De Ieren met 5-2 geklopt Spannende en sensationeele wedstrijd I IS? Klaverblaadjes Een fraaie Nederlandsche zege I f I BESLISSING IN HET LAATSTE KWARTIER BRAVO! VERWACHTINGEN NIET BESCHAAMD MAANDAG 9 APRIL 1934 NEDERLAND NEEMT OPNIEUW DE LEIDING Nederland leidt met 21 Weber in f raaien vorm De tweede helft Bakhuys maakt gelyk Ierland leidt Bakhuya acoort opnieuw De vooraprong vergroot iersche vrijstaat WIELERBAAN ALMELO LAWNTENNIS Beschouwing over spel en spelers Een uitatekende tweede helft met een niet te vergeten laatate kwartier Een fraaie kopbal van Bakhuys verdween onbereikbaar voor Foley in het doel en Nederland had opnieuw de leiding om deze niet meer af te staan Ierland maakt gelijk De dood ven Satoh Twintig minuten leidde Ierland nog na de rust s Voor de tweede maal gelijk. De Iersche ^oelverdediger heeft het nakyken na een gehot van Bakhuya, G, 1 de en In wereldkampioenschap in Italië. Noch relaties, handigheidjes NEDERLAND I aan i (Nadruk verboden) zullen I 1 De Oranjeploeg heeft een geweldige ovatie In ontvangst te nemen en de heer Lotsy, de voor zitter der T. O., wordt door de spelers op de schouders genomen. I Hail glorious St. Patrick Dear Saint of our Isle On us, thy poor children Bestow a sweet smile. Reeds vroeg In den middag trekken de dul- ■enden wederom per auto, per tram of te voet naar het Olympisch Stadion, waar het Neder landsche elftal op 11 Maart jl. tegen België zoo n éclatant succes boekte en waar het thans zijn krachten zal meten tegen het elftal van den lerschen Vrijstaat. De verkeerspolitie heeft de handen vol, maar kwijt zich uitmuntend van haar taak, om het autoverkeer In de Juiste banen te leiden. Ook binnen de muren van Wils' bouwwerk is alles vlot geregeld. De overweldigende belangstelling heeft tot ge volg gehad, dat men nu behalve de tribunes op de wielerbaan, ook achter de doelen extra- tribunes heeft opgericht. Anderiesen (Ajax) Bakhuijs Van Male (Feyenoord) Chatton (Corck) Een oogenblik zijn de onzen ontmoedigd door dezen tegenvaller, maar weldra werpen zij zich weer vol vuur in den strijd. Mooi comblneerend komen zij dan voor Foley en de verdediging kan slechts ten koste van een corner redden, die niets oplevert. De Ieren zitten het volgende oogenblik weer voor van Male, maar met man en macht wordt hier verdedigd. Langzaam maar zeker komen de onzen er weer beter in. Wels toont zijn kunnen, door op handige wijze een tweetal Ieren te pas- seeren en dan een keurigen voorzet te geven, die Bakhuys overkopt. Met vertrouwen zien wij deze ploeg, desnoods met een kleine wijziging in de verdediging, naar bet land van Mussolini gaan. tot de had zou dan niiiiiiiiiHiiiiniig I giiitiiimiiniiiiiii -UIT DE SPORTWERELD^ v. Run (PSV> Van Heel (Feyenoord) Meijnders (DFC) De vreugde is echter van korten duur, want als even later Moore op handige wijze den bal aan Squires doorgeeft, bedenkt deze speler zich geen oogenblik en met een hard laag schot wordt van Male gepasseerd <11). Onmiddellljk hierna breekt de rost aan. Maar dan gaat de Oranje-aanval er weer van door. De Ieren krijgen er geen speld tusschen. Meynders plaats naar Vente en de Neptunus- man lost een hard en zuiver schot, waarvoor Foley moet zwichten (4—2). Het gejuich over dit fraaie doelpunt is nog niet verstomd, of Meynders heeft opnieuw het leder te pakken. Op het juiste oogenblik zet hjj voor en nu is het Smit, die den bal onhoud baar in de touwen jaagt (52). Nog twee minu ten zijn er te spelen, de Ieren zitten nog even loor het Nederlandsche doel en dan klinkt het eindsignaal. St. Patrick