ONS BLAD Nog steeds Stavisky-raadsels Het nieuws van bed DE FRANSCHE PREMIER ALS HOTELBEWONER Het roode geld in veiligheid HET GISTENDE SPANJE EEN INSTRUCTIE DOOR DE TELEFOON Volkss temixiing in* Zwitserland DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS WINTERSTORMEN OVElf AMERIKA een Zeven slachtoffers Links heeft zijn zin Dreigbrieven in Cal cutta Kerk te Rouaan door brand vernield Groei koorts Ex-keizerin Zita te Parijs Een nieuw zeemonster Incident aan den Ooster- Ontdekt naby de Bahama-eilanden spoorweg Een bloedbad onder de Europeanen Vrije alcoholinvoer in Amerika Het ongeluk in de Karsten-mijn Groot aantal ongelukken brengt in breede kringen beroering LU CUT PO ST-CONFLICT IN AMERIKA DIT NUMMER BESTAAT JJ VEERTIEN BLADZIJDEN Vanaf heden algemeene staking in hot dagbladbedrijf Concentratiekampen „minder noodig” Sedert eenigen tyd woont zy er in een hotel Het leven van Gaston Doumergue dag en nacht bewaakt door 28 agenten Wie zorgde er voor dat de waar schuwing een aanbeveling werd? De Eiffeltoren is voorzien van een thermometer van 160 meter hoogte. Geheel Parijs kan nu de temperatuur aflezen. De graadstreepjes staan onge veer 3 meter van elkaar aj De wet tot bescherming dar open bare orde met 50.000 stem- men verworpen ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20c., ingez. med- p. regel; idem op pag één 55c.p-i Bij contract sterk verlaagde Voor de kleine annonces Omr zie dé rubriek - Telefoonnummer Vyf millioen schilling der Oosten- ryksche vakbeweging naar het buitenland gebracht Een prachtig gebouw uit de veertiende eeuw Inspecteur Bonny voor de commissie MAANDAG 12 MAART 19Ï r JOH. LAU WERS PAYGLOP 3 Barometers en Weer buitjes N00RD-H0LLANDSCH DAGBLAD (Van een bijzonderen correspondent) PARUS. 10 Maart Pater O. van Kessel O. Clat. t Pater B. Lucas S.VJ). f en O O O I L’itbreidng van het radio-telegraafverfceer. Felle brand te Om. De Duitsche gezant verlaat het Poolsche ministerie van Buitenlandsche Zaken na de onderteekening vanr het Poolsch-Duitsche verdrag In den staat Georgia (Amerika) zijn vele huizen ten gevolge van den storm inge stort. Zes en twintig personen verloren het leven Nieuwe steunregeling op komst? Betere voor groote gesinnen? Regeerlpgsenquéte naar door deviesen- gelen geblokkeerde vorderingen. Het conflict aan de centrale veiling te opgelost. Voortgezet getuigenverhoor in het NDenrode- proces; Konlng en Wibraad blijven in vrijheid. Een geheimzinnige organisatie In Britsch-1 bedreigt de Europeanen met een bloedbad. Het luchtpost-conXgct in Amerika ver» Bedrag van vjjf millioen schilling der rjjksche vakbeweging over de grenzen I Vrije invoer van alcohol In de Ver. 81 PARIJS. 10 Maart. (Per tel.) De Fransche bokser Nieme is hedenmiddag aangehouden en in verhoor genomen. Hij was lijfwacht van Sta visky, van wlen hij een partij juweelen in bezit heeft gehad. bandietenwezen te willen uitroeien, de woningen en kantoren van de boschconcessie van den Chl- neeschen Ooster Spoorweg in brand hebben ge stoken. Ondanks alle maatregelen is men er niet in ge slaagd de concessie tegen het vuur te bescher men en behalve de gebouwen is .ook een groote voorraad hout verbrand. De schade wordt ge raamd op tienduizenden goudroebels. De Fransche minister-president als hol tlbrwo- ner. Een strenge bewaking. Vannacht is de eerste Stille Omgang te sterdam gehouden. Es-keizerin Zita sedert eenigen tijd te woonachtig. Gisteren werd de heer Bonny, Inspecteur der Büreté génénrale, door de parlementaire com missie, die de Stavisky-affaire onderzoekt, ge hoord. De volksstemming in Zwitserland ten gwnrt van links uitgevallen. Wet op de openbare de verworpen. Het gistende Spanje. Algemeene staking in bO dagbladbedrijf. Anarchistische vakorganisaties in Spanje bonden. WASHINGTON, 10 Maart (V.D.) Da fe derale autoriteiten vpor de alcohol-contróle maken bekend, dat voor den tijd van 1 Mei tot 30 Juni de alcoholinvoer naar Amerika on beperkt kan plaatsvinden. Dlgnac betoogde, dat de dienstoversten ven het ministerie van arbeid eerst een nota hadden opgesteld in tegenovergestelden zin, doch tele fonisch werd hen door het kabinet van den mi nister medegedeeld, dat de nota in gunstlgen BIn moest worden opgemaakt. PARUS. 