Victorie-bad NATION A LE Alkmaars F< BEURS VAN AMSTERDAM OFFICIEEL GÉOPEND De vroegbeurs Wisselkoersen PI Kan MAANDAG 23 JULI 1934 STADSNIEUWS WIELRENNEN OFFIC1EELE 1 De Kampioen MEDEDEELINGEN HINDERWET Daalt Uw rente? Wielrennersver. „Alcmaria” BURGERLIJKE STAND V oetbalmaniakken Agenda van den gemeenteraad Strafzitting van Vrijdag 20 Juli De wereld is boot! Rede weth. Bonsema Nog niet juist ’n Minder geflatteerd beeld Liefhebben voor poesjes Diploma’s behaald huiselyk P Beurs-thermometer Geld uit een automaat gegapt PLECHTIGE EERSTE H. MIS Vervolg rede burg. v. Kinschot Een verkeenzonde begaan Een verbetering T Veetentoonstelling te Schagen Ni ou VOETBAL A.S.V. VICTRIX Zilveren processiefeest Uitslag beslissingswedstrijd Ook Mr. Wendelaar toont zijn belangstelling EEN EERSTE H. MIS IN DE ST. DOMINICUS Een Beleggings-Polis der „Nationale” is niet converteerbaar VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER no% 87% 78% 19 10.40 Rede oud-burgemeester Wendelaar Van den weleerw. pater P. Kops S.C.J. LEVENSVERZEKERING-BANK pï Twee professiefeesten in „Huize St. Augustinus” GEM. RADIODISTRIBUTIE- BEDRIJF MAANDAG 23 JULI 1934 Het gaat niet zoo meer als voorheen Na de officieuze opening op 30 Juni zyn reeds meer dan 17.500 baden genomen God Bacchus eer gebracht e. Alkmaar 21 Juli 1234 Dinsdag 24 Juli München o« Zoo 1 i 1 hl) ste- St. als out 31 Lm ROTTERDAM 1 1 fiHitredenaar schetste de een- prlester met den Hoogepriester In onze editie van Zaterdagavond plaatsten wij een rectificatie naar aanleiding van een fou tieve zetting van een advertentie van de Deka- fabrieken. In deze rectificatie Is sprake van ruwe room. Dit moet echter zijn DEKA-TUBEROOM. het zeer speciale artikel van de DEKA, waarover onlangs bij het in den handel komen meer uit voerig door ons werd geschreven. 11.20—15.20, 1735—1920, Daventry Daventry Daventry 7% 123% 150 13% 91% 5^ 170 84 79 17% 1020 Am De ZAADI KAN C in 80 J 11 H In 80 1 I Pas- fun- B-klasse over 44 KM.: 1. O. Siyderink totaal 28 punten late prijs lauwertak; 2. J. Pronk to taal 27 punten 3de prijs medaille. De overige renners ontvingen een draagpennlng. C-klasse over 28 KM.: 1. F. Flal totaal 18 punten 1ste prijs medaille; 2. P. Evers totaal 8 punten 2de prijs medaille. Ook by deze klasse kregen de overige rennen een draagpennlng. In ons veralagje van Zaterdag JX betreffende de plechtige installatie van Pastoor Hagemans, is door de uiterste beknoptheid een onduidelijk heid geslopen. De Hoogeerw. Deken heeft nX niet precies ge zegd, wat onze verslaggever hem In den mond legde. Zijn Eerw. haalde aan bet woord van den H. Augustinus: ..Bemint God en doe wat ge wilt” en paste dit toe op deze plechtigheid. Zoo kon ook hij volstaan met te vragen bidt voor uw priesters, dan komt de rest, de eerbied de volgzaamheid enz. vanzelf. In verband met diefstal van geld uit een auto maat is Zaterdagavond door de politie een 25- jarig persoon aangehouden en aan het bureau In bewaring gesteld. Zondagmorgen Is hij weer in vrijheid gesteld. Tegen hem wordt proces verbaal opgemaakt. 15.20— 17.35, 19.20— 24.00. Lijn 4: 16.35—17.40, sender Deze vereeniglng hield een tralningsrlt over 40 K. M., welke tot resultaat had: A kl. Ie W. Muurlink, 2e A. van Kuyt, 3e W. Corblë. Nieuwelingen: 1 G. Hahn, 2 J. Wiedenhoff, 3 J. Botterman. 67 48 34% 21 212% 201% 8 124 150 105%’ *7% 60 43 104% 121 73 67% 73% 73% 53 2% 23 3% 33 105 123 73 66 73 77 53 2% 23 3% 33 te gr 18 ad ov SC H« SA BI ree Veetentoonstelling te Schagen Het be stuur van de Schager Paaschveetentoonstel- llng heeft besloten, de vetveetentoonstelling te houden op Donder 18 Augustus. vorige stuk- 153% 14 92 5% 66% 47% 34% 21 212 203% 70 2M 10% 7% 11% 2% 23% 7.45% 57.55 9.74% 34.50 48.20 33fO 38.45 37.45 147% 12.70 6.13% 20.20 2 lee< pat 8% 20% 13% 23% 4 15% 12% 774 18% 12% 23% 4 15% 12% Burgem. en Weth. van Alkm»«r_ F. H. van Kinschot Burg. A. Koelma, Beer. 143% 136% 40% 136 145% 135% 40 134% 105% 46% 59 41% M 1 pr no du vei Ca ple pal tee dia dia 1 de