Tweespalt in de N.S.B. R.K. Volkszang vereeniging r RADIO-PROGRAMMA ldk PEN DINSDAG 3 JULI 1934 R.K. Nood slagersbedrijf Het programma der feesten Kwaad bloed Het weer in Juni In Zuid-Limburg veel neerslag Groote kinder-aubade Twee personen ernstig gewond Moordaanslag op ouden man DE STRAF VERDUBBELD Nieuwe party Sw ig uitgeschakeld VRACHTAUTO OVER DEN KOP HANZEBANK IN LIQUIDATIE een BOERDERIJ AFGEBRAND ver- INDISCHE LANDSM1DDELEN PHILIPS NAAR AKEN? PRINSES JULIANA TUNNELPLAN TE ROTTERDAM VERDACHT STERFGEVAL Twee auto’s gebotst DEVIEZEN-SMOKKELAARS TARWE-FRAUDE IN BRABANT Doodelijk mijnongeluk PIOENSCHAP- NBAND Met een vaart van 80 K.M. gevallen Scherpe strijd tegen Mussert Mr. Schrieke en mr. Holleman benoemd Commissie van Overleg wendt zich tot den nieuwen Minister Een inzittende kreeg armfractuur Vrouw loopt ernstige wondingen op 'Alle inzittenden, onder wie oad- burgemeester *S Jacob, gewond ONDERWIJS IN INDIË’S RECHTEN Utrechtsche politie deed een goede slag; doch de benadeelde is thans zoek INTERNATIONAAL ZAKKEN ROLLER GEARRESTEERD Loonsverlaging bij Philips Fascistische Unie zal omgedoopt worden in ,JNederlandsch V olksfascisme” HET GEVAAR LANGS DEN WEG BRAND IN MATRASSEN FABRIEK Verlies over 1933 3401 (v.j. 449) De herdenking van het vijf-en- twintigjarig bestaan op 25 Sept, te Utrecht „DE HOOGE VELUWE” Er ontstond kwestie over het weiden van een koe Groot deel van den inventaris tevens verloren Een bedryfsraad voor dit bedryf zou uitstekend werk kunnen doen Bedrijfsorganisatie .Jtlsao de Angelis" zullen zingen. Kappersbedienden Reisplannen Zyn vroeger meisje in een sloot geduwd Woensdag 4 Juli 1934 fa R te g< orkest. Ben- Dinsdag 35 September aal te Utrecht het 35- WIJ uitgevoerd ft h< W hebben. Des middags te twee uur zal het hoofdbestuur tot het treffen van maatregelen, die de eco- muzikale begeleiding langs de H. slul- Hü Ben en ander beeft tot gevolg, dat vooral den Matsten tijd, velen voor hej lidmaatschap van de M.S.B. hebben bedankt. Ich vijf I bots- Op het rangeerterrein van de mijn „Oranje- Nassau in" is de ongehuwde 25-jartge mijn werker V. uit Houthem tusechen HJC Jï. Prinses Juliana heeft bet voornemen te kennen gegeven M. Woensdag haar verblijf in Engeland te onderbreken voor een besoek aan Haar Vader. De benadeelde, die vermoedelijk van den dief stal niets heeft gemerkt. Is tot nu toe onbekend gebleven. Hjj wordt verzocht zich aan te mel den by den commissaris in de eerste afdeellng aan het hoofdbureau. Paardenveld. De portefeuille was een tamelijk oude reclame (zeemleer) van de firma Hooghlemstra. muziek Het c:-- 10.35 Dansmuziek. genoegen, door een geest, en Volgens „Aackener Poet" hebben de PhlMpe- fabrieken te Eindhoven het voornemen in Aken een groot flllaal-bedrljf te stichten. De onder- handellngen zijn gevoerd door den Nederiand- schen consul, Jhr. von Pelser Berensberg, en staan voor een gunstige beslissing. Te Zutphen Is brand ontstaan in een nieuw pakhuis van den heer E. Zwlers, staande aan den Badhuisweg, waarin gevestigd is een ma- trassenfabrtek van den heer Eyerkamp. aan de achterzijde waren enkele boxen voor het stal len van auto's. Een groot deel van de fabriek, een gedeelte van den Inventaris, een motorrijwiel, eenlge rijwielen, en een aantal autobanden werden een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. Het pakhuis was niet, de Inventaris van de matrassenfabriek was wel verzekerd. Behoudens toestemming van de betrokken (Amsterdam) autoriteiten werd het programma voorlooplg als volgt vastgesteld: Te tien uur pontificale volkssang-mis in de St. Augustinuskerk, onder welke H. Mis vtjf k zeshonderd schoolkinderen en de geloovlgen de Dultscbe douanen hebben in Oodesberg ver schillende personen uit Kerkrede gearresteerd, wegens devlezensmokkelarlj. De in hun bezit zijnde retechéques werden In beslag genomen. Tot het geselschap behoorde een mjjnwerkers- dochter, die voor een paar weken bjj een ern stig auto-ongeluk by Düren ongedeerd bleef, terwijl haar vader en zuster ernstig gewond werden. De gehuurde