PROVINCIAAL NIEUWS WEST-FRIESLAND BIEDT AAN Extra voordeelige Reclame! KOUSEN EN SOKKEN JOH. HEIDEMAN 1 l Hoek onschuldig? Pr KJ iN Kijken is koopen bij CLOECK Wisselkoersen MARKTEN WEI Nieuwsteeg 36-40 - Hoorn Manufacturen, Gem. Goederen GASVERGIFTIGING TE SCHOONHOVEN IN MERCURIUS HAVERMOUT 25 cent per pondspsk VRIJDAG 3 NOVEMBER Slachtoffer zwaar verminkt l BENOEMING HOORN WIERINGEN PURMEREND Nederlandsche Tuinbouwraad teloos SPANBROEK WARMENHUIZEN ST. PANCRAS Mysterieuze brieven CASTRICUM WIERINGERWAARD VO< Niet de eerste maal Niet zelf geschreven W eer bericht DEN HELDER Geslipt op den Haarlemmerweg GROOTEBROEK SPIERDIJK HARENKARSPEL SCHAGERBRUG HENSBROEK UITGEEST TOT EN MET 15 NOVEMBER A.S. HOOGKARSPEL voos f r DE MILLIOENEN VAN MIJDRECHT Bij aankoop van twee paar Kousen of Sokken ontvangt U van de helft van het totaal bedrag een derde terug AE Bauci) Fijne Bloed Lever zaad 2IEKI TUSSCHEN LIFT BEKNELD TWEE STUDENTEN MET AUTO TE WATER De oorzaak meent men te moeten toeschryven aan een lek in de ondergrondsche leiding Drie menschen bewus- 4 - By interlocutoir arrest beveelt het Hof het verhoor van nog zeven getuigen De auto bfrsk gehuurd. Een val rijbewijs. Vanacht boemeld. De vrouw van den gevangene geeft een gedeeltelijke opheldering ZWAAG Gysbert de Leeuw. De oude vrouw overleden j te In de dezer dagen, onder voorzitterschap Dammen van Edam met ab de week te fll Zeeree rwaarden Zevenhoven. in in Telegraafkantoor te Alkmaar maakt belang hebbenden bekend, dat op het poststation alhier met Ingang van 6 November a.s. de openstelling van den postdienst wordt gewijzigd in: 1011, 1415 en 1819 uur. 34.80 40.15 39.15 1.62% 13.05 7.37H 20.75 34.50 39.90 38.80 130 13.05 7-37H 20.75 Beëedigd Tot ambtenaar van den Burger lijken Stand alhier zijn beëedigd de heeren J. H. Wjjnker, C. Schaap en A. Gomet. Personalia Voor het examen apothekers assistente is geslaagd mej. S. Prins, alhier. Patronaat A.s. Zondag algemeene H. Com munie voor alle Patronaatsleden. ..De Jonge Wacht" komt de volgende als volgt bijeen: Dinsdag 7 uur „Dr. Schaepman”- en „St. Bo- nifaclus'-groep. Woensdag half acht St. Bonifaclus-groep en Donderdag St. Willibrordus-groep. Werkverschaffing Door B. en W is thans reeds een 18-tal werkloozen aan het baggeren gezet, voorloopig by particulieren. Dezen kun- Werkverschafflng Wieringtnneerpolder De Minister van Sociale Zaken heeft mede gedeeld. dat, met het oog op het jaargetyde, voor de komende maanden November, Decem ber, Januari en Februari ten aanzien van den arbeidstyd en het llchtverlet voor de by de dezelfde werkverschaffing gestelde arbeiders, regeling zal gelden als vorig Jaar. te Leiden door twee studenten Xjien was in het bezit van een Iden zy in Amsterdam ge- 7.72 59.16 9 70% 34.59 48.07 I Plz. met plaatsvervanger de heer Wn- Schipper. De gene, de N boek kwijt vervo Vra De 1 heen 11 Bemar had zii dat hi pijn, j diende bezoldi komen Hu l de de fiaantj Geti La ure d. vai tba. c Kaes. Ge tl Boeeki ian di dorf. BI zing briel de f Grot der. Alkn die Text bel. cand Bezo< Pro van i V in de Zang DIN Zang Leder s I Doorr Doorr Mage: Vette Doorr Magei Bout] Rolla< Schap Gema Rauw Gesm Gesm Varke Rundi Rund en 1 vert Krü ALS Opf ren. 1 ba:en By den laatsten ernstigen winter heeft hi dergeiyk geval voorgedaan in een wo- ^bde Havenstraatschewel, waar de bewo- tussemood aan den dood zyn ont- lere plaatsen züb minder ernstige gevallen voorgekomen. Tydens de vorst bleek de gasleiding stuk gevroren te zyn, waardoor het gas door den niet-bevroren grond onder de hui- zen drong. Hoewel het thans niet gevroren heeft, vermoedt men, dat de oorzaak van deze vergif tiging eveneens aan een lek in de gasleiding Is toe te schrijven. Gistermorgen Is men dam ook begonnen met het blootleggen der gasleiding om naar een lek te zoeken I STORMWAARSCHUWINGSDIKNST Geseind Donderdagmiddag 15.40 uur door den Stormwaarschuwingsdienst van Hoek van Hol land tot Nieuwesluls: „Attentieseln biyft.” Zon op 7.00 onder 4.27 Licht op 4.57 10 November L. K. Opgave ter secretarie of by een der wethou ders Burgerlijke Stand (Van 27 October t/m 3 November).