PROVINCIAAL NIEUWS Heiloo Gemeenteraad van MARKTEN Wisselkoersen DAMES Van Eyck-paneel gestolen DONDERDAG 12 APRIL 1934 WIERINGEN SPANBROEK ENKHUIZEN WEERE WORMER HOOGKARSPEL Weerbericht HOORN ST. MAARTENSBRUG *T ZAND WER VERSHOOF TEXEL PETTEN AND1JK ZWAAG BLOKKER ZAANDAM BERKHOUT STOOMVA A RTLI JN EN DEN HELDER BESTRIJDING VAN DE SCHURFTZIEKTE BIJ APPEL EN PEER Fragment van de beroemde trip tiek ,fie aanbidding van het Lam” FIRMA TJ. VAN ALTHUIS Co. BEI.LAMYSTR VAT 5-7 - TELEFOON K0009 De Vereeniging voor Huisverzorging vindt vele bescher mers, maar zy moet toch eerst wat meer leden hebben al vorens subsidie te krygen. Een reorganisatie van het Bur geriyk Armbestuur? Onderonsjes. De openbaarheid in het gedrang Bestrijding van bastaardrupsen in bessestruiken naat Ui meesterwerk Jb. de en 3.30. van Vlaardln- k osten l n.m. 0 uur \un uur dea middags te Vergadering van den Raad. De Raad de zer gemeente komt in openbare zitting bijeen op Vrijdag 20 April, 's avonds te 7 uur. uitgaaf aan ontvangen voorschotten spaargelden in loopende rekening KJ.C. Zaterdag 730 uur Biljartclub. Zondag 3 uur gewone bijeenkomst. Dinsdag 8.30 uur Nieuwe ban. 7.30 Aloyslus-ban. 8.15 uur Tarclslus-ban. Na afloop repetitie tamboers. Donderdag 630 uur Nieuwe ban. Vrijdag 20 April 815 uur Aloyslus-ban en Tar- clslusban, na afloop Mondharmonica-club. Zaterdag 730 uur biljartclub. Afhalen van peet op Zondag De directeur van het P.T.T.-kantoor maakt bekend, dat voor taan op Zondag tusrchen acht en negen uur gelegenheid aal worden gegeven tot het afhalen Goed afgeloopen. De 60-jarige G. uit Ven huizen geraakte Dinsdagavond om 6 uur, fiet sende op den Tolweg, met rijwiel en al te wa ter. Voorbijgangers brachten den drenkeling op het droge, waarna hU gelukkig zonder deer nis weer peddelende huiswaarts keerde. Nog een jubileum Naar wjj vernemen was de heer J. Smit op 1 April jj. 15 jaar als weg werker bij de gemeente In dienst. Het gemeentebestuur heeft hierin aanleiding gevonden den heer Smit op dien dag een hulde blijk aan te bieden. Middenstandsvergaderlng Vrijdag as. zal er in het café van den heer J. op t Veld, des avonds 7 uur vergadering zijn voor den midden stand. Als spreker zal optreden de heer Jan Mol. Weer boven water. Onze correspondent meldt nader, dat het meisje L. van der B.. naar wie In de vaart by de Bootenmakerstraat gedregd werd, weer In het ouderiyk huis is teruggekeerd. Zooals Is medegedeeld, hadden omwonenden daar ter plaatse een plons en een gil gehoord. Men vermoedt, dat men zich een beetje vergist heeft. R.K. Ktesvereeniging De R K. Kesvereenl- ging WervershoofAndjjk houdt Vrijdagavond as. te half 8 In het vereenigingsgebouw haar algemeene jaarvergadering. MELAMPUS, Amsterdam. 12 60 6.15 20.20 Heden 7 62>A 58.31 V75V4 3439 47.85 34.10 39 35 38.35 door Wage- ger Ml< den Op; Lai Otx An< Hot Blo nuu m< Mi ke de: de ka: Sc: He Eg Ou aio i onden Berlijn Brussel Zwitserland Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid H 57 mee De wyi Kro Zaa Kal Kvi mer veen sum lemr meei hoef Berg Wee; of ten heidi de v tie v ecom Vo voor destr provl is, d over word dat vincli ciaal De Hen, tegem der a Ook i Wlerlj nader Het meent destr meen thans stand toeste Ooi In v« moet 8e be Gaat mee met l'w Tijd Stuurt de wasch naar de NIJVERHEID Raadsvergadering Dinsdagmiddag kwam de raad dezer gemeente in spoedeischende verga dering bUeen. De reden dezer spoedeischende zitting hield verband met het bouwplan van t dorp De Koog en omstreken. Met de vaststel ling van dit plan is men reeds sinds October van het vorig jaar bezig, doch om nu te be letten. dat gebouwen neergezet worden, in strijd met dit plan, is het noodzakelyk, dat de raad, reeds vóór dat dit plan ter visie ligt, volgens de art. 6 en 36 der woniigwet besluit, dat een bouwplan in voorbereiding is. Alleen dan kan HALCYON- LUN STAD VLAARDINGEN. 11 Aprl gen naar Narvik. STAD --- pm 11 STAD Vergadering van den Raad. De Raad dezer gemeetne zal in openbare zitting byeen ko men op Vrydag 13 April, te 7 uur. WOENSDAG, 11 April. Vorige SJotkoersen 7 62*4 58.38 9.75 34 60 47.83M 34.00 39.35 38 35 1.474f 1.474f 12 70 - 6.1714 2023 Geboren: Martha Maria, d. Bakker; Nicolaas Jozephus. z. C. Besseling; Claslna Josephine, d. man en M. Koopman. Overleden: Tr Besseling, oud 78 j.; C. Schll- linger, oud 71 j.; J. Molenaar oud 68 j.; J. Schild oud 81 j. Ondertrouwd en getrouwd geene. Stooping oude kerk Na gehouden Inschrij ving Is de slooplng der oude St. Martlnuskerk opgedragen fan fa. J de Boer te Purmerend voor 580. De laagste Inschrijver was de fa. Kwantes te Edam voor 125. Het werk moet in 10 weken gereed zijn. Jubileum Eenlge weken geleden herdacht de heer K. Maaskant, ambtenaar