i Chesebrough Vaseline comm. Het vonnis tegen Eikeboom De bacon-smokkel Een lichte borsteling der tanden met IVOROL Is reeds voldoende om den leelljken tandaanslag te verwijderen, ■n Speciaal polljstbestanddeel veel zachter dan ’t glazuur geeft dit prachtig resultaat. RADIO-PROGRAMMA F 1 ZATERDAG 10 MAART 1934 Eenige overwegingen ten aanzien beklaagde Heesch in beroering weer A Behoorlijke reserveering DE ARRESTATIES iNï^blË Het fraude-argument Polishouders de dupe? Nederland en Turkije Contingent eeringsovereenkomst CAFE IN VLAMMEN Een luchtvaartdag Muiters veroordeeld Zesdaagsche te Berlijn Veertien koppelt gettart Woensdag in de Eerste Kamer GROOTE BRAND Belasting op besloten vennootschappen Concertgebouw in moeilijkheid Loten niet meegetrokken in een trekking? Kellnert gearreeteerd HET VEILINCONFLICT TE AALSMEER Restaurant DORRIUS ANTI-OORLOGACTIE VAN HOOGLEERAREN i l 1 t F Niet op woorden maar op daden komt het aan 'I De burgemeester had het hard te verduren „Blanke huid - Plannen voor een jaarlyktche d emonetratie Scherpe kritiek van dr. Kortenhorst Hopeloot geval voor bemiddelaars Over z’n kant laten gaan Weet wat over uw kant te laten gaan. Dat is een zeer wijze oude leef regel. Ge zult er niets dan pleizier van beleven. Er is niets fnuikender, dan op alle slakjes zout te leggen. Ge maakt dan uw eigen leven en dat van ande ren zuur. Er zijn oogenblikken waarop men moet weten te zwijgen. Zie niet alles. Trek u niet alles aan. Zie wat door de vingers. Leg wat naast u neer! Natuurlijk moeten de puntjes op de i’s gezet worden. Natuurlijk moeten de zaken goed worden afgedaan en kunnen geen ernstige nalatigheden of fouten worden geduld. Maar er is intusschen toch zooveel, dat even goed onopgemerkt kan blijven. Weet wat over uw kant te laten gaan! Naspel van „Do Zeven Provinciën” Regeering benoemt een comminie Zachte handen" De Varkenecentrale beantwoordt uitvoerig de gestelde vragen van het verweer van Maandag 12 Maart 1934 Zondag 11 Maart 1934 «s 1 9 1 4 I Het concert de volgende artl- Het i In de op Woensdag 14 Maart aa. te ell uur te houden openbare vergadering van de Eerste Kamer aal een aanvang worden gemaakt met de Interpellatie van den heer Van Cltters in verband met het antwoord van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen op rijn schrtftelUke vragen In sake een oproep van het zich noemend Comité van Professoren en Studenten. Aan de sententie van het Hoog Militair Ge rechtshof tegen den heer P. Eikeboom, ontlee- nen wij nog de volgende overwegingen, ale het verweer betreffen dat door den verdediger van beklaagde was aangevoerd: NZ Voorburgwal bh. Spui, A'dam PLATS DU JOUR EN LA CARTE Deze posten betreffen o. melkpoeder, kaas, drijfriemen, garens MILAAN. 369 M. t.: eert 6.20 Gramofoonmi 9l E de de 8OEKABOEMI, S Maart. (Aneta.) In den af- geloopen nacht had een groote brand aan den Grooten Postweg plaats. waarbU drie perceelen en een goedang in de aach werden gelegd De schade bedraagt f 30 000.— en wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Om- Verv. Spr. was overtuigd, dat het Departement, dat deze wet op geraffineerde wijze in elkaar heeft gezet, meent, een technisch fiscaal ontwerp te hebben gemaakt. Maar zoo is 1 niet. Natuurlijk moeten ontduikingen tegen gegaan worden, maar daarvoor is het, naar spr meent, niet noodlg, het geheele Insti tuut der naamlooze vennootschappen over hoop te halen! Naar wU vernemen, hebben de burgemeesters van Zeist en Soest, In samenwerking met den commandant van de Luchtvaartafdeellng te Boesterberg, het Initiatief genomen tot het or- ganlseeren van een natlonalen luchtvaartdag, welke voor de eerste maal zal worden gehou den op 19 Mei as. op het vliegveld Soeaterberg Op hst oogenblik dat de loten uit de trom mel rolden, moesten de prijzen van t 50 000 en van f 30.000 nog vallen, zoodat de zestien ver dwenen loten wel degelijk van belang -hadden kunnen zijn. Na de rede van den heer Kortenhorst werd nog van gedachten gewisseld. Van een winstbelasting moet spr. ook niets hebben. Van de ervaring. In Indlë daarmee* opgedaan, beeft spr. geleerd. derdduizenden belangstellenden trekken. Indien de pogingen slagen, hoopt men ook den Ne- derlandschen luchtvaartdag tot een Jaarlüksch evenement te maken voor allen, die sympathie en belangstelling voelen voor onze vaderland- sche luchtvaart. 