Bij Ruwe Handen Purol B Lindbergh terug Tragisch ongeluk Staking gaat door Salarisverlaging bij het Rijk Geheime zender RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 8 NOVEMBER R.K. Middenstand 3 GEEN VOORRANG VERLEEND Doodelijk Auto-ongeval AUTO TE* EEN BOOM Deken Chr. van Elmpt t Het nieuwe Regeeringzvoorztel prins: AMSTERDAM-BOVEN RIJN 1 INTERNATIONALE TREIN VERBINDINGEN VREESELIJK AUTO-ONGELUK OP VOORNE DOODELIJK TRAMONGEVAL TE AMSTERDAM VLIEGEN WEER NAAR GENEVE Geen opschorting van het ultimatum DE MOORDAANSLAG TE NIJMEGEN Door het slechte weer gedwongen Dinsdagmiddag om half vyf landde hij met zijn watervliegtuig in Waalhaven Broeinest van marxistische propa ganda. Daders zijn onvind baar. Politie doet ijverig onderzoek Een mede-inzittende bij botsing gedood DRONKEN ACHTER HET STUUR De najaars-Centrale-Raad van Haarlemse he Hanze or Over kenn Met de z Zus t Donderdag 9 Nov. 1933 ULIANA METER Mist en zon Bevredigende regeling voor Nederland Aanbesteding van het tweede deel Oprichter der St. Martinusparochie te Utrecht Mist was ondoordringbaar De naam: Pater H. de Greeve S J. f 0.60 Hedenmorgen het werk neergelegd Militairen naar Gouvernement»- diensten? FRANSCHÉ ONDERSCHEIDING Een zwaardere straf geëischt </e ver- 1 Joseph I 7.50 Duit- N.V. Baggerwerk De Vries en van den Broek Elmpt, pastoor-deken tl- Vier jaar gevangenisstraf geëischt zjjn. be- later van Am- >1 g s 1 c I 1 eene ver- 1 1 De Fransche gezant en gevolmachtigde in Den Haag bracht heden een bezoek aan Nijmegen om namens zijn regeerlng het Legioen van Eer te overhandigen aan prof. dr. Jos Schrijnen en lector B. Weerenbeck. Twee bloemen-auto’s in de Ringvaart Twee arbeiders te Bunnik onder bout bedolven en op slag gedood Chauffeur door oververmoeidheid in slaap gevallen De arbeiders van de „Sphinx”- fabrieken unaniem tegen de voorstellen der directie wa gr' de nl< 1 als he’ brt zit' ree zijl wei lee zeii Ka gei kei blo voli bot Z geh poe mei den Hedennacht omstreeks twaalf uur is te Ter- heyden bij Breda een vrachtauto van de Mij. Trans-Hollandia Expres tegen een boom ge reden op den weg BredaRoozendaalAntwer pen. De 27-Jarige bestuurder E. C. Vos, uit Baren- drecht. werd bij dit ongeval zoo ernstig gewond, dat hij kort daarna aan de gevolgen is overle den. Naast hem was nog in de cabine gezeten de 17-jarige J. v. d. Klis uit Bodegraven, die ernstige verwondingen opliep. Beide slachtof fers zijn naar het St. Ignatius Ziekenhuis te Breda overgebracht, waar v. d. K. voor verple ging is opgenomen. De auto is zwaar bescha digd. Men vermoedt, dat de bestuurder door over vermoeidheid in slaap is gevallen met het ver melde droevige gevolg. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Hedenmorgen is in Den Haag de Najaar» Centrale Raadsvergadering begonnen van den R K. Middenstandsbond in het bisdom Haarlem Er bestond door het voorstel der directie een mogelijkheid tot toenadering. De arbeiders waren echter op beide verga deringen unaniem tegen de dlrectle-voorstellen gekeerd en velen wilden absoluut niets weten van opschorting van het gestelde ultimatum. Een groot aantal arbeiders had reeds bij het verlaten der fabriek hun werkpak meegenomen. .7 - en 3 850.—. N.V Aannemingsbedrijf te Zijpe 558 000.—, X a ev B ope M. tere gesJ dat wor kun A het, had mal schi - in 1 kasl Ei entl grot den jonj gele Prcx dooi djjei dat looft hooi Ei Proc dit i of h in t verb sen sjjn. Al het ze z nog op; een ze e He lingt over had Bij het passeeren van een auto op den BoscbdiJk kwam Dinsdagmiddag de auto van Gebr. 8. te slippen en sloeg nabjj de molen onder Acht tegen een boom. De wagen werd geheel ineengedrukt en de inzittenden ernstig gewond. Dr. B verleende de eerste hulp en constateerde hoofdwonden en been fracturen. Hij liet de belde mannen naar het St. Joseph Ziekenhuis te Eindhoven overbrengen. Hun toestand was hedenochend iets beter. Aan de openingsrede van den voorzitter ont kenen we het volgende: De vergadering, die wij heden