Van het Katholieke kamp Santpoort door H. B. C. geklopt n VOSTA BIJNA KAMPIOEN ’fel MAANDAG 22 JANUARI I. V. D. 7. DOOR S. D. O. V. C. GEKLOPT r VOSTA—ZWOLLE 5—1 Een snelle weds try d T.Y.B.B. verliest van G.D.A» SANTPOORT—H.B.C. 0—2 H.B.C. neemt revanche V.V.Z.—E.M.M. 3—3 V.D.Z.—S.D.O.U.C. 0—2 Slecht gespeelde wedstrijd S.J.C.—D.H.L. 3—4 V.V.IJ—V.I.C. 3—1 G.D.A.—T.Y.B.B. 2—1 BLAUW-WIT—ALTIOR 2—4 I gewonnen VOLENDAM—FORTITUDO 8-0 D. H. L. WINT VAN S. J. C. H.M.S.—D.E.M. 1—1 ACHILLES—QUICK 4—5 D.O.N.K.—LEONIDAS 2—5 Een kostbaar punt verloren Gasten in uitstekenden vorm Wereldkampioenschap pen voetbal De laatste twintig minuten werd de thuisclub overspeeld Volendam verplettert Fortitudo met 80 H.M.S. verspeelt een punt tegen D.E.M. De voorbereidingen zyn reeds in vollen gang t. 38—16 47—16 35—27 24—20 31—27 18—29 18—40 28—37 GRAAF WILLEM II-S PART AAN 0—5 £en gevaarlijk oogenblik voor het S. J. C.-doel Voste Quick EMOS Achilles De Zweef P. H. Zwolle N.E.O. op en neer en de gasten deze overtreding, waarover de betreffende speler Een spelmoment uit den gisteren in het gemeentelijk sport park te Arnhem gespeelden competitiewedstrijd tusschen V. D. 7. en S. D. O. V. C., die door de Elf tenaren met 2—0 werd gewonnen Beide partijen aan elkaar gewaagd Eenzijdige wedstrijd Groot overwicht der bezoekers Gebrek aan schotvaardigheid bij de gasten o o Geflatteerde zege Op het kantje af Fraaie en snelle wedstrijd In de volgende periode speelt Donk zijn beste <4 Illi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiimiii le V.t. i cf. Zalm en Steljn, bet 3 Be jel. 8 1 12 12 13 11 11 13 12 12 11 12 S 13 9 7 5 4 5 4 S 5 4 4 4 3 '6 3 S 9 8 II 9 2 3 3 4 3 4 8 7 45—23 39—25 38—24 45—39 20—25 16—30 18—47 33—31 3 3 1 8 8 7 6 5 5 3 1 2 2 0 2 1 2 3 0 0 2 1 3 5 7 7 7 6 9 1 3 5 4 6 6 4 6 6 10 43—12 24— 15 25— 31 32—26 28—25 32—38 22—21 26— 27 20—29 14—42 Ut em 13 11 10 12 9 11 11 11 11 8 10 10 8 16 15 14 15 14 11 13 14 12 13 11 20 17 14 12 10 8 3 3 17 15 14 12 8 8 4 2 23 23 19 17 15 14 13 10 8 4 3 16 15 13 13 13 13 10 10 9 9 7 52—26 44—27 43—29 41—29 27—16 30—17 33—25 27—34 21—44 20—49 13—54 29— 20 26— 13 27— 19 34—33 25—24 25—29 22— 23 19—28 23— IC 21—43 30— 22 Volendam HMS DEM WY EMM De Meer Wilskracht WZ VIC Fortitudo 10 11 13 10 13 11 8 10 9 12 8 9 7 6 6 3 3 2 1 3 19 19 16 14 12 8 7 6 5 4 17 17 15 12 11 10 8 7 6 3 23— 31 24— 43 25—10 27—28 29—21 23—22 18—17 21—17 13—30 9—19 schiet in han<te doelschop neemt Koopman met 12 brengt. Niettegenstaande Achilles dan sterk in de meerderheid is, weet Koopman by een doorbraak den stand tot 33 op te voeren. Kort voor de rust brengt Prinsen Jr. uit een goed aangegeven bal den stand op 23. Waarmee de rust ingaat. Na de rust komt Quick al gauw aan een goed koop doelpunt als keeper Bruggink den bal in het doel laat vallen (24). Het spel verliest geen oogenblik zyn aantrekkelijkheid en het gaat snel op en neer. BU een Achilles-aanval Chèvremont Valkenburg Kerkrade Sitt. Boys K. N. V. Caesar R. K. O. N. S. R. K. V. V. L. Volharding H. V. V. Klmbria an m- ius jh- Brabantla R.iK. T. V. V. Dongen Wilhelmina M. U. L. O. Kol ping Best Vooruit Gennep Venl. Boys 8. V. B. Venlo gesp. gew. gL vrL pnt. 1 1 2 2 3 4 0 0 Gesp. gew. gel. vrl.pnt. vt. 1 1 1 0 1 0 o 1 o 1 zwoegen dat het een lust is, maar zonder re sultaat. De rechtervleugel der thuisclub doet goed werk, maar Hé aanvallen van deze zijde leveren niets op. Een snelle doorbraak, geleid door J. Schram van D. E. M., brengt het H M. S.