Personeele belasting voor café-restaurants verminderd ppEN®UWG1 Ingekomen stukken Aankoop voor Grondbedrijf Uitvoering Vleeschkeuringswet Uitvoering Ziektewet Verhuur van aan den Helder- scheweg gelegen grond COMMISSIES BENOEMINGEN Subsidie by*. voorbereidend onderwijs Benoeming onderwijzer U. L. school Aanschaffing schoolboeken, leer- en hulpmiddelen St. Jo sephschool (uJ.o.) Tijdelijke verlaging wik- weegloonen voor kaas Toepassing van art. 252 der gemeentewet Gemeenschappelijke regeling omtrent de toelating van leer lingen uit buitengemeenten tot de openbare lagere scholen Verkoop grond Bisschop Bottemannestraat Ontslag tydelijk veearts by den keuringsdienst van waren Verkoop van aan den Berger- weg, hoek Nic. Beetskade ge legen grond Aanschaffing schoolboeken en schoolmeubelen bijzon dere lagere scholen Uitkeering jaarwedde boven tallige onderwijzeres St. Jo sephschool (g.l.o.) Verkoop van aan de Lyceum- straat gelegen grond Suppletoire begroetingen, af- en overschrijvingen en reke ningen, dienst 1932 van bedrij ven, vereenigingen en instel lingen ?.U JANUARI Gemeenterekening dienst 1932 Kostelooze verstrekking van boeken en leermiddelen Aanschaffing schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen Juliana- school u. I. o.) I w I I I tin I dei I 008 I I* beb I I d I J*' Verhuur van grond Levering electriciteit. Tarieven Extra hulp aan werkloozen Opheffing betrekking en ont slag onderwijzeres aan de Ni- colaas Beetsschool Subsidie aan instellingen van a weldadigheid voor 1934 "d Benoeming en aanvulling van commissiën en besturen; ver- deeling van den Raad in af- deelingen Waar wordt ze dan gespro ken? Nergens- Hummel, Hamburg. Wagens voor kaasvervoer VRIJDAG 29 DECEMBER GEMEENTERAAD waarneming en te Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wet- voor: C. E. Slinger, J. van »e- ter i 285 Mi het Gymnasium, tot uit. December 1938, gens t heer Mr. Burgemeester en Wethouder» stellen voor to besluiten dat de gemeente zich voor de uitvoering der Ziektewet met betrekking tot de bü wijze van werkverschaffing te werk gestelde personen met Raad voor goed te keu- Lying. suppletoire begroo- nenst 1932, van verschil - kinijar^n instellingen. JsteéKgmaals op de ab- 1 wo I» en groot ing. Als voren. Den 15en December 1932 besloot de Raad de tijdelijke verlaging van het recht voor het we gen van kaas In de Stadswaag ook voor het Jaar 1933 te bestendigen. De Commissie van bijstand voor het Markt- vorig Jaar, de meening zijn toegedaan, dat de gemeente dit offer, waarvan het bedrag voor het Jaar 1934 op ongeveer 6000.kan worden gesteld, zal mogen brengen. B. en W stellen voor conform te besluiten. Hoewel de financieels moeilijkheden van de gemeente nog geenszins zijn beëindigd. twijfelen B. en W. niet of ook de Raad zal, evenals het Aldus besloten. Burgemeester en Wethouders stellen «oor te benoemen tot onderwijzer asn de L. school alhier, met ingang van een nader door ons te bepalen datum, den heer L M van der Bijl, thans onderwijzer aan de U. L. school te Noord se harwoude. De voorgedragene werd met alg. st. benoemd. MeJ. CARELS vindt den post drukwerk bij M H. te hoog. Weth. WESTERHOF noemt de kosten van het Verslag niet hoog. Gemeentewerk wat van belang is voor de toekomst, moet gedrukt wor den. Het verslag geeft openbaarheid over alles wat de gemeente betreft en is voor eenieder 5/5 verkrijgbaar. Het college is eender voor uitbreiding dan voor inkrimping; Juist de statistieken en tabellen ge ven de uiterste openbaarheid. Wat de ve'bcuwing aan M. H. betreft, de di recteur heeft alleen enkele vragen gedaan aan den dlr. tan G. W.. die in overleg met zijn wet houder order heeft gegeven. De reken r.g '32 wordt hierna voorloopig vast gesteld. Bij raadsbesluit van 22 October 1931, goedge keurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van 18 November 1931 is als tak van dienst, waarop artikel 252 der gemeentewet van toepassing is te achten, mede aangewezen de keuringsdienst voor waren alhier. Gedeputeerde Staten berichtten later, dat zij bjj nadere overweging van oordeel waren, dat de keuringsdienst niet onder de bepalingen van ge noemd wetsartikel valt. Burgemeester en Wethouders stellen voor het raadsbesluit dienovereenkomstig te wijzigen. -> Als voren. B. en W. stellen voor aan het bestuur der RK Meisjesscholen te Alkmaar, ten behoeve van de onder zijn beheer staande St. Josephschool (gj.o) over het jaar 1932. Ingevolge artikel 100 der Lager Onderwijswet 1920. een vergoeding uit de gemeentekas toe te kennen, van 1234 02. Als voren. vjjf leden der commissie van bijstand voor het sponpark-^ouaernd werden de aftre denden: H. van Drunen, D. Geels, Mr. P. Lan- geveld, A. Sletsma, D. J. Woldendorp. 