auto, eigendom van een Tb Rotterdam is men Maandag begonnen met grondboringen voor uitvoering van het tunnelplan ParkChariots. De eerste boring geschiedde door wethouder De Jong. dc HU en Ut aandi Beaui ■ou si by E de Hjk en van led< wer W Zul aan velt zijn V rek< artz wan kort gele tege dan D gev« over er J te s V< de i verb Dt aan| were tei bü ris Al in en Pa! 1 nei in nu vai de 'vol I eni bevoegdheid uitstekend kapel door het gemeentebestuur officieel ont vangen worden, waarna een klnder-aubade volgt, bl) welke gelegenheid vier t vijfduizend kinderen van de R K lagere scholen op het Domplein een zevental volksliederen zullen zingen. Hierna trekken de kinderen In optocht met Hartkerk. waar zij voor den hoogeerw. deken Th. J. M. Knuvelder sullen defileeren. Voorts zal een carrillanbespellng warden ge-at ‘egeV“ Volkszang-avond' De dag wordt besloten met een grooten volks- cangavond in Tivoli, waarvoor medewerking wordt verleend door een kinderkoor onder lei ding van den heer Th. Smit. Een bericht, dat alle natuurvrienden met groot genoegen en warme Instemming zullen verne men, is de mededeeUng, dat het bekende land goed „de Hooge Veluwe". een der grootste en belangrijkste natuurmonumenten in Nederland, in ruimer mate dan dit tot nu toe het geval was, voor bet publiek zal worden opengesteld. De eigenaresse, de NV. W M. Müller U Co. te Rotterdam, heeft, In overleg met den A.N. W.B. Toeristenbond voor Nederland een rege ling gemaakt en bepaald, dat hot landgoed „de Spreker betoogde aan de hand van de wet- teljjke bepalingen, dat een bedrijfsraad voor dit bedrijf ook al mist die raad dan nog alle der jublleerende vereeniging In de St. Mlchaëte- verordenende werk zou kunnen doen ten opzichte van de ar- beidsvoorwaarden voor de bedienden, voor de vakopleiding, voor regeling van het leerlingwe zen, voor het bevorderen van sociale fondsen en 31 hing gehouden. ing over de te volgen tac- Isbestuur gemachtigd alle ü^e het spoedig instellen van een bedrljfsraad kthmen De heer Jos. Veldman, »t R.K Werkliedenverbond, spral uit over den goeden, enthousia) In deze vergadering heerachte. de de aanwezigen aan. om met wijding te werken voor hunne Wat nu betreft het oprichten van een nieu we Nationaal-Socialistteche Partij door gewe- ■en N. 8. B.-ers vernamen wU, dat de heer Feiten, de vroegere directeur van Musaert’s too- neelgezelschap Fasclo, Inderdaad een dergeljjk voornemen heeft gekoesterd. Hjj is bij het tref fen van voorbereidingen daartoe in relatie ge komen met den bekenden jhr. E. Groenlnx van Zoeten, den leider van de Fascistische Unie Na eenlg heen, en weer gepraat zyn deze beide hoeren tot overeenstemming gekomen, die zal leiden tot een „wedergeboorte" van de Unie, onder den naam „Nederlandsch Volksfascteme", dat zich vooral de belangen van de arbeiders aooals zU dat zien voor oogen schijnt te hebben gesteld. Voorlooplg begint men in de steden Amsterdam, Umulden .Hilversum en Utrecht, onder algemeene leiding van jhr. Groe ninx van Zoelen. De heer Feiten heeft de lei ding op zich genomen wat betreft de districten Amsterdam en Umulden. BRUSSEL, 322 M. 1.30 Gramofoonmu- ziek 5.20 Max Alexys' orkest 8.20 Zangrecltal door Lla Fuldauer 10 30 Het Chase Remue-orkest. Inzake de tarwe-fraude in Brabant verneemt de „Telegraaf", dat het meeste opalen de in levering van het „ultschoonsel", in de plaats van volwaardige tarwe verwekt. Dit vindt voornamelijk zijn oorzaak in het feit, dat by deze knoeierijen een groote onder neming betrokken zou zjjn, die by de geweste- be vorderen, duurder van het zQn voldoening bten geest, welke ^preker spoor ■fde en toe- ranteatle. De bondsadvteeur, kapelaan C. JjVredendaal uit Utrecht, constateerde tot zijl dat deze vergadering zich kenmerk echt katholieken geest. Behoud d* uw toekomst is veilig. Na een geanimeerde rondvraag) ting. BIJ de bestuursverkiezing werden de aftre dende heeren G. Keet (Den Haag) en Th. 8tur- Door twee achtereenvolgende nederlagen, nX tegen Davln en Ferraz, Is onze landgenoot Swee ring uitgeschakeld voor het wereldkampioen