houden, aldus spr., is de vijftigste in de rij der Centrale Raads vergaderingen van onzen Bond. Deze bijeenkomst zal er ongetwijfeld zijn, die moeilijk uit onze herinnering zal dwijnen. *- En dit niet alleen, omdat dit de vijftigste gadering is van onzen Centralen Raad. Maar vooral, omdat wij vandaag afscheid hebben te nemen als hoofdbestuurder en bonds- secretarls van den man. die deze functie gedu- De bestuurderen hebben op deze druk be zochte bijeenkomsten het opschorten van het door hen gestelde ultimatum, hetwelk beden afliep, verdedigd. Dinsdagmiddag tegen half vijf verscheen boven het vliegveld Waal haven te Rotterdam een rood wa tervliegtuig. Het toestel cirkelde eenige malen boven de omgeving en daalde tenslotte in de Waalhaven dicht bij het vliegveld. Men geloof de zjjn oogen niet toen men zag, dat het vliegtuig de roode Lockheed was van het echtpaar Lindbergh, dat Dinsdagmorgen van het marine vliegkamp Schellingwoude te ruim half twaalf was vertrokken met be stemming Genève. -8 „V ■che Ml haar daar je d paar voon den Gabi Zij g ook je hi u on Die 1 ken miss» xou dan Want Voor de Arnhemsche Rechtbank werd heden met gesloten deuren behandeld de zaak tegen den ongeveer 30-jarigen J. J. R., geboren te Rotterdam, bakker te Nijmegen en thans gede tineerd, wien ten laste was gelegd, dat hij op 9 Augustus 1933 te Nijmegen met het oogmerk om G. Th. Coenen van he leven te berooven. dien met een mes met geweld een steek in de borst heeft toegebracht, dat deze vrijwel on- middellijk daarop aan in- en uitwendige ver- bloedingen is overleden, althans, dat hij met het oogmerk om C. zwaar lichamelijk letsel toe te brengen dezen met een mes een steek in de borst heeft toegebracht, waarbij de rech ter long werd doorboord en de long-ader afge sneden. ten gevolge van welk zwaar lichamelijk letsel genoemde C. is overleden. De Officier van Justitie eischte vier jaar ge vangenisstraf. De verdediger, mr Sassen uit Nijmegen, was van meening, dat hier niet van doodslag, maar van zwaar lichamelijk letsel, den dood tenge volge hebbende, sprake is. Spr. bepleitte een gedeeltelijke voorwaarde lijke gevangenisstraf overeenkomstig het rapport van den psychiater, dr. Schnitzler. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak doen. Over het conflict bij de ,jBphlnx”-fabrieken te Maastricht seint onze correspondent nog het volgende Op de conferentie te Tilburg, waar de Sphinx- directie en de arbeldersbesturen waren opge roepen door den Rijksbemlddelaar heeft de Sphlnx-directie de loonsverlaging opgeschort tot 10 December as. Echter moeten de organisaties voor den 20sten November hebben medegedeeld, dat zij de loonsverlaging aanvaarden. Bij ge breke dezer kennisgeving zal de loonsverlaging Ingaan met terugwerkende kracht tot 8 Novem ber. Omtrent het voorstel der directie hebben Dinsdagavond in de Stichting Bestuurs en in het Volkshuis te Maastricht de bestuurders der Roomsch-Katholieke en Moderne organisaties met hunne bjj het Sphlnx-confllct betrokken leden vergaderd. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Mor- genconcert NCRV 10.00 Gramofoonmu zlek 10.15 Morgendienst door da. O Vermaat 10.45 Gramofoonmuzlek KRO 11.00 Gramofoonmuzlek 11.30 Godsd. halfuurtje door pastoor L. H. Per- quin 12.00 Politieberichten 12.15 Het KRO-orkest o. 1. v. Marinus van ’t Woud NCRV 2.00 Fraaie handwerken door mej. G. Abllj 3.00 Gramofoonmu zlek 3.30 Rustpoos 4.00 Bijbellezing door ds. F. M Muller 5.00 Handenar beid door H J. 8te in voort 5.20 Con cert. Plet v. d. Hurk, fluit, piccolo. Orgel begeleiding dqor S. P Visser 7.00 Po litieberichten 7.15 P. v. Rees J. Wtn.: „Onze militaire tehuizen” 7.30 Week overzicht door C. A.-Crayé 8.00 Onze zang- en muziekvereenivlngen. Het man nenkoor „Johez” te Haarlem o. 1. v. J. Scheffer 9.00 Ouderuurtje. L. W. J. v. Hasselt: „Potten met ooren” 9.30 Ka- mejmuzlek door het Hartveld-kwartet. P. Hartveld. Ie viool. Jan Keessen. 