vogelvlucht Paardensport in ONWRIKBAAR BESLUIT RADIOPROGRAMMA GOEDE VOORUITZICHTEN IN DUITSCHLAND ra Door trein gegrepen Donderdag 19 April 1934 Ware helden Zijn overwegingen SNELLER TREINVERKEER Reisplan onveranderd Toch iemand naar Indië! HANDELAREN WEER VRIJ Verdachte meldt zich aan MINDER WERKLOOZEN Seizoenopleving TYPHUS AAN BOORD Maatschappij en gezin ONBETROUWBAAR R RIET NAAR DUITSCHLAND Crisis-Rundveecentrale MGR. M. BRANS Extra vluchten naar Antwerpen NIEUWE MOERDIJK-BRUG INDIË—AUSTRALIË TULPEN NAAR AMERIKA Ernstige diefstal Benoemingen by de Capucynen DE KWESTIE-ZWERTBROEK Stella Walsh in Amerika Geen scheidsgerecht BROODFABRIEK IN BRAND WOENSDAG 18 APRIL 1934 i - Loonconflict bij de „Kwatta”-f abrieken Een belangwekkend ren seizoen De loonsverlaging in de Zaanstreek Met volkomen genezing in uitzicht wenschte minister Verschuur toch geen tydelyke oplossing Ontslagen ambtenaar voor het gerecht Doove vrouw vrywel op slag gedood Arbeiders vragen inzage der boeken SOCIALE STUDIEDAGEN TE BERGEN WAT ER ZONDAG GESPEELD WORDT MAASHAVEN TE ROERMOND GEOPEND DE SCHIETPARTIJ IN DEN HAAG Driehonderd aandeelen van dui zend gulden verdwenen Voorstellen door de katholieke en christelijke bonden aanvaard Tweede slachtoffer van de „Streefkerk” AMSTERDAM—EINDHOVEN Fraude bij de levering van varkens? Verruiming van afzetgebied Met ijzeren hand is ingegrepen om geknoei onmiddellyk den kop in te drukken Nog meer verbeteringen Zware concurrentie voor de K.N.I.L.M. DAVEN’TRY. 1500 M 12.30 Het Vlc- WIJ Zutphen Den dit To dracht voor verdere uitwerking zorg te dragen Dinsdagmiddag werd de nieuwe Maashaven te Roermond officieel geopend. Loco-burgemeester C. H. Evers hield een toe spraak. waarin hij een overzicht gaf van het tot stand komen van deze haven en de ontwik keling van het scheepvaartverkeer te Roermond. De directeur van Publieke Werken, ir. Kuü- laar, verrichtte daarna de opening. Kampioenschap van Nederland Ajax—KJC.; Willem n—Velodtas. Afdeeling I Promotie-com petitie: VeloxX Gooi. AfdeeUng V SneekVeendam. Na onze berichten van eenige dagen geleden over de diensten, die de K LM van 1 Mei ss. Door de Crisis-Rundveecentrale zal gelegen heid worden geboden aan haar te leveren: run deren, welke voor de eerste maal drachtig zijn en klamtrekken, en versch afgekalfde vaarzen en koelen met normale melkglft, te: Amster dam Maandag 30 April 1011; Breda Maandag 30 April 011; Rijssen Maandag 30 April; Doe- tlnchem Dinsdag 1 Mei; Purmerend Dinsdag 1 Mei; Rotterdam Dinsdag 1 Mei; 's-Hertogen- bosch Woensdag 3 Mei; Gouda Donderdag 3 Mei; Behagen Donderdag 3 Mei; Zutphen Don- Dlnsdagavond brak brand uit In de Broed en Beschuitfabriek van de firma Wannlnkhof. welke gelegen is In de Voorstraat te Noordwük- Binnen De fabriek, die twee verdiepingen boog is stond spoedig in lichter laaie. De brandweer kon weinig tegen de vuurzee uitrichten. De be landende perceelen liepen gevaar, doch men hoopte deze te behouden. AfdeeUng IV NOAD—Middelburg; N.A.C.—BleUerheid*. door ikoor o.l.v. De reederü van het sa. „Streefkerk”, aan boord waarvan zich, zooals men weet, een aan tal ernstige gevallen van typhus heeft voor gedaan, ontving uit Port Bald telegraphlscb bericht, dat de stuurmansleerling Doeksen uit Vlieland is overleden. Dit is het tweede sterfgeval onder de Euro- peesche bemanning van de „Streefkerk", die thans op weg Is naar Nederland. Aan boord Ir de toestand thans niet ongunstig. De Minister van Economische Zaken heeft een regeling van den uitvoer van onbewerkt riet „naar Dultschland va^gesteld. De uitvoer van dit riet zal slechts zijn toe gestaan. wanneer de zendingen voorzien zijn van een certificaat, af te geven door den beer O. van Oord te Werkendam. Deze regeling treedt in werking 18 April. Met betrekking tot de loonsverlaging van 13 der grootste fabrieken in de Zaanstreek, o.m. aan de Rijstpellerijen. de oUe- en cacao-fabrie- ken, kan worden medegedeeld, dat deze loon- korting aan de verf fabriek van de firma P. Schoen 1% pCt., aan de essence-fabriek van Polak 5 pCt. en