PROVINCIAAL NIEUWS K E STE Fa. D. MARKTEN MAANDAG 27 NOVEMBER ENKHUIZEN De feestavond Alkmaar Buiten T ZAND DIAMANTEN HUWELIJK WEERE EGMOND BINNEN W eer bericht GROOTEBROEK ASSENDELFT HEILOO HOOGKARSPEL L1MMEN KROMMENIE NIEUWKOOP ABBEKERK NOORDSCHARWOUDE Des middags ANNA-PAULOWNA A e AKERSLOOT SCHAGEN Overtreding wet evenredige vrachtverdeeling T wee Amsterdammers aangehouden O' vcx VEERTIGJARIG BESTAAN „ST. AUGUSTINUS” POGING TOT INBRAAK TE ZAANDAM WorJ den O LA BIJ PAY Bele OUDORP HOORN van aan. dat de afdeeling uur Congregatie voor ge- K.G. Gele van naar „De Eendracht" van UW SLUM. Zeugen 00.00— .“i ^rdBWOO. WESTLAND. Der f aan. dat 40 jaar ge- - werd op- TUdens bewezen. voor, per sprak namens het Hoofd jubilee rende i maximum werd in *t Gulden -i in de ver- Raadsvergadering De raad dezer gemeente is voornemens as. Woensdagmiddag ter verga dering bijeen te komen. Kerstepel Graal Op 28 December zal door de leden van de Graal een Kerstspel worden opgevoerd in het Wolson-Theater. Door mede werking van vele zijden belooft dit spel uitste kend te zullen slagen. ijn meening te kennen, lig bestaat, doch alleen niets Door E. Bos Jb. Schuit 200 200 122 112 104 101 101 91 86 84 82 80 31 S 13 5 11 8 7 7 5 9 8 10 3 Opgepast Donderdagavond waren de da mes v. W. inkoopen doen in een winkel en lie ten hun rijwiel bij de deur staan. Toen zij den zij tot de ontdekking. verwacht. Allen dus Dinsdagavond Jonge Prins". Aanvang 8 uur. 1 Gemeentelijke bekendmakingen B. en W van Hoorn maken bekend: Dat binnenkort een aanvang zal worden ge maakt met de distributie van gekookt rund- vleesch In blik. De distributie, vindt plaats aan le. personen die steun ontvangen Ingevolge en door den minister van Sociale Zaken goed gekeurde steunregeling; 2e. personen, die te werk zijn gesteld bij een van Rijkswege gesubsidieerde werkverschaffing; 3e. personen, die steun genieten Ingevolge de bepalingen van de Armenwet. Per gezin van twee personen wordt 1 K.G. per week, voor ge zinnen van meer daan 3 personen 2 K.G. per week beschikbaar gesteld. De prijs bedraagt en na belde naren staan S.R.C.—Hollandia (Tuitjenhorn) 1—0. Het is een groot genoegen te kunnen mede- deelen, dat de uitwedstrijd tegen Hollandia, 3025 Nov 1000 stuks. I Zei Pt. 163 128H 114% 109% 105 104% 94% 88% 88% 86 85 32 get. 14611 13906 13605 12482 10985 12279 12867 11623 12954 12338 12985 9452 MM zeer c weer nieuw, tal ge Ver! is een alcoht kerck; Bar d. v»i Maria 0—2 1—1 2—0 0—2 2—0 O—2 0—2 0—2 0—2 0—2 Gew raadsv ere tart van IJ ged eelt behoev gen or 280. Na hierop Afwi zoek v Neder! houder Aan sturen sidie tl maken Van dijk w« subsldli B. er in verl toe? tan De h tcestaa man" I De t van eei stel. 1 Wageni Dit 1 gen Öri Tegei Beemst Aan derland Ook kreeg v Voor zins ver] uitgetre Bij dl gehevet maximi ting: 21 en 100 Met i verkver ting do ten wer bedrag vóórziet een be< dienst, bestuur f 1722.2 5896. De vc plan toi worpen. KOC TEL Storm waarschuwingsdienst Geseind 25 November te 20 uur aan alle posten„Attentiesein neer.” Zon op 7.42 onder 3.52 Licht op 4 22 2 December V. M. HollandiaAasendelft In een vrij forsch gespeelden wedstrijd is het Hollandia niet mo gen gelukken beide winstpunten in Hoorn te houden. Het doel der gasten is steeds in gevaar en het is ^wonderbaar hoe zij steeds weer aan het gevaar weten te ontkomen. Na 20 minuten spelen gelukt het Westerveld. die weer mldvoor staat, het doel te treffen, 10. voor Hollandia. Na de rust pakken de gasten goed aan en het gelukt hen na een paar minuten, uit een goed schot den gelijkmaker te plaats Het spelpeil wordt er niet beter op en wan neer H. na verschillende overtredingen een pe nalty te nemen krijgt, plaatst aanvoerder Ha ring zich achter den bal en schiet onhoudbaar in doel. 21 voor Hollandia. Van nu af aan wordt er van beide kanten de- demonstreerd hoe er niet gevoetbald moet worden. Een paar minuten voor het einde gelukt het den gasten met een goed schot gelijk te maken, 92. te Bergen werd onze indrukken is Zaterdag- de I betoon alhier verkrijgbaar gesteld; van I dat personen, die voor verstrekking van önver- De Vurgenschouw De Vurgen- en bladeren-»1 schouw wordt alhier gehouden op Donderdag 7 December. Aanbesteding. Door den heer D. Noë, ar chitect, alhier, is aanbesteed de bouw van een dubbelwoonhuis in de Lange Heit. Er waren niet minder dan 19 inschrijvers, waarvan de hoogste met 5525 en de laagste met 3700. Het werk ia gegund aan den heer J. Mooy te Krommenie voor 3975. 