STADSNIEUWS ZADELHOFF Alkmaar, 13 Nov. Agenda Onze Alkm. vereenigihgen in actie BEURS VAN AMSTERDAM KRUIS-PUNTEN GELDERSCHE ROOKWORST I HET KAPERSNEST I De vroegbeurs Wisselkoersen JOSEPH CONRAD I Ontheffing verbod winkelsluiting GEMEENTERAAD KAPELAAN J. J. HOUDIJK FAILLISSEMENTEN DE INBRAAK TE HEILOO Radio-programma BURGERLIJKE STAND EG BIJLAGEN TOT DEN RAAD £>e uitvaart W inkelsluitingaverordeaing Renver. Alcmaria Victrix Beurs-thermometer WAARSCHUWING Pas op met dien „lapjesman” Café Royal” Hofplein D.I.N.D.U.A. MAANDAG 13 NOVEMBER 1933 Alkmaarsche Boys ALC. VICTRIX—W.F.C. Rectificatie Raadsoverzicht N abeschou wing A.S.V.-nieuws I eerste hoofdstuk Nt V reemd el ingen verkeer streekbelang INDERDAAD IETS FIJNS Vermoedelijke dader meldt zich aan Voorzichtig met dat „Bemidde lingsbureau” Uitvaart en begrafenis te Heemskerk Apothekersnachtdienat io*; s»/, Contingenteering van huishoude lijk glaswerk NU goedkooper! ^7 50 35 20 ITBERT MAANDAG 13 NOVEMBER EEUWARDErt» vanAMKENBURG'S ••iLEVERTRAA^ in op 92. In ■eer vut 17 verlichtings- schitte rende nieuwe (Ongecorrigeerd.) een een kwamen een i’ 4—1 andere menseden met AVONTUUR KLOPT AAN DB DEUK HET usted con „Vaya beleefd; van Ik zat tusschen blauwe en raag van Ga met God. (1) Zaterdagmorgen te acht uur meldde zich vrij willig aan het bureau van politie te Alkmaar de 20-jarige A. O., de vermoedelljke dader van de poging tot inbraak by den heer J. S. aan den Heerenweg te Heiloo. HU is aan het poli tiebureau alhier ingesloten en ter beschikking gesteld van den burgemeester van Heiloo. In loop van den morgen is hij door de Rijks- en Gemeentepolitie uit Heiloo afgehaald en naar die gemeente overgebracht. B. en W. stellen voor om te voldoen aan het verzoek van de Alkmaarsche Vereeniglng voor den Handeldrljvenden en Industrleelen Miaden- stand en van de R.K. Middenstandsvereemglng ,de Haze", d.d. 15 November 1932, door in ar tikel 2 der wlnkelslul.ingsverordening mede een al wijking der wlkelsluitlngswet vast te stellen voor den Zondag, voorafgaande aan 6 December. om maar 9*4 19*i 13H 26*. 6*/g 127/, 16 38 46 45 154M 70^ 58 18% 11.00 35.25 41.00 5O875Ï 1-54% 13.05 *7.35 20.75 7 92H 59 15 9 70 34 57% 48.02% 68% 2* 10 8*/. >4« 3 13 91 92*4 16J4 112 Heden 10*4 sM Vi u A.S.V. I—K.S.V. (Koedijk) II A.S.V. II en adsplranten afgelast. prijshoudend ....hri«F prijshoudend prijshoudend ...t prijshoudend .beter 38 47 45 173% 14 94 4 101»/, 102J*. 101.h 1009, 83*/, 83*/, 47*; Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Continental Oil Shell Union OU Scheepvaart Java Ch. Japan HoU. Amerika Lijn Dito Gem Elgend. Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unle 93 71»/, 38»/. 28*4 26 467, 49 1*4 Berd jl lui OC BE 8% 122 113 174*4 11»4 937/, 3*4 86% 56 24% 157, 2337, 132 8% 122}4 113 Suiker H. V A. Jav. Cultuur N. L U. Vorstenlanden Actions idem Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl Sllau V L O. O Allied Intercontln Rubber 6854 2*. 9’4 b*4 13*/, 3*4 <3 24 1% 1% 6% 40 24 1*4 iM 6»/. 40 Circa der clrc zins af| wacht als and aangetr Hoef, a Six. he Het aangeni stelling) Zoow< dagmid groote seerd, i by zuil uit „toj Maan ling pla progran Gedui stallen sichtigei Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Home Praag Madrid 907, 92% 1054 112% 155*4 73 56% 1854 11.00 Burge d. v. H. Petrus, Nicolaa; Ad Bruyns Wennln J. Wok) G«el-Z Berdos S V. Berdos W1 sci Bo Bu Ui Te Wi Be T« M< en NI se: aange- 'de N. H. behoeve 85*/, 56»/, 25 15% 2287, 1287, 97. 18»/. 13*; 26*/, 05i 12»/. 15X MERK Gen vergat hf’J 5 Aan breed! 93 7154 38*/, 28*/, 26 46 48 1% pen, om I oude Daarna Door leed, i gedaalt gebeun maken Geel- ramme 35.30 40.80 39.70 1.56*4 13.05 737J4 20.75 Nederl. Staatsleen prijshoudend Gemeenteleen.prijshoudend Youngleening vaster Philips Unilever Aku Koninklijke HVA Rubber Tabak ï..