PROVINCIAAL NIEUWS N AT I O N A L E MARKTEN Ah REIS-MARKEN MAANDAG 23 JULI 1934 TUITJEHORN l HEEMSKERK VOLENDAM HOORN w. s. JONGEN VERDRONKEN 466e STAATSLOTERIJ ILPENDAM MEDEMBLIK Lid Prov, Staten ZAANDAM BOVENKERK BURGERBRUG ZEVENHOVEN BOVENKARSPEL ANDIJK DE RIJP BLOKKER NIEUWER-AMSTEL DEN HELDER OUDKARSPEL VEILING-OVERZ1CHT ENKHUIZEN s SCHAGEN EGMOND-BINNEN Weerbericht HARENKARSPEL LEVENSVERZEKE RING-BANK GROOT NAT. CONCOURS TE HOORN KUNSTHANDEL ..PRENEN” Daalt Uw rente? n Sen, ai daar u krügt ik ben helden ▼an 1 (naar <*e w< heeft.. Conc&rtwedttryd o -- Hü waagde zich in te diep water i marschwedstrüd (Niet officieel) de oeremonlarlus 10087 123» 57» 4466 3030 2547 100. Donnaar en MAANDAG: 8.15 Vrouwen- heer van der 1.80—1.95. De Streek N A 4 t ROTTERDAM Ute klasse, late Hjai Trekking van Maandag 23 Juli 1934 Hooge Prijzen Een Beleggings-Polis der „Nationale” is niet converteerbaar Onderwijzeres benoemd. Tot onderwijzeres aan de O. L. school te Purmerland is benoemd Mw. A. C. Moor, te Den Helder. RJL Korfbalclub O.N-A. ON-A 2 speelde tegen de Oraal 2 uit Beverwijk De uitslag was 50 voor ON-A. Bij besluit van heden is door den voorzitter van het Centraal Stembureau tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland benoemd verklaard: de heer M W. van der Schans te Bovenkerk, zulks ter voorziening In de vacature. In dat college ontstaan door het overlijden van den heer jhr. mr. D. E. van Lennep te Heem stede. Jubilé bü de spoorwegen De heer O. F. N. ThUaeen, machinist bi) de Ned. Spoorwegen, her denkt 26 Juli den dag. waarop hij 25 jaar ge leden als leerling-machln'st bü de voormalige H. IJ. 8. M. in dienst trad. Kerk bericht. congregatie. Van Dinsdag tot en met Vrijdag geen H. MIs te 8.15. DINSDAG: te 7 uur Lof. WOENSDAG: St. Jacobus. Zesde verjaardag van de Bisschopswijding van Mgr. Aengenent. Te 8.15 Jongenscongregatle. DONDERDAG: feestdag van de H. Anna. Te 7 uur Lof.. VRIJDAG: congregatie. ZATERDAG: 4 uur biechthooren7 uur Ro zenhoedje. G. Konlng J. Bakker A. Bakker E. Spreeuw M. Schoen O- F. Dekker Raadsvergadering. De raad deeer gemeente komt Dinsdag des nam. te 8 uur in openbare vergadering t enRadhuiaze bijeen. H< lot SPEKSTRAAT 3 TELEFOON 18184 le züstraat van Gr. Houtstraat vanaf Gr. Markt ■TALEERT DIZE WEEK werkvaaden Haarlemschen Kunstschilder H. J. WESBALING f 14».— f 996 f 1580.—; G O E‘D K O O P E KENNEMER BANKVEREENIGING HOUTPLEIN 8 Koninklijke onderscheiding Wegens het met levensgevaar redden van een oude vrouw uit een brandend huls In den nacht van 8 Januari, werd aan den agent van politie P. J. Stam de ko- nlnklüke onderscheiding ultgeretkt. Door den heer v. d. Hoeven, Commissaris van Polit'e, werd deze onderscheiding In büzün van het geheele corps den heer Stam op de borst gespeld. Aan den heer F. H. Winter, opzichter bij de water- en llchtbedrüven, werd door den burge meester het eereteeken in brons voor mensch- Uevend hulpbetoon uitgereikt wegens de met levensgevaar verrichtte redding van een drenke ling uit het van de Molenvaart op 18 De cember 1933. D dost ali ontsterr Ik ■UJn h' leven, een h •chap - haar Parallel Zo het art Van h« ■onder Muziekuitvoering Zondag 29 Juli zal het fanfarecorps ,Bt. Cecilia” een muziekuitvoering geven In het wandelpark Marquette. 'ZONDAG: de H. H. Missen te kwart voor zeven, acht uur, half tien en te kwart voor elf de Hoogmis. Nieuw raadslid In de vacature van wijlen Jhr. Mr. Dr. van Lennep. lid van den raad de zer gemeente, is benoemd de 1 Schans, Chr.