'oorzitter hebben Burgemeester en Wet- aangewezen wethouder G. van Slinger- Ingekomen was een adres van het Bestuur der Vereeniglng „8t. Joseph” voor de R. K. Jongensscholen alhier, om ten behoeve van de onder zijn beheer staande St. Josephschool (uJ.o.) wegens toename van het aantal lee{--_ wezen adviseert thans het verlaagde tarief, in verband met de voortdurende ongunstige tijds omstandigheden, ook voor het jaar 1934 te laten gelden. Ungen gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken voor het aanschaffen van school boeken, leer- en hulpmiddelen. Burgemeester en Wethouders stellen voor: A. de gevraagde medewerking te verleenen: B. de uit het besluit onder A voortvloeiende uitgave te zijner tijd nader te regelen bij sup pletoire begroeting. Alsvoren. In de raadsvergadering van 5 October jJ. is aan de commissie tot nazien dar gemeente- en bedrijfsrekenlngen over 1932 ter hand gesteld de door het College van B. en W. aangeboden re kening over het jaar 1932 van de gemeente en van de afzonderlijk beheerde takken van dienst. De commissie kan den Raad betreffende deze bescheiden rapporteeren, dat de verschillende rekeningen blijkens daarop gestelde deugdelük- heidverklaring van den Gemeente-controleur door dezen geverifieerd zijn geworden en een en ander behoudens enkele opmerkingen de commissie geen aanleiding heeft gegeven tot het maken van bijzondere bemerkingen. De commissie stelt voor de rekening voorloopig vast te stellen. De heer VOGELAAR meent, dat het Verslag der gemeente wel wat soberder kan worden uit gevoerd; is het niet mogelijk het statistisch werk te verminderen? Het meerder werk aan het gebouw voor M. H. heeft 50 pet. meer van de geraamde kosten ge vorderd. Spr. beeft gehoord, dat dit mede het gevolg is van het feit, dat, ook door den direc teur van het bureau voor Soc. Zaken opdrach ten tot verandering In het gebouw heeft gege- B. en W. stellen voor vast te stellen de ver ordening tot wijziging van de verordening, regelende het van gemeentewege in bruikleen verstrekken van boeken en leermlddelan aan leerlingen van het Gymnasium, van de Han- delsschool en van de Handelsavondscnool. Als voren. p. een adres dd. 4 December 1933 van hot Matuur der IJsclub „Omval", verzoekende ton behoeve van het gereedmaken van een ijsbaan ep de Noordervaart een subsidie uit de gemeen- te-kas te mogen ontvangen. Besloten werd het gevraagd subsidie te ver leenen tot een bedrag van 20 per dag bü goedgekeurd Us, tot een maximum van 14 da gen en onder voorwaarden als vermeld in ons voorstel opgenomen in bijlage no. 143. q. een adres dd. 16 December 1933 van het Bestuur van de afdeeling Alkmaar van den bond van Nederlandsche onderwijsen, verzoe kende ton behoeve van de salarieering voor tü- B. en W. stellen voor de gevraagde medewer king te verleenen tjuv. de verzoeken van het Bestuur der RK Meisjesscholen en van het Bestuur der Vereeniglng ..St. Joseph" voor de RK Jongensscholen te Alkmaar, om gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken, respectie velijk voor het aanschaffen van schoolboeken wegens toename van het aantal leerlingen der Juliaschool (ulo.) en voor het aanschaffen van schoolmeubelen (een schoolbord met 6 schrijf- vlakken en een wandkast) wegens toename van het aantal leerlingen der St. Josephschool (ulo.), waardoor klassesplltsing noodig werd. Als voren. B. en W. stellen voor Ingevolge het verzoek van het bestuur der vereeniglng tot bevorde ring van Christelijk Schoolonderwijs alhier, om gelden uit de gemeentekas ten behoeve van de onder zijn beheer staande Julibnaschool (U L. O.), voor aanschaffing van schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen, de gevraagde medewer king te verleenen en de hieruit voortvloeiende uitgave te zijner tijd nader te regelen bij sup pletoire begrooting. I bui E boo doo tie D toes peel K adr< eeni red gem H over Si «tan adre H< Bger Er 1 dsar In een M< niet snde He doch •en mem dsn; 25.C druk De onre< asl t< Me genhi billijl