1 Nieuwe ordening bedrijfsleven De steunregeling De Nijenrode-zaak 1 RADIO-PROGRAMMA DE BELANGEN VAN DE INDUSTRIE DE MENSCH KAN ENGEL ZIJN OF BEEST NAAR GELANG WELK BOEK HIJ LEEST MONOPOLIE-PRODUCTEN sic transit.... de Bilt kreeg gelijk: WOENSDAG 29 NOVEMBER TWEEDE KAMER Politiek in den aether Een kwarteeuw N.C.A. Premie uitgeloofd Zend er bouw Radio-reglement 5200 VERDUISTERD? Uitspraak uit gesteld tot 12 Dec. SODALITAS MEDICORUM Wyziging van artikel 64 afgekondigd Vergoeding by uitvoer aan ver bouwers van graan Bevordering van de Zondagsrust Vliegen niet meer afgevaardigd Ver strekkende plannen in voorbereid ing Vertegenwoordiger van een petro- leummaatschappij staat voor het Hof terecht MUSSERT ACHTER DE SLAGERS! Op 9 Januari aanvang der behandeling? Ergerlijk en lach wekkend A Nieuwe «chikkings-onder- handelingen Opheffing der vereeniging te wachten Minister Verschuur e r k v 4 Herdenkingsvergadering onder leiding van minister Slote maker de Bruine Een teeltregeling voor rundvee MR. VAN DOORNE CONTRA A.V.R.O. Donderdag 30 Nov. 1933 Naar het oordeel van de Twent- sche gemeentebesturen is ver mindering ongewenscht Minister Verschuur ontkent, dat er zooveel meer gedaan zou zyn voor den landbouw Offers noodig Minister Verschuur aan *t woord WIJZIGING AMBTENAREN WET Torpedoboot en pant»er»chip verkocht srbodlge zijn gevaarlijk: t mofoonmuziek. 1. v. Frickhoeffer 11.00 11 35 7.50 Gra- Gra- tooneelstuk. EINDCONCLUSIE MIJNHEER ZWANENBERG MTT.T.TONAT»! Minister De Wilde 1 Maart r ce- In Daarna werd In stemming gebracht Be houden tot 12 December ai. A. A VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RAD1OGIDS muziek orkest o. 1. Dansmuziek BERLIJN. 419 M. 6.30 Omroeporkest 1. v. Frickhoeffer 7.25 Dansmuziek. F A d 51 De Minister heeft rijn standpunt nog niet deflnlUqf bgpa^ld eisten aanzien van het meest urgente onderdeel van dit probleem, den aen- derbouw, heeft hy Juist dese week contact met de vier betrokken omroeporganisaties. Te aldus 5. De minister kan In bijzondere gevallen, te zijner beoordeeling: a. ontheffing verleenen van de in dit artikel WEENEN. 517 M. 5.15 Opera In vier bedrijven 9 45 Gramofoonmuzlek. PARUS (Elfel). mofoonmuziek 1446 8.35 Bij K B. is op xyn verzoek eervol ontslag ver leend aan den heer W. H. Vliegen, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal als Neder- landsche gedelegeerde der Ontwapenlngs-Con- ferentie, met dankbetuiging voor de als zoo danig bewezen dierwten. niet zal h B A Naar wfl vernemen zijn nieuwe schlkklngs- onderhande’ingen gaande ter definitieve rege ling van de verhouding tusschen obligatlehou- ders Sodalitas Medicorum en de curatoren m de faillissementen van Burgers en Co.'s Bank en de N. V. Trustkantoor voor Belegging en administratie. De uitspraak in het civiel geding tusschen mr. van Doorne en de A. V. R. O. is aange- F s 13 20 Rutland gramo- «50 Naar wij vernemen zal de Amsterdamsebe rechtbank waarschijnlijk op 9 Januari 1934 een aanvang maken met de behandeling van de „Nyenrode-zaak”. ROMB, strumentaal dracht. om te M. idem. De Crisisrundveecentrale heeft een plan ont worpen voor een goede regeling der rundvee- teelt, welk plan de vorige week de goedkeuring heeft verworven van den minister van Econo mische Zaken en Dinsdag is goedgekeurd door het bestuur der Centrale. Vrijdag zal.de Com missie van Advies dit plan gaan bespreken. Intusschen heeft de contingenteerings- polltlek ook voor de industrie al heel wat bereikt. ZU wendde, zoo drukte Minister Verschuur zich uit, van de nijverheid den totalen ondergang af. R K BOEKH EN UITG. VEREENI GING SINT JAN. Dat er voor den landbouw zooveel meer ge daan zou zijn dan voor de Industrie heeft de Minister met den liberaal Ir. LOUWES en den Ohristeiyk-hlstoricus WEITKAMP voor de zooveelste maal ontkend. het