Bij Schrale Lippen Purol De dubbele moord te Nuth RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 6 DECEMBER Zegels omzetbelasting Donderdag 7 Dec. 1933 Op de letter! V Jongeren Vredes Actie De eerste slachtoffers Rijwielplaatje voor f 3.— VIER PERSONEN BEDWELMD Een razende Roeland Door koolmonoxyde Steun van het Rijk OPCENTEN OP BELASTINGEN De mentaliteit der UITVOER NAAR ITALIË OP MILITAIREN INGEREDEN dienstweigeraars Tegen aut< STRAATROOVERS GEPAKT Hardrijderij voor dames POSTBOOT VASTGEVROREN GEEN MILITAIR VERTOON NINGEN KERKELIJKE Li DIERENMISHANDELING 1 A IJmuidens moeilijk heden Baldadige studenten •obiliat een half jaar geëiacht De beatuurzvoor at ellen houden practiach liquidatie in Indien de vorat den arbeid bij de werkverachaffing onmogelyk maakt Automobiliaten, ontziet de paarden! Beatuurder ongedeerdtoeatel licht beachadigd Marken kon toch nqg Sinterklaas vieren De Eerate Kamer wil in de ver lenging beruaten Opheffing maildienst Holland—Amerika-lijn -/—• DE ROOFMOORD IN DE RESIDENTIE SALARISHERZIENING IN 1NDIË De dader ataat in hoog er beroep terecht voor het Boaache Hof DE WEG HILVERSUM— HAARLEM PENSIOENFONDS SPOOR WEGEN OPHEFFING GEZONDHEIDS- COMMISSIES Wte Hode a keer «n< i Zich va rsUvert •vernea verkeer het In weg at< ■met d noodlg Sepnt, hondoi. GASMETER UIT ELKAAR GESPRONGEN Maatregelen omtrent de uitvoering der wet NOODLANDING MILITAIR VLIEGTUIG De bouw van een dubbele basculebrug Twee jongena by Aalameer door het ya gezakt en verdronken Een podium voor revolutionnaire sprekers Bü een kerkelük huwelyk WEER DE OVERWEG Landbouwer/door goederentrein doodgereden Ematige mpterieele achade Het onderzoek naar den toeat and van het trawlviaacherybedryf De officier van justitie looft een belooning uit verschillende met 11.10 voor, concert 7.25 Oud-Weenssh Ze van de 8.05 Omroeporkest orkest 7.50 Pianorecital 8.30 Vocaal en van BATAVIA, 5 Dec. (Aneta) Mr. Dr. met allen spoed voortgezet. te moeten ge- Op het ijs gevallen van A t 4 1 va J ▼o] Te Wagenlngen is proces-verbaal opgemaakt VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RAD1OGIDS obligatie! van de worden contante: gereorgai ;rgweide Ie koude hadden voedsel noch drinken. Onmiddellu* heelt men de dieren uit de welde gehaald en in een stal geborgen. Zjj behooreu toe aan den Te Heer Hugowaard zijn in de gkrage van den heer J. Moejes Dinsdagmiddag vier per sonen bedwelmd geraakt door het ontsnappen van koolmonoxyde uit een auto, waarvan men den motor in verband met de vorst in werking had gesteld. Door een dokter zün zü met behulp van een zuurstofapparaat bij kennis gebracht. De menschen zün bulten levensgevaar. Voor de Utrechtse dagmorgen behandel kundige uit Soes ter t Studio- - 10 40 In Ned. Al I tramw concur wijten een gt vervoe s trede: zijn ge wegver len mli zoo rln der pril 11 dat san Dit van gen ond lan( tot het de i ten dan door keer Dom wegmo voer rechtss monop bepallr wetgev dat ge werklni H< mee bren zulle word inkoi ding dien< De der het i verkt te tr keer zoo i stelle den werkt ting I diens1 naast hoort de re cierdt heeft, laster De weger schoei schaa: kanal' een b ml m aan d verkee staand En biedt, ultgav tend anden rokker tuur Van den maildienst der Holland- Lün deelt mede, dat de resultaten ^Üf, voornamelijk door de daling larkoers. niet toelaten den per 1 vervallenden coupon te betalen. ROME, 441 M. 4.35 Vocaal en instru mentaal orkest 8.05 Operamuziek 9.20 Dansmuziek. Het Gerechtshof te 's-Hertogenboech behan delde heden de strafzaak tegen den gedetineer den arbeider, J. J., geboren te Vucht (B.) en wonende te Houthem (L.j, die in beroep was gegaan van het vonnis der rechtbank te Maas tricht, waarbij hij tot 15 jaar gevangenisstraf was veroordeeld wegens den tweevoudlgen moord op den 35-jarigen molenaar J. H. We vers en diens vrouw, te Nuth (L.) op 25 Juni 1S33 gepleegd. Naar men ons van de meest bevoegde zijde bericht, zullen de gemeentebesturen dezer da gen een mededeeling ontvangen, dat het Rijk zich, evenals verleden jaar. onder zekere voor waarden bereid verklaart bij te dragen in de ultkeerlng, welke de gemeenten geven aan hen, die wegens de Ingevallen