ONS BLAD Berlijn Prins Sigvard naar De Stavisky-onderzoekingen tegengewerkt Bewapening of ontwapening? s Het nieuws van heden PARKET VAN BAYONNE UITGESCHAKELD LABOUR AAN HET ROER IN LONDEN MEN WEET HET NIET REISPLAN GEWIJZIGD DE BAROMETER I I f2.— VOOR EEN SPORTSMAN EN JOURNALIST Een anonieme klacht DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Een wereldconferentie Socialisten te Dresden 'jongen a Br uttel ontkent Intpecteur Bonny getchortf toen hy de touchet by na gevonden had Moskou en Mandsjoe kwo Koninklijke familie raad? De koningin-weduwe van België Arrestatiebevel tegen Bauer c.s. Duitschland bron van ongerustheid Na de debatten in het Lager huit 39 hunner tot tuchthuit of gevangenit veroordeeld De Rifkskanselier Adolf Hitler heeft giste ren te Berlijn de jaariyk»che autotentoon- ttelltng geopend- Hierboven de .JFtlhrer" bij een der etande- Achter hem de Pruisische minister-president en Rijksminister en pre- Ment van den Rijksdag, generaal Goering T VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR Moderne wit doublé brillen Print Sigvard’t schoonmoeder teer verheugd Het Weer „Geen revolutiegevaar in Spanje” Mevr. Patzek vindt haar schoon zoon een zeer aardige ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20c., ingez. med. 40c. p. regel; idem op pag- één 55c.p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek Telefoonnummer 433 Byeenroeping door Rootevelt verklaring van Norman Davit Frankryk trekt credieten uit voor vertterking van zijn grent en zyn luchtvloot s 5 ZEVEN EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 127 NOORD-HOLLANDSCB DAGBLAD ss met iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini r- Mandsjoekwo. Het Baikaldistrict 39 socialisten te Dresden veroordeeld. economische wereldconfe- L Zesdaa<sche te Berlin begonnen. 3 een doode. Overeenstemming in het meubelbedrijf. Ernstige cafébrand te Eindhoven. O O (Van een bijzonderen correspondent) PARUS, 9 Maart ge- =3 4 Mlllllll/M a. Ie L o De verklaringen door Thonie voor de parle mentaire enquéte-commissle inzake de affaire- Btavlsky afgelegd, hebben nieuwe sensatloneele feiten aan 1 licht gebracht. ken hebben. Niettemin is ook Amerika ten zeer ste geïnteresseerd bij de handhaving van den vrede en juichen zij het toe wanneer de Brit- sche voorstellen tot vermindering der bewape ning en politieke ontspanning zullen lelden. D De Senaat heeft Vrijdag overeenkomstig het voorstel zijner bijzondere commissie, de par lementaire Immuniteit van den oud-mlnlster van Handel opgeheven. PARIJS. 9 Maart. (Reuter) Het Parijsche hof heeft besloten, de onderzoekingen ever alle Stavisky-aangelegenheden óver te dra gen aan het parket van het Selne-departe- ment. Het parket te Bayonne houdt hiermee op, zich met de kwestie bezig te houden. van Zweden, de zuster van Prins Sigvard. die In allerijl van Brussel naar Nice vertrokken is, verandering zal kunnen brengen In de gezind heid van den konlng. Het is bekend, dat zij zeer veel houdt van haar broeder Sigvard en men verwacht, dat zij als bemiddelaarster tusschen hem en zijn groot vader zal optreden. In de omgeving van den konlng zou men dan ook niet verrast z(jn. als hier de volgen de week een familie-raad zou worden gehouden, zooals ook het geval was bij het huwelijk van Prins Lennart. De Fransche regeerlng heeft een voorstel In- gedlend om bij de bijzondere diensten van de schatkist een rekening te openen en de betref fende ministeries te machtigen tot de volgende uitgaven DE N.8.B. ZAL HAAR BOSSCHE AFDEEUNO OPHEFFEN. Tegenwerking in het Stavisky-ondenoek. Het O. M. van Bayonne uitgeschakeld. De schorsing van Bonny. Fokker, die hier te lande aankwam, over het nieuwe Douglas-toestel. B. Inspecteur Bonny heeft In de stadsleenbank Van Orleans beslag laten leggen