aT- gument aanvoerende, dat de vragen liggen op het terrein van de politie, waarvan de burge- Als zoodanig te hü niet BATAVIA, 31 Oct. (Aneta). Voor het dienstjaar 1933 wordt voorloopig een tekort op den gewon^ dienst verwacht van ruim 153.000.000 op'’’--basis van een totaal aan landsuitgaven van 396.000.000. De buitengewone dienst vertoont een groot voordeelig saldo, hetgeen wordt veroorzaakt door terugvloeiing van 26.000.000 van bü den Pandhuisdienst uitstaande leensommen. In aansluiting op het vorenstaande heeft de C.R.C. bepaald, dat in de week van 1318 No vember 1933 vee ter levering kan worden aan geboden op de ondervermelde plaatsen en tijd stippen. Breda: Maandag 13 November vjn. 911 -uur veemarkt. Coevorden: Maandag 13 November van. 810 uur veemarkt. Gorinchem: Maandag 13 November v.m_ 810 bü de Kerver. Nükerk: Maandag 13 November vm. 810 uur veemarkt. Steenwük: Maandag 13 November Uur veemarkt. Tiel: Maandag 13 November v.m. 810 uur Veemarkt. Valkenburg: Maandag 13 November van. 8 10 uur veemarkt. Sneek: Dinsdag 14 November van. 811 uur Veemarkt. Deventer: Dinsdag 14 November v.m. 810 uur veemarkt. Wychen Uur veemarkt. Rotterdam: Dinsdag 14 November v.m. 811 uur veemarkt. Oostburg: Dinsdag 14 November v_m. 911 uur nader aan te geven. Groningen: Woensdag 15 November v m. 8 11 uur veemarkt. Middelburg: Woensdag 15 November v.m. 9 11 uur nader te bepalen. Wolvega: Woensdag 15 November v.m. 810 Uur nader te bepalen. Assen: Woensdag 15 November v.m. 8—10 uur bü abattoir. Lochem: Woensdag 15 November v.m. 810 uur veemarkt. Apeldoorn: Woensdag 15 November v.m. 8—10 uur veemarkt. ’sHertogenbosch: Woensdag vjn. 810 uur veemarkt. Venray: Woensdag 15 November v.m. 810 Uur veemarkt. Leeuwarden: Donderdag 16 November 811 uur veemarkt. Hoogeveen: Donderdag 16 November v.m 8 10 uur veemarkt. Zutphen: Donderdag 18 November v.m. 810 uur veemarkt. Behagen: Donderdag 16 November v.m. 810 Uur veemarkt. Roermond: Donderdag 16 November vjn. 8— 10 uur veemarkt. Gouda: Donderdag 18 November vxa. 8—10 Uur veemarkt. Utrecht: Vrüdag 17 November v.m 8—11 uur Veemarkt. Hengelo: Vrijdag 17 November vjn. 810 uur Veemarkt. Zwolle: Vrijdag 17 November vjn. 8—10 uur veemarkt. Leiden: Vrüdag 17 November vjn. 8—11 uur veemarkt. Eindhoven: Vrüdag 17 November v_m 8—10 uur bü abattoir. Emmen: Vrjjdag 17 November vjn. 8—10 uur naast eierenmarkt. Gevraagd worden drachtige en melkgevende runderen in alle soorten en kwaliteiten. Dieren, van welke moet worden aangenomen, dat ze langer dan zeven maanden drachtig zün, wor den niet aangenomen. De dieren moeten uitge molken worden aangeboden. Indien aan de C. R C. na slachting blijkt, dat een dier niet drachtig is, wordt de overnemingssom met 4J> pet verminderd Overige voorwaarden en prü- uen zijn ongewijzigd gebleven De kaarten voor aangifte tot levering, welke bü alle plaatselüke saakvoerders van de N.V.C. verkrügbaar zün--- - tegen betaling van 10 cent, moeten ulterlük gegeven. Na dien datum worden zü waardeloos. Woensdagochtend omstreeks half negen is in de Nieuwstraat te Eindhoven een ernstig motorfietsongeluk gebeurd. Op dat tüdstip kwam mevrouw B. uit een winkel aan de over- züde van haar woning. Bü het oversteken lette zü niet genoeg op het verkeer, met het nood lottig gevolg, dat zü onder een passeerenden motorfiets van den heer E. terecht kwam. Het moorrüwlel had geen groote snelheid, doch de bestuurder kon door de gladheid van den weg niet snel geno^stoppen. terwijl hü door het aarzelen van mevrouw B. niet genoeg zeker was of zij den weg zou oversteken. Met ernstige inwendige kneuzingen is het slachtoffer naar het Binnengasthuis vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. 1554 M. 1220 Orgelre- 12 50 BBC-dansorkest o.l v. Henry 1.35 Concert door het Northern Studio 'orkest o.l.v. John Bridge 4.10 Gramofoonmuziek 4.50 Concert door het Metropole Hotel orkest <W.v. Emile Clombo 8.20 Concert door h& BBC-orkest - 9 40 Gramofoonmuziek 10.10 Concert door het Leslie Bridgewater Kwintet. PARIJS (EIFFEL). 1446 M 7 50 Pianorecital door Mzrie Pradler 835 oncert o.l.v. E. Flament. PARIJK. (RADIO). 1725 M. 8.05 Gra mofoonmuziek 12 50 Gramofoonmuziek 7.40 Gramofoonmuziek 8.50 „Rosé ma volsine”, opera-comlque. MILAAN. 331 M. 4 30 Kamermuziek 6 uur Gramofoonmuziek 7 uur Gra mofoonmuziek 7.35 Gramofoonmuziek 7.50 Operette uitzending. ROME. 441 M. 4.35 Vocaal en instru mentaal concert 7.35 Gramofoonmuz. 9.50 Dansmuziek. WEENEN, 517 M. 8 20 Populair con cert door het omroeporkest rl.v. Joseph Holzer, balletmuziek 9.35 Dansmuziek. WARSCHAl’. 1411 M. 4.15 Vioolreci- tal 5.40 Populair concert 7.20 Lezing en muziek 7 35 Symphonleconcert door het PhllMarmonleorkest 10.10 Dans muziek. BEROMI'NKTER. 460 M. 4.30 Popu lair concert p.l.v. H. Neppach 7.10 Con cert door het omroeporkest 830 Con cert. Dinsdag is door den burgemeester van Hoorn de toestemming geweigerd voor het houden van den jaarlükschen Allerheiligentocht van de Graal in die gemeente. De reden hiervan is, dat deze tocht aanleiding zou kunnen zijn tot on- noodige verscherping van de godsdienstige ver houdingen ter plaatse. Onze correspondent meldt ons nog: Dit besluit doet wel weer vreemd aan. Ner gens in den lande is deze tocht verboden, en de godsdienstige verhoudingen in Hoorn zijn zeker niet anders dan in plaatsen waar de ver gunning wel is verleénd. In de raadsvergadering

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 6