Radioraad bestaat vijf jaar De Nijenrode-zaak Nog fraude meer Na de biljartkampioenschappen RADIO-PROGRAMMA VEEL BELANGSTEL LING SWEERING’S OORDEEL Mgr. M. J. D. Claessens Bisschoppelijke belangstelling by de plechtige uitvaart te Sittard De leuze van den dag Phohi met dankbrieven H. van Boeyen wu Verhoor op één dag Noodkreet uit Twente RIJKSVERZEKERINGSBANK BEPERKING GLASCULTUUR In het Westland Een arrestatie te Dordrecht Minister De Wilde spreekt Andere gelukwenschen By wedstryden op de 1500 meter Dank van luisteraars Vee naar België VERBODEN ORGANISATIE Pelikaan-gedenkpenning Audiëntie aangevraagd Hoe Dommering faalde HET KAMERLID DUUS De sluis te Roosteren Levering van goedkoop vleesch Heiden eerste op de schaats Invoer wegens ontvangen klachten voorloopig stopgezet Raad van Toezicht ontbonden ingesteld In tal van redevoeringen zyn de aan gename samenwerking en pret tige verstandhouding met den Raad herdacht Arbeidenden zoowel als werkloo- hebben geen bestaan Maar het raadsbesluit is niet goedgekeurd Zullen de dagvaardingen worden ingetrokken en opnieuw uit gebracht? Uitnoodiging aan den Euro- peeschen Zwembond 30 APRIL NATIONALE FEESTDAG? NEDERLANDSCHE ZWEM STERS NAAR AMERIKA? GEMEENTESECRETARIS VAN DEN HAAG ONDERWIJZERES ONGEVRAAGD ONTSLAGEN MEELFABRIKANTEN EN BAKKERIJ 73*8' Joachim heeft gewonnen, maar Albert is de sterkste.-On zuiver materiaal aanlei ding tot klachten By het abattoir te Slledrecht is een employé op staanden voet ontslagen Vrijdag 2 Fetfr. 1934 Audiëntie by minister Verschuur aangevraagd De „spoorwegaanslag” opgehelderd DONDERDAG 1 FEBRUARI fj muslek 13.00 Sluiting. Ter vergadering waren mede aanwezig zen de de en ven nu. alle» F Mr. A. J. Guépin bood den radioraad als tee- ken van waardeerlng van de Phohi de com- plete collectie aan van brieven, die de Phohi van Indische luisteraars in den loop der jaren bad gekregen. groote belangstelling van het publiek aanmerking genomen de in vergelijking WEENEN. 507 M. 4 25 Zweedsche mutlek; 10.20 gramofoonmuzlek. Thans Is verschenen de beschikking van Ge deputeerde Staten der provincie Zuid-Holland op het beroep van F. H. Brummel, ondérwyze- res der ie openbare lagere school te Zeven huizen. tegen het besluit van den raad dier gemeente, waarbij haar, grrekend met Ingang van 1 Juli 1033 als zoodanig ongevraagd eer vol ontslag is verleend. Het raadsbesluit ia door Oed. Staten vernie tigd en het daartegen ingestelde beroep ge grond verklaard. De nieuwe, moderne sluis te Roosteren aal 1* April aa, klaar KIn. van zal Melis Stoke (de heer H. Salomonson, lid van de Indlë-programma-commissie» droeg een ge dicht voor. mmo- 05 oon- De glascultuur blijkt In het Westland de laat ste jaren sterk Ingekrompen, vooral tengevolge van het lelt, dat de financieels uitkomsten der bedrijven uitbreiding verhinderen. In den tjjd dat het met den tuinbouw „ge vleugeld" ging, verrezen ieder voorjaar een groot aantal nieuwe kassen en warenhuizen en wer den de schoorsteenen In deze streek al talrijker doordat de verwarming toenam. Het blijkt echter, dat in 1033 een totale stil stand in de uitbreiding der glascultuur is ge komen. Het jaarverslag van de Naaldwyksche groen tenveiling vermeldt om. dat in IBM de totale oppervlakte der glasbedrjjven in den kring de zer veiling. 100 HA. beliep. In 102? steeg deze tot 121,4 H A. en In 1920 reeds tot 100 H.A. terwijl in 1932 die oppervlakte reeds tot 109.0 H A. was ultgebreld. Dtt teekent dus wel het enorme aantal kassen en warenhuizen dat werd bjjgebouwd. Slechts 83.6 HA. wordt tngeno- men door de onverwarmde kassen, soodat de verwarming wel van beteekenis is in deae om geving. Nu de uitbreiding van het aantal kassen tot stilstand is gekomen, geeft dit, zooals zich laat begrijpen, ook een terugslag op de fabrieken voer kassenbouw in het Westland, die dan ook vrijwel stil liggen. Betreffende de ziekte van het Tweede Ka merlid Dujjs valt nader te melden, dat hy een maagbloeding