Indische begrooting gereed 1 Brutale overval Nederland België Schoonmaak geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol ^RADIO-PROGRAMMA en WEERMACHT IN DE OOST DONDERDAG 1 MAART 1934 Politiemacht Minister* onderhan delen persoonlijk De rubber-restrictie De contingenten Uit den raad gezet Rubber BasiS van vriendschap Indische financiën 1 rrigatiewerken De kleedingindustrie NED. A-ELFTAL HETZE VERHINDERD In twee weken met vier pCt. Consumptiemelk ZUIDERZEE-STEUNWET en Invoering per 1 April Huiszoeking by fascisten TWEEDE KAMER De laatste handels- verdragen Bollen geteeld zonder vergunning Totale opbrengst belangrijk bene den de raming gebleven Soc. vakbeweging niet bewapend Hun beteekenis te zien in het licht der contingenteeringen Nieuw voorstel van de maat- patroons Veel ontzeggingen der rijbevoegdheid De regeering waakzaam en vol doende voorbereid Ontoelaatbare uitingen en de N.S.B.-er Roelofsen COMMUNIST BELEEDIGT BURGEMEESTER De vreemdelingenkwestie te Laren Hulp gevraagd voor in nood verkeerenden Arbeid in wasscherjjen strijkinrichtingen Minister Kalff bezoekt Edam en Volendam De gesloten overeenkomst vormt de basis van vriendschappe lijke samenwerking Wedstrijd programma Nederland- sche Kanobond NIEUWE SALARISREGELING IN INDIË WERKLOOSHEIDSCIJFER DAALT NIEUWE MOTOR- EN RIJWIELWET DE UITGEZETTE BUITEN LANDERS BENOEMINGEN PATERS AUGUSTIJNEN 60ct Waarom belangrijk? Twee onbekende mannen drongen de woning van een bejaarde wediAve te Eindhoven binnen Mochten zü zelf een land kiezen? Op last der Justitie gerooid en in beslag genomen Vrijdag 2 Maart 1934 „31.000 man troepen kan men *l*chts beschouwen als een politiemacht," aldus dr. Colyn WIJ den van 4. Bilt Ch. L. de een de R. wilde daar echter niet aan voldoen, soo- dat de politie toen namena den burgemeester Vervolgens zal het noodlge worden gedaan, opdat de contingenten, die door Nederland naar Belgis mogen geëxporteerd worden en om- I wijzigen, gekeerd, ten volle benut worden. Vroeger werden de moeilijkheden en geschil len behandeld langs admlnlstratleven weg. wat soms oen hinderlijke vertraging meebracht. Requester! en brieven bleven soms weken in de ministerieels bureaux liggen en dan duurde het soms nog weken eer een beslissing werd getroffen, terwijl dan de omstandigheden zich reeds vaak hadden gewijzigd. DEN HAAG, 28 Februari 1834 3?** en brokjes voortsukkelend, is de heden door het begrooting der VAN een Door den hoofden of Voortaan zullen alle moeilijkheden spoedig worden opgeloct door persoonlijke bespreking tusschen beide ministers, liefst langs telefonl- schen weg. 8 50 con- WARSCHAU. 1411 M. «10 Oramofoon- muzlek 7.23 Phllharmonle-orkeet van Warschau o. 1. V. Cooper 10.00 Dans muziek. BATAVIA. 28 Febr. (Aneta). De opbrengst der Landsmlddelen over December 1933 be droeg 33.400.000 tegen ƒ37.200 000 in de maand December 1932. ROME, 421 M. 3 30 Vocaal kwartet 5 15 Gramofoonmuzlek 8 35 Concert door bet omroeporkest. WEENEN. 507 M. 8.30 Zlgeunerkspel 9.40 Oramofoonmuzlek. Er z|jn thans 31.000 man troepen In IndIC. Kan men dit, aldus dr. Coljjn, anders noemen dan een politiemacht, wanneer men bedenkt, dat bjj de jongste troebelen te Parijs alleen in dese stad 18.000 man politie in actie waren? De Minister van Waterstaat heeft Maandag, vergezeld van den directeur van den Rijks waterstaat mr. J. Draayer, en den directeur van den Rljksdlenst ter uitvoering van de Zulderzee-steunwet ir. O. F. H. Houben, een bezoek gebracht aan de gemeente Edam in ver band met de zaken van de Zulderzee-steunwet. De minister bezocht o. a. de ambachtsschool aldaar en verschillende fabrieken in Edam en Volendam, waar belanghebbenden als bedoeld in genoemde wet en