De strijd de leiding om E Uit het katholieke kamp RUSTIGE ZONDAGMIDDAG SPARTAAN EN SANT POORT WINNEN Gc De laatste stand D. E. M.—V. V. Z. 2—0 LEONIDAS—D. O. N.K. 5—2 D. E. M. Het kla,semen van twee uur QUICK I—NEO I Neo verlaat voor het einde het veld Eerste zege van Grol De thuisclub mist 2 penalty’s E. M. M.—FORTITUDO 2—1 Nieuwe valparty Verdiende zege der gastheeren G.D.A.-SPARTAAN: 1—2 Beide partijen aan elkaar gewaagd VOSTA—P. H. 2—3 V.I.C.—VOLENDAM 1—5 Drie penalty’s gemist Verdiende zege der wydbroeken H. B. C.—D. H. L. 4—5 GROL—UNION 2—1 HI1 ACHILLES—ZWOLLE 11—1 De hekkensluiters verpletterd SCHAKEN V.V.U.—H. M. S. Ned. Schaakbond V. V. IJ. leidde met 4—1 Volendam klopt V. I. C. met 41. Verpletterende nederlaag van Zwolle HU i o 2 0 2 2 2 3 1 2 0 GRAAF WILLEM II—SANT POORT: 3—6 F Ook Valentyn uitgevallen De thuisclub laat van zich spreken Derde overwinning van in successie Na feilen stryd komen Pijnenburg —Wal, voor den tweeden maal aan den kop SS ronden genomen Moment uit den spannenden strijd D. E. M.—V. V. Z., dien de Zaandammers met 2—0 verloren. Het doel der gasten in gevaar Zondagavond MAANDAG 20 NOVEMBER Ls G In Oost II werden de door de Hier i 1 geducht tegen een leiding goede op K niet ontketenen. e 9 9 9 6 8 8 7 8 7 7 8 7 7 8 5 9 8 8 6 4 4 4 3 3 3 2 2 1 6 4 4 5 2 3 1 0 4 4 4 2 2 2 2 6 5 5 4 3 2 1 2 1 1 0 4 2 0 3 1 3 1 0 1 0 0 o o o o o 1 3 1 3 1 3 4 3 7 1 1 3 4 3 4 2 4 4 6 2 2 2 2 2 4 4 4 12 9 8 8 6 6 6 4 4 3 12 12 10 10 6 5 5 4 2 9 9 8 7 6 5 4 2 king hersteld te hebben. Daar steeds niet beschikbaar is, stond HÜ raakt Santpoort Spartaan Leonidas DHL GDA TYBB 8JC DONK HBC Oraal Willem 7 6 7 8 6 7 5 6 6 8 7 7 6 7 6 7 6 5 1 0 3 1 2 4 1 6 5 7 18— 11 23—10 25—27 17—22 16-ïll 19— 16 16— 15 17— 19 12—19 12—24 1. Guimbretière-Broccardo (2) 73 pnt. Op 3 ronden: X Pijnenburg-Wals (5) 139 pnt. HMS Volendam De Meer DEM EMM VVZ WIJ Wilskracht VIC Fortitudo SDOUC 's Heerenberg Altior Union VDZ VVG Blauw Wit Grol 14— 8 17—12 13— 17 15— 7 12—12 14— 14 De heeft ken. De 2 eerste 1 liefst 6 zonder taneerc aan eer MV.V. het zij: is het e MV.V. gingsvri gers die mers 2 kige ze| heelen toch na eenige móet m derlagei lend Mi zouden op, dat denlljstj naars w na deze BW. b Met 4— dat wil den grex want de groote s bosjes s Heracl Go Ah Ensche Vitesse P E. Ensch. Wagen A. G. Tubant Hengel Willem Elndhov M. V. 1 L. O. N Bleyerh, N A C B V P S. V. N. O. I Middelb In 1 eigen opmar tenare een ac de Her De r 1 1 0 3 2 1 0 0 30—9 25—11 24—18 23—22. 13— 19 15—12 14— 24 23—32 19—31 Storm K. F. H. B. D. H. Excels D. F. Hllver V. U. Xerxe. R. C. Achilles Quick EMOS VOSTA De Zweef P. H. NEO Zwolle In verrit F. C. tenar over* hun I betert De' de in kosibi den wordt H„ da De We ontvangen nog zoo juist bericht van de jury, dat Valentün is uitgevallen en dat thans het koppel van Hout-van Nek Is gevormd. Zü liggen op tien ronden met 30 punten. De stand is thans: Nijenhuis de kans schoon, geeft scherp door, de Union-keeper raakt den bal nog even asm, maar Bruinderink is er en voltrekt het vonnis. Union dringt dan steeds meer op en de Grolsche ver dediging krijgt het zwaar te verantwoorden. Zü houdt moedig stand en doet keurig werk. On der groote spanning komt het einde van dezen Interessanten strijd. Direct «üf'igen verliep, sumsche sluiten, versums Vaar Al >at geko door va van Ek backs g ögen d< Met e der gast loopen i en hart bal in 1 Vallen Na <K Het h van goe sterker. Wildt vi verlaten spel hel maken, land vi van de 1 wegend het gn Dommer v. d. Hi niet met een Uit de hoogt H VUC is i ta de ti keeper kopt Kc Vermetb na raad. Van Mo wordt m HBS rat zelfs 'n de kans pens zijl opstellin hoede v kogelt t lükmake minuut het win Nog enkele kleine premies en dan vangen de klassementsprints van twee uur aan. Pijnen burg zórgt, dat de eerste voor zijn rekening is. Wals denkt, ik ben geen stukje minder dan mijn maat en zoo is nummer twee voor hem. Pijnenburg weet in den volgenden sprint slecht positie te kiezen, hetgeen hem niet vaak ge beurt, met het gevolg, dat hU niet meer kan haden en Loncke als eerste over den eindstreep gaat. Richli neemt den vlerderx voor zijn reke ning. Pijnenburg den vijfden en Jan van Kem pen den zeéden. Jan van Kempen is een