10 Maart. (Per tel.) Het verbljjt vah ex-kelzerln Zita houdt verband met de ernstige ziekte van haar broer prins Sixtus van Bourbon. De geneesheeren vreezen voor hem het ergste. Beu 1 HEN, 10 Maart In den loop van den nacht is het reddingswerk op de Karsten Cen- trum-mljn met alle middelen voortgeset, doch tot nog toe zonder resultaat. De tusschen het vallend gesteente Ingeklemde houwer Kapol kon .ondanks alle moeite nog niet uit zijn hachelijke positie bevrijd worden. Het reddingswerk onder vindt thans door nieuwe moeilijkheden nieuwe vertraging. De directie van de mijn deelde heden mede, dat de-ramp in totaal zeven slachtoffers heeft geëischt. De gisterenavond geborgen vier mijn werkers maken het naar oir«*.ndlgheden rede lijk wel. MADRID, 10 Maart. (Reuter.) Het Fabra- agentschap meldt: De organisaties der Natio nale Arbeldsconfederatle, een anarcho-syndica- listlsche organisatie, Is door een bijzondere rechtbank onwettig verklaard en moet ontbon den worden. Te Madrid Is, zonder opgave van redenen, de voorzitter van de socialistische jeugdorganisa tie gearresteerd. Te Valencia is de staking der havenarbeiders thans algemeen. PARIJS, 10 Maart. (Reuter.) Voor de eerste maal in de geschiedenis der Fran sche Republiek woont de eerste minister in ambtsperiode in een hotel. Men acht Gaston Doumergue beter beschermd in een hotel dan in een der ministeries. Dit gebeurde In 1932 Rond denzelfden datum Schreef Garat aan Dalamier een brief, waarin hij dezen laatste bedankte voor zijn optreden. Rond denzelfden tijd richtte de minister van Handel aan zijn collega van Arbeid een schrij ven, waarin hij o.a. zeide, dat de bons van de leenbank een uitstekende geldbelegging zijn voor de sociale verzekeringen, wegens óe solidi teit dezer onderneming!! WEENEN, 10 Mrt. (D. N. B.) Uit het po litieonderzoek bij de soclaal-democratische Arbeidersbank is gebleken, dat de Oosten- rjjksche vakbeweging kans heeft gezien van haar vermogen een bedrag van vijf millioen naar het buitenland in veiligheid te bren gen. WASHINGTON, 10 Maart (Reuter). De ont stemming over het feit dat Roosevelt alle lucht- post-contracten verbrak en den luchtpost-dlenst geheel In handen gaf van de militaire lucht vaart, was heden sterker dan ooit, nu de kran ten uitvoerige, groot opgemaakte berichten gaven over de vliegongelukken van gisteren, waarbij vier militaire piloten om het leven kwamen. Vooral de republikeinsche bladen maken van de gelegenheid gebruik om Róosevelt aan te vallen. Zij schrikken er zelfs niet voor terug om termen als „gelegaliseerden moord" te ge bruiken. De democratische pers brengt ter ver dediging van Roosevelt in dat van de tien mili taire vliegers <Jie in den laatsten tijd om het leven kwamen, slechts die in den postdienst den dood vonden. -> Benige leden van het Congres hebben bittere klachten geult tegen het beleid van den presi dent. ZjJ stellen hem persoonlijk aansprakelijk voor de politiek die in korten tyd den dood van zoovele militaire piloten tengevolge had. reis van de Antillen tn de nabijheid van de Ba- Met groote spanning wordt de verdere ont wikkeling van deze kwestie tegemoet gezien, nu op ultnoodlging van den minister van Oorlog, kol. (dndberg en zijn vrouw plotseling naar Washington gekomen zijn. -Uit het feit dat volgens inlichtingen uit het PARIJS, 10 Maart (Reuter) Ex-keizerin Zita