I 10 Buitenlandsche Voetbal-varia ll Van het Katholieke kamp 5 Spartaan Santpoort spelen gelijk en S.D.O.U.C. LEIDT IN HET OOSTEN I MAANDAG 27 NOVEMBER H. B. C. VERLIEST VAN T. Y. B. B. 1 4 4 H.M.S. klopt E.M.M; NEO—VOSTA 1—3 43 V.V.U.—DE MEER 2—3 SP ART AAN—SANTPOORT 2—2 De juiste verhouding ZWOLLE—DE^WEEF 0—0 D.H.L.—LEONIDAS 3—1 staan. Donk 1 S—2 V.D.Z. I—BLAUW WIT EMOS—ACHILLES 3—2 De Antwerp F.C. in herstel Verdiende overwinning Het spel in Zurich H.B.C.—T.Y.B.B. 1—2 De thuisclub heeft pech Deun uit een V.I.C.—V.V.Z. 5—2 X - NV, Treedt de R.K.U.V.B. uit de R.K.F.? De drie Amsterdamsche eerste klussers winnen Productieve voorhoedespel geeft den doorslag De Duitsch-Zwitsersche balans Duitschlands voetbal in stygende lyn Vosta Quick E.M.O.8. Achilles De Zweef PH. N.E.O. Zwolle s 1 3 1 o SM eX rO Santpoort Spartaan DHL Leonidas GDA. T.YBJ. D.OUK. 8J.C. HBC Graaf Willem 7 2 i r FORTITUDO—WILSKRACHT 0-2 Een 20 achterstand in een overwinning omgezet Het Rotterdamsche achtertrio op dreef Engelsch bezoek te Parys Parijs is op het oogenblik wel het groote mid delpunt van internationaal voetbal. Want In In een spannenden strijd heeft T. Y. B. B. met 2—1 van H. B C. gewonnen. Een spelmoment voor het H. B. C.-doel Het Belgisch internationale programma A.s. Woensdag het groote gebeuren Schotland ver sus Oostenryk VOETBAL IN ENGELAND HET NEDERLANDSCH ELFTAL Er zouden ernstige plannen zyn om de samenwerking te verbreken H.M.S.—E.M.M. 3—1 Overwicht van de thuisclub Tweede punt voor Zwolle T, Y. B. B. bepaalt *ich tot verdedigen, maar VOLENDAM—D.E.M. 4—0 1 kans zoo nu en dan er vandoor te van 8. zün voor- bo- Dam genomen wordt even goed de 3—0 9 I 4 7 I 1 7 7 9 10 10 9 8 S 9 S 7 8 9 7 8 8 7 7 8 7 7 6 7 5 5 4 1 3 3 3 3 1 8 4 8 8 2 3 1 0 5 4 4 3 2 3 3 1 1 0 0 0 a 0‘ o o 1 3 0 3 3 1 3 3 0 0 4 3 0 4 1 3 3 1 3 1 3 3 1 0 0 1 4 3 4 8 3 6 7 1 1 3 5 4 3 5 1 1 3 4 3 4 4 8 13 12 13 13 8 7 5 3 11 10 9 8 7 7 8 3 21—12 37— 10 38— 39 17—26 17— 14 18— 17 31—31 19— 19 17—21 12—26 HMJS Volendam De Meer DXM. EMM. V.V.Y. v.vz. Wilskracht VJ.O. Fortitudo 8 8 8 9 9 10 6 9 8 8 8 8 5 3 3 3 1 1 1 3 3 3 3 3 4 5 13 13 13 10 8 8 7 5 4 3 14 11 10 8 8 8 6 6 6 3 17—8 30—15 16— 20 17— 14 16—10 16—15 11—17 6—11 alzoo 2 gewonnen. 1 ~elijk. overage 123 goals. Zulks resultaten zijn ongetwijfeld een prachtige stimulans! Ondanks alle activiteit, welke de Zwltsersche autoriteiten in hun voetbal-organisatie hebben betoond, heeft dit tot dusver slechts weinig tot verheffing van het spelpeil bijgedragen. Dit werd opnieuw in den laatsten landenwedstrijd tegen Duitschland, dien Zwitserland met 20 verloor, bewezen. De onmisbare stimulans, die juist in andere landen den doorslag geeft, schijnt daai te ontbreken en dit is hoofdzakelUk de oorzaak, dat achtereenvolgens drie nederlagen-, werden geboekt met slechts één gelijk spel. ging teert gelijk ding is. -d ia 13 28— 15 29— 13 33—18 40—32 17—18 12—25 20—28 12—36 de van 32-9 27—13 26—23 25—21 14— 11 15— 20 16— 35 16—14 24—34 19—31 13 ►4 18 K d Achilles stelt verschillende pogingen in het werk, den stand gelijk te maken, doch deze blijft onveranderd. De onderscheidene resultaten van de wed strijden, welke tot en met Zondag tusschen Zwitserland en Duitschland werden gespeeld, la ten zich als volgt samenvatten: Duitschland. 