STADSNIEUWS Alkmaar 13 Febr. T Agenda BEURS VAN AMSTERDAM o< De vroegbeurs Wisselkoersen DINSDAG 13 FEBRUARI 1934 HINDERWET Woenedag 14 Februari Dé KANTONGERECHT Apothekerenachtdienet Strafzitting 9 Februari Mondelinge uitspraken IN BEROEP VRAGENBUS De salarisdebatten in TENNISPARK den Volksraad EEN KLEINE VERBETERING OMZETBELASTING ALKM. R.K. GEMENGD KOOR A Beurs-thermometer Crisis-Varken» wet 1932 1 TWEE JUBILEA (Districts-Arbeidsbeurs tel. 838) 1 Bij de Gemeentewerken Huldiging J. G. Lemmer» Bezwaren tegen de voorgettelde regeling INSCHRIJVINGEN HANDELS- REGISTER DE DOODSLAG IN DE BLOEMSTRAAT GEM. BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN TURNKRING ALKMAAR EN OMSTREKEN HET ISRAËL. ARMBESTUUR COLLECTEERT FEESTAVOND VAN DEN K.R.O. 2Vs EEN „INTERESSANTE” STATISTIEK Programma Gemeentelijk Radiobedryf v. l o. a Allied Interconttn Rubber Dinsdag 13 Februari 1934 6 Maart komt de zaak voor is nooit niet dan met dichter Lindegracht 25. gemeentepolitie alhier werden Door de Bierbron’, Café en Uitgetreden mede- 8. Ml nen bet syn spiegel «onder zonder wederom aanvangen, waar ook nieuw lid van harte welkom te. 7% 133 126 Geboow ..De Unie**: Ledenvergadering met demonstratie en filmvoorstelling van de ama teur Fotografen Club ,Jrte". Aanvang 8 uur. 33 90 39.15 38.15 150% 13.10 7 35 20.20 Vlooi ver» Par aai Ook da heer J. O. Lemmers werd op deself- I wtyM ten zijnen huize gehuldigd Wethouder Klaver wenachte dan haar Lem- 117 53 52% 47% 177% 104 4* 117* 53 52% 47% 101% 102% 101% 99h 9S 95 53% 7% 133 126 177% 13 104 5 Vraag: Een huls, dat per week verhuurd te, kan dit per week opgeaegd worden? Antw.: Ja. Vraag: Waar moet ik my vervoegen om lid te worden van de R K. Staatsparty? Antw.: Tot den secretaris van de R. K. Ktes- vereeniging in uw woonplaats. Continental Oil Shell Union OU TaBak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Benetnbab 7.59 58.55 9.79 34.65 48 05 190 101% 80% 25 17-80 26 1% 1% 9 47% 7.56 58 57% 9.78*4 34 65 48.00 190 101 80 26 17-50 102% 78% 43 31 3’¥ 50% 51 78 2% 13% 11 4% 14% 26 9 47% X ach teU MU hoe wit vsr 4 sta Leeuwen te Alkmaar treden. Onderl. gracht 5. 79H 57% 34 20% 252*/* 172% Spoorwegen Union Pacifto Wabash Brie Kansas City South. South Rallw Ohio Mllw Marwan L Or. Nominaal. In Oen ter 1 punt de a dlge tred! hebt nink bet i fen. 80V. 58 33H 2U*/« 253*4 Nc Van WOOI en I moet hun kwet mee: oord, mag boon De aanz linge en v verve ma tii leedii met bij d weze verdi op X ren. He om a de n binn< on de beter Ol den, met nart bet «pro del, land hebt echo ook 127*4 119 104% 80 32 51 52 2% B« word wicht Inger proct nen: deugt van voort veml werk' De naai wet, voon druk doet lede den drjjv dele: De brad De Zondag- en nachtdienst wordt in de week van 11 tot en met 17 Februari waargenomen door de apotheek van H j. F. Wanna, Rltse- voort 5. Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkelte Fat Nieuwe Philip» Ktlch Aocoustiek Ned. Ford Indnatr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel Kennecot U. 8. Steel 0 8 Leather Intern Nickel Stand. Brands Mttnbeaw Boeten Mijnbouw Alg Exploratie Redjang Labong Petretowm Kou. Olto lis boes Perlal Peudawa De setter heeft gisteren in het verslag over het gouden huweiyksfeest- van den heer Pels ons laten zeggen, dat de heer J. Jonker de stichter was van de Burger Ijsclub. Dit moest ztjn het te trouwens bekend genoeg de enz. 101% 102% 101% 99H ’5% 9S% 54% van vachten voor kinderwagens, met algemeene benaming van vach- Londen Berlijn Partje Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oaio New Tort (cable) Romo Praag Madrid Woensdag 14 Februari: HJn 1 Hilversum. HJn 3 Hulzen. iyn 3 Daven- try van 10.35 tot 1120, Lond. Reg. van 1120 tot 15.30, Daventry van 1520 tot 34.Itfn 4 Langenberg van 1025 tot 1620, Rome van 1620 De Directeur van het Sportpark deelt belang hebbenden mede, dat vanaf heden de gelegen heid wordt opengesteld voor het komende sei zoen. aanvangende 1 April as., de banen op het gemeentelijk tennispark te huren. De speeltijden zijn als volgt: morgenspeeltyd 9—13 mlddagspeeltyd 15 avondspeeltyd 5—sluiting. Huuraanvragen worden vóór 1 Maart as. te zijnen kantore. Waaggebouw alhier, Ingewacht. 33.75 39.00 38 00 1.50 13.07% 7.35 1 20.20 I Laten. Vraag: 1. Nationaal-Socialist en Fascist te dat één? 3. Is Hitler Fascist? 