I 30 zegt het BLUE BAND-Meisje „Ik breng U KWALITEIT en VOORDEEL” „Defaitisme” HET WEER OP ZONDAG Ik I de VRIJDAG 30 MAART 1934 Dorpschauvinisme hout verboden werd Kanaal Zuid-Beveland Uw huishoudboekje, bescheiden U slechts post in een vraag van beroemd ik geef U Hollands beste standaardmerk om en heerlijke kwaliteit. Priestervervolging Door Nationaal-Socialisten ^BBUCA- I. Middenstandsraad JEUGDIGE WERKLOOZEN DE VERDWENEN DIAMANTEN Een arrestatie STEUN AAN TUINDERS Nijmegen Eerst te gering, daarom verhoogd Een der slachtoffers overleden EEN Op vrije voeten gesteld Bruid Lijk opgehaald Audiëntie Strijd op de lampenmarkt België Postvluchten cents Waarom de speld jesver koop van den K.R.O. te Noordwyker- per pondspakje Steunregeling voor Twente Zal hij verordenende bevoegdheid krygen? Te rekenen valt op een lichten achteruitgang Souvereiniteit op tusschenwateren onaangetast gebleven Van de Nederlandsche Bloetn- bollenkweekers-Centrale Ontslag van den politie commissaris HULDE VOOR MINISTERIEELE MAATREGELEN BRUILOFT ZONDER BRUIDSPAAR EIGENAARDIGE KWSTIE TE GOES en bruigom waren niet aangeteekend Samenwerking tusschen Gezellen- Vereeniging en R.K. Volksbond Als U ’t een dokter vraagt. De benzinebrand te De verlaging een week opgeschort Bandjirs in Cheribon en Tegal altijd Is verwijderd." (Ingezonden Mededeeling) t wordt de openbare vergadering ge- aal MUI MA» bet i i Naar we vernemen Is een der slachtoffers van den benzinebrand in de school van de Chrlstus- Konlngskerk te Nijmegen, de 24-jarige A. Lub ben, hedenochtend aan de gevolgen overleden. De belde andere slachtoffers van de Heveafa- brieken uit Rheden maken het naar omstandig heden goed. De Commissie van Rapporteurs uit de Twee de Kamer heeft den minister inlichtingen ge vraagd In verband met het wetsontwerp tot onteigening, noodig voor verbreedlng van het kanaal op Zuid-Beveland. niet met „De Pelikaan'’ thuisreis is te Marseille aangekomen. „De Snip” uitreis arriveerde te Rome. De „Pelikaan”, op de thuisreis, la te Mar seille geland. BATAVIA, 30 Maart. (Aneta.) Alhier werden berichten ontvangen welke melden dat bandjirs het verkeer stremmen In Cheribon en Tegal. Z. H. Exc. de Blsschop van Haarlem zal vol gende week Woensdag géén audiëntie verleenen. BLUE BAbiZ GEKARND Naar wjj vernemen, is met ingang van 1 April ar. een uitvoerverbod vastgesteld voor leder naar België. Deze bepaling omvat plantaardig gelooid leer, chroom gelooid leer, afval van chroomleder, chroom gelooid overleder en ver lakt leder. De uitvoer zal slechts zijn toege staan op certificaten welke afgegeven worden door den heer W. P. M. van der Loo te 'sOra- venhage. De politie van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam is heden overgegaan tot de aan houding van den Antwerpechen diamanthande laar K., die aan dit bureau aangifte deed van de vermissing van een pakket diamanten met een verzekerde waarde van 150.000. welk pak ket naar Weenen was gezonden doch daar niet zou zijn aangekomen of door een onbevoegde afgehaald. Het vermoeden wint meer en meer veld, dat deze zaak In scène gezet Is met het doel de verzekeringssom machtig te worden. De politie zet haar onderzoek in deze zaak nog voort. De Commissie komt tot de volgende conclu sie: Nu de commissie uit de gewisselde stukken de overtuiging heeft verkregen dat dit wets ontwerp, beoogende een verbetering der be staande verbinding welke reeds voor den we reldoorlog een onderwerp van studie uitmaak te, en welke bij een opleving der bedrijvigheid