18 11 3 4 25 pot. 51—27 Zwitserland 18 4 3 11 11 _»nt. 27—51 Hieruit blijkt dus,, dat de Duitschers aanzien lijk in de meerderheid zijn, waarbij wij nog aan- teekenen, dat de laatste vijf wedstrijden alle door Zwitserland werden verloren. veertien dagen tjjds kreeg men daar bezoek van een Weensch elftal, van het hier toerende Chill- Peru-elftal. terwijl Zondag het groote Arsenal in het Parc des Princes verscheen. Veel bevre diging schonk de match Racing Club de France v.rsus Arsenal, waarvoor de Britten Zondag morgen per vliegmachine uit Londen waren overgestoken echter niet, terwijl zU een dag te voren tegen Stoke City speelden. Met de 10 overwinning deden de Engelse hen net hun plicht, zooals het verloop van de ontmoeting ook tevens was. De veel geroemde gasten werkten econo misch, dedeh noch een stap, noch een trap meer dan strikt noodig was, en stelden zich met het eene doelpunt, dat voor dr rust werd gescoord, tevreden. Een groot deel van het publiek stopte zijn ontevredenheid over dit plus aszf Efficiency niet onder stoelen of banken. Onder leiding van scheidsrechter Van Hal trapt Zwolle tegen den wind af en onderneemt onmiddellijk een aanval, die Alferink van De Zweef onschadeljjk maakt. Geleidelijk aan ko men de gasten meer in het offensief, zoodat dinner en Van Putten alle zeilen moeten bij zetten om doelpunten te voorkomen. Voor de thee blijven de Njjverdallers het meest in den aanval, doch de voorhoede weet geen gebruik te maken van de geboden kansen. Rust komt met 00. In de tweede helft heeft de thuisclub den wind mee. maar ook i, weet er het voordeel niet van te benutten. Hoe* de voorhoeden ook zwoegen, zjj weten het net niet te vinden. Wêl ontstaan er voor belde doelen soms gevaarlijke momenten, doch steeds is er een hoofd of been dat redding brengt. Kort voor afloop doelpunt De Zweef bijna, maar de bal blijft juist voor de doellijn liggen. Scheidsrechter Van Hal kondigt even later dan ook met blanken stand het einde aan, zoo dat Zwolle thans zijn tweede punt in de wacht sleepte. Na de match, gisteren tegen Denemarken, hebben de Belgen het volgende Intemt&titonale programma af te werken: HollandBelgië op 11 Maart; 29 April BelgiëHolland, en ver volgens te Dublin tegen Ierland op een nog na der te bepalen datum in Mei. Forti, dat een zwaar offensief tegen de Am sterdammers onderneemt, dat echter geen re sultaat oplevert. Als Wilskracht mooi door breekt, zet de linksbuiten goed voor en de rechtsbinnen kopt onhoudbaar in 02. Even hierna maakt Wilskracht nog een doelpunt, dat wegens buitenspel wordt geannuleerd. Hierna komt de thuisclub weer in den aan val. v. Dam gaat midvoor spelen, doch ook dit helpt niet.. Hoe er oook gezwoegd wordt, in den stand komt geen verslndering meer. Waar de aangewezen scheidsrechter niet aan wezig is, fluit scheidsrechter Brinkhuis ruim twintig minuten over tweeën beginnen. Het is direct een vinnige strijd en Brinkhuis moet al spoedig een aantal vrije schoppen ultdeelen. Na een half uur spelens wordt Hengel van het veld gezonden, zoodat Emos met tien man verder speelt. Spoedig daarop scoort de Hengelosche rechts binnen met een fraalen kopbal terwijl enkele minuten later uit een penalty de stand op 02 wordt gebracht. Hiermede komt de rust. Na de thee zijn de bordjes verhangen en is Emos veel gevaarljjker. Ruim 20 mln. na de rust is het L. Weerkamp, die fraai inschiet 12. Tien minuten later scoort Pit kort achter el kaar tweemaal zoodat Emos een kwartier voor afloop met 33 de leiding heeft Inmiddels is ook een Achilles-speler naar de kleedkamer ver wezen. Achilles stelt verschillende pogingen in blijft den stand hetzelfde. Doch dan zet BL Wit er alles op. Het V.D.Z.-doel wordt zwaar onder handen genomen en het is de midvoor die uit een schermutseling in schiet 51. Een paar minuten later weer een snelle aan val van Blauw Wil De V D Z -backs staan te ver opgedrongen waarvan de linksbinnen hand g weet te proflteeren en met een goed geplaatst schot den keeper het nakjjken geeft. 