-doel in groot gevaar, maar alweer brengt de Bruljn redding. Als Nieuwenhuizen nog even eenlgy harde schoten te verwerken krijgt, komt het einde van dezen spannenden wedstrijd. De uitslag geeft de verhouding goed weer. zich dusdanig ontstemd betoonde, dat hy van het veld gestuurd werd. Het eindsignaal van den weinig verheffenden strijd klonk spelers en publiek als muziek in de ooren. Spartaan Santpoort D. H. L. O. D. A. Leonidas T. Y. B. B. D. O. N. K. H. B. C. 8. J. C. Graaf Willem igt tenslotte redding. 8. D. O. U. C. Altior *s Heerenberg V. D. Z. V. V. O. Union Blauw Wit Grol In een op een zeer laag peil staanden wed strijd heeft V.D.Z. een 20 nederlaag geleden tegen S.D.O.U.C. Voor de rust geven de elftallen elkaar wei nig toe. Slechts sporadisch wordt een goede aanval uitgevoerd. Een met een ferm schot op het doel tier thuisclub ingeschoten bal wordt door buitenspel staan terecht geannuleerd. Ulft heeft geluk wanneer een goed schot van Schut via den paal uitgaat. Rust 00. In de tweede helft wordt het spel nog min der. Goed voetbal wordt niet gezien, wel te veel gebruik maken van lichaamskracht. Na twintig minuten scoort Nlenhaus met een prach tig onhoudbaar schot (01). By de thuisclub wordt dan in een andere opstelling gespeeld, hetgeen eerder verslechtering dan verbetering brengt. Een b’under in de achterhoede heeft een tweede goal tot gevolg. K 3 1 4 6 4 5 9 4 In bovengenoemden wedstrijd heeft V.I.C. een groot gebrek aan schotvaardigheid laten zien. Het spel der Amsterdammers Was tech nisch zeer goed, het comblneeren was vaak zui ver, balcontróle viel te loven, maar schotvaar digheid was er niet. Meermalen kwam de aan val zeer gevaarlijk en zeer dicht by het vljan- dellljke doel, doch dan was het even weifelen en een tegenstander had daarvan dan reeds ge profiteerd. Als V.I.C. een goede schutter be zatIn het begin ging de strijd gelijk op. en gingen eenige kansen wegens buitenspel ver loren .En het bleef gelijk opgaan, maar de V.V.IJ.ers schoten er lustig op loe, en na on geveer een kwartier had v. d. Hoogen de goede plaats gevonden <1—0). Ook na dit doelpunt was er van overwicht geen sprake. Wel had de thuisclub eenige malen pech, met schoten te gen lat en staander, maar eer de eerste helft voorbij was had v. d. Hoogen toch een van de kansen benut en was de stand 20. In de tweede heift gaf de strijd aanvankelijk hetzelf de beeld. Maar door keurig comblneeren kwa men de Amsterdammers in de meerderheid. In welke periode zij uit een opeenhooplng voor doel een tegenpunt wisten te maken. Nog even bleef deze meerderheid aanhouden, maar toen kwam een enthousiaste geest in de gelederen van de thuisclub, snelle aanvallen en gevaar lijke schoten volgden en toen Hartings met een hard schot er 31 van maakte, was V.I.C. een geslagen elftal. Volgens de verwachtingen heeft Volendam haar kamploenspapieren weer met 2 punten zien stijgen, hoewel de 80 uitslag zeer geflat teerd is. Na den eersten aanval van Volendam nemen de F.-voorwaartsen den bal over doch het welgerichte schot belandt tegen den niets vermoedenden Lindeboom. Volendam neemt dan echter het spel in handen. Sul staat voort durend vrij en Runderkamp en Kemper zor gen dat hU legio kansen krijgt om voor te zet ten. Uit een dezer weinige goede voorzetten schiet Pooyer Ineens hard in (10). Na een vergeefsche poging van Fortitudo is het Bont, die er met een hard schot 30 van maakt, eveneens uit een voorzet van Sul. No. 3 volgt direct daarop, uit een goed aan Pooyer vanaf het middenveld afgegeven strafschop. De strijd krygt nu een zeer eenzijdig aanzien. De F.-backs weren zich echter uitstekend en zetten alle zei len by om zich het V.-middentrio van het HJf te houden. In deze periode zien wU den F.-kee- per voor de eerste maal een behooriyk schot stoppen. Hij is echter te ver ultgeloopen en kan niet voorkomen, dat Bont den bal in het ver laten doel kogelt. Met een 4—0 voorsprong van Volendam gaat de rust in. De tweede helft geeft in den beginne een zelf den eenzydigen strijd te zien. Toch noteeren we nog een hard schot van den F.