ria; Ji kar gek •H' 11 den als N een ken ken als T Mis ken tot aan vooi M lijn gedv tent sis 1 onze Nt plecl met Or vaai Au 8c g? de ter we 1 kaï ei d< 100% 100% loijg 101% 101% 31% 100% 100% 101 5 101% 101% 30% sr O. Wokke hield de feest- anleidlng van de woorden: ut faceam voluntatem ben ik Heer, om Uw H. WH te behaalde mej. M. Blom alhier de practljk-dlploma’s voor nografie in de Fransche en Duitscbe taal. De arbeider zonder arbeid Jos. B. te Oudorp verveelde zich gruwelijk en ging uit baloorig- held met een geleenden hengel wat zitten vis- schen, niet Wetende dat hij zijn leegen tijd In verboden water zat te dooden. Maar bode Vla ming had dit echter wel in de gaten en hij wist dat dit water was gepacht door de Vissche- rijvereeniging. Waar Joseph geen acte noch vergunning kon toonen, ia nadere omschrijving Bjj den heer Verver, Baanstraat zijn tusschen 7 en 8 uür vanaVohd twee zwervend aahgetroften poesjes te bekomen. In de St. Joeephkerk droeg gisteren ondei groote belangstelling van familieleden en pa- rochian ende W. E. Pater P. Kops, van de Con gregatie der Priesters van bet H. Hart, zijn Plechtige Eerste H. Mis op. Terwijl de klokken feestelijk beierden en het orgel zijn feestaccoorden liet dreunen, trad de neomist met de dienstdoende geestelijkheid, voorafgegaan door een 20-tal In het wit ge- kleede bruidjes, die witte bloemen droegen, het geheel gevulde kerkgebouw binnen, terwijl door de parochianen het door pater H. J. Kooien O. P. gedichte feestlied gezongen werd. Na het Venl creator werd met bet H. Offer begonnen. De neomist werd daarbij geassisteerd volgt: Presbyter Asslstens de zeereerw. pater B. A. Baetaen O. P., oud-pastoor der 8t. Jo- sephkerk; diaken de weleerw. pater V. Pleur 8. C. J. uit Helmond, sub-dlaken de weleerw. pater R. Larners S. C. J. uit Bergen op Zoom. In het Priesterkoor hadden plaatsgenomen de weleerw. pater O. Wokke 8. C. J. en fr. Welsaenborn 8.C. J., eveneens confraters van den neomist, alsmede de weleerw. frater Van Rek, theologant van Warmond. Het zangkoor zong op verdienstelijke wijze, onder directie van Jac. Al en met orgelbege leiding van Wlm Schreurs de feestelijke Missa In honorem 8tae Trinitatis van Hub. Kuypers. De weleejy. Keulen Keulen 19.20—20.35, Frankfort 21.1522.50, Deutschlandsender 22.50 —2320, Stuttgart 28.20—24.00. Vorige Slotkoersen. Heden gesproken en de heer Blerlee voorw. v. Bond tot redding van drenkelingen had op de groote waarde van de reddingsbrigade Hierna vervolgt de Burgemeester zijn rede. HU wijst er op, dat Alkmaar nu zoo n uitnemend sportpark heeft, nu tennisbanen, wielerbaan en zwembad eraan zijn toegevoegd. Spr. acht het noodig, dat de overheid er binnen het fi nancieel mogelijke er toe medewerkt, het lichaam door sport te versterken. Zwemmen Is uitstekend daarvoor, omdat dit het lichaam hardt. Spr. ziet de toekomst van deze inrichting niet donker In. De tot dusver verkregen resultaten wijzen op een succes. Tusschen bestuur en de gemeente bestaan goede relaties, al hoopt spr. dat In de toekomst de ftnandeele banden losser zullen worden. Als stoffelijk blijk van belangstelling biedt spr. namens de gemeente een klok aan, welke in den toren Is geplaatst. HU eindigt met den wensch, dat dit bad mo ge groeien tot een machtige Inrichting tot heil van de Alkmaarsche bevolking (applaus). Uitslagen van een achtervolglngsrace. A kl. 40 K M. F. Roobeek, J. Zandvoord en L. van Engelsman winnen van J. Snel en P. Joon. B. kl. 30 K.M.: J. H. Mulder, H. Stroomber- gen, A. van der Veer, W. Wouters en H. Smith winnen van C. Joon, J. de Bood. D. Groot, J. Aanhold, A. Zuidam en C. W. Dames. C kl. 20 K.M.: K. Kusch, J. HoUebeek en J. Trjjn winnen van J. Sluis, N. Tames, J. Mul der. NederL Staatsleen- ....verdeeld Gemeenteleen. m-ih houdend Younffleentna Philips ......Pnjshoadend UnOever A*U prijshoudend KonfnWüke »mer H V A Rubber Tabak AmerOc. De tot in de binnenlanden van Borneo be kende voetbalsport schijnt leder tot schoppen vaardig been op te wekken, zoo slechts