PROVINCIAAL NIEUWS f 50. ONZE 315e UITKEERING PER VLIEGMACHINE DE WERELD ROND f 80.740.- keerden heden uit MARKTEN V/l| Alle abonné’s Het Geheim van het open Raam DINSDAG 3 JULI 1934 ZWAAGDIJK ASSENDELFT ZWAAG MONNIKENDAM ABB HOORN BEEMSTER DE BADHUISKWESTIE WIERINGEN BOVENKARSPEL BROEK OP LANGENDIJK CASTRICUM WESTWOUD abonnés wegens een aan Examen Nuttige Handwerken ENKHUIZEN BEDRAG VAN WAARMEDE Handenarbeid Weerbericht geldende den Heer Detective-verbaai dom ANTHONIE GILBERT THANS EEN TOTAAL aan onze verzekerde abonnés is uitgekeerd. DIRECTIE VEREEN. KATH. PERS ingevolge de^ voor onze gratis-ongevillenverzelcering aan C. J. C BOSMEuER, N. Leliestraat 122, Amsterdam hem overkomen ongeval. Dit is AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERUJK DRIE MAAL VIER EN TWINTIG UUR NA HET ONGEVAL den Afwezig de K. O. B. 2—Union Voorzitter is van meening dat men er maar proef lltltlIlliKllllllllltlIllllllllllllllll evengoed tot Zwakke tlgen, ook □aar begrepen we niets van. ft Beaumont vroeg die geweldige donderbui heeft hier (Wordt vervolgd) 1 rammen 12 5 HU gaf een kart verslag ran zijn verrichtingen en liet zich toen in een hoek vallen, waar hU aandachtig den rook uit zyn pijp bestudeerde. Beaumont kende hem te goed, dan dat hy hem ■ou staren in zyn gedachten. Hy vond het al ge zonder zorg over onze machine konden we thans de reis door de wildernis aanvaarden We hadden voldoende wapens, proviand en wa ter by ons voor enkele dagen. Met hetgeen we- onderweg zouden schieten, zouden we deze weer aanvullen. Na een zwaren tocht door een groot stuk woestijn in. de brandende zon, kwamen wjj 's avonds by eenlge rotsblokken, waaronder ’n hol was uitgegraven" Daarin legden wij ons ter ruste. Vlaachery. Men besteedde alhier voor aal 20 tot 50 en voor bot 20 tot SO cent per pond. AsngesteM De heer J. Kieft, alhier, isaan- j.’l door de gemeente Hoogkarspel als on- i'Uksveldwachter. welke men zich ver- aanvangsuur op T*7?15. *let. 111 de bedoeling om in de --pramen op te meten en boozen Invloed daarvan te kunnen weren. Van zelfsprekend lachte oom in zijn vuistje by het hooren van dit plan. Voetbal De wedstrijd tussohen bet perso neel van de firma's Sluis <fe Groot en Oebrs. Sluis, op het E.V.E.-terrein, is geëindigd met een 7—1 overwinning van „Sluis e Groot". Dienselfden avond verloor I.VA 2 met 4—1 de match tegen Dlndua 1 Onder den wagen. Tijdens het hooien sloeg Zaterdag een paard van den landbouwer Pr. op hol. Pr. kwam onder den wagen terecht en moest In vergelijken toestand naar het zieken huis te Purmerend worden vervoerd, waar eenl ge Inwendige zware kneuzingen werden gecon stateerd. Weekagenda Dinsdagavond 7.30 8t. Vln- entiusconferentleDe Oraal. Woensdag Kerkkoor-asp afgelast. Donderdag 7.30 R. K. Gemengd Koor Vrijdag De Graal. Jonge Wachters met vacantle. verwel- voor 9.00 per 1- 1 Tomaten A 14.00—20.00. C 11.00—1 Voetbaluitslagen. Wit-Rood—K. G. B. 1—3 Na-competltle. Buiten de na-competitle ma- of Geen kinderfeesten De commissie ter vie ring van de Koninginnefeesten alhier heeft besloten dit jaar geen kinderfeesten te houden, zulks in overeenstemmng met den wensch van H. M. de Koningin in verband met bet over lijden van H. M. Konlngln-Moeder. i nieuwe verstrek- aan het Waard-Nleuw- Een eigenaardige verrassing wachtte ons den volgenden morgen by het wakker worden. Onre gidsen, die zich tegeiyk met ons ter ruste had den gelegd, waren spoorloos vrdwenen. Hoe wy Bochten, de mannen waren onvindbaar. Hoogste stand. 771.8 te Valentia. Laagste stand: 7513 te Btokholm. Verwachting: Noord-Westeiyke tot Noordelijken Noord-Oostelijken wind, half tot zwaarbewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur. Maan op n.m. 12.08, onder njn. 1.06. Laatste kwartier n.m. 8.48. Voetbal. In de nederlaagwedstryden. ge organiseerd door de vereenlglng ‘.De Blokkers" te Blokker, is het E. V. E. I gelukt, deze club de eerste nederlaag toe te brengen. Waar win naar van deze seriewedstrjjden de grootste ne derlaag toebrengt, maakt E. V. E. I een goede kans, omdat de uitslag was 52. De E. V. E-Junloren a ontvingen Zondag K. G. B. a uit Bovencarspel De lang niet mooie wedstrijd