heeft gehad HU moet voorloopig volstrekte rust houden. Toen wU vernamen, dat onze blljartmatador 3 wee ring gisteren uit Zwitserland, waar hU heeft deelgenomen aan de kampioenschappen 45/1 te Genève, in de hoofdstad was teruggekeerd, zijn we hem onmlddellljk gaan opzoeken om eens zijn oordeel te vernemen, omtrent het ver loop van het toumool en de prestaties der deel nemer». Zoo, in een gezellig praatje, liet hij de voornaamste gebeurtenissen van Genève de revue paaseeren. Direct is Sweering er weer In. toovert de bil jartzaal voor zyn oogen, herinnert zich precies, spreekt vol vuur over de Franschen, is minder enthoiwiast over de Belgen, en Dom mering, Ja, Dommering Hoe sat het elgenlUk met den Arnhem mer» Was hy nerveus? Lag het alléén aan bet materiaal? Sweering vertelt: Dommering had weken achtereen getraind. vUf uur per dag. HU moet tydens de training o.l.v. MILAAN. 36» M. 7.30 gramofoonmuzlek: 8 idem: 8.30 symphonle-concert o.l.v. Pre- vltall. Naar „De Telegraaf" verneemt, moeten de onregelmatigheden over langen tijd loopen. Reeds lang was het den grossiers in vleesch, welke te Dordrecht gevestigd zijn, opgevallen, dat zij hun afnemers, de slagers te Slledrecht, één voor één verloren omdat zij hun vleesch gingen bestellen by den grossier R. B„ even eens te Dordrecht gevestigd, wiens broer, de nu geschorste employé aan het SUedrechteche abattoir werkzaam was. Het vermoeden rees, dat geiihemde grossier het vleesch In Slledrecht goedkooper aan de slagers kon leveren omdat zijn broer op het abattoir werkte en daar din gen gebeurden, die het daglicht niet konden verdragen De grossiers stelden een paar jaar geleden de politie te Slledrecht van hun ver moedens in kennis, doch het Ingestelde onder zoek had toen geen resultaat, althans de zaak bleef zooals zij was. De moeilijkheid was. dat er slechts vermoedens waren en geen bewijzen konden worden geleverd. Intusschen bleef men waakzaam en dezer da gen slaagde men er in het bewijs te leveren. De thans geschorste employé was aan het abattoir belast met het afstempelen en het wegen van het vleesch. dat in de gemeente Slledrecht bin nenkwam. Naar het gewicht worden de p'aat- seljjke keurloonen te Slledrecht betaald, soodat de employé eigenlijk bepaalde welk bedrag voor elk stuk vleesch moest worden gestort. Nu schijnt er een overeenkomst te bestaan tus schen den grossier en zijn broer, die steevast het vleesch van R. B. afstempelde en het met het gewicht niet zoo nauw nam. Een varken met een gewicht van 135 K.G.werd b.v. voor 85 KG aangegeven. De grossier beaalde dan natuurlijk slechts over 85 K.G. de verschuldig de rechten en kon zoo het vleesch goedkooper te Slledrecht afleveren, ten koste van de andere grossiers, die over het volle gewicht de rech ten moesten voldoen. De afspraak tusschen de twee broers, die nu aan het licht is gekomen, moet reeds Jaren heb ben bestaan en heeft vermoedelijk de gemeente voor een belangrijk bedrag benadeeld. Packbier, deken van schinnen; paters Finke, provinciaal der van het H. Hart van Tilburg M Kammels. provinciaal der Nederland- afdeeling van Steyn te Uden; Mgr. Dr. Het Hoofdbestuur van het Verbond voor Na tionaal Herstel heeft aan den minister-presi dent verzocht, in verband met het felt.^dst de as. verjaardag van H. K H Prinses Juliana op 30 April as. een Kroonjaar is, dezen dag dit jaar tot een Nationalen Feestdag te verklaren. Dinsdag is aan het gemeente-abattoir te Slledrecht een ernstige fraude ontdekt, in ver band waarmede een der employé's op staanden voet is geschorst. B. en W. van Slledrecht zijn door den directeur van het bedrijf, den heer Moolhulsen van de onregelmatigheden op de hoogte gebracht. B. en W. hebben daarop de politie gewaarschuwd, die thans een nader on derzoek Instelt. Mr. van Boeyen las een toespraak voor, welke directeur-generaal Damme had willen houden en waarin werd verklaard, dat de samenwer king tusschen radioraad en P. T. T. zeer aan genaam