dringend noodig kan worden, niet berust op eenlge door de Regeering gedane belofte of aangegane verplichting m.a.w. dat de Neder landsche souvereiniteit op de Tusschenwateren onaangetast gebleven is. en voorts dat de ka- naalverbetering niet een bereids richting ge vend onderdeel beoogt te vormen In het ge heel van het vraagstuk van eventueele nieu we onderhandelingen betreffende herziening van de verdragen van 1839, Is zij van oordeel, dat met de mededeeling van het bovenstaande de openbare behandeling voldoende Is voorbe reid. Op een der laatste dagen van de vorige week heerschte er groote vreugde in een Rotterdam- sche woning, want de oudste dochter ging dien dag In ondertrouw. Des morgens was de aan staande echtgenoot zijn meisje komen halen en stevig gearmd waren zij saampjes naar het raadhuis gegaan om aan te teekenen, nadat zij plechtig hadden beloofd, niet voor den avond terug te kernen. Immers tijdens hun afwezig heid moesten vader en moeder, broers en zus sen, ooms en tantes, nichten en neven, vrien den en vriendinnen, buren en enkele daartoe uitverkoren goede kennissen druk aan het werk om het ouderlijke huis van de nieuwbakken bruid volgens aloude traditie groen te maken. Oulrlandes slingerden zich om de trapleuning: boven de kamerdeuren kwamen helkleurige bordjes met „welkom” of met „hulde aan het bruidspaar”; slingers van vlaggen en lampions kwamen langs het plafond te hangen, van de deur naar de lamp, van de lamp naar oen spie gel, van den spiegel naar het raam en dan weer schuin naar de suite; alle meubelstukken moesten worden verzet, want vóór de canapé, waarop straks het bruidspaar zou gaan tronen moest een groote open ruimte komen en er achter moesten palmen en varens in potten Het is in het nationaal-socialistlsche Duitschland dus op het oogenblik voor een priester mogelijk, vervolgd te worden om den geestelijken bijstand, dien hij bij een executie verleent. Men zegge het onder de Katholieken voort, die in ons land dreigen misleid te worden door fascistische propa ganda! Naar wjj vernemen heeft de Minister van Sociale Zaken besloten de uitvoering van den maatregel inzake verlaging van den steun in Twente, een week op te schorten, aangezien de eerste week van April toch reeds een verlaging plaats vind, omdat de brandstoffentoelage, welke in de wintermaanden wordt gegeven, juist met Ingang van die week wordt Ingetrokken. Op de ingébrachte bezwaren zal de Minister volgende week antwoorden. Vrijdag te uit de Waal bij Nijmegen bet lijk opgehaald van de 40-jarige vrouw v. d. O. uit Oendt bij Nijmegen, die sedert eenlge weken werd vermist. Ten einde het omvangrijke werk van uitzen ding naar de werk- en leerkampen meer te cen- traliseeren, is tot stand gekomen een Commis sie van samenwerking tusschen het Centraal Verband der St. Josephs Gezellen Vereenlging en den Nederlandschen R. K. Volksbond. In deze Commissie hebben zitting: namens den Nederlandschen R. K. Volksbond de hee- ren J. W v. d. Akker, Den Haag en O. Slinger land te Alkmaar, reep, voorzitter en commis saris van den R. K. Volksbond; namens het Centraal Verband der St. Jos. Ges. Ver.: Cen- traal-praeses J. Th. van Galen, pater F. C. Blesta OF., praeses van ,De Llebaard" en de heer J. Houzer, Bllthoven. De chauffeur E. 8. uit Horst, die in verband met de Maandagmorgen te Tegelen gebeurde aanrijding, waarbij de 66-jarige V. uit Tegelen werd gedood, te. na Woensdag door den Officier van Justitie te Roermond in verhoor te zijn genomen, op vrije voeten gesteld. Onder