uit stekend sprinter, trouwens, hij wint zün sprints uit eerste positie, dat wil zeggen, niet zooals Pijn of Wals vanaf de derde plaats, maar reeds twee of zelfs drie ronden voor het einde neemt hij de eerste plaats in. versnelt langzaam maar zeker met het gevolg, dat de anderen moeite hebben hem bij te houden, laat staan voorbij te gaan. 12 12 10 10 7 7 5 1 Grol Is er in geslaagd Union te verrassen. Met den wind in den rug trapt Grol af en probeert de verdediging der gasten, die stevig blijkt te zijn, en retourneert. Union doet hetzelfde maar vindt een struikelblok in H. Bonenkamp. De gasten spelen in een snel tempo, geleidelijk past Grol zich daarbij aan. Als er tien minuten ge speeld is komt de linkervleugel der gasten ge vaarlijk opzetten, hij speelt keurig om de Grol- verdediging heen en zonder dat de gastheeren het leder hebben aangeraakt, verdwijnt dit on houdbaar in het net (01). Er volgt dan een periode van voortdurende aanvallen der Grol- voorhoede. Bij één daarvan geeft Peer door naar Bruinderink. die scherp voorzet. De keeper valt uit maar zonder het leder te bemachtigen. Hacksie (Grol) heeft er nu niet de minste moeite mee de score op gelijken voet te bren gen. Dit moedigt Grol Wel aan. Na de thee is het Grol, dat met groot enthousiasme zijn kans verdedigt. Menige aan val onderneemt de goed spelende vi^ oede en de druk op het doel der gasten wordt steeds zwaarder. Grol blijft gevaarlijk, het leder raakt voor den doelmond niet weg en eindelijk ziet In de Zondag gehouden wedstrijd van den Nederlandschen Schaakbond, eerste klasse, heeft de Amsterdamsche Schaakbond gewonnen van de Rotterdamsche Schaakvereeniging met 5% punt2ti punt, met 3 afgebroken party en. De H.MB en hebben het in dezen wedstrijd '-.laar gespeeld een 41 achterstand in een 54 overwinning om te zetten. Men verscheen met een gewijzigde opstelling, die spoedig bleek niet Neo trapt af met den wind in oen rug. Gedu rende het eerste kwartier is Quick sterk in de meerderheid. Bij een uitval van Neo constateert de scheidsrechter een overtreding buiten het strafschopgebied. Zonder neemt den v. yen schop en schiet ineens in (0—1). Toch blijft Quick sterker, ze heeft echter geen succes. Dit komt aan de overzijde, als n Quick-half hands maakt binnen het strafschopgebied. Zonder voltrekt het vonnis (02). Neo, moreel gesteund door haar voorsprong, geeft wat beter partij, zoodat het spel op en neer gaat. Ook Quick krijgt we gens een overtreding een penalty toegewezen, die door Koopman in een doelpunt wordt om gezet (12). Met dezen stand breekt rust aan. Na de thee speelt Quick met den wind mee en onderneemt aanval op aanval. Als Rukhoff een vrijen schop goed voorzet. werkt Ter Brake in eigen doel <22). Het doel der gasten onder gaat een formeele belegering, waarvan niet minder dan acht corners het gevolg zijn, alle zonder resultaat. Toch krijgt Quick de leiding als Wanrooy, in moeilijke positie, den bal wil •verhalen en onhoudbaar in eigen doel schiet <32). Als de actieve Rlekhoff weer een bal opgehaald heeft, rent hij langs de lijn en ver groot mpt een goed vieuzelschot den voorsprong <42). Er zijn thans nog 6 minuten te spelen. Onmlddellijk daarop krijgt Damhuis 'n gemak- kelfjken bal te verwerken, z’n zenuwen spelen hem schijnbaar parten en de bal rolt kalm over de doellijn (43). De gastheeren krijgen nu nog weer hoop en komen nog even gevaarlijk op zetten. Als Koopman, die den heelen middag een scherpe bewaking genoot, den bal vrij wil maken, wordt hij unfair aangevallen binnen het strafschopgebied. De ariNter wijst naar de 11 M plaats en de betreffende speler wordt naar het kleedlokaal gezonden Er resten thans nog twee minuten. Neo kan zich met deze beslissing niet vereenigen en verlaat t veld. Kemna neemt de penalty en plaatst den bal in 't leege doel (5—3). Scheidsrechter Bokstart heeft dezen moeilijken wedstrijd op volkomen correcte wijze geleld. dediging heen enj.besluit met een fraai schot. Na de rust is Achilles met den wind in den rug dadelijk in de meerderheid. Na tien minu ten wordt een corner op het Zwolle-doel mooi voorgezel en door Wolthuis onhoudbaar inge schoten (51). Achilles voert gelriedelijk den stand op tot 1 1. door vijf doelpunten van Vollenbroek en een doelpunt van Prinsen. 