5—2. Weer komen de BI. Witten terug, doch nu weet De Duitschers hebben in Zürich een uitste kenden strijd gespeeld, waarbij doelman, backs en half-backs een uitstekend geheel vormden. Slechts de aanval toonde, tenminste zoover hier van kan sprake zijn, enkele plaatsen, die sterker bezet hadden kunnen worden. Ook het Zwlt sersche team laboreerde aan een zwakke voor hoede, die zelfs geen enkelen goal kon maken. Men miste de kracht en schotvaardighetd om de vijandelijke achterhoede te overtroe .en. al hoewel ook opgemerkt dient, dat de halfbacks geen perfect spel vertoonden en te zeer met de Duitschers en zich zelf moeite hadden, waar onder hun steunende plichten te lijden hadden. Achterhoede heel goed, waarbij doelman Huber zich een waardig remplacant voor Sechehaye toonde. De groote wedstrijd Schotland tegen Oosten rijk. waarop de oogen van vrijwel het geheele continent zijn gevestigd, vindt as. Woensdag te Glasgow plaats. Dit is. zooals men weet, de retumwedstrijd op het treffen in Weenen. waar bij de Oostenrijkers met 50 wonnen. De Schot ten hebben een elftal opgesteld, niet uitsluitend van spelers uit hun eigen land, doch de hulp ingeroepen van landgenooten. die in de Engel- sche clubs spelen. Oostenrijk brengt een com binatie, die veel verschilt van het oorspronke lijke „Wunderteam", waarbij zelfs enkele debu tanten een plaats zullen krijgen; de opstelling wórdt pas in Glasgow publiek gemaakt. In ieder geval belooft t een strijd te worden van meer dan buitengewone beteekenis, die door den voor- treffelijken Belgischen scheidsrechter, John Langenus, wordt geleid. schot van Terlien gaat juist naast. De druk op het Zuilensche doel blijft aanhouden en ten slotte benut Terlien toch een kans en is het 01. Deze stand blijft tot rust gehandhaafd. Na het tweede begin is het initiatief aan de thuisclub, en spoedig weet J. de Hasson te proflteeren van een misverstand in de Hllver- sunuche verdediging en is de stand gelijk <11). Het beste deel van het spel blijft nu aan H MB. en spoedig is bet weer J. de Hasson, die met een goed schot den Zullenaren de leiding geeft. 21. De gasten probeeren nog even het ver loren terrein te herwinnen, maar als wederom dezelfde speler d enstand opvoert tot 3—1, zien de bezoekers zich geslagen, al moet tot hun eere worden gezegd, dat zij de nederlaag uit stekend konden dragen. De gasten nemen van den aftrap af. den bal mee en stormen op de Neo-veste los, waar zij een corner forceeren. Hieruit ontstaat een ha chelijk moment voor het doel, waar Roetgermk onder de lat der thuisclub op meesterlijke wijze weet in te grijpen. Aan den anderen kant zijn het de gastheeren die bij Harmsen ca. probeeren door te breken, maar de sublieme Vosta-verde- diging wijkt niet. Om beurten krijgen de verde digers handen vol werk en wordt het een vlug op en neer gaande strijd met mooie spelmomenten. Het meeste gevaar dreigt voor het doel der thuisclub, waar de gasten met vlug en open spel gevaarlijke situaties stichten. Ongeveer 15 mln. zijn gespeeld wanneer Kleinman een hoog schot afgeeft op het Neo-doel hetwelk door den keeper verkeerd beoordeeld wordt en achter hem in het net verdwijnt 01. De gastheeren zetten een offensief in waarbij de verdediging der gasten, door krachtig ingrij pen het terrein zuiveren en met verre schoten de voorhoede aan het werk zet. Even voor rust hebben de gasten weer succes, wanneer Bevers Jr. in vrijstaande positie een bal krijgt toege speeld verhoogt de score 02. Na rust zijn het de gastheeren die het meest in het offensief zijn, maar op het juiste moment wordt hun door treuzelen de kans ontnomen. De thuisclub die voor het doel der gasten blijven do- mlneeren, stichten eenige verwarring in Vosta-verdediging, waar