3. Kan een Katholiek, die aan de NBA te, zyn kerkeiyke plichten vervullen? Antw.: Neen; vele fascisten zouden er be zwaar tegen maken hen nationaal-socialisten te noemen. 3. Hitler te naUonaal-soclaltet. 3. Deze kwestie dient de betrokkene met zyn biechtvader te bespreken en kan in deze ru briek niet in enkele woorden worden beant woord. Overtredingen van de Motor- en Rywielwet: W. V. te Broek op Langendyk, f 3 boete of 1 week tuchtschool; O. C. S. te Koedyk, f 5. boete of 1 week tuchtschool; W. B. te Bergen, f 4.plus f 5.boete of 4 en 5 dagen hechte nis; TJ. v. d. M. te IJmulden f 1.boete of 1 dag hechtenis; C. B. te Bergen. R. A. R. te Haar lem. S. W. v. d. B. te Obdam, E. B. te St. Pan- eras. ieder t 3.boete of 2 dagen hechtenis; N. K. te Heerhugowaard. H. K. te Alkmaar, F. F. W. te Santpoort F. C. S. D. te Amsterdam. H. J. M te Amsterdam. N. R te Wleringerwaard, W. van S. te Huizen, J. 8. te Hoogwoud, W. D. te Oudorp, P. W. te Heerhugowaard, W. W. van L. 8. te Bergen. O. H. te Kolhorn, leder f 3. boete of 3 dagen hechtenis; K. B. te Broek op Langendyk. P. S. te Broek op Langendyk. W. H. te Warmenhulzen. J. O. te Oudkarspel, C. M. te Egmond Binnen. J. N. te Alkmaar, C. W. H te Bergen. E. 8. te Beemster. P. B. te Akersloot, J. V. te ’s-Gravenzande. E. B. te Heiloo, leder f 4 boete of 4 dagen hechtenis; 8. W. te Koedyk. Th. van D. te Castrlcum, J. M. te Heiloo. ieder f 5. boete of 5 dagen hechtenis; A. W. B. te Hens- broek. H. T. te Alkmaar, leder f 6 boete of 8 dagen hechtenis; C. van 8. te Broek op Langen dyk, J. K. te Nieuwe Nledorp. J. B. te Petten. H. P. te Alkmaar. J. A. J. W. te Hoorn, leder f 8.boete of 8 dagen hechtenis; C. B. te Schagen, f 30 boete of 15 dagen hechtenis. Overtredingen van de Politieverordeningen. C. H. te Alkmaar, G. L. te Barsingerhom. H. J. J. D. te Luik, A. A. P. te Haarlem, W. L. C. F. te Arnhem. B. 8. te Alkmaar. P. J. B. te Alk maar, E. C. E. te Amsterdam. W. 8. te Alkmaar, A. W. H. G. te Amsterdam. D. H. te Amsterdam, A. F F. T. te Amsterdam. W 8. te Alkmaar, W. van E. te Amsterdam. W J. D. te Gorkum. C. H. te Amsterdam, ieder f 2.boete of 2 dagen hechtenis; N 8 te Alkmaar, W H. te Alkmaar. A. 8 te Harenkarspel. H. B te Haarlem, ieder f 3.boete of 3 dagen hechtenis; G. H. te Oud karspel. f 4.boete of 4 dagen hechtenis; P. M. B. W. te Alkmaar, f 5.boete of 5 dagen hech tente; H. de G. te Amsterdam. J. W. te Leeuwar den f 6boete of 6 dagen hechtenis; F. B. te Alkmaar, f 10.boete of 10 dagen hechtente. Overtreding van de Vlsscherywet. J. B P te Amsterdam f 3.boete of 3 dagen hechtenis Overtreding van de Winkelsluitingswet. E. O. te Alkmaar f3.boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van bet Broodbesluit. G. 8. te zype f 13 boete of 13 dagen hechtente. Overtreding van art. 435 van het Wetboek v. strafrecht. (Opgeven van vatechen naam)P. B W. G. te Haarlem f 3.— en f 10.— boete of 2 en 10 ctegen hechtenis; J. de M. te Drachten f 15. boete of 15 dagen hechtenis; P. B. W. O. te Haarlem, f 10.— boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding van art. 426 van het Wetboek van Strafrecht (in staat van dronkenschap de orde verstoren). O. R te Hoorn, f 13.boete of 12 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 424 van het Wetboek van Strafrecht (baldadigheid): N. H. te Bergen, J. H, H H., O. K. T. V.. H. G M Z., allen te Castrlcum. leder teruggaven aan de ouders zon der toepassing van straf. Overtredingen van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronkenschap): 8 A. te Hoorn. M K. te Broek op Langendyk. leder f 6.— boete of 6 dagen hechtenis; W. van E. te Amsterdam, W K. te Alkmaar, ieder f 10.— boete of 10 d. hechtenis. Overtreding van art. 461 van het Wetboek van Strafrecht: N. H. W te IJmulden. f 3— boete of 3 dagen hechtenis. Morgen, Woensdag as. zal het Israéüetisch Armbestuur zyn jaarlijksche collecte houden ten behoeve van de armsten onder de Israëlie ten. Naast deze mededeeling plaatsen wy gaarne een woord van aanbeveling voor deze collecte. Het afgeloopen Jaar heeft groote offers ge vraagd voor doortrekkende geloofsgenooten. waaronder vele vluchtelingen uit Dultechland. die allen dringend steun behoefden. Ook het komende Jaar zal veel offers vragen. Geeft daarorti allen goed en van harte, men doet er een goed werk mee. 78 274 11% 40% 4% 14H Heden te op de gemeente-secretarie ter Inzage gelegd een verzoek met bijlagen van P. de Boer, alhier, om vergunning tot het oprichten van een timmerfabriek met plaatsing daarin van 4 electromotoren. t.w. twee van 1H P.K en twee van 4 PK voor de aandrijving van diverse houtbewerkingsmachines, in het perceel Hee- renstraat nr. 10. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen wor den ingediend ten Stadhuize dezer gemeente, mondeling op Dinsdag 27 Februari a.s., voor middag» te elf uur en achrifteiyk vóór of op dien tyd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hy. die bezwaren heeft ingébracht, op de secretarie dezer gemeen te van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar. 13 Februari 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA. Secretaris 129% 117# 23 146% Vandaag was het de dag. waarop twee be ambten by de Gemeentewerken den dag her dachten, waarop zij voor 35 Jaar in dienst van dat bedrijf traden Behalve dat in beider gezinnen dezen heuge- lyken dag op intieme wyze gevierd werd, wer den belde Jubilarissen ook op offlcleele wyze gehuldigd Des morgen om ongeveer half elf kwamen de Wethouder van Gemeentewerken, de heer Kla ver. de Directeur, de heer D. J. Margadant en de hoofdopzichter, de heer Klrkenler. den heer J. Nlerop geluk wenschen. De wethouder, die het eerst het woord nam. wenachte den jubi laris .diens echtgenoote'Vn kinderen van harte geluk met dit biyde feest. Bpr. zeide, dat de gemeente erkenteiyk was voor het vele goede, dat de heer Nlerop in zyn 25-Jarigen diensttijd voor de gemeente had gedaan. De wethouder wenachte de echtgenoote van dan heer Nlerop en de kinderen nog eens extra geluk, dat dit feest door allen gevierd mocht worden in den besten welstand Als bewys van erkenteiykheid overhandigde spr. den heer Nlerop de bronzen eeremedaille voor 35-Jarlgen trouwen dienst. Moge deze me daille een symbool zyn van trouwen dienst en dankbaarheid. Hierna sprak de heer Margadant eenlge woor den van hulde en dank tot den Jubilaris. Spr. herinnerde aan den tyd. waarin de heer Nlerop by de gemeente in dienst trad, een tyd, die soo geheel anders was als desen. Ook de feesteling heeft Alkmaar sten groeien en bloeien zooals het thans geworden te. Naast de bronzen medaille, die de wethouder had overhandigd, bood spr den heer Nlerop een enveloppe met tnboud aan. Zeer onder den indruk dankte de jubilaris In eenvoudige woorden voor de hulde, die hem werd gebracht Naast de vele blyken van belangstelling, die den heer Nlerop en de zynen mochten ontvan gen, was er van het personeel van Gemeente werken een fraai geschenk in den vorm van 'n pendulestel en een bloemstuk. Ook van de zyde van het gemeentaperaoneel ontving de familie Nlerop een bloemstuk. Laat 14». Overgegaan 27% 12% 34% 6% 1«% 14% 10 27% »2h Sabber A dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl Sllau 8ch «eg vaan Java Oh. Japan HolL Amerika LtJn Dito Gem Elgend Kon. Ned. Stoom. Scheepvaart-Unie Suiker H. V. A. Java Cultuur N. L 8. U. Vonten landen Actions idem De aandacht van de Varkens fokkers wordt er op gevestigd, dat van de geboorte van big gen, op de daarvoor vastgestelde geboorte- kaarten binnen 3 X 24 uur kennis dient te worden gegeven aan den secretaris der Plaatse- iyke Commissie. By niet-naleving van deae bepaling zal een boete worden geheven van f 1. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd, dat alleen die varkens als gemerkt zullen worden erkend, die zoowel van het bllkmerk als van het ta'toueermerk zyn voorzien. StaaUleeningou 8 Nederland 1933 4h Nederland 1916 4% Nederland 1917 4 Nederland 1033 N Ind 1036 AB 4k N Ind 1931 5 H Youngleen 1030 Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Oert. Handel-My. De Jaariyksche feestvergadering van boven genoemd koor had wederom plaats op de daar voor keurig versierde bovenzaal van den heer v. Gljzen De goede reputatie van deze avonden zal er wel toe hebben medegewerkt, dat er ook nu weer geen plaatsje meer onbezet was. Da avond werd geopend door den voorzitter, den heer Swart; spr. deelde mede, dat deze traditloneele feestavond, elgeniyk niet het feest, maar de propaganda voor de vereeniglng ten