651, 652, 653 709, 853c. De polishouder, die bU Lotlslco geen voldoe ning kon krijgen, wendde alch daarop tot de politie. Deee vond in bet gebeurde aanleiding kelen: lijnolie, papierwaren en karton, katoenen goe deren. gummlwaren, linoleum, zeildoek, porce- leln en aardewerk, flesschen, gloeilampen. Ijzer waren en gereedschappen, koperwaren, muziek instrumenten en onderdeelen. radio-apparaten en onderdeelen. ontvangtoestellen, weeg appa raten en onderdeelen. machines, motoren, accu mulatoren en onderdeelen. minerale verfstof fen. inkt, druk- en schrljfinkt, vernissen, ge neesmiddelen. Vrijdagmiddag te ruim 2 uur brak door on bekende oorzaak een hevige uitslaande brand uit in het perceel café de Poort van Cleve aan de Markt te Eindhoven, eigendom van de bier brouwerij Coolen en bewoond door den heer Raaymakers. In een minimum van tijd stonden het café en het bovengelegen woonhuis In lichter laaie. De brandweer, die met 5 stralen den brand trachtte te bluaschen. mocht er slechts In slagen de aan- grenzende perceelen te vrijwaren. Café en woonhuis brandden geheel uit. Om vier uur was men het vuur meester en kon de brand weer naar de kazerne terugkeeren. Een onderzoek naar de oorzaak van den brand wordt ingesteld. Van de zijde dar polishouders, aldus het blad, wil men een civiele actie tegen de loterljmaat- schappij Instellen op grond der gemelde onre gelmatigheid. die ook ter kennis der politie moet zijn gebracht. De polishouders stellen zich op het standpunt dat de notars, die de trekking leidde, niet had mogen laten doordraaien, al vorens nageteld was of alle loten aanwezig wa ren. ZD stellen de vennootschap In gebreke en willen daarop hun vordering baseeren. LANGENBERG. 456 M. 1.30 Kamermu ziek. 3.20 Het Westdultsche kamerorkest speelt 8 30 Oud?rwetsche dansmuziek door de Keulsche vloolvereenlglng en Hans Haass. cembalo. De regeering wil geen industrie- bank. De industrie moet zichzelf helpen. Goed, maar om dit stand punt te kunnen innemen, moet dit wetsontwerp ingetrokken worden. LANGENBERG, 456 M. 13.06 Hans Haass, plano 13.30 Münchener omroep orkest o 1. v. Hans Winter 5 00 Groot ^ul^ffi^eV1^ DA VENTRY, 1500 M. 4.20 Gramofoon muzlek 5 20 Orgel reel tal door M Vinden 7.50 Ernest Lush speelt pianomuziek 9.50 Het Leslie Bridgewater-kwintet. ROME, 421 st rumen taal muziek Audran. Voor den kring Den Haag van de Alg. R.K. Werkgeversvereenlglng heeft Vrijdagavond dr. L. G. Kortenhorst, Ud der Tweede Kamer, ge sproken over het wetsontwerp betreffende be lastingheffing op besloten vennootschappen. De voorzitter, de heer A. G. Verbeek, zelde, dat het wetsontwerp groote beroering gebracht heeft en het bestaan van bepaalde vennoot schappen zelfs In gevaar kan brengen. De heer Kortenhorst begon met de hoop uit te spreken, dat uit het overleg tusschen Minis ter en.Karaer Iets goeds te voorschijn zal ko men. Spr. stond eerst stil bij den inhoud der wet, die een onderscheid maakt tusschen open en gesloten vennootschappen. Practlsch vallen bijna alle nJ. vennootschap pen onder de wet, groote concerns als de Ko ninklijke ook. Spr. ging vervolgens de techniek van deze wet na. Heeft de Inspecteur eenmaal een ven nootschap bestempeld als een besloten vennoot schap. dan komt de fiscus aan de winst, uit gekeerd of niet uitgekeerd. tv ZENEN, 507 M. 7.30 Torquato Tasso van Goethe 9 45 Omroeporkest. melde onderzoek bevonden had, dat de heer P. bU fraude In België betrokken scheen te «Ijn. In verband met de vragen, die betrekking hebben op het feit, dat sterke achteruitgang van den export naar België reeds geruimen tfjd voor Januari van dit Jaar was ingetreden, vernam het blad van den directeur der Var- kenacentrale, dat de heer P. oorspronkelijk op commissie gewerkt had. Vrij kort echter nadat de.V. C. in werking was getreden, was hierin een wijziging aangebracht, en kreeg de heer P. een vast salaris, aangezien dit een groote be sparing zou opleveren: door de centralisatie van den uitvoer zou hl) immers heel wat meer dan tot dusver In handen krijgen, (n.l. meet dan van een enkel bedrijf) en dus zouden op die manier de commlsslegelden een aanzienlijk booger bedrag hebben uitgemaakt dan het vaste salaris dat hem nu werd toegekend; een sala ris, waarvan men aldus de directie der V. C. gerust kan zeggen, dat het ook nog btf den stand van den export zooals die nog gerui men tijd is gebleven, waarlijk niet te hoog ▼as. DAVENTRY. 