1 Merk eens op hoe heerlijk IVOROL-tandpasta schuimt. Maar dit schuimen is juist ook zoo noodzakelijk, want dit schuim dringt reinigend door in alle ruimten tusschen tanden en kiezen, waar de borstel niet kan komen. ontslag de Zwaluwen-ploeg Goed spel van Parfumfabriek gedupeerd POKOH ZZ Zwertbroek’s RA DIO-PROG RA MM A ROODE DUIVELS MET 4—2 GEKLOPT S' DONDERDAG 29 MAART 1934 Vrijdag, 30 Maart 1934 Critiek Al® vrienden vechten Drie arrestaties Wijziging woningwet Onder roode broeders wu Rondvaart door Neder land Zestien verschillende tochten BOETE VERMINDERD DE ROUW IN INDIË H erdenkingsplechtigheden Parfum in beslag genomen TREIN EN AUTOBUS Nieuwe secretaris van de V.A.R.A. Nederland—Ierland Nederlandsch elftal samengesteld INVALIDE-WAGENTJE OP STAP ernstig gewond ZWALUWEN—T. U. R. U. (Düsseldorf} HET SPEL MET LUCIFERS Boerderij in vlammen opgegaan Weber in uitstekenden DAMMEN ’vorm van 4 X 100 M. vrije sfag voor dames de Rechtbank? De scheepvaart gebukt onder de crisis Hy Wilde geen serviliteit tegen over de Radio-Contróle- Commissie De grootste ijsbreker ter wereld bunkert te Vlaardingen Thans door de Tweede Kamer aanvaard Om het clubkampioenschap Nederland 2de klasse BEURSVACANTIE OP ZATERDAG NED. ELFTALSPELERS EN DE RADIO DE SCHEEVE TOREN VAN DELFT NIEUW NEDERLANDSCH EN EUROPEESCH RECORD Kwestie tusschen papierhandelaar en Engelsche douane De wedstrijd Employé van de te Amsterdam gevestigde zaak verdacht van het stelen van fabrieks geheimen COMMUNISTISCHE AGITATIE TE DEN ILP WIELRIJDER ERNSTIG GEWOND De tweede helft Het zondenregister van *t „zwarte schaap” Zwertbroek „Krassin” in ons land KUNSTMEST I I H.P BerxLen.PoLonfaLr.Naa rden Rationalisatie op internationale basis is gewenscht Snelle en aantrekkelijke wedstrijd, die door onze landgenooten verdiend werd gewonnen L. van der Tonge Hoofdleider voor Zeventigjarige vrouw Aan wien nu het „vrye woord”? toren Om kwart over acht laat scheidsrechter Wey de volgende ploegen aantreden; Met een hevlgen smak kwam het wagentje en de oude vrouw op de werf terecht. De oude vrouw werd met Inwendige kneu zingen en een zchedelf reet uur opgeloopen. Na een voorlooplg onderzoek werd het slacht offer per auto van den G.OU. naar het stads en academisch ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is zeer ernstig. BRUSSEL (Fr. pr.), 484 M. 12.15 Gra. moroonmuzlek 1.30 Kleine omroeporkest o. 1. v. F Leeman» 5 20 Omroeporkest Karei Walpot «35 Gevraagde 0.20 Omroepsympho- 10.30 Gramofoonmuzlek. Als opvolger van den beer O. J. Zwertbroek, die ontslag beeft gekregen, als secretaris van de V.A.R.A. wordt, naar ,43e Telegraaf” ver neemt, genoemd de oud-wetbouder en raads lid van Amsterdam, de beer E. Boekman. Zwaluwen: Doel: Keizer, Ajax. Achter: Weber, ADO en Lelieveld, VUC. Midden: Van Maren, ADO: Oprinsen, NOAD en Graafland. HBS. Voor: Vrauwdeunt. Feyenoord; Berg, ADO: Lagendaal, Xerxes; Bchoemaker, Quick en Van Gelder, VUC. Van 99 Maart tot 15 April houdt de La ren- sche schilder L. van der Tonge een tentoon stelling van schilderijen en teekeningen in de kunstzaal van hotel Hamdorff te Laren. Naar de „N. R. Crt." verneemt heeft het be stuur van den K. N. V. B. ernstige bedenking gemaakt tegen het feit, dat spelers van het Nederlandsche elftal voor de radio spreken of zich laten interviewen. Het moet in de bedoe ling liggen een verbod uit te vaardigen, opdat zulks in den vervolge niet meer zal gebeuren. Naar wij vernemen is het Zwaluwen-elftal, dat op Zondag 1 April a.s. (Eersten Paaschdag) op bet V.U.C.