Staatsblad is afgekondigd een Kon. Besluit, houdende wijziging van art. 64 van het Radio-reglement 1930. Daardoor komt art. 64 als volgt te luiden: Op grond van verschillende overwegingen zal het aantal toe te laten vaarskalveren worden vastgesteld op 350.000 en dat der stiertjes op 60 000 stuks Een ramp voor mensch en dier. Ons kalfvee, zwaardrachtig, wordt heden i behulp van den Staat onteigend voor c:^r 30 cent per K.G. per levend gewicht. Wat i zelf van een geval, dat te Rotterdam Dinsdag 24 Oct. JJ. heeft plaats gehad Een 4.35 Vocaal en in- 7.35 Zangvoor- Men komt tot deze misvatting, aldus de Mi nister, door het feit, dat de loop der gebeur tenissen ertoe geleid heeft, dat de landbouw het eerst met steunmaatregelen moest worden tegemoetgekomen. In dien tijd maakte het ne men van zulk een maatregel trouwens ook meer indruk. En later hebben de landbouwmaatxege- len nog meermalen alle aandacht op zich ge trokken. doordat men voortdurend erop uit was, ze om te vormen, totdat er een algemeene Ijjn In kwam en een constructief karakter. Boven dien is een maatregel ten bate van den land bouw ook een maatregel ten behoeve van heel de samenleving, die zich op den landbouw baseert. 1. Het is verboden te hebben of te gebruiken een ontvanginrichting, die voorzien is van een of mfer geleidingen, dienende als antenne, wel ke inrichting of geleidingen belemmeren den aanleg, de instandhouding of de exploitatie onderscheidenlijk het gebruik van voor het openbaar verkeer bestemde telegrafen en tele fonen en daarmede door den minister gelijk te stellen radio-electrische inrichtingen, van tele grafen en telefonen, bedoeld In artikel 13 der Telegraaf- en Telefoon wet 1904 of van inrich tingen. bedoeld in artikel 3ter dier wet. Indien de aanleg en het gebruik daarvan van Rijks wege geschiedt. 2. Voorzieningen ter opheffing of ter voor koming van belemmeringen, bedoeld in het eer ste lid van dit artikel, geschieden op kosten van dengene, te wiens name de ontvanginrichting te boek staat. WARSCHAU, 1411 M. 7.30 Omroep- «ymphonle-orkest o. 1. v. J. Oziminaky 9.20 Zigeunermuzlek. BEROMt'NSTER, 460 M. 6.25 Nieuwe gramofoonmuzlek. automobilist voelde duidelijk, dat het repen de. Maar een ander dacht, dat hij linksafwilde Direct daarop werd zijn auto zoodoende zwaar beschadigd. Houdt Uw hand in bedwang Het bovenstaande werd In stroolbiljet-vorm uitgegeven op de vergadering van 25 Oct van den Nederlandschen Slagershond te Utrecht De Nederlandsche Slagershond reclameert tot dus ver tevergeefs. Indien gij u aansluit bij de Nationaa Socia listische Beweging In Nederland (Algemeen Leider Ir. Mussert). werkt gij niet tevergeefs mede aan den bouw van den nieuwen Staat, waarin het volksbelang niet verkracht, maar gediend wordt. Voor Inlichtingen wende men zich tot bet Kringkwartier der N. 8 B voor Limburg Oods- weerdersingel 17. Roermond, tel 66Ó of tot de olaatseiyke leiders, van wie de adressen op aan vraag gaarne worden verstrekt.” Het geval komt ons tegelijkertijd ergerlijk en lachwekkend voor; ergerlijk, wanneer we t bt zien a’s "n staaltje van de schandeltjkste volks misleiding. lachwekkend, als wij ons reajk seeren het armtierig gewroet van de groot?’ beweging om bij Jan en Alleman die wat ’’■lagen hebben In de gunst te komen In zijn Memorie van Antwoord heeft minister’ Verschuur reeds een aantal bezwaren genoemd, die het, hoe ook hij voor meerdere qrdening in het bedrijfsleven geporteerd is zijn Bedrijfs- radenwet getuigt daarvan zeer moeilijk ma ken, thans reeds verdere stappen te gaan doen. Is men over het algemeep beleid van minister Verschuur vrijwel In alle fracties tevreden, die tevredenheid is grooter of kleiner naargelang de sprekers agrarisch of industrieel georiënteerd zijn. Deskundigen als b.v. dr. KORTENHORST en dr. VAN DEN TEMPEL zouden veel meer voor de industrie gedaan willen zien. Te een zijdig, aldus de sociaal-democratische econoom. Is de economische politiek op den landbouw geconcentreerd. MILAAN. 