Uit Alkmaar DINSDAG 6 MAART 1934 Nadere bijzonderheden ANDIJK «—o HOORN ASSENDELFT Strooperaactie en konynenleed WEESPERKARSPEL NIBBIXWOUD NIEUWE NIEDORP ANNA-PAULOWNA HEER-HUGOWAARD WORMER WESTWOUD HEEMSKERK OBDAM BERKHOUT LANGEND IJK BLOKKER Plantenziektenkundige Dienst SCHAGEN Da uitslagen van zenuwachtige examinant De VENHUIZEN Dreigende piepert-bevriexing WEESP AVENHORN WARMENHUIZEN ZWAAGDIJK Het oog wil ook wat hebben ZEVENHOVEN BROEK OP LANGEND1JK CASTRICUM HOOGWOUD BURGERLIJKE STAND NOORDEN De nachtveiligheidedienaai protesteerde KANTONGERECHT ALKMAAR V erkeersetrubbeling op de Laat WETTELIJKE TEELTREGELING VOOR DEN TUINBOUW HET AMSTERDAMSCHE ROOMSCH- KATHOLIEK BEGRAFENISFONDS o. toes. v. Z. H. Exe. den Biaschop v. Haarlem Bestuurd door Mr A. H. J. VAN DEN BIE- 8EN, B. BROM. Dr. F. I. M. BONKE. Com missarissen. J. EMMERIK, H. KOK, J. DE JONG, AUG. HENRIKS, A. SCHRIJVER, Overlieden. WESTÉR-BLOKKER Suzanna Maria Antonia Bibo, 63 jaar. k I1 en I l HUI8VLIJTTENTOONSTELLING 3. mej. vastgesteld is de voorzitter de vergadering. i Raad De raad dezer gemeente vergadert Donderdagmiddag om 3 uur 's middags. i i Bond voor Groote Gezinnen. De jaarver gadering van dezen bond zal worden gehouden op as. Donderdag des avonds te half acht, in het lokaal van den heer J. Dekker Czn. Het wordt Vechtende paarden Twee paarden van den heer P. v. D., geraakten zóó met elkaar slaags, dat het een duel werd op leven en dood, t Ge volg was dat een der dieren moest worden af gemaakt. Kernschapen Ten bate van de parochie van den H Martinus werden Maandagmorgen 49 schapen verkocht. De gemiddelde opbrengst was plm. 15 per schaap. Werkzoekenden Alhier zijn 17 werkzoeken den Ingeschreven. EleetrielteltsbedrUf Aan het gemeentebe stuur Is medegedeeld, dat het stroomleverlngs- contract met het P. E. N., dat op 30 Januari 1935 eindigt, niet zal worden verlengd. stand zooals deze hier thans te, treft men ner gens aan. Het te de bedoeling om dit kantoor tegen het veilinggebouw asm te plaatsen. De kosten voor dit werk zullen bedragen plm. 1400 tot 1500 gulden. Een voorstel om voor augurken een marktgeld te heffen van 5 wordt aangenomen. Gemeenteraad Tot leden van de stembu reaux voor verkiezingen voor de Tweede Kamer, de Prov Staten en den Raad werden In stem district I benoemd de heeren D. Wit en J. Bak ker; district n de heeren D. Boots. G. Buis man en mevrouw Koster. In het hoofdstembu reau de heeren A. Renooy, W. Barmentloo. J. Bakker en D. Wit. Ten behoeve van de bloemententoonstelling teHeemstede werd 10 beschikbaar gesteld. Eervol ontslag wegens overtolligheid werd ver leend aan de onderwijzeres mej. C. List. Besloten werd de z.g. babybrandspuit gedu rende de wintermaanden te plaatsen in een verwarmd lokaal der zuivelfabriek tegen een „Fascisme en WU” Alle Katholieken boven de 18 Jaar worden Woensdag 7 Maart des avonds om 720 uur (precies) in het RK Vereenlgings- gebouw verwacht. Als spreker zal dien avond optreden de heer A. J M. Angenent. die spreken zal over het on derwerp: „Fascisme en Wij”. Het stellen van vragen betreffende het onder werp is toegestaan. Sportuitslagen BEW IPurmerend I 16; KGB n—BEW II 4—2; W.-Friezen II—BEW ni 3—3. De opvoering van de revue zal waarschijnlijk eenlge weken worden uitgesteld. Aan bloedvergiftiging overleden De heer O. M., die vorige week by een duizeligheid, door de tuiten van een druivenkas te gevallen, te ten gevolge van bloedvergiftiging overleden. Weekagenda Dinsdagavond, De Graal. Woensdag (na het Lof) R.K. Gemengd Koor Donderdag, 7 uur, (in de kerk) Par. Zangkoor. Vrijdagavond, De Graal. Zaterdag, Jonge Wacht. GEBOREN: Willem Antonlus, x. van Gerar dus Ranzijn en Maria Smit. Francises Mar- garetha, d. van Oornells Haakman en Maria Sochatzy. Adrianus Theodorua, s. van Jo hannes Berger en Agatha Rood. Johannes De Purmerender koopman Plet F. reed met zijn fordje te Alkmaar op de Laat, en verblind, zoo selde hij, door een tegenligger, bestormde hij den bestelwagen van den heer Mechieteen, bode op Amsterdam. Er kwam nog zoo*n beetje deining tusschen de heeren en de heer F. ver dween eensklaps, zonder de schade te hebben geregeld. Thans eegen de heeren elkander in gezondheid weer en werd den drukdoend» Purmerender opgelegd 10 gulden boete et 10 „Sehettevaer" Schlppersvereenlglng KK. V. V „Woudla” Zondag zijn: Ris Rsgofilm Donderdag 8 Maart wordt in het Vereenigtngsgebouw de schitterende klank- film uit Flores ,JUa Rago" vertoond met toe lichting van Pater Buis uit Medemblik. G. van Rijn. 3e genaar, prijs. Ultkjjken Dat uitkijken de boodschap 13, werd de vrouw van den winkelier O. alhier ge waar. Zij bemerkte dat een binnengekomen jongmensch van pl.m. 14 jaar een greep in de etalage deed en een pakje sigaretten in