vorst hun arbeid bij de gesubsidieerde werkverschaffingen niet kun nen verrichten. Een ergerluijk geval van dierenmishandeling heeft de jx>Utle te Deventer aanleiding gege ven krachtdadig In te grijpen. Het geval be treft het volgende: Maandag zag de po'ltle, zoo vertelt „De Te legraaf", een achttal koelen op de f loopen. De dieren waren verstijfd van en •he Rechtbank werd Woens- ld de zaak tegen een bouw- Srg. die onder de gemeente Amersfoort op den awnd van 15 September op een rustende colonne mf"" J De Officier van Jusfc Verdachte zes maanden zegging van de bevoeg sturen voor den tijd van van de auto, waarmede de llitalren is Ingereden. Itie eischte tegen dezen gevangenisstraf, de ont- djieid een auto te be nen jaar en vernietiging jding Is geschied. van de N.BAM. De steen had een van 75 c.M. WEENEN, 517 M. 630 Weensch sym- phonle-orkest 8.05 Omroeporkest 10.00 Dansmuziek. Dinsdagmiddag heeft het militaire vliegtuig D. 620, onder de gemeente Haastrecht nabij Gouda, een noodlanding moeten maken. Het toestel werd bestuurd door den reserve eerste luitenant Dr. Jonckbloedt uit Soester- berg. In de nabijheid van Gouda bemerkte de piloot, dat de oliedruk niet In orde was en hij besloot een noodlanding te maken. Dit ge schiedde op een welland onder Haastrecht. Bij het uitloopen geraakte het vliegtuig in een sloot, waardoor het omsloeg. De bestuur der bekwam geen letsel. Het toestel werd licht beschadigd. Personeel van de luchtvaartafdee- ling was spoedig aanwezig om assistentie verleenen. LANGENBERG. 472 M. 1120 Gramo foonmuzlek -12.55 Kleine omroeporkest o. 1. v Gustav Görllch 2.20 Gramofoon- muzlek 7.30 Bollstenconcert 1006 Gramofoonmuzlek 10.20 Danskapel van den West-Dultachen omroep o. 1. v. Kühn 11.30 Gramofoonmuzlek. BEROMt’NSTER. 480 M. 8.25 Omroep orkest 7.50 Pianorecital 8 30 Vocaal concert. tand-Anr erika waartegenover de stoomschepen en „Vol ndam” worden overgedragen aan de Holland-Amerika Lijn, zoodat de maildienst practisch wordt geliquideerd, terwijl de Hol- land-Ametika Lijn de afwikkeling der loopen- de verpllcntingen (en schulden) op zich neemt. veehandelaar H. U. te Deventer, die daarvoor proces-veroaal kreeg. Dinsdagmorgen bleek het der politie opnieuw, dat op de zgn. Mars koeien rondliepen. De dieren waren geheel verstijfd van de koude en hadden In een paar dagen rrtets te eten ol drinken gehad. Ook nu bleek, dat deze dieren toebehoorden aan denaelfden veehandelaar, die ondanks het feit, dat hij reeds een proces-ver- baal kreeg, opnieuw koelen In de weide hao gezet. De dieren zijn thans In beslag genomen en op een schutstal gezet, In afwachting de beslissing van den officier van justitie. Ontleend is aan het Voorlooplg Verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet hou dende machtiging tot lijdelijke afwijking van de overeenkomst 1930 N. 8.: Vele leden hadden bezwaar tegen het wets ontwerp, omdat het pensioenfonds de bestaan de bijstortingen bezwaarlijk kan ontberen. Andere leden, die den vqprgestelden maat regel eveneens betreurden, achtten dezen ech ter onvermijdelijk. Sommige leden waren voorts van meening, dat vast moet staan dat de Staat voor de ja- ren, waarin hü niet aan zjjn oorspronkelijke verplichting voldoet, aansprakelijk zal blijven, ook al zouden de spoorwegmaatschappijen later het tekort uit de exploitatlewinsten kunnen aanzuiveren. Gaarne zouden deze leden de meening van de Regeering hieromtrent vernemen. In de toelichting op het wetsontwerp tot in stelling van een Verkeersfonds deelt de minis ter van Waterstaat mede, dat de rljwlelbelas- tlng eemgszlns verhoogd moet worden. Deze verhooglng blijkt ƒ0.50 te bedragen. De kosten van het njwie’.plaatje sullen namelDs van 2.50 op 3 gebracht worden. genoemd in het laatste lid van artikel 2! wet, vrij te stellen van omzetbelasting, die fabrikanten verschuldigd zouden i gens leveringen aan particulieren. Een fabri kant wordt geacht, in deze omstandigheid te verkeeren. indien de waarde van de Verkochte, door hem zelf vervaardigde, goederen per jaar gemiddeld niet meer dan 1000 gulden bedraagt. Met betrekking tot de uitvoering van arti kelen der tarlefwet 1924 worde