1500 M. 1.06 Het Western «tudlo-orkest o.l.v. Frank Thomae 4 30 8o- nate-recltal. 8.20 Het B B C-orkest (afd E.) e.l.v. Julian CUfTord 11.16 Het BJBX.-dana- •rkest o.l.v. Henry Hall. PARIJS, (Elf fel) 1446 M 12A0 Concert. 750 Gedeelten uit ..Die Tereslna” en „Der tapfere Soldat" van Oscar Strauss, m.m.v. solisten en het omroeporkest o.l.v. B Fla- tnent 4.20 Populair oon- oonmtalek. Het Sportpaleis te Berlijn was Vrijdagavond maar matig bezet, toen de voorwedstrtfden om acht uur een aanvang namen. In de sprint won Golz voor O. Zasae en Blank. De 100 hondenrace werd gewonnen door Gfonwald In 23 minuten 30.1 sec., en 11 punten voor GrUnlg en Wlemer, elk met punten en Krelsel met 8 punten. Om half 11 werden de koppels voorgesteld en om 11 uur precies klonk bet start signaal voor de 14 paren. Met Ehmer aan de leiding vertrokken de volgende koppels: Jan van Kempen-Brai» penning, 8laats-van Nevele Ned.-België) Martin-Smete (België). Tietz-Loncke (Duitach- land-Belgiëi. Göbel-Prieto (Dultschland-Span- Je) en de Dultsche koppels Rausch-Lohman. Punda-Ptltsfeld, Zlms-Ippen. Umbenhauer- Hoffmann. Dorn-Maczynskl, Ehmer-Korsmeyer, Rleger-Slegel. Oebr. Nickel en Pataack-Negd. PARIJS, (Radio) 1796 M. 12.20 „Krettly-orkest”. 8.20 Kamermuziek. MILAAN, 369 M. 6.10 Gramofoonmuzlek. 8 00 populair concert. 9.10 Viool-recital door Arrigo Serato. 4.50 Concert door het Casella- trio. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.06 Populair concert. 920 concert. Naar men weet zijn de beide bovengenoemde burgemeesters eere-voorzltters van het „Pell- kaan-Comlté" in bedoelde plaatsen en men zal trachten, door de organisatie van dezen natlo nalen luchtvaartdag b(j te dragen tot de vor ming van het nationale luchtvaartfonds, dat het ,Felikaan"-comlté zich ten doel stelt. De militaire luchtvaart heeft deze gelegenheid gaarne aangegrepen, om een bewijs te geven van hartelljke sympathie voor de burgerlijke luchtvaart en om een loyale poging te doen om den arbeid van het Nationaal Luchtvaartfonds te steunen. De Minister van Defensie heeft reeds zijn goedkeuring gehecht aan dit plan. De meest volledige medewerking van den militai ren vlieg dienst is toegezegd. Naast den steun aan het JPelikaan”-comité vertrouwt men. door de organisatie van dezen natlonalen luchtvaart dag tevens te voldoen aan een lang gekoester- den wensch van velen, die voor de luchtvaart belangstelling hebben. Het ligt In de bedoeling de organisatie ter hand te nemen in denaeifden geest van de Engeteche luchtvaartdagen, welke jaarlijks te Hemmen gehouden worden en hon- Eerst btj het schoonmaken van de zaal na afloop der trekking zotlden de kellners van het gebouw onder het tooneel nog zestien lo ten hebben gevonden, die uit de trommel ge vallen waren, maar bij bet oprapen onopge merkt gebleven waren. 8OERABAJA, 9 Maart (Anetal. De Zee- krljgsraad alhier sprak de volgende vonnissen uit in de zaak van de vijfde groep muiters van ..De Zeven Provinciën”. De matroos B. 6 maanden gevangenisstraf met degradatie. De matroos derde klas Van I.: 3 maanden. Matroos De J. 2 Jaar en 6 maan den. Matroos P. 4 Jaar. Matroos 8. 1 Jaar en 6 maanden. Matroos 8. 6 jaar. Matroos 8. 4 J. Matroos-constabel 8. 4 jaar. Matroos derde klasse. Van 8. 6 jaar. Marinier P. B. B 2 Jaar en 6 maanden. Marinier De O., 3 jaar. Marinier H. 6 jaar. Marinier H. 3 Jaar. Ma rinier H. 1 jaar en 6 mnd. Marinier Van H. 4 Jaar. Marinier Van der L. 6 jaar. Marinier tweede klasse V. 1 Jaar. Marinier tweede klasse De B. 6 Jaar. Marinier tweede klasse K. 1 jaar en 6 maanden. Marinier 1ste klasse Van P. 2 jaar en 6 maanden. Marinier 2de kla*se 8. 4 jaar. Marinier 2de klasse 8. 2 Jaar, allen met ontslag uit den dienst en met aftrek der pre ventieve hechtenis. De marinier Tea W. werd conform den elscb vrüaesnroken. Het is Woensdagavond weer mln geweest In den raad van Heesch (N.B.). Zooals gebruikelijk liepen de heftige discus sies ook nu weer over het huis Wolters, dat de Raad, zooals bekend, wenscht te bestemmen als raadhuis, terwijl de burgemeester het graag als ambtswoning zou gebruiken. Onder de ingekomen stukken was er een, waarin het schoolbestuur de beschikking vroeg over een schoollokaal In het buis Wolters. De voorzitter van het schoolbestuur van Heesch meende, dat hierdoor eenbesparing voor de gemeente zou worden verkregen, daar anders een lokaal zou moeten, worden bijgebouwd, wat ƒ5000 zou kosten. Verscheidene raadsleden verdachten er den voorzitter van dat hij weer gekonkeld had. Het raadslid d. Heijden merkte op. dat de pas toor het stuk onder pressie heeft moeten in zenden. Het is toch een bekend feit, zoo ver volgt spr.. dat er nog lokalen leeg staan, die alleen des Zondags voor katholiek jeugdwerk worden gebruikt. 