i Vrouw overvallen nabij Oss 1 HONIG'S TOMATENSOEP 6 borden Weermacht bij de N.S.B. voor 20 ets. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 21 FEBRUARI 1934 Donderdag 22 Febr. 1934 Vooruit Nu de bewijzen op tafel! (Jit het land gevlucht Reorganisatie bij de s Thyphus aan boord spoorwegen Verduistering zilverbont Vy7 geredden keeren terug De taak der bestuursleden ZUIDERZEEFONDS EERBIED VOOR DE WET Ongewenschte uitlatingen Amsterdam-Boven-Rijn INVOERBEPERKING BOKSEN ARBEIDERS ONTSLAGEN MR. W. H. M. WERKER Uit de Prov. Staten tan Z.-Holland W. Fraterman „DE ZEVEN PROVINCIËN” Conflict kleedingbedrijf Kapitein Versteegh by de K.L.M. JUTE-CONTINGENTEERING 'V Zeiss-planetarium te Den Haag De roode vakbeweging ook weerbaar? Concentratie van vervoer tusschen de groot ere stations Enkele uitspraken van den Zeekrygaraad Een speciaal contingent voor het eerste kwartaal De roofridder ie echter spoedig gegrepen en ingesloten Groote belangstelling by de officieele opening Besprekingen tusschen de betrokkenen HOOFDAMBTENAAR ERNSTIG BESCHULDIGD DERDE ORDE VAN ST. DOMINICUS ZAAIHAVER NAAR FRANKRIJK NACHTARBEID IN BAKKERIJEN AL BROWN BEHOUDT DEN TITEL ZESDAAGSCHE TE KOPENHAGEN Vragen van het Kamerlid Polak aan den Minister van Justitie Het gemeentebestuur van Oss acht zich beleedigd door den N.S.B.-er Roelof sen Voorstel tot een bijdrage der provincie Utrecht groot j 950.000 Het overleg met den Ryks- bemiddelaar De Duitsche verdachten waar schijnlijk naar hun vaderland uitgeweken poetst Uw tanden met De Nederlandsche Tandpasta Vragen aan den minister van Sociale Zaken het 456 aan- 4.40 Altviool- WIJ van een terecht in- Van Nek tweede V. =s Gedeputeerde Staten hebben by de Provin ciale Staten van Utrecht een voorstel ingediend tot het bedragen in de kosten van den aanleg van bet AmsterdamBoven Rijnkanaal. Er ligt derhalve in zekeren zin een begin van coördinatie van het vervoerwezen bij de spoor wegen hieraan ten grondslag. Zoo ja, wil z. E. dan mededeelen, op welke gronden hij deze meenlng is toegedaan? Zoo neen, wil Z. E. dan mededeelen, of hij maatregelen zal nemen, en zoo ja. om een einde te maken aan de particuliere militaire organi satie van den heer Ir. A. A. Mussert? Naar we vernemen, heeft de N.V. A. O. van der School's bloembollenkweekerü en handel te Hillegom tegen 1 Maart aan al het personeel ontslag aangezegd. Hieronder zijn menseden met 35 en meer dienstjaren. De reden voor dat ontslag is niet bekend. Indien Z. E. van oordeel is, dat de N.S.B. In derdaad doende is een particuliere legermacht te organiseeren, acht Z. E. dit alsdan olrbaar, wettig geoorloofd en bevorderlijk voor orde en rust? De bekende vlleger-kapitein Versteegh van de militaire luchtvaartafdeellng is, naar „De Telegraaf" verneemt, voor drie maanden gede tacheerd op Schiphol bij de K.L.M. ten einde zich van de organisatie van de burgerluchtvaart op de hoogte te stellen. Kapitein Versteegh zal ook een reis naar Indlë maken. In verband met zijn benoeming tot lid van het bestuur van de RiJksverzekerlngsbank zal mr. W. H. M. Werker, lid van den Verzekerings raad, als zoodanig aftreden en zich met Ingang van lx Maart metterwoon in Amsterdam vesti gen. Mede in verband daarmee zal mr. Werker ontslag nemen als Ud van de Prov. Staten van Zuld-Holland, in welk college hij zal worden opgevolgd door mevr. RosVrijman. Men schrijft ons namens de Samenwerkende Bonden in de Kleedlnglndustrie Maandagmiddag vond een conferentie plaats tusschen de werkgevers- en werknemersbonden in het Kleedingbedrijf, inzake de maat-confec- tlezaken. Door de werkgeversvertegenwoordigers werden eenlge wijzigingen in hun voorstel be treffende het z.g. „crisis costuum” en het voor stel tot uurloonverlaglng (der andere series) gebracht. De vertegenwoordigers der werknemersbonden de cis we scl de all ziji zei uit dit rat wel eer en afl< mil din pen StUI De een keil en vooi schi pile VOUl met het jege hier ting bere vijsu pans Et klasi jaar mees wijl dolk geko waai ■en ir Woning te he( voor 5TESBS Ah Thans is bij een in het „Journal officier van 13 Februari 1934 verschenen besluit van 13 Febr. JX een speciaal contingent voor zaaihaver, dat 500 ton bedraagt, voor het eerste kwartaal 1934 vastgesteld. Verschenen is het verslag der Tweede Ka mer inzake het wetsontwerp vaststelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van 1 Zulderzeefonds voor 1934. Hieraan wordt ont leend, dat in het voorlooplg verslag erop is aan gedrongen te bevorderen, dat in de polders niet alleen gezinnen uit Noord-Holland en Fries land zullen worden geplaatst, doch ook uit an dere provincies. De regeerlng heeft in haar memorie van antwoord daarop geantwoord, uit welke provincies de gezinnen, die zich op 1 Ja nuari 1934 in de Wleringermeer bevonden, af komstig zijn. Uit die opgave blijkt, dat geen de zer gezinnen uit Utrecht of Limburg komt. De commissie van rapporteurs zal het op prijs stel len, Indien de regeering alsnog zou willen mee- dedeelen. of er bijzondere omstandigheden zijn, die hebben gemaakt, dat geen vestiging van gezinnen uit Utrecht of Limburg heeft plaats gehad. Mevrouw JJ.t een der kroongetuigen uit de geruchtmakende zaak van den gewezen inspec teur v«n de R.E.T. te Rotterdam, die wegens meineed In deze zaak is veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar en zes maanden, heeft kans gezien uit ons land te vertrekken. Vermoedelijk heeft zij de wijk ge nomen naar België. Het Kamerlid Loerakker heeft aan de minis ters van Justitie en van Economische Zaken de volgende vragen gesteld: Heeft de regeerlng kennis genomen van de verslagen van de behandeling ter zitting van het kantongerecht te Hoorn van 14 Februari jj. van een overtreding der voorschriften van de Nederlandsche bloembollenkweekerscentrale? Indien deze verslagen juist, of althans bij be nadering juist zijn, is de regeerlng dan niet van oordeel, dat uitlatingen, als bij die gelegen heid door den ambtenaar van het O.M. zijn gedaan, den eerbied voor de wet en voor de voorschriften, welke door of namens de regee rlng worden gegeven, ten zeerste schaden? Is de regeering voorts niet van oordeel, dat. Indien, zooals hier het geval was, een boete van 2 wordt geëlscht tegen den pleger van een overtreding, waarmede duizenden guldens kunnen worden verdiend, In de strafvervolging niet een voldoende rem tegen het plegen van zoodanige overtredingen is gelegen? Wil de regeerlng overwegen, of maatregelen kunnen worden genomen, waardoor een herha ling van hetgeen zich bij de behandeling van de hlerbedoelde overtreding heeft voorgedaan, wordt voorkomen? Dinsdagmiddag te ongeveer één uur heeft op de helde nabij Oss een overval plaats gehad. Een vrouw uit Schalk begaf zich per fiets van de Osser weekmarkt terug naar huls, toen zij in de helde gekomen, door een van de tegen gestelde richting komenden persoon werd aan gehouden. Deze vroeg haar of zij in het bezit was van een rijwielplaatje, waarop de vrouw Ja” ant woordde en haar portemonnale te voorschijn haalde, waarin zich het plaatje bevond. De man rukte haar toen de portemonnale uit de hand. In de portemonnale bevond zich een be drag aan geld, alsmede het fletsplaatje. De man koos hiermede het hazenpad, terwijl hij zijn rijwiel achterliet. Eenlge voorbijgangers namen het rijwiel In bewaring en waarschuw den de Koninklijke marechaussee te Oss. Het onderzoek, dat deze Instelde, hac spoe dig tot resultaat, dat B. uit Oss kon worden ge arresteerd en geboeid naar de kazerne werd .overgebracht. Bij zijn verhoor legde B. een vol ledige bekentenis af. Hij is daarna in voorloo- plge hechtenis gesteld en zal voor den Officier van Justitie worden geleid. Naar aanleiding van een In sommige bladen verspreid bericht over een Incident, hetwelk tij dens de laatste bemiddelingspoging van den Rijksbemiddelaar heeft plaats gehad, deelt het Hoofdbestuur van den Bond van Kleederma- kerspatroons ons mede, dat dit bericht een verkeerden Indruk van het gebeurde moet wek ken. Nadat de