ONS BLAD België en een herbewapening van Duitschland Het nieuws van heden Militarisatie der Belgische S.D.A.P. Von Papen te Rome Legitimisten te Weenen STAVISKY-CHÈQUES EN TALONS MET VALSCHE NAMEN DE BROQUEVILLE VOOR DEN SENAAT EEN WAGNERMONUMENT TE LEIPZIG RITA GEORG'S BAGAGE IN BESLAG GENOMEN Volksstemming in EEN ENCYCLIEK Zwitserland DOCUMENTEN ONTHULD DE BAROMETER Een preventieve oorlog is een middel erger dan het kwaad VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 7 MAART 1034 AMERIKA’S LUCHTVERKEER GROEIT De Broqueville o o Het rapport-Leacouvé Hitler’s „Mein Kampf’ Te gelyk ***et Dolfuss en Gömbös? Bewapeningswedloop moet verhinderd Prinses Joessoepof wint haar proces Rykskanselier Hitler legt den eersten steen Onderhandelingen in aanwezig heid van een vertegenwoordiger van Otto von Habsburg Kamerlid in staat van beschul diging; had 800.000 franken geïncasseerd DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR Mesten en Scharen F. Herder fZ— f 2 85 „De monarchie-kwestie niet actueel” ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20 c., ingez. med. 40 c p. regel; idem op peg. één 55cp. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek Telefoonnummer 433 By het 7e eeuwfeest der heilig verklaring van St. Dominicus ,^fet voorbeeld der rooden in Oostenryk werkt aanstekelyk”. Militaire myziek ZEVEN EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 124 NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Sociale Zaken in de Eerste Kamer. Een vliegveld te WoensdrechL Luik. Febr 34 be- Wijziging der Woningwet. tweede nota ran wy- ilging ingediend. LEIPZIG, Maart. (V. D.) Heden is te Leip zig door Rykskanselier Hitler plechtig de eer ste steen gelegd voor bet nationale gedenktee- ken voor Richard Wagner. Tegen hall een ver scheen Hitler die per vliegtuig naar Leipzig was gekomen, met groot gevolg, o.w. vice-kan- seller von Papen en de ryksminteters Dr. Goeb bels, Elz von Ruebenach en Schmitt. PARIJS, 8 Maart (Reuter). De parlementaire commissie, welke Mn ondMmk instel» Mu aanleiding van de zaak -Stavteky, hield zich in haar vergadering van Dinsdagmorgen bezig met een aantal documenten en vooral met de foto’s van chèques en chèque-talons. De bekende Oostenrijksche zangeres Rita Georg, die in verband met de Statisky- affaire door den Parijschen rechter van instructie werd verhoord BRUSSEL, 6 Maart (Reuter) Minister president De Broqueville heeft Dinsdag by den aanvang der debatten over de bultenlandsche politiek In den Senaat een belangrijke verkla ring afgelegd inzake een herbewapening van Duitschland. Waar dus Duitschland reeds nu weigert zulk een onderzoek toe te staan, blijft er niets anders over dan het tweede middel: de preventieve oorlog. Dit middel is erger dan het kwaad en kan slechts worden over wogen door een dwaze of misdadige men taliteit. Zoolang er hoop bestaat op een re geling, mag men geen onmlddeliyk en zeker ongeluk uitlokken, om een ander, meer ver wijderd ongeluk te vermijden. Dit is mijn gevoelen en ook dat van de Fransehe re- geering. Ik weiger mijn land te storten in het avontuur van een onmlddeliyken oorlog, aldus de Broqueville. Naar uit Bayonne wordt gemeld, heeft de rechter van instructie telegrafisch opdracht gegeven om te Parijs de bagage der too nee 1- speeteter Rita Georg, bestaande uit zeven koffen, in beslag te nemen. Een der twee rapporten werd aan Preesard door Prince zelf overhandigd, die hem weide, dat de «aak zeer gewichtig was. Pre see rd hield de rapporten dertien maanden in zijn kabinet, waarna hij m aan Prince terug gat. Besprekingen over vergroeiing van den afzet in Duitschland van onze koloniale producten. Fraaaebe vertaling van Hitler's .Metn Kampf" in beslag genomen. De premier verklaarde, dat er