Inpoldering wordt voortgezet Knoeierijen bij den bacon-uitvoer Nevenbedrijven de dupe RADIO-PROGRAMMA r DIEVENBENDE GEPAKT MINISTER KALFF AAN HET WOORD Sproeten DONDERDAG 8 MAART 1934 komen vroeg in Kommies doodgereden Minister Kal ff het woord! EERSTE KAMER VOETBAL Promotie en degradatie Zuiderzee-steunwet I.V.C.B. diocesane bonden Italië DE VIERDE „PRIMAVERA” Een schip gestrand De Kamer ging uiteen tot 20 Maart Gkoote voorjaarsbloemententoon stelling te Rotterdam Sociale zaken afge handeld Vrachtverdeeling in de binnenscheepvaart Verdachte was reeds ontslagen CELDLEENINGEN VOOR HET RIJK Beschuldigde chauffeur ook in tweede instantie vrijgesproken Beroeps-instantie is onmisbaar Z. Exc. deed tegemoetkomende mededeeiingen over de uit voering der Zuiderzee- steunwet Verhooging van het toegesfane contingent? Ernstige klachten over toepassing Zuiderzee-steunwet TWEEDE KAMEr\ BETAALDE KLETSKOUS” Aangestelde „vertrouwensperso nen” vormden het middelpunt van een net van smokkelarij Nu maatregelen ter voorkoming Z. H. EXC. MGR. LEVEN BIJ Z. H. DEN PAUS Commissie van advies ingesteld n.s.b:'er Tusenius aan „V ertrouwenspersonen” Verlies niet aan den eenen kant, wat U aan den anderen kant wint. Sommige laxeermiddelen bevorderen den stoelgang wel. maar zij prikkelen de darmen en de nieren. Gebruik daarom, by trage darmfunctie, het laxeermiddel, dat prompt werkt, zonder darmen en nieren te schaden: I8TIZIN- TABLETTEN. Kolenuitvoer naar het Voorjaar, koop tijdig een pot Spriltol. Bij alle Drogisten. Vrijdag 9 Maart 1934 DEN HAAG, 7 Murt 1934 Het WIJ Zuidelijke afdeeling I. (Ingezonden Mededeeling) Zuidelijke afdeeUng IL Kr ta ook heden Ir. M. C. Bongaerte OostelOke afdeeling I- Oosteljjke afdeelinf II. Westelijke afdeeling L WestelQke afdeelinf II. der Wleringermeergronden Bongaerte een proef met Tmake van de Zuiderzeesteunwet heeft Mi nister Kalff, vooropstellend, dat de uitvoering daarvan niet zóó slecht is als sommige afge vaardigden haar schilderden, eenlge tegemoet- komende mededeeiingen gedaan. Dit laatste betwijfelde de Minister evenwel, omdat het eerst zeilen worden uitgegeven de beste gronden. gen, soo zei hy. deed de politie een inval by hem en moest hy vluchten. Hierin ligt de grondoorzaak van de knoeierij: dit vleesch werd n.l. niet naar België geëxpor teerd. dook hier te lande verkocht. 1. De kampioenen van de eerste klas B en O van den DHVB spelen met nr. laatst van da tweede klas A van den IVCB om twee plaatsen in die klas. De kampioenen van de eerste klas D en van den DHVB spelen met nr. laatst van de tweede klas B van den IVOB om twee plaat sen in dia klas. Voortaan zal echter elke partij bacon, welke door de Varkenscentrale voor export wordt ver kocht. door een ambtenaar van de centrale worden begeleid tot aan de grens. Deze amb tenaar zal vervolgens de door de douane af- geteekende stukken naar de Varkenscentrale terugbrengen ten bewijze dat de export werkelijk heeft plaats gehad. Als tweeden maatregel zal,het vleesch voor zien worden van speciale stempels, duidelijk BH da Tweede Kamer la ingekomen aan vermeldende of deze party voor export dan wel I wetsontwerp tot het aangaan van een of meer voor binnenland bestemd la. geldleenlngen ten laste van het rijk. Dit wets ontwerp zal In de afdeelingen worden onder zocht op Vrijdag 9 Maart des namiddags 1 U. Opmerking verdient hierbij, dat de Varkens centrale uiteraard het vleesch voor export te gen beduidend lagere prijzen verkoopt als de bacon, welke voor binnenlandsche consumptie bestemd is. Van deze methode hebben een aan tal personen misbruik gemaakt. 1. De kampioen van district 2 van den RKVB Utrecht promoveert naar den IVCB. De promotie- en degradatieregeling I.V.C.B.