zijn zak stopte. De jeugdige dief maakte zich na gedwongen overgave van het pakje Ijlings uit de voeten. Crisls-comlté Het Crisls-comlté besloot voortaan eenmaal per maand met de bus te collecteeren. Voetbal Victoria I speelde op eigen ter rein voor de na-competltie tegen V. V. O. I Oudorp. In een meer spannenden dan fraalen wedstrijd wisten de oudorpers tenslotte met 33 te zegevieren over het met eenlge jeugdi ge invallers spelende Vlctoria-elftal Half-time was de stand 10 voor V.V.O. welken Victoria na de rust wist te veranderen in een 31- voorsprong. waarna de V.V.O.ers er nog een schepje opdeden en met een tweetal goals voor de overwinning zorgden. De weddenkortlng Inzake de wedden- kortlng voor 1934 van burgemeester, secretaris, ambtenaar van den Burgerlijken Stand en de wethouders, deelen Gedeputeerde Staten mede, dat het in hun voornemen ligt de korting 1933 voorloopig te contlnueeren in afwachting van een nadere definitieve regeling. R. K. V. V. Victoria Woensdag 7 Maart zal deze vereeniging des avonds 8 uur een alg. vergadering houden In het clublokaal. In ver band met de te houden besprekingen over de ontbinding der vereeniging is aller opkomst dringend gewenscht. Kosteiooze inenting B. en W. maken be kend. dat Woensdag 14 Maart, des namiddags 2 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kosteiooze inenting of hertnenting van hen. die zich daartoe by den Gemeente geneesheer dr. 8. Wartena te Weesp aanmelden. Kantoor: H. KOK, Roelof Hartotrsat 34 TeL 39398 Drieling geboren Dezer dagen werd in het gezin van C. Rood, wonende aan den Draal, alhier, een drieling geboren, zynde twee meisjes en een jongen. Een van de kinderen is kort na de geboorte overleden. De moeder, die reeds een tameiyk groot ge zin heeft, verkeert in goede gezondheid. R. K. Volksbond De R K. Volksbond hield zyn jaarvergadering In de 8t. Franclscuszaal Het ledental was met 8 gedaald. De inkomsten R. K. Tooneelvereeniging De jaarvergade ring van de R K. Gem. Tooneelvereeniging ,J3t. Mlchaël” werd gehouden in het „Gouden Hoofd”. Het finandeele verslag toonde een nadeeiig saldo. In de vacature mej. Blazo werd voor zien door de benoeming van den heer C. Jong. Betreffende de benoeming van een regisseur waren candidaten de heeren C. Karsten en M. Koning Deze laatste werd herkosen. Het voorstel-C. Obdam tot wyziging van de contributie vond geen by val en bleef deze on- Na rust hetzelfde spel. Stormvogels krijgt meer zin. doch St. George Is gecompleteerd en sterker gewordon. Een kopbal tegen den paai van St. George-voorman heeft geen succes. By het einde van de laatste thulscompetltle probeeren de vogels toch nog een doelpunt te maken. Dit wordt onverwachts ingekogeld. Even later nog een ofside-bal. Vogels winnen alzoo met 10. Stormvogels Jun. aMeeuwen Jun. a Jeugdige oplichters Drie jongens vroegen dezer dagen by den bakker W. M. een blik koek, voorgevende dit te halen voor een winkelier ter plaats. By een groentenhandelaar werd een flesch ranja ontvangen voor den zelfden winke lier. De opgave was echter gefantaseerd. Een der jongens werd betrapt op het erf van den winkelier J. de R„ waar hy de flesch ranja onder een vuilnishoop had verstopt. By ontdek king ging hy aan den haal. Het drietal bleek afkomstig uit Uitgeest. Bloembollententoonstelling De voorjaars tentoonstelling van de Floralia-ver. „Nieuw Le ven” te Westwoud-Bultenwyzend is met totaal 300 Inzendingen goed geslaagd. De kwaliteit was volgens de jury uitstekend te noemen. De prijzen werden behaald voor afd groepen Hyacinten en Tulpen: le pr. D. Sluis; 3e pr. D. Davidson. Witte Hyacinten: le pr. V. Bloem; 2e pr. D. Siedsma. Tulpen Vermilloen Brillant: le pr. N. de Haas; 3e pr. Wed. Paarlberg. Afd. kinderen Tulpen: Copland le pr. R. Sle penda; 2e pr. P. Kuypers. Bartlgon: le pr. F. Jonker; 3e pr. G. Jonker. Kinderen Hyacinten: le en 3e pr. D. Siedsma. Crocus le pr. D. Siedsma. Narcis le pr. D. Siedsma. Losse Tulpen: le pr. D. Siedsma. Losse Hyacinten: le pr. O. Davidson; 3e pr. D. Da vidson. Een alleraardigste ongedame, wier exotisch ulteriyh zeer zeker de opgaaf bevestigde dat zy op Java was geboren, mej. Jeanne A_. wonende te Bloemendaal, had met baar Graham Page onlangs op den Ryksstraatweg onder Castricum een leeiyke ontmoeting, zy dacht nog tydlg een voorgaand rytulg te passeeren, doch zag eensklaps in de verte een tegenligger, waarop zy remde en terug wilde keeren naar rechts, doch haar auto slipte door de gladheid van den weg, zy verloor de macht over het stuur en haar wagen Hep met kracht aan tegen den auto van den heer A. Peters, 'n rywiel- handelaar uit Alkmaar, die met een kalm vaartje was genaderd. De wagen van den heer P. beliep wel 300 schade, die de verzekering tot pyniyke