kinderen van belangheb benden werkzaam zyn. En vóór 1930 was op defensie, terwijl de an dere diensten steeds grootere sommen gingen vragen, al zóó besnoeid, dat in 1936 gouvemeur- generaal De Graeff zich tot versterking van de weermacht genoopt zag, omdat zy te zwak was. De Orisls-Zulvel-Centrule maakt bekend, dat voor de periode van 4 tot en met 10 Maart 1934, de prUa voor het taxe-gedeelte van consumptie melk. gekocht op Regeeringscontraet, voor de verschillende soorten melk, is vastgesteld op BK, 6 en 6M cent "per Liter en dat het bedrag der afdracht op andere in consumptie gebrach te melk is vastgesteld op 2H cent per Liter. De vastgestelde prijs geldt „af boerderij”. Tijdens deze vergadering Is tevens stenogra fisch verslag gemaakt van het gesprokene. De politie-bewaklng geschiedde met het oog op mogelyke Incidenten van de zijde der eige naars van het land. De werkloose bloemlstknechts waren gere- qulreerd <iit Hillegom en omgeving, in totaal een veertigtal. Op het land aan het Houtvaart- pad werd het werk begonnen met een ploeg van 25 man en aan de Brouwersvaart met een 15-tal. Het rooien der bollen leverde een eigen aardig schouwspel op, daar dit anders onder de Juni-zon geschiedt en de bollen nu uit den met sneeuw bedekten grond gehaald moesten worden Tot circa twaalf uur was men met het rooien bezig. Hierna werden de naar een schuit gebracht het Houtvaartpad een 1. De heer Van der Weyden beeft aan den Mi nister van Justitie gevraagd, of hij weet, dat de z.g stille executies btj landbouwbedrijven reeds groote afmetingen hebben aangenomen, waarbfj Door de besprekingen tusschen beide minis- even S”*0 openbare executie, zonder te- ters, aldus eindigde onze zegsman, is de basis gelegd van een innige en vriendschappelijke samenwerking, waardoor het mogelijk zal zijn alle voorkomende moeilijkheden met spoed uit den weg te ruimen. Vroeger was dit niet steeds het geval. Beslui- EXECUTIES VAN LANDBOUW- ten werden niet altijd uitgevoerd, wanneer de l nrnniitirw omstandigheden veranderden. BEDK1JVEN Het gebeurde, dat de importeurs meer voor deel er In zagen bepaalde artikelen in andere landen te koopen Het wordt den NBB.-er Roelofsen niet ge- makkeiyk gemaakt. Toen hij Dinsdagavond op een vergadering te Barneveld nogal heftig te keer was gegaan, en zich eenige ontoelaatbare uitingen h»«r~vi»morinr>frt gelastte de aanwezige gemaénte-polltle hem deze in te trekken. De gedachten, door de drie andere afgevaar digden over de rubberrestrictle ontvouwd, wer den door ir. FEBER terecht als onaanvechtba re stellingen en desiderata gequallficeerd, al plaatste Dr. Coltjn tegenover Dr. Rutgers’ ar gument van de alweer stijgende rubberprjjzen, die de verstrekte eigenlijk niet meer urgent doen zijn, de opmerking, dat de prijsstijging juist een gevolg is van de restrictieplannen. BEROMUNSTER. 540 M. 3 20 Om roeporkest o. 1. v. Gilbert 4.35 Omroep- kapel 7.05 Oramofoonmuzlek. De terugval in 1933 ad ƒ33.700.000 vergele ken met 1932 kan als volgt worden verklaard: De belastingen brachten f 20.400.000 minder op, de monopolies 7.800.000, de bedrijven f 14.800.000 en de diverse middelen 3.2CO.OOO minder dan in 1932, terwijl slechts de produc- tengroep een meer-opbrengst vertoonde ad 12.500.000, hoofdzakelijk als gevolg der groote Banka-tin verkoopen. De getroffen overeenkomst is vooral daarom belangrijk, omdat voortaan regelmatige en rechtstreeksche betrekkingen sullen bestaim tusschen genoemde ministers Landbouw. Nijverheid en Handel hebben ^Malve natuurlijk weder eenige zeer tydrooven- |Brevolutlonnalren, de heeren Dr. Rutgers Mr ^Bkes. van Kempen en Ir. Feber gesproken. De ^■holieke afgevaardigde wees nog eens op- Buw op het groote belang van de ontwikke- Mg eener gemoderniseerde huisnijverheid op Qava, waarvoor trouwens al een eerste post op de begrooting is uitgetrokken. Het is Woensdagochtend in de raadszitting te Laren tusschen het O. 8. P.