38—29 29—18 29—16 25—14 17—18 12—25 19—25 2d—36 I. Pijnenburg-Wals 119 punten. Op 1 ronde: 2,. Richli-Buehl sr 90 punten. 3. Braspenning-Jan van Kempen 69 punten. 4. Broccardo Guimbretière 68 punten. Op 2 ronden: 5. Rausch-Huertgen 6 punten. Op 6 ronden: 6. Slaats-van Hoek 51 punten. Op 8 ronden: 7. Aerts-Loncke 50 punten. 8. Guerra-Bresclanl 43 punten. 9. Adan-de Wolf 26 punten. Op 9 ronden: 10. Vluggen-Muller 47 punten. Op 10 ronden: II. van Hout-van Nek 30 punten. H. B. C. begint al direct hoopvol, want het spel is nog pas vijf minuten oud als uit een door Tölido genomen corner C. Vlnke inkopt. 10 Dit vuurt de Delf tenaren tot grooten krachtsontwikkeling aan en er ontwikkelt zich een zeer enthousiast spel, waarbij van beide verdedigingen zeer veel geèischt wordt. Gedu rig stuwen dé HBC.-halfs hun voorhoede op. maar de stoere D.H.L.-verdediging is nu op haar hoede. Het spel is een kwartier oud als spil Alsum- geest opbrengt en naar Hermsen plaatst. Deze schiet doch v. d. Berg stopt, echter niet vol doende en C. Alsemgeest zorgt voor de rest. 1—1. Dan zet H. B. C. een geweldig offensief in. Schouten voorkomt een zekere goal van Beelen, Rulgrok wordt speciaal bewaakt, waar van C. Vlnke nog geen routlene genoeg bezit, om daarvan te profiteeren. De eerste helft was een meer dan lustelocee vertooning. vooral de thuisclub spande zich in 't geheel niet in en heel veel kansen werden gemist. Op vrij goedkoope' wijze verkregen de bezoekers twee doelpunten. Nadat nagenoeg de geheele voorhoede der thuisclub de mooiste kan- sen had laten passeeren buit v. d. Hoeven een groot misverstand aan de overzijde uit (01). Juist voor de pauze plaatst een der Leonidas- achterspelers een voorzet van rechts in eigen doel (02>. Direct na de hervatting kwamen de Toepad- bewoners onstuimig en goed samenspelend op zetten. D. O. N. K. had nagenoeg niets meer in te brengen en hoe manmoedig Jan Houdük zijn doel ook verdedigde en talrijke keurige sales verrichtte, binnen afzienbaren tijd was de stand gelijk door Aat v. d. Sande en Wim Blewanus (2—2). v. Deurzeri die Blewanus in staat had gesteld gglyk te maken, geeft den langen rechts binnen weer n kans en de stand is 32. 'n Penalty is als van ouds voor' Aat v ,d. Sande. 4-7-2. Blewanus stelt tenslotte als contraprestatie V. Deurzen i 1 de' gelegenheid de score tot 52 op te vo».en. De thuisclub vindt bet nu wel letjes. maar de verdediging houdt den D. O. N. K.-aanval in'bedwang. op enkele r. d. Berg. (13). Gedurig zwerven de gastheeren voor het D H L.-doel, waar de verdediging gedurig in het nauw gedreven wordt. Sporadisch komen de gasten over de helft Tolidog af zijn vele Voorzetten dikwijls iets te scherp, waardoor Alsemgeest nog al eens kan ingrijpen. Bjj een aanval van D. H. L. maakt Dulnder hands. Dit ontgaat de referee niet en Alsumgeest voltrekt het vonnis, (1—4). Weer trekt H. B .C. ten aanval en werkelijk gelukt het C. Vlnke een voorzet van Tolldo in te kappen. (34L Dan is het weer de beurt aan D. H. L.. waar Hprmsen met een ver, ox houdbaar schot de leiding vergroot, (2—5). t Is dan nog enkele minuten, maar HB.C. blijft in actie en G. Vlnke geeft een schuiver die Tolldo nog even doorzend, terwijl uit de vele H.B.C.-aanvallen Tolldo een corner van Pijpers inkogelt, <4—5). D. H. L. blijft in snelle uitvallen gevaarlijk, doch de HJB.C.-backs zijn op hun hoede. Een comer tegen H. B. C. wordt goed voor doel komend, door Zinnen Ingekopt (12). Dit ontmoedigt de H. B. C.’ers geenszins, maar hun aanvallen stranden op de hechte DJIJ*-veste. met Alsemgeest als ster. Rust 12. Na een zeer korte rust wordt weer aangevan gen. D.H.L. gaat er vandoor en terwijl de H. B. C.