Indische begroeting gereed1 en Brutale overval - 4 Nederland België Schoonmaak geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder RADIOPROGRAMMA WEERMACHT IN DE OOST DONDERDAG 1 MAART 1934 Politiemacht men D® rubber-restrictie Waarom belangrijk? De contingenten Uit den raad gezet Rubber Basis van vriendschap De laatste handels- verdragen Indische financiën land kiezen? - rrigatiewer ken De kleedingindustrie NED. A-ELFTAL HETZE VERHINDERD COMMUNIST BELEEDIGT de BURGEMEESTER In twee weken met vier pCt. Consumptiemelk a But ZUIDERZEE-STEUNWET Invoering per 1 April Huiszoeking bü fascisten a 4 TWEEDE KAMER Bollen geteeld zonder vergunning Ministers onderhan delen persoonlijk Soc. vakbeweging niet bewapend Totale opbrengst belangrijk bene den de raming gebleven Hun beteekenis te zien in het licht der contingenteeringen Nieuw voorstel van de maat- patroons De vreemdelingenkwestie te Laren Wedstrjjdprogramma Nederland* sche Kanobond Arbeid in wasscherjjen strjjkinrichtingen Op last der Justitie gerooid en in beslag genomen De gesloten overeenkomst vormt de basis van vriendschappe lijke samenwerking NIEUWE SALARISREGELING IN IN DIE WERKLOOSHEIDSCIJFER DAALT NIEUWE MOTOR- EN RIJWIEL WET EXECUTIES VAN LANDBOUW* BEDRIJVEN DE UITGEZETTE BUITEN* LANDERS Hulp gevraagd voor in nood verkeerenden BENOEMINGEN PATERS AUGUSTIJNEN Minister Kalff bezoekt Edam en Volendam „31.000 man troepen kan dechts beschouwen als een politiemacht,” aldus dr. Colijn Ontoelaatbare uitingen en N.S.B.-er Roelofsen Twee onbekende mannen drongen de woning van een bejaarde weduwe te Eindhoven binnen De regeering waakzaam en vol- c doende voorbereid Vrijdag 2 Maart 1934 1 Onze Indische begrooting der WIJ het eerlijk ver- verzet”. en Ch. l. en De Haagachs politie heeft Woensdagmorgen A 1 de een de Veel ontzeggingen der rijbevoegdheid R. wilde daar echter niet aan voldoen, zoo- dat de politie toen namens den burgemeester Voortaan zuilen alle moeilijkheden spoedig worden opgelost door persoonlijke bespreking tusschen beide ministers, liefst langs^ telefoni- schen weg. bevolking in de belasting te be- Tüdens deze vergadering la tevens stenogra fisch verslag gemaakt van het gesprokene. Requesten en brieven bleven soms weken In de ministerieele bureaux liggen en dan duurde het soms nog weken eer een beslissing werd getroffen, terwijl dan de omstandigheden zich reeds vaak hadden gewijzigd. Nederl uitlat! listisci De Ortais-Zulvel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 4 tot en met 10 Maart 1934, de prijs voor het taxe-gedeelte van oonsumptle- melk, gekocht op Regeerlngscontract, voor de verschillende soorten melk, is vastgesteld op Sft, en 654 cent per Liter en dat het bedrag der afdracht op andere in consumptie gebrach te melk is vastgesteld op 354 cent per Liter. De vastgestelde prijs geldt _af boerderij". Vroeger was dit niet steeds het geval. Beslui ten werden niet altijd uitgevoerd, wanneer de omstandigheden veranderden. Het gebeurde, dat de Importeurs meer voor deel er In zagen bepaalde artikelen In andere landen te koopen. LI XEMBl RG. 1304 M. 7 00 Holland- ®che avond; gevarieerd orgelconcert 7.40 Eenlge Russische populaire liederen, voor gedragen door den bariton Herman Fleisch mann 8.30 Gevarieerd concert 8 50 Vervolg concert 9 £5 Gevarieerd con cert 10.20 Dansmuziek o. 1. v. Ferry JUM. WARSCHAU. 1411 M. 8.10 Gramofoon- muziek 7.22 Philharmonie-orkest van Warschau o. 1. v. Cooper 10.00 Dans muziek. Philharmonie-orkest 12.20 West-Duitsch idem 3.20 Orkest schen omroep BATAVIA. 