Het wielerseizoen geopend DE IDEALE VOETBALPLOEG V oorjaarstochten den A.N.W.B. van EEN PRACHTPROGRAM TE TILBURG DE 1000 K.M. RONDRIT VOLGENS ENGELSCHE BEGRIPPEN MAANDAG 26 MAART 1934 NIEUWE RECORDS VAN EYSTON Jaarvergadering te Amsterdam Een nieuw Dieselmotor- record Eyeton op de Monthlérybaan MISS MENCHIK—SONJA GRAF RUGBY ITALIË—GRIEKENLAND 4—0 ATHLET1EK De spil, de langste BULGARIJE^-HONGARIJE 1-4 Voorhoed espel Toerisme in eigen land Een zelfstandige organisatie FRANKRIJK—TSJECHO SLOWAKIJE 1—2 Autorijden in het buitenland Ondankbare taak der verdediging Voetbal in het buiten land Belangwekkende ont moetingen Olympisch hockey-tournooi reeds in Mei 1936? Geen achterspelers, die zich te moedig in den strijd werpen, want zy -zyn het gemak- kei y kst te passeeren Pynenburg-Wals winnen in fraaien stijl den 75 K. M. koppel- wedstrijd De bekende Engelsche renner Eyston naast zijn wagen, waar mede hij dezer dagen op de Monthléry-baan eenige nieuwe records vestigde DE EERSTE BALLONVAART IN ITALIË NED. UNIE VOOR WANDEL- SPORT INTERNATIONALE HOCKEY FEDERATIE Kon. Ned. Zwembond ZWITSERLAND—OOSTEN RIJK 2—3 DUITSCHL AND—FRANKRIJK 9—13 Nieuw wereldrecord kogelstooten Pleidooi voor verdedigers De laatste party door de wereld* kampioene gewonnen Voor de vierde maal wordt een dergelyke tocht aitgeschre- ven, thans doorjjelgië en Frankrijk Rondritten en wandelingen van den A.N. W.B. ▼an dient bijzonder Roed te De hoppelwedstryd (hier Wielrennen te Zwolle Q Sluitingswedatrijden te Antwerpen Teneinde het toerisme In eigen land Zuld-Hol- I i I l Ook U het mogeiyk ineens twee middenvoors op te stellen, zoodat de spil dan in de war gebracht wordt en een hunner moet loslaten. Zondag werd de laatste van de vier partijen tusschen de Dultsche kampioene Sonja Graf en de wereldkampioene Miss Menchlk gespeeld. Het was een Fransche party. Sonja Graf kwam spoedig een pion achter en Miss Menchlk won in het eindspel. Hiermede heeft de wereldkam pioene den geheelen wedstrijd van vier partijen met 31 gewonnen. Slaat»—Bogaert met 1? pot. Op S ronden. 4. r. d. Horst-Mets met 10 pnt. Op 6 ronden, 5. Bras- penninxOaamella met 4 pnt. 4. Egmond— v. Oen met 1 pnt. WeenenPraag Oost-FrankrjjkLuxemburg Tilburg gaf gisteren het sein! Het openbaan-setzoen is geopend en dat op een wljse, die wel heeft aangetoond, dat de wielersport het in belangstelling van de andere sporten wint. Reeds lang voor den aanvang waren alle rangen uitverkocht en op de daken van de aangrenzende hulzen hadden nog honderden een pjaats gevonden om de evolutie van de sprinters, de afval- renners, de achtervolgers en de beste kop- pelrenners te bewonderen I I Te Genève speelden Zwitserland en Oosten rijk voor de Mitropa-cup. Bijna 30.000 toe schouwers volgden den strijd, die door den En- gelschen scheidsrechter Rous werd geleld en een zeer spannend verloop had en door Oostenrijk slechts op het nippertje werd gewonnen. Na een kwartier spelen wist Bicam een pass van Nausch te benutten en onhoudbaar vloog het Tijdens athletiekwedstrljden te Lafayette in Te Rome «Vn groote ballonwedstrijden ge houden ter herinnering aan de eerste bal- lonvlucht in ItalU, 150 jaar geleden- De auto's staan gereed na den start den ballon te volgen. Wethouder van Ryzewyk hield een korte toe- tl L.R. 1 lt,n spraak, waarin hij het duizendvoudige publiek Mijn» Inziens, aides Chapman, Is het ónmogelijk in een ploeg de verdediging van den aanval te scheiden. Het eene is even belangrijk als het andere. En het is een algemeen bekend feit, dat dikwijls een overwinning aan een goede verdediging te danken is geweest. Ik ga zelfs verder met te beweren, dat een verdediging, welke het scoren zoolang heeft weten tegen te hon den totdat de eigen party een kans kon benutten, grooter waardeering verdient dan de aanval, die met het scoren de overwin ning benegelde. Oszmella den kop