J. B. KÖSTER VOOR HET AANNEMEN Vleeschdestructie in Noord-Holland Uit Alkmaar III 5 te t. li hl DRIE DISTRICTEN TE HOOG! hi ril Mi DONDERDAG 12 APRIL 1934 OFFICIEELE MEDEDEEUNGEN NES a/d AMSTEL MAGDALENE» ST RAAT (Kosters volkszaak) LAKGESTRAAT Geheel provinciaal ZAANDAM OUDER-AMSTEL »- HEERHUGOWAARD Barsingerhorn Mid woud Gevonden voorwerpen SCHAGERBRUG Purmerend HEEMSKERK Meervoudige Strafkamer KROMMENIE Uitspraken vorige zitting De ploertige brillenkoopman buiten TER AAR BURGERLIJKE STAND C. NANNES GORTER t T VELD UITHOORN NIEUWKOOP WARMENHUIZEN WERK OPGEDRAGEN NOORD-SCHARWOUDE •W'ï Een bakfiets met der iel ver be rijder in de soep gereden te h N.V. Autobusdienst Mooy De gehandicapte Urker visschers ’Advies van de studie-commissie, ingesteld door den Minister van Sociale Zaken u ARRONDISSEMENTS RECHTBANK KEURIGE SORTEERING MATROZENPAKJES De traditioneele zwijntjesjager F Toelating van leerlingen tot de Openbare Scholen voor Gewoon Lager Onderwijs Toelating van leerlingen tot de openbare lagere scholen t Dat ia mis! En een fietalamp, die te hoog gericht is. verblindt anderen. Dat ia óók mial Amsterdam valt er Zitting van Dinsdag 10 April De mislukte representant van het ,diooge Huis” ran kar un UlT PLAATSELIJK CRISISCOMITE -I tr- Ommeren. ril 11 •o. geslachtsnamen m. Paaschdl uit >i o X Q 8 1 v ciaal kan worden behandeld. l 20 •n. 'M ra i- o I I i as. la. Ita d. er ot 0. 10 n De commissie van advies Inzake het destruc- tlevraagstuk. ingesteld bij beschikking van den Minister van Sociale Zaken, heeft het volgen de ter kennis van Ged. Staten van Noord-Hol land gebracht. naar de Rijks’ den echter/1i gerde (die vi slechts 1 sen Missie-naalkrans De jaarlijksche bazar van den Mlssle-naalkrans wordt gehouden aj. Zondag 15 April in het R. K. Vereenlgingsge- bouw. De opening geschiedt na de Hoogmis, ter wijl des avonds de trekking der verloting zal plaats hebben. Het plaatselijk Crisis-Comité heeft in vergadering in het gemeentehuis verslag Adrianus Petrus Or., koopman, Heiloo. Po ging tot diefstal onder verzwarende omstandig heden. Thans zich bevindende te dier zake in voorarrest, 6 maanden gev. met aftrek 3 maan den voorarrest (elsch 7 maanden gev.). •■w 1» Vereeniglng voor Glascultoar. De jaarver gadering van bovengenoemde vereeniglng had plaats in café L. Henneman. Als penningmees ter (in de vacature C. de Ruijter) werd geko zen de heer H. Wulp uit Castricum, terwijl de heer W. de Groot uit Beverwijk wederom be reid bleek het voorzitterschap waar te nemen. De opkomst dezer vergadering was slechts zeer matig. ill st. la- 4) a L t 0 a 3 r Jeugdwerk Op initiatief van den Z. E. Heer Pastoor zal ook in onze parochie begonnen wor den met de organisatie van de mannelijke jeugd. De Weleerw. Heer van Spanje uit Am sterdam zal de plannen komen uiteenzetten. Drankwet. Door burgemeester en wethou ders Is aan de R. K. Sportvereenlglng ,Ji. E. A.” een verlof voor den verkogp van alcoholvrijen drank (verlof B) .verleend, voor het op bet voetbalterrein aanwezige kleedlokaal. Voorts is. nadat het aan J. v. Stegeren ver leende verlof is Ingetrokken wegens afstand- verklaring. aan mej. W. van Meer een verlof verleend voor den verkoop van zwak-alcoho- lischen drank (verlof A) voor het café „de Oroote Plas", gelegen aan den Rijksstraatweg nabij het Abcoudermeer. L tot en met 8 bij voorkeur op Woensdag 18 April e.k. Het nieuwe postkantoor Het nieuwe post kantoor, dat zooals bekend is, meer In het mid den van het dorp zal komen, in het perceel ontvangen. terug. Aan het eind der vergadering heeft Burge meester ter Laan dank gebracht aan het comi té voor de wijze waarop het zijn zeer moeilijke taak heeft vervuld. In verband met de geografische ligging der gemeenten en de capaciteit der destructoren lijkt het der commissie aangewezen, dat de aansluiting geschiedt overeenkomstig bet hier na vozende schema. Holl. Mij. voor Landbonw In het lokaal van mevr. wed. J. Broer alhier werd een vergadering gehouden van de afdeeling „Zijpe en omstreken" van de Holl. Mij. van Landbouw. Na de opening deelde de voorzitter mede, dat van hoogerhand vergunning was verleend voor het houden van de jaarlijksche verloting. Uit het jaarverslag bleek om., dat de afdee ling aan het einde van het verslagjaar 170 leden en 7 zoons-Ieden telde. De rekening over 1933 werd In orde bevonden en