werd door K. O. B. gewonnen met De beide gidsen hadden het ook op een loopen gezet. Doch het gelukte ons spoedig hun vrees te doen verdwynen. Ze vertelden ons daarop, dat hun dorpsgenooten doodsbang voor bet tooverdlng waren geworden en ze zelfs be vreesd waren, dat het hun ongeluk en allerlei narigheid sou brengen. Ze zouden daarom een heining om het toestel bouwen, ten einde den tensporlg heden heeft; en spreken het vertrouwen uit, dat de Raad of althans het College van B. en W. alsnog alles in het werk zullen stellen om de gevoe lens en de opvattingen van zoovele der gemeen tenaren te respecteeren, besluiten deze resolutie ter kennis te bren gen van den Gemeenteraad en te publlceeren in de pers. Mlsaiewedstrtjd Vitesse—DU.VA-elftal Met opluistering van het muziekcorps van het Pa tronaat onder leiding van den dirigent P. Kuijs, dat met een vrooiyken marsch voor den wed strijd het voetbalveld betrad en tijdens den wedstrijd eenlge numers ten gehoore bracht, om het geheel een feestelijk cachet te geven, heeft Vitesse Zondag een wedstrijd gespeeld tegen een goed spelend D. H. V. B.-elftal De propa ganda, die In verband met het schoone doel n.L de baten zoudenworden aangewend ten dienste van de missie van den plaatsgenoot Pater Schut voor zijn missie In Oeganda had ongeveer 1400 menschen naa- het Vltesse-veld gevoerd. Na een openingswoord van Pater Schut stel den beide elftallen zich op, waarna direct een vurige stryd ontstond. Beurtelings werden beide doeleW^onder schot genomen, waarna het zich liet aanzien, dat Vitesse voor een moeliyke taak geplaatst was. Vooral de voorhoede van de be zoekers was op dreef, terwijl de voorhoede van Vi tetse tegen een goed spelende achterhoede was geplaatst. Na twintig minuten spelen gelukte het d<yi mldvoor van den Berg zich door de ach terhoede van Vitesse te manoeuvreeren waarop hy den bal aan den linksbinnen overgaf die met een goed schot den keeper van Vitesse het na- kyken gaf. Vitesse gooide er toen een schepje op en na eenig heen en weer geechop gelukte het den mldvoor van Vitese de partyen op gelyken voet te brengen. Na de rust weer dezelfde stryd om de leiding totdat de uiterst snelle linksbuiten van het D. H. V. B.-elftal, die om zyn mooie voorzetten reeds vóór de rust was opgevallen na een halfuur de kans zag. met een snellen ren door de achterhoede he ente breken en met een scherp schot den winnenden goal te scoren. In den resteerenden HJd werd verder niet meer gescoord. Naar wy vernemen, heeft de totaal- bate van den wedstrijd en kaartenverkoop voor Pater Schut en zyn missie bedragen ongeveer f 210. Voorwaar een goede dag voor de missie en een sportieve dag voor voetballend Kennemer- Van wie is die fiets? Sinds de alhier in Sept. 1933 gehouden harddravery staat asm 1 Politiebureau een rijwiel, dat vermoedelUk uit de omgeving afkomstig Is. Het voldoet aan de volgende omschrijving. Zwart gelakt heerenrywlel, swart stuur, zwar te handvatten, roestige bel. electr. lantaarn met E.S.M.A.-dynamo, belastlngmerk in kokertje om de stuurpen, kettlngkast, Terry-zadel, bagage drager boven het achterwiel. Brandford Tyre voorband. regeling wordt zulks nu weer recht gezet dat eerst de vader aan het werk geraakt. Al heeft de gemeente er nu geen financieel voordeel by, dat kan toch later nog komen. Het land wordt beter behartigd en de opbrengst der bedryven wordt daardoor grooter, zoodat alles er beter gaat. De heer d. Molen juicht de regeling toe. Wethouder Ooyeman meent dat men de toe komst niet te donker moet Inzien. Men zal dus de proef probeeren te verlengen. Hierna sluiting. Opbrengst verkoop K.K.O.-speldjes De opbrengst van den verkoop van K.R.O.