een ge legenheid. hoe armzalig ook, zich voordoet en zoo hadden op 13 Juli de leerlingen der Alk maarsche Ambachtsschool, van klein tot groot, zich met ware woede geworpen op een stuk op gerold pek, teneinde hun schop- en trapmanie daarop bot te vieren. Tot groote hinder na tuurlijk van voetgangers en verkeer op t drukke punt van den Bergerweg. Vooral auto’s, mo toren en fietsers worden door dit zinneloos ge- trap gehandicapt, aangezien een ongeluk In een klein hoekje ligt. Een van de deelnemers van de match, de 18- jarige Willem V., stond heden voor dit bij art. 202 ten zesde verboden „vermaak” terecht. Hem werd duchtig het jak ultgeklopt met het oog op zijn meergevorderden leeftijd en het onderhoo- rige kinderspelletje en opgelegd 3 boete of 3 dagen. doordat het tegendeel voldoende vast staat. Dit eerste plan bestond n.l. uit een in totaal 2125 M2, water oppervlak of ongeveer 3H maal zoo grot als op het oogenbllk deze belde bassins samen bevatten. Met kracht en met den mees ten aandrang hebben wij deze inrichting In den Raad en bij Gedeputeerde Staten verdedigd, waarbij Ik mij verplicht gevoel aan ex-Burge- meester Pendelaar, die tot mijn groot genoegen hier mede aanwezig Is. een hartelijk woord van dank te betuigen voor zijn krachtdadigen steun om In Alkmaar te krijgen een naar de elschen des tjjds ingerichte zwemschool. Juist anderen hebben beweerd, dat In Alkmaar geen behoefte was aan een dusdanige grootsch opgezette In richting; een bloote bewering, die reeds nu al door de feiten voldoende Is gelogenstraft. Ik stel er direct prijs op te verklaren dat deze woorden niet mogen worden ultgelegd om ande ren onaangenaam te willen zijn, doch alleen om dat door ons niet kan worden aanvaard dat wij willens en wetens een kleinere inrichting hebben gepropageerd en voorgesteld, wat mede door de feiten met de waarheid in flagranten strijd blijkt te zijn. Maandag 30 Juli as hoopt de Eerwaarde Zuster M. Gabriel den dag te herdenken van haar zilveren professlefeest In de Congregatie van de Eerwaarde Zusters Augustinessen uit Delft. Sedert de opening van het pension „Huize Sint Augustinus" in 1927 Is Zuster Gabriel door haar Overheid In Alkmaar geplaatst, waar zij zich door haar veelzljdlgen werkkring vele be kenden en vrienden heeft verworven. Dinsdag 31 Juli al hoopt de Eerwaarde Zus ter M. Lauientla haar veertlg-Jarlg professle feest te vieren, eveneens In de Delftsche Con gregatie van de Eerwaarde Zusters Augusti nessen. Van de veertig jaren van haar kloosterleven bracht deze jubllaresse er bijna vijf en twintig te Alkmaar door. Velen zullen zich dan ook haar nog herinneren. Ongetwijfeld zal het belde jublleerende Zus ters, op haar feestdag, niet aan belangstelling ontbreken. Aan H. E. W bij voorbaat onze oprechte ge- lukwenschen. Bij besluit van 20 Juli 1934 is aan de N. V. American Petroleum Company te ‘s-Graven- hage, vergunning verleend tot het ultbrelden van een ondergrondsche benzinebewaarplaats. door bijplaatsing van een electrlsch aangedreven aftappomp, waarin zich een motor bevindt van een-derde PX. en het verplaatsen van de be staande aftappomp, vóór en ten behoeve van het perceel Kanaalkade nr. 55, alhier, kadastraatl bekend gemeente Alkmaar, in sectie A. nr. 3994 Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Roma Praag Madrid de H Roeping van het Priesterschap met Gods Genade mocht ontkiemen en door het voor beeldig leven van het gezin, daarin zou kunnen gedijen. Want priesternood Is er; hier maar vooral In de Missie. Met een opwekking om te bidden voor de priesters, eindigde spreker. Een treffend en ontroerend oogenbllk was bet. toen onder de H. MIs de ouders en verdere familieleden en vrienden uit de handen van den neomist de H. Communie ontvingen. Na de H. Mte zong het zangkoor de Laudate van Ruygrok. Zooals hij de Kerk binnentrad, zoo verliet de neomist de kerk, temidden van een stoet van bloemen-dragende en bloemenstrooiende en palmwuivende bruidjes. Eenzelfde feestelijke In tocht en uittrede had plaats