op een aantal juweelen ter waarde van 1.200 000 francs, welke aan Stavisky toebehoorden. De juweelen waren door Hayotte, directeur van het theater Em pire, voor 200.000 francs verpand. BRUSSEL, 9 Maart (Reuter) De koningin- weduwe Elisabeth heeft zich naar Luxemburg begeven, waar zij op het kasteel Berg, dicht bij haar moeder en zuster, zal verblijf houden, In gezelschap van de groothertogin-weduwe van Luxemburg. Zooals men weet, is de grootherto gin een eigen tante van koningin Flinheth LONDEN, 9 Maart (Reuter). Gisteravond is Sigvard Bernadotte met zijn echtgenoot* vla Hoek van Holland naar Berlijn gegaan, in plaats van. zooals in bet voornemen lag, heden naar Italië te vertrekken. Dit plan werd op het laatste moment ge wijzigd. Het echtpaar zal één of twee dagen in Berlijn blijven en dan naar Italië gaan. Het bericht van hun vertrek werd eerst hedenochtend algemeen bekend. Zon op 6JC9 - onder 5.53 - Licht op 633 15 Maart N. M. BRUSSEL. Maart. (Reuter) Het Belgische telegraaf-agentachap is gemachtigd bet bericht van de ..Homing Post" tegen te spreken, vol gens hetwelk minister de Broquevllle. vóór het ultapreken van zijn groote rede In den Senaat, zich in verbinding heeft gesteld met de minis ters Barthou on Eden. Fransche regeerlng vraagt credieten voor oor log, marine en luchtvaart. Groote overwinning der Labour-Partij 1“ Londenschen gemeenteraad. Minister Marchant benoemt een commissie ter onderzoeking van de financiën van he* Am- sterdamsche Concertgebouw. Invoering der gewijzigde spelling op de scho len met 1 Sept, aa.? Stand op Zaterdag 1 uur n.m.: 2«1. .Vorige stand; 7M e >1 if Telefoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar f 2.85 Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnettad - Haarlem Verwachting: Zwakke tot matigen tater wellicht toenemenden. OosteUJke tot Zuid- Oosteljjken wind, zwaar bewolkt tot be trokken, waanBhUnim regen, tater iets zachter. Het Amerlkaansche memorandum, welks tekst nog niet bekend was, houdt zich bezig met het Brttsche memorandum van 29 Januari. De Ver- eenigde Blaten gaan op vele punten met de Brttsche voorstellen accoord. Op andere punten zijn zij van msenlng, dat de Engelsche voor stellen met het oog op de werkelijke ontwape ning niet zoover gaan als aanvankelijk de be doeling was. Dit speciale district zou volledige zelfstan digheid krijgen, en dus niet meer vallen onder het bestuur van het gebied In het Verre Oosten. Deze maatregel is een gevolg van den ge spannen polltieken toestand aan de grens tus schen Sovjet-Rusland en Mandsjoekwo. LONDEN, 9 Maart (V.D.) De totale uit slag van de verkiezingen voor den Londenschen graafschapsraad bevestigt de overwinning der Labourparty die de meerderheid heeft behaald. Zij kreeg 69 zetels tegen In den ouden raad 35; de conservatieven daalden van 83 op 55, terwijl de liberalen al hun zetels. LONDEN. 9 Maart. (Reuter) Na de rede, welke Baldwin gisteren In het Lagerhuis over de bewapening In de lucht gehouden heeft, vraagt men zich In Engelsche politieke Kringen af of de regeerlng reeds langs dlplomatleken weg over een Internationale overeenkomst voor de luchtvaart onderhandelde. Van bevoegde zijde werd Vrijdag verklaard, dat dit niet bet geval was. Alle pogingen der regeerlng zijn er op gericht haar recente alge meens ontwapeningsvoorstellen door te aetten. Het eenlge middel om een wedloop naar de bewapening te voorkomen la. volgens de ..Temps", een algemeene overeenkomst, welke voorziet in een beperking der nationale be wapening onder afdoende en automatische con trole en met duidelijke bepalingen omtrent een gemeenschappelijke actie tegen een eventueelen overtreder. De begroetingen van Waterstaat, Koloniën, We genfonds en Staatsmijnen door de Eerste Kamer goedgekeurd. Nationale Bedevaart