33P M. 6.00 O’imofoonmu- zlck 7.00 Gramofoonmuzlek 7.20 Gramofoonmuzlek 7.50 Opera in drie acte». Bestudeering der uitkomsten van de Jongste telling (1933), heeft de Centrale bevestigd het in de practyk bekende feit, dat de toestanden ten aanzien der rundveefokkerlj van streek tot streek zeer verschillen. In deze toestanden wil de Centrale zoo weinig mogelijk veranderen. Teneinde de uitvoering der teeltregeling technisch én financieel mogelijk te maken, zal de Centrale voorschrijven, dat een bepaald aan tal vaarskalveren, b.v. de helft van het toe- gestane aantal en Alle niet toegelaten stier kalveren als nuchtere kalveren geleverd moe ten worden. DEN HAAG. 28 Nov. 1933. President Ruys de Beerenbrouck zet er spoed achter. Reeds verschillende begroetingen zijn In prijzenswaardtg tempo door de Kamer afgedaan, heden werd ook alweer Minister de Wilde’s post begroeting goedgekeurd, en de week begon met den aanvang van de behandeling van ■r Economische Zaken en sociale Zaken, twee van wege den crisistijd ot heel wat opmerkingen aanleiding gevende departementen. Minister Verschuur Is ’s middags in de Ka mer, Minister Slotemaker de Bruine zal er de avond- en misschien ook wel nachtelijke uren doorbrengen. En ook in de toekomst zal de Regeering al lerminst stil zitten, al zegt -zl) vooruit, dat voor de Industrie de mogelijkheid voor de groot ste triomfen ligt in de onderhandelingen met het buitenland. Daarbij zal echter steeds moe ten worden bedacht, dat, wie exporteeren wil. niet den Indruk moet wekken, alsof hij zelf allen Invoer wenscht te weren. Dat vraagt offers. Maar zonder offers komt het Neder landsen bedrijfsleven In zijn geheel dezen moei lijken tyd niet door Het eene bedrijf zal moeten berusten In eenigen schadelijken Invoer, voor het andere de exportmogelijkheid redden. Ook dient er nog meerdere samenwerking te komen tusschen de bedrijfsgenooten dan er nu al Is. Wanneer de producenten niet tegenover elkaar staan als wolven, die elkander verscheu ren willen, maar In hun gemeenschappelijk belang de handen Ineenslaan, dan kan door die samenwerking de Regeering vaak met zoo klein contact zoo groot effect bereiken en worden ge weldige nationale verliezen voorkomen. Maar over die samenwerking nu maar voort- theoretlseeren acht deze practische bewinds man weinig vruchtdragend. Laat men, zoo is zfjn raad, evenals dit geschiedde op het gebied van de handelspolitiek, de theorie tUdeljjk ter zijde stellen en gezamenlijk tot practische daden komen In het nationaal defensief. In den breede heeft Minister Verschuur ook weder als grootelijks overdreven afge wezen de critlek, dat de landbouwsteun- maatregelen zoo hevig zouden remmen de door de Regeering nagestreefde verlaging van het levensniveau. 3. Onverminderd het bepaalde in het eerste lid van dit artikel Is het verboden te hebben of te gebruiken een ontvanginrichting, die hin derlijke straling door de antenne kan veroor zaken. Als ontvanglnrichtlngen. die hinderlijke straling kunnen veroorzaken, worden aange merkt die, waarmede kan worden opgewekt een hoogfrequente spanning van 50 mllli-volt of meer aan een serleschakeling van een capaci teit van 200 micro-mlcrofarad. een weerstand van 25 ohm en een zelfinductie van 20 micro henry geschakeld tusschen de antennecontacten onderling en tusschen eenlg antennecontact en het aardcontact van de ontvanginrichting. Het In dit lid gestelde verbod geldt niet voor hou ders van ontvanglnrichtlngen met betrekking tot Inrichtingen, welke zl) voor of op 28 Febru ari 1934 in gebruik of ten gebruike gereed aan wezig hebben. 