MANDSJOEKWO KEIZERRIJK Droevig drama I Biliarttoumooi Laatste pogingen Roosevelt vraagt volmachten REGEERINGSCRISIS IN SPANJE Wat zal Gil Robles doen? België leidt Tegen de exportcrisis Gil Robles Financieele zorgen? Roosevelt voor wereld- nonagressiepact Noord zee viszcher ij in Februari Dr. E. W. Jongmans f Doodgevallen De strijd om Kasjgar Korte berichten Verruimen Aardbeving in Chili DE KWESTIE MANDSJOEKWO En het postverkeer VOETBAL Nederland—België ZIJN VROUW VERDRONKEN? Het Belgische elftal samengesteld De poatvluchten Loughran te Miami op panten geslagen Monetaire experimen ten in de Ver. Staten Om handelsver dragen met het buitenland af te sluiten Britsch Consulaat ernstig beschadigd STEUN AAN GARNALEN- V1SSCHERS AARDAPPELEN NAAR ENGELAND GROENTEN EN FRUIT NAAR DUITSCHLAND UIT HET MAATCONFECTIE- BEDRIJF SweeringZaman en De LeeuwMoons Camera behoudt zijn titel Drie overwinningen in successie voor Van Vliet. Series van 124 en 128 door Domme- ring gemaakt Over de schade nog niets bekend Ambtenaar te Wolvega heeft des nachts zyn vrouw levensge vaarlijk gewond en daarna zichzelf gedood ▼an het Noordzee kanaal Arbeidsvoorwaarden gelden tot 10 Maart De „Hertog Hendrik” Tripolis De avondpartijen Het plan zou bestaan tot bijeen- roeping van een 13-mogend- hedenconferentie inzake de bewapeningen Prjjzen-commisaie te Broek op Langendülc De rijksweg Amsterdam Haarlem Oud-directeur-geneesheer van „Dekkerswald” ZATERDAG 3 MAART 1934 WESTEALENDAG OP 4 MAART I i Vliet— punten in 21 beurten, hA 55, in- dat De invoer door Nederland O te 1 Wat den invoer van nieuwe aardappelen be treft, mededeellngen hieromtrent zyn aan de geïnteresseerde landen gedaan Heden ie in het 8t. Canlsius-ziekenhuls te Nijmegen overleden Dr. E. W Jongmans, oud- dlrecteur-geneesheer van het R K. sanatorium ..Dekkerswald" te Groesbeek by Nijmegen. tot lek De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft het Belgische elftal samengesteld voer den wed strijd tegen Nederland op Zondag 11 Maart in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Voor ongeveer 15.000 toeschouwers werd gis teravond te Miami (Florida) de wedstrijd ge houden om hot wereldkampioenschap zwaarge wicht tusschen Camera en Loughran. Na een hevig gevecht, dat over vijftien ronden liep, werd Loughran op punten geslagen. Naar Reuter meldt, hoopt men te Washington, dat de maatregelen, die Roosevelt in zijn bood schap aan het Congres aankondigde, zoo spoe dig mogelijk sullen worden goedgekeurd. De president, die reeds met verschillende sta ten. vooral van Z-Amerika, besprekingen voert, zou dan onverwijld onderhandelingen kunnen aanknoopen met de voornaamste exportlanden De Invoer van aardappelen uit Nederland ml de duizend ton niet te boven gaan en aan de andere landen is verzocht zich naar deze markt te regelen In het Huis van Bewaring te Leeuwarden is tngesloten de 37->rige P J. v. C. te Midsland op Terschelling, verdacht zijn vrouw van het leven te hebben beroofd, door haar in een sloot te duwen, aan de gevolgen waarvan zij is over leden. meldt de „Msb”. BÜ het afdeellngsonderaoek der Tweede Ka mer inzake het wetsontwerp tot uitvoering van art. 37 der landbouw-crlsiswet 1033 ten aanzien van het bepaalde In het K. B. van 2 Nov. 1033 werd deze maatregel, welke het verwerken van garnalen tot pluimveevoeder weder mogelijk aal maken, opdchself met Instemming begroet. Men lulchte bet toe, dat op dage wyze steun wordt De laatste partijen van den tweeden dag gin gen tusschen SweeringZaman en De Leeuw— Moons. De Leeuw en Moons speelden oen partij, dia in zooverre een verrassend karakter droeg, dat De Leeuw den sterken Belg buitengewoon goed party gaf. In de andere partij werd minder sriel ge speeld. Sweering was ei niet In en ook de Belg ton niet tot hooge series komen. Het resultaat was: Moons 400 punten in 18 beurten. h-S. 88. moyenne 25.