ter secretarie al hier, den dag waarop hy voor 12 K jaar in dienst der gemeente trad. Dit was het gemeentebestuur niet ontgaan en besloten werd, den jubilaris een biyvend aanden ken te schenken. Men meende voorts geheel overeenkomstig den wensch van den heer M. te handelen, door aan de huldiging zoo weinig mo- geiyk een officieel karakter te geven. In de laatst gehouden vergadering van het college van B. en Wuitte het gemeentebestuur by monde van den Burgemeester zyn waardee- ring voor het werk van den jubilaris zoomede zyn erkenteiykheid voor de prettige samenwer king. Aangenaam verrast mocht de heer M. hierop een mooien vulpenhouder in ontvangst nemen. R.K. Volksbond Nu de datum steeds meer nadert, waarop de centrale Raadsvergadering van den R.K. Volksbond te Rotterdam zal wor den gehouden, biykt, dat het voorstel van de afdeellng Enkhuizen, inzake cumulatie van functies, tech nog al aanhang heeft. Niettegen staande het afwyzend prae-advles van het hoofdbestuur zyn verschillende afdeellngen een ander inzicht toegedaan. Het voorstel zal dan ook wel een van de voornaamste zyn. welke zullen worden behandeld. Schurftziekte van appel en peer”, bestrijding is beschreven. Nadere inlichtingen worden verstrekt den Plantengiektenkundigen Dienst te ningen. door de op verschillende plaatsen werk zaam gestelde ambtenaren van dezen Dienst en door de Rykstuinbouwconsulenten. De raad dezer gemeente kwam gisteravond in een openbare vergadering byeen. Daar de burgemeester, jhr. van Foreest, door ziekte verninderd was'de vergadering te leiden, nam wethouder Maas Geesteranus het voorzit terschap waar. Nadat de voorzitter de vergadering had ge opend. waarby hy den wensch uitte dat de burgemeester spoedig hersteld mocht Zijn, her dacht hy met een paar eenvoudige woorden het overlyden van H. M. dè Konlngin-Moeder De spreker hoopte, dat haar nagedachtenis in het Nederlandsche volk mocht voortleven. De vergadering hoorde deze woorden staande aan. Van de onlangs opgerichte vereenlging vóór Huls- en Kraamverzorglng was een verzoek om een subsidie van f 200.ingekomen. Uit de begrootlng, die In het adres was opgenomen, bleek, dat zich slechte 130 leden hebben aan gesloten. hetgeen volgens B. en W. niet op een groote belangstelling voor de vereenlging wjjst. Voorts was gebleken, dat de Vereenlging al leen hulp zal verleenen in de gezinnen van leden, zoodat door het geringe aantal leden het arbeidsveld der Vereenlging klein zal zyn. Gezien de begroeting en gelet op den vry pes- slmlstlschen toon, dien 't adres ten opzichte van de financiën laat hooren. leek volgens B. en W. de vrees niet ongegrond, dat een bedrag van f 200.op den duur niet voldoende zal biyken om de Vereenlging in stand te houden. Ook op de financiën der gemeente dient bij de beoordeellng van het adres te worden ge let en al mogen die tot heden geen aanleiding hebben gegeven om bestaande subsidies in te trekken of te beperken, toch dient by een nieuw te verleenen subsidie meer dan in gewone ty- den *te worden overwogen of een verzwaring van uitgaven door het doel der subsidies vol doende wordt gemotiveerd. Tenslotte hadden B. en W. er bezwaar tegen, dat by het oprichten eener vereenlging reeds op een subsidie uit de gemeentekas wordt ge rekend. Had de Vereenlging eenigen tyd ge werkt, dan kon zy beter worden beoordeeld. B. en W. stellen voor het verzoek af te wyzen. De heer KEESMAN zeide. dat deze vereenl ging de voile symphatie heeft. Spr. ging in het kort het ontstaan dezer vereenlging na. Hy vestigde er de aandacht op. dat ook nlet-leden van deze vereenlging voor hulp in aanmerking zouden komen. Voorts was spr. de overtuiging toegedaan, dat deze vereenlging ongetwyteld in een behoefte zal voorzien. Spr. achtte een subsidie-toekennlng wel ver- GENT, 11 April (Reuter). Toen de koster van de St. Bavo-Kathedraal hedenochtend tegen half zes zyn geëruikeiyke ronde deed In de kerk en de gordynen wegtrok boven de paneelen, die het meesterwerk vormen van de gebroeders van Eyck „De aanbidding van het Lam", zag hy tot zyn ontzetting dat het paneel links onder, be neden het paneel waarop Adam is af ge beeld, uit zyn lyst was gelicht. Het ontvreemde paneel stelt aan de eene zyde voor de „onomkoopbare rechters", aan de an dere zyde den H. Joannes den Dooper. De koster waarschuwde terstond Kanunnik van den Gheyn, die een groot deel van zyn leven aan de studie der van Eyck's heeft ge- wyd. Het meesterstuk is eerst sinds 1920 in zyn geheel te Gent. De buitenluiken, behalve de twee buitenste paneelen, Adam en Eva voor stellende, waren in 1816 verkocht aan het mu seum te Beriyn. De paneelen van Adam en Eva bevonden zich te Brussel. Door bet verdrag van Versailles kwamen de