4. De houder van de ontvanginrichting is voorts verplicht: a. de door of namens den minister met be trekking tot de Inrichting en antenne verlang de voorzieningen te treffen; b. de door den directeur-generaal aan te wij zen ambtenaren, voorzien van $en legitimatie bewijs. In de gelegenheid te stellen de inrichting te onderzoeken en kennis te nemen van alles wat daarmede verband houdt. Van het antwoord, door den bewindsman ge geven op de meer ondergeschikte opmerkingen van de Kamer, mogen wy nog vermelden, dal de heer Hermans gerustgesteld werd terzake van de Limburgsche mijnen, waarvoor de Re geering in de bres staat. Pas nog deed zij dit tegenover Zwitserland, dai. onze steenkool stren ger contingenteeren wilde. Zij riskeerde selfs met haar strakke houding een verkoeling van de goede verstandhouding met dit kleine land BU de diverse afdeellngen van Minister Ver- schuur's begroeting komen de diverse onder deden, waarop menigeen thans reeds praelu- deerde, vanzelf weer ter sprake. De boeren zonder kalvee. Het volk zonder boter en zonder melk. De slager binnen afzlen- baren tijd zonder gemest vee. De Staat voor millloenen benadeeld De slagers naar bet Maat schappelijk Hulpbetoon en.... Ook de politiek in den aether wil de Minis ter, alff het even kan, handhaven. Er kan, zoo is zijn meenlng, ok in politiek „een ontzag lijk stuk cultuur" zitten. Maar misbruik mag er niet zijn. En vooral de V.A.R.A. zal moeten leeren in het gareel te loopen. De Vereeniging tot bevordering van Zon dagsrust hield Dinsdag te Utrecht een alge meene vergadering onder voorzitterschap van Jhr. Mr. G. C. van Weiler (Den Haag), Toen de secretaris en de penningmeester verslag hadden uitgebracht werd overgegaan tot bespreking van de vraag of de vereeniging moet overgaan tot het voeren van een groot- scheepsche actie tegen het verkeerd gebruik van den Zondag, in het belang van hen. die in de ook door hen begeerde Zondagsrust wor den getroffen. Uitvoerig werd In dit verband de vraag be sproken of de vereeniging moest worden ont bonden of dat tot genoemde actie moest wor den overgegaan. Er werd besloten dat de vereeniging tot het voeren van de genoemde actie overgaan. DAVENTRY. 1554 M. Square en New Victoria-orkest Norman Austin 120 Nieuwe foonmuztek 3 20 Veaperconcert Tenor zingt liederen 820 Schotsen or kest 11.05 B.B.C.-dansorkest B.B.C.-dansorkeet. In het Staatsblad ia afgekondigd de wet van 17 November 1933 tot wijziging en aanvulling van de artikelen 125 en 126 der Ambtenaren wet 192». Aan de mededeellngen hieromtrent In „Het Handelsblad” ontleenen we het volgende: De Crisisrundveecentrale zal afzonderlijke regelingen maken voor vaars- en voor stier kalveren. Bij de eerste zal als regel een pro- centsgewyze toewijzing geschieden, waarop uit zonderingen voor hoogwaardige fokdieren mo- geiyk zullen worden gemaakt^ Bij de stierkal veren zal de toewijzing als regel plaats vinden op grond der vermoedelfjke fokwaarde met uit zonderingsgevallen voor dieren zonder bekende afstamming. BRUSSEL. 509 M. 12.20 Gramotoon- mucl-k 1.30 Klein-orkeat van het N. I. R. o. 1. P. Leemans 5.30 Gramo- foonmuzlek 6.35 Gramofoonmuzlek 6.50 Klein-orkeat van het N. I. R. o. 1. v. P Leemans 820 Omroepeymphonle- orkeat o 1. v. Jean Kumpe 9.20 Gra- motoonmuziek. De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat. ten behoeve van de verbouwers van granen uit bet Landbouw-Crlsisfonds bij uilvoer van de volgende, te voren als monopo- lie-producten ingevoerde, producten de daar achter genoemde bedragen per 100 K.G. ver goed zullen worden: a. voor zoover de uitvoer plaats had na den 13en Augustus 1933, doch voor den 2en Octo ber 1933, voor: Tarwe ƒ1; Gedenatureerde rog ge Ongedenatureerde rogge ƒ4; Maïs ƒ1; Gerat ƒ1; Rijst Haver ƒ3; b. voor zoover de uitvoer plaats had na den