— De Leeuw 332 punten In 18 beurten, ha. 88. moyenne 20.75. Sweering 400 punten In 30 beurten, ha. 1», moyenne 13.33. Zaman 377 punten in 30 beurten, ha. 82, moyenne 12.58. Na den tweeden wedstrijddag leidde België met 3507 punten tegen Nederland 3582 punten. Antwoordende op een vraag of hU van plan was de gewenachtheld te overwegen van een tydeiyk Invoerverbod voor bultenlandsche aard appelen. zelde staatssecretaris ElUott in het Engelsche Lagerhuis, dat er op het oogenbllk onderhandelingen gaande zijn over een beper king gedurende de eerste vier maanden van dit jaar van den Invoer van aardappelen uit het buitenland. Hoewel de beide tegenstanders in de eerste acht ronden nagenoeg tegen elkaar opgewaa- De West-Duitsche Radio-omroep houdt 4 Maart een WestfalendagIn de repor tage tal de „Porta Westfalica" niet onbesproken blijven In de maanden Maart-Aprll kunnen 8 mll- lloen gallons spiritualiën vanuit 81 verschillen de landen in de Vereenlgde Staten worden In gevoerd. Te Johnstown Pennsylvaniazijn Hy een ont ploffing In een steenkoolmijn vier man om het leven gekomen. Twee van hen werden onthoofd en een derde 50 meter weggeslingerd Gelijktijdig met een sterke daling van de tem peratuur komen uit de omgeving van St Etien nes berichten over «waren sneeuwval, welke hier en daar een hoogte heeft van 20 cM. Verschei dene dorpen zouden geïsoleerd zijn. De ..Rfjstvogel", op uitreis, is te Singapore geland. Berstens wordt nJ. overwogen, om eind Maart te Londen een dertien-mogendheden conferen tie betreffende do bewapening bijeen te roepen. Het voltallige Engelsche kabinet zal weldra beslissen of Engeland formeel het voorstel zal doen tot bUeenroeplng van een conferentie tua- schen Groot-Brittannlë, de V. 8.. Frankrijk. Dultachland, Rusland, Italië. Japan Polen, de kleine Entente. België a Spanje, als een laat ste poging, om op basis van de Engelsche en I tails ansche voorstellen tot een overeen knvnzt. te geraken. Tweeden» stelt president Roosevelt voor, dat de onderteekenaars van een op bedoelde con ferentie te sluiten bewapenlngs-conventle. de verplichting op zich nemen, om af te zien van het aenden van gewapende strijdkrachten over eikaars grenzen. verleend aan de kleine, arbeidzame groep der garnalenvlsschers. Echter werd opgemerkt dat aan deze steunverleenlng het bezwaar is ver bonden. dat zij uit het Landbouw-crisisfonds moet worden bekostigd, zonder dat daar eenlge bate voor dat fonds tegenover kan worden ge steld. Wordt die weg eenmaal Ingeslagen, dan kan men tot consequenties komen, waarvan de financieele gevolgen niet te overzien zt’n NEW DELHI, 2 Maart. (Reuter) In den strijd tusschen de Andljanis, Klrgiezen en Tungans is ook het Britsche consulaat in de oude stad Kasjgar in Chineesch-Turkestan aangevallen. De aanval werd afgeslagen, doch het gebouw werd tijdens de fusillade ernstig beschadigd. Vier Britsche onderdanen werden gewond, o.w. een arts. Een inlandsch bedoende werd gedood. De republiek Panama heeft haar agent te New York opdracht gegeven een cheque van 250.000 dollar van de Amerikaansche regeering te weigeren. Dit bedrag was verschuldigd uit hoofde van de Panama-kanaalzone-overeen komst van 1004 Men gelooft, dat Panama be taling op goudbaals zal eischen De leden van den Bond van Werkgevers In de Kleedlngindustrie maatconf ectiepatroom) hebben, naar de .Telegraaf” bericht, besloten de thans geldende arbeidsvoorwaarden nog to* 10 Maart te handhaven Dit besluit is een ge volg van de besprekingen, welke tusschen ver tegenwoordigers der werkgevers- en werk nemersorganisatie» gehouden zijn te ‘sGraven- hage onder leiding van den ryksbemlddelaar. prof. mr. Aalberse ben, dient te worden afgewacht. Volgens de laatste berichten, zou Lerroux opnieuw tot ka binetsformateur