STADSNIEUWS N AT IO N A L E ERT Alkmaar, 7 Nov. Agenda Alleen algemeene richtlijnen Fa Kijken is koopen bij CLOECK MARKTEN DINSDAG 7 NOVEMBER Geen salarisbedragen OFFICIEELE aangegeven MEDEDEELINGEN HINDERWET R.K. VOLKSBOND Cursus Nederlandsche taal W oenadag 8 November BIJLAGEN TOT DEN RAAD Donderdag 9 November KAMER VAN KOOPHANDEL Radio-programma De Nieuwe zaken Districts-Arbeiders Tel. 838) W yzigingen Reeders verdacht Controle in Noord-Holland Een film, die niet vertoond werd Steun aan tuinder» De juatitioneele Najaaramarkt tegen zitten Ondank is wereld» looit LEVENSVERZEKERING-BANK Frauduleus beheer van waterschappen Het rapport van de committie- Schouten zal dezer dagen verechynen Kon door het Gemeentebestuur niet worden voorkomen Benoeming per toneel Gemeen telijke Avond te hooi voor la ger nijverheid tonder wy» Algemeene vergadering te Haarlem Inschrijvingen Handelsregister 31 October6 November 1933 DE VERLAGING DER STEUN- UITKEERING CATALOGUS R. K. LEES BIBLIOTHEEK VEREENIGING VOOR SCHEIDSRECHTERS POLITIERECHTER TE ALKMAAR GEM. BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN L. T. B. IN HET BISDOM HAARLEM Apotheker»nachtdien»t <u dn de betaalt f 10.000 na 35 jaar of bij Uw eerder overlijden Overeenkomat met de Spoor- wegmaatachappy in verband met aanleg verbindingaweg BergerwegH elderacheweg „HERWONNEN LEVENS KRACHT’ Verkoop van aan de Lyceum- atraat gelegen grond Voorziening in een vacature in de Commiaaie tot wering van achoolverzuim C/tU rede inslaat enyustdriftwtkt, Suppletoire begrooting, dienat 1933, gemeentelijke inatelling voor maat »c hap pel ijk hulp betoon *t Moet je maar Van het z.g. wegbrengen van een tchip Zitting van Maandag 6 November 9 -1 financieele NV.. Oeb Zoon Tousi Ond O n gemeente- t ROTTERDAM Géb I Doch indien gij van Uw 30*'" jaar af, gedurende hoogstens 35 jaar. iaarlijks 211. - stort De contröle van Ged. Staten van Noord-Hol land over de boeken en kassen van onderschei dene waterschappen in de provincie heeft aan het licht gebracht, dat in eenige gevallen frau duleus beheer heeft plaats gevonden. In totaal beliep de fraude meer dan 37.000, doch door krachtig optreden van Oed. Staten zün de te korten bijna alle aangezuiverd uit de bezittin gen van de betrokken penningmeesters of uit hun rekerheidsstelllng of ook wel door borgen. Soms ging dat over duizenden guldens. Meer malen ook waren de kassen van verschillende polders, bü één functionaris benietende, door- eengemengd. De heer Aug K., rijwielhersteller te Alkmaar, had van Dr Schröder diens motortje gerepa reerd en bezigde den Kanaaldijk onder Bergen Burgem. en Weth. van Alkmaar, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Alkmaar, 7 November 1933. Victoria Theater: „Breng ze levend mee..!" Aanvang 7.30 uur. Schouwburg Harmonie: Lezing „Het aposto laat der schoonheid", door H. de Oreeve 8 J. ten bate van het 8t. Francisca Romanawerk 8 uur (kleine zaal). Victoria Theater- ..Breng ze levend mee..!" 730 uur. De apothekers-nachtdienat wordt deze week waargenomen door de apotheek van mevr, de Wed. C. M. B. Wanna. Munt 11. Rw tot 6 Zoz bars Gis over wiellg oprjjd wlelri toch i een b beschi regeld Dot soon gesigi hecht Bewa De zich in d lever oo zu ge rui an 1 wa Btanl Essex v. Ki v. Sp Amat ED. V. d. HEUVEL. Alkmaar, 4 November 1933. Bü een 1 enkel stopv wijde word E dan in i dTr Mai D tot op tele; aan nerr bam ultk G Abn op i s h d v n oi lx et oi El ve ge ka fe Hi< kenn Docb Hu te 8c Aikmi Hout! nc 37 ge Allun Hofit Tijde B. 1 hun i denkt Bc Ot 1 de N< ke te Verlaagde prijzen 50-35 20 en, waaruit blükt, dat de bibliotheek .rfgrijke uitbreiding heeft ondergaan B. en W. stellen voor aan J. G. Schaaf, al hier. of zün lastgevers te verkoopen een perceel bouwterrein, gedeeltelijk gelegen aan de Ly- ceumstraat. ter grootte van ongeveer 1907 M2., voor de som van 18.000. De arbeider Th. J. O. uit Beverwijk had uit diverse onderdeden een draagUjke fiets bijeen- geprutst en was blümoedlg op de Nieuwstraat onder Uitgeest aan *t proefstoomen toen hü werd gepikt wegens het ontbrekend belasting- plaatje, dat niet in het bestek der verbouwing was opgenomen. HU werd ultgenoodlgd om een jaar later, dus heden, te komen politlerechteren en als toen door münheer den Rüksadvocaat, welk nutteloos ambt, trots de bezuiniging nog altüd wordt gehandhaafd, gevraagd: Er is u een transactie gevraagd van I gulden. Waarom heeft u dit niet aangenomen? Waarop O. prompt rap porteerde: Ik had geen gulden! ’n Dergelük argument sluit natuurlük alle debat uit. doch bleek niet sterk genoeg om een veroordeellng tot 5 of 1 dag te beletten. maakten; spoedig plukken. Een komische twee-acter, die als schadeloos stelling werd aangeboden, deed elk wrevel-ge- voel over het niet-vertoonen der H. L.