vermeld, dat in artikel 10 van het vrijdommenbesluit 1925 een bepaling wordt ingevoegd, /volgens welke voor aan omzetbelasting onderwbrpen goederen bjj de aanvraag een verklaring van den ex porteur eri (indien de goederen van een ander hier te lande zijn betrokken) ook van den le- verander der goederen moet worden overge legd, dat men ermede Instemt, dat de goederen voor de toepassing van de omzetbelastlngwet geacht worden niet ten uitvoer bestemd te zijn. Het bestuur Amerika L van het bear van den di Januari aj In verba 3d hiermede zal het bestuur zich tot aiders wenden met voorstellen, waar- trekking zal zijn, dat de obligaties 'gelost door betaling van 30 pet. in en van 20 pet. in aandeelen der seerde Holland-Amerika Lijn of, ter keuze vAn de obligatlehouders, van 60 pet In deze aa: ideelen en 20 contant per obligatie De mid leien voor bedoelde afbetaling zullen, naar ve luidt, worden verstrekt door de Hol- L(jn met behulp der Benas. „Statendam" Dinsdagmiddag ta op het ij» nabij de Brinck- horstlaan tc 'sOravenhage de 19-jarige O. B. gevallen. De Geneeskundige Dienst vervoerde B., die vermoedelijk een schede’breuk heeft be komen. naar het ziekenhuis aan den Zuidwai. De Nederlandache Kamer van Koophandel in Italië te Milaan meldt, dat in verbimd met eenlge berichten, verschenen* In Nederlandache dagbladen, volgens welke de Invoer van kasa In Italic verboden zou zijn, voor zoover deze tegen de Itallaansche kaasindustrie concurreert, niet geheel juist zijn. De onlangs verschenen wet verbiedt de productie, export en import in Italië van alle soorten kaas, waar margarine in is. Tevens wordt de productie, export en Import alleen toegestaan van kaas en melk van melkkoeien en schapen Erken van de: vloeit c held va Ploltatle goedkeu nen op «lult vo tegenwo haafd. «frilf tc jaatheay •chaden hevordei De ster •Poorwe l«n wor moetent tavloeds in het moet si noodlg bezig hi «lenst- materlat Dinsdagmiddag reed de kermisreiziger P. met vrouw en kind In een woonwagen van Grave naar Nijmegen. Onderweg reed hem onder Wychen een automobilist In razende vaart voorbij. Het paard sloeg op hol en de drie in zittenden werden met groot geweld tegen den grond geslagen. Alleen de vrouw kreeg een ern stige fractuur aan den voet, terwijl de man en het kind aan het hoofd gekwetst werden Het paarc holde met den leegen wagen dec weg over en werd een kilometer verder opge vangen. De wagen was zwaar beschadigd. De drie gewonden werden door dr. v. Kessel ver bonden en later naar het woonwagenkamp te Nijmegen overgebracht. De razende Roe'and van een chauffeur reed snel voorbij alsof er niets gebeurd was en keek naar zijn slachtoffers niet om. De dader Is nog onbekend. Vandaag ben ik man van de letter Op andere dagen kan ik me ergeren over een verkeerd geplaatste letter o/ over het niet plaatsen van een let ter, tpaar over een letter vallen doe ik overigens niet. Er is niets akeliger» dan muggenzifterij. Doch vandaag is Verschenen Is het Voorlooplg Verslag over het wetsontwerp tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting en de vermogens belasting over het belastingjaar 1934/35. Blijkens dit verslag had een der leden groot bezwaar tegen het wetsontwerp. De samenkop peling van de 30 opcenten op de gemeente fondsbelasting met de 30 opcenten op de ver mogensbelasting achtte Ml een groote onbil lijkheid en tevens economisch onverdedigbaar met het oog op het zoo noodzakelijke aan- kweeken van spaarzin bij de ingezetenen. Andere leden, hoewel evenmin blind voor de bezwaren aan deze heffing verbonden, meen den intuaschen, gelet op de offers, welke In groote verscheidenheid moeten worden ge bracht om aan den zorglijken toestand van Lands financiën het hoofd te bieden, in deze heffing voor 1934/35 te moeten berusten Afgekondlgd is een staatsblad, dat een Ko ninklijk besluit bevat, houdende bepalingen ter uitvoering van eenlge artikelen van de omzet belastlngwet en van de tarlefwet. ‘Hieraan wordt ontleend, dat de zegels, be doeld In artikel 9 der omzetbelastlngwet, wor den uitgegeven In waarden van 1 cent tot en met 40 cent, opklimmende met 1 cent, van 40 cent tot en met 1 gulden, opklimmende met 10 cent, van 1 gulden tot en met 2 gulden.