aan de overige fabrieken 10 pCt. zou bedragen. De medici hebben Mr Verschuur volledig herstel in uitzicht gesteld, mits hij eenige maanden een rustkuur onderging. Het spreekt vanzelf, dat de heer Verschuur hier gehoor aan geeft. Hij is echter van meening, dat dit niet te vereenigen is met een con sciëntieuze opvatting van zijn taak als Mi nister. Deze arbeid eischt toch in dezen tijd zeker iemand, die zich geheel geven kan en zichzelf niet behoeft te ontzien. Ook met de oplossing van een Interimair ministerschap meende de heer Verschuur zich niet te kunnen vereenigen. Het zou ge- rulmen tijd duren, alvorens zijn plaatsver vanger zich in de zaken van zijn departe ment had ingewerkt en het zou, naar de opvatting van Mr. Verschuur, niet in het belang zijn van het algemeen beleid, wan neer hij dan later het beheer van bet de partement weer op zich sou nemen. Uitsluitend op grond van deze overwegin gen heeft de heer Verschuur zijn ontslag als Minister verzocht. Tot Gardiaan van het Studiehuis der Paters CapucUnen te Njjmegen-Hees is benoemd de zeereerw. Pater Benvenutus en tot Vlcarius d» zeereerw. Pater Damasus. De vermoedelijke dader van de schietpartij in een café in de Raamstraat, te Den Haag, JX Vrijdagmiddag gepleegd, wiens opsporing door de politie was verzocht, heeft zich Dinsdag uit eigen beweging aan het hoofdbureau van politie aangemeld. Woensdagmorgen te half 11 heeft te Haag een bespreking plaats tusschen betrokken partijen onder leiding van den Rjjksbemidde- laar mr. 8. de Vries, die zelf oud-Zaankanter is. Hier zullen de voorstellen worden besproken teneinde een bevredigende oplossing te verkrij gen. Maandag heeft een insluiper kans gezien om Uit een kantoorpand aan de gedempte Veer haven te Rotterdam een blikken trommel, be vattend driehonderd aandeelen van duizend gulden, kantoorboeken, acten en vier testamen ten, uit een kluis weg te nemen, zonder dat dit door het personeel werd bemerkt. De politie stelt een onderzoek In. WEEN EN, 507 M. 11 30 Het omroeporkest o.l.v. Joaef Holzer. 3.30 Gramofoonmuzlek. 16.35 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Jozef Holzer. 9 35 Orgelconcert door Karl Walter. 10.00 Gramofoonmuzlek. WARSCHAU, 1415 M. 4 15 Concert 7 25 Poolsch concert door het omroeporkest o.l.v. J. Ozlmnlskl. 9.35 Dansmuziek. Door den Rijkswaterstaat is Dinsdag aanbe steed het maken van den onderbouw voor de brug over het Hollandsch Diep bij Moerdijk met bijkomende werken. De raming was 1.260.000. Laagste inschrijf- ster volgens het bestek was: De N.V. Amster- damsche Ballast Mij. te Amsterdam voor 953.500, terwijl laagste inschrijf ster met e*n eigen (Ritwerp was: De N.V. Bate te ’s Graven- hage voor 950.000. Z. H. Exc. Mgr. Matthias Brans, apostolisch vicaris van Padang, is voornemens 19 Juli naar Zjjn Vicariaat terug te keeren. Mgr. maakt de reis per trein tot Marseille, waar hij aan boord gaat van de „Sibajak” van de Rotterdamsche Lloyd. Dinsdag is voor het Ambtenarengerecht te Amsterdam behandeld het beroep van den heer O. J. H. P., adjunct-commies der Directe Belas tingen, Invoerrechten en Accijnzen te Zaandam en lid van den Gemeenteraad van Zaandam, wien door den Minister van Financiën tegen 1 Mei as op grond van zijn lidmaatschap van de Onafhankelijk Socialistische Partij eervol ontslag was verleend. De heer P. was vertegenwoordigd door mevr. Mr. Chr. A. de Ruyterde Zeeuw, die b-toogde dat het bewuste artikel 97b van het Rüksamb- tenarenreglement onverbindend is, aangezien het in strijd is met de Grondwet en dat boven dien het ontslag onrechtmatig is omdat het niet gegeven is op grond van het dienstbelang, doch om een bepaalde politieke richting te be strijden. De Minister van Financiën was vertegenwoor digd door Mr. M. Wessellnk, die van oordeel was. dat het Ambtenarengerecht niet bevoegd was artikel 97b van het Rljksambtenarenregle- ment te toetsen aan de Grondwet en dat het bovendien wel degelijk een dienstbelang was, dat de staat betrouwbare ambtenaren had. Nadat mevr. Mr. de Ruyterde Zeeuw nog had