voorzitter van den werkgeversbond het arbitragevoorstel van den Rijksbemiddelaar had afgewezen en de werknemers verklaard hadden het voorstel van een tot 10 pCt. ver minderde loonsverlaging evenmin te kunnen aanvaarden, kwatn de voorzitter van den werk geversbond met een nieuw voorstel dat een be spreking op nieuwen grondslag inhield. De werk gevers meenden daarbij arbitrage te kunnen uitschakelen omdat het voorstel zoo veel een voudiger was dan dat van den Rijksbemidde laar. waarbij met allerlei ingewikkelde bedrlffs- verhoudlngen rekening moest worden gehouden. Dat de Rijksbemiddelaar In dit voorstel een passeering van zijn persoon zag, spijt het Hoofd bestuur zeer, doch het meent, dat de door hem aangenomen houding uitsluitend aan een mis verstand te wijten moet zijn geweest. Onder groote belangstelling van autoriteiten, astronomen, vertegenwoordiger* van verschil lende instellingen en colleges is Dinsdagnamid dag het Zeiss-planetarium van de Haagsche Courant in het gebouw aan de Groote Markt straat hoek Wagenstraat te Den Haag, officieel geopend. De wet van 1 December 1933 tot wijziging van de bepalingen der arbeidswet 1919 betref fende den arbeid in broodbakkerijen, schrijft de minister verder, houdt geen wijzigingen in, welke de arbeidswet in overeenstemming met de bepalingen van bovengenoemd ontwerp-verdrag brengen. Destijds zijn de redenen uiteengezet, waarom werd gemeend, geen wijzigingsvoorstel len als vorenbedoeld te moeten opnemen, en werd reeds van het voornemen melding gemaakt om. wanneer de behandeling van het wetsont werp tot wijziging van de arbeidswet zou zijn afgeloopen, de noodlge stappen te doen om te geraken tot intrekking van het wetsontwerp, houdende voorbehoud der bevoegdheid van toe treding tot het ontwerp-verdrag. In verband met de totstandkoming van de wet van 1 December 1933 is thans een intrek king van het wetsontwerp, houdende voorbe houd enz., geboden. - Het Kamerlid Kortenhorst heeft aan den minister van Koloniën, voorzitter van den Raad van Ministers, het volgende gevraagd: Heeft de minister kennis genomen van de uitlating van den heer dr. H. Polak In de alge- meene vergadering van den Algemeenen Neder- landschen Diamantbewerkersbond, luidende als volgt, althans vervat in bewoordingen van ge lijke strekking: „Tot nu toe Is hier de strijd tusschen natio naal-socialisme en de arbeidersbeweging een strijd op papier geweest; mocht hij ook hier een anderen vorm aannemen, dan zal de arbei dersbeweging hem voeren niet volgens Dultsch, maar volgens OostenrUksch voorbeeld. Onze vakvereenigingen zijn daarvoor sterk genoeg." Kan de minister In deze uitlating, indien zij Inderdaad aldus gedaan is, aanleiding vinden om een onderzoek In te stellen naar de vraag, of de socialistische vakbeweging ten onzent maatregelen heeft getroffen om zich met andere dan papieren verdedigingsmiddelen te wapenen? Bestaat er aanleiding voor de regeerlng om haar houding tegen de socialistische beweging te wijzigen? De minister van Sociale Zaken heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer een brief geschre ven, waarin hij meedeelt, dat wordt Ingetrokken het wetsontwerp, houdende voorbehoud der be voegdheid tot toetreding tot het ontwerp-ver drag van Genève betreffende nachtarbeid in bakkerijen, aangeboden bij Koninklijke Bood schap van 3 September 1926. De Burgemeester van Oss heeft namens het colege van B. en W. dier gemeente bij de Jus titie een klacht ingediend wegen* beleediging van het gemeentebestuur van Oss, tegen A. Roe- lofsen te Rotterdam. Genoemde heer Roelofsen heeft in een open bare vergadering van zie Slagerscorporatie in oprichting van de N. S. B. in het gebouw .Xybelle" te Rotterdam op Dinsdagavond 13 Februari JX volgens het verslag der vergade ring in het ochtendblad van de „Nieuwe Rot- terdamsche Courant” van Woensdag 14 Febr. 1934, onder meer betoogd, dat het gemeentebe stuur van Oss ren keurmeester heeft wegge werkt, omdat deze keurmeester zich niet door den heer Zwanenberg wilde laten omkoopen om in strijd met zijn plicht te handelen. De heer Roelofsen zal dus nu met bewijzen moeten komen. Ook het Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Textlelarbelderzbond J3t. Lambertus” heeft thans een telegram gericht tot den minister van Economische Zaken om aan te dringen op contlngenteering Inzake jutedoek en jutezak ken, in verband met de sterk verminderde werkgelegenheid In deze industrie. HAMBURG. 