-rechtsbinnen, dat rakellng naast gaat. De onderlinge verstand houding wordt er door onbesuisd optreden niet beter op. Jonk moet tengevolge van een blessure eenigqn tyd uitvallen. De Volendammers weten intusachen door Bont den stand spoedig tot 5-0 te verhoogen en krijgen den zesden goal ca deau doordat een der F.-backs in eigen doel trapt Bont vindt het blijkbaar nog niet voldoende en jaagt met een harden schuiver no. 7 langs den F.-keeper. Nog geeft Fortitudo het echter niet op en zeker een kwartier lang domineeren de Culemborgenaren zelf*. Het V.-backstel weet echter van geen pardon en met lange trappen retourneeren zij alles zoodat Lindeboom geen band behoeft uit te steken. Jonk weet op han dige wijze den 8sten goal te fabrlceeren. Tot t einde toe houdt F. vol. De rechts-binnen krijgt een prachtkans om de eer te redden doch wordt in den rug aangevallen, waardoor h|j niet kan schieten. Den scheidsrechter ontging blijkbaar Het WZ-elftal was danig gewijzigd. Wiegman verdedigde het doel, terwyi Huysman qn v. ’t Padje de backplaatsen bezetten. De Lange was ditmaal naar* de midvoorplaats verhuisd en Cor des linksbuiten. Onmlddellyk was het aan te zien, dat beide elftallen alles er op zetten om de punten te bemachtigen. Zeer snel ging het spel op en neer en reeds na enkele minuten moet Wiegman handelend optreden. Dit wekt direct reeds ver trouwen door de rustige wyze waarop dit ge schiedt. Na 10 min. een snelle aanval van WZ waaruit Cordes keurig doelpunt. Dit geeft den Zaandammers moed en kort hierop zet Cordes mooi voor en Mandjes vergroot den voorsprong (30). EMM geeft niet op en met vlugge open aanvallen stichten de gasten verwarring in de WZ defensie. Het duurt niet lang, of van Booyen kopt het leder keurig in <21). EMM behoudt thans het beste van het spel en uit een keurigen aanval plaats de mid voor den bal in den uitersten hoek <22). Thans wordt er fel om de leiding gestreden en even voor de rust is het Meas, welke uit ’n fraaie trough pass van den midvoor hard en hoog Inschiet (32). Na de rust gaat het spel uiterst snel op en neer. De WZ-voorhoede zit steeds voor het EMM-doel, doch de rechtsbuiten schiet steeds zelf in plaats van voor te zetten, waardoor de overige spelers niets kunnen uitrichten. Boven dien houdt van Velzen verschillende schoten uitstekend. Thans komt EMM in den aanval en Wiegman moet handelend optreden. Een gewel dig hard schot stompt hl) over vele hoofden heen weer het veld in. Eindelyk moet hy zwich ten als Poort in den uitersten hoek kogelt (33>. Thans is het weer de beurt aan WZ. W. Bee- repoot stuwt de voorhoede schitterend op, doch EMM verdedigt thans met alle macht. Een scherp schot vrfh de Lange houdt van Velzen met de grootste moeite, terwUl even hierop een gevaariyke schermutseling voor het doel ont staat. De bal ligt op de doeliyn doch wordt weer weggewerkt. Uit een plotsellngen aanval doelpunt EMM, doch juist tiad de scheidsrech ter voor off-side gefloten. Vjjf minuten voor het einde denken wjj WZ de leiding te zien nemen als zij een penalty krijgt toegewezen. Het harde schot wordt door van Velzen echter schitterend gehouden. Onder groote spanning komt het einde en heeft WZ een kostbaar punt in de wacht, ge sleept. De groenzwarten misten Wolff en H. Bou- wens. voor wie Nieuwenhuizen en Piet Invielen. Hierdoor was het ploegverband zoek en slaagde de halflinie er niet in het spel op de andere helft te houden, terwijl door misverstand in ae achterhoede de taak voor den doelman vaak te zwaar was. Spartaan speelde daarentegen een uitstekend spel, technisch en tactisch veel beter dan de thuisclub. Deze hield de eerste 20 minuten stand, doch daarna gaven de links- en de rechtsbuiten der bezoekers aan Spartaan een 0—2 voor.