^Geboren: Elisabeth Wijntje, d. v. -v. J. Ver- Cornells Hendrlcus, z. v. d. v. Holl. Mij. van Landbouw. Woensdag hield de afd. Zijpe en omstrkeen van de Holl. My. van Landbouw een algemeene vergadering in het hotel ,.Het Wapen van de zype" alhier. Vervolgens deelde de secretaris, den heer C van der SluUs, mede, dat het ledenaantal thans was gestegen tot 174. Daarna bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren P. Vries en G. Blaau- boer (beiden niet herkiesbaar) en ter voorzie ning in de vacature, ontstaan door het vertrek naar een andere gemeente van den heer E. A. I inden bergh. Inplaats van de heeren Vries en Blaauboer voomoemd, werden gekozen de heeren J. Ram pen en H. de Graaf, beiden te Schagerbrug en In plaats van den heer Llndenbergh, de heer J. Broersen te St. Maartensvlotbrug. Londen Beriyn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid HtT Udlechtshof Posterijen De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Alkmaar maakt belangheb- benden bekend, dat op het poststation alhier met ingang van 6 November a.s. de openstelling van den postdienst wordt gewyzigd In: 830 9.30, 14—15, 18—19 uur. Vermoedelijk ten gevolge van gasvergifti ging zijn in den nacht van Dinsdag op Woensdag drie personen te Schoonhoven be wusteloos geraakt. In het perceel Varkensmarkt 19 woont de 66- jarige schoenmaker Adrianus Walter met <4jn 74-jarige zuster Hendrika Catharina d. Berg, een weduwe, met haar 45-jarige doch ter Antonia, Johanna Hendrika v. d. Berg. Toen Woensdagmiddag de woning gesloten bleef en men den geheelen dag niemand der bewo ners had gezien, waarschuwden de buren een familielid, den heer J. C. Peltenburg In de Koestraat. Deze begaf zich naar de woning en toen men geen antwoord kreeg, werd de deur geforceerd. Men vond de drie bewoners bewus teloos in hun legersteden, waarop onmiddeliyk geneeskundige hulp werd Ingeroepen. Spoedig waren de drie te Schoonhoven wo nende geneesheeren, J. v. Ebberhorst Tengber- gen. J. A P. de Bruyn en J. Groesbeek aan wezig. die by de slachtoffers vergiftiging con stateerden. De oorzaak van de vergiftiging kon tot dus ver nog niet worden opgehelderd. Daar m het .iuis geen kachel had gebrand, kon van kolen dampvergiftiging geen sprake zyn. Evenmin werden sporen van gas gevonden. De magen der drie bewustelooze personen werden leeg ge pompt en de. Inhoud werd voor onderzoek naar Utrecht opgezonden. Voor zoover tot nu toe kon woraen nagegaan bevonden zich daarin geen vergiftigingsverschynselen. Bovendien had een kina, dat by de familie gegeten had. geen last. Wel klaagden een aantal meisjes, die Dinsdag by de familie in huls waren geweest, waar zy naailes hadden ontvangen, over misselijkheid en hoofdpynen. De meisjes hadden by de da mes van den Berg niets gebruikt. Hoewel de toestand van de drie patiënten ern stig is, vooral van de belde dames, bestaat er geen direct levensgevaar. te Amsterdam wees giste ren een interlocutoir arrest in de zaak tegen Verkooping Ten verzoeke van mej. wed. F. J. de GrootHllterman, verblijvende te Hoorn, werd ten overstaan van den notaris H. de Boer in het openbaar verkocht een huls en erf, groot 730 A., gelegen aan den Spanbroekerweg. Kooper werd de heer J. Groot Klz. alhier voor f 1210.