volgens zijn op vatting twee middelen bestaan, om Duitschland te dwingen tot eerbiediging van de militaire clausules van het Verdrag van Versailles. Het eerste middel is een onderzoek vanwege den Volkenbond op grond van het befaamde art. 213 van genoemd Verdrag, doch het is zeker, dat minstens twee permanente raadsmogendhe- den, Engeland en Italic, zouden weigeren een dergeiyk onderzoek te steunen. achting voor het leger. Met straf wordt ge dreigd tegen hen, die vergaderingen en optoch ten gewelddadig verstoren, en tegen hen die een voorraad wapenen of munitie aanleggen, onderhouden of verdeelen. De wet bevat ver der bepalingen, om het land te beschermen te gen vreemde spionnen. Wie zonder toestem ming op Zwitsersch gebied voor een vreemden staat werkzaam is of in het belang van bul tenlandsche regeerlng of autoriteiten in Zwit serland een politieke berichtendienst uitoefent, wordt met gevangenisstraf bedreigd. Bovendien zullen vreemdelingen, die zich hieraan schuldig maken, uit het land worden gezet. Een bijzondere correspondent schrijft ons: Zooals bereids werd medegedeeld, heeft de Procureur der Republiek twee rapporten over de bedrijvigheid van Stavlsky. opgemaakt door de politie-inspecteurs Pachot en Gripois. in den doofpot gestopt. Wagon van motortrein bjj Kampen in brand geraakt. MUitarisatie der Belgische 8. D. A. F. Z. H. de Paus zal een Encycliek uitvaardigen by het zevende eeuwfeest der heiligverklaring van St. Dominicas. Minister-president de Broqueville over een her bewapening van Duiteehland: een bewapenings wedloop moet verhinderd worden. Nieuwe ontdekkingen in de saak-Stavteky. Legitimisten te Weenen bijeen. De regeerlng verklaart de monarchle-kwcstie niet actueel. De Vastenbrief van het Nedertandacb Episco paat verboden lectuur in Duitschland. Stand op Wnsnedeg i«r VJB.: 742 Vorige stand: 14* Het Oostenrijksch protocol ook voor Nederland in werking getreden. Steun aan verbouwers van rogge. Op het stadhuis van Leipzig is aan Rijks- kanseller Hitler de „eereburgerbrlef” over handigd, zoomede dn stichtingsoorkonde voor het dorp LUnbach. Hitler legt den eersten steen voor een Wagner- monument te Leipzig. Zondag as. volksstemming in Zwitserland over de wet tot bescherming der openbare orde. WEENEN, 6 Maart. Hedenmorgen zijn alhier onderhandelingen begonnen tusschen Oosten- ryksche en Hongaarache legitimisten, welke 3 dagen duren. Als vertegenwoordiger van kroon prins Otto van Habsburg is aanwezig graaf Legenfeld-Schomburg. De deelnemers staan in geen enkele relatie met de Oostenryicsche re geerlng. Verdere behandeling der Onnes van Ntyenrode- saak. LONDEN, 8 Maart (Reuter). De rechtban.. heeft aan Prinses Joessoepof, nicht van wijlen tsaar Nicolaas H. 25.000 pd. st. schadevergoe ding toegekend in haar proces tegen de Metro Goldwyn Mayer. Zooals men weet, had de prinses haar etech ingediend wegens het feit, dat in de film ..Ras poe tin" door genoemde maatschappij vervaar digd een persoon voorkwam, prinses Natasja. die volgens de film zeer Intieme betrekkingen met Raspoet In onderhield. Prinses Joessoepof voelde zich beleedlgd, daar zy van meening was. dat zjj bedoeld was met deze prinses Natasja. Met het oog op de toegenomen activiteit der legitimisten wordt in toonaangevende regee- rlngskringen thans onomwonden verklaard, dat de monarchistische kwestie thans onder geen omstandigheden als actueel kan worden be schouwd. Von Papen 14 Maart as. te Rome. Na verwerping van de motle-v. d. Waarden, waarin een staatscirculatlebank wordt gevraagd, heeft de Tweede Kamer de begroeting van bet Zuiderzeefonds in behandeling genomen. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR Telefoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS i Per kwartaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N V. Drukkerij De Spaarnertad - Haarlem Van offlcieele zijde wordt medegedeeld: In kringen der conferentie van legitimisten wordt propaganda gemaakt voor de opvatting, dat de kwestie der monarchie in Oostenryk met bet oog op de recente gebeurtenissen is geworden tot een der groote internationale kwesties en dat de eenige oplossing der Oostenrykscne on- afhankeiykheidskwestle gelegen is in de kwestie der monarchie. Terwijl tot nu toe het legitlmlsme door de regeerlng met een zekere welwillendheid werd behandeld, aangezien de regeerlng ook in deze kringen aanhangers hoopte te vinden, noemt de regeerlng de onderhandelingen der legltl- mtetenleiders thans een zuiver particuliere aan gelegenheid en legt zy er den nadruk op. dat een ontvangst der legitimistenleiders door een lid der regeerlng niet tn aanmerking kan ko men. Naar w|) vernemen, zou vlce-kanseller Von Papen, die voornemens was de Goede Week te Rome door te brengen, den datum van zijn reis vervroegd hebben en reeds den 14 Maart In de Eeuwige Stad aankomen. Deze datum zou aan bet bezoek een heel bijzondere beteekente geven, niet alleen ia ver band met de loopende Dultsch-Vatlcaanzche besprekingen, maar vooral door het feit dat daa sok Dollfuss en OömMs te Rome zullen rijn. Het Brusselsche blad voegt hieraan toe: „Kameraad Hermans schynt er verstand van te hebben om zijn manschappen op zijn Oos- tenrijksch te drillen. Als een moderne Don Qul- chotte beeldt hij zich in, dat zijn soldaten „de opmarsch van den vyand moeten stuiten." Wie zulke stukken opstelt en zulke ongeoorloofde militaire organisaties Inricht, biyft niet langer de verdediger, maar gaat zelf over tot den aan val. Het voorbeeld van Oostenryk werkt op de Belgische socialisten aanstekelijk, in zoover reeds dat zy de vreedzame bevolking tarten door kleine legeroefenlngen Als (Ut reeds in 1 open baar geschiedt, wat gebeurt er dan wel achter de schennen. Meerzeggend is de slotzin van bet document: om aan de hoogere mUitieoverheid het bewijs te leveren dat de socialistische ml- Utlekorpsen op de hoogte zyn eener taak, die men van hen mag eischen” (In den oorapron- keiyken tekst ..zont k la hauteur de la tAche que l’on eet en droit d'exlger d'elles”). Alles duldt er op. dat deze overheid wel degelijk het inzicht koestert daar vroeg of laat toe over te gaan, maar laat ons verhopen niet in den sin van den bloedlgen opstand in Oostenrijk. Het sou hier trouwens even verkeerd afloopen als in Oostenrijk." Schijnbaar heeft men kunnen vaststellen dat in verschillende gevallen de namen dergenen, aan wie de chèques uitbetaald werden, op de betreffende chèques wegge- krabt en door andere vervangen zijn. Dien tengevolge worden de namen, welke op deze chèques aangetroffen zyn, met eenlg voor behoud genoemd. De Zomertijd zal dit jaar aanvangen 15 Mei ge eindigen 7 October. Prof. Gerretson legt het leiderschap van de Nationale Unie neer. pen opgelegd. Voor het oogenbllk is de samen stelling der militie ongeveer als volgt: mobiele afdeellngen (regimenten) van jongeren voor de werking naar buiten; verdedlgingstroepen (ve teranen vanaf 45 jaar en bij voorkeur oud strijders) die hun intrek nemen in de lokalen en volkshuizen; een inlichtingsdienst (waarover wy vooralsnog weinig weten) en een gezond heidsdienst. Dat er van deze mllitalr-ingerichte mllltle- korpoen een daadwerkelyke, zelfs openbare wer king uitgaat, bewijst de order van den kom- mandant-majoor van het le bataljon, 3e reg„ op 8 Februari 1934 met het oog op de manoeu vres van 11 Februari IJ. gegeven. Ziehier deze order: Zondag aa. wordt In geheel Zwitserland een belangryke volksstemming gehouden over de bondswet tot bescherming van de openbare orde. Deze wet wordt krachtig door alle