is, naar de ..Intransigeant" vandaag heeft vastgesteld, reeds eenigen tijd te Parijs komen wonen in een klein hotel aan de Boulevard Raspail. Aartshertog Otto, die haar vergezelde, keerde vier dagen geleden naar Brussel terug. De ex-keizerin heeft talrijke bezoeken ont vangen. Aan een vertegenwoordiger van bovengenoemd blad werd verklaard, dat het verblijf der ex- kelzerln te Parijs niets uitstaande heeft met de geruchten over een restauratie der Habsburgers. Raadsels in de Stavisky-affaire. stukken verdonkeremaand? Bonny verhaalde in welke omstandigheden hij met bet onderzoek over de zaak-Stavisky werd belast. Op 8 Januari had hij Romagmno. een der lijfwachten van Stavisky, ondervraagd. Toen Romagnlno vernam, dat Stavisky zich ge- zelfmoord had, begon hij te weenen. Den vol genden dag, aldus Bonny, heb ik Hayotte aan gehouden en in zijn zakken een papiertje ge vonden de namen vermeldend van verschillen de Parlementsleden, oi. dien van Proust. Daar na heb ik ook mevr. Stavisky in verhoor ge nomen. Op 18 Januari zeide een inspecteur, Ducloux, mij, dat ik, op bevel van den directeur der Büreté générale het onderzoek moest schorsen en dat een nota betreffende een zaak, die zien in 1928 had voorgedaan, door Oudart aan de Büreté was afgeleverd. Op 20 Januari publi ceerde La Liberté tegen mij een lasterlijk ar tikel. Op 21 Januari werd ik gehoord door de inspecteurs Plytos en Mossé. Den volgenden dag werd ik geschorst. Ik ben daarom niet werke loos gebleven Ik had informateurs, die ik ver zocht hun onderzoekingen voort te zetten en mij vooral de souches der chèques te brengen. Ik verscheen ten slotte voor den tuchtraad en werd vrijgesproken. Denzelfden avond Is een van mijn informateurs komen zeggen, dat hij mij de souches te half tien zou kunnen bezor gen. We feliclteeren u. aldus een commissielid, voor uw optreden in die zaak. - Romagnlno is, nadat hij door u werd ge hoord, naar Londen vertrokken. Was zijn pas poort in orde? aldus een ander commissielid. Ja. Wie beeft dit paspoort verstrekt? Dat weet ik niet. Men heeft de overhandiging der souches door een onbekende voorgesteld als een soort politle-roman. De operatie, aldus Bonny, was regelmatig en het resultaat niet gering. Heeft men u redenen opgegeven toen u geschorst werd? Neen. Ik ben trouwens niét geconfronteerd geworden met mijn beschuldiger Oudart. Bij het einde der zitting heeft het Kamerlid Dignac een rapport Ingediend over de houding der gewezen radicale ministers J. Durand en Dallmler. Men weet, dat deze ministers een nota hadden gericht tot de verzekeringsmaat schappijen, waarin zij deze aanspoorden hun gelden te beleggen in bons van de stadsbank van leenlng te Bayonne. PARIJS, 10 Maart (Reuter) Afgev. Proust heeft een klacht ingediend tegen X., wegens misbruik van zijn naam. Dit naar aanleiding van bet fett, dat op een talon van een Stavisky- chéque vermeld staat, dat een som van 2.4 mil lioen francs gestort Is ten zijnen behoeve. PARIJS, 10 Maart. (Reuter.) Volgens de ..Liberté" zijn op grond van een cijfertelegram van het parket te Dijon aan het parket Parijs de voornaamste Parijsche politle-lnspecteurs belast met zekere navorschlngen In de Fran sche hoofdstad, welke zouden lelden tot een op lossing van den moord op raadsheer Prince. In verband met de stakingsbeweging bij de dagbladen verluidt dat de katholieke party er toe zou overgaan haar aanhangers te moblli- seeren ter bescherming van den verkoop der bladen. Dit zou de eerste maal zyn in de ge schiedenis van Spanje, dat burgerformatles orde en wet zouden trachten te handhaven. Lerroux verklaarde gisteren, dat er geen en kele reden was om ongerustheid te gevoelen. Wat op het oogenbllk in Spanje gebeurt, be- teekent niets anders dan de groelkoorts van de republiek. Er bestaat niet het