-fllm, zoo dit er nog mocht zün, als bü tooverslag verdwünen. Ter voorziening in de vacature van lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, welke zal ontstaan door de periodieke aftreding van het lid mr. O. C. B. van der Feen de Lllle op 34 November 1933, bieden Burgemeester en Wet houders den Raad ter benoeming voor den tüd van drie jaren. met Ingang van 34 November 1933. de volgende aanbeveling aan: 1. Mr. O. C. B. van der Feen de Lllle; 3. 8. W. Eüssen. en kas schappen. Groote opschudding heeft te IJmulden ver wekt het feit, dat er ernstige verdenking Is gerezen tegen de reeders P. van de IJm 88, ..Spaarnestroom”. Neemt men in aanmerking de belangrüke pre ventieve werking, welke uitgaat van de we tenschap, dat plotseling en natuürlük zonder voorafgaande waarschuwing kascontrole uit Haarlem kan plaats hebben, dam blükt wel het groote nut van dezen nieuwen maatregel van het provinciaal bestuur, en dat vooral in deze tüden van flnancieelen druk, waarin het gevaar voor fraude niet denkbeeldig is. hangt heel veel af van hei beheerzehea der stem. De hedendaagsche redenaar neemt instinctmatig Wybert. Eenige tabletten vóór - eenige tijden» het optreden en de stem klinkt helder, zonder moe- of heeschhei^h**-^^ Op as. Donderdag 9 Nov. te ’s avonds half acht neemt in een der lokalen der school Koornslaan een aanvang de cursus Ned. Taal. De deelnemers die zich voor dezen cursus heb ben opgegeven worden verzocht tüdig aanwezig te zün. Zü die zich niet hebben opgegeven kunnen zich alsnog aanmelden. besluit van 37 Januari 1932. Van dit bedrag is over het tüdvak 1 Januari tot en met 27 Mei jl. 2318.14 besteed zoodat nog 184 86 beschikbaar is. In verband met een desbetreffend verzoek van den Directeur der N. V. Alkmaarsche Ex portveiling van Land- en Tuinbouwproducten, wiens medewerking bü de toepassing van ge noemde regeling opnieuw werd verkregen, ston den B. en W. toe, dat voor het komende winter seizoen de eerste ultkeering geschiedde op 31 October j.l. De uitgaaf tot 1 Januari as. zal vermoedelük ongeveer 1000.— bedragen. Na aftrek van het nog beschikbare bedrag zal derhalve een extra credlet noodlg zün van 800 Burgemeester en Wethouders stellen voor toe te staan dit bedrag zoo noodlg alsnog ten laste van bovenbedoelden begrootlngspost uit te kee- ren. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bülagen van C. A. M. Belt, alhier, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het mengen van boter, met plaatsing daarin van een electro-motor van 3P.K.. voor het in werking stellen van een boter- mengmachine, in het perceel Klein Nleuwland nr 2. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen wor den ingediend ten Stadhulze dezer gemespte, mondeling op Dinsdag 21 November a.s.. voor- middags te elf uur. en schriftelük vóór of op dien tüd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en. hü. die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer ge meente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. vertelt Bet gen van gen meineed tegenover den Raad van de Scheep vaart, bü wlen het ongeval in onderzoek was. HÜ deed zulks op aanwijzing van zün patroon, die hem er op wees, dat hü anders zonder werk zou komen. Korten tüd later maakte hü een reis met de ..Rünstroozn”, op welke reis alle netten succes- sievelük vernietigd werden. Het bleek, dat dit de laatste reis van het schip was onder verzeke ring. De reeders hebben ook dit geld ge ïncasseerd. waarna de boot werd opgelegd en de machinist toch ontslagen werd. De justitie heeft thans de zaak in onder soek. Victoria Theater: „Breng ze levend mee..!" Aanvang 7.30 uur. Schouwburg Harmonie: .Joop ter Heul” Aanvang 8 uur. Gebouw „De Unie": Plano-avond door leerlin gen van Slem Nieuwkuük. 