2e viool. Kees Hartveld, altviool. Relnler Bresser, cello 10.30 Gramofoonmuzlek. Dinsdagmiddag om kwart over vier waren op de werkplaats van de N.V. A. van Dan te Bunnik vier arbeiden aan het houtstape- len. drie stonden bovenop de mijt en een stond er onder aan, om het hout aan te geven. Het hout raakte op een gegeven moment aan het schuiven; twee van de drie arbeiden vielen, raakten bekneld tusschen het hout en werden op slag gedood. De derde man. die er op stond wist tijdig naar een andere m^jt over te sprin gen en kwam er af met eenige ontvellingen. Deze week naar Londen Naar Reuter uit Londen bericht, heeft Prin ses Juliana er In toegestemd meter te worden van het zoontje van kapitein en mevrouw Abel Smith, de achternicht van d. Engelsche konin gin. Het kind zal Zaterdag worden gedoopt. In den laatsten UJ-1 is men in Twente weder druk bezig met het exploiteeren van een clan- destienen zender, waarin de revolutionnaire politiek hoqgtü viert. Tegen den avond zakt de mist over de groote stad, die door poldert omgeven is en we huiveren, als we de doffe lichten van de lantarens door den dikken damp zien schijnen, die in de straat is neergeduwd tusschen de huizen. November is de maand van mist en vlagen, die "de menschen tqrugdrijft in hun huizen, waar de kachel of het warme bed hen wacht en zij slapen dipars door mist en duisternis heen. En als de morgen opstaat en de klef- Niet alleen worden allerlei verboden socialis tische liederen de aether ingestuurd, ook wor den politieke critieken op partijen en regeerlng geleverd. De golflengte, waarvan men gebruik maakt, verschilt niet veel van die. waarmee Hil versum zendt; tijd van 'uitsendlng is in den regel het middaguur. Opgemerkt zij nog. dat volgens mededeelin- gen In West-Duitsche bladen en voor den West- Dultschen omroep de Nederlandsche zender gruwelpropaganda gemaakt zou hebben met een bericht over een roofmoord, die dezer dagen in 7_1_. Ltr_^ “j hebben plaats gehad en waarvan een Joodsche handelaar het slacht offer geworden is. Geen der officieele Neder landsche zenders heeft een bericht over dezen moord gepubliceerd. De mogelijkheid bestaat, dat de Enschedesche geheime zender zich over dezen roofmoord uitgelaten heeft temeer daar de golflengte nagenoeg dezelfde Is als die van den Hllversumschen zender. Intusschen zij meege deeld. dat de Enschedesche politie de zaak in onderzoek heeft. het doel van hun tocht afgelegd. Het was, vooral boven Frankrijk, buitenge- - woon mistig. Lindbergh vloog dan ook boven hooglngen 3 64<L—23 040 en -500-den mist op zijn Instrumenten. Toen hU ver j Frankrijk was heeft hij getracht een gaatje te vinden om zich te kunnen oriënteeren. Het was echter potdicht. Aangezien de weerberich ten voor bet Zuiden ongiinstlg waren en die voor het Noorden gunstiger, werd besloten te rug te keeren. Lindbergh is toen op zijn in strumenten in Noordelijke richting terugge vlogen. Het weer werd toen langzamerhand beter. 524.600, verhoogingen 1.400.8300 en 2.300. VERKRIJGBAAR IN DEN BOEKHANDEL EN BIJ DE AGENTEN VAN DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE rende bijna 20 jaar met zoo algeheele toewijding heeft vervuld, onzen vriend Boon. Wel zeer jammer Is het. dat de heer Boon juist dezer dagen door een ongesteldheid werd overvallen, die hem verhindert vandaag tn ons midden te zijn. Het spreekt van zelf, dat wjj nu een volgende gelegenheid zullen aangrijpen om hem alsnog in onzen Centralen Raad onzen dank te betui gen. Vervolgens vestigde spr nog even de aan dacht op het Indrukwekkend Congres van den Ned. R. K. Middenstandsbond in Breda en de geslaagde bestu^rdersdagen. Dat het congres niet zonder vrucht is geweest is gebleken uit het verslag van de conferentie van Minister Verschuur met den Mlddenstands- raad, uit het VOorlooplg Verslag der Tweede Kamer over de Stagjsbegrooting en uit de Me morie van Antwoord van de Regeerlng daarop. De bestuurdersdagen hebben, aldus vervolgde spr., de groote beteekenis van het nieuwe Be ginsel- en Werkprogram van den Ned. R. K