332 M. 13.40 Populaire muziek 1.65 Gramofoonmuzlek 4.35 Gramotoonmuzlek 7.30 Omroepsympho- nle-orkest o. 1. V. José Elbenschütz 9 56 Idem In den ouderdom van ruim 81 jaar is in Den Helder overleden de heer W. Fraterman, die in de jaren 1873 en 1874 de Atjeh-expedtties heeft meegemaakt en daarvoor van Z. M. Willem UI de Kraton-medallle ontving. Zijn Hezen ‘rotscl tooh Plann» *a‘ r 7an h kost i Da en no, Wtaici. LANGENBERG. 456 M. 13.30 Groot orkest van den West-Duitachen omroep o. 1. v. Eysoldt 10.20 Dansmuziek door Leo Eysoldt. DA VENTRY, Is het Zijne Excellentie den Minister van Justitie bekend, dat de Nationaal-Soclallstlsche Beweging, algemeen leider de heer Ir. A. A. Mussert. Weer-Afdeelingen en Weer-Opleidin- gen in het leven heeft geroepen? t Verschillende tusschenstations op de hoofd lijnen zullen worden opgeheven, d.wx. ze wor den uitgeschakeld voor het reizigers- en goe- derevervoer. Het lokale verkeer op sommige baanvakken zal worden opgeheven. Verder zul len er nog enkele baanvakken hrelemaal wor den opgeheven. Het ligt in de bedoeling, aldus verneemt .De Telegraaf”, met ingang van de nieuwe dienst regeling, 15 Mei a.s., wederom eenlge kleinere stations op te heffen. Iets dat de laatste jaren reeds herhaaldelijk gebeurd Is. Het zal echter niet mogelijk zijn tegelijk alle maatregelen, welke thans overwogen worden, reeds dan door te voeren. Daarvan Is dan ook geen sprake. Men weet, dat In de Kamer de naasting van een zeker aantal l(jnen zal wor- defi behandeld. Reeds Is een en ander bij de Kamer ingedlend. Indien deze lijnen genaast zijn, zal de dienst daarop geheel worden stop gezet. Verder zal op eenlge kleine baanvakjes, waar nu reeds een beperkte dienst wordt on derhouden, de dienst geheel worden opgeheven. Deze dienstregeling moet echter door de directie worden goedgekeurd. De geheele bedoeling, welke bij deze rege ling van den dienst voor zit, is, te trachten tusschen de groote stations het reizigers- 'en goederenvervoer te concentreeren. Het Is de bedoeling op de knooppunten van het spoorwegnet de treinen te doen stoppen en ren economischer en zuiniger dienst te voe ren. De spoorwegen streven er nX naar, door middel van de A.T.O. de voor vervoer bestemde goederen op die stations te laten brengen of afhalen. Dit geldt ook voor het relzlgersvervoer. De Spoorwegen moeten dan echter bij door voering van de plannen, het recht en het uit sluitende recht hebben om het locale verkeer op die wijze te bedienen. Reizigers en goederen moeten door de eigen Instelling van de Neder landsche Spoorwegen, n.l. de A.T.O., naar de groote stations kunnen worden gebracht of aangevoerd of weer van deze stations worden weggebracht en weggevoerd, ieU waarvoor tot nu toe het locale verkeer zorg draagt. Bij de behandeling van het wetsontwerp werd voor de kosten een som van 65 mlllloen ge noemd, waarvan 6 mlllloen voor den zijtak naar Vreeswijk. Naar het oordeel van den minister zou de verdeellng van de gezamenlijke bijdrage over de verschillende belangen als volgt kunnen worden bepaald: de gemeente Amsterdam 27 7z9 pet.; de provincie Noord-Holland 2 7/9 pet de provincie Utrecht 21/9 pet. en de provincie Gelderland 6/9 pet. van de kosten der werken. Voor de provincie Utrecht zou de bijdrage al dus op pl-m. 950.000 moeten worden gesteld. Gedeputeerden meenen, dat door den aanleg van het nieuwe kanaal de belangen van de provincie Utrecht in die mate worden gediend, dat een bijdrage als bovengenoemde uit de provinciale kas Is gewettigd. Gedeputeerden deelen nog mede, dat