-speldjes bedraagt f tt.tfi. B. K. Reisvereeniglng Donderdag, 5 Juli aj. zal in het Gezellenhuls een ledenvergade ring worden gehouden. Na afhandeling van enkele hulshoudeiyke zaken zal er een praat- avond worden gehouden, waarop de heer Chr v. d. Bilt, bereid g.vonden ie alle mogeiyke Inlichtingen te verstrekken. Ook niet-leden zyn dezen avond van harte welkom. Vrijdagavond kwam de gemeente in vergade ring byeen onder presidium van Burgemeester P. Slot die wethouder Glas harteiyk vi korade nu deze- na een langdurige ziekte bet eerst weer ter vergadering aanwezig was Bij de Ingekomen stukken was oa een schrij ven van de commissie van vyf de 50 West- Frtesche gemeenten betreffende een ingekomen circulaire der Ned. Helde My. aangaande de baggerregellng. In verband met de gehouden’ contróle der Ned. Heide My. bestaat geen aan leiding, om verandering te brengen In het te halen aantal pramen bagger, daar geen hoogere prestatie is verricht tegenover diegenen baggeren in schachten. Wel kan eenlgen met verandering in het verschillend* tijden des jaars. bekend met iets, wat ik een Integraal deel van deze misdaad sou willen noemen. Dat moet ik eerst zien uit te vinden, Beaumont-, omdat Ik weet.nou ja, omdat daar eigeniy»aijaa gan afhangt". „Wat ben je van plan?" verwonderd. „Ik wil te weten zien te komen, wat er Woensdagmiddag in de bibliotheek is gebeurd, toen Ascher vertrokken was en Miss Marlowe alleen bleef. Dit kan ik je wel zeggen, net ia iets verachrikkeiyks, dat zy er zelfs een oegen- bllk haar zelfbeheerachlng door verloren heeft. Het kan Iets geweest zyn, wat ze gezien heeft, of wat se ontdekt heeft een persoon of een ding maar dit slaat in leder geval by me vast, *t heeft iets uit te staan met Newnham. Van wie wy hst ook te weten zullen komen, van haar in leder geval niet." „Waarom?" vroeg Beaumont verschrikt, ..waarom wil je nu met alle geweld hebben, dat er dien middag iets gebeurd «ou zdn „Denk sells eens na. Zei Blans niet, dat Miss Marlowe enkele minuten, nadat Ascher vertrokken was, haar hoed op had. Dat was juist toen hy thee binnenbracht. Nu is sy er de vrouw niet naar, die Iets op goed ge luk af doet. Als ze dus volop aan het werk ie. set se geen hood op of ee moet van plan zyn onmlddeliyk uit te gaan. Ascher bad haar waarschynlijk een paar instructies gegeven. We weten van Slane. dat hy nog met haar stond te praten aan het venster. Toen is het gebeurd. (Korte tnboud van het voorafgaands Sir Hector Asecbcr cast door voor een ver woed vereamelaar van kostbare ooekea In Merlin St Hugh waar by op »Un bul ten woont leeft bil eeer afgezonderd sart syn nichtje Paula Parkston die u> bet geheim verloofd was met den secretarie van sir Hector Arthur Newnham Dooi een handlangster somt Aascher in bet be tel van een koetbaar werk dat uit de bi bliotheek van Burgoyne la reetolen te acher reist naar Prankrtlk om een aantal boeken te verkoopen. nagereisd doos Bur- goyne en den letterkundige Bsgerton In een luzuber hotelletje te Parut wordt Aa echer dan vermoord Omtrent den dader tast men in bot duister WaareebynlUk ie aeoeber reeds m den trein vermoord on in syn boekenkotter door iemand die tech voor beat uitgaf naar bet hotel ver voerd. Het lustltieel ondersoek wordt ee Md door den detective Leetrange» toekost <fe gehaalde pramen op té meten en naar die uitkomst per M3 uit te betalen. - - niTTIl Cl umwi in berusten moet, daar hy den indruk heeft ver kregen dat in verband met de contróle van het Ryk daarvan niet zal worden afgeweken. Het is een mooie werkverschaffing welke niet in gevaar gebracht moet worden. De regeling van het uur van beginnen kan als een verbetering beschouwd worden. Van de Ned. Spoorwegen was bericht ont vangen dat het gerantie-bedrag, de toevoer- lyn Broek op Langendyk is verminderd tot 3086.78, aandeel der gemeente alzoo 520 89. Voorstel B en W. tot afwyking van de ge- meenschappeiyke regeling van de llchtbedryven. door de saldi 1933—1934 geheel aan de ge meenten uit te keeren. Zulks in verband met den nood waarin de gemeenten verkeeren. Daarover zal aan de betrokken autoriteiten een adres gericht worden. Aldus besloten Voorstel B. en W. tot wyzlglng der veldwach- ters-verordenlng. over verhooglng van salaris by gebleken bekwaamheid en uitbetaling sala ris by het maken van herhallngs-oefenlngen Alsous besloten. Voorzitter deed hierna mededeellng dat de proef met toeslag, door de overheid, op het loon in het vryFTfedrljf m alle opzichten geslaagd :s en, voor zoover bekend ten genoege van belde peHyen. Drie partyen hebben er baat by: de werk nemer, die lets meer verdient en tevens weer in zyn bedryf werkzaam is. De