200 4161 200 200 200 200 200 200 200 200 EVE I—Zouaven I, 3—6 Al dadelijk krijgen wij van beide partijen een veel te kort spel, doch dit verandert spoedig by de gasten. De Z. ge ven dan ook flink partij, waarbij geregeld het EVE-doel danig onder vuur wordt genomen. Het samenspel bij EVE is zoek. Herhaaldeljjk krjjgt de EVE-doelman druk werk. Nu wordt ’t spel bij EVE langzamerhand iets beter ongeveer twintig minuten spelen zijn ploegen aan elkander gewaagd. C. Stavenuiter krijgt den bal nu gunstig toe gespeeld. holt er mee naar voren, zet goed voor, waarvan Bosma gebruik maakt en den keeper het nakijken geeft; 10. Na de rust is het niet veel beter. Weer wordt de strjjd verplaatst naar de EVE-helft en me nige kans voor de gasten gaat ook verloren voor de gasten door het onzuiver plaatsen. Uit een toegekende penalty weet H. Fluitman den voorsprong te vergrooten; 20. De gasten schijnen het geluk ook niet mee te hebben. Dit zagen we vooral toen de keeper van EVE was uitgeloopen. deze miste. De Inmiddels op het doel toegeschoten bal kon nog juist op tijd met een forschen trap door W. Ooteman het veld worden ingezonden. Ongeveer een kwartier voor het einde komt EVE er beter in. Een doorbraak volgt, waarna H. Fluitman voor de derde maal den keeper het Melkprijs De kaasfabriek betaalde deze week uit voor de melk, geleverd In de laatste helft der maand October, 4.90 per 100 liter, franco fabriek. ;g_y.as het eene goede vier wedstrijden kwa len. De junioren be- ^erwinning met niet mln- tV.Z. e. 8.V.A. 3 verloor, met tien man spelende, in Burgerlijke Stand Geboren: Maarten, z. V. ir. M. Westerink en J. van Tilburg. Petronella, d. v. A. Hoogendoorn en A. C. Meeuwig. Ina, d. v. Y. Koldijk en A de Jong. Overleden: Amoldus C. Verbiest. 46 j.. echt genoot van D. M. van der Zee, Drleboomlaan 58. Ondertrouwd: Gijsbertus J. Korver en Kaatje Slot. Getrouwd: Dirk Dikstaal en Johanna C. van Gurp; Klaas Spaan en Elisabeth T. Bankras; Leendert Steegman en Popkjen de Flart; Cor nells Smak en Johanna Ursem. G. van Rijn P. Koeman A. Visser A. Boot J. Ootjers Jb. Bullooper K. Heidsma J. Bleek J. Deutekom D. vat^Twuijver 200 Autobotsing Vrijdagnacht omstreeks 2 uur reed de heer W. uit Groningen in volle vaart met zijn auto tegen een paal van het electrlsch net op den Raadhuisweg. De paal stortte om laag. terwijl een drietal steenen palen van een hek bij den grond afknapte. Een inzittende dame werd door de voorruit geworpen en kreeg eemge ontvellingen, welke door Dr. Cohen werden verbonden. De auto werd zwaar be schadigd. Na ean aanrijding tusschen een 2-tons last wagen en een luxe auto onderzoekt de politie de zaak grondig. Wie .Aspirin'* grondig laat onderzoeken, zal vaststellen, dat het echte Aspirin steeds juist en hetzelfde gedoseerd is, in tegen stelling met namaak-Aspirfi zonder Bayer- kruis en de vele andere namaak. Vandaar ook zijn buitengewone werkzaam» heid. Te Zaandam zijn hedennacht twee Amster dammers aangehouden, n.l. de 31-jarlge J. F. B. en de 24-jarige A. P., verdacht van inbraak in het magazijn van koloniale waren der firma Dekker en Verschayen in de Peperstraat aldaar. Toen de politie hen op straat ontmoette en naar de herkomst Informeerde van de witte vlekken op hun kleeren. gaven zjj voor meel te hebben gelost. Zjj konden echter niet zeggen bu wie, omdat zjj in Zaandam niet zoo goed be kend waren. Bij hun aanhouding bleken zij echter in het bezit te zijn van een volledig stel inbrekers- werktuigen. Toen later bekend werd, dat in de Peperstraat was ingebroken, viel natuurlijk de verdenking op de beide aangehoudenen. Het onderzoek wees uit, dat men getracht had de brandkast te openen, waarin reeds gaten waren geboord en waaruit de witte vlekken op de kleeren van de aangehoudenen konden ver klaard worden. De brandkast te openen was niet gelukt. Stopgezet. Door de samenwerkende mid- denstandsvereenigingen is dit jaar, evenals vo rige jaren, weder een St. Nicolaas-campagne georganiseerd. Men geeft voor lederen gulden, welke wordt uitgegeven, een bon, waarop een nummer. Dit jaar zou een zestal trekkingen worden gehouden. Reeds heeft de eerste plaats gehad. Thans zijn echter op bevel der justitie deze trekkingen verboden, daar men in conflict komt met de loterij-wet. De bonnen moeten echterwel op de gewone wijze in de bussen worden gedeponeerd. Men zal echter op een andere manier de prijzen toe kennen. R. K. „S.V.A” Zon. dag voor S V.A. Van d men er zes punten jn haalden hun eerste der dan 110 op V C- M uavv v—u- Oudorp van V.V.O. 3 met 06. S. V.A. 2 speelde thuis tegen VV.Z. 3 en won met korfbalcijfers 74. S VA. 1 blijft op den goeden weg voortgaan. 