Luchtvaartdag te Soesterberg DOBBELMANN en géén andere 1 Donald-cyclus B.U.M.A. contra K.R.O. Na den dood van Prins Hendrik athletiek Si FRIESCHE BAA110,13 en 15 c MAANDAG 9 JULI 1934 RADIO PROGRAMMA EEN „ZWARE” JONGEN u I KANOSPORT - Verdacht van opruiing VLOT VERLOOP Eerefronten VRIJ VAN STEMPELEN Kort van zijn vrijheid genoten Pastoor C. J. v.d. Valk ARBEIDER VERBRAND Door hartzwakte overvallen Maatregelen in de Residentie SCHAKEN Gevaarlijk poetsmiddel De pleidooien voor de officieren Extra-treinen op Woensdag CRICKET HET FEEST NADERT 60.000 Velen worden verwacht n GROOTE ENGELSCHE SCORE IN DE EERSTE INNINGS Radio-uitzending der begrafenis Monument Fr ede rik van Eeden Bijzondere verkeersregelen op den dag der teraardebestelling te Den Haag Zwaar vergif in den handel gebracht Om de auteursrechten der uitgezonden muziek Tweede dag van de derde test match Gevaarlijk individu in de mijnstreek gepakt ©en ©en ©en Nationale athletiekwedstrijden te W ieri ngerwaard RAADSLID VAN DORDRECHT IN ARREST Kano-wedstrijden te Zaandam VERDUISTERING DOOR OUD-NOTARIS Bussumsche Schaakgenootschap Residentie Schaakclub Ontslagen inbreker neemt zyn oude „vak” weer op „De Zeven Provinciën” Mr. Bomans verzoekt de uitgave te staken en het materiaal te vernietigen Eenige nuttige wenken, waar de toeschouwers rekening mee moeten houden De verkeersregeling taV>aU t/ood e DINSDAG IS JULI 131 Om het kampioenschap ran Nederland De K. V.. Haarlem, 5.17.8; 3. K. Boekhof!, De De station de heeren: 1. Quick, op een te Totaal een Is Moeder, gebleken zyn ruim voldoende de massa’s extra-reizlgers In korten tijd te kunnen ver werken. 52 63 0 4 133 153 72 SI 3 60 3 36 d. Kogel. d. Water- d Linde. mededeel!ngen die Zaterdag Soesterberg om I het Wall McCabe O’Reilly Orimmett Chipperfield Darlin Ponsford c. Hendren b. Hammond Brown not out McCabe not out Extra'i 36 33 5» 57 7 10 d. Berg. Storm- 3. Baby van HU schetste beklaagde fie, toen hij by een ze de voor (Mn Am- door het --- Buasumsebe Deputaties van de transportcolonnes van het Ned. Roode Kruis zullen by de begrafenis van Z. K. H. den Prins der Nederlanden op 11 de ser eerefronten vormen en wel 100 man nabij het Kon, Paleis, onder bevel van den militai ren commissaris kolonel W. J, Lucardle en 100 man nabij de Nieuwe Kerk te Delft, onder be vel van den militairen commissaris majoor G. ,W. Schouten. Andere gedeelten der transportcolonne zul len. evenals by de begrafenis van H. M. de Konlngln-Moeder, beschikbaar zijn voor hulp- verleenlng langs den weg, die den stoet volgt. Op vermoeden van opruiing door middel van de verspreiding van een manifest Is Zaterdag te Dordrecht de leider der R.S.P„ het gemeen teraadslid W. 8.. gearresteerd. Alle maatregelen zijn genomen om verstoring van de openbare orde tegen te gaan. Als reserve gaat mee P. Tromp van ds X. Viking of P. Biyper van de Amstelswervera Het eerst pleidooi werd gehouden door den raadsman Hoffman voor den beklaagde, lult, ter zee 2de klasse L. D. de K., die ulteansette, dat Individueel optreden der officieren uit den booze zou zijn geweest. Hij bestreed de meenlng van den Krijgsraad, dat luitenant de K. uit zucht naar lijfsbehoud achter de waterdichte deuren was gaan zltöfen als een flink officier, dl kere gelegenheid met een schepeling ond«r een vlet geraakte en zelf werd gewond, eerst den en ult- motor- moeten On dezen grond vraagt het B. U. M. A. thans; lo. een verklaring dat de beschreven hande lingen (de bovenvermelde achttien schendin gen van het auteursrecht) zyn onrechtmatig; 3o. een verbod aan gedaagde om „door mid del van radloultzendlng muziek openbaar te maken of te doen openbaar maken waarop componisten of andere rechthebbenden die by eischeresse zijn aangesloten, auteursrecht heb ben en waarvoor dus toestemming van elscheres noodig is. 3o. gedaagde te veroordeelen om voor eiken dag dat het sub 2 genoemde verbod wordt over treden, aan elscheres te betalen een dwangsom van f 