goedgekeurd. Zij wees aan in ontvangst en in uitgaaf f 996.64. Het bezit der afdeeling bleek te zijn toegenomen en bedroeg f 760.01. Tot afgevaardigde voor de algemeene vergade ring werden aangewezen de heeren C. van der 81uijs en H. Rezelman. die belden met deze aan wijzing genoegen namen. Vervolgens werd besloten In dit jaar weer een tentoonstelling te houden, waarvan de regeling zal worden overgelaten aan het bestuur. Tevens besloot men de landelijke rtfvereenlging „West- Friesland" uit te noodigen om na afloop van de tentoonstelling een rijdemonstratle te geven. Aan het hoofdbestuur was schrtftelijk ver zocht, hoe dit bestuur staat tegenover een even tueels oprichting alhier van een afdeeling van den Boerenbond (Landbouw en Maatschappij). Daarop was van genoemd hoofdbestuur bericht ontvangen, dat het zijn houding in dit opzicht nog niet had bepaald en dat later antwoord sou volgen. Op een desbetreffende vraag werd geantwoord, dat de voorgenomen ..melkcursus" niet kon door gaan, omdat zich slechts één persoon had opge geven. emcollecte. De op Tweeden in de gemeente gehouden Emma- bloemcollecte. ten bate der t bc.-bestrijding, heeft opgebracht de somma van 107.93 H. (Vorig jaar 122.82). Het Bestuur van het Witte Kruis Is den koopers der bloempjes. »oo- wel als den jongen dames, die de bloempjes aan den man wisten te brengen, zeer dankbaar. Voorste! tot pensioenverhaal en afschaffing vacantietoeslag. B. en W. stellen den Raad voor, op de wedden van het gemeentepersoneel ene pensioenverhaal toe te passen van resp. 3 ne pCt., ingaande 1 Jan. 1934 en te beslui ten tot het afschaffen van den vacantietoeslag. Naar aanleiding van deze voorstellen heeft het Georganiseerd Overleg in vergadering van Maart J.L besloten den Raad te adviseeren: 1ste het voorgestelde pensioenverhaal van 85* pCt. te doen Ingaan niet op 1 Jan. 1934. doch 1 April 1934. onder voorwaarde, dat de van ambtenaren reeds ingevoerde korting op de jaarwedden van 3 pCt. wordt ingetrokken. 2e Ben vacantietoe slag te handhaven en te brengen op 10. Dit advies is blijkens ingekomen schrijven genomen met algemeene stemmen, zoowel wat betreft de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur als die van de vakorganisatie s. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells, zoon van Cornells Mijlhoff en Klasina Hartog; Adri anus Jozef, zoon van Cornells Tesselaar en Trijntje van Diepen; Maria Allegonda. dochter van Wilhelmus Ooijevaar en Johanna Allda Kauw; Simon Josef, soon van Martinus Bruin en Brigitte Elisabeth Llgthart; Marla Cornelia, dochter van Theodorus Smit en Margaretha Ooijevaar; Simon, zoon van Floris en Marga retha Houtkooper. Overleden: Hlllebrand Delver, 83 jaar, we duwnaar van Jantje Schrieken. 40.000 op de begrooting bezuinigd. Naar aanleiding van diverse opmerkingen betreffende een geheele reeks posten door Ged. Stalen ge maakt, meenen B. en W. het tekort op de be grooting als volgt te kunnen dekken: Meer ge raamd aan winst uit het Gasbedrijf ƒ500; min der geraamd voor leermiddelen ƒ700; minder geraamd voor onvoorzien ƒ990.76; heffing van 2-50 per aansluiting aan de Radio Centrale 12.50; heffing van 200 opcenten op de Per. Be lasting geeft meer ƒ7000 8j* pensioenverhaal op loonen en Jaarwedden Gemeentepersoneel f 6768.77; het crediet voor Openbare Werken te brengen op het niveau van 1933 5565.73; het afschaffen van subsldie’s uitgezonderd Bewaar school, Witte Kruis en Vrijwillige Brandweer 3390; afschaffing Vacantietoeslag ƒ408; reis kosten verlagen met 200; ververschingen voor de politie verlagen met ƒ86; kasgeldrente te verlagen met 1/3 Jaar rente S 4% pCt. van f 54000 als ultkeerlng der provincie voor electr.- tarieven en 2 maanden minder rente van ƒ605.00, dan een vol Jaar ƒ1168.51; ultkeerlng van de provincie voor de tarieven van het P.E.N. (nadeellg saldo rekening 1932) ƒ12.186.70. Tot der bezuiniging 40214.47. Dooc den dienst van Publieke Werken te Amsterdam is aan den heer J. Besteman. Marktstraat alhier, de levering opgedragen van Reeds in de eerste vergadering der commissie kon worden vastgesteld, dat de commissie una niem van oordeel was, dat, behoudens de hier na te noemen uitzonderingen, de gemeenten 41 de provincie Noord-Holland het doelmatigst de wettelijke voorschriften inzake onbruik- baarmaking voor voedsel voor mensch en dier van afgekeurd