8pr. verweet den voorzitter, dat hjj om zijn plannen door te drijven, raads leden omkoopt, door bun taartjes thuis te stu ren en dat hl) met hen konkelt. Op deze wijze hoopt de burgemeester, volgens spr de idee, welke hij van het begin af aan heeft gehad (het huis Wolters geen ambtswoning, dan ook geen raadhuis), te verwezenlijken. De heer van Zut- fen meende, dat de raad wederom bedrogen was, zooals herhaaldelljk gebeurd 13. De debat ten liepen zóó hoog, dat tenslotte de zitting ge schorst werd, terwijl vier raadsleden naar de pas’.orle togen om de zaak te onderzoeken. Hier hoorden zij. dat het de bedoeling sou zijn om een leslokaal In het huis Wolters In te rich ten, maar dat het er in hoofdzaak om gaat van het pand mettertijd een katholiek Jeugdwerk- huis te maken. Na dese toelichting werd het verzoek van h-t schoolbestuur Ingewilligd. In aansluiting op het bericht over de tot standkoming van een voorlooplge Neder- landsch-Turksche handelsovereenkomst kan worden medegedeeld, dat de vrije invoer in Turkije, d. w. z. bulten de contlngenteering om voor de Nederlandsche goederen, vallende on der de volgende posten van het Turksche douane-tarief. is toegestaan met terugwerkends kracht tot 1 November 1933 en tot aan de sluiting van een definitieve clearlngsovereen- okmst en handelsaccoord: PARUS (Radio), 1796 M. 8 20 Gra- mofoonmuzlek 12 20 Orgelconcert 1 50 Gramofoonmuzlek 4.36 Jeugdconcart In verband met het feit, dat de flnandeele toestand van de N V. Het Concertgebouw te Amsterdam zorgen baart heeft naar wjj vernemen het bestuur van deze instelling kort geleden een onderhoud gehad met den Minister van Onderwijs. Kunsten en Weten schappen, tnr. Marchant. Als uitvloeisel van t besprokene heeft de Minister thans, in over eenstemming met de subsldle-voorwaarden, een commissie benoemd waarin zitting hebben ge nomen de heer P. Visser, chef van het Depar tement van Kunsten en Wetenschappen, dr. Paul Cronheim en een rljksacoountant Deze commissie heeft tot taak den financieelen staat van zaken van het Concertgebouw uit de daarvoor ter beschikking zijnde bescheiden nauwkeurig te onderzoeken en daarover rap port uit te brengen. Omtrent een eventueele reorganisatie van de instelling of een verhooglng van het subsidie staat in dit verband nog niets vast. Het rijkssubsidle bedraagt op het oogenblik 46.000 gulden. Het gevolg zal ongetwijfeld zijn, dat de aan deelhouders er op zullen staan, dat de winst wordt uitgekeerd. De belasting moeten zij im mers toch betalen. Daarvan is weer het gevolg, dat een behoorlijke reserveering niet meer mogelijk zal zijn. Wat de contróle betreft meende spr., dat het Hof te Amsterdam nooit een correctie zal kunnen aanbrengen. PARUS (Elfen, 1446 M. 1230 Jean fboe en r«n orkest 1.35 Verv. concert 7.50 Gramofoonmuzlek. Wanneer er gevraagd wordt: wat dan? ant woordt spr.: een studie maken van den alge- meenen opzet, de economische en fiscale wer king van onze belastingheffing. Dit zou door een staatscommissie kunnen gebeuren, vraagstuk der fraude komt dan vanzelf aan de orde. Over dit diep ingrijpende wetsontwerp Is geen enkele instantie gehoord, hetgeen spr. ook af- keurt. Dit ontwerp Is slecht en éénzijdig voor bereid. Het fraude-argument Is hier gebruikt als stok om den hond te slaan. Er komt nog btj, dat de Minister dit geld niet noodlg heeft. Het komt in het plan der regeering niet voor. Waaruit bestaat nu die fraude waar het om gaat? Laat de Minister die eens noemen, dan kan men hem misschien andere middelen aan de hand doen. Als nadeel noemt spr. nog, dat de Minister voor een groot deel zijn dividend en tantlème-belasting kwijt raakt. De fiscus heeft tot nu toe de ondernemingen vrijgelaten In haar reserveertngen. Daarvan is ruim gebruik gemaakt met het resultaat, dat ons bedrijfsleven een grooten weerstand ge toond heeft in dezen crisistijd. Gezien ook de neiging van het Nederlanasche kapitaal is het van belang, dat een Industrie- kapitaal nationaal geblokkeerd blijft. De reser ves zijn van groot belang, ook om de arbeiders aan den gang te houden. Op de reeds door ons