1500.of zooveel minder als de recht bank In goede justitie zal bepalen. De dagvaarding tegen den K. R O. vermeldt een 18-tal gevallen waarin deze omroepvereenl- glng inbreuk heeft gemaakt op het auteurs recht van muziekstukken waarvan de handha ving aan het B.U.M.A. is opgedragen. Zy schetst de taak van het B.U.M.A.: het Innen van ver schuldigd? auteursrechten voor de rechthebben de componisten e. d. en verklaart, dat het bu reau zyn bedrijf niet kan uitoefenen, wanneer een verbod van uitvoering van muziekstukken, waarover geen overeenkomst met de uitvoer ders Is getroffen, geen waarde heeft. Uit het onlangs gestichte Frederik van Eeden- Oenootschap heeft zich een Comité gevormd, dat zich In het bijzonder zal bezig houden met de verwezeniy kjfig van een der programpunten van het Genootschap, namelijk de oprichting van een gedenkteeken voor Van Eden. In dit Oomlté hebben zitting genomen dames Borel en v. Gestel en de heemen mr. J. B. de la Faille, voorzitter; dr. Aug. Cuyper», secretaris; Hub. Cuypers Jr„ penningmeester (Postbus Z 111 Amsterdam, postreken. 151462) C. W. H. Baard, G. D. Gratama en prof. Hulb Luns. Pastoor O. J. v. d. Valk van de parochie van het Allerh. Hart te Haarlem, die op reis was met eenige heeren per particulieren auto naar Oberammergau, Is Vrijdagavond by zyn terugkomst in Nederland door een hartzwakte overvallen. Hy te in het R. K. Ziekenhuis te Venlo opgenomen en van de H. H. Sacramenten der Stervenden voorzien. zyn toestand te zeer ernstig. Zondag te te Den Haag de wedstrijd ge speeld tusschen het Bussumsche Schaakge- nooschap en de Residentie Schaakcub. Deae wedstrijd werd gewonnen C— Bussumsche Schaakgenootschap met 5! tegen ds Residentie Schaakclub 4K pol Hiermede x handhaaft het E— Schaakgenootschap zich in de eerste klasse. Eenige gemeenten In de Rynstreek werden dezer dagen bezocht door een venter, die zich by verschillende Ingezetenen uitgaf als verte genwoordiger van een Amerlkaansche fabriek, welke een nieuw poetsmiddel had uitgevonden Hy gaf hier en daar een demonstratie met dit wondermiddel dat Inderdaad zoo uitstekend bleek te zyn, dat verschillende huismoeders tot den aankoop van een fleschje tegen den prijs van 80 cent besloten. Toen zy het echter later In de huishouding wilden toepassen, bleek het Amerlkaansche poetsmiddel niet alleen het vuil van koperen voorwerpen te verwijderen, maai tevens het koper zelf. Byna overal werd het me taal althans gedeelteiyk weggevreten en tenslot te bleken ook de handen door t middel te wor den aangetast. Er volgde aangifte by de politie te Bodegraven en uit een door deze ingesteld onderzoek te thans gebleken dat het poetsmid del niet anders was dan onverdund salpeter zuur, een zwaar vergif, dat niet eens in groote hoeveelheden mag worden verkocht. Men tracht den verkooper die vermoedelyk Inmiddels naar elders te vertrokken, op het spoor te komen. Kapitein W. F. Hoogenboom deelde ons nog mede, dat men seker 60.000 toeschouwers kan verwachten en hst aantal rijwielen op 10.000 geschat wordt. Van kapitein J. Th. van Wee ren vernamen we op de persconferentie nog, dat de Vereenl- ging tot verdedellng van Volksvermaak te Zeist geheel kosteloos de versiering van bet terrein op zich genomen heeft. By soo’n groot aantal menschen kan men natuuriyk verwachten, dat zich wel eens ongemakken sullen voordoen, waarby genees kundige hulp gewenacht te. Dr. Brouwer heeft zich daarom belast met de „Roode Kruls”-afdeellng, 637 voor 9 (gesloten). Val, der wickets; 1/M, i/SS. 8/71, 4/148. 