mag vriendelijk lachen, want zijn beschermelingen hebben het er werkelijk goed afgebracht. ZU hebben hun best gedaan en dat zij poor children gebleven zijn is heusch hun schuld niet. De rijkdom was Zondag weer eens aan Hollands kant. Bakhuys toonde zich ook nu weer een uit stekend aanvalsleider en nam bovendien twee fraaie doelpunten voor zijn rekening. Veertien minuten na de rust hebben de Ieren succes, als van Male een schot van den rechts buiten stopt en door den toesnellenden Moore met den bal over de lijn wordt gewerkt. Ohlsson wijst onherroepelijk naar het mid den (12). Vier minuten voor de rust plaatst Bakhuys naar Wels. een afgemeten voorzet volgt en op fraaie wijze kopt Smit het leder langs Foley (10). wat, zooals te begrijpen te, een geweldig gejuich tengevolge heeft. Tien minuten voor het einde krijgt Wels een corner te nemen. Even zweeft de bal gevaarlijk voor het doel. Smit kopt tegen den paal. De bal komt nu bij Bakhuys, die keurig Inkopt en Ne derland weer de leiding geeft <32). Het publiek is dol van vreugde over dat doel punt en de spelers worden nu nog meer aange- moedigd. De Ieren geven zich nog niet gewon nen en forceeren een corner. Er zijn 23 minuten gespeeld als Mjjnders van bü de hoekvlag goed voor doel plaatst, Wels kopt naar Bakhuys, die op onhoudbare wijze Foley het nakijken geeft en de partijen weer op gelijken voet brengt (22). Onder groot enthousiasme strijden de Hol landers nu verder. In een razend tempo volgen de wederzijdsche aanvallen elkaar op. maar de verdedigingen wijken niet. Anderiessen lost van verre een hard en hoog schot, dat Foley slechts met moeite kan keeren. Even later zendt Smit een harden kogel In, dien de Iersche doelman wegstompt. 3. B. Leene (Den Haag); schede). 40 K.M. koppelwedstrijd voor amateurs: 1. B. Leene—van Dijk 56 mln. 14 sec. (25 pnt.); 2. Jazet—Oude Keizer (op 1 ronde) 14 pnt.; 3. Renkema—Ooms (op 2 ronden) 16 pnt.; 4. Mors huis—Wiemersma (op 2 ronden) 6 pnt. 5 K.M. wedstrijd voor nieuwelingen: 1. Har- geerds (Markelo); 2. Van Essen (Zwolle); 3. P. Vergeer (Hattem). Afvalwedstrüd voor Twentsche amateur*: L V_n Osch (Enschede); 2. Alsté (Almelo); S. Rakers (Almelo). Even over half drie brengt Moore den bal aan het rollen en de Ieren trekken onmiddellijk ten aanval Van Male is echter op zijn post en zet onze voorhoede aan het werk. Een schot van Bakhuys wordt door Foley onschadelijk gemaakt De onzen blijven eenige oogenblikken het ler- sche doel belagen, maar de backs verdedigen hardnekkig en grijpen resoluut in Smit laat goed werk zien, als hij op handige wijze een Ier den bal afhandig maakt. Het leder belandt bij Meijnders, die echter achter schiet. Dezelfde speler krijgt dan een kans, als Byrne mistrapt, maar ook nu treft zijn schot geen doel. Intus- schen zitten de Ieren niet stil en Moore, die het spel uitstekend verdeelt, zet onze verdedi ging voor moeilijke problemen. Weber is echter in prachtvorm en op fraaie wijze stuit hü ver scheidene Iersche aanvallen. De linksbuiten Meeham is zeer actief en daar Pellikaan. die nog niet geheel-Ingespeeld schijnt te zijn, hem teveel vrij laat, krijgt hij eenige malen gele genheid met zijn voorzetten verwarring te scheppen in de Nederlandsche achterhoede. Onze mlddenllnie, die voor een zware taak ■teat, tracht het spel te verplaatsen. Wels rent De strijd tusschen Ieren en Hollanders was reeds tamelijk oud. Wij waren er nog steeds niet achter hoe de Belgen, gezien hun presta ties in Amsterdam, het er op het groene eiland zoo goed hadden afgebracht, tot eindelijk het laatste