bij het plechtig Lof, dat om half 7 gecelebreerd werd en waar na met het Te Deum het kerkelijk feest be sloten werd. Terwijl de geestelijkheid het Kerkgebouw ver liet. werd nogmaals het feestlied van Pater Koo ien door de parochie gezongen. Des middags hield de neomist en zijn ouders een receptie In het Patronaat aan het Varne- broek, waarvan een zeer druk gebruik werd ge maakt. Vermelden we nog, dat tal van bloemstukken en schriftelijke gelukwenschen waren binnen gekomen, o. a. een groot bloemstuk van den R. K. Bond van Personeel by de Posterijen, ,Bt. Petrus", waarvan de vader van den neo mist lid Is alsook van den voorzitter van het Hoofdbestuur van dien Bond. Tydens de receptie was er gelegenheid de geschenken te bezichtigen; de familie had het vrome gebruik In eere gehouden, om den neo- Geiyk verwacht werd was de stemming van ochtend weder alles behalve geanimeerd, aan gezien van Wallstreet Vrijdag en Zaterdag jX 1 weder een deprimeerende invloed uitging. Het gejuich over het byleggen van het staklngs- conflict te San Francisco, waarbij Generaal Johnson de schitterendste beloften aan de ar- beiders heeft toegezegd, werd al heel spoedig overstemd door de beoordeeling van de zeer onzekere vooruitzichten, in verband waarmede sommigen nog wel hopen willen, dat door Roo sevelt’s actie na zyn vacantie een nieuwe sti mulans aan het bedryfsleven zal worden ge boden, maar waaromtrent anderen weder geen hooge verwachtingen durven te koesteren. Mis schien komt het er nog van dat tegen den herfst elndeiyk aan het uit den weg ruimen der alles overheerschende factoren de aandacht wordt geschonken os. aan de valuta, tarieven, handelsbelemmeringen enz., welke inderdaad de d grootste remming vormen voor den wederop bloei van de algemeene situatie. De jongste ge gevens wyzen hierop echter niet; vandaar de ongeanimeerdheid ter beurze. In aansluiting aan Wallstreet was hier de stemming tamelijk gedrukt. Van Amerikaansche shares verloren Steels 1 pet op 23, Bethl Steel 1% i 1% op 18% en Anaconda’s 54 k pet. op 9%. Van locale waarden stelden Phillps- lampen zich 1% lager op 211. HVA 144 op 16844. Konlnkiyke Olie ruim 1 pet. op 152%, Unilever plm. 44 op plm. 66%, terwyi ook Amsterdam Rubber niet gezocht was en prijs gaf op 104. Aku taxeerde men op 34 en Youngleenlng lag op plm. 31 zwakker In de markt. Handel was overal zoo goed als uitgesloten. Mr. Wendelaar herinnert eraan, dat hy op 13 Januari voor het laatst het woord voerde tot de Alkmaarsche bevolking. Met ontroering staat hy hier om nogmaals tot haar te spreken. Hy richt een woord van gelukwensch tot zyn opvolger, wlen het in vier maanden is gelukt te bereiken, wat spr. niet mogelljk was. Weth. Bonsema te wat erg heengegleden over het aandeel, dat hy zelf in de tot standkomtng had. Hy te het geweest, die met onverwoest bare energie heeft doorgezet ondanks schijn baar onoverkomelyke bezwaren. Aan hem komt op de eerste plaats den dank toe. dat deze in richting te tot stand gekomen (applaus). Dan gedenkt spr. de raadsleden mevr. Aukes— Timmer en den heer Bulens. Door het voortdu rend Interpelleeren van dezen laatste te er schot izt de zaak gekomen. Helaas te hy nu opgeno- men In het ziekenhuis voor een operatie, zoodat hy dezen dag niet mee kan maken. Persooniyk hoopt spr. dat het niet overdekt aal worden. Niet enkel om nnandeele redenen was hy tegen een gesloten Inrichting, maar ook. wtfl hy zoo groote waarde toekant aan het zwem men in de open, vrye lucht. Hoofdzaak te echter, dat er nu een inrichting te, welke aan alle hygiënische elschen voldoet. Spr. feliciteert Alkmaars bevolking met dit prachtige bad (applaus). mevr. Trtebels eerelid van de K. N. Zwembood aan enthousiast fellcitattewoord had verre, in de Roomscbe Alkmaarsche gezinnen 69 2 9% 7 10% 2Ê* overbodig en blyft alleen over te melden dat de visscher uit verveling werd veroordeeld tot 1 boete of 1 dag. schenke te geven; voorts mocht de neomist veel paramenten In ontvangst nemen. In t Patronaat aan het Varnebroek werd door de talryke familie een Intiem feest ge vierd. Geboren: Divera Oerarda, d. van Gerrit de Groot en Diewerdje Commandeur Sophia Maria, d. van Hendrik Mors en Stamislawa Ja worski Dirk, z. van Pieter Honingh en Neel- tje Rykswyk. Overleden: Pieter Slot. 57 Jaar Antje Bar tin. wed van Cornells Kalverdyk. 