over en ging direct op de eindstreep af; hij won met een half wiel In den tijd van 10.3 sec. Daarna kwamen Pijnen burgWals op de baan. Wals nam den kop. maar in de derd» ronde nam Pijnenburg over en won onbedreigd. De sprint tusschen Van Egmond en Wals eindigde met een overwin ning voor de laatste: deze sprint moet evenwel wegens hinderen worden overgereden en toen wist Van Egmond te winnen met gering ver schil Pijnenburg moest daarna rijden tegen zijn oude rivaal Oszmella. maar hy hield de eer hoog en wist in den tijd van 10.2 te zege vieren. Oszmella won de vijfde sprint van Wals met een banddlkte. De zesde sprint tusschen Pynenburg en Van Egmond toonde duidelijk aan. dat de Tllburgenaar or deze baan van den Nederl. sprintkampioen niets te vreezen heeft, want al lag Van Egmond bij het Ingaan van de laatste ronde aan den kop. toen Pijnenburg even de tanden op elkaar klemde en een paar stevige trappen op zijn pedaal deed, lag hij ge wonnen; met meer dan een lengte voorsprong ging hü over de eindstreep. Interessant was de achtervolgtngswedstrljd over 5 K.M. tusschen Braspennlnx en César Bogaert. Gedurende langen tijd lag Braspen nlnx voor, en iedereen dacht, dat de Zunderte- naar zou zegevieren, maar in de laatste drie ronden zette Bogaert er alles op en met 30 M voorsprong ging hij over de eindstreep in den tjjd van 6 min. 52 6 sec. over de 5 K.M. Blasts kwam daarna uit in achtervolging tegen Klaas van Nek; de Waalwyker won gemakkeHIk en haalde zijn tegenstander In na 33 ronden in den tijd van 4 mln. 182 sec. De af val wedstrijd bracht weinig geestdrift; hier bleek Van Oers niet opgewassen tegen van der Horst, die zich tot het einde hadden weten te handhaven tegenover Mets en Van Hoek. Londen Maart. Dertig jaar geleden kon een voetballer het veld Ingaan met de ge dachte: „nu mag ik net soo spelen als ik zelf wil." Tegenwoordig is hij gebonden aan een systeem, moet hij deel uitmaken van een eenheid. Individueel spel heeft men moeten opofferen aan teamwork. Hierin ligt de verklaring, waarom de enkeling niet veel gelegenheid meer krijgt om uit te blinken, waarom hy, terwille van het tempo en de verrassing, zijn eigen voetbal-show moet bekorten, waarom de dribble plaats beeft moeten maken voor de snellere 15 M- pass leder In het zwitsersche net (0—1). Beide par tyen werkten hard en vooral de Zwitsersche verdediging blonk uft en had de Ooatenrltesche aanval geheel in bedwang. Voor de rust wist geen der beide partijen meer te doelpunten. Vrijwel onmlddeliyk na de hervatting volgde een prachtige Oostenrijksche aanval; met een hard schot vergrootte Kaburek den voorsprong; Zwitserland kwam nu aangemoedlgd door het publiek geweldig opzetten. Na een kwartier spelen geeft Boesl Platzer bet nakijken en nog geen tien minuten verder heeft Klelholz de par tijen op gelijken voet gebracht. Kort achter el kaar moesten twee Zwitsersche spelers wegens blessures uitvallen, zoodat Zwitserland den wedstrijd met negen man moest uitspelen. Veer tien minuten voor het einde geeft Zischek een fraaien voorset en met een hard schot weet Blcan Séchehaye te passeeren en hiermede Oostenrijk de overwinning te bezorgen. Voor menig toeschouwer Is het hoofdzaak, dat de bal in het doel terecht komt en het kan hem dikwijls nog niet eens schelen op welke manier dit geschiedt. Neen, war het niet op landen aan *n Olyrnp. Hockeytournool. Zoon hockeycongres zou dan een voorstel In behan deling kunnen nemen om het Olympisch Hoc- keytoumooi niet in den zomer, doch reeds In Mei 1938 te Beriyn te doen plaats vinden. De Technische Commissie van de IHF. zal in April te Amsterdam bijeenkomen, waar Ne derland. Brltsch Indië. Frankrijk. Duitschland. België en Zwitserland vertegenwoordigd zullen «yn. Palestina werd nog niet als lid aangeno men De Zondag in het Stadion van Colombas te Parijs gespeelde landenwedstryd leverde