schap eenbandspel. Hij won er vijf achtereen, doch in de belde laatste ronden moest hy ea- pituleeren. De Portugees Ferraz en de Oostenrijker Bel cher spelen nu tegen elkaar belden hebben 13 punten voor het wereldkampioenschap. De partijen, waarin onze landgenoot speelde, hadden bet volgende resultaat; Sweering (Nederland) 150 punten in 70 brt„ gem. 3.14, ha. 16; Claeys (Beiglè) 136 punten in 70 beurten, gem. 1.80, h.s. 0. Sweering (Nederland) 150 punten In 66 brt., gem. 3J7, ha. 13; Foerster (Dultachland) 146 punten In 66 brt., gem. 3.19, ha. 11. Davln (Frankrijk) 150 punten in 46 beurten, ha. 18, gem. 3 33 Sweering (Nederland) 96 pun ten in 45 beurten, gem. 3.17, ha. IA De 31-jarige G. E. te Vrlezenveen heeft, na een woordenwisseling over het welden van een koe, met een revolver een schot gelost op zijn ongeveer 80-Jarigen buurman, den landbouwer R. Jansen. J. werd onder het oog getroffen en moest onmlddellljk naar het ziekenhuis te Al melo worden overgebracht. Operatief ingrijpen was noodzakeiyk. De toestand na de oj?eratie was naar omstandigheden betrekkelijk goed. De dader heeft een tiekentenls afgelegd en is ter beschikking van de Justitie gesteld, is in het Huls van Bewaring Ingesloten. Naar wy «vernemen, Is aan de fabrieksarbei ders. werkzaam by de Philips!abrieken te Eind hoven, door de directie een loonsverlaging aan gezegd van één S twee cent per uur. Op de Larensche Kermis is Maandagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. De motor-acrobaat Oapt. Walker kwam in de nok van de „Stetl- wand", een kermistent, met een vaart van on geveer 80 K. M. te vallen, doordat een band sprong. Motor en beryder stortten omlaag. M. kwam op het hoofd terecht en werd zwaar ge wond opgenomen. Hy Is naar het 8t. Janszleken- huis vervoerd. BATAVIA, 3 Juli. (Aneta). De landsmlddelen brachten in April t 39.900.000 o[>, tegenover t 38JOO.OOO in dezelfde maand van 1933, waar door het totaal der middelenopbrengst in het tydvak JanuariApril 1934 een bedrag van f 118900.000 beeft bereikt, tegenover 1116.700.000 in dezelfde periode van 1933. Gistermorgen beeft te Nleuw-MiUingen een ernstige autobotslng plaats gehad. De 84-jarige heer s’Jaoob, oud-burgemeester van Rotter dam en eigenaar van bet landgoed jstaverden” bij Elspeet, kwam uit de richting Elspeet en wilde steb naar Apeldoorn begeven. Uit de rich- Medegedeeld wordt, dat ter voorziening in de vacature, welke ontstaan is door het overlyden van den hoogleeraar mr. C. van Vollenhoven. mr. J. J. Schrieke, oud-dlrecteur van Justitie te Batavia, belast is met het geven van het onderwijs in het staats- en administratief recht van Nederlandsch-Indlé en mr. F. D. Holleman, hoogleeraar aan de Rechtshoogeschool te Ba tavia met het onderwijs in het adatrecht van Ned.-Indlé aan de Rijksuniversiteit van Lelden, In afwachting van de goedkeuring van de be groeting voor 1933 van een regeling, waarbij hun benoeming tot buitengewoon hoogleeraar mogeiyk wordt aan de afdeelingen een vast omlynd plan be treffende bedrijfsorganisatie te verstrekken, werd met een wijzigend praeadvies van bet bondsbestuur aangenomen; eveneens een voor stel van dezelfde afdeellng, om het oprichten van technische clubs te bevorderen. De heer C. Th. Zom uit Utrecht hield een inleiding over de vraag in hoeverre de Bedrijfs- radenwet van economische en sociale beteeke- nis kan zyn voor het kappersbedryf. Gistermorgen omstreeks 4 uur is te Drach ten het boerderijtje, eigendom van en bewoond door den heer W. de Jong, tot den grond toe afgebrand. Het gezin, dat uit zeven personen bestaat, kon met moeite gered worden. De vrouw van den eigenaar werd by bet reddings werk ernstig gewond. Bankbiljetten, die zich in een yzeren kistje bevonden, vond men geheel verschroeid terug. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand Is onbekend. Aan het praeadvies van den Raad van Com missarissen aan de algemeene vergadering van aandeelhouders der N. V. Hanzebank In bet Bisdom Haarlem In liquidatie betreffende de verlies en winstrekening over het boekjaar 1933 en de balans per 31 December 1933 Is bet vol gende ontleend: De door de directie overgelegde balans en verliM- en winstrekening sluiten met een taldo verlies van 3401 (vj. saldo winst 449), waar- by geen rekening is gehouden met het verllre op debiteuren ad f 3147 en geen rente is be rekend op crediteuren. De verlies- en winstrekening staat debet voor onkosten 7.623, saldo (449), en cre dit voor: 1 verlies over 1933 3.401 In de credlteurensaldl zyn nog begrepen be dragen ad 3.478. f 3.584. f 3.479, f 6-314 en 52 578. vormende de bedragen waarover cre diteuren reap, by de le, 3e, 3e, 4e, 6e en 6e uitkeering niet hebben beechlkt. Op aanwijzing van een burger, die zag dat een oude man by een marktbezoeker te Utrecht Za terdagmorgen op het Vredenburg bezig was diens portefeuille uit zyn zak te halen, heeft de Utrechtsche politie de hand weten te leggen op een berucht internationaal zakkenroller. In het drukke marktgewoel, zag een eerzaam Utrechtenaar den man plotseling een portefeuil le uit den ander zyn zak halen riep terstond een agent van politie, die den man arresteerde. De commissaris in de eerste afdeellng nam den arrestant op het hoofdbureau een verhoor af en aj spoedig bleek, dat hy een zeer berucht Internationaal zakkenroller was, wiens naam ook op de groote internationale lyst voorkomt. Het is een 70-jarig man. woonachtig in Koe- kelberg (België). Tydens de lange reeks van jaren, dat de ar restant zyn obscuur beroep uitoefende, beeft bil heel wat slachtoffers benadeeld, doch thans be ging hy een schromelyke vergissing; want de portefeuille die hy Zaterdag rolde was leegt PARIJS (POSTE PARISIEN), 318 M. 7.19 Opera-fragmenten 6.10 Gramofoon- muzlek 8 50 „Carmen”, opera van Blzet. Gemiddeld over de vyf hoofdstations was In Juni de ochtendtemperatuur een halve graad boven normaal, in de drie dekaden resp. nor maal, anderhalve graad en een halven graad boven normaal. De grootste afwyklngen kwa men voor op den zevenden en den achttienden, resp. drie-en-een-halve graad beneden en vyf- en-halve graad boven normaal. De gemiddelde dagelyksche maximum tempe ratuur en het gemiddelde minimum waren resp. een graad en een halve graad boven normaal. Te De Bilt kwamen zes dagen voor met een maximum temperatuur boven vyf en twintig graden tegen vier normaal. De neerslag was In het Noorden en Westen van ons land tien tot WARSCHAU. 1345 M. 5.50 Gramofoon- 7 35 Populair concert 9.32 omroeporkest o. 1. v. Sr. Nawrot Reeds dezer dagen zal de actie geopend wor den door bet op groote schaal verspreiden van een periodiek, verder zal men regelmatig pam fletten uitdeelen, voornameiyk onder leden van de N. 8. B. Onze strijd, zoo verzekerde men ons, aal trouwens den eersten tijd in den scherpst mogeiyken vorm vooral tegen Mussert gaan. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gis ter arrest gewezen In de zaak van den 37-ja- rigen visscher J. T. uit Stellendam, die door de Rotterdamsche rechtbank wegens poging tot doodslag is veroordeeld tot 1% jaar gevange nisstraf. T. had een 16-jarlg meisje, waarmede hy vroeger omgang had, opzetteiyk in een sloot geduwd en haar vervolgens eenlgen tyd onder water gehouden. Op het hulpgeroep van een zusje van het slachtoffer, kwamen eenlge per sonen toesnellen, waarop T. op de vlucht sloeg. Het Hof heeft gister het vonnis der recht bank vernietigd en T> veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Het programma van de „Unie" zal worden omgewerkt en binnenkort verkrijgbaar worden gesteld. Voor de leden-arbelders heeft men tevens een vRkvereenlglng gesticht. De leiding is bereid, zoodra een dergeiyke beweging er is. jsa menen" over te gaan naar een andere party, die werkelijk voor 100 procent fascis tisch ie. De N. 8. B._ boo zelde men ons, is dat Dog niet. Op onze vraag, boe bet „Nederlandsche VolkA- faaclsme’’ staat tegenover het Jodendom, ant woordde men ons, dat de beweging niet anti semitisch ie. Mocht men echter de alleenheer schappij in handen krygen. dan zouden wel de meeste klappen in die kringen vallen; die kry gen zij dan