38 Febr. (Aneta). -De opbrengst der Landsmlddelen over December 1933 be droeg 33.400.000 tegen 37.200 000 in de maand December 1933. ROME. 421 M. 3.20 Vocaal kwartet 6 15 Gramotoonmuzlek 8.33 Concert door het omroeporkest. WEENEN. M7 M. 8.30 Zigeunerkapel 9.40 Gramotoonmuzlek. De Minister van Waterstaat heeft Maandag, vergezeld van den directeur van den Rijks waterstaat mr. J. Druytr, en den directeur van den RUksdlenst ter uitvoering van de Zuidersee-steunwet Ir. O. F. H. Houben, een bezoek gebracht aan de gemeente Edam in ver band met de zaken van de Zuiderzee-steunwet. Do minister bezocht o. a. de ambachtsschool aldaar en verschillende fabrieken tn Edam en Volendam, waar belanghebbenden als bedoeld in genoemde wet en kinderen van belangheb benden werkzaam zijn. BEROMUNSTER. 54e M. 3 20 Om roeporkest o. 1. v. Gilbert 4.33 Omroep- kapel 7.06 Gramotoonmuzlek. Door de besprekingen tusschen beide minis ters. aldus eindigde onze zegsman, ts de basis gelegd van een Innige en vriendschappelijke samenwerking, waardoor het mogelijk zal zijn alle voorkomende moeilijkheden met spoed uit den weg te ruimen. Door den Minister van Sociale Zaken ts aan hoofden of bestuurders van wasscherüen en strUklnrichtlngen in alle gemeenten des Rijks vergunning verleend, dat gedurende de tijdvak ken van 3 tot en met 7 April 1934, van 7 tot en met 13 Mei 1934 en van 33 tot en met 38 Mei 1934 in hunne onderneming door de aldaar werkzame arbeiders in afwijking van het bepaalde in de artikelen 33 en 34 der Arbeids wet 1919 arbeid wordt verricht als volgt: Op 1, 4, en I April, op 7, 8. 9, 11, 33, 33. een huiszoeking verricht in bet Kringhuis der 34 en 35 Mei gedurende ten hoogste uur per dag, en op Zaterdag 7 April, 13 Mei en 38 Mei ten hoogste 8 uren per dag, een en ander onder nadere voorwaarden. - Men .zal er nu de hand aan houden eerst en vooral de vastgestelde contingenten uit te putten. overleg «meer u Blene Door den heer Kortenhorst waren vragen ge steld in verband met een door dr. Polak in de algemeene vergadering van den Algemeenen Hlscben Diamantbewerkersbond gedane [in zake de strijdmiddelen der socia- vakbeweging en betreffende de hou ding der Regeering ten aanzien van genoemde' vakbeweging. De minister-president heeft thans geant woord. kennis van de uitlating genomen te hebben. F Het is Woensdagochtend in de raadszitting te Laren tusschen het O. 8. P.-raadslid Van Praag en den burgemeester, jhr. H. L. M. van Nispen tot Sevenaer. tot heftige Incidenten ge komen. Bij de behandeling van bet ambtena- ren-reglement bracht de heer Van Praag de uitwijzing van de vier vreemdelingen ter sprake. HU zeide, aldus „De Telegraaf" tot den voorzitter: „je hebt mUn vier kameraden aan hun beulen overgeleverd”. De voorzitter ontnam den spreker het woord, waarna de beer Van Praag seide, dat hü zou zeggen wat hü wilde, en een reeks van scheldwoorden uitsprak. De raad nam hierop z. h. s. het voorstel van den voorzitter aan om het raadslid Van Praag van deze zitting uit te sluiten. Het raadslid wilde niet heengaan, waarop een politie-agent op hem toetrra. „Wü zullen wel eens met je afrekenen”. riep Van Praag onder applaus der publieke tribune. De burgemeester liet daarna de tribune ont ruimen. De heer Van Praag, die doodsbleek zag en buitengewoon geagiteerd was, ging met den agent mee. terwijl hU zeide: .Jullie zult niet het pleister hebben dat ik me Hierop werd hij naar buiten geleid. Minister van Koloniën beschikken moet. In twee - om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol De terugval in 1933 ad 33.700.000 vergele ken met 1933 kan ais volgt worden verklaard: De belastingen brachten 30.400.000 minder op, de monopolies 7.800.000, de bedrijven 14.800.000 en de diverse middelen f 3.200 000 minder dan in 1932. terwijl slechts de produc- tengroep een meer-opbrengst vertoonde ad 12.500 000, hoofdzakelijk