doe! heeft; verder wenachte spreker den aan wezigen een avond van veel genoegen. Hierna werd een zeer geanimeerd programma afgewerkt, o.a. een toooeetetukje, voordracht enz Ook werden verschillende versnaperingen aangeboden. Een strykje. bestaande -uit de hee- ren Swart. Siewerts en Lichthart, zorgde voor keurige muziek. Ook op dezen avond hebben zich weer nieu we leden voor het koor ppgegeven. Wij willen van deze gelegenheid gebruik ma ken de R K. zangeressen en zangers aan te sparen, lid te worden van dit koor, dat onder de beste koren van den R. K. Bond van Zang- vereenlginsen in N -Holland kan worden gere kend. Iaat ieder, die zingt dus medewerken de po sitie van het Alkmaar Gem. Koor met alleen te handhaven, maar steeds op te voeren. De repetition zullen de volgende week Dins dag op de bovenzaal van den heer v. Gjjzen wederom aanvangen, waar ook tevens teder ganda-rede voor den K.R.O. Spr. constateerde, dat het op dezen avond is als by onzen omroep: Elok wat wils. Er is ge noten van gezonden humor, maar by deze Roomsche biydschap past ook een ernstig woord. Tien jaar bestaat nu byna onze omroep, en wy mogen trotsch zyn op wat bereikt te. wy waren er precies op tyd by om een eigen prin- clpleelen omroep te stichten Nu staan wij aan de spits in de wereld, omdat nergens, behalve misschien in Italië en België, een eigen Katho lieke Omroep bestaat. Maar wy hebben nog meer, wy hebben óók nog ons wtkeiyksch uurtje over den wereldzender. Op héél de wereld syn wy, kleine Nederlandsche Katholieke groep, de eenlge, die de waarheid van ons H. Geloof kan verkondigen tegenover dien anderen wereld zender, die de gruweiyke dwaling van het com munisme vanuit Moskou verspreidt. Laten wy toch om dit alles onzen omroep steunen. Niet enkel financieel hoe hoog nood- aakelyk dit ook te, maar ook moreel. Pen en radio moeten, kost wat kost, in onze eigen handen blyven. Wat het zeggen wil als deze ons zouden worden afgenomen, leert onze naaste omgeving. Dit gevaar te niet denkbeel dig. Daarom moeten wij onzen omroep sterk houden en trachten nog grooter te maken, en moet aller leus syn: Houdt vast, uw dierbaren K.R.O.! mers en zyn familie namens het gemeentebe stuur van harte geluk met dit heuglijke feest. Spr. herinnerde aan de verdiensten van den Ju bilaris voor de gemeente, waarvoor deze zeer er- kenteiyk was. Als bewys van deze groote erken telijkheid overhandigde spr. den heer Lemmers de bronzen eere-medaille voor 25-jarigen trou wen dienst. Spr. ultte de hoop, dat het den heer Lemmers gegeven mocht zyn nog vele jaren in gezondheid gelukkig te leven. De directeur van gemeentewerken, de heer Margadant, sprak eveneens harteiyke woorden van gelukwensch. Bpr herinnerde aan het feit, hoe de heer Lemmers voor 25 jaar als gewoon schilder by de gemeente was gekomen en zich door viyt en vakkennis tot baas had weten op te werken. Ate stoffelyk biyk van waardeertng bood spr. den Jubilaris de gebruikelijke enve loppe met Inhoud aan. De heer Lemmers dankte hartelyk voor deze huldiging. Vermelden wy nog, dat de jubilaris van het personeel van Gemeentewerken als geschenk een fraai eetservies mocht ontvangen alsmede een bloemstuk. Vorige slotkoersen. Heden De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier maakt belangheb bende handelaren en winkeliers, die tevens by- kotnstig fabrioeeren er nogmaals op opmerk zaam, dat de verzoeken om hun op 1 Januari J.l aanwezigen handels- of winkelvoorraad «on der berekening van omzetbelasting tot 1 April as. te kunnen afleveren vóór 15 Februari a.s. by den Inspecteur der Invoerrechten en Accyn- zen moeten worden Ingediend. Het betreft hier b.v. den handelsvoorraad van een winkelier in confectie die tevens een atelier heeft, een winkel in meubelen, die een stoffeerdery aan zyn zaak heeft verbonden, een winkelier in luxe artikelen tevena lystenmaker. een autohandelaar die tevens carrosserieën bouwt enz. In het ver zoekschrift dat ongezegeld kan worden opge maakt dient men een vergunning aan te vragen overeenkomstig art. 4 der Omaetbelaatlngwet met St bedoeling deze te mogen toepassen vol gens de beschikking van den Minister van Fi nanciën, dato 29 Januari 1934. 19 meubelmaker», 13 stoffeerders. 1 beeldhouwer, 3 kistenmakers, 2 borstelmakers. Groep landbouwbedrijven15 tuinlieden, 14 boerenarbeiders. 