echter niet als Jood, doch als Marxist. Want onder de Joden, zoo besloot men, schuilen nog altyd ootzaggeiyk veel Marxisten. cyfers omtrent den omvang van de bewe ging op bet oogenblik kon men ons nog niet noemen. Wel schijnt een aantal aanhangers van de Mueeertbeweging er sympathiek tegenover te staan. I De wisselende gesangen worden Een voorstel van de afdeellng Den Haag om door de ^0^ der frsters van het Augustynen- klooster te Nymegen. Daar de aartsbisschop van Utrecht niet In de stad zal zyn wegens deelneming aan bet Eucharistisch congres te Buenos Aires, beeft Z. H. Exc. Mgr. dr. Jan Olav Smit zich bereid ver klaard de pontificale Hoogmis te celebreeren. Be K. R. O. beeft inmiddels medewerking toegezegd om deze plechtigheid uit te zenden. op 7, 8. 31 en 33 Juli, 11, 13. 35 en 36 Augustus; voor wielrijders, wandelaars en ruiters te be ginnen op 11 Juli op de tusschengelegen Zater dagen, Zondagen en Woensdagen, telkens van 's morgens 10 tot 's avonds 31 uur. By uitzon dering zullen ook wandelaars, wlelryders en ruiters worden toegelaten op dagen, waarop al leen automobilisten toegang hebben. MILAAN. 389 M. 5.30 Orgelconcert door Goffredo Glarda 6.15 Gramofoonmuzlek 9.05 idem. Dehk er aan dat verandering van lucht sto rend op Uw stoelgang werkt. Een Ideaal af- voenniddel, dat zonder kramp of pijn regelt, te Mijnhardt’s Laxeertabletten Doos 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. De Commissie van Overleg, samengesteld uit den Ned. Slagershond, den Ned. R.K. Hanzebond van Slagerspatroons en den Ned. Grosslersbond voor den Vleeschhandel heeft dezer dagen met de hoofdbesturen van dc by haar aangesloten landeiyke bonden vergaderd in een der zalen van het „Jaarbeursgebouw" te Utrecht. In verband met de ernst van den toestand in het slagersbedrijf en den vleeschhandel werd besloten een telegram te zenden aan den mi nister van Economische Zaken waarin wordt ge constateerd. dat het vleeschverbrulk onder den druk der crisisheffing In het eerste kwartaal 34 I met 23 pCt. is teruggeloopen In vergeiyklng met het eerste kwartaal 1932. terwyi sinds Mei I 1934 de omzet In het slagersbedryf nog steeds I slinkt en daardoor het bestaan van slager en I vleeschgrossler ernstig wordt ondermynd. Ja voor velen in dit bedryf de toestand onhoudbaar is geworden. Een dringend beroep wordt gedaan op den minister om het daarheen te lelden, dat de cri sisheffing op rund- en kalfsvleesch worde afge schaft of indien zulks mogeiyk is, tot op de helft worde verminderd, gelyk by een be spreking met de Crisis-Rundvee-Centrale op 23 April is voorgesteld, op welk voorstel echter nog steeds geen beslissing Is genomen. Genoemde besturen wijzen er verder op, dat een teruggang van de slachting voor runderen, kalveren en varkens voor het binnenlandse!) gebruik met een vierde deel een ernstige be lemmering en verlies Is voor de veehouderij en varkenshouderij en de geheele teeltregellng tot mislukking wordt gedoemd, wanneer deze te ruggang In het vleeschverbrulk verder voort- schrydt. Naar aanleiding van een zinsnede uit de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer op de begroeting van het Landbouwcrisisfonds, waarin gezegd wordt dat de Minister van Eco nomische Zaken overweegt, of het gewenscht Is door de Ned. Varkens-Centrale meer var kens te laten afnemen bestemd voor het binnenland, wordt verklaard dat een dergelyk plan geen toeneming van het varkensvleesch- verbrulk zal beteekenen, maar wel een verdere ontwrichting van het slagers- en grosslersbe- dryf zou meebrengen. Ten slotte wordt den minister verzocht een deputatie te willen ontvangen voor het mon deling toelichten der bezwaren. familie Rubens te Apeldoorn, die naar Amersfoort. Allen werden mln of erntstig gewond. Zy zyn per ziekenauto eens naar het ziekenhuis In Apeldoorn gebracht. Te Nieuwerbrug a. d. Ryn haalde op den Ryksstraatweg naby de Krom een personen auto, welke een vrachtauto wilde passeeren, daarby te veel naar links uit met het gevolg, dat een botsing ontstond en de vrachtauto over den kop sloeg. De