— Het nieuwe Jeugdhuis Het nieuwe huls voor de manneiyke Jeugd aan de Venediën is reeds in gebruik genomen door de K. J. C. en de St. Jozefgezellen. Belde vereenlgingen staan onder leiding van den Weleerw. heer B. Kloes. directeur van de K. J. C. en vlce-praeses van de St. Jozefgezellenvereenlglng alhier. Het vroegere gebouw van de St. Jozefgezellen is thans in gebruik genomen door de Graal. Dinsdag even voor het beëindigen van den werktyd heeft in de copspakkery, afdeeling van de spinnerijen Her N. V. Stoomspinnerijen en weveryen vji. S. J. Spanjaard te Bome een ernstig ongeluk plaats gehad. De 23-Jarig? arbeider ten Th. geraakte op onverklaarbare wyze tusschen de lift, een z.g. pater noster, die gebruikt wordt voor vervoer van grtmdstot- fen Mede-arbeiders vonden den zwaar ver minkten man dubbel gedrukt In een vak. Dr. Stomps was zeer spoedig ter plaatse en achtte overbrenging naar het ziekenhuis nood- zakeiyk. Het slachtoffer werd qnmiddeliyk naar het Alg. Ziekenhuis te Hengelo overgebracht. Voor zoover kon worden geconstateerd waren belde beenen en een pols gebroken, terwyi het hoofd ernstig gekwetst en zeer waarschyniyk de nek- wervel eveneens was gebroken. De gewonde was Woensdag nog bewusteloos By informatie biykt, dat alle hoop op her stel moet worden uitgesloten geacht. Het slachtoffer Is ongehuwd. van twee hoofdbestuurs leden werden aangewezen de heeren Jac. H. de Vroomen te Lisse en W. Murk te Hillegom. Voor afgevaardigde naar de vergadering te Haarlem werd gekozen de heer P. Jong Plz. met als plaatsvervanger de heer Wn. Schipper. nen tegen een vergoeding van ongeveer 40 pet. van het loon een werklooze voor het baggeren krijgen. Thans komen alleen zy hiervoor aanmerking, die voor geen anderen steun aanmerking kwamen. Katholieke Kring Woensdag 8 Nov. geeft de Katholieke Kring zyn tweeden avond in dit seizoen. D,en avond zal voor de Kringleden spreken de bekende schryver Antoon Coolen over zyn eigen werken. ui ue oezer aagen, onder voorzitterschap van defi heer F. V. Valstar, gehouden vergadering Het tieve brood! paroch prettig een oc te inti lectezj werd I den h Nico t lijk ve Dez< met d smeert uitvoei Begrafenis. Maandagmiddag had alhier de begrafenis plaats van den heer en mevr. Sieben, die by het ongeluk aan de Hembrug verleden Vrydagavond zyn verdronken. De ly- ken werden met den trein vervoerd tot het sta tion, alhier waar twee lykkoetsen gereed ston den. Hierna werd langs de woning van de ouders van den heer Sieben gereden, waar een groot aantal bloemstukken en kransen aan de koetsen werden gehangen. Na de familie schaar den zich achter de belde lijkkoetten Burgemees ter en Wethouders, het bestuur van de red dingsbrigade, waarvan de overledene voorzitter was, en de jachtopzieners, die zooveel met den overledene als opzichter van het provinciaal landgoed hadden te maken. Nadat ‘Ie beaarding had plaats gehad werd het woord gevoerd door dr. Leenaers. als be stuurslid van de reddingsbrigade. Hierna sprak de heer Vogelensang. rentmees ter van het provinciaal Landgoed, die namens Ged. Staten dank bracht voor de plichtsbetrach ting steeds door den overledene betoond. Hierna rprak cis. ter Poo*n van Beverwyk. R.K. Volksbond Donderdag 9 November des avonds 730 uur houdt de afd. Uitgeest van den RK Volksbond een vergadering toegan kelijk voor alle katholieken boven de 18 jaar. De heer O. Daan houdt dan een lezing over: „Hoe het is en hoe ’t zyn moest.” Personalia Onze vroegere plaatsgenoot, de heer T H. J. Kramer, ryksontvanger is als zoodanig toegevoegd aan de Inspectie voor inv. en acc. te Haarlem. Patronaat In installatie de bestuursvergadering is de installatie der adsplrant-patronaataleden bepaald op Zondag 10 Dec. a.s. Des morgens een algemeene H. Communie, waarna gezamen lijk ontbijt in 1 Gezellenhuis en des namiddags plechtige installatie. R.K. Vrouwenbond De speldjesverkoop ten bate van den R.K. Vrouwenbond heeft in totaal 21.70 opgebracht. t. T. B. Dln.'dag 6 November "s avonds half acht vergadert de R.K. L.T.B. in 't Ge- ?:ellenhuls. De algem. secretaris de heer Dekker houdt een lezing over: ..Wat heeft de L.TB. gedaan in t laatste jaar voor de land- en tuinbouwers” en geeft bovendien een toelichting over de Rundvee-centrale. nam terecht. De beide inzittenden konden zich met I behulp