stukken, welke zich in het buitenland bevonden, weer naar België terug, waar zy in 1920 weer In de alouae St. Bavokerk te Gent werden geplaatst. De dief moet zich Dinsdagavond in de Ka thedraal hebben doen inslulten, zoodat hy den heelen nacht den tyd had. Hu heeft het slot van de Vydt-kapel, waarin het bewaard wordt, doen springen. Om de kathedraal te verlaten heeft de dief het slot geforceerd van een zijdeur, welke uit komt op het Sint-Bavopleln. Het nieuws van den diefstal verspreidde zich als een loopend vuurtje en verwekte onder het publiek algemeene verslagenheid. Vreemde gasten. Gisteren kwamen ten polltiebureele de vier gebroeders B. zich be klagen, dat zy door hun ouders buiten de deur waren gezet en niet meer binnen mochten komen. De politie, die in zulke gevallen steeds bereid is. als bemiddelaar op te treden, nam de jongens mede en slaagde erin, de ouden er toe te bewegen, de jongens weer in vrede aan te nemen. Maar toen vertikten deze het en weigerden, het ouderiyk huis weer binnen te gaan. Zoo is er toch ook geen goed aan te doen BRUSSEL, 11 April. (Reuter.) Uit Gent wordt gemeld, dat een fragment van bet be roemde triptiek van Van Eyk „De aanbid ding van het Lam” gestolen is. (Het is niet de eerste maal, dat *t beroem de werk van den Vlaamschen meester het voorwerp was van diefstel. Reeds in de Middeleeuwen hebben dievenhanden er zich naar uitgestrekt. Tijdens den wereldoorlog werd bet met vele andere meesterwerken ter bescherming naar Duitschland overgebracht. Burgerlijke stand Geboren: Petrus Theo doras Joseph, soon van Albertus Kunne en Johanna Maria Raven; Cornells, zoon van Theodoras Cornells Berkhout en Anna Maria Jong; Anna Theresia, dochter van Johannes Laan en Anna Zwart; Alegonda Maria, dochter van Cornells Botman en Alegonda Margaretha Kaag. Overleden: Johannes Koomen. oud 81 jaar. wedn. van Wilhelmina Grooteman; Klaasje Suiker, oud 81 jaar, wed. van Cornells Komen; Elizabeth Petronella Kok, oud 15 Jaar; Pieter Koopman, oud 58 jaar, geh. met Geertruida Boon. Tooneel uitvoering Ter herdenking van het eerste lustrum zal door het Heldersch R K. Ge mengd Tooneelgezelschap Zondag aas.. des avonds 8 uur in het gebouw van den R. K. Volksbond worden opgevoerd „Eva’s droom”, by- belsch spel In drie bedry ven en een voorspel van Dr. Felix Rutten. ARNHEM. Kottel April Gibraltar DORDRECHT, 10 Tholen en v. Lier Tydens de kermis zullen Tholen en van Lier in de Doelen optreden met hun succes-revue van dit seizoen „Tijd is Geld”. R.K. bovenj ring ij De i ring n welkor tot de den se slag onder ran d saldo 123’ Oen vo Wynkt bOmnt •tenuni gekosei welke Tolgeni JBamei ®eenlr beslote dens e teen si •telde richten loting *anne< 5? E* Brppln ëoncert ta bei •ngeve, toeristenvaart New-York naar Bermuda. VOLENDAM. 11 April van New-York te l. DINTELDIJK. Pacific Kust naar R'dam. 10 April 1 uur 6 vm. 1300 myien W2.W. Landa End. DAM8TERDIJK. Pacific Kuat naar Rotterdam. 10 April van Cristobal. Het bestuur deelde mede, dat het aantol leer lingen der R.K. Scholen, waarnaar de ultkee- ring behoorde te worden berekend 220 X be draagt voor de Meisjesschool en 217% voor de Jongensschool. B en W. stellen voor het voorschot voor de meisjesschool te bepalen op 80 pCt. van 220 X x 13.26 is 2336.41 en voor de Jongensschool 80 pCt. van 217% x 1336 is 2309.89. Aldus werd besloten. Aan de orde was thans een voorstel van de heeren KEESMAN en GREEUW, tot benoeming van een commissie ter voorbereiding van een reorganisatie van het Burgeriyk Armbestuur. Dit voorstel werd zonder discussie of stem ming aangenomen, op grond van het feit, dat B. en W. met het Burgeriyk Armbestuur nog m onder handeling zun over een eventueele re organisatie. nadat men een stukje grond had gekocht, en eeiuge andere stukken verhuurd en verpacht en de gemeencerekening over 1931 en de rekening van het G EB. over 1933 (welke sloot met een batig slot van byna l 20.000) had vastgesteld, was aan de orde een voorstel van B. en Wom de herziening van bet uitbreidingsplan voor de omgeving van de Kooiweerlaan vast te stellen. Deze wyziging maakt het mogelyk, dat in dat uitbreidingsplan winkels kunnen worden ge bouwd. De wijziging werd vastgesteld. Hierna was een voorstel van B. en W. aan de orde, betreffende de aansluiting van den Wes- terweg aan den weg naar de Egmonden. Wat het voorstel behelsde, kunnen wy niet mededeelen, daar men verzuimd had de pers ook maar iets daaromtrent mede te deelen. Ons dunkt, dat men hierdoor de openbaarheid van de beraadslagingen nu nle bepaald bevordert. De heer KOSTELIJK stelde, op grond van verschillende feiten os. zou de breedte niet be nut worden voor, allebei de wegen te maken, zooals ze te maken zyn. Spr stelde voorts