is en den laatsten tijd nog is verleven digd en versterkt. Mevrouw B. Boon-Van der Starp, plaatsver vangend voorzitster van de algemeen pro- gramma-commissie zelde, dat de leden der commissie, de vergelijking met verkeersagen ten in den aether nog zoo gek niet vinden. Ver keersagenten zijn vaak niet populair, maar zu zijn noodig voor de veiligheid van ons volk. Vele sprekers voerden vervolgens nog het woord. Onder hen was pastoor Perquin, die de goede gevoelens van den K. R. O. voor den radioraad, met welken men in de aangenaam ste verhoudingen samen werkt, vertolkte. KALUNDBORG, 1381 M. 11.30 Bendlz en semble; 3.30 omroeporkest 0.1.v. Emil Hee sen; 935 omroeporkest o.l.v. Launy Grön- dahl; 10.30 Teddy Petersen's dansorkest. BERLIJN, 357 M. 1.55 symphonlecon- cert van Mozart. 1 9 De plechtige H. MIs van Requiem werd op gedragen door Deken O. Rhoen, geasslteerd door de kapelaans H. Rijnen, J. Schoolmeester en J. Booymans. Na de H Mis hield de Hoogeerw. Heer Rhoen een korte toespraak, waarin hij den overledene schetste als een nobel man, toegerust met groote gaven van geest en hart, welke hy tn dienst stelde van het zielenwerk. soodat hij een der grootste missionarissen werd van onzen tijd. Spr. gaf een beschrijving van zijn langjarig werk als missionaris tn Indlë en verklaarde dat de herinnering aan dat werk steeds zal Blijven voortleven. De priesters en geloovigen, die van Sittard vooral, wekte hij op. om den overledene aan het altaar of in het gebed te gedenken. Hierna verrichtte Z. H. Exc. Mgr Dr. J. Lens mens. bisschep van Roermond, de abeoute, waar na de plechtige begrafenis plaats had op het kerkhof te Sittard Op het verlangen van den overledene droegen de plechtigheden een eenvoudig karakter. Volgens „Paris-Soir" beeft de Europeesche Zwembond een uitnoodiging van den Ameri- kaanschen zwembond ontvangen om een Euro peesche dames-zwemploeg naar Amerika te zenden. Het tournooi. waaraan deie zwemsters sul len deelnemen, zal dezen zomer plaats vinden. Ultgenoodlgd zouden worden: mej- Den Ouden en mej. Laddé (Holland), de dames Cooper en Harding (Engeland), terwijl andere vertegen woordigsters zouden worden gekoeen door het bestuur van den Europeeschen Zwembond. De volgende afstanden zouden gezwommen worden: 100, 300 en 4 maal 100 Meter vrije slag, 300 Meter schoolslag, 100 Meter rugslag en duiken. Woensdagmorgen is te Dordrecht gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht H. H. K., de jongeman, die getracht zou hebben eenige communisten over te balen met hem een spoorwegaanslag te ondernemen, en die deswege door de communisten als een fascistische pro vocateur was aangemerkt. De politie en justitie weigerden, aldus „Het Volk”, over deze arrestatie nadere inlichtingen te verstrekken. Zoowel de publicaties van „De Tribune” als van „Volk en Vaderland” hebben sindsdien weinig licht verschaft, aangezien belde orga nen. eenerzljds bij de beschuldigingen, ander zijds by de ontkenningen, op een wyze jbetoo- gen, die weinig bevorderlijk is voor het ver schaffen van opheldering. Wellicht zal de justitie of de politie deze taak thans overnemen. ROME. 421 M. 3 30 concert: 5.30 foonmuzlek; 8 05 populair concert: 9 eert. Woensdag zijn te Oslo internationale wed strijden in het hardrijden op de schaats ge houden over de afstanden 1500 en 3000 meter, by welke wedstryden gezameniyk gestart werd. Het resultaat van de 1500 meter was. dat Helden eerste werd in den tijd van 2 min. 28 sec., met op de tweede plaats Thunberg. 3. Hurd. 4. Ekman (gevallen). 5 Pedersen. S Stack. 7. Haraldeen. 