-Hlst. Geslaagd Te ’s-Gravenhage is geslaagd voor het examen Handelskennls L.O. de heer J. Botman alhier. Schoolfeest De commissie voor het school feest besloot deze week, nieet tegenstaande de minder gunstige tüden toch te trachten de noodige gelden In te zamelen om ook dit jaar een feestje te kunnen geven. die uit de Dp en üpendam spoedig aangevoerd en kon daardoor nog een gedeelte van hot huis behouden blüven. Goed afgeloopen Doordat de chauffeur uit moest wijken voor een kind, dat plotseling voor zijn auto kwam, geraakte het voertuig In de Ringwegsloot, waarbü twee andere kinderen in de vaart werden meegesleurd. De chauffeur slibde er In de beide kinderen spoedig op het droge te brengen. Geen der kin deren had eenlg letsel bekomen. OVi na tie dei co; pls kei P« er en Ier der Afi beg aar Wa gee van afst ver zü De alle woo alle en i gev< D Belt mar dien groc kooi kree Een en t eind po lil valt tend kreg, se w de r boon word er ge leege diens en b: door een en di lange kalf® „comi Het Belt” de va geld l als.tv In te de m In on open wantr ven Ui of gei dan n De I te ma per p. berger cheste pound gen m kleurif jaren gedaan heeft. Haar grootste lof was wel, dat nimmer de geringste klacht over haar was binnen gekomen. Juffr Ory zal de volgende maand haar Intrede In het klooster doen. f 5000.— 20022 f 2000.— 23518 f 1500.— 6958 f 1000.— 6165 16781 f 400 4521 7840 19928 f 200.— 1768 f 13725 14881 De Gezellen en „St. Radboud" Zaterdag had de laatste wedstrijd vóór de vacantie plaats tusschen de voetbal-elftallen van de St. Jozef- Gezellen en van het Internaat .St. Radboud”. Ook nu was wederom een talrük publiek op het D.V.O.-terrein aanwezig. Voor de rust was .St. Radboud” het meest In den aanval, zoodat zij ook de leiding wisten te krijgen, maar de Ge zellen zorgden er voor, dat de rust Inging met 1—1. Voordat de Gezellen er na de rust erg in hadden wist ..St. Radboud” handig den stand op te voeren tot 31. Als lid van den raad bedankt. Dominee P. Keuning, wethouder en lid van den ge meenteraad, heeft voor belde functies bedankt. Ds. vertegenwoordigde de 8.DAJ". Opvolger op deze lijst is de heer N. Kroone. Burgerlijke ’’•ad. Geboren: Cornells An- tonlus, z. v. C. A. van der Donk en J. de Groot; Gerbrand Jan, z. v. J. Wuüster en C. M. Grol; Catharina, d. v. A. Vermeulen en A. Kommer: PauUna, d. v. G. van der Steeg en T. van der Veen; Martlnus Komelis, z. v. W. Laan en C. M C. Plullaat. Overleden: Maretje van Veen, 62 j., echtge- noote van A. P. E. Weüllng (It. Zeedijk 4); le venloos kind van B. Loos en A. Tol. OndertrouwdCornells Wilhelmus Aben en Agatha Margaretha Rupert; Johannes Maria van den Broek en Alida Elisabeth Maria Lies hout. GetrouwdWlUem Adrianus Wilhelmina M. C. Jacobs. Dit was den aanvoerder van de Gezellen, den heer Wamaar. blijkbaar te bar; het elftal werd omgezet, ofschoon er nog slechts zeven minu ten speeltijd over waren. De Gezellen namen het spel in handen en wisten gelük te maken, zoodat met 33 gëindigd werd. Na den wedstrijd werd om de medaille, uit geloofd door den Eerw. Directeur van „St. Rad boud”, geloot, waarbü de Gezellen de medaille in handen kregen. Ook de aanvoerder vafi .JBt. Radboud" ontving een herinneringsmedaille, welke den Wdeerw. kapelaan had beschikbaar gesteld. Met een hoera voor ,J5t. Radboud” en Gezellen werd deze