Winkelsluiting Levend verbrand Interviews met Hitler - JT RADIO PROGRAMMA a VRIJDAG 13 JULI 1934 TWEEDE KAMER Geen misdaad Prins Hendrik in Indië herdacht DADER AANGEWEZEN De Bata-fabrieken Moordaanslag op zee man SURSéANCE VAN BETALING GED. STATEN VAN OVER1JSEL BRUTALE BEDRIEGERS Audiëntie ZWEMMEN Door trein gegrepen PROVINCIE NOORD HOLLAND Converaieleening 1934 SLAPTE IN DE TEXTIEL V olend am~Ed*m Duitschland luistert naar Hitler l Deen te IJmuiden in de bont ge stoken, doch niet gevaarlijk gewond K.LM.-TENTOONSTELLING TE EINDHOVEN Na den moordaanslag te Oisterwyk Op den dag der plechtige uitvaart Het openen van de mogelijkheid tot akkoord KATHOLIEKE JONGENS- CENTRALE Nieuw wereldrecord van Willy den Ouden Het 400 Meter vrije slag record van Helen Madison verbeterd De moeilijkheden in de schoenindustrie De heer Beukenkamp gekozen tot lid Minister Steenberghe verdedigt xjjn ontwerp tot verruiming van den verkoop op Zondag Philips exposeert een nieuw vliegtuigbaken Geen wijziging in de regeering „De Abdij van Egmond” BRAND TÉ VLIJMEN Boekhouder in directiekeet van oen bouwbedrijf te Halfweg omgekomen Jongetje komt er Zwijntjesjagers als pseudo- ambtenaren TOEGANG VERBOPEH Art4»lV6.y.5trq Voordrachten tijdens de tentoon stelling te Den Haag verraders op te offeren en het land niet over te leveren aan een burgeroorlog** ALS DOLKSTEKEN IN HAAR RUG Gekweld door rheumatiek Nog een interview Huisgezin is zwaar getroffen KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND Zaterdag 14 Juli 1934 - WIJ ge- (Ingebonden Mededeeling) te V uilnisvat1 Z. H. Exc. de Blsschop van Haarlem zal de volgende week Maandag, Dinsdag en Donder dag géén audiëntie verleenen. Het Centraal Bureau van de K J.C., Laan Co pes van Cattenburcii 137. Don Haag, la van En dat dit bedrijf niet meedoet aan de lof felijke poging, om de Nederlandsche schoen industrie in haar geheel te saneeren, doet ook voor den nieuwen bewindsman van Economi sche Zaken de deur toe. Vandaag aal dan eindelijk de stemming wer den gehouden over deae materie met haar veel bewogen historie. MILAAN, 36» M. 6.15 Gramofoonmu- alek. Voor den langebaanwedatrUd Volendam—Edam op Zaterdag 14 Juli as. hebben in totaal acht tien deelnemers ingeschreven, waaronder Mevr. Brouwer uit Rotterdam, J. van Hemsbergen uit Haarlem. Naast den polowedstrUd Nederland— België op Zondag as. worden nationale zwem wedstrijden gehouden, waarvoor om. de vol gende vereenlglngen hebben ingeschreven: ODZ uit Rotterdam. Het Y, ADZ, DJK en ADZ allen va*. S mln. 285 sec. Willy den Ouden maakte op desen moeilijken afstand een tijd van min. sec„ dit Is dus 125 sec. beneden het record van de Amertkaansrhe zwemster. BERLIJN, 13 Juli Morgenavond om S uur sullen alle Dultache senders de Rijksdagzltting met ds rode van den Führer uiteenden. Voor desen dat Is in Duitschland een onge- BERLIJN, klein-orkast VroolUk programma. De nieuwe bewindsman heeft zich terecht niet in den princlpleelen kant van het debet ge mengd. Hij volstond met een korte mondelinge toelichting van eenige ter sprake gebrachte bij zonderheden van bet ontwerp. Gedurende de laatste maanden kenden wU tweedracht in onze rijen Mannen, in wie ik vertrouwen had gesteld, verraadden mij en complotteerden tegen mij. Ik had geen keus, ik kon slechts een ding doen. n± de verraders buiten staat stellen schade te doen en zoo Duitschland van een burgeroorlog redden. Ik moest snel zijn, doortastend en vastbera den en dat heeft crltlek gebaard. Ik hoop al leen. dat zij. die crltlek uitoefenen soo ver standig sullen zijn hun argumenten te bewaren, totdat zij de feiten nauwkeurig kennen Verder verklaarde Hitler, dat de regeering van Duitschland niet gewijzigd wordt. regeering zal noch naar Hitler, noch naar rechts afwijken, doch de rechte Ijjn volgen, welke tot nu toe gevolgd is.’ Professor Alfred J. Pearson, professor in de Dultache taal en literatuur aan de unlversitelt van Desmofnes (Iowa) is een oud-dlpiomaat. Hij is Amerikaansch gezant in Polen en Fin land geweest. Minister STEENBERGHE voegde aan dat argument nog toe, dat hier van werkver ruiming, terwille waarvan hij gaarne bul- tenlsndache Industrle-vestlgingen zal toe laten, geen sprake is. Er is alleen werkver- schulving ten koste der Nederlandsche on dernemingen. Bovendien Is reeds door Minister Verschuur aan Bate medegedeeld, dat zij, als zij hier een fabriek vestigde, met op bijzondere behandeling behoefde te tekenen. KALUNDBORG, 1*61 M. 13.20 Herald Andersens orkest 3.00 Het omroeporkest o. 1. v Krast Hve-Knud 5 20 Gramo foonmuziek 9.05 Vrooljjke muziek 10.10 Louis Prell’s orkest. In bet Oostelijk Zwembad te Rotterdam beeft Willy den Ouden vanavond nieuwe lauweren geoogst. Zij verbeterde wederom een wereldrecord en wel dat van de 400 Meter vrije In verband met den Zaterdagnacht JI pleegden moordaanslag op den 20-jarlgen met selaar S. te OlsterwiJk zijn de beide verdachten gebrs. P. met bet slachtoffer In het ziekenhuis geconfronteerd. S. heeft een der gebroeders, namelijk F. P„ als dader aangewezen. De beide mannen zijn op transport gefcteld naar Breda. Na door den officier van justitie aldaar te zijn verhoord zijn ze in het huis van bewaring opgesloten. De toestand van bet slachtoffer is nog steeds bedenkelijk. Volgens het Voorlooplg Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot nieuwe rege ling van de surseance, de gelegenheid tot ac- coord openende, kon de vaste commissie voor privaat- en strafrecht zich met de algemeeue strekking van het ontwerp zeer wel vereenigen. Zoowel de wijzigingen, welke in de regeling der eigenlijke surseance van betaling zullen worden aangebracht, als het openen van de mogelijk heid tot accoord, beschouwt zij, over het geheel genomen, als belangrijke verbeteringen. Wat het eerste betreft, heeft de commissie zich Intusschen af gevraagd, of er geen aanlel- WARSCHAU. 1345 M. 5.45 Bollstencon- cert 7 35 Gramofoonmuziek 8.20 Pia norecital 9.32 Fransch concert ter gela genheld van 14 Juli - 10.20 Gramnfnnnm 1V zlek 1125 Dansmuziek. BEROMt'NSTER. 540 M. 7.40 Populaire avond 8.50 Pianorecital 10.10 Zlgeu- nermuzlek uit Boedapest. Het huisgezin, vader, moeder en tien kinderen, moest overhaast het veege lijf bergen. De oudste kinderen haalden de jongere, die reeds te bed lagen, uit het huis. Een vierjarig jongetje nam de jongste uit de wieg en liep er mede naar Jiulten. .rirt De familie te zwaar getroffen, daar de inboe del met verzekerd was en het bids vrij laag. Een viertal fietsen, waarmede de oudsten zich naar hun werk begaven, verbrandde eveneens. Dan wordt tevens beslist over een amende ment van den heer Drop (BU.A.P), die, al vorens de gemeenteraad zich uitspreekt, niet ..winkeliers’, maar „belanghebbenden” wil doen hooren. Onder meer bedoelt de sociaal-demo cratische afgevaardigde hiermede, dat de vak- vereenlglngen van bet personeel sullen worden geraadpleegd. DAVENTRY, 1500 M. 1.20 Het Oom- modore Grand-orkest o. 1. v. Joseph Mus- cant 8.50 Het Studio-orkest van Belfast o. 1. v. K. Godfrey Brown 8.30 Variété programma 9.40 Het Radio-Militair Or kest o. 1. v. Charles Leggett 10.58 Het BBC-dansorkest o. 1. v. Henry Hall. PARIJS (POSTE PA RISTEN). 813 M. 7.05 Gramofoonmuziek 8.05 Idem 9.25 Omroepdansorkest o. 1. v. Alan Romains m. m. v. vocaal trio. 357 M. 4.20 Het omroep- 1. WUly Steiner 6A0 PARIJS (RADIO), 1648 M. 120 Gramo foonmuziek 10.35 Populair concert 2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Victor Pas- calorkest 8.50 „Le devln du village” van J. J. Rousseau voor solisten, koor en orkest 10.50 Dansmuziek. De Vlijmensche brandweer was spoedig ter plaatse, maar aan blusschen viel met te denken. Gelukkig was het windstil, zoodat uitbreiding van het vuur kon worden voorkomen. De brand was vanuit den Bosch goed zicht baar, zoodat de belangstelling uit de stad zeer groot was. De gemeentepolitie, geassisteerd door marechaussees uit Den Bosch, hield de belang stellenden op een velllgen afstand. Hitler verklaarde uitdrukkelijk, dat