minste gevaar. De overgroote meerderheid der bevolking acht hy rustig. De regeering is sterk en heeft het. volste vertrouwen, in staat te zullen zyn de rust te handhaven, wat er ook moge gebeuren. Dit Is geschied door bemiddeling van buiten landsche banken en een Weensche bankflrma, die waardepapieren, aandeelerf en deposito’s in Oostenryk hebben opgenomen, waarvoor de buitenlandsche banken de tegenwaarde bet aal - den. De sociaal-democratische afgevaardigde Koenig, leider van den Oostenrykschen Bond van Spoorwegpersoneel, heeft op deze wyze te Zürich een bedrag van 1.8 millioen Schilling van zyn bend over de grens gebracht. De Bond van Post- en Telegraafpersoneel heeft een be drag van 100 duizend Schilling naar Bern we ten te krygen. Friedrich Adler heeft te Zürich 48 duizend Schilling van soclaal-democratische organisaties weten te redden, terwyi te Utrecht een bedrag van 106.000 Schilling kon worden gedeponeerd. Het Centraal Verbond van arbei ders in de levensmiddelen- en genotsmiddelen- bedryven zag kans zyn geheele pensoenfonds met 1.945.000 Schilling naar Zürich in veiligheid te brengen. Tal van andere soclaal-democratische organisaties hebben kleinere bedragen tydlg naar het buitenland kunnen brengen. De re geering zet haar onderzoek naar de bedryfs- voering by de Arbeidersbank voort, aangezien algemeen wordt aangenomen dat nog grootere bedragen aan vakvereenigings-vermogen naar het buitenland zyn gebracht. Gemeld werd, dat in geheel Spanje Zondag nacht de algemeene staking was afgekondigd. De autoriteiten zouden speciale maatregelen hebben genomen om de openbare diensten, als water- en gasvoorziening, verlichting en ver keer toch te doen plaats hebben, terwijl de sta king door de regeering onwettig zou zyn ver klaard. Officieel wordt echter medegedeeld, dat dit gerucht geheel valsch is. Geen enkel nieuw conflict wordt verwacht, nu de bestaande con flicten vermoedeiyk binnenkort op bevredigen de wyze zullen worden opgelost. De minister van binnenlandsche zaken ver klaarde te middernacht dat in het geheele land de toestand normaal is. De regeering houdt zich bezig met een gelukkige oplossing van de conflicten. Volgens het blad „El Socialists” zyn te Va lencia paketten ontdekt, die Instrumenten be vatten om kogels en gaspatronen af te schie ten. PARIJS. 10 Maart. (Reuter) Volgens zekere persberichten zouden uit het dossier betref fende de Hongaarsche aandeelen. stukken zijn verdwenen. Het dossier was door minister Bar- thou toegezonden aan de parlementaire enqué- te-commlssie inzake de Stavisky-affaire. Op het Quay d’Orsay wordt verklaard, dat het dossier voor de verzending compleet was. NEW-YORK. 10 Maart (Reuter) De kapi tein van de .Mauretania" heeft op zijn terug- LEIPZIG, 10 Maart. (V. D.) Daar de politieke rust toeneemt, heeft de Pruisische minister president thans ook de opheffing van net con centratiekamp Sonnenburg tegen het einde van de maand bevolen. In de concentratiekampen van Pruisen bevinden zich in totaal nog 2800 personen. PARIJS, 10 Maart. (V. D.) De Commissie van onderzoek naar de Februari-oplusten te Parys heeft zich bezig gehouden met de verklaringen van oud-minister Frot, overste de la Rocque, leider der oud-stryders-organlsatie „Croix de Feu" en De Kerillis, hoofdredacteur van de „Echo de Paris". Naar aanleiding van de verklaring van Frot, dat De la Rocque de bedoeling had een staats- greep uit te voeren, verklaarde deze, dat op 6 Januari een bemiddelaar hem had bericht, dat Frot een groep wilde vormen, die In geval van moeiiykheden van den president der repu bliek zou elscben. dat aan Frot de leiding der regeering zou worden toegekend. De zaak-De Kerillis betrof een gesprek van vier vliegers, waaronder zich dg broer van Ke rillis bevond, hetwelk eind Januari door eenlge