op nieuw een nederlaag op voor de Fransche ploeg, met deselfde cijfers als tegen Zwitser land een week geleden. In de eerste helft domineerden de Fran schen, doch doelman Planicka was in uitste kenden vorm en slechts door een fout van een der backs konden de Franschen de leiding nemen. Svoboda maakte, nadat het spel een half uur oud was, den stand gelijk. In de tweede helft waren de Tsjechen beter in vorm, alhoewel er in het algemeen vrjj mat gespeeld werd. Svoboda scoorde nog eenmaal, zoodat bet einde kwam met een 3—1-aege van de Tsjechen. Er waren 30.000 toeschouwers. aan komt, dat Is wie het doelpunt scoort. Daar voor is voetbal tegenwoordig te veel teamwork geworden, waarin zoogenaamde sterren dikwijls volkomen falen, omdat ze te veel moeite heb ben hun eigen persoonlijkheid weg te cijferen. Slechte die speler 1» groot, die alles weet op te offeren voor lijn eigen gemeenschap. De Engelschman George Eyston heeft op de Monthlérybaan by Paryj drie records verbéterd voor Dieselmotoren, meldt de K.N.A.C. Aan het stuur van een A.E.C. Dlesel-renwagen heeft hy op genoemde baan zoowel zijn eigen kilo meter- en mljlrecords verbeterd als een record over de tien kilometer. De snelheid voor de kilometer en de mijl was gelijk, namelijk 115.4 mijl per uur; het oude record bedroeg 104.86 myi per uur, hetgeen Eyston het vorig jaar op de Brooklandsbasm In October had geves tigd Hij legde de tien kilometer af met een gemiddelde snelheid van 115.07 mijl per uur. den staat Louisiana verbeterde de student Jack Torrance het wereldrecord kogelstooten met een worp van 18 30 meter. Het wereldrecord stond tot nu toe op naam van Douda. dle op 14 September 1933 het wereldrecord op zyn naam bracht met een worp van 1630 meter Wel heeft de Amerikaan Sexton daarna nog een worp van 1839 meter gedaan, doch dit was tijdens training en kon noot officleele gehomologeerd worden. Het la jammer, maar waar, dat bet verde digen niet zoo populair is als het aanvallen. Er is nu eenmaal niet veel sensationeels aan een afweer en wanneer een achterspeler bij voorbeeld op het laatste nippertje nog een bal van onder de lat uit het doel wegkopt, is de sympathie van het publiek dikwijls nog bij de soo „ongelukkige” voorhoede. 4 Voor 15.000 toeschouwers won het Fransche rugby-team Zondag te Hannover van Duitsch land met 139. Met de rust leidde Frankrijk met 80 en eerst nadat de Franschen nog een goal hadden ge produceerd, brachtten de Dultschers met een drietal tries den eindstand op 13—S. welkom heette en namens de TUburgsche bur gerij gelukwenschen aanbood aan de Nederl. Zesdagenkonlngpn PijnenburgWals en aan César Bogaert, deze laatste omdat hy zich uitstekend wist te classeeren in de Ronde van Vlaanderen. Nadat deze renners met bloemen waren vereerd en een rondje hadden gereden, werd met de afwerking van het programma begonnen. Alles liep vlot van stapel en tegen 8 uur waren de wedstrijden geëindigd. In de sprintwedstrljden reed eerst Van Eg mond tegen Oszmella; (Jan van Kempen ont brak op het appèl en werd door Oszmella. die in Tilburg graag gezien is vervangen). Van Eg mond nam den kop. maar in de 3e ronde nam In het Sportpaleis te Antwerpen werden Zaterdag de sluitingswedstrljden verreden. De uitslag van een tandemwedstrljd luidt als volgt: Eerste halve finale: 1 Relnders— v. d. Rheydt; 3 VroomansDe Winter. Tweede halve finale: 1 Meulemans—De Graeve; 3 Vroomansv. d. Horst. Finale: De GraeveMeulemans; 3 Reynders v. d. Rheydt. Finale der verliezers. 