I De zaak Nijenrode van Weer Griep? *1 9 Tachtig inbraken Spoorwegtekorten r RADIOPROGRAMMA Hillegersberg DAGVAARDINGEN UIT GEBRACHT Felle cafébrand te WOENSDAG 24 JANUARI Groote wintertuin in lichter laaie Medewerken UIT DÉ SIGARENINDUSTRIE Bende van vijf personen maakt onveilig Berouw na de zonde CHAUFFEUR VERDRONKEN Met een taxi te water gereden Ernstige vechtpartij HET GESTRANDE SCHIP le LUSTRUM RAD1ORAAD Officieele herdenking op 31 Jan. DE STRAF VAN DE VARA Nederland en J NED.-BELGISCHE HAND ELS BESPREKINGEN TOCH AANGEHOUDEN LUIT. ASJES GETROUWD Inbraak ontdekt Inbraakverzekering RIET EN BIET Scherp commentaar uit Indië Om middernacht Een warnet van listen, misleidin gen en gekuip Collectief arbeidscontract opgezegd Ontgroeningsschandaal te Utrecht De salarisherziening in Indië Voor de drie studenten vrijspraak geëischt Besprekingen inzake de handels- betrekkingen In 1933 18^/2 millioen minder ont vangen dan in het vooraf gaand jaar Geen ernstig verzet in den Volksraad Requisitoir gedurende een jaar Arnhem Rillerio. koortsig en onbehaaglijk Stuit die aanval direct. Ga naar bed en gebruik "AKKERTJES". Ge zult verbaasd en verheuad zijn de bijzonder krachtige werking van AKKER-CACHETS te ondervinden. Voordat Ge 't weet is alle narigheid vergeten. Ze kosten slechts 50 cent per 12 stuks. Overal verkrijgbaar. Woestelirig na hevig verzet achter slot gezet Donderdag 25 Jan. 1934 Groeten vanuit de lucht =9 f muziek waren aangelegd, begonnen te rinkelen. 12.20 Het Rut- Eindhoven 10.25 tot 26 jaar. WIJ der gebeurtenissen. t betreffende Burgerlijke Invoer van Japansche katoenen weefsels In Ned.-Oost-Indië, terwijl de besprekingen over andere goederen in Japan zullen worden ge voerd tusschen Nederlandsche en Japansche kooplieden. Sedert eenigen tijd werden aan het Ministerie van Buitentandsche Zaken te Brusel besprekin gen gevoerd tusschen een Nederlandsche en een Belgische delegatie ter regeling van aangelegen heden het handelsverkeer tusschen belde lan den betreffend. Leider van de Nederlandsche delegatie is de heer A. Th. Lamping directeur van den Econo- mischen Voorlichtingsdienst. De Belgische delegatie staat onder leiding van den heer Suetens. directeur van de Handelsaf- deeling van het Belgische Ministerie van Bul- tenlandsche Zaken. Van Luxemburgsche zijde maken drie hoofd ambtenaren deel uit van de delegatie. Aanslultl sterdam. en uit rerpen van Niet minder dan 80 Inbraken heeft deze die venbende in een jaar tyds gepleegd, eer de politie er in geslaagd is de hand op hen te leggen. Thans erkennen zij berouwvol al hui» misdrijven, doch de ernst van de feiten maakt het niet mogelijk clemente straffen te elschen C 1 I I 1 I t ROME. 4tl M. Opera-uitzending. PARIJS (Radio), 1796 M. 12 50 Gra mofoonmuzlek. van te I 1 I 4 1 I 1 1 I r die tand kan ''•De wintertuin stond weldra in lichter laaie. De pachter, zijn vrouw, de kellner en de be Boeker hadden overhaast de vlucht genomen. Alleen een geldkistje kon worden meegenomen en een aantal huisdieren kon worden gered. De brand nam al dadelijk een zeer gevaar lijken omvang aan. Het vuur deelde zich van den wintertuin mede aan de achterzijde van het steenen gebouw en een zijvleugel, welke groo tendeels zijn uitgebrand. Een aangrenzend woonhuis moest worden ontruimd en een aan den anderen kant gelegen garage eveneens. Naar wj| vernemen, heeft de minister van Blnnenlandsche Zaken, mr. J. A. de Wilde, die momenteel In Zwitserland vertoeft. Dinsdag een beslissing genomen inzate de verdeeling van den zendtijd, vrijgekomen op Zaterdag 27 dezer door de uitsluiting van uitzending van de V.AEA. Zooals reeds gemeld zal heden de beslissing van den minister aan de belanghebbende om- roepvereenigingen worden medegedeeld. Mede zullen deze vergadering bijwonen Mi nister de Wilde, Ir. Damme en eenlge andere raalo-autorltelten, zoomede de oud-leden van Einde dezer maand zal het vijf jaar geleden zijn dat de Radioraad door Minister v. d. Vegte werd geïnstalleerd Hierop zou W opaetteljjk dit alles doorgeze- ven hebben aan M. G. en F. B., welke weder om dit alles hebben doorgegeven aan de ver