worden benoemd en dan trach ten een kabinet samen te stellen met behulp van de rechts-radicalen, de Catalaansche Liga en de Agragiërs en eventueel ook met de Acion Popular, Indien dit mogeiyk mocht blijken, maar zoover zijn we nog niet. ■w—e herhaalde malen uitgestelde kroning I 1 van Henrl Poe-njl tot keizer van Mand sjoekwo heeft thans met groot oud-Chl- neesch ceremonieel plaats gehad, en daardoor Is de macht van Japan over bet wederrechte lijk van China afhandig gemaakte Mandsjoe- rije luisterrijk bezegeld. Poe-nji, die uit een groote persoonlijke vereering voor de niet on- bedenkeijjke figuur van Hendrik VIII van Enge land, indertijd zelf den Europeeschen naam Henrl aannam, zal nu voortaan Kelzer Kang Teh heeten, hetgeen zooveel moet beteekenen sla „Rust en Deugd”. Een mooie naam voor een zoon des Hemels, maar die Poe-njl zich tot nog toe niet geheel waardig heeft getoond, want deze Westersch opgevoede Chinees moet een liefheb ber zijn van zeer aardache geneugten en de be ruchte ondeugden van Hendrik Vin beoefend hebben zonder diens politieke qualiteiten te be zitten. Politiek gezien, Is en blijft Poe-njl als keizer Kang Teh een strooman van Japan, zoo- als tUJ dat als president van de republiek Mand sjoekwo is geweest. Hij is nu met keizerlijken luister getooid om de vreemde vogels, die tegen den wil van Japan zouden «Allen neerstrijken op de rijke akkers van het oude Mandsjoerije, op eerbiedigen afstand te houden. Zijn bevoegd heden zijn op Westersche manier beperkt door een grondwet en op Japansche manier door den toezienden en beschermenden voogd van Tokio Hij is een keizer, „made and patented in Japan" alle beweringen over „spontane volksbewegin gen, waaruit de onafhankelijkheid van Mand sjoerije zou zijn voortgekomen* ten spijt. Keizer Kang Teh's volstrekte afhankelijkheid van Ja pan vormt juist de kracht van zijn positie. Wie aan hem of aan Mandsjoekwo raakt, raakt asm het „Land van de rijzende Zon” en loopt gevaar zjjn vingers leelijk te branden. In „samenwer king" met Japan zal de nieuwe heerscher van Mandsjoekwo, die nu al voor de derde maal tot keizer gekroond la, zooals hij ook al driemaal in het huwelijk is getreden, zich wijden aan de ontwikkeling van zijn land, een ontwikkeling, welke zoowel in economische als in strategische richting zich zal voltrekken overeenkomstig de be langen van bet machtige Nippon, dat nu in feite de oumiddeliyke grensbuur van Sovjet- Rusland is geworden op het Aziatische vaste land. Of bet aan het keizerrijk Mandsjoekwo zal gelukken de offlcieele erkenning van de in den Pacific belang hebbende vreemde mogend heden te verwerven, dient te worden afgewacht. Waar economische noodzaak en politiek oppor tunisme het doorgaans m de practyk winnen van de schoonste principes, boe nadrukkelijk deze ook mogen verkondigd zijn, staan de kan sen vot*- het keizerrijk Mandsjoekwo zeker niet slechter dan voor de nu ter ziele zijnde gelijk namige republiek. WASHINGTON. 2 Maart. In een boodschap aan het Congres elacht Roosevelt volmacht han- delsverdragen met het buitenland te sluiten en binnen bepaalde grenzen de beperkingen te wij zigen, welke thans bestaan voor den Invoer van bultenlandsche producten, teneinde op deze wijze den Amerikaanschen landbouw zekere voordeelen te verschaffen voor den uitvoer. LONDEN, 2 Maart. (V.D.). Alhier wordt ver nomen, dat de consultatieve commissie, die door den Volkenbond is Ingesteld om de kwestie van de betrekking tusschen Mandsjoekwo en de mogendheden te bestudeeren te Genève bijeen zal komen, zy zal een onderzoek instel len naar de wijze waarop de postverzending tusschen de mogendheden en Mandsjoekwo geregeld kan worden, zonder dat een erken ning van Mandsjoekwo geïmpliceerd ia. SANTIAGO, 2 Maart. (Reuter). In de stad Valdivia (Zuld-Chill) heeft een