Middenstandsbond, zü hebben de taak ven onze stands- en vakorganisatie en de sociaal-poll- tieke taak van onze beweging In de?en tijd, voor onze afdeelingen In een helder licht geplaatst. By hebben vooral ook onze afdelingsbestuur ders doordrongen van het besef, dat de Katho lieke middenstand ook in dezen moeilijken tijd veilig vaart op het compas onzer katholieke sociale beweging en onzen Katholieke Staats partij. Wij staan in dezen tijd van crisis op econo misch en maatschappelijk, maar ook op geeste lijk gebied met volledig vertrouwen en met een vurig en krachtig élan achter de leiding onzer eigen princlpieele beweging in standsorganlsatie en staatspartij. In het belang van Staat en Kerk. Maar niet minder in het belang van onzen stand. Het ontbreekt in den Bond niet aan activiteit en aan leidinggevenden arbeid. Het Winterprogram 1933-1934, dat de Bond heeft toegezonden, verwacht zijn uitvoering van de plaatselijke afdeelingen en de gewestelijke Federaties. In dat verband dee<i spr. ook een krachtig beroep op de afdeelingen. Werkzaamheid is dringend geboden. Middenstanders, die in dezen tijd het meenen te kunnen doen zonder sociaal-economlsche ont wikkeling. hebben hun maatschappelijk graf reeds besteld. Het schijnt Inderdaad, dat wij thans voor een beslissend tijdstip in den strijd voor den mid denstand schijnen te zijn gekomen. Maar hoe de beslissing In dien strijd zal uit vallen. hangt nog steeds voor het grootste deel van ons zelf af. Zijn wij voldoende paraat, voldoende beginsel vast. voldoende bekwaam op sociaal-economisch terrein? Alleen dan, aldus besloot spr., maar dan ook zeker, winnen wij onzen slag! Men herinnert zich, dat het soc.--dem. Ka merlid Vliegen het lidmaatschap van de Neder landsche delegatie naar de ontwapeningsconfe rentie ter beschikking stelde, toen er een bom op ,JJe Zeven Provinciën” was neergekomen, terwijl de delegatie in overeenstemming met de regeerlng te Genève werkte in de richting van een internationaal verbod tot het werpen van bommen uit vliegtuigen. Naar het „Volk” thans verneemt, heeft de heer Vliegen op persoonlijk verzoek van den minister van buitenlandsche zaken besloten zijn werk zaamheden als lid van de delegatie te her- 1 vatten. Gistermorgen werd door den hoofdlugenieur van den Rijkswaterstaat in het district Am sterdamBoven Rijn I, In het bureau Malie baan te Utrecht aanbesteed het maken van een gedeelte van den zijtak naar Vreeswijk van de scheepvaartverbinding Amsterdam met den Boven Rijn, raming 587.000.Het aantal inschrijvers bedroeg 12. Dinsdagmiddag is in de Van Baerlestraat. hoek Willemspark weg te Amsterdam, een man bij het oversteken van de trambaan gestruikeld, waardoor hij onder het voorbalcon van een tramwagen van lijn 3 Is geraakt. De wagen moest worden opgevijzeld en toen het slacht offer, een heer van middelbaren leeftijd te voorschijn was gebracht, bleek hfj te zijn over leden. De Geneeskundige Dienst heeft het stof felijk overschot naar het Wilhelmlna-Gasthuis vervoerd. Op den Handweg bij den Keizer Karelweg te Amstelveen kwamen hedenmorgen twee bloe- menaulo’s met elkaar In botsing, doordat de auto, die van den Keizer Karelweg af kwam en bestuurd werd door den heer H. v. D. uit Gra- vemoer. geen voorrang verleende. Door de bpt- sing kwamen de beide wagens in de Ringvaart Op tiet gemeentehuis te Tilburg is een bü- terecht. welke ter plaatse evenwel niet diep is. eenkomst gehouden onder leiding van den De beide bestuurders kwamen er «onder ketset rijksbemlddelaar. prof. mr. A. C, Josephus af, terwijl de auto's in den loop van den mor- Jltta, van de partijen, betrokken bij het loon- gen uit de Ringvaart zijn gehaald. conflict in de Sphinx-fabrieken te Maastricht. De arbeidersorganisaties hadden verzocht om de aangekondigde loonsverlaging geheel terug te nemen. Er was nu echter een bemiddelings voorstel ter tafel, dat niet geheel en al on gunstig werd beoordeeld van arbeiderszone Een beslissing viel er ter vergadering niet, maar alles