I Velocitas Ajax wint van r Het Holland-athletiek tournooi SCHERPE STRIJD OP DE 800 METER niet te dicht VALT A.S. ZONDAG DE BESLISSING? TWEEMOTORRENNERS GEDOOD MAANDAG 2 JULI 1934 <1 OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP l Hengelo degradeert I.V.C.B. Goede kans voor Caesar Heer met 51 geklopt ZWEMMEN De Maas- en Schelde- beker HENGELO—Z. A. C. 1—6 t DE HOLLAND-WEDSTRIJDEN L V. C B.-iritsIagen Ajax-Velocitas 3-1 Constantius LV.CJL-er D. O. S. met 21 geklopt SCHERMEN Kampioenschappen Degen JL N. V. B.-aitalagen Goede prestaties in de springnummers Een goede prestatie van Mooi Internationale xwemwedsfryden te Schiebroek Te Parijs tweede in de 100 M. vrye slag Een nieuw diocesaan record ge vestigd op de 400-300-200- 100 M. estafette o o P«rt. k. f. a Ajax Willem n Heracles Velocitas Z.A.C. behoedt een groote over winning en is thans bijna eerste Masser <U4 Overwinning van Ley op D.K.W. op een anders achferlichf De Belg Noir en de Zweed Kalen omgekomen by de motorwed- stryden om den Crooten Prys van Duitschland 3 IT DE SPORTWERELD den OP 8—3 De uitslag ia: 8—1 1— s—3 Poussard, Frankrijk, 1. Have in een drie 8—8 k 3 1 3 1 1 1 3 Promotiecompetttie 4e klasse OermanWUh.msch. Apeldoorn—Brink en Orden 3 3 3 1 3 3 3 1 3 1 3 3 3 3 T 7 4 4 3 4 1 1 3 3 4 V MJ 10 8 3 30—3 6—13 4—3 14—4 31—8 >8—15 13— 30 8—33 3 1 1 0 0 o o o o o 1 1 3 4 3 3 0 o 0-3 4-0 Zondagmiddag zijn in het nieuwe zwembassin bij den Wilgenpias te Schiebroek internationale zwemwedstrijden gehouden, georganiseerd door de R.Z.C. Een onderdeel van dezen wedstrijd was de ontmoeting RotterdamAntwerpen om den Maas- en Scbeldebeker. Een groot aantal toeschouwers woonden de wedstrijden bij, die een onderdeel vormden van de V.V.V -feestelijk- beden te Rotterdam. Constantius Santpoort 3 DOS Groote Prijs van Duitschland 436 KJ*. 500 ccm-ktasse: 1 Ley DKW, tijd 3 uur 41 mln. 37.4 sec. Gem. uursnelheld 118.3 KM. 3. Bundqvist (Husqvarna), tyd 3 uur 48 min. 45.1 sec. Gem. uursnelheld van 1133 KM. X Heinrich (Jap) 4 uur 4 min. 584 sec. 8 4 3 E. A. C. Hengelo H. K C. 1 3 op het spel onverwachte Joh. Mathot van ACE. in het nummer verspringen tijdens de athletiekwedstrtfden van RJtJi.V. Holland in het R.K. Sportpark te Heemstede peil niet Zondag werden op het terras van het Kurhaus te Schevenlngen de nationale kampioenschappen verschermd degen voor den K.N.A.8.B. Kam pioen werd F. van Wielingen, THOR, Rotter dam met 14 ontvangen treffers. 3. H. Luchetti schermzaal Paoli 16 ontvangen treffers; 3. C. Weber Giandomenicl 18 ontvangen treffers; 4. L. Barrau, Utrecht, 18 treffers; 5. Jhr. van Veen KOS Helder, 30 ontvangen treffers. Kampioenschap van Nederland Ajtet—Velocitas 3—1 5—1 HET ZUIDEN I Promotie- en degradatle-oompetitie Meyel—Bleyerheide CaesarHeer AFDEELING 3 Fromotiecompetltie 3 klasse Tlmgiin ZAC Cracks Verspringen kis see Ad 1. Joh. Mathot, ACE. 650 M. 3. H. de Lange, Jong Leven, 6,39 M. 3. B. GoddUn, Bataven. 