ernstige aard beving plaats gehad, die vier minuten duurde. Te Temuco werden eveneens aardschokken oe- speurd, die een minuut aanheilden. De verbin ding tusschen Santiago en Valdivia is gestag neerd. Over het aantal slachtoffers en de materleele schade is nog niets bekend. In het rapport der parlementaire enquête commissie over den verkoop van een oorlogs schip. waardoor de Est landache staat 88 000 pond sterling schade heeft geleden, wordt de uitle vering van den vroegeren minister van oorlog. Kerem, die thans parlementslid Is, aan de justi tie geëlscht De Estlandache gevolmachtigden van den verkoop zijn Identiek met degenen, die In 1028 het stoomschip .Talke" met wapens naar Vene zuela hebben gezonden. In de motiveering van dit voorstel zet Roo sevelt uiteen, dat de andere regeeringen op bet punt staan hun aandeel aan den wereldhandel terug te winnen doordat zy nieuwe handeisver- dragen sluiten volgens het principe der weder- kterlgheld. Indien men wil, dat de Vereenlgde Staten de positie in den wereldhandel behouden, welke hun toekomt, moet de Amerikaansche regeering in de gelegenheid worden gesteld voor deelen te behalen door snelle beslissingen, be rustend op een zorgvuldig bestudeerd program. Daarbij moet de regeering het buitenland over eenkomstige voordeelen toekennen by den in voer naar de Vereenlgde Staten van die pro ducten, welke kunnen worden beschouwd als een aanvulling der Amerikaansche productie. Roo sevelt wees er op. dat de achteruitgang van den Amerikaanschen uitvoer nog nimmer zoo groot is geweest als thans. De Amerikaansche uitvoer in 1933 heeft slechts 52 pCt. bedragen van de hoeveelheid van den uitvoer in 1929 en 32 pCt van de waarde van den uitvoer In 1929. Dit beteekent werkloosheid en crisis. Roosevelt voeg de hieraan toe, dat de onderbroken beweging van den handel slechts met de grootste moei lijkheden zou kunnen worden hersteld. Iedere natie moet in de gelegenheid worden gesteld de tarieven te wijzigen om plotselingen en em- stlgen schommelingen in den in- en uitvoer het hoofd te Meden. Men mag van zijn maatregel evenwel" geen snel resultaat verwachten. Het herstel van den handel hangt af van een ge leidelijke en verstandige ontwikkeling der plan nen. Men moet de bedoelingen der andere lan den zeer zorgvuldig bestudeeren en probeeren de Amerikaansche producten van de beste mark ten te verzekeren. De volmachten, welke Roo sevelt elscht, moeten zeer nauwkeurig overwo gen worden, opdat geen belangrijk Amerikaanse!) belang worde geschaad. Voor dezelfde voorstel len eischt Roosevelt ten slotte nog. dat zijn volmachten na drie jaren zullen expireeren, doch hij geeft uitdrukking aan de meening, dat een korter tijd voldoende zal zijn om zijn program voor den buitenlandschen handel uit te voeren. Om acht uur des avonds werden de wed strijden voortgezet met de partijen Dommerlng Baudart en Vsn Vliet tegen De Menninck. De belangstelling ging in hoofdzaak alt naar de eerste party. Dommerlng poedelde in zijn eerste beurt, waartegenover de Belg 0 plaatste. Toen kwam Dommerlng dadelijk low Hy toon de zich byzonder vast, bleek onmlddeliyk thuis te zyn, hield de bellen goed bijeen, waardoor de serie met veel klein spel snel steeg De 100 werd gepasseerd en hy strandde op 124 op een niet al te moeliyken stoot, welke haarfijn ge mist werd. In de 8ste beurt wederom een fraaie serie van Dommerlng. De 100 gingen op, doen toen kwamen de moeiiyke ballen. Hy kon ze niet meer by elkaar krijgen. Wel verbeterde hy jün eigen, tevens toumoolrecordserie van 124. maar op 128 klotsten de ballen. In 13 beurten was de 400 vol. Dommerlng 400 punten in 13 beurten, h.8. 