uit Rome 1e Nijmegen aan gekomen. Thonie was, zooals men weet, algemeen direc teur der Süreté générale. Begin Februari werd hij door Daladier uit zijn ambt geschorst en tot directeur der Comédle Frangalse benoemd, waar hij Fabre zou vervangen. In perskringen *n in den schouwburg zelf was het verzet tegen die ongerijmde „promotie” van dien aard, dat Thonie In zijn nieuw ambt niet geïnstalleerd kon worden. De ondervraging van Thonie, die heel wat op zijn kerfstok had, ging ongeveer als volgt In baar werk. Gij hebt, aldus de voorzitter der commls- zie. inlichtingen genomen over de door Sta visky gevoerde telefoongesprekken. Waarom hebt ge de noodige maatregelen niet getroffen om zoo spoedig mogeljjk de souches van de Stavisky-cheques en de brieven en documenten van den oplichter in beslag te nemen? Ik betreur thans ten zeerste dit niet ge daan te hebben, aldus Thonie. We waren in een tijd, dat onze diensten voortdurend in verden king werden gebracht. De commissie, aldus de voorzitter, betreurt dit eveneens en is verwonderd dat de actie der Süreté générale op zoo ergerlijke wijze waar schijnlijk door vreemde invloeden werd verlamd! Ik leefde in een onrustige atmosfeer, aldus Thonie. Op 5 Januari werd ge gewaarschuwd, dat een Bank een groot aantal chèques van Sta visky In haar bezit had. Waarom werden die chèques eerst op 25 Januari in beslag genomen? Een ambtenaar, Peudeplece, heeft een ver gissing begaan. Deze had de behandeling der zaak ter hand genomen, nadat Inspecteur Bonny Was geschorst. Peudeplece was overstelpt door bet vele werk. Werd aan de Süreté générale geen op- MADRID 9 Maart De chef van den vei ligheidsdienst verklaarde aan de United Press dat er. behalve den alarmtoestand, geen verdere maatregelen noodig waren, om de orde te waar borgen. De sluiting van het hoofdkwartier der Arbetdsfederatie was een voorzorgsmaatregel. Op straat lokken socialistische en fascistische jongelui incidenten uit bij het verkoopen hun ner bladen. De communisten organiseeren be- tooglngen. Verder verklaarde genoemde chef, dat de regeerlng onpartijdig onwettige actie van links en rechts tracht te voorkomen. De geruch ten over revolutiegevaar noemde hij fantastisch, daar „een revolutie niet met kleine wapens kan worden gemaakt”. Roosevelt zal een rentie bijeenroepen. OENèVE, 8 Maart. (Reuter) Als reeds gemeld, werd heden het dossier der correspondentie ov*r de hervatting van de werkzaamheden der Oniwapenlngs-conferentie gepubliceerd. De rad. soc. afgevaardigde Hulin protesteert In een schrijven aan den voorzitter van de par lementaire Stavisky-commlssie tegen de be weringen van eenlge bladen, als zou hij een speciale vriend zijn geweest van Stavisky. HU verlangt een onmiddellijk optreden. Het lijk van den vermoorden raadsheer Prince wordt naar Parijs overgebracht, om nogmaals nauwkeurg door specialisten te worden onder zocht. Moskou en autonoom. De Amer. regeerlng verklaart, dat zij 1 ’t voornaamste acht, dat de defensieve kracht van eiken staat wordt versterkt en tegelijkertijd de aanvalskracht verminderd. Dit doel kan langs verschillende wegen be reikt wordendoor afschaffing der voor naamste aanvalswapenen, door automati sche en permanente contróle en tenslotte, in verband met een algemeene ontwape- ningaeonventie, door een wereld-omvattend non-agressiepact, dat de verplichting In houdt geen grondgebied van andere staten door legers te doen betreden. De BroquevilN pleegde voor zijn groote rede geen overleg met Parijs en Londen. Als bekend, vergaderde dezer dagen te Parijs de Hooge Raad van Defensie, die had vast te stellen welke de gevolgen der Engelsche ont wapeningsvoorstellen voor de Fransche lands verdediging zouden zijn. Volgens het „Journal des Débats” hadden de langdurige beraadsla gingen ten