voor, ook met den aanleg van den 2en weg, langs het station te beginnen, waardoor een twee richtingsverkeer kan woroen gemaakt. De kosten van dit voorstel zouden volgens spr. gering zyn. Ais reactie op dit voorstel werden een paar „plaite-gronden” voor den aecrearis en wethou der Opdam op tafel uitgespreid, waarna de bee- len zich achter beider zetels schaarden en on derling bet voor en tegen overwogen. Het leek zoo veel op een comité-vergadering in bet open baar. D,. BARNHOORN bepleitte de aansluiting aan den Westerweg. Tegen het voorstel van den heer KosteUJk had spr. een groot financieel beswaar. Bovenalen sou dit een zeer goede verkeeraoploe- sing geven. Wethouder OPDAM vond het voorstel van den heer Kosieiyk fictief. De kosten zouden zeer hoog zyn. zonder dat doorvoor een goede weg verkregen werd. Het werd prutswerk. De heer SCHUWT sloot zich aan by de wiring van Dr. Barnhoorn aan. Tenslotte werd na zeer verwarde discussies en knusse onder-onsje, heloten duldeiyk, den weg naar de Egmonden op den Weterweg aan te sluiten. Hoe dit zei geschiede en wat dit zal bleef in het duister. Hierna sluiting. Van eenlge zyden is reeds bericht ontvangen, dat er dit jaar zeer vele bessen-bladwespen zyn en dat, ofschoon de blaadjes der bessestruiken nog klein zyn, reeds vele eitjes zyn gelegd. Met den meesten aandrang raad ik daarom fruittelers en hen. die bessestruiken in hun tuin hebben, aan spoedig een bestrydlng toe te pas- •en. Een eenvoudige en afdoende methode Is de Struiken te bespuiten met een maaggif, n.l. 0.P', Parijsch groen (1 gr. per liter vloeistof). 0.3’/. poedervormig loodarsenaat (3 gr. per liter vloei stof) of 5% pasta vormig loodarsenaat (5 gr. per liter vloeistof). Om bladverbrandlng te voorkomen moeten deze stoffen niet in water, maar In kalkmelk (10 gr. gebluschte kalk per liter water) verspoten worden. Bespulting met deze middelen levert geen ge baar op voor de consumptie; men zorge er voor, dat mensch en dier niets van het vergif naar binnen krijgen en dat groenten, welke spoedig gegeten zullen worden en In de nabyheid der jstralken staan, niet geraakt worden (afdekken met zakken of rietmatten). Tydens den bloei mogen deze vergiftige stof fen niet gespoten worden, met het oog op het wergifUgings-gevaar der bijen. Meestal wordt het blad der bessestruiken eerst tegen het einde van den bloei door de bastaardrapsen beschadigd Men kan enkele dagen wachten tot de bloei geheel voorby is en dan direct spuiten. Nu de bladwespen vroeg zyn verschenen, laat het zich aanzien, dat reeds by het begin van den bloei een ernstige vretery verwacht kan warden. Dan is wachten niet mogelyk en moet er reeds gespo ten worden, zoodra men de eerste vretery waar neemt. Men gebraike dan uitsluitend voor de MJen minder gevaarlijke stoffen, als 2*/a barium chloride (30 gr. per liter kalkmelk; nicotine, van de sterke nicotine, 9598%, is een verdunning van 1:1500 1 cM.3 op 1H L. water voldoende. Toevoeging van 10 gram zeep per liter water verhoogt de werking: zeepspiritus. Per 100 liter water wordt 2 K G sachte zeep opgelost en aan deze oplossing voegt men 1 Liter brandspiritus toe. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Plantenzlektenkundlgen Dienst te Wa- geningen, door de op verschillende plaatsen werkzaam gestelde ambtenaren van dezen Dienst en door de Rykstuinbouwconsulenten. Burgerlijke Stand Geboren: Annie, d. van T. Bouw en G. Timmerman; Grietje, d. van J. Mantel en G. Wagenaar; Pieter, z. van C. Dol en G. Dekker; Albertus, z. van J. Dekker en M. C. Vink; Frans Pieter, z. van P. Kooiman en A. Heemsbergen; Dina, d. van J. Prins en G. Id- zlnga; Divers, Maria, d. van Th. Hooiveld en M. Binnige; Maart je. d. van J. Groen? woud en M. Bunkert; Gerrit, z. van C. Leyen en A. Doet Ondertrouwd: A. de Vries, oud 25 jaren en A. van Marie, oud 34 Jaren. Overleden: G. Sluis, oud 89 J., geh. met R. Prins; P. Groot, oud 81 j-, wedn. van M. Loots; Jantje Minnes, oud 74 j., wed. van 8. van Dok; D. Schuurman, oud 53 J., genuwd met V. Vriend. Concours Het concours van den West-Frie- achen Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen dat alhier gehouden zal worden op Donderdag 10 (Hemelvaartsdag), Zaterdag 12 en Zondag 13 Mei aj., zal plaats vinden op het terrein van ^De Krimper.’’ R.K. Volksbond In het eafé „*t Fortuin" van de wed. F .Grooteman trad als spreker voor den R.K. Volksbond op onze oudl-plaatsge- noot, de weleerw. heer J. Kraakman, kapelaan te Amsterdam. De gewyde redenaar hield een lezing over het fascisme en had een zandachtig gehoor. het bouwen op die plaatsen, welke volgens het voorgenomen plan daarvoor niet in aanmerking komen, door het gemeentebestuur belet wor den. Daar verschillende raadsleden nog Inlichtin gen wenschten, ging de raad in comité. Na ongeveer drie kwartier werd de vergade ring heropend en bleek de raad met het voor gestelde accoord te gaan. Zonder stemming werd volgens het voorstel van B. en W. beslo ten. een langs voor goedkoopere waterleidingtarie- ven. Hu wilde zich met een adres wenden tot het P W B. Deze zaak zal echter eerst nog eens in B. en W. worden besproken. De heer Keet protesteerde tegen de gelegen heid voor familiebaden in de nieuwe Bad- en Zweminrichting, stelde vast, dat het openstel len daarvoor op Zondagmorgen voor velen een groote ergernis is, en vroeg een verbod tot open stelling Zondags voor 12 uur. De heer Kramer sloot zich hierby aan wilde sluiting gedurende den geheelen Zondag. Raadsvergadering Dinsdag vergaderde de gemeenteraad. Afwezig wegens ziekte was weth. De Vries. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heeren B. W. Heyne, Th. Kobus, J. Tuinman, J. Ditmars, J. Kamp, E. Smit en J. Siekerman. In de algemeene voorwaarden tot verkoop van bouwterrein werd een wyziging aangebracht, waardoor de pryzen der bouwterreinen in plan West ongeveer f 100 per terrein worden ver laagd. Verkocht werd een bouwterrein aan Jb. Mo lenaar voor ƒ1302.66 en 14 perceelen aan Kramer voor f 9400. Het aantal opcenten de gem. fondsbelas ting werd vastgesteld op 100. Vastgesteld werd een verordening tot heffing van een precariobelasting voor het gebruik of genot van voor den openbaren dienst bestemde eigendommen (spannen van draden voor radio-distributle. Aangenomen werd de overeenkomst provincie Noord-HollandN. V. Zaanland. Wormer zal ‘n ultkeering ontvangen van f 41.000. In verband met den bouw van de Bad- en Zweminchting werd de polltle-verordenlng aan gevuld met eenlge bepalingen o.a. ter bestrij ding van de ziekte van Well en met een voor schrift tot het dragen van een behooriyk bad- costuum. By de rondvraag trok de heer Keet nogmaals 8. Laan en G. H. Homan en J. Kaak- van de aangekomen poststukken, dus niet meer usschen half negen en half tien. Alleen wordt de poet afgegeven aan hen, die daartoe een schrlfteiyk verzoek hebben inge diend. Wanneer echter een Indische mail is aange komen, worden ook die stukken voor andere adressen afzonderiyk gehouden en uitgegeven. ALKMAAR. 11 April NV Aardbeien 3 00 per 100 stuks. Andijvie X604 60. Bloemkool 15 00—33 00 oer 100 stuks. Gele kool 6.00 per 100 K G. Kropsla 4.607 60. Knolselderte I 902 60 Komkommers 10.0012 00 per 1OO st. Prei 4 306 30 per 100 bos. Postelein 1.42—4.30 per bakje Rabarber 3 00—6.50. Raapstelen 3.30— 3 30. Radijs 3.904.40 per 100 bos. Roode kool 430 per 100 K G. Selderie 1 30—3 00 per 100 boa. Spinazie 33—53 cent per bak Uien 2 00 per 100 KG. Witlof I 3.505.00, idem n 1.003JO per 10BARNEVHLD. 13 April. Elerenvelllng. Aanvoer 3.160.000 ktpeleren 3 303.00. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK. 13 April. 53000 KG. Roode kool 1 30—6 60. 50000 KG Gele kool 4 SO TTO. 11000 K.G. Deensche Witte kool 5.007.00. 5000 KG Uien: Gele Uien 1.50—3.10. Grove 3.00 3 40. Gele Drielingen 0B0 3100 K.G. Bieten 0.70—1 10 BLOKKER. 11 April. „Op Hoop van Zegen Andijvie 1.30—1.70. Radys 0.70—1.10. Spinazie 5 70—730. Wltlor 6.40—7.30. Wlnterjannen 194» 31.00. ENKHUIZEN. 11 April. Coöp Bloemenveiling ..Bloemenlust' Copland 913 cent. Narcissen 46 cent. Pride of Haarlem 1011 cent. Anemo nen 1314 cent, idem II 78 cent. Lil. Regale 3 30 oer 100 kelken. Rozen 4055 cent. Primula Veris 6 cent. ENKHUIZEN. 11 April Vlsch 18 vaartuigen met 1130 pond korbot 13 #514 .60 per 100 pond. 17 vaartuigen met 1180 pond zydennettenbot 14 5517 45 per 100 pond. 15 vaartuigen met 1490 pond kullaai 34- 29 cent per jxind 5 vaartuigen met 110 pond tulkaal 33 -28 cent per pond. 3 vaartuigen met 80 pond lijnaal 2933 cent per pond. HEILOO. 11 April Coöp. Vetllngsver ..St Wll- llbrordus” Brusselsen Lof I 6—10 cent, idem II 3—6 cent. SprulUool 3139 cent, Splnszle 46 cent per K.G Kronela 3.204 10. Andijvie 3.40«.SO per 100 Rabarber 2045 cent. Radijs 1323 cent. Prei I 65«0 cent, idem II 3045 cent ner 10 boe. MAKKUM. 11 April. Vlach 3360 tal kamerha- rlng 4562 cent per kist. 196 pond ZN. Bot 10 00, 150 pond Kamerbot 4 006.00 p. 100 pond. NOORD-SCHARWOUDE. 13 April 8400 K.G. Uien: Drielingen 0 90. Uien 0 901.40. Grove Uien 3.303.60 3000 KG. Kroten 1 40—2.50, 160800 KG. Roode kool 1.40—6 10, Idem II 1.00 6 30 64800 K.G D. Witte kool 8.00—7.10. idem II 4.60—6.00. 64000 K.G. Gele kool 4307.70, ld. 11 3.906.30 OBDAM. 11 April. De Tuinbouw” 11000 KG Roode kool 1 40—3 90. 3500 KG. Gele kool 6 106.50. 7000 K G Deensche Witte kooi 4 10— 5.90. 800 K.G. Uien 160. 4600 K.G. Roode Bleten 1.10—3.30. PURMEREND. 11 April. .Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken” Witlof I 28—62 ct„ idem II 1030 cent j>er 8 K.G. Roode kool 5.46 8.70, Savoye kool 2.00—8.30 |>er 100 stuks. Spi nazie 12—42 cent per 8 K.G. Sla 3.30590 per 100 krop Andyvle 3462 cent per 4 KG. Radijs 1.304.00. Raapstelen 1.808.10. Rabarber 3.40 7 20 per 100 boe. Rapen 0.601 00 per 100 stuks. Prei 8 4010 50 per 100 boe Appels; Brabantachs Bellefleur 15.0017.00 per 100 K G. SCHAGEN, 13 April. Elerenvelllng. 120000 kin deren: 52-54 2.10. 55-57 3.10—290. 58-60 3.10— 3.30. 61-63 2.302 40, 64-67 2.50—3 60 6000 eendeleren 3 503 80. 80 kievitseieren 1718 ct. per stuk. SCHAGEN, 13 April. Veemarkt. 3 paarden 150 00 350.00, 187 magere Geldekoelen 100.00145 00. 45 Sette Geldekoelen 150.00330.00, 30 kalikoeien 160 00—355 00. 16 pinken 40 0005 00. 340 nuch tere kalveren 6.0014.00. 194 overhouders 13.00 18.00. 6 bokken en geiten 3.0010.00, 41 ma gere varkens 15 00. per stuk. 26 vette vsrkena 34 96 cent per K.G. 55 biggen 8 0013.00. konij nen! .003.00. kippen 0.501 35 per stuk. TER AAR, 11 April. Centrale Veiling. Spina-.le I 1739 cent. Idem n 816 cent. Sla 1.004.00. Vellen 8—23 cent. Ra dl je 100—1.90. Prei ISO, Andijvie per bak 36 cent. Dunsel per kilo 3 cent. Postelein per kilo 1618 cent. Aanvoer 500 Maten Sla. 430 kisten Spinazie. VOLENDAM. 11 April Heden werden aan de veiling aangevoerd 131465 eendeleren 2.653.78. WESTLAND. 11 April Mlddenprijs v. d. b. d. bond Westland aangesloten veilingen Aardsppe- len 5370 cent. Aardbeien 0903 50. Andyvle 2071 cent per bak. Bloemkool 16.0027.00 per 100 Boerenkool 45 cent per kist. Eieren 2.20 2.90 per 100. Kelen 0.50190. Peen 6.00—17.50 per 100 bos Peterselie 1 003.90 per 100 bos Pos telein 1724 cent jier K.G. Prei 1 00—3.80 per 100 boe. Radlls 0.85—2 80. Rabarber 2904.70, Selderie 0.70—195 per 100 boe. Sla 0.656 90 per 100 krop. Spinazie 26 cent. Zuring 3040 cent per bak. Stoofperen 30 cent per K.G, Witlof 2— 10 cent tier K.G. WARMENHUIZEN. 11 April. Roode kool 1.60 4 70, Idem II 2 90—3.20. Witte kool 6.306 40. Idem D 3.60—3.70 per 100 K.G. WILNIS, 10 April. Wllnlaache Eiervelllng. Aan voer 72014 stuks: klpeleren 3.103.80, eendele ren 1.702.60 per 100 stuks. B.K. V. V. de Blokkers Op de gehouden algem vergadering werd oa. behandeld: de verzekering d*r leden. Gezien de voorwaarden Is men hiertoe niet overgegaan. Zoo mogelyk zal worden deelgenomen aan het vaandeldéfilé voor Z. Ex den Bisschop by diens bezoek aan den Kath. Landdag. De heer P. Schipper bedankte als secretaris. Gedurende een week kunnen nieuwe candlda- ten worden opgegeven, waarna op een vergade ring tot stemming zal worden overgegaan Be sloten werd in het midden van het hekwerk om het terrein een deur te maken. Op de bestuurstafel prijkte de fraaie beker, welke Zondag te Lutjebroek was gewonnen. Geeombtneerde uitvoering. In de .Bint Joris" heeft een uitvoering plaats gehad van bat Fanfarecorps „Volharding”, de gymnastiek- ver. „Olympia", de zangver. „Zanglust en de tooneelver. Er was veel belangstelling. De zang voldeed goed, evenals de fanfaremuziek Ook de tooneetaitvoering was goed verzorgd De gymnastlekver. zette haar beste beentje voor, aaodat het talryk publiek genoot, te zien en te hooren kreeg wat samenwerking vermag. Burger!, stand Overleden: Wed. A. Bells, 75 Jaar; J. A. Rensmaag v. Straaten, 65 jaar; J. Groot, 3 maanden, J. Smit, 38 jaar; J. P. J. wynbeek, 23 Jaar, wed. P. Zwaan, 75 Jaar. Geboren: d. v. L. A. v. Melzen v. d. Nieuwen- giersen, z. van A. de VriesPurmer. Vergadering Jong L. T. B. Maandag ver gaderde deze vereeniging In café Groskamp, welke voor het laatst geleld werd door den heer Jac. Groot. De bespreking van de proefvelden voor de tentoonstelling werden Ingeleid door den heer Peeraer. Spreker verzocht den medewerkers aan de tentoonstelling, in September te houden, vroeg tijdig met een idee voor den dag te kotnen. daar niet alles aan het bestuur mag worden overgelaten. Over de bebouwing enz. van het bietenproef veld loopen de meenlngen nog al uiteen, doch een en ander heeft de volle aandacht van den L. T. B. Voor deze bebouwing zyn 17 bieten soorten uitgekozen, waarvan evenwel de Teu tonia en Ovana by den importeur niet meer voorradig waren. Spreker zegt, dat het niet de bedoeling Is. dat de leden op hun engen proefvelden thans geen bietensoorten meer zouden gaan verbou wen. In tegendeel, laat ieder met zyn proeven doorgaan. By het punt bestuursverkiezing deelt het be stuur mede te hebben besloten, een tuinder zit ting te laten nemen. Eerst wordt gestemd voor een voordracht, welke na deze stemming be staat uit P. Wittenberg, P. van Langen en 8. Kuiper. De hieruit voortvloeiende stemming heeft als resultaat, dat de heer Wittenberg met overgroote