len October 1933. doch voor den 18en Novem ber 1933. voor: Tarwe ƒ1; Ongedenatureeide rogge ƒ5; Gedenatureerde rogge /150; Gerst ƒ1; Maïs ƒ1; Rijst ƒ1; Haver ƒ3; Darte of kafferkoorn 1MUIetzaad 1Boekweit 1 Tapioca /3.50; Sago ƒ3.50; c. voor zoover de uitvoer plaats had of heeft na den 17en November 1933, voor: Tarwe 1.50; Ongedenatureerde rogge 5: Gedenatureerde rogge ƒ1.50; Gerst ƒ1.50; Maïs ƒ150; Rijst Haver ƒ3; Darie of kafferkoorn ƒ150; Milletzaad ƒ150; Boekweit ƒ1; Tapioca ƒ3 50; Sago ƒ3.50; met dien verstande, dat voor producten ge heel of gedeeltelijk bereid uit bovengenoemde grondstoffen de vergoeding zal plaats vinden: le. tot een bedrag, overeenkomende met de hoeveelheid van de bovengenoemde grondstof fen, welke er in verwerkt Is; 2e. In dier voege, dat, wanneer uit één grond stof meerdere producten worden verkregen bfj uitvoer, gezamenlijk nooit meer zal worden ver goed dan bij Invoer op de grondstoffen als mo- nopoliewtnst werd geheven; 3e. met inachtneming van het rendement bij den betrokken verwerker der genoemde pro ducten en de kwaliteitsverschillen dier oroduc- ten. Voorts zijn als groep van producenten van crisisproducten de verbouwers van granen er kend. Ook heeft de Minister bepaald, dat krachtens deze beschikking uit te keeren vergoedingen zullen worden verstrekt uit de saldi der betrok ken monopoliehouders, overeenkomstig bij be schikking vast te stellen bedragen der vergoe dingen, gespecificeerd per product. L.4NGENBERG, 47Ï M. 1353 Gramo- toonmuzlek 220 Pianospel, muziek van Beethoven 6 20 Programma - van Ber lijn. KALUNDBORG. 1153 M. 2.05 Dans muziek 7.30 Deenseh concert door het omroeporkest o. 1. v. Launy Gröndahl 8 20 Omroepsymphonle-orkest o. 1. v. Jean Kumpe 9.30 Gramofoonmuzlek. gestelde bepalingen, zoo noodig onder door hem te stellen voorwaarden; b. het verbod, bedoeld in het derde lid van dit artikel, ten bate van een onbelemmerde radio-ontvangst, ook van toepassing verklaren op ontvanglnrichtlngen, welke voor of op 28 Februari 1934 In gebruik of ten gebruike ge reed aanwezig zijn. Dit besluit treedt In werking op 1934. Ten kantore van den ontvanger der registra tie te Den Helder werden hedenmorgen bij in schrijving verkocht de torpedoboot Z. IV en het pantserschlp „Tromp", belde liggende op de Rijkswerf alhier, en bestemd voor slooplng. De vaartuigen zijn aan den hoogsten bieder toegewezen, n.l. de N. V. Simon’s Scheepssloo- perU te Pernis, resp. voor 1653 gulden en 54-357.91. Voor deze inschrijving bestond groote belangstelling. De laagste inschrijvers waren de heer D. de Jong te Den Helder voor de Z. IV 727 77 en voor de „Tromp” de N V. Metaalhandel 8. A. Vks en Zn. te Rotterdam voor 26-260. mofoonmuziek ziek 7.40 Uitzending van Alle aangehouden dieren moeten worden ge schetst of omschreven. Om de onkosten der ge westelijke centrales, plaatselijke commissies, contröle. enz te dek ken. zal voor ieder af te geven bewijs met schets of omschrijving een nader vast te stellen be drag worden geheven, vermoedelljk veertig cents. De voorzitter, die in deze zware zesweeksche de verantwoording heeft voor het tempo, is zoo tactisch geweest, aan het begin van deze derde begrootlr.gsweek een premie uit te loven voor betrachte snelheid, premie, waarmee hij hoopt tc bereiken, dat In deze week Economische Za ken geheel en Sociale Zaken althans voor een zeer groot deel wordt afgchandeld. Wanneer de Kamer zich zóó ijverig betoont en zich zóóveel zelfbeperking oplegt, dat dit resultaat bereikt wordt, zal zjj de volgende week Dinsdag niet alleen des avonds, maar ook des middags vrij af krjjgen voor de viering van het nationale Sint Nicolaasfeest. Dat is, dunkt ons, een prijs, die de Kamerleden tot grootsche daden van zwijg zaamheid en efficiency moet aanzetten. MINISTER DE WIL DE'S poetbegrooting