- dlocesane bonden is, naar In de „8. I.” wordt medegedeeld, als volgt samengesteld: 1. De kampioenen van de eerste klas afdeelin gen A. B en C van den RKIVB Breda promo- veeren naar den IVCB. 2. De kampioenen van de 1ste klas afdeelin gen A en J van den RKVB Den Bosch spelen om één plaats in den IVCB. 3. De kampioenen van de eerste klas afdeelin gen C en D van e’en RKVB Den Bosch spelen om een plaats in den IVCB. 4. De kampioenen van de eerste klas afdeelin gen E en B RKVB Den Bosch spelen om een plaats in den IVCB. 5. De kampioenen van de eerste klas afdeelin gen F en G van den RKVB Den Bosch spelen om een plaats in den IVCB. De kampioenen van de Overgangsklasse E en F van den RKLVB spelen met no. laatst van de tweede klas E van den IVCB om een plaats in die klas. Den Haag, 7 Mairt 1934 De debatten over Sociale Zaken in de Eer ste Kamer zijn door een abnormalen en in een revisie-college als den Senaat eigenlijk geheel niet gemotlveerden toevloed van sprekers zóó geloopen. dat Minister SLOTEMAKER pas aan het woord kon komen, toen wij weer In de Tweede Kamer moesten aanwezig zijn voor het antwoord van Minister Kalff over de Zinder- zeebegrootlng. We zijn dus niet in staat, om Minister Slotemakers rede weer te geven. En we moeten helaas volstaan met te constateeren. dat de bewindsman, al beantwoordde hij cons ciëntieus de talrijke senatoren over de nog tal rijker door hen aangeroerde onderwerpen en la waren natuurlijk zijn gedegen beschouwingen allerminst van belang ontbloot, geen nieuwe gedachten ontvouwde of nieuwe mededeeiingen deed. Morgen behandelt de Eerste Kamer Minister Marchant’s begroeting en zijn wij door het tij delijk uiteengaan der Tweede Kamer weder al leen ter barer beschikking. De belangstelling voor de vierde ..Primavera de groote voorjaarsbloemententoonstelling, die van 29 Maart tot en met 8 April te Rotterdam wordt gehouden, stijgt met den dag. Wat de deelname aan deze expositie betreft, het aantal inschrijvingen Is van dien aard, dat alle beschikbare ruimte volkomen is bezet. Meermalen werden uit België telefonisch be langrijke orders door den vertrouwensman der centrale opgegeven. Er werd dan by vermeld, dat de betrokken Belgische importeur het vleesch op een bepaalden dag aan een nader aan te duiden fabriek self per auto zou komen afhalen. Te vaak worden verzoeken om steun afgewe zen door het verband met de drooglegging te negeeren en zich te beroepen op de huidige crisis-omstandig heden. Als algemeen beswaar werd sterk gevoeld bet ontbreken van de be- roeps-instantie, terwijl tevens bleek dat ar voor de bepaling der waarde-verminoerlng schattingen werden gedaan, die volgens de be trokkenen kant noch wal raakten en waarte gen geen appèl mogelijk is. De marerhansséc van verschillende brigades in de omgeving van den Bosch, is erin geslaagd een Inbrekersbende te arresteeren, voor het meerendeel bestaande uit Eindhovenaren. Deze lieden hebben de laatste maanden regelmatig inbraken gepleegd in boterfabrleken in ver schillende plaatsen In de provincie. Sedert Sep tember van bet vorig jaar duurde dit bedrijf voort. 1, Nr. laatst van de tweede klas A degradeert naar den RKVB Utrecht. Nr. 10 van dfze klasse speelt tegen den kampioen van district 1 van den RKVB Utrecht om een plaats in de tweede klas A van den IVCB. 3. De kampioenen van de eerste klas A en reserve eerste klas A van den DHVB spelen met nr. laatst van de tweede klas B IVCB om twee plaatsen in den IVCB. En ook de rest der minlsterieele redevoering bracht vrijwel uitsluitend een naderen uitleg van wat schriftelijk reeds aan de Kamer was meegedeeld. Nu moet gezegd, dat de problemen, waarvoor de Zuiderzee den Minister van Wa terstaat stelt, gedeeltelijk problemen zijn, die veel beter door den bewindsman van Economi sche Zaken konden worden behandeld, die im mers aanhoudend contact heeft met de ambte lijke Instanties en organisaties van den land bouw. Wanneer de Regeering zelf de stelling opzet, dat bij het verdere werk aan.de Zuiderzee de financieel-economische deskundige de leiding hebben moet en dus hiërarchisch hooger moet staan dan de landbouwkundige en waterbouw kundige leider van het werk, dan is het toch wel een ietwat eigenaardige figuur, dat het geheels Zuiderzeevraagstuk