mooie avond beëindigd. G®m. bekendmakingen. B. en W. maker, bekend dat personen, die voor verstrekking van on vermengde margarine in aanmerking komen, zich eiken Dinsdag van 2 tot 5% uur aan het Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon (Pak huisstraat) kunnen vervoegen tot het bekomen van bonnen, tegen welke de margarine door de hierna genoemde personen wordt verkrügbaar gesteld; In het tüdvak van 24 Juli tot 7 Augus tus wordt oo bon no. 32 margarine verkrügbaar gesteld bü S. Dekker, Breed no. 32 en P. Visje, Proostensteeg 20; dat In het tüdvak van 23 Juli tot en met 4 Augustus de distributie van gekookt rund- vleesch tn blik Is opgedragen aan Z. Davidson, Pieterseliesteeg no. 11, J. G. Keet, Ged. Turf haven no. 44, C. Eilander, Groote Oost no. 65. J. Dinkla, Groote Noord no. 73, P. Eeken, Visch- markt no. 1, R. Groot, Gouw 32, C. Zwaan, Klei ne Noord no. 8 en J. N. Kaldenbach. Koepoorts- plein no. 1; dat liet Bureau van Maatschappelük Hulp betoon en de Arbeidsbeurs Is verplaatst van de Nleuwsteeg naar de Pakhuisstraat no. 5. De ochtendmarkt voor groenten krügt een le- vendlgeraspect. Er komt wat verscheidenheid van producten, de slultkbol, augurken en sla boonen beginnen te komen. Va bloemkool krij gen we 3 4 4000 stuks en wordt verkocht tegen een prijs die belangrük boven de noteerlng van den laatsten tüd ligt, nJ. ƒ64 11 voor eerste en 1.50 A 3.50 voor tweede soort. Sluitkool is door het moordend hooge Invoerrecht, dat Dultschland heft, uitsluitend op het binnenland aangewezen, waardoor slechts ƒ2 a 230 voor rood en ƒ3.40 voor geel wordt bedongen. De augurken hebben door de droogte zeer veel te lilden gehad. De aanplant van dit artikel Is groot, bü zonnig en droog weer kan nog veel terecht komen. Het eerste partijtje, geringe kwa liteit, ging voor bet civiele prijsje van 9 cent wegens de goede prijzen van bet vorige jaar vrij per kilo. Ook de slaboonenpluk Is aangevangen; bü een aanvoer van 17 zak noteeren we slechte ƒ1.45 per zakje, wat ook al geen hoopvol begin la! Orgelconcert Men verzoekt ons mede te deelen dat het Kerkconcert van den heer Cre- veeoeur niet Woensdag maar Dinsdagavond half 8 plaats zal vinden. Personalia Aan de Amsterdamsche Huis houdschool is geslaagd voor het diploma Huis houdster, Mej. W. L. Bouma alhier. Feesten op komst In de vergadering van de V.V.V.V.V. is besloten, tüdens de kermis feesten te organlseeren. Er zullen o.m. ruiter feesten worden gehouden, waaraan de rüver- eeniglng Langendüker Verder zal een speeld tusschen Amsterdam speelt os. onze Eecen mede. Bedevaart naar Heiloo De R. K. Rüwielclub Pius XI zal ter Bedevaart gaan op Zondag 29 Juli. Des morgens te 630 uur is er Communie uitreiken waarna te half acht het vertrek zal plaats vinden bü de school. werk „Impressions d’Alger" van Blémant. deze atd. was dit korps moederziel alleen, maar gaf ondanks die verlatenheid een keurige mu zikale weergave van Blémant’s „Impressions”. Het vrüe nummer „Les Dragons de Villare”. ouverture van J. Bouchel werd brlllant en ef fectvol gespeeld. Ol. heeft deze vereenlglng een mooie prestatie geleverd. De muzikale barometer stügt nog steeds, gaat selfs hooger dan „Uitmuntendheid”, alzoo ko men we tertecht in de Eere-afd. Harmonie: „Kunst en Vriendschap” (Krommenie) dlr. J. W. v. d. Laan. Dit korps heeft een mooie bezetting, vooral door de kla rinetten werd In het verplichte werk de ouver ture ..Don