Gelder land en Noord-Holland, zoo mede de gemeente Amsterdam tot het verleenen van de aan elk van hen door het rijk gevraagde bijdrage heb ben besloten. laten; welke beschuldiging tevens voorkomt in „Volk en Vaderland" van 27 Januari 1934? Indien zulks den minister bekend Is. wil hij dan mededeelen of voor deze beschuldiging grond bestaat? Zoo ja, welke maatregelen denkt de minister ten aanzien van dezen Hoofdambtenaar te nemen? Indien de beschuldiging ten onrechte is geult, is dan Iets, en zoo ja. wat, gedaan om dezen Hoofdambtenaar recht te laten wedervaren? Na een betrekkelijk rustlgen nacht werden er Dinsdagmiddag in den Zesdaagschen wieler wedstrijd te Kopenhagen langdurige Jachten ge houden, waardoor er belangrijke wijzigingen in de volgorde der koppels is gekomen. Vooral onze landgenoot Klaas van Nek jr., die met den Deen Damholt Hansen rijdt was er uitstekend in. Niet alleen hadden belden de vorige dagen en nachten een behoorlijk aantal punten ver zameld, zij sagen er kan* toe hun rondenach terstand in te loopen en zich in het leidende peleton te plaatsen. Dinsdagavond stonden sU op de tweede plaat* met een garingen achter stand op de leiders Falck Hansen en Rleger. Na 91 uur waren afgelegd 288,300 KM. en was de stand als volgt: 1. Falck HanseuRleger 231 punten. 2. Klaas v. Nek Jr.—Damholt Hansen 197 P« Martin—BilUet 169 p. SOERABAJA, 30 Febr. (Aneta) In de zaak van de „De Zeven Provinciën" werd voor den Zeekrijgsraad te Soerabaja geëlscht tegen den kwartiermeester K. negen maanden gevan genisstraf en ontslag uit den dienst. In de zaak van den korporal Van H. werd geconcludeerd tot vrijspraak, De uitspraak aal vallen op 22 dezer. Vervolgens werd behandeld de zaak van den marinier 8. en den matroos L., die belden con form den elach werden vrijgesproken. De seinersmaat M. werd conform den elsch veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en Het Sociaal-Democratisch Kamerlid Polak heeft aan den Minister van Justitie de volgen de vragen gesteld: HUIZEN, 301 M. KRO 8.00 Mor- genconcert NCRV 10.00 Gramofoonmu- zlek 10.16 Morgendienst door ds. C. J. Hoekendijk 10.45 Leger des Hells-kwar- tlertje KRO 11.00 Gramotoonmuzlek 11.30 Godsd halfuurtje door kapelaan J. H. A. Hendriks 13.00 Politieberichten 13.16 Kro-orkest o. 1. v. Mar. v. 't Woud 1.00 F de Koek: „Quetelet de uitvinder der statistiek" 1.00 Orkest NCRV 3.00 Cursus fraaie handwerken door mej. O. AblU 3.00 Vrouwenhalfuurtje. P. O. Schreuder: „Het godsdienstige leven van het kleine kind” 3.30 Rustpoos 4.00 Bijbellezing door J. W. Swaan 5.00 Han denarbeid voor onze jeugd. H. J. Steln- voort 5.30 Liederenrecital door Mara Dvxhoom. sopraan. T. v. d. Pas a. d. vleu gel 6.30 Mlscha Elman, viool, speelt met 'orkest o. 1. v. Lawrence Collingwood (gr pl.) 6 45 CNV-kwartlertje Spr. H. Ame- llnk 7.00 Politieberichten 7.15 Ned. Chr. Persbureau 7.30 Wat er op de we reld gebeurt door C. A. Crayé 8.00 NO RV-kleln-orkest o. 1. v. P. v. d. Hurk 8.55 Cyclus beroepskeuze Ds. L. J. v. Leeu wen: „Mijn zoon wil leeraar worden" door dr. J. Smit 9.30 Verv. Concert 10.30 Gramofoonmuzlek 11.30 Sluiting. De Justitie heeft onmiddelltjk alle pogingen In het werk gesteld om de vrouw op te sporen. Zooals gemeld, is haar aanhouding en voorge leiding verzocht. Zij had een paar echtelieden bewogen, om in de zaak tegeA den gewezen Inspecteur bij de R.E.T., die dit echtpaar voor 16.00 heeft op gelicht, verklaringen af te leggen in strijd met de waarheid. Als getuigen gehoord, verklaarden deze man en vrouw, dat zij door de verhalen van een rijken sir Jordl misleid waren, maar dat zij In dat een goede toekomst De Duitsche bonthandelaar en zijn bediende, eveneens een Dultscher, wier aanhouding door de Amsterdamsche politie Is verzocht op grond van het feit, dat zij de vorige week gevlucht zijn, met medeneming van een waardevollen voorraad vossenbont, die eerstgenoemde van verschillende firma's op zicht aan zijn zaak aan de Heerengracht had ontvangen, bevinden zich, naar