het on juist was te beweren, dat de opstandige be weging niet tegen hem persoonlijk gericht was. ..Ik sou als eerste hebben moeten worden om gebracht, aldus verklaarde Hitler met over tuiging, .wie zou zoo dwaas hebben kunnen zijn te denken, dat ik wanneer de samenzwe ring gelukt was, mijzelf ertoe zou hebben laten brengen of dwingen het hoofd te wor den van een dusdanige regeering?" Sprekende over den polltleken stijl en de strijdmiddelen der nazi’s tot dusverre, selde Hitler, dat deae ha zijn interventie thans de- flnltlef tot het verleden behoorden. Deze strijdmiddelen waren aangepast aan do hw.standen, waarin Duitschland zich bevond, toen de nazl-polltlek er een van opstand was. Samenzwering was een forma mentis, (een geestesgesteldheid) geworden, de Putsch was geworden tot een gewoonte. Gedurende twaalf jaren waren dit de wapenen waarmede do strijd tegen het democratische regime gevoerd was. De samenzweerders waren zoodanig ge wend aan dezen vorm van polltleken strijd, dat zij met in staat waren in te zien, dat de tl'den veranderd waren. In opstand te komen tegen iedere autoriteit was voor hen een twee de natuur geworden. Met betrekking tot zijn rede, die hij morgen in den Rijksdag zal uitspreken verklaarde Hit ler, dat dit de afrekening zou zijn. ding is, de belangen der schuldelschers nog be ter te beveiligen dan het ontwerp voorstelt. Zij meent, dat het aanbeveling zou verdienen, wanneer ook bij surseance van betaling een rechter-commlssarts werd benoemd, ten einde toezicht te houden op de handelingen van de bewindvoerders. Met de regeering is de commissie ten aanzien van het akkoord van oordeel dat de voorge stelde regeling ook voor normale tijden haar beteekenls houdt. Mocht men tot maatregelen I op het gebied van de executie van door pand of hypotheek gedekte schulden willen overgaan, dan beboeren deze -naar haar meenlng in een afzonderlijke wetteljjke regeling te worden neergelegd. Zij meent dan ook. dat de thans aangeboden regeling met hoofdzakelijk met het oog op de tegenwoordige buitengewone omstan digheden bezien moet worden. Ten slotte sou de commissie gaarne de mee ning der regeering vernemen, over de verhou ding tusschen dit wetsontwerp en de wet op de vergadering van houders van schuldbrieven aan toonder. Het wil haar voorkomen, dat er weinig reden bestaat twee regelingen naast I slag. Het bestaande record ston{ op naam van elkaar te laten voortbestaan, waarvan de eene de Amerikaanse!» Helen Madison met een tijd op alle schuldeischers en de andere slechts op 1 een bepaalde categorie daarvan toepasselijk Van de korte brokjes debat, die aan dit slot van het Winkelsluitingdrama voorafgingen, verdient vermelding de klacht van den sociaal democraat Uzennan b(j de contlngenteering van den invoer van leder over het weigeren van een bijzonder contingent aan de kortge leden opgerichte Bata-schoenfabriek te Best. De katholieke afgevaardigde VAN DER PUIT juichte deze weigering Integendeel zeer toe. omdat Bata de moeilijkheden der schoenin dustrie in het Zuiden kende, toen sU zich te daarvan Centrale Op den Hommentweg gemeente Schlnnen, controleerden twee zich noemende rijksambte- naren het rijwiel van een landbouwer, om te zien of het van een rijwielplaatje was voor zien. Dit was niet het geval, zoodat de ambte naren het rijwiel in beslag namen en den man mededeelden, dat hij het den volgenden dag bij den rüksontvanger in ontvangst kon nemen tegen betaling der opgelegde boete. Toen de landbouwer zich ten kantore vervoegde, ver nam hij, dat de rijksambtenaren geen rijwiel in beslag hadden genomen, zoodat hij de dupe was geworden van brutale bedriegers. BATAVIA, 12 Juli. (Aneta). Over geheel Ned.- Indië hebben radio-luisteraars de grootendeels uitmuntende uitzending van de uitvaart van den Prins gevolgd, terwijl de nadere telepafl- sche beschrijvingen omtrent deze plechdfeheld evenzeer met ontroering werden gelezen. De Gouverneur-Generaal, als vertegenwoordi ger van de ingezetenen van Nèd.