^op- Uimmende met 20 cent, van 2 gulden tot «en met 4 gulden, opkllmmende met 40 cent, be nevens een zegel van 2 gulden 50 cent, van 4 gulden tot en met 10 gulden, opklimmende met 1 gulden en van 10 gulden tot en met 250 gulden, opklimmende met 10 gulden. Naar wij vernemen is door Gedeputeerde Staten van Utrecht oi>dracht gegeven aan de N V. Machinefabriek „Jaffa” v. h. L. Smulders A Co. te Utrecht tot het maken van een meta len bovenbouw met electrisch draaibare bewe- gingslnrlchtlngen en bijbehoorende werken voor een dubbele basculebrug, bestemd om te wor den geplaatst In den weg HilversumHaarlem over de Vecht bij Loenen. De beweglngsrnrlch- tingen zijn volgens een geheel nieuw syv.eem. waarvoor „Jaffa” octrooi heeft aangevraagd en waarvan ook een inrichting voor wie gemeente Almelo in uitvoering is. BATAVIA, 5 Dec. (Aneta). Naar aanleiding „Tïlbuni”, waar- een aantal militairen Zeemacht, onlangs wegens dienstweige ring te zijn gestraft, en de opgelegde straffen te hebben ondergaan, in Nederland mededeelln- gen deden, welke als zij juist zUn. de algemeene verontwaardiging moeten opwekken, diende het lid van den Volksraad, mr. R. A. Fruln. eenlge schrlftelljke vragen bi) de Regeering In. Mr. Fruln vraagt of de Regeering de juist heid van deze berichten wil onderzoeken, en of de Regeering indien de Juistheid wordt be vestigd. niet van oordeel is dat militairen van een zoodanige mentaliteit niet In den zeedienst mogen worden gehandhaafd. Voorts vraagt mr Fruln of de Regeering dit Inzicht aan het opperbestuur wil bekend maken, en of de Regeering in ieder geval maatregelen wil nemen opdat dergelUke militairen niet meer naar Indlë worden uitgezonden. Dinsdagmiddag is de 16-jarige mej. L. Visser te Hommerts bjj Sneek door het ijs gezakt en verdronken. MILAAN, 331 M. 4.30 Gramoroomnu- zlek 6.00 Gramofoonmuzlek 8 20 Gramofoonmuzlek 7.00 Gramofoonmn- zlek 7.20 Idem 8.30 Opera-uttzcn- dlng. Nieuwsberichten van Oramofoonmuzlek de Broeders, werkzaam in de hierboven genoemde gestichten. De aflossing der geheele leenlng geschiedt a parite beginnen met 1 Januari 1940 tot en met 1944 wordt jaarlijks per 1 Januari 10.000 afgelost, van 1945 tot 1974 telkens op I Januari 15.000, zoodat de leenlng ulterlUk Te Duivelsrak Is een echtpaar door het Ijs gezakt. Beiden konden door omstanders gered worden. particulier Initiatief naar voren I zal bevorderen, dat aan de op ten of In stand te houden sles een eenigszlns officieel karakter wordt ge geven, opdat deze meer Invloed hebben bij haar optreden naar bulten. Zaterdag jl. hebben van E. uit Aneldoora en B.. eveneens te Apeldoorn woonachtig, zich te Leiden aan straatroof schuldig gemaakt, toen zij een dame een taschje uit de hand wilden rukken. Belde personen konden worden aangehouden. Uit het onderzoek bleek, dat beiden dien dag uit Apeldoorn waren gekomen. Een onderzoek wordt ingesteld naar de her komst van een bedrag aan geld, dat de ver dachten bil zich hadden. De mogelijkheid Is niet uitgesloten, dat dit geld van misdrijf af komstig Is. Het onderzoek In deze aangelegen heid wordt «net kracht voortgezet. DAVENTRT. 1554 M. 12.20 Rutland Square en New Vlctorla-orkest o. I v. Nor man Austin 1.20 Nieuwe gramofoonmu zlek 4.35 Midland StMdlo-orkest o. 1. v. Frank Cantell 8 20 ..Good night Vlen- na"-revuekoor en B B C -Theater-orkest o. 1. v. Stanford Robinson 10.00 Concert 11.05 B B C.-dansorkest o. 1. v. Henry Hall. Ontleend Is aan het Voorlooplg Verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de Gezondheidswet: Sommige leden vroegen zich af, of het niet beter ware de Gezondheidscommissies te laten voortbestaan en alleen de credieten tijdelijk in te trekken. Eenlge leden wezen bovendien op het gevaar, hetwelk schuilt in het feit, dat bij voorkomen de epidemiën de gemeentebesturen ten gevolge van deze opheffing de dan In bet bijzonder noodlge deskundige voorlichting zullen ontberen. Van verschillende zijden werd de opmerking gemaakt, dat men hoopte, dat de Minister ge bruik zal maken van de krachten, die uit het naar voren komen, en aan de op te rich- te houden