voorzitterschap van den Regeerings- commlssarte voor het BloembollenbedrUf, mr. M. Sllngenberg, te te Haarlem de algemeene jaarvergadering gehouden van de Ned. Bloem- bollenkweekers-Centrale, gevestigd te Haarlem. Aanwezig was een aantal vertegenwoordigers van de vereenlgingen, leden van de Kweekers centrale. Nadat door den secretaris het jaarverslag en de rekening en verantwoording over het jaar 1933, welke belden werden goedgekeurd, waren voorgelezen, werd vanuit de vergadering een woord van warme hulde gebracht aan den Mi nister van Economische Zaken, voor de dooi Zijne Excellentie getroffen maatregelen, en aan het bestuur der Kweekerscentrale voor de om vangrijke werkzaamheden, welke door het Be stuur z{jn verricht. Van de rondvraag werd door een groot aantal leden gebruik gemaakt om aan het Bestuur der Kweekerscentrale nadere Inlichtingen betref fende diverse onderwerpen te vragen. BU tragen stoelgang te het noodzakeljjk de darmbeweging te bevorderen door een laxeer middel. Sommige laxeermiddelen echter prik kelen den darm en zjj zijn schadelijk voor de nieren. Als U 1 een dokter vraagt, zal ook hij zeggen, dat I8TIZIN-TABLETTEN de darm functie gunstig beïnvloeden, zonder schadelijk te zijn. Het verloop van den algemeenen weerstoe- stand, dat beslissend te voor de te verwachten weersgesteldheid, te de laatste dagen eenigszins abnormaal voor den tijd van het jaar. Deze om standigheid schept eenlge onzekerheden bij de vaststelling van het waarschijnlijke verloop. Beslissend voor de te verwachten weersge steldheid te hoe het gaan zal ten eerste met het gebied van hoogen druk over Skandlnavlë, ten tweede met het depresslegebied over Zuid- Europa en ten derde met de depressie, welke Donderdag ongeveer duizend kilometers ten Zuidwesten van Ijsland lag en zich waarschijn lijk in Zuldoostelijke richting voortbewoog. Het te waarschijnlijk, dat het genoemde ge bied van hoogen druk in hoofdzaak over Skan dlnavlë zal standhouden, maar dat de Zuidwes telijke ultlooper, die oorspronkelijk tot over Engeland reikte, zich op de hoofdkern zal terug trekken. Tegelijkertijd zal de depressie over Zuld-Europa zich verder naar het Noorden uit breiden. Terwijl het aanvankelijk heel waar-' schijn lijk was, dat deze in Ooatelljke richting zou wegtrekken, waardoor de sterke Oostenwind vóór Zondag zou zijn gaan liggen en het weer stiller en zachter zou zijn geworden, moeten de vooruitzichten gewijzigd worden in verband met het verschijnen van de depressie over den Oce aan en haar waarschijnlijke voortbeweging naar het Zuidwesten van Europa. Hierdoor zal de Oostenwind opnieuw een Impuls krijgen tot aanwakkeren en tot draaien naar het Zuid oosten. De voor eenlge dagen vrij vaste weers- toestand zal daardoor onvaster worden, de be wolking zal daarbij toenemen, evenals de regen- kans, terwijl de temperatuur eerder Iets zal stij gen dan op hetzelfde niveau blijven. Over het algemeen kan men tegen. Zondag ten minste eenigen achteruitgang in de weers gesteldheid verwachten. Van bijzondere beteekenls zal de gang van den barometer zijn. Een snellere daling zou be- teekenen. dat de genoemde depressie snel na dert en dit zou een voorteeken zijn van regen weer. Er te een geringe kans, dat de depressie niet tot dicht in onze nabijheid komt. In welk geval de barometer niet verder zou dalen en het weer droog, koel en gedeeltelijk bewolkt zou bQjven. Men houde echter liever rekening met een lichten achteruitgang. (Nadruk verboden.) Naar aanleiding van het arrest, dezer