in de Sta ten- Generaal moet worden behandeld door enkel den leider van het technische Departement van Waterstaat. Tegenover hoe weinig technici stond Minister Kalff en tegenover welk een uitgebreide phalanx van agrariërs! Ten aanzien van de verdere organisatie van het werk, heeft de Minister nog eens te kennen gegeven, dat verschillende détails daarvan be ter kunnen worden beslist, wanneer de instel ling van het orgaan ex art. 194 der Grondwet verder ±gegorderd-<ia Intusschen zullen de di verse Schamen, die thans zich met de Zulder- zee-vraagstukken bezig houden, worden gecen traliseerd t«t één dienst, waarnaast dan de ingekrompen Zulderzeeraad als eenig advies orgaan zal staan. De minister van Economische Zaken heeft in gesteld een Commissie van Advies voor de uit voering van de Wet op de Evenredige Vracht verdeeling In de Binnenscheepvaart, welke tot taak heeft: a. het geven van advies met betrek king tot de uitvoering van genoemde wet; b. het bevorderen van het onderlinge contact tus- achen de Bevrachtingscommissies. Benoemd is tot voorzitter dezer commissie de heer J. Peterson, voorzitter van de Bevrach- tlngscommissie te Rotterdam; tot leden de heeren C. P. van Bokkum, secretaris van de Bevrachtlngscommissie te Groningen, A J. H. van Deursen. lid van de Bevrachtlngscommissie te Rotterdam, Ir. van Heljst, voorzitter van de Bevrachtlngscommissie te Utrecht, Ir. F. s’-Ja- cob, voorzitter van de Bevrachtlngscommissie te Amsterdam, ir. H. A Marcus, voorzitter van de Bevrachtlngscommissie te Haarlem; tot lid en secretaris de heer 8 de Hoo. ambtenaar aan het Departement van Economische Zaken. De berichten, dat by da Nederiandsch-Ita- liaausche onderhandellngen ook de kolenult- voer ter sprake is gebracht, schijnen het mis verstand te hebben gewekt, dat Italië aan Ne derland een zeker contingent zou hebben toe gestaan. Dit is niet juist, merkt „De Telegraaf” op. De Nederlandsche kolen konden tot nu toe in Ita lië vrij binnenkomen, d.wx. waren daar niet gecontmgenteerd. De moeilijkheid was om een afzet te vinden. Niettemin gaan er geregeld Limburgsche kolen nar Italië. Hoewel de tekst van het Ned.-Itallaansch handelsverdrag niet bekend is. staat wel vast dat daarin evenmin een bepaald contingent Is genoemd. De Nederlandsche onderhandelaars nebben echter de Italianen bereid gevonden om wat meer Nederlandsche kolen dan tot nu toe af te nemen. Deze kolen zijn bestemd voox de spoorwegen. Men noemde een hoeveelhe.d van 50.000 ton. Minister KALFF kan toch blijkbaar nog maar niet goed overweg met de vraagstukken, die met de reeds drooggelegde en nog droog te leggen deelen van de Zuiderzee samenhangen Het antwoord, door hem heden gegeven op de aeer talrijke redevoeringen bij de begroeting van het Zulderzeefonds, maakte althans niet den Indruk, dat de Minister deze stof volkomen beheerscht. Het werd op een buitengewoon droge manier van groote vellen papier voorge lezen, het was een paraphrase op de Memorie .van Antwoord en bevatte niets nieuws. De meeste tijd ging weg aan een zeer uitvoerige toelichting van de redenen, waarom de Regee ring het voortgaan met de inpoldering van het IJaelmeer verantwoord acht bjj een finan cieringsplan. dat gebaseerd is op een landsprjjs voor den Noord-Ooetelyken polder van ƒ2500 per HA In het algemeen werd wederom de gedachte uitgesproken, dat de Zuiderzee-steunwet door de gedupeerden als een armenzorg word- aan gevoeld, terwijl de vergadering unaniem van meening was, dat er door de uitvoerende In stanties te veel wordt gegeneraliseerd en et een te groot onderscheid in behandeling bestaat tusschen ben. die werkzaam zijn in een neven- bedrtff en de visschers-bevolklng. Bi) de Varkenscentrale deelde men ons mede, dat een van de Naar aanleiding van dit aanbod beeft de heer Tusenius zoo bericht de N. R. Crt. In een der locale bladen een artikel van twee kolommen druks gepubliceerd, waarin bij het aanbod van mr. Boon afwijst. De toon van het artikel is zoodanig, dat het .De