-terrein des middags 9 uur tegen T.U.R.U. Düsseldorf zal spelen, als volgt samen gesteld: Doel: Douners (V.U.C.). Achter: Weber (AD.O.) en Lelyveldt (V.U-C.) Midden: Van Maren (A.D.O.), Prins (Storm vogels) en Wolf Jr. (VS.V.). Voor: Van der Sloot (D.H.O.), Berg (A.D.O.), Ditmars (D.H.C.), Van Nellen (D.H.C.) en van Gelder (V.U.C.). Had Zw. gevraagd om een scheidsgerecht, noch de vereenlgingsraad, noch bet hoofdbe stuur schijnen daar eenlge behoefte aan te ge voelen. De VAR A-voorzitter gelooft, dat de be trokkene daar zelf ook heel weinig heil van verwacht. Dit is zeer in het kort weergegeven de in druk van de kolommenlange uiteenzetting in het roode partijblad. Erg vleiend behandelen de „vrienden" weleer elkaar niet. Ook zijn reis naar Praag vla Berlijn, waar bij hij niet liet weten, waar bij was, terwijl hjj ook den chef van den technlschen dienst maar had meegenomen, zonder dat iemand er iets van wist wordt ter sprake gebracht, voor al omdat deze reis blijkbaar nogal duur was geweest. BRUSSEL, 322 M. roeporkest o. 1, 4nofoonmuziek BEKOMl'NSTER, 540 M. 9.00 Omroep orkest. 'dbestuura- it dat er ver- zin o. 1. gramofoonmuzlek nieconcert 10. IVOROL, De Nederlandsche Tandpasta. Woensdagmiddag heeft op den Bredevoort- scheweg te Aalten (G.) een ernstig verkeers ongeval plaats gehad. De caféhouder J. B., die ter plaatse op de fiets reed, kwam t>lj bet pas- seeren van twee auto's met een daarvan in aanraking, waardoor hjj zeer ernstig aan bet hoofd werd gewond. In bedenkeljjken toestand is het slachtoffer naar zjjn woning vervoerd. Roode Duivels: Doel: Mertens. Achter v. d. Bosch, Beerschot en Hamers. R. C. Mechelen. Midden: Verstraeten, PC. Mechelen; Welken- huysen, Union 8t. Gllloise en v. d. Eynde, ld. Voor Lambrechts, Luik; Voorhoof. Ller- sche Sport: Desmedt. Ukkel Sport: Bayes, C. 8. Brugge en Putmans, Union van Ooei. broek. De schrijver stelt voorop, dat de zaak zalf een interne V.A.R.A.-aangelegenheid is door da verantwoordelijke Instanties der VARA vol komen reglementair behandeld. Niet de V.A.R.A.. maar Zwertbroek heeft dit karakter geschonden tot groot genoegen der commu nisten. Den afgezetten VARA-secretaris wordt een onverdraaglijke eigendunk verweten, terwijl hjj voorts deed, alsof er geen andere bestuursle den bestonden en hij alleen toonaangevend zou zijn.\ Bij de gisteravond in het Ooster zwembad te Rotterdam gehouden onderlinge wedstrijden is de ploeg van de Rotterdamsche Dames Zwem- club, bestaande uit de dames Baumeister. Brou wers, Timmermans en Willy den Ouden er in geslaagd bet Europeesch record 4 x 100 M. estafette vrije slag te verbeteren van 4 mln. 43 sec. op 4 min. 41.3 sec. Het Ned. record, dat met 4 mln. 52.8 sec. op naam van de R. D. Z. stond, is daarmede vanzelfsprekend tevens ver beterd. Willy den Ouden, die als laatste afging, zwom de 100 M In 1 mln. 5 sec., daarmede haar eigen wereldrecord met 0.4 sec. verbeterend. Dit zal echter, daar de tijd in een estafette gemaakt is, niet als zoodanig erkend kunnen woeden. Dit delict is echter een klacht-deliet, zoodat slechts vervolging plaats heeft, wanneer de ge dupeerde bij de justitie een klacht Indient. Het delict is dan nog dikwijls niet gemakkelijk te bewijzen. Hier is echter sprake van diefstal en heling. Ook wordt Zw. verweten, dat hij een nogal ruim gebruik maakte van huurauto's Ieder een in de VARA mopperde de laatste maanden over de „auto-manie” van Zwertbroek. van Belgische zijde wordt door Weber fraai weggewerkt. Na 38 minuten spelens komt het eerste doelpunt. Na prachtig samenspel weet Berg de Zwaluwen de leiding te bezorgen. 10. De Belgen laten echter den moed niet zak ken. Een schot van Putmans gaat ver over. Twee minuten voor de rust geeft Van Gelder mooi over aan Vrauwdeunt die inschiet en daarmede den Hollandschen voorsprong tot 30 vergroot. Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting wordt de Belgische doel man Mertens, die vrij ernstig geblesseerd was, vervangen door Christlaansen. De Belgen be ginnen direct stevig aan te vallen en na goed opbrengen weet Voorhoof doelman Keiser te passeeren, 31. Nu komen de Hollanders weer aan de beurt. Graafland krijgt den bal van Weber toege speeld en geeft dezen goed door aan Vrauw deunt, die echter Juist naast schiet. Weer ko men de Hollanders nu voor het Belgische doel en Christlaansen krijgt het zwaar te verant woorden. Van Gelder geeft over naar Lagendaal en deze naar Bchoemaker, die Inkopt. Het doel punt wordt echter wederom wegens buitenspel geannuleerd. Na zestien minuten wordt een verre voorzet van Graafland goed opgevangen door Lagendaal die er met een handig schot 31 van maakt. Het wordt nu een gelijk op gaande strijd en beurtelings worden de beide doelverdedlgers aan het werk gezet. Negen mi nuten voor het einde vergrooten de Zwaluwen hun voorsprong als Lagendaal een prachugen voorzet van Berg benut en doelman Chrlstiaan- sen wederom het nakijken geeft (41). Tegen het einde komen de Belgen nog even .opzetten. Voorhoof schiet. Keizer vangt den bal op. doch deze schijnt de doellijn gepas seerd te zjjn, tenminste de scheidsrechter kent het doelpunt toe. Hiermede Is de stand op 49 gekomen. Hoewel de Belgen er alles op zetten komt er in den stand geen verandering meer. De Zwaluwen hebben desen aantrekke- ijjken wedstrijd welverdiend gewonnen. Nader wordt ons gemeld- Dinsdagmiddag heeft de officier van justitie mr. dr. J. A. van Tlel, vergezeld van de sub stituut-officieren mr. D. Reilingh en mr. J. W. Bosch, twee rechtercommissarissen, inspecteurs van de centrale recherche en rechercheurs een huiszoeking gedaan in een parfum-fabriekje gevestigd aan den O. Z. Achterburgwal te Am sterdam. Nadat de justitie geruimen tijd bin nen was geweest, verscheen voor het huu een politie-auto en werden talrijke fleschjes met parfum, grondstoffen en poeders naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Ook twee personen, die daar aanwezig waren en tot de directie behoorden, werden gearresteerd. Weber (ADO) en Van Run (PSV). Peliikaan (Longe)Anderiesen Het rooster van den wedstrijd om het club kampioenschap van Nederland tweede klasse is thans samengesteld. Het offlcleele programma luidt: 3 April te Amsterdam (Atlantic) Excelsior I HDC II. 3 April te Rotterdam (Monopole) RDO I— Monster I. 8 April te Haarlem HDC II—RDO I. 8 April te Den Haag (Du Oorbeau): Monster IExcelsior I. 33 April (finale) te Den Haag: RDO I— Excelsior I; HDC II—Monster I. Er wordt gespeeld met een tempo van 25 zetten per uur onder de gewone wedstrijdbe- pallngen van den Nederlandschen Dambond. BATAVIA, 28 Maart. (Aneta)In geheel Ned - Indlë hadden gisteren herdenkingsplechtighe den plaats in verband met het overlijden en de begrafenis van H. M. de Koningln-Moeder, waaraan zoowel van Europeesche als van In- heemsche zijde werd deelgenomen. Tallooze handteekenlngen uit alle bevolkings groepen werden in de condoleanceregisters ge plaatst. Vier zenders van de N. I. R. O. M. en vijftien plaatselijke omroepzenders op Java her- broadcas en gisteravond de door de Nederland sche rijks-kortegelfzenders te Kootwijk uitge zonden ooggetuigenverslagen van de begrafenis plechtigheden. - de oplosbare I 4 voor Cactussen, Blad- I V™ M en Bloeiende planten. Verkrijgbaar in flesschen k 40 ct. met I gratis kleurenfoto's van planten met I aanwijzingen der verzorging bij de I Bloem- en Zaadwlnkela. Het was de directie van de fabriek opge vallen, dat in Duitschland goederen van een zelfde samenstelling werden verkocht, zonder dat deze goederen door de fabriek waren ge leverd. Verschillende stukken en bescheiden, bene vens monsters