gepubliceerde vragen van den communist Effendi In verband met de onlangs op last van de Indische Regeering plaats gehad hebbende arrestaties van de voormannen der Pendldlkan Naslonal Indonesia, heeft mi nister Colljn o.m. geantwoord, dat de vraag niet is. wat de Pendldlkan Naslonal Indonesia heeft verklaard, doch hoe de leiders dezer or ganisatie zich hebben gedragen. In vErband hiermede wordt ontkennend be antwoord de vraag, of de minister dan niet van oordeel 13. dat het optreden van de Indi sche Regeering strijdig is met de verklaring van den minister, die tot de loyale beweging rekent de partijen, die geen ondergrondsche ac ties wenschen te voeren. Hier te lande zijn niet bekend, wat de mo tieven zijn van de Indische Regeering. die tot deze plotselinge arrestaties hebben geleid en in hoeverre deze maatregel van de Indische Regee ring verband houdt met de jongste reis van een der leiders van de P N. I. naar Japan. Op de vraag: Is de minister niet van oordeel, dat dergelijke drastische maatregelen tegen de voormannen uit de volksbeweging de bestaande reeds dreigende spanning In Indonesië nog meer sullen verscherpen en bitteren haat onder het Indonesische volk tegen het Nederlandsche ge zag zullen wekken en bevorderen, antwoordt dr. Colijn kort maar krachtig: Neen; juist om gekeerd 23c. 24b, 89. 103, 230, 325, 328, 341, 363 369 370. 380. 383. 412. 444, 449. 463. 463. 488. 4M 505. 530, 531 533 536. 537 539. 552. 553, 557 558, 559 562. 606. 607g, 616, 618, 619, «33, 634 655. 665, 669. 679, 702. 703, 704 Vrijdagmiddag zijn de bemiddelaars In het bekende conflict tusschen de Centrale Aals- meersche Veiling en de georganiseerde expor teurs aan het werk gegaan. Deze bemiddelaars waren afgevaardigd door het provinciaal bureau voor veilingen In Noord- Holland. Nadat beide partijen gehoord waren, werd een bemiddelingsvoorstel samengesteld, waarmede de exporteurs aoeuord gingen. Het vellingbestuur wenschte eenige wijzigin gen en nadat de bemiddelaars aeze aan de ex porteurs hadden voorgelegd en die er ten twee den male mee accoord gingen, achtte men de kwestie opgelost. Toen het vellingbestuur echter vernam, dat de exporteurs het voorstel zonder tegenwerpin gen hadden aanvaard, kwam het opnieuw met wijzigingen en veranderingen. De bemiddelaars koaen toen de verstandigste partij en gingen, beleefd groetend, per eerst volgend vervoermiddel naar hun woningen. De kwestie lijkt ons hopeloos! WARSCRAT. 1411 M. monlsch orkest Mlezejewskl - 4.35 Populaire Onxroepoi M. 4.20 Vocaal en In- concert 5.20 Granxofoon- 8 05 La Mascotte, operette van over te gaan tot de arrestatie van de twee kellners. die verdacht worden van diefstal. De directie der Varkenscentrale heeft thans geantwoord op de vragenreeks van „Het Han- delsblad” over de baconsmokkelarlj naar Bel gië. Omstreeks half Februari is aan den Brussel- schen agent der Varkenscentrale telefonisch verzocht, om (met den anderen agent, die daar eveneens vaor de V. C. werkzaam was, op 27 Fe bruari naar Den Haag te komen, voor de be spreking die Ingevolge den ontslagbrief van 29 Januari nog plaats moest vinden. Op 23 Februari werd den heeren echter aan geschreven. dat deze bespreking niet op 27 Fe bruari. doch eerst 6 Maart zou worden gehou den. Dit nu geschieddé, na afspraak en over leg met den inspecteur der recherche te Rot terdam. die n.l. op 22 Februari de directie der Varkenscentrale was komen mededeelen. dat Uit het al eenlgen tijd In volledige samenwer king met de V. O. In gang zijnde onderzoek, (in verband met de heele baconquaestle) gebleken 'was, dat de heer P. betrokken was In de Belgi sche fraude. Even nadat de Inspecteur der recherche op Vrijdag 22 Februari het kantoor der V. C ver laten had, btj welke gelegenheid hjj de directie, die hieromtrent voordien niets van ambtelUke zijde had vernomen (hoogstens sinds 15 Fe bruari eenige nog niet gecontroleerde geruch ten) ook had Ingelicht omtrent de op 15 Fe bruari door het Brusselsche parket bjj den heer P. gedanen Inval, meldde zich de heer P. zelf op het kantoor aan. Aangezien juist met de recherche, die met haar onderzoek nog niet gereed was en daar om een voortijdig onderhoud tusschen den di recteur der V. C. en den heer P wilde voorko men, was afgesprokén, dat dit onderhoud pas op 6 Maart zou worden gesteld, stond oe di recteur der Varkenscentrale den heer P. niet te woord, doch waarschuwde