8/840, 6/483, 7/483, 8/810, 8/837. Australia. Eerste innings. De politie te Kerkrade heeft een 33-jsrlgen slagersknecht J. C. gearresteerd wegens mede plichtigheid aan een nachteiyken diefstal met braak, waarby geld en radiolampen buitge maakt werden. Twee mededaders werden In Aken en Herzogenrath gearresteerd. Tevens heeft C zich schuldig gemaakt aan zware mis handeling van den Dultscher H„ op de Markt te Kerkrade hadden beiden twist gekregen over een regenjas. C had H. met het hoofd enkele keeren op den trottoirband geslagen, zoodat hy bewusteloos In een café moest worden gedra gen. Per auto Is H. naar zyn woning gebracht. De geneesheer constateerde een zware hersen schudding. Onlangs werd C. door het gerechts hof In Den Bosch tot vyf maanden gevangenis straf veroordeeld, wegens poging tot doodslag op een Dultschen taxichauffeur, dien hy met messteken in plaats van met geld had betaald Hy wordt Zaterdag ter beschikking van de justitie gesteld. Naar wy vernemen heeft de Minister van So ciale Zaken medegedeeld, dat er synersyds geen bezwaar tegen bestaat, dat Woensdag 11 deser aan de ondersteunde werkloozen, by aldlen het betrokken gemeentebestuur daartoe aanleiding vindt in verband met de teraardebestelling van den Prins, vrijstelling van stempelen wordt verleend. velenswaardig om een klapstoeltje mee te ne men. Voor lederen persoon is gerekend vierkanten Meter ruimte. Op het terrein, dat voor staanplaatsen wordt gereserveerd, zullen bovendien eenige ban ken worden geplaatst. Ten Noorden van de eere-trlbune *n gelegenheid voor het plaatsen van 400 auto’s, van waaruit men de demon stratie kan volgen. Zooals men weet worden hiervoor afzonderiyke kaarten verkrygbaar ge steld. Op het terrein komen ongeveer veertien consumptie-tenten. HUIZEN, SO 1.5 M. KRO 8.00—0.15 Morgenconcert 0.15—10.00 Geen uiteen- j| ding van den KRO 10.0011.00 Gramo- H foonmuzlek 11.00—1130 Klavlerconcert III no. 1 in bes kl. t. op 23 van P. Txcbalkow»- I ky 1130—12.00 Godsdienstig halfuurtje II door pastoor L. H. Perquln OP. 12.00 lil Tijdsein van de Kro-klok 12.0112.15 UI Politieberichten 12.151230 Alclna, II suite van G. F. Hlndel (gramofoon) 12301.15 De Kro-Boy* o. 1. v. Plet Lusten- houwer 1.151.45 Gramofoonmuzlek I. 462.00 Verzorging van den zender 2.003.00 Vrouwenuurtje 3.003.15 Lie deren uit Schuberts Liederencyclus ..Win terreis®” 3.15 PrecUletydseln 8.15— 830 Zangracltal door Hildegard Andriaaaan. A. d. vleugel: Fred. Boebart 3.303.45 Gramofoonmuzlek 3 45—4.00 Vervolg van het zangracltal door Hildegard Andrleasen. A. d. vleugel Fred. Boshart 4 00—4.10 Gramofoonmuzlek 4.105 00 Het Kro- orkeet o. 1. V. Mar In u» van ’t Woud -*5.005.15 Causerie over het openluchtspel T.Chrlstu» Konlng” door Reml Bchelstraete 5.158.00 Het Kro-orkeet (vervolg) 6.006.15 „Prins Willem I" door dr. H. W. K Möller 6.157.00 Het Kro-orkest (ver volg) 7.007.15 Politieberichten 7.15 Preclaletljdseln 7.15—735 Vragen van be den en toekomst. Economischs vragen. ,X>e economische structuur in on* land vóór de crisis en thans TUdeiyke Inzinking of structuurverandering? door C. J. Kuiper (uiteending van het R.K. Werkliedenver bond) "7.35—8 30 Gramofoonmuzlek 8 308 35 Nleuweberlchten van het Petebu- re»u Vaz Dis* 8359.30 Aansluiting met het Blindeninstituut „Bt. Henrlcus" te Grave Cauaerle door pater J. Rubben* S J. Concert door leerlingen van het Instituut, Sollatlach programma 93010.30 Bach- HAndel-programma (gramofoon) 10 20I 10.30 Liederen, te zingen door Elisabeth M Schumann 10.8010.35 Nleuwaberlch- g ten van het Persbureau Vaz Dlas 1035II II. 00 Gramofoonmuzlek 11.0043.00 8 Gramofoonmuzlek 11.15 Preclsletydseln. I Naar wy vernemen heeft thans het Bureau voor Muziek-auteura- rechten (BUMA) den K. R. O. en de andere omroepvereenigingen op korten termijn gedagvaard voor de arrondissements-rechtbank te Am sterdam. den Schoolweg te Soesterberg, terwyi zy, dis ko men uit de richting Soestdulnen voor allo rangen dan straatweg Soest—Soesterberg moe ten volgen. En zyn 7000 zitplaatsen. Wat de staanplaatsen betreft 18 bet aanbe- Zondag hadden te Wlerlngerwaard Natio nale Athletiekwedstryden plaats, georganiseerd door de Athletlekvereeniglng „Olympta”. De uitslagen van deze wedstryden lulden als vclgt: Hoogspringen dames: 1. B. van Twlsk, Bloe- mendaal, 1.45 M. Verspringen dames: 1. van der Kolk, Olym pia, Wlerlngerwaard, 4.88 M. Discuswerpen dames: 1. R. Bakker, Bloemen- daal, 29 63 M. Kogelstooten dames: 1. H. Munnlkes Kracht en Vlugheid, Amsterdam. 