ONS BLAD Daladier kabinetsformateur J 1 1 Duitschland Het Vaticaan en D Het nieuws van heden OPDRACHT AANVAARD W eenen-Berli jn DE VAKVEREENIGINGEN IN SPANJE STALIN OP HET PARTIJ- CONGRES IN EXPEDITIE VAN BYRD IN GEVAAR Londen en Moskou DE H STOEL WACHT AF DE BAROMETER VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS DINSDAG 30 JANUARI 1934 WADDENEILAND WORDT GERED Algemeene instemming gen aki Daladier dien van 1914’ DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Lombardi Mazzotti en record-vlucht Toch un Tokio repliceert Aardbeving in Mexico Het Zuiden geteisterd stad Kernersville (Ver. St.) heeft De IBS dubbele Veerboot omgeslagen Ernstig ongeluk te Nagasaki 4 Onderhandelingen gaan verder Onder leiding van den uiterst linkschen Caballero Gezicht op het eilandje Habel in de Noord-Friesche waddenzee, dat reeds gedeeltelijk door de zee verslonden is, maar dat men thans, door het treffen van bijzondere maatregelen hoopt te behouden 51 3 SI „Het fascisme dwingt de nistische partijen tot illegale werkmethod es” JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR Breukbanden, enkele en Ontwerp voor handelsaccoord gereed gekomen ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20 c., ingez. med. 40 c. p. regel; idem op pag één 55 c. p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek - Telefoonnummer 433 „Ten aanzien van de doorvoering van *t concordaat toont het Vaticaan opvallend veel geduld” „Toestand gelijkt op x: 411 HL NOORD-HOLLANDSGH DAGBLAD ZEVEN EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 94 Daladier tot kabinetsformateur benoemd. De Britse he admiraal Drejjer naar Batavia. (United Press) Engefoch memorandum te Berlijn overhandigd. Het Lagerhuis bjjeen. Rede van Sir John Simon. Dankschrijven van Von Hindenburg aan Hitler. Codex Sinaïticus gestolen? een aan De steungeldenkwestie te Zandvoort. Pastoor Rentinck uit Achterveld bediend. i perse- comma- Muur Ingestort te Veghel; arbeider gedood. IIIIHK 3 unie Linville, FORTALEZA, 29 Jan. De radlo-telegra- den nd ook tto (Van onzen Romeinschen correspondent) ROME. 28 Januari. or van n Cassatieberoep van den leening-promotor ver worpen. Te Jou re zijn drie Jongens door het ijs gesakt, van wie er twee verdronken. Stand op Dinsdag 9 uur vJUk.: 7« Vorige stand: 787 worden l expe- g con id ia. 140 IS ito wr d. MADRID, 29 Jan. (Reuter) Be eerste minis ter heeft verklaard, dat voorloopig geen ge meente- of landsverklezlngen zullen worden ge houden Ondersoek naar de doelmatigheid van voorzie ningen tegen illegale volksvertegenwoordigers. Regeling voor militairen bij hoi spelen der volksliederen. een ge- LONDEN, 28 Jan. Uit Nagasaki wordt gemeld, dat aldaar een met 350 personen bezette veer boot la omgeslagen De vrees dat het grootste deel der passagiers zouden zijn verdronken, to gelukkig niet bewaar heid Slechts vjjf lijken sjjn geborjen. K perso nen zijn naar het ziekenhuis overgebracht, om dat zy ernstig van de koude te lijden hadden Men neemt aan. dat de meeste opvarenden het thans wel weer goed maken Het aantal dooden to in ieder geval niet zoo groot als oorspronkelijk werd gevreead Nader wordt gemeld, dat nog dertien perso nen worden vermist. ontwerp tusachen De regeering. keurt het optreden der N.S.B. ten scherpste af. De Spaansche vakvereenigingen onder leiding van den uiterst linkschen Caballero. Een der verdachten van de brandstichtingen te Amsterdam en te Haarlem in vrijheid gesteld. «Magiërs bewaar- M perzo- cht, sm- hadden, ’den het I dooden ronkelök L alvlach- dmlraal leden sar be vinden, e bocht eratuur eind 1ENB- iuur- r tot- 1 gemeld, ‘tte veer- .M. Fel. *04 I? admi- an va ker te te ver. -Unie wil villen den j niet en lie trach- eweldigen «ren den MADRID, 29 Jan. De nationale commissie der in de algemeene arbelders-unle vereenlgde socia listische vakvereenigingen heeft met algemeene stemmen besloten de nieuwe politiek der socia listische partV. onder leiding van den extremen oud-mlnteter Largo Caballero te erke4en Voorts is de executieve commissie der vakver eenigingen, welke onder leiding staat van prof. BestAro, afgetreden. BARCELONA. 