kwam, zooals gezegd, in veilige haven. Veel tijd had de bewindsman voor zijn antwoord niet noodig. Over de alge meene gestie bij dit nog steeds een aanzienlijk batig saldo opleverend staatsbedrijf had men zich tevreden getoond en het onderwerp, dat by deze begroeting in de laatste jaren altijd de meeste aandacht op zich trok, het radlo- vraagrtuk, is thans in-een stadium, waarin het tot uitvoerige gedachtenwisseling weinig aan leiding geeft. een voorstel van gen. majoor b d. H. Meyboom om een vergadering bijeen te roepen ter op heffing van de vereeniging. Dit voorstel werd aangenomen. Na de rondvraag werd de vergadering sloten. LUXEMBOURG. 1191 M. 7.50 Dult- sche avond: aymphonieconcert 8.40 Or- kestconcert 1050 Dansmuziek. L weinig offensief, dr. Kortenhorst, zyn nog de maatrege len, die voor de industrie genomen worden. Dit klemt temeer, omdat een steeds toenemend percentage der bevolking by de Industrie betrok ken raakt. Van 1889 tot 1930 groeide volgens den Katholieken afgevaar digde de industrieele be volking met 147 pet., de Dr. L. G. Kortenhorst agartsche slechts met 22 pet. En dr. van den Tempel voert als argument, om veel meer voor de industrialisatie te ver richten, het feit aan. dat er zelfs In de beste tijden geregeld 40.000 werkloozen waren. 441 M. concert Voor het Amsterdamse he Hof stond een 39- jarige vertegenwoordiger van een pet role um- maatschappy terecht, verdacht van verduiste ring van 5200, gepleegd door het niet af dragen van door hem geïnde gelden. In April 1932 ontdekte verdachte, volgens zyn zeggen, een kastekort van circa 3000. Er moest ergens een fout zyn gemaakt, welke echter niet op te lossen was. Toen er door be* hoofdkantoor geïnformeerd werd, waarom ver schelden alnemers niet aan hun verpachtin gen tot betaling hadden voldaan, wist verd. niets beters te doen, dan zich by de klanten aan te dienen en hun een voorstel te doen. Hij vroeg hun ter contróle enkele kwitanties terug, onder mededeellng dat. wanneer iemand van de contróle kwam om de zoogenaamd nog me* betaalde pasten te Incasseeren, zy dan met be* door hem verstrekte bedrag konden betalen. Om deze manipulaties te kunnen financieren, leende hy enkele bedragen van anderen. By een nadere contróle. door een employe van de maatschappij, bleek, dat een aantal wissel» zoek was, hoewel de afnemers by informatie hun schulden hadden betaald.' De vertegen woordiger beweerde toen, dat het best moge- lyk was, dat hy wel kwitanties had af gegeven, zonder net geld te Incasseeren. In ieder geval was het bedrag volgens verd. op onverklaar bare wyze zoek geraakt. Daarna is het gat met het andere stopt Het oorspronkelijke tekort was waarschUniyk, aldus de uitleg van verd., door slordigheid ontstaan. De rechtbank te Haarlem had den man wa gens verduistering veroordeeld tot tien maan den gevangenisstraf. Het O.M. had een jaar ge- requlreerd. Verd. bleef er voor het Hof bij. onschuldig bün- J v De accountant Drost had een onderzoek m deze zaak Ingesteld en bracht van zyn bevin dingen rapport uit- De procureur-generaal mr. A. baron van Ha- rlnxma thoe Slooten requlreerde bevestiging van het vonnis (tien maanden gevangenisstraf wegens verduistering). Arrest 12 December. d. Woude. 