dachten K. M. en van B. die bereid waren ge vonden om tegen belooning de opdracht con form de Instructies uit te voeren Hierna heb ben deze In den nacht van 29 Februari op 1 Maart 1932 samen met G. met gebruikmaking van de hun gegeven Inlichtingen vrijwel alle voorwerpen weggehaald. Dinsdag hebben de belde patroonsbonden In de sigarenindustrie aan de vier tebaksbewer- kersorganlsatles het collectief arbeidscontract Ojogezegd per 1 Februari, zoodat het op 1 April afloopt. De thans geldende loonen en arbeidsvoor waarden worden ook na 1 April gehandhaafd, totdat wijziging noodzakelyk zal zijn. De regeerlng begon met steunverleening, en nauwelijks deelt zij mede, dat *y voornemens ia dit „econmisch monstrum’’ te willen besnoeien, of men loopt in Nederland te hoop, vergadert en protesteert. Zoo zal ook deze regeling weer niet zonder meer ongedaan kunnen worden fe- maakt, aldus het „Soer. Hbld.", maar een na sleep van verdere economische lapmiddelen on vermijdelijk meebrengen. Java's schitterende suikerindustrie laat men rustig onder gaan, maar de Nederlandsche bletsulkerfabrieken malen op volle kracht. Cr zijn er zelfs met uitbreidingsplannen. Het kan er af; een steun van 10 per 100 K-» Tegen V- die aan 59 Inbraken medewerkte, elschte spr. 2 jaar, tegen W. die aan 44 In braken schuldig staat IK jaar. tegen H. M die er 28 maal mee opuit getrokken la, 1 jaar. tegen C. M. 1 jaar. waarvan maanden voor- waardelijk en tegen Van E. 8 maanden, waar van 5 voorwaardelijk. De verdedigers mr. Smits en mr. Roobol pleit ten voor een voorwaardelijke veroordeeling. subsidiair de uiterste clementie. e dingen, tot stand Dinsdagavond heeft In en nabij het café van L. aan de Korenstraat te Oss een hevige vecht partij plaats gehad. Omstreeks vijf uur wilde H., die gerulmen tjjd in het café had vertoefd, zich naar buiten begeven, toen hy voor het café aangesproken werd door van der W. Er volgde een twistgesprek, waarop van der W. In zijn woede zijn woning, welke tegenover het café lag, binnenging en daar ar—» kort en klein sloeg.' Door de stukgeslagen ramen spröFs hU vervolgens weer naar bulten en begon een hevige worsteling met H. Door omstanders werd van der W. weer zijn woning Ingesleurd, terwijl H. het café binnenging. Van der W. wist zich echter los te rukken, doch de deur van het café bleek gesloten te zijn. De woes teling sloeg daarop een drietal caféramen stuk en vond H. tenslotte in de keuken, waar van der W. zjjn tegenpartij met een mes te lijf ging. Hij bracht hem verwondingen toe aan de hals, doch H. vluchtte om erger te voorkomen. De politie was Inmiddels gewaarschuwd en on der hevig en langdurig verzet kon van der W. tenslotte worden aangehouden en naar het politiebureau te Oss worden overgebracht, waar hij werd Ingesloten. De verwondingen van H. zijn niet levens gevaarlijk. ZIJ begint met te stellen, dat Onnes opzette lijk listig, ter bedriegelijke misleiding der as suradeuren met K. een plan zou hebben gemaakt om door een of meer handlangers van K. een aantal der verzekerde goederen 's nachts uit het gesloten kasteel te laten weg halen, op een wijze die Onnes de gelegenheid zou geven om het tegenover de assuradeuren te doen voorkom an alsof die goederen door braak uit het kasteel bulten zijn medeweten en zonder zijn toestemming waren gestolen, zulks ten einde Zich wederrecheiyk de verzekeringspen- nlngen te doen ultkeeren. Konlng zou ten dienste der hand langers een schetateekening van Onnes heb ben meegenomen, waarop de verschillende toegangswegen, naar het kasteel waren aange geven en met Onnes hebben afgesproken, dat K. aan zjjn handlanger het volgende moest mededeelen: door het» open hek bij de dienst woning In te gaan zouden ze ongezien van de straat naar het kasteel kunnen komen, door het wegnemen van twee glas In loodruitjes op een bepaald aangegeven plaats zouden ze twee grendeltjes kunnen openschuiven, het raam openen en binnen komen als ..echte” Inbrekers, zy zouden dan uit den salon alle gouden en zil veren kunstvoorwerpen en miniaturen weg halen. Vervolgens uit de „ridderzaal”, alsmede uit de hall enkele