PROVINCIAAL NIEUWS MARK N Wisselkoersen RESTANTEN. opruiming" VRIJDAG 12 JANUARI MIJDRECHT ZAANDAM KINDERDOODSLAG Een jaar gevangenisstraf geëischt VRAGENBUS EGMOND-BINNEN DE OUDE KOLFSPORT MEDEMBLIK Een opleving te Amsterdam? HOORN NIEUWKOOP UITGEEST OUDER-AMSTEL FAILLISSEMENTEN HEEMSKERK OUDKARSPEL ABCOUDE SCHAGEN AARTSWOUD WOGNUM TER AAR WORMERVEER ASSENDELFT Weerbericht HEM—VENHUIZEN AMSTELVEEN WEERE WINKEL BERKHOUT ZEVENHOVEN MGR. H. LEVEN S.V.D. IN WEST-FRIESLAND MOEDER DOODDE HAAR KINDJE KAL VERDIJK IO% korting Schitterend geslaagde Missieavond CASTRICUM Onderzoek naar haar geest vermogens gelast TILErOOM Lange uit Spierdijk i voer n r GEMEENTERAAD d en van toegetreden 38 DONDERDAG tl 3VO. voriaa K.R.O.-avond Donderdagavond werd In de Parkzaal een propaganda-avond voor den KKO. gehouden, waarbij de K.R.O.-boys zich voor het eerst in Hoorn hebben doen hooren. De belang stelling was weer goed te noemen, zoodat de Parkzaal bijkans geheel gevuld was met K.R.O.- luisteraars waaronder velen van bulten Hoorn. Reeds bü het eerste nummer bleek de goede stemming in de zaal aanwezig, welke stemming gaandeweg aangroelde tot enthousiasme en Plet Lustenhouwer en zijn mannen dan ook noopte tot het geven van diverse extra-nummers. Het concert werd onderbroken door een korte propagandaspeech van Paul de Waard, die nog maals wees op de belangen, welke voor ons Ka- tholleker» aan den eigen omroep verbonden züh, en hiervoor rekende op de hulp en medewerking van Katholiek Hoorn en Omgeving. Alles bijeen was het een uitermate geslaagde propaganda-avond welke de banden tusschen de luisteraars en den KJt.O. ongetwijfeld hechter zal hebben gemaakt. Geen candMaat meer voor den Raad. BIJ het Bestuur der R. K Klesvereenlglng is bericht ingekomen, dat de heer Jn. Kloes wenscht af gevoerd te worden van de candidatenlijst voor den Gemeenteraad, waar hü, zooals bekend, op voorkwam. Algemeen armbestuur Met ingang van as. Maandag 15 Januari zal door den administra teur van het algemeen armbestuur kantoor wor den gehouden in perceel Oosterstreng 62, van des voormiddags 9.30 tot 13 uur. Het bureau is dagelijks geopend. Het afstempelen der z.g. vleeschkaarten blijft bepaald op den Maandagmorgen. Herijk van maten en gewichten Op 1 en 2 Maart zal in deze gemeente de Ijk en herijk van maten en gewichten plaats hebben. Garde, gaan luisteren. Benoemd De heer Dr. 3. Broeken® is door B. en W. belast met den dooden schouw voor het jaar 1034. d d t. d 8 al Voetbalwedstrijden. Zondag speelt 8. V. A. 3 om 13 uur thuis tegen H. 8. V. 2 uit Helloo Reeds eerder heeft men van dit elftal met groo ve cijfers verloren, zoodat een gelijk spel- zou meevallen. Om twee uur volgt 6. V. A. 1 tegen 8.V.F. 1. Van deze Amsterdammers is uit met 1 gewonnen. Het zou al gek moeten loopen, indien bet nu een nederlaag sou worden. De HvnBtoig - Het aantal'inwoners op 31 Dec. 1833 bedroeg 3843. In 1933 vestigden zich in de gemeente 168 personen en werden 45 kin deren geboren. Er vertrokken 179 inwoners en stierven er 30. Totaal aantal inwoners op 31 Dec. 1933 3846. Grasgewas Bü een verhuring van het gras gewas ten behoeve van den Weelpolder gingen vlug van de hand, perceel 1 T. Schekkerman voor f 31; perceel 3 J. Hemke voor f 41; perceel 3 L. Komen voor f 41; perceel 4 F. de Beurs vqpr f 6. Alles zooals het vorige Jaar. oprichtingsvergadering .Vrijwillige Brand- Verkooping Een woonhuis - n erf en 1.1520 H. A. bouwland, eigendom van den heer Beersteker werd door de Noorder Spaarkas te Warmen hulsen voor f 3100 gekocht. Uitvoering As Zondag *s avonds 7 uur zal in het R. K. Bondsgebouw de tweede uitvoering gadering door den beer Klaver aan den voor- ^plaats bebben van de Marla-Cougregatie. Bevolking stabiel. Op 1 Jan. 1934 telde onze gemeente 3846 inwoners tegen 3843 op 1 Jan. 1933. 