PROVINCIAAL NIEUWS Zeekleuterhuis te Petten L E i OFFICIEELE OPENING MARKTEN MAANDAG 12 FEBRUARI VOETBAL Protest K. F. C. afgewezen PURMEREND D. H. V. B.-UITSLAGEN BEEMSTER VEERTIG JAAR PRIESTER SCHAGEN HOORN CASTRICUM HEILOO DEN HELDER DE RIJP EGMOND AAN DEN HOEF ILPENDAM EGMOND-BINNEN MIJDRECHT UITGEEST DE TEELTBEPERKING HEEMSKERK Ve ZAANDAM VINKE VEEN Weerbericht WILN1S Aanbesteding Groote belangstelling ZA Het interieur Vervoersopbrengsten N.Z.H. WESTWOUD De Minister spreekt Boerenvakbond L.T.B. WARMENHUIZEN AMSTELVEEN F DE VOORBEREIDING VAN DE JUBILEUMFEESTEN De commissie voor Zuidelijk Noord-Holland Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap Minister Slotemaker de Bruine sprak zeer waardeerende woorden Aanwezige autoriteiten Efn.-pastoor J. J. Bruning1- Staal- en <r voor zeven Nispen 3SU bereid hen met raad en daad en vooral op gees- Gez. Vier 4Doss 5 i Spartaan 3 8 uur St. voor r des 8 voor en t plaats Jongen Uitgesteld De verloting ten voordeele van het pl. Crisis-Comité zal enkele weken worden uitgesteld, omdat nog niet alle loten verkocht zijn. De heer W. Steynmetz komt «preken De heer W. Steynmetz, lid van de TaV-ede Kamer der Staten-Generaal. zal binnenkort hier een spreekbeurt komen vervullen. Personelia Te Wageningen is geslaagd voor het Ingenieurs-examen koloniale landbouw de heer A. Ph. Weber, geboortig Den Helder. Zaterdagmiddag werd te Petten het onder architectuur van den heer Vorklnk te Am sterdam, gebouwde Zeekleuterhuis voor de Vereeniging Trein 8.28 met welks bouw het vorig Jaar werd aangevangen, in een prach tig gelegen 3 H.A. groot duingebied officieel geopend. Aangehouden Door de politie alhier is te Zaandam aangehouden een man, verdacht van aanranding van eenige meisjes uit Den lip. Te water geraakt De fruitventer N. uit de Bangert geraakte by het passeeren van ’n twee tal wielrUders, mede door den stevigen wind, de macht over zyn stuur kwyt en geraakte met fiets en al te water. Toegeschoten menschen hielpen man en wagen op het droge. Weekagenda Dinsdagavond 7 uur R. K Fanfarecorps „Dr. Nuijens” en R. K. Gemengd Koor, by Buiteman. Woensdag 7 uur St. Vlncentlusconferentie. Donderdag 7 uur Par. Zangkoor. Vrijdag 7 uur De Graal. Zaterdag 7 uur Jonge Wacht. Spreekkoor. aan deze school benoemd mej. G. W. H Dirk zwager, voorheen wonende te Brielle. der een Ned. R.K. Volksbond. Op Donderdag 15 Februrai houdt bovengenoemde afd. een ont- wikkellngsavond in het Gezellenhuis des avonds 8 uur precies. Als spreker zal optreden de heer P. W. v. d. Akker, president van het centraal bestuur van den R.K. Volksbond met als onderwerp: „Wy katholieken en de nieuwe stelsels.” De Jaarvergadering zal worden gehouden op Donderdag 1 Maart a s In het bestuur zijn een tweetal vacatures we gens bedanken van de heeren P. Loos en Jb. Ensius. van de R. K. d. Poll in het Auto gestolen Gisternacht te ongeveer 1 uur werd by de politie aangifte gedaan door een bewoner uit de Bootenmakerstraat, dat zijn auto, die hy voor zijn woning had gezet, ver dwenen was. Ook hier stelt de politie een on derzoek in. Em.-pastoor 3. J. Bruning Personalia. In verband met het vertrek van mej. Maarschall. directrice der Nyverhelds- school „Arbeid Adelt", alhier, is tot leerares V No er d dat ten Maai direc géén beho Sled las th drie Ge aan onhe met InJ s. LEE! Lid v MIE! Oevr. verg, i bil te Brieve van d Oi weel boet) Gev 80< Dis; dag 1 Jem. eras. N K F. W H. J. W. v te Oi L. 8. boete Lang! te W; Egmc Berge V. te boete van I boete broek dagen dijk. H. P. f 8- Bchag Ove C. H. J. D. te Ar maar, A W A. F van E H. te hechte A. 8. f3.— karspe B. W. tenis; den f Alkma Ove te Am Ovei O te Ovei dat genoemde heer, nen, bedankt heeft. In de Zaterdag te Amsterdam gehouden ver gadering der Protestcommissie van den K. N. V. B. is het door K.FC. ingediende protest in zake den wedstrijd K.F.C.R.C.H. afgewezen. I Ten poor liefst Br. tr Bluu Zilveren feest Dinsdag zal de heer P. Mel ker 25 jaar lid zyn van de 8t. Vincentlusver- eenlglng. Des avonds van half 8 tot half 9 is er gelegenheid om den jubilaris in het Patro naat te feliciteeren. Concours De fanfare „Eensgezindheid" be sloot deel te nemen aan het in Juni te Sant poort te houden nationaal concours; Damnieuws Donderdagavond had in hotel Wltjens een wedstrijd plaats tusschen O.D.I. I A.D.V. I (Amersfoort), waarby