1 Vroomans—de Winter; 3 Vroomenv. d. Horst. Wanneer we aan de voorhoede zijn gekomen, moet Ik even opmerken, dat de taak der vleu gelspelers een geheel andere is geworden. Snel heid Is voor hen een nog grooter factor dan vroeger, toen de oude buitenspelregel hun ge bied enger omsloot. Eertijds was hun plicht al leen kansen te scheppen voor de overige voor- waarteen, thans moeten zy zelf scoren, soo 'gauw zich daartoe ae gelegenheid voordoet. Zij moeten in elk geval breken met de ouderwet- sche stelling, dat hun plaats is aan de lyn. Elk oogenblik kunnen hun diensten elders ver- elscht worden, zelfs Is bet mogeiyk dat ae al vast naar binnen moeten loopen, om een goede positie In te nemen ten opzichte van ballen, die van den tegenover liegenden vleugel ko men. Hieruit volgt weer vanaelf, dat de tegen woordige vleugelspeler met beide beenea moet kunnen schieten. De middenvoor heeft In de moderne ploeg geen al te plezierige taak, want hy zal ten allen tijde een bijzondere bewaring tegenover zich vinden. Maar er zijn middelen genoeg, om hieraan te ontkomen. Hy kan toch plotseling van lijn plaats loopen naar een vleugel. Volgt de vljandeiyke spil hem daarheen, zoo aal hy hiermede meer gelegenheid bieden aan de andere voorwaartsen, waardoor de middenvoor op indirecte wyas zijn eigen aanval steunt. Onder groote belangstelling werd te Milaan de wedstrijd gespeeld tusschen Italië en Grie kenland. De Itallaansche ploeg speelde een utlstekenden wedstrijd en was dan ook over wegend sterker. Na korten tijd scoorde Guarist bet eerste doelpunt, terwijl Meazza na een prachtlgen aanval er spoedig In slaagde den voorsprong te ver groot en. met welken stand de rust aanbrak. In de tweede helft voerden Fer rari en Meazsa den stand op tot 4—0 Door deze overwinning is Italië geplaatst onder de 16 finalisten voor het tournooi om het wereldkampioenschap. Zondag heeft te Utrecht een vergadering plaats gehad van de Wandelsport, afd van de K.NA.U, aan welke afdeellng door de laatste algemeens vergadering zelfstandigheid was ver leend. De leiding berustte in handen van den heer B. Veen te Den Haag, die in sijn openings- en welkomstwoord H. M. de Koningin Moeder her dacht. Het financieel verslag en het secretariaat** verslag, reap, van de heeren A. Pijper en J. Kreugel, werd onder dankzegging goedgekeurd. De voorzitter, die reeds had geweaen op het feit, dat de organisatie een zelfstandig lichaam gaat worden, stelde voor als naam te kiezen: Ned. Unie voor Wandelsport, welk voorstel werd aangenomen. Eveneens werd besloten tot In stelling van een Bondseereteeken. Zoodra dit gereed is, sal het voor het eerst worden uitgereikt aan de heeren A. J. v. Beek en A. Nolet, leden van de Sportafd. NUm. Be lang. die te voet naar Italië zijn geweest. Na lange besprekingen werden de statuten, het hulshoudeiyk reglement en de overgangs bepalingen vastgesteld. Nadat de heer Willink namens de K.M-AU. het woord had gevoerd, kwam aan de orde de bestuursverkiezing. De volgende heeren werden, op voorstel van den voorzitter en onder applaus der vergadering gekouen: E. Kolfschoten, voor zitter; H. Winters, 3e voorzitter; J. O. Kreugel. secretaris; H. J. A. Lamme, penningmeester; J. H, v. d. com Kr werd besloten de heeren B. Veen en A. Pyper als eerste eera-leden te heno-men Zondagmiddag hield de Kon. Ned. Zwembond zyn jaariyksche algemeene vergadering in „Krasnapolsky” te Amsterdam. In zijn openingswoord herdacht de heer O. F. KeUenbach allereerst H. M. de Konlngln-Moe- der, welke woorden door de vergadering staande werd aangeboord. Spr. constateerde met vreug de, dat bet aantal by den bond aangesloten vereenlgingen In bet jaar 1933 aanmerkeiyk gestegen was, soodat de KJi.Z.B. momenteel 180 vereenlgingen met pLm. 17.000 leden telt. Voorts maakte spreker gewag van bet verheu gend feit, dat bet aantal zwembaden In Neder land een sterke uitbreiding ondergaat. En dit alles komt de zwemkunst In het algemeen en de zwemsport in het bizonder zeer zeker ten goede. De heer KeUenbach besloot zijn ope ningswoord met de H.D2. geluk te wenschen met het behaalde waterpolokampioenschap van Nederland en liet deze gelukwensen vergezeld gaan van een gouden medaille. De verschillende Jaarverslagen, bet