1 bloemist. Groep handel: 13 vertegenwoordigers, 4 win kelbedienden. Groep verkeërsweaen44 chauffeurs. 4 koet siers, 1 stuurman gr. vaart, 18 pakhuisknechts, 1 magazynmeester, 13 magazynbedlenden, 6 kellnera. Overige beroepen: S boekbinders. 1 waaschei 5 kleermakers, 1 netwerker, 3 schoenmakers, 1 verfbereider, 8 Incasseerders, 1 kalkbrander, 15 kantoorbedienden, 4 sakkenstoppers. 1 onder wijzer, 1 kapper, 1 secretarie-ambtenaar, 43 transport- en 2l>3 los-arbeiders Gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 35, tabaksindustrie 17, overige beroepen 4. Jeugdige wall loosen beneden 18 jaar in di verse beroepen. 33 Vrouwalyk pevtcnoel. Aangeboden: 1 stano- Op 6 Maart as. sal voor de Rechtbank alhier behandeld worden de zaak tegen den 34-Jarigen arbeider D. O., verdacht van doodslag gepleegd in den nacht van 8 op 0 Jan. JJ. alhier op den Egmonder J. Oldenburger. r A Tler 8®tulgen gedagvaard. Mr. van zal als verdediger op- DIN3DAO, 13 Febr. Vorige Slotkoersen. Heden typiste. 1 kantoorbediende, 1 costumiëre, 1 costuumknipster. 3 winkeljuffrouwen, 3 werk sters. 4 dagmeisjes, 1 hulp in de huishouding. 3 huishoudste s. Geplaatst: 18 weikzoekenden. Alkmaar, 10 Febr. 1934. De directeur r.n.: ED. V. d. HEUVEL. Gelijk verwacht werd, kwam hedenochtend in de stemming en den handel geen verandering. Wallstreet bleef gisteren wegens .JJncoln-dag” gesloten en bygevolg was onze markt geheel op zichzelf aangewezen Vervolgens lag de valuta markt volslagen stil en het feit, dat de Dollar en het Pond Sterling iets lager waren op res pect pl.m 150.(150 5/8) en plm. 7.55 (720) bewijst, dat vraag naar deze deviezen en naar goud achterwege bleef. Ook te dien opzichte ging er derhalve geen invloed voor onze beurs uit. Er heerschte weder de gewone terughou dendheid. die min of meer nog in de hand werd gewerkt door den toestand in Frankryk, die nog niet geheel gezuiverd te. alsmede door de jongste gebeurtenissen te Weenen. De alge meene tendens was prijshoudend, maar voor Rubberwaarden was de markt zwak. Dit in ver band met het feit, dat na aUe geruchten en veronderstellingen inzake de rubber-quaestie, als zou dr. Coiijn hierover te Londen,bespre kingen hebben gevoerd, het Brltsche ministerie een communiqué uitgaf, volgens welk de berieh- ten, omtrent de rubber-reetrlctle. onnauwkeu rig zyn en niet berusten op offlcleele mededee- lingen. Amsterdam Rubber leed een verlies van ruim 3 pCt. en bewoog zich op pijn. 103. Koninkiyke Olie was iets zwakker op 176 J-, (177 3/8), Phillpalampen golden 353 353%), H. V. A. 190 (onv.) en Unilever 1 punt lager op pl.m. 79. Wegens het gemis aan New-Yorksche slotkoersen bewogen Steels, Bethl. Steel en Anaconda's zich op vorige prijzen. In In Adjust- Mllwaukee was eenlge handel tot vrijwel den yorlgen prijs. Youngleenlng werd niet genoemd. De redactie van de .Alkrn Courant" wist gis terenavond te berichten en wie zou het beter kunnen weten dan zy dat in een Zaterdag avond gehouden vergadering van het co mité van actie tot stichting van een Sport fondsen bad te Alkmaar met algemeene stemmen besloten te by Ged. Staten in hooger beroep te gaan tegen het Donderdag door den gemeente raad aangenomen voorstel, om in Alkmaar een open zwembad te bouwen. Het spijt ons, dat het comité gemeend heeft van z’n recht om in beroep te gaan, gebruik te moeten maken. Wy nemen onmiddeliyk aan. dat dit comité de eerlijke bedoeling heeft aan Alkmaar een zoo goed mogeiyke zweminrichting te schenken. En nu is het zoo droevig, dat in het voor t comité gunstigste geval -r- door deze actie snkel maar bereikt kan worden, dat de erbar- meiyke zwemtoeetanden in Alkmaar nog lan gen tyd bestendigd blyven. Want, neem nu een oogenbllk aan wat bijna niet denkbaar te dat Gedeputeerden ook dit raadsbesluit niet goedkeuren, dan het toch uitgesloten, dat naast de vernietiging van het raadsbesluit Gedeputeerden aan den Raad de opdracht zullen geven: bouw inplaats van dit open bad een Sportfondsenbad. Of meent het comité, dat de Raad in de huidige omstandigheden uit zich zelf zal be sluiten een gesloten bad te bouwen, waaraan ruim 8 mille jaarlijksche risico zit? Neen, het eenlge van deze actie is hoogstens, dat er dit jaar misschien niets zal komen. Dat kan toch