vleesch kunnen uitvoeren door aansluiting bij een der in de provincie Noord- Holland reeds opgerichte overheids-destructo- ren. o Het destructordistrict Barsingerhorn omvat te 34 gemeenten t.w. de reeds aangesloten ge meenten Schagen, Zijpe. Callanlsoog. Sint Maarten. Wienngerwaard. Barsingerhorn. Win kel, Nieuwe Nledorp, Oude Nledorp, Den Hel der. Anna Paulowna en Wielingen en voorts de gemeenten Schoort Warmenhulzen. Haren karspel. Oidkarspel, Noord Scharwoude, Zuid Scharwoude. Broek op Langendijk, Koedijk, Heerhugowaard. Bergen. St. Pancras. Alkmaar. Egrnond a. Zee, Egrnond Binnen. Heiloo. Oudorp. Oterleek. Castricum, Llnunen. Aker sloot, Noord- en Zuld-Schermer en Ursem. Geboren: Cornells, z. v. Arlen Kooy en Cor nelia de Jong; Albert, z. v. Hendrik Blank voort en Dieuwertje Bakker; levenl. aangeg. kind van Jacobus Laan en Dina de Jong. Gehuwd: Jacobus Gerardus de Vries en Jo hanna Claslna Nagenhart. Overleden: Allda Johanna Reekers, wed. van Pieter Smits, 92 Jaar; Antje Borst, geh. met Arte Grin. 32 Jaar; Cornelia Meerhof, wed. van Pieter Vis, 70 Jaar. Luchtbeschermingsdienst. Door den bur gemeester is aangewezen tot Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst in de gemeente Ouder-Amstelde heer J. A. Grote en tot piaatsverv. hoofd de heer P. Benoeming Raadslid Door den voorzitter van het stembureau is benoemd als raadslid de heer J. A. Koeleman. De heer Koeleman heeft zijn benoeming aangenomen. Eenlge Jaren geleden maakte hij ook deel uit van den raad. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Mij- nardus, a van J. Visser—van Smoorenburg; Thomas, z. van C. van SpronsenPijper; Adria na Maria Theresia, d. van W. P. OmtzlgtVos; Johannes Hubertus Qulrinus, z. van Q. van Wie- ringenOomen. werkveracharnng. Door het Gemeente bestuur werden 5 personen aangewezen om Tkverschaffing te gaan.'3 had- [nmiddels werk gekregen, 1 wei- steun Is uitgesloten), zoodat i JX Maandag is vertrokken. van betrekkelijk geringe capaciteit te geves tigd. Daar deze destructor kort voor de instel ling der commissie is opgericht en aan de wettelijke ’oorschriften voldoet, zal de com missie het niet tegengaan, wanneer de ge meente Uithoorn en aangrenzende gemeenten van dezen destructor gebruik wenschen te ma ken. Ged. Staten van Noord-Holland hebben de gemeentebesturen in die provincie ultgenoo- digd tot medewerking, opdat, waar zulks nog niet te geschied, de wettelijke voorschAften inzake de onbrulkbaarmaking voor voedsel voor mensch en dier van afgekeurd vleesch worden uitgevoerd aan de hand van hetgeen door de commissie aan Ged. Staten is medegedeeld. WU vestigen de aandacht van belanghebben den op de in dit nummer voorkomende publi catie. vermeldende de gelegenheid tot het doen van aangifte tot toelating van leerlingen tot de eerste klassen van de openbare lagere schoten alhier. Het destructordistrict Mldwoud omvatte 29 gemeenten t w. de reeds aangesloten gemeenten Mldwoud-Oostwoud, Twisk, Opperdoes, Me- demblik, Wervershoof, Nlbblxwoud, Spenbroec, Opmeer. Hoogwoud-Aartswoud, Abbekerk- Lambertschaag, Benningbroek-Sijbekarspel, Obdam en Hensbroek en voorts de gemeenten Andijk. Enkhuizen. Bovenkarspel. Grootebroek. Hoogkarspel. Venhuizen. Westwoud. Wijdenes. Blokker. Schellinkhout, Zwaag. Hoorn. Wog- num. Berkhout, Avenhorn en Oudendijk. De commissie stelt zich voor onder oogen te zien, hoe aan deze bezwaren het doelmatigst J tegemoet ts komen, en desbetreffend een na der advies aan Ged. Staten te doen toekomen °ok met betrekking tot de destructie In den Wieringermeerpolder hoopt de commissie een bader advies uit te brengen. Het is de commissie bekend, dat in de ge meente Uithoorn een particuliere destructor van mej. de Wed. Oudes, is thans zoo ver ge vorderd, dat kan worden gezien, hoe bet aan zien van het nieuwe kantoor zal zijn. Nu kan reeds worden gezegd, dat het veel ruimer wordt dan het oude en zeer zeker wordt er door deze verplaatsing een groote verbetering aange bracht. een uit gebracht omtrent hetgeen in 1993 tot leniging van den nood is gedaan. De afdeeling voor aanvullenden steun (comité B) ontving 1437 aanvragen om aanvullenden steun. Van deze verzoeken werden 1048 niet Uitgegeven werd een bedrag van In den avond van 7 November reed de stevige chauffeur Math. Fred. Willem B. met zijn auto o pden Kogerdijk en was daarbij zoo