party ?n in het Zwltsersche parlement gesteund, doch bestreden door de communisten en socialisten. Deze partijen hebben nu het veretechte aantal handt rekeningen van 30 000 stemgerechtigde burgers byeengekregen. waardoor een volks stemming over deze wet moet worden uitge schreven. De nieuwe wet wordt aangediend als dienend ter bescherming van de democratie, alsmede van de grondwetteiyke. staatsburgerlijke en In- dividueele rechten tegen elke dictatuur, zoowel van links als van rechts. De politieke strijd in Zwitserland dient niet uitgevochten te worden met geweld en revolutie, maar met geestelijke wapens, langs den legalen weg van den wil der volksmeerderheid, aldus de motlveerlng De nieuwe wet stelt strafbaar elke opwekking tot overtredingen tegen den Staat of de open bare orde, verder elke opwekking tot ongehoor zaamheid tegen militaire bevelen en mln- Het gaat er niet om. of en hoe men Dultseh- Jands herbewapening zal toelaten, maar hl eerste plaats gaat het erom, een bewapenings wedloop te verhinderen, die »ot den oorlog voert. Daarin ligt het gevaar, dat alle volken van Europa, Duitschland niet uitgesloten, bedreigt. Ben internationale conventie tot beperking der bewapening is het eenige middel, om een be wapeningswedloop en daarmede een oorlog be Verhinderen. Ordonnantie tot invoerverbod van suiker In Ned.-Indië voor den tfjd van een jaar. Oud-gemeente-zecretarls van Veen gearresteerd Nadere bijzonderheden «ver het veilingeeafUct te Aalsmeer Het vroegere Kamerlid Boyer is intusschen in staat van beschuldiging gesteld wegens he ling. HU heeft Stavisky-chèques geïncasseerd tot een bedrag van 800.000 franken. De besprekingen te Genève hebben tot niets geleid, zy zijn onder een nieuwen vorm en met, nieuwe formules hervat. De geheele wereld heeft er belang bij, dat zij tot het gewenschte resultaat lelden. Alle landen weten wat een bewapeningswed loop beteekent. Duitschland kan evenmin als de andere landen de ongeloofeiyke lasten op sich nemen, welke een bewapeningswedloop in de huidige crisisperiode met zich meebrengt. De woorden, die ik spreek, zUn hard, maar zij ■peten gesproken worden, omdat slj ds waar- £eld uitdrukken. Ik besef de bitterheid van 4en toestand, die een gevolg is van een groots Ulusle der menschen. die in het verdrag van Versailles de historische leer en de historische waarheid over het hoofd hebben gezien en ge meend hebben, dat bet mogeiyk is een groot land .blijvend In een positie van ontwapening te houden. Hoe kon men zich Indenken dat 37 landen, die met elkaar ..geallieerd en geasso cieerd” waren, het ook in de toekomst eens zouden blijven over de kwestie, om Duitse In land. welks eenheid bezegeld Is geworden door het verdrag van Versailles, datgene op te leg gen. wat Napoleon, de alleenheerscher van bij na geheel Europa, tegenover Pruisen niet vermocht? Waar heeft men oott gezien, dat bepalingen Bls die van het verdrag van Versailles de om standigheden overleefden, waaruit zij geboren *fjn? Het Duitschland van heden is niet meer het Duitschland van 11 November 1918. Wat is geworden uit den gemeenschappelijken wil der 27 geallieerden, die het verdrag van 1919 moe ten verdedigen? Het is bet onafwendbaar lot der geschiedenis, dat een overwonnene zich vroeg of laat weer verheft. De groote mogendheden hebben dit sinds lang begrepen. Te Genève en in de onder linge beraadslagingen zijn Frankrijk, Engeland en Italic er eind 1932 toe gekomen, om Dultach- land het recht van geiyke behandeling toe te staan Wi< moeten derhalve het vraagstuk thans zoo beschouwen, als het zich in Maart 1934 aan ons voordoet. Men moet den moed hebben de waarheid in de oogen te zien. Droomen lelden tot niets, soms echter naar een catastrophe. PARIJS 8 Maart (VB.) De politie heeft