O.D.I. de spe lers miste van bord 4, 5 en 7, zoodat met 4 reserves moest gespeeld worden. De uitslag, die nog zeer goed is te noemen, was: O D I I—A. D. V. I 8—IX Week agenda Maandag 8 uur Spaarkas Jaarvergadering; 6.30 Gymn. adsplranten, 7.30 idem idem, 830 leden Gymn., 830 Spaarkas zitting. Dinsdag: 8 uur Crescendo. Woensdag: 8 uur Laus Deo. Donderdag: 8 uur zangkoor. Vrijdag: 8 uur Jaarverg. Volksbond. Zaterdag als naar gewoonte. VIOSGeel Zwart 13. Op een nogal zwaar te bespelen terrein heeft Geel Zwart de kans gezien haar positie aanmerkelijk te ver beteren. hoewel de partyen voor de rust aan elkaar gewaagd waren, wist Geel Zwart zich een nuttigen 30 voorsprong te verzekeren. De tweede goal was reeds achter geweest voor dat het doelpunt gemaakt werd. Dit ontging de ovrigens uitstekend leidende Commandeur. Daarentegen heeft Geel Zwart haar kansen wel gehad, doch struikelde nogal eens over de 2e Klasse C Diemen 1St. Pancratlus 1 16 D OIV 1—Van Nispen 1 2—0. Reserve 2e Klasse C RKAV 2—De Meer 3 4—1; The Unity 2— DOSS 2 1—8. D Lisse 2—Geel-Wit 2 5—2; Leiden 2—HBC 3 3—3. B.K.V.V. „Woudia" De uitslagen van Zon dag zyn: Woudia ISt. Jan I (Beemster) 32; Woudia IIZouaven II (Lutjebroek) 04; Wou dia Jun.K.G.B. a (Bovenkarspel) 11. 3e Klasse C SVP 1—DEK 1 3—4. RCM 1—Des 1. gestaakt. Reserve 3e Klasse E PVCB 2—Gez. Vier 2 1—3; Wilskracht 3— India 2 6—2. F The Victory 3Zwaluwen 3 5—1 St. Mart. 2—Nea 2 8—3. G Gez. Vier 3Oranje Zwart 2 37; St. Mart 3Volendam 4 40. H SCJ 3Santpoort 4 14 HBC 4Concordia 2 1—5 Tybb 3—BSM 2 4—1. 4e Klasse B St. Pancr. 2St. Louis 2 25; NV A 2— Roda 3 0—1. C Kolp. B 1—Leiden 3 6—1 Hooger 1 33. D DSO 1—Concordia 3 4—2; Lisse 4—Tybb 5 6—3. K- J. u. Groepsbijeenkomst in de week van 12—17 Februari Maandag geen bijeenkomst wegens uitvoe ring. Dinsdag 7 uur fluit- en trommelclub. Woensdag 7 uur A. de Thaye; 8 uur Don Bosco. Donderdag 7 uur St. Wllllbrord; Antonius. Zaterdag 7 uur St. Michael. lepnekie. Ook in deze gemeente is een aanvang gemaakt met het rooien van aan iep- zlekte lijdende boomen, die door den ryksccn- troleur onlangs daartoe zyn gemerkt. In de tuinen van villa „van Wleringen" zyn niet min der dan 27 reuzenboomen gemerkt. Verkooplng Dc uitslag van de verkooping van een huis met pakhuis, waarin brandstof fenhandel van den heer J. Hulsman, Wester- straat, is als volgt: kooper H. de Bruyn voor 8610.—. Aan dezen avond was een tentoonstelling verbonden van kleedlng, door den naaikrans van den Vrouwenbond in de afgeloopen maanden vervaardigd. Een mooie collectie van 300 stuks was gereed, waarvan de helft aan behoeftige gezinnen tegen een minieme bijdrage was afge staan; het restant kan Woensdag 14 Februari, tusschen 5 en 7 uur n.m., In het gebouw worden gekocht. De dames werden vergast op eenige mooie films en tot slot een gratis verloting van huis houdelijke artikelen. Met een dankwoord van geesteiyk adviseur en presidente voor het welslagen van triduum en feestavond volgde sluiting. Mldde •lagen met e< de fi)i ter I «elke eondei van d R. K. Vrouwenbond Na een driedaagsch triduum vond Vrijdagmorgen een algemeene H. Communie plaats voor de leden van den R. K. Vrouwenbond en des avonds sluiting met een plechtig Lof. De oefeningen werden geleld door den weleerw. heer kapelaan Perquin, geestelijk adviseur. Na het Lof werd in het R. K. Vereenigtngs- gebouw een feestavond gehouden. De presidente, mej. MeylandBeentjes, bracht na opening woorden van dank voor de mooie retraite, waarin de geestelyke leider geleerd heeft, hoe de katholieke vrouw in dezen tyd moet leven, terwyi spreekster tevens haar te vredenheid betuigde over de massale opkomst der leden by de oefeningen. De Graal Zondagmiddag heeft in 1 Graal- huiB de Inkleedlng plaats gehad van de eerste groep Kruiskinderen. Pastoor Mulder verrichtte deze plechtigheid, die bygewoond werd door verscheidene leidsters. schap te beleven. 17 Februari 1894 werd Z Eerw. met nog andere theologanten, terwyi er groot gebrek aan priesters was. op het groot-semlnarie te Warmond priester ge- wyd. Als werd priester ^aatseiyk Crisis-Comité Dinsdagavond zal de tooneelvereenlglng „8t. Adalbertus” een uit voering geven in café ..De Drie Egmonden”, waarvan de baten geheel ten goede komen aan het plaatseiyk Crisis-Comité. ma voor het N.