onmlddellUi: tele fonisch de recherche dat de heer P. zich op dat moment op het kantoor der V. C. In Den Haag bevond. Om dezelfde reden moest na tuurlijk een aankondiging omtrent voorlooplge offlcieele schorsing achterwege blijven. Zulk een stap zou Immers het Verder onderzoek ten zeer ste hebben kunnen schaden. Toen de directeur der Varkenscentrale den 1 heer P. op 22 Februari om de zooeven vermelde reden niet kon ontvangen, (natuurlijk werd aan den heer P. deze reden niet meegedeeld) heeft deze wel met anderen van het kantoor gesproken, en bij die gelegenheid een vrijwilli ge verklaring afgelegd, waarbij hij o.m zelf mededeelde, dat het Brusselsche parket op 15 Februari In zijn woning een onderzoek had In- gesteld. Dat den heer P. op 29 Januari werd aange schreven, dat de met hem bestaande overeen- 1 komst zou eindigen, vond toen uitsluitend zijn i oorsprong in de omstandigheid, dat het niet langer loonend scheen, deze overeenkomst te handhaven. Wel bestond op dat oogenb'ik het voornemen, eventueel nog den heer P. op een andere basis voor de Varkenscentrale te Brus sel werk te laten verrichten. En daarover zou dan de aanvankelijk op 27 Februari gestelde bespreking hebben geloopen. Zoolang bleef hij dan nog in functie, wat practlsch het geval Is geweest, totdat men, dank zij het bovenver- 11.66 Fhllhar- van Warschau o. 1. v. B 3.50 Gramofoonmuzlek Poolsche muziek 7.12 >rke»t 8 35 VroolUk programma Dansmuziek. BEROMC'NSTER, 539 M. 11J0 roeporkest o. 1. v. Neppach 12 00 6.10 Gramofoonmuzlek. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN KATHOLIEKEN „dat nu wel is aangevoerd, dat de beklaagde enkel aan dlenstweigeren heeft gedacht en daaraan ook slechts behoefde te denken, omdat de onregelmatigheden te Soerabaja slch ook daartoe hadden beperkt, en dat de beklaagde daartegen op zijn hoede is geweest door te zorgen, dat hij steeds bij baksgewijs inspectie aan boord aanwezig was. maar dat dit verweer hem niet kan baten; dat vooreerst niet kan worden toegegeven, dat het door hem zich ge dachte optreden tegen dienstweigering voor alle gevallen af doen de zou zijn geweest; dat, waar van te voren niet is na te gaan welken vorm uitingen van een ontevreden en oproerigen geest zullen kunnen aannemen, een comman dant op alles voorbereid moet zijn en in dien zin zijne maatregelen moet treffen; dat het bij eenroepen van baksmeesters en officieren en het hun geven van vage en algemeene aan duidingen omtrent waakzaamheid, tactvol op treden en handhaving van de krijgstucht, als geheel onvoldoende en niet doeltreffend moet srorden aangemerkt „dat ook nog is aangevoerd, dat een van de opdrachten voor de reis rond Sumatra was „vlagvertoon" en dat daarom te Oleh-leh de commandant en een aantal van zijne officieren de feesten aan den wal moesten bjjwonen. maar dat ook daarin geenerlei verontschuldiging voor beklaagde’s gedrag kan worden gevon den; „dat het toch vanzelf spreekt, dat de veilig heid van bet schip en de bemanning verre gaat boven vlagvertoon; „dat de beklaagde kennelijk geheel neeft ver trouwd op zijn bU de bemanning inderdaad be staande populariteit en van meening is ge weest. dat bij hem aan boord niets ernstigs zou gebeuren, maar dat dit hem niet kan ontheffen van de noodzakelijkheid om doeltreffende maatregelen te nemen tegen agresseve daden van de zijde der bemanning.” WEENEN, 607 M. Pianorecital door Berta Panltscbek 5.46 ..Die Meistersinger von Nürnberg", opera van Wagner. WARSCHAU, 1411 M. 7.22 Hollandsche muziek door het omroeporkest o.l.v. Ignaz Neumark 835 Populair concert door het omroeporkest o.l.v. St. Nawrot 9 20 gramofoonmuzlek. 9 40 dansmuziek. BEROM6NRTER 540 M. 2.50 Gramofoon muzlek. 3.20 het omroeporkest, m m.v. so listen 6.21 gramofoonmuzlek. 830 Het om roeporkest o.l.v. H. Neppacht. VERWIJZEN WIJ RADIOGIDS Ook uit sociaal-economisch oogpunt ziet spr. de wet ongunstig. Een gevaarlijke gemoedsge steldheid kan er het gevolg van zijn. Het op richten van nieuwe vennootschappen kan erdoor worden tegengehouden. Spr. meent, dat deze regeering zoo mln mogelijk lastig gevallen moet worden, maar dat toch fn dit geval duidelijk gemaakt worde, dat behoorlijke reserveering niet Is een particulier, maar een algemeen be lang. Met dit wetsontwerp heeft de Minister tevens een stemming gekweekt van een alge meene winstbelasting, een gevaarlijke suggestie! HUIZEN 301 M. N C R V. 8.00 Schrift lezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuz. 10.30 morgendienst door De. J. A. Hoekse- ma. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. 1130 Yehudi Menuhin, speelt viool (gramof- muziek). 12.00 politieberichten. 12.15 Gra- mofoon muziek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de H Ev Luthereche Kerk, Kloveniersburgwal. Amsterdam. 2.00 Uit zending voor scholen: ,,Op en aan het Vierwoudstedenmeer”. 2.35 Gramofoon muzlek. 2.45 Wenken voor de keuken door Mevr. M. Adrian-Merckens. 3.15 verzorgd door Inst. E.N.S.A.I.D. CjjtsMi^JüTippen en stof versleren. 3.45 verzorging zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. W Bijleveld 5 00 Gramofoonmuzlek. 5.15 Christelijk liede renuurtje door Johannes de Heer, m m v. W Verver, viool. 6.15 gramofoonmuzlek 630 Vragenuurtje. 6 58 overschakeling naar den versterkten zender. 7 00 Politieber., gevolgd door het Ned Chr. Persbureau, pi m. 7.15 Gramofoonmuzlek. of „Een greep uit...” 7 30 vragenuurtje. 8 00 Uitzen ding van den Ned. Chr. Blindenbond 9.00 Gramofoonmuzlek 9 15 Het N C R V-klein orkest o.l.v. Piet v. d Hurk. 10 45 Gramo foonmuzlek. 11.30 Sluiting. HILVERSUM. 1875 M. AVRO Tbdsein. 8.01 Gramofoonmuzlek 10.01 Morgenwij ding. 10.15 gramofoonmuzlek. 10.30 voor dracht door Mevr. Marie Meunier-Nagte- gaal. 11.00 Orgelconcert door Piet van Es mond Jr Solist Fritz Lechner. bariton. 12.00 Tijdsein 12.01 Lunchconcert door Tuschlnski’s Select S&lonorkest. 1 30 Gra mofoonmuzlek. 2 00 Causerie door R Voor hoeve: ..Huizenbouw op Nleuw-Gulnea 2.30 Vloolrecital door Harry van der Lijn A s. vleugel Egbert Veen 3 00 Gramofoon muzlek. 3.30 Pianorecital door Renée Reg- nard. 4.00 Overschakeling naar den zender Kootwijk. 4.15 Gramofoonmuzlek. 4.30 Cau serie door Max Tax „Dansmuziek van Fran- sche meesters. 5 30 Concert door Kovacs La los en zyn orkest. 6.45 Kamermuziek door het ..Koene Trio”. 7 15 Causerie door W Graadt van Roggen: „De 29e Nederlandsche Jaarbeurs 7.30 Grampfoonmuziek 7 35 Causerie door Mr. H. J Hellema: „Het ont werp .besloten vennootschappen 1934”. 8.00 Tydsein. 8.01 Vaz Dl as. 8.05 öramofoonmu- wou lk ^**8 hooren 9.05 Concert door het omroeporkest olv Albert van Raalte Soliste: Allanah Delias, plano. 9.35 Gramofoonmuzlek. 9 50 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Albert van Raalte. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Aansluiting met het Theater Carré te Amsterdam. Uit zending van het tweede gedeelte van de Bouw meester-revue „Vooruit maar weer”, met Johan Buzlau en Slem Nieuwenhulzen Orkestleider: Eugene Beeckman. 11.30 Gra mofoonmuzlek (dansmuziek). 12.00 Tijd sein en sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 7 uur Oostenrijk- sche avond. Gevarieerd OostenrUksch con cert door het omroeporkest o.l.v Henri Pen- 818. 1035 vervolg van het concert. 2035 Ween sc he gramofoonplaten 20.50 vervolg gramofoonplatenconcert. 9 05 Symphonie- concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensls 10.00 Gramofoonmuzlek. 10.15 Dans muziek gramofoonplaten BRUSSEL, 484 M. 12.20 Het omroeporkest o.l.v. Karei Walpot. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Het kleine omroeporkest o.kv. P. Leemans. 8 20 Het omroeporkest o.l.v. Karei Walpot. 1030 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 1130 Herald An dersen's orkest 2 10 gramofoonmuzlek 2 50 Louis Prell’s Instrumentaal ensemble. 935 Moderne Deensche kamermuziek. .BERLIJN, 357 M. 3.40 Orkestconcert o.l.v. Artur Andrae. 730 Gevarieerd programma. 8.10 Het omroepklelnorkest o.l.v. Willy Stei ner. 9.20 Kamermuziek. HAMBURG, 332 M. 135 Gramofoonmu zlek. 4.50 nieuwe liederen voor de jeugd 8 25 Richard Trunk-concert 9 40 Muzikaal inter mezzo 1020 Populair concert o.l.v. Otto Ebel von Bosen. De pollahouder reclameerde bU de directie ran Lotlslco: hö vroeg ongeldig verklaring der trekking of ultkeering van een der hooge prjj-z aen. De directie bleek niet genegen aan een van dese versoeken te voldoen. ZU moet geantwoord hebben dat de zaak nog In onderzoek wu en dat zjj de prijzen niet aan den vrager kon ult- keeren, omdat op grond van de gemelde over weging tedere poUahouder daar wel aanspraak op sou kunnen maken. KALUNDBORG, 1261 M. 6 45 Om roeporkest o. 1. v. Emll Reesen 7.20 Concert door een arbeiderskoor 9 00 Concert 9.35 Vloolrecital door Viktor Flsscher 10.05 Dansmuziek. BERLIJN, 358 M. 10.50 Gramofoon muzlek 3.20 Concert 6 45 Omroep orkest o. 1. v. Erich Kleiber. Itt-MBI RG, 331 M. 11.30 Orkest van de Könlngsbergache opera o. 1. v. Wolfrana Bruckner 2.20 Het Oselanykwartef en net Hamburger vocaalkwartet zingt 3 30 Gevarieerd programma 7.20 „Der Ober- stelger operette van Zeiler 9.60 Muzl- kaal intermezzo. HUIZEN. 