verbazing van de jonge dame neg niet had geregeld. Met genoegen werd geluisterd raar het prettige verweer van de goed van den tongriem geeneden „verdachte", die door haar verfynd ulteriyk meer de attentie trok dan een bemodderd zandrydar. Het jonge meisje, door den ambtenaar complimenteus genoemd een cordate dame, werd opgelegd 1» boete at V dagen, wat blliyk kan genoemd worden. Stormvogels I—St. George I St. George verachynt met 9 man. Stormvogels trapt af. Vlug gaat de bal van backs tot backs; verdér komen de voorhoeden niet. Zoodoende is het voor de rust een eentonige strfjd. Voor de rust krygt George een penalty te nemen. Klaver stopt verdlensteiyk. Stormvogels krijgt ook nog een schitterende kans, doch keeper brengt red- geen overbodige luxe zal biyken te rijn. De toe- ding. De revue Met de Instudeering van de Jubileum-revue. by gelegenheid van het zilveren feest van het klooster ..Bethlehem" is men zoo ver gevorderd, dat aa. Donderdagaond 7 uur in „Het Gouden Hoofd" een groote ensemble- repetltie zal worden gehouden, waarby alle medewerkenden, ook de Jonge Wacht, aanwezig moeten zyn. Elisabeth en Greta (tweeling), d. M. Beets, wonende te Westwoud. Overleden: Nicolaas de Haan. 81 J„ weduw naar van G. van Duuren, Achterom 3. OndertrouwdCornells H. Schotten Johanna C. van der Kuyp. Izaak Th. de Weger en Jansje Mooy. R.K.W.S.V. De uitslagen van Zondag lui den: Zeevogels I—W8V I 7—1; W8V II—Pur merend II 5—1; BVA III—WSV ni 4—0; GVO a—W8V a 1—3; VVZ a—WSV b 5—3; WSV c —WSV d 4—0. Sportnieuws. Zondag werd op bet terrein van Z. A. P. een spannende wedstrijd gespeeld tusschen Z. A..P. I en R. C B. van Breezand. Door zon en krachtigen wind kregen we voor en na de rust nogal ongeiyk spel te zien. ZAF. I moest het voor de rust bekoopen met 10. Na de rust werd krachtig spel gegeven. Een penalty door v. d. Hoek genomen ging j> t net. Kort voor X einde werd een strafschot geno men door Fl. Alkemade; die werd er eveneens goed ingeschoten. Daarna kwam geen veran dering in den stand, zoodat Z. A. P. I onder protest van Breezand tegen het laatste doel punt den wedstrijd wem met 31. Filmavond Alhier had de vertoonlng plaats van de Ria Rago-Pllm. In het Vereenl- glngsgebouw. De zaal was tot in alle hoeken gevuld, nog nooit was zy zoo vol geweest. Het publiek volgde met groote aandacht deze film en frater Buis zal zeker etvreden van deze plaats weg zyn gegaan. Naar wij reeds meldden, zal dezer dagen In het Staatsblad een Konlnkiyk Besluit worden afgekondigd tot toepassing van artikel 9 der Landbouw-Crisiswet 1933 op fruit, warmoeze- riigewassen en vroege aardappelen. Krachtens dat besluit zal het uitoefenen van tuinbouw, waaronder zyn begrepen fruit, warmoezeryge- wassen en vroege aardappelen, slechts zyn toe gestaan aan hen, die als beoefenaars van tuin bouw zyn aangesloten by de Nederlandsche Groente^- en Fruitcentrale, gevestigd te 'sGra- venhage. Laan Copes van Cattenburgh 63, te lefoon 117503. Interlocaal P. P. L Ten aanzien van het telen van sla of spinazie in drulvenkassen zal dat Konlnkiyk Besluit be palen, dat deze teelt verboden is in druivenkas- sen, welke ouder zyn dan zes jaar. Het tien van sla onder glas zal slechts zyn toegestaan tot een door den voornoemden Mi nister te bepalen aantal kroppen per door hem daarby te noemen eenheid en, voor wat be treft sla onder platglas, voor elk raam (één- ruiter) éénmaal per kalenderjaar. Dat aantal kroppen en die eenheid kunnen alk verschil lend worden gesteld voor de verschillende teelt- wyzen van sla. Ten gevolge van deze bepalin gen zal onder platglas (éénruiters) geen groo- ter aantal dan 20 kroppen sla per raam mo gen worden geteeld, terwyi In de kassen en warenhuizen de plantafstand van sla met dit getal In overeenstemming moet zyn. De teelt van sla In'peenrijen zal zyn toegestaan tot een aantal van 15 stuks onder één raam, zonder teelt van bloemkool; van 12 stuks onder één raam met teelt van bloemkool en van 9 stuks onder één raam met teelt van bloemkool In enkele ryen. Het aantal kroppen sla In met broeimest verwarmde rijen zal worden be paald op 24 stuks voor den voorkant en 20 stuks voor den achterkant op de zg. dubbele rijen. Het telen van gewassen van den tuinbouw, met uitzondering van sla onder glas en plt- of steenvruchten, aardbeien, frambozen en vroege aardappelen vallen dus wél onder dit gedeelte der teeltregellAg zal slechts zyn toegestaan tot een door voornoemden Minister te bepalen percentage van de gezamenlyk In het jaar 1S33 met die gewassen beteelde op pervlakte rronds. Dat percentage zal verschil lend worden gesteld os. naar gelang van de gezamenlyke in het jaar 1933 voor het uitoefe nen van land- en tuinbouw per bedrijf benutte oppervlakte gronds. De teeltbeperklng