8 uur. Het scheidsrechtersprobleem bü de voetbal sport is van dien aard, dat uit het kamp der scheidsrechters stemmen opgaan, tot oprichting over te gaan van een vereenlging, met het speciaal doel de scheidsrechters in ons gewest beter voor hun dikwijls moeilijke taak voor te bereiden. Cursussen, spelregelavonden, bespre king van moelükheden bü wedstrijden, zün even zooveel onderwerpen, welke van groot nut kunnen zün voor genoemde personen. Een voor- loopig comité heeft op 10 Nov. as. te 8 uur n.m. in café Hooy te Hoorn een vergadering uitgeschreven om tot het gewenschte doel te komen. Vermoedelük zal namens den D. H. V. B. de heer Kruüver aanwezig zün. Alle scheidsrechters worden ultgenoodlgd. B. en W. stellen den Raad voor, voor het tijd vak van 1 October 1933 tot en met 30 Septem ber 1934 aan de Gemeentelüke Avondschool voor lager nüverheldsonderwüs te benoemen tot tüdelük leeraar in: 1. bouwkundig teekenen den heer A. Rauwer- da. leeraar aan de Ambachtsschool alhier; 2. bouwkundig teekenen de heer R, Rauwer- da. leeraar aan de Ambachtsschool alhier; 3. bouwkundig teekenen den heer II. Tauber, tüdelük oplichter bü het bouw- en woningtoe zicht, wonende te Oudorp; 4. werktuigkundig- en smldsteekenen den heer J. Jongens, leeraar aan de Ambachtschool alhier 5. electro-techniek en electro-technisch tee kenen den heer G. Visschers, leeraar aan de Ambachtsschool alhier; 6. vaktheorie zetten den heer P. A. de Munck, wonende te Amsterdam; 7. vaktheorie drukken den heer P Schutte, wonende te Amstelveen. Ten einde uitvoering te geven aan het goed gekeurde uitbreidingsplan voor den Bergerweg en omgeving (uitbreidingsplan „West”), is het gewenscht den ten Noorden van hel spoorweg emplacement geprojecteerden verbindingsweg tusschen den Bergerweg en den Helderscheweg aan te leggen. Hiertoe heeft de gemeente de beschikking noodig over spoorwegeigendom. t.w. over een gedeelte van de perceelen kadastraal bekend ge meente Alkmaar, sectie C. nr. 3014 3415 en 3378. onderscheidenlük welland, emplacement en wa ter. De gezamenlijke grootte van de benoodigde perceelsgedeeltén is ongeveer 1419 M2 De Directie is bereid den benoodlgden grond kosteloos aan de gemeente over te dragen, on der voorwaarde, dat de gemeente ten behoeve van de aan dien weg liggende spoorwegelgen- dommen recht van uitweg verleent en afziet van haar recht van uitweg over de aan de spoorwegen toebehoorende perceelen grond sec tie C. nrs. 3295. 3297, 2176 en 3014. ten behoeve van de aan de gemeente toebehoorende percee len grond. Sectie C. nrs. 3294 en 3296, welke eigendommen op den nieuwen verbindingsweg uitgang krügen. B. en W hebben tegen deze voorwaarden geen bezwaar, in verband waarmede zü den Raad voorstellen bedoelde overeenkomst met de Di rectie der Nederlandsche spoorwegen aan te gaan. Omtrent de wijze, waarop de aanleg van be doelden verbindingsweg zal worden uitgevoerd, zullen B en W. te züner tüd nadere voorstellen doen. T Was ruim 8 uur. toen de voorzitter van den R. K. Volksbond, de heer G. van Slinger land. de talrijke Volksbonden, die nagenoeg de geheele schoiAburgzaal van „t Gulden Vlies” vulden, welkom heette. Deze avond, die gold als de opening van ons winterseizoen, was in- gerulmd voor een propaganda-actie voor „Her wonnen Levenskracht” en het vertoonen van de H. L.-fllm waarvoor de vorige maal reeds ■oo'n groote belangstelling bestond Een kinderkoor onder leiding vah den heer Joh. Kuyper, zal medewerking verleenen. Dit is iets nieuws voor den Volksbond, die zich al tüd gaarne bü nieuwigheden aanpast; behalve bü het fascisme. Wü hebben geen behoefte aan •n gouwleider, die tot nu toe nog niets, totaal niets heeft gepresteerd op het maatschappelük en politiek gebied. Zulke „leiders” kunnen we missen (Daverend applaus). Spr. is er van overtuigd, dat het fascisme hier geen twee spalt onder de Roomsche arbeiders te weeg zal brengen. Vervolgens werd door het meisjes- en Jon genskoor van