te ne zoek. De hem maak lijke 1 ha vei I Vot waart billijk Het en W van a zoek Spr van d beurd Ulti las tin gebru Het een v mag i het o (De De door i looser Als caféhi ook w Spr collegi zal m. en tet Iers, i Mr. loglscl lijks a den. moet Onz linger rants Om stemn De van h Ung. De van f het re Niei king tussch dera. lljkhei er de „niet, i steunt De i hoofdi meent vele e midde Vro< grondi motori laagd. Men winke mlng. De Gover vroege Spr r ■egt. Het waken eiacht Als s] begroc dekkir Spr 7 Dec dienst Spr. ■aak lijker ling d Den voor i zullen salan: Spr. Als voor d ■oude: Er i gedaa ren vs ten d: •aging De eerst deeL Er en er kegroi Het hagd niet koden wegge den. B. bU de niet Hikt niet kan i De Ingang van 1 Januari 1934 doet inschrijven bij de Centrale Ziekenkas van den Raad van Ar beid te 's-Gravenhage. Aldus besloten. Met Kerstmis 1933 loopt de huur af van ver schillende landelijke eigendommen aan de ge meente toebehoorende. B. en W. stellen den Raad voor tot verhuring der daarvoor in aanmerking komende perceelen over te gaan. Aldus besloten. houders aangewezen wethouder T. Bonsema. 7e. vjjf leden der commissie van bijstand voor het gemeentelijk pensioen- en ongevallenfonds. Benoemd werden de aftredenden: W. J. Bu- lens, Q. H. Hoijtink, S. J. A. Keesom, C. Venne- ker. J. Vogelaar. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wet houders aangewezen wethouder J. Westerhof. 8e. vijf leden der commissie van bijstand in het beheer van den gemeentereinlglngsdlenst. Benoemd werden de aftredenden: mejuffr. N. Garels. W. J. Bulens, D. Govers Jz., W. van de Vail, D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wet houders aangewezen wethouder G. van Slinger land. 9e. vijf leden der commissie van bijstand voor het marktwezen en den havendienst Benoemd werden de aftredenden: A. Bakker. W. J. Bu lens. D. Govers Jz., V. P. Keijsper, J. Ringers. Tot voorzitter hebben Burgmeester en Wet houders aangewezen wethouder G. van Slinger land 10e Van de heeren C. van Etten en D. W. van Eetten, alhier, hebben B. en W. t verzoek ont vangen voor zich of hun lastgevers te mogen koopen een aan de Oostzijde van de Lyoeum- straat gelegen perceel bouwterrein, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie F. nr. 3071 ge deeltelijk. ter grootte van ongeveft 330 Ml, voor den prijs van f 10.per Ml. Zij stellen voor tot dezen verkoop over gaan. Als voren. Ingevolge de door den Minister van Sociale Zaken voor den keuringsdienst voor waren in het gebied Alkmaar met igang van 1 Januari 1934 vastgestelde personeelformatle, zal de be trekking van veearts bij genoemden dienst ko men te vervallen. Aangezien het verleenen van ontslag aan de zen functionaris tot de competentie van den Raad behoort, stellen B. en W. den Raad voor, aan den heer W. Voorthuijsen. als tijdelijk vee arts bij den keuringsdienst voor waren alhier, wegens reorganisatie van den keuringsdienst, met ingang van 1 Januari 1934 eervol ontslag te verleenen. a Als voren. B. en W. stellen voor voor het Jaar 1934 ten behoeve van de verleening van extra-hulp aan ondersteunde werklooze arbeiders te Alkmaar voor kleedlng, schoeisel, beddegoed, e d. over eenkomstig de voorschriften van bet Nationaal Crisiscomité, vervat In zijn desbetreffende cir culaire van December 1933 een bedrag van ƒ2186.10 ter beschikking te stellen van het plaataelijk Comité voor de verleening van extra- hulp aan werkloozen. wanneer bet Nationaal Crisiscomité hetzelfde bedrag voor dat doel be schikbaar stelt en de totale beschikbare som dus ƒ4372.20 zal kunnen bedragen; deze uitgave nader te regelen bij suppletoire begrooting. Conform besloten. Op voorstel van weth. v. SLINGERLAND werd besloten, ten einde een behoorlijke toe gang te krijgen tot het villapark, dat de ge meente daar denkt te maken (gelach) van de Bergermeer aan te koopen pijn. 700 M2, van de Berger-ringsloot aan den Berger weg; dit perceel in het grondbedrijf in te brengen en de uitga ven te regelen bij suppletoire begrooting De heer Bulens komt ter vergadering Burgemeester en Wethouders stellen I. met ingang van 1 Januari 1934 op te hef fen één betrekking van onderwijzeres van bij stand aan de Nicolaas Beetsschool en In ver band hiermee aan mej. T. Bakker met ingang van 1 Januari 1934 eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres aan de Nicolaas Beetsschool (voorheen gemeenteschool nr. 6) onder dankbe tuiging voor de aan de gemeente bewenen diensten. Alsvoren. a. één lid uit den Raad aan te wijzen (vaca ture G. H. Hoijtink); b. één lid (vacature J. van Gorcuml waar voor B. ep W. in overeenstemming met de aan beveling ontvangen vji den ChristeliJken Be sturenbond d.d. 22 November JJ, de volgende voordracht hebben opgemaakt: J. van Gorcum, E. Smit; c. één lid (vacature P. Termaat). waarvoor B. en W. in overeenstemming met de aanbe veling ontvangen van de Alkmaarsche Ver- eenlglng voor den Handeldrjjvenden en Indu- strlèelen Middenstand d.d. 6 November JJ, de gende voordracht hebben opgemaakt: P. Ter maat, D. Houwing. Alle eerstvoorgedragenen werden met nage noeg algemeene stemmen gekoeen. Bij raadsbesluit werden met afwijking in «oo- verre van de met de gemeenten Egmondblnnen, Limmen en Ursem gesloten overeenkomsten, be treffende gebruik van het gemeente-slachthuis alhier, de eigenaars van in die gemeenten ge storven of In nood gedoode dieren, waarvan het vleesch bij keuring ondeugdelijk werd bevonden, pver 1932 en 1933 van de betaling van het keur loon vrijgesteld. B. en W. stellen voor de getroffen regeling met betrekking tot de vrijstelling van de betaling van keurloonen ook voor de jaren 1934 en 1935 te handhaven. Aldus besloten. De Raad dezer gemeente vergaderde gister middag onder voorzitterschap van burgemees ter Mr W. C. Wendelaar Secretaris: Mr. A. Koeïma. Afwezig de heeren Sletsma en Bulens; de laatste had bericht gezonden iets later te zullen komen. De VOORZITTER opent de vergadering waarna de heer 8TOÜTJE8DIJK opmerkt, dat hij niet een van de deserteurs in de vorige ver gadering was, zooals in het raadsverslag stond. Da VOORZITTER aal hier nota van laten nemen. In de begrooting van het gemeentelijk elec- tridte'tsbedrijf voor 1934 Is de stroomprljs voor bet electriclteltsgebrulk verminderd en wel voor huishoudelijk gebruik van 22 tot 21 ct. per K.W.U. en bij toepassing van het vastrechtta- rlef van 6 tot 5‘cent per K.W.U., terwijl daar naast een tarief zal worden Ingevoerd voor le vering van nachtstroom tegen 2% ct. per K. W. U. B. en W. stellen mitsdien voor de verorde ning. bevattende het tarief voor de levering van electriachen stroom met Inachtneming van het bovenstaande te wijzigen. Aldus besloten. B. en W. stellen ren de af- en overstwftu tingen en rekeningen, lende bedrijven, vereen De heer KEESOM wi normaal hooge kosten voor verpleging per wees kind. In ’31 waren de kcaten totaal f 16.783. In 32 ruim 17.000 Is door reorganisatie geen be zuiniging te krijgen? Voorts zag spr. naast de rekening van het Centrale Ziekenhuis ook gaarne een exploita tie-opzet Spr. is van meening, dat afschrijving afzonderlijk gehouden moet worden van aflos sing; spr. kan zich daarosn niet best vereenlgen met de overgelegde rekening van het Centraal Ziekenhuis; spr. mist er de afschrtivipg lm De heer RINGERS merkt op, dat voor alle vereenigingen niet dezlfde gedragslijn gevolgd wordt t ax subsidle-overschotten Weth. WESTERHOF Wijst er op, dat het Weeshuis zoo duur is vanwege het kleine "getal van pl.m. 20 kinderen; alleen zoü bezuinigd kunnen worden op de loonen, doch die zijn al niet hoog. B. en W. hebben geen bezwaar gemaakt tegen het behouden door sommige vereenigingen van kleine subsidle-saldo’s. De VOORZITTER vindt de opmerkingen van den heer Keesom over het Ziekenhuis belang rijk. Het opmaken van de rekening is echter aan voorschriften gebonden. De heer KEESOM vraagt t-a.v het Weeshuis over te gaan tot gezinsverpleging, hetgeen goed- kooper komt. Het hoeft direct niet te gebeuren, doch het kan onder de oogen gezien worden. Voorts vraagt spr. naast de rekening van het Ziekenhuis een afzonderlijke bedrijfsrekenlng. Weth. WESTERHOF betoogt, dat instand houding van het Weeshuis zJ. wenschelijk is. Conform voorstel van B. en W wordt a h. st. besloten. wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer P. W. Groot en van mevr. T. de Bakker-Droog Het bestuur beveelt bij brief van 13 November IJ. aan: voor regent P. W. Groot, C. L. Bruijn, voor regentes mevr. T. de Bakker-Droog, mevr. J. E. Fischer-Mulder. 4. een regent van het Centraal Ziekenhuis, tot uit. December 1939, wegens periodieke af treding als zoodanig van den heer A. Bakker. Regenten hebben bij brief van 28 October IJ. de volgende aanbeveling Ingezonden: A. Bak ker, Joh. Alferink. 