van tuin- bouwgewassen wordt dus verkregen door een Inperking van de oppervlakte van het bedryf, die met tuinbouwgewassen is beteeld. Veiling kerkschapen Maandagmorgen wer den op het erf van den heer C. Gaal de kerkschapen geveild. Aangeboden werden 87 dieren welke te zamen opbrachten de som van 966.Er was veel belangstelling. Verbetering In ons bericht, dat de heer C. Kok veertig jaar in dienst is by de Vereenlgde Bllkfabrieken te Krommenie, Is een fout ge slopen. Niet Dinsdag 27 Februari, maar Dins dag 37 Maart zal dit jubileum worden herdacht. bedroegen 335.94. de uitgaven 388.60, wat een batig saldo opleverde van 47.43. Het fonds .Hulp In Nood” wees met Inbe grip van het saldo over 1932 een totale ont vangst aan van f 98.06. Aan levensmiddelen en brandstof was uitgekeerd 65.94, zoodat op 31 December nog aanwezig was f 33.12. Ingelegd was by het agentschap van de Cen trale Volksbank f 1062.48, doch teruggenomen f 1347.55. Aan de beurt van aftreding waren de be stuursleden R. Knaap, J. Baas en J. de Jong, die allen opnieuw het vertrouwen kregen. We gens bedanken van Th. Pieterze werd In deze vacature voorzien door de benoeming van C. de Ryk. De jeugdige werklooeen, die naar een werk kamp willen van het R. K. Werkliedenverbond, kunnen zich hiervoor by het bestuur asmmelden. ..Hulp in Nood” bracht 123 op. JabUenm Op den eersten April as. hoopt mej. C. Bakker den dag te herdenken, waarop zy 25 jaar geleden tot onderwyzeres aan de RK. Par. School benoemd werd. Gedurende al dien tyd heeft zy zich doen kennen als een leerkracht, die vol toewydlng met groote plichtsbetrachting haar taak ver vulde. Het ligt in het voornemen dit feit niet onopgemerkt te laten voorby gaan. Zaterdag vergaderde „Schuttevaer”. Uit Het leven van X duinkonyn heeft zelfs dich ter Poot niet tot lofzangen kunnen Inspireeren. Jachtopzieners, amusetnentajagers, stroopers «i honden zitten hen voortdurend achter de vod den met geweren, knuppels, strikken en klem men en geen enkel lid van dit vervolgde ras te één moment verzekerd zyn leven niet op de gruweiykste wyze beëindigd te zien. Wat die stumpers hebben te verduren, bewe- aen alweer diverse stroopers. heden gerequi- reerd. welke heeren zoowel In Egmonder als Castricummer duinen met honden en lampen hadden geopereerd. Allereerst kwam Jaap G een groote Egmon der, die zyn honden niet had teruggeroepen, en 20 boete of 10 dagen had moeten opknap pen. Hy was In verzet gekomen, In de hoop dat de kantonrechter zou zeggen: Nou Jaap, we zullen er ditmaal de pen maar doorhalen, maar Biets van dat al. Het bleef 20 plek of 10 da gen zonder pardon. Onze vriend Jan D., de kneut, die nog een kleinigheid heeft te bedisselen met de meerv. strafkamer, omdat hy op een veldwachter, al thans op diens hond heeft geschoten met een te Hilversum gekochten proppenschieter, was ook weer met den modernen lichtbaak in duin geweest. Hy te nu bekeerd en studeert voor zendeling onder de Papoea's van Nleuw-Gulnea. „Nooit kom ik meer X doin, eere," zei Jan Het was aandoeniyk en jammer, dat er geen hoeden vielen af te zetten Maar rijn doel was bereikt. Ieder kwam zóó onder den Indruk, dat de kantonrechter niet meer dan 20 gulden ot 10 dagen, mitsgader verbeurdverklaring van den lantaarn durfde opleggen. Onze vriend Jacob Gr., alias Japie van de Telt, de verzettellng van daareven, beleefde het zeldzame voorrecht te worden geblseerd. Het bleek dat hy nóg iets te verrekenen had In verband tot het niet terugroepen van hon den, waarin hy specialiteit schynt te zyn. Aan gezien Jacob echter vermeende te moeten ont kennen. zal Liefrink, de jachtopziener uit Cas tricum.. Neéfle” zeggen de Egmonders. worden gehoord. De heer Willem W., zyn telegram-adsea te „Wlmmie Kook”, had op Bakkum eres met de lantaarn rondgespookt, tot neefle Bakker hem vrlendschappeiyk op zyn schouder had geklopt en zyn lantaarn had geconfiskeerd. 13 gulden boete of 12 dagen en byzettlng van de lan taarn In het museum der griffie. Vrijdag 3 Maart vergaderden de correspon denten van den Plantenziektekundigen Dienst in het café van den heer Bouwstra te 8t. Pancras. Mede waren aanwezig dr. Haseloop. tuln- bouwleeraar te Alkmaar en de heer Hus, tuln- bouwleeraar te Wagenlngen. De leiding berustte In handen van den heer Muller van Zd. Scharwoude. Besloten werd om door te gaan met de proe ven tegen knolvoet. Proefvelden zullen worden aangelegd met kalk en sublimaat. By den heer de Geus te Stroet zal worden doorgegaan en te Sint Pancras in de West- beverkoog. Ook zullen met R. V. 4 proeven worden ge nomen. Met de proeven tegen de draaihartlgheld zal eveneens worden doorgegaan. In de Boekelermeêf was gunstig gewerkt met bespuitlng langs de slootkanten met vrucht- bOomcarbollneum -oplossing; dit zal worden voortgezet. Ook zal worden gespoten met naphtaltne rototon enz ook zullen proeven worden geno men met carbid en R. N. 4. Voor het vuur in tulpen zal worden gespoten met kolokill. ook met een kleine toevoeging van kopersulphaat. De ontsmetting ran wortelzaad heeft zulke beste resultaten opgeleverd dat dit door den Dienst ten zeerste wordt aanbevolen. En op telen en op bewaren. De ontsmetting van koolzaad zal wederom plaatseiyk worden uitgevoerd. Over de vergoeding werd nog al breedvoerig gediscusieerd. doch ten slotte werd besloten, om dit plaatselyk te regelen. Op voorstel van den heer Schuur zullen dit jaar ook proeven worden genomen met het ont smetten van gladiolen. In de vacature. door het overiyden van den heer Abr. Schouten, werd voorzien door verkiezing van den heer 8. Vos. Hulk Berkhout met 66 ■temmen van de 96 uitgebrachte stemmen. De begrooting werd zonder een enkele op merking der vergadering goedgekeurd. Hierna worden de plannen tot stichting ran een kantoorgebouw besproken. De voorzitter deelt naar aanleiding hiervan mede, dat dit sluit met een bedrag van - --Uit de toelichting, welke spr. op de cyfers geeft, biykt, dat dit jaar financieel niet ongun stig voor de veiling te geweest en er een be langrijk bedrag kon worden afgeschreven. Verslag marktmeester. De heer G. Buisman brengt verslag uit als marktmeester. de de medédeelingen van den secretaris bleek, dat het ledental 46 bedraagt; de penningmeester wees op een batig kassaldo ad 157.41. Het agent schap te Broek te gecombineerd met het se cretariaat te Alkmaar. Men zal alle pogingen aanwenden een goede losplaats te krijgen aan de Prins Hendrikkade en om een verlaging te krijgen van de sluisgelden. Burgerlijke Stand GeborenCatharina Cornelia Geertrulda Maria, d. v. J. Th. W. Galesloot en H. C. ran X Hoff. Myntje. d v. R. Molenaar en H. A. Bakker. Allda Elisabeth Maria, d. v. J. Nyhute en K M Swagerman. Nicolaas Martinus Joseph, z. v. M. F. Groot en O. M. Aker. Rudolf, z. v A. W. Goetmakers en E. C. K J. Verbiest. O. Vis en Gemeenteraadsvergadering. De gemeente raad hield een openbare vergadering ten raad- hulze, aanwezig alle leden, voorzitter burge meester H. M Henyk. Twee verzoeken om sub sidie nJ. der Ijsclub te Venhuizen 25 en West- Frieache afdeellngen bloembollencultuur voor een in 1935 te houden tentoonstelling te Heem stede, werden afgewezen; volgen de mededeelin- gen dat het exploitatie-tekort van den woning bouw Have te vastgesteld op f 1632.13; de rijks- bydrage Is vastgesteld op f 1135.81; dat de han- delsavondschool te Enkhulzen door 7 leerlingen is begpcht en dat hiervoor te betalen is f 133.70, dat de voortzetting der werkverschaffing tot en met 31 Maart 1934 is loegestaan. De geldigheids duur der steunregeling voor bouw- en gr oen ten- transportbedryf is verlengd tot en met 30 Juni. De uitgave voor armenzorg waaruit om. de steun voor verschillende tulndeft wordt geput bedraagt ev. 24 Februari 1100; de werk verschaffing 2620; steun crlsls-werkloozen f 10.60; het aantal ondersteunden der le groep 54, die der 2de groep (werkverschaffing) 50. in steunregeling opgenomen arbeiders 20.-. Inge komen is een schrijven van den Minister van O. K. en W. betreffende het oude raadhuis. De minister dringt aan het oude raadhuis, dateeren- de uit 1682, niet af te breken; men moet het een passende bestemming geven. De voorzitter deelt mede dat men daartoe reeds overleg had ge pleegd met andere publlekrechteiyke lichamen, zonder succes. Het voorstel van B en W. tot het sluiten van een aanvullende verzekering voor het brandweerpersoneel by de Onderlinge Risico Verzekering van Ned. Gemeenten, werd aan genomen. - Ingediend is daarop een voorstel van B. en W. tot het wyzigen der gemeente-begrooting 1934. Het tekort biyft 4859.40. Dit bedrag wordt Ult- gestooten. De onvoorziene uitgaven zyn terug gebracht op f 630.63, hetgeen fettelyk te kort Is. Er moet nog eenlge reserve zyn. waaruit valt te putten. B. en W. denken hlerby aan onvoor ziene rampen als brand etc. De geneeskundige armenzorg vraagt meer de gewone armenzorg. Van het tekort ad 10998.61 dat nu ontstaan was hebben B. en W. tot een bedrag van 613931 nog dekking gevonden. De grens is bereikt. Er blijft een tekort ach ter van 10998.61 f 6139 21 4859 40. Dit bedrag aal boven de begrooting biyven. Dientengevolge zullen B. en W. zich voor het buiten de begrooting te houden bedrag moeten wenden tot Z. E. den Minister van Blnnenl. Zaken. De begrooting wordt opnieuw overeenkomstig de aangebrachte wyziging. voorschot 1934 voor de jongensschool vastgesteld op f 1658.20 en voor de meisjesschool ƒ1622 18. Het voorstel van B. en W. tot wyziging van het reglement overeenkomstig de bedoelde cir culaire van 10 Jan. 1934 wordt aangenomen met alleen de stem van den heer Ham tegen. Bekendmaking De burgemeester van Beha gen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op Woensdag 7 Maart 1934. des namiddags ran 14 uur, In bet café van C. Boontjes, op de Markt aldaar, zitting zal worden gehouden voor het aanvragen van aardappel teelt vergun ningen 1934. By verzuim ran aanvrage wordt voor 1934 geen teeltvergunning verstrekt. Strandvogels I (Onderdyk)Woudia I 30. Woudia II—Wit Rood H, (Hoogk.) 