3.V.F. 1 werd in Amsterdam met niet minder dan 61 geklopt. ƒ0.35 per K.G. Aanvraagf-formulieren worden op as. van 25.30 Door de politie te Broek op Langendijk werd proces-verbaal opgemaakt tegen een schipper voor het vervoer van goedenen zonder in het bezit te zijn van een door de Bevrachtings- cotnmissie afgegeven vergunningsbewijs. Hoogste stand: 766.8 te Barna. Laagste stand: 746.8 te Jan Mayen. Verwachting Matige, tijdelijk wellicht toenemende Oostelljke tot Zuid-Ooste- lijken wind; meest betrokken, wellicht regen of natte sneeuw, weinig verandering in tempera tuur. wicht. 35 paarden 70.00110.00 per stuk. 4 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR. 27 Nov. Veemarkt. Aange voerd werden: 70 vette koelt t 100—326, handel goed: 23 graskalveren 1838. 240 vette kalveren 4047.50, idem per Kg. 6080 ct„ 27 nuchtere kalveren (slacht) 6—16. 366 vette varkens 34— - 38 ct., handel stug. Handel goed. biechthooren voor de kinderen. Te 4 de overigen. Te 7 uur roeenhoedje. ZONDAG: de H.H Missen te kwart voor zeven, acht uur, half tien en te kwart voor elf de Hoogmis. Verkooping Ten overstaan van notaris M Roos te Alkmaar werd een openbare verlgooping gehouden van een woning met trekkas en schuurtje, erf en tuin, groot 43 Aren, eigendom van K. van Til Pz.. alhier- Kooper G. Kleft, Schoort, voor 3500. R.K. IJpclab. Zaterdag hield deze vereeni- ging de jaarvergadering onder leiding van den heer M. Stam, voorzitter. De jaarverslagen toonden aan, dat er vorigen winter in de ijsperiode door de club actief is gewerkt, met het gevolg, dat de penningmees- tei een nadcelig saldo boekte. Men heeft evenr wel nog een bezit van ruim 400, dus dezen winter kan er gerust ijs komen. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de l'.eer C. Bos werd herkozen en in de plaats van de heeren J. Gaal en A. Kaayk de heeren H. Neelen en J. v. d. Maat werden gekozen. De heer C. Schoon en mejuffr. C. Schoon geb. Schoen, Koningshof te Medemblik herdachten 16 November j.l. hun 60-jarig Huwelijksfeest Gemeenteraadsvergadering Dinsdag 28 No vember zal de Raad In openbare vergadering bijeenkomen des namiddags om 2 uur. Om. zal worden behandeld een voorstel om over te gaan tot overdracht van het gemeente lijk electriciteltsbedrijf aan de provincie Noord- Holland. Indien aangenomen zal een voorstel in be handeling komen om eervol ontslag te verlee- nen aan het personeel van het gemeentelijk electriciteltsbedrijf. Vervolgens zal de begroo- ting voor 1934 worden vastgesteld - De bij deze vaststelling gedane voorstellen tot verhoo- ging van belasting en verhaal van pensioens bijdragen op de salarissen van het gemeente- personeel, komen bij de betreffende posten In behandeling. winkel verlieten kwamen zij tot de ontdekking, dat er één rijwiel verdwenen was. Titbetallng De zuivelfabriek Hoop" betaalde over het tijdvak van 21 Oct. tot 3 Nor. asm haar leveranciers 5.94 cent per K.G. melk, dJ. 6.12 cent per liter gemiddelde noteering’ P. Oostveen en Y. van Harlingen om elk een dubbel woonhuis te mogen bouwen aan den Uitweg. Daar dit igt buiten het uitbreidings plan, stelden B. en W. voor, afwijzend te be schikken. Na eenige discussie werd besloten, d&t B en W. nog eens met adresssmten zouy den spreken. Benoemd werd tot leeraar aan de Avondtee- kenschool de heer C. P. Koene te Wormerveer De begroot ing van het Burgerlijk Armbestuur en Godshuis 1934 werden vastgesteld. Het B. A. met een uitgaaf van f 84000; 1933 was dit geraamd op f 112.500 en over 1931 was uitge geven 113.693.97. De behandeling van de begrooting werd uit gesteld tot een volgende vergadering. Evenwel werd medegedeeld, da in tegenstelling met vo rige jaar thans wederom subsidies zullen wor den verleend aan verschillende vereenlgingen, onder nadere goedkeuring van Ged. Staten. De voc’nacmste subsidies zijn oa. Witte Kruis 0, Vrijwillige Brandweer 1200, „De Hai.ze” 400, Bewaarschool f 2500. Muziek- vereenigingen voor vijf volksconcerten 1000, totaal aan subsidies 8165. ^vette varkens 42—43 cent per K.G. slachtge- Het tarief van huur voor het Concertgebouw werd verlaagd van 50 tot 40. Benoemd werd tot leeraar in vasten dienst van de Avondschool de heer M. E. Daan te Amsterdam. feestmaaltijd In het Gulden Vlies, dezen maaltijd werd door meerderen dat zjj uitstekende tafelredenaars waren. Damwedstryd In café ..Centrum” werd een wedstrijd gespeeld tusschenVita Nova, alhier en WDV. Alkmaar. Uitslag als volgt; C. BruinA. Burgert H. VerverC. Dammer P. DekkerK. Madderom J- WokkeJ. Amstelbeek N Mooy—J. Dik N. SnelC. Bood H. J. M. Bruachke—G Smit Th. Hollander—J. Bood C. van der VeldenP. Noom A van Dijk—H. List Th. v. d. MalenJ. Mooy B. de GraafA. Slagt J. Morsch- S. Vos A de GraafJ. Hagens van ongeveer 300 pond, dat niet ge keurd was. De biek is in beslag genomen en proces-verbaal werd opgemaakt. Uitslag sjoelwedstrijd Na 200 partijen ge speeld te hebben, is de uitslag van den gehou den sjoelwedstrijd der Langendijker Sjoelclub als volgt: gesp. gew. verl. gel. 