den heer Joh. Kuyper op correcte wüze een viertal liedjes gezongen, die telkens een daverend applaus ontlokten. D. Hoedjes begeleidde op uitmuntende wüae De heer v. Slingerland heette vervolgens nog den boogeerw. heer deken welkom, daarbü de verzekering gevende, van den grooten eerbied, die de arteiders koesteren voor de priesters, die hen zóó steunen In hun streven naar *n betere maatschappü-ordening. Spr. dankte voorts den heer Kuyper voor diens zeer gewaardeerde me dewerking. Inmiddels was de heer Haver, lid van het hoofdbestuur van „Herwonnen Levenskracht”, ter vergadering gekomen, die hartelük door den heer Van Slingerland, die volgens zün zeggen duizend angsten had uitgestaan, werd verwel komd. De heer Haver zorgde echter voor "n teleur stelling. die niemand had kunnen vermoeden. De films waren afgezonden, maar niet In ,,’t Gulden Vlies" aangekomen. Er hielp niets aan. hü zou enkel maar ’n propagandistisch woordje zeggen. ’t Moet gezegd worden, dat de heer Haver er In geslaagd Is, de drukkende stemming, die aanvankelük heerschte, spoedig te doen ver dwünen. toen hü zün toehoorders met klem mende argumenten wees op de groote waarde van hun büdragen. Het aantal slachtoffers van de witte pest bedraagt in ons land Jaarlijks on geveer 6500 personen. Volgens officleele gegevens zün er in Ne derland ongeveer 70.000 8 80.000 t.b.c.-patiénten. terwül er voor hun verpleging in de sanatoria slechts 3500 bedden beschikbaar zün. Jaarlüks worden door de R. K. Arbeidersbeweging 350 A 360 personen uitgezonden. Dit aantal is veel te gering; de wachtlüst heeft weer een respec tabele lengte bereikt; steunt ons door deel te ngmen aan de solidarlteits- en stulversactle. t Was merkbaar, dat de met zooveel overtui ging uitgesproken inleiding, met de enkele cü- fers en feiten, diepen Indruk op het publiek dat „Herwonnen Levenskracht” er de financieele vruchten van moge Naar de „Telegraaf" verneemt is het rap port der door den Minister van Binnenlandsche Zaken ingestelde commlssie-Schouten be staande uit een zestal Tweede-Kamerleden zeer binnenkort te verwachten. Deze commissie heeft tot taak den Minister normen aan te geven, welke de regeering eventueel kunnen dienen bü toepassing van haar nieuwe bevoegdheid volgens de onlangs door de Tweede Kamer aangenomen wüzlglng van de Ambtenarenwet, namelijk bü provin ciale besturen, gemeentebesturen en water schapsbesturen aan te dringen op wüzlglng van de bezoldiging van het personeel hunner In stellingen en desnoods bü Konlnklük besluit zelf nieuwe salarisregellngen vast te stellen. In tegenstelling met de meenlng. bü velen ontstaan, dat deze commissie bedragen zou adviseeren van regeeringswege te bevorderen of vast te stellen voor de salarissen van alle groepen van ambtenaren der provincies, ge meenten en waterschappen, zal het rapport geen salarisschalen bevatten, zooals b.v. In het Rüksbezoldlglngsbesluit voor de rijksambtena- ren voorkomende. De commissie zal geen sala risbedragen aangeven, maar alleen algemeene richtlünen betreffende groepslndeelingen voor bezoldigingen, pensloenverhaal, bezoldiging van jeugdige personen, kindertoelage en andere t>e- ginselen, bü bezoldlglngsregellngen In aanmer king komende. hooger Vette kalveren, aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen hooger. Schapen en lammeren, aanvoer minder, handel vlug, prijzen Jager. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer iets grooter, handel vlug, prijzen hooger. Biggen, aanvoer Iets minder, handel flauw, prijzen als de vorige week. Paarden, aanvoer gewoon, han del flauw, prüzen ongeveer als vorige week. Kalf- en melkkoeien, aanvoer gewoon, handel tamelük. prüzen als vorige week. Vaarzen en pinken, aanvoer ruimer, handel tamelük, pril* zen als vorige week. Graskalveren, aanvoer Iets minder, handel tamelük. prijzen Iets hooger. Door den gerlngen aanvoer waren de prüzen over het algemeen tets stüver De vraag naar schapen was echter gering, zoodat de prijzen Iets lager waren. Door de Crisis Rundvee Cen trale werd niet overgenomen. Dekker's Veevoeder en Kunsthandel Züpe. St. Maajtenbrug, Grootesloot. Gebr. Oostenbroek. Alkmaar. Koningstraat