-H. Witte Kruis en de bestuurs leden van „Trein 8.28, mevr. Abrahams-v. d. Reyden, dr. Postema, mevr. v. d. Byi; dr. Mor man. dr. v. d. Helden en de heeren Beenlnkwold en Warning en het gemeentebestuur van De zype. Dr. Abrahams noemde den dag een feestdag, aangezien deze dag afsluit een periode van reorganisatie, waarmede voor 12 jaar werd be gonnen. De vereeniging opent heden het 6de tehuis, en wel het 3de kleuterhuis. Spr. hoopte, dat met de opening van dit zeehuis de taak van de vereeniging gelimiteerd zal zyn. Het bestuur had geaarzeld, om in dezen tyd van neergaande conjunctuur tot den bouw te be sluiten, maar deze aarzeling werd overwonnen, omdat de begunstigers haar in staat stelde het gebouw onafhankelyk van wie dan ook te stich ten. Dankbaar herinnerde spr. aan de daad van de laatste erflaatster, mevr. Ellers, die het laatste ontbrekende bedrag schonk en op zyn verzoek werd haar nagedachtenis een oogen- blik herdacht. Spr. dankte hierna den archi tect. den heer Vorklng, den aannemer, den heer Stolk, den interieur-archltect, den heer Kroo- nenburg en de leverancier van de warmwater- installatie en centrale verwarming den heer Rogge uit Haarlem, alsmede den architect, die er straks voor zal zorg dragen, dat de omgeving aanpassend wordt gemaakt. SRC-nieuws. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelyk op en nam ZAP de leiding uit een corner. Na de rust vergrootte ZAP de voor sprong (20), waarna Berkrens de stand bracht op 21. ZAP toonde zich sterker door nog twee maal te scoren, waarmede het einde kwam aan deze in de beste verstandhouding gespeelde wedstryd, ondanks de minder juiste leiding, zy nog vermeld, dat vóór de wedstryd A. Ploeger tot aanvoerder werd gekozen by SRC voor het nog verdere deel ter competitie en dat SRC uitkwam wegens ziekte met eenige invallers. De SRC-junioren verloren tegen de War- menhulzer junioren met 20. Fancy-fair R. K. Vrouwenbond De zoo schitterend geslaagde fancy-fair van den R. K. Vrouwenbond heeft tot resultaat gahad dat een bedrag van 1569.13 kon worden afgedra gen aan het koepel fonds der kerk. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth d. van C. J. Leek en G. Jonk Bartholomeus, z. van C. Kok en E. Klomp. Overleden: Jacob Nugter, 82 J., echtgen. van T. Blokdijk. Getrouwd: Andreas G. H. Stlene en Johanna J. H. Wester ink Franciscus A. Nijpels Maria A. C. Rupert. eerste den Rotterdam aangewezen en wel de Parochiekerk van St. Antoni us-abt. In 1894 nog volgde overplaatsing naar de parochiekerk van den H Jozef aan de Jans- ^traat te Haarlem. "Tfïer vooral wist de jonge priester zich verdienstelyk te maken; ook als directeur der Militairen - Vereeniging. Vele militairen uit die dagen zullen zich nog herinneren hun vriendelyken directeur, altyd geesteiyken van Amstelveen, waartoe by de uit vaart van pastoor Meynema z.g. besloten was, Op het eerste jaargetyde, 20 Maart as., zal het stoffeiyk overschot naar den nieuwen kelder worden overgeplaatst. De 49e algemeene vergadering van het Hol landsch Bloembollenkweekers-Genootschap zal worden gehouden op Maandag 12 Maart om 11 uur in café Brinkmann te Haarlem. 25-jarig jubilé A. Heyns De V. V. V. heeft bericht ontvangen, dat verschillende muziek corpsen uit de Zaanstreeek een bezoek aan Helloo zullen brengen ter gelegenheid van het 25-Jarig Jubilé van den heer A. Heyns als direc teur van Eensgezindheid. Voor het houden van de groote tentoonstel ling voor tuinbouw, akkerbouw, bloemen, enz., te Purmerend, is een commissie gevormd van belanghebbenden, die deze tentoonstelling zal voorbereiden. Commissieleden uit verschllende plaatsen uit de omgeving hebben daarin zitting. Op de vergadering van het Centraal bureau: der veilingen te Utrecht gehouden, zyn de streekcommissies bekend gemaakt, welke zyn ingesteld om by de uitvoering van de teeltbe- perking medewerking te verleenen, vooral ten aanzien ven moeiiykheden, die zich daarby zul len voordoen. Inlichtingen hieromtrent rullen op zchrifteiyke aanvrage door de commissie worden verstrekt. De commissie voor Zuldelyk Noord-Holland zal omvatten alle plaatsen van Noord-Holland, ten noofdsn van de spooriyn UithoornAals meerHoofddorpHaarlem ‘m.-l inbegrip van Haarlem) en ten zuiden van AUmaarBergen— Schoort, behoudens den Schermeerpolder. Verder wordt dit district ten noorden begrensd door het andere district. Deze commissie bestaat uit de heeren J- B. Nyseen, Santpoort;; W. de Groot, Beverwijk oorr.