drie Inzittenden werden uit den wagen geslingerd. Twee van hen kwamen met den schrik vrij, doch de derde kreeg een ernstige armfractuur. Per auto werd de man naar het Algemeen Ziekenhuis te Woerden vervoerd De vrachtauto werd zwaar beschadigd. De perso nenauto reed na het ongeval door en ia tot dusver onbekend gebleven. Zondagmiddag Is tydens een wandeling met haar verloofde de 20-jarige mej. Van t H. uit Dirksland plotseling overleden. Daar de dood onder verdachte omstandighe den plaats vond, Is door de politie terstond een ondersoek Ingesteld. Nog Zondagnacht U haar verloofde, de 30- jarige W. V.. uit Mlddelhamla, gearresteerd. BRUSSEL, 4S4 M. 1.30 Max Alexys' orkest 5.20 Het Chase Remue-orkest 790 Gramofoonmuzlek 9.30 Het omroep- KALUNDBORG. 12S1 M. 12 30 dlx' ensemble uit rest. „Rits" 3.05 Deenecb - Amerikaanse!) programma 8.20 Het omroeporkest, o. 1. v. Fritz Mahler, speelt muziek van Schubert 11.20 Aage Juki's Thomson's dansorkest. BERLIJN. 357 M. 4.20 Harmonlemu- zlek 6.50 Moderne muziek 850 Dans muziek. Een en ander heeft veel kwaad bloed gezet. Daarby komt nog. aldus ongeveer onze zegs lieden verder, dat breede kringen in de bewe ging allerminst tevreden zUn met hun „alge- meenen leider". Verschillende malen is het reeds voorgeko men, dat bevelen van den „leider” door kring- Jeldera niet werden opgevolgd, doch Mussert versaagde steeds met kracht in te grypen. Heftig verzet men zich oogenschyniyk tegen cumulatie van functies, doch dit verhindert niet zoo vertelde men ons dat verschil lende betaalde functionarissen reeds uit an deren hoofdj behooriyke Inkomens Tenslotte bevalt ook de houding, die Mussert •anneemt ten aanzien van de Vrijmetaelary maar weinigen. nomlache positie van het bedrijf zouden kunnen versterken. AM een typisch voorbeeld van de N. 8. B - orgauisatie, vertelde men ons, dat kort geleden een eens vooraanstaand lid door toedoen van den heer Tusenius was geroyeerd; de mogeiyk- held vaa beroep stond echter open, doch dan moest hy zich wenden tot den Raad van Be roep 1. cden heer Tusenius. Het laat zich dus niet moeiiyk raden, aldus onze zegslieden, hoe groot de waarde van dien Raad van Be roep is. Ook schynt er nog al eenlge tweestrijd te zyn fat de Weerbaarheldaafdeeling de zg. W A. waaraan bet streven van eenlge personen, ■ich ten koste van anderen, zooveel mogeiyk op den vóórgrond te plaatsen, niet vreemd schijnt te zyn. Men schrijft uit Amsterdam aan de „N- Rott. O.": Naar aanleiding van het bericht In „Het Volk” van Zaterdagavond over tweespalt In de N. 8. B., die zou hebben geleid tot het binnen kort oprichten van een nieuwe fascistische be weging, hebben wy in verschillende kringen te Amsterdam inlichtingen ingewonnen en naar de juistheid van deze mededeelingen geïnfor meerd. Het is ons daarby gebleken, dat bet betref fend bericht wel niet In den vorm, zooals de Arbeiderspers dit brengt, juist is, maar er toch een kern van waarheid In schuilt. De leden van de beweging van Mussert. zoo vertelde men ons, kunnen in drie categorieën worden verdeeld. De eerste wordt gevormd door ben. die door verschillende wantoestanden een anderen regeertngsvonn wenschen en Intens fascistisch voelen. De tweede groep zyn H. B. S.-ers en andere scholieren, die In fascistisch regime voor zoover zy dat beoordeelen kunnen een betere maatschappeiyke toekomst zien. De derde ca tegorie wordt gevormd door hen, die door mid del van een blijkbaar in opkomst rijnde be weging. een goed betaalde betrekking, of ander materieel voordeel, hopen te verkrygen. De laatste categorie nu schynt den laatsten tyd in de N. 8. B. meer en meer in omvang te zyn toegenomen en op den voorgrond te zyn ge treden, daarbij iedere activiteit van de eerste groep, van de werkelijk fascistisch voelenden, met kracht onderdrukkend. ROME. 421 M. 5.30 Populair poneert 6 15 Gramofoonmuzlek 9.05 Gramofoon muzlek. interest en provisie 4.222 (8384), I MOTOR-ACROBAAT TE LAREN VERONGELUKT BEROMUNSTER. 