van andere automobilisten redden en kwamen er met den schrik en een nat pak af. De bestuurder van een Juist passeerenden elec- I trlschen trein, die het ongeluk zag gebeuren, heeft onmiddeliyk op het Centraal Station ge- Posterijen De Directeur van het Post- en rapporteerd. Politie van het bureau Admiraal de «icaraonrantrv,. Aiirmoor Ruyterweg in een der nieuwe uitruk-auto’s. als mede de redlngswagen van de Amsterdamsche brandweer waren toen spoedig ter plaatse. Het tramverkeer ondervond geen noemenswaardige vertraging. Teneinde stagnatie^ in het tramverkeer voorkomen zal de auto pas hedennacht op het droge worden gebracht. Van den Nederlandschen Tuinbouwraad werd besloten, nauwkeurig na të* gaan, welke maat regelen voorbereid werden met betrekking tot de verkorting van den arbeidstyd In het land- en tuinbouwbedrüf. De Raad zal nader overwegen op welke wjjze een poging kan worden gedaan, om het Con gres van de F. H. P. L in 1935 in ens land te houden ten tyde van de groote Internatio nale Tentoonstelling, welke in het voorjaar van 1935 zal worden gehouden onder de auspiciën der Algemeene Vereenlglng voor Bloembollen cultuur. De heer Jac. Smits, bracht verslag uit over de vergadering der F. H. I. P., welke gehouden werd ten tyde van de Gentsche Floraliën-1933. By de behandeling van de vraag of het Con gres der F. H. P. I. in 1933 al dan niet zal doorgaan, had de vertegenwoordiger van Ne derland zich cp het standpunt gesteld, dat de sfeer In den Tuinbouw In de verschillende lan den van dien aard was, dat het beter was het Congres in 1933 uit te stellen. De voorzitter der F. H. P. P. wist evenwel te bwerkstelligen, dat het Congres tóch zou doorgaan en te Rome zou worden gehouden. Blijkens nader ontvangen bericht is evenwel besloten, In dit Jaar niet by- •en te kennen. De vergadering werd ten deele bygewoond door de heeren Ir. Bonthuis en Ir. Joustra, in verband met de besprekingen betreffende het Handelsverdrag met Duitschland. Dopr de ver tegenwoordigers der verschillende groepen wer den de wenschen met betrekking tot dit Han delsverdrag naar voren gebracht. Geslaagd. De heer P. J. Haringbuizen is aan de Universlteit te Utrecht geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde Schouw. De jaarlijksche schouw vanwege de Banne Zwaag zal worden gehouden op Don derdag 9 November as. Spaarbank De St. Josephsgezellenvereenl- glng heeft het initiatief genomen een ‘spaar bank op te richten onder den naam van „Spaarbank Kolping”. Ieder Gezellenlid. iedere Patronaatsjongen, ja iedereen, die nog niet in kan van Bloembollencultuur. Dinsdagavond verga derde de Alg. Ver. van Bloembollencultuur afd. Hoogkarspel in het café van den hoer Boon. De voorzitter, de heer J. Bakker Pz„ drukte er by de opening zyn spyt over uit, dat zoo weinig leden aan den oproep gehoor hadden ge geven. vermoedeiyk is het slechte weer hiervan wel oorzaak. Voor de vacature Voor de Hulp In de Huishouding De op Allerheiligen gehouden bloempjesverkoop ten bate van de commissie „Hulp in de Huishou ding” heeft f 95 opgebracht. ALKMAAR. 3 Nov. Kaasmarkt Aanvoer 68 ■te pels. 85000 K.O. 41 labr. kl. 33.00, 10 boeren kl. 31.00. Handel goed. BLOKKKR ..Op Hoop van Zegen" Drui ven 26.0030 .00. Bellefleur 4B0520, Boeren- Wlnterlouw 5.606.40. Zoete Ermgaard 10 50. Br. groen 5.908 80. Ooudreinet 10.6013.70. Pr. v. Engeland 7.1010.40. Wlnterjannen 4306.90, Clay 33.00—33.00. Novo 1320. BOVENKARSPEL. 