-Indië, ging voor in de betuigingen van deelneming en de belangstelling voor de Koninklijke Familie bij de uitvaart van het stoffelijk overschot van den overleden Prins. In de eerste plaats werd ten Palelze te Buiten zorg een receptie gehouden van alle plaataelijke autoriteiten. Hierbij gaf de assistent-resident van Buiten zorg namens de Ingezetenen uiting aan de ge voelens, welke uiting door den Gouvemeur-Ge- neraal met een korte rede werd beantwoord. Vervolgens vond ten Paletze op het Koning- pletn te Batavia een militaire plechtigheid plaats. Voor het Paleis defileerde een eere-conapagnle met vaandel. 33 minuutschoten werden gelost, waarna de Gouverneur-Generaal een rede hield ter herdenking van den overleden Prins. Na afloop van deze plechtigheid ontbood de Gouverneur-Generaal .den Doyen van het Corps Consulaire teneinde hem te danken voor de uit nemende belangstelling van de zijde der consu laire ambtenaren in de hoofdstad betoond bij het verscheiden en de uitvaart van Prins Hen drik. Gisternacht om 4 uur is te Halfweg brand ontdekt in een directiekeet, die tevens als woon- rertrek dienst doet voor den boekhouder Ed. J. Teunis utt Driebergen, die daar de belangen behartigt van de firma De Graaf en Strijland, welke den weg langs het Noordzeekanaal aan legt. T. moet aan tafel hebben zitten werken in bet licht ven een petroleum lump Door den slaap overmand, is hij waarschijn lijk op bed gaan rusten en heeft de vlam van de petroleumlamp tntusschen de bouten keet In brand kunnen doen geraken. Daar ramen soowel ato deeren afgesloten en gegrendeld waren, beeft T. het brandende huisje niet meer kunnen verlaten, met het vreeselijke - - -■ LM - -ua LiXEMBl’RO, 1304 M. 7.00 Fransche ■vond. Aocordeonapel door Chr. Coppen 7.30 Vervolg accordeonapel 8.40 Geva rieerd gramofoonplatenconcert 8.05 Ge varieerd programma m. m. v. solisten en het omroeporkest o. 1. V. Henrl Peneis 10.00 Franacb concert door het omroepor kest o. 1. v. Henrl Peneis m. m. v. Dodja Feldln. celliste 11.10 Dansmuziek (gr. Pl). HOME. 431 M. 5.30 Vocaal en instru mentaal concert 6.15 Gramofoonmuziek 9.05 ..La conqulsta dl New-Tork", zang spel van Nlzza. Mbrbeel en Dax. In de gisteren gehouden vergadering der Prov. Staten van Overijsel is in de vacature- Elhorst gekozen tot lid van Gedeputeerde Staten in deze provincie, de heer J. J. Beuken kamp, burgemeester van Den Ham. Ter gelegenheid van de in September in Den Haag te houden tentoonstelling „De Abdij van Egmond’ zal in het Gemeentemuseum aan den Korten Vijverberg tijdens de expositie tweemaal per week op nader te bepalen dagen, een voor dracht worden gehouden over „de abuy van Egmond”, waarna de tentoonstelling zal wor den bezichtigd. Verscheidene deskundigen hebben reeds toe gezegd, dat zij een spreekbeurt zullen vervullen. Met anderen is het comité nog in onderhande- llng. Prof. dr. A. W. ïtyvanek, voorzitter van het over het Evangelisarium. Dom J. Huijben O. S. B., uit de St. Paulus-abdU te Oosterhout. over het kloos terleven, pastoor W. Nolet uit Amsterdam over de beteekenls der Abdij van Egmond voor het Godsdienstig leven, de heeren N. J. M. Dresch. archivaris van Alkmaar, over de archieven van Egmond, Mgr. dr. P J. M v. Oils te Roermond, over „Rond de boekerij van Egmond”, Jhr. dr. W. A. Beelaerts van Blokland over „de Heeren van Egmond”, prof. J. J. Henneman over „Be- nedlctijnsche kloosteropvattlng en levens- practijk. De inschrijving op ƒ58.343.00 3K pet obllga- tiën, conversieleening 1934, in stukken van no minaal /1000 aan toonder, ten laste van de Provincie Noord-Holland, is opengesteld op Woensdag 18 Juli, van des voormlddags 9 uur ot des namiddags 4 uur ten kantore van de Nederlandsche Handel-Maatschapplj, N.V.; de Amsterdamsche Bank, N.V.; De Twentsche Bank N.V.; de heeren Uppmann, Rosenthal Co.; de Rotterdamse!» Bankvereenlglng N.V. tot den koers van 97 X pct. met recht van voorkeur voor houders van de op 13 Augustus 1934 aflosbaar gestelde obligatlën der leerlin