-prong. Na rust werd doelman Philip- pus van Onaf Willem door de scherpe, laag staande zon zeer gehinderd. De uitstekende mid voor der gasten slaagde er in driemaal achter elkaar te scoren <0—5). Hoe de Hagenaars ook zwoegden, zs konden niet teg i de superieur spelende Rotterdammers op, zoodat Graaf Wil lem een duidelijke en zware nederlaag kreeg te slikken van de vermoede Ui ke kamoioenenl 5 6 4 2 3 4 spel en de gasten hebben het zwaar te verande- len. Verschillende aanvallen worden onder nomen, maar het beslissende schot mist Donk. Trouwens keeper Ham is zyn plaats waard onder de doellat. Toch blijft het offensief der geelwltten niet onbeloond. Als Boert scherp voor dogl plaatst, weet de doelman niet goed weg te werken. Er ontstonnd een gevaarlijke scrimmage, waarin ten slotte de bal verdwijnt, 24. Ook Leonidas blijft niet onbetuigd, ook dit weet de score te verhoogen tot 25, met welken achterstand het einde aanbreekt. zet v. d. Ze! scherp over, waarna de bal via den keeper in het doek'terdwynt <34). Vanaf den aftrap neemt Quick den bal mee en voor men ’t weet, heeft Koopman no. 5 in 1 doel geplaatst <35). Achilles neemt nu t spel ge heel in handen. Ongeveer een kwartier voor 'l einde zet Wolthuis den bal mooi voor, Prinsen Jr. begaat geen fout en het is 45. Achilles blijft een geweldigen druk op het Qulck-doel uitoefenen, doch in laatste instantie weet kee per Damhuis op sublieme w*Jze in te grijpen. Tot het ejnde blijft de spanning er in en als de scheidsrechter einde aankondigt, heeft Quick geflatteerd gewonnen. 8 7 6 5 3 2 2 1 In het Oosten n ging Voste op den goeden weg voort. Thans werd Zwolle het slachtoffer en met overtuigende cijfers geklopt. Quick be haalde een gelukkige 54 zege op Achilles, dat hierdoor geheel uitgeschakeld Is, maar ook de Oldenzalers zullen wel niet meer aan bod ko men. Vosta heeft de haven in zicht en kampioenschap ligt nu voor bet grijpen. 10 6 12 6 3 3 0 1 In een vrij gelijk opgaanden wedstryd is het den Noordwykers niet gelukt dezen wedstrijd tot een goed einde te brengen. Met slechts één doelpunt verschil meer heeft de Hollandsche Leeuw gewonnen. Jammer was Ivoor S.J.C. dat v. d. Berg niet van de party was. terwyl bovendien kort na den aanvang nog een speler uit moest vallen. Het spel vlotte dadelijk heel goed en beide ver dedigingen werden aardig aan den tand ge voeld. De aanvallen wisselen zich zeer snel af en de gasten hebben het eerst succes, als Herm- sen uit een voorzet van Stokman prachtig in kopt <01). De Hollandsche Leeuwen pakken dan dadelijk weer geducht aan en de verdediging van S.J.C. krygt de handen vol, maar aanvankelyk weet zij nogal opluchting te brengen en haar voor hoede telkens w*eer met verre trappen aan het werk te zetten. Toch moet de verdediging ten slotte weer voor een goed schot van Hermsen zwichten <02). De thuisclub laat zich hier door geenszins ontmoedigen en valt herhaalde- lyk fanatiek aan, maar de verdediging der gas ten weet niet zonder geluk toch alle aanvallen af te slaan, zoodat tenslotte de rust met on- gewyzigden stand aanbreekt. Na de hervatting zitten de Noordwykers da- deijjk weer voor het doel der gasten en als Ruig- rok alleen voor Alsemgeest komt, denkt hij in het uiterste hoekje te schieten, maar de bal ketst van den paal terug. Het leer wordt ech ter door denzelfden speler opgevangen en in geschoten <12). Het spel blijft verbazend snel op en neer gaan en van beide kanten laait het enthousiasme op. Als de S. J. C.