10.06 M. Balwerpen dames: 1. J. Schoenmaker, Achil les, Zaandam, 33.81 Mé 100 M. hordenloop dames: 1. B. van Twlsk. Bloem en daal, 13.4 sec. 4 maal 100 M. estafette: 1. Olympia, 54.8 sec. (dames). Zweedsche Estafette, dames: 1. Olympiaé 1 min. 4 3/10 sec. Kogelstooten heeren: 1. T. Schaaf. Aalsmeer, 1143 M M. H. M. de Koningin en Prinses Juliana heb ben Zaterdagochtend gerulmen tyd In het pa leis Noordelnde vertoefd. De Koningin en de Prinses hebben eenlgen tyd verwyid In de chapelle ardente. Er wordt zeer veel publiek verwacht en daar om treden reeds des morgens te 11 uur de verschillende verkeersbepallngen in den omtrek van Soesterberg In werking. zy worden gehandhaafd tot 7 uur nam. Ten gerieve van het publiek sullen In den omtrek van Soesterberg de noodlge aanwy- singen op zeer duldeiyke wyse worden aan gebracht, terwyi talrijk personeel bovendien ter plaatse aanwezig Is, om alle gewenschte In lichtingen te verstrekken. Medewerking van het publiek Is vanzelfspre kend ook van het hoogste belang. Men wordt daarom dringend verzocht alle aanwyzlngen nauwkeurig te volgen. Plassers. Amsterdam. 531. R. 2. S. Senioren (kampioenschap van Neder- Van 11 tot 7 uur mm. syn: lo de straatweg SoesterbergSoest en 2e de Banningstraat, die van den Amersf Straatweg naar den hoofdingang vsn het kamp voert. Afgesloten voor doorgaand verkeer sluitend toega nkeiyk voor auto’s, rijwielen en rijwielen, die deze wegen volgen om naar hun parkeerplaats te kunnen gaan. 3e. is de Postweg te Soesterberg voor richting naar het vliegkamp afgesloten alle verkeer, en kunnen 4e. De automobielen en autobussen uit alle richtingen, die toeschouwers voor Soestereberg aanvoeren en aldaar niet blyven parkeeren, het vliegkamp alleen bereiken vla Soesterberg— Banningstraat en vandaar alleen terugkeeren vla den Postweg. Sommige landwegen voeren uitsluitend naar het terrein des staanplaatsen. Alvorens een landweg in te slaan, diene men dus goed op de aanwysborden te kyken of te Infonneeren. Trampassaglers worden verzocht uit te stappen by „Huls ten Halve’’ of tramhalte wissel 6; ook sy. die uit de richting Amersfoort ko men. zy volgen dan den Schoolweg op den landweg by „Halte wissel 5”. De staanplaatsen bereikt men het gemakke- lykst langs den schoolweg, den landweg by genoemde tramhalte en de Hertenlaan. Do zltplaatoen syn te bereiken langs Totaal: voor 1 wicket 188 Val der wickets: 1/44. Bowlingcyfers Australië: Overs mdns runs wkts 3 Nadat op den eersten dag hot spel onder broken was met een score voor Engeland van 355 voor 5 wickets, liep den tweeden dag de Engelsche score op tot 627 het 9 wickets, voor Wyatt liet sluiten. De Australiërs maakten 136 runs voor een wicket en hebber dus in leder geval hun kans nog in handen. Het verloop der score was naar de „Courant” meldt als volgt: Engeland: Eerste innings. C. F. Walters c. Darling b. O’Reilly Sutcliffe c. Chipperfield b. O’Reilly R. Wyatt b. O’Reilly Hammönd b. O’Reilly Hendren c. en b. O'Reilly Leyland c. sub b. o’Railly Amee o. Ponsford b. Grimmett G O. Allen b. McCabe Hopwood b. ORoitfy Verity not out Clark not out Extra’s Het stoffeiyk overschot van Prins Hendrik Was Zaterdag uit de sterfkamer naar de ves tibule gebracht, waar de chapelle ardente Is tngericht. In verband daarmee Is de voorzijde van het paleis ook niet meer geopend. Slechts voor het afgeven van kransen wor den de gordynen, welke de glazen deuren be dekken, een oogenbllk weggeschoven. In de voor-vestlbule Is geen verandering ge bracht. Tusschen de sullen, welke de voor- en ach- tervestlbule schelden Is een groenverslering aan gebracht en daarachter, In het half-duister, staat de kist met het stoffeiyk overschot van den Prins, op een katafalk, gedekt door wit lykkleed. De geheele achtervestlbule één bloemenweelde; de kransen en bloemstuk ken liggen tegen de bar en langs