2 Nov .X>e TulnfcouW 170 baal ülen: grof 1001.05. groote gele 0.80 1.05. Drielingen 0.40—0.45. Nep 0.951.05 per baal. 93950 atuka Bloemkool: le eoort 8.601320, Vermoedelijk heeft men hier te doen met een geval van gasvergiftiging tengevolge van een lek in de ondergrondsche gasleiding. Dit is niet de eerste maal, dat zulks In Schoonhoven ge beurt, zich 4 nlng s ners c snapt. Op1 DONDERDAG, 2 Nov. Vorige slotkoersen. Heden 7.78 59.15 9.70% 34.58 48 04 Door d" Damvereenlging D.O.S. alhier werd een wedstrijd gespeeld tegen „Edam" te Edam. Er werd gespeeld met 25 borden. De uutslag was, dat D.OB. won 35—15 p. Burgeriyke stand. Geboren: Geertruida Anna, dochter van Wilhelmus Adrianus Llgt- hart en van Catharina Boe kei; Anthonlus. zoon van Pieter Smit en Martha Anna Botman; Jo hannes Jacobus, zoon van Cornelia Moras en Petronella Bakker; Gcrbrandus Simon, zoon van Petrus Johannes Turn en Anna Zoon; Ge rard, zoon van Jasper Vos en Anna Spaander; Johannes Petrus, zoon van Evert Karsten en Maria Alida Tesselaar; Jacobus, zoon van Jan Bruin en Immetje Jong; Cornelia Frederika, dochter van Petrus Johannes Mulder en Alida Bleeker. Ondertrouwd: Jacob Theodorus Stet en Neel- tje Glas. Gehuwd: Klaas de Geus en Maria Naatje Borst; Jacob Theodorus Stet en Neeltje Glas. Overleden: Pieter Jacobus Stoop, oud één week, zoon van Jacobus Stoop en Catharina Johanna Hoogland; Maria Elisabeth Woerts, oud acht en vyftlg Jaren, echtgenoote van ..Maar Ik heb dien brief niet zelf opgesteld," zoo vertelde zy ons. _Hy werd my gegeven door iemand, die my zei dat myn man vry zou komen, als ik maar zorgde, dat de verde diger en de rechter-commissarls een schryver zouden ontvangen van den Inhoud, alen hy voor my opgeschreven had. Deze man gaf my daarop een briefje, maar omdat ik het niet goed aandurfde, zelf die brieven te schruven. heb ik een kennis om raad gevraagd, die my met K. in verbmding bracht. K. heeft toen de brieven gesenreven. Van een tweeden brief weet üt niets af en ik geloof ook niet, dat die van K. afkomstig Is. Gisteren heb ik hem ontmoet en -oen tk hem vroeg ot hy op 2 December een nieuwer briel geschreven had, heeft hy dat pertinent ont kend." Vervolgens een onderzoek by-K'. inslellende, zei deze: „Informeer maar by de politie.” Of de twee brieven, die mr. Maten met 200 groote tusschenrulmten "mtvangen heeft, van een en denzelfden persoon afkomstig zyn, biyft voorloopig een open vraag, die slechts door schriftkundigen kan worden opgelost. NEOERLANDSCH FABRIKAAT Biljarten. In het café van den heer Bouw- stra werd Dinsdag een \S3dstryd gehouden tusschen „De Driesprong” van Sint Pan-xas en „De Drie Ruiters" van Alkmaar; gespeeld werd door de le vyftallen van belde clubs. De uitslag was als volgt: Jb. Ruys 125 p„ W. Venniken 66 p; Jc. Tol 125 p„ Jc. Morsch 71 p.; G. Booy 114 p., D. Leefting 125 p.; P. Bus 125 p„ J. Morsch 110 p.; E. Ket 114 p„ K. Bol 125 p. Totaal uitslag ,De Driesprong", 603 punten; .De Drie Ruiters” 497 punten. Naar wij vernemen wordt Dinsdag as. de wedstrijd voortgezet door de tweede vyftallen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem, heeft benoemd: tot Blsschoppeiyken Inspecteur R.K. Lager Onderwys in het Dekenaat Alphen, den Zscrecrwaarden heer C. Moons, Pastoor Naar aanleiding van het vergiftigingsgeval te Bchoonhoven. waarby drie personen in den nacht van Dinsdag op Woensdag U. bewuste loos zijngeraakt, kan nader worden gemeld, dat de 74-jarige vrouw H. C. van den BergWalter vanmorgen vroeg is overleden. De toestand van den 66-jarigen schoenmaker A Walter is hoogst ernstig; voor zyn leven wordt gevreesd. De toestand van de dochter kan gunstiger worden genoemd. Het onderzoek in Utrecht heeft uitgewezen, dat men hier te doen heeft met een geval van koolmonoxyde - vergif tiging. Eenlge weken geleden berichtten wy. dat mr. H. Maten te Amhem. die destijds Jan Hoek, den verdachte in de bekende moordzaak in Bennekom. verdedigde, tot tweemaal toe een anoniem schrijven ontvangen heeft onder- teekend met -de gek”, waarin de schryver verklaarde den moord te hebben gepleegd en de gedachte niet te kunnen verdragen dat Hoek onschuldig levenslang in de gevangenis had te verbiyven. De Arnhemsche advocaat mr H H. Roobol. die toch reeds reden meende te hebben aan de schuld van Jan Hoek te twyfelen. achtte in deze anonieme brievenschryvery een moge lijkheid om achter de waarheid omtrent de Bennekomsche moordzaak te komen en loofde een bedrag van f 100.