2e altviool. M. Rodrl- Knipcursus door R-^s 3.45 Gra- 4.00 Halfuur voor zie ken en ouden van dagen door mevr. Ant. v. Dijk 4.30 Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep 6.00 Voor grootere kinderen. Ra- zdiotooneel o. v. Kortimer Kleyn..De wonderlijke reis van Tiffernand Hoorspel van Charles Vildrac en Cor Hermus, V 5.30 Omroeporkest 6.30 Sportpraatje door H. Hollander 7.00 Omroeporkest 7.30 Engelsch voor beginnersdoor Fred Fry 8.00 Vaz Dias 8.05 Gramofoon muzlek 8.15 Aansluiting met het Con certgebouw te Amsterdam. Het Concert- gebouw-klein-orkest o 1. v. Ed. v. Beinum. Vera Janacopoulos. sopraan 9.10 Gra mofoonmuzlek 9.25 Ontreden van Louis Noiret met liedjes a. d. vleugel .9.45 Gramofoonmuzlek U.,00 Vaz Dla< 11.10 Aansluiting met dancing Pschorr te Rotterdam. Tom v. d. Stap en zijn 10 witte Raven 12 00 Sluiting. HAMBURG, 372 x— 11.40 ^Fhilhar- monie-orkest o. 1. v. Hermann Behr 12 40 Populaire muziek 1.40 Gramöfoon- 3.20 Concert 7.20 Norag- v. José Elbenachütz 8.40 door het kleine Noragorkest o. 1. v. Gerhard Maasz 10.05 Vervólg dansmuziek. zou worden opgedragen aan bedrijfsorganen met verordenende bevoegdheid. Men heeft reeds in ons blad kunnen lezen, dat er ten departemente a.s.' Vrydag onder presidium van den Minister zelf een con ferentie plaats heeft. Moge de bewindsman er In slagen, reeds door de sfeer van wantrouwen tusschen de betrokkenen te doen verkeeren In eene van onderling begrtjpen en onderlinge waardeering. Want die factoren zyn volgens Minister De Wilde onontbeerlyk, wil er ten aanzien van de omroeptoestanden in het alge meen meer bevrediging komen. Het gekozen systeem van de vrije omroep organisaties is de Minister voornemens te eer biedigen niet slechts omdat hy als goed antl- tevolutlonnair rekening houdt met het histo risch gewordene, maar ook omdat hy by de bezoeken, die hy aan de verschillende omroep organisaties heeft gebracht, diep respect heeft gekregen voor de groote prestaties, welke op dit gebied aan het particulier initiatief ont sproten zijn. ongeveer «rt i o» „a rund, bruto gewicht wel te verstaan, drachtig van een schier voldragen kalf, ongeveer I maanden, woog ongeveer 750 K.G Dit koet den HILVERSUM. 296 M. AVRO 8.00 Oramsfoonmuzlek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuzlek 10.30 Pia norecital door Egbert Veen 11.00 Bob Geraerds leest voor 1130 Viool voor dracht door Boris Lensky. A. d vleugel Egbert Veen 12.00 Het énsemyie Rent meester. Afgew door gramofoonmuzlek 2.30 Kamermuziek door een kwartet. G. Memmes, le viool, viool. A. Baune. guez. cello 3 00 rtri mevr. I. de Leeuw van Rees mofoonmuziek Wat het vraagstuk van de contróle betreft, heeft Minister de Wilde nog eens herhaald, dat ook hy een beroepsinstantie onont- beertUk acht en dat hij zichzelf ten aanzien van de beslissingen der controlecommissie een vernietigingsrecht toedenkt. De bewindsman is van oordeel, dat, waar het hier gaan kan om, zeer ernstige beslissingen, de eindbeslissing aan de overigens aan het parlement verant woordelijke Regeering zelf moet zijn. De overige ten aanzien van de poetbegrooting gemaakte opmerkingen heeft de Minister in een welwillend hart ontvangen. Het waren veelal zeer ondergeschikte personeelsbelangen, die hij onderzoeken en overwegen zal. Ue algemeene beschouwingen over Econo mische Zaken «Ijn door verschillende leden der Katholieke fractie dr. KORTENHORST en de heeren HERMANS en KUIPER benut, om nog eens ernstig bij minister Verschuur aan te dringen op ‘bevordering van meerdere sa menwerking binnen de bedrijven en op een nieuwe ordening van het bedryfsleven, waarby de uitvoering van allerlei economische wetten Er zijn by de Algemeene Beschouwingen over Economische Zaken niet minder dan vyftlen sprekers aan het woord geweest. En al was lang niet alles wat zy betoogden belangryk. MI NISTER VERSCHUUR, die laat in den middag nog het woord kreeg, riep niet ten onrechte de clementie In, als hy in zyn antwoord zeer summier zou zyn en menige opmerking zou moeten overslaan. HUIZEN. 1875 M. KRO 8.00 Gra mofoonmuzlek NCRV 10.00 Gramofoon muzlek 10.15 Morgendienst door ds. C. J. Hoekendyk 10 45 Thom Denys zingt (grjnuz.) KRO 11.00 Gramofoonmuzlek 1120 Godsd. halfuurtje door pastoor L. H Perquln 12.00 Politieberichten 12 15 Kro-orkest o. 1. v. Mar. v. 