Juan" van Mozart uitnemend ge speeld. Over t algemeen ook een zeer goede rhythm! ek. Het vrüe werk: ouverture „Solemnelle” van OabriU Paris, een stuk vol brillante passages en cffectvolle gedeelten werd seer mooi uitgevoerd. Ben enkel keertje was de stemming *n ietsje wankel. „RK. Harmonie” (Zaandam) dlr. 8. Krüt. Ook dit korps geeft in technisch opzicht een Uitvoering van de .JDoti Juan”-ouverture. welke in technisch opzicht soms voortreffelük kon worden genoemd. Het klankgehalte van de hou ten blaasinstrumenten kon Iets voller zijn. In het werk naar keuze: „La Joconde" van Ponchelll was men eerst ten volle op dreef, en alzoo werd hier zéér mooi gemusiceerd. En semble en rhythmlek zeer te loven. Stedelük Muziekcorps (Enkhulzen) dlr. F. v. Diepenbeek Het klankgehalte was bü de Ou verture „Don Juan” niet altüd even schoon; naast seer goede momenten waren er ook ge deelten, waar men technisch niet van volkomen afgewerkt kan spreken. De Ouverture „La Oazsa Ladra” van O. Roacinl. had brillante ge deelten en voldeed ons dan ook meer dan het verplichte werk. Vooral het laatste gedeelte was seer goed. „Verkade’s Harmonie” (Zaandam), directeur F. Zwager. En hier mochten we een séér artis tieke uitvoering beleven van het verplichte werk „Don Juan" van Mozart. Zeer stülvol liet de dirigent dit opus uitvoeren. En moellüke op gave was wel bet werk naar keuze „La Dam nation de Faust” van H. Berlioz. Zeer expres sief en boeiend muzikaal werd BerUos’s werk Geld gestolen Verleden week kwam de echtgenoot® van den heer T. tot de ontdek king. dat een portemonnale met f 14 van een plank In de keuken was verdwenen. Rond on geveer 10 uur In den morgen was zü naar de tuinderü gegaan. ZBÜ had vergeten de deur op slot te doen. In den namiddag werd de portemonnale ver mist. Harmonie Apollo” Vrijdagavond werd door de Harmonie „Apollo” de feestweek bü gelegen heid van haar 30-jarlg bestaan ingezet met een feestconcert aangeboden aan haar donateurs en verdere genoodigden. De Parktuin welke op keurige wüze voor de komende concoursdagen was ingericht bood een bijzonder feestelüken aanblik. De belangstelling voor dit concert was büzonder groot. Begunstigd door fraai weer is deze avond een schitterende Inzet voor het ko mende concours geworden. Na den openlngs- marsch sprak de voorzitter, de héér J. Pee re- boom, een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen Na de pauze werd de jublleum- marsch, gecomponeerd door den eere-dlrecteur, den heer D. Konlng onder diens leiding uitge voerd; de musicus had een ovatie van het pu bliek en een hartelük dankwoord van den voor zitter in ontvangst te nemen. Hierna heeft de voorzitter den heer directeur, den heer Leo Konlng gehuldigd voor zün werk voor „Apollo” verricht; hü bood hem een electrlsche klok ten geschenke aan. Verschillende sprekers brachten nog hulde aan .Apollo” voor het mooie werk gedurende 30 Jaar gepresteerd. Achtereenvolgens voerden het woord de voorzitter van „Kunst na Arbeid”, de Kon. Zang- en Orchestver. Harmonie „Crescendo”, de Zangvereenlgingen .Boll Deo Gloria”. „Vlribus Usltas”, de suppor- tersvereenlglng van Apollo”. „Chris" namens de Hoomsche Revuevereenlging, de heer Tober namens Nieuwlandla en Jacob Blokker als be schermheer dezer vereenlglng alsmede de voor zitter der harmonie ,J3e Eendracht” uit Enk hulzen. Het Gemeentebestuur was vertegen woordigd door den loco-burgemeester den heer