werkgever, die nu volstaan kan met tweederde uit te betalen van het loon en de overheid, die inplaats van de volle 100 pCt. by de werkverschaffing, nu volstaan kan met een derde bepalen. De heer y. d. Molen vraagt of de proef enkel als voorloopig beschouwd moet worden. Voorzitter antwoordde dat deze met 1 Aug i» afgeloopen, maar dat getracht zal worden by den Minister deze door te laten loopen De heer v. d Molen acht het gewenscht dat de raad zich hierover ultepreekt. De heer Zuidam vroeg of er ook een verge- lyklng gemaakt kan worden met verleden jaar en of de gemeente financieel er reeds voordeel van gehad heeft. Spr. is van meening dat ver leden jaar de arbeiders evengoed geplaatst werden by de bouwers. Wethouder Ooyeman geide, dat door den heer Zuidam ultgeschakeld worde de tUd. welke er aan voorafgegaan is. In Mei werden er nu reeds vele geplaatst, wat zonder de regeling niet zou zyn voorgekomen. Voorzitter gei,dat met de omstandigheden rekening Is gehouden. Een bouwer welke om een arbeider kwam wend er steeds op gewezen, dat wanneer hy anders Iemand noodlg had voor korteren tijd hy niet voor deze regeling In de gelegenheid werd gesteld, maar was hy daaren tegen genegen een arbeider langer te nemen, dan ging het wel. De heer Zuidam wenschte toch gaarne ge gevens, wat verleden jaar is uitgekeerd tegen over nu en ziet In de regeling een gevaar dat er jongeren en anderen door op straat komen te staan. Voorzitter zegt uit ervaring te wetep dat voor de regeling e. hoegenaamd geen gehuwde was verhuurd. De beer Koedyk had het altyd als scheef aangevoeld dat de vader van een gezin niet werd gehuurd en de jongeren wel. Door deze voorzichtig los te maken. Tusschen desa strui ken en de hut lag een door de zon heetgebak- ken voetpad, zóó hard, dat selfs bun zware passen geen stof meer opwierpen. Langs een deur lle|?en nog wat ranken, die zich overal aan vast hadden geklampt. Ook deze waren kort geleden afgerukt. De deur zelf was met een grendel afgesloten, die echter onlangs nog moest zyn weggeschoven, waardoor een prach tig splnneweb aan flarden gescheurd was. „Hoe kan iemand zoon kunstig weefsel zoo maar vernietigen", deed Beaumont verontwaar digd. „Als Je over twee dagen terugkomt", stelde Egprton hem gerust, „hangt er een nieuw. Ge lukkig, dat wy hier geen kans loopen om voet sporen uit te wlsschen door onse eigen stappen. De grond is zoo hard als een rots". Hy stond een beetje aan de deur te morre len en eindeiyk sprong ze open met een roestig geknars der scharnieren. „Ik geloof werkeiyk. dat dis kerel de waar heid heeft gesegd”, riep Beaumont uit. ..Het ruikt hier naar tabak". Toen ae binnen kwamen stonden se in een zwarte ruimte op een leemen vloer. Aan den anderen kant stonden een paar tinnen kannen en verroeste melkemmers. Een venster viel er niet te bekennen, zoodat allé licht door de deur moest komen. Egerton haalde atfn zaklantaarn te voorschyn. „Ik kan niet zeggen, dat ik hier graag een nacht zou door brengen, terwijl de regen als tien duizend duivels op het dak tekeer gaat", bekende hy eeriyk. ,J<yn Bchotech bloed staat BEVERWIJK 30 Juni Bis» Kweekschool). L. Koope. B. Limburg. F. Meunlse, J Muller. M ren Nleuwenthal. J. van Nuys. C. Schoof. O. Schuld. J. Vergouw. Examens zyn beSlndlgd. AMSTERDAM. 3 Juli. ElerveiUng Hoogste prU« 3 00. mlddelprys 1.952 30, laagste prijs 1 7o. eend eieren 2 36. Dagaanvoer 150.000 stuks. Handel kalm. ALKMAAR. 3 Juli. N V. Alkm. Exportveiling Aardappelen 3.505.80 per 100 K O Aardbeien 3183 cent per slof. Aalbessen 8.0010.00 per 100 pond Andyvle 0 503 40. Bloemkool I 3.008.50 Idem II 1003 50 per 100 stuks. Druiven 3.00 6 00, Gele kool 39.0033.00 oer 100 pond. Krop sla 0.503.30. Komkommers 1.004 00 per 100 st Meloenen 15 0035.00 per 100 stuks. Perziken 4 00 -8.00 per 100 stuks. Postelein 1034 cent per bakje. Peulen 3 008 00 per 100 pond Rabarber 3 005.00 per 100 bos. Roode kool 7 00 per 100 at. Selderie 0.50—1.10 per 100 boa. Spinazie 4306 et. per bak. Snyboonen 13 0019.00. dubbele Sper- cleboonen 18 0031.00. Tuinboonen 0.503.00. Tomaten 6 009.00 per 100 pond Uien 3 305 80 per 100 bos Wortelen 1.506 00 per 100 boe. Zw. bessen 8.00 per 100 pond. AVENHORN, 30 Juni Coöp Land- en Tuin bouw- en Marktvereeu Avenhorn en Omstreken Vroege aardappelen 130 000 K G. groote Schot- ache 4.004.40. 