oommls- Dlnsdagmiddag ongeveer half één waagden zich eenlge schooljongens op het nog zeer ge vaarlijk jjs van den West-Einder plas te Ku- delstaari bij Aalsmeer. Twee Jongens, leerlingen der Chr. School te Zuider-Legmeer, n.l. het elf jarig zoontje van de familie Kluinhaar en set 9-jarlg zoontje van de familie Klok, zakten er door. Daar zjj ongeveer twaalf meter van den kant lagen, was het reddingswerk zeer moeilijk. Spoedig toegeschoten hulp slaagde er in één der drenkelingen boven te halen. Na zeer veel moeite en met gebruikmaking van een roeiboot werd ook de tweede drenkeling op het droge gehaald. Beiden werden In de won'ng van den heer B. Bon binnengedragen. De Inmiddels ont boden geneesheer, dr. Wagner, kon slechts den dood der beide knaapjes constateeren. wier naam met een M begird. En de arme Isidoors. Een drukfout komt ook wel voor wanneer hij Isaak met een M. begiftigt, doch rectificatie wordt dan niet gevraagd. Het is de speling van 't lot, dat juist het leest van een Heilige, die zooveel door de vingers ziet er. alles naar den goeden geest beoordeelt, zelfs van den anti-bureaucraat een lettermaniak maakt. Het is dan ook het feest letter. BERLIJN, 41» M. programma. HAMBERG. 372 M. 10.50 Gramofoon muzlek; concert 12.40 Populaire mu ziek 155 Gramofoonmuzlek 5 20 Gramofoonmuzlek. PARIJN (Eifel), 1446 M. 7.50 Gramo- foonmuzlek 8.35 Gramofoonmuzlek. PARIJS (Radio), 1725 M. 8.05 Gra- moioonmuzlek 12 50 Idem 7 40 Gra- mofoonmuzlek. WARSCHAU. 1411 M. 7.20 Omroep- 10.25 Dansmuziek. in 1974 zal zijn gedelgd. De Vereenlglng behoudt zich het recht de leenlng te allen tijde versterkt of geheel af te lossen. De opbrengst zal dienen voor de uitbreiding met een dubbel paviljoen, plaats biedend voor 147 verpleegden. J., die mijnwerker was. was In den zomer van 1932 uit Nuth vertrokken en in Houthem gaan wonen, terwijl hl) in een kolenmagazijn te Valkenburg ging werken. Bij zijn vertrek had hij aan Wevers meubilair In bewaring gegeven. Over dit meubilair is er tusschen beide mannen twist ontr.taan. Wevers beweerde dat J. schuld bit hem hadden gaf de meubelen niet terug. In den morgen van Zondag 25 Juni, om streeks half tien kwam J. per fiets te Nuth aan. Hij was gewapend met een revolver en een dolkmes. Op den Nieuwenweg trof hij We vers aan. terwijl diens vrouw daar juist in een winkel was. J. vuurde drie rake schoten op Wevers af, die met twee fietsen op den weg stond te wachten en viel hem daarna met het mes aan. waarbij hjj het hoofd van het slacht offer zwaar verminkte; op het geluid der scho ten kwam de vrouw naar bulten, zag de wor steling en vluchtte den molen in, achtervolgd door den moordenaar, die haar op de trap in den molen met het mes dertien wonden aan hoofd en buik toebracht. Hij stak toen brand in een bed, om den molen In vlammen te doen opgaan. Intusschen had een toeschouwer bij de vechtpartij op den. weg alarm gemaakt. Ter wijl dr. Starmans aan den zwaargewonde hulp verleende, betrad zijn broer, de burgemeester, de molenaarswoning, waar hij met hulp van buren den brand in het bed bluschte en daar na een onderzoek instelde. Op de trap bij den eersten omgang werd de stervende vrouw ge vonden. Na een half uur overleed zü. Wevers wed naar het ziekenhuis te Heerlen overge- biacht, waar hij na enkele dagen stierf. Nog voor den middag arresteerde de mare chaussee te Schin op Geul den moordenaar, die een volledige bekentenis aflegde. De strafkamer van het Gerechtshof, waar voor J. In hooger beroep heden terecht moest staan, was aldus samengesteld: Mr. A. J. Vlie- genthart. president; mrs. P. van Bortel en jhr E. van Meeuwen, raadsheeren; mr. Massink, advocaat-generaal en jhr. mr. Verheyen, grif fier. Aan den verdachte was ten laste gelegd, dat hjj op 25 Juni 1933 te Nuth na vooraf In kalm beraad het besluit te hebben genomen om J. H Wevers en Maria Martha Moonen van het leven te berooven. met een pistool op korten afstand schoten had gelost op J. H. Wevers en vervolgens met een mes hem steken of slagen had toegebmcht, tengevolge van welke verwon dingen Wevers spoedig overleed; en Maria Moonen. met een mes steken of slagen had toe gebracht, tengevolge waarvan