als gevolg der groote Banka-tlnverkoopen. Vervolgens zal het noodlge worden gedaan, opdat de contingenten, die door Nederland naar België mogen geëxporteerd worden en om- gekeerd, ten volle benut worden. In de Woensdagmiddag gehouden bespreking tusschen de maatpatroons en de vertegenwoor digers van de samenwerkende bonden in kleedingindustrie is van werkgeverszijde nieuw voorstel gedaan ten aanzien van loonsverlaging nl. de uurloonen te verlagen met acht pCt. De vertegenwoordigers van de werk nemersbonden hebben den werkgevers meege deeld, dat zij dit voorstel aan hun leden sullen voorleggen, zonder nochtans de verplichting op zich te nemen dit voorstel te verdedigen. Ulterlijk Woensdag 7 Maart zullen de werk gevers met het standpunt van de'werknemers bonden in kennis worden gesteld. De heer Van der Wejjden heeft aan den Mi nister van Justitie gevraagd, of hü weet, dat de zg. stille executies bü landbouwbedrijven reeds groote afmetingen hebben aangenomen, waarbü even goed als bü openbare executie, sender te genprestatie van den hypotheekgever door dezen het geheel wordt tot zich genomen en den oor- spronkelüken eigenaar a. h. worvene wordt afgenomen/ Velen van deze tot wanhoop gedreven en wettelük weerlooze debiteuren, aldus de vra gensteller, voelen zich niet opgewassen tegen de geroutineerde en soms meedoogenlooee zakenlieden en nemen steeds meer tot onge- wenschte practüken hun toevlucht om het laatste restje van hun bezit te redden. Meent de Minister niet, dat het gebiedend noodzakelijk is met grooten spoed een betref fend toegezegd wetsontwerp in te dienen en te behandelen of, als dit niet mogelük ts, voorloo- pig een zeker executie-verbod in het leven te roepen, strekkende om den rechter gelegenheid te geven dadelijke uitwinning te voorkomen naar aanleiding van geldelüke moetlükheden in verband met de ook toenmaals heerschende buitengewone omstandigheden? Bü Landbouw. Nüverheid en Handel hebben behalve natuurlük weder eenlge zeer tüdrooven tte revolutlonnairen. de heeren Dr. Rutgers. Mr. Joekes, van Kempen en Ir. Feber gesproken. De katholieke afgevaardigde wees nog eens op nieuw op het groote belang van de ontwikke ling eener gemoderniseerde hulsnüverhetd op Java, waarvoor trouwens al een eerste poet op de begrooting is uitgetrokken. De getroffen overeenkomst is vooral daarom belangrijk, omdat voortaan regelmatige en rechtstreeksche betrekkingen zullen bestaan tusschen genoemde ministers. Vroeger werden de moellükheden en geschil len behandeld langs adminlstratieven weg. wat soms een hinderlijke vertraging meebracht. In 1933 is bü rechterlüke uitspraak in büna 550 gevallen van straf, aan bestuurders van motorrütuigen opgelegd, oe straf van ontzeg ging van rijbevoegdheid uitgesproken Dit is niet weinig. Op de uitgaven voor personeel voor 1933 Is een belangrijk tekort ontstaan, zooals zal blü- ken een eerlang In te dienen wetsontwerp tot wüzigtng dier begrooting. Op last van het O M. is gistermorgen bü twee bloembollenkweekers een partü vroege- tulpenbollen, welke zü zonder teeltvergunnlng op hun land geteeld hadden, in beslag ge nomen. De landerijen waren gelegen aan de Brouwersvaart en Houtvaartpad te Haarlem. Vroeg m den morgen, omstreeks half 9, ver scheen op bet land van heide kweekers de in spectie der bloembollensaneering, vergezeld van een aantal politieagenten en een sloeg werk- looze bloemistknechts. Begrüpelükerwüse was er veel belangstelling van de züde der omwo nende kweekers. Het wordt den N.S.B.