politie-beambten zou zyn afgeluisterd. In een café zouden de vliegers gezegd hebben, dat zy manifesten en bommen boven het Kamerge bouw naar beneden wilden werpen. De verkla ring van den politieman kon echter niet ge handhaafd biyven. aangezien de piloot De Ke rillis zyn alibi kon bewyzen. Op de vraag of hy een groep van betrouw bare mannen wilde vormen, stelde Frot de wedervraag: Kan een parlementariër m staat van beschuldiging worden gesteld, omdat hy aan de vorming van een kabinet heeft ge dacht? Te Orleans zyn de directeur en de taxateur van de stadsbank van leenlng gevangen gezet j wegens medeplichtigheid van oplichting en hc- Ung. Belden kenden heel goed de herkomst van j de door Hayotte by de bank beleende juweelen. BRESLAU, 10 Maart. (V. D.) Het reddings werk op de Karsten-myn wordt opnieuw zeer bemoeilijkt, doordat de grond weder in bewe ging Is gekomen. De berging der beide mannen, die nog onder het puin liggen en wier dood vaststaat, zal daardoor waarschyniyk eerst over twee weken voltooid kunnen zyn. MADRID. 12 Maart. (Reuter) De Spaansche minister van Binnenlandsche Zaken heeft, naar Havas verneemt, gisteren verklaard, dat de werknemers en werkgevers in bet dagblad- bedryf met tot overeenstemming zyn gekomen. Met Ingang van Maandag zullen dus "geen dag bladen meer verschynen. De regeering heeft besloten maatregelen te nemen, om by voort duren der staking de stad niet zonder berich ten te laten, teneinde het verspreiden van on juiste geruchten tegen te gaan. ZEVEN EN TWINTIGSTE JAARGANG No. "T PARIJS, 10 Maart (V.D.) In den afgeloo- pen nacht is in de kerk van St. Nicaise te Rou aan *n brand uitgebroken, die snel om zien heen greep en het prachtige gebouw, dat dateert uit de 14e eeuw geheel vernielde. Ook het carillon, het kostbare smeedwerk en de gebrandschilder de ramen worden door het vuur vernield. Het blusschlngswerk leverde groote moeliyk- heden op. Aangezien de kerk in een dichtbe volkte buurt is gelegen was het gevaar voor uit breiding van den brand zeer groot. BUREAUX: HOF 6. ALKMAAR Telefoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar f 2. Voor buiten Alkmaar 12.85 Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnestad Haarlem LONDEN. 10 Maart (Reuter) De ..Daily Telegraph” verneemt uit Calcutta: Het revo- lutionnair Calcutta-leger dreigt met een alge meen bloedbad onder de Europeanen, wanneer de wet op de onderdrukking van het terrorisme In Bengalen zou worden aangenomen. De vrouwen zullen de eerste slachtoffers zyn. Deze bedrelgjng werd aan tal van Europe anen over de ppst toegezonden. De schryvers van deze dreigbrieven leggen er den nadruk op, dat dit geen loose bedreiging, doch bittere ernst is. Zy onthullen ook enkele onderdeelen van hun aanvalsplannen. Prankryk wil geen risico loopen met den be langrijksten man des lands. Vanaf het oogen bllk Immers, dat Doumergue terugkeerde l»-<le politiek, na jaren van nut. stapte hy in een maalstroom van intriges en gevaren en wist hy, dat achter het Stavisky-schandaal men- schen standen, die er niet tegen op zouden zien een eind te maken aan het leven van den man, die hun misdaden aan de kaak wilde stellen en de Fransche politiek zuiveren. Het hotel van Doumergue wordt dag nacht door 28 politieagenten, tn uniform en In burger, bewaakt. Op een sofa in de gang voor de kamers van den heer Doumergue zit een man den geheelen dag in een boek te lezen en wekt den schyn alsof hy half slaapt Des nachts wordt zijn plaats door een anderen niet in net oog loopenden waarnemer inge nomen. Als de premier naar het ministerie rydt. wordt hy altyd in een anderen auto door vier in burger gekleede politie-beambten gevolgd. Achttien agenten in uniform bewegen zich on afgebroken in en rondom het hotel en twee andere rijden per flets voortdurend