5,85 M. Kogelstooten klasse A: 1. Chr. Duin, DEM. 11,15 M. 3. O. Westgeest, Holland, 10,61 M. 3. W Schram, DEM, 8.61 M. 300 Meter: 1. H. de Lange, Jon* Leven, 343/10 8—7 18-8 8—13 De 300 Meter, dte direct In finale geloopen werd, bracht de overwinning voor H. de Lange, Jong Leven. Zijn tijd, 34 3/10 sec. was. gezien i’n Jongste prestatie op de 100 Meter, niet bui tengewoon snel. Wanneer we dezen tijd bulten beschouwing laten, leverde deze race toch een Interessanten strijd. D. Ronde, A.CJE., bleef tot het laatste oogenblik geweldig strijd geven, zoo Sta* Os witate* tot to de fiutah onaeka* bleet. Tweed* ronde FerencvarosKtadno UJpestJuventus Vriendschappelijk ps.T.-aac. gesp. pew. get vert. 4 4 4 Onze landgenoot Moot werd in het nummer 100 Meter vrije slag heeren tijdens Internatio nale zwemwedstrijden te Tourelles tweede in den goeden tijd van 1 mln. 3.8 sec. Eerste werd de Hongaar Cslk in 1 mln. 0,4 sec. Taris werd derde in 1 mln. 3,6 sec. Hei eerste doelpunt van Ajax in den wedstrijd tegen Velocitas, die met 31 door de Amsterdamsche club werd gewonnen Winnaar werd de Duitscher Ley op DJC.W. De Engelschman Rusk had aanvankelijk de leiding gehad, tot in de 4e ronde van het ruim 400 KM. traject. Na een val gaf de Engetech- man op. De Belg de Meuter op F. N. nam toen de leiding over. De winnaar van den Grooten Prijs van Europa reed op zeer regelmatige wijze zijn ronden. Na 15 ronden lag hij nog aan de kop, terwijl 16 van de 30 gestarte renners waren uitgevallen. De hooge verwachtingen, die men koesterde van de atletiekwedstrijden van de R.K.A.V. .Holland”, die gisteren op het R. K. Sportpark te Heemstede werden gehouden, zijn niet In alle opzichten in vervulling gegaan. De presta ties althans vertoonden geen stijging op die van het vorige Jaar. De hoofdoorzaak hiervan is voornamelijk gelegen in het feit, dat het voor seizoen. anders reeds met vele wedstrijden be nut, thans geheel ongebruikt gelaten is. En Juist die eerste wedstrijden dragen veel bij tot het in goeden vorm brengen van de athleten. Ook de weersomstandigheden waren voor ath- letlek niet buitengewoon ideaal. De vrij sterke wind deed vooral zijn invloed gelden by de loopnummerz. In de 30sta ronde kwam echter ook de Meuter ten val en vrij ernstig gewond moest hij naar het ziekenhuis worden overgebracht. Voor zijn leven wordt niet gevreesd. Doordat de Meuter uitgeschakeld was, kwam de Duitscher Ley automatisch aan den kop en won. Volgens de verwachtingen heeft Ajax gisteren In de hoofdstad Velocitas geklopt. De Groning- ■chs club verloor met 31. welke stand reeds bij de rust was bereikt. Ofschoon de gioen- wltten over het algemeen niet slecht partij heb ben gegeven, is hun resultaat In deze competitie toch wel zeer poover. Uit de acht wedstrijden Veroverde Velocitas slechts twee punten. Ajax heeft de competitie beëindigd met 10 punten, hetzelfde aantal dat KFC telt. Maar de Koogscbe heeft nog een wedstrijd tegen Willem n op het programma staan, die thans as. Zondag in bet Amsterdamsche Stadion zal worden gespeeld. In deze ontmoeting valt de beslissing, als de Koogscbe tenminste er voor ■orgt minstens één punt te veroveren. Door een overwinning van Willem n zoudeze dub ge- ÜJk eindigen met Ajax en KFC, waardoor dan nog een halve competitie noodlg zou zijn, om uit te maken, wie den eeretltel krijgt. De strijd cm het landskampioenschap blijft wel tot het einde toe buitengewoon spannend en de wed strijd van a.s. Zondag zal zeker wel. niettegen staande het reeds veel te lang gerekte voetbal seizoen. groote belangstelling trekken. De stand is thans; Door een 31 overwinning op D.OJS. Is hei Amsterdamsche Constantius I.V.CB.