— uit a»n dengéne. die hem kon mededeelen wie d^g^ brieven ge schreven had. V Thans verneemt „Het Volk”, dat de politie te Ede er in is geslaagd, een tip van den sluier op te lichten. Een zekere K. te Ede heeft haai nJ. verklaard, tndertyd in opdracht van de vrouw van Jan Hoek een brief aan den rechter commissaris en aan den verdediger, njr Maten, te hebben gezonden, waarvoor hy 10.van haar ontving. De heer Hulsman, commissaris der politie te Ede. wien in verband met deze ontdek king om inlichtingen werd verzocht, achtte zieb niet gerechtigd nadere bijzonderheden te ver strekken. Het blad heeft zich toen met de vreuw van Hoek te Ede in verbinding gesteld en haar gevraagd of de verklaringen, die K. aan de Edesche politie verstrekt heeft, op waarheid berusten. Na eenlge aarzeling gaf zy toe. inderdaad een paar Jaar geleden aan K. te hebban ge vraagd of hy voor haar twee brieven wilde schruven van geiyken inhoud en die aan den rechter-commissarls en mr. Maten te zenden. Zy heeft' hem daarvoor f 10.gegeven. Hoogste stand: 7743 te Vestmanoer. Laagste stand: 746.8 te Wisby. Verwachting: Matige tot zwakken wind uit Noordelijke richtingen. nevelig tot half bewolkt, weinig of geen regen, kans op nachtvorst, overdag weinig verandering in tem peratuur. den Mijdrechtschen kweeker. De man zou door middel van valsche stuk ken gepoogd hebben de zeer groote erfenis van Mevrouw van Wieringen uit Mydrecht te be machtigen. De rechtbank te Utrecht had hem tot twee jaar en zes maanden veroordeeld. Het Hof bepaalde in het Interlocutoir arrest, dat op Vrydag 17 November nog zeven getui gen moeten worden gehoord, omdat het onder zoek niet volledig was. Ph. DeUs en D. Bakker; Cornells, z. faille en A. Kooy; C:__ :L J. Jaspers en P. M. A. Oomen; Maatje, G v. Steenbergen en M. A. Jochemsen. Ondertrouwd: S. Klein en M. Lonk Fai vents Nieuv hoofc boer Looncontract Dezer dagen werd een ver ga drelng gehouden van de drie alhier gevestigde landarbeldersorganisaties met de twee werkge vers bonden. Tusschen deze organisaties was een arbelders- contract aanvaard. Door den L. T. B. was een schrijven gezonden aan den Neutralen Bond, om het contract te ontbinden, gezien de slechte uitkomst van het bedryf. De Neutrale Bond heeft in zyn leden vergadering besloten hiermede accoord te gaan en dit schrijven is verzonden aan de hoofdbe sturen der arbeidersorganisaties. Als hoofdbestuursleden der arbeiders waren aanwezig de heeren Dekker (R.K.) en v. d. Wiele (Moderne). De heer Bypost L. T. B. deelt mede, dat het de bedoeling van den L. T. B. is geweest om het contract te laten loepen tot 2 Februari en dan op te heffen; de omstandigheden in het tuin bouwbedrijf zyn zóó slecht, dat van een herzie ning geen sprake kan zyn, het contract kan toch niet worden nagekomen. De heer Hoogland zegt, dat wyzlglng van het contract ook niet het doel van den Neutralen Bond was. Als de toestand zich biyft handha ven, zooais die thans is, zullen vele patroons niet meer kunn enbeglnnen; dus is een con tract dan niet meer noodig. De heer Dekker (R.K.) meent, dat de steun regeling voor den tuinbouw beter moet worden aangepakt, want niet alleen de patroons doch ook de arbeiders gaan ten onder. Dezen noodkreet zullen wy in Den Haag bren gen (en wy hebben nog w»cl eenigen invloed). De wil om een contract af te sluiten is er van belde zyden. doch de macht ontbreekt. De heer Hoogland zegt, dat van den C. B. T. B. geen medewerking is te verwachten. Tenslotte wordt besloten om ongeveer 31 December nogmaals te vergaderen en dan te probeeren een nieuw contract te sluiten. De heer Bijpoet dringt er nog op aan, dat de arbeiders thans zooveel mogeiyk een lyn zullen trekken. Gistermorgen was men er in geslaagd dochter van de oude vrouw weer tot bewustzijn te brengen. Ook