rondom het blok huizen, waar het hotel staat. Maar de getrouwste bewaker van den premier Is wellicht mevrouw Doumergue. die alleen aan pprsooniyke vrienden toestaat de hotelkamers te betreden. Zelfs ministers mogen niet bin nenkomen, tenzij zy besteld zyn. Witte Huls Roosevelt Lindberg ontvangen zou wanneer deze om een onderhoud vroeg, leidt men af, dat een verzoening te wachten staat tusschen Roosevelt en Lindberg die den presi dent een scherp protest toezond, toen werd aan- gekondlgd dat de luchtpost-contracten met de burgeriyke luchtvaart verbroken zouden worden. Nader meldt Reuter dat p. rsldent Roosevelt een sterke Inkrlmpipg tot de hoogst noodzake- lyke trajecten van het luchtpost verkeer heeft gelast. Voorts moet al het mogelijke worden gedaan om het personeel en het materiaal voor ongelukken te beschermen. Stephan Karly. Roosevelt's secretaris, ver klaarde dat de president had ingezien dat de militaire vliegers tegen buitengewoon slechte weersomstandigheden te kampen hadden, maar niettemin hebben de vele ongelukken een groe ten indruk op hem gemaakt. GELSENKIRCHEN-BUEHR, 10 Maart. (V. D.) In een myn van de Harpener Bergbau A.G. Is heden een oude dynamletpatroon ontploft, doordat zy aangeboord werd. Drie mynwerkers werden zwaar gewand; een hunner Is in den middag overleden. MOSKOU. 10 Maart (Reuter) Het tele- graaf-agentschap der Bovjet-Unle verneemt uit Chabarowsk. dat aldaar berichten uit Charbln zyn binnengekomen volgens welke een Japan- sche troejpen-afdeeling, onder voorwendsel het BERN, 12 Maart. Het resultaat van volksstemming over de nieuwe wet tot schermlng van de openbare orde in Zwitserland, welke Zaterdag en Zondag plaats vond, was reeds Zondagavond om zeven uur bekend. Voor de wet stemden 417.678 personen, er tegen stemden 468.185 stemgerechtigden, zoodat de stemming een succes is geworden voor de socia listische en communistische party, die de stem ming hadden geëlscht. In de groote kantons Zürich, Bem, Bazel en Genève kon men niet voorspellen hoe de uit slag ongeveer zou zyn. Dat evenwel ook in die kantons, welke achter de regeering staan, slechts een kleine meerderheid voor de wet be stond. heeft algemeen verrassing gebaard. Op de verwerping was behalve door de com munisten en de sociaal-democraten door ver schillende studentengroepen aafi vedmnqvwi Nergens hebben Incidenten plaats gehad. Als voorzorgsmaatregel hadden de kantonale regeeringen van Bern. Bazel en Zürich alle openbare betooglngen verboden. Algemeen werd druk gestemd. Byna 74 pet. der stemgerech tigden is opgekomen. De ministerraad heeft twee verordeningen uitgevaardigd tot voortzetting van de politieke zuiveringsactie. De eene verordening heeft betrekking op het onderzoek van de lysten van juryleden en lee- ken-rechters. waarbij vastgesteld zal worden, of de candidaten zich als goede staatsburgers gedragen. De tweede verordening betreft ijet ontslag van particuliere werklieden wegehs vijandelyke activiteit tegen staat of regeering. Deze verordening is een uitvloeisel van vree- gere bepalingen, gericht tegen overheidsperso neel en beoefenaars der vrije beroepen, die be straft zyn wegens actie tegen de regeering. De ministerraad heeft verder het principi eels besluit genomen, dat werklooze leden van het beschermlngscorps. die In Februari zyn op geroepen voor handhaving van de orde enz. by- zendere gunsten zullen ontvangen by het geven van werk. Een ministerleele commissie kreeg opdracht deze verordening uit te werken. hama-eilanden een zeemonster gezien, dat on geveer 20 meter lang was en vier bulten had. alsmede een aantal andere ultwasaen, welke op vinnen leken. In een interview verklaarde de kapitein, dat hQ het dier ongeveer drie minuten heeft gezien. ALKMAAR

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 1