gisteren alle te vinden exemplaren van de on langs uitgegeven Fransehe vertaling van Bit- ler's boek ..Mein Kampf" In beslag genomen. Dit houdt verband met een namens Hitler aan hangig gemaakt proces wegens schending van het copyright, aangezien de Fransehe uitgave niet door Hitler geautoriseerd was. De weige ring der autorisatie schijnt niets te maken te hebben met de kwaliteiten van de betrokken vertaling, doch schynt voornamelijk het gevolg te zijn van den wenach der Duitache autoritei ten. dat het boek niet In het Fransch zou ver- schynen Men schijnt van Duitache zijde zelfs nog pogingen te hebben gedaan de Fransehe utgave te verhinderen. oprukken om nabij het grondgebied van Mll- mort langs de Grensstraat aan te komen. Na den spoor-overweg te hebben overgestoken zal zij langs den spoorweg post vatten tusschen de laatste straat en de plaats „Thler al Baume”. „Volgens het algemeen oefenplan, zal het eer ste bataljon, na den aftocht van het regiment, den opmarsch van den vyand moeten stuiten. Te 9 30 uur zullen de stellingen door de leden van den algemeenen toezlchtsraad en van bet Nationaal Comlteit in oogenschouw worden ge nomen. „Wy verzoeken de verantwoordelyke Kamera den om by hoogdringendheid nuttige schikkin gen te treffen tot het welslagen der oefening, die aan de hoogere mllitle-overheid het bewijs moeten leveren dat de socialistische mllltle- korpsen van Luik op de hoogte zijn eener taak, die men van hen mag eischen. „Voor het gewestelijk bestuuracomltelt en de ..EA4.R." ,JJe majoor van het batalllon: F. Hermans. „De secretaris: René Delbrouck. Het militaire vliegtuig station Oakland in Califomié is na de verandering door Roosevelt van het Amerlkaansche postvlucht-verkeer de grootste luchthaven van de Vereentgde Staten geworden Pas te het roode militaire spook tn Oosten rijk getemd. En reeds blijkt, dat ook in België de socialistische party gemilitariseerd wordt. De Brusselsche „Standaard” doet daarover sensa- cloneele onthullingen. Het blad schrijft: „De socialistische partij, die altijd en nu nog. met zooveel voorliefde predikt over broeder liefde en vredes-ldealen, die zelfs een zooge naamde anti-oorlogsllga met quasi-militaire uniformen en stafoefenlngen patroneert, be gint thans met uitgesproken militaire demon straties. die haar vroeger reeds verdacht paci fisme eens en voor goed als een schynhelllge komedie uitwijzen. Hare beruchte arbeldsmllltles. de zoogenaam de verweerkorpsen, worden thans Ingedeeld in regimenten, bataljons, compagnies, volledig ge drild op militaire leest, met officieren en onder officieren in elk kader, die slechts na *n heele reeks examens worden benoemd. Cursussen voor militaire opleiding, theoretische en practteche, werden ingericht en volgen elkaar op. De een heden zijn «eer modem Ingericht: Men beschikt over een motor- en rjjwlelbrigade, over inllch- tings- en selndlensten. postduiven, enz. Een uiterst strenge tucht wordt aan de manschap- Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 8 Maart: In de zaal der Benedicties ontving de H. Vader heden het congres van de leden der Der de Orde van 8L Dominicus. Ongeveer vijfdui zend Derde-Orde-leiders uit verschillende lan den, wn. een vijftigtal Nederlanders, woonden de audiëntie by. In een toespraak beloofde de H. Vader een Encycliek over den H. Dominicus en ter ge dachtenis aan deze audiëntie selde Hij die te zullen dateeren op heden, den vooravond van het feest van 8t. Thomas van Aquine. Z. H. de Paus sprak daarna over het leeken- apostolaat als de taak der Derde Orde. Wat, nu, was de inhoud van deze rapporten? Het antwoord op die vraag vinden we In het rapport, hetwelk de eerste voorzitter van het Hof van Cassatie. Lescouvè, op verzoek van den Minister van Justitie heeft