gedeelte van de match ons dit geheim ontsluierde. Bijna onoverwinnelijk had de ler- sche verdediging tijdens het grootste gedeelte van de match geschenen, doch de vonk, waar van wij hierboven spraken, bracht niet alleen den gang in den Hollandschen aanval, doch tevens een débacle In de Iersche verdediging. Ongeveer op deze wijze moeten de Belgen in Dublin destijds aan een nuttigen voorsprong landsche aanvallers moest capituleeren was be grijpelijk voor een ieder, die den wedstrijd heeft bijgewoond. De Oranjemannen hebben een goeden wed strijd. in het laatste deel van de tweede helft zelfs een uitstekenden wedstrijd gespeeld. In de verdediging schitterde Weber, wiens wederoptreden een groot succes ik geweest. Van Run stond den A.D.O.-man uitstekend terzijde, doch was toch de mindere van zijn partner. Minder goed zün wij te spreken over van Male, die bij het eerste doelpunt niet geheel vrijuit ging en den tweeden goal der Ieren zelfs geheel op zijn debet krijgt. Wij verwachten, naar aanleiding met het treffen van Zondag j.l. zelfs, dat de T.C. thans Keijzer een kans zal geven. Handhaaft men den stelregel ..Never change a winning team”, dan komt van Male er in elk geval genadig af. In de halfllnie heeft slechts van Heel gedu rende heel de match zijn gewone spel gespeeld. Zoowel Anderiesen als Pellikaan hebben betere wedstrijden achter den rog. Wjj zouden hierbij de kwaliteit der tegenstanders wel in aanmer king willen nemen, ware het niet, dat het plaatsen, zoowel van Anderiesen als van Pelli kaan heel vaak slecht was. Verdedigend hebben beide echter hun reputatie gehandhaafd De aanval bleef gerulmen tijd beneden de verwachting voor de menschen, die deze zelfde voorhoede tegen België 9 goals hebben zien scoren. Na het derde doelpunt, det Holland de lei ding gaf, was het hek echter van den dam. Op dat moment werd de Iersche verdediging, on danks de hulp van den voetbalreua Chatton. even Makkelijk genomen als destijds de Belgi sche. Vanaf dat oogenblik schoten Bakhuys en Vente weer als toenmaals en was Smit weer de handige voetbalartlst. De Haarlemmer heeft een uitstekenden wed strijd gespeeld. Vente schoot minder dan tegen België, hetgeen eveneens ven Bakhuys gezegd kan worden. Wels speelde zoowel vóór als na de rust goed, terwijl Meijnders een uitatekende tweede helft aan een minder goede eerste paar de. Ziehier ons oordeel in het kort. De Zweed- sche arbiter Ohlsson leidde goed, terwijl beide partijen tot het eipde toe een falren strijd te zien gaven. Onder zeer groote belangstelling is Zondag middag te Almelo door den burgemeester de nieuwe wielerbaan geopend. Het startschot voor het eerste nummer van het programma werd door den burgemeester gelost. De uitslagen waren als volgt: Vol enthousiasme begint de Oranjeploeg aan de tweede helft, maar ook de Ieren zijn blijk baar van plan zich tot het uiterste in te span nen. Al dadelijk ontkomt het Nederlandsche doel aan een groot gevaar, als Moore door breekt en langs den uitloopenden van Male Juist naast plaatst. Onmiddellijk hierop volgt 'n snelle aanval der onzen. Meijnders gaat vlug langs de lijn en lost een hard schot, dat naast gaat. De Ieren komen dan verwoed opzetten en onze verdediging moet alle hands aan dek brengen om de stormloopen der gasten te stuiten. Bij een tegenaanval wordt Vente even bulten het strafschopgebied gehaakt. Den scheids rechter is dit niet ontgaan en Wels krijgt een vrijen schop te nemen en lost een listig boog schot over een haag van spelers heen. Foley te echter op zjjn post en de Ieren hervatten hun