eenige schoten Wanrooy en Zonder, die een beter lot verdiend hadden, rakelings over gaan. De druk die er op het deel der gasten ontstaat is haast niet houd baar, bet is dan ook Wanrooy. die een prachtige through pass naar Zonder geeft, welke op der tig meter onhoudbaar den bal in den bovenhoek doet verdwijnen 12. Dit geeft de thuisclub moed, en het kleine overwicht wordt eenigen tijd doorgevoerd, de gasten komen hun inzinking spoedig te boven, en lossen eenige gevaarlijke schoten op het Neo-doel, die echter geen succes hebben. Wanneer de gelijkmaker verwacht wordt, zijn het echter de gasten, die even voor het eindsignaal door middel van hun midvoor die uit een kluwen van spelers doorschiet, de score op te voeren 1—3. Hierna wordt de Neo-mldvoor van het terrein gezonden. In den stand kwam geen verandering meer. de V.D.Z.-achterhoede van geen wijken en als de scheidsrechter einde blaast, heeft VD.Z. met 5—2 verdiend gewonnen. S. D. O V. C. 's-Heerenberg Altior VD.Z. Union V.V.G. Blauw Wit Grol drix op keurige wijze het leder bulten de palen te houden, terwijl verder Klauwers het hem toebedeelde werk op zijn bekende manier afhan delt. Als Mandjes een keihard schot lost stompt Hendrix den bal schitterend corner, die echter genomen toch door toedoen van Beerepoot een doelpunt oplevert. Niet lang hierna schiet Plag een ba! keihard tegen den staander, wat hij na derhand verbetert door met een uitstekend schot de partijen op gelijken voet te brengen. Onmiddellijk na de hervatting gaat de thuis club ten aanval over. Schermer zet hoog voor en van Westrop schiet den bal Ineens In (2—1). Door dit succes aangemoedlgd blijft VJ.C. in den aanval maar vooralsnog weten de Lange en v. t Padje verdere doelpunten te voorkomen Succes komt juist aan de andere zijde als Krui denberg bij een aanval zijn kans schoon ziet en den stand gelijk maakt. Ondanks dit, zijn de oranje-wltten toch sterker en een doelpunt van hun kant zit in de lucht. Inderdaad komt dit als Plag epn mooi schot op doel loet, dat echter van den onderkant van de lat in het veld terug springt waar van Westrop gereed staat om den stand op 32 te brengen. V.V.Z. tracht zich wat los te werken maar heeft „bad luck als bij een tam schot van Schermer op grooten afstand de doelverdedlger blundert en het leder tusschen zijn beenen door in het doel rolt. Sporre wordt dan naar achteren gehaald om de verdediging te versterken. V.I.C. weet door toedoen van Van Westrop nogmaals te scoren. De bezoekers gaan zich aan verschillende over tredingen te bulten en scheidsrechter van Haas teren ziet zich genoodzaakt eenige Zaandammers een waarschuwing te geven. Met een verdiende 52 overwinning yoor V.I.C. komt het einde. In een vlot gespeelden wedstrijd is het VB2 gelukt belde punten te winnen. Blauw Wit verschijnt met 4 invallers, terwijl bii VD.Z. Bruns ontbreekt doch Leenders staat Weer in het doel. Blauw Wit trapt af, doch de roodzwarten ne men den bal direct over en stormen op het doel af. waar de keeper een hard schot weet te kee ren. V.D.Z. blijft in de meerderheid en weet dit in een stel corners uit te drukken, welke de in- valler-keeper goed weet te keeren. Ook Blauw Wit zit niet stil, doch door te doorzichtig spel weten de backs het gevaar te keeren. We den ken H. Pik uit een corner door een kopbal te zien doelpuntene doch de paal brengt redding In de 30ste minuut brengt W. Jansen den bal goed voor en weet Jac. Schut met een mooi schot VB2. de leiding te geven 10. Drie minuten later schiet v. Vrij schot hard op doel. De keeper laat den bol vallen en de toestormende Schut weet no. 2 in de touwen te jagen 20. Nu komt BI. Wit er ook beter in en golft het •pel op en neer. Na een half uur spelen lost Jac. Schut op verren afstand een hard schot op doel, welke In de touwen belandt waardoor hij de hat trick verricht 30. Even later een snelle aanval van BI. Wit. de midvoor schiet hard op doel, doch de lat brengt redding, waarna rust ingaat met 30 voor TDi Na de thee komt B. Wit om met den wind mee •pelende hevig opoetten, doch de schoten gaan over of naast. Uit een aanval van V.D.Z. maakt «en der Bl. W.