-adres Postbox 35; A. Bakker Wzn„ Purmer end; 8. van der Stok, Nieuwe Niedorp; C. Cortzak, Hilversum, Utrechtsciiestraatweg 10, N. Vendel; Heemskerk, Strengweg 2; N. Dink- greve, Amsterdam (West), Sloterpolder 368 en Ir. W. J. M. Dekker, Haarlem, Parklaan 12. wy verwachten spoedig nadere mededeelingen van de commissie ten aanzien van haar werk- wyze. Ondersavond Patronaat Het Patronaat 8t. Aloysius heeft een oudersavond gehouden. De jongens deden onder leiding van het bestuur de opgang naar de feestzaal, waar de aanwe zigen allereerst door den zeereerw. heer pastoor wanneer we het fascisme zouden aanhangen, wegens de Staatsvergoding. Wanneer men zich ondergeschikt maakt aan de nieuwe stroomingen welke den absoluten totalen staatsvorm propageeren. dan werkt men mee aan de verwezenlijking van een helden- schen staat. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maakten enkelen gebruik. w Primaire weg Hoewel de primaire weg van Amsterdam naar Limmen nog niet officieel ge opend is, hetwelk in Mei aa. zal geschieden, is deze toch reeds in gebruik. St. Raphael Donderdag 15 Februari, 's avonds half acht, spreekt de heer G. Prust. hoofdbestuurslid van 8t. Raphaél voor de afd. Uitgeest in café Goeman. Verdronken Vrijdagnamiddag is het eenigst kind, het 2-Jarig zoontje van den heer E. aan 't Nieuwland, in een sloot aldaar ver dronken. Geneeskundige hulp mocht nieF meer baten. Benoemd De heer C. Lieste, alhier is met Ingang van 1 Maart benoemd tot opzichter by de N. V. Waterleiding My. „Noord West-Bra- bant" te Oudenbosch. Van de aanwezigen noemen wy de heer Lietaert Peerbolte, dlrecteur-generaal van de Volksgezondheid, de waarnemend burgemeester van Amsterdam, weth. Kropman; de wethouders Baas. dr. Voe en dr. Abrahams, dr. Heyermans, directeur van den G.G.D.. de heer en mevr. Ketelaar voor het Centraal Genootschap; dr. Deyl. voorz. v. d. Raad van Kinderultzendlng de heer De Hoop, secret, van de stichting Bto Vacantloord; mevr. Rees en de heer Meinden- Dtnsdag 20 Februari ss. des voormlddags half elf houdt de R K. Diocesane Land- en Tuinbouwbond een huishoudeiyke vergadering In bet 8t. Bavogebouw, Smedestraat. De agenda vermeldt om. Jaarverslag 1933. verkiezing bestuursleden en behandeling Inge komen voorstellen en de daarop verschenen prat-ad vlezen. De nood der tyden heeft dit weer tot een urgente quaestie gemaakt, zoodat het belang van deze vergadering weer biyken zal. Inbreker gestoord Een paar personen had den zich Zondagavond toegang verschaft tot de zaal van de fa. Avondrood aan de Westzyde, door openschulving van een raampje aan de Zaanzyde, waar zy met een bootje waren aan gekomen. Zy hadden juist een goed gevuld kasregister opengebroken, toen een familielid van den bewoner kwam kijken of er iemand thuis was. De Inbrekers, zich ontdekt ziende, vluchtten langs denzelfden weg. die zy geko men waren, zonder dat zy iets van waarde kon den meenemen. De politie is van een en ander in kennis gesteld. Hoogste stand: 780 0 te Croydon. Laagste stand: 749 7 te Accuryrl. Verwachting: Zwakke tot matigen wind uit Noordelyke, later Ooeteiyke richtin gen. nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt C— nachts, overdag iets kouder. goed verdedigende Quant. Na de rust was VIOS veel sterker, en fraaie voorzetten van Jonker en Schipper wist Zoon achter de Geel Zwart-doelman te plaatsen. Vermelden wy nog, dat de wedstrijd fair en in de beste verstand houding gespeeld werd. De VlOS-Junloren klopten de SRC-junioren met 20. Dammen Onze plaatsgenoot, A. C. duinen behaalde dezer dagen het kampioen schap van den districtsbond 3e klasse van Noord-Holland. Alle partyen in dezen wed stryd werden door hem gewonnen. Afdeeling Noord 1ste Klasse A. ESV 1—WE 1 1—0. Reserve 1ste Klasse A WA 2—Onze Gez. 2 5—0; Vitesse 2 TYBB 3 teiyk terrein by te staan. Na 12S jaar van geesteiyken arbeid in Haar lem volgde de benoeming tot pastoor te Edam Na acht jaar van herderiyken arbeid in Edam werd pastoor Bruning overgeplaatst naar Pyn- akker, waar Z. Eerw. ruim 15 jaar het pasto raat vervuld. Om gezondheidsredenen heeft hy in 1932 emeritaat aangevraagd en daarna zyn Intrek genomen in Huize ,Bt. Bavo" te Heemstede. Het is de uitdrukkeiyke wensch vs^i den as. jubilaris, mede gezien de tydsomstandigheden. het