gen ten laste der Provoncie Noord-Holland.t.w 4X pet leerlingen 1915, 1925, 1926, 1937, 1929, 1930, 1931, 1932 en wel in dier voege, dat elke obligatie der bovenvermelde leeningen, voor zien van alle nog niet verschenen coupons, recht geeft op toewijzing van oen 3% pet. obligatie der onderhavige leenlng. Voor uitoefening van het recht van voor keur moeten de obligatlën der voormelde 4H pet leentngen ulterlijk op Woensdag 16 Juli vóór des namiddags te 4 uur, op daarvoor be stemde formulieren met opgave der nummers worden aangemeld bij een der bovenvermelde kantoren. Het na uitoefening van bedoeld voorkeurs recht eventueel overblijvende gedeelte der lee nlng la voor vrije inschrijvingen beschikbaar Onder voorbehoud van het recht om vrije Inschrijvingen, sender opgave van redenen, ge heel ot gedeeltelijk niet in aanmerking te doen komen, zal bij overteekenlng van het voor vrije inschrijvingen beschikbaar bedrag, de toewij zing hierop systematisch geschieden. Woensdagavond wilde een opvarende van een Deensch vaartuig in de Breesaapstraat te XJmuiden een café binnen gaan, toen een onbe kende bet café verliet en tegen hem zelde: „Jou moet ik hebben". Meteen bracht hij den Deen met een mee een steek in de borst toe. De Deen werd voorlooplg door een rijksveld- wachter verbonden. Nadat hi) door dr. v. d. K. was behandeld, kon hij te voet verder gaan, daar de verwondingen niet levensgevaarlijk waren. Door rijks- en gemeentepolitie wordt een na der ondersoek naar den dader ingesteld. In een avondvergadering, welke tot elf uur uurde, heeft de Kamer Donderdag na behan deling van een aantal kleine ontwerpen, die tot zeer kort debat aanleiding gaven, de be raadslaging over de wijziging van de Winkel sluitingswet hervat. Men herinnert zich, dat dit de groote technische wijziging is, waarin op 34 Mei jJ. door de aanvaarding van het amende ment- Teullngs geïncorporeerd werd de lijde lijke afwijking van de Zondagsslulting. welke Minister Verschuur in een apart ontwerp had gelegd, hetwelk Dr Oolijn echter niet wUde ver- jk dedigen. Minister Steenberghe heeft, terwijl in de Ka mer de beradslagingen geschorst waren, doen weten, dat hij het ontwerp verder wilde ver dedigen. doch hij wijzigde de procedure alsnog in dien zin, dat de Gemeenteraad weder wordt ingeschakeld. Er is door de heeren Westerman, v. Dis, Smeenk, Teullngs, Snoeck Henkemans, Vos en Drop alsnog een beknopte herhaling gegeven van het principieel debat, dat in Mei den Mi nister-President in zulk een eigenaardige positie bracht. En de heer Smeenk (AJt.) aarzelde natuurlijk niet, de uitlating van den Minister- President, dat het door Minister Verschuur in gediende ontwerp streed met den grondslag van bet Kabinet, tegen Minister Steenberghe uit te spelen. die, evenals de neonlamp, bjj mist met voor deel wordt toegepast, omdat de gele en rood- oranje stralen het mistgordijn veel beter dan wit licht doordringen. Voorts wordt door N. 6. F -Phlllps het nor male type vllegtuigzender-ontvanger. zcoals die algemeen in de Indië-toestellen der K. L. M. worden gebezigd, geëxposeerd. De zender werkt geheel met accu-voeding daar een bniten- boord-generator de snelheid van het vliegtuig benadeelen sou en weegt compleet niet meer dan 31A kg. Ook de „Postjager” gebruikte oa. een dergelijke installatie tijdens zijn Indlë- vlucht. De zender met een vermogen vsn 20 Watt is ingericht voor gedempte en ongedemp te telegrafie, doch is op eenvoudige wijze voor telefonie geschikt te maken. Ook kan de .nar- conlst gemakkelijk op een andere golflengte overgaan. Vermelding verdient nog het Röntgentoestel .Metallx". waarmede vllegtuigonderdeelan op constructie en materiaal-fouten worden onder zocht. WEENEN. 