onfor- tulnlijk een bakfiets aan te rijden, met gevolg dat deze bakfiets van den wegberm werd ge smakt en de bestuurder, de 15-Jarlge A. Wet- steyn, door den val een ernstige beenbreuk be kwam. waardoor hij geruimen tijd verhinderd was zijn beroepsbezigheden uit te oefenen. B. stond terecht ter zake het toebrengen door grove schuld van ernstig lichamelijk letsel. Dr. van Gelder uit Bergen had den gewonde de eerste medische hulp verleend en hem doen overbrengen naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Hij beschouwde de beenbreuk beslist als zwaar lichamelijk letsel. De vader van den minderjarige A. Wetsteyn stelde zich civiele partij voor zijn minderjarigen zoon tot een bedrag van 149.50 voor Hjfs-, materiaal- en arbeldsschade. Mr. P Lange veld verdediger en raadsman van den verdachte, deelde mede, dat zijn cllént de vordering toegaf tot een bedrag van f 150. Hooger civiele elsch is trouwens in een derge- Hjke zaak niet toegestaan. Volgens lezing van den jongeheer Wetsteyn bevond zich ter plaatse ook een handkar aan de andere wegzijde. Wetsteyn is toen met zijn bakfiets op den berm gaan rijden, om den auto te ontwijken, doch werd toch door den auto ge pakt. Hij heeft 9 weken In het ziekenhuis ver toefd en zijn been is thans vrijwel normaal op een wond en eenige stijfheid na. Verdachte ha dhem viermal enln het ziekenhuis bezocht. Reconstrueerende het voorgevallene, achtte de Officier grove schuld aanwezig, hij vorderde 75 boete subs. 30 dagen hechtenis. Mr. Langeveld bracht In een kostelijke speech eenlge lichtpunten In het voordeel van zijn cliënt naar voren en riep alle clementie in voor dezen fatsoenlijken verdachte en broodvechter. In het hierboven gageven schema van dcstructordlstrlcten is niet opgenomen de ge meente Amsterdam omdat deze gemeente reeds thans de bedoelde wettelijke voorschriften zelf- •tandlg jp de gewenschte wijze uitvoert, welke toestand tan worden bestendigd. Ook zijn niet genoemd de eilandgemeenten In verband met de geografische ligging ont moet de destructie op de eilanden elgenaardi- «e beswaren. Geheime distilleerderij. In Februari van het vorige Jaar werd op de boerderij van de Wed. J. J. van den B. in den Haak een dlstll- leertoestel met een hoeveelheid gedistilleerd ge vonden en in beslag genomen. Voor het onbe voegd voorhanden hebben van een dlstllleer- toestel werd de Wed. van den B. door de Recht bank te Utrecht veroordeeld tot een geldboete van 120.— en haar zoon J. Th. van den B. wegens het vervaardigen van een dlstllleer- toestel en het stoken van gedistilleerd tot 2 x 3 weken gevangenisstraf. Van dit vonnis gingen beide verdachten in hooger beroep en deswege stonden zij 10 April jl terecht voor het Ge rechtshof te Amsterdam. De Wed. van den B. hoorde thans 200.boete tegen zich eiscteen terwijl tegen den zoon bevestiging van het von nis van de Rechtbank te Utrecht werd ge vraagd. De uitspraak Is bepaald op 24 April as. Zooals wij reeds eerder berichtten, ts de vorige week wederom op de boerderij van de Wed. van den B. een distllleertoestel met toebehooren in beslag genomen, dit zal waarschijnlijk wel geen goed aan deze zaak gedaan hebben. T. tot en met Z bij voorkeur op Donderdag 19 April eJc. Telkens des namiddags van 2 tot 5 uur. De ouders of verzorgers van leerlingen andere gemeenten zijn verplicht de aanvragen tot toelating te richten tot de gemeentebe sturen van hun woonplaats. Alkmaar, 12 April 1934. Burgemeester en Wethouders voomoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgem. A. KOELMA, Secretaris. A tot en met F bij voorkeur op Maandag IS April e.k. De heer Corn. St., 'n zwerver, had zich te Hoorn in Februari schuldig gemaakt aan rij wieldiefstal ten nadeele van den nlet-versche- nen heer A. Wagenaar, die' nu op zijn beurt weer een klant voor den kantonrechter dreigt te worden. Hij was nota bene nog wel ’n reclassant. die nog niet eens de beteekenlng van zijn voor waardelijk vonnis had ontvangen. Het geduld van den Officier was dan ook met dit onbetrouwbaar exemplaar ten einde en requlreerde Z.Ed. voorlooplg 1 Jaar gevange nisstraf. Even later werd uitspraak gedaan en Cor nells tot het gevorderde Jaar veroordeeld. Hem wachten ook nog de 5 maanden destijds voor waardelijk opgelegd, dus la hij voorlooplg „on der de pannen”. G. tot en met K bij voorkeur op Dinsdag 17 April e.k. In