gevolge, dat de Fransche regeerlng vermoedelijk een afwijzende houding zal aan nemen ten opzichte van de Engelsche voor stellen. De Amerikaansche Regeerlng erkent in haar nota, dat de Brttsche regeerlng, toen zij met haar voorstellen niet zoo ver ging, rekening wilde houden met den toestand in Europa, waarmee de Vereenlgde Staten weinig te ma- Verdere vooruitzichtenZachter meer wind en kans op regen. DRESDEN, 9 Maart, (V.D.) De speciale recht bank voor het land Saksen veroordeelde na een proces van vier dagen van 41 beklaag den negen wegens voortzetting van de actie der 8.PD. en het verspreiden van ver boden drukwerken tot tuchthuisstraffen van l tot 4 jaar. De overigen werden tot gevange nisstraffen van zes maanden tot twee laar en drie maanden veroordeeld, terwijl slechts twee werden vrijgesproken. De beklaagden hadden os. de te Praag door aoc.-dem. emigranten uitgegeven „Neue Vorwkrts" In Duitschland verspreid. Om hun organisatie te camouflee- ren hadden zij te Dresden een tabaksaak ge vestigd, waarvoor zij de noodige middelen van emigranten toegezonden hadden gekregen, voor een deel afkomstig van de naar Tsjecho-Slowa- kije meegenomen partljgelden der 8D.P. Mevrouw Pataek, die de schoonmoeder ge worden is van Prins Sigvard van Zweden, heeft aan Reuter verklaard, dat zU en haar echtge noot zeer verheugd zijn over het huwelijk van haar dochter en dat zij gisteren aan het Jonge paar telegrafisch veel geluk en voorspoed heeft gewenachL ..Sigvard te een aeer aardige jonge man’*, al dus mevrouw Pataek. .en wij houden ook zeer veel van hem". Noch mevrouw Pataek. noch haar echtge noot had In verband met het huwelijk iets van de familieleden van den prins gehoord. De documenten waarbij prins Sigvard afstand doet van zijn koninklijke rechten zijn naar Stockholm gezonden om door konlng Gustaaf te worden onderteek end. Daar ae konlng echter momenteel te Nice vertoeft te de hofmaarschalk Trolle uit Nice naar Stockholm vertrokken om de documenten te halen. opdat Konlng Gustaaf au te Nico kan ootterteekenatr. Ernstig auto-ongeluk te Dongen; twee ernstig gewonden. Naar Reuter uit Parijs verneemt, verklaarde de minister van Buitenlandsche Zaken. Bar thou. dat de gepubliceerde documenten een keer te meer de continuïteit der Fransche opvatting hebben aangetoond. De regeerlng der republiek blijft van meenlng, dat de ontwapening slechts bereikt kan worden door een gecontroleerde, geleidelijke beperking der bewapening tot een peil, dat voor alle naties te gelijk de rechtsge lijkheid en de veiligheid waarborgt. Frankrijk zal nooit toestaan, dat in het getal der troepensterkte eenlge formatie niet wordt meegerekend, welke, ondanks eenlgen uiterlU- ken schijn, een onloochenbaar militair karakter heeft. Evenmin denkt Frankrijk er aan in een onmiddellljke kwalitatieve vermindering toe te stemmen van landen, voor door verdragen ge bonden zijn. De waarborgen voor de uitvoering eener even- tueele overeenkomst, alsook de maatregelen tegen een mogelijke schending daarvan, ver dienen ernstige overweging. De versnelling van het rythme der herbewapening in sommige landen, wlen zulks door de verdragen verbóden te. etecht een spoedige oplossing van de vraag stukken. waarvoor de Ontwapeningsconferentie, zich gesteld ziet. WEENEN, 9 Maart (V.D.) Tegen de vijf gevluchte leden van het partijbestuur der 8PL zjjn bevelen tot inhechtenisneming uitgevaar digd. Dr. Otto Bauer. Deutsch en Schorsch be vinden zich in Tsjecho-Slowakije. De vroegere leider der soc-dem. spoorwegarbeider*, Koenig, zou In Zwitserland vertoeven. In de taatste twee dagen zijn te Weenen 81 personen uit de hechtenis ontslagen. De mees ten hunner zijn aoc.-dem. advocaten. I Oorlog (1934/35). Een miljard 175 mlllloen voor de grensversterklng, vooral in het Noorden. Marine (1934/38). 