financieel verslag en de begroeting voor bet jaar 1934 werden goedgekeurd. Vervolgens kwamen de verschillende bestuurs verkiezingen aan de orde. In de samenstelling vond echter geen Ingrijpende verandering plaats. In de plaats van Prof. Ir. L. A. Schoemaker, die zich wegens drukke werkzaamheden niet meer herkiesbaar stelde voor de functie van vlce-voorzltter, werd thans Dr. J. M. Kolft, thans 3e secretaris van den Zwembond, geko zen. De heer A. W. Sabel, secretaris, werd met al gemeene stemmen berkosen. Door de benoeming van Dr. Kolft als vlce-voorzitter, was er een vacature ontstaan van 2en secretaris. Deze func tie wordt thans Ingenomen door den heer C. Altlnk, Utrecht. Als secretaris van de Technische Commissie werd de heer Fh. J. Dogger gekoeen, in de plaats van den heer van Doorn, wlen dank werd gebracht voor het vele werk, dat deze functio naris verricht heeft. In de korte pauze hield Dr. K. H. v. Behagen, Gemeentelijk Inspecteur voor Llch. Opvoeding, een causerie over: Zwemmen en zijn sociale be- teekenls, welke causerie door de aanwezigen met belangstelling gevolgd werd. Een voorstel van het bondsbestuur tot wijzi ging van het huishoudelijk reglement werd dooe het bestuur self op formeele gronden terugge nomen. Een punt van de agenda, dat nogal aanlei ding tot dlscusies gaf. was dat, hetwelk over de amateursbepelingen ging. De heer Planjer. den Haag, merkte op, dat de redactie van deze, uit bet Engelsch vertaal de, bepalingen niet geheel en al juist was. Spre ker wees op eenige fouten, welke by de ver taling gemaakt waren en sprak den wensch uit. dat deze gecorrigeerd zouden worden, het geen ook geschiedde. Voorts was er een voorstel ingekomen om hier te geraken tot een landskampioenschap schoonspringen van den 1 M.-plank. Het bestuur was van oordeel, dat eerst dan hiertoe kon worden overgegaan, wanneer er In de afdeelingen en kringen animo voor bestond. Onder groote Instemming werd de heer A. 8. Sirks benoemd tot Md van Verdienste van den KN.Z.B. Als plaats voor de volgende alg. vergadering werd wederom Amsterdam aangewezen. Tenslotte vertoonde de heer Paerl een korte film over de ontmoeting FrankrijkHolland (Jeugd), welke den vorlgen zomer te Parijs plaats had. waarop deze zeer Reanimeerde verwa gadering door den heer KeUenbach gesloten- werd. ’3 Onder leiding van den Roemeenschen scheids rechter Clfante vord te Sofia de voorronde- wedstrljd plaats, geldend voor het wereldkam pioenschap. Het spel stond niet op hoog peil en eerst in de tweede helft korxlen de Hongaren E. w. B. Toeristenbond voor Neder land heeft dit jaar weer een 1000 KM. rond- P®r auto en oer motorrijwiel uitgeschreven, ditmaal door België en Frankrijk Voor de vierde maal organiseerds de Bond een dergeiyken rondrit. In het eerste jaar (1931) werd een tocht door Duitschland ge reden; In 1933 door België, Luxemburg en Duitschland; in 1933 naar Den Hars en voor 1934 is de keuze gevallen op België en Frank- I «Ijk By de samenstelling van dezen rit naar Frankrijk moest er rekening mee gehouden worden, dat men tweemaal door België moet rijden en het althans voor de heenreis niet- niogeiyk is, in dat land de aan natuurschoon rijkste wegen te klesen, zonder voor België te besteden, dat heid meer zal zijn veel van Daarom is een betrekkeiyir' België gekozen, die der toeristen sal val.r 1 via Breskens langs de bekende Belgische bad plaatsen. Vpii Oostende nur het mooie ge deelte van Frankrijk voert de weg door een belangwekkende streek, het bekende nog vrij wel boomlocze oorlogsgebied en verder over Ryssel, Complègne, Versailles, Fontainebleau ’t zuideiykste punt op dezen tocht) en van hier terug over Reims, Mézlèret, door het schilder - I achtige Maasdal over Dlnant naar Luik en vla Gulpen weer naar huis terug. Wie van Oostende af een anderen weg wil nemen, kan vandfar rijden over Nieuwpoor, Veurne. Duinkerken, Calais