*.a... Amerik. waarden later o wacht was af goed vin secreta; Berde hebben kunnen Beide e ting r werd v dan oa Jun. de bab] cessie. Berde zien de Banken Koloniale Bank Indische Bank Gert. Handel-Mlj. Industrieën Unilever Calve Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel’s Pat Nieuwe Philips KUch. Accousliek Ned. Ford Indostr. Buitenland Anaconda Bethlenem Steel Kennecot 7 8 Steel U. S. Leather Intern. Nickel Stand Brands Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Kon OUe Gaboes Per lak Peudawa 101*; 102% ioi*i 1007, 83*. 83*; 47»/, Daar had je eerst Sir Ralph Rooksby. een gezellige, welbespraakte, vriéndelijke De Zondbg- en nachtdienst wordt In de weck van 12 tot en met 18 Nov. waargenomen door de apotheek van mevr. SchoutenOele, Choor- straat 47. Vorige slotkoersen. Heden Vorige slotkoersen. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter openbare kennis, dat hun college, bij beschikking van heden aan het bestuur van de gemengde zangvereenlg.ng .De Stem des Volks’, alhier, ontheffing heeft verleend van de verbodsbepalingen der 1930, S. 460 ten behoeve fancy-fair op Zaterdag Maandag 27 November i In verschillende In het land verschijnende dagbladen komen advertenties voor van den volgenden Inhoud: ,Te koop, nieuwe bonte ka toenen lappen. 80 cent per kg. of 5 ct. per el. Zending rembours. 11 Lonneker”. Wanneer een bestelling wordt gedaan, ont vangen de bestellers na eenlge dagen een pak. Inhoudende pijn. 1 kg oude, waardelooze lappen. De burgemeester van Lonneker waarschuwt tegen de praktijken van bedoelden Gritter. Spoorwegen Union Pacific Wabash Ene Kansas City South. South Rallw Chic Mllw Maxwell L. Gr Oppassen is daar d« boodschap1 Als het noodig is een signaal geven, en voorrang verleenen aan het verkeer van rechts. En wie van rechts komt, heeft geen vrih brief doch moet óók opletten I Onderstaande alinea uit ons raadsoverzicht behoeft eenige rectificatie. We schreven: Laten we tenslotte nog memoreeren, dat het den heer Keysper en anderen gelukt Is twee concessies van B. en W. te verkrijgen' aller eerst zal ernstig onderzocht worden, of niet meerdere gedeelten van het plan aanbesteed kunnen worden (dit om zeker te zijn, dat geen onverwachte tegenvallers zullen komen) en ten nóg. hoe haar gezicht dien dag oogen waren grijs niet blauw-, zwart-grijs. Een oogenblik zagen re recht Bij de Kamer van Koophandel en- Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier. Oudegracht 182. te Alkmaar zijn formulieren verkrijgbaar voor het aanvragen van invoervergunningen voor huishoudelijk glaswerk, waarvan de invoer met Ingang van 1 November JJ. is gecontingenteerd. Voor een andermaal nagenoeg geheel gevulde schouwburgzaal van „’t Gulden Vlies" heeft de R. K. Gem. Tooneelvereenlging „Dlndua” gis terenavond een tweede opvoering gegeven van «Het Doornenpad’’. Dit drie-bedrijvige tooneelspel van Jan Gros- feld bedoeld 'n aanklacht te zijn tegen den steeds voortvretenden kanker van de echtscheiding, met al de daaraan onvermijdelijk verbonden gevol gen. In den persoon van Lla. dochter van een geacht bankier, teekent Grosfeld de voor het ge recht gescheiden vrouw, die haar eenmaal plech tig voor Gods Altaar gegeven woord, ondanks alle verachting en bespotting, gestand blijft, zelfs als zij een man ontmoet, met eerlijke ideeën, die haar dat zal kunnen geven, wat zy in haar eersten en eenlgen echtgenoot miste. Deze laatste, op en top een man van de wereld, is voor naar tranen noch vermaningen vatbaar en gaat voort op het eenmaal ingesla gen pad, naarstig speurend naar nieuwe slacht offers, waarvan hij er een In Emmy denkt te hebben gevonden, Lla weer hier erger te voor komen en het lichtzinnige wicht tot andere ge dachten te brengen. 't Is „Dlndua” gelukt van dit nog al veel elschende tooneelgebeuren. een aannemelijke vertolking te geven en den toeschouwers een ge- notvollen avond te bezorgen. 