den ouderdom van 61 Jaar Is te Apeldoorn, waar hij sinds zijn vertrek uit Alkmaar woonde, na langdurige ongesteldheid overleden onze oud-collega C. Nannes Gorter. Na verbonden te zijn geweest aan de redactie van het Nieuwsblad van Nederland kwam hij, toen dit blad werd opgeheven, ongeveer 25 jaar - geleden naar Alkmaar, waar hij redacteur werd van het 2 maal In de week verschijnend blad „De Nieuwe Courant” van den heer J. Ap pel. alhier. Tevens was hij sindsdien correspon dent van het Handelsblad. Met Mevr. Van ReenenVölter. de echtge- noote van den vorigen burgemeester van Bergen, richtte de heer Nannes Gorter, de Bergensche Badbode op. welk orgaan in het zomerseizoen verschijnt en dit jaar 25 jaar bestaat. Tot zijn vertrek uit Alkmaar in 1919 redigeerde hij dit seizoen-blad. waarmede hjj de belangen van V. V. V. te Bergen groote diensten bewees; des zo mers woonde hij steeds in Bergen. In Alkmaar nam hij ook eenigszlns aan het Vereenlgingsleven deel; hjj was o.m. bestuurslid van de 8-October-vereeniglng en oprichter van de Ned. Reisvereeniglng, afd. Alkmaar, waar hij vele Jaren de voorzitter van was. Ter gelegenheid van de opening van de Lange- straat, na de asfalteering, gaf hij een feestelijke Langestraat-courant uit. Zijn journalistiek werk vond algemeene waar- deering; hij was ook een amicaal en prettig col lega. Hij ruste In vrede. Door den kantonrechter te Hoorn werden diverse Urker Visschers, die zonder acte op hun verloren Zuiderzee, thans IJselmeer, hadden gevlscht, tot verschillende boeten veroordeeld en, wat erger was, met verbeurdverklaring van het net. Deze gedupeerde visscherlieden waren hoofdzakelljk om de verbeurdverklaring, wat voor hun bedrijf een groote slag was. ih hoo ger beroep gekomen en werden deze appèlzaken, totaal 8 in getal, in behandeling genomen. De veroordeelden waren niet verschenen, doch werden vertegenwoordigd door mr. Schenkeveld. den unlverseelen vertrouwensman der Urkers in stervensnood. De heer Rikelt Brants, voorzitter der vak- vereeniging, die als bijzonder deskundig kon worden beschouwd, werd gehoord als getuige k décharge. Deze ervaren en welbespraakte vis- scherman gaf een uitvoerig verslag, omtrent de Basar De driedaagsche bazar ten bate van het „8t. Jansgestlcht" heeft zich in een gewel dige belangstelling mogen verheugen. Reeds Zaterdag in den vooravond was de be langstelling reeds groot en Zondag was men van ver uit den omtrek gekomen om eenlgen tijd vroolijk in het Parochiehuis door te kunnen brengen. De verschillende stands en attracties hadden over belangstelling niet te klagen en de ijverige dames wisten goede zaken te ma ken. Ook Maandag was het tot aan het slui tingsuur een gezellige drukte. In aansluiting tot deze driedaagsche zullen de Eerw. Zusters, die in het 8t. Jansgcstlcht gevestigd zijn, hedenavond worden gehuldigd. Crisis-Comité B Naar aanleiding van het besluit in de laatste Gemeenteraadsvergadering tot het In het leven roepen van een Crlsls-coml- té B. Is dezer dagen door den Burgemeester een zoodanig comité geïnstalleerd. Als leden heb- be B. en W. aangewezen: M Holscher, A. J. v. d. Hoorn, J. v. Apeldoorn, H. Hendrikse en H. Markman. De heer Holscher fungeert als voorzitter. De baten van dit comité worden uit sluitend verdeeld onder de werkloozen. De eerste zaak, gisteren ter behandeling voor gedragen, betrof den 28-Jarigen voormaligen vertegenwoordiger voor het .Jlooge Huls” te Alkmaar, belast met de werkzaamheden verbon den aan de Ziekteverzekering, Ferdinand H., thans te ’s-Gravenhage, welke heer zich had tcegelegd op het vervaardigen van valsche kwitanties. Voor dit feit stond hij op 14 November terecht en werd een reclassee- ringsrecherche gelast. De heer Wiggers bracht zijn rapport uit, dat met het grootste optimisme niet schitterend was te noemen. Het moest dus niemand verbazen, dat de heer Officier per sisteerde bij zijn gedanen elsch: 6 maanden gevangenisstraf. Echter bleek het College niet voldaan, gelastte voortzetting op Dinsdag 15 Mei en voorgeleiding van den verdachte, die niet was verschenen, ten einde hem de krijgs artikelen eens voor te lezen. .Wartinachafftag. Naar we vernemen is door Zijne Excellentie den Minister van Sociale Zaken verlenging der plaatselijke werkverschaf fing (baggerregellng) toegestaan tot den 2en Juni a.s. Bjj een vertrek. Naar