schilderijtjes. Verder moes ten si) om geen argwaan bij de assuradeuren tegen Onnes te doen ontstaan, ook het tafel zilver meenemen en een of meer kleine schil derijen in het bijzonder een „Neger”, welke aan de N.V. Kunsthandel Goudstikker behoorde. Reuter seint ons uit Tokio, dat. na overleg met de Japansche zakenlieden het ministerie van Buttenlandsche Zaken den Japanschen gezant te 'sGravenhage instructie heeft gege ven het voorstel der Nederlandsche regeerlng betreffende commercleele onderhandelingen te aanvaarden. Bijgevolg zullen tusschen de resp. regeeringen In Den Haag onderhandelingen beginnen over vaststelling der quota voor den KALUNDRORG. 1961 M. 1120 A. Ben- dlx’ ensemble In restaurant „Wlvex" 2 08 Dansmuziek 7.30 Het omroep-eympho- nle-orkest o. 1. V. Fritz Busch 10.15 Krik Tuxen’s Jazzband speelt. BERLIJN, 357 M. 155 Ged. Uit .Ara bella" van Rich. Strauss (gr.pl.) 2.40 Gramofoonmuzlek 6.20 Populair concert door het omroeporkest o 1. v. Heinrich Steiner 10.20 Pianorecital door Frédéric Lamond. De officier van justitie, jhr. mr. J. Twiss Quarles van Ufford, nam het woord voor het houden van zijn requisitoir. Hij was van mee- I ning. dat er uit de getuigenverklaringen niet was komen vast te staan, dat er bij het neer dalen van de ladder was geschud. De getuigen waren met elkaar In strijd. Volgens hem lieten ze meer hun goede hart spreken, dan dat ze verklaarden wat ze werkelijk gezien hadden. Ook was het geen grove onvoorzichtigheid om de ladder een beetje anders te zetten. Bovendien kan men van studenten niet verlangen, dat zij verstand hebben van de deugdelijkheid van (adders. Wel was spr. van meening. dat de lad der niet goed bruikbaar meer was. Het is niet goed om novieten een ladder op te jagen, maar het ten laste gelegde Is niet bewezen. Ten slotte elschte hjj vrijspraak voor leder der verdachten. Als verdedigers traden op mr. B. Wesseling en mr. Basse van Isselt. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak doen. wijl gelijktijdig de bellen, die in den wintertuin w Ter herdenking van dit eerste lustrum zal op 31 dezer In de groote zaal van het Depar tement van Binnenlgndsche Zaken een gecom bineerde vergadering worden gehouden van den Radio-raad, de Algemeen Programma commissie, de Radio-Omroep-Contrólecommls- sie en de Indië-Programma Commissie. Het uur om middernacht werd het meest vei lig en geschikt geacht. Voor het weghalen zou een belooning In geld worden gegeven en wel een deel direct na het weghalen, de rest na ültkeerlng der versekeringspennlngen. terwijl het weggehaalde goed dan moest .verdwijnen”, althans zoo lang verborgen moest worden ge houden, tot de assuradeuren zouden hebben uitbetaald. Hierna zou K. met medeweten van Onnes in Februari 1932 verdachte W hebben verzocht om op de genoemde wij ze de goederen uit het kasteel weg te halen, hebbende K. aan W. alle genoemde op gaven en inlichtingen gegeven, de ultloving van geld medegedeeld en het teekenmge'.je overhandigd onder mededeellng. dat dit weg halen moest geschieden met medeweten van Onnes. De drie verdachten vertelden een voor een wat er volgens hen gebeurd was. Er stond een ladder in den tuin van een perceel aan de Kr. Nieuwe Gracht, waarin een student met eenlge mede-studenten een lunch had. waarna men zich naar den tuin begaf. Een noviet, die zich In hun gezelschap bevond het was tijdens den groentijd kreeg het bevel de ladder, die tegen het huls aan stond, te beklimmen. De noviet beklom den ladder en ging in de dak goot staan. Een der drie verdachten, A. F. O„ klom den noviet achterna en ging eveneens in de dakgoot staan. Toen werd de ladder een klein beetje anders gezet, waarna C. de ladder snel afdaalde De noviet ging hem achterna. Terwijl belden zich op de ladder bevonden, brak deze op het punt, waar de noviet zich bevond. Deze viel naar beneden, ook O. Bovendien viel de noviet nog boven op C. Belden waren bewuste- looe. Aldus was het geschied volgens een der verdachten. De beide anderen legden soortgelijke verkla ringen af. Dr. Sillevls Smit, zenuwarts te Utrecht, had de beide patiënten behandeld en werd op de