meerderheid wordt gekozen. Voor het onderhouden en leveren van zadën betreffende het proefveld zeggen velen hun medewerking toe. Na een geanimeerde rondvraag spreekt de heer Peeraer namens allen tot voorzitter Groot welgekozen woorden van afscheid. Deze dankt daarop den spreker en de aanwezige leden. De heer P. Groot, een uitstekend organlsatie- man en voorzitter van byna alle vereenlglngen te dezer plaatse, zal zeer noode gemist worden en zeker niet gemakkeiyk te vervangen zyn. Coöperatieve Boerenleenbank In een lo kaal van „Het wapen van Petten” werd een vergadering gehouden van de Coöp. Boeren leenbank alhier. In zyn openingswoord wees de voorzitter op het feit, dat ondanks de ongun stige tydsomstandlgheden het vertrouwen in de Bank behouden was gebleven. rekening en balans over 1933 goedgekeurd. De rekening wees in ontvangst en f 70810.95. Aan spaargelden was f 21.494.10, aan terugbetaalde Herwonnen Levenskracht. Woensdagavond gaf de tooneelevereenlging „Ons Tooneel” een liefdadigheidsvoorstelling in het Wllson-Thea- ter ten bate van .Herwonnen Levenskracht”. De voorziter va nden R. K. Volksbond, de heer J. B. v. Bockxmeer. opende den avond en sprak zyn voldoening uit over de goede op komst. waardoor het mogelyk werd voor ae zoo sympathieke onderafdeellng van aen R. K Volksbond een flink bedrag af te dragen. Hierna ging het scherm op voor de opvoe ring van „Op afbetaling”, een burgeriyk spel in vier bedryven door Jac. Ballings voor het Hol- landsch tooneel bewerkt door Gerard Nielen. Het uiterst goed geschreven stuk wist het pu bliek den geheelen avond gespannen te houden en weer te vermaken. „Ons Tooneel” gaf een zeer te loven opvoe ring. Het dankwoord van kapelaan Regeer aan het slot van den avond was dan ook wel verdiend. „Max and his boys” hielden tusschen de pau zen er met vrooiyke muziek de stemming in en mochten hiervoor terecht in het succes deelen Hoogste barometerstand: 765.8 te Thorshave. Laagste barometerstand: 7453 te Hollyhead. Verwachting: krachtige tot matigen, later wellicht verder afnemende Zuid-Westeiyke tot Zuid-Ooateiyken wind, meest half bewolkt, aan- vankeiyk nog kans op regen of onweer, ieta kouder des nachts, overdag waarschijnlijk wei nig verandering in temperatuur. naar Bagnoli, van Mellila te antwoord. Hy raadde een leder aan lid te wor den van de vereenlging voornoemd. De heer SCHUWT sloot zich by de woorden van den heer Keesman aan en bepleitte toe kenning van subsidie. Spr. was van meenlng, dat door de hulp, die deze vereeniging kan bieden, de uitgaven van het Burgeriyk Arm bestuur zouden verminderen. Dr. BARNHOORN bepleitte eveneens toeken ning van de gevraagde subsidie. Spr. was de overtuiging toegedaan, dat het ledental, dat om begrijpeiyke redenen nog slechte 130 bedraagt, indien de vereeniging eenigen tyd bestaat, zeer zeker zou toenemen. Het bedrag dat gevraagd werd, kan voor de gemeentekas geen bezwaar zyn. De heer VAHL sloot zich by de woorden van den heer Schuyt aan. Alleen had spr. liever gezien, dat de vereenlging een grooter ledental had. Zou het niet beter zyn, nog even te wach ten met de toekenning van het subsidie, als prikkel tot uitbreiding van het ledental Of wellicht was het ook de overweging waard een subsidie per lid toe te kennen. De heer SCHUIJT antwoordde hierop, dat een vereeniging beter eerst moest toonen. dat zy noodzakelyk is, dan komen de leden ook. Het is daarom noodig deze vereenlging eerst te steunen. De VOORZriT'ER was volkomen overtuigd van het groote nut der vereeniging. Het was hem echter zeer tegengevallen, dat zoo velen hadden verzuimd lid te worden. Overigens handhaafde hy de meenlng van B. en W Ook wethouder OPDAM was de vereeniging sympathiek. Maar hy achtte het beter eerst een afwachtende houding aan te nemen, vol gens het advies van B. en W. Nadat men nog eenigen tyd over dit onder werp gediscussieerd had, stelde Dr. BARN HOORN voor, om eerst een limiet van b.v. 200 leden te stellen. Wss dit aantal bereikt, dan zou een subsidie moeten worden toegekend. Spr. vroeg de -beslissing de heer Kosteiyk kwam ter vergadering) In dezen nog eenigen tyd aan te houden, b.v. 114 8 2 maanden, om de vereenlging den tijd te laten alsnog te pogen haar ledental uit te breiden. Hiertoe werd met algemeene stemmen be sloten. Door het bestuur der RE Meisjes- en Jon gensschool alhier, werd een voorschot gevraagd, overeenkomstig art. 103 der L. O.-Wet 1920 op de ultkeering. bedoeld in art. 101 dier wet. voor het dienstjaar 1934. Het bedrag, dat in 1930 als kosten, bedoeld in art. 101, 5e lid der L. O.