-verdediging dan eens slecht wegwerkt, weet Tok een onbenullige kans te benutten (13). De thuisclub bezondigt zich nogal eens aan te ver opdringen en dit wordt haar noodlottig, als Tok den bal met een snellen pas doorgeeft aan Van Zinnen, die al-s- leen voor het S. J. C.-doel komt en geen fout maakt (14). De Noordwykers geven zich ech ter geenszins gewonnen en nog fanatieker vallen zy aan. De aanhoudende aanvallen van 6. J. C. leveren eindelyk succes op, als Ruigrok een for midabel schot lost, dat den Delftschen keeper te machtig bleek <24). Als er nog tien minuten zyn te spelen, weet Poel nogmaals den achterstand voor de thuisclub te verkleinen <34) en hoe 8. J. C. ook werkt, de verdiende geiykmaker komt niet en S. J. C heeft opnieuw verloren. De voorbereidingen van de wereldkampioen schappen voetbal, die dit jaar in Italië zullen wordeh gehouden, zyn in vollen gang President van de voorbereidingscommissie is de heer Mau'o, die in Rome zetelt en alles regelt en organiseert. De secretaris van deze voorberei dingscommissie is de heer Stricker, die tegciy- kertyd secretaris van de FIFA is. en zien bin nenkort voor enkele maanden naar Rome zal begeven. Er zyn drie bureaux in het leven geroepen. Eén voor de propaganda, één voor de techni sche voorbereidingen en één administratief li chaam. Alle drie bureaux staan dageiyks in verbinding met de algemeene voorbereidings commissie en den Italiaanschen Voetbalbond. Het propagandabureau is reeds gedurende enkele maanden aan den arbeid. Dit staat in verbinding met een honderdtal vreemde kran ten van 19 verschillende landen. Dit bureau houdt zich bezig met de kaartenlevering voor de pers, welke de eenige vrije kaarten zyn, die gegeven zullen worden. In Italië neemt men reeds eenlgen tyd proeven met het systeem om geen enkele vrykaart meer beschikbaar te stel len voor belangryke ontmoetingen. Zoo moes ten byvoorbeeld Mussolini en zyn zoon, die den wedstryd CarneraPaolino bywoonden, beta len voor hun plaatsen, daar er geen vrykaar- tjes werden gegeven. Hetzelfde zal worden ge daan tydens de wereldkampioenschappen. Al leen pers heeft vryen toegang. Men verwacht dan ook 300 speciale journalisten. Het technische bureau houdt zicli reeds bezig met de reis-verzorging van de spelers en hun aanhangers, verbiyf. vaststelling en organisatie van de wedstryden, aanwyzen van de scheids rechters etc. Dit comité zal het in de komende maanden zeer druk krijgen en om het werk zooveel mogelyk te vergemakkeiyken worden in de diverse plaatsen, waar wedstryden zullen worden gespeeld, aparte commissies in liet le ven geroepen. Het administratieve bureau heeft de con trole over de financiën. Dit lichaam moet zor gen. dat de balans sluit, hetgeen geen gemak- kelijke taak is. Men ziet het. er wordt reeds thans hard ge werkt aan de voorbereidingen van de wereld kampioenschappen en naar het zich thans laat aanzien, is de organisatie puik. In het Zuiden I heeft H V. V. kranig werk verricht door R. K. V. V. L. de beide punten afhandig te maken. De Heelenaren hebben zelL de laatste plaats kunnen overdragen aan Klm bria, dat evenwel vier wedstrijden minder heeft gespeeld. Voorts zorgden de Sitterdsche Boys voor een verrassing, door Chèvremont met 10 te kloppen. Caesar nam revanche op R. K. O N. 8. en zond de Schaesbergers met een 31- nederlaag naar huls. K. N. V.—Kerkrade en VolhardingKlmbria gingen wegens terrein- afkeuring niet door. gesp. gew. gL vrl. pnt. v.