34 65 83 85 91 92 102 108 107 110 110 167 nakijken geeft; 30. Nu is de kans zoo goed als verloren voor de gasten. Er wordt nog ge- Dinsdagmiddag 28 November tracht de eer van de club hoog te houden door uur op het bureau van Maatschappelijk Hulp- een tegenpunt te maken, doch hoe mooi kansen soms ook nog waren, de keeper EVE is op zyn plaats. Met dezen stand eln- I mengde margarine in aanmerking komen zich digde de wedstrijd. eiken Dinsdog van 25.30 uur aan het bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon kunnen ver voegen tot het bekomen van bonnen, tegen welke de margarine door de hierna genoemde winke liers wordt verstrekt; In de week van 29 Nov. tot 5 Dec. as. wordt op bon no. 15 margarine verkrijgbaar gesteld by J. Bartels. Pakhuis straat 2 en C. Schekkerman. Breed 2224; dat Ingevolge artikel 4, lid 2, onder c, der Winkelsluitingswet, en de Verordening als be doeld in artikel 9. lid 3. dier Wet, alle winkels in dezee gemeente van 22 November 1933 tot en met 5 December d.a.v. tot des avonds 10 uur voor het publiek geopend mogen zijn. L. T. B. Dezer dagen hield de afdeeling een algemeene vergadering, waarop slechts 12 leden aanwezig waren. Uitvoerig werd besproken het bestrijden van emelten. Het salaris van de bestuursleden werd op een zeer ladg bedrag vastgesteld. omdat de kas niet meer toeliet. Geklaagd werd over de contributie van 5 die verschillende leden deed uittreden. Daar werd tegenover gesteld, dat juist door algemeene toetreding kans op ver laging bestaat, en dat door het hoofdbestuur zeer veel nuttig werk wordt gedaan. De buiten staanders hebben de scherpste critiek en willen profiteeren van de vruchten van de organisatie, zonder zelf mee te werken. Zij weten echter niet, wat de Bond voor tuinders en boeren doet. De vergadering had een intiem en daardoor prettig en leerzaam karakter. V. V. O -nieuws In een van beide kanten goed gespoalden wedsttrijd moest het eerste in Zeevogels I haar meerdere erkennen en ver loor met 32. De reserves behielden hun kans op het kam pioenschap door tegen Berdos 2 gelijk te spelen. Het derde had er zin In en wist een mooie 60 overwinning te behalen op SVA 3. De C adsplranten verloren wederom. Nu bleef Zeevogels b hun met 4—1 de baaa. c,Jonge Wachten! Deze week komen wij als volgt bijeen: „Dr. Schaepman"-groep: Dinsdag avond 7 uur; ..St. Bonlfacius '-groep: Dinsdag avond 7 uur en „St. Wllllbrordus"-groep Don derdagavond 7 uur. „St. Deus Dedit” De R.K. Landarbeiders- vereenlglng „St. Deus Dedit” hield Vrijdag J.l. een algemeene vergadering. Allereerst doet de voorzitter, de heer W. NIeuwboer, een beroep op de ojfervaardigheid der leden tot steun van „Herwonnen Levens kracht" in den door het hoofdbestuur voorge- stétdeu vorfff, nJ. afstand van een uur werk loon. Belangrijke mededeelingen inzake de as. steunverleening en uitkeeringsperioden worden gedaan en voor de betrokkenen duidelijk toe gelicht. Bijzonder wordt aangeleiden geregeld de con tributie aan de vereenlglng te voldoen, daar zelfs bü één week achterstand geen ultkeering uit de werkloozenkas plaats mag hebben. Voorlezing volgt hierna der ministerieele goeding voor reiskosten van hen, in werkver schaffing geplaatst, gehandhaafd zullen wor den. AMSTERDAM, 27 Nov. Veemarkt. 553 voelen: le kwal. 5760 cent. 2e kwal. 4655 cent. 3e kwal. 3444 cent per K.G. slachtgewicht. 80 melk- en kalfkoeién 130.00180.00 per stuk. 143 vette kalveren: le kwal. 4246 cent. Je kwal. 3541 cent, 3e kwal. 3035 cent per K.G. levend gewicht. 46 nuchtere kalveren 7.00 10.00. 77 schapen 17.0019 00 per stuk. 739 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90116 K.G. 4445 cent, zware varkens 4344 cent, Een varken in beslag genomen De ambte- den Vleeschkeuringsdlenst. bdge- dod! den gemeenteveldwachter, hebben een huiszoeking gedaan bij den veehouder Z. alhier en vonden in den kelder een geslacht varken Om twee uur, na de lunch, kwam men we derom in de groote zaal van het Gulden Vlies bijeen. In een feestelijke mlddagbijeenkomst Opgevoerd werd een Jubileumschets. welke bestond uit het voordragen van eenige jaar verslagen o. a. van 1897, 1902, 1908, enz. Dit voordragen geschiedde door eenige leden van de vereenlglng. die de betreffende jaar verslagen tot dat doel hadden bewerkt, dikwdls op rijm hadden gemaakt. Alvorens echter „met het uitbrengen van deze jaarverslagen” een aanvang werd gemaakt, sprak de heer Haakman een korte proloog uit, een proloog, die dikwerf geestig was en ook treffend; noch steken onder water noch bemoe digende woorden ontbraken er In. Ook de „jaarverslagen” war Al heel aardig, en mochten zeer dikwijls een applaus uitlokken. Na deze „uitvoering” werd een gezellige Thé Dansant