gerepliceerd, werd de uitspraak bepaald op 1 Mei u. De moeilijkheden, welke ook den export van bloemen in den weg worden gelegd, heeft de exporteurs In scherpen mate doen zoeken naar de mogelijkheid tot verralming van den ex port. Eertijds werden uit het Westland duizenden dozijnen tulpen verzonden naar Engeland, waar men voor de Westlandsche tulpen grage koopers vond. De exorbitant hoogs invoerrechten hebben een groot deel van dezen export vernietigd, en het zijn nog maar beperkte hoeveelheden, die van uit het Westland den weg naar Engeland vinden. In den laatsten tijd is men nu begonnen den export van tulpen naar Amerika te vergroo- ten. Zoo worden aan de Coöp. Centr. Westl Snij bloemenveiling, gevestigd te Honselersdijk. op Maandagen flinke partijen tulpen voor dezen export gekocht. In de schepen heeft men spe ciale koelruimten voor de bloemen, die blijk hebben gegeven de verzending over zulk een langen afstand wel te kunnen verdragen. Hoewel de export natuurlijk niet zoodanig is, dat daardoor de tulpenteelt weer hersteld la, werkt deze export-verrulmlng toch mede aan verbetering van den toestand in de bloe menteelt. De directie van de chocoladefabriek .jKwatta” i Breda heeft onlangs aan het personeel be- end gemaakt, dat de toestand van het bedrijf „Ware helden wonen nooit bij ons in de straat" schrijft Eduard Veter man, de auteur van het nieuwe na tionale heldendrama „Nova Zembla". „Ware helden worden pas tot hel den gevormd na vele vele jaren. Wanneer gebleken is, dat hun hel dendom stand houdt onder het slij pen van den tijd." Ware helden zijn de geloofshelden, de helden die het offer van zich zelf weten te brengen de heiligen Gods. Maar hun heiligheid hebben zij niet rondgedragen als een vertoonings- apparaat gelijk met den paradeheld het geval is. Hun werkelijke vroom heid was van binnen uit als vanzelf gegroeid. God zag haar en later is zij den menschen geopenbaard door de uitspraak der Kerk, die sommigen de eer der altaren waardig keurt. „Waren helden wonen nooit t>ü ons in de straat." Ware heiligen ook niet in dien zin dat niet degenen die zich er op voor laat staan tot de ware ca tegorie van helden behoort. Maar toch tellen we de helden dicht bij ons zon der dat we het weten, juist omdat de waardige uitverkorenen zich niet la ten voorstaan. Ware helden wonen óók dicht bü ons in de straatdoch wij herkennen ze niet. Naar aanleiding van door den heer Zwert- broek en een aantal partUgenooten kenbaar ge maakte bezwaren tegen de door het partijbe stuur der 8.D.A.P. ingestelde commissie tot on derzoek van de kwestle-Zwertbroek deelt ge noemd partijbestuur thans In „Het Volk" mede, 'geen behoefte te hebben aan het instellen van een scheidsgerecht. Het partijbestuur voelt zich in het engere conflict tusschen Zwertbroek en de V_AJt.A. op geenerlel wijze betrokken. De V.A.R.A.-lnstan- tles zijn volkomen zelfstandig gerechtigd tot het aanstellen en ontslaan van bezoldigde bestuur- ders Waar ondertusschen de V.A.R.A. een dienend orgaan is van de arbeidersbeweging, laat bet partijbestuur, teneinde zich een oordeel te vor men, zich door de Ingestelde commissie voor lichten. af op Eindhoven zal onderhouden, hebben wij goed nieuws gekregen. Doordat de ochtend dienst naar RotterdamAmsterdam 10 minu ten eerder gaat loopen, dus om 750 uur in plaats van om 8 uur is een uitstekende verbinding tot stand gebracht te Rotterdam, waar reizigers tijd zullen hebben, om over te stappen op de KLM.-lün naar het Zuiden. Het staat thans In principe vast, dat het eerste KLM.-vliegtuig, dat op 1 Mei in het ge regelde verkeer op Rotterdam—Amsterdam zal dienst doen, op Maandag 30 April op een na der op te geven uur, op Welschap aankomen zal en aan boord zal hebben een aantal pers vertegenwoordigers uit Rotterdam en Amster dam. De ontvangst der heeren en mede komen de K.L.M.-officials zal met eenige plechtigheid gepaard gaan, terwijl daarna waarschijnlijk eenige eerevluchten boven Eindhoven met gas ten plaats zullen hebben. A. Ben- •x". 