naar Boulogne a Mer en de bekende badplaats Le Touquet en verder over Montreull, Amlens, Noyon, weer naar de hoofdroute. Dit is een omweg van 123 K M Met opset is de weg niet door Parijs geleid, aangeslgn de 1000 K.M. rit oa. ten doel heeft toeristen, die nog niet veel in bet buitenland per auto gereden hebben, op een gemakkeiyke manier vertrouwd te maken met het autory- den In andere landen. Parijs la niet zoo ge- makkelUk per auto te doorkruisen, hetgeen echter niet wegneemt, dat leder vertrouwd au tomobilist gerust kan worden aangeraden eens een proef te nemen. Men kan aannemen, dat wie In Nederland goed kan rijden, ook Parijs best kan doorkruisen. De verkeersregels In FrankrUk syn vrijwel dezelfde als by oos; soh- Zondag werden op de wielerbaan te Zwolle de eerste wedstrijden gehouden. De uitslagen hiervan lulden: Omniulnraoe: 1 v d. Linden Amsterdam; 3 Jaset. Almelo: 3 Veger, Amersfoort; 4 Van Reyen. Ooeter- hout Klassementsrace 1 Riethoven. Lelden; 3 Loskamp, Hilversum: 3 Bieferman. Amsterdam; 4 Renkema. Noord- Horn. Koppelwedstrljd over 40 KM.: 1 Van Reyen-Veger; 3 Riethoven—Biesheuvel (Geoda); 3 Renkema—Van Uden (Om). Nieuwelingen 40 ronden: 1 Van Hargeerds; 3 De Jong, Zwolle; 3 v. d. Stek. Amsterdam; 4 Roes, Amsterdam. een veillgen voorsprong nemen. Nadat Bulgarije de leiding had genomen, kon na een half uur spelen S&roey den stand op gelijken voet brengen. In de tweede helft gaf Szato den Hongaren de leiding door een strafschop te benutten en vervolgens voerden Toidy en Markos den stand tot 4—1 op. Op 31 Maart vindt te Boedapest de return- match plaats. Het is uitgesloten te achten, dat Bulgarije den tweeden wedstrijd wint, en veilig kan men aannemen, dat Hongarije zich door de sege van Bondag geplaatst heeft bij de laatste 16 in Italië. Het bestuur van de Internationale Hockey Federatie kwam Zondag te Parijs bijeen, waar bij Nederland vertegenwoordigd werd door Jhr. Quarles van Ufford, den secretaris van den Nederlandschen Hockey en Bandybond. Aan het Internationaal Olympisch Comité ■al worden voorgesteld om een hockey-congres bijeen te roepen van eventueele deelnemende De koppelwedstrljd was buitengewoon Interes sant. Een oogenblikje dachten we. dat deze in duigen zou vallen, omdat na ongeveer 130 ron den Pijnenburg een val deed, doordat zijn voorwiel brak; het bleek nog al goed te syn afgelooppn en de zesdagen-man kon na te zijn geholpen weer in de baan verschijnen HIJ reed daarna met Wals *n zeldzaam fraaien wedstrijd, waarin hij het publiek vergastte op syn enorme flitsen. Wals bleef niet bij hem achter en wist de sympathie van het publiek te verwerven. Reeds nu tien ronden begint Metz met een groot offensief, dat door Pijnenburg en Wals overgenomen wordt en spoedig vallen de eerste slachtoffers Eerst worden BraspennlnxOsz mella gedubbeld, vervolgens v. Egmondv Oers en daarna het heele veld, uitgezonderd v Nekv. Hoek, die na een halve ronde achter- gestaan te hebben, na een zeer lange achter volging weer kunnen bijkomen. Vlak voor het eerste klassement waagt Braspennlnx nog een ultlooppoglng, die in de klem gesmoord wordt. Het eerste klassement luidt: 1. Wals. 3. Blasts. 3 v Hoek. 4. v. Egmond. Tot aan het tweede klassement gebeurt er niets noemenswaardlg en het is dezen keer Pijnenburg voor Blasts en Braspennlnx, die dit klassement wint. Dan breekt het groote spektakel loe. Wals loopt uit, maar wordt by gehaald door Staats. Dan sme ren Slants en Mets hem weer, doch Wals haalt ze truk. Plotseling valt Pijnenburg en wordt op een baar weggedragen enverschijnt 5 mi nuten later weer in de baan. Het derde klasse ment heeft tot uitslag: 1. Wals. 3 Slants. 