dagen gewezen door bet Gerechtshof te Amsterdam in de procedure tusschen de Patent Treuhand Ge sellschaft en N.V. Apex Lampenfabriek, waar bij het bekende korte geding tegen Apex werd bekrachtigd, verzoekt N.V Apex Lampenfabriek er de aandacht op te vestigen, dat deze uit spraak geen Invloed heeft op de levering van hare lampen, welke van constructie veranderd zijn na bet aanhangig maken van deze pro cedure. In de jongste bijeenkomst der Commissie van Overleg uit de drie Ned. Middenstandsbonden heeft de voorzitter van den Middenstandsraad, de heer mr. A. Baron van Wijnbergen op ver zoek der Commissie een uiteenzetting gegeven van het door hem naar voren gebrachte denk beeld van toekening van verordenende bevoegd heid aan den Middenstandsraad. op baste van art. 194 der Grondwet. Na gedachtenwisseling terzake werd besloten, dat leder der Bonden in eigen kring bet vraag punt zal behandelen, waarna de Commissie van Overleg zoo mogelijk een gemeenschappelijk standpunt ten aanzien van het door den heer Baron van Wijnbergen geponeerde desideratum zal vaststellen. De Minister merkt op, dat hij uit den aard der zaak niet weet, welk verkeer door een eventueele tweede verbinding zou worden ge diend, zoolang geen plannen van zoodanige verbinding bestaan. Dat de Minister de eenigs- rins vage omschrijving heeft gebezigd van een verbinding tusschen het Hollandsch Diep en de Schelde te daaraan toe te schrijven, dat hem niet bekend te, hoe de leden, die dit punt in het Voorloopig Verslag ter sprake brachten zich de verbinding voorstelden. Het zou volkomen onjuist zijn, uit het feit, dat de Regeering In abstracte voor een oogen blik is ingegaan op de In het Voorloopig Ver slag (dus niet op initiatief van de Regeering, geuite hypothese der totstandkoming eerier nieuwe verbinding tusschen de Schelde en den Rijn, de gevolgtrekking te maken, dat een der- gelljke verbinding in eenigen vorm door de Regeering in overweging zou zijn genomen, of dat de thans voor de toekomst voorbereide groote kanaalverbreedlng zou zijn te beschou wen als een bereids richting gevend onderdeel in het geheel van het vraagstuk van even tueele nieuwe onderhandelingen betreffende herziening van de verdragen van 1339. n on* land beweren de fascisten wel, dat ze, zoodra ze aan de macht zijn geko men, met de Katholieken trouw zullen samenwerken in het belang van het vader land, maar dat beweerden de natlonaal- soclalisten In Duitschland óók destijds, toen het Centrum gelijk moest worden gescha keld. Maar achteraf sluiten zij priesters In gevangenissen en concentratiekampen. Nog pas hebben anti-paapsche volgelin gen van Goering in Hessen met een slink- schen streek den aalmoezenier der gevan genis aldaar monddood gemaakt. Deze vpor de zielzorg der gevangenen zeer toegewijde, geheel onpolitieke priester had onlangs een ter dood veroordeelde op christelijke wijze tot zjjn laatsten gang voorbereid. De ge vangene was tot inkeer gekomen en wacht te in een geest van boetedoening zijn lots bestemming af. Tijdens bezoeken in de cel en op weg naar de strafplaats smeekte de aalmoeze nier de barmhartigheid Gods over den ver oordeelde af, dien hij aanspoorde, zich de gevoelens van den goeden moordenaai eigen te maken, ja met dezelfde onderwer ping, waarmee Christus den kruisdood leed, zich te offeren tot uitboeting van het be dreven kwaad en tot verheerlijking van den Vader. Deze In Hessen moest de R K. priester, die ambts halve aan een groote gevangenis verbonden was, worden gearresteerd, omdat