507 M. 4.25 Mandoline-mu- zlek 5.30 Volksopera-orkest o. 1. v. dr. Philip do la Cerda 7.40 Concert op 2 plano's door Heinz en Robert Scholz 8.20 ..Drie arme Teufel”, operette van Weinber ger 10.50 Danamuzlek 12.20 Gramo foonmuziek. Woensdagavond was een 9-jarig jongetje R. A, op eenlgen afstand van het zg. klap hekje te IJmulden-Oost over de palllssaden geklommen. Plosellng naderde een trein. De wagenvoerder remde nog uit alle macht, doch kon niet verhinderen, dat de kleine door den trein werd gegrepen. HU werd door de tree plank geraakt. Gelukkig ie dit ongeval goed afgeloopen. want bU onderzoek door dr. Van O. bleek, dat de rug onder het linker schouderblad was ge kneusd. Verder had het jongetje eenige schaaf wonden opgeloopen. Door een agent van politie en een spoorweg- beamte is hU msr sUn woning overgebracht. PARIJS, 12 Juli. (Reuter), De Europeesche editie van de „New York Times’" publiceert een interview van professor Pearson van de Universiteit van Desmoines, met Rijkskanselier Adolf Hitler. Hitler verklaarde hierin: „Ik acht te het mijn plicht enkele verraders, die alleen werden gedreven door persoonlijke ambities, op te offeren en het land niet over te leveren aan de verschrikkingen van een burger oorlog. Best vestigde, en san de oplossing door de bedrijfsorganisatie, de H. L. 8., niet wil medewerken. Voor de derde maal in korten tijd heeft er in Vlijmen brand gewoed. Woensdagavond even na 11 uur werd de familie Verschure van Gurp, wonende an den Hoogen Maasdijk, opgeschrikt door geknetter van vuur. Het bleek, dat het huls in brand stond. Daar de woning met stroo be dekt was, was zjj in een oogenblik een vuurzee gelijk. in totaal derhalve koersverschil ƒ40- 4% pet. leeningen 1931 en 1933: 11-33 (zijn de 102 dagen rente A 4H pct. 13.75 minus 3 pet. couponbelasting 0J6 en 3H pet. ren te over 12 dagen ƒ1.17), in totaal derhalve koersverschil plus rente 36.32. De betaling der op de vrije inschrijvingen toegewezen obligatlën moet geschieden op Maandag 13 Augustus 1934. ten kantore waar de inschrijving heeft plaats gehad, met 975 per obligatie, vermeerderd met 13 dagen rente A 3H pet. f 1.17, totaal 976,17, tegen in ont- vangstneming der obligatlën. De leenlng is aflosbaar in 40 Jaarljjksche termijnen, te beginnen met 1935. Vervroegde geheele of gedeeltelijke aflossing Is te allen tijde voorbehouden. De obligatlën zijn voorzien van halfjaar lijkse!» coupons, vervallende 1 Februari en 1 Augustus De verschuldigde couponbelasting wordt bij uitbetaling op de coupons in mindering ge bracht Thans van aDe pijn verlost Een vrouw schrijft ons: „Ik werd gemarteld door pijnen, die me als een dolk In mijn rug staken. Vandaar straalden de pijnen uit tot aan mijn schouders, zoodat Ik mijn armen niet kon op en neer bewegen van pijn. Nu en dan dacht ik, dat Ik mezelf- nooit meer van deze kwel lingen zou kunnen bevrijden. Weken lang liep ik 's nachts maar door de kamer zonder te kunnen slapen. Ik probeerde allerlei soorten smeersels, maar kreeg niet de minste verlichting. Toen probeerde ik het met Kruschen Balts en daarmee begon onmlddelüjk het wonderlijke re sultaat, waarvan ik tegenwoordig nog steeds geniet. Geen angst meer om naar bed te gaan, niet meer bang om te eten. Vroeger werd Ik bijna altijd benauwd door bet eten. Het zal wel door een teveel aan maagzuur In mijn lichaam ge weest zijn, maar ik kan met groote dankhaar- hetd zeggen, dat dit thans ook over la. Ik oogst veel succes met Kruschen Balts, wat Ik nu regel matig eiken morgen neem. Het heeft me nieuwe levenskracht gegeven.” Mevr. E. P. Kruschen Balts spoort de inwendige organen aan tot krachtige werking. Urinezuur en afval stoffen, die zich mpchten hebben opgehoopt, en de aanleiding Uwer rheumatiek zijn, worden verwijderd. Gezwellen en pijnen verdwijnen, stijve ledematen worden weer normaal en U voelt zich weer gezond en lenig als voorheen. Kruschen Salta is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 4 090 en ƒ1.60 per flacon, omzetbelasting Inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesclr, zoovel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels t-Rchftppy Anutterdanj V<XHkQQlt* revolr, «at h|j lerend verbrand is. Gistermorgen vroeg was de Officier van Jus titie uit Haarlem reeds ter plaatse om