Tribune” sou sieren. De schrijver van het artikel spreekt over mr. Boon met zijn opleiding in een praat- vak, zijn groote ervaring In het praten, met zijn hooggesalarieerde praatbetrekklng enz. en concludeert, dat het niet op zijn weg ligt, om een debat aan te gaan met een betaalde klets kous van den Vrijheidsbond. De aangehouden hoofdvertegenwoordiger ontkent allo schold. De Vereenlglng van Belanghebbenden uit de Nevenbedrijven der Zuiderzee hield haar Jaar vergadering In hotel „Krasnapolsky” te Am sterdam, welke bijeenkomst druk bezocht was. In zijn openingswoord legde de voorzitter, de heer W. Nieuwboer er den nadruk op, dat de wijze waarop de door de afsluiting gedupeer den worden geholpen nog ver afstaat van het geen dienaangaande in de kringen der getrof fenen als rechtvaardig wordt aangevoeld. De grieven zijn der Regeering en anderen instan ties volkomen bekend. Als voornaamste bezwa ren noemde spr. om., dat geen waardeverminde ring wordt uitgekeerd voor eigendommen na 25 Juli 1918 aangeschaft. Vervolgens werd een op 34 Februari 1934 van den Minister van Waterstaat ontvangen schrij ven besproken, waarin de Minister als zijn mee ning te kennen gaf, dat bet voorstel van de vereenlglng im tot *n ander stelsel dan bet tot nu toe gehuldigde over te gaan, met name bet afkoopen van belanghebbenden door een som ineens, als algemeene gedragslijn geen aanbe veling verdient, daar zoodanige regeling, waar bij vele voor subjectieve beoordeellng vatbare omstandigheden invloed zouden hebben, geen zekerheid geven, dat belanghebbenden van oor deel zullen zijn naar billijkheid te zyn oeban- I deld en dan ook niet de waarborg geboden wordt dat indien de afkoop eenmaal is 'oege- past, belanghebbenden zullen nalaten nieuwe aanspraken te stellen, In weerwil van de groote stemmen, welke met de uitvoering van zooda nige regeling ongetwijfeld zouden zijn gemoeid. BI) het verdere verloop der vergadering, waarbij sommige afgevaardigden zich op vrij heftige wjjze uitten, werden diverse gevallen naar voren gebracht, waaruit bleek, dat een soepele toepassing der wet niet altijd werd be tracht. Nadat de vorige week door de centrale re cherche te Rotterdam vier aanhoudingen zijn verricht in verband met het smokkelen van varkens, welke voor export waren bestemd, maar die men in het binnenland verhandelde, is Dinsdag nog een belangrijke arerstatle ver richt. Verder hebben heden nog over het Zuiderzee- fonds het woord gevoerd de heeren ZANDT, BAKKER. VAN RAPPARD en DE VISSER. Het was allemaal herhaling van wat gisteren reeds was gezegd. Niet minder dan achttien sprekers heeft minister Kalff over dit onderdeel van zijn taak moeten aanhoorenl Bij gebrek aan werk is de Tweede Kamer thans uiteen tot 30 Maart. De Eerste Kamer kan nu tenminste onze onverdeelde aandacht hebben. De officier van justitie ging van het vonnis In hooger beroep. Het hof stelde een minutieus onderzoek In. De advocaat-generaal eischte zes jaren gevangenisstraf. Dinsdag bevestigde het Hof het vonnis van de rechtbank en sprak verdachte vrij. De heer Tusenius zegt, dat de N. 8. B -en on langs de vrljzlnnlg-democraten r| n een vaal ..toeschouwers” hebben geholpen, maar dat men van hun goedheid nu geen misbruik moet gaan maken. De waarheid is echter, dat de sprekers op de vergadering vam de vrljzlnnlg-democraten. het lid van de Tweede Kamer mr. Joekes en dr. A. J. van Leuzen, den heer Tusenius met zijn eigen interrupties zoodanig lo het nauw hebben gebracht, dat deze en zyn aanhangers op de vlucht zijn gegaan. Dit zal wel de voornaamste reden zijn, waar om de heer Tusenius niet met mr. Boon wil debatteeren en waarom de N. 8. B. te IJmul- den op denzelfden avond een openbare verga dering heeft belegd. Achtereenvolgens werden fabrieken in Heesch. Nuland. Berlicum. Ravensteln en Mlerlo met een bezoek vereerd. De partijen boter, die steeds gestolen werden, waren gemiddeld 800 K.G groot. Van de daders was nooit een spoor te vinden. De laatste dagen echter