8.11 59.15 34 57 48.17 36.30 42.90 40 90 1.58*4 13.05 73714 20-50 1 i 3 f c c e V n n g< gi Ir rl re <k 19 SU Se te( ck streken Mon de de Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid Verwachting: In bet Westep stormachtige Zuidelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken, mogelljk eenige regen en zachter; in toosten matige Zuidelijke wind, zwaarbewolkt of be trokken, weinig of geen neerslag en iets zachter. Verdere vooruitzichtenWeinig verandering. Zon op 807 onder 4.00 Licht op 439 15 Januari N. M. Vraag: Is serie 17608 no. 16 van de Holland- sche Grondcredietbank reeds uitgeloot? Antwoord: Neen. Vraag: Hoeveel Rjjnlandsche Roeden bevat 1 H.A. in de provinciën Drente en Groningen? Antw.: Dit is in alle provincies hetzelfde. nX 700 Rijnlandsche Roeden per 1 H.A. Vraag: Kan men luchtpost verzenden van Amsterdam of Rotterdam naar Canada en van Amsterdam of Rotterdam naar de Phllippünen? Antw.: De luchtpost van Amsterdam of Rot terdam naar Canada gaat per schip naar New- York en vervolgens per vliegtuig naar Canada. De luchtpost van Amsterdam naar de Philip- pünen gaat per wekeljjksch vliegtuig naar Ned.- Indië en vandaar per vliegtuig naar de Phl- Uppjjnen.'Belde zijn dus mogelljk. Nedgrlandsch fabrikaat Ook Zaandam zal bezoek ontvangen van de reizende tentoonstel ling van Nederlandsch Fabrikaat. Deze expositie zal Woensdag 17 dezer worden geopend in het Wapen van Amsterdam, waarbij Burgemeester Ter Laan het openingswoord zal spreken. 1 1 1 I e E ee de m. lui bo j SU P* 1 ka set da vai ent 31 Feestavond B. V. L. Donderdag 18 Januari des avonds 7.15 uur, wordt in het R. K. Ver- eenlgingsgebouw eene feestvergadering gehou den voor <>e leden vap den B. V. L. met hun dames. In deze bijeenkomst vindt de prijsuitreiking plaats van de schietwedstrijden, terwijl de too- neelvereenlging „Ons Genoegen” medewerking zal verleenen door het opvoeren van het blij spel in drie bedrijven „De man zonder Geheu gen”. 36.30 41- 40.90 159*4 1X05 737H P.V.C.A. P.V.CA. heeft het nieuwe •Jaar goed Ingezet, door van N.VA. te winnen met 63. In totaal zijn nu 0 wedstrijden gespeeld, waarvan er 8 zijn gewonnen en één gelijk, zoo dat P.V.C.A. noch steeds ongeslagen bovenaan staat, met een voorsprong van 3 punten op No. 3. Nog twee wedstrijden behoeven er ge wonnen te worden en P.V.C.A. legt beslag op het kampioenschap van de vierde klasse D. H. B. De junioren kregen een nederlaag te slik ken van 8.V.O. met 40. Vasthouden junioren, en niet opgeven. Program voor Zondag 14 Januari. Ouderkerk: F.ÏA. 3—P.V.C.A. 1. Aanvang 12 uur. Abcoude: P.V.C-A. aUnity b. Aan vang 1230 Uur. Dub aa. Zondag weer aanpakken P.V.CA.ers. 35009 Tegen overgave van deze annonce ontvangt elke kijker een geschenk. C Scl hai 110 me vlu bol 103: «eb T den een aan dek dee als deel Bob mai T dln( 0 O vtak O den hol bedi Luc is e ring Uitbetaling De zuivelfabriek „De Hoop” be taalde over het tijdvak van 1 tot 15 December aan haar leveranciers 506 ct. par K.G. melk, dX 6.16 ct. per liter. zltter gedaan verzoek, deelde deze mede een onderhoud te hebben gehad met zijn collega van Akersloot, waarbij deze laatste toezegde den voorzitter onmlddellljk te zullen inlichten, wan neer het belang van deze gemeente kan be vorderd worden. Met aanvragen tot plaatsing van eenige lantaarns op diverse punten In de gemeente, werd deze raadsvergadering gesloteh. K. 3L Propagandaclnb „St. WUlibronT. Woens- avood 17 Jan. zal de R. K. Prop, club, alhier, om 8 uur in het Patronaat een zeer belangrijke algemeene ledenvergadering houden. Verschei dene voorstellen zullen worden Ingediend, o. a. een voorstel om de „Amstelklokken” te ver- rijken met puzzles voor de Jeugd en een voor stel van de K. R. O.-commissie om de K.R O - boys In Amstelveen te laten komen. Besproken zal worden het aanstaande neomisten; feest op 26 Mei on bet eerste lustrum der club op 39 MeL Het bestuur verwacht alle leden. Nieuwe leden kunnen geïntroduceerd worden. Telegraaf- en telefoonverkeer gestoord Van af Dinsdagavond is het dorp Mijdrecht voor alle verkeer per draad met de omliggende gemeen ten verstoken, tengevolge van den ijzel, waar door zoowel in de richting Amsterdam als naar de Vechtstreek eenige palen zijn omgevallen en draden afgeknapt. Ook degenen, die In sluitingstijd doorverbin ding met Amsterdam hebben, zün van dit com municatiemiddel verstoken. Stotkoersen. Heden 8.12 59.14 9.74M 3456H O.17H Crisis Het plaatselijk crisiscomité ontplooit een flinke actie. Een oproep om steun leverde als eerste H.‘st 125 op. Deze week werden 15 ton eierkolen gedistribueerd. Een verloting Is loopende cn op 21 Jan. zal een speldjesdag ge houden worden. Paal afgereden Een vrachtauto uit Noord- Brabant geraakte op de kade alhier even den koers kwijt, met het gevolg, dat hij tegen een der palen van het hoogspanningsnet der P.UE. M. botste, waardoor de paal finaal afknapte. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Adolf Kolping Na een lange rustperiode gaat het eerste elftal Zondag naar A. 8. O. 1, e Zoeterwoude. Het tweede ontvangt thuis DOS 4, Voor de overige elftallen nog niets of ficieels.' Burg, stand. Geboren Jacob, z. vanP. Blok ker en 8. Pagano. Ida Anna. d. van B. Praat en M. Kampen. Anhonia Jacoba Hester, d. van H. de Nljs en H Hofmeester. Odertrouwd: W. Hoep. 37 J., landarbeider, te Anna Pauwlona en A. Wal, 19 J., zonder be roep. te Cchagen. Overleden: D. Smit, oud 83 j. J. de Beurs, oud 88 J. Gevonden In het parochiehuis is na het symphonle-concert een gouden ring gevonden. Inlichtingen zün verkrijgbaar bü den concierge van het gebouw, den heer A. Hogenes. Brandstoffen erisiscomité Door het plaatse lijk crisiscomité is via het Nationaal Crisis Co mité te Den Haag ontvangen circa twee honderd mud eierkolen, welke door bemiddeling van den brandstoffen-handelaar van der Vaart bij de werkloozen en ondersteunden wordt bezorgd. De Kromme Mijdrecht weer bevaarbaar Dinsdagavond Is door een ijsbreker een slob ge maakt door de Kromme Mijdrecht vanaf het opengebroken gedeelte nabij Uithoorn tot aan het Woerdensche Verlaat. Het ijs bood op ver schillende plaatsen veel tegenstand, zoodat de ijsbreker zwaar werk had. Het publiek toonde veel belangstelling. Bevolking 1933 Gedurende het jaar 1933 hebben zich in deze gemeente gevestigd 55 mann. en 83 vr. personen, te zamen 143, terwijl zijn af geschreven 111 mann. en 123 vr. personen, te zamen 234. Alzoo meer vertrokken dan ingeko men 91 personen. R.K. Tooneelvereeniging „Ons Genoegen” Bovengenoemde vereeniglng beeft in studie ge nomen „TrulsJe Meijer”, door J. Grosfeld en Leo Post. De opvoering zal in den vastenavond tijd geschieden. Twee drukke vergaderingen. Woensdag avond waren alhier twee vergaderingen uitge schreven, de eerste in „1 Wapen van Medem- bllk” vanwege de fascisten-vereenlglng, de an dere In café Roemer van het N.V.V. Reeds te voren was over deze vergaderingen druk ge sproken; een groote menigte bevond zich dan ook voor de vergaderlokalen. In verband hier mede was de politiemacht danig versterkt en waren talrijke rtjksreldwachters aanwezig. Waarschijnlijk In verband hiermede kwamen geen ongeregeldheden voor. Mgr. Leven toe. Na Mgr. Leven te hebben begroet als den hieuwen geestelijken vader der Flores-Missle, ging spr. na hoe nu 20 Jaar geleden Pater de Lange uit Spierdijk Dn propagandatocht in Damnleuws De R. K. Damvereenlging A. L. T. O. alhier, die verleden jaar Is opgericht heeft zich aangesloten bij den Ned. ft JL Dam bond in de tweede klasse. De eerste competltie-wedstrijd wordt gehou den op 17 Januari aA. in hotel Verhaar. A. L. T. O. zal spelen tegen St. Canlrius II van Wilnis. Wü ruimen op een groot aantal restanten van deries gemaakte HEEREN EN JONGEN! COHUMES tegen sterk verlaagde prijzen. TUdens de opruiming op allo nieuwste gemaakte goederen AMSTERDAM Nieuwendijk 184, to BeunpaMapu Tüdelük TeL 38870. Imtallarie burgemeester Draayer. De instal latie van mr. A. G. Draayer, als burgemeester van Wormerveer zal Dinsdag 16 Januari, des namiddags 3 uur In een daartoe speciaal be legde raadsvergadering plaats bebben. Na afloop zal de nieuw benoemde in J5e pleuwe Sociëteit" aan de burgerij gelegenheid geven tot kennismaking. a’le hlarvergaderden voor Mgr. Leven gevoelen. Namens dt familieleden der West Friesche staten en studenten sprak de heer E. Groot Voor de Haarlemsche rechtbank stond he denmorgen terecht mej. E. P. te Haarlem ver dacht van kinderdoodslag. In deze zaak waren zes getuigen gedagvaard, waaronder als deskundigen de doktoren Floor en J. P. L. Hulst. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. De Officier van Justitie eischte een Jaar ge vangenisstraf. De?