-er gewor den, waarmee wjj deae populaire dub van harte geluk wenschen. Om half drie stellen belde elftallen zich vol ledig op onder leiding van scheidsrechter J. Reekers. Het begin is voor Constantius twijfel achtig. Dadelijk na den aanvang schiet de links binnen van DOS op het dod der Amsterdam mers, maar de doelverdedlger weet het harde schot echter te keeren. Er wordt over t algemeen zeouwachtig gespeeld. DOS zoowel als Constan tius laten eenige goede kansen voorbijgaan. Als er een kwartier gespeeld is wordt de eerste hoekschop op het DOB-doel genomen, maar deae levert niets op. De thuisclub is nu in den aan val met 3 man in de voorhoede wordt bet DOB- doel bekogelt» maar doelpunten blijven uit. Er wordt een aantrekkelijke partij voetbal te sten gegeven. Als het Constantius-doel onder schot genomen wordt, weet de keeper der gastheeran op sublieme wijze verschillende schoten weg te werken. Na veertig minuten spelen geeft de rechtsbuiten der Amsterdammers een voorset en stelt hierdoor den middenvoor in de gelegen heid te scoren (10). Even later breekt de rust aan. Na de thee brengt Constantius het eerst een bezoek aan de DOB-veste maar de achterhoede weet het gevaar te keeren. Het spel verplaatst doordaLde verdedigingen het ter- schoten zuiveren. De rechtsbuiten De beide kortste afstanden waren door V.I.C met Schoonhoven en v. d. Berg ook nog „vrij goed” bezet, hetgeen bleek uit den gemaakten tijd. 3 min. 10 4/10 sec., die nog een seconde onder het Dtocesaan-record bleek te rijn. Het zal V.I.C. niet meevallen met haar sterke ploeg” cnder dezen tijd te komen. BIJ de springnummers beantwoordde J. Ma thot, A.C.E., volledig aan de verwachtingen. Bij het verspringen overtrof hij deze zelfs. Zijn 6.50 M. bleef slechts 10 cM. onder het bestaande record, dat wij zeer stevig meenden. Bij hlnk- stap-sprong naderde hij het bestaande record op 1 cM waarvan wjj echter de gedachte koes terden, dat hij het zou overschrijden. Moge hl) er In slagen, dit jaar nog. zijn se rieus pogen op de recordljjst te zien afgedrukt. De Lange, Jong Leven, stelde bij 1 verspringen eenigszlns teleur, door „slechts" 6.39 M te springen. Ook nu eindigde het hoogspringen op de geijkte hoogte van 1.60 M. Geels wist ditmaal Krjjnen onder zich te houden. Een pres tatie op zichzelf. Het kogelstooten en discuswerpen bleef onder de raming, waaraan het tekort aan warmte schuldig geacht kan worden. Van de nleuwellngen-nummers releveeren wy enkel maar de 3000 M. en de 4 x 100 M. esta fette. Op het eerste nummer was het voor den starter een genoegen, zijn In den wind geslagen raadgeving direct bestraft te zien. Zijn alge- rneene opmerking, om niet te snel te beginnen, werd door Knape in den wind geslagen, een aanvankelijk groote voorsprong werd tactisch door het peloton, waarvan de loopers beurte