heeft het onderzoek resultaat gehad. Verschillende aanwijzingen leidden naar Eindhoven en aldaar werden ver volgens eenlge arrestaties verricht. De verdachten K.. B„ A. en v. H.. allen te Eindhoven en N. en v. d. P. uit het dorpje Wük bij Heusden, werden daarop naar de mare- chausaée-kazeme te Den Bosch overgebracht, waar de opperwachtmeester, die het ondersoek leidde, hen in verhoor nam. Hierbij hebben alle zes arrestanten een be kentenis afgriegd. De meesten hunner waren reeds eerder met de politie In aanraking ge weest. Twee der mannen zijn reeds in het huls van bewaring Ingesloten. De anderen worden heden voor den officier van justitie te Den Bosch geleid. Te Den Haag arresteerde St Rotterdamsche centrale recherche den heer A P„ tot voor kort hoofdvertegenwoordiger van de Varkens- eentrale te BrasoeL P. werd Dinsdagmiddag aangehouden In het bureau van de Nederland sche Varkenscentrale te Den Haag. Zooals reeds werd bericht, werd als hoofdpersoon In de smokkellaffaire de heer van K.. te Easchen in België woonachtig, Nederlander, met drie andere mannen gearresteerd. Van P. wordt verdacht, medeplichtig te zyn aan smokkelarij. Van Den Haag Is hy naar Rotterdam over gebracht en daar in het hoofdbureau van po litie Ingesloten, Ook de Belgische polltls koesterde argwaan. Bij de hulssoeklng te Brussel vond zy een valsch Belgisch invoer- stempel voor varkensvleesch. Dit Is in beslag genomen. Tegenover de Rotterdamsche politie verklaarde F. thans, dat hjj dit stempel van Van E. uit Esschen heeft gekregen om het te vernietigen. Juist toen hy bet wilde vernleti- verschlllende methoden. Zoowel erfpacht als tydpacht, zoowel verkoop als staatsexploitatie zouden voorlooplg moeten worden toegepast. De heer VAN KOEVERDEN heeft in dit ver band evenals andere agrariërs gisteren gewaarschuwd, dat men. om de eerste lichting van kolonisten niet te laten mislukken, niet reeds thans tot uitgifte aan pachters moet over gaan, omdat de gronden nog niet zóó bouwrijp zyn, dat de Staat het risico mag afwentelen. 22 Maart spreekt het lid van de Tweede Ka mer Mr. o. A. Boon In den schouwburg Thalia te IJmuiden voor de afdeellng van de Liberale Staatsparty de Vryheidsbond over „Klnderiyke misvattingen”. Mr. Boon heeft aan den heer K H. Tusenius. kringleider van de N. B. 8. te IJmuiden, een brief gezonden, waarin hy dezen uitnoodlgt op dezen avond met hem van ge dachten te wisselen, waarby dezen geboden werd binnen redelyke grenzen de tyd, dien hy zelf wenschte. Indien de heer Tusenius de voor keur zou geven aan een debatavond met vol komen geiyke rechten en een onpartydig voor zitter, dan was mr. Boon ook daartoe bereid. HU is bereid de reorganisatie van den Ryks- dlenst te overwegen op een wyze, dat er een beroepsinstantie komt, en zal ook overigens verschillende te berde gebrachte onderwerpen nauwkeurig nader bezien. In ieder geval heeft de bewindsman de meeste van de klagers voor looplg bevredigd. voornaamste oorzaken, waardoor de knoeierij mogelijk was geweest, ge legen was in het feit, dat men be paalde „vertrouwenspersonen" had aangesteld. Het bleek echter, dat niet allen het in hun gestelde ver trouwen waard zyn geweest en zelfs het middelpunt van een geheel net van smokkelarij zÜn geworden. Dit is o.a. het geval geweest met den hoofdvertegenwoordiger van de centrale te Brussel. dat de «n werk gelegenheid alleen reeds den doorslag geven moest, terwyi de aanwinst van zulk een be langrijk agrarisch productiegebied, ook al komt bet niet tot autarkie, door een omlaagdrukken van den agrarischen Invoer onze handelsbalans gunstift zal beïnvloeden. Aan degenen, die tegenover de onderneming sceptisch staan, om dat de te winnen cultuurgrond te duur zal worden, hield de Katholieke oud-minlster onfier het oog. dat, indien eens het ondenkbaar geval zich zou voordoen, dat dé aanlegkosten geheel uit de pacht zouden kunnen worden opge- bracbt, de Staat der Nederlanden cadeau zou krijgen: de tydeiyke werkverruiming, de biy- vende