georganiseerd, waarbij de onmisbare medewerking werd verleend door een kranig strijkje, dat er den moed, voor zoover dat noo- dlg was, danig Inhield. Aan het slot van dezen middag werd door eenige heeren van de groep .Den Helder” een zangspel opgevoerd, dat tot titel had: „De Bloedraad”. Ook dit nummer van hel programma oogstte grooten bdval en een hartelijk apjMaus. t>m 11 uur 's morgens Vlies de feest vergadering gehouden sierde schouwburgzaal. de heer Joh. Tromp, uit Chr. Groet, en heette Deken E. P Rengs. Winkelsluiting Naar het bestuur der plaatselijke afdeeling van de „Hanze" ons me dedeelde. zullen de winkels In deze gemeente. In verband met het Bt. Nlcolaasfeest van 28 November tot en met 5 December tot de? avonds 10 uur geopend mogen zijn, terwijl zij op Zondag 3 December den geheelen dag Te zes uur vereenlgden allen zich aan een open mogen zyn. ALKMAAR. 25 Nov. N V. Elervelllng voor Holt Noorderkwartier Aanvoer 75000 klpeieren: 58-60 «00—650. 80 83 «.10«50. «2-«4 «30— 6.70. klein 4.155.00. 15000 Bendeieren 430430. AVENHORN. 35 Nov. Coöp Land- en Tuin bouw- en Marktver Avenhom en Omstreken 35 zak Sprultkool 0.75—1.45 per zak van 15 K G. 3000 stuks Bloemkool: I 5 50 -7 80 II 3 80 330 per 100 stuks. 3500 K G Witte kool O 70—0 80 p 100 K O 7750 K.O Roode kool 1.00— 1 80 per 100 K O. 30000 K.O. Gele kool 1.001.30 Per 100 K.G. 2000 stuks Groene of Putjeskool 0 40140 per 100 stuks. 3500 K.G. Uien: groote maat 3.00 2.30. gewone maat 1 701.90. drielingen 3 10— 3 50 ner 100 K.O 15000 stuks groote Bleten 3.78 —4 30. 30000 stuks kleine Bleten 3.703.10 per 1000 stuks. 4000 K.G Wortelen: Flakkee. verbe terde 1.80330 per 100 K O. BROEK OP LANGENDIJK. 27 Nov. 2300 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 0.70. 1700 Peen 2.102.30, idem kleine 0.70100. 48000 K.G. Roode kool 1.00—1.40. 61000 K.G. kool IX». 3000 KG Vroege Witte kool 0 40. 33000 K.G. Deensche Witte kool 0 70—1.00. 1700 K.G. Uien: Gele Uien 2.10—2.60. Gele Drielingen 190. 3000 stuks Bloemkool: le soort 150—3.80. 2e soort 0.75. 500 K.G. Bieten 090— 1.30. 3600 stuks Andijvie 0.50. BOVENKARSPEL. 35 Nov. ..De Tuinbouw" 333 baal Uien: grof 1001.10. groote gele 035— 1.05. drielingen 0.450.55. nep 105 per baal. 164380 stuks Bloemkool: le soort 5.009.00. 3a soort 1504 50. 3e soort 0 753 30 per 100 stuks. 11435 K.O. Roode kool 1.00—1 60 per 100 K Q. 14710 K.O Gele kool 100 per 100 K G 3300 K.O. Bleten: grof 0.40. klein 0.60 per 100 K.G. HOOOKARSPEL. 35 Nov. .De Eendracht” Bloemkool: l 730—8.00. II 3.70 —4 30. MJ J30— —160. Witte kool 0.70. Gele kool 1.00. LEIDEN. Coop. Groenten-, Fruit- en Bloemen- veillngver. „Leiden en Omstreken". Andijvie 0.50—0.90, Bloemkool I 5.10—13.40. idem H 130 —3.80. Roode kool 1.«0—4.16. Savoye kool l 2®— 330. Groene kool 0.70330- Peterselie 0.80130. Prei 0.40—1.90. Kropsalade 0 50—4.00. Selderie 0 601.80. Knolselderie 0 703 30. Wortelen 436 —7.00 per 100 stuks. Kroten 1803 00. idem gek. 4.00«.00. Witlof «0030.0p. Spinazie 10 0O- 30.00. Uien 1.00—3.50. Wortelen 1.004.40. Sprui ten I 3.0010.00, idem II 1.504.00 per 100 KO. LEIDEN. 35 Nov. Botermarkt. Prima fabrieks- boter (contröle) 1.65. prima boerenboter 1.50 1.70 per K.O. Aanvoer 545 K.G. Handel matig. LEIDEN Turfmarkt van 2025 Nov Geen aanvoer. Prijzen 7XX>8.00 per HOORN, 35 Nov. Veemarkt. 80.00. 9 Schrammen 10.0018.00, Ï4« Biggen 8 00—14 00. 48 Schapen 8.00—16.00. 1 Aard 80.00, Handel matig. OUDEWATER, 27 Nov. Kaasmarkt. Aanvoer 50 partijen, bestaande uit 2250 stuks, wegande 11250 K.G Prijzen: R.M. le kwal. 25.00—27-1*, 2e kwal. 23.00—24.00, zonder RM geen aan voer. Handel matig. WESTLAND. 24 Nov. Mlddelprijs V. d. WeaU. veilingen. Andijvie 10—21 cent. Boerenkool 10— 20 cent. Tomaten OM3.10, Uien 3055 cent. Rammenas 3045 cent. Spruiten 0 90—1.55, groote 40—75 cent, per kist. Druiven 3006 et-. Spinazie 515 cent. Snjjboonen 4053 cent. Stoofappelen 413 cent. Stoofperen 510 cent, Tatelappelen 818 cent. Tafelperen 1844 cent. Witlof 824 cent, dubbele boonen 37—«3 cent Princeaaeboonen 3875 cent per K.G. Bloemkool 2.005.50. Eieren 4.50—7.10. Roode kool 3.40— 3.30. Savoye kool 2.003.50. Groene kool 0.50— 130. Sla 0.60—1.10 per 100 Peterselie 0.75—335, Prei 130—2 25, Selderie 0 70—130, Peen 130— 3.50 per 100 boa. WESTLAND. 25 Nov. Mlddelprlls v. d. veilingen. Andijvie 13—31 cent per bak. Bloem kool 34 cent per stuk. Boerenkool 141« cent per kist. Druiven: Alicante 4349 cent. Colman 3078 cent. Blauwe Duiven 25 cent, dubbele beo- nen 37 cent per K G. Peterselie 1.00. PXgl l^v— 2.10 per 100 bos. Rammenas 40 cent per aist- Roode kool 330—3 20. Savoye kool 2 0Q—230. Groene kool 0.50—1.50. Selderie 0.70—O W. 1.10 per 100. SnUboonen 51 cent. Spinazie 13 e*. per K.G. Spruiten 0.90135 per bak. Stoofappe len 58 cent. Stoofperen 513 cent. Tafelagpe- len 1018 cent. WARMENHUIZEN. 