hij naar aan leiding van de terechtstelling van een commu- nlstischen moordenaar aan de grootst mogelijke fouten zich had schuldig gemaakt. Deze pries ter tech was als gevangentegeesteljjke verplicht een communist, die een Hitler-jongen op beest achtige wijze met een mes had afgemaakt, vóór zijn onthoofding met geestelijke hulp bij te staan. De schuldige was een berucht individu, die reeds vroeger iemand met een dolksteek levensgevaarlijk had verwond en bij wien ker kelijke gevoelens en naastenliefde nooit waren ontdekt. De geestelijke beeft zijn taak niet daarin gezien om voor den moordenaar, dl aan de wet overgeleverd was, de genade van den Bovenaardsche af te stneeken. Hij heeft veel meer in den veroordeelde de voorstelling gewekt, dat hfj een martelaar was, den Heiland gelijk, die met vrede zijn laatsten HJdenswteg kon be ginnen en die geleden heeft als zijn Heer en Heiland Met dit „laatste gebed” heeft de geestelijke onder het masker van een vromen zielzorger den oommunlstlschen moordenaar tegen de aardsche gerechtigheid trachten op te hitsen Dé vergelijking van een moordenaar met Chris tus beteekent echter tevens een godslastering en een smakeloosheid, die het aanzien van het Priestergewaad in de oogen van juridisch den kende menschen en christenen In zeer groot ge vaar brengt. Voor zulke priesters is er geen plaats in den dienst van het Derde Rijk. De aan den oom- munistlschen moordenaar verspilde christelijke naastenliefde zal waarachtig christelijk voelen- de volksgenooten afstooten. Het spreekt van self, dat deze god-tasteren- aansporing tot het Innig beleven van het lijden en den dood des Zaligma kers In de uiterste ure van een ter dood veroordeelde, Is den priester noodlottig ge worden. Met miskenning der beteekenls van den geestelijken bijstand, dien hij ver leende, zagen een paar verspieders kans, zijn woorden geheel verdraaid uit te leggen. En thans bericht het „Gaupresse-amt” van de nationaal-socialistlsche partij in Duitschland volgens de vertaling van het »Hbl.”; Door het Kamerlid Groen waren vragen ge steld over spoedige uitkeerlng van den aan tuinders over 1933 alsnog toekomenden steun. Minister Verschuur heeft daarop geantwoord, dat de uitkeerlng voor vele tuinders gering is geweest. Aangezien echter de te verleenen steun voor alle tuinders te gering moest wor den geacht, is besloten tot verhoogtng van den steun over het jaar 1933 met een bedrag van 1.500 000 De beschikking, waarbij de gelden beschik baar worden gesteld, is reeds genomen. Het woord „défaitisme” dateert van den wereldoorlog. Het is een oorlogsproduct in Frankrijk ont- staan en moest dienen, om den strijd gaan de te houden en voort te zetten tot het bittere einde. Want wie van vrede sprak en van de midde len, om daartoe te geraken, werd van „défaitis me” beschuldigd. Al was hij nog niet voluit een landverrader, hij deed toch afbreuk aan zijn land en wierp een struikelblok op den weg naar de overwinning. Zoo gaf men aan het woord een zeer on gunstige beteekenls. een antl-nationalen klank, en deze tactiek heeft er ongetwijfeld toe bij gedragen de vredes- en bemiddelings-pogingen te belemmeren en te beletten. Ook na den oorlog is men van „défaitisme” blijven spreken. „Défaltist” heet nu degene, die op ontwape ning, of beperking van bewapening aandringt. En zoo wordt ook bezuiniging op militair» uit gaven, of een voorstel daartoe, als „défaitisme” Uitgekreten. BU wijze van synoniem pleegt men dan de woorden .Afbraak der weermacht” er nog bü te