-backs hands. De toegestane pe nalty wórdt door v. Dam onhoudbaar ingescho ten 4—0. Even later weer een aanval van VD.Z.. W. Jansen zet den -bal goed voor waaruit Hage- raats weet te doelpunten 50. VD.Z. raakt nu uitgespeeld en BL Wit neemt behoudens enkele V.D.Z.-aanvallen "t spel ge heel in handen. Toch weet de roodzwarte ach terhoede, welke weer in schitterenden vorm was In het Oosten I werd Union op eigen terrein met 31 geklopt door S. D. O. U. C en daar •s Heeren berg in Deventer met Altior de punten deelde, gaan de Ulftenaren thans met een voor sprong van een punt aan den kop. V. D. Z v«k- richtte goed werk en stuurde Blauw-Wit met een 52 nederlaag naar huls. Grol kon het te gen V. V. O. niet bolwerken en verloor met de oneven goal. De resultaten van de Zaterdag gehouden wedstrijden voor de eerste divisie luidden: Aston Villa—New Castle United 2—3. ChelseaBirmingham 11. Huddersfield TownArsenal 01. L.icester City—Leeds United 3—2. Liverpool—West Bromwich Albion 1—1. Portsmouth—Manchester City 2—0. Sheffield United—Blackbum Rovers 1—0. Stoke CityEverton 1—2. Sunderland—Sheffield Wednesday 4—0. Tottenham Hotspurs—Derby County 12. WolverhamptonMiddlesborough 0L In het Westen I heeft H. M. sprong behouden door het Hilversumsche E. M. M. met 31 te kloppen. Volendam heeft echter ook plannen en hiervan werd D. E. M. het slachtoffer. De Beverwijken kregen aan het IJselmeer een 40 nederlaag te slikken. Voor de Amsterdamsche clubs was het een goede dag. V. I. C. verraste door thulsspelend V. V. Z. beide punten te ontnemen. De Meer was in IJselsteln op bezoek en wist hier den vollen buit te veroveren, terwijl tenslotte Wils kracht zich In Culemborg met 20 de meerdere toonde vafi Fortitudo. Vosta behaalde in het Oosten n te Bome een 31 overwinning op de kampioenen, die dit jaar maar niet op dreef kunnen komen. E. M. De groote strijd in Rotterdam eindigde in een gelijk spel, waardoor aan den kop geen verandering is gekomen. Leonidas verloor in Delft van Alsemgeest ca. met 31. terwijl H. B. C. aan T. Y. B. B. beide punten moest af- tenslotte verraste door 8. J. C. met een 31 nederlaag naar huis te sturen. Na het aanvangslgnaal ontwikkelen beide ploegen onmiddellijk een flink, open spel, waar bij echter dient opgemerkt te worden, dat de thuisclub gevaarlijker is. De bezoekers telden eenige Invallers oa. voor Goedhart. Hoewel V. V.Z. zeker niet de mindere is, krijkt VJ.C. toch de beste kansen, maar eenige goede schoten van Plag eh Schermer gaan juist naast of worden door den invaller-keeper verwerkt. Doordat Blaas op halve kracht speelt, krijgt aan den anderen kant ook de blauw-zwarte voorhoe- •noedlg ■tud'te breiden Tot min. voor einde de eenige kansen, maar beide malen weet Hen- O. 8. won na spannenden strijd van Achilles, terwijl de hekkensluiters tegen de Zweef gelijk speelden *n hiermede op hun tweede winstpunt beslag legden. De oude Antwerp F. C. is een familie-stuk van het Belgische voetbal, en over zijn slechten start waren zoowel vriend als vijand even mistroostig gestemd, als men thans blij is over zijn herstel. Want geleidelijk is, zij t ook met den steun van enkele oudjes, de gevaarlijke zóne ontvlucht, en naar hooger sfeeren gekropen, al