vermoed wordt, niet meer op Nederlandsch grondgebied. Waarschijnlijk zijn zij naar Duitschland uit geweken, in welk geval zij, daar zjj zelf Duit- schers zijn, niet uitgeleverd kunnen worden. Na hun eventueele aanhouding aldaar zouden zij dan in Duitschland zelf terecht moeten staan. Zoo ja, is het Z. E. dan verder bekend, dat in het weekblad „Oorlog of Vrede” van 17 Fe bruari 1934 afgedrukt Is een uittreksel uit de voorschriften, die gezegde algemeene leider der N.S.B. betreffende deze W.A. en W.O. heeft uit gevaardigd en heeft Z. E. daaraan z(jn dacht gewijd? s Zoo Ja, is Z. E. dan niet van meenlng. dat de NB-B. bezig is een particuliere legermacht te organiseeren, van gelijken aard als de S A. in Duitschland en met gelijke oogmerken, zoo als trouwens in „De Daad", een van de plaat selijke N.S.B.-bladen, dezer dagen openlijk werd erkend? Bij de Ned. Spoorwegen zijn diverse plannen In onderzoek, welke den dienst van exploitatie betreffen en waarvoor het streven bestaat om ze reeds met Mei gedeeltelijk tot uitvoering te brengen. De bedoeling Is het reizigers- en goederenvervoer te concentreeren op groote schaal. In het Palais des Sports te Parijs beeft Maandagavond voor 10.000 toeschouwers een titelgevecht plaats gehad om het wereldkam pioenschap Ban tamgewicht tusschen den houder Al Brown en den uitdager Young Perez. In den strijd, welke over 15 ronden ging, kreeg Perez geen enkele kans om Brown den titel afhandig te maken. Brown behaalde derhalve een verdiende pon- tenoverwinning en behoudt dus den tlteL Ds gebeurtenissen van den dag ge ven vaak den gang van het leven aan. We mogen een oogenblik pein zen, even stilstaan, maar dan gaan u>e weer, dan moeten we weer vooruit. De snelle tijd eischt het. En mis schien is het zóó goed. Mijmeren en peinzen brengt de menschheid niet verder. Wij moeten daden doen. Wat gisteren verviel, wordt van daag vervangen. Voor leegte is geen plaats, geen tijd. Behouden we echter in ons ziels leven toch een zoodanige rustpoos, dat we ons tijd gunnen om af te re kenen met Hem. die ons rekenschap vragen zal, vragen moet. En Die dit doen zal rechtvaardig, maar ook gestreng. onla man stad ten gene Jap* vrijd gewc sneu meu bewe dch Ee wildi dank noot hij gend niste mani plich eer v ons i in u vertu hal", tijdet dedig zelf te zij lijkte Werd» Drie loope: de J, Willig ViJan» helscl het volle vertrouwen, „1 zou aanbreken, t geld aan den Inspecteur had den geleend. Tijdens de berechting van de zaak tegen den inspecteur is mevrouw J. vervolgd wegens meineed en later heeft de Rotterdamsche recht bank haar veroordeeld. De justitie heeft onmid dellijk na het wijzen van het vonnis de gangen van mevrouw J. laten nagaan en daarbij Is gebleken, dat zij reeds den volgenden ochtend In Den Haag waar zij woonde, een spoorkaartje heeft genomen naar Antwerpen. Op reis daar heen, aldus vertelt ,.De Telegsaaf”, Is zij te Breda uitgestapt, waarna zij zich naar een klooster In de omgeving heeft begeven. In dat klooster woonde een familielid van haar en het viel haar dus niet moeilijk, hier eenlgen tijd te verblijven. Zoowel het familielid als de moeder-overste van het klooster hebben ver klaard, dat de bezoekster buitengewoon zenuw achtig was. Na het bezoek aan het ktooster is mevrouw J. naar Antwerpen vertrokkerf en van daar uit heeft zij nu eenlge dagen geleden een brief geschreven aan een zuster van haar, die te Schiedam woont. Men weet echter haar verblijf plaats niet. Het parket te Rotterdam heeft aan de pro cureurs des konlngs te Antwerpen en Brussel telegrammen gezonden, met het verzoek mevr. J. daar aan te houden en uit .te wijzen. Naar voorts Is gebleken, Isj! s-Gravenhage geheel ontruim»® de hand ligt, dat zij haar meubelen: Den Haag heeft opgeslagen. Het onderzoek wordt met Kracht voortgezet. In grooten getale hebben de directeuren en bestuursleden der Derde-Orde-afdeellngen in Nederland deelgenomen aan de Studiedagen, welke gehouden zijn In het St. Domlnicus Col lege te Neerbosch