woon- en werkgelegenheid, de grootere afzetmogeiy kleden voor de productie van de rest des lands, de verbetering van de handels- balans en een groot nieuw belastlngobject. In- dien dus maar de mogelijkheid bestond, om voldoende af te schrijven, mocht men eenvoudig niet anders dan tot voortzetting van het werk besluiten. En dan natuurlijk voortzetting zoo •conomiach mogeiyk. In dit verband adviseerde .Ir. Bongaerto tot het aanwenden van Muralt- batczimuren voor den nieuwen polderdijk, ter wijl hy ook In de toekomst voor de uitvoering der werken een soo groot mogeiyk lichaam, dat allerlei risico’s aan kan, aanbeval. De Katholieke afgevaardigde verklaarde zich bovendien voortendar van een meerhoofdlge directie, waarin dan beurtelings de waterbouw kundige. de landbouwkundige en de soclaal- het voorzitterschap zou moeten be- Onze correspondent te Rome seint, dat Z. H. Exc. Mgr. H. Leven. Apostolisch Vicaris der Kleine Soen da-eilanden. Woensdag door Z. H. den Paus in audiëntie Is ontvangen. nog door verschillende afgevaardigden *t woord gevoerd. De Katholieke, by uitstek deskundige, Ir. BONGAERT8 verde digde in een helder en klemmend betoog het voortgaan met de In poldering en diens frac tiegenoot. de agrariër VAN KOEVERDEN, verklaarde zich eveneens een overtuigd voorstan der daarvan. Ir. Bongaerte moti veerde zyn houding met het argument, schepping, van een biy vende woon- i PARIJS KIF EL, 1443 M.: 7.50 Sympho- nie-concert. 8.50 Vervolg concert. PARIJS RADIV, 1796 M.: 12 50 .JCrettly-orkest”. 905 Concert. MILAAN. 369 M-J 5 20 Oramofoonmuriek. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.20 Symphonie- concert onder leiding van Gregor Fitel- berg. R^ME. 421 M.: 3 20 Concert 5 20 Gra mofoonmuziek 8 05 Concert onder leiding van Antonio d’Klia. WEENEN. 507 M-: 4.50 Poeeftne Btrans- ky, sopraan, zingt liederen van Hugo Wolf. 7 55 Opera-orkest onder leiding van Max Bchönherr. 9 20 Orgelconcert door Walter Path. 9 50 Populair programma. W^kSCHAU, 1411 M.: 5 40 Oramofoon- muzlek. 7.35 Het Phllhannonlsch orkest v. Warschau onder leiding vap Emil Cooper. 10 00 Dansmuziek. BEBOMUN8TEK. 540 M.: 3.30 Het om roeporkest onder leiding van Erwln Ollbert 4 20 Populair concert onder leiding van H. Neppech. S.50 Oude muziek. 8-30 Popu lair concert. VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOQID3 De Boskoopsche Inzendingen zullen wederom de aandacht vragen. Verder ontbreken de Aals- meersche cultures niet. De bloembollencultuur komt uit met het nieuwste op het gebied van de Narcissen. Bui tengewoon groote en edele exemplaren van deze planten zullen te zien zyn, evenals van diverse tulpensoorten. En waar alle deze kinderen van Flora op artistieke wyze worden tentoongesteld, zal het geheel een superieuren aanblik bieden. 37 Mei van het vorig Jaar is de kommies de Man onder Ottersum gevallen als slachtoffer van zyn plicht. By het aanhouden van een smokkelauto geraakte de kommies onder den auto en overleed eenlge oogenblikken later aan de bekomen verwondingen. De man, die den auto bestuurde, J. A v. O.. garagehouder te Nymegen, had zich wegens doodslag, subs, mishandeling met doodeJyken afloop, te verantwoorden voor de Bossche rechtbank. Het O M eischte toen acht jaren gevangenisstraf. BU vonnis der rechtbank van 13 October JI. werd verdachte vrijgesproken. De Kamer heeft zonder hoofde lijke stemming de begrooting van het Zuiderzeefonds goedgekeurd, ook dus den memoriepost voor den Noord-Oostelyken polder. Aan allen ’twijfel, of daarmede een begin wordt gemaakt, is dus een einde gekomen. De Regeering heeft thans de principieele uitspraak, die zy, van de Tweede Kamer wenschte. 