't Valt in deze dllettanten-vereenlging te prij zen dat zij met alle haar ten dienste staande middelen er naar streeft in onze en omliggende gemeenten goed Roomsch volkstooneel te bren gen. En al was de bezetting van de verschil lende rollen nu juist niet, zooals die had kunnen zyn, al ontbrak af en toe de noodlge activiteit ■rnnltniiiiiimniiiuniHiiiiniiiH*uHHiiiiiiniiHiiiiiiunimHiiiHU ROMAN VAN HHIUMIHIHlR De Hoofdcommissaris van Politie te Amster dam geeft belanghebbenden in overweging In lichtingen In te winnen bij zijn administratie, alvorens in relatie te treden met Petrus Her manns Velsen, geboren te Dongen 5 Februari 1875, wonende te Amsterdam, Karei du Jardln- straat 64, belétage, die onder den naam .Cen traal Bemiddelingsbureau voor Hypotheken, As surantiën", hypotheekgelden aanbiedt. Dinsdag 14 November Lijn 1 H lversum, Ijjn 2 Huizen, lijn 3 Lond. Reg. van 10.35 tot 10.50, Daventry van 10.50 tot 11.40, Lond. Reg. van 12.20 tot 13.35, Midi. Reg. van 1335 tot 1530, Daventry van 1530 tot 24.00. Ujn 4 Langenberg van 10.35 tot 19.20, Motala van 19.20 tot 24.00. Geboren: Elisabeth, d. van Reindert Bak ker en Geertje Schram; Wilhelmina, d. van Cornells de Boer en Grietje Versteeg; Johanna Marla Catharina, d. van Jacobus Franse en Johanna Jonker; Johannes Bernardus Mari- nus, z van Johannes Pureveen en Jennetje Flenters; Cornelia Christina, d. van Bernar dus Freericks en Maria Burgemeester. Overleden: Simon Hoep. 54 jaar; Trijntje Zwart, wed. van Antoon Ney Pieterse p jaar;, Bernardus Hendricus Vaske, 69 jaar; Elisa beth Smit. geh. met Maarten Schenke, 79 J. tweede zullen B. en W. „soepel” zijn, wanneer blijkt dat de voorgestelde verklaring den ver koop zal tegenhouden. Zij, die de raadsvergadering bijwoonden, of ons raadsversiag hebben gelezen, zullen begie- pen hebben, dat hier gesproken moest worden van ,,de voorgestelde verkavel in g”. Veel toeschouwers waren opgekomen Allmaria te zien strijden tegen WF C, u,_. ook de derde thuis-wedstrijd is voor de Alcma- ria-supporters een teleurstelling geworden. Want ondanks het harde werken van het ge- heele elftal, moest zij toch toezien, dat de Wormerveerders de beide punten mede namen. Ongetwijfeld was deze nederlaag niet ver- Op initiatief van Alcmaria V.V.V. Zaterdagmiddag In „Central” alhier vertegen woordigers van een vijftiental V.V.V. uit Noord- Holland boven het IJ, teneinde eventueel te komen tot onderlinge samenwerking in een of anderen vorm. Algemeen voelde men voor die samenwerking, doch er bestaat verschil van meenlng omtrent de wijze waarop. De grootste strooming was voor samenwerking In federatief velband, zonder oprlcht’ng van een nieuwe vereeniglng; een minderheid wilde samenwerking door middel van een Provincia len Bond, waarbij alle V.V.V.’s ook Amster dam. Haarlem en ’t Gooi zouden zijn aange sloten. Tenslotte werd een commissie van een zestal aanwezigen benoemd, d e een enquête zal In stellen bij de V.V.V.'s, welke wijze van samen werking men prefereert, en welke V.V.V.’s be reid zijn samen te werken. Na deze enquête zal er wederom een samenkomst worden gehouden van door de verschillende V.V.V.’s aan te wij zen afgevaardigden, waarop eventueel een Insti tuut van samenwerking zal worden opgericht. tot nu zijn In mijn geheugen vaag geworden of ik heb ze vergeten. Daarvóór heb ik nog eens het avontuur ge kend: het 10 den dat twee en twintig jaar oud in den grooten spiegel mezelf stond te bekijken; in den Uld toen ik het ouderlijk huls In Kent verliet en, mij overgevend aan de fortuin, zee koos met Carlos Riego. Mijn Het le elftal had een vrijen Zondag, mooie gelegenheid om op kracht te komen voor de komende tweede helft der competitie. De 2e elftallers bonden den strijd aan tegen het 3e. Dat het niet plezierig spelen is in dezelfde afdeeling, bleek wel uit de vele Invallers, die belde elftallen telden. Het 3e had eerst nog een voorsprong, doch toen het eindsignaal klonk had het 2e met 76 gewonnCT) en behield daar door nog een kleine kank voor de bovenste plaats. Het Se verloor van C.S.V. 3 met 4—1 en leed daardoor haar 2e nederlaag, hetwelk haar de bovenste plaats kost. De jun. op bezoek bij de K.F.C.