-er Roelofsen niet ge- nmkkelük gemaakt. Toen hü Dinsdagavond op een vergadering te Bameveld nogal heftig te keer was gegaan, en zich eenlge ontoelaatbare uitingen had veroorloofd, gelastte de aanwezige gemeente politie hem deze in te trekken. De minister, dia zich in verband met de nog gaande aünde onderhandelingen over de rub- berrestrictie van besliste uitspraken onthield, is het overigens volmaakt eens met de sprekers in de Tweede Kamer, dat de belangen van de inlandsche rubberplanters moeten worden ont- Bien, al zal de restrictie in ieder geval ook een ■aneerende 'werking moeten hebben en zullen oneconomisch werkende bedrijven getroffen moeten worden. Evenzeer zal bü de noodzake- lüke blüvende beperking van het suikerbedrijf met de belangen van de inlandsche bevolking moeten worden rekening gehouden. Met ii. Fe ber rekende ook dr. Colün nog eens aan den revolutlonnalr-socialist Sneevliet, die groot industrie op Java wil, omdat dan een spoediger revolutlerüp industrie-proletariaat ontstaat, voor, dat de suikercultures ook van zeer groot belang voor de inheemschen geweest zün. Overigens zag de consequente Leninist Snee vliet, door Roestam Effendi „een paladün der kapitalistische Industrie” gescholden, voorbü. dat. dank zü het Nederlandsch bewind, ontwik keling van industrie gepaard zal gaan met een evenredige ontwikkeling van sociale wetgeving. In verband met de Inheemache klein-lndustrle, «lie hü op Java wenscht, drong b.v. Ir. Febe: daar thans reeds op aan. dagen tüd passeeren alle Indische departemen ten de revue. En het Is bewonderenswaardig. met hoeveel gemak Dr. Colün zich reeds thans bü aün eerste begrooting uitllet over allerlei uit al de hemelstreken van het politiek beleid bijeen gebrachte kwesties. De afdeellng: Volksgezondheid bracht vooral de klacht van Ir. Cramer en baron van Boetze- laer dat veel te drastisch is Ingegrepen in de verstekking van geneesmiddelen aan de in landsche bevolking. Dr. Colün heeft te dier zake toegezegd, dat hü de Indische regeering vragen ml. de op dit gebied bestaande voorschriften wat ruimer toe te passen. De Minister heeft overigens tegenover de klach ten, bü de bezuinigingen op dezen zeer nuttigen tak van staatsdienst geuit, de waarschuwing ge plaatst. dat men bü de beschouwing der cüfers enkele dingen niet vergeten moet. Ten eerste kon door aanstelling van goedkooper personeel een lager koatencüfer bereikt worden, ten twee de krijgt men een eenlgszlns beter Indruk, wan neer men bedenkt, dat een deel der daling van het begrootlngscüfer wordt opgevangen door gemeentelüke zorg, en in het algemeen moet men niet voorbüzien. dat een Europeesche maatstaf faalt in een wereld als de Indische, waar de be volking niet zelve de kosten harer medische bediening draagt. bijzondere correspondent te Brussel meldt ons: We meldden ons Woensdagmiddag in het de partement van landbouw aan om büzonderheden te vernemen over'de na-besprekingen tusschen de ministers Verschuur en Sap Inzake de door Nederland en België gesloten overeenkomst. De minister van Landbouw was in conferen tie met vier leden van de rechtsche landbouw- groep van den Senaat. Zün kabinetschef was evenwel gaarne bereid ons te woord te staan. Op een door ons gestelde vraag antwoordde onze zegsman, dat de ministers Verschuur en Sap tüdens hun besprekingen de middelen on derzochten om aan de wenschen der handelaren aan beidt zü^en der grens te voldoen. Het Nederlandsche A-eUtal heeft gisteren op het Sparta-veld met 93 gewonnen van de Kn- gelsche 3e klasse club Gillingham. De heer Vliegen heeft aan den minister van Justitie vragen gesteld over de ultsetting te Laren iNE.) van vreemdelingen van Dultache nationaliteit. Hü vraagt, of het overeen ie brengen Is met de Nederlandsche opvatting van het asyl-recht dat In gevallen waarin dat recht buiten werking wordt gesteld, de niet toegelaten personen over de grens worden ge bracht van het land, waar se seker aan poli tieke vervolging zün overgeleverd en of men de bedoelde personen niet In de gelegenheid gesteld heeft zelf het land aan te wijsen over welks grens ze uit het land zouden worden verwüderd. Mochten zü zelf een N.8. N.A.P. (Nat.