Zijn in beslag genomen. De drie gearresteerden ontkennen. Een van hen bekleedt een vooraanstaande positie bij de fabriek en is daar werkzaam ais chef. De minister van Financiën heeft ingevolge het verzoek van de vereeniglng voor den Ef fectenhandel goedgevonden te tiepalen, dat op 30 en 31 Maart »x alsmede alle Zater dagen in de maanden Juni, Juli en Augustus, alsmede op 31 Augustus 1934, de beurzen voor den geld- en fondsenhandel zullen zjjn gesloten, alsmede dat die dagen voor de geld- leeningen als bedoeld in afd. V der beursvoor schriften wet 1914, niet als werkdagen zullen worden beschouwd. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8 00 Orgelspel door Johan Jong 8.30 Gramo foonmuzlek 10.30 Muzikaal Allerlei 11.00 Gramofoonmuzlek 11.15 Muzikaal Allerlei 11.45 Gramofoonmuzlek AVRO 12.00 Orgelconcert door Pierre Palis 1.30 Voordracht door Kommer Kleyn 2.00 Studtoooncert door het Concertgebouwka- merorkest o. 1. v. Albert ven Raai te. Tua. achenspel van gramofoonmuzlek 3.30 Gramofoonmuzlek VARA 4.00 Viool en plano door Louis Metz 5.00 De Noten krakers o. 1. v. Daaf Win» 5.30 De Flie refluiters o 1. v. Jan van der Horst 6.00 Vroolijke gramofoonmuzlek 10.00 Vaz Dia» 10.35 Kleln-Vara-enaemble 1130 Gramofoonmuzlek. Woensdag heeft de Nederlandsche Reeders- vereeniging vergaderd te Amsterdam. In zijn zeer uitvoerige openingsrede heeft de voorzit ter de heer D. Hudlg gewezen op de teleur stellende resultaten voor de Nederlandsche Scheepvaart in het afgeloopen jaar. In dit verband wees spr. op de schier onop losbare moeilijkheden, waarvoor het interna tionale scheepvaartbedrijf z. 1. komt te staan door de handhaving van den gouden stan daard in ons land tegenover de landen met een gedeprecieerde valuta. Overheidssteun is z. 1. een dringende elsch. Ook maakte spr. ernstig bezwaar tegen het Verder voortgaan op den weg der contlngen- teering van verschillende in te voeren goede ren. Wil er verbetering komen, dan moet de over heid nog krachtiger maatregelen nemen, ter wijl de heer Hudlg alleen nog maar uitkomst ziet in een rationalisatie op internationale ba al». In deze verklaring betoogt hij, dat het voorstel hem een andere functie te geven zoowel door hem als door het hoofdbestuur onafscheidbaar aan zjjn ontslagaanvrage was gekoppeld. Het besluit van den veree nlgingsraad had dan ook de beteekenls van een ongevraagd ontslag, gegeven tégen het voorstel van het hoofdbestuur in, In afwe zigheid van den betrokkene en zonder hem te raadplegen of zelfs maar te booren. Onder buitengewoon groote belangstelling vond gisteravond op het verlichte VUC-terrein te Den Haag de wedstrijd ZwaluwenRoode Duivels plaats. De duizenden toeschouwers zijn niet teleurgesteld geworden, zi) hebben een aantrekkelijke en snelle partij te aanschouwen gekregen, waarbij de Belgen en de Hollanders beurtelings In de meerderheid waren. Voor den aanvang van den wedstrijd werd ter nagedachtenis van H. M, de Koningln-Moeder een minuut stilte gehouden. Belde elftallen speelden met een rouwband om den arm. HUIZEN. 301 M. NCRV 8.00 Schrift lezing 8.15 Gramofoonmuzlek 9.30 Orgelbespeling 10.00 Kerkdienst 11.40 Orgelbespeling 12.00 Politieberichten 12.30 Concert 1.45 Bespeling vsn het studlo-orgel 2.30 Lezen van chr. lec tuur 3.45 Gramofoonmuzlek 4.00 Ensemble Van der Horst 5.