-raadslld Van Praag en den burgemeester, jhr. H. L. M. van Nispen tot Sevenaer, tot heftige Incidenten ge komen. By de behandeling van het ambtena- ren-reglement bracht de heer Van Praag de uitwijzing van de vier vreemdelingen ter sprake. Hjj zeide, aldus ..De Telegraaf" tot den voorzitter: ,Je hebt mijn vier kameraden aan hun beulen overgeleverd". De voorzitter ontnam den spreker het woord, waarna de beer Van Praag zeide. dat hij zou zeggen wat hij wilde, en een reeks van scheldwoorden uitsprak. De raad nam hierop z. h. s. het voorstel van den voorzitter aan om het raadslid Van Praag van deze zitting uit te sluiten. Het raadslid wilde niet heengaan, waarop een politle-agent op hem toetrad. „WU zullen wel eens met je afrekenen”, riep Van Praag onder applaus der publieke tribune. De burgemeester liet daarna de tribune ont ruimen. De heer Van Praag, die doodsbleek zag en buitengewoon geagiteerd was, ging met den ageht mee, terwijl hij zeide: „Jullie zult niet het pleister hebben dat ik me verzet". Hierop werd hij naar bulten geleid. bollen in manden it./Van het land aan IM-tal manden; van het andere land een 120-tal. Tegen de eigenaars van de bollen is proces verbaal opgemaakt. De in beslag genomen bollen worden in Haar lem opgeslagen, om straks bij de terechtzitting als bewijsmateriaal te dienen. Van de ontstaanders vernamen wij nog. dat een der eigenaars reeds eenige malen- gewaar schuwd was. Het vegweer der eigenaars zelf is eenigszlns uiteenloopend. Die van het land aan de Brou wersvaart vertelde ons. dat hy meende, niet onder de sa nee ring te vallen, omdat hij de bollen voor liefhebberij kweekte. De andere zei. dat hij niet genoeg met de wet op de hoogte was. doordat er naar zijn meenlng niet voldoende publiciteit aan ws/ gegeven. De kljklustigen plaatsten hiertegenover wem opmerkingen, welke dit in twijfel trokken. Tenslotte zal de rechter straks hierover zyn oordeel moeten vellen. LUXEMBURG. 1304 M. 7.00 Holland- sche avond; gevarieerd orgelconcert 7.40 Eenige Ruaelsche populaire liederen, voor gedragen door den bariton Herman Fleisch mann 8.30 Gevarieerd concert Vervolg concert 9.55 Gevarieerd eert 10.30 Dansmuziek o 1. v. Fer-y Jura. De minister, die zich in verband met de nog gaande zijnde onderhandellngen over de rub- berrestrlctie van besliste uitspraken onthield, is het overigens volmaakt eens met de sprekers in de Tweede Kamer, dat de belangen van de Inlandsche rubberplanters moeten worden ont zien, al zal de restrictie in ieder geval ook een saneerende werking moeten hebben en zullen oneconomisch werkende bedrijven getroffen moeten worden. Evenzeer zal bij de noodzake lijke blijvende beperking van het suikerbedrijf met de belangen van de Inlandsche bevolking moeten worden rekening gehouden. Met h.Fe ber rekende ook dr. Colljn nog eens aan den revolutionnalr-soclalist Sneevliet, die groot industrie op Java wil, omdat dan een spoediger revolutlerijp industrie-proletariaat ontstaat, voor, dat de suikercultures ook van zeer groot belang voor de inheemschen geweest zijn. Overigens zag de consequente Leninist Snee vliet, door Roestam Effendi „een paladijn der kapitalistische Industrie” gescholden, voorbij, dat, dank zij het Nederlandsen bewind, ontwik keling van Industrie gepaard zal gaai) met een evenredige ontwikkeling van sociale wetgeving. In verband met de inheemse!» klein-industrle, «Se hU op Java wenscht, drong b.v. ir. Febei dS»r thans reeds op aan. Onze bijzondere correspondent te Brussel