127. moyenne 30.78. Baudart 241 punten in 12 beurten, h_a 88, moyenne 20.08. In de andere party kon Van Vliet er aan- vankeiyk niet Inkomen. Na 10 beurten bad hy er 70 tegen De Menninck 100 Met 57 in de 12e en 52 in de 15e beurt bad Van Vliet een kleinen voorsprong. Na 21 beurten had oe Bel gische derde klasser er 204 en Van Vliet 281. Met een slotserie van 110 had Van Vliet zich op fraaie wyze hersteld en won daarmede zyn derde party in sucreaaif. Van Vliet 400 in 22 beurten, h. a 110, moyen ne 18.18. De Menninck 204 punten In 21 beurten, h.a. 31, moyenne 0.71. WASHINGTON, 1 Maart. (ReuterMor- genthaó sprak heden in Be bankcommissie van het Representantenhuis den wensch uit. nog minstens gedurende de resteerende masmdsn van het belastingjaar de monetaire experimen ten voort te zetten. Naar „United Press” verneemt la de financi eele commissie van den Senaat van plan Roose velt’s verzoek, hem te machtigen wederkee- rlge handelsverdragen af te sluiten, in te wil ligen. Men verBacht. dat de president Vrydag een boodschap dienaangaande tot het Congres zal richten. De Letlandsche minister van buitenlanache zaken. Balnajs. ia gisteravond afgetreden. In een radio-rede had Salnajs onlangs stelling ge nomen tegen de sociaal-democraten Dr. Jongmans is in 1875 te Leiden geboren en was zes jaar geneesheer te Rhswyk. In 1012 werd hy benoemd tot directeur-geneesheer van .Dekkerawald”. welke gewichtige functie hy tot Mei 1028 bekleedde. In dat jaar werd hy be noemd tot dlstrlctsarts van het distrlctaconsul- tatiebureau voor t.bc.-bestrydlng te Alkmaar. De laatste jaren waa hy lydende. Meer dan twintig jaar is hy secretaris-penningmeester geweest van de Nederlandsche vereenlgtng van t.b.c.-artsen De begrafenis zal Maandag op de Heilig Landstichting plaats hebben. n Spanje, waar de monarchie door een re publiek vervangen werd, maken vooral de rooden, die door hun wanbeheer de meer derheid des volks tegen zich in bet harnas joegen, zich bezorgd over* het lot dier repu bliek. Kort nadat de Cortesverklezlngen hun een zware nederlaag toebrachten, hebben de Unluche partyen zich aaneengesloten tot een eenheidsfront, omdat, zooals zy beweerden, de Invloed van rechts op de regeertng-Lerroux zoo sterk was, dat voor het behoud van den republlkelnscben staatsvorm gevreesd dient te worden. Deze bewering Is echter een bewuste misleiding met demogaglsche bedoelingen. De republikeinache staatsvorm verkeert op het oogenbllk in Spanje niet in gevaar. Met uit zondering van de uitgesproken monarchisten verlangen de rechter partyen in het algemeen tn bet geheel niet naar een herstel der mo narchie. Hun atryd gaat uitsluitend tegen de heilloos gebleken practyken van de rooden. die de republiek misbruikten voor hun partybelan gen en hun particuliere pecuniaire en politie ke ambities. De stembusnederlaag der socialis ten was een openiyk dësavouement van hun regeermethoden. niet van de republiek als zoo danig. De socialisten brengen nu alleen het voortbestaan van de republiek in bet geding, omdat zy wel weten, dat zy met andere mo tieven weinig sympathie kunnen winnen. In- tuaachen Is hun nederlaag evenmin volkomen geweest als de overwinning, welke rechte wist te behalen. De radicale party en haar leider Lerroux profiteerden daarvan. Zy nam de re- geeringstaak op zich, voorwaardeiyk gesteund door de zich nog niet machtig genoeg voelen de rechteche partyen. met name de Agrariërs en de Acion Popular, en heftig bestreden door de socialisten en alles wat links van dezen staat, alsmede door de monarchisten. De po sitie van bet kabinet-Lerroux was niet sterk en werd met den dag zwakker. De linksche groepen voerden een gezameniyke actie, welke in hevigheid toenam naarmate Lerroux meer bereid bleek aan de wenschen van rechte om de grootste onrechtvaardigheden van het socialistisch régime te oorrigeeren toe te geven, terwyi vooral de Acion Popular van OU Robles steeds ontevredener wero over de haars inziens te kortechletende