-jun. behaal den een 53 overwinning, na met de rust met 41 te hebben voorgestaan. Ook nu verloren de adsp. weer en wel b van C.S.V.-a 12 en c met 20 van Oudorp-a. Alzoo kwamen 4 punten binnen, welk resul taat wel beter mag worden. dit doet aan dit alleszins te roemen streven geen atbreuk. Te meer, waar er door de meer gerou tineerde spelers, maar vooral speelsters, momen ten werden geschapen, die aangrijpend waren, orn even later den gullen lach weer te doen op- kla teren. Aan de goede gewoonte, om bij amateurs- tooneel ons van bespreking van de verschillend/ personen te onthouden, houden we ons ook tnans. hoewel we gaarne enkele spelers waar onder ook nieuwelingen een verdiende pluim op de hoed '.leien steken. We willen hopen, dat de tijdsomstandigheden, die ook op tooneelgebied hun Invloed zullen doen gelden, voor „Dlndua” geen aanleiding zullen moeten worden om haar mooi streven, dat met zooveel liefde en enthousiasme Is aangevangeu en voortgezet, op te geven. We wenschen haai met dit stuk voor de komende „toernée" vee. succes. Staataleeningen 5 Nederland 1932 «K Nederland 1916 Nederland 1917 4 Nederland 1933 4K N Ind 1926 AB N Ind 1931 5H Youngleen 1930 Winkelsluitingswet van een te houden 25, Zondag 26 en as. in het café „de Graanhandel” aan het Luttlk Oudorp Nr. 28, alhier. Deze ontheffing geldt voor de genoemde da gen t.w. op Zaterdag 25 November a.s., van des namiddags 10 uur tot des voormiddags 2 uur van den volgenden dag, op Zondag 26 November as„ van des namiddags 2 uur tot des vöormiddags 2 uur van den volgenden dag en op Maandag 27 November ts. van des na middags 8 uur tot des voormiddags 2 uur van dén volgenden dag. De sluiting wordt ver vroegd, wanneer daartoe In verband met het aantal bezoekers aanleiding bestaat. Alkmaar 10 November 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WEN DEI.A AR, Burgemeester. A. KOELMA. Secretaris. boeverij was. En ze zelden het niet ten on rechte! Op één dag werden drie van onze knechts In Canterbury opgehangen. wegens paaiden- diefstal en brandstichting. Hoe het- ook zij. zoo was mijn moeder. Wat mij betreft, ik had niets In te brengen, en toen ik een wil begon te krijgen, werd het er niet makkelijker op. Bovendien waren er wie ik me vergelijken kon! MAANDAG, IS Nov. Vorige slotkoersen. Heden •A7.8954 5915 9.70 34.59 48 02 het resldentlelevan, maar zijn middelen lieten dat niet lang toe. Toen had mijn moeder zich laten gelden en op haar aandringen waren zij teruggekeerd naar de hoeve, die haar oruidschat was geweest. Hadden ze dat niet gedaan, dar. zou hun een armoedig, onteerd leven» gewacht hebben in één van de voorsteden van Calais. Mijn vader zat óen heelen tijd by bet vuur en noteerde van tyd tot tyd ..ideeën" In een zakboekje. Hy was. geloof Ik. een episch ge dicht aan het schrijven en hy was er gelukkig door, zonder ooit Iets af te maken. Hy had dun. rood' haar slordig, omdat hy geen oediende meer had een fynen, gllmmenden haakneus, blauwe oogen met smalle leden; en *yn gezicht had een tint en was geaderd als een Spaansche kers. Hy zat den heelen dag In een bekleeden leunstoel. Myn moeder zorgde voor alles. Ze was altyd bulten, waardoor haar gezicht er uitzag als een bronzen, gerimpelde winterap pel. Het was het gezicht van een Romernsche matrone, met strakke lippen, bruine oogen en met een harde uitdrukking. Wat voor een vrouw ze was, kan men snel den uit het soort werklui, dat ze had voor de boerdery. Stuk voor stuk waren het smokkelaars en stroopers. en daar hield ze van. Het gewone type buitenmenschen, begrip en een beetje onnoozel. hield het In naar dienst niet uit. Alle buren waren