301.5 M. 8.30 Morgenwijding door pastoor L. H. Perquln OP NCRV 9 30 Gewijde gramofoonmuzlek 9.50 Kerkdienst uit de Gerei. Kerk Tldeman- straat. RotterdamDeltshaven. Pltn. 11.30 GewUde muziek door Macbteld Hagenbeek, sopraan KRO 13.15 Het Kro-orkest o. 1. v. Mar v. 't Wpud 1.00 L. G. Welde- rlng: „Mooi Roomsch Brabant" 1.30 Vervolg lunchconcert 2 00 Godsdienst onderricht voor ouderen door D. Bont 3.30 Het knapen- en mannenkoor der H. Sacramentskerk te Breda o 1. v. André Vermeeren 2.45 Gramofoonmuzlek 3.15 Vervolg knapen- en mannenkoor 3.30 Gramofoonmuzlek 4 15 Zleken-Lof uit 's-Hertogenbosch NCRV 5 00 Kerk dienst U16 de VrUz. Evang Kerk te Leeu warden 7.15 Gewijde gramofoonmuzlek KRO 7.45 Voetbaluitslagen van de R. K. F. 7.50 Dr. Paul JfiTlen„De fclli- mandzjaro" 8.15 De Kro-Boys o. 1. v. Plet Lustenhouwer 8 45 Mannenkwar tiertje door Henri Eerena 9.00 Vaz Dlas 9.05 De Kro-Boys 9.30 Gramofoon muzlek 9.45 Het Kro-orkest o. 1. v J. Gerritsen 10.15 Vaz Dlas 10.20 Ver volg Kro-orkest 10.40 Epiloog door het -Kleln-Koor o. 1. v. Jos Plekkers 1100 Sluiting. De kellners, die voornemens zouden zijn ge weest munt uit deze vondst te slaan, namen een zaakwaarnemer in den arm, die hen ge sterkt zou hebben In hun plan. Toen de raadsman de directie van de Lotl- sico op de hoogte bracht, moet de loterijonder- nemlng de loten opgeëischt hebben, maai kellners moeten niet genegen geweest Hjn stukken af te geven. Later sou de directie van Lotlalco, die het voornemen te kennen moet gegeven hebben de zaak bU de politie te zullen aangeven, zich geneigd getoond hebben wel eenige vergoeding voor de teruggave der loten over te hebben, maar het aanbod zou volgens de kellners niet hoog genoeg zijn geweest. Inmiddels was het voorgevallene ter oore gekomen van een poUahouder. die slch bena deeld achtte. HILIER.SIM. 1S75 M. VARA 9.00 Tijdsein 9.01 Voetbalmededeellngen 9 03 Tulnbouwhalfuurtje. 8 8. Lantlnga: „Verzorging van potplanten door de Jeugd” 9 30 Orgelspel door Joh. Jong 10 15 Gramofoonmuzlek 10.30 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 12.00 Sluiting- AVRO 12.00 Tijdsein Avro-klok 12 01 Lunchconcert door het Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep 12.30 Zang door de zang vereniging „Crescendo" te Noord-Schar- woude o. 1. v. Willem Hespe. Daarna Om roeporkest 1.15 Zang door „Crescendo” 1.30 Causerie door N H Wolf: „Het schilderij van de Maand". Vei volg omroep orkest 2 15 Aansluiting met het Olym pisch Stadion te Amsterdam. Ooggetulge- verslag van den Internationalen voetbal wedstrijd NederlandBelelé door H Hol lander 4.30 Gramofoonmuzlek 4.45 Sportberichten van Vaz Dlas 5.00 Slui ting VARA 5.30 Orgelspel door Cor Steyn 6 40 Mr H. Vliegen spreekt over „Korfbal” 6.00 Sluiting AVRO 8.00 Concert door het Omroeporkest o. 1. Nico Treep 9.00 Radio-Journaal of gra mofoonmuzlek 9.15 Concert door Dl Moorlag. sopraan 9.40 Zang door .The humoresk melodous Singers" 10.00 Ko vacs Lajos en zijn orkest met tusschenspel van Gramofoonmuzlek 11.30 Gramofoon muzlek 12.00 Tijdsein Avro-klok en slui ting. LUXEMBURG, 13<M M. 4 uur Geva rieerd concert - 20.45 Gevarieerd concert 21 15 Symphonleconcert door het orkest „Radio Luxembourg" o. 1. v Henrl Pensls 10.30 Dansmuziek, Engelsche avond. BRUSSEL, 484 M. 10.20. Het kleine Omroeporkest o 1. v. P Leemans —1120 Gramofoonmuzlek 12 20 Dansmuziek 5.20 Dansmuziek 8 20 Omroeporkest L rrans André m. m. v. solisten 10.30 Dansmuziek. Aan Lotlslco, te bij de Jongste trekking op 36 Februari J. In het vereenlglngsgebouw te Den Haag, naar een poltehouder aan de Telegr. mededeelt, een onaangename gebeurtenis over komen. Degene, die de draaiende trommel met loten bediende en daarin nog niet zeer bedreven moet zijn geweest, zou vergeten hebben de klep te zlulten na een der trekkingen, waardoor bij het verder draaien een groot aantal loten naar bulten zouden zijn geslingerd. Men moet zich er toen toe bepaald hebben de loten op te rapen en zonder nadere telling of bet aantal compleet was, doorgedraald hebben.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 18