meegaandheid der radicale regeering. Lerroux' regeering zat tusschen twee felle vuren en haar dagen waren geteld, toen In de radicale party een steeds scherper wordende verdeeldheid tot ulUng kwam en OU Robles van syn party de mach tiging ontving om het vertrouwen in de regee ring op te zeggen op het oogenbllk. dat hem dit goed dunkte. Lerroux hoopte de situatie voor zich te kunnen redden door eenlge wysiglngen in syn kabtnet aan te brengen, maar daarvan wilde president Zamora niets weten. Toen bleef item geen keus meer over en soo verkeert Span je weer eens in een regeeringsertsis. Near ver luidt, moet het Vaticaan nog kort geleden de katholieken aangespoord hebben het wettige Sesag en den wettigen staatsvorm onvoorwaar- deiyk te eerbiedigen Welken invloed deze aan sporing op OU Robles, die de republiek nimmer LONDEN. 2 Maart Naar United Press ex clusief verneemt, doen zich twee belangrijke feiten voor nu lord Eden is teruggekeerd van zyn ontwapenlngs-bespreklngen met Hitler, Mussolini en Doumergue. Te IJmulden werd bericht ontvangen. de heer J. wyker stuurman aan boord van het M.S. „Tajandoen” in het ruim is gevallen, waarna de dood onmlddeliyk intrad. Het schip lag te Makassar in lossing, toen het ongeval plaats had. sen waren, ging het initiatief daarna spoedig geheel over aan Camera. Camera won den wed- stryd, die over vyftien ronden ging, dan ook zeker op punten. De beslissing van den scheidsrechter Leo Shea en de beide jury-leden was eensgezind. Het publiek juichte Camera na syn over winning harteiyk toe, nadat syn ontvangst by den aanvang van den wedstryd niet zoo en thousiast was geweest als van den Amerikaan Loughran. Toen de ambtenaar ter secretarie te West- Stellingwerf, gemeente Wolvega, de heer J. N„ Donderdagmorgen niet op den gewonen tyd ten gemeentehulze verscheen, gingen eenlge ambte naren naar syn woning. om te informeeren waar hy bleef. Zy vonden de woning gesloten en kregen op herhaald kloppen geen antwoord. Onraad vermoedend, hebben ze zich door klimming toegang tot het huls verschaft. Binnen gekomen deden zy een vreeselyke ontdekking. De heer N. lag. met een browning naast hem, dood in bed. Zyn echtgenoot» lag zwaar gewond door een schot in het hoofd naast hem. De vrouw, die nog leefde, is naar bet zieken huis overgebracht Haar toestand is hoogst ern stig. De politie werd gewaarschuwd. Het parket verscheen spoedig ter plaatse. Uit het voorloopig onderzoek is komen vast te staan dat de vermoedeiyke oorzaak van dit drama moet worden gezocht in het feit, dat N. in fl- nancieele moeUykheden was geraakt. Dit heeft hem vermoedeiyk tot de vreeselyke daad ge bracht. door eerste zyn echtgenoot» van het leven te willen berooven, terwyi hy daarna de hand aan zichzelf heeft geslagen. De toestand van de vrouw is hoogst ernstig. De omzet aan den ryksvlschafslag te IJmul den bedroeg over de maand Februari 590.315.25 tegen f 337.340.21 over dezelfde maand van het vorige jaar. Biykens by bet departement van Defensie ontvangen bericht. Is Hr Ms. ..Hertog Hendrik" op syn oefeningsreis Donderdag te Tripolis aangekomen. By een gasontploffing te Saarbrücken stortte een vloer in en werd een persoon ern stig gewond. Twee personen werden verschei dene meters de lucht in geslingerd Het onge luk geschiedde tydens een verhuizing. De oude bewoner hao de gasleiding niet volgens de voorschriften achtergelaten. Donderdagmorgen heeft.de DuMscbe prijzen- oommlssle inzake groenten en Writ! t pen bezoek gebracht aast de veiling te BK* oA Langen- dyk. Onder leiding van den héér "Alstar zyn besprekingen gehouden over de nadere vast- Mlg der pryzen en het uit te voeren con- ent over de maand Maart, welke bespreking egn algemeene overeenstemming heeft ge- s Naar aanleiding t4n verschillende adressen, welke de AK.W.B. en de K.N.A.C. aan den