de wanden gerangschikt. Leden der hofhouding en van het jiersoneel houden de doodenwacht. Te Zaandam vonden Zondag nationale kano-, zeil en pagaai-wedstryden plaats, «r- aan verschillende kampioenschappen van Ne derland waren verbonden. De wedstryden. welke op de Voorzaan gehouden werden, waren georganiseerd door den Kring van Zaan- sche Kanovereenigingen. Naar wy vernemen, heeft de regeering, even als by de begrafenisplechtigheden van H. M. de Konlngln-Moeder het geval was, de vier groote omroeporganisaties (K. R. O., A. V. R O., N. C. R. V. en V. A. R. A.) bereid gevonden, de radloultzendlng van de begrafenisplechtig heden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden als volgt te «ioen geschieden: le. De Nederlandsche Omroep verzorgt ge- zameniyk die uitzendingen onder leiding van den voorzitter van den Radloraad. 2e. Te 's-Gravenhage. Ryswyk en Delft zullen In totaal vier reportageposten worden Ingericht. 3e. Vóór en na het ooggetuigenverslag zal een korte toepasaelyke toespraak worden uit gesproken. 4e. De uitzending geschiedt over de beide Nederlandsche zenders alsmede over de Phohl- en Kootwy kzenders, zoodat ook de luisteraars in Oost- en West-Indlé de plechtigheid kun nen volgen. 5e. Het tydstlp van begin is vermoedelyk 9 uur. 6e. De technische dienst van het Hoofd bestuur der P. T. T. verzorgt, met gebruikma king van materiaal der omroepvereenigingen. het technische gedeelte der uitzendingen, by welke verzorging dankbaar gebruik zal worden gemaakt van de welwillende medewerking van den 's-Gravenhaagschen Gemeenteiyken Tele foondienst. 7e. Andere uitzendingen dan het genoemde ooggetulgeenverslag, zullen op 11 Juli door de beide Nederlandsche zenders niet geschieden, terwyl de radlocentrales niets anders sullen mogen doorgeven dan dit ooggetuigen-verslag. Eventueel zullen dien ochtend om 8 uur mededeelingen worden gedaan, op het oog- getuigeverslag betrekking hebbende. EngelschNederlandsche handelsonder handelingen zyn Zaterdag op het ministerie van handel voortgezet. De besprekingen heb ben tot dusverre een vlot verloop gehad. Zaterdag beeft de Haagsche politie ter be schikking gesteld van den Officier van Justitie P. J. 8., die reeds een reeks van vonnissen ter zake dleistal met braak achter den rug heeft. In October van het vorig jaar werd hij voor- waardeiyk in vryheld gesteld; hy had toen een gevangenisstraf van zes jaar. In den nacht van Dinsdag op Woensdag verschafte hy zich door inkllmming door een raampje toegang tot een pand aan de Laan van Meerdervoort hoek de Ruyterstraat te Den Haag, tn welk pand ver schillende kantoren zyn gevestigd. Door het kraken van een binnendeur ontwaakte de vrouw van den concierge, die zyn woning op de derde étage heeft, zy maakte haar man wakker, die beneden komende, In een hok een man aantrof In gebukte houding. Hy sloot de deur van het hok. liet syn vrouw de deur vasthouden en liep zelf naar bulten, om te beletten dat de dader uit het openstaand raam kon vluchten. Inmiddels zag deze kans de deur te openen en de vrouw op zyde te duwen. Hy bedreigde de vrouw nog en nam de vlucht. De concierge gaf hem nog een klap met een stoffer, doch de man wist te ontkomen. Achtervolgd door den concierge en eenige toegeschoten burgers en agenten, werd hy In de Hugo de Grootstraat gegrepen. Het bleek 8. te syn, die In het bezit was van een scherp dolk mes en bovendien kans had gezien tydens zijn vlucht zonder dat dit bemerkt werd een party Inbrekerswerktulgen weg te werpen. Deze werktuigen werden echter later In den nacht door een politiehond geapporteerd. BATAVIA, 7 JulL (Aneta.) Het Hoog Mili tair Gerechtshof zette hedenmorgen de behan deling van de hooger beroeps-zaken der offi cieren van de „De Zeven Provinciën” voort Reeds hebben wy uitvoerige gedaan over de Luchtvaartdag, 14 Juli sa. In het vliegkamp te wordt gehouden ten bate van het Nationaal Luchtvaartfonds. Naar wy vernemen heeft de door de recht bank te 's Qravenhage wegens valachheid In geschrifte tot vyf jaar gevangenisstraf veroor deelde Haagsche notaris P. hooger beroep aangeteekend. Ook het O. M. is In hooger beroep gegaan. Eindhoven vertr. 