het er over eens. dat de hoeve van Lady Mary Kemp een broeinest van Het café Royal op het Hofplein heeft in den heer Jan Smit een nieuwe exploitant gekregen. -Er is een pnma blllard In geplaatst, een Noo'rdhoek-Hegtsraat 73. groot orchestrion, een automatische pathéfoon en. een schitterende nieuwe - installatie. Er Is voortaan tevens gelegenheid om twaalf-uurtje te gebruiken. Café Central: Ledenvergadering Vereeniglng voor Kindervoeding, 8 uur. Schouwburg Harmonie: ..lm Weisen Rössl", Frits Hirsch Operette. Aanvang 8 uur. Schouwburg Harmonie: Ontspanningsavond voor werkloozen. Opvoering operette „Grietje Golfzang". Aanvang 8 uur. Het telefonisch verkeer moest het heden ochtend weder zonder belangryke gegevens stellen. De uitslag der Dultsche verkiezingen go'.d niet sis factor, aangezien men overtuigd is. dat het succes door vrees voor de gevolgen van verzet verzekerd werd, terwyi de wissel vallige toestand in Dultschland evenmin als stimulans kan dienen. De dollar-depreclatle .s Zaterdag 1.1. tot zekeren stilstand gekomen en aangezien in verband hiermede de Amerlkaan- sche goederenmarkten niet verder stegen, kwam Wal’street wat tot rust. De markt boekte een technisch herstel maar de koersveranderingen waren van geen beteekenis. De handel bleef zeer beperkt en de stem ming onderging weinig verandering. Phlllpe- lampen maakten echter een zeer gunstige uit zondering en waren gevaagd op verdere ge ruchten, omtrent voortgezette onderhandelingen inzake de introductie' van Phlllpsaandee'.en op de beurs <e Parijs. Het fonds boekte een avans van 6 4 7 pet. tot 135. Unilever werd ook weder door de mogeiyke introductie te Parijs be ïnvloed en kon 1 6 IK -verbeteren tot 86%87. Koninklijke olie en HVA. bleven vrijwel on veranderd op respect. 174% en 155, terwijl Adam Rubber Iets zwakker was Am.-waarden ging niets om en de Younglee ning was iets vaster op 47K47%. De Dollar was weer zwakker en het Pond vaster, respect op 153%—155 (156%) en 790—795 (789%) maar oefenden geen invloed uit. reaar naa je eersi. ou - gezellige, welbespraakte, vriéndelijke .andjon- ker, die vlak In de buurt woonde. De jonge Sir Ralph, die by Iedereen populair was en die van kind af aan verliefd was op myn zuster Veronica. Veronica was een mooi en lief meisje, filn en slank gebouwd, met ronde schouders cn lange, blanke armen. Zy had amberkleurig Haar en schuwe, blauwe oogen. zy paste wel goed by Rooksby Rooksby had ook nog familie In net buiten land. De oom. die hem het kasteel had nagela ten. was. In den Napoleontlschen tl)ó 9rtrou’„ met een Castlliaansche vrouw, een Riego. HO was toen In gevangenschap geweest en ts. ge loof Ik. ook gestorven in Spanje. Op «ijn groote reis had Ralph zyn Spaanscne familie leeren kennen en sinds dien tdd spraz hy dikwUla over de Riego’e (Wordt vervolgd) Dioe.” <1> Want wat beteekenen ze voor my? Neen, dan die lang vervlogen dagen myn romantischen tyd! Ik zat tusschen blauwe en witte beien in het schemerdonkere magazyn van Don Ramon en in de open deur stond een oud man met een langwerpig, bleek vermoeid gelaat Dien tyd zal ik niet vergeten! Ik weet nog zoo goed de ld a ei me geur Id het typisch West- Indische pakhuis de onbeschryflyke geur van vochtige schemering van locokrulden van piment van oiyfolle. van versche suiker van versche rum. de glanzlngen van het Ucht in Hedenmorgen onder de HJI. Missen naderden wederom velen tot de H. Tafel. Om half 10 wer den de lauden gezongen, waarna de plechtige Rekulemmls een aanvang nam. Op het pries terkoor hadden zeer vele geesteiyken plaats ge nomen. waaronder de geestelijken uit de om- Uggdene parochiën, verschillende oud-kapelaans. de Z. Eerw. heer Heydveld, oud-pastoor der parochie, de WelEerw. heer H. Duivenvoorde, kapelaan te Berkel. zoon der parochie, de bur gemeester en secretaris der gemeente Heems kerk. De plechtige Requiemmis werd opgedragen door den