plaatsen. Het Rapport-Idenburg kan geen genade vin den bU het „Verbond voor Nationaal Herstel”. Het orgaan van dat Verbond laakt niet alleen den inhoud van het Rapport, maar ook zjjn publicatie. „Allereerst” zooals wij in het jongste num mer lezen „om den Indruk, dien het naar het buitenland maakt, en vervolgens omdat er in ons tand nog genoeg défaltisten op het ge bied van de weermacht zijn die van de voor gestelde afbraak gretig gebruik rullen maken." E®n fraai compliment voor de mannen toch niet de eersten de besten die het Rap port samenstelden! En wat te zeggen van de qualiflcatles .af braak” en „défaltisten”. die hier maar klakke loos en in één en denzelfden zin worden neerge schreven? WU vertrouwen dat het gebruik, of misbruik, van dergelijke „dooddoeners” aan de noodzake- Ujke bezuiniging geen afbreuk aal berok kenen. „Défaltist” en „défaitisme” zijn woorden van vreemden oorsprong, die niet In onze taal thutahooren. En voor het wanbegrip dat zU zaaien en el ders reeds gezaaid hebben, moge ons tand wor den gevrijwaard. In de laatst gehouden vergadering van den gemeenteraad van Noordwljaerhout bracht de heer Th. v. GijlswUk het bekende artikel in den K. R. O.-gids te berde, waaruit zou kun nen worden geconcludeerd, dat B. en W. van NoordwUkerhout den K. R. O -omroep niet welgezind zijn. Spreker zou dit betreuren en zal het daarom op prUs stellen omtrent deze aangelegenheid te worden Ingelicht. De voorzitter zegt dat van een Comité van Actie voor den K. R. O. te Hillegom een ver zoek werd ontvangen om in de Zllk onder NoordwUkerhout met K. R. O.-bloempjes te mogen venten. Op de eerste plaats behoort een comité te Hillegom zUn actie tot Hillegom te beperken. Overigens meenen B. en W. dat in dezen benarden tijd nu de bevolking over t algemeen vooral in de dorpen het zwaar heeft te verantwoorden speldjesverkoop zooveel doen lijk dient te worden beperkt. Nu kan men wel zeggen dat niemand een speldje behoeft te koopen als hy het niet gaarne doet, doch dit is slechts tot op zekere hoogte waar. B. en W. stellen zich daarom den laatsten tijd op het standpunt, dat speldjesverkoop alleen wordt toegestaan voor een liefdadig doel, mits de op brengst er van geheel of gedeeltelUk aan Noord- wjjkerhoutsche Ingezetenen ten goede komt. Onder deze omschrijving valt de K. R. O. niet. Bovendien wat zoude er moeten gebeuren als andere omroepen het voorbeeld van den K. R. O. gingen volgen en ook speldjes gingen verkoopen? Spreker geeft overigens volkomen toe, dat de redactie van het weigeringsbeslult in dit geval niet gelukkig gekozen was dat Is te veel een cople geweest van andere welgeringsbesluiten doch dit had voor den K. R. O.-gids geen aan leiding mogen zijn om een insinueerend artikel aan het adres van het gemeentebestuur van NoordwUkerhout op te stellen. De heer Th. v. GUlswUk zegt door de ge geven inlichtingen volkomen bevredigd te zUn. Daarna wordt de openbare vergadering ge sloten. Uitvoerverbod voor Ieder naar worden opgesteld en bovendien moest de ach- terkamer heelemaal worden ontruimd, want dat vertrek zou dien avond het tooneel zijn, waarop leder van de genoodlgden een voor dracht, een samenspraak, of wel een klucht spel ten beste zou geven. En dan moesten er nog twee tafels hel wit worden gedekt, één voor de consumptie en één voor de cadeaux En toen dien avond het bruidspaar binnen trad In de versierde woning, werd een wel komstlied gezongen, er werd gelukgewenscht. omhelsd, gezoend, er werden neuzen gestooten en openlUk tranen