zal men voor de adspirant-kampioene, de Union 8t. Gillolse, geen gevaarlijk concurrent meer kunnen zijn; tusschen 9 en 19 punten ligt een te groote kloof. De keuzecommlssie van den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond heeft in haar ver gadering van Zaterdagavond j.l. besloten, de definitieve samenstelling van het Nederlandsch elftal dat tegen Oostenrijk zal spelen, pas op Dinsdag as. bekend te maken. Is Duitschland het diepste punt van zijn zwakke periode weer te boven? Afgaande op de to. dusver behaalde resultaten kunnen wij zulks concludeeren. ondanks het feit, dat weer een sterk gewijzigde combinatie naar Zwitserland werd gezonden. Samen vattend vinden we: DuitschlandBelgië (in Duisburg) 81 DuitschlandNoorwegen In Magdeburg) 32 DuitschlandZwitserland (in Zürich) De strijd Inzake de voorloopige bezetting van de eerste plaats is onbeslist gebleven. De belde rivalen gaven elkaar weinig toe. Over het geheel genon^n is deze wedstrijd bijzonder tegengevallen. Het was den spelers duidelijk aan te zien welke inzet op het spel stond. De zenuwen speelden een voorname rol, waarbij nog komt dat het speelveld uiterst glad was, zoodat er van het hooggeroemde spel van deze elftallen weinig te genieten vtel. De Geer was ongetwijfeld de beste Spartaan en de beste speler van het veld. Het Spartaan- sche achterstelletje was resoluut in zijn ingrij pen maar dikwijls te ontstuimig. Bij Santpoort was de halfllnie met den emi- nenten spil Smit aan het hoofd het beste deel van de ploeg. Ontzettend veel werk heeft deze linie verzet en Smit scoorde nog een fraai doel punt. De beide aanvalslinies gingen nagenoeg aan hetzelfde euvel mank, het spel werd veel te kort gehouden, en er werd weinig geschoten. Vooral het Santpoort binnentrio was dikwijls te sloom in de combinatie. Spartaan begint al heel slecht en Santpoort oefent direct druk uit. De halflinie der thuis club is er geheel uit en steeds zweven de be zoekers op de Spartaansche helft. Hoe goed de halflinie der bezoekers er ook achter zit. hun aanvalsquintet blijkt onmachtig te doelpunten. Geheel onverwachts komt het succes aan de andere zijde. De Geer trekt er snel tusschen uit zet op het juiste moment afgemeten voor en de rechtsbuiten plaatst met een fraalen kopbal onhoudbaar in doel. (1—o.) Santpoort geenszins ontmoedigd blijft ener giek aanvallen. Na talrijke vergeefsche pogin- genkrijgt de spil een voorzet van den rechtsbui ten te pakken. Hij wringt zich door de Spar taansche verdediging heen en maakt fraai ge lijk. Juist wanneer het rustsignaal weerklinkt schiet de Spartaansche linksbinnen in, het doelpunt wordt echter geannuleerd. Na de rust zijn de bordjes verhangen. De thuisclub is er nu beter in en oefent grooten druk uit op T Santpoort-doel. Bij een doelwor- seling voor de Sant poort veste wordt de bal weggewerkt. De Geer stopt al liggende en doel punt dan even fraai als onhoudbaar. Langzamerhand raken de partijen weer meer aan elkaar gewaagd. Iedereen denkt reeds dat de zege voor de thuisclub een feit is, maar dan ontstaat een groot hiaat in de zwarte verdedi- en de linksbinnen van Santpoort preft- hiervan door mee een schitterend schot te maken, wat wel de juiste verhou- Onder goede publieke belangstelling had vengenoemde wedstrijd plaats, waarin de Hil versummers» vooral in de eerste helft danig partij gaven, en de H. M. 8.