67 jaar Wlebrechtje Harteberg, wed. van Jan Stam. 87 Jaar. In onze vorige kindervertelllng spraken we van een paar Alkmaarsche reuzen. Nlc. O. en Hendr. K., die te Oudorp door den polderbode Vlamingen waren geattrappeerd by ’t vervoeren van verboden vischtulg. De heeren vertelden verleden week aan den kantonrechter dat het geen dobbers waren, maar zetlijnen, dat ze nie waren van het water, maar van de damp. Thans echter beweerde de verbalisant Vlaming, dat het waren aaldobbers en er geen damp te bekennen was. Wie moet je nu gelooven? De kantonrechter koos echter den velligsten wegen de zijde van den nolderbode uit de Schermer en veroordeelde leder der belde heeren tot 5 boete of 5 dagen en gelaste voorts vernietiging van het stuk van overtuiging. Zaterdagmiddag te drie uur had de offlcieele opening plaats van het Victorie-bad aan de Sportlaan. Een deel van de olechtigheden werd door het Gem. Radlobedryf over de vyfde lyn uitgezonden. Aanwezig waren o.m. Burgemeester en Mevr, v. Kinschot, de heer en mevr. Mr. Wendelaar, de heer en mevr. Mr. Koelma, het volledige college van B. en W., meerdere raadsleden, hoofden van takken van dienst, hoofden van scholen, archi tect, aannemer en opzichter, benevens vele ge- noodigden, die op de tribune hadden plaats ge nomen. De president-commissaris van het Zwembad Alkmaar N. V. de heer A. Loeb heette alle autoriteiten en aanwezigen harteiyk welkom. Hy bracht dank aan B. en W„ aan den architect, den aannemer, opzichters en werklieden. Hy herinnerde aan de zoo goed geslaagde zwemweek, welke een schitterende propaganda heeft gemaakt. Spr. had nog slechts twee wenschen, n. 1., dat deze Inrichting spoedig overdekt mocht worden en dat ook In Alkmaar het schoolzwem men sou worden Ingevoerd. Hierna kwam Burgemeester Jhr. Mr. F. H. V. Kinschot naar voren. Deze zeide gaarne gevolg te hebben gegeven aan het verzoek om dit bad officieel te openen. Wel Is het eenigszins eigenaardig een Inrich ting te openen, welke al een kietne maand in ge bruik Is, maar de omstandigheden dwongen daartoe. Langen tyd zijn de gemoederen In Alkmaar door de zwemkwestie verontrust. Toen spr. in Januari hier kwam, heeft hy deze puzzle ge vonden. Daarom wenscht hy eerst het woord te geven aan dengene, die de gebeele zak heeft meegemaakt en voorbereid, n.l. aan wethouder Bonsema. Zaterdagavond is tegen twee wielrijders door de politie proces-verbaal opgemaakt, daar zy onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank verkeerden, dat zy niet In staat konden worden geacht hun fiets naar behooren te besturen. Zaterdagmiddag is wegens openbare dronken schap tegen een persoon door de politie proces verbaal opgemaakt. predikatie naar kant Ecce venlo Domlne, tuam Hier I doen. De gewyde 1 held van den Jezus Christus. De taak van den priester noemde hy God nader brengen tot de menschen en de men- schen nader brengen tot God. In den priester is Jezus Christus zichtbaar op aarde gebleven; by Gods troon te Christus onze voorspreker. Vervolgens schetste spr. hoe de priester In zyn priesterleven heeriyke Thaboruren mee maakt, zooals op dezen plechtigen dag van zyn Eerste H. MIs. doch hoe ook de Calvarle-uren hem niet gespaard zuilen blyven. Doch in bei de gevallen zegt hy steeds! Ecce Venlo Hier ben Ik om uw H. Wil te volbrengen. De gewyde redenaar wenschte vervolgens den neomist geluk met zijn H. Priesterwijding ns 16 Jaren van moeltevolle voorbereiding. Ook zyn ouders en familie wenschte hU ge luk, alsook de parochianen, die hy aanspoorde tot een deugdzaam leven, opdat, zooals tot dus- De arts W. J. L. R. uit Purmerend beklaagde zich de vqrige week over de minder harteiyke behandeling als toekomstig pensiongast te Ber