*verdedlger, Mr. A. van Leyenhorst, wierp op, dat het kind niet gedood was, maar dat het was blijven liggen zonder verzorging, waar door het gestorven was. Uitspraak 25 Januari. Geslaagd Voor het Mercurlus-dlploma Duitsche Handelscorrespondentie slaagde onze stadgenoot J. IJssendoorn. Werkloosheid. Op 31 December 1933 ston den bij de plaatselijke arbeidsbemiddeling In geschreven 38 geheel werkloozen en 12 gedeel telijk werkloozen (deze groep omvat de trans portarbeiders afkomstig van „De Koophan del”). Deze getallen waren op 30 November 1933 resp. 2 en 11, het groote verschil vond zijn oorzaak In de verminderde werkgelegenheid op de inmaakfabriek hier ter plaatse en hef in treden van de vorst. Brandweer Ter kennis van de ingezetenen wordt gebracht dat de handbrandspuit, gesta- tionneerd te Nes, buiten gebruik wordt gesteld. Aan het personeel der spuit Is eervol ontslag verleend, met dankbetuiging voor de bewezen diensten. Verder is van belang de vestiging van tele foon ten huize van den heer G. 8. Schoenma ker, Rondehoep-West 16. waar men zich te al len tijde (dag en nacht) kan vervoegen voor het doen van brandmeldingen. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia Wil helmina, d. van J. B. Bon en G. M. v. Leeuwen; Hermanus Wilhelmus, z. van A. S. de Konlng en T. C. NickeL Vrijwillige brandweer Woensdagavond vond ten gemeentehuize de plaats van de vereeniglng weer Hem en Venhuizen”. Tot de vereeniglng waren leden. Het bestuur der vereeniglng zal bestaan uit den burgemeester als voorzitter, de heeren Jb. Ruljter Pz., vice-voorzitter; J. Duin, admini strateur; K. Balk Hz., G. Kaag Sr. en J. Hooy- berg. De bediening van de brandkranen en motor- brandspuit werd door het gemeentebestuur aan de vereeniglng overgedragen. Besloten werd, dat voor de afdeelingen Ven huizen en *t Weyver de plaatsen van brand melding op de brandspuithuizen zullen worden aangegeven, en voor de afdeellng Hem boven het aanplakbord in de Kerkbuurt, terwijl een. ruime publicatie aan de brandmeldpiaatoen zal worden gegeven. De overblljvende handbrandspuit zal worden geplaatst in De Weed, waar de bewoners zich tot vrijwillige bediening bereid verklaarden. Een onderzcheidlngsteeken. bestaand* uit een brandweerboofddeksel, werd aan het personeel uitgereikt. Het personeel van de voormalige brandweer In de drie afdeelingen, is door B. en W. wegens deze reorganisatie eervol ontslagen. Eierveiling Deze week werden alhier op de eierenveiling alhier aangevoerd 2940 leren. D prijzen bedroegen f 3.10—3.80 per 100 stuks. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: N. A. Groen in t Woud oud 26 Jaren, wonende te Al- phen aan den Rijn en J. Pleterse, oud 26 Jaren. Vergunning loterij Door B. en W. is aan het Crisiscomité vergunning verleend tot het houden van een verloting bij een op 36 Jan. aa. te geven Uefdadlgheldsconoert. Woensdagmiddag kwam de raad dezer ge meente in voltallige openbare vergadering bij een. o Uit de Nieuwjaarsrede van den voorzitter bleek, dat defbevolking in bet afgeloopen jaar met 52 personen was toegenomen en thans 4096 Ingetenen bedroeg. Momenteel staan 200 werk loozen ingeschreven. Aan de behandeling is nu: In verband met het sluiten van een lijde lijke geldleening wordt voorgesteld een nieuw besluit te nemen, waarin wordt bepaald dat de rente zal bedragen hoogstens 1H pCt- boven de promesse-disconto der Nederlandache Bank in plaats zooals in bet reeds genomen besluit was vermeld van 1 pCt. Voorzitter deelt allereerst mede, dat door ver mindering van de flnancleele ultkeering door het Rijk met 4 pCt. en de verminderde werk- loozensubsldie tot het 45/76ste gedeelte van de ultkeering over 1933, er een tekort op de ge- meentebegroottng Is ontstaan van ƒ13.000.-, zoodoende is de gemeentebegrooting niet klop pend meer. Aan werklocoensteun werd over 1933 door de gemeente f 60.000 en aan 1 Armbestuur in t zelfde tijdsverloop 25.000.dus in totaal ƒ85.000.uitgegeven. Daarna wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen geaccepteerd. Bij een schrijven van heeren Gedeputeerde Staten in zake de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger, waaruit blijkt dat zij geen bezwaar hebben tegen de heffing van 8% pCt. pensioensbijdrage, doch de lijdelijke korting willen handhaven en die korting dan zullen berekenen van het bedrag der jaarwed den verminderd met het bedrag hetwelk wegens pensioensbijdragen wordt verhaald en hierover gaarne het gevoelen van den Raad en van bur gemeester en wethouders zouden vernemen, met de stem van den heer Apeldoorn tegen het ad vies van B- en W. op te volgen en alleen de 8'4 PCt. toe te passen. Behandeld werd een schrijven van eenige werkloozen van 31 November 1933, waarbij zij verschillende elschen stellen. Burgemeester en wethouders stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. O m. wordt gevraagd om meer steun, gratis geneeskundige behandeling; een wekelijkach kolenloon van 250. De heer Klngma merkt op dat het verlangen- HJstje minstens 5 wenschen inhoudt, waarvan de inwilliging buiten de macht van den Raad ligt. De Raad is het hiermede volkomen eens «n neemt het verzoek voor kennisgeving aan. B. en W. stellen voor hen te machtigen aan het erisiscomité hier ter plaatse voor de eerste helft van 1934 een bedrag uit te keeren van f 183.70 voor extra-steun aan de werklooaen. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel goedgekeurd. Hierna volgden eenige opmerkingen betref fende de uttkeerlngen, waarbij aan *t licht kwam, dat de vakafdeelingen het bun toebe deelde werk van zich hadden afgewvnteld- De heer Twaalfhoven uitte dan ook terecht den wensch, dat deze afdeelingen in den vervolge beter hunne verantwoordelijkheid zouden be grijpen. Inzake uitbreiding van het 4 leden tellende armbestuur, was bericht Ingekomen van het ge noemde armbestuur, waarin, met uitsondering van den heer Vljlbrief, geen uitbreiding ge- wenscht werd. Waar mededeellngen van bet raadslid Twaalf hoven niet in overeenstemming waren met den inhoud van het schrijven van het armbestuur, werd op. verzoek van dit raadslid het onder havige punt tot een volgende vergadering aange houden. In verband met een in de vorige raadsver- Graalnleuws Zondag na de Hoogmis club voor de kleine afdeellng. ook de Krulsklnderen van 12 tot 13 Jaar worden dan verwach. Nie mand mag onbreken! Direct na het Lof club voor de leden van de tweede afdeellng. Half vier voor leden boven de 17 jaar. Een dringend verzoek vooral ook aan de oudere leden om aanwezig te zijn. Dus alle leden Zondag naar het clubhuis. Denkt eens na, wat er deze maand nog gebeuren moet! reldljjke zaken zijn wij flinke Nederlanders. De Pastoor dankte de leden voor het vertrouwen en deze onderscheiding ook namens de andere twee heeren. Wü zullen niets onbeproefd la ten de afdeellng grooter en sterker te maken. Door den heer Vllelander werd het nieuwe vaandel uitgereikt aan den voorzitter van de Commissie, Jhr. de Muralt. Niet nalaten willen wü, dank te brengen aan de leden van de Vaandel-commissie, die in zoo n kort tüdsbestek de gelden bü elkaar hebben weten te krügen. De Burgemeester reikte dit vaandel over aan den hejr de Goede, den leider der afdeellng (applaus). Luitenant Bordewük sprak nog een geestig woordje, waarna werd overgegaan tot het ver- toonen van een film, die ons bracht in het schoone Zwitserland. Ook zagen wü de groote jubileumfeesten van 1923 in Amsterdam' en tot slot een paar leuke kluchtfllms. Het duo VerhoefZevenhoven verscheen ook op het tooneel met mooie voordrachten. Verder werd de avond opgeluisterd met gra- mofoonmuziek. Vermelden wü nog. dat ».s Dinsdag des avonds te half acht een propaganda-avond zal gehouden worden in het café Verhoef te Pape- veer. Dien avond zal als spreker optreden de heer H. Chr. Jansen, voorzitter van de Ka tholieke Garde. Wü raden eenieder aan te De Arrondissements-Recbtbank te Haarlem heeft op 9 Januari JX failliet verklaard: E. A, M. v. Looy, bloembollenkweeker handelaar, wonende te Heemstede. Curator mr. K. A. F. J. Pliester, Haarlem. J. d. Berg straat 6. Rechter-commissaris mr. A. LM. van BerckeL Opgeheven is het navolgende faillissement: 3. Bas te Wormerveer. Curator mr. H. M. O. Dekhuyzen te Zaandam. Vernietigd is op grond van verzet het faillis sement van: H. Wever, aannemer, wonende te Heemstede. Curator mr. J. G. Bettlnk, Haarlem. Geëindigd zün door homologatie van het ac- coord de faillissementen van: KI. Baarse te Aalsmeer. J. Baarse te Aalsmeer. De Handelsvennootschap onder de firma K. en 3. Baarse te Aalsmeer. In deze 3 faillissementen is curator, mr. L. G. v. Dam, Haarlem. In „De Roode Leeuw” te Amsterdam vond Woensdag een büeenkomst plaats van kolf- Uefhebbers te Amsterdam om te geraken tot op richting van een kolfvereeniglng te Amsterdam. Staande ter vergadering gaven zich >weds definitief 12 leden op, terwül een tiental zeggingen uit Weesp ontvangen werd De vergadering werd gepresideerd door den heer M J. Ridder uit Koog a. d. Zaan, secre taris van den