nooit de bedoeling van het comité zyn. wy vreezen, dat by de beslissing van Za terdagavond meer een zekere verbolgenheid dan het nuchtere verstand heeft meegesproken. Zondag 11 Febr hield de Turnkring zyn jaarvergadering in Hotel Het Wapen ven Mun ster te Alkmaar. Toen om even 10 u. de voor zitter, de heer H. J Reurzlig. opende, waren aanwezig de Voris» slotkoersen. Héden auto parkeeren aan verboden straatzyde 14. Motorrijdengeen ry- of nummerbewys kun nen toonen 75; meer dan twee personen daarop vervoeren 1; zonder licht aan voorzyde 5; zon der goede remmen 63; zonder verlicht nummer en letter 8; zonder duideiyk nummer en let ter 4; rechts geen voorrang verleenen 1; zon der hand aan de stuurkruk 1op rxxxlanige wyze dat veiligheid van verkeer In gevaar is 1; over trottoir 1; door de tunnel aan den Bergerweg 3; niet stoppen op vordering 3; bevelen verkeers agent niet opvolgen 1; links In de bocht 1. Handwagenrijdenin verboden straat 5; zon der licht 3; Bonder reflector 1; handwagen hin derlijk plaatsen voor het verkeer 1. Aangespannen vocrtulgrljdenzonder 1; «onder licht 3; links in de bocht 2; reflector 1; aangespannen voertuigen toeslcht laten staan 1; aanrijdingen van diver sen aard 51. BATAVIA. 12 Febr. (Aneta) De Volksraad zette de debatten over t Herziene Bezoldigings besluit voor Burgerlijke Landsdienaren voort De heer Apituley juichte de grondslagen der nieuwe regeling toe, doch becritlseerde de uit voering. Spreker te een voorstander van een ver der gaande korting In afwachting van een her ziening van het voorliggend schema. De heer Iskander Dinata betreurde de over haasting, waarmede tewerk te gegaan. Hy is *n voorstander van het idee van den heer De Hoogh om de besprekingen uit te stellen. Spr. hield een pleidooi voor het Inlandsch onder wijzend personeel, waarvan de prestaties In het Herziene Bezoldigingsbesluit sterk zyn onder schat. De heer Ratulangie noemde het spreken ove: een Oostersch en een Westersch levenspeil een dwaasheid. 8pr. ziet in het salartesteteel-Damnie de eenlg mogelyke oplossing. Spr. vroeg het In heemsen element in de in te stellen besoldi- gingscommissle voldoende te vertegenwoordigen. De heer H. H. Kan wees op de tegenstelling tusschen de steeds lagere Inkomens en de van diverse recente economische maatregelen te ver wachten styglng in de kosten van levensonder houd, spreker te niet tegen het nieuwe salans- steteel ,jn sich”, doch tegen de uitwerking ten aanzien van bepaalde groepen van ambtenaren. De heer Van Holst Pellekaan bepleitte de belangen van bepaalde groepen ambtenaren zooals genle-offlcleren. predikanten, enz De heer Mochtar bepleitte de geiyksteillng van het Inheemsch Binnenlandach Bestuur in de Buitengewesten met dat van Java. Hy beert- tiseerde het bloksteteel en verklaarde zich een voorstander van ‘n kindertoeslagregellng. waar- by van het criterium al-dan-nlet schoolgaan afstand wordt gedaan. De heer De Hoogh prefereerde een verder gaande korting boven de nieuwe regeling. Er is met overhaasting gewerkt. Het ontwerp 1» voor nieuw in dienst tredende ambtenaren van geen overwegend belang, wel voor reeds in dienst synde. wier vooruitzichten daardoor gron dig worden gewyzlgd. 8pr. becritlseerde 't blox- s te teel, de stieng doorgevoerde keusepromotle en de kindertoeslagregellng. Hy zal zyn stem laten afhangen van het antwoord der Regeertng De heer Van Mook verklaarde zich een voor stander van een nieuwe salarisregeling, doch niet van de thans voorgestelde. Spr. adviseerde voorlooplg te volstaan met een verdergaande korting. Hedenavond worden de debatten voortgezet. in 1933 terzake verkeersovertredingen .1e volgende processen-verbaal opgemaakt: Wlelrtjden: met gekleurde lantaarn 1; anders dan over rijwielpad 6; zonder licht 179; zonder reflector 183; zonder rem 9; links van den weg 8; niet op vordering stoppen 1; niet opvolgen bevelen verkeersagent 1; in verboden straat 138; een tweeden persoon vervoeren 83; links in de bocht 26; over het trottoir 13; zich aan auto vasthouden 30; door de tunnel in den Berger weg 66; een te groot voorwerp vervoeren 8; onder den invloed van alcoholhoudenden of sterken drank 10; zonder één hand aan de stuurkruk 10; met meer dan tweeën naast el kaar 9; de vrijheid en veiligheid van verkeer in gevaar