samengenomen, werd de indruk Beide inzittenden ernstig gewond verkregen, dat de aangekondigde staking op heden niet zal doorgaan. Voorlooplg althans niet, totdat het nieuwe bemiddelingsvoorstel nog eens rustig zal zijn bekeken. De betrokken arbeiders zijn georganiseerd voor het overgroo- te deel in den modernen Nederlandschen Fa- brleksarbeidersbond en voor het overige In de Nederlandsche R. K. Fabrteksarbeldersorgani- satle. Oorspronkelijk was hij van plan naar Am sterdam door te vliegen, maar toen hij riet, boven Rotterdam bevond, achtte hij bet in verband met de invallende duisternis raadzamer aldaar te dalen. HU vloog eerst eenige malen boven het vlieg veld om de aandacht te trekken en voerde daarna de daling uit. Personeel van het vlieg veld Waalhaven schoot onmiddellijk met roei bootjes toe om assistentie te verleenen. Het toestel is aan een vlonder gemeerd, en blijft daar vannacht liggen. Gisterenmiddag overleed te Zutphen de hdog- eerw. heer Chr. van Elmpt, pastoor-deken al daar. Deken van Elmpt werd geboren te Gro ningen. 7 Mei 1851, en na zijn studies aan de - seminaries te Culemborg en Rjjsenburg. pries ter gewijd op 15 Aug. 1878. waarna hij tot ka pelaan aan de Kathedraal te Utrecht werd benoemd. Later werd kapelaan van Elmpt be last met het oprichten van een nieuwe paro chie te Utrecht de parochie van den H. Mar- tlnus. Naast een kerk bouwde hij hier twee scholen. In 1905 werd hij als deken en pastoor te Zutphen benoemd; daar werd door hem de kerk verfraaid en een nieuwe R. K. Meisjes school en M.L.O. gesticht: tevens was hij op richter van het St. Walburgis Ziekenhuis. Hij was provisor van beide seminaria en Ridder in de Ordeman Oranje Nassau. gen en kwam er af met eenige ontvellingen. De man die het hout aangaf is er ook goed afgekomen. Van de slachtoffers is de eene, P. Pauw, een ongehuwde jongeman uit Utrecht; de andere, zekere C. de Kruijt. afkomstig uk Langbroek, is vader van negen kinderen. Omtrent den terugkeer van de Lindberghs vernemen wij nader, dat het slechte weer hen daartoe heeft genoopt. Toen het toestel zich nabij Parijs bevond ving mevrouw Lindbergh door de radio het weerbericht op, dat ongunstig luidde voor bet Zuiden en gunstig voor het Noorden. Lindbergh besloot toen den tocht niet voort te zetten, maar In Noordelijke richting terug te keeren. Lindbergh heeft Waalhaven als landlngs- plaas uitgekozen, omdat daar de beste accom modatie werd geboden. De Lindberghs hebben hun intrek genomen in Hotel „Weimar” te Rotterdam. Tenslotte Is besloten tot staking gaan. Onder de beide groepen der arbeiders en ook de Sphinx-arbelders, die niet direct bij het conflict betrokken zijn, heerscht groote ao- Udaritelt. over te Ingeschreven was als volgt: N.V. Graafwerken van Hattum en Blanken voort. Beverwijk 596.700.bij gebruik van ander materiaal met verhoogingen van respr. 2800—, 17320.—, 14375.— 7."“ N.V. Aannemingsbedrijf te Zijpe 558 000.—. nebben ongeveer 350 K.M. in de richting van verhoogingen 10.000.18.000.17.000.- - en 5.000 N.V. Baggerbedrijf. Nijmegen f 665.000— ver- -- - - Ter hoogte van de befaamde uitspanning „Zoeterbeek” te Eindhoven is in den afgeloopen nacht omstreeks half twee een ernstig ongeluk gebeurd. Een bestelwagentje van het filiaal der Clys- ma-sigarettenfabrieken te Den Bosch, bestuurd door den 28-jarigen M. H„ wonende aldaar, kwam uit Eindhoven over den Eckhartschenweg in de richting Nuenen gereden. De bestuurder verkeerde onder den invloed van sterken drank en vloog op de Dommelbrug door de leuning. Het wagentje bleef echter hangen en de man kon zich bevrijden. HIJ bleek geen verwondingen te hebben bekomen. De naast hem zittende 23-jarlge ongehuwde J. de L. uit Eindhoven was ernstig verwond. Hij moest bij omwonenden worden binnengebracht en is kort nadien overleden. De politie onder zoekt de zaak. In verband met een in enkele bladen daar over verschenen niet geheel juist bericht wordt medegedeeld, dat het laatstelijk in de centrale commissie voor