zitting als getuge en als deskundige gehoord. Hij verklaarde, dat de noviet bij het ongeval een middelmatig zware hersenschudding had beko men en dat verdachte C. er niet zoo ernstig aan toe was geweest. De noviet had zes weken te bed gelegen voor hij weer op mocht staan. Op een vraag van den president, mr. Kaars Sype- steln, of de noviet zwaar lichamelijk letsel had bekomen, gaf dr. Sillevls Smit een bevestigend antwoord. Als getuigen werden gehoord eenlge omwo nenden, die het ongeval hadden zien gebeuren. Hun verklaringen liepen op sommige punten uiteen. Zoo verklaarde een getuige pertinent, dat er bij het neerdalen der beide studenten aan de ladder was beechud en anderen, dat zulks akeen by het opstijgen gebeurd was. Door de verdachten werd ontkend, dat dit bij het neerdalen geschied zou zijn. De noviet 8. werd ook als getuige gehoord en Verklaarde ongeveer hetzelfde als de verdach ten. De eigenaar van de ladder verklaarde, dat de ladder geregeld werd gebruikt en nog goed in orde was. De heer D. de Zwart, directeur van den bouw en wonlngdlenst, had de ladder na het ongeval onderzocht op verzoek van den commissaris van politie in de le afdeellng, en had bevonden, dat de ladder voor normaal gebruik nog geschikt was. De ladder had volgens dezen deskundige geen Inwendige gebreken. Wordt er aan een lad der geschud, wanneer daar menschen op staan, ding een 11 pagina* lang relaas van den loop wordt het gevaar voor breken grooter. Ook werd De dagvaardingen In de geruchtmakende On nes van Nyenrode-zaak zijn uitgebracht. De zaken tegen de negen verdachten zullen afzon derlijk worden behandeld, hiermee zal op 13 Februari een aan vang worden gemaakt. O.m. werd de dagvaarding uitgebracht tegen C. C. J. W 49 Jaar oud. koopman te Amster dam. Hij zal terecht staan voor de Vijfde Ka mer der Amsterdamsche Rechtbank op 15 Fe bruari as. De dagvaarding beslaat 14 getypte bladzij den. terwijl 13 getuigen in deze zaak zijn ge dagvaard. Als verdediger treedt op mr. Wil helm Loeb. Hy wordt verdacht van medeplichtigheid aan oplichting. We laten hier een uittreksel van de dag vaarding volgen van wat hem ten laste wordt gelegd. Hij sou in 1932 tezamen en in vereenl- ging met anderen, althans afzonderlijk opzet telijk Machlel Onnes van Nejjenrode aan wlen een vijftal verzekeringsmaatschappijen, geza menlijk. In den vorm van een premier-risque verzekering hadden bezorgd voor de schade of het verlies te lijden door bultenbraak" met diefstal enz. aan den Inboedel (schilderijen, antiquiteiten, bibliotheek, archief etc.) aanwezig In Kasteel Neyenrode, op de In de dagvaarding uitvoerig omschreven wijze gelegenheid en mid delen hebben verschaft en behulpzaam zijn ge weest om de verzekeraars te bewegen tot het In Juli 1932 met Onnes aangaan van een rege ling der schadevergoeding voor het aan Onnes uit te betalen bedrag voor bet ag.n het gestolen goed. Samen bedroeg dit ƒ72.000. Wat de wijze betreft, waarop Onnes het mis drijf zou hebben gepleegd, geeft de dagvaar- er een aannemer als deskundige gehoord, die van meening was. dat de ladder wel degelijk voor het ongeval een Inwendige breuk had. Dinsdagavond omstreeks kwart over acht is brand uitgebroken aan de achterzijde van het bij de Rotterdammers zeer bekende café met uitspanning Freerlcks, staande aan de Dorps straat in Hillegersberg. Dit 200 jaar oude pond is vrij gecompliceerd gebouwd en had' aan de achterzijde een grooten wlnteruin. van hout op getrokken en bekleed met kurk. In dezen wintertuin is de brand, vermoedeUjk door kortsluiting begonnen. In de kleine gelagkamer aan de voorzijde be vonden zich de pachter, de heer Van Kleeft, de kellner en een bezoeker. In het Woonhuis achter deze gelagkamer be. vond zich de vrouw van den pachter. Men werd op den brand opmerkzaam gemaakf door qen groote vlam, die uit het schakelbord sloeg, ter- Dtnsdagavond wilde 'n taxi lang* den Gracht wal te Leeuwarden de Romkeslaan Inrijden, doch de bestuurder nam den bocht te groot, met bet droevig gevolg. dat de wagen in het ter plaatse vrij diepe water terecht kwam. Schippers schoten omniddellljk toe om hulp