35 Nov. Roode kool 10O— 1.20. Gele kool 1.00, Deensche Witte kool 0 70— 0.80. Witte kool 0 40—1 25. Bleten 0.40—030. Uien 2.00—3.20, Drielingen 130—1.40 per 100 K G. Deze pag. Is gedeeltelijk gecorrigeerd. „Herwonnen Levenskracht". Door de RK. Arbeiders-Vereenlging „St. Deus Dedit", wordt een goed werk verricht. Door hare bemoeiingen zal hier as. Dinsdag 28 Nov. fn het café „de Wit" de film worden vertoond van Heerwonnen Levenskracht „Uit Bei-g en Bosch”. Als spre ker treedt op de heer H. Vuister uit Utrecht. Het doel la: belangstelling voor het werk van Herwonnen Levenskracht, die b——«He instel ling van het R.K. Werkliedenverbond In Ne derland, tot bestrijding der tuberculose, te wek ken. en dit zooveel mogelijk te steunen. Waar de toegang vrij is. wordt veel publiek -J naar „De dom Haarlem, dien dag haar 40-jarlg bestaan De voorzitter. 1 Behoort, opende met den allen, speciaal den H. E. Welkom. Spreker herinnerde er i leden de vereeniging met 14 leden gericht, om voorts een stille hulde te brengen aan een der mede-oprichters en den oud-voor- zitter H. Ammerdorffer. Spreker herinnerde er aan. dat de afdeeling nu ruim 177 leden telt (in T8 nog maar 44). Deze groei en bloei is een reden om onze organisatie niet te laten verzwakken; spr. wees op de na tionaal-socialistische beweging. die het bljz. onderwijs als een doom in haar oog be schouwt. Zij oemt het bijz. onderwijs duur en niet democratisch, en met deze leugens wordt de pacificatie bestreden. Spr. vraagt die leugens te bestrijden en er geen oor aan te leenen. Ook ..Volksonderwijs" met z’n 60 000 leden s»rijdt tegen de pacificatie; onze federatie van 11.000 leden aldus spr. is daar een macht tegen over; spr. verheugt zich er over, dat dez- fe deratie 12 Nov. J.l. is tot stand gekomen. Deze herdenking is op touw gezet, om te kunnen ge tuigen van onzen plicht van organisatie, en om de harmonie onderling te versterken. De af deeling doet door haar V. F., haar O. I Z. en haar Commissie van Raad en Steun voor werk- loozen en wachtgelders, wat mogelijk is voor haar leden. Spr. heet inmiddels Rector Vis welkom, en dankt hetn voor de Plechtige H. MIs en zijn bemoedigende woorden ia z’n predicatie. Spr. hoopt, dat Rector Vis er nog eens in slagen zal de afd. Alkmaar en Alkmaar-Buiten in één organisatie te vereenigen; ook de heer Dijkstra, voorzitter van Alkmaar-Stad. en de heer Kamp. H. B.-lid werden welkcm geheeten. Nadat met begeleiding van een strijkje het Bondslied was gezongen, sprak Deken Rengs de vergadering toe; hij was hier ook gekomen om te getuigen van het goeeje. dat vereeniging tot stand heeft gebracht; spr. twijfelt er niet aan. dat er reden tot dankbaarheid is voor wat be reikt is, ofschoon er nog onvervulde wenschen zijn, wenscht spr. de afd. geluk met de beste wenschen voor de toekomst Spr. wijst op het verband tusschen Kerk en School. De Kerk heeft van ouds recht op de school. De onder- wjjzers dienen het eerst genoemd te worden als de leekenapostelen, die van waards zijn voor de Kerk; zij kunnen tot de godsdienstige opvoe ding* zeer veel bddragen; nog meer dan de priesters, omdat zij meer nog dan dezen met de kinderen in aanraking komen. Spr. zelf denk: nog dankbaar terug aan hetgeen hij van zijn oud-onderwijzer een van de medeoprichters dezer jublleerende vereeniging meekreeg. Vervolgens wees spr. er op. hoe de daad vooral bij de onderwijzers het woord moet vergezellen; het voorbeeld maakt meer Indruk dan het woord; ook bij de kinderen. De gedachte, dat de onderwijzer no. 1 is in de rd van het leeken- apostolaat. zal hem een prikkel zdn om zdn heilige taak te vervullen naar best vermogen. Die taak is niet een beroep, maar een roeping; de levenswegen van priesters en onderwijzers loopen parallel; beider opvoedingstaak is: de kinderen brengen naar Jezus. Dit doel moet steeds voor oogen gehouden worden. anders deugt het werk der onderwijzers niet. Spr. beveelt daarom het retraltewerk aan: een retraite Is voor den onderwyzer even onmisbaar als voor den priester. Spr. zou zich gelukkig achten, als deze herdenking het resultaat zou af werpen, dat de leden minstens eens in de twee jaar een retraite zullen meemaken. De secretaris, de heer J. Haakman, uit Ber gen. gaf hierna In een „Spieghel Historiael" een overzicht van hetgeen de afdeeling heeft gepresteerd. Vooraf deed hij voorlezing van gelukwensch- telegrammen van Rector Jac. Boele. oud-advl- seur, de afd. Hoorn, en van de medeoprichters v. d. Maat. Beverwtfk, v. d. Beulen, A. Ver- heyen, Zevenaar en M. G. Otten. Bergen. Uit de keurig-voorgedragen „Spieghel Histo- rael’’ stippen wd