offensief. Een benauwd oogenblik beleven we als van Male bij een voorzet van Meeham mis grijpt. Anderiesen redt dan en blijft meester van het terrein. De druk op het Nederlandsche doel blijft echter aanhouden. was aanval. De kanthalfs speelden zeer goed, doch waai de midhalf Chatton meest in de verdediging was te vinden en daar nog meer opviel dan de belde backs, kon de Iersche halflinle als seer belangrijk deel van de ploeg, ons toch niet in alle opzichten bevredigen. Meestal toch ligt het zwaartepunt in de halflinle bü de bezetting der spllplaats. Naar onze meenlng was dit zwaartepunt bü de Ieren echter te veel op de verdediging ingesteld. De Iersche verdediging speelde, inclusief de doelman, seer goed. Dat zü tenslotte tüdens het laatate kwartier voor den stormloop der Hol- Sprintwedstrüd voor amateurs en onafhanke- lüken 1. A. v. d. Linden (Amsterdam), tüd laatste baanronde 101/5 sec.; 2. Jazet (Almelo); 4. Oude Keizer (En- Smit (Unites) (Neptunus) (ZAC) (Haarlem) Onder het spelen van hun volkslied komen de Iersche spelers, gekleed in groen shirt en witte broek, het veld op. Even later laat de muziek der Amsterdamsche politie de tonen van het Wilhelmus weerklinken en onder daverende toejuichingen verschünt de Oranje-ploeg. Van Heel wint den toss en verkiest tegen den zwakken wind in te spelen. Onder leiding van den Zweedschen scheids rechter Ohlsson stellen zich dan de volgende elftallen op: Door een sprekende overwinning op de Ieren heeft het Nederlandsche Elftal zich niet alleen een plaats in het toumool van de wedstrijden om het wereldkampioenschap in Italië verze kerd, doch tevens vele obstakels weggenomen op den weg, welke de Belgen daarheen zal lelden. Twee ploegen van het driemanschap België. Ierland, Holland worden afgevaardigd en nu de Ieren op overtuigende wüze zün geklopt, staat voor België eveneens de weg open. Niette min zün wü er van overtuigd, dat de Belgi sche sportjournalisten, die Zondag in het Sta dion aanwezig waren, de kamp in Antwerpen met de noodige bezorgdheid tegemoet zien. Wü wilden echter let* van den wedstrijd van gisteren vertellen. Laat ons dan aanvangen met te beweren, dat de Oranjeploeg de verwachtin gen niet heeft beschaamd. Hier dient echter onmlddellük op te volgen, dat niemand onder de kleine veertigduizend aanwezigen tüdens verreweg het grootste gedeelte van den strijd aan een zoo éclatante overwinning heeft ge dacht of kunnen denken. Eerlük gezegd waren wü met een 32 overwinning tevreden geweest en met ons zeker niet het kleinste deel van het duizendkoppige publiek. Meeham Jordam Moore Squires (Cork) (Bohemian FC) (Aberdeen) Shelboume) Kennedy (St. James Gate) Kendrick Chatton O’Reilly (Dolphin) (Corck) (Aberdeen) Byrne Gaskins (Drunmcondra) Smanrock Rovers) Foley (Cork) een fraaien en spannenden wedstrijd heeft het Nederlandsche elftal gistermiddag in het Olympisch Stadion te Amsterdam een 5—2 zege behaald op het elftal van den lerschen Vrijstaat De Nederlandsche doelpunten werden gescoord door Bakhuys (2), Smit (2) en Vente. Nederland zal thans dus deelne men aan het eindtoumooi om het Zij een twee en wij een eentje.... H Doch dat eentje werd dra twee S En men dacht al optimistisch: S Kijk, dat valt dan toch nog mee! Maar het optimisme groeide, 't Werd een voetbal-juich-orgie. Holland nam een mooien voorsprong Met z’n doelpunt nummer drie! Heel de lucht zat nu geladen Als met electriciteit 't Enthousiasme gaf het peil Onzer voetbal-kwaliteit! Men bereikte zelfs een climax, Z Onze kracht bleek buiten kijf: Holland speelde, Holland