B 1, slagerij. Eerste Schager Melkinrichting „E.8.M.I.” (elg. J. P. F. de Vries), Schagen, Oudeslotstraat, zul- velbedrüf. WOENSDAG 8 NOVEMBER Lün 1 Hilversum. Lün 3 Hulzen Lün 3 Daventry van 10 35—24.00 Lün 4 Langenberg van 10351635 Motala van 16.25—20.00 Het standpunt, door verschelden besturen van provincies, gemeenten en waterschappen reeds Ingenomen, om met een nieuwe loonregeling te wachten totdat het rapport der commlssie- Schouten zou zün verschenen ook Ingeno men door Gedeputeerde Staten van Zuld-Hol- land bü de Indiening der begrooting voor 1934 blükt hiermede dus niet overeen te stemmen. Ook bü de behandeling van de wüzlglng der Ambtenarenwet in de Tweede Kamer bleek trouwens duideUJk, dat naar het oordeel van den Minister van Blnnenlandsche Zaken de, lagere besturen hun verantwoordelükheld ten' volle moetén blüven dragen en self de ver- eischte regelingen dienen te heffen, zonder mo- gelük Ingrijpen van de regeering af te wachten. Wü ontvingen heden de nieuwe uitgave van den catalogus der R. K Leesbibliotheek aan het Vijvertje. Het is uitgegroeid tot een boekje van 80 blad- züden, waaruit blükt, dat de bibliotheek een belai De serie jongensboeken omvat een kleine 500 nummers; de serie meisjesboeken 250 nummers, de serie kinderboeken 110 nummers, fle serie romans en novellen 2181 nummers en de serie apologie, geschiedenis enz. ruim 230 nummers Voor elk wat wils dus; wanneer men de titels doorleest wordt het duidelük. dat er voor lede ren leeftijd en voor eiken s.maak een boek aanwezig is. Nu de lange wintermaanden weer naderen, is er weer tüd voor het lezen van een mooi boek; men raadpleege daarvoor allereerst dezen ca talogus. De Nederlandsche Bank N.V., Amsterdam. Be noemd tot plaatsverv. correspondent te Den Hel der: 8. Heüman. T. Nleuweboer. Alkmaar. Wognumschebuurt 24. veetransportdienst. Overgegaan aan: J. Nleu weboer Jac. Kokkes, Bergen. Jan Oldenburglaan 42. handel tn wild, gevogelte, boter, kaas en eieren. Eigenaar overleden. Voortgezet door: Joh. Mo lenaar. N. v. Uitgevers Mfj. Gebr. Kluitman, Alkmaar, Tesselschadestraat 1. Uitgetreden procuratiehou der/ J. Gerritsen. J. van TH. Limmen. Westerweg 14, vracht rijder Filiaal gevestigd te Amsterdam, Blasius- straat 9 G. L. Bruin. 8t. Pancras, Benedenweg 11, broodbakker. Filiaal te Barslngerhom opgehe ven. W. Vlas, Texel, Den Burg. Parkstraat hoek Groeneplaats. winkel in tabak, sigaren en si garetten. Overgedaan aan: M. van Ham. Onderlinge Hollandsche Veeverzekerlng Maat- schappü. Alkmaar. Bestuurswüziging, J. G. Jansen en C. Berkhouwer. Markt E 118, Schagen, slagerij. Vennootschap onder firma ontbonden. Voortgezet door: C. Berkhouwer. P. Roggeveen. Marktplaats E 120, Schagen, café. Overgedaan aan: W. J. F. van Erp. Uit de mededeellngen van den machinist van dezen trawler zou namelijk gebleken zün, dat het zinken van de Spaamestroom nabü de Deensche kust op 12 Juni jJ. te wijten zou zün aan het z.g wegbrengen van schepen Deze machinist heeft zich thans met de po litie te Amsterdam In verbinding gesteld om nadere verklaringen omtrent de toedracht van het z.g. ongeval te verstrekken. Bittere armoede heeft hem, zoo i Volk”, destüds genoopt tot 't afleggi Zooals men weet, schrüft de „Telegraaf, geeft het nieuwe algemeen waterachapareglement voor Noord-Holland aan Ged. Staten de be voegdheid, contróle uit te oefenen over boeken van de penningmeesters der water- rr.Ged. Statea maken sedert 'eenige maanden van deze bevoegdheid gebnrfk en hoe nuttig en noodzakelük dit moet worden geacht bleek wel uit de tot dusver opgedane ervarin gen. Het aantal vanwege de provinciale griffie op genomen kassen en onderzochte administraties was tot nu toe omstreeks honderd In niet min der dan een vierde gedeelte daarvan werd de waterachapskas niet afzonderlük bewaard, doch waren de gelden van het waterschap met de particuliere middelen van den beheerder ver mengd. Geopend voor werkgevers van 912 en van 2—5 uur. Voor werknemers uitsluitend van 9 12 uur. Op Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk perso neel op werkdagen van 25 uur. (Uitgezonderd op Zaterdag.) De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 112 grondwerkers, 71 tim merlieden. 