29 Jan. (V. D.) Vier plstoleros hebben een overval gepleegd op een comestlbles- wlnkel. anderen deden een overval op een woon huis; twee bommen zjjn ontploft nabij een bios coop te dezer stede en een derde oom is gevon den in een park Verder Is door drie plstoleros een overval gepleegd op een vetfabriek. terwijl de politie een geheime vergadering van revolu- tionnairen heeft ontdekt waar 43 plstoleros wer den gearresteerd Ook op eén café in de straat Siguenza is door drie plstoleros een overval ge pleegd. Te Avila is voor heden de algemeene staking afgekondigd. Men gelooft, dat Chautemps aan Dala- dier verzocht heeft hem in het nieuwe ka binet geen plaats aan te bieden De vorige minister-president wil vrij zijn om bet be leid xijner regeering te kunnen verdedi gen, wanneer dit in de Kamer eventueel ter sprake komen zou. MOSKOU. 29 Jan Op het Congres van communistische partij d«r Sovjet-Unie Stalin, als secretaris-generaal der party rap port uitgebracht over de positie van de Sovjet- Unie en haar verhouding tot de andere landen in de afgeloopen drie jaar. Zijn rede duurde 5 uur. de heeft Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana keeren na een verblijf van vier weken in Zwitserland, naar Holland terug. lalne Minister van Handel: Palmade Minister van Kolonlén: Cathala Minister van Volkswelvaart; Auray. fist Oiulteml kreeg verwondingen aan neus en gelaat. De mecanicien Battaglia brak een been Belden werden opgenomen in het Ban Luca- zlekenhute. Naar United Press vernam maken zjj het uitstekend. Lombarbl en graaf Mazzotti namen hun In trek in een hotel. Lombard! verklstarde, dat hjj wilde landen op het strand, nadat zjjn benzinevoorraad was uit geput. De landing verliep vlot, maar het toestel stiet op een stuk rots en slpeg toen over den kop. De quaestie der Jeugdvereenlglngen is nog niet bevredigend geregeld. Niet alleen on dervinden de Duitsche Jeugdvereenlglngen fei telijke Inbreuken op hun vrijheid, die hun het leven op vele plaatsen vrijwel ónmogelijk ma ken, maar ook over het aantal en de soort der te erkennen vereenlgingan la tusachen het Vaticaan en de Duitsche regeering nog geen overeenstemming bereikt. Zoolang de natlonaal-aoclallstteche staat zich niet met de on-christell)ke elementen, die zich In de partij op d«n voorgrond willen dringen, vereenzelvigt, mag men hopen, dat de diepe godsdienstzin van het Duitsche volk uit eigen kracht de overwinning behaalt op de nieuw-ger- maanzehe en antl-chrteteiyke stroomlngen bin nen de nationaal-socialistische party. Het is zeker, dat het Vaticaan ten aanzien van de doorvoering van het Concordaat een opmerkelijk geduld aan den dag legt. De re ligieuze verhoudingen In Duitschlind, waar het Christendom zich, ook in de protestant- sche kerken, tegen een nieuw heldendom moet verweren, geven daar aanleiding toe. ROME. 29 Jan De vlieger Lombard! heeft het ministerie voor de luchtvaart te Rome het volgende telegram gezonden .Zjjn geland op strand by Natal. Toestel beschadigd. Bemanning ongedeerd. Wilt onze familieleden waarschuwen. Het toestel was op 28 Januari om 10 uur GMT uit Dakar vertrokken De weersgesteld heid was slecht en de apparaten werkten niet goed. Het toestel moest dientengevolge van ochtend vroeg een noodlanding maken, waar bij het by de daling werd beschadigd. Niettemin hebben Lombard! en Mazzotti het record voor den overtocht per vliegtuig van Europa naar Zuid-Amerika op hun naam ge bracht, door den afstand van Rome af af te leggen in 48 uren. PARIJS. 29 Jan. (Reuter) Daladier verliet hedenmorgen om 10.40 uur het Elysée en verklaarde asm de journalisten, dat hij van den presi dent der republiek opdracht had ge kregen een kabinet te vormen. TOKIO. 