-Soo. Nod. Arbeiders Partü. groep Halghton) aan da A ma Hartraat 11 en 13 te Den Haag. Bezwarend materiaal ia echter niet gevonden. En vóór 1930 was op defensie, terwül de an dere diensten steeds grootere sommen gingen vragen, al zóó besnoeid, dat in 1936 gouverneur- generaal De Graeff zich tot versterking van de weermacht genoopt zag, omdat zü te zwak was. Woensdag heeft voor de rechtbank te Leeuwarden terecht gestaan de heer G. R., 43 jaar, timmerman te Tünje, lid van de Provin ciale Staten van Friesland en lid van den ge meenteraad van Oosterland. De heer R„ com munist, had in de raadszitting van 31 Decem ber 1933 den burgemeester den heer J. Bleeker toegevoegd de woorden: „Lafaard, provocateur”, waardoor dese zich beleedlgd gevoelde. De president gelastte op verzoek van den Of ficier van Justitie, dat dese saak met gesloten deuren behandeld soil worden. De elsch was twee maanden gevangenisstraf Er lijn thans 31.000 man troepen in Indië. Kan men dit, aldus dr. Colün, anders noemen dan een politiemacht, wanneer men bedenkt, dat bü de jongste troebelen te Parjji alleen in dnee stad 18.000 man politie in actie waren? Na de afdoening der heeft de Kamer zich nog vereenlgd met de suppletolre begrooting van Bultenlandsche Za ken ten behoeve van den aankoop van een nieuw gezantschapsgebouw te Londen. De communist Roestam Effendi heeft een interpellatie aangevraagd over de maatregelen, door de Indische regeering getroffen tegen de Partal Nasi onal Indonesia. Het totaal van de opbrengst der Landsmid- delen in het geheele afgeloopen jaar be droeg 386.200.000, tegenover een raming van 500.600 000 en een opbrengst over 1932 van ƒ419900.000. De gedachten, door de drie andere afgevaar digden over de rubberrestrictle ontvouwd, wer den door Ir. FEBER terecht als onaanvechtba re stellingen en desiderata gequallflceerd, al plaatste Dr. Colün tegenover Dr. Rutgers’ ar- gument van de alweer stügende rubberprüzen, die de verstrekte eigenlük niet meer urgent doen zün, de opmerking, dat de prüsstüging juist een gevolg is van de restrictieplannen. De politie-bewaking geschiedde met het oog op mogelüke incidenten van de züde der eige naars van het land. De werklooze bloemistknechts waren gere- quireerd uit Hillegom en omgeving, in totaal een veertigtal. Op het land aan het Houtvaart pad werd het werk begonnen met een ploeg van 25 man en aan de Brouwersvaart met een 15-tal. Het rooien der bollen leverde een eigen aardig schouwspel op, daar dit anders onder de Juni-zon geschiedt en de bollen nu uit den met sneeuw bedekten grond gehaald moesten worden Tot circa twaalf uur was men met het rooien bezig. Hierna werden de bollen In manden naar een schuit gebracht Van het land aan het Houtvaartpad een 180-tal manden; van het andere land een 130-tal Tegen de eigenaars van de bollen Is proces verbaal opgemaakt. De In beslag genomen bollen worden In Haar lem opgeslagen, om straks bü de terechtzitting als bewijsmateriaal te dienen. Van de omstaanders vernamen wü nog, dat een der eigenaars reeds eenlge malen gewaar schuwd was. Het verweer der eigenaars zelf Is eenlgszlns ulteenloopend. Die van het land aan de Brou wersvaart vertelde ons, dat hü meende, niet onder de saneering te vallen, omdat hü de bollen voor llefhebberü kweekte. De andere zet, dat hü niet genoeg met de wet op de hoogte was. doordat er naar zün meenlng niet voldoende publiciteit aan was gegeven. De küklustigen plaatsten hiertegenover weei opmerkingen, welke dit In twüfel trokken. Tenslotte zal de rechter straks hierover zün oordeel moeten vellen. BATAVIA. 