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender 5.20 Mstthtus Passion" van Bach gevolgd door Vaz :he dienst .9.50 Gramofoonmuzlek. Met de twee andere gearresteerden dreven ze gezamenlijk de parfum-fabrtek aan den O. Z. Achterburgwal. De justitie was tot huiszoeking overgegaan naar aanleiding van klachten die waren blnnengefcomen over diefstallen, die den laatsten tijd in de parfumfabriek aan den Om val door de directie geconstateerd waren ge worden. Een vervolging zal tegen de drie mannen worden Ingesteld. Rechercheurs heb ben ook bij enkele winkeliers een onderzoek ingesteld om te kunnen vaststellen, of de par fums, door de fabriek op den O. Z. Achter burgwal gemaakt, ook reeds In den handel ver krijgbaar waren gesteld. Het ia van algemeene bekendheid, dat de to ren van de Oude Kerk te Delft een weinig in Zuld-Westelijke richting overbelt. Er zijn al herhaalde malen beweringen ge daan. dat de toren in de laatste laren nogal verzakt, en de vraag Is al eens gesteld, of.hij geen gevaar gaat opleveren. Juist in verband met het feit, dat de een weinig overhelt, wordt de Bourdon, welke 'n enorm zware klok Is, die door 22 man In be weging wordt gebracht, slechts zelden geluid. Dinsdag heeft de Bourdon echter vrij gerui men tijd aaneen zijn zware stem over Delft doen hooren. Naar we vernemen, heeft Dinsdag Prof. Schermerhorn uit Delft met eenlge assistenten proeven genomen, teneinde de grootste uitwij king van de ligging van het sllngervlak en de grootte van die uitwijkingen vast te stellen. Het komt n.l. maar zeer zelden voor, dat de Bour- dnn zoo’n langen tijd aaneen wordt geluid. De waarnemingen zijn gedaan op den toren zelve met behulp van gevoelige nlveau's, bene vens van een theodeliet, welke in het Prinsen hof was opgesteld. Over de ultkomster) van deze proefnemingen valt uiteraard thans nog niets met zekerheid mede te deelen. Direct na den aanvang ontwikkelt zich een buitengewoon snel spel, vooral aan de zijde van de Belgen. Langzamerhand raken echter de Hollanders beter Ingespeeld. Vrij onver wachts wordt dan van Belgische zijde gedoel punt doch wegens buitenspel wordt het punt geannuleerd. De Zwaluwen forceeren nu etn hoekschop doch deze levert niets op. Kort daarop redt Weber op keurige wijze en komen de Hollanders In den aanval. Er volgt dan een fraaie voorzet van Vrauw deunt doch v. d. Bosch weet het gevaar te be zweren. De Roode Duivels zijn nu eenlgen tijd in den aanval en zijn soms zeer gevaarlijk Een fraai doelpunt van Bchoemaker moet daarop eveneens wegens buitenspel geannuleerd wor den. Onze landgenooten komen er echter steeds meer en meer In en Vrauwdeunt geeft herhaal- delijk prachtige voorzetten. Een hoekschop Het betreft hier een zeer belangrijke Neder landsche industrie, welke ernstig zou zijn ge dupeerd, indien de justitie niet tijdig had in gegrepen. De artikelen 272 en 273, Wetboek van Straf recht bepalen, dat opzettelijke schending van eenlg geheim, hetwelk Iemand uit hoofde van zijn ambt of beroep verplicht is te bewaren, 7°°rd gegeven op de brochure wordt gestraft met een gevangenisstraf van hoogstens zes maanden of een geldboete van ten hoogste zes honderd gulden. Dit zou o.a. het geval geweest zijn bij de in voering van het pauze-teeken. Het betrof een 6-tal noten van de internatio nale, waarvoor een nieuw apparaat was besteld en dat Zwertbroek in werking bracht na bet bekende verbod der Internationale. Hl) zag daarin geen bezwaar, omdat het slechts noten bevatte. Zijn medebestuursleden vreesden een nieuw regeeringsingrijpen. Niemand lichtte hem erover in, dat tijdens zijn verblijf te Berlijn het pauze-teeken was ingetrokken. Plotseling werd het op zijn ont- slagvergaderlng te berde gebracht. Meer staaltjes van een dergelijke behandeling geeft de brochure. Zwertbroek onderwerpt vervolgens verschil lende toestanden in het bedrijf aan critiek. Ver volgens behandelt hl) de verschillende andere beschuldigingen, tegen hem gericht, waarbij zijn conclusie steeds hierop neer komt, dat men en dan in het bijzonder de Vries en Lebon hem weg wilde hebben en dat hij daarom dan ook is weggeïntrigeerd. Tegenover de zelfs in eigen kring rondgaande fascistische lasterpraatjes” als zou hij een in komen hebtien van 14.000 tot 25.000 gulden 'sjaars. betoogt jde heer Zwertbroek, dat hij niets, maar dan ook niets meer heeft genoten daa zijn salaris van V.A.R.A.