18500 K.O. kleine Schotsche 3 30 —3.40 per 100 K G BROEK OP LANGENDIJK. 3 Juli. 18000 K.G Tomaten: A 13.60—14 10, B 11.70—13.00. C 11.90 —13 20, OC 6 40—690. 435000 K G aardappelen Schotsche Muizen 4.005.00, Blauwe Eigenhei mers 4 406 00. Drielingen 2 20- 3.30. 6300 bos Wortelen 150—200. 10000 K.G. Roode kool 2.70 —3.70, 200 K.G. Gele kool 4.40. 1000 K.G. Uien: Zllvemep 6.006.70. 1200 stuks Bloemkool 4.00 —6.10. BOVENKARSPEL (Station). 3 Juli. ..De Tuin bouw" AardappelenButton 5065 cent. Nlne- tyfold 0.851 00. Schotsche 3.003.35, vrye export 1.35.190. blsuwe 3.353 65 per baal Aanvocr 11340 baal. 3595 stuks Bloemkool I 1.704.40. II Onderstaande resolutie is thans ter kennis van den gemeenteraad gebracht: De Katholieken van Hoorn, in demonstra tieve vergadering byeen, onder bet motto „Op voor een menschwaardlg openbaar leven” gehoord de uiteenzettingen van Drz. Emila Franke uit Den Haag, gezien de jongste beslissingen van den Ge meenteraad Inzake de exploitatie van de nieuwe Bad-lnrlchting, protesteeren met kracht tegen het feit, dat in het openbaar gemengde Zonnebaden zyn toe gestaan. waardoor een belangryk deel van de bevolking tn haar opvattingen over zedelykheid en fatsoen wordt gekwetst, dringen er ten sterkste op aan, dat betere maatregelen zuilen worden genomen ter be scherming van de openbare zedelykheid, besluiten van het gemengde zwembad en het gemengde zonnebad geen gebruik te maken en het gesepareerde gedeelte slechts dAn te bezoe ken. wanneer dit voldoet aan de algemeene Chrlsteiyke nonnen van de door God gestelde wetten, zooals die mede zyn omschreven in bygaande Brochure: „Op voor een meusch- waardlg openbaar leven”, besluiten verder zich zoo noodlg te wenden lot Z. Exc. den Minister van Binnenlandsche Zaken, die reeds in November 1933 In een cir culaire aan de Gemeentebesturen tegen bul- op dit gebied gewaarschuwd Een paar hoeflndrukken, en geen van een herder die geiten of schapen hoedt. Het zou me erg benieuwen <4 hier de laatste jaren ooit iemand geweest is.” De hut stond als bet ware in een kuil en was omgeven door een braambosenje. „In leder geval moet hier pas iemand ge weest zyn," zei Beaumont, toen ze dichter by kwamen. „Kyk maar eens, hoe die struiken allemaal vertrapt zyn." De hut waa niet meer dan een lange schuit van zwarte planken, die danig van weer en wind hadden geleden. Vlak daarvoor groeiden flinke braamstruiken. Naar alle kanten liepen de hlnderiyke ui Hoopers Daar door heen had iemand kortelings geleden zich een weg ge baand. Het was duldelyk te zien, dat de per- 'soon in kwestie daarby niet de minste omzich tigheid had betracht. Zelfs nu nog gelukte het den twee mannen niet Bonder kleerscheuren door het gewas been te komen. Beaumont ver wondde zich ernstig aan zyn hand. Maar Egerton haalde een paar leeren hand schoenen te voorschyn, waardoor hy gemakke- iyker met de takken overweg kon „Toen Newnham vanmorgen de Positie van de hut beschreef,” merkte hy koeltjes op. „dacht ik, dat deze dingen wel te pas zouden komen. Als je nu even wacht, tot ik veilig en wel aan den anderen kant ben, zal ik je se toewerpen.” Maar Beaumont weigerde, ofschoon het aan bod in allen ernst was gedaan en de hinder nissen werkeiyk niet gering waren Ze baan den zich dus een weg door de struiken en moesten herhaaldeiyk stilstaan om hun kleeren Vergadering van den Raad De raad dezer gemeente vergaderde. Een aantal ingekomen stukken wordt voor kennisgeving aangenomen. Verder is Ingekomen een schrijven van den heer Lub, waarby hy ontslag neemt als lid van den Raad. Aan mevr. E. F. de Wit, die ingaande 1 Sep tember as. ontslag vraagt als onderwyzeres te Den Oever, wordt dit eervol verleend. Verder is Ingekomen van het ambtenaren- personeel een verzoek om het pensloenverhaal van 10 pCt., dat ingevolge de gewyzlgde Pen sioenwet 1922, Ingaande 1 Juli 1934 van hun sa laris wordt geheven, ongedaan te maken door het toekennen van een evenredige salarlsver- hooglng. B. en W. adviseeren gunstig. Het