Georganiseerd Overleg behan delde regeeringsvoorstel tot salarisverlaging luidt: a. intrekking van de bestaande tijdelijke cri siskorting als bedoeld in Staatsblad 1931 no. 556. juncto Staatsblad 1932 no. 635; b. een algemeene salarisverlaging van 10 e. een extra ongehuwden-aftrek door naast den reeds bestaanden 3 pet. aftrek te bepalen dat een ongehuwde nimmer meer ontvangt dan 90 van de maximumwedde aan zijn -mbt verbonden, deze bepaling zal evenmin als de reeds bestaande 3 aftrek toepassing vinden op de z.g. ambtenaren-werklleden. noch op de in gezinsverband levende eenige kostwinners. d. een verhooging van het pensloenpremle- verhaal voor eigen pensioen thans 3 bedra gende. met 1H e. handhaving van het minimumbedrag der kindertoelage op f 00.per kind. I het naburige Ochtrup zou HILVERSUM. 296 M. AVRO 8.00 Gramofoonmuzlek 10.00 Morgenwijding 10.16 Oramoloonmuzlek 10.30 Ka mermuziek -door het Arnhemscbe Strijk kwartet 11.00 Marie MeunierNagte- Kaal leest voor 11.30 Voortzetting ka mermuziek 13.00 Omroenorkest o. 1. v. Nico Treep. Afgewlsseld door gramofoon muzlek 3 15 Rustpooe 2.30 Omroen- orkeet 3.00 Knipcursus van mevr. Ida de Leeuw van Rees 3 45 Gramofoon muzlek 4.00 Mevr. Ant. v Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen 4.30 Pianorecital door Jos. van Rooy 5.00 Hall uur voor groqjere kinderen door mevr. Ant. v Dtlk. Radfo-tooneel..De wonder lijke reis van Tllerrand". roman van Char lee Vlldrac. door Cor Hermua. Leiding Kommer Kleyn 5.30 Kovaca Lajoe en zijn orkest 6 30 Sportprsatje door H. Hol lander*7.00 Kovacs La jos en zijn orkeet 7.30 Engelsch voor beginners door Fred Frv 8 00 Var Dias 8 05 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. 193e Caecllia-concert door het Concertge bouworkest o. 1. v. Eduard van Belnutn. Jo Vincent, sopraan. Marie Louise Ma- rlechal. plano 10.30 Aansluiting met Carlton-Hotel te Amsterdam Louis Arm strong en zijn orkest 11.00 Vaz Dlas 11.10 Aansluiting met Dancing Pachorr te Rotterdam. Tom v. d. Stap met ajjn tien witte raven 12 00 Sluiting LUXEMBOURG, 1191 M. Omtrent^de aankomst van de Lindberghs te Rotterdam bericht men ons nog: Om één minuut voor half vijf zijn de Lind berghs met hun vliegtuig gedaald in de Waal haven. Dit onverwachte bezoek was het ge volg van het buitengewoon slechte weer, dat zu op hun tocht naar Genève boven Frankrijk hebben ontmoet en dat hen noopte terug té keeren. Dinsdagochtend om ruim half twaalf waren zij te Schellingwoude gestart, en zy {leed de lezers van de Katholieke Illustratie met groote nieuwsgierigheid grijpen naar het geschreven woord van den bekenden kanselredenaar die nieuwsgierigheid groeide tot levendige belangstelling. Van alle kanten kwam de vraag tot ons, om deze preekjes te bundelen. Wij voegen ze samen In de volgorde van een Kerkelijk jaar. In dezen blijvenden vorm zullen ze veel nut stichten. Laat dit boekje in Uw gezin de aanleiding worden voor het herstel der eerbiedwaardige gewoonte: lederen Zondag een kwartier geestelijke lezing. In den afgeloopen nacht Is door de Katho lieke- en Moderne Arbeidersorganisaties In Maastricht besloten de werkstaking uit te roe pen bü de N. V. ..De Sphlpx” voorheen P. Re- gout te Maastricht. Zestien honderd arbeiders zijn hierbij trokken. Hedenmorgen la niemand de fabrieken binnengegaan. BATAVIA. 7 Nov. Aneta) Op verzoek vsn de Nederlandsche Regeerlng heeft de Ned-- Indische Regeerlng gegevens toegezonden ore de mogelijkheid tot het absorbeeren van mili tairen door de Ned.-Indische Gouvernement»- diensten. Deze mogelijkheid wordt echter door de Ned.-Indische Regeerlng uiterst gering ge* acht. •che avond; symphonieconcert 8.40 Or- kestconcert 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 50» M. 12.20 Kletn-orkest- ooncert o. 1. v. P. Leemans 1.30 Gramo foonmuzlek 520 Orkeetconcert o. 1. v. Arthur Meulemans 6.35 Gramotoonmu- zlek 8 20 Orkeetconcert 9.20 Orkeat- ooncert o. L v. Arthur Meulemans. KALUNDBORO. 