de situa tie op te nemen. Ook dr. v. d. Hulst was spoedig op de plaats van de ramp en verrichtte de lijkschouwing. HU constateerde dat Teunis bjj volle bewust zijn verbrand is en dat bet vermoeden, als sou hU door misdaad om het leven gekomen zUn. tentoonstelllngscomlté, zal spreken onjuist moet worden geacht. T. laat een vrouw en een dertienjarig kind achter. Bet gebouwtje en de administratie van de aannemers gingen in de vlammen verloren. Uit de resten heeft men het verloop van dit drama kunnen reconstrueeren. De brandweer was ter plaatse verschenen, doch kon niet veel meer uitrichten, daar het houten gebouwtje reeds geheel door het vuur was aangetast. Zoowel mr. Teullngs als de Minister bestre den dit amendement met het argument, dat ..belanghebbenden” een veel te ruim begrip is en dat de vakvereenigingen niet deskundig kunnen worden geacht ten aanzien van de speciale vakbelangen, welke hier in het geding zijn. MILAAN, 12 Juli. Dinsdag heeft Hilter een interview toegestaan aan den Berlljnschen correspondent van de „Gaseca del Popolo", waarbij de Rijkskanselier eenlg commentaar leverde oo de gebeurtenissen van 30 Juni. De Catllinaansche samenzwering, aldus de rUkskanse'ier is volkomen onderdrukt en van nu af aan zal niemand meer eenigerlel Illu sies hebben omtrent de mogelijkheid wederom te beginnen. Iz had verscheidene malen ge- tiacht, de mannen die gedurende twaalf ja- ren naast mU gestreden hadden terug te bren gen tot een begrip van werkelijkheid en plicht, in een onderhoud dat Ik een paar weken ge leden met ten hunner heb gehad de cor respondent der „Gaseta del Popolo" teekent hierbij aan, dat hU den indruk kreeg dat Hlt- len hier een toespeling maakte op den leider der revolte en welk onderhoud meer dan 5 uur duurde, heb ik getracht hem ervan te overtuigen, dat de weg dien hU volgde hem eventueel van mijn zijde weg zou kunnen lei den. De waarschuwing bleek vergeef! en hU is niet alleen van mijn zijde afgeweken, maar heeft zich zelfs tegen mij gekeerd. Aan een dertigtal wevers, werkzaam bU de N.V. D. Jordaan en Zonen Textielfabrieken te Haaksbergen is medegedeeld, dat er voorlooplg geen werk meer voor hen is In de fabriek, bjj gebrek aan voldoende orders. DaarbU ia door de firma rekening gehouden met kostwinners. Voor Mm tentoonstelling beeft Philip» tnte- reaaant materiaal beschikbaar gesteld. Er be vindt zich oa. een lampenexemplaar, zoools in het nieuwe lichtbaken te Schiphol zal werden toegepast. Het Is een seer sterke neonlamp met roodcranja licht, dat in een bepaald rhythme automatisch wordt ontstoken en gedoofd. Ook M «r osu groote natrinmhakenlsmp aanwezig. Door hooibroel brak Donderdag brand uit In de kapitale boerderU van A. E. Zljlstra, staan de nabij Sluis 6 te Dedemsvaart. Reeds Woens dag was men begonnen de duizenden kilogram men hooi uit elkaar te halen, doch Donderdag bleek, dat brand niet meer te weerhouden was. In een oogwenk stond bet gebouw in lichter laaie. Overal vonden de vlammen gretig voed sel. Van den Inboedel kon nog iet: worden ge red. Het vee liep In de weide, terwijl de var kens tijdig konden worden losgelaten. De boerderij brandde tot den grond toe af. Niet minder dan 50.000 K.G. hooi werd een prooi der vlammen. Tal van landbouwgereed schappen gingen verloren. De schade wordt ge raamd op ongeveer ƒ20.000 en wordt door ver zekering gedekt. De Dedemsvaartsche brandweer bestreed met drie stralen op de motorspuit den brand, doch vermocht tegen deze geweldige vuutsee niets alt te richten. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. VOOR NADERS BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS HUIZEN, 301 M. KRO 8 00 Morgen- concert 10.00 Gramofoonmuziek 10 30 Muztekultzendlng voor fabrieken 11.00 Gramofoonmuziek 11A0 Godedlenatlg halfuurtje door pastoor L. H. Perquln 12.61 Politieberichten 12.15 Onze serie Hollandsche orkesten. Lunchconcert door John Kristal and hls Band 1.00 Gramo foonmuziek 1.15 Berichten voor Nederl. Postduivenhouders. Daarna vervolg concert 1.45 Verzorging zender 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door P Pouwels 2.30 Reportage van gebeurtenissen op bet vliegveld te Soesterberg ter gelegenheid van den Natlonalen Luchtvaartdag 3.00 Kln- deruurtje door mevr. Bophle Nuwenhuls Van der Rijst en mevr. Corrie Marreevan der Ven 4 00 Vervolg reportage van Soesterberg 4 45 Het Kro-orkest o. 1. v. Marlnus van t Woud 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart 6.45 Orkeat 7.00 Politieberichten 7.15 Me dische causerie 7.35 Gramofoonmuziek 7.45 RKF-kwartlertje 8.00 De Kro- Boys o. 1. v. Plet Lustenhouwer 8 30 Vaz Dlas 8.35 Bespeling van het Hongaarsche volkslnatrument de taraglno en het Ila- liaanache volkslnatrument de piooiino door Danl la Rondelle 8.50 ..Iets over de Kro- vloot” 9.00 Schotsche muziek en volks zang door mr. and mrs JohnMfc Duncan 9.15 De Kro-Bovs o. 1. v. Piet Luatenhou- wer 9.45 Danl la Rondelle 10.00 De Kro-Boys o. 1. v. Plet Lustenhouwer 10.20 Schotsche volksmuziek en volkszang 10.36 Vaz Dlas 10.40 De Kro-Boys 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. HILVERSUM. 1875 M. VARA 8.00 Gramofoonmuziek 9.00 De Notenkrakei» o. 1. v. Daaf Wins 10.15 Uitzending voor de arbeiders In de continubedrijven 13.00 Eddy Walla en zjjn ensemble 12:45 Gra mofoonmuziek 1 00 Eddy Walls en zijn ensemble 1.45 Rustpoos 2 00 Kleln- Vara-ensemble o. I. v. Frlte Bakels 3.45 Gramofoonmuziek 3.00 Kleln-Vara- ensemble o. 1. v. Frlte Bakels 3 45 Over schakeling naar Kootwijk 4.00 Gramo foonmuziek 4.30 Vacantie en fantasie. Schlagerspel door Jack Bess De Fliereflui ters o. 1. v. J. v. d. Horst Esther Phlllpee, zang. Alb. de Booy. zang 6 00 „Faust”. verkorte opera van Gounod. Het koor van de opera te Partje met solisten en orkest (gr. pl.) 7.00 Orgelspel door Johan Jong 7.30 Platen van deze maand 8.00 Her haling BOS-berlchten 8.03 Gramfoon- muzlek 8.30 Vaz Dlas 8.30 Vara-orkeet o 1. v. Hugo de Groot 9 00 Liedjes bM de lult door J. Moulijn 10 00 Orgelspel door Johan Jong 10.30 Vaz Dlas 10.30 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 11XX) VroolUke gramofoonplaten 13.00 Sluiting. BRUSSEL, 484 M. 12 15 Max Alexys' orkest 6.30 Muziek van Massenet 650 Fransche kamermuziek 8.50 Opera-ult- zendlng. BRUSSEL. 3«* M. 1.30 Max Alexys* orkest 8 20 Populaire muziek o 1 v. Ka rei Walpot m. m. v. Ernst Busch 9.20 Vervolg concert m. m. v. Ernst Buach 10.30 Het ChSse Rmue Orkest. Natuurlijk omm de bosschee «MuHbm, prM»- keldraad plaatsen! Na tuurlijk komen er meer van die bordjes als de toerMen allerlei afaai, schillen ea dooeen over al neersnrijton I De Gemeenteraad zal moeten verklaren, dat de tegenwoordige bijzondere omstandigheden de lijdelijke afwijking van de Zondagsslulting mo- tiveeren. Tevoren moeten de winkeliers uit het betrokken bedrijf worden gehoord. In tegen stelling met wat Minister Verschuur oorspron kelijk voorstelde, zal hiervoor geen bepaalde procedure worden voorgeschreven. HAMBI RG, 33* M. 190 Gramofoon muziek 3.35 Muziek van Rossini 6.30 Danamuzlek (gr.pl.) 890 Gevarieerd pro gramma 11.20 Dansmuziek door het omroepdansorkest o. 1. T. Rrwtn Bolt. KEULEN, 456 M. 12 20 Middagconcert door een harmonle-orkest 7.20 Dansmu ziek (gr.pl.). De Natuur is geen Het zegelrecht op de nota van toewijzing komt ten taste van de inschrijvers. De voor de uitoefening van het voorkeurs recht aangemelde obligatlën moeten, voorzien van alle nog niet vervallen coupons, op Maan dag 13 Augustus ten kantore waar de Inschrij ving heeft plaats gehad worden Ingeleverd, waartegen 3 pet. obligatlën worden uitge reikt, onder vergoeding aan inschrijvers van 25, voor koersverschil, vermeerderd met ver schuldigde rente, welke na aftrek van coupon belasting bedraagt per obligatie van de: 4H pet. leeningen 1915, 1925, 1926, 1927, 1929 en 1930: ƒ15,(zijnde 132 dagen rente A 4H pct. 1650 minus 2 pct. coupont>etasting ƒ033 en 3% pct. rente over 12 dagen ƒ1.17), plus rente I

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6