Nederlandschen Kolf-Bond, bü ontstentenis van den voorzitter, den heer dr. van Baaien Blanken. Een voorloopige commissie werd benoemd, be staande uit de heeren K. v. d. Knoop, M. D. Kalker Jr., J. Joman en Max Kalker. Laatst genoemde zal als secretaris fungeeren, zün adres is N. Keizersgracht 92. Als secretaris voor bui tenleden zal optreden de heer G. Melten uit Rüswük, Verhagen Metmanstraat 5. Op 25 Januari as. zal'in „De Roode Leeuw” wederom een bijeenkomst plaats vinden en zul len door het voorloopige comité de nader uit gewerkte plannen medegedeeld worden en zal men overgaan tot de oprichting van een defini tieve kolfvereeniging. Vele katholieken van West-Frlesland heb ben Donderdagavond in een van missie-geest- orlft sprankelende bijeenkomst de eer genoten «amen te rijn met den nieuw-benoemden Apos tolisch Vocaris der Kleine Soenda-ellanden Z. H. Exc. Mgr. H. Léven van de Congregatie van het Goddelijk Woord te Steüi. In hotel Bulteman te Westwoud waren niet minder dan vljf-en-veertlg families van paters en studenten samengekomen uit alle t van het gewest, ja zelfs daarbuiten uit hikendam en Volendam en Helloo. Met geestelüken en wereldlüke autoriteiten uit dekenaten Hoorn en Wervershoof, vulden zü de «roote zaal tot in de uiterste hoeken. Voorafgegaan van eenige bruidjes, vergezeld van pastoor L. Th. Mulder uit Westwoud. Pa ter M. van Es uit Helvoirt, Pater Jac. Bakker Uit Wervershoof en Pater 8. Buis uit Medem- blik begfa Mgr. I^ven, begeleid door burge- meester G. P Haverkamp, J. de Groot en S Slot, leden van het regellngscomlté, zich door de versierde feestzaal naar degereserveerde plaatsen, bartelük begroet door de geestdrif tige menigte Nadat Mgr. een decoratief ver- rierd feestprogramma was aangeboden, zon hop een Hierna Kiesvereeniging Maandag houdt de Kies- vereeniglng ..Kiesrecht is Kiesplicht” een ver gadering voor ieder toegankelijk, waarop de heer Jac. Groen, lid der Tweede Kamer, een onderwerp zal behandelen speciaal voor de Eg- mondsche tuin- en landbouwers van belang. dit gewest voor de congeregatie van Het God- delük Woord was begonnen. Sinds dien zün ze gekomen en opgetrokken, leder jaar meer, de studenten naar het Mlssie-huis te Uden. In de afgeloonen jaren steeg het aantaltot zestig, van wie er nu reeds een 20-tal als missionaris werken in de P’ores-Mlssle en straks als Mgr. Leven voor de eerste maal de H. Priesterwij ding zal toedienen, zullen er weer twee wüde- llngen uit West Friesland bü zün. Het trots en fierheid, aldus spr., herdenken Wü. dat deze zonen en onze broeders, uw me dewerkers zün in het schoone Insulinde. Met ongeduld wachtten de missionarissen de komst van hun nieuwen Bisschop af. want men wil hem hooren sureken over Ho'land en West- Frlesland en over dezen avond. Hiermee was het den populairen Pater 8. BUls. geboortig uit Medemblik, die zün ver- tooning begon met een prachtige serie licht beelden uit de Flores-Missie en deze met een begeesterende lezing toelichtte en verduidelijk te. Gedurende de pauze onderhield Mgr. Leven «ich met elke familie afzonderlük. Dat deze dit op hoogen prijs ste'den behoeft biet gezegd te worden, te meer, daar Mgr. alle West-Friesche missionarissen van nabü reeds kent en de bespreking dus een Intiem karak ter kreeg. Nadat het R. K. Zangkoor zich in een feest- «ang nogmaals had doen hooren en alle aan wezigen het Missie-vlaggenlied hadden gezon gen nam Mgr. Leven zelf het woord om zün dierbaren vrienden zün groote Voldoening te betuigen voor den prachtig georganlseerden avond, waarvoor hij het comité zeer hartelijk dankte. Aan de familie gaf Mgr. de verzekering de groeten uit West-Frlesland te zul'en overbren gen naar Flores en te zullen verhalen van deze heerlijke bijeenkomst. Met Gods wil hoopt Mgr. Leven tenslotte in 1940 na zün bezoek aan den H. Vader, hier weer te verschünen om zoo de band van vriend schap te bevestigen, welke Mgr. Leven met het «even van den Bisschoppelüken zegen besloot. (Ongecorrigeerd). Burgerlijke stand Geboren: Victor Simon, zoon van J. Kijzers en G. van Weenen. Overleden: Alberdina Gerritsen, oud 75 jaar, echtgenoote van H. C. van Kerkhof; Catharina van der Weerdl, oud 30 Jaar, wonende te Am sterdam. Secretarie Als gevolg van het in de Jong ste vergadering van den Raad aangenomen be sluit tot het