—t. 4 1 2 5 4 5 6 6 4 8 5 10 10 8 8 7 6 6 5 4 2 0 1 1 In het Oosten I won 8. D. O. U. C. met 20 ▼an V. D. Z. en de Ulftenaren hebben thans de leiding met twee punten voorsprong op Altior dat gisteren in Hees Blauw Wit met 42 klopte en daardoor ’s Heerenberg van de tweede plaats verdrong. gesp. gew. gel. verl. pnt. 11 12 10 11 11 12 11 11 10 11 Direct van den aftrap is Vosta in de meer derheid en beleeft het Zwolsche doel menig benauwd oogenblik. Spoedig opent Agterbos Sr. met een schitterenden kopbal uit een fraaien voorzet van links de score <10). Spoedig hierop is het G. Bevers, die met een goed schot den voorsprong vergroot tot 20. Gerulmen tyd wegen de partyen vrijwel te gen elkaar op, hoewel Vosta voor doel echter het meest gevaariyk biyft. Geleideiyk wordt Vosta weer overwegend sterker en na verschil lende vergeefsche pogingen is het Altemilhl. die met een prachtig schot den stand op 3- -0 brengt. Vosta vat de zaken nu wat kalmer op, met gevolg dat de gasten iets meer In den aanval komen. Succes komt echter eerst drie minuten voor rust, als by een misverstand in de rood-wltte defensie de Zwolsche rechtsbuiten een tam rol- lertje op het verlaten doel geeft en de bal via den binnenkant van den paal in doel rolt. 3—1. Na de thee is het woord in de eerste tien minuten aan de gasten, doch de Vosta-defensie bezweert telkens het gevaar. Spoedig komt, het aanvals-quintet der thuisclub, goed gesteund door de half-llnle, weer in actie en de Zwol sche achterhoede krygt het zwaar te verant woorden. Er is ongeveer een kwartier gespeeld, als Lansink een voorzet van Altemilhl op fraaie wyze met zyn hoofd in de touwen deponeert. (4—1.) Enkele oogenblikken later zet Teesink goed voor, de linksback mist en G. Bevers doet met een geweldigen kogel de Zwolsche touwen we derom trillen (51). Slechts enkele minuten later maakt Kleins man het halve dozyn vol. doch dit doelpunt wordt geannuleerd. Zwolle spant zich geweldig in om den ach terstand in te halen en er wordt, vooral door de gasten, vry forsch gespeeld, waardoor scheidsrechter van Hal! zich genoodzaakt ziet enkele waarschuwingen uit te deelen, echter niet aan de spelers die ze noodlg hadden. De resteerende tyd wordt hoofdzakeiyk op het middenterrein gestreden en als het einde komt, heeft Voste op overtuigende wyze ge wonnen. 2 5 5 3 4 2 0 3 1 1 1 De belangryke ontmoeting in Tilburg tusschen R. K. T. V. V. en Brabantla eindigde In een geiyk spel, waardoor de kop van de ranglijst geen verandering onderging. De Venloeche Boy~ moesten op eigen terrein de meerderheid er kennen van Dongen, dat met 41 won. 8. V. B sTOs niet erg gelukkig en verloor thans met 10 van Wilhelmina, waardoor de club uit Weert meer kreeg dan haar toekwam. M. U. L. O. kon bet tegen Best Vooruit niet bolwerken en ging met 32 ten onder. De andere Helmondsch» club, Kolplng deed het beter en won te Gennep met 2—1. De Loostfuiners misten v. voor wie Steentjes en van Galen invielen; 'by de Haarlemmers ontbrak van Leuven. Het begin was voor GDA, maar de hechte verdediging van TYBB weerstond den druk. Aan 6elde kanten werden de aanvallen meestal over den rechter vleugel geleid, doch zonder succes; waarbij Kamer by de gasten uitstekend werk verrichtte. Een schitterende doorbraak van Lint met een schot juist over de lat, had beter lot verdiend Rust 00. Na rust viel GDA krachtig aan. doch de goede voorzetten van Q. Nederpel werden door het binnentrio steeds gemist, terwyl de backs der Haarlemmers uitstekend wegwerkten. Toen bj TYBB rechtsbuiten en linksbinnen van plaats verwisselden, kregen de GDA-backs het hard te verantwoorden. Plotseling gaf Lint een zuivere through pass aan P. Nederpel, die met een on- houdbaren kogel in den rechter benedenhoek scoorde (10). TYBB valt verwoed aan en als P. Steyn op unfaire wyze afhoudt, maakt Put uit de penalty geiyk. Een schitterende doorbraak van Lint lokte den keeper weg en met een schot in het leege doel had GDA weer de leiding (21). De thuisclub ging nu stug verdedigen, zoodat er voor de bezoekers geep