-verdediging denkt dat er voor buitenspel zal worden gefloten, plaatst Nienaber meters afstand den bal rustig langs De thuisclub heeft voor de derde maal in suc cessie gewonnen en blijkt zich van haar inzln- Vessies nog de veteraan Pels weer eens onder de lat die blijk gaf het keepen nog lang niet verleerd te zijn. De ma nier waarop hij eenige gevaarlijke situaties te boven kwam, was af. D. E. M. had De Vries op den linkervleugel. Mogelijk was dit bij wijze van proef, doch dan is deze allerminst geslaagd. Men maakt van een rechts half niet een-twee- drie een goeden vleugelspeler. Dan beviel ons Invaller Markx verleden week beter. Nu was speciaal na rust de linkervleugel absoluut zoek, zoodat de V. V. Z. defensie zich geheel pp de D. E. M. rechtervleugel inste4de en dezen door geregeld buiten spel zetten wanhopig maakte. De gasten trappen af. met wind in den rug en spoedig ontwikkelt zich een snel spel waar bij om beurten verdedigingen handelend op moeten treden. Als Langendfjk eens goed voor zet, vangt Van Rixel den bal Ineens op en schiet keihard en onhoudbaar langs Gbeahard (10). Kort hierna schiet J. Schram keihard onder tegen de lat en de bal stuit in hiet doel (20. De gasten zetten eenige goede aanvallen op, doch D. Schram en J. Slok zijn er goed in en geven geen schietkans.. Na de thee wordt door belde zijden goed aangepakt en speelt de wedstrijd zich aanvankelijk op het middenter rein af. De wedstrijd blijft een forsch karakter houden en aanhoudend moet de scheidsrechter vrije trappen uitdeden wegens ongeoorloofd aanvallen. D E. M. is nu aanhoudend in den aanval, dcoh steeds weer loopt de rechtervleugel in den handig opgezetten buitenspelval. Pels maakt een prachtschot onschadelijk als de Zaansche mid- voor voor open doel keihard inschiet. Kort voor het einde moet hij nog eenige malen han delend optreden, keert een geweldigen kogel van V. d. Ward en als de D. E. M. aanval dan nog eenige malen In den buitenspelval geloopen Is en eenige spelers een waarschuwing ontvangen hebben, komt het einde. In zeer snel tempo wordt begonnen. Beide partyen wegen tegen elkaar op, waarbij de ge vaar! yke linkervleugel der thuisclub herhaal delijk door óen buitensjieival onschadelijk wordt gemaakt. Na 25 min. missen beide GDA -backs een voorzet van links en v. d. Ham scoort met een kalm schot, waar Lint verkeerd naar grijpt (01). De gasten ontwikkelen nu een zeer goed technisch spel, waartegen de thuisclub eet: zwak partijtje stelt, dat vrij forsch is. De ver dedigingen blijven verder de baas. Eenige minuten na rust wordt v. d. Zalm even buiten het beruchte gebied gehaakt; de linksbinnen Lint zendt een mooi boogschot in dat door de handen van den keeper in het doei belandt <1H- Spartaan wordt nu veel sterker en nadat keeper Lint tot driemaal toe felle schoten heeft gestopt, moet hij na 12 min. zwichten voor een schuiver van Mentink (12). Op den anderen vleugel zendt v. d. Geer een hoog schot in, dat Lint nog juist uit den hoek kan grabbelen, terwijl aan den overkant v. d. Zalm uit vrije positie een gemakkelUke kans op den gelykmaker verknoeit. Er was seer veel publiek aanwezig. Om 11 cur was afgelegd 1105.703 KM. 36022 ronden). - De stand van twaalf uur wordt nu bekend gemaakt en het blijkt, dat de Franschen inder daad twee ronden voorsprong hebben verkre gen, ondanks de strenge bewaking van Pijnen burg en Wals. Medegedeeld wordt, dat tijdens de jacht 55 ronden zijn genomen, hetgeen niet weinig is. De stand luidt als volgt: Achilles heeft met Zwolle korte metten ge maakt en Zwolle met een 111 nederlaag naar huls gestuurd. Om kwart over twee roept de arbiter beide elftallen in het veld; Zwolle telt drie Invallers, terwijl by Achilles de keeper vervangen ld Na ongeveer drie minuten geeft Vollenbroek zijn club de leiding (10). Dan gaat de strijd meer gelijk op. waarbij beide doelen meermalen in gevaar komen. Na 25 minuten komt de ver diende gelijkmaker, door den midvoor van Zwol le. Nadat van weerszijden weer eenige mooie aanvallen ondernomen zijn, zet d. Zei den bal hekkensluiters Achilles met niet minder dan 111 gekraakt. Vosta kreeg thuis haar eerste nederlaag t« slik ken van de Prinselijken en is thans op de vierde plaats terecht gekomen. De Zweef nam revanche en Won van EMOS met 31. NEO kon het tegen Quick niet bolwerken. Met 53 moesten Bornenarén het onderspit delven. In Oost I verloor Blauw Wit op eigen veld met 51 van "s Heerenberg- Grol deed goed werk en smaakte het genoegen haar eerste zege te boeken. Met 21 werd Union het slachtoffer. Het leidende SDOUC kreeg van VVG een lesje. Op eigen terrein werden de Ulftenaren door de benjamins met 23 geklopt. - Na de sprints vjjf minuten rust, dan trekken Adande Wolf er tusschen