aan, dat het Initiatief tot oprichting genomen werd op bisschoppelijk ver zoek door de R.K. Ver. van Hoofden van Scho len, de eenige R.K. organisatie destijds op onderwijsgebied. Spr. bracht hulde aan de pio niers, voor wie nog geen antwoord was op de vraag: wat geeft ons de D. V Na de positie der onderwijzers gedurende de laatste decennia te hebben geschetst. vroeg spr. belangstelling en hup voor het steunfonds voor werklooze leden en wachtgelders. Het overzicht eindigde met de beste wen schen voor de toekomst en verwierf enthousiast applaus. Verschillende bloemstukken o. a van het hoofdbestuur, waren binnen gekomen. De oud-voorzltter, de heer Van Schalck, Haarlem. sprak woorden van gelukwensch, evenals de heer Dijkstra van de afdeeling Alk maar-Stad; deze laatste bood een bloemstuk aan in de Alkmaarsche kleuren, als blijk van sympathie. De heer Kamp bestuur en bracht hulde aan de afdeeling. die haar ledental tot een had opgeveerd; spr. prees den prettigen geest, die steeds in de afdeeling heerscht en welke ten voorbeeld kan strekken aan anderen. Nadat Rector Vis nog enkele woorden gespro ken had, was het offlcleele gedeelte geëindigd. t doy een vler- or dr hoofdrol- jRacht spreker ------- Vermeulen, die echter door familieomstandigheden verhinderd was. dien dank persoonlijk in ontvangst te nemen. Hierna ruimde het trio, dat de pauze's met keurige muziek had gevuld, z’n plaats In voor een kleine, doch prima werkende band van de heeren Gerritsen en Lagas. Deze muziek en niet minder de gezellige stemming, hielden de aanwezigen nog enkele uren bezig, en het was voor degenen, die eerder moesten vertrekken, omdat zd nog een meer of minder verre reis hadden te doen, aan te zien, dat zij noode deze gezellige bijeenkomst gingen verlaten. De afdeeling Alkmaar-Buiten der St. Augus tinus-Vereeniging kan op een zeldzaam, maar geslaagd jubileum terugzien, waarvan de her innering nog heel lang bü de leden zal bldven voort leven. Hierna kwam het slotbedrijf van dezen schoo- nen dag: de avondvoorstelling. Meerdere genoodigden waren nu mede aan wezig, toen de voorzitter, de heer Joh. Tromp, allen een hartelyk welkom toeriep, waarna hü voor de rest van den avond het woord gaf aan de dames en heeren tooneellsten van den R K. Kunstkring te Bergen. Door deze groep dilettanten werd opjevoerd het oer-komische blyspel In 3 bedrtjven: ,,Als je maar een verleden hebt”. Toen dit stuk vorige week opgevoerd, gaven wd reeds daarover. Die gunstige meening avond nog verstevigd. Ook nu weer was het een uitvoering, die ver boven het pell van het doorsnee dilettanten tooneel stond. Het samen spel sloot als een bus; negens was eenige hape ring en alles ging met de vlotheid en het tem po. die men gewoonlijk slechts bd het beroeps- tooneel vindt. De typeeringen waren uitstekend geslaagd en de honderd en een geestige zetten deden het allerkoeteldkst. Geen wonder, dat het een daverend succes werd, de lachtsalvo’s waren niet van lucht en het aantal open doekjes was legio. Na afloop van het eigenltfke stuk droegen spelers en speelsters nog enkele aardige toe passelijke coupletten voor, vervaardigd door den heer Haakman. Heel hartelük was ook het dankwoord van den voorzitter. Terecht kon hü constateeren. dat de toch hoog gespannen verwachtingen nog ver overtroffen waren. Deze dank werd mede vertolkt di tal keurige bloemenmanden voor ipclers en -speelsters. Een extra woord van dank aan den leider, den heer Will. Kerbericht Tot en met Donderdag de H.H. Missen te 730 en 8.30 uur in het Weeshuis en in St. Jan. MAANDAG: te 8.15 uur Congregatie voor de vrouwen op de galerij. WOENSDAG: te 8.15 de jongens In St. Jan. DONDERDAG: (in de kerk) van 5 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG: eerste Vrüdag der maand. In de kerk de eerste H. Mis te 7 uur. Te 7.15 uur de Litanie van het Heilig Hart. Te half acht zongen H. Mis. In Sint Jan en in het Wees huis te 8.30. In de kerk te 7 uur Lof te 8.15 uur mannencongregatie. ZATekDAG: in de kerk te 7 uur en te 7.30 uur. In St. Jan en Weeshuis te 830. Te 11.30 uur voor Gmeenteraad. -In de Raadsvergadering werd een motie. Ingediend door den heer Schut en mede or.derteekend door alle raadsleden be halve door wethouder Labberté, aangenomen inzake de bekende P.E.N.