gen aan Zee genoten. Hij had daar een bon netje gekregen wegens verboden parkeeren op de Boulevard, terwyi hy niet anders deed dan een tent uitladen. De zaak werd getraineerd, ten einde den verbalisant een nadere de finitie te doen geven en deze onbezoldigde vrederechter deelde mede, dat de dokter het verkeer had belemmerd en zich niet bijzonder meegaand had betoond. De kantonrechter ewtet nu wat hem te doen stond en noteerde den Pur- merender esculaap voor een ryksdaalder boete of 3 dagen. Als dit poedertje> den dokter niet smaakt, kan altijd nog in verzet komen. MAANDAG, 23 JuH. Vorige Slotkoersen. Heden 7-46% 57.55 9.74% 34.48% 48.20 3125 38.50 37.52% L47% 1X67% 6.15 20.20 1. Vaststelling van de notulen der vergadering. Mededeelingen. Ingekomen ken. 2. Benoeming van een stadsart (byiage Nr. 103). 3. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Bisschop Bottemannestraat (byiage Nr. 104). 4. Idem tot wyziging van de indeellng der gemeente In stemdistricten (byiage Nr. 107). 5. Idem tot afwyzlng van bet verzoek der bewoners van de Nleuwpoortslaan om by motor races ook den toegang tot het sportpark aan de Nleuwpoortslaan open te stellen (byiage Nr. 102). 6. Idem tot het verleenen van flnancieele medewerking aan de Arbeiders Woningbouwver- eeniglng „Rochdale" voor den bouw van 7 ar beiderswoningen en 1 winkelhuis op het terrein, gelegen op den hoek van de Blaeustraat en de Nico laas Beetskade en tot verkoop van dit ter rein (byiage Nr. 105). 7. Idem tot het verleenen van flnancieele medewerking aan de R. K. Woningbouwvereenl- glng „Goed Wonen” voor den bouw van 27 arbeiderswoningen op een terrein gelegen tus schen de Bisschop Bottemannestraat en de Van der Lynstraat en tot verkoop van dit terrein (byiage Nr. 106). Vorige Slotkoersen. Hedsa Staataleenlngen 4% Nederland 1916 4% Nederland 1917 4 Nederland 1934 4% N. Ind. 1926 AB 4% N. Ind. 1931 6% Youngleen. 1930 Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert, Handel-My Industrieën Unilever Dalvó Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel’s Pat, Nieuwe PhUips Ned. Ford Indestr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel Kennecott U. 8. Steel U. S Leather Intern. Nickel Btand. Brands Mijnbouw Boeton MUnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Kon. Olie 153% Gaboes Perlak Peudawa - rast prijshoudend waarde» ....fianw Gisterenmiddag vond op den hoek Lange- straat—Boterstraat een aanryding plaats tus schen twee wielryders. De eene wielrijder kwam uit de Boterstraat en wilde den Houttil Ingaan. Hy stond echter op het kruispunt Boterstraat Langestraat stil en werd toen aangereden door een vanaf de Steenenbrug komende wlelrijdsters, die hem tegen zyn achterwiel aanreed, waar door dit werd beschadigd. Doo: de politie werd proces-verbaal opgemaakt. Lyn 1: Hilversum. Lyn 2: Huizen. Lyn 3: Lend. Reg. 10.3510.50, 10.5011.20, Lond. Reg. - Lond. Nat. den aannemer P. Smit en het geheele personeel *bist een prachtigen kelk met pateen ten ge- dat mede aan de totstandkoming van dit ge- bouw heeft medegewerkt, namens de gemeente een hartelijk woord van dank en gelukwensch te richten voor de geleverde prestaties. Binnen den kortst mogelyken tyd al scheen dit voor velen nog te lang Is deze inrichting tot sfand gekomen, waardoor het moge lijk werd de can- dldaat-zwemsters en zwemmers nog ruimschoots de gelegenheid te bieden, de zwemsport te be oefenen. Of deze Inrichting dan volkomen tegemoet komt aan al de verlangens, die er op dit gebied bestaan? Ik zou dit niet gaarne durven bewe ren, doch ben gaarne bereid, alle klachten, wenken, en raadgevingen ernstig te overwiegen daarbij de verzekering gevende, daaraan zooveel mogelijk te voldoen, indien het tenminste binnen ons bereik ligt. Ook opbouwende critiek zal In dank worden aanvaard aj is het niet bepaald noodig zich daarvoor te hullen in een waas van geheimzinnigheid en pseudoniemen, als „iemand die alle dagen komt zwemmen”, „Een opmer ker” etc. of dat men by voorkeur plaats neemt by de