lings van kop wisselden, Ingeloopen. De onver mijdelijke Inzinking bij Knape kwam, waar door hij vroegtijdig den loop moest beëindigen. Ook nu bleef het peleton nog broederlijk bij een en kwam In den eindspurt de beslissing in het voordeel van B. Thomas, V.I.C. De 4 x 100 M. voor nieuwelingen bracht de overwinning aan de Holland-ploeg in de formatie van Btals- Geels-Bakker-Oosterveer. Vooral het loopen van den tweede viel op. Voor de overige nummers verwijzen wjj naar de uitslagen De uitslagen lulden: Rotterdam won den wlsselbeker van Antwerpen met 4633 punten. Deze overwinning hebben de Rotterdammers te danken aan de resultaten, die de Rotterdamsche dames behaalden, want in de heerennummers waren de Antwerpenaren In de meerderheid, doch het groote punlenver- schll tusschen de Rotterdammers en Antwer penaren deed den beker naar Rotterdam over gaan. Aan de 100 M. vrije slag voor dames deed WUly den Ouden wegens een kleine vermoeid heid niet mee. De uitslag van dit nummer was: 1. M. Mastenbroek, ODZ, 1 mln. 10 .sec.; 3. N. Mudde. ODZ, 1 min. 15 4/5 sec.; 3. mevr, de Raedemseker, Antwerpen, 1 mln. 20 3/5 sec. Rotterdam 7 pnt„ Antwerpen 3 pnt 100 M. vrije slag heeren: 1. G. L. Blitz, Ant werpen. 1 min. 6 4/5 sec.; 3. G. Regter, RZC, 1 min. 6 4/5 sec.; 3. W. Delwel, BZC, 1 min. 7 4/5 sec. Rotterdam 3 pnt., Antwerpen 6 pnt. 300 M. schoolslag dames: 1. A Kruis, ODZ, 3 mln. 17 sec.; X C. Eykenbroek, ODZ, 3 mln. 25 2/5 sec.; 3. R. de Graaf, 3 min. 35 3/5 sec. Rotterdam 7 pnt., Antwerpen 3 pnt. De winnaresse in dit nummer, mej. Kruis, een Jonge zwemster van dertien Jaar, neemt pas kort aan wedstrijden deel. Zij is een leerlinge van mevr. Braun. In den toekomst mag van haar nog veel verwacht worden. 200 M schoolslag heeren: 1. L. Korpershoek, VZC, 3 min. 581/5 sec.; 2. P. Kruithof, RZC, 2 mln. ^8 3/5 sec. Rotterdam 7 pnt., Antwerpen 2 pnt. In deze ontmietlng ging de strijd tusschen Korpershoek en Kruithof buitengewoon snel en fel. Eerst in de laatste twee meters wist Kor pershoek iets naar voren te komen en daardoor de overwinning te behalen. 100 M. rugzwemmen dames: 1. M. Oversloot, Tot slot werd een waterpolowedstrijd tusschen Rotterdam en Antwerpen gehouden, waarbij de Antwerpenaren met 31 wonnen, nadat de rust met 10 In het voordeel van de Antwerpenaren was ingegaan. Rotterdam 1 pnt., Antwerpen 8 pot. zoo raakten Bü nu de kluts kwijt. Wel bleef hun spel nog ■nel en vol goede combinatie, maar voor doel laaide het aan afwerking der puntenkansen. Toch bleven zij nog herhaaldelijk opdringen en dwongen zij Diepenbeek en in dlterste in stantie Keizer verscheidene maden tot ingrij pen. Geleidelijk echter neemt Ajax bet spel over en juist Is er een half uur gespeeld of v. Ree nen bezorgt den rood-wtttan een voorsprong 43—1). De Groningers laten echter niet af en onder nemen nog menigen gevaarlijken aanval. BU een van deze lost de spil van VeL een scherp ODZ, 1 mln. 23 1/5 sec.; 3. B. Martin, ODZ, 1 min. 25 sec. Rotterdam 7 pnt., Antwerpen 3 pnt. 100 M. rugzwemmen heeren: 1. O. L. Blitz, Antwerpen, 1 min. 20 3/5 sec.; 2. G. Blitz Ant werpen, 1 mln. 20 3/5 sec. Rotterdam 3 pnt., Antwerpen 7 pnt. In dezen wedstrijd bewezen de Antwerpenaren hun meerderheid, door de Rotterdammers op overtuigende wijze achter zich te laten. Het ver schil tusschen de belde neven Blitz was slechts een handslag. 