8. Langedyk. Het resultaat van de 3000 meter was: 1. Pedersen 4 min. 59 8 sec.; 2. Haraldsen; 3 Hurd; 4. Ekman: 5. Stack; 8. Thunberg; Heiden (gevallen). Langedyk was op dezen afstand niet gestart. Te vermelden valt nog. dat Heiden een extra - prijs verwierf als winnaar van de meeste tem- poronden. B. en W. van ’s-Gravenhage hebben den ge meenteraad de volgende voordracht aangebo den ter vervulling van de betrekking van se cretaris der gemeente ’s-Gravenhage: 1. mr. J. R. M. v. Angeren, referendaris by het Ministerie van Justitie; 2. mr. A. Koelma, secretaris der gemeente Alkmaar. andere belanghebbenden zal worden gebruikt om de Regeering te bewegen tot ingrypen ten behoeve der meelfabrikanten, die contlngen- teering afdwingen. Wy zyn overtuigd, dat daardoor medewerking aan saneering bakkery zal worden geweigerd en dat prUsverhooging en kwaliteitsverminde ring daaruit zullen voortvloeien. In het belang van deze duizenden midden standers en het broodetend publiek verzoeken wy audiëntie op morgen en roepen de hulp der Regeering voor saneering bakkery in. Woensdag heeft te’s-Gravenhage In groote vergaderzaal van het departement De voorzitter, de heer H. van Boeyen, sprak een openingswoord. De vier radiocolleges, aldus spr.. hebben elk een volstrekt eigen terrein maar de radioraad heeft wel eens door de verwarring in het land den smaad te dragen welke legenljjk voor reke ning van een ander college moest komen. In tusschen werken deze colleges goed samen, waarover spr. zyn voldoening ultte. Vervolgens hield de plaatsvervangend voor zitter van den Radioraad, mr, B. de Gaay Fortman, een rede. In den loop zijner rede huldigde spr. de na gedachtenis van den overleden voorzitter van den radioraad, dr. De Visser. Spr. deed eenige mededeelingen over den arbeid van den radioraad, die aan de regee ring ovsr 131 onderwerpen advies heeft uit gebracht, soms meer dan één advies over een onderwerp. Er waren 28 groote en 115 kleine onderwerpen. LVXEMBRG. 1304 M. 7 uur Hollandsche avond: gevarieerd orgelconcert; 8 uur reci tal, 0 uur vloolrecital: 9.55 symphonlecon- cert; 10.30 dansmuziek. BRt'HREL, 484 M 13 30 gramofoonmuz. 130 kleine orkest van het N I.R oJ.v. P. Leemans; 5 30 svmphonleorkeat o l v. Jean Kutnps: 7 06 Chonlnrecltal: 8 30 symnhonle- orkeet van het N.I R. o.l v. Jean Kumpe: 9 35 vervolg concert: 10.30 gramofoonmu- Naar aanleiding der beschikking van den voorzitter van den Ministerraad d.d. 18 Januari 1934, waarby het aan ambtenaren in Ryks- dlenst verboden is lid te zyn van de Vereenl- ging „Genootschap Nederland ÜABBJR.” op grond van de overweging dat deze dient te worden gerekend onder de communistische mantelorgsnisatlea, heeft het bestuur een audiëntie by den voorzitter van den Minister raad aangevraagd. HUIZEN. 301 M. 8.00 NCRV Schriftle zing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuzlek. 10.30 Morgendienst door De. J. Olllebaard. 1100 Ensemble v. d. Horst. 13.00 Pol. ber. 13.15 Gram. mus. 1330 Ensemble v. d. Horst. 180 8. P. Viseer, orgel 3.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3 00 Het Haagsche trio. 3 45 Rustpoos. 4.00 Haagsch trio. 5 00 Gram - muzlek Septet o.l.v. Plet v. d. Hurk. 030 Aanleg en verbetering van den slertuln. door A. J. Herwlg. 7.00 Pol. ber. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 730 Literair halfuurtje De Frieeche dichter R. P. Sybesma, door K. Fokkema. 8.00 Muziekkorps van het regi ment Genietroepen „De Oenlemuzlek” te Utrecht o.l.v. W. v. Erp. 8.40 Liederen recl- tal door Evert Mledema. tenor. Jan van t Hoff a. d. vleugel. 9.00 A. Hitmans ..Regeling van schooltypen op Lagere Scholen. 9.30 De Oenlemuzlek. 10.00 Vas Dlas. 10.10 Verv. Liederen recital door Evert Mledema. 1030 Oram.muz. Mendelssohn programma ter herdenking van zijn geboortedag 3 Febr. 1800. 1130 Gewyd programma. 