41 metselaars, 23 opperlieden. 50 schilders. 14 stucadoors, 14 voegers. 7 beton werkers, 2 steenhouwers, 1 tegelzetter, 2 steen bikkers, 1- bouwkundige. 2 bouwk -teekenaars, 1 waterb. opzichter. 4 ope.-teekenaars. 1 stuc, opperman. 3 straatmakers. 1 straatm opper man. 1 glas In loodzetter. Groep metaalindustrie: 1 autog. laascher, 14 bankwerkers. 1 bllkbewerker, 6 carrosseriebou wers, 1 constructlswerker, 3 electriciens, 1 fit ter, 1 fraiser, 1 Instrumentmaker, 2 xernmakers. 4 ketelmakers. 6 klinkers, 1 koperslager, 5 lood gieters, 2 lünwerkers, 4 machinisten, 2 mach, teekenaars, 3 plaatwerkers. 1 rüwielhersteller, 2 scheepsbouwers, 8 metaaldraalers, 1 metaal- schaver, 3 metaalalüpers, 7 monteurs, 1 scheeps- teekenaar. 3 scheepstimmerlieden, 6 smeden, 11 stokers. 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 4 vuur werkers, 5 wagenmakers, 13 jjzerwerkers, 1 zandbereider, 5 zandvormers. Groep voedings- en genotmiddelen: 49 siga renmakers, 1 sigarensorteerder, 4 sigarenkisten plakkers, 1 tabaksstripper, 13 bakkers, 4 slagers. 3 koks, 1 blerpottelaar, 4 tabaksbewerkers, I bosjesmaker. Groep boek- en steendrukkerüen 2 letter zetters, 1 boekdrukker. Groep houtbewerking: 17 meubelmakers. 4 meubelstoffeerders, 6 mach.houtbewerkers. 1 beeldhouwer. 3 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 carrosserie-bekleeder. Groep landbouwbedrijven11 tuinlieden, 15 boerenarbeiders, 4 bloemisten. Groep handel: 12 vertegenwoordigers, 7 win kelbedienden. Groep verkeerswezen: 33 chauffeurs, 6 koet siers, 18 pakhuisknechts, 11 magazünbedlenden. 3 kellners. Overige beroepen: 5 boekbinders, 5 Incasseer ders, 1 kalkbrander, 1 huldenzouter, 9 kleerma kers, 1 rletwerker, 2 schoenmakers, 1 verf be- reider. 3 zakkenstoppers, 15 kantoorbedienden, 1 verpleger, 1 onderwüzer, 1 secretarie-ambte- naar. 40 transportarbeiders en 255 los-arbelders. Gedeeltelük werkloos: 55 metaalbewerkers, 16 sigarenmakers, overige beroepen 4. Jeugdige werkloozen beneden 18 Jaar)15. Geplaatst: 13 werkzoekenden. om het resultaat van zün kunstwerk waar te nemen Belastlng-controleurs schünen echter wel altüd den reuk te hebben van dergelüke experi menten en informeerde naar de wegenbelasting- kwitanties. De reparateur had geen steek aan dit document gedacht en kon zich ook niet met den geneesheer verstaan, aangezien Doctor om ’alle huldebetoogingen te coupeeren ter gelegen heid van zün jubllé uitstedig was. Thans stond de heer K. terecht, doch er werd dan met de büzondere omstandigheden rekening gehouden en opgelegd 3 boete of 1 dag. Hierna volgde de uitspraak in een groot aantal kleine overtredingen van rijwiel- en we genbelasting. De agenda der algemeene vergadering van den L.T.B., te houden op Maandag 13 November 1933, des voormlddags half elf, gebouw ,j8t. Bavo”, Smedestraat te Haarlem, vermeldt o.m.: Half tien: Stille H. Mis in de R.K. kerk aan de Jansstraat te Haarlem. Deze H. MIs wordt opgedragen door den Geestelijk-Adviseur van den L.T.B., Rector J. P. J. Kok. De intentie van de H. MIs Is: 9m Gods zegen af te smeeken over den LT.B. en over de bedrijven van de L.TB.-leden. Helf elf: Opening van de Algemeene Verga- derin van den L.T.B. tn het gebouw .J8t. Bavo”, Smedestraat te Haarlem, door den Algemeen- Voorzltter van den L.T3., den heer G. W. Kampschöer. Behandeling Huishoudelüke zaken: a. Jaarverslag van den L.T.B. over 1032. b. Vaststelling van de Rekening en Verant woording over 1932. c. Vaststelling van de begrooting voor het jaar 1934 en behandeling van de op dit punt be trekking hebbende voorstellen. d. Behandeling andere Ingekomen voorstelen van hulshoudelüken aard. Behandeling van de Ingekomen Voorstellen en de daarop verschenen prae-advlezen. Onder volgnummer 509 te in de begrooting voor 1933 2500 uitgetrokken we gens steun aan tuinders krachtens het raads- November te de aangewezen maand voor fi nale opruiming wegens vergevorderd seizoen van rüwiel- en wegenbelastingzaakjes. die gewoonlük een flinke versterking opleveren voor de rüks- mlddelen, zooals alleen het departement van justitie In staat te te leveren. Verder waren