1153 M. 1L20 Con cert o. 1. v. Leonard Oyldmark 1.05 Dansmuziek 7.30 Omroepaymphönle- orkest 10.10 Dansmuziek. BERLIJN. 41» M. 730 Omroeporkest. HAMBURG. 37Z M. 3.20 Concert 5.20 Gevarieerd programma 9.40 Pro gramma Berlijn. LANGENBERG. 473 M. 1130 Populair concert o. 1. v. Gustav GOrllch 12.35 Concert door het omroeporkest o. 1. v. Ros- baud 2.10 Kamermuziek 3.20 Con cert door het orkest van den West-Dult- seben omroep o. 1. v. Otto Julius Ktlbn. DAVENTRY, 1534 M. 12.20 Concert door het Rutland Square en New-Vlctoria- orkest o. 1. v. Norman Austin 1-20 Nieu we gramofoonmuzlek 8.20 Veeperconcert 4.25 Concert door het Midland Studio- orkest o. 1. v. Frank Cantell 10.06 Con cert door John Morel 11.05 B.B.C.- dansorkest o. 1. v. Henry Hall. PARIJS (Eifel). 1448 M. 7.50 Gra- mofoonmuzlek 8.35 Gramofoonmuzlek. PARIJS (Radio), 17Z5 M. 8.05 Gra- motoonmuzlek 12.50 Gramofoonmuzlek 7.40 Gramofoonmuzlek. MILAAN. 331 M. 7.00 Gramofoonmu zlek 735 Gramotoonmuzlek 830 „Ia belle Helene”. ROME. 441 M. 4.35 Vocaal en Instru mentaal concert 735 Gramofoonmuzlek 8 06 Concert. WEENEN. 517 M. 6.20 Populair con cert door het omroeporkest o. 1. v. Joseph Holzér 935 Weensch Symphonle-orkest. WARSCHAU. 1411 M. 4.15 Zangvoor- dracht 7.20 Populaire muziek door bet omroeporkest 8.35 Concert -930 Dansmuziek 10.25 Hervatting dansmu ziek. BEROMCNSTEB. 460 M. 8-26 Nieuwe gramofoonmuzlek 7.50 Concert door een mannenkoor 930 Lulsterapel „paganlm in Berlin”. Doktor B. was spoedig ter plaatse, maar kon slechts den dood constateeren. Een van de slachtoffers stak nog met stjii hoofd boven het hout uit. De politie stolt een onderzoek In. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast -man In het duister, t r De arbeiders waren zeer bekwaam in bri stapelen van hout, dat zü reeds langen, tijd deden. Hedenmorgen heeft de Arbeidsinspectie uit Utrecht een onderzoek Ingesteld. De lijken van de beide slachtoffers zijn voor- loopig op last van de politie te Bunnik geble ven, doch zullen na het onderzoek der Arbeids inspectie worden vrijgegeven. een uur later gestold. Den Haag HS V. 9.30 (was 830), Rotterdam DP V. 9.56 (was 836), Roosen daal V. 10.54 (was 937), Antwerpen Oost A. 11.27 (was 1031), Brussel Lopoldkwartler A. 12 22 (was 1134), Luxemburg A. 16.05 (was 15.07), Bazel SBB A. 21.00 (was 17.55). Alle aansluitin-* 8en te Bazel SBB blijven behouden, doch de overgangen aldaar worden met een uur bekort. Trein P56 (Edelweiss Express) Amsterdam CS RoosendaalBazel SBB wordt 3 uur vroeger gesteld en krijgt te Bazel SBB aansluiting op de z.g. 19 uur groep, dezelfde groep, waar eveneens de Rhelngold Express op aansluit. De dienst regeling wordt als volgt: Amsterdam CS V. 7 39 (was 10.41). Den Haag HS V. 8.30 (was 1131). Rotterdam DP V. 8.57 (was 1134), Roosendaal V. 9.49 (was 12 53), Antwerpen Oost A. 10.03 (was 13.09), Brussel Noord A. 10.41 (was 13.44), Luxemburg A. 14.00 (was 17.03), Bazel SBB A. 19 00 (was 21.08)A Gedurende de winterperiode, van 7 October 1934 af, zal de Edelweiss Express P56 echter eerst te 936 van Amsterdam CS vertrekken en te 20,ia" te Bazel SBB aankomen. De Parijsche treinen D7 en D9 worden 5 mi nuten versneld. De aankomsttijd te Parijs wordt resp. 17.05 (wa^ 17.10) en 23.40 (was 23.45). -- Voor Mgr. prof. dr. Jo«. Schrijnen Het echtpaar Lindbergh Is ontvangen In het clubgebouw van de Aeroclub en begaf zich daarna naar hotel „Weimar”. De Europeesche dlenstregellngsconferentle werd dit Jaar van 914 Octotier tè Boekarest gehouden. De slechte economische toestand, waarin vrijwel alle Europeesche spoorwegen verkeeren, was oorzaak, dat van een verbete ring der verbindingen door het Inleggen van nieuwe treinen geen sprake zou zijn. Integen deel zijn verschillende landen genoodzaakt, In verband met de slechte uitkomsten van het be drijf, het aantal treinen in te krimpen. Door verschuiving en versnelling van de bestaande treinen is men er toch nog In geslaagd verschil lende internationale verbindingen belangrijk te verbeteren, meldt „Spoor- en Tramwegen”. ,De