13 uur Slui ting. Naar wy van verschillende zyden vernemen, wordt ernstig overwogen de in de zaak Nyenro- de uitgebrachte dagvaardingen terug te nemen, en de verdachten opnieuw te dagvaarden tegen andere data. Zijn wy wel ingelicht, dan be treft dit hier niet een formaliteit zonder meer, doch zou de bedoeling er van zyn alle verdach ten thans op denzelfden dag te dagvaarden en dan op één dag al deze verdachten afzonder lijk een inleidend verhoor af te nemen en pas daarna zullen dan In de verschillende zaken de getuigen worden gehoord. Volgens de geldende jurisprudentie moet, om den dsg van het proces te wijzigen, de geheele dagvaarding worden ingetrokken en moet ®p- nienw worden gedagvaard. De inhoud van de dagvaardingen blyft waarschyniyk ongewy- zigd. Deze maatregel, zou naar verluidt, worden genomen op aandrang van de vijfde kamer der rechtbank, voor welk college deze zaken sullen dienen. Na het inleidend verhoor van de verdachten afzonderiyk en na elkaar zou dan de behande ling worden geschorst om se daarna oen voor een op nader te bepalen datum verder af te handelen. De dagvaardingen tegen den particulieren de fectieve J. en tegen de „leveranciers der verhui zers” B en O., zijn nog steeds niet uitgebracht. De reden waarom dit nog niet is geschied, is ook den verdedigers niet bekend, doch sy ach ten het vermoeden dat deze personen buiten vervolging zullen worden gesteld, thans nog niet gerechtvaardigd. Inzake juffrouw N. die destyds in verband met deze zaak werd gearresteerd en secretareeee van den detective was en den polltie-agept die belden in vryheld zyn gesteld wordt aan genomen dat hun al of niet vervolging afhan- keiyk sou worden gesteld van het verloop der zaken tegen de andere verdachten. Juffrouw N is indertyd uit de preventieve hechtenis ontslagen op vele beperkende voor waarden die tot op heden vrijwel ongewijzigd zijn gehandhaafd. HILVERSUM, 1875 M. 8 00 VARA Gra- mofoonmuz. 10.15 VARA Gram muz 10 45 Orgelspel door Cor Steyn. 11.15 Gram.m. stek. 13.00 AVRO Ensemble Otto Hendriks afgewieaeld door gram.muz .30 Voordracht door Marianne van Dam 3 00 Vloolrecital d. Bam Tromp a. d. vleugel Esbert Veen, en gramofoonmuzlek 4.00 VARA Overschake ling naar Kootwyk. 4.15 Oramofoonmuzlek. De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wlna. 7.30 De Flierefluiters o.l v. Jan v. d Horat m m v. Ruby Kina. zang. 11.00 VARA Oramcffoon- Albert is de sterkste, was Sweering's mee- nlng. Hy en Cóte waren zoo uit Bordeaux ge komen, waar zy hadden deelgenomen aan het Fransche kampioenschap 45/2. Cöte’s zwakste punt is. dat hy een party niet kan winnen. Want zijn gemiddelde is altijd hoog, maar op het critleke moment een party uit te maken, daarin faalt hf). Albert’s kans ging door zyn eerste verllespartU tegen Gabriels teloor, terwijl Ik zelf hem op den laatsten dag heb verslagen. Met flinke cijfers, niet? Ja, dat kwam zoo, hU kon geen oplossing van de party vinden, het ging hard tegen hard en daar hy tactisch niet het juiste tegensoel kon vinden, liep ik steeds weer van hem weg. Overigens ben ik best tevreden met mTi tweede plaats. Vooral met het hoogste algemeen gemiddelde. Trouwens, ik heb 3 partyen met 15- doorsnee gespeeld. Ik had, in tegenstelling met Dommering, in het geheel niet getraind en bracht er meer van terecht dan hy. Dat komt hoofdzaksiyk. omdat Ik steeds met het mate riaal heb rekening gehouden. En de andere spelers, de Belgen, waren niet zoo byzonder? Neen, over Zaman is eigenlijk niets te vertellen, doch hy kan veel beter. En Gabriëls, hy had niet kunnen trainen, daar hy zich op zyn huweiyksreis bevond. Zooals reeds gezegd, had hy tegen Joachim be ter opgelet, wat nerveusltelt verhinderde, hy had zeker gewonnen. En de Zwitser Roth, hy was een volkomen outsider speelde daarom veel rustiger en won van..Gabriëls. Zooals ik van LUthgetetmann verloor. Het was niet noodig feweest En nadat Sweertng nog verteld had van de m met Holland hooge toegangsprijzen ging ons ge sprek over op het as. kampioenschap Nederland, dat binnenkort te Amsterdam aanvangen. By het ministerie van Landbouw zyn de ïaalête dagen klachten Ingekomen over een buitengewoon grooten invoer van mager vee en fokvee uit Nederland. Deze Invoer zou plaats vinden gedurende de eerste maanden van hét jaar om de Belgische boeren in staat te stel len hun welden te vullen. De abnormale uit breiding van den invoer wordt toegeschreven aan het feit, dat in Nederland groote