meldt ons: We meldden ons Woensdagmiddag in het de partement van landbouw aan om bijzonderheden te vernemen over de na-besprekingen tusschen de ministers Verschuur en Sap inzake de door Nederland en België gesloten overeenkomst. De minister van Landbouw was in conferen tie met vier leden van de rechtsche landbouw- gróep van den Senaat. Zijn kabinetschef was evenwel gaarne bereid ons te woord te staan. Op een door ons gestelde vraag antwoordde onze zegsman, dat de ministers Verschuur en Sap tijdens hun besprekingen de middelen on derzochten om aan de wenschen der handelaren aan beide zijden der grens te voldoen. Het totaal van de opbrengst der Landsmld- delen in het geheele afgeloopen jaar be droeg 386.200 000, tegenover een raming van 500.600.000 en een opbrengst over 1932 van ƒ419200.000. Door den heer Kortenhorst waren vragen ge steld In verband met een door dr. Polak la de algemeene vergadering van den Algemeenen Nederlandschen Diamantbewerkersbond gedane uitlating in zake de strijdmiddelen der socia listische vakbeweging en betreffende de hou ding der Regeering ten aanzien van genoemde vakbeweging. De minister-president heeft thans geqpt- woord, kennis van de uitlating genomen te hebben. De Regeering beschikt, hoewel over bet ge heel goed Ingelicht, over geen enkel gegeven.’ dat aanleiding zou kunnen geven tot het ver moeden, dat de socialistische vakbeweging zich bewapend zou hebben of voornemens zou zijn, maatregelen van dien aard te treffep. Overigens moge nog worden opgemerkt, dat de Regeering waakzaam genoeg en voldoende voorbereid is om gewapend optreden van volks groepen tegen elkander of tegen de gevestigde Staatsorde tegen te gaan. Er is geen aanleiding voor de Regeering. baar houding tegen de socialistische beweging te muziek 130 Kleine orkest van het 1». I. R. o. 1. v. P. Leemans 520 Omroep orkest o. 1. v Franz André -- 6.00 Gra mofoonmuzlek 7.00 Chopln-recltal 8 30 Symphonle-orkest van het N. I. R. o. 1. v. Jean Kumpe 9 35 Vervolg 10.30 Óramotoonmuzlek 10.45 Accordeonmu- zlek. KALl’NDBORG, 1981 M. 1120 Leonard Gy ld mark's ensemble 3.30 Teddy Pe tersen’s orkest 906 Oramofoonmuzlek 1020 Erik Tuxen's dansorkest. BERLIJN. 357 M. 3.30 Orkest 8.35 Kamerorkest o. 1. v. Hana von Benda 9.40 Lehman's orkest. HAMBI RG. 332 M. In de Memorie van Antwoord aaa de Eerste Kamer over de Begroeting van Waterstaat voor 1934 deelt minister Kalff mede dat hij hoopt binnenkort de indiening van een ont werp voor een nieuwe motor- cd rijwiel wet te bevorderen. Tweede Kamer dan tenslotte Uitgebreide complex der Indische heengekomen. Morgen zal bjj den aanvang vergadering de stemming plaats hebben. De Kamer volgend in haar gang van ontwerp tot ontwerp, krijgt men respect voor de buiten gewoon veel omvattende kennis, waarover een Minister van Koloniën beschikken moet. In twee dagen tijd passeeren alle Indische departemen ten de revue. En het Is bewonderenswaardlg. met hoeveel gemak Dr. Colljn zich reeds thans bij zijn eerste begrooting uitliet over allerlei uit al de hemelstreken van het politiek beleid bijeen gebrachte kwesties. De afdeeling: Volksgezondheid bracht vooral de klacht van ir. Cramer en baron van Boetze- laer dat veel te drastisch is ingegrepen in de verstekklng van geneesmiddelen aan de in landsche bevolking. Dr. Colljn heeft te dier zake toegezegd, dat hjj de Indische regeering vragen zal, de op dit gebied bestaande voorschriften wat ruimer toe te passen. De Minister heeft overigens tegenover de klach- ten. bij de bezuinigingen op dezen zeer nuttigen tak van staatsdienst geuit, de waarschuwing ge plaatst. dat men bij de beschouwing der cijfers enkele dingen niet vergeten moet. Ten eerste kon door aanstelling