-bedrijfsleider, dat thans 4500 ‘s jaars bedroeg. Zulks in tegenstel ling met de andere hoofdkiestuursleden, van wie „nooit Iemand voor niets arbeid heeft ver richt als medewerker”. „Personen, die elders In dienst der arbeiders beweging zijn voor hooger salaris dan ik. krij gen betaald voor lederen regel schrift in de krant, voor iedere lezing, die zij voor den Om roep houden." Een mensch, die werkt maakt fou ten, zeker een wiens werk door de omstandigheden inderhaast moet wor den gedaan. t Zulk werk al te critisch te bezien is onbillijk, er critiek op te oefenen is niet passend en met die critiek gaan leuren is onbehoorlijk. Toch gebeurt zulks maar al te vaak en dan meestal door hen, die zelden of nooit scheppenden arbeid leveren of werken moeten anders dan gezeten in den bureaustoel. Ieder doet zijn werk naar best ver mogen. doet wat zijn plicht hem ge biedt. Bijzondere lof is daar niet voor noodig, maar minstens mag toch ver wacht dat voor moeilijken arbeid zooal niet waardeering tot uiting zal komen dan toch critiek achterwege blijft. De billijkheid eischt dit, maar vele menschen zijn nu eenmaal onbillijk en zullen dit ook wel blijven. Kort daarna werd in een fabriek van par fums, gevestigd aan den Omval, een daar werkzaam employé gearresteerd die mede- eigenaar bleek te zjjn van het parfum-fabriekje, alwaar de justitie te voren een besoek had ge bracht. Deze man werd verdacht van in dienst betrekking fabrieksgeheimen, -recepten en grondstoffen, toebehoorende aan de fabriek waarop hfj werkzaam was, gestoten te hebben Woensdagmorgen omstreeks 10 uur plaatste een man het Invaliede-wagentje, waarin zijn ongeveer zeventigjarige vrouw gezeten was naast de balustrade van de Oude Gracht te Utrecht. De man begaf zich in een winkel om enkele inkoopen te doen. Door onbekende oor zaak kwam het wagentje vanzelf in beweging en reed de steenen trap af, die naar de werf aan de Oude Gracht leidt. Beide heeren stonden n.L op het stand punt van een verregaande serviliteit aan de Radlo-Omroep Contröle-Commlasle. Een soortgelijke houding tegenover Minister de Wilde, die in de Kamer tegen de Vara had gesproken, was directe aanleiding tot bet ontslag. Het heette, dat Zwertbroek den Minister onnoodig had geprikkeld. Uitvoering 8.50 Politieberichten I Dlas 9.05 Llturglscl Haydn-kwsrtet 11.15 Eenigen tijd geleden is de papierhandelaar J. R. v. R., uit Amsterdam, in Engeland tot 720 pond sterling boete veroordeeld, wegens bet maken van valsche declaraties bij den invoer tn Engeland. De heer v. R. beschouwde deze aangelegenheid als een verschil van opvatting tusschen de Engelsche douane en hem; van valsche declaraties zijnerzijds was geen sprake. De boete is thans verminderd tot 120 pond sterling, omdat als zekerheid aangenomen wordt, dat de heer v. R. geen fraude heeft ge pleegd. De Tweede Kamer heeft gisteravond met 48 tegen 20 stemmen aanvaard het wetsontwerp tot wijziging der woningwet, welks behandeling indertijd geschorst werd. Tevoren was aange nomen een amendement-Vliegen, om den al- gemeenen maatregel van bestuur betreffende verandering van jaartermijnen enz. toe te pas sen tn <fte gevallen, waarin daarvoor toestem ming van de gemeente en van het lichaam dat de woningen in eigendom heeft, wornt ver kregen. Eveneens vereenigde de Kamer zich met een amendement-Smeenk, dat bedoelt vóór 1940 te doen beoordeelen door de Staten-Generaal of de bijzondere bepalingen dezer wet