apenbank om gesprekken af te luisteren van Jaap en Plet, of hoe ze anders mogen hee- ten. Aan schriftelijke klachten en crltleken, mits voldoende onderteekend, zal zeer zeker de noodige aandacht worden besteed, doch zy het ten overvloede nog eens medegedeeld door my niet de minste aandacht wordt ge schonken aan de helden, die den moed missen eventueele klachten en grieven met hun naarn te onderteekenen. Werd by den opzet van dit plan uitgegaan van een abonnementenaantal van per jaar pijn. 1000, dit aantal is ondanks het niet volledig zwemseizoen reeds gestegen tot over de 1200, waarbij vanzelfsprekend ook de jeugdabonne- ven met de waarheid op zeer gespannen voet, menten zyn Inbegrepen. Van deze 1200 abonné’s zyn er 800, die mede een leskaart hebben ge vraagd, waardoor de perspectieven voor volgen de jaren danig zijn gestegen. Na de officleuse opening 30 Juni zyn reeds ruim 17500 baden genomen, wat neerkomt op een gemid delde van ruim 800 baden per dag. Het hoogste aantal per dag, werd in deze week bereikt met 1373 baden, een respectabel aantal, dat echter naar mijn meenlng nog zeer wel voor uitbrei ding vatbaar is. Spr. wenscht de directie toe, dat het haar gegeven moge zyn in volledige samenwerking met het personeel dit bad nog Jaren te mogen exploiteeren, zoo mogelyk, zonder dat de ge meente voor rente en aflossing wordt aange sproken. (Luid applaus). Op Dinsdag 31 Juli ai hoopt de Eerw. Zuster M. Cherublna (mej. D. Lange veld) van de Con gregatie der Zusters Augustinessen te Delft, haar 25 Jarig professlefeest te herdenken In bet 8t. Ellsabethzlekenhuls alhier. Op desen dag zal van 11 tot 12 uur gelegen heid zyn de Jubllaresse te compllmenteerenvan welke gelegenheid ongetwijfeld velen gaarne ge bruik zullen maken Wederom mocht de parochie van 8t. Domi- nlcus de vreugde smaken een van hare zonen, pas tot priester gewyd, zyn eerste H. Mis te zien opdragen in haar kerk. Gelyk het In deze, aan geesteiyke vruchten zoo rijke parochie de gewoonte Is, werd ook van dit heugiyke feit een treffende plechtigheid gemaakt, welke door vele parochianen met groote en eerbiedige aandacht werd gevolgd. Het betrof dit keer de eerste plechtige H MIs van den Weleerwaarden Heer G. Pater, van de congregatie der Lazaristen. Het verloop der plechtigheid, die, zooals reeds gezegd, zeer treffend en indrukwekkend was. was ongeveer als volgt. Tegen negen uur arriveerde de neomist, ver gezeld van zyn familieleden, by den ingang der St. Domlnlcuskerk. alwaar hy door de geeste’- lykheid werd ontvangen en naar het eenvou dig, doch smaakvol versierde altaar geleid. Hierna werd door den neomist de plechtige H. MIs opgedragen, waarby hy geassisteerd werd door den Weleerw. kapelaan Dekker als diaken en door den Weleerw. Pater Helling als sub-dlaken. terwyi de Zeereerw. Heer toor Oorsprong als presbyter assistente By de op 18 dezer te Den Haag door de Ver eeniglng v. Leeraren in Stenografie en machl- geerde. wyi de H. MIs volgens den ritus der neschryven gehouden examens, seculiere geestelijkheid werd opgedragen, ver leende een aantal misdienaars der St. Lau- rentius-parochie hunne diensten. Onder de H. Mis werd door den Weleerw. beer Dekker een predicatle gehouden. De ge wyde spreker wenschte den neomist en zijn familie, de ouders op de eerste plaats, van harte geluk met de schoone taak, waartoe de Jonge priester, die vandaag zyn eerste plech tige H. MIs opdroeg, was geroepen. Verder wyd- de spreker op treffende wyze uit over de schoonheden en waardigheden van het pries terschap, en ook over de zware taak, welke de priester, by het aanvaarden van zyn ambt op zyn jonge schouders nam. De spreker beëin digde zyn predicatle met een zeer pakkend woord tot de familie, In t byzonder den groot vader van den neomist, die getuige mocht zyn van het priesterschap van zyn kleinzoon. Tydens de H. Mis naderden de familieleden tot de H. Tafel en het was even een ontroerend schouwspel, den pas gewyden priester de H. Teerspijze aan zyn familie te zien uitreiken. Des avonds