5 maal 50 M. vrije slag dames, estafette: 1. RDZ, 2 mln. 43 3/5 sec.; 2. ODZ. 3 mln. 4/5 sec. Rotterdam 4 pnt., Antwerpen 0 pnt. De RDZ-ploeg bestond uit de dames A. Hoogeweg, T. Baumeister, A Timmermans. G. Brouwers en Willy den Ouden, dezelfde ploeg dus, die dezer dagen In Oostenrijk en Hongarije zulke mooie overwinningen heeft behaald. 5 maal 50 M. vrije slag estafette voor heeren: 1. ZIAN, den Haag. 3 min. 30 3/5 sec.; 3. Rot terdam, 2 min. 32 1/5 sec.; 3. Antwerpen, 3 mln. 33 2/5 sec. Rotterdam 4 pnt., Antwerpen 0 pnt. 3 maal 50 M. wisselslag dames: 1. ODZ, 1 mln. 53 3/5 sec.; 3. ODZ II. 1 min. 56 4/5 sec.; 3. Antwerpen. Rotterdam 4 pnt., Antwerpen 0 pnt. 3 maal 50 M. wisselslag heeren: 1. ZIAN, 1 .mln. 42 2/5 sec.; 2. Antwerpen, 1 mln. 42 4/5 sec., 3. Rotterdam. Rotterdam 0 pnt., Antwer pen 4 pnt. Junioren 60 Meter: 1. H. Kok. Holland. 8 8/10 see. X P. Bakker, Holland. 80 Meter klasse A: 1. A. Rotnbouta, Holland, 9 9/10 sec. 2. W. Jonkman, Holland. X F. Koe horst, Holland. Hoogspringen Junioren klasse B: 1. F. Bak ker, Holland. IM M. 3. C. Eering, 8t. Martlnus, 1X5 M. 3. H. Kok, Holland. 1X0 M. 4 x 80 M. klasse A: 1. Holland, 40 1/10 aec. 3. St. Martlnus. Verspringen klasse A: 1. A. Rombouts, Hol land. 5A3 M. 2. J. Bakker. Holland. 4,71 M. 3. .Tb. Koehorst, Holland, 4,76 M. schot, dat Keiser nog Juist over de lat kan tippen. VeL krijgt dan een prachtkans om gelijk te maken. Schubert schopt erbannelijk over een bal heen en we zien het leder bij wijze van spreken al achter den AJax-doelman lig gen. Maar de Vel.-achutter schiet boog over, soo- als het meer gaat, pech aan den eenen, geluk aan den anderen kant en kort voor het einde van de eerste helft maakt Volkers er 31 van. Het mag verwonderlijk klinken, maar bij de zen uitslag is het gebleven. Dat dit niet pleit voor de sterkte van Ajax, sooals het thans speelt, behoeft geen betoog. Evenzeer bewijst het, dat de voorhoede van „Veto" tóch niet is, wat die van een kam- pioensclub moet zijn. Van de rest van den wedstrijd valt dan ook weinig te vermelden of het moest nog zijn een scherp schot van Anderiessen recht op doel, welk schot de Vel.-keeper echter keurig weg werkte. Er volgen nog verscheidene aanvallen van Velocitas, maar zij zijn alle even ongevaarlijk. Ajax heeft en houdt het beste van het spel en op een oogenblik is het een ware belegering voer het doel der Groningers. Heel Ajax ongeveer zit voor doel, zij koppen, schieten, trappen, maar op onbegrijpelijke wijze wordt geen van deze pogingen met succes be kroond. Het laatste kwartier is de wedstrijd, die trou wens geen enkel oogenblik stond op het van een landskampioenschap, het aanzien meer waard. Ajax heeft gewonnen, mede dank sQ strafschop. Meel onhoudbaar den bal langs - Kerste ronde Admlra—Napels a NieuweUiigen 100 Meter: 1. J. Oosterveer, Holland. 13 sec. 2. G. Ruyter, Jong Leven. 