3. v Hoek. 4. v. d. Horst Vlak hierna alen Pijnenburg en Wals kans om door een overrompeling het heele veld te dubbelen, waarbij enkele koppels zelfs nog meer ronden verliezen. Het vierde klassement nam Pijnenburg met een fraaie spurt voor zlln reke ning, gevolgd door v. Nek. v. d. Horst en Slants Even voor het vijfde klassement zien v. Oen en v. Egmond kans om een ronde terug In te loopen. Voor de variatie won ditmaal v. Nek het klassement voor v. d. Horst. Braspennlnx en Slaats. Halverwege den koers was de stand als volgt: Op kop PijnenburgWals met 20 punten. Op 1 ronde v. Nekv. Hoek met 12 punten. Op 3 ronden SlaatsBogaert met 11 punten. Op 3 ronden BraspennlnxOszmella met 4 punten en v. Egmondv. Oers met 1 punt. Op 4 ronden v. d HorstMetz met 6 punten. Er wordt een premie van 30.be schikbaar gesteld door de directie van de Wie lerbaan, voor het nemen van een ronde. Nu begint de groote slag, die tot het einde van den wedstrijd zal aanhouden en waarbij de stand leder oogenblik verandert. waarbij de staart kans ziet zich omhoog te werken en waarin Pij nenburg en Wals zich als ware kampioenen, zoowel technisch als tactisch, toonen. Pynen burg wint natuuriyk de premie en omdat het zoo goed gaat neemt de ploeg er nog een rondje by, onweerstaanbaar! De pogingen van het veld om de vluchtelingen ook maar zelfs te kun nen benaderen blijven tevergeefsch. Tot slot won verder Pynenburg ook nog het laatste klassement met zeker een 30 Meter voorsprong met als tweede Staats, als derde v. d Horst en als vierde v. Nek. Na deze overwin ning kregen zoowel Pijnenburg als Wals een ware ovatie. De uitslagen luidden: Sprint, le serie. 1. Oazmella, tjjd 103 sec. 2. J. v. Egmond. 3e serie. 1. J. Pijnenburg, tyd 103 sec 2. Wals, 3e serie. 1. J. v, Egmond. tyd 103 sec. 2. Wals, 4e serie. 1. J. Pijnenburg, tyd 10.1 sec. 2. Oszmella. 5e serie, 1. Osxmella. 5e serie. 1. Oszmella, tyd 10.1 sec. 2. Wals, 6e serie. 1. J. Pijnenburg, tjjd 103 sec. 3. J. van ■tmood. Totaa 1 uitslag: 1. Pynenburg 3 pnt. 2. Oamella 4 pnt. 3. v. Egmond 5 pnt. 4. C. Wals 8 pnt. Achtervolging, le serie, O. Bogaert loopt 20 M. op Braspennlnx in 6 mln. 52 een vijfde sec 3e serie J. Slaats loopt KI. van Nek in na 23 ronden In 4 mln. 18 een vijfde sec. Afvalrace. 1. P. v. d. Horst in 3 min. 31 sec; 2. M. v. Oera, 3. H. v. Hoek, 4. W. Meta. 75 K.M koppelwedstrljd. 1. Pijnenburg—Wals met 30 pnt. in 1 uur 48 mln. Op 3 ronden. I. v. Nek—v. Hoekmet 14 pnt. Op 4 ronden. 3. Teneinde het toerisme in eigen land aan te moedigen, heeft de A.N.W.B. ook weer eenige rondritten en rondwandelingen door Nederland ontworpen. Nog vóór Paschen, met Ingang van 29 Maart, zijn de volgende opengesteld: 1. Rondrit voor auto's, motorrijwielen en rij wielen rondom het IJselmeer, een mooie tocht vol afwisseling door verscheidene provincies en langs de schllderachtlge steden rondom de voormalige Zuiderzee, over een afstand van 478 KJd. 2. Rljwlelrondrit door Noord- en land (243 K.M 3. Rondwandeling door het Gooi (53 H KM.) In voorbereiding zijn nog een rondwandeling door N.O. Utrecht en een rijwlelrondrit door het Gooi en Utrecht. De rondrit te paard door Nederland, die dit Jaar ook weer wordt uitgeschreven, komt In hoofdzaak overeen met die In 1933. Ten gerieve van de ruiten is een Reiswijzer, door Nederland samengesteld, met een verzameling rulteroutes en een stel kaarten, waarop de rulterverblndln- gen zijn geteekend. Bovendien Is een rondrit te paard rohdom het IJselmeer samengesteld nadat toestemming was verkregen, dat ruiten toegelaten worden op het voor den spoorweg bestemde gedeelte van den berm van den af- slultdyk, waar slj dus een niet verhard gedeelte langs den geheelen Afslultdyk voor aich gere serveerd vinden. Deelnemers aan deae rondritten en rondwan delingen ontvangen na afloop de AJ4.W.B.