al weer een 62-tal debiteuren opgeklopt, om hun schuld met den rüksadvocaat In ’t reine te brengen, waarvan er slechts vüf In persoon vyaren verschenen. De Directeur v. h. Gem Bureau voor 80c. Zaken, Naar aanleiding van het Incident, dat zich Zaterdagmorgen bü Maatschappelük Hulpbe toon voordeed, In verband met de verlaging van de steunultkeering. hebben wü ons tot den directeur van het bureau voor Sociale Zaken gewend, om nadere inlichtingen over deze kwestie. Zoo men weet heeft de Minister bü circulaire van 28 September aan de diverse gemeente besturen doen weten, dat er wüzlglng gebracht zou worden In de steunregeling, met voor de Allcmaarsche werkloozen als gevolg, dat: met ingang van 4 November de steun aan de gehuwde en ongehuwde kostwinners, dub- bel-ultgetrokkenen verlaagd zou worden van 12.50 per week plus 1.35 per gezinslid brnen de twee personen tot een maximum van 7 per sonen, tot 10.plus 1.20 kindertoeslag, als boven omschreven. De huurtoeslag zou onge- wüzlgd blüven, terwül de ultkeering aan kost winners van 9.— tot ƒ7.50 verlaagd zou Arorden. Wat de ongeorganiseerden betreft, hun steun wordt van 10 op 9.50 teruggebracht, de kin- dertoeslag van ƒ120 op 1. Aan het bureau voor Sociale Zaken werd door de georganteeerden nu het verwüt ge richt, dat zü eerst per 1 November met deze verlaglngs-bepallngen in kennis werden gesteld. Dit verwüt is echter ten eenenmale ongegrond. De tüd Immers, liggende tusschen het verscho nen van de minlsterieele circulaire en den da tum, waarop aan de werkloozen een en ander werd medegedeeld, hebben B en W. gebruikt, om bü den Minister aan te dringen op hand having van de in Alkmaar geldende normen. Aan de besturen van de afdeellngen van vak organisaties werd d.d. 2 November vertrouwe- lljk medegedeeld, dat aan den Minister voor Sociale Zaken het verzoek was gericht, het ta rief bedoeld in art. 18 der steunregeling vast te stellen als volgt: „voor dubbelultgetrokkenen en nog niet rechthebbenden, die zes maanden of langer lid zün van een vereenlging met gesubsidieerde werkloozenkas: a. vpor gehuwden en ongehuw de kostwinners 11.50 per week met ƒ135 kin- dertoeslag; een huurtoeslag tot ten hoogste ƒ150; b. voor kostgangers ƒ8.50 per week.” Wü kregen inzage van den desbetreffenden brief van B. en W aan den Minister, welke brief gedateerd was 21 October. B. en W we zen daarin op de buitengewoon groote werk loosheid in deze gemeente en de vermeerdering van het aantal dubbel-uitgetrokkenen. Verla ging van den steun, aldus B en W. zou voor de ongeorganiseerden in deze gemeente betee kenen het pauperisme, terwül over het alge meen de gezinsbehoeften bü de werkloozen. door de langdurige werkloosheid, eer een ver- hooging dan een verlaging van de steunuit- keering wettigen. B. en W. verzochten daarbü de door hen voor gestelde regeling op 30 October in werking te kunnen doen treden, of, voorzoover de door Hten voorgestelde regeling niet mocht worden goedgekeurd de minlsterieele regeling t a. v. het tarief voor ongeorganiseerden niet vóór 30 Oc tober In werking te doen treden. Het antwoord op dit schrijven van B. en W. bleef helaas steeds uit. waarop bü een tele fonisch onderhoud werd medegedeeld, dat on der geen enkele voorwaarde van de regeling, neergelegd in de circulaire van 28 September, moeht worden afgeweken. Met ziet, B. en W. hebben gedaan wat mo- gelük is, om voor de werkloozen te bereiken, wat te bereiken was; hen, en nog minder het bestuur van M. H., of den directeur van het bureau voor Sociale Zaken. treft dus geen enkel verwüt. Dat de betrokkenen eerst zoo laat van de nieuwe regeling op de hoogte wer den gesteld, rag dus enkel aan het feit, dat B en W. nog hoopten de verlaging zoo gunstig mogelük voor onze werkloozen toegepast te zien Het valt slechts te betreuren, dat hun pogen zonder succes bleef. - k" -• 1 .‘t. BROEK OP LANGEN DIJK, 7 Nov. 9100 K.G. Aardappelen: - Sohotsehe Muizen 0JO0.60, k Drielingen 0.30 44000 K.G. Roode kool 1.00— 1.70. 34000 K.G. Gele kool 1.00—1.10. 2200 K.G, J, Vroege Witte kool 0.40—130 34000 K.G. Deen- scTie kool 0.70—1.10. 7000 K.G. Uien: Gele Uien 2.20 (2.60, Gele Drielingen 100—160. 