voorstel wordt goedgekeurd. Hierna wordt overgegaan tot een stemming over bet voorstel tot het ken van een bydrage van f 2000.l Heemraadschap en den polder land. Na eenlge bespreking wordt het voorstel thans met 7 tegen 3 stemmen, van de heeren M Kooy. Oden en P. Kooy, aangenomen. at stil als ik er aan denk Newnham bofte, dat hy sigaretten by zich had. Wat voor merk rookte hy?" Hy liep een paar passen door de hut, pikte een peukje sigaret op en bestudeerde het aan dachtig. „Nou. dat is alvast een goede noot”, ging hy verder. „Hoogstens een landlooper zal er aan denken om zich hier te verschuilen, maar dan zou hy In leder geval geen De Reszkes rooken Die sou eerder shag pruimen, denk ik”. Er tegen nog al veel sigaretteneindjes. Heel de vloer was bezaaid met afgebrande lucifers. Verder stond er op een plank nog een stuk kaars. „Hm”, zei Egerton. „Het zal me benieuwen of de politie genoegen wil nemen met tien lange lucifers en een stukje kaars. Zelfs indien bewe- sen wordt, dat deze sigaretten zyn gewone merk zyn. veronderstel ik nog. dat zy hem daar op niet vry sullen laten. Hy begon langzaam in de schuur been en weer te loopen. terwyi hy het licht van syn lantaarn telkens in een an deren hoek wierp. Zelfs de kannen en emmers onderzocht hy. Er was echter niets byzonders te vinden. Indien Egerton teleurgesteld tras liet hy er toch nlete van biyken. ,Jk geloof, dat we hier onzen plicht hebben gedaan", merkte hy op, toen hy weer naar de deur kwam, „nu komt het Museum aan de beurt" „Wat denk je daar te vinden", vroeg Beau mont. Uk dacht dat je er Vrydag eerst bean sou gaan”. JMt Is ook boo. Maar toen waa ik nog niet* Vergadering van den Baad beer Groot. Voorzitter opent de vergadering met de beate wenschen voor bet herstel van den beer Groot. Onder Ingekomen stukken kwam voot een verzoek van de Federatie van V. V. V. voor Noord-Holland boven bet U, om subsidie, waarop afwyzend wordt beschikt. B. en W. stellen voor een nieuw artikel tn de bebouwingsverordenlng op te nemen inzake de afscheiding der erven van den publleken weg. Voor nieuwe woningen zullen ter wille van het verkeer geen heiningen mogen worden geplaatst, waartoe besloten wordt. Voor bestaande heiningen wordt een maxi mum hoogte van 80 cM. bepaald. Nog stellen B. en W. voor arfh de lagere landbouwschool te Hoorn voor eiken leerling tot dese gemeente een subsidie van 6be schikbaar te stellen, waarmede de raad ac- coord gaat. Zwijntjesjagers Zaterdagavond werd een rywiel gestolen in de Kerkbuurt op het ©ogen blik dat de eigenares zich even ophield in de manufacturenzaak van .den heer K. aldaar. Gemeenteraad De raad dezer gemeente nam dezer dagen de volgende besluiten: Aan de Land- en Tuinbouwscholen in omtrek zal een subsidie worden verleend van 5 per Jaar voor lederen leerling uit deze ge meente. Tot tydeiyk onderwijzeres aan de O. L. School is per 1 Juni benoemd mej. A. Bolding uit Helloo. In verband met het Ingevoerde verhaal voor pensioen groot 10 pCt. voor de gemeente-amb- tenaren. heeft de raad de tydelyke korting op geheven welke was ingevoerd by raadsbesluit van 20 October 1932 en 1 Maart 1933. Goedgekeurd wordt hierna de rekening van het Armenfonds onder dankzegging voor de verrichte werkzaamheden. De rekening sluit met een batig saldo van 540.03. Na uitvoerige behandeling wordt besloten den gemeenteveldwachter en diens gezin, vrije ge neeskundige hulp te verzekeren door een arts welke door den burgemeester zal worden aan gewezen. De heer Buis stemt tegen daar hy tegen verhooglng is van de lasten. Besloten wordt over te gaan tot het overne men der straatlantaarns van het P. E. N. voor de som van f 2187. hiermede komt dan de jaariyksche vergoeding van 93 lantaarns groot f 712, te vervallen. Dienaangaande zal een leenlng gesloten worden van 2187 tegen een rente van ten hoogste 5 pCt. met een jaariyk sche aflossing van 150. De rondvraag levert niets op en volgt sluiting. noeg, dat hy op dergeiyke tochten Egertonmet gezel mocht zyn. Toen zy te ChancelbUry uit stapten, zagen ze, dat de lichte mist, die over Londen was neergedaald, hier vervangen was door een buitengewoon schitterenden en helde ren dag. De