-verdedlging alle krachten moest inspannen om doelpunten te voorkomen. Het ging echter het trio Verbrug gen—v. HiltenBudel zeer goed af, terwijl de minder talrijke uit- of aanvallen van H. M. 8. geen succes hadden door het uitstekende werk van doelman v. Velzen. Eenmaal denken we dat E. M. M. de leiding zal nemen, maar het Naar wij vernemen heeft het Bestuur van den R-K. Voetbalbond Utrecht ernstig In over weging genomen om te bedanken voor het lid maatschap van de Federatie van R.K. Voetbal bonden. De gang van zaken in de R K Federatie la naar de meening van bedoeld bestuur van dien aard, dat men geen heil meer ziet in samen werking. Op en der volgende bestuursvergaderingen zal ten deze een beslissing worden genomen. Na een besluit in bedoldn zin zal dan het con tract met de R.K. Federatie worden opgezegd. Deze opzegging moet één Jaar te voren plaats hebben. Het is Wilskracht gelukt Fortitudo in een wedstrijd te slaan en daarmede de thuisclub wat vaster onder aan de ranglijst te nagelen. Om kwart over twee wordt begonnen onder leiding van den heer Van Beers. Na de ge bruikelijke verkenningen forceert de thuisclub een serie corners welke echter niets opleveren. Wilskracht zet hierna een moolen aanval op. doch het schet gaat naast. Ook een corner voor Wilskracht levert niets op. v. d. Heuvel van Fortitudo komt alleen voor doel, doch schiet hard tegen den keeper en even later faalt zijn schot 1n goede positie. Dan wordt aan de thuisclub een vrije schop toege kend op den rand van het strafschopgebied- Deze goed door v. Dom genomen wordt even goed gekeerd. Dan komen de gasten weer in den aanval en weten na korten tijd de leiding te nemen 01. Na rust Is Wilskracht direct tot aan het Forti- doel doorgedrongen doch dan is het woord aan D HL. is met haar sterkste elftal terwijl bezoekende club het moet stellen zonder Dr. P Haanappel, wat een geduchte handicap is. In het begin speelt de Deutsche achterhoede niet erg rustig, en krijgt doelman Alsemgeest eenige moeilijke ballen te verwerken, hetgeen hem echter wel toevertrouwd is. De D.HX.- aanval blijkt weer prachtig op dreef en is zeer gevaarlijk. Als er tien minuten gespeeld Is wordt de Rotterdamsche defensie zoo in het nauw ge dreven dat een der bezoekers een penalty ver oorzaakt. C. Alsemgeest geeft de thuisclub de lei ding (10). Na enkele vergeefsche pogingen van v. d. Sande os. om gelijk te maken, waarbij blijkt dat de Rotterdamsche linkervleugel een klasse beter speelt dan de dito rechter, neemt de thuisclub het spel In handen en de midvoor stelt Hermsen In staat om met een tam schot den voorsprong te vergrooten, 30. Na de hervatting demonstreert D H L. be houdens gevaarlijke uitvallen der gasten een groote meerderheid. Het blauw witte achtertrio: Ham, Strleder en Th. Haanappel is echter bij zonder op dreef evenals Teppema in de halflinie Door een misverstand tusschen keeper en backs gelukt het Stokman den voorsprong op 30 te brengen. Kort voor het einde weet A. v. d. Sande uit een doelworstehng een verdiend tegenpunt te scoren. Einde 31. Na een wat zeauwachtlg begin, onderneemt de linkervleugel van de gasten een vinnigen aanval, die door de thuisclub wordt af gesla gen. Direct onderneemt H B. C. een aanval, doch de goed geplaatste bal van Ruigrok schiet Pij pers over. Hoewel H. B. C. meer in den aanval is, zijn de gasten gevaarlijk snel. Na tien minuten spelen zien wij weer zulk een gevaarlijken uit val Nu is het v. Honscho- ten die, nadat v. d. Burg het leder heeft ge stopt en komt te vallen, geen moeite heeft het leder In de touwen te jagen, hoewel wjj meen den dat er voor offside zou gefloten worden om dat er een Boys-speler achter v d. Burg in het doel ligt, 01. H. B. O. is het meest in den aanval. Ruigrok zend een hard hoog schot in. Ook Kortekaas probeert het maar v. d. Ut to onverbiddelijk. Weer komt Put eens gevaarlijk voor doel, doch Opstal is nu op zijn hoede. Dan zien wij Tolédo een ren nemen, komt op eenige meters van Lit, doch