9100 st. Bloemkool: le soort 2.607.10, 2e soort 0.75 2.00. 2900 stuks Andüvle 0.25—0.50 BODEGRAVEN. 7 Nov Kaasmarkt. 284 wagens. 11342 stuks le soort met R M 26 0029 00. 2e soort met RM. 23.0026.00. zware tot 30.00. Handel matig. NOORD-SCHARWOUDE 7 Nov. 6600 K.G. Aardappelen: Schotse he Muizen 0 60. Drielingen 0.40. Duken 0.50. Friso 130 2900 KG. Uien: Gele Nep 2.20. Drielingen 2302.50, Grove Uien 2 70 2,80. 350 K G Peen 3.00. 2400 K G. Kroten 0 40 0.70 85800 K O Roode kool 1 00—1 80 126200 K.G. Gew Witte kool 0.401.30. 16200 K G. D. Witte kool 0.70—1.00. 8300 K G Gele kooi 1.00— 1.30 600 stuks Andüvle 0.25—0,30. 200 stuks Bloemkool 4M6 00 per 100 stuks FURMEREND. 7 Nov. -14 stapels kl. boeren kaas 40 plus 22.00, volvet 23.00 per 50 K.G. 1356 KiG Boter: Melkboter 1.55—1.65, Welboter 1.45 155 per K.G. 864 runderen: 420 vette koelen 0520.62 per K.G.. stug; 424 melk- en geldekoeien 90.00— 180 00 per stuk, stug; 20 stieren 0.30034 per KG., stug; 20 paarden 60 00120.00 per stuk. Mug: 86 vette kalveren 0300.70 per KO. stug; 203 nuchtere kalveren 5.001600. fokkal veren 5.0017.00 per stuk. stug. 206 vette var kens 0.35039 per KO.. matig 26 magere var kens 6.0017.00 per stuk. stug. 249 biggen 8.00 12.00 per stuk, stug; 795 schapen 8.0020.00 per stuk, vlug; 38 bokken 3.007.00 per stuk, matig. 320 ganzen 2 75340 per stuk. Piepkui kens 0.400.55 per K.G. Klpeieren 5306.00. Eendeieren 3.50 per 100 stuks. Oude Kippen en Hanen 0.400.47^ per K.G. Eenden 0.40—1.00, Konijnen 0.302.40 per stuk. Duiven 0.40 per pond ROTTERDAM. 7 Nov. Veemarkt. Aanvoer 156 paarden. 11 veulens, 2355 magere en vette runderen, 745 vette en graskalveren, 646 nuch tere kalveren, 198 schapen en lammeren, 4 var kens. 69 biggen en 20 bokken of geiten. Prijzen per Kg.: Vette koeien le kw. 5560, idem 2e kw. 4852. idem 3e kw. 3038 ct. vet te ossen le kw. 5054, Idem 2e kw. 4248, idem 3e kw. 32—36 et-. Stieren le kw. 4450. Idem 2e kw. 40—44. idem 3e kw. 34—36 ct„ vette kal veren le kw. 1Q0108, idem 2e kw. 8595, Idem 3e kw. 6075 ’ct.. schapen le kw. 36, 2e kw. 32. 3e kw. 30. lammeren le kw. 38. 2e kw. 34, 3e kw. 32 ct. Prüzen per stuk: Schapen le kw. 16. 2e 12. 3e kw. 7; lammeren le kw. 14, 2e kw. 12, 3e kw. 7; nuchtere slachtkalveren le kw. 11. 2e kw. 8, 3e kw. 6: nuchtere fokkalveren le kw. 12, 2e kw. 10, 3e kw. 8; biggen le kw. 12. 2e kw. 10, 3e kw. 7; slachtpaarden le kw. 130, 2e kw. 80. 3e kw. 65; werkpaarden le kw. 160, 2e kw. 130, 3e kw. 80; hitten le kw. 65. 2e kW. 50, 3e kw. 40; veulens le kw. 50, 2e kw. 40; stieren t le kw. 260, 2e kw. 190, 3e kw. 130; kalfkoeien le kw. 250, 2e kw. 210, 3e kw. 160; melkkoeien le kw. 240, 2e kw. 190, 3e kw. 140: vaarzen le kw. 130, 2e kw. 110, 3e kw 90; pinken le kw. 90, 2e kw. 70, 3e kw. 45;- graskalveren le kw. 55, 2e kw. 40, 3e kw. 30; biggen per week van 1.10—1.20 Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer veel minder, handel vrü traag, prüzen hooger. Stieren, aanvoer minder, handel vlug, prijzen B. en W. bieden den Raad aan een supple toire begrooting, dienst 1933, van de gemeente lüke Instelling voor maatschappelük hulpbe toon, waardoor het totaal der ontvangsten en uitgaven van de oorspronkelüke begrooting, ad 494.353.50 wordt verhoogd met 60.127.60 en gebracht op 554.481 10. Deze suppletoire begrooting kon slechts slui tend worden gemaakt door het gemeentelük subsidie, ad ƒ480 000 met ƒ50.000.— te ver- hoogen en het te brengen op ƒ530.000.—. De aanvraag om een extra-subaldie van f 50.000.houdt verband met de noodzakelüke verhooglng van den post ondersteuning aan werkloozen met ƒ57.000—, waardoor deze post stijgt van f 240 000.tot 297 000 Zoo niet spoedig de In werkverschaffing uit te voeren werken worden ter hand genomen zal nog een tweede suppletoire begroeting ten’ be drage van 30.000.moeten worden ingediend Burgemeester en Wethouders stellen voor goed te keuren de suppletoire begrooting dienst 1933 van de gemeentelüke Instelling voor maat schappelük hulpbetoon in ontvang en uitgaaf met een bedrag van ƒ60 127.60 onder toeken ning van n nader subsidie uit de gemeentekas groot ƒ50.000.—.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 10