zij een dertien tal verwondingen bekwam en korten tijd daar na overleed; vervolgens dat hij met het oog merk om in den molen van J. H. Wevers brand tc doen ontstaan een bed met een lucifer In bisind stak en gloeiende asch uit een fornuis gooide op het beddegoed, tengevolge waarvan dat In brand geraakte. waren der 4d op de 5 pet 0 ten laste van kan Onze Lieve 14n koers van ie Op vragen van den heer Drop betreffende pu blicatie van de resultaten van het door het Centraal Bureau voor de Statistiek Ingestelde onderzoek in verband met de exploitatie van stoomtrawlers, waarvan melding wordt gemaakt in het verslag van de Commissie van Onder zoek naar de oorzaken van den ongunstigen toe stand. waarin het trawl-vl^scherijbedrijf te IJmuiden verkeert, heeft minister Verschuur geantwoord, dat het rapport omtrent de uitkom sten van het onderzoek hem nog niet heeft be reikt. Hij stelt zich voor het rapport, zoodra dit bij hem zal zijn ingekomen, int handen te stellen van de commissle-Rijkens. met verzoek mede deeling te doen van de opmerkingen, waartoe de kennisneming daarvan haar aanleiding geeft. Het ligt voorts In /zijn voornemen het rapport, eventueel met de opmerkingen dier commissie, te publiceerety i Dinsdagmorgen omstreeks elf uur kwam de 60-jarlge landbouwer H. Stienen uit Reuver met een kruiwagen op den onbewaakten over weg tusschen Swalmen en Reuver. Op dat oogenblik passeerde uit de richting Roermond een goederentrein, de man werd gegrepen op slag gedood. Dinsdagmorgen omstreeks 12 uur heeft tc Lei den een ontploffing plaats gehad In de gang van perceel Hooigracht 77, waarin gevestigd Is het Laboratorium van de Firma Tieleman en Drost. De gasmeter sprong uit elkaar, waarbij de deelen vele meters ver werden weggeslin gerd. De muur van de gang, waarin de ontplof fing plaats had, stortte in en kwam In de aan grenzende kamer terecht. De deur van het perceel werd de straat opgeslingerd. De ruiten sprongen en de scherven kwamen gedeeltelijk terecht in de ramen aan de overzijde van de breede straat, waarvan er enkele werden ver nield. Een begin van brand werd onmiddellljk ge- bluscht. De materieele schade is belangrijk. Het geheele gebouw heeft door de kracht van de ontploffing te lijden gehad. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De oorzaak moet gezocht worden In het feit, dat even te voren de gasleiding was doorgebla zen met behulp van een zuurstofapparaat, waardoor zich een gevaarlijk knalgas had ge vormd. Als getuigen waren gedagvaard: Aartsen. wachtmeester der marechaussee te Hoens- broek; Dr. van Waegeningh, directeur van den Keuringsdienst van waren te Maastricht; E. Krings en H. J. Krings, molenaar, belden te Nuth. van Buuren brengt op 6 December verslag van zijne besprekingen met den Minister van Koloniën uit aan de salaris-commissle. die daartoe in pleno bijeenkomt. De tijd ontbrak tot dusver om sehrtftelijk rapport van deze besprekingen aan de Indische regeering uit te brengen. De voorbereidingen voor de invoering der nieuwe salarisregeling tegen 1 April aa. worden „f tlan „na—laaval Gisteren heeft te Winsum (Frde eerste hardrijderij van het seizoen plaats gehao n.L een wedstrijd voor dames over 140 Meter, uitge schreven door den Algemeenen Frieschen Lis bond en georganiseerd door de Ijsclub Winsum, Zestien der snelste Friesche rijdsters na men aan den wedstrijd deel. De uitslag luidt: 1. T. Hemmlnga (Beetster- zwaag). 2. CL Hulzema (Workurn). 3. Paaceer (Akkrum), 4. H. v. d. Meer (TJum). De kampioene van vorig jaar J. Douma uit Grouw werd geklopt door mej. J. Peeceer, even als de gewezen kampioene G. Woudstre uit Dooyenga. HILVERHU.M. 296 M. AVRO 8.00 ^Gramofoonmuzlek 10.01 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Vlool- recltal door Marja Valkenburg 11.00 Gramofoonmuzlek 11.15 Plano-recltal door Engelbert Heymans 1145 Gramo- foonmuziek 12.01 Lunchconcert door het omroeporkest o. 1. v. Nico Treep I 12.40 Gramofoonmuzlek 2.15 Halfuur voor de vrouw door mevr. Ina Boud Ier Bakker over ..De opvoeding onzer meis jes” 2 45 Verzorging van den zender 3.00 Vervolg knipcursus mevr. Ida de Leeuwvan Rees 3.45 Gramofoonmu zlek 4.00 