van goedkooper personeel een lager kostenctjfer bereikt worden, ten twee de krijgt men een eenigszlns beter Indruk, wan neer men bedenkt, dat een deel der daling van het begrootlngscljfer wordt opgevangen door gemeentelijke zorg, en In het algemeen moet men niet voorbijzien, dat een Europeesche maatstaf faalt in een wereld als de Indische, waar de be volking niet zelve de kosten harer medische a, bediening draagt. De directeur van den Rljksdlenst der Werk- loosheldsverzekering en Arbeidsbemiddeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 594.000 leden van ingevolge het Werkloosheids besluit 1917 gesubsidieerde vereenlgingen in de week van 5 tot en met 10 Februari 1934 heeft bedragen 30.2 pCt. In de vorige verslagperiode (22 tot en met 27 Januari) bedroeg het percentage 342. De werkloosheid Is derhalve in den loop van twee weken gedaald met 4 pCt.; sinds de week van 25 tot en met 30 December 1983, toen de werk loosheid 374 pCt. bedroeg (zy stond toen sterk onder den Invloed van de vont), Is zij ge daald met 72 pCt. BI) 1083 m genen der openbare arbeidsbemid deling stonden op 10 Februari 1934 in totaal 399.323 werkzoekenden ingeschreven, waar onder 382.109 mannen. Hiervan waren -ërerkloos 374.9442 peisonen, waaronder 363.031 mannen Op 27 Januari 1934 bedroeg het totale aantal Ingeschrevenen b(j een ongeveer gelijk aantal organen 409.160. Hiervan waren werkloos 383.686 personen, waaronder 372.198 mannen. Het aan tal Ingeschreven werkzoekenden U derhalve sedert 27 Januari 1934 gedaald met 9437, bet aantal werkloozen met 8.744. vloot In Indl« reeds bezuinigd is. Dat was sedert 1930 al meer dan op de andere begrootlngs- hoofdstukken. De heer Vliegen heeft aan den minister van Justitie vragen gesteld over de uitzetting te Laren (NH.) van vreemdelingen van Duitsche nationaliteit. Hl) vraagt, of het overeen te brengen 11 met de Nederlandse!» opvatting van het asyl-recht dat in gevallen waarin dat recht buiten werking wordt gesteld, de niet toegelaten personen over de grens worden ge bracht van het land, waar ze zeker aan poli tieke vervolging zijn overgeleverd en of men de bedoelde personen niet in de gelegen haM gesteld heeft zelf het land aan te wijzen over welks grens ze uit het land zouden worden verwijderd. Woensdag heeft voor de rechtbank te Leeuwarden terecht gestaan de heer O. R-, 43 jaar, timmerman te Tljnje, lid van de Provin ciale Staten van Friesland en Ud van den ge meenteraad van Ooeterland. De heer R.. com munist, had in de raadszitting van 21 Decem- ber 1933 den burgemeester den heer J. Bleeker toegevoegd de woorden: .Lafaard, provocateur”, waardoor dese zich beleedlgd gevoelde. De president gelastte op verzoek van den Of ficier van Justitie, dat deze zaak met gesloten deuren behandeld zou worden. De elsch was twee maanden gevangenisstraf. Minlstec^van Sociale Zaken Is aan bestuurders van wasscherfjen en strijkinrichtingen in alle gemeenten dee Rijks vergunning verleend, dat gedurende de tijdvak ken van 3 tot en met 7 April 1934, van 7 tot en met 13 Mei 1934 en van 22 tot en met 28 Mei 1934 in hunne onderneming door de aldaar werkzame arbeiders in afwijking van bet bepaalde in de artikelen 23 en 24 der Arbeids wet 1919 arbeid wordt verricht als volgt: Op 8, 4, 8 en 6 April, op 7, 8. 0, 11. 33. 22. 34 en 25 Mei gedurende ten hoogste 9% uur per dag, en op Zaterdag 7 April, 13 Mei en 28 Mei ten hoogste 8 uren per dag. een en ander onder nadere voorwaarden» Het Nederlandse!» A-elftal heeft gisteren op het Sparta-veld met 93 gewonnen van de En gelse!» 3e klasse club Gillingham. De Haagsche politie heeft Woensdagmorgen een huiszoeking verricht in het Krlnghule der N.8.N. A P. (Nat.