uit. En zoowaar slagen zij erin een ronde te nemen. Wij hebben grsote bewondering voor deze twee jonge Am sterdamsche renners, die er zelfs niet voor terugschrikken jachten te ontketenen. Ook van Hout trekt er tusschen uit, even later de Italianen en daar gaat °°k Slaats. Hij gaat echter even te ver buitenom en raakt de balustrade. Met een salto-mortale smakt hjj op de baan neer. Braspenning kan niet zoo gauw ontwijken, valt eveneens en onder groot tumult ontstaat een tamelijk ernstige valpartij. Er wordt twintig minuten neutralisatie ver leend voor de renners Slaats. Braspenning. Bilhler en Loncke. Dan wordt bekend gemaakt dat de valpartij, goed is afgeloopen. wij missen echter nog de koppels Braspenningvan Kempen en Slaats van Hoek. De strijd is nauwelijks hervat, of plotseling trekt Pijnenburg er tusschen uit en haalt in zijn eentje op 50 meter na het peleton weer inl Wals zorgt natuurlijk voor de rest. Daar gaan weer Adande Wolf, gevolgd door van Heut en van Nek, die eveneens in schitterenden vorm zijn. Ook VluggenMuller schieten weg. en pikken evenals de Belgen een vorkje mee uit de rondenschaal. En dan laait in het vroege morgenuur (het is half vier op het oogenbllk) opnieuw het enthousiasme hoog op, als nu Wals bliksemsnel démarreert en, uitstekend gesteund door Pijnenburg slaagt hij erin het peleton voor de tweede maal te doubleeren en aldus de lei ding te heroveren. Nu komen ook Slaats en Braspenning weer in de baan en ook zij pro- beeren hun achterstand weer in te loopen! Kerels in één woord! RauschHürtgen nemen nog na minuten tangen strijd een ronde en dan is het Weer af- gelooper. Rest nog te vermelden, dat de Zwit sers opnieuw zeer goed hebben gereden, en de leiders nog steeds op een ronde blijven volgen. Dan wordt het zoo langzamerhand tijd voor de klassementsprints van vier uur. Deze hebben het volgende resultaat: Pijnenburg wint den eersten voor Aerts. Richli den tweeden voor Loncke, Guimbretière op schit terende wijze den derden, in den vierden weet Jan van Kempen nog juist den geweldigen Zwitser Richli voor te blijven, hetgeen Wolf in den vijfden sprint eveneens met Aerts weet te doen, terwijl tenslotte in den laatsten sprint Wals ais een duivel uit de bocht schiet en schit terend één wordt. Dan is het afgeloopen met de jachten voor vannacht. De renners spelen nog gen beetje, maar zij zijn hoogstwaarschijnlijk even blij als wij als de neutralisatie aanbreekt, en zij weer krachten kunnen vergaren voor den volgenden dag. De stand waarmee de neutralisatie wordt in gegaan luidt als volgt: Na de klassementssprints van 4 uur was de stand als volgt: Aan den kop: 1 PijnenburgWals (5) 177 pnt; 2 GuimbretièreBroccardo (2) 78 pnt: Op 1 ronde: 3 RichliBuehler (11) 115 pnt; 4 RauschHütrgen (4) 11 pnt. Op 2 ronden: 5. Brasjjenning-Van Kempen (1) middag is aangevangen, wordt nu voortgezet 84 pnt.-- Op 4 ronden: 6 AertsLoncke (8) 82 pnt: 7 GuerraBresciani (9) 47 pnt. Op 5 ronden: 8 SlaatsVan Hoek (12) 63 punten. Op 6 ronden 9. Van NekVan Hout (7) 35 pnt. Op 7 ronden: 10 Adande Wolf (3) 45 pnt. Op 8 ronden: 11 VluggenMuller (6) 61 pnt. Om 4 uur was in totaal afgelegd 1262395 KM. 3 Richli-Buehler (11) 98 pnt. 4. Braspenning-v. Kempen (1) 94 pnt. 5. Rausch-Huertgen (4) 6 pnt. Op 6 ronden: 6. Slaats-'. an Hoek (12) 59 pnt. 7. Guerra-Bresclanl <91 43 pnt. Op 7 ronden 8. Aerts-Loncke (8) 56 pnt. Op 8 ronden: 9. van N^k-van Hout (7) 33 pnt. Op 9 ronden: 10. Adan-de Wolf (3) 33 pnt. Op 10 ronden: 11. Vluggen-Muller (6) 54 pnt. HMS heeft In het Westen I haar voorsprong gehandhaafd door 1 IJsselsteln in een spannen den strijd met 54 van WIJ te winnen. DEM weerde zich geducht en stuurde VVZ met een 20 nederlaag naar de Zaan terug In de hoofd stad ging VIC met 41 ten onder tegenn Volen dam. De wijdbroeken blijven de leiders op den voet .volgen. De hekkensluiters hebben in Hil versum goed partij gegeven, maar konden het tegen EMM toch niet bolwerken. De dagelljksch? sprint Van Van Houten is voor Pijnenburg, de Turmac-sprint voor Jan van Kempen en de Metro Goldwyn-premle voor Jan van Hcut. Een premie van 25 gulden stopt Wals in zijn zak. terwijl Pijnenburg het tweede bankje van 25 in de wacht sleept. Steeds tracht de omroeper er de