de 66-jarlge Walter gaf weer leekenen van leven. De oude vrouw was echter nog steeds bewusteloos. Men tracht echter de levensgeesten weer op te wekken. het bezit is van een spaarbankboekje, deze spaarlnstelllng gebruik maken. lederen Zondag van 1130 tot 12 uur bestaat er in het Patronaat gelegenheid zyn spaarcen ten af te dragen. Onnoodlg te vermelden, dat in dezen tyd ook kleine bedragen welkom zyn. Immers: vele kleintjes maken een groote. Er is hierdoor in een groote leemte voor zien. want hoeveel versnoepte centen waren niet beter gebruikt door ze op de spaarbank te plaatsen, zoodat men te gelegener tyd niet met leege handen, doch met een klein kapitaaltje zyn eerste kosten kan dekken? wy vertrouwen, dat een groot gebruik van deze spaargelegenheid zal worden gemaakt Ten overvloede zy nog vermeld, dat de gelden veilig belegd warden by de plaatseiyke Boeren leenbank. Naar aanleiding van de vergiftiging te Schoonhoven vernemen we nog het volgende: De toestand van de 45-jarige mej. van den Berg, die Donderdagmorgen vroeg by bewustzijn kwam, is echter nog van dien aard, dat haar geen geregeld verhoor kon worden afgenomen De oude vrouw is nog steeds bulten bewustzyn Wat de oorzaak van de vergiftiging is, staat nog steeds niet vast. Het is gebleken, dat ziel! in de gasleiding nabij de woning van de ge troffen familie geen lek bevond. Wel heeft men by de opgravingen oude fundamenten gevonden en toen men Donderdagmorgen hierboven “n lu cifer aanstak, had kleine ontploffing plaats. Men veronderstelt daarom thans, dat riool- of BorgerUJke Stand. Geboren: Regina Ma ria. dochter van Petrus Castricum en Guurtje Zonneveld; Antonius Petrus Maria, zoon van .petrus de Vries en Maria Schipper; Cornelia ^SRtBTrr^gphter van Theodorus Maria Twisk en Tryntje Borst; Martha Johanna Maria, dochter van Franciscus Glorie en Maria Petro nella Neeiissen. Ondertrouwd, Bernardus LlefUng. veehouder, 32 jaar, wonende te cAtricum en Johanna Catharina Levering, zonder beroep, oud 30 jaar, wonende te Castricum. Overleden: Lotje Theodora Bakker, zon der beroep, oud 73 jaar, wonende te Bakkum 3e soort 2.507.40. 3e soort 0.751.90 per 100 stuks. 8080 K.O. Roode kool 1.001.30. 15500 K.G. Gele kool 1.00. 1400 K.G. Witte kool 1.50 1.60 per 100 K.G. 3 zak enkele Slaboonen 1.55 p. 15 K.G. 10100 K.G. Bleten: groote 0.60, kleine 0.901.00 per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Nov. 3600 K.G. Aardappelen: Schotacbe Muizen 0.60. BI. Elgenh. 3.30. 55000 K.G. «toode kool 100—1 70 47000 K.G. Gele kool 1.00. 25000 K.G. Vroege Witte kool 0.40—130. 15800 K.G. Deensche Witte kool 0.701.00. 10000 K.G. Uien: Gele Uien 1.001.30, Gele Drielingen 1.00120, Gele Nep 3.303.40. 1500 stuks Bloemkool: le soort 5307.10. 3e e. 1.302.10. 4900 K.G. Bleten 0.600.90. 2700 M. Andllvle 0.250 70 BOVENKARSPEL. Bloetnbollenvelllng „West- Frleeland." De aanvoer voor de 4e Gladiolen veiling was al lets minder en bedroeg nu 6.000.000 atuka. waarvoor goede belangstelling bestond, al werd dit niet omgezet In een hongeren prUe. Voor ongeveer dezelfde prijzen van dC vorige week werd deze hoeveelheid vlug opgenomen. Ook voor LU; urn regale bestond nog al animo en gingen voor goede prijzen van de hand. Noteerlng: America 80120. Mr. Alkemade 66 tot 85. Albatros 140—175, Bar. Jules Hulot 70 105, Bar. van Wijnbergen 80100, Boule de Nelge 7085. Bellnde 80110. Brillant 90—100. Blériot 100110. Brimstone 110. Early Sunrise 6595. Energie 100135. Electra 130. Empree ot India SO US. Flaming Sword 75—110, Faust 110, Golden West 70100. Halley 6090. l'Immaculee 6080, Jaeoba van Beleren 80110. 