-Zaanland-kwestie. In de motie wordt betreeurd het antwoord, door Commissarissen van de „Zaanland" ge richt aan den Minister van Waterstaat, naar aanleiding van diens aanbod om bemiddelend op te treden, en dat de actie van de „Zaan land” tegen Ged. Staten dient gestaakt te worden. Ingekomen was een verzoek van den nieuw gevestigden geneesheer A. Kuypers om hem te willen benoemen tot gemeente-geneesheer en hem een gdeelte van de armenpractük te geven. Door B en W. werd voorgesteld,, afwüzend te beschikken, omdat we hier gemeente-genees- heeren hebben en er thans geen vacature is. Evenwl waren enige leden het daarmede niet eens, omdat h.i. belde doktoren hier zeer belast zün, en omdat een van de beide geneesheeren in de gemeente Assendelft woont. Verder ver dient het toejuiching, dat in deze gemeente zich een nieuwe arts heeft gevestigd. Het slot was. dat op voorstel van den heer De Roo het schrijven werd aangehouden. Het tweede punt was het voorstel van B. en W om de Veerbrug op te heffen. Bken W. zün weer met hun oorspronkeldk voorstel terugge komen, omdat ze geen uitweg zien, ten eerste wil de gemeente Wormerveer niet meewerken tot Instandhouding der brug, evenmin de Pro vincie en zelfs gevoelt de Provincie er voor om een tol te heffen op de brug. verschillende leden werd de onmisbaarheid van de brug naar voren gebracht en daarna werd aangenomen een voorstel Labberté om de Pro vincie te verzoeken, ten eerste om voor haar rekening de brug- te verzorgen totdat de zü-/ wegen naar den Provincialen weg gereed zün, en vervolgens een verzoek van deze gemeente te steunen aan de Koningin om op de brug een tol te heften en haar dan voor rekening van Krommenie te doen blüven bestaan. Een verzoek van de Melkslütersvereeniging ..Krommenie en Omstreken" om een vent- en bezorg verbod van melk op Zondag werd Inge willigd, met de stemmen van de beide wethou ders tegen. Naar aanleiding van een schrijven van den Minister, dat voortaan op nationale feestdagen moet worden gevlagd van gemeente-gebouwen, hebben B. en W. wederom een voorstel inge diend om 45 uit te trekken voor vlaggen. Echter even als den vorigen keer werd het voorstel verworpen met 6 stemmen tegen, nJ. die der revolutionnairen (socialisten en com munisten) en den heer Ofman. Laatstgenoem de vond het bedrag in de huidige omstandig heden te hoog. Op voorstel van B. en W. werd aangenomen de volgende aanvulling der Politieverordening; le de café’s mogen geopend blüven tot 11 uur des avonds in plaats van. 10 uur; 3e. <rafbaar wordt gesteld het ontsieren van gemeente-gebouwen door beplakking met recla me; en 3e. het verbieden van oorzaken van hinder voor omwonenden door gramofoons, luidsprekers enz. Aan den heer J. W. Stolp werd een bouw terrein verkocht aan de Stationstraat. Een verzoek was ingekomen van de Jieeren Bloembollencultuur. De afdeeling Hoog- kagspel van Bloembollencultuur vergaderde tep huize van den heer K. de Vries. De voorzitter betreeurde het, dat zooveel le den bedankten, ten gevolge van de crisis-om- standlgheden. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer P. v. a. Gulik. De voorzitter besprak daarna de groote ten toonstelling der Alg. Ver.; De kring West- Frlesland zal de leiding nemen en wil hiervoor een leenlng sluiten groot 1000 a 1500. De voorzitter stelde voor, zlcft achter het kring- bestuur te stellen. De heer Jac. Brander wenschte eerst uit gemaakt te zien, of de kring West-Friesland wel wettig Is, daar de oprichting hiervan is geschied buiten de leden der afdeelingen om. De voorzitter gaf al dat de kring niet v advlseerend optreed. De heer G. Viser Jnz zou niet met het kring- bestuur willen meegaan, want elk oogenblik nou de kring kunnen ophouden te be staan. Daar spreker echter het doel nJ. de tentoonstelling, wenscht te steunen stelde hü een garantie te stellen van 1 130 lid der afdeeling. dus 40 a 50. De voorzitter verdedigde het voorttel het kringbestuur tot het leenen van 1000 a 1500. Het voorstel Visser werd daarna ver worpen met op twee na alle stemmen. Besloten werd nog den afgevaardigde Haarlem opdracht te geven, tegen elke roe-be- laating te stemmen, bü eventueel regeerings- voorschot of anderszins. De heer Jb. Brander was van meening dat het kringbestuur met een omslag a 10 ct. per lid niet rond zou ko men. wat echter door den voorzitter werd be streden. Hierna sluiting. onder uitstekende leiding van scheidsrecht»» P. Commandeur, in de beste verstandhoudii». is gespeeld. wuing Aan weerszüden ontwikkelt zich een leven dig spel, met 8. R. C. meer in den aanval De rust ging in met blanco stand. En zoo bleef het tot een kwartier voor het einde, toen bü een algemeen opdringen de voorhoede de linksbditen inkopte. 1o Hollandia gooide er toen nog een scheels op. terwül 8. R C. uitgespeel raakte. Mentt corner werd nog genomen, maar de stand bl«r ongewyzigd. Onder büna Egyptische duisternis floot de scheidsrechter het eindsignaal. 1o voor SRc Tevoren hadden de jJjfcren van SRc te gen die van Hollandia JBIeeld. In een uitstekenden wedstrijd bleven de 8 R. C.’ers met 40 in de meerderheid.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2