7.44; Tilburg vertr. 8.19; Breda vertr. 839; Delft aank. 9.36. Terug In aansluiting van electr. treinen Rotterdam D.P. vertr. 18.07; Dordrecht aank. 1835; Lage Zwa- luwe aank. 18.40; Breda sank. 1836; Tilburg aank. 19.19; Boxtel aank. 1938; Eindhoven aank. 20.01. Verder van Utrecht CjB. vertrek 636, 6.46, 7.10, 737 en 754; aank. Den Haag 8.8. 7.14, 733, 8.03. aj8-gn 8.43. •Mrüg varteen Haag 813. 1633. 1737 en 3128. AAnk. Utrecht CB. 17.48, 18.44 en 32.13. pTan Arnhem vertr. 637, Ede vertr. 7.16; sank, tt Den Haag 8B 8.43; terug van Den Haag SB. vertr. 1737, Ede sank. 19.30; Arnhem aank. 19 41 Het Publiek wordt aangeraden tusschen Utrecht \n Den Haag (Arnhem) van dese extra-terelnen gebruik te maken en niet met EM-tre*n«m te reizen. Deze extra-trelnen rijden Alle non stop tusschen Utrecht en Den Haag Op de stations Rotterdam D.P., Rotterdam Beurs, Rotterdam Hofplein. Feyenoord-halte, Schiedam. Dordrecht, Vlaardlngen en Vlaardln- gen Oost. Lelden, Haarlem en Amsterdam C S. kan het publiek reeds op Dinsdag 10 Juli plaats- kaarten koopen geldig op 11 Juli; met bestem ming Delft op Den Haag; te Den Haag HBM eveneens met bestemming Delft. Tusschen^ Rotterdam D.P. en Den Haag vla Delft en tusschen Rotterdam Hofplein en Den Haag vla pynacker zyn een groot aantal extra electrische treinen Ingelegd voor heen en terug- ,F®rvo®r» Tusschen Amsterdam OB. en Den Haag, Delft is ook voor extra-aanvoergelegenheld in de vroege ochtenduren gezorgd. Te Delft en Rotterdam D.P. worden voor loket, tort-wd» in- eg ultgangsgelegenheld wederom de maatregelen getroffen, welke op 37 Maart IX bil de begrafenis van H. M. de Konlngln- De spoorwegarbeider B. uit Schln op Geul geraakte by het sproeien met een vergiftig mengsel In brand. De brandwonden werden door het sproeiglft verontreinigd. De man die gehuwd was Is Donderdagavond aan de ge volgen overleden. Hy laat een weduwe met vyf kinderen achter. waarvan enkele tenten werden geplaatst, terwyl personeel van het „Roode Kruis’’ en van E H B. O Zeist eventueel hulp sullen verleenen. Ten slotte sy medegedeeld, dat het terrein door de politie wordt afgeset, terwyl breede •tronken, beboerende aan de gemeenten Zeist en Soest, voor het publiek zyn verboden. De militaire vliegers te Soesterberg syn voor de demonstratie reeds druk aan het oefenen en te oordeelen naar hetgeen we omtrent de uit te voeren nummers vernamen en waarover we bereids uitvoerig schreven, mogen ds verwach tingen hoog gespannen zyn. De uitslagen lulden als volgt: Kano- wedstryden 72 Mr. 3 klasse: L J. v. <L Berg. Storm vogels, Zaandyk, 54 min. 3 eec.; 3. E_L, H. Schippers. De Plassers, Amsterdam, 5436. 73 Mr. 2 klasse: 1. Speed van H. de Vries; Viking, Amsterdam, 5337; 3. Kemphaan van J. Haan, Viking. Amsterdam. 54.15; 8. Pech vogel van D. J. Runeman, Quo Vadls, Koog a. d. Zaan. 54.41. Bonds-kano-pagaalwedstrydenR. 1. Dames: I. T. Krom, Stormvogels. Zaandyk, 3. N. Kaayk, Quo Vadls, Koog a. d. Zaan; 3. C. Jonkhoff, Viking, Amsterdam. R. 3. 8. Junioren: 1. H. Stelnhauer en J. Stad, Quo Vadls. Koog a. d. Zaan, 4.39; 2. H. Muusse en C. Grays, Quo Vadls, Koog ad. Zaan, 4.402; 3. F. de Valk en A. Blom, Viking, Amsterdam, R. 2. adsplranten: 1. J. Vink en J. Vrooiyk, De Geuzen. Zaandam. 3353; 3. R Stad en W. Gobielje, Quo Vadls, Koog a. d. Zaan. 336.4. R. 1. Nieuwelingen: 1. M. de Groot. Stonn- Jjgels. Zaandyk, 5 17.2; 2. C. C Gerritsen, H K. V.. Haarlem, 5.17.8; 8. K. Boekhoff, De Geuzen, Zaandam. 8. 8. R. Nieuwelingen: 1. T, Chabot, Trek vogels, Haarlem, 525 6; 3. J. Kruyt. Quo Vadls. Koog a. d. Zaan. 5.30 4., 3. A. Spanjenlt, De Nederlandsche Spoorwegen hebben, met het oog op de groote drukte Woensdag as. te verwachten In verband met de begrafenis van wyien Z. K. H. Prins Hendrik, de noodige extra maatregelen getroffen. Behalve een aantal extra militaire treinen voor het vervoer van aan of by de begrafenis stoet deelnemende detachementen, zullen voor het publiek nog de navolgende extra-treinen dien dag looped. 