te verleenen. De taxi verdween echter direct In de diepte en het gelukte niet den chauffeur, den 30-jarigen M. Kaspersma uit Leeuwarden tijdig te bevrijden. Toen tenslotte de wagen weer op het droge was getakeld, bleek het slachtoffer door verdrinking reeds te zijn over leden. De wagen was geheel Intact gebleven, zelfs de lichten brandden nog. Naar aanleiding van de mededeellng vafi den heer Molhuysen, secretaris van het Landbouw- cornlté In Nederland, aan de pers, betreffende de preferentie voor bietsulkersteun, daar Java- sulker te duur zou zijn, publiceert bet „Soer. Handelsblad” een artikel, waarin berekend wordt, dat de directe en Indirecte steun voor bletsulkerfabrieken thans 10 per qulntaal be draagt, terwijl de bletsulkerlndustrle eerst ren dabel wordt bij een noteering van 13.75. De Javasuke kan bij de helft dezer noteering dit „eoonmiseh monstrum" te willen besnoeien, reed* zonder steun werken. Het voor steun aan de bietencultuur uitgetrokken bedrag kan voor 1934 worden getaxeerd op 17.000.000. Hiervoor kan Java thans leveren 300.000 tons, op basis der tegenwoordige vrachtprijsen, voor 4J5 per qulntaid, pakhui* Java. Dinsdagmiddag stonden drie studenten voor de rechtbank te Utrecht terecht wegens het ver oorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld van jhr. H. J. 8. Het op de Eierlandsche gronden gestrande schip „Christiaan Martlsse” is door de sleep- booten „Drenthe" en „Holland” vlot getrokken. Een man van de „Drenthe" is hierbij over boord geslagen, toen de tros tusschen de schroe ven kwam, wat hij wilde verhelpen. J. Klomp van een boot van de Lrma Wijsmuller heeft den man gered. De reddingsboot „Elerland” en twee andere vletten van de belde sleepbooten verleenden hulp met bet overbrengen der trossen. Het schip 1* niet geladen met suiker, doch met stukgoederen en was ip rel* van Stockholm naar ‘hotterdam. Het schip is niet beechadigd. Dit alles nu heeft dan Onnes weer de ge legenheid en middelen gegeven welke deze ook opzettelijk heeft gebruikt om op 1 Maart 1932 aan een der assuradeuren uit zijn kasteel tele fonisch mede te deelen. dat er In het kasteel was ingebroken en dat er een aantal bij hem verzekerde goederen waren gestolen. HU deed het daarbij voorkomen, dat hij van de zaak niets afwist. Vervolgens door aan den expert van der Dussen daarna mede te deelen. dat hU op den morgen na de inbraak tegen den muur van de ridderzaal eenlge ledige schflde- rtjenlUsten had ontdekt, hetgeen bij hem het vermoeden had doen rijzen, dat er In den nacht in het kasteel was Ingebroken. Hetgeen zekerheid voor hem was geworden, toen hU constateerde, dat uit den Louis XV salon de ridderzaal miniaturen en kunstvoorw, waren verdwenen. Allee was eigendom Onnes en verzekerd. Enkele gestolen schilde rden waren echter niet zijn (Onnes) eigendom, doch behoorden aan Goudstikker. Een vitrine vol kostbaarheden hadden de dieven blUkbaar over het hoofd gezien Onnes had ontdekt, dat twee glas In lood ruitjes van een der salon- ramen verbroken waren. De dieven moes»*n du* door dit raam In het gesloten kasteel zUn gekomen. HU had ook voetsporen onder het rram ontwaard. De dieven hadden een Dultsch geldstukje laten liggen. Toen een der aanwe zigen opmerkte, dat bU een anderen diefstal eens eenzelfde geldstukje was achtergelaten, opperde Onnes dat dit dan wel dezelfde bende zou zUn geweest. Onnes had ook direct na dc ontdekking den burgemeester van Breukelen doen kennisgeven van den diefstal, waarna hU aan de politie nog eens al zUn „ontdekkingen” mededeelde. Als vermoedeiyke waarde van het gestolene gaf hU ongeveer 90.000 op. waarvan 40.000 al* waarde voor de schllderUen. de „Mulat” en ds .Aanbidding door de drie Konlngen”, welke In werkeiykheld selfs niet uit het kasteel wa ren weggahaald. Voorts stelt de dagvaarding dat Onnes verzwegen heeft, dat er In werke- lUkheld geen diefstal in het kasteel heeft plaats gevonden, alsook, dat een en ander in zijn opdracht was weggehaald en opgeborgeu. HAMBl’RG. 332 M. 12 40 Gevarieerde muziek 1.55 Gramofoohmuzlek 520 Gramofoonmuzlek. De politie te Den Bosch heeft Dinsdag be richt