doorkomen meer aan was. Toen keeper Van Vliet een prach tig hard schot van Put gestopt had, was TYBB s laatste kans op den geiykmaker verkeken. gesp. gew. gL vrL pnt. 3 3 3 3 3 3 1 1 3 1 0 0 In het Westen T heeft Volendam de leiding overgenoemen van HMS. Zelf wonnen de wydbroeken met niet minder dan 80 van For titudo, terwyi HMS het tegen DEM niet ver der kon brengen dan een gelyk spel en dus een kostbaar punt moest prijsgeven. VIC moest, niettegenstaande haar spel technisch beter was, in IJsselsteln, in WY, haar meerdere er kennen. terwyl in Zaandam WZ en EMM de punten deelden. In een hoogstaanden spannenden wedstrijd heeft Quick een geflatteerde overwinning be haald. Quick trapt af, doch Achilles gaat direct ten aanval. By een Quick-aanval zet Rlkhof goed voor doel, waarna Savonye den bal In eigen doel kopt (01). Dan volgen weer eenige mooie aanvallen der thuisclub, waarby Damhuis een hard schot van Vollenbroek goed weet te keeren. Achilles heeft thans het beste van 1 spel. Eenige corners blyven zonder resultaat en een schot van Wolthuis belandt in het zynet. terwyl menige aanval door buitenspel wordt onderbroken. Na een kwartier maakt by eer. aanval van Achilles een der gasten hands bin nen t beruchte gebied en Vollenbroek zet de penalty in een doelpunt over (11). Tien minu ten voor de rust lost Vollenbroek een hard schot tegen den onderkant van de bovenlat, Prinsen Jr. vangt den^ terugspringenden bal op, doch van den keeper. Vanaf den Quick den bal mee. waarna fraai schot den stand op H.B.C zorgde in het Westen II voor de groote verrassing door Santpoort in eigen huis een 20 nederlaag toe te brengen. Een fraai resul taat voor de gecombineerden, maar een ge duchte tegenvoller voor Santpoort, dat de lei ding aan Spartaan moest afstaan. De Rotter dammers wonnen in de residentie met 50 van Graaf Willem. T YB B. verloor in Loosduinen met 21 van G.D.A. en Leonidas ontnam D O-NK. op eigen terrein de beide punteh. De thuisclub heeft een invaller, terwyl Altior volledig is. Voor rust werd er gelijk gespeeld en verving Schamp op uitstekende wyze den kee per Melsen die door Blauw-Wit voor twee thuis- wedstryden geschorst is, vanwege zyn optreden in den wedstryd tegen VDZ. Altior speelde snel, maar kon de Blauw-Wlt- verdediging eerst na een goed kwartier over rompelen. toen de midvoor scoorde. Blauw-Wlt bleef de geiykwaardige en wist voor rust nog gelyk te komen uit een strafschop (11). Met dezen stand trad de rust in. In de tweede speelhelft bood Blauw-Wit aan de Deventergasten, die forsch maar fair speel den, vlot party. Gerulmen tyd bleef het 11, tot Brouwers wegens een voetbalblessure moest uit vallen en de verzwakte Heessche verdediging het toen niet meer tegen de pittige goede aan vallen opzettende Deventer-voorhoede kon uit houden. In de laatste 20 minuten vielen er drie doelpunten voor Altior. Kort voor het einde wist Blauw-Wlt door Heynen nog eenmaal tegen te scoren. Een vollei ig Blauw-Wlt ware een gelyk spel waard geweest. Na eenig terreln-verkennen komt de D.EM - voorhoede er het eerst door, maar de Bruyn redt ten koste van een hoekschop, welke niets oplevert. De mlddenlinie der gastheeren be grijpt de taak, welke zy beeft en verdedigend en aanvallend wordt goed werk verricht. Als de snelle rechtsbuiten van D. E. M Langen- dyk, op zyn eentje op het doel afstevent, werpt Verbrugge zich voor zynvoeten en bezweert het gevaar. De H. M. S -voorhoede speelt in deze periode niet onverdiensteiyk Als Bergers goed aan de Hosson Sr. doorgeeft, doelpunt hy voor keeper Nieuwenhulzen onhoudbaar. De rood-witten behouden den voorsprong niet lang; als A. Slok een hard schot Inzendt, komt de bal voor het doel. Door effect mist Verbrugge en wordt de stand gelyk, 1—1. Als opnieuw is afgetrapt, schiet Bergers fraai in, de bal wordt keurig gestopt, en brengt de linkervleugel der gasten een bezoek aan Ver brugge; tactisch en kalm stelt deze zich op, en werkt het leder weg. De H. M S.