brengen 5; by inhalen rechts pstf- aeeren 1; aan rechts geen voorrang verleenen 3; geen teeken van verandering richting aam- geven 2; zonder bel 99. Autorijden: met verblindende verlichting 3; zonder verlicht nummer, en letter 39; onder in vloed van alcoholhoudenden of sterken drank 3; zonder goede stuurinrichting 36; niet stoppen op vordering 4; zonder spiegel 66; geen goede geluiddempende inrichting 1; zonder hoorn 1; nog geen 18 jaar oud zynde 1; geen goed ge- luldslgnaal 1; voertuig niet in goeden staat van onderhoud 1; «onder goede remmen 00; over rijwielpad 3; aonder inschryvingsbewys 34; geen snelheidsaanduidingen S; «onder ry- of num merbewys te kunnen toonen 134, geen voorrang geven 2; in verboden straat 17; met te hooge lading 5; aonder duldeiyk nummer en tetter 31; met te lange lading 23; met te breede lading 9; veiligheid van het verkeer in gevaar brengen 8: «onder licht aan voorzijde 9; maximum-snelheid overtreden 46; geen richting aangeven by ver andering 2; over het trottoir 3; auto laten Staan zonder In rust gebrachten motor 4; auto parkeeren in verboden straat M; auto minder dan 8 meter van een straathoek laten staan tf auto hinderiyk voooshst verkeer plaatsen 8; e e ee 1 Geopend voor werkgevers van 912 en 35 uur. Voor werknemer» uitsluitend van 912 uur. Op Maandag- en Donderdagavond van 7—8 uur. Bemldd-Ung voor vrouwelyk perso neel op werkdagen van 25 uur (uitgezonderd op Zaterdag). De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwzakken: 106 grondwerkers, 31 metselaars, 10 voegers. 13 stucadoors. 39 opper lieden. 74 timmerlieden. 1 bouwkundige. 2 bouwk. teekenaars 4 ope -teekenaars. 3 bouwk opalchters, 1 stuc.-opperman. 1 straatm.-op perman. 1 scraatmaker, 1 glazenwasacher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer. 7 betonwerkers, 58 schilders. Metaalindustrie: 1 autog lasscher, 18 bank werkers. 1 bltkbewerker. 1 blikslager. 3 carros seriebouwers. 1 constructiewerken g electriciens, 1 fitter, 1 fralser. Instrumentmaker, 2 kern- makers. 3 kete'makere, 6 kltaikers, 11 loodgie ters. 1 lynwerker. 5 machinisten, 2 mach.tee- kenaars, 1 orgelmaker, 3 plaatwerkers. 2 rijwiel herstellers. 3 seneepsbouwers. 9 metaaldraalers, 1 metaatecliaver. 1 metaalvyier. 3 metaalsiy- pers, 10 monteurs. 1 scheepsteekenaar, 4 scheepstimmerlieden, 6 smeden. 10 stokers. 1 tandtechniker, 1 regenhouder. 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 3 wattenmakers, 13 yzerwerkers. 1 zandbereider, 5 zandvormers. Groep voedings- en genotmiddelen: 36 siga renmakers, 1 s-wteerder. 2 plakkers. 1 stripper. 3 tabaksbeweik rs, 1 bosjesmaker, 15 bakkers, 5 slagers, 1 bitermaker, 4 koks. 1 bierbottelaar, 1 choc.bewerker. Groep boek- en steendrukkerijen: 3 letterzet ters, 3 drukke-s. Groep houtbewerking: NederL Staattleen- pettehsedMii Oemfenteleenprijshoudend roungleeniny «wak Phüipt teler Unilever tnlae Ake Pritehe^en» Koninklijke priteboudend B V A prijshoudend Kubber Amerik- waarden Tabak 612 Februari 1934 Nieuwe zaken: C. van Etten en Zoon, Alkmaar. Bouwbedrijf. wyzigingen: ..Het Wapen van Akersloot" (eig. A. G. de Wit), Akersloot 354. Café. Eigenaar uitge treden. N V. Rywielen Engroa vJi. Gebr. Bluyter, Nieuwlandersingel 75. Handetesaak verplaatst naar Bergen, Breelaan 75. „De Bierbron Langestraat 2. Alkmaar. Nieuwe eigenaar A. G de Wit. „Spoorzlcht". Bt Pancras 8. Koedyk Nieuwe eigenaar Th. Trompetter N.V. vji. J. J. Bak en Co„ Noordeikada 3, Alkmaar Groothandel en export van wol en hulden. Bedrijf uitgebreid met: bereiden, con fect ioneeren vloeren u„; ten-industrie. Siekman en Mooy. Raadhuisplein O 83. Schoort. Timmerbedrijf, eigenaar J. J. Siekman. Café-restaurant „Hilbrand" (eig. D. Grolman), Dorpsstraat 25. Bergen. Overgegaan aan J. Boon. Het bedrijf omvat thans: café-rsstau- rant en electrotechntech bureau en handel in radloartikelen en sanitair. t Sierhuis (eig. P. N. v. d. Meer), Lange straat 86. Alkmaar Winkelier in luxs- en kunstartikelen, lijstenmakerij. Afdeellng lijsten- makerij opgeheven „Jomaja (eig. J. H. van Amstel) Alkmaar. Fabrikant van sausen. aan H. J. Hemmelder. R K. Ondersteuningsfonds ,^t. Jooef". Ryks- straatweg B 57, Linunen. wkslglng statuten Het Valutahute (eig P. Kultert), Keizer straat 51, Den Helder Handel In sigaren, siga retten