zwakke wind was niet in staat om de warme zonnekracht te verminderen en de wan deling door de velden was te vermoeiend om aan genaam te zyn. „Ik zou wel eens willen weten,” merkte Egerton nydlg op, „hoe lang het nog zal duren, voordat een ingenieus koopman er in slaagt om liften uit te vinden, die de menschen van bene den aan den voet van een heuvel tet boven aan den top hyschen, waar zy in *n malle bul een landhuisje hebben neergezet. Hy legde de hand beschaduwend boven de oogen en keek over de uitgestrektheid der Downs Zeven en twintig myi. merkte hy gelaten op. Wat ’n uit gestrektheid Hoe houden de menschen het hier ultl Kyk eens, dat lykt onze hut wel." •Heel ‘ver weg had hy een vormlooze vlet ontdekt. Ze wandelden in de aangeduide rich ting. De grond was zeer oneffen, maar de aon had de aardpaden vol groeven en kullen hard gemaakt. Het graa waa heelemaal verachroetd „Zelfa niet veel geholpen," zei Egerton. ..De zon likt het allemaal veel te vlug op. In L-der geval, geloof ik dat er niet erg veel groeit, ondanks Brentt snoeverige taal. Geen wonder, dat er zooveel villa’s staan. De grond ia natuuriyk voor een appel en een el te koop. Erg veel schapen komen we ook niet tegen Kyk eens om je heen. Waar zyn de tallooce kudden? 1 50 per 100 stuka. 55 boa Wortelen 4 cent p. bos. MEDEMBLIK. 3 Ju*. .Bt. Joseph" Grove Muizen 3.00—3.10, Fijne Muizen 2.08—890, kleine Muizen 135145, Ideaal 3 00—8.18, Ninetyfold 1.50—1.55, ronde 3 353.35 per baal. Aanvoer 3700 U11BLOKKER. 3 Juli. „Op Hoop van Zegen” Schotsche aardappelen, groote 4.75, idem kleine 3.35—3 75. Andyvle 030—1.50. Bloemkool I 3 00— 4 30. n 3903 50, III 140—3 80. Komkommero I 40—3.40. Roode kool 4.00—7 00 per 100 K.G. Spinazie 4.00—8.00, Sla 0.50—8.00. Slaboonen 34.00 30.00. Snyboonen 31.00, Tuinboonen 3.103.00, Wortelen 3.803.30. Roode beeeen 5.00. Troebeeecn 15.0017.00. Proleflcbeeeen 31.0030.00, Peulen 4 00—7.00. Blnasla 0 90. Lellee 1.40—1.90 per 100 stuks Aardbeien 13.0031.00. Kruisbessen 5.00— 7.00, Roode bessen 14.0020.00, Druiven 37.00 49.00. Frambozen 28.0043.00. Perziken 3.307.50, Pruimen I 34.00, Tomaten 10.00—1330. ENKHUIZEN. 30 Juni. Vlach 10 vaartuigen met 1789 pond Koraal 3034.5 cent. 3 vaartuigen met 75 pond Lynaal 33.5—353 cent. 3 vaartuigen met 167 pond Z N Bot 88.5 cent, 1 vaartuig met 50 pond Korbot 7 cent per pond. ENKHUIZEN, 3 Juli. Coöp Bloemenveiling „Bloemenlust" Margrieten 35 cent. Rozen 835 cent, Tangoerle 3—4 cent. Anjers 33 ct. Regale 13—18 cent per 35 kelk. Aardappelen: Schotsche 3.003.10. mlddelprys 3.35. kleine 1.15 1.30. Eigenheimers 3.003.75. Slaboonen 1390 per 100 pond. Tuinboonen 0.75130. Sla OM 1.10, Tomaten 6.80 per 100 pond. HEILOO. 3 Juli. Coöp. velllngsver. ,Bt. W1111- bordus" Aardbeien, vroege 1416 cent, idem late 1830 cent. Doperwten 811 cent. Peulen 813 cent, dubb. Stamslaboonen 3038 cent, Tuinboonen 34 cent per K.G Blemkool I 8.10 —790. Idem II 3.30—4.80. Kropsla OM1 40. An dijvie 1.403 30. Komkommers I 4306.10. Idem II 1.90—3.15 per 100 Wortelen 35—50 cent. Ra barber 3040 cent per 10 boe. Spinazie 1532 cent. Postelein 1036 cent per kistje. LEIDEN. 3 Juli. Veemarkt. Aanvoer 273 var kens: 253 zware 33—34 cent, 30 lichte 31—32 ct. Handel zeer matig. NOORD-SCHARWOUDE, 3 Juli. 178600 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen 4.006.00, Drie lingen 2.283.80. export 1.10360. BI. Eigenh. 4 60—5.30. 60 K.G. Peulen 2.80—4.00. 276 K.G. Zllvemep 5906.50. 75 st. Bloemkool 2.70 per 100 stuks. OBDAM. 3 Juli. ,De Tuinbouw" 76000 KG. groote aardappelen 4.00, 3200 K.G Drielingen 2.20 —330 PURMEREND. 