aanvullen van de salarisverorde ning voor het gemeente personeel is door bur gemeester en Wethouders dezer gemeente in vasten dienst aangesteld als vierde ambtenaar ter secretarie de heer H. Nielen, tot heden als volontair ter secretarie werkzaam. Tevens is als fitte In vasten dienst aange stemd L. Beentjes, die tot heden als zoodanig op arbeidscontract is werkzaam geweest. Drankwet Door Gedeputeerde Staten van Noordholland is een hotelvergunning Ingevolge de Drankwet verleend aan Th. Hüman, alhier en wel in de zaak voorheen gedreven door L. Kooter, Café-restaurant en hotel bedrijf MaJa, staande aan de Mlent tegenover den spoorweg overgang naar Duin en Bosch. Pelikaan-comlté Naar wü vernemen is docr den burgemeester dezer gemeente een op roep tot de bevolking gericht om medewerking tot het büeenbrengen van gelden voor het Pelikaan-comlté, waardoor men hoopt te ver krijgen, dat een fonds kan worden gevormd ten dienste van de luchtvaart en mede zal wor den bereikt dat de historische vlucht van Smimoff en de zünen in de toekomst niet zal worden vergeten, maar nog lang bü de bevol king van de lage landen bü de zee bekend zal blüven. Aantal werkloozen Naar wij vernemen Is het aantal werkloozen deze week nog ongeveer 160. Dit getal is den vorigen winter nooit be reikt. Bovendien zün deze week nog een tiental arbeiders blüvend te werk gesteld op het Prov. landgoed, terwijl door bedrüven en het staats bedrijf van de posterijen eenige arbeiders voor enkele dagen zün te werk gesteld kunnen worden. Collecte Crisiscomité In den loop der vol gende week zal wederom een collecte langs de huizen worden gehouden ten bate van het plaat- selük Crisiscomité. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond veer tien dagen geleden terecht de 22-jarige ge huwde vrouw E. M.T„ die op 14 November JJ. in haar woning aan de Stormstraat te Haar lem haar tweejarig zoontje zoo ernstig mishan delde, dat het kind spoedig daarna aan de ge volgen overleed. ZU had bet zlekelüke kind met haar vuist op den grond geslagen en toen op het buikje ge trapt De officier van Justitie eischte wegens het toebrengen van llchamelük letsel den dood ten gevolge hebbende en de omstandigheden in aanmerking nemende acht jaar gevangenis straf. De verdediger mr. 3. Slotemaker vroeg tn- winnlng van een voorlichtings- en psychiatrisch rapport. De rechtbank. Donderdagmorgen uitspraak doende, verwees de zaak terug naar den rech- ter-conunisaaris, teneinde een onderzoek in te stellen naar de geestvermogens van verdachte. ALKMAAR. 22 Jan. Kaasmarkt.^Aafl stapels. 54000 K.G. 38 fabr. kl. 31.00, 3 kl. 31.00. Handel goed. AVENHORN 11 Jan. Coöp. Land- en Tuin bouw- en Markteer. Avenhorn en Omstr. per zak wan 15 K.G., Roode kool 2.50—3.50, 1 80 per 100 K.G. 20500 H203 40. gewone maat 3 003 30 per 100 K.G. 3000 K.G. groote Bleten 8 00. 5000 K.G. kleine Bleten 1B0200 per 100 K.G. 9000 K.G. Wortelen: Flakkee. verbeterde 3 00 —3.40 per 100 K.G. BRPEK OP LANGENDLJK. 12“ Jan. 18000 K.G. Roode kool 1.90—3 60, 30000 K.G. Gele kool 1.40—2.70. 20000 K.G. Deensche Witte kool I. 60—4.00. 20000 K.G. Uien: Gele Uien 2.60— 330, Gele Drielingen 130—150. BOVENKARSPEL.. 11 Jan. ,X)e Tuinbouw” 624H baal Uien: grof 1.10—1.45. groote gele 130 —155. drielingen 0.550.60 per baal. 1800 K.G, a Roode kool 205. 1800 K.G. Gele kool 6.00 per Iflfl K.G. Tulpen: Theeroos 28 cent. Copland 19 ceut, s Progrea 26 cent. Pierson 2728 cent. La Reine 29 cent, Victor 45 cent. Crimson 26 cent, Pr. v. O. 82 cent. Gen. de Wet 27 cent, Murillo 28 cent. Aanvoer 653 bos. BLOKKER. 10 Jan. „Op Hoop van Zegen” Boerenkool 1.50. Zoete Appelen 5.7030. Noten 16.00. Bellefleur 5.40—1350. Br. Seedling 9.40 II. 70, Goudretnet 10.60—19.90. G rat looi 5 70— 8.80. Pr v. Engeland 700—1500. Wlnterjannen 8.0010.30. Wlnterlouw 7.20—10 70. HOOPDDORP. 11 Jan. Boeren noteertngen Granen en Zaden. Rogge 705-7.75, Ch. Gerat 4505.00, Wlntergerst 4.00—5.00. Haver 550— 6.00. Dulvenboonen 850#00. Paardentxxmen 6.006.50, Bruine Boonep 8.75050. Groene Erwten 8.OO—#00. Vale Erwten 11.00__12 00. Gele Mosterd 12 00—13 00, Kanarlezaad 6.006.50, Karwljzaad 29 0030.00, Blauwmaanzaad 19.00— 20 00. Per 100 K.G. LELDEN. Codp. Groenten-, Fruit- en Bloemen- velllngver. ..Lelden en Omstreken” Roode kool 6.1011.90. Savoye kool 5.709.50. Groene kool 1.003.30. Prei 0.70250. Kropsalade 2 00 4.90, Selderie 1.50—3.00. Knolaelderle 0.702.40 per 100 atuka. Kroten gek. 3.007.00, Witlof 16.00 _26 00. Boerenkool 2.406.00. Uien 0071.10, Wortelen 0.62150. Spruiten I 10.001700. idem II 5.001200 per 100 K.G. Andijvie 050—1.00 p. kUt. LELDEN. Melkvelllng ..Lelden” Week van 14 20 Jan. Consumptie melk le klas 8 75. 