-Soc. Ned. Arbeiders Party, groep Heighten) aan de Amallastraat 11 en 12 te Den Haag Bezwarend meterissl is echter niet gevonden. Op last van het O. M. is gistermorgen by twee bloembollenkweekers een party vroege- tulpenbollen, welke zy zonder teeltvergunnlng op hun land geteeld hadden, In beslag ge nomen. De landeryen waren gelegen aan de Brouwersvaart en Houtvaartpad te Haarlem. Vroeg m den morgen, omstreeks half 9, ver scheen op bet land van beide kweekers de in spectie der bloembollensaneerlng, vergezeld van een aantal politieagenten en een nloeg werk- looze bloemlstknechts. Begrypeiykerwyze was er veel belangstelling van de zyde der omwo nende kweekers. De jongste berichten betreffende het tot stand komen van handelsovsreenkomsten tusschen Nederland eenerzyds. en België en Italië ander- zyds zyn betrekkelyk vaag. In bevoegde kringen wees men „Het Handels- blad” er op, dat men de verschillende onder handellngen, welken den laatsten tyd met on derscheidene landen werden gevoerd, moet be schouwen in het licht van de genomen oontin- genteeringsmaatregelen. Over het algemeen zyn de contingenten nog al laag gesteld. Op die basis worden gemeenlijk de onderhandellngen geopend, waarbij de desbetreffende landen groo tere contingenten toegewezen kunnen krygen, Indien zy daartegenover faciliteiten verleenen aan Nederlandse!» producten. In de berichten uit Brussel en Rome is spra ke van industrleele producten. Welke deze pro ducten in het algemeen zyn, kan men weten als men de verschillende contlngenteerlngsmaatre- gelen van Industrieproducten nagaat. Wat den specialen invoer van groenten in België betreft, in tegenstelling tot het handels- verdrag met Dultschland. waarin speciale groe pen worden genoemd, is dat met België niet het geval. Hetgeen ten deze is overeengekomen geldt in het algemeen voor alle groente; voor aard appelen is. zooals gemeld, een afzonderiyke regeling getroffen. - HVIZEN. Ml M. NCRV 8.00 Schrift, lezing en meditatie 8.15 Gramofoorunu- zlek 10.30 Morgendienst door de. D. Sik kel 11.00 Hobo-recltal door Joh. Mid dendorp Henk G. V. d. Berg, plano 13.00 Polltleberlcbten 13.15 Gramofoonmu- zlek 12.30 Ensemble V. d. Horst 3.00 Oramofoonmuzlek 2 30 Lezen van Chr, lectuur: De machten la het dorp” van J. A. VUecher 3.00 Bespeling van het •tudlo-orgel door 8. F. Viseer 3 45 Rust poos 4.00 Liederenrecital door wyilem Hesalnk. bM-barlton. A. d. vleugel mevr. C. Kempee—Koster 5 00 NCRV-kleln- orkest o. 1. v F v. d Hurk 8.30 „De Groententuln van den liefhebber" door A. J. Herwlg 7.00 Politieberichten 7.15 Ned. Chr. Persbureau 7.30 Llteralr-half- uurtje. A. L. v. Hulzen: .De tachtigen en de modernen" 8.00 Orgelspel door Jan Zwart 8.45 Bau Heslinga: „Nu eens.,.. geen jagerslatijn 9.15 Concert door de Konlnkl. Mannenzangver. Apollo o. 1. v. Fred. J. Roeake. Roaa Spier, harpaollate 10.45 Onmofbonmuzlek 11.30 Sluiting. HILVERSl M. 1875 M. VARA 8 00 Gramofoonmuzlek 10.15 Gramofoon- muzlek 1020 Vara-orkest o. 1. v. H de Groot 11.00 Gramofoonmuzlek 1120 Gramofoonmuzlek AVRO 13 00 Kovaca Lajoa en zyn orkest. Afgew. door gramo foonmuzlek 2 15 Gramofoonmuzlek 2.30 Mevr. Ida de Leeuwvan Reea: „liet verwerken van de jongensblouse van bet gratis Avro-knlppatroon” 3 00 Gramo foonmuzlek VARA 4.1* Gramofoonmu zlek 5.00 De Fllereflulten o. 1. v. J v. d. Horst Alb. de Booy. zang 545 Or gelspel door Joh. Jong 8.00 De Noten krakers o. 1. V Daaf Wins 8 30 Gramo foonmuzlek 8.45 Vara-orkeat o. 1. v. H. ds Groot 7.50 Oramofoonmuzlek 11.00 Muzikaal allerlei m. m. v. Cor Steyn, orgel. Jan Mulder, aaxofoon. J. Hagenaar, trompet. Eug Charmon. zang Jan Vogel, plano. Joop Carlqulst. hawallan-gultaar 12.00 Sluiting. r Men zal er nu de hand aan houden eerst