5. een lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs tot uit. December 1940. het r nlet Jul5t acht wegens periodieke aftreding van den heer W. Stromk. De commissie heeft bij brief van 16 November IJ. de volgende aanbeveling Inge zonden: W. Btrolnk, Dr. F. J. Frederlkse. 6. één lid der commissie van toezicht op het gemeentelijk nijverheidsonderwijs, tot uit. De cember 1940, wegens periodieke aftreding van den beer W. Stroink. De commissie heeft bij brief van 10 October JJ. de volgende aanbe veling ingezonden: W. Btrolnk, Dr. F. J. Fre- derikae. 7. twee leden der.commissie van toezicht op het lager onderwijs, tot uit. December 1938, wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer J. N. Kroone en van mevr. A. J. Kaarsemaker-van der Vegte. De commissie heeft bü brief van 10 November 1.1. de volgen de aanbevelingen Ingezonden: a. vacature J. N. Kroone: J. N. Kroone, W. Strubbe; b. vacature mevr A. J. Kaarsemaker-van der Vegte: mevr. A. J. Kaarsemaker-van der Vegte, mevr. P. Bulthuis- Slngwltz. 8. één lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs, tot uit. December 1936, vervanging van den heer Dr. J. Degenaar. die ingevolge art. 3 der bovenaangehaalde verorde ning van rechtswege het lidmaatschap der com missie heeft verloren, omdat hij niet meer de hoedanigheid bezit waarin hij alszoodanig be noemd werd. De commissie heeft bij brief van 10 November JJ. de volgende aanbeveling Inge zonden: C. M. Hoogenboom, H. A Meijer. 9. drie leden van het bestuur der gemeente- lijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbe toon, tot uit. December 1937, wegens periodieke aftreding als zoodanig van de heeren G. H. Hoijtink, J. van Gorcum en P. Termaat. B. en W stellen den Raad voor goed te keu ren een wijziging van de huurovereenkomst met de Ver. „Proeftuin Kennemerland die bericht had, met een kleiner perceel tuingrond te kun nen volstaan, en den vrijkomenden grond, groot 178.70 H.A., met Ingang van 1 Maart 34 te verhuren voor f 286 per jaar op door B en W. te stellen voorwaarden. Aldus besloten, ;9fl c B. en W. stellen den raad voor: 1. goed te keuren de begrooting voor 1934 van: a. de Vereeniglng Klnderkleedlng in ontvang en uitgaaf op 1555.10; b. de Commissie tot huisverzorging in ont vang en uitgaaf op 5059.48; 2. aan genoemde Instellingen voor het 1934. behoudens een mogelijk daarop pader toe te passen vermindering, een subsidie uit de ge meentekas toe te kennen van respectievelijk ten hoogste f 1250.— en 1600.—. Aldus besloten. B. en W. stellen den Raad voor met de gemeente Oude Niedorp en gemeenschappelijke regeling aan te gaan omtrent de toelating van leerlingen uit die gemeente tot de openhgjjLf "iöoo.—nader te regelen bij supptetóirw lagere scholen alhier. Aldus besloten. B. en W. stellen den Raad voor over te gaan: a. tot benoeming voor hét Jaar 1934 van ie verschillende Raadscommissies; le. vijf leden der commissie voor het ont werpen van verordeningen tegen welker over treding straf is bedreigd, waarvan de burge meester, krachtens art. 197 der Gemeentewet, voorzitter is. Benoemd werden de aftredenden; H. van Drunen. D. Geels. O H. Hoijtink, 8. J. A. Kees om, Mr. P. Langeveld. 2e. vijf leden der commissie van bijstand voor de financiën. Benoemd werden de aftredenden; A. Bakker, 8. J. A. Keesom, A. Sletsma, C. Ven- neker, J. Vogelaar. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wet houders aangewezen wethouder J. Westerhof. 3e. vijf leden der commissie van bijstand voor de publieke werken. Benoemd werden de af tredenden: mejuffr N. Carels, H van Drunen, D. Geels, J. Ringers, W. van de Vall. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wet houders aangewezen wethouder H. Klaver. 4e. vijf leden der commissie van bijstand in betrekking tot het beheer en onderhoud van de wandelwegen, de beplanting van straten, we gen en pleinen der gemeente. Benoemd werden de aftredenden: mejuffr. N. Carels. H. van Dru nen. D Geels, J. Ringers, W. van de ValL Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wet houders aangewezen wethouder H. Klaver. 5e. vijf leden der commissie van bijstand voor de llchtbedrijven. Benoemd werden de aftre denden: W. J. Bulens, G. H. Hoijtink, V. P. Kejjsper. A. Sletsma, D J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wet houders aangewezen wethouder T. Bonsema. 