stemming In te brengen. Hij begint zelï een liedje te zingen en waarlijk; het publiek zingt mee. De stem ming komt er waariyie nog in. en ook wij kun nen ons van dezen invloed niet onttrekken. Terwijl het publiek zingt, wint Pijnenburg nog een 25-guldens-brlefJe. Deze premies Wer den alle aangeboden door de sportieve firma van Houten, die het nu nog niet genoeg vindt en een nieuwe premie van 10 doozen bonbons uitlooft. Kijken, wie de' ergste snoeper is! Het blijkt Jan van Kempen te zijn die deze bonbons in de wacht sleept en ze mee zal nemen naar Brussel, waar hij woont. Een driewerf hoera valt Jan van Kempen ten deel wanneer bekend wordt gemaakt, dat de door hem gewonnen doozen bopbons niet naar Brussel, maar naar de klnderafdeeling van het Wllhelminagasthuls zullen verhuizen. Een sym pathieke geste! P. H. is direct in den aanval. Het offensief wordt echter spoedig verplaatst naar de andere helft. Het Almelosche doel komt herhaaldelijk in gevaar, doch fcoorloopig blijft succes uit. Er is ruim twaalf minuten gespeeld als Barkel scherp voor doel plaatst en de snel doorloopende Wig- gers langs den verbluften doelman in het net schiet. 10. Enkele minuten later scoort de Almelosche rechtsbinnen met een goed schot den geldma ker 1—1. Als Bevers even binnen de beruchte lijnen een stuitenden bal tegen den hand krijgt, wordt P.H een penalty toegewezen, een o.l. te zware straf. De goed Ingeschoten bal belandt tegen den paal en wordt daarna corner gewerkt. Nog geen 5 minuten later krijgt Vosta eveneens een pe nalty te nemen, wanneer Wiggen juist op het igen critieke moment wordt gevloerd. Het kei hard schot van Wiggen wordt door den reus- achtigen doelman der geel-zwarten over de lat geslagen. Voor de rust wordt echter verder niet gescoord. Na de thee is het Achterbos. die uit een pass van Wiggen Vosta de leiding hergeeft. De gasten vertoonen nu een prachtig open spel, wat Vosta voortdurend in groote moeilijk heden brengt. Een zeer snelle aanval der gasten wordt be sloten Viet een afgemeten voorzet van Fran ken. waaruit de centervoor met een prachtlgen kopbal de partijen op gelijken voet brengt. 22. Bij een scrimmage voor het Enschedesche doel geeft de watervlugge Eusterbroek vallend P. H. de leiding, 23. Enkele minuten voor afloop neemt een der geel-zwarten vlak voor doel den bal In han den. wat een penalty tengevolge heeft. Ook deze kans blij ft onbenut, want O Bevers schiet tegen den paal. stand blijft verder onveranderd. Vosta hierdoor haar eerste nederlaag te jiak- In het Westen II moest Graaf Willem In de residentie beide punten aan Santpoort afstaan. Spartaan blijft eveneens aan den kop door de 21 zege in Loosduinen op GDA behaald. Leonidas won in een slap gespeelde wedstrijd van DONK. Met 52 gingen de menschen uit de pijpenstad ten onder. HBC tenslotte weerde zich geducht tegen Alsemgeest ca., die zwaarbevochten zege boekten. Deze wedstrijd was vee! interessanter dan de cijfers zouden doen Vermoeden. Vooral na de rust was de thuisclub zelfs een groot gedeelte in de meerderheid, maar kon tegen de hechte Volendam-defensle niet veel uitrichten. Hoewel de wijdbroeken verdiend hebben gewonnen, hadden zij toch den heelen wedstrijd niet over geluk te klagen, iets wat van de thuisclub nu niet direct kan gezegd worden. Na het aanvangsslgnaal pakt Volendam de zaken meteen energiek aan en oefent een druk op het doel der thuisclub uit. Als er zoowat vijf minuten is gespeeld, komt de bal bij Pooyer. die met een hard schot het eerste punt scoort. Niet lang hierna veroorzaakt Voncken een free-kick even buiten het penaltygebied. Deze, goed door Runderkamp genomen, verdwijnt doordat Hendrix het uitzicht belemmerd wordt in het doel (02). V. I. C. ziet In. dat alleen door flink tegen spel iets kan bereikt worden en zij weten dan ook het spel meer gelijk te doen opgaan. Maar de Volendam-voorhoede blijft In deze periode toch gevaarlijker en Alleen het uitstekende verdedigen van Sporre voorkomt erger. Aan den anderen kant krijgt Lindenboom geen moeilijk werk, al moet hij er wel aan te pas komen. Even voor de rust benut Smit een kans en brengt de score op 03. Na de hervatting begint Volendam weer met aanvallend spel en de achterhoede van