1'Innoncence 70. LU besfeuer 140155. Lady Boreel 7090. Lilac Won der 6590. Lovelines 160. Mac Laren 140—160. Mar:Foch 6080. Mevr, van Konijnenburg 160 175. Mount Everest 5090. Maldenbluah 7080, Mount CenlB 6580. Niagara 115—115. Nancv Hanks 7090. Odin 70105. Orange Queen 70 85. Oranje Blossom 240. Proserpine 110. Paece 80 '100. Princep 100. Perle Brillant 130. Panama 80 115. Prince of Wales 80110, Pink Beauty 100— 110. Quo Vadls 7090. Roette 90—115. Red Em peror 75100. Rose Precose 80115. Rubini 135 tot 185. Rol Solell 115—150, Rose Lulsante 100, Souvenir 90110. Schwaben 120170. Sara Bern hardt 7986. Trudel Grotz 110140. Thom. Edi son 90—120. The Queen 7085. Unlquo 90110, Venus 85110. Virginia 85—110, White Giant 55 70. White City 50—70. Willy Wigman 100. War 110115. Tvonne 7985. Yellow Standaard 130 165. Yellow Hammer 115140. Allee in centen per 100 stuks voor de maat 13 op. De maten 10-13 op van gewone soorten 4570 ct. Llllum Regale 20 op 6—8.20. idem 18-20 op 3.604 10. idem 16-18 op 2.302.80 en 14-16 op 1.701.90 per 100 stuks. HOOGKARSPEL. 3 Nov .De Eendracht" Bloemkool: le soort 6.109.60. 3e soort 1.80 4 20. 3e soort 0 75150. Ge'e kool 1.00. Bleten 0.60. Ulen 0.951.05. WARMENHUIZEN, 2 Nov Gele kool 1301.20. Roode kool 1.00—120. Witte kool 125 per 100 K.G. NOORD-SCHARWOUDE. 3 Nov. 4100 K.G. Aardappelen: Schotache Muizen 0.40. 1100 K.G. Uien: Gele Nep 2 40. Uien 2 10 200 K.G. Peen 130 78600 KG Roode kool 1.00--1.70. 53500 K.G. Oew. Witte kool 125—1.30. 10600 KG. D Witte kool 0.700.90 20300 KG. Gele kool 1.001.20. 1200 stuks Andllvle 0.50. 170 stuks Bloemkool 3.30 per 100 stuks. PURMEREND. 1 Nov. -Atalagvereen Beemster. Purmerend en Omstreken" Aardappelen: BI. Eigenheimers 0.50 per 25 K.G. Tomaten: A 6.00 2150. C 2.00—11.00 per 100 K.G. Roode kool 1.00 4 30. Savove kool 1.604.20 per 100 atuka. Sprultkool 0.551.60 per 15 74 G. Boerenkool 0.13 —0.36 per 10 KG. Spinazie 0 130.84. Postelein 030—0.56 per 6 K G Andllvle 0.100.38 per kist. Bleten 3.004.50 per 1000 stuks. Wortelen 3.60 7 60 per 100 boa Uien 0 440.57. Idem Drielin gen 0.240.29. Idem Nep 0330.63 per 25 K.G. Druiven: Prankenthalers 0.220.46. Altcant 0.30 —032 per K.G. Appels: Weetl Bellefleur 2.60 4 40. Brab. Bellefleur 4.008.00. Zoete Bellefleur 1606 10. Bismarck-appel 4.600.70. Bramley Seedllnv 4.0010 60 Groninger Kroon 6.40— 13.00. KandHaoet 4 006 80. Present van Enge land 4 10—13.70 Relnette. goud 8.001630. Idem zoete grauwe 6.000.60. Zoeteveen 1.605.00 oer 100 KG Peren: Beurré Clalrgeau 6.0031.20. Doyenne de Comm 34.30. St. Oermalnpeer 750. Gleeer Wildeman 5 5010 50. Kampervee» 3.00 4.50. Nouveau Pol tea u 6.0017.40. Vertllon 8.00. Wlnterlouwtje 6.008 50. Wlnterjan 4.008.00 p. 100 KG UITHOORN. 2 Nov. Op de kaasmarkt wa ren aangevoerd 275 stuks. Prils: Goudsche kaas late eoort met R M. 3437. idem 2e soort met R. M 20—23 Handel vlug. WINKEL. 3 Nov. Appelen 311. peren 3 20. druiven 9—13. aardappelen 11.20. sprult- kool 48. uien 0 501.10 per 50 Kg., andijvie 11.30 per 100 stuks. WOGNUM. 2 Nov. Druiven 0.240.33. Witlof 0110.33. Sprultkool 7.801120. Bloemkool 130 520. Selderie 1.40. Appelen 11.00. Peren 4.00 WARMENHUIZEN. 2 Nov Roode kool 1.00 1.10. Gele kool 1.00. tmeSteikool 125. Deenache Witte kool 0201.10 per 100 K.G.- ZWAAG. 1 Nov. „Bangert en Omstreken." Druiven 2847. Wlnterlouw 56.60. Wlnterjan 57.10. Gratlool 5.50. Novo 13r—19. Boerengroen 3.506.50. Wijnpeer 15.30. Bur. Clay. 16—27. Dial 13. Durandeau 2429. William 2133. Sol- dat 1724. Sterappel 15. Triumf Crousel 1525. Jac. Lebel 59 70, Present van Engeland 7IX Ooudreinet Tl16. Zoet 511.10 per WO Kg. ZEVENHOVEN 3 Nov. Eierenveiling, enz Aantal eieren 1907 stuks. Kippeneieren 4 35— 6.50 per 100 stuks Eendeleren 2 804 00 per 100„ stuks. Konijnen 1.10 per stuk. Kass 1718 cent per pond. Druiven 25 cent per K.G. Bananen 3 cent per stuk. Kool 4 cent per stuk. Hedenmorgen is een kleine huurauto op' den Haarlemmerweg by den tweeden molen geslipt. De wagen werd over de tramrails geslingerd. twee paaltjes mee en kwam in de Trekvaart moddergas de oorzaak is van 1 bewusteloosraken van de bewoners van het huis Varkensmarkt 19.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2