Hoog Eer/v. heer J. M. Lucassen, de ken van Beverwijk, geassisteoi door den Wel Eerw. heer Verhoekx. oud-kapelaan der pa rochie. als diaken en den WelEerw heer P. Per- quln kapelaan de. parochie, als subdiaken, ter wijl de WelEerw. heer M. C. de Ruyter uit Naaldwijk, als ceremonlarius fungeerde. De lykrede werd gehouden door den Z. Eerw. heer J. P. J. Paulissen, pastoor der parochie. Na afloop der plechtigheden verrichtte de Z. Eerw. heer Paulissen de absoute, met dezelfde assistentie als by de H. Mis. Vervolgens had de teraardebestelling plaats. Voorafgegaan door tjonge Wachters trok de stoet naar Let kerkhof. De kist werd gedragen door leden van de 8t. Jr ephgezellenvereeniglng. By den stoet hadden zich aangesloten verschll- lene deputaties met omfloerste vaandels en leden van jeugdvereenlglngen. De beaardlngs- plechtlgheden werden eveneens door pastoor Paulissen verricht. dlend en een geiyk spel was in het geheel geen slechte verhouding geweest. Maar doelpunten beslissen nu eenmaal den wedstryd en om deze te maken schynt voor de Alcmarla-voorhoede een moeliyke opgave, al thans in de thuls-wedstryden. Toegegeven moet worden, dat het niet mee zat en zy het weer niet trof, want de W.F.Q- doelman was uiterst moellyk te passeeren. De Alcmarla-achterhoede heeft niet onverdienste- lyk gewerkt, al zien we liever, dat de achter spelers den bal sneller en met forsche trappen wegwerken, jnplaats van met die kleine trap jes. Tegen de snelle en doortastende WJ’.C.-ers bleek dit gevaariyk, want zy wisten daardoor eenige malen den bal te bemachtigen, waar door hachelyke oogenbllkken voor het Alcma ria-doel ontstonden. De mlddenlinie heeft hard gewerkt, maar naar onze meenlng was zy niet altyd de juiste schakel tusschen de verdediging en voorhoede. Wy bedoelen hiermede dit: wanneer Alcmaria In den aanval was, drong zy meestal te ver op, waardoor de snelle Oltvallen der Wormerveer ders uiterst gevaariyk werden. Bovendien sluit men daardoor de tegenparty in en was er voor de Alcmaria-voorhoeden. die toch' Wat ruimte noodig heeft, In het geheel geen doorkomen aan. In de voorhoede waren Peereboom en Ham- stra de besten. Kappel was na de rust beter dan er voor, want voor de rust heeft hy eenige vrye ballen op slordige wyze behandeld. By de Wormerveerders was de doelman prima; de beide achterspelers waren voor hun taak berekend, maar waren af en toe wel wat te forsch. De mlddenlinie drong niet zoover op, en bleef in de buurt der verdediging. De voorhoede was door de snelle en open aanvallen gevaariyk, daarby waren de beide buitenspelers zeer goed. Scheidsrechter leidde uitstekend. Andermaal heeft Alc. Victrix In een wed strijd, waarin zy meerendeels in den aanval was. met den oneven goal verloren. Alc. Victrix II. dat op bezoek was by W.F/C. n, verloor eveneens met de oneven goal. Alkmaar (Go Ahead) heeft de eer hoog ge houden en In Uitgeest een keurige overwinning weten te bevechten. neef Rooksby had zich verloofd met mijn" zuster Veronica; en Ik was ellendig van jaloezie. Ik was grof gebouwd, had mooi haar, een gezonde verweerde huid, goede tanden en bruine oogen Ik had geen byzonder gelukkig leven gehad. Altyd was Ik met mezelf alleen geweest, peinzend over de wijde wereld, waarin, naar het my toescheeh. onbegrensde mogeiyk- heden waren van romantische avonturen, van liefde misschien en van bergen goud. In ons huisgezin gaf moeder den toon aan. myn vader telde niet mee. zy was de dochter van een Schotschen graaf, die telkens opnieuw bankroet was gegaan. Hij had uitvindingen ge daan. plannen gemaakt; en myn moeder was een schoonheid zonder geld geweest, zy was opgegroeid op de hoeve, waar wy nog woonden, het laatste stukje grond dat haar vader had overgehouden. Toen was zy getrouwd. Myn vader was een geschikte man op zyn manier In elk geval een vry goede patty; hU was nogal welgesteld, vrlendeiyk en gemakke- lyk te beïnvloeden. Hy had een Ietwat droome- rige natuur. Hy had haar gebracht in den maalstroom van In myn oogen. peinzend en onbewogen. Daarna wendden ze zich naar de brllleglazen van den ouden Ramon. Deze blik herinner u. dat Ik jong was toen! was voldoende geweest om my mezelf te doen afvragen, wat die oogen van my dach ten, hoe ze my hadden gezien. ..Maar daar ts 8enor Ramon Immers!’ zei ze tot haar vader, op een toon, als of ze hem berispte om een onhebbelijkheid, „uw oogen zyn niet erg best meer, vader.... diar staat Ramon I" De warme schyn van het licht achter naar omgaf de ronding van haar gelaat met een gouden glans tot waar de schaduwen vleien van het zwarte lint, waarmee haar donkei byna zwart haar was opgehouden. Zy U‘ef haar slanke hand op en raakte daarmee aan een witte bloem die achter haar oor hing als een pen by een klerk Toen verdween zy Stijf en onhandig van eerbied ging Ramon op den ouden grande toe. De deur viel achter hen dicht. Door de neergelaten jaloezlën werd het ver blindende zonlicht van Jamaica getemperd tot een zwakken schyn en daar n zag ik, scheme rend. de blauwe balen, de witte balen en de groote. roode oliekruiken Een oogenblik daarna ging de deur weer open en een jonge man kwam op me toe; hy was lang en mager; in zyn diep bleek gelaat glansden groote zwarte oogen. Die man was Carlos Riego. Dat was óe laatste romantische periode van myn leven: de vele gebeurtenissen van toen De Alkmaarsche Renvereenlging „Alcmaria Victrix’ hield een sprlntwedstryd over 300 Meter voor amateurs en xdtk A-klassers. De uitslag Is als volgt: Amateurs: 1 J. N. Zandvoort; 2 W. Kamp; 3 Jb. Kager. A-klasse: 1 S. Brak; 2 H. Plomp; 3 J. Smit. Juniores, wedstryd over 7 K.M.: 1 J. Stroet; 2 Neef; 3 J. Bakkum. Opgegeven door v. d. Oraal Co. 3T.V. (Afd. Handelsluiormatles. Failliet verklaard: 9 Nov.: 3. de Jong, chauffeur. Den Haag. Ben- nekomstraat 72. N.V. Uitgevers Vennootschap voorh. Erven Martin O. Cohen. Den Haag, Louise de Collgny- straat 151. N.V. de Loodgieter. Leiden. Rynstraai 80. C. J. van Baarzel. schilder en koopman, Den Haag. Looedulnscbekade 451. J. de Swart, caféhouder, Den Haag. Molen straat 39. A. J. Jordaans, Lelden. Oegstgeesterlaan 27. J. A. Hllgersom. aannemer. Den Haag. Vlletstraat 38. P. Moeton. kok en pensionhouder. Den Haag. Nieuwe Parklaan 128 en Nieuwe Parklaan 63. 10 Nov.: M. Bemaards, Bergen op Zoom. Antw. straat 66. M. de Waal Mzn.. Groningen. Nassaupleln la. verbluf buitenland. 3. F. Wempe. koopman. Groningen. Prln- aesseweg 75. E Bijna, voorh. winkelier, thans zonder be roep. de Wllp. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen van: J. F. van Hulzen, Den Haag; C. v. d. Lee. ’a-Gravenzande; L. v. d. Raad. Den Haag; J. L. Lammera. Den Haag; H M. de Jong. Den Haag; 3. van Leeuwen. Den Haag. Nederland 81 faillissementen uitgesproken. In de week van 611 Nov. 1933 werden Hedenmorgen heeft de begrafenis plaats ge had van het stoffelyk overschot van wylen kapelaan J. J. Houdyk te Heemskerk. Zondagmorgen om kwart over 6 vond een algemeene H. Communie plaats van de Jeugd- en Sportvereenlglng. waarvan de overledene di recteur was. Desmiddags werd het stoffelyk overschot door leden der St. Josephgezellenver- eenlglng anult de pastorie naar de kerk ge dragen, voorafgegaan en gevolgd door Jonge achters met omfloerst vaandel. De jeugdver- eenigingen defllegrden langs de baar en brach ten op deze wyze hun ontslapen directeur den laatsten groet. Vervolgens werd door hun af- wlselend de wacht betrokken, waarna om 7 uur de metten werden gezongen. Tijdens deze plechtigheid hadden vele geestelyken In het priesterkoor plaats genomen, terwyi de kerk tot in de uiterste hoeken gevuld was. Na afloop dezer plechtigheden maakten zeer vele parochia nen van de gelegenheid gebruik den overleden priester een laatsten groet te brengen. Den ge- heelen nacht door werd door leden van patro naat en Joseph-gezellen afwisselend wake ge houden. De burgemeester roept de leden van den ge meenteraad op ter bijwoning eener vergadering op DonderAtg 16 November a.s., nam. één uur, voort te zetten op Donderdagavond en zoo noo dig op Vrijdag 17 November d.a.v., nam. één uur en des avonds, ten einde te beraadslagen en te besluiten omtrent de hieronder vermelde pun ten: 1. Vaststelling van de notulen der vorige ver gadering. Mededeellngen. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot verbreeding van de Bergerbrug (byiage no. 125). 3. Idem inzaxe het verleenen van steun aan tuinders (byiage no. 126). 4. Idem tot het aangaan van een overeen komst met de Spoorwegmaatschappij In verbana met den aanleg van een verbindingsweg Ber- gerweg—Helderscheweg (bylage no. 133). 5. Idem tot verlenging van den termijn van ontruiming der onbewoonbaar verklaarde wonin gen Sandersbuurt no. 9 en Lindenlaan no. 56 (byiage no. 136). 6. Idem tot wyziging van het raadsbesluit inzake bet verleenen van garantie voor rente betaling en aflossing eeaer geldieenidg gaan door de afdeeling Alkmaar vau#d Vereeniglng „Het Witte Kluis”, teh van de uitbreiding van het badhuis (byiage no. 137). 7. Idem tot wyziging der Winkelsluitlngs- verordening (bylage no. 138). 8. Idem tot aanvulling der Algemeene Poli tieverordening met een verbod om de Van den Boschstraat van Noord naar Zuid te beryden met ry- en voertuigen (bylage no. 139). 9. Voorstel tot wyziging der Algemeene Po litieverordening in verband met de verplaatsing van de 8t. Nlcolaasmarkt naar de Laat (byiage no. 140). 10. Vaststelling der gemeente-bAgrooting en der begroetingen van de takken vahMienst voor bet jaar 1934 (byiage no. 110). By dit punt komen In behandeling: a. de begroetingen voor 1934 van: 1. het comité Alkmaar der R. K. Vereeniglng- „Herwonnen Levenskracht”; de Alkmaarsche Vereeniglng tot bestrijding der tuberculose; de afdeeling Alkmaar van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstelllngs- en Vacautie- kolonies; de Vereeniglng tot bescherming van zuigelingen; de afdeeling Alkmaar van „He! Wlt-Gele Kruis” ;de Vereeniglng voor Kinder voeding; de Vereeniglng voor Gezinsverpleging en de Vereeniglng Klnderbewaarplaats (byiage no. 134) 2. het Centraal Ziekenhuis; het Burgerwees huis en de Gemeentelijke Instelling voor Maat- schappeiyk Hulpbetoon (byiage no. 135); 3. den Keuringsdienst voor Waren (byiage no. 142) b. het voorstel tot het sluiten van kasgeld- leenlngen (bijlage no. 141). Ramon’s groote brllleglazen; de scherpe oogen In zyn mahoniehouten gezicht, terwyi hy luis terde naar het klikken van een stok op de vloertegels, dat nader kwam achter de binnen deur; het geluid aan de deurklink; en bet licht, dat binnenviel. De deur werd bruusk openge worpen en sloeg tegen een paar vaten aan. Ik herinner me nog, hoe de scharnieren van de deur rammelden; hoe een slank-gebouwde man verscheen in zwart costuum. een snuifdoos in de hand. In dat land, waar Iedereen witte kleuren droeg, was dit zwart de correcte oud-Cas- tlllaansche dracht let» zeer opvallends De zwarte stok, dien wy hadden hoeren klieken, bengelde met een zijden koorfl aan 4Jn hand; de fyne. blauw dooraderde, gerimpelde pols stak in een wolk van witte kant, zyn andere hand bracht juist een dosis snuif naar zyn hoekigen neus. Hy steunde op één been het andere was een weinig teruggebogen. In die houding stond daar de vader van Seraphlna Nadat hy zóó. met het gebaar van een machthebber, de binnendeur had op-mgewor- bleef hy onbeweegiyk staan, niet van plan binnen te komen, en riep met een schorre. stem: Senor Ramon! Senor Ramqn!" terwyi hy zyn hoofd omwendde, twee maal: ..Seraphlna Seraphina!" Dat was de eerste Keer, dat Ik Seraphlna zag' ze keek over den schouder van haar vadet heen. Ik weet was; haar maar i

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 14