ultvoer- premles worden verleend. In Belgische land- bouwkringen wordt de invoer van deze dieren nadeelig geacht voor den landbouw zelf daar hy een nadeellgen Invloed zou kunnen hebben op de veepryzen. De minister van Landbouw heeft thans, naar JOe Telegraaf” weet mee te doelen, besloten tydeiyk allen Invoer van mager vee en fokvee te schorsen. Invoerconsenten worden derhalve by wyze van voorzorgsmaatregel niet meer verleend. De invoer van slachtvee wordt echter onveranderd Da genomen maatregelen houden in geenen deele verband met de thans aan den gang zyn- de Nederlandsch-Belgiache besprekingen. Wan neer de invoer van mager vee en fokvee op nieuw zal worden toegeetaaan. kan nog niet werden meegedeeld. De kweetle wordt door het ministerie van Landbouw bestudeerd. de van Binnenlandsche Zaken ter herdenking van het eerste lustrum van den radioraad een gecom bineerde vergadering plaats gevonden van den radioraad, de algemeen programma-commlssie, de radio-omroep-contröle-commissie en de Indlë-programma-commlssie. WARSCHAU. 1411 M. 435 populair con cert door een harmonle-orkest; 735 sym- phonle-concert: 10.10 dansmuziek. BEItOMUNSTER. 540 M. 3 30 omroeporkest o.l v H Neppach: 435 omroepkleinorkeat o.l.v. Max Scherbaum; 8.50 Benatzky-con- cert: e 45 Zwltaereche muziek door een om- roep-orkeat o.l.v. Gilbert. Hierna spi^k minister De Wilde, die den voor zitter, den heer Van Boeyen huldigde. Spr. bad den radioraad toe, dat zyn arbeid zou mogen strekken tot goede voorlichting der re geering en tot het waarachtig welzyn van alle groepen der bevolking. Als een herinnering aan de prachtige vlucht van de „Pelikaan" heeft het PeMkaan-eomité, opgericht tot het byeenbrengen van een na tionaal luchtvaartfondB een gedenkpenning 1*- ten vervaardigen door de N V. Stlchtsche Fa briek van Goud- en Zilverwerken vJi. Cornells L. J. Begeer te Utrecht. Het ontwerp is van den modelleur Htlttel. Op de voorzijde van den pen ning vindt men afgebeeld een Pelikaan, vlie gend boven een wereldbol, waarop de route Amsterdam—Batavia is geteekend en t Jaar tal 1933 prijkt Op de achterzyde staat ver meld Kerstvlucht de Pelikaan: HollandIndlë, heen 18-22 Dec. -33. terug 26-30 Dec. '33 In het midden zyn de handteekenlngen van de leden der bemanning gegraveerd. wy twyfglen er niet aan. of velen zullen dezen fraai uitgevoerden gedenkpenning, die 11 mooie herinnering la aan de bewonderenswaardige vlucht van de „Pelikaan", willen bezitten. De Vereenigde Bakkersorganisaties, welke Woensdag te Utrecht vergaderden, hebben het volgende telegram aan den Minister van Econo mische Zaken verzonden: Alle Nederlandscbe Bakkersbonden, omvat tende 8000 bakkers, te Utrecht in vergadering byeen, vestigen de aandacht van Uwe Excel lentie op den emstlgen toestand in de bakkery. De saneering wordt onmogeiyk door ’t optreden der meelfabrikanten, die clandestlenen handel In blom dulden en elke redeiyke oplossing weigeren en 'n conflict schynen te willen forceeren. Gevolg zal zyn, dat de strijd tusschen een deel der meelfabrikanten en anderzyds bakkery met De firma Ter Horst en Co. te Rfjssen heeft, naar de Volkskrant verneemt, het vo'gende telegram aan minister Verschuur gezonden: Gebrek aan orders noodzaakt ons, midden Februari twee- tot driehonderd arbeiders te ontslaan. By onveranderden toestand kan ver dere bedrijfsinkriinping niet uitbUJven. Kunnen tegen Belgische en Tsjechische lage loonen, Engelsche valutaprljzen en Dultsche dumping niet concurreeren, ondanks vérgaande loons verlaging. die arbeiders onvoldoende bestaans- moge’ykheld laat. Verzoeke ernstig en met be leefden nadruk onmiddeliyk doeltreffende maat regelen te nemen om ons bedryf in stand te kunnen houden. VOOR NADERE BIJZONDER HEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RAD1OGIDS Ter vergadering waren mede aanwezig de minister van binnenlandsche zaken, mr. J. A. de Wilde; de secretaris-generaal van het De partement van Binnenlandsche