aanleiding van het vertrek van den heer de Vries, kantoorhouder in den kring Zuid, die den 16en April as. den KK. Fanfare 8t. Martinus Dinsdag hield bovengenoemde vereeniglng een ledenvergade ring in het lokaal van den heer Pepping De voorzitter, P. Wijnker, opende de vergade ring met den Chr. groet, heette allen van harte welkom en richte eenige hartelijke woorden tot den nieuwen directeur. Daarna werd door den secretaris, den heer H. Busker, een jaarver- •'M uitgebracht, wat door de ”ergadering onder dank werd goedgekeurd. Het jaarverslag TM1 den penningmeester gaf aan een batig «aldo van f 45.60. dat ten vorige jare was 123.77.Wegens reglementair aftreden van •ten voorzitter en den vloe-voorzltter. de heeren Wijnker en Tesselaar. (laatste stelde zich om bijzondere redenen niet herkiesbaar) volgde •temming. Met meerderheid van stemmen werd gekozen de heeren P. Wijnker en C. Stadegaard, welke beiden hun benoeming aannamen. Ver bolgens kwam punt 6 der agenda aan de orde: •Samenwerking dansmuziek". Na verschillende ®eenlngen der leden gehoord te hebben, werd besloten geen dansmuziek meer te geven, behou dens enkele uitzondering. Daar de vereeniglng teen subsidie meer ontvangt van de gemeente, •telde de voorzitter voor, een verzoekschrift te Mchten tot het gemeentebestuur om een ver loting te mogen houden. Besloten werd om, Wanneer de verloting werd goedgekeurd door ”t gemeentebestuur deze te houden in café Pepping. Tevens werd besloten om dit jaar 2 •oncerten te houden. nJ. het eerste bi) Pepping begin Juli en het tweede bij G. Llgthart, •°«eveer half Augustus. Dinsdagavond heeft een conferentie plaats gehad tusschen de nieuwe directie van de N.V. Autöbusondernemlng Mooy en het personeel. Naar wij vernemen, hebben de besprekingen tot een zeer bevredigend resultaat geleld. In de flnancieele positie van het personeel komen geen verslechteringen. Alle chauffeurs worden door de nieuwe directie overgenomen, terwijl de heer J. Mooy als bedrijfschef is aangesteld. Een en ander zal worden vastgesteld in een collectieve arbeidsovereenkomst, welke een Jaar zal gelden. Ongewenscht. Reeds een paar maanden had het de aandacht van de omwonenden van de Roskambrug getroffen, dat zich op de lan derijen van den heer B., wonende t: Broek op Langendijk. die in de gemeente Hugowaard land bezit, het cadaver van een schaap bevond. Hoewel hun dit een aanstoot was, werd tot nu toe geen aangifte gedaan. Een paar dagen geleden evenwel trok dit geval de aandacht van den RUksveldwachter Rood, gestatlonneerd te Oudkarspel. Deze stelde onmlddellijk de po litie te Hugowaard met het geval in kennis, waarna een onderzoek volgde en deze zich in verbinding stelde met den eigenaar van het land. Door B. is daarna, op last der politie, het cadaver begraven, zulks met toestemming van den keurings-veearts, den heer Buren, te Alk maar. Tegen B. is proces-yerbaal opgemaakt we gens overtreding der vleeschkeuringsverorde- ning dezer gemeente terzake het niet doen der verplichte aangifte. dienst met pensioen gaat verlaten, heeft zich een huldlglngscomité gevormd, waarvan de loco-burgemeester, de heer Wijnker voorzitter Is. terwijl medeleden zijn de zeereerwaarde heer pastoor de Meulder, dr. Spierings, plaatse- Ifk geneesheer en verder nog de heer H. v. d. Meer, directeur der Coöp. Fabriek Excelsior en de heer Hartog, hoofd der school op de Buurt. Onder •de burgerij vindt de ojiroep van dit co mité levendige belangstelling, aangezien de heer de Vries de laatste postambtenaar in dienst in onze gemeente is, dien Hugowaard nog als één poetdistrict gekend heeft en hij daardoor door de ganache gemeente heeft ge- loopen. voor hij zijn aanstelling als kantoor houder kreeg. - Thans, dus na ruim 35-Jarigen dienst gaat de heer de Vries heen. De velen, die hem altijd tot hulp bereid von den, ook als zij kwamen, als het kantoor eigen lijk gesloten was, zullen zeker niet nalaten thans de receptie te bezoeken, die Zaterdag namiddag in lokaal Rus gegeven wordt. Het destructordistrict Purmerend omvatte 57 gemeenten t.w. de reeds aangesloten ge meenten Beets. Bee ms ter. Schermerhorn. Graft De Rijp, Jlsp, Wormer. Uitgeest. Heemskerk Wijk a. Zee. Beverwijk. Velsen. Assendeft Krommenie. Wormerveer, Westzaan. Koog a. d Zaaa. Zaandijk. Oostaaan. Zaandam. Lands- me». Broek in Waterland. Monnikendam Kaflroude. Ilpendam, Edam. Middelie. Warder Kwadijk, Oosthuizen. Purmerend en WUdewor- mer en voorts de gemeenten Aalsmeer Anke- veen, Bennebroek, Blaricum. Bloemendaal. Bus- sum. Diemen, 's Graveland. Haarlem. Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmer meer, Heemstede. Hilversum. Hulzen. Korten boef, Laren. Muiden. Naarden Nederhorst den Berg, Nieuwer Amstel. Ouder Amstel. Uithoorn. Weesp. Weesperkarspel en Zandvoort. Op deze wijze kunnen de genoemde gemeen ten de beschikking verkrijgen over een over- heidsdestructor, welke de zekerheid biedt, dat de wettelijke voorschriften Inzake de destruc tie van afgekeurd vleesch op doeltreffende en economische wijze zullen worden uitgevoerd. Voorts neeft de commissie nagegaan, dat het voor de bestaansmogelijkheid van particuliere destructoren waarop de gemeenten in andere provinciën xjjn aangewezen, niet noodzakelijk is. dat deze destructoren hun werklngsfeer over Noord-Holland uitbreiden. Gemeend wordt, dat het voordeelen met zich medebrengt dat deze aangelegenheid voor zoover de pro vincie Noord-Holland betreft, geheel provln- Op 15 Januari werd Enkhuizen in den meest ongunstigen zin des woords „bezocht” ‘door den 34-jarigen reizenden „opticien” Gerard B uit Rotterdam, welke alles behalve welvoeglljko mijnheer, toen hij zich vervoegde bij, een wedu- duwe mej. T. K. en In goed vertrouwen op zijn fatsoenlijk ulterlijk was binnengelaten, zich op zeer onbetamelijke niet nader te quahflceeren wijze tegenover deae reeds bejaarde dame had gedragen en bovendien zich nog twee brillen wederrechtelijk had toegeëigend. In deze zaak waren een 8-tal getuigen, als mede een psychiater, dr. Barnhorn, gedag vaard. terwijl voort de zaak, in verband met het zedekwetser.de. bulten tegenwoordigheid van publiek werd behandeld. Mr. Smal opponeerde als toegevoegd raads man en verdediger. Gerequireerd werd tegen den brillenman, die zich reeds eenlgen tijd in voorarrest bevond, 6 maanden gevangenisstraf. In verschillende zaken Donderdag 10 uur v.m. uitspraak. A.s. week geen politie- noch meerv. straf- kamerzlttlng. Burgemeester en Wethoqders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis van belangheb benden. dat zij,’die na afloop van de aa. zo- mervacantie hunne kinderen één der openbare scholen voor gewoon lager onderwijs wenschen te doen bezoeken, daarvan aangifte kunnen doen ter gemeente-secretarie, af<f. Onderwijs, onder overlegging van het geboortebewijs van het kind (of het trouwboekje der ouders), en, voorzoover het kftid de koepokinenting heeft ondergaan, van het vaccinebewijs. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de Tesselschadeschool (v.m. Gemeenteschool no. 1 aan de Laat) en de Bosboom Toussaintschool (vjn. Gemeenteschool no. 8 aan de Brillesteeg) in het bijzonder bestemd zijn voor opleiding van leerlingen, die na het afloopen der school waarschijnlijk gymnasiaal-, middelbaar-, han dels- of uitgebreid lager onderwijs zullen ge nieten. De kinderen moeten voor toelating on de ge noemde scholen op 1 Augustus aa. den leeftijd van zes Jaar hebben bereikt (derhalve geboren zijn vóór of op 1 Augustus 1928). De gelegenheid tot het doen van aangifte is opengesteld voor hen. wier geslachtsnamen aan vangen met de letters: Aanwezig aan het Bureau van Politie. Lange- straat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwer pen als gevonden gedeponeerd op 1 tot en met 9 April 1934: damestaschje. kindermutsje, sleutel van melkbus, alpinomutsjé, kinderwantje, lee- ren riem, sigarenaansteker, gewicht, 1 rij wiel- plaatje. 1 kosteloos rijwielplaatje. autoslinger. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven: H. J. Hazes. Geestersingel 21, rozenkrans; F. Jansen, Westerweg 330, ringetje; H van Dijk. Schoutenstraat 9, kerk boekje; wed. Buitendijk. Laat 34. schort met muts; N. Bijwaard. Baanped 19, jubileum me daille; J. Kersen, hoek Heilooërdijk, auto-berm- lamp; A. Boot. Heerenstraat, ring; S. Peet, Hof plein. achterbord van auto; L. Slinkert, Vrou wenstraat 4. 1 paar handschoenen; M. v. Daal- hof, Laat 227. damesring; G. Dekker, Konings weg 80, belastingplaatje in etui; J. Schoor!, Nleuwlanderslngel 49. idem; K. Smith, Boom- kampstraat 46a. 1 paar grijze kousen. 