3.05 haar noodzaakte een loonsverlaging van pCt. toe te passen (een gulden per week). De betrokken organisaties hebben over voorstel beraadslaagd en In de vergadering, die Zondag J. L gehouden werd, is met algemeene ■temmen door het personeel besloten, deze nieu we loonsverlaging zoo maar niet zonder meer te aanvaarden. Wel hebben de leden van den Ned. R. K. Bond van bakkers en chocoladebe- werkers te kennen gegeven, dat zij zich met het voorstel van de directie zouden kunnen veree nigen, Indien uit een accountantsrapport zou blijken, dat deze nieuwe loonsverlaging noodza kelijk was. Dan sou zelfs het personeel bereid zijn, om xoo noodlg nog grootere offers te brengen. Van werkgeverszijde werd ons nog het volgen de medegedeeld: Maandagmiddag is een conferentie gehouden tusschen de afgevaardigden der arbeidersorga nisaties en de directie met negatief resultaat. Belde partijen zijn nog niet tot elkander geko men. De afgevaardigden der organisaties hebben gevraagd, om de zaak nader te overwegen en In den loop der week hieromtrent nader te be richten. Dat Is de stand van zaken op het oogenbllk. Wat de kweste van het ter Inzage geven van de boeken betreft, kan de directie zulks zonder meer niet toestaan, daar dit een principieeie kwestie is, waarover de werkgeversvereenlglng haar standpunt nog moet bepalen. kerij op hooger niveau te brengen. Zoo zullen van rijkswege dra ver hengsten worden aange kocht en zal van rijkswege worden gefokt en met de fokproducten op de banen worden uit gekomen, zooals dat met de galoprennen ook reeds het geval Is. Verder Is een primeerings- stelsel uitgedacht. Met ijzeren hand is Ingegrepen in het course- wezen zelf om geknoei onmlddellük den kop in te drukken. Er moet eerlijke zuivere sport zijn, Is het parool en dat het ernst is blijkt wel uit het feit, dat onze landgenoot Kruithof, die schijnbaar niet steeds even kalm rijdt, bestraft is voor het slaan met de karwats. De straf ging onmlddellijk In en er werd niet volstaan met een .standje”. De Dultsche regeerlng we wezen er reeds op bergt vele paardenliefhebbers in haar rijen. Zoo Is onlangs vlce-kanseller von Pa pen benoemd tot president van de Union Klub, een der voornaamste ren-vereeniglngen van Dultschland, terwijl minister Göring president Is geworden van het Olympisch Comité voor de rijsport. De Dultsche équipe, die aan de internationale wedstrijden te Nice en Rome zal deelnemen, Is vertrokken met een aantal uitstekende paar den. De ontvangst te Parijs was zeer hartelijk. De Fransche militaire autoriteiten hebben hun uiterste best gedaan den Dultachen officieren te toonen, dat zij de gastvrije ontvangst te Berlijn ten zeerste op prijs hadden gesteld. Merkwaardig anders wel deze eerste ontmoe ting na den oorlog van Dultsche en Fransche ruiters op Fransch terrein. Parijs zal dit jaar het honderd-jarig bestaan van de renbaan te Longchamps herdenken Na tuurlijk is het programma in verband daar mede opgesteld en zal o. a. een handicap-ren worden uitgeschreven, waarvoor 300.000 francs aan geld is uitgeloofd. Zoowel uit Londen als ook uit Italië zijn reeds paarden Ingeschreven hiervoor. Trouwens het geheele renseizoen belooft wel Interessant te worden. In Engeland kan men rennen met ditmaal echte klasse-paarden ver wachten, zooals Colombo, die als zekere win naar voor de Derfcjy te boek staat. In Frankrijk is echter Jocrlsse geslagen. Hij was natuurlijk eerste favoriet. We schreven vorlgen winter over dit wonderdier, dat echter zijn bewonde raars ook kan teleurstellen, zooals men ziet. En nu ten slotte ons land. Tal van wedstrij den zijn In verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder afgelast, zoodat zelfs heele concoursen-hipplque zijn uitgesteld om dat de officieren niet konden uitkomen. Het landelijke wedstrijdselzoen begint 1 Mei weer en ook dat seizoen belooft opnieuw hoogte punten te zullen geven. ROME. 421 M 4.30 Vocaal en Instrumen taal concert. 5.15 Oramofoonmuzlek. 