-achterhoede heeft zwaar werk, doch is in prima vorm. Een vrye schop, goed door J. Schram ge nomen, vliegt over de lat, terwyl even later, aan de andere zyde, de Hosson een kans krygt; zyn schot is echter te zacht om den stand een verandering te doen ondergaan. Rust 11. Na de thee lost Geelen een formidabel schot, Budel en Soesbergen moeten hun uiterste krachten inspannen een moeiiyke situatie op te lossen. Collé Het spel gaat Na een geweldig enthousiasten stryd, waar in belde partyen zich ten volle gaven om beide punten te veroveren, is het H.B.C. gelukt met de volle winst te gaan stryken. H.B.C. neemt direct na den aftrap het Ini tiatief en belegert het Santpoortdoel gedu rende 10 minuten met zooveel élan, dat het een wonder mag genoemd worden dat het Sant poortdoel maagdelyk bleef. Santpoort weet zich dan uit de omknelling los te maken en de Heemstedesche achterhoede steeds voor de moeiiykste opgaven te plaatsen. Een hard schot van Nlnaber stopt Driessen meesteriyk. Eenige oogenblikken later schiet J. Nyssen juist naast. Kort-achter elkaar krygt u Santpoort 4 corners te nemen, welke wel keu- rig genomen, doch steeds worden weggewerkt. Rust komt met blanken stand. Het spelbeeld na rust blyft hetzelfde als daarvoor, het gaat zeer snel op en gjeer met mooie momenten. Tien minuten na de hervat ting weet de Santpoort-achterhoede slechts half den bal weg te werken en Tolldo is er als de kippen by, om Kockx te passeeren 0—1. Santpoort gooit er nog een schepje op, doch keeper Driessen weet steeds het gevaar te be zweren. By een der snelle aanvallen van M.B.C. springt ee.i gemakkelyke bal uit Kockx’ armen, de toegeloopen v. Rooden behoeft slechts in doel te prikken 02. Het was voor de overigens doed spelende mlddenlinie en achterhoede van Santpoort een onverdiende achterstand, ter wyl de S.-voorhoede, we’ke toch al niet zoo klopte als gewoon, hun hoofden nu totaal kwytraakte en opgelegde kansen werden om zeep gebracht. Ruigrok welke zich In de ver dediging teruggetrokken heeft, bezweert verde re gevaren voor H.B C. en met Santpoort m het offensief verstryken de laatste minuten onder geweldige spanning, echter zonder ver dere doelpunten. Reeds dadeiyk, als het spel nauweiyks eenige minuten oud is, zet Donk een fraaien aanval op. Boer krygt den bal toegespeeld, rent langs de lyn, plaatst netjes voor doel. Dan is het Post, die met een mooien. zuiveren kopbal zyn team de leiding geeft, 01. De gasten antwoorden met vinnige aanval len, die echter geen doeltreffende resulta ten, slechts corners, opleveren. Langzamer hand wordt Leonidas sterker en doelpunten kunnen niet lang uitbiyven. Tweemaal wordt de doelman van Donk, Hondyk, gepasseerd. Blewanus maakte met een tam schot den ge- lykmaker. Leonidas’ linksbinnen verschaft zyn club voor de rust de leiding. Ook na de thee zetten de Rotterdammers hun beste beentje voor. Aanvankelyk weet van Soest het gevaar te keeren, door den bal corner te werken. Maar Leonidas benut het boekschol op uitmuntende wyze Na een hardnekkige, maar vergeefsche verdediging, ziet Donk den bal voor de derde maal over zyn doellijn rol len 1—3. Onmlddellyk na den aftrap snelt de midden voor van Leonidas op den doelman af. zyn soloren. snel en onberispeiyk uitgevoerd, heeft een keurig resultaat. Ofschoon Reebeen zyn aanval tracht te onderbreken, boekt hy geen succes. De Rotterdammer rent voort en scoort sulver, 14.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 9