33 Febr. (Aneta.) Aangezien geen j met het Departement van Koloniën nooaig is. kon ten aanzien van het Her- Bezoldlgingsbeslult voor Burgerlijke Landsdienaren de beslissing hedenmorgen wor den genomen, welke de invoering per 1 April ünpöceert. Het bestuur van den Nederlandachen Kano Bond heeft thans in overleg met de aangesloten vereenlglngen het volgende wedstrüdprogram* ma vastgesteld voor het zomerseizoen 1934. Dit luidt als volgt: 13 M«l: 30 K M -tocht van De Uster; 19—23 Mei: Kano-sellwedstrüden. W.V. Loosdrecht en Sauer-Moseltocht Luxemburg; 27 Mei: Propa ganda pagaal-wedstrüden W V Hoorn en Kano- sellwedstrüden Braassemermeer der Z. en R.V. Hollandla; 3 Juni: Amsterd. grachtentocht van de Amstelzwervers en zellwedstrüden op de Westelnderplas van de Z. en RV Nieuwe Meer; 9 en 10 Juni: Week-end bondstocht N K.B 17 Juni: 50 K.M.-tocht AmMelsweryera; 34 Juni: Pagaai- en seUwedrtrjjden van de A K V. De Plassers om den Plasaersbeker; 1 Juli: Af- atandstocht van De Water geuren; 8 JuH: Na tionale kamploenachaps-pagaai wedstrüden te Zaandam van De Geuzen. Quo Vadls Storm- y°861s ®n Z.K.C.; 15 Juli: Landenwedstrüd West-DuitschlandNederland te Esaen; 22 Juli: Bouds Leven-pagaaiwedstrüden te Amsterdam; 29 Juli: 10 KM. Zaanrace, lange afstand-kam pioenschappen van De Stormvogels; 5—12 Aug.: Bondstocht in Nederland NE B 18—19 Aug.: Europeesche pagaai- en zellkamploenschappeu te Kopenhagen en I.R.K.-congres; 26 Aug.: Slngelrace te Haarlem van De Trekvogels: 9 Sept.: Zellwedstrüden van De Plassers; 16 Sept.; Propaganda pagaaiwedstrüden te Den Haag of Rotterdam. HUIZEN. 301 M. NCRV 8.00 Schrift lezing en meditatie 8.15 Qramotoonmu- zlek 10.30 Morgendienst door ds. D. Sik kel 11.00 Hobo-recltal door Joh. Mid dendorp. Henk G. v. d. Berg, plano 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmu- zlek 12.30 Ensemble v. d. Horst 2.00 Gramotoonmuzlek 2 30 Lezen van Chr. lectuur: .De machten In het dorp” van J. A. Vlascher 3.00 Bespeling van het studlo-orgel door S. P. Visser 3.45 Rust poos 4 00 Liederenrecital door Willem Hesslnk. bas-barlton. A. d. vleugel mevr. C. Kempes—Koster 5.00 NCRV-kleln- orkest o 1. v. F. v. d Hurk 6.30 ..De Groententuln van den llethebber” door A. J. Herwlg 7.00 Politieberichten 7.15 Ned. Chr. Persbureau 7.30 Uteralr-halt- uurtje. A. L. v. Hulzen: „De tachtigers en de modernen" 8.00 Orgelspel door Jan Zwart 8 45 Bau Healings: „Nu eens.... geen Jagerslatün" 9.15 Concert door de Konlnkl. Mannensangver. Apollo o. 1. v. Fred. J. Roeske. Ross Spier, harpaollate 1045 Gramotoonmuzlek 11.30 Sluiting. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8.00 Gramotoonmuzlek 10.15 Gramotoon- muziek 10.20 Vara-orkest o. 1. v. H. de Groot 11.00 Gramotoonmuzlek 11.20 Gramotoonmuzlek AVRO 12 00 Kovacs Lajoe en zj|n orkest. Atgew. door gramo- toonmuzlek 2.15 Gramotoonmuzlek 2.30 Mevr. Ida de Leeuwvan Rees: „liet verwerken van de jongensblouse van het gratis Avro-knlppatroon 3.00 Gramo- toonmuzlek VARA 4 15 Gramotoonmu- zlek 5.00 De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst. Alb. de Booy. zang 5 45 Or gelspel door Joh. Jong 6.00 De Noten krakers o. 1. v. Di»[ Wins 630 Gramo- toonmuzl-k 6 45 Vara-orkest o 1. v. H. de Groot 7.50 Gramotoonmuzlek 11.00 Muzikaal allerlei m. m. v. Cor Steyn, orgel. Jan Mulder, saxofoon. J. Hagenaar, trompet Bug Charmon- zang. Jan Vogel, plano. Joop Carlqulst, bawaUan-gultaar 12.00 Sluiting. De jongste berichten betreffende het tot stand komen van handelaovereqnkomsten tusschgn Nederland eenerzüds, en België en Italië afloer- züds