A. Spaander. De nieuwe badinrichting verboden Zondag is onder alle H.H. Missen van den kansel me degedeeld dat de nieuwe badinrichting niet door Katholieken kan worden bezocht. Het Is n.1. gebleken dat ‘dé afscheiding tusschen het gemengde bad en het gesepareerde gedeelte totaal onvoldoende is. De geestelükheld moet daarom, zoolang hierin geen verbetering aangebracht is, ’n bezoek, ook aan het gesepareerde gedeelte ernstig ontraden. Brand Vrijdagmiddag ongeveer 5 uur ver brandde door onbekende oorzaak een rietschelf van den heer C. v. Lieshout en een daarnaast staand schuurtje, staande op het land aan den Oudendük alhier. Een flets, in bet schuurtje geplaatst, werd tevens een prooi der vlamnlen Onvermengde margarineverkoop In 'de week van 20 tot Juli zün de winkeliers P. de Boer en Nlc de Ruüter aangewezen tot den ver koop van goedkoope onvermengde margarine. Kostelooze Rijwlelbelastlngmerken Naar de ambtenaar der directe belastingen ons ms- Plecbtige eerste H. Mis Pater Aag. Winkeler. Zondag droeg de weleerw. pater Aug. Win keler. priester van het H. Hart, zün eerste plechtige H. MIs op in de parochiekerk. Om kwart voor elf deed de neomist door een haag van Jonge Wachters met hun blauwe vlaggen zün Intrede In de feestelük versierde kerk. Voorafgegaan door een stoet van bruidjes en de geestelükheld werd de neomist onder het zingen van het „Venl Creator” naar het hoofd altaar geleid. De H. Mis werd opgedragen met assistentie van Priesters van het H. Hart, terwül in het priesterkoor de geestelükheld had plaats ge nomen. De feestpredicatle werd gehouden door den WelEerw. Pater G. v. Woeslk S. J„ die tot tekst had gekozen: „met een vurig verlangen heb Ik verlangd dit Paaschmaal met U te eten, voor Ik ga lüden." Des middags had ten huize van de ouders van den neomist een druk bezochte receptie plaats, waar wij o. m. opmerkten een deputatie van het Kerkbestuur en „Katholiek Hoorn”. Deze voor den neomist zoo schoone dag werd besloten met een plechtig lof met Te Deum en Cantate. De Hanze. Dinsdag 24 Juli algemeene vergadering der R.K. Mldensbandsvereenlging „De Hanze” ver de kring Blokker, Zwaag, Westwoud. De vergadering wordt gehouden in café Brink man. Het agenda bevat verschillende actueele punten. De aardappelcampagne begint nu sterk In te krimpen, de aanvoer ia teruggeloopen tot 100 A 150 schuiten per dag. De gang van aaken is de laatste dagen maar erg matig. Gaven wü het vorig weekoverzicht de meenlng te kennen dat de resteerende aardappelen gezien het tekort In Dultschland wel een gfage markt zouden hebben, thans bUjkt dat men maar bü den dag af moet rekenen en er geen toekomst verpach tingen op na moet houden. Het aardappelgebrek In Dultschland was in- derddaad nüpend zoo zelfs, dat men daar reeds aan de winteraardappelen was begonnen, tot dat een roolverbod daaraan een eind moest maken. Met de verruiming van den Holland- schen Invoer, werd tevens ook de Invoer voor Polen, Italië en België verrllmd en tegen deze landen met lage valuta kunnen wij met een ml- nlumprüs- incl. heffing van ƒ.4.60 per 100 kilo niet optnmen. De consenten worden momenteel dan ook nlet"Wbrulkt. De goede kant die e. aan zit is, dat het ontzaglijke tegoed aan vor deringen op Dultschlaifd met bet groote risico daaraan verbonden «Allicht voor enkele dagen niet verder stügtl De gele aardappelen draalden dan ook de laatste paar dagen voor een groot deel door en werdén overgevend voor Engeland, welk land dus alles te verwerken krügt tegen een prüs van 120 A 140 per baal. Voor de gele drielingen betaalt men tot 1.40. dedeelt kan aanvrage geschieden te zünen huize te Dlrkshorn op 23. 