runnen worden ingetrokken. Zonder eenlg overleg heeft nij ook het In- tusschen befaamde pauzeteeken weer inge voerd. Dat Zwertbroek voordeeliger poritlea zou hebben prijsgegeven voor de VARA wordt ern stig betwijfeld. Woensdagmiddag tegen half vier is de Rus sische ijsbreker „Kressln”, de grootste ter we reld. welke op weg is van Leningrad naar de Beringzee, teneinde daar te trachten de op het jjs verblijvende schipbreukelingen van de „Tzjeljoeskln'’ uit hun benarde positie te red den, in de haven van het Havenbedrijf Vlaar dingen -Ooet aangekomen. De „knundn" sou In de Vulkaan-Haven den bunkervoorraad aanvullen en hedennacht om drie uur de reis, welke via het Panamakanaal gaat en ongeveer veertig dagen zal duren, voortzetten. De bemanning bestaat uit 157 koppen. Te Ees (Dr.) brak brand uit in de boerderij, bewoond en in eigendom toebehoorende aan den heer Nijhof. Vermoed wordt, dat kinderen met lucifers in het stroo hebben gespeeld. Het paard en eenlg klein vee kon gered worden De brandspuit uit Borger kon door gebrek aan water niets uitrichten. De inboedel ging gehee> ver Wren; ook het landbouwgereedschap ver brandde. De boerderij was slechts zeer laag verzekerd. Deze ging geheel verloren. In een dezer dagen te Gouda gehouden ver gadering van de betrokken gemeentebesturen, betrokken b(j een eventueele opheffing der autobusdiensten rondom Gouda en in de Rijn streek, is besloten aan.Ged. Staten te berich ten, dat men zich een oordeel wilde voorbe houden tot een jaar nadat de nieuwe spoor lijn zal zijn geopend. Autobussen worden voor deze streek onmis baar geacht. Eerst als de nieuwe spoorlijn eenl gen tijd in gebruik is geweest zal men kunnen zeggen in hoeverre het verantwoord is de be staande autobuslijnen op te heffen. Op 13 April zal, naar „De Telegraaf" ver neemt. te Amsterdam de zaak behandeld wor den tegen K. de V., die op 17 Februari JJ. ge arresteerd is tn verband met de communisti sche agitatie te Den lip. Zooals men zich zal weten te herinneren, werd aldaar een opruiend blaadje „Het Kom pas” gedrukt en verspreid. De justitie heeft daarop in den loop van Februari in een zeven tal perceelen te Den lip, bewoond door com munisten, invallen gedaan en huiszoekingen verricht, waarbij ook K. de V., dien men als hoofdlelder heschouwde, gearresteerd werd. Mr. s. de Jong zal den verdachte verdedigen. Thans heeft ook de voorzitter van de V.AJLA. de heer A. de Vries, In ..Het Volk” een ant- van Zwert- De Amsterdamsche justitie heeft een goede vangst gedaan door de arrestatie van een drie tal personen, die er van worden verdacht, fa brieksgeheimen te hebben gestolen en boven dien zich meester te hebben gemaakt van monsters van op de fabriek vervaardigde goederen. Maatregelen van den K.N.V.B.? KALENDBORO. 1261 M. 2.20 Omroep orkest o. I. Launy Grönd&hl 7.20 Con cert 9.30 Omroepkamerorkest. BERLIJN, 357 M. 3.20 Kwartet 5 20 Bach-recital 9.20 Klein-omroeporkest. HAMBURG. 332 M. 11.20 Th eater- orkest 1.20 Gezang 5.10 Vesperconcert B.20 Faust-symphonie. LANGENBERG. 456 M. 120 Kamer muziek 3.20 Groot omroeporkest 10.20 Orgelconcert. DA VENTRY. 1500 M. 2.50 Gramofoon- muziek 7.50 B.B.C.-sympbonle-orkest. PARIJS (Elfel). 1389 M. 7.50 Sym- pbonleconcert 8.50 Concert. PARIJS (Radio), 1724 M. 7.30 Gra- mofoonmuzlek 12.20 Gewijde muziek 12.50 Krettly-orkest 9.05 Symphonle- conesrt. MILAAN. 