800 M. hardlcopen heeren: 1. 8. Woltje. Quick, Groningen. 2 mln. 112/10 eec. Verspringen hesren: 1. K. Schenk, Olympia, 628 M. 1500 M. hardloopen hoeren: 1. J. Baketna, Quick, Groulnen, 4 mln. 34 8/10 sec. Hoogspringen heerenL T. Spoor, Concor dia. Haarlem, 1.77 M. 100 M. hardlcopen heeren: 1. J. K. Leeuwe- rink, Concordia, Zaandam. 112 sec. Hlnk-stap-sprong heeren: 1. K. Schenk, Olympia, 18.46 M. 4 maal 100 M. estafette heeren: Groningen, 46.4 sec. 300 M hardloopen heeren: 1. J. H. Leeuwe- rlnk. Concordia. Zaandam, 23 8/10 sec. Discuswerpen heeren: L T. Schaaf, Aals meer. 34.23 M. Touwtrekken heeren, lichte ploeg: Winnaar: Volharding, Purmerend. Touwtrekken, heeren, zware ploeg: Winnaar: Olympla. schepeling redde. Hy pleitte vrijspraak voor beklaagde de K., subsidiair een prlnclpieele straf. Vervolgens hield de raadsman Romswinckel een pleidooi voor den beklaagde, den lult, ter zee D. D. en den officier M. 8. D. G. 8. Ver volgens was de raadsman dr. Bottema aan de beurt, die een pleidooi hield voor den officier van gezondheid 2de klasse H. C. B. Het Hoog Militair Gerechtshof bepaalde de uitspraak op 20 JulL Van mr. B. J. Bomans, den auteur van den Donald-cyclus, ontving de directie van de We reld Bibliotheek het volgende schrijven: „Zeer geachte directie. Naar aanleiding van uw aankondiging van „Mr. Rodlus” als zoude deze vervolgroman de RJC. Staatsparty benadeelen en van meening. dat dit hoezeer onbedoeld er alweder uit gelezen zou kunnen worden, waar de vooraf gaande loutere pbantasleën zoo ernstig be oordeeld ztfn, verzoek Ik u die uitgave te staken en het aanwezige materiaal te vernietigen, be halve de Inleiding, als bewijs van myn Inten ties." Naar aanleiding hiervan stelt de directie van de Wereldbibliotheek er prijs op, mede te dee- len, dat door haar destyds de uitgave van ge noemd werk voor rekening van den auteur ge nomen was en dat sy het beschouwde als een soort grap. Nu het boek echter met al zyn ro mantische situaties en beweringen onbegrype- lykerwyze voor ernst genomen wordt, acht sy het wenschelyker de uitgave te staken om ver dere misverstanden te voorkomen. De burgemeester van 'I Qravenhage heeft politiemaatregelen vastgesteld. In acht te ne men ter gelegenheid vati de begrafenis van Prins Hendrik op Woensdag 11 Juli. Daaraan ontleenen wy het volgende: Na 8 uur v.m. zal alle rijverkeer (hieronder begrepen rijwielen en vervoermiddelen van le veranciers) worden afgesloten voor het stads gedeelte, begrensd door de volgende straten: Anna Paulownastraat. Plet Helnkade, Prin- eessewal, Noordwal, Torenstraat,. Jan Hendrik straat, droote Markt Groote Marittstraat, Wagenstraat, Stationsweg tot Station Holl. Spoor. Voorts vanaf achterzyde station de Waldorpstraat, Oudemansstraat, Lorrenlzpleln, Jan v.d. Heydenstraat, Pasteurstraat tot aan grens Ryswyk. Verder Noordpolderkade cost- zUde, Laatkade, Trekweg, Brug gasfabriek, Dlntetetraat, Pletterystraat, Nieuwe Haven, Nieuwe Markt, Fluweelen Burgwal Heerenstiaat (Korte Poten), Plein, Lange Houtstraat (Korte Vijverberg), Lange Voorhout oostzyde. Vos In •t Tuinstraat, Frederikstraat, Javastraat en Laan v. Meerdervoort tot aan de Anna Pau lownastraat. Onv 9 uur vm. moeten alle vervoermiddelen, die zich reeds binnen genoemde afzetting be vinden, In stilstand zyn gebracht, onmlddebyk langs en evenwydlg aan de trottoirs, terwyl geen dezer werktuigen zich mag bevinden op de door den stoet af te leggen route en In de zystraten daarvan en wel tot aan de eerste dwarsstraat, uitkomende in deze zystraat. Men zal erop moeten rekenen, dat de afzet ting voor het rijverkeer eerst ongeveer 4 uur vm. zal worden opgeheven. Publiek, dat moet zyn in de hulzen, gelegen langs den weg,1 welken de stoet volgt, wordt In overweging gegeven, daar vóór 9 uur aan wezig te zyn. Er zal geen publiek worden toegelaten op het trottoir aan de waterzyde PletteriJkade, alsmede op de brug tusschen Wetering kade en Ryswykschepleln. land)1. Q. van 1 Hof en N. Tates, De Geuzen, Zaandam. 