29 Jan. (Reuter) In zijn commen taar op de rede van Stalin verklaarde de offi cieel* woordvoerder van het ministerie van Bultenlandsche Zaken, dat Japan nooit gewei gerd heeft een non-agressie-pact met Rusland te alulten. Alleen heeft het verklaard, dat de tijd hiervoor nog niet rijp was. Door de antl- Japansche propaganda, welke Stalin thans als officieel persoon voert, is dit nog moellyker geworden. ’gend ver- afbreken toop vsn WEENEN. 29 Jan. De socialistische partij raad heeft in zijn zitting van gisteren, in ver band met den oproep van Dollfuss tot mede werking aan den nieuwen opbouw van den staat vastgesteld, dat de soc -dem. partij ook thans nog bereid is. mede te werken aan een vreedzame en grondwettige ontwarring van de politieke crisis. De afbraak van de vrijheids rechten des volks en der sociale rechten der ar beiders deed echter die innerlijke bereidwillig heid der arbeiders tot de medewerking, die de bondskanselier vraagt, niet tot ontwikkeling komen. De soc.-dem. arbeiders en bedienden zijn bereid de onafhankelijkheid van Oostenrijk met alle middelen te verdedigen. De partijraad heeft tenslotte besloten tot uitvaardiging van instructies betreffende de voortzetting van den afweerstrijd tegen alle fascistische strevingen e gespannen aandacht waarmede de H Stoel de snel-opeenvolgende ont wikkelingen van de religieuze situatie in Duitschland volgt, vindt een weerspiege ling in de regelmatige berichtgeving daar over in de Oaservatore Romano, die uit de Duitsche katholieke bladen en berichten diensten. voorzoover deze nog vrijheid van spreken hebben, uit de diverse Duitsche di ocesane bladen en uit de bultenlandsche pers nauwkeurig de berichten samenleest, die den huldigen toestand typeeren. het zijn vormen, wier MEXICO CITY. 29 Jan (Reuter). Geheel Zuid-Mexico is door een aardbeving geteisterd. Vele personen werden gekwetst, terwijl de ma terieels schade aanzienlijk te. vooral te Aca pulco. waar vele huizen zijn ingestort. De aardbeving heeft in Mexico-Ctty groeten schrik veroorzaakt. De bevolking vluchtte de straat op; vele personen werden in het gedrang gewond Tot nu toe Is vanuit de hoofdstad echter geen materieele schade gemeld. Daarentegen bleef te Acapulco geen huls on beschadigd. de bevolking bracht den nacht door in de open lucht. Te Amecameca, dat benoorden den vulkaan Popocatepetl ligt. Is in den avond een vuurbal In de lucht gezien, vermoede lijk een meteoor. WEENEN, 28 Jan. (V D). In Kartattfë en tmermarken zijn in den nachk. op %ow(k£ telefoon- en telegraaflijnen doorgesnederv^^1 De veiligheldsautoriteiten hebben uitgebeelde maatregelen genomen. Voor de opsporing van de daders wordt belooning van 5000 schellingen in uitzicht steld. Het behoeft nauwelijks gezegd, dat het tafe reel. dat uit deze berichten te voorschijn treedt, zeer verontrustend is. De verschillende dwang maatregelen en de regelmatig weerkeerende ar* reetalies van geestelijken eenerzyds. de onver zwakte levendigheid van den antl-christelljken geest anderzijds teekenen een toestand, die elk oogenbilk In een algemeen en acuut conflict schijnt te kunnen uitbreken. Het bericht van de ..Reichspost", volgens 1 welk de kardlnaal-aartsbisschop van München over de parochie Traunstein, wegens de gevan genneming van den pastoor, het interdict heeft uitgevaardigd, is door de ..Osservatore" met een kort commentaar atgedrukt. In officieel* Vati- caanache kringen spreekt men zich echter niet uit over de beteekento, die de maatregel van kardinaal Faulhaber voor de houding van den H. Stoel hebben kan. Ondanks de vele Incidenten, ondanks de voort durende Incidenten en gebrekkige uitvoering van het gesloten concordaat, blijft de H Stoel steeds zijn bereidwilligheid toonen. met den nieuwen Duitachen staat in vrede te leven. De diplomatieke onderhandelingen duren in derdaad nog steeds In wisselend tempo voort De heer Buttmann. die de Duitsche regeering In deze besprekingen vertegenwoordigt, wordt ook aan het eind van deze maand weer te Rome verwacht. Het to bekend, dat de Duitsche regeering zich, ter verklaring van de talrijke Incidenten, vooral beroept op de interne