0—4. Woudia Jun.West Friesen Jun. (Zwaag) Adrianus Maria, z. van Pleter Huybera en An na Llgthart. Egbert, z. van Willem ran Sta" verden en Guurtje Koops. Theodoras, z. ran Theodorus van Diepen en Johanna Roet. OVERLEDEN: Bregtje Pranger, geh. met Cornells de Geus, 64 jaar. Dlna Bastiana ran der Wel, wed. ran Jacob Marinus Koster, 81 jaar. Geertrulda Hlllegonda van Waert, 57 Jaar. Jan van der Molen. 44 Jaar. Aagje Held, geh. met Jacob Bouwes, 69 jaar. Aaltje Fols, wed. ran Jacob Schoen, 78 jaar. R. K. Kiesvereenlging. De R. K. Klesver- eeniging Weesp en Weesperkarspel houdt haar jaarvergadering Donderdag 8 Maart, 's avonds 8.15 uur, in het Patronaatsgebouw. De agenda vermeld o.a.: Jaarverslag secretaris en penningmeester. Begrooting. Benoeming afgevaardigden Haarlem en Bus sum. Bestuursverkiezing: Aftredend zyn de hee ren S. W. Damhuis, C. J. Deutekom, B. J. Schilder en G. H. A. Sertons. Alle aftredenden stellen zich herkiesbaar. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik, z. van Cornells de Wit en Grete wyn; Wilhelmina, d. van Johannes Broekhuizen en Jetske de Jong. Overleden: Geertje Otter, 67 jaar, echtg. van Barend Hart; Geertje Kooyman, 51 jaar, wed. van Jan zwakman (overl. te Alkmaar)Lourens Vel, 46 jaar (overl. te Alkmaar); Jan Smit, 78 jaar, wedn. van Neeltje Kok. Tentoonstelling „Floralia” In ,X>e Witte Eenhoorn” te Oosterblokker had Zondag de jaariyksche tentoonstelling van trekbellen etc. plaats, georganiseerd door de Floraliavereeni ging Blokker en Omstreken. Wederom was een mooie collectie ingezonden, waaraan de jury de prijzen toekende als volgt: Crocussen van kin deren: 1. Nelly Kluur; 2. Klaas Zilver; 3. C. van Westen; 4. Nelly Keesman; 5. Gitta Oud; 6. Annie Caspers; 7. C. Dekker; 8. Lize van Desten. Tulpen van ouderen: 1. G. Korver; 2. mej. KorverNooy; 3. J. Dekker; 4. W. Roemer; 5. K. Davidson. Narcissen: 1. mej. By manTromp; 2. P. Broertjes: 3. Tr. Oud; 4. K. Fym; 5. W. Roemer. Planten ter opluistering: 1. mej. Buien Koeman; 3. B. Davidson; 3. K. Davidson. Caetusstands: 1. B. Houtman Jr.; KorverNooy; 3. mej. DekkerKlare. Mooiste cactusplant: 1. mej. HoutmanBeets; 2. mej. KorverNooy; 3. mej. DekkerKlare. Eervolle vermelding voor inzending uitge zaaide cactusplantjes aan G. Korver. ’s Avonds had de prijsuitreiking plaats. R. K. Harmonie De R. K. Harmonie ,JBt. Pancratius" zal dit paar deelnemen aan twee concoursen, n.l. het Bondsconcurs te Boven karspel en het Nationale concours te Hoorn, uitgeschreven door de Harmonie „Apollo”. Veilingsvereeniging De vellingsvereeniging „Op Hoop van Zegen" hield een goed bezochte jaarvergadering in „Het Dorpshuis" te Wester- blokker. In zyn openingsrede liet de voorzitter, de heer C. P. Jong uitkomen, dat de fruitoogst, gezien de tydsomstandigheden, nog vry goede resultaten heeft opgeleverd (16000 gulden meer omzet dan het vorig jaar). Uit het jaarverslag bleek, dat de omzet van 156354.10 voor 3/5 gedeelte was behaald door het fruit. Er werden 190 veillngsdagen gehou den, waarby door 393 leden werd aangevoerd. Met een opwekking, alle producten aan de Blokkerder veiling aan te voeren, sloot het uit- rlg verslag. Na afhandeling van enkele Ingekomen stukken en mededeelingen volgde de rekening sluitend op een bedrag van 16732.31. Na ruime af schrijvingen was het voordeellg saldo f 36.84. Overeenkomstig het advies werd de rekening goedgekeurd en aan de beambten décharge verleend. Als bestuursleden werden herkozen de af tredende heeren P. de Vries en R. Snoeck en wegeens bedanken van den heer A. Kuyper benoemd de heer Jb. Schlper. Aangenomen werd de salarisregeling als door het bestuur voorgesteld. Het wachtgeld werd bepaald op 4 De vereeniging, opgericht 12 Juli 1909, zal a s zomer 25 jaar bestaan. Ter herdenking van dit feit zal op bescheiden voet een feesteiyke viering plaats hebben. Medegedeeld werd, dat uit een 20-tal solli citanten naar de betreklkng van marktmees- ter-boekhouder door het bestuur is benoemd de heer A. Mak. Na rondvraag, waarby de eere-voorzltter. burgemeester Oostveen een bemoedigend woord tot de vergadering richtte en allen aan- spoorde, de noodige eendracht te bewaren, sloot In de groote zaal van „Concordia” te Noord- scharwoude is Zaterdag, Zondag en Maandag een huisviyttaentoonstelling gehouden, voor den geheelen Langendyk. Zeer vele Inzendingen zyn ingekomen. Het bestuur der tentoonstelling heeft de verschillende artikelen zeer smaakvol gerangschikt, zoodat een mooi geheel Is ver kregen. Onderstaand volgen de bekroonde in- zen dingen. Teekenen; P. Smit, Noordscharwoude 13 jaar, 6 teekeningen 2e prijs; D. Kramer, 12 jaar Zd Scharw. 