ontvangen, dat te Weenen door de recher che is gearresteerd de 23-jarige voortvjuchtige L. v. d V. die op 22 December 1933 by de Middenstandsbank te Den Bosch een bedrag van ongeveer drie duizend gulden heeft ge stolen en sedert dien voortvluchtig was. De Nederlandsche justitie heeft zyn uitlevering ver zocht. Als getuigen werden gehoord de verschillende benadeelde personen en een rechercheur van po litie G J. H.. die het ondersoek In deze zaak heeft geleid en de meeste gestolen goederen en gelden weer heeft opgespoord. De officier van Justitie, mr. Couvée, wees er op. dat aan verd. nog meerdere Inbraken kunnen worden ten laste gelegd. Het is wel opmerkeiyk. dat spr. in zyn 25-jarige loopbaan by Hfet O. M. nog nimmer met verdachten te doen heeft gehad, wlen zooveel delicten ten laste waren gplegd. BATAVIA, 23 Jan. (Aneta) Het afdeellngs- onderzoek van den Volksraad bet Herziene Bezoldigingsbesluit 'Landsdienaren is thans afgeloopen. Het ver slag zal eerst over eenlge dagen verschyneri en zal vele detallwenschen Inzake schaalwyzlgln- gen bevatten Een algemeene afkeuring van de herziening, zooals In de Commissie voor Georganiseerd Overleg was geopenbaard, bleek in den Volksraad niet aanwezig te zyn. zoodat de regeerlng voor haar plannen tot doorzet ting der herziening op zekeren steun kan re kenen, waarvan de omvang echter nog niet kan worden bepaald. De debatten In den Volksraad over het Her ziene Bezoldigingsbesluit Burgeriyke Lands dienaren kunnen eerst begin Februari worden verwacht. De Hillegersbergsche brandweer was spoedig met al haar materiaal, zynde zes handspuiten, aanwezig. Bovendien kreeg men assistentie van een motorspult uit Schiebroek. welke evenwel na aankomst een half uur vergeefs pro beerde water te geven. Toen deze motorspult aan de blusschlng kon gaan deelnemen, had men den brand reeds onder de knie. Het pand Is aan de achterzyde zeer zwaar beschadigd. Een gevel stortte in, het dak brandde vrijwel geheel door, de zolder en de eerste verdieping zyn geheel ulUebrand. De benedenverdieping heeft eveneens zeer veel brandschade bekomen. Het pand is eigendom van den heer Louis van Zanten te Rotterdam, die verzekerd Is. De pachter is eveneens ver- ■ekerd- De belangstelling van het publiek voor het blusschlngswerk was zeer groot. Het tramver keer moest worden opgehouden. lo-autorltelten, zoomede de oud-leden den- Radio-raad en vertegenwoordigers van de omroepvereenlglngen, den Bond van Radlo- Centrales e a. Na de vergadering zullen de gasten In de gelegenheid worden gesteld de bureaux i den Radlo-raad ca. in het Departement bezichtigen. MILAAN. 369 M. 4 30 Dansmuziek 5 15 Gramofoonmualek 8 00 Gramo foonmuzlek 820 Opera-uitzending. 420 Concert 820 De geschatte ontvangsten van de maand December 1933 bedragen (de cyfers tusschen haakjes zjjn die over hetzelfde tydvak van 1932) Reizigers 4.489300 4330.432)Bagage 59300 72.538); Brief- en pakketpost ƒ260.000 (ƒ300 000); Goederen ƒ5 013.800 (ƒ4349345); Levende dieren en lyken ƒ80.400 (ƒ65215); Diversen 164.000 199.907)Totaal generaal ƒ10.048200 (ƒ10.518.838). In December 1933 minder ƒ470.328 36. Totale ontvangsten van 1 Januari tot en met uit. Dec 1933 121.015.039 (ƒ139 535290). In 1933 dus minder 18.520.250.19. Als volgende daad van Onnes wordt genoemd het aan v. d. Dussen overhandigen van een uitvoerige Hjst van het „gestolene". Als gevolg van de door Onnes aan v. d. D. verstrekte ge gevens en Inlichtingen gevoegd by het feit, dat In April d.a.v. aan v. d. D. verscheidene der betrokken voorwerpen wFrden vertoond en afgeleverd door den door v. d. D. met de op sporing belasten detective Johanknecht. zou deze van der D. in den waan zyn gebracht, dat een werkelijke diefstal heeft plaats gehad, hetgeen deze aan zyn maatschappy heeft mee gedeeld. Van der Dussen legde een en ander vast in een voorlooplg rapport van 8 April 1932 en een eindrapport van 12 JuU 1932, hierop neerko mende, dat In den bewusten nacht door „bultenbraak" uit het kasteel Nyyenrode lou den zyn gestolen: twee schilderijen (Mulat en Aanbidding der Konlngen), een paneeltje van Gerard Dou, twee