3. W. Schoonhoven, VIO. Kogelstooten: 1. Joh. Mathot, ACE, 9,61 1/2 M. 3. A- Blluska. Bataven, 953 1/3 M X M. Stals. Holland 9X9 1/3 M. 1500 Meter: 1. N. v. Bakelen. RKAV, 4 mln. 44 2/10 sec. X J. Hensing, Bataven. 3. P. Hol lenberg. Holland. Verspringen: 1. B. KrUnen, DW8, 5,85 M. 3. J. Burgman. VIC, 5,59 1/3 M. 3. J. Hensing, Bataven, 5,43 M. Hoogspringen: 1. J. Padberg, Jong Leven. 155 M. 2. B. v. Honachoten, Holland, 1,45 M. Hlnk-stap-sprong: 1. R. Knape. Holland. 11.79 M. 2. A. v. Velzen, Bataven, 11,77 M 3. J. Var- kevisser, Bataven, 1153 M. 4 x 100 M. estafette: 1. Holland, 50 3/10 sec. 3. Jong Leven. 3. Bataven. 4. 8t. Martlnus. 3000 Meter: 1. B. Thomas, VIC, 10 min. 1 3/10 sec. 3. Th. Klein, Bataven. 3. N. van Bakelen, RKAV. Discuswerpen: 1. B Lange. Jong Leven, 38,91 M. X G. Langedyk, DEM. 28X6 M. X A. Blluska, Bataven, 28,18 1/2 M. zich zeer snel rein met verre van DOB Is seer actief en schept steeds gevaar lijke situaties voor het Constantiusdoel. Uit een dezer voorzetten komt dan ook uit een laag ge plaatst schot van den DOB-rechtsblnnen de ge lijkmaker (11). Het spel wordt forscher cn de scheidsrechter moet eenige waarschuwingen ge ven. DOB tracht tevergeefs door de Constan- tiusverdediging heen te breken. De keeper krtjgt het hier zwaar te verantwoorden. Na dertig mi nuten hebben de Amsterdammers succes. De linksbinnen van Constantius geeft van seer venen afstand een schot, dat als voorset bedoeld achter den keeper in het doel verdwijnt, waar door Constantius opnieuw de leiding neemt (2— 1—. DOB tracht nog een nederlaag te voorko men, maar zonder succes. Constantius heeft ge luk. als een keihard schot van een der DOS- voorwaartsen van den paal in bet veld terug springt. Enkele snelle uitvallen van Constantius leveren eenige hoekschoppen op, die steeds weg gewerkt kunnen worden. De tijd veretreek en Constantius verdedigt hardnekkig en DOB krtjgt geen kans meer om gelijk te maken. Als de scheidsrechter het einde aankondlgt, heeft Con stantius gewonnen en promoveert hierdoor naar den LV.C^. De eindstand is als volgt: Voor de niet waren de gasten het meest in den aanval doch de gevaarlijke Bakhuis werd goed In bedwang gehouden. Verscheidene malen schoot hy hoog over of naast. Na twintig minuten spetens zette van der Te Hohenstein—Ernstthal werd Zondag de Groote Prijs van Duitschland verreden, welke sla een revanche van Assen zou kun nen gelden. Twee bekende renners, nl Nolr (België) en Kalen (Zweden) liepen by valpartyen dergeiyke verwondingen op dat zy spoedig aan de gevolgen zyn overleden. Naar men weet is Noir tweede te Assen ge worden op P. N„ terwijl ook de Zweed Kalen uitstekend op het circuit van Assen reed. De laatste was op een gegeven moment In een der bochten de macht over zyn stuur kwyt, vloog van den weg en kwam in groote vaart tegen een boom terecht met de boven gemelde noodlottige gevolgen. Nolr liep bij een val een ernstlgen schedelbreuk op en is kort daarop aan de gevolgen overleden. De verwachtingen, die wy koesterden van de 800 Meter, zyn volledig bewaarheid, al zal de gemaakte tyd zulks niet doen bevroeden. De oor zaak van dezen minder goeden tyd moet echter meer gezocht worden In de gebezigde