zün betrekkelük vaag. In bevoegde kringen wees men .Het Handels- blad" er op, dat men de verschillende onder handelingen, welken den laatsten tüd met on derscheidene landen werden gevoerd, moet be schouwen In het lleht van de genomen contln- genteerlngsmaatregelen. Over het algemeen zün de contingenten nog al laag gesteld. Op die basis worden gemeenlijk de onderhandelingen geopend, waarbü de desbetreffende landen groo tere contingenten toegewezen kunnen krügen. Indien zü daartegenover faciliteiten verleenen aan Nederlandsche producten. In de berichten uit Brussel en Rome is spra ke van industrleele producten. Welke deze pro ducten In het algemeen zün, kan men weten als men de verschillende contlngenteeringsmaatre- gelen van industrieproducten nagaat. Wat den specialen Invoer van groenten In België betreft, in tegenstelling tot het handels- verdrag met Duitschland, waarin speciale groe pen worden genoemd. Is dat met België niet het geval. Hetgeen ten deze Is overeengekomen geldt in het algemeen voor alle groente; voor aard appelen is. zooals gemeld, een afzonderlüke regeling getroffen. vloot in Indië reeds bezuinigd is. Dat was sedert 1930 al meer dan op de andere begrootlngs- hoofdstukken. reparatie kruiser hier te woordde dat hü diens advies aan Minister Deckers sou doorgeven. En toverigens zette de bewindsman nog eens uit een. hoeveel in den loop der jaren op leger en In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de Begrooting van Waterstaat voor 1934 deelt minister Kalff mede, dat hü hoopt binnenkort de indiening van oen ont werp voor een nieuwe motor- en rüwlelwet te bevorderen. De directeur van den Rljksdienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 594.000 leden van Ingevolge het Werkloosheids besluit 1917 gesubsidieerde vereenlglngen in de week van 5 tot en met 10 Februari 1934 beeft bedragen 30.2 pCt. In de vorige verslagperiode (22 tot en met 27 Januari) bedroeg het percentage 34.2. De werkloosheid is derhalve in den loop van twee weken gedaald met 4 pCt.; sinds de week van 25 tot en met 30 December 1933. toen de werk loosheid 37.4 pCt. bedroeg (zü stond toen sterk onder den Invloed van de vont), Is zü ge daald met 12 pCt. Bü 1083 cc genen der openbare arbeidsbemid deling stonden op 10 Februari 1934 in totaal 399.333 werkzoekenden Ingeschreven, waar onder 383.109 mannen. Hiervan waren werkloos 374 9442 peisonen. waaronder 363 031 mannen. Op 27 Januari 1934 bedroeg het totale aantal Ingeschrevenen bü een ongeveer gelük aantal organen 409.160. Hiervan waren werkloos 383686 personen, waaronder 373.196 mannen. Het aan tal Ingeschreven werkzoekenden is derhalve sedert 27 Januari 1934 gedaald met 9437. bet aantal werkloosen met 8.744. Dinsdagavond omstreeks half zeven zün twee onbekende mannen de woning van de weduwe P. aan den Anna-Mariaweg te Eindhoven bin nengekomen en vroegen aan de weduwe of haar zoon thuis was. Toen zü daarop een ontkennend antwoord kregen, zelden zü tegen de juffrouw: Wü komen huiszoeking doen. De 73-arige weduwe wilde dasron naar buiten gaan, wat haar door een der indrin gers werd belet. Deze greep haar vast en wierp haar op den grond, terwül hü een das op haar mond drukte om haar het schreeuwen te beletten. De andere persoon ging Intusschen naar de voorkamer van de woning, terwül belde per sonen even daams samen door de achterdeur de woning verlieten. Bü onderzoek bleek, dat een kast, staande In bedoelde voorkamer, was opengebroken met een breekijzer of beitel, terwül daaruit een klein bedrag aan geld werd vermist. De politie stelt een ernstig onderzoek naar de daders In. Z H.Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan In de parochie van O. L. Vrouw v. Goeden Raad te Utrecht den wel- eerw. pater Leo Drieman. Z.H.Exc. de Blsschop van Haarlem heeft be noemd tot assistent in de parochie van den H. Augustinus te Amsterdam (W.) den weleerw pater Maximus Harm. De hoogeerw. pater Provinciaal der Augustij nen heeft benoemd tot Superior der Missie in Bolivia den Zeereerw. pater Irenaeus Otsen. terwül de weleerw. pater Matthias Wessellnk In het voorjaar als Missionaris naar Bolivia zal vertrekken. De katholieke afgevaardigde mocht bü de -begrooting van Burgerlüke Openbare Werken een succesje boeken, doordat dr. COLIJN zich bereid verklaarde, een door hem bü deze af deellng geopperd denkbeeld aan de Indische regeering in overweging te geven. Ir. Feber wil namelük het belang van de voortzetting der hoogst nuttige irrigatlewerken comblneeren met het belang van een geregelde afdoening der belastingschuld door in de daarvoor in aan merking komende streken ai gelegenheid te stellen, haxr talen In den vorm van vrüwllllgen arbeid in bet belang der irrigatie. De begrooting van de Departementen van Oorlog en Marine had niet veel om het 1ÜL De DJEN HAAG, 28 Februari 1934 **et stukjes en brokjes voortsukkelend, is de Tweede Kamer dan tenslotte heden door het Uitgebreide complex der Indische begrooting heengekomen. Morgen zal bü den aanvang .vergadering de stemming plaats hebben. De Kamer volgend in haar gang van ontwerp tot ontwerp, krügt men respect voor de buiten gewoon veel omvattende kennis, waarover een den „Sumatra’ lande, ant- dr. Colün. ff. 10 50 Concert o. 1.35 Gramotoonmuzlek. LANGEN BERG. 456 M. 11-20 Sllezlsch o. 1. v. Lindner kamerorkest 1 20 van den West-Dult- schen omroep o. 1. v. Kühn 7.30 Gra motoonmuzlek 11 to Gramotoonmuzlek. DAVENTRY. 1500 M. 12.20 Orgel re el tal 1250 B.B.C.-daneorkeat o. 1. v. Henry Hall 1.35 Northern Studlo^irkeet o. 1. v. John Bridge 4.50 Metropole Hotel-orkest o 1 v Emtllo Colombo 5 35 Dansmuziek o 1. v. Henrl Hall 8.20 B.B.C.-orkeet o. 1. v LewU 11 15 Harry Roy en zijn band. PARIJS (Eltel). 1446 M. 7.50 Concert o. 1. v. E. Flament 8.50 Vervolg concert. PARIJS (Radio). 1706 M. 12 20 Ge wijde muziek 12.50 Krettly-orkest. MILAAN. 369 M. 8 10 Gramofoonmu- Blek 8.00 Idem 8to Symphonlecon- cert o. 1. v. Mol Inar 1. muziek 1.30 Kleine orkest van het N. I. R. o. 1. v. P. Leemans Sto Omroep orkest o. 1. v Franz André 6.00 Gra motoonmuzlek 7.00 Chopln-recltal r 3?. »tonv^ig - «.to Gramotoonmuzlek 10.46 Accordeonmu- zlek. KALUNDBORG, 1261 M. 1120 Leonard Gyldmark's ensemble 2.20 Teddy Pe tersen’S orkest 9.05 Gramotoonmuzlek 10.20 Erik Tuxen's dansorkest. BERLIJN. 357 M. 3.20 Orkest 8.36 Kamerorkest o. 1. v. Hans von Benda 9.40 Lehman’s orkest. HAMBURG. 332 M. 1. v. Karl Becker - BRUSSEL. 484 M. 12to Oramotoon - VOOR NADXRK BIJZONDRRBEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RAD1OQ1DS Minister liet zich in verband met het aan hangige rapport-Iden- burg niet over de plannen ten aanzien der Indische defensie uit. Den Katholieken afgevaardigde VAN DE BILT, die een pleidooi leverde voor van den order gaf de vergadering te ontbinden. De Regeering beschikt, hoewel over bet ge heel goed ingelicht. over geen enkel gegeven, dat aanleiding zou kunnen geven tot het ver moeden, dat de socialistische vakbeweging zich bewapend zou hebben of voornemens zou zün, msatregelen van dén aard te treffen. Overigens moge nog worden opgemertt, dat de Regeering waakzaam ’genoeg en voldoende voorbereid ia om gewapend optreden van volks groepen tegen elkander of tegen de gevestigde Staatsorde tegen te gaan. 1 <Er is geen aanleiding voor de Regeering. haar houding tegen de socialistische beweging te wüzigen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 10