resultaten, welke te Boekarest werden be reikt, zijn voor de Nederlandsche verbindingen zeer bevredigend, al is een enkele door het op heffen van treinen verloren gegaan. De belangrijkste verbeteringen, welke Ingaan de 15 Mei 1934* zullen worden Ingevoerd, zijn ojn. de volgende. Trein FD263 D272 MünchenZevenaarAm sterdam (Hoek van Holland) wordt 20 minuten versneld. Het vertrek van München Hbf wordt 9 05 (was 9.00), de aankomst te Amsterdam C.S. 22.15 (was 22 30). Trein D163/D274/D272 Bazel 8BBNijmegen ArnhemAmsterdam CJB. (Hoek van Hol land) wordt 15 minuten versneld. Het vertrek van Bazel SBB blijft ongewijzigd 830. de aan komst te Amsterdam Cs. wordt 22.15 (was 2230). Trein 108/D108/D308 Rotterdam DP (Amster dam CS)—Gelderpialaen—-Nijmegen—Bazel SBB /München Hbf wordt vervroegd en belangrijk versneld De verbinding met Weenen. welke 3 maal per week bestaat met den slaapwagen Amsterdam Boekarest in de treinen D289/D254 L33 wordt 54 minuten versneld. De aankomst te Weenen Weatbhf wordt 16.26 (was 1730). De BaZfeler dag- en nachttreinen over Maas tricht zullen ook In 1934 wederom worden in gelegd. Trein D196 zal echter een uur sterdam CS vertrekken. Trela 086 Den Haag HSBazel SBB wordt A. Volkert en Zn., Slledrecht 579 795 verhoogingen 2 700.—, 20.000 10.000.— en 2300.—. N.V. Aannemersbedrijf F. Looytor te Gorlnehem, 616.000, verhoogingen f 2300. f 20 000.—, f 12.000.— en f 3.000.—. N.N. Aannemersmij. J. P Broeckhaven te Nijmegen 548.700.verhoogingen reap f 1.500 22.000 10.000.— en 3300.— N.V. Th. Sneurs, Rotterdam, 827 000.—, verhoogingen 2360 24300.—. 11350 en 11350^-. N.V Hollandsche AannemersmU., Den Haag. 558 80 verhoogingen 2300.—, 23.000.—. 9.700 en 3300.—. D. Blankenvoort Dzn., Bloemendaal 545.700. verhoogingen 1.000.—, 25.000.—. 10.000.^- en 2.500.—. N.V. AannemlngmU. v. H Bakker en Co. Gorlnehem 625.000.verhoogingen f 20.000. 10 680 en 3.000.—. N.V. Aannemingsmij. vh. T. en den Breeje van der Bout Berg en Dal, f 544.000.—, ver hoogingen 40.000 15.000.— en 10.000 De Rotterdamsche rechtb&ni heeft Dinsdag de behandeling voortgezet van de zaak tegen den 22-jarigen chauffeur H. 8.. die zich te ver antwoorden heeft gehad terzake van dood door schuld. Op 19 April was verdachte met een auto, waarin een dame met vier kinderen geze ten waren, van Rockanje naar Rotterdam ko men rijden. Bjj Nieuwenhoorn, waar de weg een bocht maakt, was de auto van den weg ge raakt en In het Voornsche kansal gereden. Ver dachte had zich met het naast hem zittende broertje uit den auto weten te bevrijden, de dame en de vier kinderen zijn verdronken. Het nader ingesteld onderzoek heeft geen nieuw licht op de zaak geworpen. Het O. M.. waargenomen door mr J. F. Hoef- felman meende een zwaardere straf te moeten elschen dan In eerste instantie gevorderd was. Hij eischte thans drie maanden hechtenis, met ontzegging van de bevoegdheid om motorrij tuigen te besturen voor den tijd van één jaar. Uitspraak op 14 Nov. fe nattigheid uiteen scheurt, dan valt ook de natte druk van ons af, die ons besluipt, zoolang we in den mist wandelen en als ’s morgens de zon doorbreekt, dan stappen we weer moedig en opgewekt den dag in, om dat de zon het leven mooier maakt. Mist en zon in ons leven.' Het eene is er niet zonder het andere. Het is een voordurende strijd tusschen bei de en wij zijn de inzet. Maar het ligt veel aan ons zelf, of we den mist dan wel de zon aanhangen. Van het leven is, ook in deze tijden iets te maken, dat vreugde geeft, al lijkt deze stel ling wat goedkoop. Zij moet dan ook zoo verstaan worden, dat wij niet tegen de verdrukking tn moeten jui chen en jubelen, maar dat we moeten probeeren hen. die geen reden tot juichen kunnen vinden, uit den mist te halen en in de volle zon te bren gen. Dan is de vreugde van het zon licht dubbel behaaglijk voor beiden. Conclusie: bestrijdt den mist in de levens van nngelukkigen en help mee ivat zon te brengen in hun mistig bestaan.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 16