prenten, 44 miniaturen, 24 gouden’ en zilveren antieke kunstvoorwerpen en eenig modern goud en zilver, alsmede dat een Majolica vaas zou zyn beschadigd, samen voor een verzekerde waarde van 86200, welke schade door de vyf verzekerlngsmaatachappy- en aan Onnes zou moeten worden uitbetaald. Tengevolge van <het door misleiding tot stand gekomen rapport van der D. zyn de verzeke raars op hun beurt in den waan gebracht, dat een werkelyke diefstal had plaats gehad en dat zy schadeloosstelling moesten betalen. Hierop heeft Onnes de assuradeuren doen dagvaarden tot betaling van 86.700, hetgeen geleid heeft tot de In den aanhef der dag vaarding genoemde schikking en daarop ge volgde uitbetaling. Wat dagvaardig van C. A. K„ 64 Jaar oud en eveneens koopman van beroep, betreft, het volgende: K. was de vriend van Onnes, en is de scha kel tusschen Onnes en W. Ook hem is mede plichtigheid aan oplichting ten laste gelegd. De dagvaarding tegen Konlng telt eveneens veertien pagina's; als getuigen zyn gedag vaard: L. Posthuma, Inspecteur van politie; C. Loo- man en B. A. de Welllé, rechercheurs van po litie; Witbrood, Blesing, Moog, ven BUuber- gen, Grotjohan, L. v. d. Dussen, veriekerings- expert; J. Top en A. Top,» verzekerlngsdlrec- teuren; J. Bartellngs, assurantle-bezorger; E. H. Gropperhaus, procuratiehouder en P. C. Allaart, procuratiehouder. Als verdediger van K. zal optreden mr. Max. Levenbach. K. zal op 13 Febr. terechtstaan. Zooals wy schreven sullen de zaken alson- deriyk worden behandeld, doch het 1* niet oo- mogeiyk, dat ds requisitoiren geiyk, na afloop van alle getulgenverhooren, worden genomen, waarna dan ook, op één dag alle pleidooien, zullen worden gehouden. Voor de rechtbank te Arnhem stond Dinsdag morgen terecht de beruchte bende, die eeni gen tyd geleden Arnhem onveilig maakte. Het zyn J. J. V., timmerman. A. W.. chauffeur. H. M. electricien. C. M. colporteur en G. van Eloodgieter, allen te Arnhem. De leeftyden varieeren vap 20 tot 26 jaar. ^Ilen bekennen zich aan de hun ten laste gelegde serie in braken te hebben schuldig gemaakt. Zy pleegden de inbraken doorgaans met s*n tweeën of drieën en kozen o a. den Batenberg- scheweg, Cattepoelscheweg en de Oude Kraan als hun oper^e-terreln. By den hlM A. L. van E. aan den Baten- bergschenweg werd een geldkistje, inhoudende f 310.benevens een gouden horloge en pols horloge gestolen, by den heer T. op den Cat tepoelscheweg ook een geldkistje, uit de con fectiefabriek van R- aan de Brugstraat wer den vier motorjassen gestolen, by den heer Sn. aan de Brombeeklaan een bedrag van f 98. gedeelteiyk toebehoorende aan een veraeke- ringsmaatschappy en uit het magazyn van de fa. Stokvis op de Oude Kraan een radiotoe stel WEENEN. 507 M. 6.35 Neder-Oosten- ryksche volksliederen 7.40 Het omroep- symphonle-orkest o. 1. v. Anton MePtath 9 35 Het omroeporkest o. 1. v. Joeef Holzer LANGENBERG. 456 M. 11.20 Oramo- foonmuzlek 13.55 Het orkest van den West-Dultschen omroep o. 1. V. Kühn 2 35 Kamermuziek 1120 Gramofoonmu- siek. DAVFNTRY, 1500 M. 12.90 Het Rut land Square en New Vlctorla-orkeat o. 1. v Norman Austin 5 35 Dansmuziek door Sydney Kyte 8 40 Varlété-progranuna 1105 Het BB.C.-danaorkest o. 1. v. Henry Hall. PARIJS (Eifel), 1446 M. 7.50 Gramo- foonmuslek. - LUXEMBURG, 1191 M. 19.00 Dultscbe I avond; concert o. 1. v. Henrl Peneis 19.30 Dultsch concert 20.20 Pianorecital 21.05 Kamermuziek 22.00 Gevarieerd concert 2320 Dansmuziek. BRUSSEL. 484 M. 130 Gramofoon muzlek 5 20 Het Omroeporttest o. 1. v. Karei Walpot 8.20 Het Omroep-eymphé- nle-orkest o. 1. v. Arthur Meulemans 10.30 Gramofoonmuzlek. WARSCHAU. 