en In het gebouw van de St. Joseph-Gezellen-vereenlglng te Rotterdam. Het waren Inderdaad zeer belangrijke studie dagen, welke werkelijk het enthousiasme wek ten van de aanwezigen. Als efrste proef zijn deze studiedagen van de Domlnicaansche Derde Orde schitterend ge slaagd. zegden toe, spoedig hierop het antwoord van hunne bonden mede te zullen deelen. Dinsdag vond een conferentie plaats In het Maatbedrijf, den tak van bedrijf, waar thans uit sluiting en staking 1*. De onderhandellngen worden hedenmiddag voortgezet. Een zestal werkgevers te Groningen heeft op 24 werknemers de uitsluiting toegepast. Naar aanleiding hiervan zijn de arbeider» bjj drie andere werkgevers In staking gegaan. Het aantal stakers bedraagt eveneens 24. Eenlge ongeorganiseerden bleven aan werk. Het Nederlandsche stoomschip „Maaskerk” van de Holland-West Afrika Lijn, is heden middag te drie uur In de Amsterdamsche haven aangekomen, met aan boord vijf opvarenden van het Nederlandsche stoomschip „Willems- pleln”, die uit het hospitaal te Dakar zijn ont slagen, waar zij werden opgenomen In verband met de typhusgevallen aan boord van laatst genoemd stoomschp. Behalve de gezagvoerder van de „Wlllems- pleln”, de heer R. Schaap, zijn In het vader land teruggekeerd de tweede machinist P. van Klaveren, de stoker Verhoeven, de matroos Jeneson, en de tremmer Boer, allen uit Rot terdam. Op advies van den scheepsdokter van de „Maaskerk” is kapitein Schaap, die overigens geheel hersteld Is, voor een korte rustkdur op genomen in het Burgerzlekenhuls, alhier, waar heen hij dadelijk na aankomst van het schip per ziekenauto is vervoerd. Met de vier anderen, die eveneens volkomen genezen zijn en die er monter en gezond uit zagen, hatWen wfj nog even een kort gesprek. Allen waren opgetogen over de uitstekende be handeling, welke zij in het militaire hospitaal te Dakar, waar zij gedurende vier weken wer- pleegd, in alle opzichten hebben ondervonden. Voorts betuigden zij hun tevredenheid met de voortreffelijke verzorging aan boord van de „Maaskerk”, welke ertoe heeft bijgedragen, dat zij In korten tijd weer geheel op krachten zijn gekomen. Wat de oorzaak van de ziekte Is geweest, heeft men nog niet kunnen vaststellen. Een paar dagen na het vertrek uit Buenos Aires voelden eenlgen der bemanning zich onwel. Aangezien er geen scheepsdokter aan boord van de „Wlllemspleln” was, konden de typhus gevallen eerst te Dakar worden geconstateerd. Zooals men weet heeft de besmettelijke ziek te twee slachtoffers geëlscht, nX de kajuits jongen De Haan en de timmerman Maaskant, die belden aan de gevolgen zijn overleden. Op het oogenblik bevinden zich nog drie le den der bemanning van de „Wlllemspleln” te Dakar: de eerste stuurman, die nog ziek Is en de derde machinist en een matroos, die zoo goed als genezen zijn en binnenkort naar ons land zullen Xerugkeeren. Het Kamerlid Hermans heeft aan den minis ter van Sociale Zaken de volgende vragen ge steld: Is het den minister bekend, dat blijkens het verslag van een vergadering van de N.S.B., op genomen in het „Dagblad van Rotterdam” van 18 Januari 1934, door zekeren Roelofsen ernstige beschuldigingen geult zijn aan het adres van den Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid prof. dr. Berger, hierop neerkomende dat deze hoofdambtenaar ten gerieve van den heer van Zwanenberg te Oss, het hoofd van den keurings dienst te Delft beïnvloed zou hebben zijn wet telijke verplichtingen met betrekking tot de uitvoering van de Vleeschkeurtngswet, na te HILVERSUM. 