feest in allen eenvoud te vieren. Niet Za terdag 17 Februari, doch Zondag 18 Februari, dit met het oog op den H. Vastentijd. Dien morgen zal Z. Eerw. een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opdragen. Dan zal er in de morgenuren gelegenheid zyn voor de bewoners van Huize „St. Bavo' den jubilaris te complimenteeren, terwijl er dien dag van 13 tot 1 uur receptie zal gehouden worden. Grafkelder wyien pastoor Meynema Naar wy vernemen, is men begonnen met den bouw van den nieuwen grafkelder voor parochle- Het mooie witte strak-gehouden gebouw mag een sieraad voor de omgeving genoemd worden. De bouwkosten bedroegen buiten het Interieur f 61.000. In dit zonnige gebouw zullen onder leiding van een directrice met tien verpleegsters regel matig een 50-tal kleuters van 3 tot 6 jaar ver pleegd worden. Zoowel met den bouw als met het Interieur (het blnnenhuls-interleur is verzorgd door den Amsterdamschen architect Kronenburg en uit gevoerd in voor kinderen zeer prettig aan- doende kleuren), is in alle opzichten rekening gehouden dat aan de hoofdvoorwaarde, zon en licht voor de kleintjes, voldaan wordt. De ruime slaapzalen zyn voorzien van bedjes zonder hoofdkussen, om de rugspieren van de kleintjes niet te verzwakken. De eet- en speelzalen maken een prettlgen Indruk, evenals de waschlokaliteiten en de keuken mag Ideaal genoemd worden. De linnenkamer ziet er tiptop uit (tydens de verpleging ontvangen de kinderen het onder goed van het huis en in alle opzichten is er met de moderne hygiëne rekening gehouden. Ook voor zieke kinderen is er een afzonderiyke afdeeling; In de dienkamer voor de kleintjes wordt alles uitsluitend door de verpleegsters behandeld. Des nachts zyn de kindertjes onder voortdurend toezicht, zoodat zy ook dan. indlen noodig, oogenbhkkeiyk hulp kunnen ontvangen. Min Slootemaker de Bruine had gaarne de ultnoodiging aanvaard, omdat het doel, dat de vereeniging nastreeft: de verpleging van kin deren, oie met gavaren voor hunne gezondheid worden bedreigde en een extra steun behoeven, hem zoo sympathiek is, Ook over de vol harding, waarmee door de vereeniging wordt gewerkt, verheugde spr. zich. Juist deze moei- lyke tyden vragen extra toewydign, geduld en taaiheid. Speciaal hulde bracht spr., onder applaus der aanwezigen, aan den heer en mevr. Abrahams. In zyn kwalltiet waardeerde spr. uitermate dat allerlei personen en kringen met zoo weinig steun van overheidsorganen dit mooie werk verrichten. Naarmate de gelden van de overheden min der vloeien is het verheugend, dat in het volk het besef opkomt, dat dit mooie werk toch moet worden gedaan. Deze benauwde tyden dwingen de overheidspersonen neen te zeggen met den mond terwyi zy ja zeggen met het hart. En het is een voordeel van dezen tyd, dat personen en kringen uit de bevolking het moeliyke werk doorzetten en dit sctiouder- aan-schouder-staande verrichten. Spr. grijpt de gelegenheid aan om het uit te spreken, dat de benauwde dagen waarin wy leven ons volk aan elkander smeedt en ons leeren dat geen mensch en geen kring het In huize „St. Bavo” te Heemstede hoopt Za terdag 17 Februari de zeereerw. heer J. J. Bruning, rustend pastoor, zyn 40-jarig priester- R. K. Kieevereenlgtng. Deze vereeniging kwam in vergadering byeen. De bescheiden van secretaris en penning meester werden zonder aanmerkingen vastge steld. De aftredende bestuursleden K. Egbers en C. Roeleveld werden herkozen. Tot penningmees ter werd genoemd de heer J. Verschle. Na eenige hulshoudeiyke besprekingen werd de vergadering gesloten. Damnieuws. De districtswedstrijd tusschen de R K. Damver. ,JSt. Canislus” alhier en „Constantia" van IJsselstein is op verzoek van „Constantia" uitgesteld tot 20 Februari. Auto te water. Een vrachtauto van den melkhandelaar van Vliet alhier, kantelde op den «mallen Kamerlkschen weg en kwam in de Wetering terecht. In de cabine zaten be halve de chauffeur D. nog een passagier v. d. L. uit Vinkeveen. Door de ruiten stuk te trap pen konden belden zich In veiligheid brengen. De heer v. d. L„ die eenige snywonden had opgeloopen, werd door dr. Noorda verbonden. Max van Poll over het fascisme Vrijdag avond sprak op ultnoodiging Propagandaclub de heer Max Gezellenhuis over het fascisme. Het was van de propagandaclub e<en zeer gelukkige keuze, gezien de zeer groote belangstelling. De