8 05 concert. Bij gelegenheid van den voetbalwedstrijd België-Nederland. welke Zondag 29 April - te Antwerpen gehouden zal worden, heeft de K L. M. besloten van Amsterdam zoowel als van Rotterdam extra vliegtuigen naar Antwerpen in te zetten. Het reisplan van den heer Hardeman, tewerk gesteld hoofd van de tweede afdeellng van het departement van Koloniën, die den minister president op zijn vliegtocht naar Indië zou heb ben vergezeld, blijft onveranderd. De Australische minister van defensie. Sir George Pearce, weigerde desgevraagd mededee- llngen te doen over het aangekondigde voorne men van de Koninklijke Nederlandsch-Indische Luchtvaart Maatschappij om een dienst op Port Darwin te openen. Wel werd er op gewezen, dat de K.N.IL.M. zou hebben te concurreeren tegen een zwaar gesubsidieerden dienst, die tal van voorrechten en faciliteiten zou genieten en aansluiting heeft op de Mnnenlandsche Austra lische diensten. Zooals reeds gemeld, is Minister Verschuur Maandagavond in zijn woning in Den Haag teruggekeerd. Tengevolge van de langdurige behandeling en van de niersteenkolieken, welke hij in het Amsterdamsche ziekenhuis heeft on dergaan, is hij verzwakt. Eerst Maandagavond tegen zeven uur is het laatste gedeelte van den niersteen verwijderd. Minister Verschuur heeft toen nog eenige uren rust genomen en is omstreeks negen uur per auto, vergezeld van zijn dokter en zijn echt- genoote, naar den Haag teruggekeerd. Hij voelt zich thans zeer afgemat en het zal noodlg zijn, dat hij nog eenige Magen'het bed houdt. Over zijn verdere plannen staat nog niets vast. De doctoren hebben den Minister wel verschillende plaatsen aanbevolen, waar hij herstel voor zjjn geschokte gezondheid zou kunnen vinden, doch een beslissing is dien aangaande nog niet genomen. In elk geval zal het nog eenlgen tijd duren, alvorens de heer Verschuur een eenigszins lang durige reis zal kunnen ondernemen. Wat voorts zijn ontslag-aanvrage als Minister van Economische Zaken betreft zijn wij in staat, uit de onmiddellijke omgeving van den heer Verschuur het volgende mede te deelen: LANGENBERG. 456 M. 12.20 Het kleine orkest o.l.v. Leo Evsoldt. 3 30 Militair con cert. 9.40 Oramofoonmuzlek. 10.30 Het groote omroeporkest o.l.v. Dr. Wilhelm Buschkötter. LUXEMBURG, 1304 M. 7 uur Dultsche avond Gevarieerd concert door het om roeporkest ol.v. Henrl Penale 7.40 Vervolg gevarieerd concert 8 36 vervolg gevarieerd concert 8.55 Zangrecltal door Elisabeth Corty. 9.35 Moderne Dultsche muziek o. 1. van Henrl Penale. 9 50 Vervolg Dultsche muziek. 10.10 dansmuziek en gevarieerd gramofoonplatenprogramma. BRUSSEL. 484 M. 12 30 Gramof.muziek. 4.30 Het omroeporkest 5 35 Omroeporkest o.l.v. Karei Waloot. 8.35 Het omroeporkest o.l.v Franz André. 9.30 Accordeon- en jazz muziek. BRUSSEL 322 M. 12 30 Orkeet oJ.V. Karei Walpot. 6 05 Oramofoonmuzlek. 7.30 Het omroeporkest o.l.v. Franz André. 9.30 Ora mofoonmuzlek. KALUNDBORG. 1261 M. 11.30 A. Ben- dlx's ensemble uit restaurant „Wlvex”. 3.05 Carl. Rydahl’s Instrumentaal ensemble. 7.30 Het symphonleorkest en het omroepkoor, m.m.v solisten, o.l.v. Eglste Tango. BERLIJN', 357 M. 6.30 Pianorecital Heinrich Steiner. 6 35 Het Omroepl Prof. Dr. Fritz Stein. 9.50 Concert. HAMBURG, 332 M. 13.20 Oramofoonmu zlek. 3.30 Concert. 10.30 De omroepdanska- pel 11.35 Eva Schelee. sopraan en Karl heinz Schulz, tenor, het mannen- en vrou wenkoor o.l.v. Oerhard Oregor zingen lie deren van Schubert en Brahms. De directeur van den rljksdlenst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 593000 leden van ingevolge het werkloosheids besluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen in de week van 26 tot en met 31 Maart 1934 heeft bedragen: 24.8 pet. In de vorige verslagperiode <5 tot en met 10 Maart) bedroeg het percen tage 25.4. De werkloosheid is dus in den loop van drie weken gedaald met 0.6 pet. In de overeenkomstige week van het jaar 1933 be droeg de werkloosheid 29.4 pet. Het aantal in geschreven werkzoekenden is sedert 10 Maart 1934 gedaald met 15.325. Het aantal werkloosen met 14.637. gulden voor te krijgen, maar van den staat verwacht men dat niet. Nu is men in Engeland met rustoorden e. d. voor