tactiek, dan in het gebrek aan snelheid. Met dezen wind aan den kop te loopen, zou voor de volg-loopers belangrijk voordeel beteekenen. Iedere looper had zich dus van te voren reeds een plan de campagne gemaakt of waren door hun techni sche leiders geïnstrueerd. Na het .startschot bleek het drietal dezelfde plannen te koesteren, men gunde den ander desnoods 700 Meter den kop, om dien de laatste 100 Meter voor zichzelf te eischen. Deze tactiek moest het aanvangs- tempo drukken. Noodgedwongen moest Ooster veer den kop nemen en daar hy zich sterk in de eindspurt weet, lag hy een gematigd tempo voor. Hoven, als tempo-looper, zag het gevaar in, nam hem over en verhoogde de snelheid belangrijk. Alleen Oosterveer vermag met moeite te volgen, terwyi Roberts nauwkeurig in het kielzog van eerstgenoemde bleef. Op 300 Meter neemt Roberts den kop over, doch hy vermag zich niet los te werken. Hy weet zich echter te handhaven, v. Hoven als tweede achter zich latend, die zich slechts door ver naar rechts te loopen op die plaats kon handhaven. De po ging van Oosterveer, om binnendoor te glippen, werd door het geiyktydlg bereiken van de finish verhinderd. Het was een Interessant nummer! De come-back van W. Vessles, DIM., was in alle opzichten eervol. Op 3000 Meter bereikte hy de tweede plaats achter v. Bakel, Bataven. De Bataaf maakte den Indruk zich niet buitenge woon ingespannen te hebben en wy achten hem tot een veel betere prestatie in staat. Mogeiyk bewaart hy deze voor de Nationale kampioen schappen. By de 400, 800, 300, 100 Meter-estafette. deed zich het eigenaardige feit voor, dat geen van de drie Ingeschreven ploegen zich in staat achtte om een behoorlijke ploeg aan den start te brengen. Op aandringen van den wedstrijd leider formeerden lij echter een ploeg met re serves. De 400 en 300 Meter der V.I.C.-ploeg was bezet door Roberts en Burgman. Dit twee tal legde den grondslag voor de Oollege-over- wlnning. Deze belde afstanden waren by Jong Leven en Holland het zwakst beset, zoodat de verworven acht erstand niet meer door de 200 «WK loopen gsBimlneerd kon worden, eec. X Q. Ronde, ACK X 4. Burgman. VIC. In bet Oosten te Hengelo*» tot als eerste klas- •sr beslist. ZAC won met niet minder dan 61, waardoor zy nu het eerste-klasseschap voor bet grijpen heeft en Hengelo In leder geval degra deert. Een punt uit den resteerenden thuiswed strijd tegen NEC is voor de Zwolache club ge noeg om haar oude plaats te veroveren en deze fraaie kans zullen de sympathieke „blauwvin gers" wel weten te benutten. Weliswaar kan NEC In theorie nog met ZAC geiyk komen, maar de Zwollenaren zullen er wel voor sorgen, dat dit niet gebeurt. Hier is de stand als volgta Het schynt waar te worden, dat Caesar (Beek) er alles op wil zetten om zich in de eerste klasse te handhaven. De Beekenaren kregen gisteren bezoek van Heer, pas kampioen en dus bezield met het ernstige voornemen om te promoveeren. Caesar maakte de gasten duideiyk, dat dat> zoo maar niet gaat en met een fiksche nederlaag van 5—1 werden de Zuidelyke bewoners naar Maastricht terug gezonden. Bleyerheide herstelde zich van de nederlaag tegen Caesar