en tabak. Filiaal gevectlgd te Den Hel der. Slutedykstraat 76. Bestuurswijziging vond plaats in: N.V. v. onroerende goederen „Nooit Gedacht", Alkmaar. Kennemerstraatweg 49 N.V, Noorder Spaarkas Stationsweg Warmenhulzen. En handelszart verplaatst naar Amsterdam. Heerengracht 597599. R K. Ziekenfonds JBt. Martlnus”, Oude Niedorp t Veld 311. Holl. Veeverzekering 3fy. Metlus- Coöp. Ver. tot aankoop van veevoeder, zaai zaad en meststoffen W A. Wleringfen. Opheffingen: C. Kruimel. Oterleekerweg D 53, Oterleek. Handel in auto's en motoren. ..De Wolbaal” (eig. M. Beudeker-Tegel) Korte Nieuwesloot 41 a. Alkmaar. Handel in garen, band en wolartlkelen. Gisteravond hield de Alkmaarsche KRO- Vereeniglng haar jaarlykschen feest- en pro- paganda-avond in den schouwburg „Het Gulden Vlies". De saai was uitstekend beset. De geestelijk adviseur der afd.. de zeereerw. pastoor Th. J. v. Noord, opende de bijeenkomst met een hartelyk welkom tot de vele KJt.O.- vrienden. Memoreerende wat In het afgeloopen jaar te geschied, herdacht hy met treffende woorden en een stil gebed den overleden secretaris penningmeester den heer P. K v. Doornik. Byaonder welkom heette spr. den zeereerw. Pater Lector Dito, den „hoogvlieger" van den K R.O. Ten slotte wenachte spr. allen een nut tigen, maar niet minder een genoeglijken de vergadering afgevaardigden van 10 vereenlgingen. zoodat er slechts t ont brak, terwijl eveneens aanwezig waren 2 be stuursleden van Kracht en Vlugheid te Alk maar, waaruit bleek, dat men weer plannen maakte voor toetreding tot het Verbond. Ns gememoreerd te hebben het overlijden van de heeren Wydeman en Deun, werd de voorzitter herkozen Voorts werden gekozen ate bestuurs leden. de heeren W. Portegijs en P. Vader, voor uitbreiding bestuur, en ate T.C.-leden A. Kamp en F G. Nol. zoodat het bestuur thans bestaal uit de heeren H. J Reurslag. voorzitter, J. van Zoonen secretaris. P Mtessen. penn.meesier. P Vader, 3e voorz. en W Portegijs, 3e secr en de Techn. Comm G. de Rie, voorz., J. Mooy. A. Kamp en F. G. Nol (functies nog te verdeelen). Hierna kwam aan de orde Werkprogramma 1934, wat in onderstaande volgorde werd aan genomen 1. Vaardigheidsproeven (al Kampioenschappen). 3. Kleutermiddag (Sted. Muziektuln). 3 Dualmeet tegen den West-Frieschen Turn kring te Enkhuizen. te houden op 24 Maart te Enkhuizen. 4. Adspirant-wedstryden (3 Kamp) vennoe- deiyk te Hensbroek. 5. Openlucht-ultvoering te Hensbroek. 6. BingeUoop 10 K M. tigen, maar niet avond toe. Hierna werd onmiddeliyk het scherm gehaald voor het eerste bedrijf van het biyspel „Als je maar een verleden hebt gespeeld door den R.K. Berger Kunstkring. Wy hebben over dit oer-komteche stuk, opge voerd door deze volleerde dilettanten reeds enkele malen het onze gezegd, wy mogen dan volstaan met te constateeren, dat deze derde opvoering de vorige nog overtrof in velerlei op zicht. Er werd nóg losser, met nóg meer élan gespeeld; de typeerlngen waren nóg raker en Keen wonder dan ook, dat het publiek 1 telkens uitschaterde. Jules en Max waren onverbeter- lyke typen, maar zy werden waardig terzijde gestaan door de vrouwe lijke hoofdpersonen mevr. Slerger, Greta en de film-schoonheid Rla Rac. Trouwens, ook de overige rollen van groot tot klein werden uitstekend vervuld. De secretaris van de Alkmaarsche K RO.-afd. had dan ook volkomen gelyk. toen hy aan het eind van de uitvoering constateerde, dal deze •vond aan de leden nog meer genoegen had geschonken dan die van vorig jaar, toen een beroemd revue-geselschap was opgetreden. (Het publiek onderstreepte dit oordeel met een dave rend applaus.) Hy dankte daarvoor allereerst den artistleken leider van den R.K. Berger Kunstkring, den heer Wllli Vermeulen. Verder verzocht hy den dank aan alle actrices en acteurs Eesamenlyk te mogen vertolken door een bloe menhulde te brengen aan mevr. M. Kusters v Scherpenzeel, de moeder van het tooneeigezin, die haar liefde voor het R.K. tooneel opnieuw bewezen had, door uit Rotterdam hier te willen komen, om een speelster, die door familie omstandigheden verhinderd was, hier te ver vangen. In de pauze tusschen het eerste en tweede bedrijf hield de zeereerw. Pater J. Dito O^. met luid gejuich begroet een korte props-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 12