oude paarden verder dan bü ons. Fox, de bekende Engelsche jockey, is een echte paar denvriend en heeft van zich doen spreken kort geleden door zijn initiatief om te trachten een wettelijke bepaling in het leven te doen roepen, waarbU het- verboden zou worden oude ren paarden, oude hunters en oude dienstpaarden uit te voeren naar het buitenland. Wat was n.l. het geval? Het bleek dat oude paarden naar het continent werden verkocht en als de paardenslager ze daar dan niet wilde hebben, dat ze dan terecht kwamen in Spanje, om dienst te doen bü de stierengevechten. Zeer terecht heeft Fox daartegen geprotesteerd. Fox merkte zeer terecht op: als dat vleesch ge ëxporteerd moet worden om de menschen aan de overzüde te voeden, laten ze dan eerst het paard hier dooden en het vleesch vervoeren. In ieder geval wordt dan voorkomen, dat de stieren hun woede op deze weerlooze dieren kunnen koelen. Sympathiek doet het steeds aan, wanneer men ergens een paard ontmoet, dat .genade brood" eet. Het pleit voor den eigenaar, die met dankbare waardeering zün paard niet meer lastig valt. Zoo sagen we indertüd te Tilburg nog staan Black Paddy, eens v<x)r den oorlog misschien wel bet beroemste spring paard van Nederland. Dultschland heeft de laatste weken op hip pisch gebied weer onze volle aandacht ge vraagd. De nieuwe regeerlng en de nieuwe lei ders laten er geen gras over groeien en pak ken de zaken stevig aan, dat moet men zeg gen. De paardenvrienden kunnen niet onte vreden zün. De paardensport en paardenfok kerij wordt er schitterend gesteund, wél een heel verschil met den toestand onder het vo rige régime! Enkele weken geleden deden er in de pers geruchten de ronde, dat net hou den van draverüen-onderi-den-zadel moest wor den Ingevoerd in verband met het nut, dat daardoor zou kunnen worden verkregen voor het leger. Men wilde van den draver nl meer rüpaard maken. Onmlddellük heeft .ie regee- rlng daar een stokje voor gestoken en gezegd, dat zü niet zou toestaan en dit ook niet in het belang der landspaardenfokkerü achtte, om draverüen-onder-den-man - te houden. Hlerbü liet de regeerlng het echter niet, want zü kwam I vrüwel direct met plannen om de draveriok- 1 ..HUIZEN’, 1875 M. KRO 8 00 Morgen- concert. 10.00 NCRV Gramofoonmuzlek. 10.15 Morgendienst door Ds. Joh. J van Petegem. 10.45 Leger des Hells-kwartiertje. Gramofoonmuzlek. 11.00 KRO Gramofoon- muzlek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L H Perquln. 12.15 Het KRO-or- ►est o.l.v. Marinus van 't Woud. 3.00 NCRV Cursus fraaie handwerken door mej. G. Ablü. 3 00 Vrouwen-halfuurtje. 330 Gra mofoonmuzlek. 3 45 Verzorging zender 4 00 Bübellezlag door De. A. J. Wormgoor 5.00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd door s H J. Stelnvoort 5.30 Septet ol.v. Plet v d. Hurk. Orgel: Perd. Kloek. 6.30 Attentie voor de Chr Sportorganisaties In Nederland. 6 45 C.N.V. Kwartiertje. 7.00 Politieberichten, ge volgd door Ned. Chr. Persbureau, pl.m. 7 15 Gramofoonmuzlek. 7.30 Weekoverzicht: „Wat er op de wereld gebeurt”, door Corn. A. Caryé 8.00 H. Moll Messe van Joh Seb. Bach. Uitzending uit de Gemeentelijke Con certzaal, te Haarlem. MedewerkendenJo Vincent, sopraan. Annie Woud, alt, Louis van TUlder. tenor. Max Kloos, bas. Louis Smltshuyzen. bas. Cor Kwant, fluit. Joh. VAnk en F Beis obol d'amore. Jean Oellers. vlooi en, Marie Landré. claveclmbel. George Robert, orgel, het koor der Ned Bachver- eenlglng. Het Utrechtsch Stedelijk orkest. Dirigent: Anton van der Hoest. 10 00 Vaz Dl as. 10.30 Gramofoonmuzlek 12.00 Slui ting. Rutland Square en New Victoria Orkeat o.l.v. Syd ney Phaaey. 3 30 Het Northern Studio Or kest o.l.v. John Bridge. 8.30 Radio Mili tair Orkest o.l.v. E. Walton OBonnel. 11 05 Howard Jacob en zün Band In café Anglais. PARIJS (Eiffel) 1389 M. 7.50 Plano re cital door Marla Antoinette Pradler. PARIJS. (Radio) 1648 M. 11.30 Het Vic tor Pascal-orkest 7.30 Kamermuziek. 9.50 Het Goldy- Jazz-orkest speelt dansmuziek. MTLAANae369 M. 4.50 Dansmuziek. 6 30 Gramofoonmuzlek. 