zeer leerzame lezing, welke wy reeds uit voerig weergegeven hebben, werd door allen met de grootste aandacht gevolgd. Spreker begon met te onderzoeken wat de nieuwe stroomingen beteekenen voor ons lano en voor andere landen en concludeerde, dat het hoofddoel waarnaar zy streven reeds jaren en jaren aan het katholiek principe ten grond slag ligt, doch toen door dezelfde catagorie als ondeugdelyk werd bestreden. Spreker lichtte zeer duideiyk toe, wat de dief>ere oorzaak is van de economische ont wrichting en verwachtte van een beteekenende verandering in het regeeringssysteem geen ver betering, temeer daar de economische wan orde internationaal is. Na een korte pauze bezag spreker de zaak uit princieel oogpunt en toont zeer duideiyk aan. dat we als katholieken onder geen omstan. digheden voor ons zelf verantwoord zyn, WerkloozencUfer Het getal ingeschreven werkloozen bedraagt alhier thans 87, waarvan 31 geplaatst in werkverschaffing. A. v. TwuOver exit. Zaterdagmiddag werd op de algemeene begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffeiyk overschot van den heer A. v. Twuyver. Hoewel Arte de laatste tyd door zyn ziekte zich heel weinig meer in 't openbaar vertoonde, bleek toch dat deze nog zeer vele vrienden had, waarmede hy uit den aard van zyn beroep zoo vaak in kennis kwam. Door ds. ESkema werd een woord van van den overledene, mede namens de weduwe dankte voor de groote belangstelling. St. Caeciha Ons R. K. fanfarecorps „St Caecllia" gaf een keurige uitvoering onder lei ding van den heer F. Kuip. Als steeds bracht St. Oaecilia zeer goed de muziek ten gehoore Jammer dat er zoo weinig publiek was. Onder de pauze kregen we een saxaphoon- kwartet te hooren. uitgevoerd door de heeren W. Cornelissen, J. Koning, Cor Rosing en Beke, ook dit was zeer goed. De humorist Cor Peperkamp was origineel. t Was een mooie avond. Burgerlijke stand Geboren: Theodoras Maria, zooni van G. de Rooy en C. M. van Tongeren; Geertruida, dochter van B. Moes en T. Pol; Anna, dochter van L. Müller en A Ar nold; Maarten Jan, zoon van C. F. Rooeen- schoon en A. J. M. Stolk. Overleden: Renske Walda. oud 46 jaar; Jo hannes Bernard Henni, oud 90 jaar, beiden wo nende te Amsterdam; Petronella ENa Gerharda Lock horst, oud 76 jaar, wonende te Castricum. Door den Rykswaterstaat werd Vrydag aan besteed het onderhoud van de buitenduinen te Terschelling. Laagste inschrijfster C. Swart, Terschelling voor f 4.330.Het onderhoud van Ryks-Zeewerken, buitenduinen er havenwer ken te Vlieland voor 1934-1935. Laagste inschry- ver L C. Kooyman te Harlingen voor f 30.470. Onderhoud Rykshavenwerken te Terschelling voor 1934-1935 I. C. Kooyman te Harlingen voor f 9.710.—» Afdeeling Centrum Istf Klasse B India 1The Unity 12 (protest India). C HBC 2—D6S 1 1—5, WL 1—Concordia 1 De Vriendschap voor *t voetlicht De too- neelvereeniging „De Vriendschap" heeft een openbare uitvoering gegeven met het stuk „Op afbetaling”. Ook de Z. Eerw. heer Pastoor behoorde tot de belangstellende aanwezigen en zeide na af loop van het „stuk zeer tevreden te zyn over hetgeen „De Vriendschap" had geboden. Rjjkspostspaarbank Opgave betreffende het postkantoor Hoorn, maand Januari 1934. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboekjes Ingelegd 40027.93, en terugbetaald f 34029.50. derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 5998.43. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 29. Tot aankoop van nationale schuld ten be hoeve van inleggers werd uitgevoerd 1 order, tot een nomnaal bedrag van 1000. KERKBERICHT DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG Oschdag. Begin van de groote Vasten. Tevens de depde der zeven Woensdagen, welke voorafgaan aan het feest van den H. Jo- sehp. Te kwart over 7 begint de plechtige Asch- wydlng. waarna de gezongen H. Mis. De gewijde asch wordt uitgedeeld na Iedere H. Mis. De mannen buigen het hoofd en ontvangen het aschkrulsje op de kruin; de vrouwen heffen het hoofd op en ontvangen het op het voorhoofd. Te 8 uur Lof en lydensmedltaties. De meditaties en ook de preeken van het 40-urengebed zullen gehouden worden door end eerw. pater Fridolinus Huyssen O.F.M. Geen meisjescongregatie. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG 8 uur Lof en preek tot voorberei ding van het 40-urengebed. Geen mannencon- gregatie. ZATERDAG gelegenheid om te biechten des morgens tot 11 uur. Te half twaalf voor de kin deren; des middags van 4 tot 10 uur. Te 7 uur Rozenhoedje. ZONDAG eerste dag van het 40-urengebed. Te kwart voor 7 uitstelling van het H. Sacra ment. Onder de H. Mis van 8 uur generale H. Communie met gemeenschappeiyke gebeden en gezangen. Allen worden daartoe uitgenoodigd bijzonder de leden van de Congregatie, den EuchariStischen Bond en het Apostolaat des gebeds. By de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg- Maatschappy N. V. waren de vervoersopbreng sten gedurende Januari 1934 op de lynen: Schevenlngen-Leiden-Katwyk-Noordwyk (In dus. Stadsiyn Leiden) f 95.714; Lelden (Stat.)- Haarlem (Stat.) f 30.105; Amsterdam-Zandvoort f 79.924; Stadslynen Haarlem f 48.225; Tram- Busiynen en veren in Waterland f 22.713. To taal f 276.681. Gedurende dezelfde maand van het vorig Jaar was de totaalopbrengst f 310.270. Reserve 4e klasse I Doss 4—RKAV 4 5—2 St. Pancr. 3—Wils kracht 5 42. K Zwal. 4—Des 3 0—11. V De Meer 5—India 3 3—13; WA 6—The Unity 4 30. L Santp. 5v. Nispen 3 69; Tybb 6OIV 3 11—0; Dek 2—BSM 3 1—1, gestaakt. Geel Wit 4Teylingen 3 05. M Tybb 7—Teylingen 4 40. M St. Bern. 2Kolp. boys 2 A Or. Zwart 1 Gez. Vier 1 25 D VDO 1 —Doss 3 1—1. E Vogzang 2Tybb 4 15 Afdeeling Zuid 1c klsissc D 8DO 1—Actlvltas 1 4—1. E Exelsior 2—GDA 2 1—5. RCD1 2—3. Vergadering R.K. Voetbalclub S.R.C. Zaterdagavond hield SRC een algemeene leden vergadering. Naar aanleiding van de bestuurs- vacature-Van Nuland die voorloopig niet wordt aangevuld, sprak de voorzitter zyn spyt uit wegens gezondheidsrede- Onder instemming vergadering stelde de voorzitter danlcschryven te richten voor de vele verdien sten voor SRC van den heer v. Nuland en waarin de wensch tot spoedig herstel werd te kennen gegeven. De verkiezing van een aan voerder voor het le elftal zal worden gehou den op Zondag 11 Febr. vóór dê wedstrijd SRC—ZAP. In principe werd besloten na ampele discus sie, om een verzekering te sluiten voor alle voetballers van SRC. Het bestuur zal nog uitvoerige inlichtingen inwinnen. Besloten werd verder nog, dat zoowel het le elftal als de junioren gezamenlyk gullen trainen onder lei ding van den heer J. v. d. Gracht, die hiertoe zich bereid verklaarde; zulks echter zoodra het seizoen wat verder gevorderd zal wezen. Na rondvraag, waarby nog enkele interne aangelegenheden ter sprake kwamen, volgde sluiting. AMSTERDAM, 12 Febr. Veemarkt. 451 vette koelen: le kwal. 57—62 cent, 2e kwal. 4856 cent, 3e kwal. 42—47 cent per KG slachtgew. 95 melk- en kalikoeien 170.00210.00 per stuk. 103 vette kalveren: le kwal. 60 68 cent. 2e kwal. 5458 cent, 3e kwal. 48—52 cent per K G. levend gewicht. 77 nuchtere kalveren 6.00 11.00, 129 schapen 16.00—21.00 per stuk. 770 varkens'. vleqf>chvarkens, wegende van 90110 K.G. 4344 cent, zware varkens 4243 cent, vette varkens AT«3 cent per K.G. slachtgew. 15 paarden 70.00110.00 per stuk. 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR. 10 Febr N V. Elervelllng voor Hol landsch Noorderkwartier Aanvoer 175000 kip peren: 56-58 2 402 50. 58-60 2 40—2 60 60-62 2.50—2 70, 62 66 2 603.10, klein 230—2 40. 7000 Eendeleren 3.50. ALKMAAR. 12 Febr. Veemarkt. 70 vette koeien 120 00230 00. handel redelyk 3 graakalveren 25.0035.00 2 vette kaiveren 40 0050 00. Idem per K.G. 60--80 cent. 136 nuchtere alachtkalve- ren 4.006 00, 838 vette varkens, zware per K.O. 3437 cent. Handel matig BROEK OP LANOFNDIJK. 12 Febr. 21000 K O. Roode kool 1.1060. 41000 K G. Gele kool 130— 200. 8000 K.G. Deeneche Witte kool 3.303 40. 7500 K G. ülen: Gele ülen 160 2.00. Gele Drie lingen 1.10. 250 K.G. Bleten 1.30. BOVENKARSPEL. 10 Febr ..De Tuinbouw” *55 baal Uien: grof 4060 cent, groote gele *0 70 cent, drielingen *0 cent per baal. 12400 K G. Roode kool 100—3.70 5*25 K G. Gele kool 1.00— 2.20 per 100 KG 7 zak Sprultkool 1.75 per zak. 1520 boe Tulpen.' Moore 20 cent, Victor 1720 cent. Pltt 1417 cent. Copland 1415 cent. Bar- tlgon 1720 cent. Theeroos 1415 cent. Prospe rity 1318 cent. La Reine 1011 cent, v. d. Hoef 1923 cent. Narcissen 913 cent. HOORN, 10 Febr. Veemarkt. 5 nuchtere kalve ren 4.006 00. 5 Beugen *0.0070.00. 13 schram men 12.00—18.00, 109 biggen 5.0013.00 per stuk. Handel goed. NOORD-SCHARWOUDE, 13 Febr. 3200 K.O, Uien: Drielingen 1.30. Uien 1.40—1.00. Orov» Uien 1.70. 