leidde, Holland haalde.... doelpunt vijf! Ook al moest men radio-en, Zag men niets van 't voetbalveld, Niemand was na dezen wedstrijd Langer nog.... teleurgesteld! MARTIN BERDEN ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ï Naar aanleiding van een geheime spoedver gadering van den Japanschen Lawn Tennisbond in verbend met den dood van den Japanschen Davis Cup-speler Satoh. hebben zeven leiders van de Westelüke afdeëllng van den Bond to Osaka besloten hun functies neer te leggen. ZU motlveeren hun ontslag met het argument, dat de Bond indirect veranwoordelük is voor den dood van 8atoh. De leden van de Oostelüke af- deeling te Tokio verklaarden, dat het oogen blik voor een dergelük besluit niet rijp was. ZU wachten op een radiogram van den kapitein van de „Hakone Maru” met nadere büzonder- heden omtrent het gebeurde. naar voren en een fraai vleugelschot van zün voet bezorgt Foley heel wat moeite. Een pass van Anderiesen geeft Bakhuys dan een kans, maar de Iersche doelman is tüdig uitgeloopen en den Zwollenaar juist te vlug af. De gasten blijven krachtig aanvallen, en Weber en Van Run krügen steeds gelegenheid zich te onder scheiden. Ook weten zü een handig gebruik te maken van den buitenspel-val. waar de Ieren nog al eens inloopen. Niettemin blüven de aan vallen der gasten zeer gevaarlük. Een schot van Vente brengt het Iersche do»! in gevaar, maar ook nu laat Fqley zich niet verschalken. Kort hierop speelt Bakhuys. na een duel met Chatton. den bal mooi vrij, maar zün schot is te zacht. Een overrompelende ïer- sche aanval wordt besloten met een afgemeten voorzet van Kennedy. Een oogenblik verkeert de Nederlandsche veste in groot gevaar, maar op het crltieke moment duikt Weber op en weet op sublieme wüze te redden. Van Heel plaatst naar Smit, die er snel tusschen uit trekt, maar dan ten val wordt gebracht Van Heel neemt den vrijen trap. De bel belandt bü Meünders. een korte voorzet en Smit zet er zün hoofd onder. Zün fraaie kopbal gaat Juist naast. De onzen blüven flink aanvallen en ook de Iersche ver dediging krügt handen vol werk te verzetten. We zien weer een mooien kopbal van Smit maar Foley kan ook nu het gevaar voorkomen. De Ieren hebben niet over geluk te klagen, als de doelman na een schot van Bakhuys den bal uit zün handen laat vallen en een achterspeler nog op het nippertje kan redden. Hard wordt er gestreden en gevochten. De Oranje-spelers zwoegen, dat het een lust is en gunnen de Ieren geen tüd om op adem te komen Een voorzet van Wels na een pass van An- deriesen, geeft Bakhuys gelegenheid onver wachts in te koppen, maar Foley stompt het leder weer het veld in. Een verraderlüke Iersche aanval kan van Run niet anders dan corner werken, die prachtig door Meeham wordt ge nomen, Smit, die naar achteren is gekomen, werkt weg. De Ieren komen echter terug en Jordan lost een hard schot, dat naast vliegt. Pellikaan stelt Wels in staat een goeden voor zet te geven, maar Byme. die uitmuntend ver dedigt. zendt het leder weer naar de andere helft van het veld, waar een scherpe voorzet van Kennedy in het bovennet terecht komt. Een hard schot van Smit kan de lertBhe keeper slechts keeren door corner te slompen. Deze wordt weggewerkt en vliegensvlug trek ken de Ieren weer op het Nederlandsche hei ligdom af. Kennedy plaatst goed voor doel, maar van Male springt hoog op en het gevaar is geweken. Meer en meer verstrijkt de eerste helft en met wisselende kansen wordt verder gestreden. Weber blükt voor Moore ca. een onoverkome- Eet een leeuw klaver? Voor Zondag was dit wellicht nog