't Woud NCRV 3.00' Fraaie handwerken door mej. G. Ably 3.00 Vrouwenhalfuurtje. Mevr A. KnoppensValkenier: .Het kind ’n IsraAl” 3 30 Rustpoos 4.00 Bybelle- zlng door ds. J. J. C. Karres J. H. Smit Duyzentkunst, zang. H Smit Duyzent- kunst. orgel 5.00 Handenarbeid door H. J. Stelnvoort 5.30 Liederenrecital door M Fallak, alt. A. d. vleugel H v. Dalen 6 30 CNV-kwartlertje Spr. J. Schipper 6 45 Gramofoonmuzlek 7.00 Politiebe richten 7 15 Ned. Chr. Persbureau 7.30 „Wat er op de wereld gebeurt" door C. A. Crayé 8.00 Herdenking v. d. landing van Willem van Oranje te Schc- venlngen op 30 Nov. 1813 9.00 Het NCRV-kleln-orkest en het NCRV-Harmo- nle-orkest o. 1. v. P. v. d Hurk Gramofoonmuzlek 12 00 Sluiting. staat 750 x 30 CL 225.—. Dit vleesch wordt in de vleeschwarenfabrleken tot blikvleesch verwerkt, de opbrengst Is als volgt: dat rund weegt geslacht pijn. 300 k G. 50 K G. aan beenderen verloren, biyft 250 K.G By de ver werking tot blikvleesch gaat weer pijn, 50 net. verloren Er blyft dus 125 K.G. gesteriliseerd vleesch óver. Hiervan is de opbrengst, schrikt niet!!.... 125 x 30 ct. per K.G. ƒ37 50. Wil de heer Zwanenberg voor deze opbrengst het vleesch In blik verwerken en past hy ot da Staat het tekort groot ƒ225.— (Inkoop van een onteigende koe) by?? Elscht verantwoor ding van het staatskapitaal. dus ’ook van de Varkens- en Rundvee-centrale. Helpt ons de uitbuiters de handboeien aan doen. Dinsdag is te Hengelo een vergadering gehou den van de besturen der Twentsche gemeenten, waarvoor een nieuwe steunregeling was ont worpen. Na afloop der vergadering werd aan den minister van Sociale Zaken een telegram gezon den van den volgenden inhoud: „Gemeentebesturen van Enschede, Almelo, Lonneker, Oldenzaal, Goor en Hengelo, in ver gadering byeen ter bespreking van de nieuwe steunregeling, komen eenstemmlng tot de con clusie, dat deze voor het overgroots deel der gesteunden, onder wie ook groote gezinnen, een aanmerkelyke achteruitgang beteekent. Zy zyn voornemens deze achteruitga!'" nv?t cyfers aan Uwe Excellentie voor te leggen. Zy verzoeken ernstig nieuwe regeling in geen geval in voeren.’’ PARIJN (Radio). 1725 M. 8.05 12 50 Grzmotoopmu- Gramofoonmuzlek 8 20 een wy lezen In „De R. K. Staatsparty, maandblad tot voorlichting van de leden nn— partij: JJe opmerking wordt wel eens gemaakt, dat wjj eigenlijk veel te fatsoenlyk zyn in de poli- tiek. Wanneer men daarmede bedoelt te be duiden dat wy niet altyd de gepaste vurigheid betrachten by de verdediging en. waar net ujn moet, ook by den aanval, is de opmerking niet van allen grond ontbloot. Maar stellig moeten wy methoden, die soms van andere zijden worden toegepast, voor oogen houden als schrikwekkende voorbeelden! De meenlng is gevestigd, dat althans tot dusver ultra-rood het monopolie heeft van gedurfde, volksmisleldende, opzweepende „voor lichting". De NSB. Is hard op weg dit mo nopolie te doorbreken. Vqor enkele weken Is in het Zuiden des land* een strooibiljet verspreid, dat letterlijk als volrt luidt: GROOT VOLKSBEDROG. GESTEUND DOOR DEN STAAT. Zaterdag 16 December as. zal te Utrecht wor den herdacht, dat de N. C. A. (Nat. Commissie tot bestrijding van het alcoholisme) voor 25 Jaar werd opgericht. Er wordt een herdenkingsbyeenkomst gehou den In.het Jaarbeursgebouw, aanvang 10.15 uur, In deze vergadering, welke geleid wordt door den oud-voorzitter, Z. Exc. minister Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, rullen inleidingen wor den gehouden door den Zeereerw. heer C. J. J. Terwisscha van Scheltingar, directeur van „So- briëtas” over „De toekomst der onthoudingsbe- weglng” en de heeren Ds. J. H. Ledeboer (Am sterdam) over „25 jaar gezamenlijke drankbe strijding” en Th. W. v. d. Woude (Blaricum) over: „Ontwikkeling van de zorg voor alcoholis ten in Nederland.”

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 6