540 M. 4 30 Het om roeporkest o. 1. v. Hermann Hofmann 5 60 Populaire gramofoonmuzlek 8 35 Concoit door de „Baseler Orchester Oemelnschaft” o. 1. v. Rudolf Moser 9 35 Voortzetting orkestconcert. PARIJS (RADIO), 1648 M. 1235 Het Luclsn Goldy-orkest 9.05 Symphonlecon- cert o. 1. v. D. K. Ingehlbrecht 10.50 Dansmuziek. MEENEN. 507 M. 5 25 Moderne muziek 7 30 Militair concert 10.45 Volksllede- ren 11.45 Dansmuziek. Spreker meende, dat aan de wetteiyk ge- elschte voorwaarden tot het Instellen van een bedrijfsraad wordt voldaan en wekte de aan wezigen krachtig op. om overal het verlangen naar een bedrijfsraad te stimuleeren en door met man en macht te werken aan versterking van het ledental levendig te demonstreeren. dat met de verlangens des bedienden ernstig dient te worden rel Na gedachtenwisa tiek, werd het boi stappen te doen, 1 ting Apeldoorn kwam een auto, waarin personen bevonden. Met een hevigen sl ten de auto’s tegen elkaar op. Alle Inzittenden van den personenauto werden gewond en naar het ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. De heer s'Jacob bekwam eenlge hoofdwonden, die echter In den auto zelf, waarin zich een verbandtrommel bevond, gestelpt kon den worden. De heer s'Jacob heeft met den auto van zyn zoon de reis naar Apeldoorn voortgezet. Zyn auto te totaal vernield. Omtrent het auto-ongeval by Nleuw-Millln- gen vernemen wy nader, dat de botsing ge schiedde op het kruispunt van den weg van het Uddelermeer en den Ryksstraatweg. De heer s'Jacob werd per particuliere auto naar Apel doorn overgebracht, maar hy In een ziekenhuis ter verpleging is opgenomen, zyn toestand geeft geen reden tot ongerustheid. In den anderen auto zaten vyf leden van de op weg waren meer even- over- D.AVENTRY, 1500 M. 1050 Het Wes tern. Studlo-orkest o 1. v. Frank Thomas 4.50 Gramofoonmuzlek 6.50 Het Bernard Cook-Kwlntet In een Schubenprogramma 8.20 Fred Hartley en zyn Noveyty-kwln- tet 11.10 Jack Jackson en zyn orkest. HAMBURG, 332 M. 12.35 Ferdy Kauf- mann’i orkest 4.20 Het Nedersaksisch symphonie-orkest o. 1. Julius Schönherr 7.20 Madeline-, guitaar- en bandonlo- muziek 8.50 Erwin Bolt’s dansorkest 10.40 Vervolg dansmuziek. KEULEN, 456 M. 12.20 Populair con cert 5.30 Karl Reinecke-concert door het groote omroeporkest o. 1. Otto Julius Kühn 7.20 Militair concert 10.50 Gra- mofoonmuzlek. vyftig procent boven normaal. In het Zuiden botsing viel deze door den schok tegen' den grond. Ernstig gewond te ook hy naar een Utrechtsch ziekenhuis overgebracht. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS van het land ongeveer normaal. In Noord-Bra- bant, Gelderland en Noord-Llmburg vyf tot 'nsi—i— op ae creepiaxiK van oen vrachtauto, vyftien procent en In Zuld-Llmourg ongeveer reed een persoon mee, «airare Isrtrl» Bü de ^r44#4-4«V - - - - lai - - - van het land vielen plaatseiyk zware onweers buien op den vlerentwlntlgsten en zevenentwln- tlgsten, te Venlo op den tweeden. Te De Bilt werden 245 uren zonneschyn waargenomen te gen 206 normaal. Maandagmiddag omstreekshalf drie is op den Ryksstraatweg te Vtanen by een aanrijding tusschenasen vrachtauto, beladen met hooi, en een wlelryder, De. A. Oskam uit Lexmond. zoo- dertlg procent beneden normaal. In het midden danig gewond, dat hy naar een der ziekenhuizen i'*‘ te Utrecht moest' worden vervoerd. Staande op de treeplank van den vrachtauto. Op Zondag 1 Juli werd te Utrecht in Huize 8t. Jan de eerste Algemeene vergadering ge houden van den Ned. R K. Bond van Kappers bedienden „8t. Cosmas.” De voorzitter, de heer G. 8. Peters uit Rot terdam, herinnerde in zyn openingswoord aan de stichtingsvergadering van den bond, welke nu twee jaren geleden gehouden werd. Hen me moreerde, dat thans een geheel volledige vak- vereenigingsadminlstratle te Ingevoerd en dat de bond sinds 1 Januari 1933 over een eigen orgaan beschikt, „De Kapper", dat redactioneel mag worden vergeleken met andere vakbladen. I Het aantal afdeelingen is met vyf toegeno men. terwyi ook de uitbreiding van het leden tal voldoening geeft. Spreker herinne rde aan hetgeen gedaan werd tot wering van buitenlandsche arbeidskrachten en tot beperking van