Zaken, mr. dr. K. J. Frederlks; de algemeen secretaris der P. T. T., mr. J. F. van Royen, die den direc teur-generaal der PTT., Ir M H Damme, verving, welke laatste door ziekte verhinderd was, aanwezig te zyn; de referendaris der P. T. T. de heer P. A. Enserlnck; de directeur der A. V. R. O., de heer W Vogt de algemeen secretaris der A. V. R. O„ de heer F. P. A. van Oheel Gildemeester; de voorzitten v. d. K.R.O., pastoor L, H. Perquin; de 2de voorzitter der N. C. R. V.. ds. Van Leeuwen; de omroeplelder der N. C R. V„ de heer P. C. Tolk; de heer Zwertbroek van de V. A. B. A.de voorzitster van den V. P. R. O., mej. dr. N. A. Bruinlng; de secretaris van den V. P. R. O., ds. K. D. Spelberg; de vertegenwoordiger der Phohi, mr. A. J. Ouépin; de voorzitter van een bond van exploitanten van radlocentrales. de heer C. J. F. Kuipers, met mr. H. J. Hellema. vertegen woordiger van genoemden bond; de voorzitter van de vereenlglng van leiders van gemeente- lyke radlodlstributiebedryven Ir. H. W. Sny ders met den heer Reker, vertegenwoordiger van genoemde vereenlglng eerste radio-om- roepcontroleurs, de heeren O. J. Landweer, W. J. M. Linde. J. J. Robitsch en R. D. Bouma; de heer P. A. M. Speet, algemeen bedryfslel- der van den K. R. O. en de heer Van Heynin- gen. sous-chef van het bureau Rodl van In den lykstoet en in de kerk merkten wy onder de vele geesteiyke en wereldiyke autoriteiten op: H. H. H. H. Exc. Mgr. Dr. J. Lemmens. blsschop van Roermond: Mgr. H. Leven. apost. vicaris der Kleine Soenda eilanden; Mgr. Th. de Backere, apost. prefect van Soerabaya; de hoogeerw. heeren Mgr. P. Groenen, directeur van het Kath. Koloniaal Bureau te Den Haag; Mgr. Le Bron de Vexela, deken van Roermond; Mgr Wouters, deken van Maastricht; G. Rhoen. deken van Sittard en - - - - de hoogeerw. missionarissen en sche J. van Gils. blsschoppeiyk Inspecteur van het lager onderwys; directeur en leeraren van het blsschoppeiyk college en van het missiehuis „Franclscus Solanus” te Sittard: burge meester Coenders. wethouders en raadleden van Sittard burgemeeter mr. L.'van Oppers uit Maastricht en F. Damen van Geleen; jhr. mr. G. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter der R. K. Vereenlglng „Het Limburgsche Groene Kruis”, prof. dr. ir. H.|Gellssen. directeur der Stroomverkoopmaatschappy en de heer P Schnebbelie van het, Kath. Koloniaal Bureau te Den Haag. De leuze van den dag heeft een groote aantrekkelijkheid. Nu een» door het gedurfde- Dan weer door het schitterende. Andermaal‘door het tragische. Een volgenden keer door het schijnbaar nieuwe. Maar leuzen blijven al te vaak slechts leuzen. Ze verouderen snel met de dagen. lede ren morgen ziet men een nieuwe leu ze geboren worden. lederen avond betreurt men den dood van een». Laten we daarom de leuzen in hare betrekkelijke waarde. Zien we dieper naar de innerlijke waarde der din gen. De grondbeginselen overleven de leuzen van den dag. Een leuze zij onze impuls. Onze kracht ^aeke men tn het blijvende. Een schittering moge ons bekoren, een slagwoord kan ons begeesteren, de diepere waarheid moet ons leiden. Telegrammen met gelukwenschen waren In gekomen van den K. R. O„ de programma-af- deellng van den K. R. O. en van den heer De Waard ((van de K.R.O.uitzendlngen van de Phohi), dij In poëzie feliciteerde. HAMBURG. 857 M. 10.50 cone. 11.40 ver volg; 1330 gramofoonmuzlek: 1.35 idem: 3.30 omroepsymphonleorkest oJ.v. Gemard Maasz; 5.50 gramofoonmuzlek. LANGENBERG, 456 M. 11.30 symphonle- orkeet o.l.v. Bruno Welersberg; 13.56 Pbll- harmonleorkest van Btutgart o.l.v. H Holtzwart; 330 kamermuziek: 3.30 vesper concert; 8.30 jeugdkoor: 9.55 gramofoon muzlek: 1130 Concertgebouworkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg. DAVENTRY. 1500 M. 1330 orgelrecltal 13.50 B B.C.-dansorkeet oJ.v. Henry Hall: I. 35 Northern Studio orkeet o.l.v John Brid ge; 4.50 Metropole Hotelorkeet o.l.v. Emlle Colombo: 5.35 dansmuziek; 8 30 B B.C.