6e. vijf leden der commissie van bijstand voor het gemeente-slachthuis. Benoemd werden de aftredenden: D. Geels, D. Govers Jz. V P Keijsper, H. C. Stoutjesdijk, W. van dé VaH. Voor kennisgeving aangenomen. dd. een brief d d. 27 December 1933, nr. 356 H. van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, verzoekende het voorstel van Burgemeester en Wethouders, op genomen In bijlage nr. 154, tot aanstelling van een loodgleter-bankwerker bij den dienst der gemeentewerken, teneinde het loodgieters- en smidswerk In eigen beheer uit te voeren, niet aan te nemen. Gevóegd bü punt 22 der agenda. Ingekomen zijn: a. een brief dd. 23 November 1933, no. 14/24957 van den Commissaris der Koningin in deze provincie, ten gelelde van een afschrift van het Konlnklük Besluit van 11 November 1933, no. 32, waarbij aarPden burgemeester als zoodanig met ingang van 15 Januari 1934 eer vol ontslag is verleend. Aangenomen voor kennisgeving. b. een brief dd. 29 November 1933, no. 153 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurde raads besluit van 9 November 1933, no. 10, tot ver koop van een perceel bouwterrein gelegen aan de Lyceumztraat aan J. O. Schaaf. Alsvoren c. een brief dd. 29 November 1933, no. 173 van hetzelfde College, daarbü de ontvangst be richtende van het raadsbesluit van 16 Novem ber 1933, no. 8, tot wijziging der Algemeene Pqjltle verordening (éénrichtingsverkeer Van dMaMutraait). delijke waarneming gunstiger bepalingen te maken. In handen van B. en W. ter afdoening ge steld. r. een brief dd. 15 December 1933 van het Bestuur van de Alkmaarsche IJsclub, daarbij verzoekende de exploitatie van de ijsbaan op het sportpark aan deze ijsclub op te dragen. In handen van B. en W. om bericht en raad gesteld. s. een adres dd. 9 December 1933 van de N V. van Onroerende goederen „Nooit Ge dacht", daarbü bezwaren Indienende tegen het ontwerp uitbreidingsplan voor den polder Over- die en Achtermeer. De heer C. VENNEKER leest In het adres tusschen de regels door, dat er Iets is gebeurd, dat niet in den haak is; er zün afspraken niet nagekomen; indien B. en W. een fout gemaakt hebben, zag spr. die gaarne hersteld. De VOORZI ei mt acht het nu met het ge- wenschte moment hierover te spreken. De weth. KLAVER onderschrüft dit en acht aanhouding beter. Het adres werd In handen van B. en W. ge steld om bericht en raad. t. een brief dd. 8 December 1933 van K. Winkel c.B. bewoners van de Nieuwpoortslaan, daarbü verzoekende de schutting, ter afschei ding van hunne eigendommen van het sport park. te vervangen door gaas. In handen van B. en W. ter afdoening ge steld. u. een brief dd. 10 December 1933 van H. A. T. Schenau. daarbü verzoekende te bevorderen dat hem door de Gem. Instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon een hoogere steunult- keerlng wordt verleend en hem eenlge dagen per week arbeid In werkverschaffing worden ge- geven. In handen gesteld van het Bestuur der Gein. Instelling Maatsch. Hulpbetoon resp. van B. en W. ter afdoening. v. een afschrift van het Konlnklük Besluit van 7 November 1933, no. 60, waarbü met ver nietiging van het besluit van Gedeputeerde Staten van 20 December 1932, de goedkeuring aan het raadsbesluit vap 18 Februari 1932 tot vaststelling van een plan tot gedeeltelüke her ziening van het uitbreidingsplan „Allernaarder Hout e.ó.” is onthouden. Voor kennisgeving aangenomen. w. een adres dd. 21 December 1933 van het Bestuur van de afd. Alkmaar van de Neder landsche Unie van Chauffeurs en overig auto- mobiel-pernoneei. aangesloten bü den Centr. bond van transportarbeiders, verzoekende bü het verleenen van vergunning voor het inne men van standplaatsen met z.g. taxi's aan de Nassau-Garage, voorwaarden te stellen In het belang van het personeel. De heer GOVERS stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Mej. CARELS vraagt de aandacht van B. en W. voor de arbeidsvoorwaarden en loonen der chauffeurs. De heer v. KEYSPER vraagt of B. en W. een verzoek hebben ontvangen om standplaats voor taxi’s; komt dit nog In den Raad ter sprake? De VOORZrrrEK betoogt, dat er voldoende gelegenheid moet zün om van vervoermiddelen gebruik te maken; er Is echter een busdienst, die met subsidie werkt. Het college heeft den busdienst toegestaan een wüziglng en aanvul ling van de dienstregeling aan te brengen, be sloten geen vaste standplaatsen bulten het Sta tionsplein voor taxi's toe te staan; er staan aah het station 7 taxi's. Nu vaste standplaatsvergunningen worden verleend, meent het college geen voorwaarden te moeten stellen. De heer KEYSPER meent, dat men er hier mee nog niet is. Spr. is van meening, dat er aan het taxibedrüf behoefte komt en a«tit na dere bespreking in het college van deze kwestie gewenscht. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. de zaak als afgedaan beschouwen. In andere grootere gemeenten valt er voor het hebben van vaste standplaatsen voor taxi’s meer te zeggen dan hier. Als men een taxi opbelt, komt- die 'er spoedig genoeg. Handhaving van den busdienst Is een publiek belang, hetgeen de gemeente Iets waard moet zün; van daar het subsidie. Het adres werd In handen van B. en W. ge steld ter afdoening. X. een afschrift van een brief dd. 22 Dec. 1933 van B. en W. aan Ged. Staten dezer pro vincie, met betrekking tot de uitvoering van bet plan tot aanleg van een kanaal van Alk maar naar Kolhom. Voor kennisgeving aangenomen. ü- een adres d.d 22 December 1933, van de Besturen van de afdeellngen Alkmaar van den NederL Bond~*van koffiehuis- en restauratie- houders en slüters en van den Nederl. R. K. Bond van hotel-, café-restauratiehouders en slüters, verzoekende om vermindering van de personeele belasting voor hunne bedrüven. Gevoegd bü punt 7 der agenda. z. een brief d.d. 26 December 1933 van het lid van den raad G. H. Hoütlnk, daarbü verzoe kende aan Burgemeester en Wethouders vragen te mogen stellen omtrent de behandeling van de suppletoire begrooting voor 1934. Besloten werd den heer Hoütlnk de gevraagde gelegenheid te geven aan het eind der vergade ring. aa. een adres d.d 23 December 1933 van de Besturen van onderscheidene bonden en ver eenigingen, verzoekende het voorstel van Bur gemeester en Wethouders, opgenomen tn bülage nr. 154, tot aanstelling van een loodgleter-bank werker bü den dienst der gemeentewerken, ten einde het loodgieters- en smidswerk In eigen beheer uit te voeren, niet aan te nemen Gevoegd bü punt 22 der agenda. bb. een brief d.d. 27 December 1933 van de buurtcommlssle „Spoorstraat", daarbü verzoe kende om de stadsautobussen op het Stations plein andere, althans voor de Spoorstraat betere standplaatsen te doen Innemen. In handen van B. en W. gesteld ter afdoe ning. cc. brieven d.d. 27 December 1933 van de Be sturen van de Arb. Muziekvereen. „Excelsior” en de R. K. Harmonie .JBL Caecllia", daarbü De heer L. Behagen, alhier, heeft gevraagd voor zich of zün lastgevers te mogen koopen een aan den Bergerweg, hoek Nicolaas Beets- kade, gelegen perceel bouwterrein, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie C nr. 3425 ge deeltelijk, ter grootte van ongeveer voor den prüs van f 12.ptr MX B. en W. stellen voor hiertoe over te gaan. Aldus hes lof en B. en W stellen den Raad voor aan J. Glas, te Helloo, of züne lastgevers te verkoopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Bisschep Bottemannestraat. ter grootte van ongeveer 530 M2., voor de som van 7^per MX Aldus besloten. Tot v< houdërs land. He. vüf leden der commissie van büstand voor het grondbedrijf. Benoemd werden de af tredenden H. van Drunen. D. Govers Jz., A. Sletsma, W. van de Vall, D. J. Woldendorp Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wet houders aangewezen wethouder G. van Slinger land. 12e. vüf leden der commissie van büstand vaor het onderwijs. Benoemd werden de aftre denden: A. Bakker, 8. J. A Keesom, H. C. Stout.esdük. J. Vogelaar, D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wet houders den burgemeester aangewezen. Voorts werd overgegaan tot verdeellng van den Raad in afdeellngen voor het jaar 1934, ter voldoening aan het bepaalde bü art. 38 van het Reglement van orde; c tot de benoeming van: 1. een lid van de commissie van toezicht op het Stedelük Muziekpark, tot uit. December 1936, wegens periodieke aftreding als zoodanig var» den heer C. E. Slinger. De commissie heeft bü brief van 6 November JJ. de volgende aan beveling Ingezonden: Albada. De eerstvoorgedragene werd gekozen. 