1. De kampioenen van de eerste klas afdeelin gen H en I van den RKVB Den Bosch spelen om een plaats In de tweede klas A van den LV.CB. 3. De kampioen van dlstricht 3 van den RKVB Utrecht promoveert naar den IVCB. Omtrent deze arrestatie vernemen wy nog, dat de betrokkene reeds eenlge weken geleden schnf- teiyk zyn ontslag van de Varkens-centrale had gekregen. Toen had men nog geen vermoeden van de fraudes. Het ontslag was gegeven op grond van de overweging, dat de export naar België zoozeer achteruit geloopen aas. dat het niet meer oe kosten joon de, in Brussel een hootdvertegen- woordlger te hebben. Deze was naar Den Haag ontboden om deze kwestie definitief te regelen met de directie van de Varkenscentrale. In den loop der vorige week kwam hy op het kantoor der centrale, doch moest onverrichterzake terugkeeren. aangezien de directeur hem niet ontvangen kon Inmiddels waren geruchten omtrent stfn aan deel In de fraudes ook tot de Varkenscentrale dóórgedrongen en deze ontbood den hoofdverte genwoordiger Dinsdag ten kantore In de Eerste Van den Boschstraat. Daar de directeur wist, dat de politie den hoofdvertegenwoordiger in verhoor wilde nemen, doch deze nergens kon vinden, verwittigde hy de autoriteiten er van. dat de hoofdvertegenwoordiger Dinsdagmiddag op zyn kantoor verwacht Werd. Inderdaad kwam deze op t vastgestelde uur by den heer Zwanen berg. Deze deelde daarop den hoofd vertegenwoordi ger mede, dat hy ontslagen was. De politie, die eveneens aanwezig was, verzocht den hoofdver tegenwoordiger mee te gaan naar Rotterdam, teneinde een nader verhoor te ondergaan. Zooals Inmiddels bekend Is geworden. Is men naar aanleiding van dat verhoor tot zyn arres tatie overgegaan. Naar aanleiding van de berichten omtrent knoeierijen by den uitvoer van bacon van de Nederlandsche Varkenscentrale naar België, hebben wy ons tot deze Instelling gewend met de vraag, welke maatregelen thans getroffen waren om deze fraudes voortaan te voorkomen. muziek (gramofoonplaten). 31.50 Gevari eerd concert onder leiding van Henrl Pen sla. 10.25 Dansmuziek (gramofoonplaten) BRUSSEL.. 484 M.: 1.30 Gramofoonmu ziek. Carnavalsprogramma. 7.10 Het kleine orkest vsn bet N. I. R. onder leiding van P. Leemans. 8 30 Avond voor de oudstrij ders. 10.30 Gevraagde- gramofoonmuziek. 10.45 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1281 M-: 3 00 Populair concert. 7 20 Het omroeporkest onder lei ding van Frits Mahler. 9.35 Het omroep. orkest onder leiding van Fritz Mahler speelt Weensche muziek. 10 20 Jens Wsr- ny’s dansorkest. BERLIJN. 357 M.: 3 20 Populair concert door het Julius Tomsen-orkeet. 4.50 Brahms-concert. 10.20 Concert. HAMBURG. 332 M.: 13 30 Gramofoon muziek. 5 .20 De solisten van den Noord- dultschen omroep met medewerking van het omroepkoor ..Carl Loewe". 8 45 Cither mandoline- en gultaarmuzlek. 10.20 Juan Lloasas" dansorkest. LANGENBERG, 458 M.: 12 20 Het DÜS- seldorfer Svmphonie-orkest onder leiding van Carl Marla Artz 4 35 Het Omroep- kamerkoor onder leiding van Jozef Breuer, met medewerking v»h ^Dle Fröhllche Fünf". 7.30 Mllltairj^oncert. 1020 Het groote omroeporkest onder leiding van Kullus Kühn. DA VENTRY, 1500 M.: 12.50 Het B. B C.- dansorkeet onder leiding ven Henrv Hall. 1 35 Het Northerm Studlo-orkest onder leiding van John Bridge. 8.20 Het B B C - orkest (Afd C) onder leiding van War wick Braithwaite 1125 Harry Roy en zyn Band in het Msyfalr Hotel. 1. Nr laatst van de tweede klas A van den I.V.CB. speelt met nr. 1 van de overgangsklasse A RKI VB. om een plaats in de tweede klas A I.V.CJB. 3. Nr. laatst van de tweede klas B van den IVCB speelt met nr. 1 van de overgangsklaaee B en C van den RKIVB om een plaats in de tweede klas B IVCB. 3. Nr. laatst van de tweede klas C IVCB grooter dan vroegere contingenten. degradeert naar de RKIVB. Nr. 1 van de twee de klas C IVCB speelt met nr. 1 van de over gangsklasse RKIVB om een plaats in de twee de klas C van den IVCB. Door een elftal van de tweede klas A naar B over te plaatsen komen beide afdeelingen dan op 10 elftallen. HUIZEN. 301 M.: KRO: 8 00 Morgen- concert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Mu- aiekultsendlng voor de fabrieken. 1100 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.00 Politie berichten. 12 15 De Kro-boys onder leiding van Plet Lustenhouwer. 