8.06 .La mascotte", ope rette van Audran. De 54-jarige vrouw O. v. V. werd, toen zü Dinsdagmiddag de spoorbaan nabjj Halfweg wilde oversteken, door een juist passeerenden trein uit Haarlem aangereden. De vrouw die doof is, had den trein niet hoo- ren aankomen. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. Per auto van den G. O. en G. D. werd het stoffelük overschot van de vrouw, die te Am sterdam woonachtig was, naar het O. L. Vrouwe-Gasthuls overgebracht. Het treinver keer ondervond een kwartier vertraging. Deze voorstellen zün aanvaard door de Christelüke en R. K. Werknemers-organi- saties. doch afgewezen door de moderne bonden. Eenige dagen geleden is melding gemaakt van een aanhouding, waartoe de Haagsche po litie wu overgegaan in verbsmd met een po ging tot oplichting door middel van steun- lüsten voor de Crisis-Varkens-Centrale. Het Regeeringsbureau voor de Uitvoering der Varkenswet had deze zaak aanhangig gemaakt. De beide aangehoudenen waren H. den H. en A. den H wanende respectievelük te Dordrecht en Rüswük. Beide personen kwamen als rar- kenshandelaren in aanmerking voor steünuit- keering en moesten daartoe lüsten Invullen. Deze opgave schünt niet in alle opzichten juist te zün geweest. Zü werden voor den offi cier van Justitie en den rechter-commissaris geleid, die hun een verhoor afnamen. Het bleek, dat de zaak echter niet van zoodanigen omvan; was, dat beide handelaren in hechtenis moesten worden gehouden. Zü zün dan ook na hun verhoor op vrüe voeten gesteld. van het onderwerp.: Geen ordening van Staat en maatschappü zonder goed geordend ge zinsleven. De indeeling is gedacht als volgt: 1. Wording en ontwikkeling, a. Historisch beeld van het gezin buiten de Kerk; Het christelük huwelük. H. Ontwikkeling, a. De ontgeestelijking van het huwelük; b. Het kwaad der kinderbeper king; c. Miskenning van het gezin door overheid en maatschappü. Ill. Herstel, a. Gezinsloon; b. Onze woning; c. De opvoeding; d Christelüke gezinsgebrui ken; e. Geestelüke liefde in het huwelük. De daarvoor bestaande commissie kreeg op- De bekende Poolsche Olympische kam pioene Stella Walsh heeft in Amerika nieuwe successen geboekt. Bü internationale wedstrijden op overdekte baan te Brooklyn won zü de 50 M. in 7 sec en de 200 M. in 26 sec. en bleef daar mede beneden de Amerikaansche records op deze afstanden. Ook verder werden fraaie resultaten bereikt. Rena Mac Donald won het kogelstooten met 12.47 Meter; Allee Arden het hoogspringen met 1.55 M. en Edna Roxy-Adklns de 50 M. horden in 82 sec. De Canadeeeche estafetteploeg van de Laurel A C. Toronto won de 4 x 100 M. Er is al heel wat te doen geweest over die oude getrouwen, die als dank der ondankbare menschen het einde van hun werkzaam leven in droeve omstandigheden moesten slüten Men kent de tragische verhalen, van tüd tot tüd door super-gevoelige dierenbeschermsters nog ietwat aangedikt, verhalen over „fiere ren paarden". die na tal van overwinningen ten slotte terecht kwamen bü den een of anderen dierenbeul, hieronder dan te verstaan in die verhalen een ieder, die er geen luxe-stal op na kon houden en het dier dan bovendien nog een kar liet trekken. Dergelüke verhalen moet men niet te veel „au serieux” nemen. Er wordt zoo dikwüls gruwelük bü overdreven en t wil ons toeschü- nen, dat het lot van verarmde menschenfaml- lles heel wat erger is. Dit neemt niet weg, dat er toch wel gevallen zün. die noodlg verande ring behoeven. Als we goed zün ingelicht dan worden b.v. nog ieder jaar de z.g. reform- paarden uit het leger publiek verkocht. Dit zün paarden, die jarenlang dienst hebben ge daan en ten slotte „op" zün. Het rijk, dat soms 17 of meer jaren door de dieren is ge diend, laat de zorg voor den „goeden" ouden dag over aan hen, die voor slagersprjjs de dieren in handen krijgen en ze tot ze neer vallen uitbuiten. Als een arme stakker zün hitje niet meer kan gebruiken, welnu, niemand zal hem kwa lijk nemen, dat hü probeert er nog een 25 Een der vele verbindingen om Utrecht, die in den zomerdienst wel het meest verbeterd zal worden, is zeker