2. een lid van het college van curatoren van Gyuinaeium, vut uit. Ddvcuwcx 1933, we- periodleke aftreding als zoodanig van der. M. Ledeboer. Het college van curatoren heft bü brief van 11 December JJ. de navolgende aanbeveling ingezonden: Mr. A. M. Ledeboer, Mr. G. C. B. van der Feen de LUle. 3. één regent en één regentes van het Bur gerweeshuis, tot uit. December 1937, d. een brief dd. 29 November 1933, no. 172 van hetzelide Codege, daarbü de ontvangst be richtende van het raadsbesluit van 16 Novem ber 1933, no. 9, tot wijziging der Algemeene Po litieverordening (St. Nlcolaasmarkt). Alsvoren e. een brief dd. 29 November 1933, no. 54 van hetzelfde College, ten geleide van net door hen goedgekeurd raadsbesluit van 16 Novem-i ber 1933, no. 9, tot wüziglng van het raadsbe sluit van 1 October 1925 tot instelling eener St. Nlcolaasmarkt (Gem. Blad no. 993). Alsvoren t. een brief dd. 29 November 1933, no. 134 van hetzelfde College, ten gelelde van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 16 Novem ber 1933, no. 6, tot verhooging van het door de gemeente gegarandeerde bedrag der verbou- wingskosten van t badhuis aan het Kweelen- pad van de afd. Alkmaar van de N.H. Vereen. ,JIet Witte KAïls”. Alsvoren g. een brief dd. 29 November 1933, no. 132 van hetzelfdé College, ten gelelde van het door hap goedgekeurd raadsbesluit van 37 Novem ber 1933 no. 10, tot het aangaan van een kas- geldleening. Alsvoren -sq’ h. een brief dd. g December M33, ne 175 van hetzelfde College, ten gelelde van het door ben voor zooveel noodig goedgekeurd raadsbe sluit van 17 November 1933, no. 10, tot goed keuring der begrooting voor 1934 van onder scheidene vereenigingen en tot toekenning van subsldlën aan die vereenigingen. Alsvoren L een brief dd. 6 December 1933, no. 182 vap hetzelfde College, ten gelelde van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 16 Novem ber 1933, no. 5, tot verlenging van den termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaar de woningen Sandersbuurt no. 9 en Lindenlaan BO. 56. Alsvoren J. een brief dd. 13 December 1933, no. 139 van Gedejsuteerde Staten dezer provincie, daar bü berichtende tegen bet raadsbesluit van 18 Met 1933, no. 4, tot wijziging van het Ambtena- ren-regiement voor zooveel betrekking hebben de op de ambtenaren van den keuringsdienst voor waren en van den vleeschkeurlngsdlenst, geene bedenkingen te hebben. Alsvoren k. een afschrift van het Konlnklük Besluit van 8 November 1933, no 23, inhoudende nlet- otitvankelük-verklaring van den Raad in zün beroep tegen het besluit van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland inzake de medewerking «tot de stichting van een büsondere school voor gewoon lager onderwijs, omdat laatstbedoeld besluit inmiddels is vervallen. Alsvoren l. een brief dd. 11 December 1933, no. 33565 J. A. van den Minister van Economische Za ken daarbü mededelende dat de bü raadsbe sluit van 16 November 1933 vastgestelde veror dening tot wüziglng der verordening tot afwü- klng van de bepalingen der Winkelsluitingswet 1930, 8. 460 bü Konlnklük Besluit van 29 No vember 1933, no. 56, is goedgekeurd. Alsvoren m. een proces-vsrbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op g December 1983. Alsvoren n. een brief dd. 14 December 1933, van den heer J. A. Zwarteveen, daarbü verzoekende hem als hoofd der Tesseischadeschool eervol ontslag te verleenen met ingang van een nader doog B. en W. te bepalen datum. Besloten werd het gevraagde eervol ontslag overeenkomstig te verleenen, onder dankbetui ging voor de aan de gemeente bewezen dien step De VOORZITTER herinnert aan het zeer vele goede en nuttige, dat de heer Zwarteveen, ge durende zün 35-jarige werkzaamheid in Alk maar verricht heeft, bü zün verschillende posi ties aan het onderwüs. Sir. betreurt het, dat dit ontslag om géaoud- heldsredenen is gevraagd; deze mensch moet echter geëerbiedigd worden; spr. wenscht den heer Zwarteveen een spoedig herstel toe. (Ap- pllUi.) o. een brief dd. 18 November 1933 van het Comité tot herdenking van het 300-jarig be staan van de Schermeer, daarbij dankzeggende voor de deelneming in het garantiefonds, on der mededeellng dat dit garantiefonds niet be hoeft te worden aangesproken. Veor kennisgeving aangenomen. Wat is Volapuk? gen univerteele taal. B. en W. stellen voor: a. ter vervanging van een aantal bakken ten behoeve van de kaas markt aan te schaffen 10 wagens; b. het Col lege hiervoor een credlet te verleenen 'van be- nun dank betuigende voor het verleend subsidie

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 14