2e klas 6.50, 3e klas 605. Industrlemslk 5.106.40. NOORD-SCHAR WO UDE, 12 Jan. 7500 K.G. Uien: Drielingen 120—130. Uien 3.20 350, Grove Uien 2.70—200. 300 K.G. Peen 3.70. 93600 K.G. Roode kool 1004.20, idem doorschot 1.70 —3.70. 54000 KG D. Witte kool 3.10—4.10, id. doorschot 3 <XL_350. 41300 K.G Gele kooi 1.40 2.70. idem doorschot 1.40100. WARMENHUIZEN. 11 Jan. Uien 330—6.40. groote uien 2003.00. drielingen 130. stekulen 0001.80, roode kool 3.10—300. Idem 2e soort 150—3.10. Gele kool 100—2.70. idem de soort ^30^-2.40. Deensche Witte kool 3.604.10 per 100 WOGNUM, 11 Jan. Witlof I 24—38 cent. Idem n 1733 cent. Idem II 10—16 cent per K.G. Uien 2.10—2.30. AndAJvie 1.30250, Wortelen 150—2.80, Prei 1.50—6 00. Sprultkool 10.0015 00. ZWAAG, 10 Jan. Druiven 51.0070.00. Roode kool 1.40300. Gele kool 3.00—3.70. Sprultkool ir.oo17.00. Uien 140—2.80, Witlof 22.00—31.00. Prei 2.40—3.90, Wortelen 3.006.00. Rabarber 8.00. Tomaten 39.00 per 100 K.G. Klelpeer 10.00 —11.60. Wlnterlouw 1230—13.20. Comteeee 13.00. Bergamot 9 00, Curt 14.0017.00, Lissabon 18.00 —33.00, Gron. Kroon 21.00, Geld. Bellefleur 3.00 9.00, Brab. Bellefleur 11.10, Present 1000 31.00, Ooudrelnet 14.00—22.00. Zoete 8 00—3100. ZEVENHOVEN. Eierenveiling. 2152 eieren: klp- eleren 2304.50 per 100. Kaas 1830 cent per pond. Sinaasappelen 10 cent per 5 stuks. Bane nen 1430 cent per stuk. Appelen 1015 cent per K.G. B. V. L. In het café v. d. Akker te Aar- dam werd de jaarlüksche feestavond gehou den van den Büzonderen Vrüwllligen Land storm, afd. Ter-Aar. Burgemeester Jhr. de Muralt. opende de büeenkomst en heette allen welkom, büzonder Majoor Boots, Luitenant Karres, Luitenant Bordewük en Luitenant den Boer, en den Zeer- Eerw. Heer Pastoor Bllars. De muziek (geluidsinstallatie Alphla) Vette bet Wilhelmus in. Majoor Boots sprak de Landstormers en ver dere genoodigden toe. Spr. spoorde de leden aan, altüd zich trouw te scharen achter den leider. Luitenant Karres kon ook niet nalaten een hartelük woordje te spreken tot zün mannen. Het deed hem groot genoegen weer drie leden te kunnen Installeeren in de plaatselüke com missie, zü vervullen een belangrüke rol. Spr. hoopte en twüfelde er niet aan, dat de com missie. die nu weer volledig is, vruchtbaar mo ge werken. Hierna werden de drie leden geïnstalleerd: de ZeerEerw. heer Pastoor Bllars, 3. Vllelander en L. Konlng. Ondanks mün %rukke werkzaamheden, aldus de Pastoor, heb ik niet geaarzeld, deel uit te maken van deze zeer nuttige beweging. Haar doel het gezag hoog te houden, is voor ons een heilige taak, immers het gezag komt van God, dit moeten wü eerbiedigen. Onze Koningin met haar Regeering moeten wü steunen, heusch, wanneer wü rondom ons küken, mogen wü «eer tevreden zün met ons Oranjehuis, met onze geëerbiedigde Koningin Wilhelmina. Er wordt wel eens gezegd: de katholieken zün niet zoo erg Vaderlandsgezind, doch wanneer men ziet hoeveel afdeelingen er in Noord-Brabant en Limburg zün, komt men wel tot een andere overtuiging. In geestelijke zaken erkennen wü dep Paus als het hoogste Gezag, doch In we gen alle aanwezigen den Flores-BAscl speciaal vervaardigd welkomstlied Toe. nam pastoor L. Mulder het woord om Mgr. hartelük te begroeten. wees spr. er Mgr. Leven op, dat de harten der West Friezen ook na zijn vertrek zullen blüven kloppen voor deze congregatie die zü zullen helpen, door gebed en finantieelen steun en zoo mogelük ziet zü nog meer mlsi Sionarissen. Burgemeester G. P. Haverkanp van West woud wees er Mgr op. dat tusschen de pa rochie van Westwoud en de Congregatie van het Goddeiük Woord, een band is ontstaan hecht en sterk en gaf Mgr. de verzekering van eeerbied. dankbaarheid en liefde, welke en Markteer. Avenhorn en Omatr. TtW>l: Sprultkool 1.50—3.30 aaAiper 25 zak. 4500 K.G. -1 250ffMt.G. Gele kool 140—180 K.G. Uien: groote maat 3.” 5000 K.G. kleine Bleten 1.80200 per 100

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2