afgedroogd. Kortom werd een zeer gestaagd familiefeestje. Men sprak sindsdien het jonge paar meer met de voornamen, maar slechts bruid of bruidegom aan en de jongelui namen al de hartelUke hulde aan, glimlachend, ge lukkig Maar gisteren, zoo vertelt de „N. R. Crt kwam er op eens een brief van het stadhuis, met het verzoek aan de jongelui, om eens even aan te komen, teneinde Inlichtingen te geven. Verbaasd is het paartje naar het stadhuis ge stapt. waar zU. toen zij den brief aan een bode hadden laten zien, in een heel ander vertrek terecht kwamen en bU een heel anderen meneer, dan toen zU de vorige week waren wezen aanteekenen. En hun verbazing werd nog grooter, toen de meneer hun vroeg, waar om zij niet op het afgesproken uur waren ko men aanteekenen. HU. ambtenaar van den bur gerlijken stand, had de vorige week gewacht en gewacht, vele paartjes in den ondertrouw op genomen, maar één stel had er ontbroken. In dien zij alsnog van inzicht waren veranderd, dan hadden zU dat toch wel eens kunnen ko men zeggen. Alle paperassen waren er voor in gereedheid gebracht en men had niets meer van het paar gehoord. Het verschrikte paartje bezwoer bij hoog en laag, dat het wel degelUk op het tevoren vast gestelde uur was komen aanteekenen. De nu op zijn beurt verbaasde ambtenaar vroeg verder en weldra kwam hU tot de wel zeer verbluf fende ontdekking, dat het paartje inderdaad op het bepaalde uur in het Rotterdamsche raadhuis was geweest en dat het er inderdaad zijn handteekenlng in een register had ge plaatst. Het was echter niet het register van ondertrouw geweest, maar het registervan rouwbeklag, dat In de vestibule toen ter teeke- nlng lag. Het paartje had menschen langs de voorzijde het stadhuis zien binnengaan, was die schare gevolgd, had van een bode een pen houder gekregen en bevend van de emotie om deze belangrijke daad, welke over hun venter leven besliste, geteekend. Het had den bruide gom wel eenlgszlns verwonderd, dat er zoo veel trouwlustigen waren, dat zoo weinig bruidjes bloemen hadden, dat zoo weinig bruidegoms een Zondagsch pak aan hadden en dat de ambtenaar achter de groene tafel zoo bitter weinig had gezegd Maatregelen zUn genomen, om het paartje alsnog te laten aanteekenen. Waarschijnlijk zal er dan echter geen familiefeestje na afloop zUn Reeds eenigen tijd trekt te Goes een eigen aardige kwestie de aandacht. De commissaris van politie, die een hoofdagent en tien agenten onder zich heeft, is 65 jaar. De verschillende raadsfracties hebben hierin aanleiding gevon den, een voorstel te doen, waarin de Kroon wordt ultgenoodlgd. den commissaris ontslag te geven. Dit voorstel is door de fractie van de 8. D. A. P. niet onderteekend. daar deze zich wel met het voorstel, doch niet met de gege ven toelichting kan vereenigen. De fracties zouden met uitzondering van die van de 8. D. A. P. zoo meldt „Het Volk” geen nieuw commissariaat wenschen, doch de leiding van de politie In handen van den hoofd agent gelegd willen zien. Intusschen heeft de burgemeester verklaard, dat hij Indien het commissariaat niet weer vervuld zal worden zijn ontslag zal nemen. Daar de burgemeester echter ook den 65-jari- gen leeftUd heeft overschreden, te door de jongste circulaire van den commissaris der Ko ningin, waarin op de ontslagname van burge meesters boven de 65 jaar wordt aangedrongen, de kracht aan dit .argument” ontnomen, zoo meent het roode arbeldersorgaan. Binnenkort zal de kwestie in den raad komen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 19