V. I. C. krijgt het in deze periode hard te verantwoor den. Maar goed werk van Klauwers en steeds afdoend ingrijpen van Hendrix geven den wijd broeken geen gelegenheid den stand verder op te voeren. Integendeel. De middenllnie der thuisclub begint den aanval meer en meer te steunen en hierdoor komt V. I. C. geruimen tijd in het offensief. Eerst na langen tijd gelukte het Van Westrop een door Plag tegen de lat geschoten bal In het doel te deponeeren. Wel bleef V. I. C. hierna sterker, maar ge vaarlijk konden zij maar nfet worden en toen Volendam door Jonk uit een corner plotseling een vierde doelpunt maakte, was het pleit be slist. Juist op het eindsignaal schoot Jonk ten vijfden male den bal langs Hendrix en kon den de wijdbroeken met een eerlijke en fair verdiende overwinning naar het IJselmeer te- rugkeeren. en het ziet er naar uit, dat dit tot het einde van de zesdaagsche het geval zal zijn. -Het kan de spanning slechts ten komen. Om kwart voor twaalf Is het afgeloopen. De renners puffen uit en wij gelooven, dat ook onze lezers ons gunnen even op adem te komen. Bü het afwisselend begin moeten beide doel- verdedïgers enkele malen ingrijpen. Een goe de voorzet van Lam wordt door Menke gemist, waardoor het Culemborgsche doel aan een door boring ontsnapt. Even later volgt een algemeene Fortltudo-aanval. waarbij Nieuwenhuyzen een voorzet van v. d. Heuvel In eens inschiet (01). Menke, die zijn dag niet had. mist dan aan de andere zijde enkele kansen. De middenvoor van de Forti-menschen passeert op listige wijze Beerthuyzen. doch alleen tegenover van Velzen staande, schiet hij ver naast. Na den uittrap neemt T. Terllen den bal mee. passeert enkele spelers en schiet onverwachts, van verren af stand hoog in den hoek (11). Even voor rust trekken de gebroeders Terllen goed samenspe lend op doel af; op het Juiste moment geeft T. Terlien den bal over en diens broer passeert keeper Philippi met een laag schot <21). Na de rust komen aan beide zijden goede kan sen, doch slecht schieten was de oorzaak, dat de stand ongewijzigd bleef. Vooral de laatste minuten waren vol spanning. Van zelf sprekend is ons eerste werk even haar de jury te gaan om te vernemen of ie ronde vooisprong nog aan Pijnenburg-Wals ,s toegekend of nipt. De Jury b'ijkt van meening te zijn, dat Pijn en Wals bij de Jacht van Za terdagnacht inderdaad twee ronden zijn uit- geloopen op Broccardo-Guimbretière en de ronde achterstand is omgezet in een ronde voorsprong. Pijn en Wals gaan dus met een tonde aan den kop. Eerst tegen de sprints van half drie versnelt het tempo, maar van uitlooppogingen is geen sprake. De sprints worden gewonnen door Pij nenburg. Wals, Pijnenburg, Richli, Pijnenburg en Richli. Daarna is het langen tijd rustig, ondanks de luide aanmoedigingen van het publiek. Eenige schijnuitlocpingen. maar daar blijft het bij. Tot aan de sprints van vier uur, die wegens Zondag een half uur vervroegd .worden, ge schiedt er niets bijzonders. De sprints zijn dan voor Aerts. van Kempen. Aerts, Jan van Kempen, Pijnenburg en Wals. Ondanks het late middaguur probeeren Rausch-Huertgen er vandoor te gaan. Wan neer de anderen dat zien, ontstaan felle jacn- ten, en worden tallooze Tonden genomen en verloren, zondat dat nochtans In den onder- lingen stand van de leiders verandering komt. Speciaal Erpccardo-Guimbretièro en Pijnen burg-Wals verliezen elkander niet uit het oog. Hiervan prefiteeren de „zwakkere” koppels door eenige ronden van hun achterstand in te loo pen. Volgens onze berekening zijn Adan-de Wolf en Guerra-Bresclanl en Slaats-van Hoek ieder twee ronden van hun achterstand ingeloopen. En tevens is het resultaat van deze Jacht dat Rausc'i Huertgen zich bij de leiders ge voegd hebben. Zij zijn er In geslaagd drie ron den van hun achterstand in te loopen en lig gen thans op twee ronden achter Pijnenburg- Wals. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat de thuisclub verliezen zou, want met fraaie schoten gaven Slee, en Kemperman aan de Grafelijken weldra een 2—0-voorsprong. Daarna ging het spel gelijk op. Beide ploegen vertoonden uitste kend voetbal en deden niets voor elkaar onder, hoewel hier de hekkensluiters tegen de leiders kampten. De fraaie aanvallen warden echter steeds door de goede verdedigingen afgeslagen. Eenige minuten vóór rust kreeg Santpoort een corner te nemen en uit de scrimmage schoot de rechtsbinnen onhoudbaar over den liggenden Phüippus (21). Na rust speelde Slee, wegens blessure, op halve kracht mee. De gasten maakten weldra gelijk, doch onmiddellijk hierna gaf Slee na een schit terende doorbraak de thuisclub weer de leiding (32). Graaf Willem kreeg vervolgens een penalty te nemen, doch Fons Bauwens kogelde tegen de lat. Direct daarna deed Smit bü de gasten het beter, want tuj benutte een penalty en de stand was weer geluk (33). Opnieuw kreeg Graaf Willem een penalty te nemen, doch nu schoot Slee hard in handen van den keeper! Sant]xx>rt nam toen het spel over en voegde nog drie fraaie doelpunten aan de score toe. zoodat de bezoekers eèn gelukkige zege behaalden (3—6). Het is matigjes bezet wanneer wij om 8 uur onze p'aateen wederom Innemen. De renners, nog met hun lange pantalons aan, rijden rustig hun ronde, totdat plotseling, voor men het eigenlijk beseft, een premie van 80 gulden voor het eerste koppel, dat een ronde uitloopt, een wil<He Jacht ontketent. Guerra-Bresclanl nemen het initiatief en slagen er Inderdaad in, na hard jachten, een ronde in te loopen en beslag te leggen op de gave Hollandsche guldentjes. Daarn^ keert de rust weer terug en zonder verdere opmerkelijke gebeurtenissen nadert het klassement van tien uur. Dals neemt den eersten sprint voor zijn reke ning. zijn koppelgenoot den tweeden, Guim bretière op waar'ijk schitterende wijze den der den, Pijnenburg wederom den vierden. Jan van Kempen, Piets neef, den vüfden, en Pijn ten alotte den zesden en laatsten van dit klasse ment. Een honderd gulden-premie van Turrnac voor het koppel, dat het eeret voor elf uur een ronde uitloopt, is voor Braspenning-Jan van Kempen, die hiermee het sein geven tot een harnekkige Jacht. Broccardo-Guimbretière vol gen en even later hun tegenstanders Pijnen burg-Wals. Maar ook de andere koppels blijven niet achter en leder neemt de gelegenheid waar om, wanneer het eenigszlns kan, zjjn achterstand te verkleinen. In het bijzonder treden Guerra en Bresciani op den voorgrond, die onuitputte- Hjk schijnen in het demarreeren. Wat ons bij zonder opvalt is de kalmte, waarmee het pu bliek hedenavond deze jachten bekijkt. Wat was er Zaterdagavond een leven In het gebouw wanneer Pijnenburg en Wals een ronde namen, maar nu hooren we wel schuchtertjes hoera geroep en aanmoedigingen, maar het is niet »je dat". Wü schrijven half twaalf. Ontelbare ronden zijn genomen en verloren en de Jacht is reeds een uur aan den gang. Onuitputtelijk zijn oe renners, zü denken aan geen einde en wanneer even het veld bijeen is en men denkt dat een moment rust zal intreden, blijkt het. dat juist Adan of Vluggen op soo n moment hebben ge wacht om met Irisschen moed van leer te trekken. Voor hen, die wat nauwkeuriger kijken. Is er een interessante strijd te zien tusschen Broc cardo-Guimbretière en Pijnenburg-Wals. Ais schaduwen zitten ze achter elkander. Gaat Pij nenburg er van door, dan vindt hij direct ach ter zich Guimbretière en Wals laat Broccardo niet In den steek. Toch weten de Franschen zoo nu en dan te ontsnappen. Een stille, wü zouden haast zeggen, geniepige strüd, die van- het meest aanvallend en wist den stand op te voeren tot 41.. Toen kwam er een ge heel anderen geest In de HM.S.-gelederen. Door Bergers werd de achterstand verminderd tot 42, even later door denzelfderl speler tot 4—3. Het ging er nu danig spannen en deze spanning steeg ten top. toen De Hosson er In slaagde de partüen op gelijken voet te brengen. 4—4. vol enthousiasme werd nu door beide elftallen ge streden om het winnende punt, dat ten slotte door Bergers gemaakt werd en waardoor het 45 werd. Fanatieke pogingen van V.V.IJ., om althans één punt te behouden, bleven zonder resultaat. ‘s” goed over naar - den vrüstaanden Vollenbroek die prachtig Inkopt. 21. Zwolle komt een tüd- Je In de meerderheid, doch slecht schieten en het stugge verdedigen der achterhoede voorkomt onheilen. Kort voor de rust brengt Wolthuis met een onhoudbaar schot den stand op 31. Onmiddel-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 22