4.36.6; 3. D Doeven en H. de Wit, Quo Vadls, Koog aan de Zaan. 4.40 4; 3. H. W. Tromp en J. Juch, Viking. Amsterdam, 4.44. R. 2. Junioren: 1. H Muusse en C. Grays, Quo Vadls, Koog a. d. Zaan. 4.47.4; 2. R v. d. Linde en D Husslage. De Geuzen. Zaandam. 4.472; A. Kaper en A. Raltmayer, De Geusen, Zaandam. 4.48. R. 2. Senioren (kampioenschap van Neder land) 1. G. van t Hof en N. Tates, De Geuzen, Zaandam, 437.6; 2. J. B. van Douwen en H. J. van Lier, Waterkampers, Amsterdam, 4.432; 8. Gebr. wydekop, De Plassers. Amsterdam. R. 1. 8. Juniores: 1. J. Gulase, Amstelswsr- vérs. Amsterdam. 4.432; 2. J. B. van Douwen en H. J. van Lier, Waterkampers. Amsterdam, 4.43.8; 3. Gebr. wydekop, De Plassers, Amster dam. R. 1. adsplranten: 1. A. v. d. Kogel. Water kampers, Amsterdam. 2.12.; 2. J. Vrolyk. De Geuzen, Zaandam. »2.6; 3 W, Gobielje Quo Vadls. Koog a. d. Zaan. 2.11. R. 2. Nieuweidingen: 1. w. Duif en W. Mans. De Geuzen. Zaandam. 5.7.4; 2. A. Blom en P. Bolm, Viking. Amsterdam. 5 72; 3. P. sluis en G. Houwertjes, Quo Vadls, Koog a. d. Zaan. 6.12. R. 1. 8. Senioren (kampioenschap van Neder land): W Determan. Piasracers. Rotterdam. 5.23. 2. J. Kraayer. De Geuzen. Zaandam, 5282; P. Tromp. W. 8. V. Hoorn. 8292. R. 1. Junioren: 1. L. C. Scheffer, kampers. Amsterdam, 5222; 2. R. v. De Geuzen, Zaandam. 5.28.6; 3. W. Hekkert. Stormvogels, Zaandyk. 533.4. R. 2. 8. adsplranten: 1. Never Dry, Rotter dam, 232; 2. R. Stad en W Gobielje, Quo VMls, Koog a. d. Zaan. 2.8.2 3. J. Vink en Van Zeeventer, De Geuzen, Zaandam. 22.4. R. 1. 8. Nieuwelingen: 1. C. O. Gerritsen, H. K. V., Hgarlem, 5.542; 2. J. W. de Vries. Plassers. Amsterdam. 5.56; 3. A. Boer, Never Dry, Rotterdam, 5382 R. 3. 8. Gemengd: 1. mej. J. Llngius en W. Prins, De Plassers, Amsterdam, 33X; 3. mej. C. Jonkhoff en J. Juch, Viking, Amsterdam. 2.72; 3. mej. J. Kraayer en H. Muusse, Quo Vadls. Koog a. d. Zaan 2.82 8. 8. R adsplranten: 1. D. Moser, Amstel- zwervers. Amsterdam, 2.264; 3. C. Wleringa. Z. K. C., Zaandam, 2.32. 4. R. 2. 8. Nieuwelingen: 1. Peetoom en Tromp, W. 8. V. Hoorn. 8.17.8; 2. W. Duif en W. Mans, Geuzen, Zaandam. 5.23 2; 3. H. M. Feys en H. J. van dy Horst, H. K. V., Haarlem. S3S.Ï R. 1. Senioren; 1. H. W. Tromp, Viking Am sterdam. 5.20.2; 2 J. Kraayer. De Geuzen, Zaandam, 5.204; 3. J. B. van Douwen, Water kampers, Amsterdam, 5.26.4 R. 1. 8. Dames: 1. J. Llngius, Please re. Am sterdam. 1 30 2. Vyfwlnket. «Never Dry. Rotter dam. 130.4; 3. B. Kelder, Amstelzwervere. Am sterdam, 130.8. R. 1. 8. adsplranten: 1. D. Moser. Ametel- zwervers. Amsterdam, 2.20.8; 3 A. V. Waterkampers, Amsterdam, 2.28; 8. W. Kroft, H. K. V Haarlem, 3.242. Vereenlglngsestafette 4 x 300 M. 1. De Plas sers. Amsterdam. 3.21; 2. Viking, Amsterdam, 3.23; 3. Quo Vadls. Koog a. d. Zaan, 8.34.6, Na afloop van de wedstryden werd door het Bondsbestuur de ploeg samengesteld, welke Nederland zal vertegenwoordigen In den In ternationalen LandenwedstrtJd te Bsser-Werden (Duitschland), welke dezen zomer nog plaatst vindt. Deze wedstryden worden sinds 1939 ge houden waarvoor een prijs Is beschikbaar gesteld door den beer Bracht, burgemeester van Essen. De samenstelling van het team luidt: N. Tates en G. van *t Itof van de K. V. De Geuzen, Zaandam; H. de Wit en D. Dieven van K. V. Quo Vadls, Koog a. d. Zaan; P. Wydekop en C. Wydekop van A. K. V. De Plassers, Am sterdam; J. Kraayer, K. V. de Geuzen (één perooous)H. W. Tromp, K. V. Viking, sterdam (één persoons). Uit de heeren W. Determan. Rotterd. K. Da Plasracera, J. Juch. K. V. Viking, J. Huas- lage, K. V. De Geusen. wordt nog een 3-pet> ■oonsploeg samengesteld. 9 30 0 189 133 39 33

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 16