1 witte camisole; J. Roos. Ie Tuindwarsstraat 15. ro zenkrans; H Homborg, Ged. Baansloot 15, da mes glacé handschoen; G. de Rijk. Klnheim- straat 7, zakmesje; P. Korver, Verdronkenoord 46. herinneringsmedallle; M. de Gier, Heem raad straat 12. bont van zilvervos; mej. Woud- stra. Groot Nleuwland 36. boodschappentasch en wollen handschoentje; A. Ras, Laat 226. por- temonnaltje m*t inhoud; A. Janson, Vrouwen straat 13, glacé handschoen; B. Verhoeven, Rit— sevoort 11, blauwe ceintuur; A. Brasser, Oude- gracht 180. horloge In beursje; A. Jason, Vrou wenstraat 13. padvlndersmesje; R. Klooster, K. v. t Veerstraat 50, dameshorloge; P. Groen land, Nlc. Beetsweg 51. Heiloo, starter van mo torrijwiel; A. C. van Besooijen, le Tuindwars straat 19, zwart-bruin hondje; F. Kejjsper. Wll- helmlnalaan 9. rozenkr., armbandje en knoop; A. Jongsma, Visscherslaan 7. hondenpenning; P. J. Zonneveld, Achterom 18, hondenpenning; Chef Posterijen. Postkantoor, huissleutel; J. Ver- hoeve. Rltsevoort 11, belastingplaatje. BIJ den heer H. Gozevoort. Woonwagenpark, alhier, is een zwart-bont smoushondje terug te bekomen, hetwelk met hem is medegeloopen. Wanneer men weer in het bezit is van het verlor envoorwerp. wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie. toegestaan, f 9388 50. Door verlaging van de norm konden in 1933 meer personen worden gesteund dan 'n het daaraan voorafgaande jaar. Uit den Haag werd ontvangen t 4960.— en een gelijk bedrag uit de gemeentekas, te zamen f 9920.—. Voor de nlet-gesteunden werd door een da mescomité f 1810.uitgekeerd aan bons, be halve een groot bedrag aan goederen, kleeren. schoeisel en beddegoed, dat uit Den Haag werd ontvangen. Er werden 65 giften verstrekt tot een bedrag van f 3635.<45 rentelooee voor schotten tot een bedrag van f 5000.en 19 we- kelijkschen steun voor een bedrag van f 1199. in totaal dus f 9884. Helaas zijn de kasmiddelen bijna uitgeput, zoodat binnen afzlenbaren tijd de werkzaam heden moeten worden stop gezet. Van de firma Verkade werd een gift van f 1000.ontvangen en een- gelijk bedrag van de fa. Albert Heijn en f 300.van de Hema. Op de inteekenblljetten werd f 2519.96 ont vangen, terwijl de bloempjesdag f 981 57 op bracht. Aan vrijwillige bijdragen Is f 1706.19 Deze bijdragen loopen echter zeer de visscherij groote moeilijkheden oplaveren. Mr. Schenkeveld trachtte voornamelijk naar voren te schuiven de onbillijkheid om aan de verbodsbepalingen terugwerkende kracht te ver- leenen. Ook werd er op gewezen, dat een in beslag genomen net een waarde van 300 kon vertegenwoordigen. De officier wenschte een garantie, dat de overtreding niet meer zou geschieden, indien het net werd teruggegeven, wat niet meer dan billijk was. Door den voorzitter kon die garantie worden gegeven door het aangenomen' artikel in het reglement der vereeniglng, waarin strafbepalin gen zjjn opgenomen indien aonder de wette lijke vergunning wordt gevlscht. Bedoelde net ten kunnen ook gebruikt worden bulten het IJselmeer, b.v. In de Noordzee. Bovendien hébben alle 8 appèllanten perti nent de belofte afgelegd, niet meer In over treding te zullen komen. Door den heer M. v. d. Groot, belast met het rijkspolitltoezicht op het IJselmeer, werd er kend, dat de visschers niet vooraf met de te- rugwerkende kracht van dit verbodsartikel in kennis waren gesteld. De Officier, overtuigd van het groote belang van het behoud der netten voor de visschers en lettend op de verbeterde verhouding, toende ztch bereid tot meerdere soepelheid en toena dering. reden waarom het O. M. wel bevestiging vroeg van de diverse vonnissen, doch terug gave der tn beslag genomen netten, de „points” van het hdoger beroep. v Mr. Schenkeveld sloot zich aan bfl dit requi sitoir. lepenziekte. Wegens het voorkomen van de iepenziekte «ijn reeds heel wat boomen op last van de overheid gerooid. Hiertegen is geen enkel bezwaar, doch het >s alleen jammer, dat de overheid niet kan voorschrij ven. tfat voor eiken boom, die gerooid wordt, "n andere moet geplant worden. Door het verwij deren van de boomen wordt menig mooi weg gedeelte, boerderij of wat ook, van den luister, dien het houtgewas biedt, beroofd, menig stukje natuurschoon bedorven. *t Zou zeer aanbeve ling verdienen, dat voor eiken verwijderden boom minstens één jonge boom in de plaats kwam, hetgeen zonder buitengewoon veel moeite of kosten mogelijk is. Laat ieder naar vermogen daartoe medewerken l

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 3