de verbinding Utrecht Den Bosch en daar alle Diesel-electrische trei nen te Culemborg, Geldermalsen en Zalt-Bom- mel zullen stoppen, behalen deze drie plaatsen de grootste winst. Thans liepen tusschen Utrecht en Oen Bosch in den zomerdienst 1933 17 treinen, waarvan er te Culemborg 11, te Geldermalsen 14 en te Zalt-Bommel 11 stopten, terwül met den as zomerdienst, op het baanvak zullen loopen 26 treinen, waarvan er te Culemborg en Zalt- Bommel (ieder) 20 en te Geldermalsen 23 zul len stoppen. In omgekeerde richting liepen 17 treinen, waarvan er 9 te Culemborg en Zalt-Bommel stopten en 12 te Geldermalsen. Thans zullen 25 treinen loopen, waarvan er 20 te Zalt-Bom mel en Culemborg en 22 te Geldermalsen zul len stoppen. Culemborg en Zalt-Bommel zullen dus leder, In totaal, per werkdag 20 stoppende treinen meer hebben. Ook de lün 's Bosch-Eindhoven behoort tot de bevoorrechte, waar het nieuwe vervoermid del 15 Mei a.s. zün Intreden zal doen. Liepen gedurende den zomerdienst 1933, op dat baanvak 18 treinen in iedere richting, in gaande 15 Mei zullen er in iedere richting 28 loopen of wel een totale toenamen van 20 trei nen per werkdag. De treinen die zullen stoppen te Culemborg. Geldermalsen, Zalt-Bommel, den Bosch en Boxtel, zullen in 1 uur en elf minuten van Utrecht near Eindhoven rijden, over welken afstand thans (met stoppen op dezelfde sta tions) anderhalf uur gereden wordt. Zooals men weet is dit wat de snelheid betreft maar een begin, omdat de Dieseltreinen niet allen klaar zullen zün. doch ongetwüfeld zul len de volgende dienstregelingen heel wat grooter snelheden te zien geven. derdag 3 Mei; Zutphen Donderdag 3 Mei; Zwolle Donderdag 3 Mei; Eindhoven Vrijdag 4 Mei; Hengelo (O.) Vrijdag 4 Mei; Leiden Vrijdag 4 Mei; Utrecht Vrüdag 4 Mei. Waar geen tüd vermeld, is de inleveringstüd 's mor gens van 8 tot 10 uur. De kaarten voor aangifte tot levering moeten uiterlük Maandagmiddag 23 April as. ten kan tore van de Crisis-Rundveecentrale zün ont vangen. De prüzen zün als volgt: in klasse A-plus 32 cent per K.G. levend gewicht; in klasse A 28 cent per K.G. levend gewicht; in klasse B 23 cent per K.G. levend gewicht; in klasse C 18 cent per K.G. levend gewicht. Van dieren in klasse C-mln worden de prij zen per stuk bepaald. De klasse drachtige runderen is dus vervan gen door runderen, welke voor de eerste maal drachtig zün en klamtrekken. Het ligt in de bedoeling van den Ned. R. K. Volksbond in het bisdom Haarlem om op de in October te houden studiedagen te Bergen (N.-H.) aan de orde te stellen de bestudeering HILVERSUM. 301 M. 8 00 AVRO Tijd sein AVRO-Klok. 8.01 Gramofoonmuzlek. 10.01 Morgenwüdlng. 10.15 Gramofoonmu zlek 10.30 Sollstenconcert door Mevr M R. Klatte, plano en Bram. Keereweer. zang, a. d. vleugel: Anton Klumper. 11.00 Knip cursus klnderkleedlng door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 9e Les, 11.30 Voortzetting solistenconcert. 13.00 Tüdseln AVRO-Klok 12.01 Lunchconcert door Kovacs Lajos en zün orkest met Intermezzi van gramofoon muzlek. 3.00 Concert door Jan de Vente. fluit. Egbert Veen Jr„ viool en Egbert Veen Sr plano. 2.30 Gramofoonmuzlek 3 00 Ver volg knipcursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees. 21e les 3.45 verzorging zender. 4 OO Mevr. Antoinette van Dük spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramo foonmuzlek, 5.00 Radlotooneel voor de Jeugd Studlo-opvoerlng van ..Op zoek naar de schatten van Bldoux”. 5.30 Gramofoon muzlek. 6.30 Sportpraatje door H. Hollan der. 7.00 Vloolrecltal door Nicholas Roth. a. d. vleugel Egbert Veen 7.50 Engelsche les voor beginners door Fred Fry. 23e les. 8.00 Tijdsein AVRO-Klok. 8.01 Vaz Dlas. 8 05 Concert door het omroeporkest o.l.v. Nico Treep Solisten: Elly Ney, plano en Marcel Wlttrlsch. tenor. 9 00 Gramofoonmuzlek. 9.30 Concert door het omroeporkest o.l.c. Nico Treep. m.m.v. Marcel Wlttrlsch. tenor. 10.30 Gramofoonmuzlek. 11.00 Vaz Dlas. 11 10 Kovacs Lajos en zün orkest. 12.00 Tijd sein en sluiting. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6