36500 K.G Roode kool 1.00—4.30. ld. doorschot 1.00—3,20 8700 K.G. D. Witte kool 3.50 30. Idem doorschot 3 30. 10400 K O. Gele kool 130—3.50, Idem doorschot 1.303.30. OUDEWATER, 13 Febr Kaasmarkt Aan voer 7 partijen. 315 stuks. 1575 K.O. le soort 23.00— 34 00, 3e soort 30.00- -22 00 Handel traag. WARMENHUIZEN. 10 Febr. Gewone Uien 1.10 170, Grove Uien 120—1 60, Drielingen 030. Peen 3.80. Gele kcol 1.402.80. Idem 3e soort 1.00—3.40. Veldgele 3 60 Roode kool 1.304.70. idem 3a soort 1.00- 3 *0. Witte kool 3.104.10. idem 3e soort 2.002 60 per 100 K.G. ZWAAO, 9 Febr. Velllngsveraan. „Bangert en O.”. Roode kool 130—360, gele kool 310—600. sprultkool 1133. uien 150—190. wortel 310600. witlof 3430. prei 2—6. spinazie 3949. Fruit: Present 1736. Goudreinet 1738, Zoete 6—13, Kleepeer 11—13. Wlnterlouw 10—13. Oieee 16. Grotyolo 10—11, Cemtee 9—1330. Bergumot 10. Notaris 18, Gr. Kroon 16, Lemoen 1733, Brammie 11—16, Geld Balt 0—13. Brab 31—13. Deze pag. la gedeelteiyk gecorrigeerd. A. v. Leipsig werden toegesproken. Een aantal nieuwe leden werd geïnstalleerd. De tooneelvereenlglng St. Paulus onder leiding van den heer J. Booy luisterde den avonod op. Medewerking verleende de mondharmonicaclub onder leiding van den heer J. G. Stevens, alleen meer kan, maar dat men zich gezamen lyk moet scharen rondom schoone verheven en humane doeleinden. Dank bracht spr. aan allen die door hun arbeid en door hun geld dit mooie werk tot zegen van ons volk verrichten. Spr eindigde met den wensch. dat de direc trice en de verpleegsters erin zullen slagen, de kleintjes de herinnering te doen bewaren, dat het thuK het beste is, maar dat het op één ua het beste was In Petten. Weth. Kropman sprak namens het gemeen tebestuur van Amsterdam. Hy verzekerde, dat dit gemeentebestuur het in deze tyden van malaise en economische crisis het op hooge waarde weet te schatten, dat uit de kringen van de burgery het initiatief opkomt ten bate van dat deel der bevolking, dat zulks noodig heeft. In Amsterdam heeft het gemeentebe stuur nooit tevergeefs een beroep gedaan op het particulier initiatief en ook in deze ver eeniging leeft dit Amsterdamsch element. Uit naarn van de bevolking en het gemeente bestuur dankte spr. het bestuur van „Trein 8.28” voor zyn werk. Als pioniers in dit werk huldigde spr. nog de echtparen Abrahams en Ketelaar. Dr. Deyl bracht namens den Centr. Raad van Kinderultzendlng een woord van geluk- wensxh en uitte den wensch, dat dit huls evenveel voordeel voor de volksgezondheid zal opleveren als het werk in de andere huizen. De heer v. d. Bent sprak namens het bestuur van den Amsterdamschen Raad van Kinder- uitzending een woord van gelukwensen en schetste de aangename samenwerking, die er steeds heeft geheerscht. Persoonlek wenschte hy Gods zegen op dit huls toe. De hper Ketelaar sprak namens het hoofd bestuur van het Centr. Genootschap en voor spelde dat dit niet het laatste kleuterhuis zou zyn van „Trein 8.28", omdat deze vereeniging stellig zal biyven yveren de honderden en dui zenden kleuters die op uitzending wachten, te helpen. De heer de Wilde voerde h et woord namens de commissie uit de ouedrs, wier kinderen worden uitgezonden. Hy bracht namens die ouders een hartelijk woord van dank en bood uit erkentelykheid eenige ultrazonnen, waar van een by den aankoop door den heer Philips was geschonken. Voorts bood hy nog een klok aan voor de hall, terwyi op zyn verzoek een dame namens de kinderen onder groot applaus der aanwezigen mevr. Abrahams met bloemen huldigde. De heer Meindersma sprak woorden van gelukwenschen namens de N.-H. Ver. Witte Kruis, en bood voor het kleuter huis eenlg speelgoed aan. De heer De Hoop voerde het woord namens Bio Vacantieoord. wier naaste buur op dit gebied dit zeehuis thans was geworden. Spr. deelde mede, dat het verzoek van het bestuur, om dit kleuter huis te steunen, by de Stichting Blo Vacantie oord in studie was, en bood namens de Bio, voor de verpleging van eenige kinderen, onder groot applaus een enveloppe met Inhoud aan. Namens het Gemeentebestuur van De ZUpe zei de burgemeester De Moor, dat het ge meentebestuur zich tenzeerste over de stich ting verheugde en reeds plannen beraamt om de omgeving ervan te verfraaien. Na een woord van dank door dr. Abramahs werden ververschingen aangeboden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2