3 teekeningen le prijs; K. Bood. 11 jaar. Noord Scharwoude. 6 teekeningen Ie prijs; Th. Langendyk. 13 jaar. Noord Scharwoude, 4 teekeningen, eerv vermelding. Houtsny- en figuurzaagwerk Noordscharwoude, 2 barometers, kapstok. Prijs; C. Nap, Oudkarspel. 3 tafeltjes, le prijs; K. Rus. Br. op Langendijk. vogelkooi le prijs; F. Spanjaard. Noord Scharwoude, 14 jaar, schemerlamp, 3e prijs; J. Komen. Zuid Schar woude. schemerlamp, 3e prijs; Jac. Kosteiyk, Broek op Langendyk. byouteriedoor, 2e prijs; D. Kramer, 11 Jaar, Zuid Scharwoude, wand- bordjes, kerststal, le prijs; E. J. Schooneveld. Broek op Langendyk, naaidoos, kapstok, eerv. verm.; P Kardinaal. 15 jaar. Noord Scharwou de, schermerlamp, eerv. verm.; A. Glas, 11 jaar. Broek op Langendyk, wandbordjes. 3e prijs; J Deutekom. Noordscharwoude. landkaart, 2e prys; N. Slooves, Oudkarspel, groep houtsny- werk. 3e prijs; P. Groen, 13 jaar, Zuidschar- woude. theeblad, 2e prijs; O. Smak. Broek op Langendyk. 15 jaar,^ groep houtsnywerk. 2e prijs; A. ten Bruggencate. Broek op Langendyk, kruik, 3e prijs; dezelfde schilderstuk eerv. verm. Fraaie handwerteen. Ouderen. Mevr. Keeman- Termeulen, Noordscharwoude. vloerkleedje. le prijs; Mevr. Zeeman-van der Oord, Noord scharwoude. kapstokkleed. 2e prils; Mej A. Zee man, Noordscharwoude, ontbytlaken. 2e piys; Mevr. Wed. P. Berkhout, Zuldscharwoude. vloerkleedje. 3e prijs; Vrouwenclub „Onder Ons”. Zuldscharwoude, sjaal, le prijs; mej. A. Hulbers. Broek op Langendyk, kleedje, eerv verm.; Mevr. Wlt-Wagenaar. Broek op Langen dyk. kleedje, eerv. verm.; Mevr, de Vries-Wlt. Zuldscharwoude, buffetlooper, 3e prijs; Pleter de Geus. Noordscharwoude, kleedje, eerv. verm.; Tr. Kardinaal, Oudkarspel, kleedje le prijs; Nell Wagenaar, Noordscharwoude, zak doekjes, le prys; dezelfde tasch le prijs; Mevr Wed. Keppel, Noordscharwoude, kleedje, 3e Prijs: Mevr, de Vrlez-Wlt, Zuldscharwoude. gordijn; le prijs; Cath. Bergen, Zuldscharwou- 3e prijs; Mevr. Konlng-Rus, Broek op Langen dyk. kussen. 3e prijs. AfdeeUng kinderen: Marijtje Tauber. 8 jaar, Oudkarspel, nachtzak, 3e prijs; Wannle Koste- iyk, 10 jaar, Oudkarspel, theemuts. 2e r:Vs; Jacoba Hemke, 8 jaar, Noordscharwoude schortje, 3e prtjs; Dldi Keizer, 8 Jaar. Noord scharwoude, kleedje, le prijs; Grietje Keppel. 13 jaar. brei en haakwerk, 3e prijs; Marie Bos. 13 jaar, Noordscharwoude, kussen eerv. verm.; Marietje Neidsma, 11 jaar, Noordscharwoude kussen, le prijs; Marietje Hemke, 12 Jaar Noordscharwoude, tullekleedje. 3e prijs; Aaltje Jonker, 15 jaar. pullover, le prijs. Nuttige handwerken, ouderen: Wed. KoelemJ 65 jaar, Noordscharwoude, sprei eerv. verm.; Mevr. Mallekote, Noordscharwoude, badpak, le Prijs; Mevr. Borst-Hart, kinderjurkje, le prijs; Mevr P. Kosteiyk, Oudkarspel, onder jurk. 3e prijs; Mevr. Ootjers-Wagenaar, 84 jaar. Noordscharwoude, onderjurk, le prijs; Mev. A Grcen-Duyves, Zuldscharwoude, breiwerk en haakwerk. 3e prijs; Mevr H. de Geus Bikker, Oudkarspel. sprei, le prijs; Mevr. W. Muller- van Eekeren, Zuldscharwoude, vloerkleedje, 2e prijs, Mevr. J. Swager-Klingeler, Noordschar- wouMe, babycape, 2e pril»; Mevr. De Vries-Borst, Noordscharwoude, Jongenspakje, 2e prijs; Mevr Dirkmaat-Wilims, Noordscharwoude. sprei, 2e prijs; Mevr. Borst Sr., Noordscharwoude. sok ken, eerv. verm.; Mevr, de Boer, 80 jaar. Zuid- scharwoude, sprei 2e prijs. Afdeeling kinderen schoolwerk: Nel Langen dyk, 15 jaar, Noordscharwoude, speelpakje. 2e prijs; P. Deutekom Jd 15 jaar. Noordschar woude, kussen, le prys; J. Tauber, 11 jaar, Oud karspel, slöjd, 3e prijs; Marie Prijs. 15 jaar. Oudkarspel, onderjurk. 2e prils. KnutselarbeldR Wagenaar, 13 Jaar, Noord scharwoude. larrtpje, 2e prijs; Oor. Bood. 13 jaar. Staaldraadkabel-draalerij, 3e prijs; Henk Boon- acker, 11 jaar, Oudkarspel, bloembak, le prijs; Jac. Kramer. 14 Jaar, Zuldscharwoude, groep le prijs; Jan Tauber, Oudkarspel, 15 jaar, krui ser, le prys; K. van Eeten, Zuldscharwoude leeslamp, 3e prijs. veranderd. Leerwerk, knutselwerk, schilderijen: Arte de Geus, Noordscharwoude, schip, le prijs; J. Wa- Broek op Langendyk, teekenlng, 3e De zaak tegen den bejaarden nachtvelllg heldsdlenaar, tevens buitengewoon gem.