moeilijkheden, die het nieuwe regiem op zijn weg ontmoet. Die ver ontschuldiging klinkt plausibel, wanneer men bedenkt, dat de verschillende Duitsche staten in de binnenlandse he aangelegenheden, waartoe ook de «eredienst behoort, tot nu toe nooit naar de In de couloirs van het parlement werd de keuze van Daladier als kablneta-formateur he denmorgén in het algemeen zeer gunstig be oordeeld. De groep van llnks-radlcalen nam een motie aan. waarin het verlangen wordt ultge- drukt, dat Daladier een ministerie zal vormen op breede basis. Van hun kant keurden de rad-aocialtoten overigens zonder hun voldoe ning officieel uit te drukken, dit beroep op Daladier goed. In den Senaat toonde men zich weinig ver rast over de weigering van Doumergue en Jean- neney om den last der regeering te aanvaar den. Intusschen waren de senatoren zeer vol daan over het feit, dat president Lebrun aan deze eminente politici dit aanbod had gedaan De Senaat stelt in het algemeen een groot ver trouwen in Daladier, wiens capaciteiten overal erkend worden Men hoopt, dat hU erin slagen aal een kabinet te vormen uit de vertegen woordigers van alle republikeinse!)* partijen, dat dan zoo spoedig mogelijk moet trachten een politiek bestand te bewerken, opdat de re geering zich kan bezighouden met de meest dringende hervormingen en de verheffing der natie Later vergaderde in de Kamer een delegatie der Unksche partij Een neo-soclalisttoch voor stel om een parlementaire onderzoeklngs<om - missie in te stellen werd niet aangenomen. De meerderheid der delegatie gaf er de voorkeur aan de nieuwe regeering een tekst te laten indienen voor de instelling eener eere-jury vol gens het voorstel dat nog vóór het aftreden van Chautemps werd aangenomen Herriot drong er op aan, dat men Daladier volkomen vrijheid ■ou laten met de vorming van zijn kabinet. Enkele leden der delegatie hadden een onder houd met Daladier. dat tot volkomen over eenstemming leidde Daladier beloofde Yvon Delbos zijn programma voor de rad.-socialis tische fractie uiteen te zullen zetten, nog voor het afleggen zijner regeertngsverklartng In de Kamer rbareu" en n het hui. 1-tegen fe P een vol- Joopen. op fa en AsH zltters. sschen niet lds «lachen ?aald land.’ niet geta llen doen. met Ame- ilerdoor is «den, toen len ah een de nieuw* !Ug is. LONDEN. 29 Jan. Naar wij vernemen, to het entwerp voor een Engelsch-Russische han- delsovereenkomst practise h gereed, ofschoon kwesties van overigens ondergeschikte beteeke nto de onderteekening mogelijk eenige weken zullen vertragen. Engeland heeft zijn elsch op een hoogere compensatie voor de Lena-goud mijnen blijkbaar laten vallen. Het voorziet in een betallngs-evenwlcht belde landen, waar de Russische invoer naar Engeland den Engelachen invoer naar Rusland sterk overtrof. Het evenwicht zo« geleidelijk binnen 5 jaar bereikt zijn De overeenkomst zal opaegbaar zijn met een termijn van 8 maanden (United Press). NEW-YORK, 29 Jan. Baal is alhier een radiobericht van admiraal Byrd binnengekomen, volgens hetwelk 45 leden van de Zuidpool-expedltie zich in gevaar be vinden. Het kamp, waarin zij xlch bevinden, wordt bedreigd door het losraken van de bocht bedekkende (jstongen, doordat de temperatuur even boven het vriespunt ligt Vier andere leden van de expeditie worden In Klein-Amenka. de hoofdbasis van de expe ditie. vastgehouden en zijn zonder eenig con tact met hun kameraden. Intusschen drijft het vlaggeschlp van admi raal Byrd ..Jakob Ruppert" te midden van Ijs schotsen en is niet in staat voor anker te gaan. stem uit Berlijn hadden te luisteren en eenlgen tyd behoeven om dat te leeren Ook uit den eersten tijd van het fascistisch regiem herinnert men hier zich zulke gevallen, waarin de richtlijnen van Rome in de meer af gelegen provincies duchtig in den wind geslagen werden Van den anderen kant te het echter ietwat zonderling, dat Jutet een „autoritaire" regee ring zich op de gebrekkige functloneerlng van haar autoriteit beroept, en in elk geval