-pla quette en voor de ruiten zijn ook weer de po pulair geworden allversn bakers uitgeloofd. De spil moet de langste man van het elftal zijn en tevens de beste „kopper”. Zijn taak ligt uitsluitend In de verdediging en hy moet dus als derde back beschouwd worden komt Chapman's stokpaardje voor den dag, waarmede hy Intusschen twee clubs t league- kampioenschap en den beker bezorgde). Het koppen Is misschien wel zijn voornaamste be zigheid, want de bal sal veelal door da lucht bij hem komen. Als vleugel-hslf zou Ik het liefst een speler wenschen die routine heeft als voorhoedespe ler. omdat deze het best weet welke de pret tigste ballen syn voor een voorhoedespeler. Ook weten zij bet best, hoe ze dan met een voor hoedespeler moeten samenspelen, dus het po sitiespel moeten behandelen. Vroeger was er maar één spil, waarom het geheele elftal draal de. thans hebben vier speten deze taak over genomen, t.w. de beide vteugelhalvee en de beide binnenspelen. ter gebruikt men slechts zelden de roode richtingaanwijzers en geeft alleen teekens met de hand. Wie Parijs wil bezoeken, kan afslaan by Pontoise of Versailles, maar de aangegeven weg loopt om Parys heen, eerst door het dal van de Oise, met zijn villa’s en buitenverbiyven van de Parysche forensen; na Pontoise heeft men een schitterenden weg door de mooie bos- schen van St. Germain en Versailles en daarna een uitstekenden weg naar Fontainebleau. De deelnemers ontvangen een handig boekje, met nauwkeurige beschrijving van de route, opgaaf van hotels, van de voornaamste verkeers regelen, van de belangrykste bezienswaardig heden. merkwaardige gebouwen enz. en voorts plattegronden met plaatsbeschryving van Blan- kenberghe. Brugge, KnockeDe Zoute, Luik, Oostende. Bovendien ontvangen zy, na volbrach ten tocht, de door den A. N. W _B uitgeloofde herlnnertngs-plaquette. Zy kunnen den rit, die ook In tegengestelde richting kan woeden gere den, aanvangen In iedere plaats In Nederland en verlaten het land by Sluis, dan wel by Gul pen. Voor het afleggen van den rit is men aan geen tydsduur gebonden, mits het geheele par cours vóór 31 October ia afgelegd. tyd er geeh gelegen- F'xahkryk te zien, korte route door tér wel In den smaak n.l. die van Vllsslngen, De dribble eischt snelheid en balcontrole. de snelle pass bovendien een nog sneller reflex, soodat het geen wonder is, wanneer een der beste voetballen der laatste jaren, Alex James, de Schotsche toovenaau* uit het Anenal-team, beweert dat hy al zeer tevreden is, als er één van «yn 10 passes goed is. Het tempo is daarby tot een dergelyke hoogte opgevoerd, dat de voetballer van 30 Jaar geleden binnen een maand versleten zou zyn, indien hy er zich niet op byzondere wyze voor trainde. Wat is felteiyk het Ideale voetbalteam voor dezen tyd? Aan welke technische, tactische en physieke eischen moeten de diverse spelers vol doen’ Wie zou het echter beter hebben ge weten dan wijlen Chapman, de master-mana ger. En het is wellicht voor Hollandsche elftal- bouwers van belang, om te hooren hoe Chap man zich het ideale voetbalteam dacht. Wanneer Ik een doelverdediger moest zoeken aldue Chapman dan zou ik In elk geval een groot en stevig voetballer moeten hebben. Een die niet alleen met beide beenen trapt, maar ook den bal klemvast kan vangen. Hy moet minstens 130 M. lang zijn, zoodat hy hooge voorzetten gemakkeiyk over de hoofden de vyandeiyke voorwaartsen kan weg stompen Een achterspeler kunnen starten, want hy moet weer snel terug kunnen loopen, om dicht voor het doel ter hulp te snellen. Het komt nier niet op een bepaalde lichaamslengte aan. maar wel op technische perfectie, omdat hy niet als een wildeman op den vyand moet inholten. maar dlkwyis eerst op het voor hora soo gunstig mogeiyke oogenblik moet ingrypen. Een slim voorhoedespeler vindt het Juist erg prettig, wanneer een achterspeler de neiging heeft zich zoogenaamd „moedig” in den strijd te werpen. Dit soort achterspelers is het gemakkeiykst te passeeron. sap? tó.ss'xw be jrih R** te; e* rp seibet M (ft® tó&zt «te?»;-' i'.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 21