een vraag. De Zondag ech ter heeft antwoord gegeven. Een zekere leeuw, een bepaalde leeuw, Hollandsche blükt er verzot op. Tweemaal heeft de klaver hem in den neus gekriebeld, de tweede maal zelfs zoo. dat hü o ij na ging niezen, maar hü bedacht zich bü* tüds, niesde niet. Schudde even aan zün manen en tastte tot vüfmaal toe in de malsche klaver wei, waar het grazen hem zoo beviel, dat er aan zün honger büna geen eind kwam. De herder evenwel, den vraatlust der leeuwen kennende, stuurde hen bütüds naar huls, want hadden zü doorgegraasd naar de honger hun ingaf, tien plekken zouden zü dan wellicht heb ben kaalgevreten. Nü moesten zü zich tevreden stellen met’vüf- Likkebaardend nog van het genot dat het sappig en malsche groen hun gaf renden ze naar hun kooien, den temmer llefkoosend en aaiend, hem nemend op hun sterke schonken, omdat hü hen zoo goed getemd had. Arme keeper, arme Ieren. Ze speelden zoo goed, ze speelden zoo mooi, ze speelden zoo zuiver. Ze hielden een uur lang hun malsche klaver veilig beschut tegen de vreetgrage leeu wen, die ze in bedwang hielden, nu en dan zoo of het lammetjes waren. Maar de lammetjes bleven dartel en speelsch lieten niet af. hadden den geur van de klaver geroken en wilden zich daaraan te goed doen. Ze zouden klaver hebben dien mdidag. Ze wilden klaver hebben en ze hebben het ge kregen. Als rammen liepen ze keer op keer tegen den lerschen muur, die stand scheen te zullen hou den tot het eind, maar op het laatst begeven moest voor den steeds maar weer aanrukkenden en aanstormenden aanval. De lammetjes werden weer leeuwen. Ze brulden en klauwden niet, maar ze vochten. De Zwolsche, de Gorkumsche, de Rotterdam- sche. de Dordtsche. de Amsterdamsche, de Tll- burgsche. de Haagsche. de Eindhovensche, alle leeuwtjes bü elkaar, alle leeuwtjes even hard en even vinnig. De elf waren één, één leeuwen horde, een leeuwenlegioen, een leeuwenphalanx, de elf waren één. een groote sterke, ontembare Nederlandsche leeuw, die vocht en vechten bleef tot hü het vqordeel aan zün kant had en daarna nog om dat voordeel te vergrooten. De arena was opgetogen en die opgetogen heid deed den leeuwen goed. Vecht- en strijdlust had men van hen ge- eischt en verwacht en ze gaven het als trouwe aanhangers van de vrienden van hun temmer. En als er weer een bres geloopen was in den hechten lerschen muur, dan dartelden ze door elkaar heen als veulens in de lente, dan spron gen en juichten ze, waren uitgelaten en dol. En.naar de hokken gingen er twee-en-twintlg. De eerste elf met wapperende manen en hoog geheven kop, de andere elf loom en mat, ver slagen door ongetrainde dieren uit een onbe kende manége, maar diertjes blükbaar toch, wlen het goeie leeuwenbloed door de aderen vloeit. Niet uit rancune, ook niet uit deernis, maar louter uit sympathie reciteerden we na den wedstrijd de eerste regels van een bekend En- gelsch-Iersch lied: ontbrandt, kunnen de tegenstanders plelzier van de Oranjemannen hebben. In Milaan of in Rome zullen geen 38 000 Hol landers zün om den Oranjemannen moed toe te roepen. Wü willen dit gemis niet onder schatten. doch zien niettemin ons team met vertrouwen de reis naar het Zuiden aanvaar den. Hoe dan de sprekende zegepraal te verkla ren? De Ieren speelden te Dublin tegen België 44 gelük. Wü wonnen van de Roode Duivels met 93. Echter, die rekening klopt niet. Met 12 stonden de Oranjejongens achter, toen de tweede helft 12 minuten oud was en 10 minu ten later was de stand weliswaar gelük, doch waren er zeker geen termen aanwezig, om aan een groote Hollandsche