werd door den Weleerw. Pater een plechtig lof van dankbaarheid opgedragen, waarby hy geassisteerd werd door den Weleerw. Heer Dekker en door den Weleerw. Pater Ru- berg OJ». Na het lof zong het koor, onder lei ding van den heer Kuiper op uitstekende wyze een fraaie prlester-cantate. Vermelding verdient wel de wijze, waarop de heer Kuiper en zyn koor voor de muzikale il lustratie der plechtigheden heeft zorg gedra gen. waarby natuuriyk de bekwame orgelbe geleiding van den heer P. van Langen niet achterwege mag blyven. Des middags had In het St. Josephgezellen- huis een receptie plaats, waarvan velen ge bruik maakten om den priester en diens fami lieleden te compllmenteeren. geen te groot risico voor de gemeente en het niet uitsluiten van Ingezetenen onzer stad met geringere Inkomens. Met de Maatschappy voor Zwembadenbouw werd tevens overeengekomen, dat het personeel van de oude inrichting, dat daar prys op stelde ook aan het nieuwe bad zou warden tewerkge steld. Op 30 Juni kon het bad voor beoefenaren der zwemsport officieus worden opengesteld, waarvan door zeer velen een dankbaar gebruik werd gemaakt. Het lykt my noodig en gewenscht, Gedepu teerde Staten, mede op aandrang van eenige adressen van een gedeelte der burgerij, op 19 Juli 1933 niet werd goedgekeurd, stel ik er by- zonder prijs op toch nog iets te zeggen, omdat o. a. als groote grief tegen dit bad wordt ge noemd dat deze Inrichting te klein zou zyn. Ik wil geenszins beweren, dat deze Inrichting vol doende zal zyn opgewassen tegen extra warme dagen, doch wensch met den grootsten nadruk vast te leggen, dat de schuld voor een niet grootere inrichting niet heeft gelegen by het College van Burgemeester en Wethouders of de meerderheid van den Raad. Diegenen, die dit zouden willen beweren en die zyn er helaas nog, mede door verkeerde voorlichting le- Oonttoente! Oü Shell Union Oü Babbsr A’dam Rubber Randftr •••eeeeeeee Dell Batavia Rubber Serbadjadl SHau I. G, O. Allied Intercontln. Rubber Scheepvaart Java Oh. Japan Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unle Suiker Jav. Cultuur 74, X 8. U. ......M Vorstenlanden Actions Idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacifte -„„.-.„n Wabash Kilo Kansas City South South. Raüw. Ohio. MU*. e e Maxwell L Gr. d. Ned. gewezen had aangespoord zich by de Alkmaarsche 'bri- gade aan te sluiten, werd het bad olticleel In gebruik genomen. Dit geschiedde, doordat de Jongedame M. Koelma op keurige wijze 2 maal 25 M. zwom. Hierna werden eenige interessante demonstra ties gegeven in rug-, borst- en crawl-rwemmen. De Amsterd. reddingsbrigade leerde, hoe op de juiste wyze drenkelingen gered moesten wor den, terwyi de heer Cl. de Goede op keurige wy ze een 10 tal kampioensprongen deed. Tot slot werden nog enkele komische nummers uitgevoerd, waarna ververschingen werden aan geboden. Noch de N. V. Zwembadenbouw, noch de ge meente zyn aansprakeiyk voor de niet voldoen de Inrichting, want belden hebben pas, toen het grootere niet mogelyk was, noodgedwongen met dit kleiner plan genoegen moeten nemen, om dat deze inrichting naar onze meenlng verre te verkiezen was boven het verouderd bestaand bad.” By de nieuwe plannen werd rekening gehou den met de mogelykheid, indien de flnancieele resultaten daartoe mede aanleiding geven, het bad eventueel later te overkappen, waardoor te gemoet kan worden gekomen aan den wensch om ook ’s winters te kunnen zwemmen. Aan deze mogelykheid geloof Ik persooniyk zeer sterk, al moet naar mijn meenlng terdege rekening worden gehouden met twee belangrijke facto ren: le. 2e. 10.35—16.35, 17.4019.20 Deutschland- Stuttgart 20.25—21.15. De beer Bonsema hierna voor de microfoon zomende, geeft een zeer uitvoerige uiteenzet ting, van wat aan de strekking van dit bad is voorafgegaan. Na de vele plannen en besprekingen, raads besluiten en Interventie van Ged. Staten te bebben gememoreerd, vervolgt hy aldus: JBy dit eerste plan, hetwelk door

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 14