3 Juli. ..Afslageer. Beemster, Purmerend en Omstreken". AardappelenSchot sche Muizen 1.00—1.34, Kleine Muizen 0.571.04 per 35 K.G. Dubbele Slaboonen 3 15—4 20 per 15 K.G Smalle Snyboonen 2 70—6.40, Tuinboonen 16 —20 cent per 15 K.G. Peulen 1.504.00. Doperw ten 1.50—3 50 oer 50 K.G. Roode Aalbessen 9.00 26 00. Zwarte Bessen 12.0020.00 per 100 K G. Klapbessen 0.301 35 per 10 K.G. Perziken 4.00 I per 100 stuks. Blauwschokkers 5672 cent K.G. Aardbeziën 12—30 cent per doosje van KG Komkommers 1.504.80 per 100 stuks. A --..ZZ ZZ.ZZ. Z .3.00. CC 7.00— 8.00 per 100 K.G. Bloemkool 1.50—7.40 per 10O st. Spinazie 368 cent. Postelein 3448 cent per 6 K G Sla 0 702.40 per 100 krop Andyvle 30—46 cent per klet Rabarber 5.80. Wortelen 3.00730 per 100 boa Sjalotten 3.40 per 100 boe. Druiven: Franken thalers 36.00—39.00 per 100 K.G. PURMEREND, 3 Juli, stapels kl. boeren kaas 1900, idem volvet 20.50 per 50 K.G. Aan voer 3432 K.G. 1966 K.G. boter: melkboter 1J0 —1.45, welboter 1.26—140 per K G 500 runderen 220 vette koelen 54—61 cent per K.G., vlug 240 melk- en geldekoelen 90.00 220 00 per stuk, stug 35 stieren 32—46 cent per KG, stuf. 16 paarden 60.00—120.00, stug. 125 vette kalveren 3050 cent per K.G., matig 266 kalveren: nuchtere 3.00—8.00, fok 6.00—18.00 p. stuk. vlug. 289 vette varkens 2933 cent per K.G., matig. 49 magere varkens 11.00—18.06, vlug. 158 biggen 8.00—12.00, matig. 262 schapen 10.00—2000. stug. 354 lammeren 5.00—164», st. 12 bokken 2.00—6.00, matig. Piepkuikens 60 67o cent, kipeleren 2952.75, eendeleren 2.10 per 100 stuks. Oude kippen en hanen 35—40 ct. per K.G. Benden 0.301.70, konynen 0960.75 per stuk. Duiven 40 cent per paar. ROTTERDAM. 2 Juli. Veemarkt. Totaal aanvoer 2052 stuks. 475 vette runderen. 360 vet te kalveren. 486 schapen en lammeren 854 var kens, 7 nuchtere kalveren Pryzen per kg.: Vet te koelen ie kw. 60—63, 3e kw. 53—66, 3e kw. 40—44, vette ossen le kw. 5356, 3e kw. 46—60, 3e kw. 40—43. vette kalveren (lev. gewicht) la ,kw. 60—70, 2e kw. 50—65, 3e kw. 30—40, varkens (lev. gewicht) le kw. 32—34, 3e kw. 28—30, 3e kN. 20—36, schapen le kw. 37. 3e kw. 33, 3e kw. 30. lammeren le kw 39. 3e kw. 35. 3e kw 30. t Prljz enper stuk: Schapen la kw. 18. 3e kw. 14, 3e kw. 9, lammeren le kw 13. 3e kw. 10. 3e kw. 8 TEXEL. 3 Juli 7» lammeren 0<w-a.00. 14 v schapen 15 00—17j00. 3 ramnten 12 004-18 00 3 koelen 130 00180 00. 5 greakalveréA 13.00— 70 00. 9 nuchtere kalveren 8.007.00, latkippen «o 80 cent TEXEL. 3 Juli. Bierenveiling. Aanvoer K0357 eieren: 58-83 KG 2 10—3.45. 82-64 K.G 330— 2 80. 86-70 K G. 2.55—3.00. 50-56 KG. 1.85—34>\ per 100 stuks. TER AAR. 3 Juli. Centrale Veiling. Spinazie 18 23 cent. Andyvle 25—83 cent, Tuinboonen 19 16 cent. Tuinboonen 1826 cent. Snyboonen 3.10 3 00, Kasstek 0.701.70. dubb. Stamboonen 3.30 —3 70. Peulen 3095 cent Doppers 8065 cent. Capucyners 3040 cent. Idem witte 55—65 cent. Postelein 2 cent. Kroten 2.40. Peen 86 cent. Breekpeen 3—5 cent. Sla 100. Bloemkool 1.50 5 80. Meloenen 1323 cent. Komkommers 3 cent. Aardbeien 1114 cent. Tomaten: A 78 cent, O 6—7 cent, Grof 1.501.80. WARMENHUIZEN. 3 Juli. Schotsche Muizen 4 4 30’ ldem Drielingen 3.603.30. ld. groote 4.00 per 100 K.G. ™IN,Kt£L Aalbeeeen 9 00—13.00. Kruisbessen ‘i30’ Fr*m bozen 20.0025 00. Aardbeien 13 00. Slaboonen 17.0018.00, Peulen 6 00— 22?' Aardappelen 2.00—3.00 per 50 K.G. Andyvle 3 003.10. Komkommers 4.00—6.00. Kropsla 1 OO TOO per 100 stuka. Wortelen 3.00-^00 per 100 WESTLAND. 3 Juli. Middenprye v. d b d. bond Westland aangesloten veilingen. Aardbeien 14— 24 cent, druiven 0.631.16 per K.G Tomaten- A I M— I M. B 145—185. C 1*0—180. CC 090— 1.25 per bak. Bloemkool 1304.70. Eieren 2.80—, 3Ö0 oer 100. Meloenen 3056 cent, kleine 16 30 cent per stuk. Dubbele Boonen 3036 cent Snllboonen 1834 cent. Spinazie 36 cent per K G. Aardappelen 1.40e 70 per kist. Peen 230 - 5.30 per 100 boe. op dit blad syn Ingevolge de verzekerlngsvoorwaarden tegen f by levenslange geheele ong^hlktheld t ,t werken door f 7</J bU «mongrel, met f b«verlle. van een hand f OC b-?Uk-T" f 40- 0^,7^ °an vtxir een dor vdgenae ultkeerlngen t JUUU.-verlies vaKbeld. armenTbelde boenen of bolde oogen /O (/,- dóodeiy ken afloop f een voet of een oog f - luim of wysvlnger f OU.- boen of snul TV.” andoren vinger (NH.). A. Scfeoutsen, Zwaag; O. Wen- F. Brouwer. Alkmaai HaMoldt, Amsterdam; M. Palas ter, Deventer; v. d Linden, Hilversum; man, Heemskerk; M. Spanjaard, Beverv Splgt, Hoogkarspel en M. v. Veen, Bloemei BEROKN (NH 8t Joaephkweekschool. Oe- examlneerd en geslaagd: L. Bon, Amsterdam; 8. Liefjes, Bergen; ning, Bergen; F Zaandam; H. I’- Bergen (N.IJ.); M. veld. Leiden; D. v. Heemskerk; M. ■vers. J. Jonker, J Lange-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 7