1875 M. AVRO 8.00 Gramotoonmuzlek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramotoonmuzlek 10.30 Solls- tenconcert. T. Konlng. plano. Mevr. N. HemslngHooge, zang 11 00 Knipcursus klnderkleedlng. Mevr. I. de Leeuw van Rees 13.00 Gramotoonmuzlek 13.15 Ensemble Rentmeester. Atgew. door gra- motoonmuziek 3.15 Gramofoonmuzlek 3.30 Vloolrecltal door Boris Lensky 3 00 Verv. knipcursus 3 45 Overschake ling naar Kootwijk 4 00 Mevr. Ant v. Dllk spreekt voor zieken en ouden van dagen 4.30 Gramotoonmuzlek 8.00 Voor grootere kinderen door mevr. Ant. v. Dllk 5.30 Dajos Bèla en zijn orkest 6 30 Sportpraatje door H. Hollander 7.00 Dajos Bela en zim orkest 7.30 Engelsch voor beginners door Fred Pry 8.00 Vaz Dl as 8.05 Omroeporkest o. 1. v. Alb. v. Raai te. Willem Andrlesaen. plano -9.15 Fransche chansons door Marie Dubas 9 00 Avro-tooneel„De trelndulvel" door Arnold Ridley en Bernard Merlvale. Lei ding Kommer Kleyn. II 10.15 Dajos Bela en Ziln orkest 11.00 Vaz Dlas 11 1O Gramotoonmuzlek 13.00 Sluiting. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Staatscourant van Dinsdag bevat de uit voeringsbesluiten en beschikkingen van de wetsontwerpen tot contlngenteering van den Invoer van pluche, fluweel en trijp; schoeisel en leestklaar schoenwerk; brood en deeg; meu belen. LUXEMBURG, 1304 M. 7.00 Duitsche avond; gevarieerd oont^rt 7.30 Concert door het Radio Luxemburg-orkeat o. 1. v. Henrl Penale 850 Vervolg concert 9.40 Kamermuziek 10.10 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 13.30 Kleine orkeet van het N I. R. o. 1. v. P. Leemans 1.30 Gramotoonmuzlek 5.20 Radlo-orkeet o 1. v. Karei Walpot. Fantaslemuzlek 6.35 Gramofoonmuzlek 6.50 Kleine orkest van het N. I. R. o. 1. v. P. Leemans 8 20 Radlo-orkeet o 1 v. Karei Walpot 10.30 Gramotoonmuzlek. KALUNIIBORG. 1381 M. 11.30 Strijk orkest o. 1. v. Leonard Gyldmark 3.00 Louis Frell’s ensemble 7.30 Koor- en orkastconcert 10.30 Dansmuziek. BERLIJN. 357 M. 4.36 Pianorecital 7 40 Dansmuziek. De Invoer van haver is gecontlngëerd bij decreet van 26 Augustus 1933. In een Desluit van gelijken datum werd bepaald, dat de voer van haver van dien datum af slechts op vertoon van een vanwege de Fransche Regee ring uit te reiken invoervergunning kan plaste hebben. Krachtens een besluit van 28 Decem ber 1933 Is het globaal invoercontingent voor haver voor het eerste kwartaal 1934 op nul bepaald. Ten aanzien van den invoer van zaai haver werd geen afzonderlijke regeling tot stand gebracht. Ingevolge art. 2 van dit besluit kunnen de landbouwvereenigingen, de niet aangesloten landbouwers, alsmede de handelaren een aan vrage om een Invoervergunning voor zaaihaver Indienen. De aanvrage, die In viervoud volgens het bij „avis aux Importateurs" In het „Journal offlciel” van 2 December 1933 voorgeschreven model moet worden opgemaakt, dient tn de eerste plaats te worden gezonden naar den directeur des Services agricoles van het departe ment. waar de haver zal worden gezaaid. Deze functionaris Is gevestigd In de hoofdplaats van het betrokken departement. De aanvrage wordt, nadat zij van het gemo tiveerd advies van den betrokken directeur des Services agricoles Is voorzien, gezonden aan het Ministerie van Landbouw. Comité Interprofee- sionnel du Contröle des Importations. 13 Rue Caslmer-Pérter te Parijs, hetwelk met de uit reiking der Invoervergunningen Is belast. B® het Indienen van de aanvragen moet 10 centi mes per 100 K.G. worden betaald aan genoemd Comité als bijdrage In de onkosten, welke aan de afgifte der Invoervergunningen zijn ver bonden. Aanvragen voor eene Invoervergunning vsn zaaihaver voor het eerste kwartaal van 1934 moeten vóér 25 Februari M. te bevoegder plaatse worden ingedlend. 1500 M. 12.20 Rutland Square en New Vlctorla-orkest o. 1. v. Nor man Austin 1.20 Gramofoonmuzlek 3 30 Vesperconcert 4.36 Concert 9.55 Orgel- en vloolrecltal 11.05 B.B.C.-dans- orkest o. 1. v. Henry Hall. PARIJS (Eltel). 1446 M. 750 Gramo toonmuzlek 850 Idem. PAUJS (Radio). 1726 M. 8.30 Gramo foonmuzlek 1250 Populair concert 8.30 Kamermuziek. MILAAN, 369 M. 4.30 Dansmuziek 5 15 Gramotoonmuzlek 8.10 Opera-ult- zendtng. ROME. 421 M. 4.30 Vocaal en Instru mentaal concert 8.05 Symphonleconcert. WEENEN, 507 M. 9.55 Omroeporkest o. 1. v. Joseph Hölzer. WARSCHAU, 1411 M. recital 7.30 Choplnherdenklng. BEROMUNSTER. 540 M. 3.30 Concert 5.30 Fantastische muziek 6.45 Gra mofoonmuzlek 8 30 Concert.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6