te het duidelijk, dat dit argument slechts een zeer be perkte waarde heeft. Deskundige concludeert, dat brandstichting de oorzaak moet zijn van den Anuterdanuchen teledoonbrand. nemen* heeft uitgesproken, schijnt plan te zijn een regeering te eerste en voornaamste taak het te het recht zijn loop te laten nemen in de verschillende schandalen, zooate dat de openbare meenlng etecht. In verband hiermee zou hU bij de keu ze zliner ministers minder rekening houden met hun politieke overtuiging dan wel met hun onafhankelijkheid wel den jongsten burgemeester, n.l. J. Harmon die pas is benoemd en slechts 22 jaar oud is Stalin betoogde, dat als gevolg van de crisis de poMtetoa teoufsl tiissnhun «te tand— buitenge woon gespannen te geworden en dat een terrein is geschapen voor gewapende conflicten, terwijl de oorlog weer als middel wordt beschouwd voor een nieuwe verdeellng van de wereld e uitbrei ding van de Invloedssfeer der groote mogend heden. Dientengevolge, zoo zelde hU. zien wy een verscherpten strijd rondom den Stillen Oceaan, een verhooging der bewapening te land en ter zee by Japan, Amerika Engeland en Frankrijk Dultschlands uittreden uit den Volkenbond en de vermeerdering der bewapening in Europa hebben te ramen met de revanche-gedachte weer een toestand geschapen als In 1914. De Industrie der voornaamste kapitalistische tanden te van jaar tot Jaar in verhouding met 1929 gedaald en pas In 1933 heeft ze zich een weinig hersteld, daarentegen nam de Industrie der Sovjet-Unie een onafgebroken vlucht. Se dert 1929 is deze meer dan verdubbeld en In verhouding tot het voor-oorlogache peil Is zy toegenom'n met 290 procent. Het aantal werkloozen In Engeland. Duitach- land en Amerika alleen bedraagt 18 mlllloen. Mlllloenen landbouwers zyn geruïneerd en de gedachte voor den stormaanval op het kapitalis me. is rijp geworden Hiervan getuigen de revo lutie in Spanje en de toenemende invloed der Sovjets in China, welke onmogelyk kan worden tegengehouden. Vandaar dat de overheerschende klassen in de kapitalistische landen zorgvuldig de laatste sporen van het parlementarisme trachten weg te vagen eti de communistische partyen dwingen op illegale wysen te werken, terwyi men openiyk zyn toevlucht neemt tot Minister van Publ Werken: Paganon. Minister van HandelmarineOuy de Chambrr Minister van Oorlogsmarinede Chappe de ween EN. 29 Jan. (V. D.>. In een inter view verklaarde Dollfuss in verband met vragen omtrent zekere thans gevoerde onderhandelin gen. dat Oostenrijk voor geen enkelen hinder paal zou biyven staan by de verdediging van zyn onafhankeiykheld en ter beëindiging van den huldigen stand van zaken In verband met Duitschland. De Oostenryksche regeering wacht thans op het antwoord van pultschland op de stappen van 17 Januari JJ. en zal zeer bin nenkort haar houding bepalen, die uiteraard zal afhangen van dit antwoord. Wanneer dit antwoord echter lang mocht ultblyven, zal Oostenrijk desondanks zijn houding bepalen; alle eventualiteiten in dit opzicht zyn reeds onder oogen gezien. Met voldoening consta teerde Dollfuss de toenemende hartelijkheid van betrekkingen tusachen Oostenrijk en zyn naburen, in het byzonder Tsjecho-Slowakye Reeds zyn handels-onderhandellngen geopend met dit land en misschien zal de minister van financiën van Oostenrijk, die heden naar Praag vertrekt, met de Tsjecho-Slowaaksche regee ring overleg plegen over de emissie van de Tsjechische tranche van de laatste internatio nale Oostenrljksche leening. Tenslotte wees Dollfuss er op. dat de econo mische en financleele toestand des lands sinds een jaar ten zeerste is verbeterd en dat hy hoopte met succes zyn streven in deze richting te kunnen voortzetten. BUREAUX: HOF 6. ALKMAAR Telefoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar f 2. Voor buiten Alkmaar f2 85 fAat geïllustreerd Zondagsblad f 0 60 hooger Dagblad uitgegeven door do N V. Drukkerij Do Spaarnestad - Haarlem middelen van terreur om de dictatuur te hand haven. Het te