en vooral da vastgeatelde contingenten uit te putten. In de Woensdagmiddag gehouden bespreking tusschen de maatpatroons en de vertegenwoor digers van de sam^nwerkende bonden In kleedingindustrie Is van werkgeverszyde nieuw voorstel gedaan ten aanzien van loonsverlaging nl. de uurloonen te verlagen met acht pCt. De vertegenwoordigen van de werk nemersbonden hebben den werkgevers meege deeld, dat zy dit voorstel aan hun leden sullen voorleggen, zonder nochtans de verplichting op zich te nemen dit voorstel te verdedigen. Ulteriyk Woensdag 7 Maart zullen de werk gever» met het standpunt van de werknemers bonden In kennis worden gesteld. Het bestuur van den Nederlandschen Kano Bond heeft thans in overleg met dc aangesloten vereenlgingen het volgende wedstrydprogram- ma vastgesteld voor het zomerseizoen 1934. Dit luidt als volgt: 18 Mei: 20 K M-tocht van De Uster; 19—33 Met: Kano-zellwedatryden W.V. Loosdrecht en Sauer-Moeeltocht Luxemburg; 27 Mei- Propa- ga-nda pagaal-wedstryden W.V, Hoorn en Ksno- zellwedatryden Braassemermeer der Z. en RV. Hollandla; 3 Juni: Amsterd. grachtentocht van de Amstelzwervera en zellwedstryden op de Westelnderplas van de Z en R.V. Nieuwe Meer; 9 en 10 Juni: Week-end bondstocht NEB.; 17 Juni: 50 K.M.-tocht Amstelzwervera; 34 Juni: Pagaai- en zellwedstryden van de AK.V. De Plassers om den Plassers beker; 1 Juli; Af- standstocht van De Watergeuren; 8 JuH: Na tionale kampioenschaps-pagaal wedstryden te Zaandam van De Geuzen, Quo Vadls Storm vogels en ZK.C.; 15 Juli; Landenwedstriid West-DultschlandNederland te Essen: 23 JuH: Bonds Leven-pagaalwedstryden te Amsterdam: 29 JuU: 10 KM Zaanraoe, lange afstand-kam- pioenschappen van De Stormvogels; 5—13 Aug.: Bondstocht in Nederland N.K.B 18—10 Aug.: Europeesche pagaai- en zellkamploenschapperf te Kopenhagen en IJlK.-congres: 38 Aug.: Blngelrace t« Haarlem van De Trekvogels; 9 Sept.: Zellwedstryden van De Plassers; 18 nJ*PMMJwedstryden te Den Haag ot Rotteroam. reparatie kruiser hier te woordde dat hy diens advies aan Minister Deckers zou doorgeven. En overigens zette de bewindsman nog eens uit een, hoeveel in den loop der jaren op leger en In 1933 ia bU rechteriyke uitspraak In byna 550 gevallen van straf, aan bestuurders vnn motorrytulgen opgelegd, ae straf van ontzeg ging van rybevoegdheid uitgesproken Dit is niet weinig. Op de uitgaven voor personeel voor 1933 Is een belangrijk tekort ontstaan, zooals zal biy- ken een eerlang in te dienen wetsontwerp tot wyziging dier begrooting. Na de afdoening der Indische tx^rootlng heeft de Kamer zich nog vereenlgd met de suppletoire begrooting van Buitenlandse!» Za ken ten behoeve van den aankoop van een nieuw gezantschapsgebouw te Londen. De communist Roestam Effendi heeft een Interpellatie aangevraagd over de maatregelen, door de Indische regeering getroffen tegen de Partal Naslonal Indonesia. BATAVIA. 38 Febr. (Aneta.) Aangeslen geen overleg met het Departement van Koloniën meer nooaig is, kon ten aanzien van het Her ziene Bezoldigingsbesluit voor Burgeriyke Landsdienaren de beslissing hedenmorgen wor den genomen, welke de invoering per 1 Apnl Sb*, uxiplueert. genprestatie van den hypotheekgever door dezen het geheel wordt tot zich genomen en den eor- spronkeiyken eigenaar a. h. w. het eeriyk ver worvene wordt afgenomen. Velen van deze tot wanhoop gedreven en wetteiyk weerlooze debiteuren, aldus de vra gensteller, voelen zich niet opgewassen tegen de reroutlneerde en soms meedoogenlooae zakenlieden en nemen steeds meer tot onge- wenschte practyken hun toevlucht om het laatste restje van hun bezit te redden. Meent de Minister niet, dat het gebiedend noodzakeiyk is met grooten spoed een betref fend toegezegd