t schot belandt in des keepers veilige handen. De thuisclub verscheen met een Invaller voor v. d. Hoogen. Er ontwikkelde zich aanstonds eén fraaie en vlugge strijd, waarin de partijen volkomen gelijk op gingen. Het gelukte v^jj spoe dig aan J. Hartings, aan de thuisclub de leiding te geven. BU een der volgende aanvallen van V.V IJ. maakt een der spelers van De Mee; hands, waarna v. Doom inschiet. Dit doelpunt, wordt niet toegekend doch wel een elfmeter- schop, waaruit Z. v. Zoelen 20 maakt. De Meer zet nu uitstekende aanvallen op, en nog voor de pauze weet Kloosterman den achter stand te verminderen tot 2U In de tweede helft worden allereerst door beide ploegen goede kansen gemist maar als de bezoekers dan een hoekschop krijgen toegewezen, weet De Goede op prima wijze in te koppen, waardoor de stand gelijk is. Zeer enthousiast strijden de Amsterdammers nu verder, terwijl de thuisclub een kleine inzinking vertoont. BU een uitstekenden aanval schiet Overtoom keurig in, 23. Even volgt dan nog een fanatieke strUd waarbij de IJselsteiners alles zetten op een ge lijk spel. Er gaan Inderdaad eenige'’ kansen ver loren, doch evengoed voor De Meer. Hoe er ook gezwoegd wordt, de stand blijft onveranderd en de Amsterdammers gingen /net de zege huis waarts. Volendam neemt direct het spel in handen en de achterhoede der gasten komt voor moei lijke problemen te staan. ZU slaagt er echter in alles weg te werken, zoodat succes voor de gast heeren voorlooplg ultbliJft. Toch kunnen zU niet voorkomen, dat Pooyer een voorzet van Smit inkopt (10). Volendam blijft fel aanval len en spoedig hierna is het wederom Pooyer, die met een keihard schot den voorsprong der wijdbroeken vergroot. Nog voor de rust moet de DFM-keeper voor de derde maal vlsschen als Jonk hem met een fraa’en kopbal verrast. Na de rust is DEM met de beste voornemens bezield, maar alle aanvallen stranden op de hechte Volendam-achterhoede, die alles terug zendt. Langzamerhand geeft Volendam weer den toon aan en het DEM-doel ontkomt eenige malen op gelukkige wijze aan een doorboring. Een strafschop op het doel der gasten wordt door Schram gestopt. De thuisclub blijft do- mineeren en kort voor het einde brengt Jonk na een moolen solo-ren den stand op 40. ziet toch gaan. Een schuiver van C. Vlnke -;aat rakelings naast, een corner van Pnpers kopt de mid- voor juist in de handen van v. Lit. Als de H. B. C.-backs te ver zijn opgedron gen, to het weer Willemsen die gevaarlijk door breekt doch tenslotte faalt. Een minuut voor rust een goede center van Ruigrok naar Tolédo. Deze geeft door naar C. Vlnke die handig v. Es passeert, en onhoudbaar voor v. Lit scoort. 11. Direct daarna wordt voor rust gefloten. In de 2e helft ontwikkelt zich een zeer vlug spel, met weer. H. B. C. meer in den aanval. Als C. Vlnke er alleen vandoor gaat, loopt v. d. Lit wel uit, doch de H. B. C.’er to er het eerst bU. maar kogelt langs den uitloopenden keeper tegen de paal. Een fraai samenspel van v. Tumiioudv. RlelPut volgt op deze aanval, doch Put schiet achter. Dan zUn het weer Ruigrok en Tolédo die het v. d. Lit lastig maken. Maar het is of het Boys-doel dichtgespijkerd is. Het spel gaat dan eenigen tUd geljjk op. G. Vinke voorkomt een zekere goal van v. Hon- schoten, terwijl Pijpers een voorzet van Tolédo In v. d. Llt’s handert-<opt. Dan krijgt T. Y. B. B. een vrUen trap even bulten het penaltyge- bled. Put neemt deze, en Willemsen .zorgt voor de rest.l2. Alle pogingen van H. B. C. om tenslotte ge lijk te maken, mislukken en als Starren, die de teugels goed in handen hield, tUd fluit, wint T. Y. B. B. vrU gelukkig.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9