825 mlllloen voor ver sterking van de kust, uitbreiding van de marlne-luchtvaart en aanleg van parken voor stookolie. Luchtvaart (1934). 980 mlllloen voor kwa litatieve versterking van het luchtwapen en voor den bouw van een aanvateiucht- vloot, welke in staat te oogenblikkelijk met eigen middelen in actie te treden. REVAL, 9 Maart. (Reuter) Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft de Raad van Volkscom missarissen besloten, om het Baikal-gebied met de hoofdstad Tsjita tot een speciaal district te maken, waarin alle grensgebieden nabij Mandsjoekwo zullen worden aaneengevoego. In het Parijsche Jean-Bonin-stadion werd een gedenkteeken onthuld voor den bekenden Franschen licht-athleet en sportjournalist, Frans Reichel STOCKHOLM. 9 Maart. (VX>). Norman Davis, die Vrijdagochtend te Stockholm arri veerde. verklaarde tegenover de pers, dat naar zijn meenlng de wereldcrisis op een keerpunt was gekomen en dat men de gerechtvaardlgda hoop mocht koesteren, dat de verbeteringen die reeds op verschillende punten vielen waar te nemen, zouden voortduren. Ook in de Ver- eenigde Staten was de toestand merkbaar ver beterd. In dit verband bevestigde Norman Davu. dat President Roosevelt het voornemen had een wereldconferentie bijeen te roepen. Tenslotte verklaarde Norman Davis, Jat zijn verblijf te Stockholm in verband met de Kreu- ger-onderhandelingen stond en ongeveer twee weken zou duren. Na afloop zou hij voor het voeren van ontwapeningsbesprekingen naar Genève vertrekken. Daladier bestreed, dat hij door Chiappe op merkzaam was gemaak op Illegale actie van Frot, doch gaf toe, dat Frot zeer wel er aan had kunnen denken, ’t minister-presidentschap aan zich te trekken. Chiappe herhaalde zijn vroegere verklaringen, dat Frot Inderdaad gedacht had aan een putsch met behulp van gewapende llnks-extremistische elementen, voor welker uitrusting hl) den fl- nancieelen steun van afgev. Patenötre heeft trachten te verkrijgen. Van dit alles beeft Chiappe Daladier op de hoogte gebracht en deze heeft toegegeven, dat Frot hem niet volkomen veilig scheen te zijn. Daladier bestreed niet, met Chiappe te heb ben gesproken over den parlementairen toe stand, doch wees de beteekenls. die Chiappe aan dit onderhoud gaf, als fantasie af. Daladier gaf verder toe, dat hij Chiappe uit eigen be weging had afgezet. Chiappe had hem daarop telefonisch verklaard, dat hij weigerde heen te gaan. Men zou hem dan op straat vinden. Chiappe antwoordde, dat het hier een misver stand moest betreffen; h|j heeft deze woorden niet gebruikt, maar gezegd, dat men hem dus op straat zette. Hier staat dus de eene bewering tegenover de andere. De cqjnmlssle heeft hier nog geen klaar heid in kunnen brengen. Daladier gaf ook uiting aan zijn overtuiging, dat de onlusten van 6 Februari door een zeer bepaalde groep voor politieke plannen zijn uit gebuit. Het ontslag van Chiappe verdedigde Daladier met de verklaring, dat hij een verzuim van de politieprefectuur had geconstateerd, welke Sta visky reeds in 1931 had kunnen arresteeren. Vier rapporten, waarvan een vermeldde dat de „organisatie” werd overgebracht van Orleans t*ar Bayonne, waren nJ. niet door Chiappe aan de Süreté générale doorgegeven. dracht gegeven om de chèques In beslag te nemen? We hebben, aldus Thonie, daarover geen instructies ontvangen. Nochtans heeft inspec teur Bonny mijn aandacht gevestigd op het feit, dat de souches der chèques van Stavisky gezocht en in beslag genomen behoorden te worden. Deze ambtenaar, die zich steeds door diverse bekwaamheden onderscheidde, werd toen plots geschorst om een zaak, welke zich zes jaren geleden had voorgedaan. Bonny werd voor een maand uit zijn ambt ontheven. HU was dus niet in staat het werk voort te zetten, waar mee hU reeds begonnen