369 M. 3.20 Mysteriespel 8.00 Gramofoonmuzlek. Op de bewering van de belde hoofdb™; leden der V.A.R.A., de Vries en Lebon, J geen politiek meeningsverschil bestona. klaart Zwertbroek, dat zulks in zekeren wél het geval was. ROME. 421 M. 4.20 Gewijd program ma 5.20 Gramofoonmuzlek 8.05 Vo caal en Instrumentaal concert. WEENEN, 507 M. 7.35 Oratorjyjn 9.25 Orgelspel. WARSCHAU, 1411 M. 4.15 Omroep- symphonle-orkest o. 1. v. Oziminski 7 20 Gewijd concert 10.00 Gewijde muziek. De Commissie voor de Rondvaart door Neder land, samengesteld uit de vertegenwoordigers van de Kon. Verbonden Ned. Watersportver- eeniglngen, den A. N. W. B., den Ned. Roei- bond den 'Amsterdamschen Roeibond. den Wes telijken Roeibond. den Ned. Kanobond, den Noord-Nederlandschen Watersportbond en den Roeibond voor Rotterdam en omstreken, heeft ook dit jaar weer een rondvaart door Nederland uitgeschreven. Met het oog op de Paaschvacantie is de deel neming opengesteld met ingang van 30 Maart a.s. Iedere eigenaar of huurder van een motor-, zeil-, roeivaartuig of kano kan er voor inschrij ven en de deelnemers hebben de keus tusschen zestien verschillende tochten, waarvan twee alleen voor zeewaardige vaartuigen. Sommige tochten zjjn in het bijzonder aanbe volen voor motorbooten, andere voor zeiljach ten, weer andere voor kleine zellvaartulgen, wherries, kano's, enz., enkele ook uitsluitend voor kano’s en roeivaartuigen. De tochten zijn zoo samengesteld dat het mogelijk is eenlge ervan desgewenscht twee aan twee samen te voegen. De bepalingen komen In hoofdzaak overeen met die van vroegere rond vaarten; de inschrijvers ontvangen allen een tourboekje, tevens journaal, dat bovendien ver schillende nuttige wenken bevat, en o.a. opgaaf van plaatsen, waar deelnemers aan rondvaarten hun whevry of kano lijdelijk hebben opgeborgen, en voorts ontvangen zij een geusje, dat gedu rende den tocht als onderscheldlngsteeken kan worden gevoerd. Ten einde het zuiver toeristisch karakter van de rondvaart te behouden is be paald, dat de deelnemers geheel vry zijn In de volgorde, waarin zij de contróle-stations willen t>ezoeken en dat zij den tocht op elk gewenscht punt kunnen onderbreken, om dien later voort te zetten. Het komt er volstrekt niet op aan. in hoeveel dagen de rondvaart wordt vol bracht, mits het toerboekje maar vóór of op 7 October a.s. op de aangegeven stations is afge- teekend. Het secretariaat der commissie voor de rond vaart is gevestigd in het bureau van den A. N. W. B. te Amsterdam, Keizersgracht 588. Door de Keuze Commissie van den K. N. V. B. is gisterenavond in een te Den Haag gehouden bijeenkomst het Nederlandsch elftal voor den wedstrijd tegen Ierland in de voorronde van het wereldkampioenschap op 8 April as. tn het Olympisch Stadion te Amsterdam, als volgt samengesteld: Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Midden: Peliikaan (Longe); (Ajax) en Van Heel (Feyenoord). Voor: Wels (Unitas)Vente (Neptunes) Bakhuys (ZAC); Smit (Haarlem) en Minders (DFC). Reserves: Kelzer (Ajax); Van Diepenbeek (Ajax); Prins (Stormvogels); Graafland (HBS); Oprinsen (NOAD)Bchoemaker (Quick)La gendaal (Xerxes) en Vrauwdeunt (Feyenoord). LUXEMBURG, 1304 M. 7.00 Concert o 1. v. Henrl Pensls 7.40 Concert 8.35 Gramofoonplstenconcert 9.00 Omroep orkest o. 1. v. Henrl Pensls 9.35 Ksmer- muzlek 10.00 Zang reel tal 10.30 Gra mofoonmuzlek. Aan de brochure, die de heer G. J. Zwert broek. gewezen secretaris van de V.A.R A._ heeft geschreven tegen de wijze waarop de vereenl gingsraad gemeend heeft hem ontslag te moe ten verleenen ontleenen wij nog het volgende: De heer Zwertbroek herinnert In den aan vang van het befaamde communiqué, waarin van zijn ontslag werd kennis gegeven en van „verklaring welke hij naar aanleiding daar van aan „Het Volk" ter publicatie toezonó, doch die door de redactie van dit blad werd gewei gerd. 12.20 Kleine om- P Leemans 1.30 Gra- 6 50 Gramofoonmuzlek 8.20 Gewijd concert 9.50 Gramofoon muzlek 10.30 Symphonle van Schubert. VOOR NADERE BIJZONDERHEpEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 16