- Theater orkest: 9 55 Radio Militair orkest: II. 10 Harry Roy en zijn band. PARUS, Elffel 1446 M. 13.60 concert; 7.50 Haydn-concert. PARUS. R. 1796 M. 7 30 gramofoonmu zlek: 8 30 gramofoonmuzlek: 13.30 gewyde muziek. met hooge gemiddelden hebben gespeeld. Vol vertrouwen ging hy naar Genève en daas kwam de groote deslllussie, het materiaal was erg on zuiver. De ballen waren van middelmatige kwaliteit, een van de twee biljarts voldeed niet eens aan de Internationale reglementen, wat de afmetingen betreft en daarby waren het bil jarts vau verschillende fabrieken. Dommering stak zyn misnoegen niet onder stoelen of ban ken. maar in plaats van zich aan de onge- twyteld minder gunstige omstandigheden aan te passen, heeft hy zich te veel laten gaan. Masr de andere spelers; hun spel had toch ook te lyden door het slechte materiaal? Dat was zeker zoo. maar we maakten er van, wat er van te maken was. Ik rekende by myn spel b.v. geheel met de afwy- kingen van het biljart en corrigeerde, die tel kens zoo goed mogeiyk. En wat de prestaties der spelers zelf betreft. Myns inziens was de party tusschen Gabriels en Joachim, die tenslotte In een match nu! eindigde, beslissend. Gabriels had gemakkeiyk kunnen winnen en dan sou barrage tusschen Joachim, Gabriels. Albert en my noodig geweest zyn. En mag Ik het u eerlMk zeggen, dan was Joachim geen kampioen geworden, zyn spel Is eenzydtg technisch onderlegd, hy is uitstekend in klein spel en speelt behooriyk carotte. LUthgetet- tnann een jongmensch van 20 jaar uit Frankfort aan de Main heeft een veel groo- ters toekomst. Voor hem was het zyn eerste Internationale toumool. hy was onlangs 2e klas kampioen van Duitechland 45'2 geworden. En niettegenstaande dat, speelde hy uiterst kalm, deinsde niet voor moeiiyke stoeien terug; er zat teekenlng tn zyn spel, al miste hy dan natuuriyk de wedstryd-routlne. - In de Franschen? vroegen wtf By beschikking van den Minister van So ciale Zaken is, met ingang van 1 Maart 1934. ontbonden de Raad van Toezicht, bedoeld in artikel 11 der Wet op de Ryksverzekerings- bank, met dankbetuiging aan de ulttredende leden en plaatsvervangende leden van dien raad voor de door hen in die functies bewezen diensten, en is met ingang van dien datum ingesteld een Raad van Toezicht, als bedoe'd in artikel 11 der Wet op de Ryksverzekerings- bank en de Raden van Arbeid, terwyl voor den tyd van drie jaren benoemd zyn als leden van dien Raad: tnr. W. M. J. van Lutterveld, bestuurslid de Vereenlglng voor den Effectenhandel te Am sterdam, te Bloemendaal; mr. J. L. C. van Maerwyk, lid van de directie der Coöp. Ver. „Centraal Beheer” O. A., te Aerdenhout; F. G. C. J. M. Teulings, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's Hertogen- bosch; W. H. Vliegen, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal. te 's Gravenhage; P. J. M. Verschure, lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland. te Amsterdam; F. L. van der Bom, te Amsterdam; mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, te ’s Gravenhage; D. H. Wi- cherson, te Steenwyk; H. J. F. Smulders Lun„ te Utrecht; A. C. de Bruyn, te Utrecht; H. B. Berghuys, te Utrecht; F. 8. Noordhoff, te Haar lem; J. 8. Ruppert, te Utrecht; als plaatsvervangende leden: A. B. A. van Ketel, oud-hoofddirecteur van de Nat. Bank- ver., te Overveen; W. Luberti, voorzitter van den Ceniralen Ned. Ambt, bond, te ’s Graven hage; Ir. J. R. Sassen, te Terborg; A. Borst P.zn., te Rotterdam: W. F. Plek, te Rotter dam; J. A. E. Verkade, te Zaandam; dr L. G. Kortenhorst, te s Gravenhage; Jog. Veldman, te Utrecht; B. de Boer, te 's Gravenhage; F. van de Walle, te Amsterdam; K. Kruithof, te Utrecht. Woensdagmorgen had in de parochiekerk te Sittard de plechtige uitvaartdienst plaats voor de zlelerust van Z. D. H. Mgr. M. J. Claee- sens, protonotarlus apostolicus aJ.p., hulspre laat van Z. H. den Paus en oud-missionaris van Ned.-Indlë.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6