vakopleiding door par ticuliere cursussen. Het bondsbestuur bevorder- I de krachtig de zoo hoog noodlge samenwerking I tusschen de bedryfsgenooten en stimuleerde I het vakschoolonderwys. De Bond beechlkt thans I over een eigen werkloozenkas en te sinds 1 April I aangesloten by het R K. Werkliedenverbond. Den economtechen toestand van net kappers bedryf besprekende merkte de heer Peten op, dat die nog Immer teruggaande te. wat oetee- jarig bestaan worden herdacht van de Ned R. kent, dat ook de positie der bedienden allengs k. Volkszangvereeniglng. slechter wordt. Het hoofdbestuur deser vereeniging heeft de De werkloosheid in het bedrijf is abnormaal voorbereiding van de feestelijke herdenking Ut groot en wordt verergerd door het groot aantal handen gesteld van een comité bestaande uit tewerkgestelde buitenlanders. de IE«ndt1V0Ven’ H HoJ «i Th- A! Smit en J. Swillens, welk comité slch Een en ander beeft de volledige aandacht van tot de der R K het bondsbestuur. u utrecht heeft gewend, om medewerking tot Spreker deelde vervolgens mede, dat overleg i uitvoering der feestplannen. wordt gepleegd over een Instelling van een be- Maandagavond te op initiatief van dit comité dryfsraad voor het kappersbedryf, waarvan lh huize ,Bt_ Jan" een vergadering gehouden, goede resultaten verhoopt worden. ook de hoofden der R, K. scholen waren uitgenoodlgd. Het comité deed mededeeUng van de voor- looplge plannen en verwierf de toezegging tot kenboom (Utrecht enkele candidaatsteUing medewerking der aanwezige schoolhoofden, herkozen en de heeren H. Bronckers (Maas- tricht) en L. A. H. Straatman gekozen. Op voorstel van het bondsbestuur werden vier artikelen der statuten gewijzigd. HILVERSUM. 1875 M. VARA 8.00 Gramofoonmuzlek 9.00 Klein Vara-en- semble o. 1. v. Fritz Bakels 9.30 Onze Keuken door P. J. Kers Jr. 10.15 Uit zending voor de arbeiders in de Continu bedrijven. Onze serie groote meesters der Toonkunst 12.00 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 12.30 Gramofoonmuzlek 12.45 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 1.15 Gramofoonmuzlek 1.30 De Noten krakers o. 1. v. Daaf Wins 2.00 Gramo foonmuzlek 2.15 Knipcursus door mevr. A. Blankenvan Kuyk 5.30 De Fliere fluiters o. 1. v. Jan van der Horst RVU 6.30 Carl Denig: „Trekken en Kampeerón” (1) VARA 7.00 Sportuitzending. Jorinus van den Berg: „Waarheen met het Nederl. Elftal?” 7.30 Cello-recital door Plet Lencz 800 Herhaling SOS-berlchten 8 03 Orgelspel door Cor Steyn 8.30 Vara- orkest o. 1. v. Hugo de Groot 10.00 Vaz Dlas 10.15 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 11.00 Een greep uit veel gevraagde platen 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, I3(M M. Tsjechische avond. 6.30 Orgelspel door Edouard Com- mette 7.00 Gevarieerd gramofoon platen - concert 7.20 Vervolg gramofoonplatencon- cert 7.30 Accordeonspel door A. Syengele 8.00 Gevarieerd concert door het omroep orkest o. I. v. Henri Pensis 8 40 Vervolg gevarieerd concert 9.00 Gevarieerd Tsje chisch concert door het omroeporkest o. 1. v. Henri Pensis 9.30 Pianorecital door René Delporte 9.50 Vervolg Tsjechisch concert 10.10 Gramofoonmuzlek 10.30 Dansmuziek. HUIZEN. 3OI5 M. NCRV 8.00 Schriftlezing en meditatie 8 15 Morgen- conoert 10.30 Morgendienst door ds. D. Tom 11.00 „Onze Zang- en Muziekver enigingen”. Dc Chr. Zangvereniging ..Soil Deo Gloria” te Vlanen 12.00 Politiebe richten 12.15 Gramofoonmuzlek 13.30 Bespeling van het Studlo-orgel door S. P. Visser 1.30 Onze Zang- en Muziekver enigingen'. Het kinderkoor „Melodie" te Rotterdam 2 45 Gramofoonmuzlek 3 45 Verzorging render 4.00 Concert door het „Delfteche Trio” 5 00 Klnderuurtje, te lelden door mej. A. J Brants 6 00 Gramofoonmuzlek 6.30 Onderwijsfonds voor de Schepvaart 7.00 Politieberich ten en Ned. Chr. Persbureau 7.15 Dr. F. G. Petersen: „Uw Koninkrijk kome" 7 30 Landbouwhalfuurtje 8.00 Zangclub „Con Amore” en H E M O.-orket o. 1. v. J. D. v. Ramahorst 10.00 Va» Dlas —^10.10 Gramofoonmuzlek 11.30 Sluiting. c h P b

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6