wetsontwerp In te dienen en te Z H Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft behandelen of, als dit niet mogeiyk is, voorloo- benoemd tot kapelaan in de parochie van O. PU een zeker executie-verbod in het leven te L. Vrouw v. Goeden Raad te Utrecht den wel- roepen, strekkende om den rechter gelegenheid eerw. pater Leo Drieman. te geven dadeiyke uitwinning te voorkom* Z-H Exc. de Blsschop van Haarlem heeft be- naar aanleiding van geldelyke modiykheden in noemd tot assistent in de parochie van oen H. verband met de ook toenmaai» beerschende Aqgustlnus te Amsterdam (W.) den weleerw. buitengewone omstandigheden? pater Maximus Harm. De hoogeerw. pater Provinciaal der Augustij nen heeft benoemd tot Superior der Missie in Bolivia den Zeereerw. pater Irenaeus Oteen. terwyi de weleerw. pater Matthias Wesselink in het voorjaar als Missionaris naar Bolivia sal vertrekken. HAMBI RG. 332 M. 10 50 Concert o. 1. v. Karl Becker 1.35 Gramofoonmuzlek. LANGENBEBG, 458 M. 1120 SllezlKh Fhllharmonle-orkest o 1. v Lindner 12 30 West-Dultech kamerorkest 130 idem 3 30 Orkest van den West-Dult- achen omroep o. 1 v. KUhn 7.30 Gra mofoonmuzlek 11.30 Gramofoonmuzlek. DAVENTRY. 1500 M. 13.20 Orgelre- cltal 13.50 B B C -dansorkeat o 1. v. Henry Hall 1.35 Northern Studlo-orkest o. 1. v. John Bridge 4.50 Metropole Hotel-orkest o. I. v Braillo Colombo 5 35 Dansmuziek o. 1. v. Henrl Hall 8.30 B.B.C.-orkeat o. 1. V. Lewis 11.15 Harry Roy en zyn band. PARUS (Elfel). 1448 M. 7.50 Concert o. 1. v. E. Flament 8A0 Vervolg concert. PARUS (Radio). 1796 M. 12.30 Ge wijde muziek 13.50 Krettly-orkest. MILAAN. 369 M. e 10 Gramofoonmu zlek 8.00 Idem 820 Symphonleoon- cert o. 1. v. Molinari. BRUSSEL, 484 M. 13.30 Gramofoon- VOOR NADERS BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS e»^De katholieke afgevaardigde mocht by de begrooting van Burgeriyke Openbare Werken een succesje boeken, doordat dr. COLIJN zich bereid verklaarde, een door hem by deze af deeling geopperd denkbeeld aan de Indische regeering in overweging te geven. Ir. Febei wil nameiyk het belang van de voortzetting der hoogst nuttige irrlgatlewerken comblneeren met het belang van een geregelde afdoening oer belastingschuld door In de daarvoor in aan merking komende streken de bevolking in de gelegenheid te stellen, haar belasting te be talen In den vorm van vrywllligen arbeid In bet belang der Irrigatie. De begrooting van de Departementen van Oorlog en Marine had niet veel om het lyf. De Minister liet slch In verband met het aan hangige rapport-Iden- burg niet over de plannen ten aanzien der Indische defensie uit. Den Katholieken afgevaardigde DE BILT, die pleidooi leverde voor ▼an .Bumatra" order gaf de vergadering te ontbinden. lande, ant- dr. Coiyn, Dinsdagavond omstreeks half zeven syn twee onbekende mannen de woning van de weduwe P. aan den Anna-Marlaweg te Eindhoven bin nengekomen en vroegen aan de weduwe of haar zoon thuis was. Toen zy daarop een ontkennend antwoord kregen, zelden zy tegen de Juffrouw: wy komen huiszoeking doen. j De 73-arige weduwe wilde daarop naar bulten gaan, wat haar door een der indrin gers werd belet. Deze greep haar vast en wierp haar op den grond, terwijl hy een das op haar mond drukte om haar het schreeuwen te Mletten. De andere persoon ging intusschen naar de voorkamer van de woning, terwyi belde per sonen even daarna samen door de achterdeur de woning verlieten. By onderzoek bleek, dat een kast, staande In bedoelde voorkamer, was opengebroken met een breekyser of beitel, terwyi daaruit sen klein bedrag aan geld werd vermist. De politie stelt een ernstig ondersoek naar de daders in.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2