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen 4.30 Gramofoonmuzlek 5.00 Halfuur voor grootere kinderen door mevr. Ant. van D(lk 5.30 Dlnermuzlek. Aansluiting met ..Windsor House” te Rotterdam Leo Bar en zijn Wiener stars 6 30 Sport- praatje door H. Hollander 7 00 Het om roeporkest o. I. v. Albert vw Raalte 7.30 Engelsche les voor beginners door Fred Fry -8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dies 8.05 Concert door het om roeporkest o. 1. v. Albert v. Raalte 9.05 Vrooljjke gramofoonplsten 9.15 Moderne zangdeclamatle door Marlette Serlé 9.35 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam Concertgebouworkest o. 1. v. Eduard van Belnum, bas-barlton. Alexan- der Kiptlls 10.15 Aansluiting met bet I Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam. Kovacs Lajos en zijn orkest m. m. v. de Fldello Singers 11.00 de vergadering van notabelen van de Hervormde gemeente te Naarden is het fascistische huwelijk ter sprake gebracht, dat onlangs In de groot? kerk is gesloten. Men achtte het onjuist, aldus lezen we in „Het Volk", dat op kerkeljjk terrein, n.l. op het voorplein van de kerk, een groep fascisten stond opgesteld, welke het bruidspaar den fasclstengroet heeft gebracht en Ir. Mussert, die een der brullofts- gangirz was, heeft toegejuicht. Ook tegen het militair vertoon, dat bü een ander huwelijk te aanschouwen Is geweest, n.l. het doen schrüden van het bruidspaar onder ge- - ----- trokken degens van reserve-offlcleren, Is ont-1 tegen een viertal studenten, die een gr<’”ve“ stemming uitgesproken. De kerkelüke autori- j molensteen hadden neergelegd op de trambeé" telten zullen 1n het vervolg met de opmerkingen I van de N B.8.M. De steen had een rnlooeim rekening houden. ’t anders. Heden is ’t de dag van de boter letters, die wil ik niet missen. Z- kunnen niet groot genoeg zijn. Ik ben nu erg op de letter. Gelukkig allen Deze zegels worden verkrügbaar gesteld bü de posterijen tot een door den Minister van Financiën te bepalen maximumwaarde per ze gel; op de ontvangkantoren der accünzen; en bü den controleur der posterüen en telegrafie te Haarlem op aanvraag, in te dienen bü den ontvanger der accünzen, binnen wiens dienst- kring de aanvrager gevestigd is. Betreffende artikel 10 der omzetbelastlngwet wordt meegedeeld, dat de uitreiking van een factuur door den fabrikant Ingevolge den eer sten volzin van het eerste lid van genoemd ar tikel moet geschieden binnen 14 dagen na af loop van de maand, waarin de levering heeft plaats gehad. Voor zooveel betreft leveringen van partüen goederen, welke regelmatig aan bepaalde afnemers worden geleverd, kan op verzoek van den fabrikant worden toegestaan, dat volstaan wordt met uitreiking van één fac tuur voor alle In een bepaald tijdvak geleverde goederen. Het besluit vermeldt voorts o. a. een aantal artikelen, waarmee onderdeel II van tabel B, bedoeld In het laatste lid van artikel 17 der wet, wordt aangevuld. Ook bevat het besluit categorieën van goe deren, waarvan de leveringen van omzetbelas ting worden vrügesteld, ingevolge bet laatste lid van artikel 18 der wet. Het besluit bepaalt voorts, dat de fabrikant, die aanspraak wenscht te maken op teruggaaf van omzetbelasting overeenkomstig artikel 20 der wet, een verzoekschrift indient bü den in specteur der accünzep, binnen wiens dlenstkrlng/ xün bedrüf is gevestigd. Hetzelfde moet ge schieden ten aanzien van teruggaaf van om zetbelasting of Invoerrecht overeenkomstig het 2de lid van artikel 21 der wet. De Minister van Financiën is bevoegd, «de inspecteurs der accünzen te machtigen om’fa brikanten, die verkeeren in de omstandigheid. der ig,/Welke zijn we- De Officier van Justitie te s-Gravenhage looft een belooning uit, In totaal van f 300, uit te betalen aan dengene(n), die zoodanige in lichtingen verschaft, (verschaffen) welke leiden lot de opsporing, aanhouding en veroordeellng van den dader van den roofmoord, gepleegd op 2 Dec. JJ. op mevrouw H. In de Johan Maet- suyckerstraat te Den Haag. De Inschrijving is opengesl obligatieleening, groot ƒ300.0 de Vereenlglng der Broeders Vrouw van Lourdes, tot 99}4 pet. bü *Ue kantoren der Bankvereeniglng. De