verbazingwekkend, hoe het fascisme mode te geworden onder de oorlogzuchtige politici der ..bourgeote' -staten en hiermede be doel Ik vooral het fascisme van Dultsch type, dat men ten onrechte nationaal-soclalteme noemt, want het te onmogelyk er ook maar het kleinste atoom socialisme In te bespeuren. Volgens Stalin ziet men In een imperialtetl- schen oorlog den eenigen uitweg, al te er geen enkele reden om aan te nemen, dat een oorlog een goede oplossing beteekent voor de moeliyk- heden. Stalin zinspeelde vervolgens op de Duitsche opvatting, dat het eene ras superieur zou zyn en daarom andere in.erieure. zou moeten lelden Het oude Rome had eenige reden voor het onderscheiden der mensenen in „barbaren” en superieuren, maar dat kan men van het hui dige .superieure" ras niet zeggen. Een oorlog, welken volgens Stalin tegen de Sovjet-Unie wordt overwogen, zou op een vol komen nederlaag der aanvallers ultloopen, op revolutie In tal van landen tn Europa en Azië en op een débAcle voor de effectenbezitters. De houding der Sovjet-Unie te Intusschen niet veranderd. Indien de belangen des lande etechen dat wy toenadering zoeken tot een bepaald land dat by het verstoren van den vrede niet geïn teresseerd te. zullen wy dit zonder aarzelen doen Het herstel der normale betrekkingen met Ame rika te van de grootste beteekento; hierdoor is een brug geslagen tusschen het verleden, toen de Vereenlgde Staten beschouwd werden als een antl-Sovjai kolweek es> bet heden, nu de nieuwe verhouding voor belde landen voordeellg te. Contingenteering van verpakkingsglas, man facturen enz. Daladier heeft vandaag, na allereerst de ge- bruikelyke bezoeken gebracht te hebben aan de presidenten van Senaat en Kamer, druk geconfereerd rrtet vooraanstaande politici. Men meent dat Daladier de bedoeling heeft de belangryke portefeuilles in zyn kabinet met geheel nieuwe bewindslieden te bezetten om op die wyze de by de openbare meenlng heer- achende verontrusting weg te nemen. Waarschyniyk gpl Daladier zelf de porte feuille van Binnenlandsche Zaken nemen Het achynt de bedoeling van Daladier te zjjn zoo weinig mogeiyk ministers en onderstaatssecre tarissen in zyn regeering op te nemen, doch wel om de baste van zyn kabinet zoo breed mogeiyk te maken. In politieke kringen verwacht men, dat een neo-socialtet tot zyn regeering zal toetreden In zekere kringen beweert men zelfs, dat Da. ladiar zyn kabinet zal ultbreiden tot de groep Marin. Maandagmiddag verluidde weer dat Daladier Bultenlandsche Zaken zou bezetten en voor Binnenlandsche Zaken een senator zou be noemen De verhouding tot Japan etecht dringend ver betering. vooral In verband met het afbreken der onderhandelingen over den verkoop van den Oost-Chineeschen spoorweg. Wy moeten klaar zyn, om on* land te ver dedigen tegen een aanval De Sovjet-Unie wil niemand bedreigen of aanvallen. Wy willen den vrede, maar bedreigingen vreezen wy niet en wy staan klaar om te antwoorden zy. die trach ten ons aan te vallen zullen op een geweldigen tegenstand stuiten, welke hun zal leeren den neus niet In onze zaken te steken. Rapport van Stalin op het communistische party-congres te Moskou. PARIJS, 29 Jan. (Reuter), Da ladier beeft president Lebrun me degedeeld, dat hij de opdracht kabinet te vormen definitief aan vaardt. Na een onderhoud met den pre sident, dat 35 minuten duurde, verklaarde Daladier aan de verte genwoordigers der pers: ,,De onderhandelingen zullen gedurende heel den nacht nog voortduren. Ik denk morgen in den loop van den ochtend klaar te komen met de formatie van myn kabinet." Hedenavond te elf uur circuleerde in parle- mentalre kringen de volgende minteterlljst Minister-president en minister van Bulten! Zaken Daladier. Minister van Binnen! Zaken Frot Minister van Financiën: Piétry. Minister van Onderwijs: Marquet of de Jou- renel Minister van Justitie: Henri Roy. Minister van Oorlog: Fabry. Minister van Luchtvaart: Pierre Cot. van

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 1