overwinning te denken. Geachte lezer, wü kunnen er u geen andere verklaring voor geven, dan hetgeen de En- gelschman zoo juist „the uncertainty of the game” noemt. Negentig minuten is de speeltüd van een nor malen voetbalwedstrijd. Gedurende 67 minuten was de strüd HollandIerland er één van wisselende kansen en ten slotte heeft de Oranje ploeg toch met niet minder dan 52 gezege vierd. waarbü men nog in aanmerking dient te nemen, dat de Ieren stuk voor stuk meer voetbaltechniek in hun hersens en beenen had den dan de Hollanders. Hoe dit mogelük was, hebben de 38.000 aan wezigen met eigen oogen kunnen zien. Daar scoort Beekhuis in de 33ste minuut van de tweede helft het doelpunt, dat Holland een 32 voorsprong geeft en ineens speelt er een heel ander Oranje-elftal. Daar was weer de ploeg, welke de Belgen bükans tot wanhoop bracht. Daar was weer Ineens de uitermate productieve aanval, welke slechts een luttel aantal minuten later den stand op 52 gebracht en zeker nog meer doelpunten hebben bezorgd, indien de speeltüd meer 90 minuten had bedragen. Het raadsel is niet gemakkelük op te lossen. Wanneer een elftal met 5—2 van een sterk spelend tegenstander wint en de kansen gedu rende verreweg het grootste gedeelte van den strüd absoluut verdeeld zün geweest, dan is het niet zoo eenvoudig om te zeggen, wat precies de oorzaak is. Daarom hebben de Engelschen ook de hierboven gememoreerde spreuk uitgevonden. Dit neemt echter niet weg, dat wü uit den wedstrijd van gisteren onze conclusie hebben getrokken en deze luidt wel zoo. dat wü met een elftal naar Italië trekken, dat tot uitate kende dingen in staat is. Indien, zooals Zondag JL het geval waa, de vonk op bet juiste moment lük struikelblok te zün, maar ook voor de Ne derlandsche aanvallers is er geen doorkomen aan. Als Moore vrü voor van Male komt, kan Pellikaan hem Juist op het laatste oogenblik nog het bruine monster ontfutselen. Moore geeft niet op en fraai comblneerend met Jor dan komt hü weer op ons doel af. Een corner is het gevolg, maar nu is Anderiesen erbü en deze kopt weg. Bü de Ieren raakt Jordan geblesseerd wordt door Horlacher vervangen. destüds gekomen zün. Het Iersche elftal speelt goed voetbal. Nie mand die er aan twüfelen zal. Technisch wa ren de gasten zelfs de meerderen der Oranje mannen. Het verrassende element ontbrak ech ter in het spel der groen-wltte tegenstanders. Ook een Moore, hoe goed overigens ook, kon die verrassing niet teweeg brengen. Een met behulp van den midhalf schünbaar zeer zwaar te overwinnen verdediging; een halflinle, welke zich voor een belangrijk deel op het aanvals- spel specialiseerde en een voorhoede in W-for matte met zoo goed als geen enkel schutter Ziehier in het kort de quallflcatie van het Iersche team. Moore bleek een centre-forward van goede kwaliteit, doch de overige groen witte aanvallers bleken niet in staat om te kunnen profiteeren van de büzondere aandacht, welke Weber aan den lerschen mldvoor schonk. Dit was wel de groote fout in den lerschen Weber (ADO) Pelliikaan (Longa) Wels Vente Neen, er was geen kaart te krijgen, Want de toeloop was te groot, Daar een iedereen zich spitste Op wat HollandIerland bood- H Gaven kaartjes voor je geld. Z Daarom waren duizendtallen B Inderdaadteleurgesteld! Maar toch heeft men zitten juichen! 5 Niet slechts op het stadion, Men genoot ook binnenskamers S Radio-oranje-zon! E Eerst zat iedereen inspanning Hoe of wat het worden zou, Want de leren dreven Holland In 't begin toch in het nauw!

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 21