-Wet was uitgege ven, bedraagt 13 M per leerling. Uitvoering. De damestooneelvereenlglng, onderafdeellng van „de Graal’’ zal ax. Zondag in de zaal van café de Wit, voor het eerst een uitvoering geven. Genoemd wordt met de koren van de Graal, vervolgens twee tooneelstukken. waarvan de keuze zeer gelukkig Is en waarvan wy vooruit wel willen voorspellen, dat vooral „de Tante uit Amerika” zeer in den smaak zal val len. en tot slot; het Graallled. Groote opkomst wordt verwacht. Dee toegangsprijs is zeer blliyk. (Zie advertentie In het nummer van Vrijdag). F. Neefjes Jnsn. t Dezer dagen Is de heer P. Neefjes Jz. alhier In den ouderdom van 73 jaar overleden. De overledene was ongeveer gedurende 25 jaar penningmeester va-, de R-K. Kiesvereenl- ging welke functie hy steeds met veel ambitie heeft vervuld. KON. HOLL. LLOYD ORANIA. thuisreis, 11 April aja. 1 uur VijjO. ZEELANDIA. uitreis. 11 April van FunehaL KALLAND, 11 April van Amsterdam neer Hamburg: ORANIA. thuisreis. 10 April Lissabon; wordt 14 April 12 ui" Amst. verwacht. MW. OCEAAN 10 April ven Singapore MW. NEDERLAND POELBAU LAUT. uitreis, 10 April te Sabans. TABINTA, 10 April van Hamburg naar Java MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. thuisreis 11 April van Ville France. TANIMBAR. 11 April tan Java te Amst CHR HUYGENS. 11 April van Batavia n. Amst. JOHAN DE w 1'1', 11 April van Amst. naar Ba tavia. KON. NED. STOOMBOOT MW. HEkCULES. 11 April van letanboul te Bourses. ARIADNE. 11 April van Messina naar Catania. VESTA, 11 April van Napels te Clvtta Vecchlfc TITUS. 11 Apr! van Barcelona te Genua. FAUNA. 11 April van Malaga te Cadiz. HERMES, 11 April van Amsterdam naar Ham- burg EUTERPE. 10 April van Bordeaux te Amst. NEREUS. 11 April van Spanje te Amst AURORA. 10 April van Susak naar Ban. BENNEKOM, 10 April van Liverpool naar Lon den HERCULES, 10 April van Istanboul n. Bour gs* ORESTES. 10 April van Tunis near Malta. TRAJANUS. 9 April van Palermo n. Amst. VESTA. 10 April van Napels naar Clvtta Vecchja. ARIADNE. 10 April van Oran te Palermo. MEDEA. 9 April van W.-Indl* te New-York. BOSKOOP, thuisreis. 7 April van Iqulque. JUNO. R'dam naar Mlddl. Zee, pass. 9 April Ouessant. ROTT. LLOYD KOTA BAROK, uitreis, pass. 10 April njn. 11 uur Sagres. KOTA PINANG, thuisreis, pass. 11 April IM 3 uur Perim. SITOEBONDO, thuisreis. 11 April van Hinge- pore DEMPO. uitreis, pass. 11 April v.m. 1 u. Sues. BALOERAN, thuisreis, 11 April van Colombo. HOLLAND.AMERIKA LWN ROTTERDAM, toeristenvaart, 10 April R'dam. was van Benoemd Tot molenmeester van den pol der B. van het waterschap Zupe en Hazepol der is benoemd de heer G. Blaauwboer Kz alhier. f 3322.70, gelden In loopende rekening f 34.118.31. Was uitgegeven aan spaargelden f 21.312.70, voorschotten f 150. f 43389.50. De balans wees aan: activa: Inhoud kas per 31 Dec. 1933 f 2661.29; uitetaande voorschotten f 48.473.56; tegoed in loopende rekening f 16565 39; totaal f 67.702.24. Passiva: Saldo’s der spaargelden f 64.736.49; schuld In loopende rekening f 2545.34; winst, gemaakt in 1933: f 420.41; totaal f 67.702.24. Inplaate van het aftredend bestuurslid J J. O. Blom, die niet herkozen wilde worden, werd gekozen de heer J. Vrugt, terwyi als lid van den Raad van Toezicht werd herbenoemd de heer P. Nottelman. Aangenomen werd een voorstel van het Be stuur om de rente over 1934 onveranderd te laten, te weten, van spaargelden 3% en van voorschotten 4H Volgde sluiting. De eerste aantasting van de zeer jonge blaadjes en van de vruchtjes in aanleg door de achurftzwam heeft in dezen tyd plaats. Op de afgevallen bladeren van het vorige jaar heeft de zwam haar vruchtlichamen met geweldige hoeveelheden sporen gevormd, welke nu, telkens by een regenbui, vrijkomen en verspreid worden. Nu moeten de boomen, waarvan de knoppen «yn opengegaan (verschillende peersoorten en enkele appelsoorten), bespoten worden met m pct. Bordeauxsche pap of met 4 pet. Callfoml- sche pap om de eerste schurftaantastlng te voorkomen. Bordeauxsche pap wordt gemaakt door van 1 kg kalk en 70 A 80 liter water een kalkmelk te maken en daarby te gieten 30 A 20 liter water, waarin IK kg kopersulfaat is opgelost. In plaats van Bordeauxsche pap kan men ook één der vervangmlddelen, welke in den handel zyn en welke men direct in water kan oplossen, te gebruiken. Ooudreinetten zyn eenlgszins gevoelig voor koperhoudende sproeimiddelen. Men doet goed deze soort nu ook direct te bespuiten, ook al «yn de knoppen nog niet geheel opengegaan. Eén besuulting te tegen de Schurftziekte niet Voldoende, er moet in den loop vgn den zomer nog eenlge keeren gespoten worden: De tweede bespulting moet direct na den bloei plaats hebben. In een tweede bericht zal nog tydlg worden gewaarschuwd. Men raadpiege ook MededeeUng no. 50: „De waarin de d li k n n d d< lx Vï

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2