storting met bübetallng za achleden 2 Januari 1934. Coupons per 1 Januari en 1 Ji Als zekerheid is gesteld de verpleglngsgel- den van verpleegden In de eigen gestichten, waarbü kan worden vermeld, dat In de Willi- brordusstichtlng alleen eeds meer dan 450 plaatsen bezet zün, waarmede echter nog niet in alle behoeften is vooralen, zoodat de uit breiding dringend noodlg Is. De contraoten met rük, provincie en gemeenten, waarborgen een gunstige exploitatie. De onderwürera islarisaen en Vaz Dlas 12.00 Sluiting. Luxemburg; h»i m. 7.50 Duitecne avond; symphonleconcert 8.40 Orkest- 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 509 M. 12.20 Kleln-orfcest van het N. I. R. o. 1. v. P. Leemans 130 Cramoloonmuzlek 5.20 Gramofoonmu zlek 8.35 Gramofoonmuzlek 8.20 Omroepaymphonle-orkeat o. 1. v. Jean Kumpe 9 20 Vervolg concert. KALUNDBORG.. 1153 M. 11.20 Strijk orkest o. 1. v. Harald Andersen 2.20 Or kest o. 1. v. Teddy Petersen 7.30 Om roeporkest o. 1. v. Hans Welsbach 10.20 Dansmuziek. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Mor- genconcert NCRV 10.00 Gramotoonmu ziek 10 15 Morgendienst door da. G. W. van Deth 10.45 Leger des Hellsmuzlek (gramofoonplsten) KRO 11.00 Oramo foonmuzlek 11.30 Godsdienstig halfuur tje door pastoor L. H. Perquln 13.01 Politieberichten 12.15 Het KRO-orke.st o. 1. v Marlrrus van 't Woud NCRV 2.00 Cursus voor fraaie handwerken door mej G. Ablü 3.00 Graztofoonmuziek 330 Verzorging zender 4.00 Bijbellezing door dr. M M. den Hertog Zang J. H. Smit Duyzeritkunat. bariton. Orgelbegeleiding H. Smit Duyzentkunst 5.00 Cursus han denarbeid voor onze Jeugd door H. J. Stelnvoort: „Voor de Kerattafel" 5.80 Viola d'amorerecltal door Cor Klnt. A. d. vleugel P. J. Kesseler 6.30 Gramofoon- muziek 7.00 Politieberichten 7.15 Spreker namens de commlsle tot bevorde ring van het vlschgebrulk In Nederland mr. F. L. J. E Rambonnet. burg, van Vel- aen 7.30 Weekoverzicht: „Wat er oo de wereld gebeurt" door Corn. A. Cravé 8.00 Concert door mevr. Héléne Ludolph. eopraan. A. d. vleugel G. Hengeveld 8.00 Ouderuurtje door A. J. Dreves: „Vier kante jongens in ronde gaten” 9 30 Vaz Dlas 9.40 Bespeling van het orgel door Mare. Bouwmeester Gramofoonplaten 1130 Sluiting. B. en W. van 's-Gravenhage hebben op Schrlftelljke vragen van het raadslid Mobach geantwoord, dat het den burgemeester bekend Is, dat het bestuur van de Jongeren Vredes- Actie, afdeellng Den Haag, hem toestemming heeft verzocht tot het organiseeren van een bazar met verloting, enz. De burgemeester heeft dit verzoek afgewezen. B. en W. verklaren, dat de J V. A. meer en meer is geworden een po dium voor revolutionnaire sprekers. Van deze vereenlglng kan positief worden gezegd, dat zü aanleunt tegen de meest extremistische rich tingen. Er wordt opgezet tot handelingen strüd met de wet, te gevaarlüker, omdat de naam der vereenlglng. en waarachünlük ook haar oorspronkelüke opzet In den waan bren gen, dat niets in dien geest wordt bedoeld. Deze meening, aldus B. en W., berust op uit latingen van sprekers In door de J. V. A. beleg de openbare vergaderingen en op gedrukte be schouwingen. Indien de vereenlglngmetter daad mocht blijk geven, voortaan een andere richting in alaan. is de burgemeester bereid een andere gedragslijn In overweging te name Dinsdag Is de post voor Marken per üsvlet van Monnikendam af overgebracht. In verband met het groote risico en de vele moellükheden, die deze tocht opleverde, Is het postvervoer van Marken terug nog een dagje ultgesteld. van eenlge publicaties in de „Tribune", uit zou blüken dat behoorende tot de na in Ned.-Indlë Nadat de overtocht een paar dagen vertraagd was en met een bark tevergeefs getracht is den overkant te bereiken vertrok de postboot ..Wad denzee" Maandagavond van West Ameland, doch kon den aanlegsteiger tot slechts IOC Me ter afstand naderen. De passagiers zün er Dinsdagmorgen uitgewaad. De boot zit rondom üs. Ameland Is nu reeds drie dagen zonder post. Een beurtschip van Har lingen naar West Ameland Is ook op de Wad den vastgeloopen. Er zit veel tusschen de Friesche Kust en Ameland.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 14