Minister var* Waterstaat hebben gericht om n het belang van een vlot en veilig wegverkeer de bestrating op het zeer belangryke en drukxe weggldeelte SloterdykHalfweg van den Ryks- weg Amsterdam —Haarlem te doen vervangen door een gesloten wegdek ontvingen die ver- eenlgingen thans van den Minister bericht, dat het vervangen van de kei- en kllnkerbestrating van dezen weg door een gesloten wegdek, waar toe het verplaatsen van de boomen is vooraf gegaan. zal worden aanbesteed op 9 Maart «J Burggraaf Lascelles, de 11-jarige oudste zoon van prinses Mary van Engeland en graal Harewood, een kleinzoon van koning George heeft een operatie ondergaan voor een abces aan den nals. Men rekent op een volledig her stel De ploeg ziet er als volgt uit: Doel: Van de Waayer (Union 8t. OUloiae). Achter: Pappaert (Union 84. OtlMee), Sael- Unckx (Union 8t. GUlotee). Midden: Van Ingeihem (Daring Club. Btua sel). Welkenhulzen (Union 84. OUtatee). Bour- geoto (F. O. Mechelen) Voos: Versyp (F. O. Brugge). Brichan4 (Standard), Capelle (Standard). V. d. Eynde (Union 8t OiUota), SMys (O. 8 Brugge). Reserves syn: Bathiou (Daring OMb. Brus sel). Hamers (F. O. Mechelen). Heltetnane (F. O. Mechelen), Putmans (Union Hutotee). Achter dit voorstel steekt, naar United Press van offlcieele zyde verneemt, het plan van Roosevelt voor een nonagresslepect. geldend voor de geheele wereld. De zegman van United Press verklaarde, dat volgens de overtuiging van Roosevelt het van belang Is, om. naast het beperken of af schaffen van groote offen sieve wapenen, er voor te zorgen, dat de over- biyvende bewapeningen neft worden aangewend voor het binnenvallen van arngrenzende ge bieden. De terugkeer van den Amerikaanschen ont- wapeningsdeskundlge Norman Davis in Europa draagt geen officieel karakter en staat In ver band met de afwikkeling van de Kreugeraan- gelegenheden. Aan de United Press verklaarde hy: Ofschoon myn reis particuliere zaken geldt, heb ik Roosevelt gezegd, dat ik de ontwape- nlngskwestle steeds als primair beschouw en ik ter beschikking van de regeering biyf, telkens wanneer myn diensten worden verlangd. (United Prees). In de Joegoslavische Bkoepsjina werd de minister van Verkeerswezen. Rsuüwojewitej. er door syn voorganger van beschuldigd, den staat te hebben benadeeld door aan twee Franache firma's den aanleg van spoorwegen te gunnen. Des» werkzaamheden zouden in Joegoslavië voor ongeveer 1 milliard dinar minder kunnen worden uitgevoerd. Het aftreden van den minister werd geëlacht Vrydagmlddag werd het biljarttoumooi Ne- derland-België in café-restaurant „Zur Guten Quelle" te Amsterdam voortgezet. Begonnen werd met de party van Zaman. Van Vliet 400 punten in 21 beurten, ha. 108. gemiddelde 19.04. Zaman 193 gemiddelde 9.19. De beide laatste mlddagpartyen boden weinig belangstelling, al verloor De Leeuw nog bijna van De Menninck, die slechts 250 behoefde te hebben tegen den Amsterdammer 400. In 24 beurten maakte de laatste de party uit. terwyi de Belg op 242 bleef staan. De resultaten waren: De Leeuw 400 punten in 24 beurten, b s. 81, moyenne 18.88. De Menninck 242 punten in 23 beurten, h.8. 45, moyenne 1052. De Doncker 400 punten in 30 beurten, h. s. 88. moyenne 12.33. Damman 191 punten in 30 beurten, h.s. 28, moyenne 8 58 De hoofdingenieur-directeur van den Ryks- waterstaat te Haarlem heeft Vrydag aanbesteed het verruimen van het Noordzeekanaal tus- schen de kllometerpaien 5.800 en 9.700. De bybehoorende werken beboeren tot de werken voor het Noordzeekanaal volgens de wet van 2 Januari 1917. Hoogste inschryfster was de N. V. „My Ne derland” te Bussum voor f 793.000. Do laagste inschryfster was de N. V. Aannemersbedrijf voorh Firma T. den Breejen van den Bout te Berg en Dal voor f 484.000. (usuaa/s

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 9