opgemaakt ten be hoeve der parlementaire commissie, die de Sta- vteky-affalre onderzoekt. In dit document vin den we trouwens nog andere onthullingen. De rapporten-Pachot en Gripote worden door Les couvè als volgt samengevat: „Op 18 en 23 Maart 1930 maakte de rechter- lyke politie twee rapporten op, waarin verklaard werd, dat de aandacht der financieele brigade onlangs werd gevestigd op Stavlsky, individu met twyfetechtig verleden, die de stuwende kracht was van de vennootschappen „Compag nie fonclère d’Entreprtees generales de Iravaux publics” en .jBocièté dTnstallatlons mècanlques et agricoles” (Sima), welke beide een groot aantal obligaties hadden te plaatsen De finan cieele pers had vreemd gevonden, dat zekere persooniykheden In den raad van beheer dezer vennootschappen zetelden naast Stavlsky os. Budelo, gewezen polltle-prefect; Monnod. ge wezen Staatsraad, enz. Eerstgenoemde maat schappij had een kapitaal van 2.500.000 fr. en was opgericht den 18en April 1929; in Novem ber van t zelfde jaar werd het kapitaal reeds op 10 millloen fr. gebracht, door toevoeging van 15 000 acties van 500 fr., welke onderschre ven werden door een boekhouder. Caaenave. Van de 20.000 acties, zynde het gansche kapi taal der vennootschap, had Cazenave er 19.840. Een onderzoek wees uit, dat deze niet solvabel was en dat hjj optrad voor rekening van Sta vlsky. die toen den naam van Alexandre een zijner voornamen, droeg. De rapporten maakten bekend, dat de Compagnie Fonclère tn 1930 was begonnen met een uitgifte van obligaties voor een bedrag van 100 millloen francs, zulks toen de voorwaarden van amorttesement en terugbetaling geen ernstige waarborgen schenen te geven. Anderzijds kondigde ook de Sima een uitgifte van obligaties aan. Stavlsky. aldus verder het rapport-Lescouvè. werd door Pachot en Gripois geschetst als een avonturier «onder bepaald beroep, die gewoon lijk genoemd werd: de oplichter der banken: Iemand, die reeds meermalen met het gerecht te doen had gehad en veroordeeld was geweest. Pachot meende, dat het met de samenstelling der vennootschappen niet in den haak was, doch .JiU kon moeilijk verder gaan zonder in structies van het Parket”. We hebben, aldus gaat Lescouvè voort, pro cureur Preasard over al deze feiten gehoord. ZUn antwoord was. dat raadsheer Prince hem had medegedeeld, dat de zaak zonder belang was; dientengevolge had hU verklaard, dat de rapporten hem niet moesten toegezonden wor den Deze bewering werd evenwel zoo stellig mogeiyk door Albert Prince tegengesproken en. als bewijs, had deze aan Lescouvè «n andere getuigen een brief getoond, waarin Preeaard hem verzocht de rapporten te zenden. „Aan de plaatseiyke bestuurscomitelten, „Aan de afdeellng- en peleton-oversten, „Aan de bevelhebbers der compagnies. .Beste kameraden. „Ziehier de instructies betreffende uwe deel neming aan de oefeningen van Zondag 11 Fe bruari: „Alle afdeellngen moeten zich te 8 30 uur des morgens voor bet Volkshuis van Vottem vinden. „De afdeellngen van Cheratte. Haccourt, Vteé worden van dit bevel ontheven. ZU sullen daar entegen. om 930 uur, op den weg naar Rhees, achter bet kerkhof, post vatten, om een peleton te vormen, dat onder het bevel van kameraad Ramackers, gebeurlUken steun aal verleenen aan de andere compagnies. .Bet vertrek naar de stellingen zal om 8.45 uur in de aangedulde volgorde plaats hebben: „le compagnie: langs de straten F. Nicolay, Lavanteto, *n deel van de „Rasse Prèale" om vervolgens post te vatten in de straat „Haute Prèalle” en omgeving; „2e en 3e compagnie: langs de straten Vici nal. Rogivaux. Bols Gilles en Sur les Thlers tot aan de plaats .Thler al Baume"; „de 4e compagne zal naar bat Noord-Ooeten iUllllill/fj 'jj

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 1