van de vorige week en klopte Meyel thuis met 31. Naar onze meening is het hierdoor voor Meyel haast onmogelyk gewor den om zich nog tot de serieuae candidaten te werken. De stand te nu: 4 Caesar HW Bleyerheide Heer Meyel 100 Meter rug: 1. Bigrist, Zwitserland, 1 mln. 13,8 sec. 100 Meter dames: 1. Blondeau, Therese, 1 min. 11,8 sec. Schoonsprlngen 151,96 punten. Voor desen taatsten wedstrijd, welke Apa fri de kamploenscompetltle beeft gespeeld tenminste zoo is het vermoedeiyk, want op een beslissingswedstrijd rekent selfs de vurigste Ajax-aanhanger niet was niet zoodanige belangstelling, dat de tribunes waren uitver kocht. Wel waren er echter nog tienduizend bezoekers. By Ajax was v. d. Puttetaar vervangen door Btomvliet, Jurriaans door Bchubert en Ko- nlng door Looys. By Vetocitss speelden P. Mulder en v. Meel linksbuiten en -binnen. De Groningers begonnen fanatiek en maak ten bet de Ajax-achterhoede danig lastig, het geen voornameiyk het gevolg was van het on zeker spelen van Schubert, waardoor Btomvliet, die aanvankelijk ook niet op dreef was. te veel te verwerken kreeg en Diepenbeek herhaaldeiyk te hulp moest snellen, waardoor de vlugge lin kervleugel menigen gevaarlijken aanval tan andernemen. Na 7H minuut hebben de Groningers reeds succes, als Keizer jaagt (01). Niet veel minuten daarna begaat een Vel.- tnan in het beruchte gebied een overtreding en de strafschop wordt door Ten doelpunt omgezet (11). Dit te van merkbaren Invloed der Groningers, die door deze Wending worden ontmoedigd. Zoo goed het voordien vlotte. Meuten goed voor en Bakker kopte tn, 0—1. Hengelo te dan eenlgen tijd In de meerderheid doch de voorhoede weet de kansen niet te be nutten. Na 33 mlnutten spelen zette ran der Meulen die veel te veel vrij spel werd gelaten opnieuw voor en Grootehaar trapte In eigen doel. Rust brak aan met 2o voor Z. A. C. In de tweede helft was er ongeveer vyf mi nuten gespeeld toen uit een voorset van Veld huis, Ardesch den voorsprong met een prachtig schot verkleinde, 12. Hengelo te vervolgens eenlgen tyd de meer dere, doch tengevolge van minder gelukkig spel verslapte men spoedig weer en kwam Z. A. C. opnieuw in den aanval. Een kwartier na de rust bracht Bakhuis uit een voorzet van links den stand op 1—3. De gasten bleven hierna voortdurend in de meerderheid behoudens een enkelen uitval van Hengelo. De gasten wisten door Bakker, Uzerman (2) den stand op 16 te brengen, waarmede het einde kwam. Deze nederlaag be- teekent de degradatie van Hengelo naar de tweede klasse. Hoogspringen: 1. H. Geels, Holland, 1,60 M 3. B. Krijnen, DW8. 159. 800 Meter: 1. J. Robert, VIC, 2 mln. 8 7/10 sec. 2. B. Hoven, Jong Leven. 3. J. Oosterveer, Hol land. Discuswerpen: 1. C. Westgeest, Holland, 33,60 M. 2. H. Stals. Holland, 31,10 4/2 M. 3. Chr. Duin, DEM. 30.65 M. Hlnk-stap-prong: 1. Joh. Mathot. ACE, 13,39 M 2. W. v. Schoonhoven, VIC, 12,15 M. 3000 Meter: 1. A. v. Bakel. Bataven. 9 min. 45 2/10 sec. 2. W. Vessles, DEM. 3. A. Mulders, ACE. 400 M 300 M 200 M 100 M. estafette: 1. VIC, 3 mln. 10 4/10 sec. 3. Jong Leven. 3. Hol land.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 9