-veld- wachter Fred. H. te Alkmaar, die aan den agent Verbaan by de arrestatie ran een lastigen ar restant hulp zou hebben geweigerd, werd he den voortgezet met bet hoeren van den ver balisant Verbaan, die bleef volhouden by zyn proces verbaal De heer H. ontkende en be riep er zich op steeds assistentie te hebben verleend. Hy was zelfs den agent V. d. Valk, die eens met een arrestant In het water was terecht gekomen, in het water gevolgd, ten einde den recalcitrant te overmeesteren. Da ambtenaar becritteeerde scherp de houding van dezen onbez. veldwachter en verdere 25 boete of 35 dagen. Schriftelyk vonnis as week. Da Jongeheer Corn. Zw. uit Egmond aan Zee had zich op minderwaardige wyae voorbereid voor een te IJmulden af te leggen vtaachers- examen met betrekking tot de kennis der eee- verkeerswetten, in casu aanvaringen enzoo- voorts, door tot tweemaal toe te Egmond aan den Hoef den Heerenweg als rijwielpad te mis bruiken. Toen brlg.-tlt Gerrit Minnee hem daarvoor op den bon fabriceerde, maakte Cor nells het nóg erger en vloekte hij den waardi jen ordebewaarder op de gemeenste manier uit. De stoute Cornells schreef thans al die onge rechtigdheden tot aan bühnefleber voor X exa men en betuigde openlyk zyn spyt zich soo te hebben misdragen, ook wat betrof zyn onbe- hooriyk optreden tegenover Minnee, waarvan acte, aal Gerrit zeggen. Cor werd veroordeeld in totaal tot 11 boete of 11 dagen. De totale aanvoer bedroeg 1833 wagons met een omzet van 280.475 In 1933 was dit aan tal 1553 met een totaal omzet van 299721. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuurs leden, de heeren Jb. J. Bakker. K Schouten en N. Smal werden herkozen. Ir. ontstaan Een Egmondzeeër arbeider Gerrit v. d. P, dus nu eens geen strooper, was echter deson danks niet uit den greep van mama Themis’ liefderyke vingertjes gebleven, aangezien hy op 31 Januari met paard en kar 16 zak dlneerd- appels had vervoerd, zonder bewijs ran goed gedrag. Gerrit debiteerde thans 'n prima ex cuus I Hy beriep zich op force majeure, omdat de gerooide piepers dreigden te bevriezen en in alleryi in veiligheid gebracht moesten wor den. De boete 6 gulden at 6 dagen was laag, maar de straf hoogt Alle 16 zakken prachtpte- pers werden verbeurdverklaard. Wie zal daar van smullen? Veilingoverzicht Aan de veiling alhier werd omgezet: Roode. kool In FVbr 1934 1.622.100 Kg In Febr. 1933 1.322 750 Kg. Gele kool in Febr. 1934 495 375 Kg., In Febr. 1933 323.050 Kg. Deen- sche witte kool in Febr. 1934 496.900 Kg., in Febr. 1933 890200 Kg. Uien in Febr. 1934 90750 Kg.. In Febr. 1933 113975 Kg. Peen in Febr. 1934 5.800 Kg., in Febr. 1933 4 475 Kg Bieten in Febr. 1934 6.100 Kg in Febr. 1933 4.975 Kg. Aardappelen in Febr. 1934 1.300 Kg-, in 1933 3925 Kg. De omzet bedroeg In Februari 1934 t 76.48392, tegen f 48 009 80 in Februari 1933. Jaarvergadering Coöperatieve Laad- en Tahl- bouwvereeniging De algemeene jaarvergade ring van de Coöperatieve Land-, Tuinbouw en Marktvereeniging Avenhorn en omstreken, ge houden in de zaal van den heer v. Wyngaar- den. was flink bezocht. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op den heer Klant, secretaris van de Provinciale Commissie. De voorzitter, de heer Jb. J. Bakker opende deze vergadering met een uitvoerige inleiding. Wanneer wy een blik slaan op het jaar dat achter ons ligt, aldus spr., kunnen wy niet optimistisch gestemd zyn, daar reeds by den aanvang der veiling de aardappelen den mlni- fnumprijs van 75 cent niet konden opbrengen, met het gevolg, dat groote partyen aardappe len en andere producten naar de veillng- belt werden gebracht. In het voorjaar werden om. vernietigd 441000 K G. sluitkool en 750000 K.G. bieten, terwyi ia de zomer 259 wagons aardappelen en 143 wagons kool vernietigd wer den. Vele bedrijven werden door den regee- ringssteun eenigszins staande gehouden. Het komende jaar biedt door de verschillende handelsverdragen en de teeltbeperklng weer eenlge hoop Daar hier vele kleine tuinders zyn is de beperking geen groot bezwaar. Het stemt tot tevredenheid, dat ook aan het verzoek om in deze omgeving een vertegen woordiger in de commissie te benoemen voldakh. Vervolgens heet spr. allen welkom, in het bijzonder den eerevoorzltter, burgemeester De Groot. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat er zeer slechte prijzen zyn gemaakt voor de producten, uitgezonderd penen en augurken, die zelfs dit jaar duur waren. De opbrengst was lager dan in 1932 doch de toeslag bracht er nog wat evenwicht in. Het aantal leden ver minderde met 43. 13 nieuwe leden gaven rich op De rekening 3036124 en de balans met f 24028 46. Secretaris R. K. Kiesvereeniging Door het vertrek van den heer A. Rood is in de ge houden bestuursvergadering van de R. K. Kies vereeniging „Recht en Plicht” in deze vacature voorzien door de benoemng van den heer J. Botten.1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 3