was. Nochtans was hij het. die de souches heeft ontdekt. Omdat hij plichtsgevoel genoeg had om zijn werk voort te zetten, zonder rancune. Wie heeft inspecteur Bonny geschorst? De minister van binnenlandsche zaken. Chau temps; en wel op 12 Januari. Om welke reden werd hjj geschorst? Omdat de algemeene inspecteur Plytas een anonieme klacht had ontvangen, volgens welke Bonny In 1928 geld zou ontvangen heb ben l^oor een aan een buitenlander verleende gunst. De algemeene inspecteur oordeelde dat dit telt een reden was voor schorsing. Minister Chautemps schreef op het dossier: Schorsing of afzetting. Het feit te zeer ernstig, aldus sprak daar op een rechtsch lid der Commissie, Pelssel. Op het oogenblik dat men reden had te gelooven dat de souches zouden gevonden worden, wordt degene, die met die taak is betast, geschorst. Hebt ge niet betreurd dat de zaken een der- geljjke wending namen? Ik was zeer verrast, te meer daar het dossier van Bonny niets bevatte, dat een der- geljjken maatregel rechtvaardigde. Bonny, aldus de voorzitter, is sedertdien voor den Tuchtraad verschenen en werd vrij gesproken. Ik betreur nogmaals dat men om een nietige reden een verdienstelijk ambtenaar heeft gestraft. Wist ge op het oogenblik dat Bonny werd geschorst, dat hij op het spoor der souches was? Ik wist dat er veel kans was dat hU ze zou ontdekken. Vervolgens stelde de voorzitter der commissie de volgende pertinente vraag: Men heeft gezegd dat Stavisky een kaart had. waaruit moest blijken dat hij tot de Süreté générale behoorde. Kunt u antwoorden op deze vragen: Was Stavisky een indicateur (aanwijzer, zooveel als verklikker) der Süreté générale? Stond Stavisky in relatie met amb tenaren der Süreté générale? Stavisky was geen indicateur, doch een rechterlU* commissaris der Süreté. Bayard had betrekkingen met hem. Zekeren dag, toen Sta visky aan de grens door gendarmen werd aan gehouden, daar zijn signalement beantwoordde aan dat van een door de politie gezocht per soon, zond commissaris Bayard hem een nota, waarin hij de politie verzocht Stavisky wel willend te behandelen. De chef van Bayard. Duchoux, werd evenwel hiervan op de hoogte gebracht; Duchoux elschte dat Stavisky die nota zou teruggeven, welke daarna werd ver brand. PARIJS. 9 Maart De Parijsche advocaa* Legrand heeft namens de slachtoffers van de onlusten van 6 Feebruari bij den voorzitter van de enquéte-commissle een klacht Ingediend te gen oud-mlnlster Frot. De klacht Is vergezeld van een schrijven, waarin betoogd wordt, dat de gewezen Parijsche polltieprefect Chiappe be wezen heeft, dat Frot een complot heeft smeed tegen de openbare veiligheid. Voor bovenbedoelde enquéte-commissle ver klaarde anderzijds oud-premier Daladier heden dat er nooit sprake was van een complot van Frot. Konlng Oustaaf van Zweden, die alhier als .Monsieur O.” vertoeft, heeft geweigerd iets mede te deelen van het huwelUk van zUn klein zoon prins Sigvard. Uit de omgeving van den konlng verneemt Reuter echter, dat konlng Gustaaf niet voornemens te clementie te ge bruiken en dat Prins Sigvard, evenate prins Lennart, van al zUn rechten op den troon ver vallen zal worden verklaard. Men 18 echter teer benieuwd at prineea Ingrld Duitschland aldus het blad bewapent ea gaat voort met bewapenen. Het te zelfs nle: meer noodig de overtreding der bepalingen van Versailles officieel vast te stellen. Men moet eenvoudig bekend maken, dat Duitschland zijn verplichtingen niet te nagekomen en c.us het recht mist om de ontwapening van anderen te vragen. Frankrijk denkt daar eenvoudig niet meer aan. En het moet Engeland nu maar eens duidelijk gezegd worden, dat Frankrijk nooit met de opvatting van MacDonald homogeen kan gaan. iii - i- f LW F f 5 g

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 1