1411 M. 4.15 Populair concert o. 1. v. Z. Oorzynekl 7.55 Het omroeporkest o. 1. v. J. Oei minski 9.90 Opera-srla’e 9S0 Dansmuziek Zlgeunermuziek. VERWIJZKN gr zijn maar weinig één mensch alleen brengen. Voor den meesten arbeid zijn meer menschen noodig, behoeven we de hulp van medewerkers, jong en oud. De kleine radertjes doen werk dat in overeenstemming is met hun grootte, maar dat in het raam van het geheeLc... Het gaat^ng Er is heer en meester en leerling. De een heeft het gezag, de ervaring en de wetenschap, de ander vaak niet meer dan zijn goeden wil en de sluimerende eerzucht ook eens een sport verder te komen op de ladder, die de maatschappelijke heet. Laten wij, die daarover zeggen>- schap hebben hun dit gemakkelijk maken, niet door kritiek altijd en overal den werklust dooven en het zelfvertrouwen ondermijnen. Laten we ook onze kleine medewer kers beschouwen als deelhebbers aan het geheel, waaraan wij onze werk kracht geven en waaruit wij ten dee- le ons levensgeluk putten. Waardeering en aansporing wor- n den hier niet onthouden, opdat het werk, dat wij met opgewektheid ver vullen voor hen niet een vernede- [L rende, ziellooze bezigheid zij. HUIZEN, SOI M. KRO 8 00 concert NCRV 10.00 Gramofooi 10.15 Morgendienst door de. Jq Petegem, Vrij Evang. Predikant 10.45 Gramofoonmuzlek KRO 11.00 Gramo foonmuzlek 11.30 Godsdienstig half uurtje door kapelaan J. H. A. Hendriks 12.00 Politieberichten 12.15 Kro-orkest o. 1. v Mar ’t Woud NCRV 2 00 Fraaie handwerken door mej. O. Ably 3.00 Vrouwenhalfuurtje 3.30 Rustpoos 4.00 BUbellezing door prof. J. W. Geels 5.00 Handenarbeid voor onze jeugd door H. J. Stelnvoort 5.30 Vloolrecltal door Louise v. Wllngaarden. A. d. Vleugel Joh. LigtelUn 6.30 Gramofoonmuzlek 6.45 D.N.V.-kwartiertje. J. Schipper .7.00 Po litieberichten 7.15 Ned. Chr. Persbureau 730 Ultz. van het groote vocale con cert, uitgaande van den Ring Utrecht van den bond van Chr. Zang- en Oratorlumver. in Nederland uit gebouw Tivoli te Utrecht 8.45 Spr. mr. D. O. A. Schut: „Zeg gen kinderen In rechtzaken werkelijk de waarhefd?” 8.15 Verv. concert 1030 Vaz Dias 10.40 Gramofoonmuzlek 1130 Sluiting. HILVERSUM. 1875 M. AVRO 8 00 Gramofoonmuzlek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofóonmuzlek 10.30 Vlool recltal door Boris Lensky. A. d. vleugel Egbert Veen 11.00 Herman Felderhof leest fragmenten uit „Over Holland'* door Karet Tsjapek 11 30 Zang door het so- lokwartet ,.De Toonkunst” te Eindhoven 12.00 Gramofoonmuzlek 12.30 Om roeporkest o 1. v. Nico Treep 1.00 Gra mofoonmuzlek 2.00 ZuM-Afrlkaansclie gedichten door Stephanie Faure 2.30 Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep 3.00 Verv. Knipcursus door mevr. I. de Leeuw van Rees 3.45 Overschakeling naar Koot wijk 4.00 Mevr. Ant. v. Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen 4.30 Aan sluiting met café-rest. „Pschorr” te Rot terdam. Lily Pataky en haar Hongaarsch ensemble 5.00 Radiotooneel voor kinde ren: ..Hoe het Tifernand verder ging” 5.30 Omroeporkest o. 1. N. Treep 6 30 Sportpraatje door H. Hollander 7.00 Omroeporkest 7.30 Engelsch voor begin ners door Fred Fry 8.00 Var Dias 8.15 ing met het concertgebouw te Am- Concertgebouworkest o. 1. v. Ed. v Belnum. Jan Smeterlin. piano In de pauze gramofoonmuzlek 10.30 Gramo- foonmuziek 11.00 Vaz Dias 11.10 Aansluiting met rest. „Haeck** te Den Haag Bela Kiss en z^n orkest 12.00 Sluiting. BEROMt NSTER, 540 M. 5.50 Gramo- foonmuziek 7.15 Vocaal concert 830 Het omroeporkest o. 1. H. Hofmann. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR -DEN KATHOLIEKEN RADIOG1DS Dinsdagmorgen te kwart voor 11 is ten ge- meentehulze te De Steeg het huweiyk voltrok ken van mej. A. Klopper met den bekenden vlieger reserve-luitenant D. Asjes. Een veelkoppigs menige wachtte op de komst van den uit 9 auto's bestaanden stoet. Polygoon maakte tydens het betreden van. ’t bordes eenl ge snelle zwengel-manlpulatles. terwyi ontelbare klikkende sluiters een eeresalvo brachten. Onder de aanwezige bevond zien lult-kol. van Santen van het Studie-comlté J3nelpost NederlandIndië." De huweiyksvoltrekklng had plaats In de raad zaal, omdat de trouwkamer alle belangstellenden niet kon bevatten. Vervolgens begaf de stoet zich naar Roosendaal, waar In de Ned. Dultsch Her vormde kerk ds. Gouverneur te half 1 bet huwe- lyk Inzegende. By den uitgang van de kerk hadden zich ver schillende collega's-vllegers opgeeteld. terwyi ook vauuit de lucht het vllegercorps het Jonge paar zftn groeten bracht. onmisbaar is. t de mensphen evenzoo. en gezel.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6