1.45 Verzorging zender. 3 00 Het Da meskoortje onder lei ding van Suze ten Napel. 2.15 Gramofoon muziek. 2.30 Zangrecltal door Loes Fllpse. finel. A. d. vleugel Fred. Boshart. 2.45 Vloolsoll door Jo Hekster. A. d. vleugel Fred. Boahart 3 00 Gramofoonmuziek. 3.15 Het Dameakoortie onder leiding van Suze ten Napel. 3 30 Gramofoonmuziek. 3 45 Zangrecltal door Loes FllpseSnel. 4 00 Vloolsoll door Jo Hekster. 4.15 Gramofoon muziek. 4.30 Het KRO-Orkest onder leiding van Johan Gerritsen. 5.00 Land- en tuln- bouwhalfuurtje door Th. Arts. 5 30 Het KRO-Orkest. 8.10 .jSchoonbeldscommls- sle" door Architect B. Koldewey. 630 Het Kro-Orkest. 7.00 Politieberichten 7.15 „On ze koloniën” (I.) C. P. M. Hazelnet: Su riname". 735 Gramofoonmuziek. 7 50 De Muzlekvereenlglng „Armonla” onder lei ding van K. de Rook, te Hengelo 8 30 Vas Dl as 8 35 Muzlekvereenlglng „Armonla”. 8.50 mli de hand schoonzoon", op te voeren door de Vereenlgde Haagsche Spelers onder leiding van Plerre Balledux. 9.30 Gramofoonmuziek. 9 40 Tweede deel van de Johannes-Paeslon" van J. S Bach. uit te voeren door de R. K. Oratorlum- vereenlglng te Amsterdam, met medewer king van soliste en het concertgebouwor kest onder leiding van Theo v. d. Bill. PI m. 11.00 Vaz Dlas. 11.00 Gramofoonmu ziek. 12.00 Sluiting. HILVERSUM. 1875 M.: VARA: 8 00 Or gelspel door Joh. Jong. 8.30 Gramofoon muziek 10 30 Trlö Favoriet onder leiding van Willem Drukker. 11.45 Gramofoonmu ziek 12 00 AVRO Tijdsein. 12 01 Gramo foonmuziek. 13.30 Lunchconcert door Ko vacs Lalos en zifn orkest. Intermezzi: Ac- cordeonmuzlek door van DUk’s Volendam- mers. 2.30 Causerie door Mevr. Ida de Leeuwvan Rees 3 00 Pianorecital door Egbert van Veen 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 VARAOverschakelen naar den zen der KootwUk. 4 15 Gramofoonmuziek 5 00 Klein VARA-ensemble. 6 00 De Notekra- kers onder leiding van Daaf Wins. 6 45 De Flierefluiters onder leiding van Jan van der Horst met medewerking van Al bert de Boov. zang. 7.15 Albert de Booy. zang en Cor Stevn. orgel 7.50 Gramofoon muziek 10 05 Vaz Dlas 11.00 VARA Mu zikaal allerlei met medewerking van Ju les Hagenaar Jr.. trompet. Jan Vogel, pla no en orgel. Jan Mulder, saxofoon en viool. Joop Carlqults, hawaltn-gultaar, Eug, Charmon, zang, plano en accordeon. 13.00 Sluiting. LUXEMBURG. 1304 M.: 7 00 Hollandsche avond Gevarieerd gramofoonplatenconcert. 8 00 Gevarieerd concert door het orkeet Radio Luxembourg" onder leiding van Henri Pensis 8.30 Vervolg concert. 30 50 Vervolg concert. 2100 Concert onder lei ding van Henrl Pensis met medewerking van René Delporte. pianist. 3150 Ballet- VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN Eenlge dagen geleden Is sooals bekend de U K. 260 op een der strekdammen van den Pettenschen zeedyk gestrand. Thans is gebleken dat de opvarenden, die op Urk teruggekeerd zyn, critleke oogenblikken na de stranding op het wrak hebben beleefd. Tydens zwaren mist vastgeloopen, hebben de drie opvarenden, de schipper Klaas Paster- kamp, diens broer Lubbert en de „derde man" L. de Boer, vele maar vruchtelooze pogingen aangewend om los te komen. De toestand van het schip werd door de werking op de kelën zeer gevaariyk. Er kwam water binnen en het achterschip zakte door. Ek oogenblik sou de schuit kunnen breken. Nadat men tevergeefs gepoogd had door signalen de aandacht van de kustbewoners te trekken, bood de Boer aan naar land te zwemmen. Met een lyn om het middel heeft hy zich In de hoog egolven gestort, en Inderdaad lukte het waagstuk. Hy wist de U)n vast te maken, en daarlangs hebben de gebroeders Pasterzamp. I eveneens door het water heen, den wal bereikt Nieuwe maatregelen Té Petten zyn dz verkleumde schipbreukelingen liefderijk ontvangen Het schip Is gebroken en in de golven verdwe nen, sonder dat er lete meer gered kon worden Alleen met de kleeren die se aan het lijf had den. syn de schipbreukelingen op Urk aange komen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 14