24. 26 en 27 Juli van des morgens 9 uur af. Men lette er op dat er as. Woensdag geen gelegenheid gegeven wordt. Hanae. Onder voorzitterschap van den heer Jan Buys heeft de afdeellng van de Hanze ver gaderd. Besloten werd bü den raad een ver zoek in te dienen om maatregelen te nemen tegen ongewenachte vestigingen enz„ In den geest zooals in het O 8.B.-programma van den RK. Middenstandsbond wordt gevraagd. Medegedeeld werd dat in den komenden win ter een cursus zal worden gegeven In boek houden, enz. Tot lid van het Sautosbestuur werd benoemd de heer J. Bootsman. Voorts werden besprekingen gehouden over het houden van een tentoonstelling. Voor dit doel Is van het bestuur van het St. Jozefge- bouw zeker medewerking te verwachten. Vertrok Zaterdag gaf juffr. A. Ori) haar laatste les aan de leerlingen der bewaarschool. Zü is hieraan sedert de stichting werkzaam geweest. Dit afscheid werd met eenvoudige plechtigheid gevierd. Vele moeders woonden de laatste les bü, waaronder door de kleuters en een paar van de eerste leerlingen wenschen werden opgesegd en toepasselüke liedjes gezon gen. De kleintjes werden onthaald op koekjes en ontvingen een gedachtenisplaatje. De Zeer- eerw. Heer Pastoor en het hoofd der Lagere School vertolkten haar de dankbare gevoelens der ouders voor het alles wat zü In die zeven pr. SGS 275 p.; „Verkade's Harmonie” (Zaandam) pr. 333 p. C- •- j strijd. waaraan acht corpsen deelnamen, eerst de volgende week bekend, daar strijd de twee concoursdagen omvat. Hoogste stand: 7655 te La Coruna. Laagste stand: 753.5 te Warschau. Verwachting: Zwakke tot ma tigen Westelijke tot Noord-Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen» iets koeler. Zon op 5.07 onder 9 05 Licht op 93S Maan op nam. Um onder nam. uitgevoerd. In één woord een schitterende ver tolking. Uitslag concertwedstrüd, derde afd. Fanfare: ,D.WB.” (Venhuizen) 2e pr. 273 p.; „Onder Ons" (Hauwert) 2e pr. 289 p. Tweede afd. Fan fare: „Hou en Trouw” (H.H. Waard) le pr. 300 p.; ,J*ostfanfare” (Haarlem) le pr. 3Wp. Twee de afd. Harmonie: „Het Jonge Oosten" (Amster dam) 2e pr.. 279 p. Eerste afd. Harmonie: ,JBt. Caecilla” (Lutjebroek) 2e pr. 279 p. Eerste afd. Fanfare: „Dr. Nuyens” (Wastwoud) le pr. 300 p.; „De Eendracht" (Enkhulzen) le pr. 337 p. Afd. Uitmuntendheid Harmonie „St. Caecilla” (Grootebroek) le pr. 300 j>. Eere afd. Harmo nie „Kunst en Vriendschap" (Krommenie) le 309 p.; RK Harmonie (Zaandam) le pr. 309 p.; Sted. Muziekkorps (Enkhulzen) 2e prijs ie De prijzen behaald in den eere-wed- waaraan acht corpsen deelnamen.is deze wed- Ingekoman waren 11 biljetten als volgt: J. v. Stlpriaan 1297.—; C. Blaauboerr. d. Hoven 1495 F. Schotten 1478.—; t 1726.—; f 1395.50 8. Knüwer 1664.—; f 1660.— Th. Boekel 1594.—. De begroeting was 16». Het werk is gegund aan J. V. Stlpriaan. „Westfriesland” te Schagerbrug en de vereenlglng zullen medewerken, voetbalwedstrüd worden ge- een sterk polltie-elftal uit en D.TB. In het agenten-elftal oud-plaatsgenoot, de heer J. Burgert, stand 1319 Juli. Geboren: Hen drik z. van Jan B. Schuurke en Cornells The- pen: Maria d. van Albert van Urk en Neeltje Westerneng: Adriana, d. van Aart L. de Kruiff Johanna W. J. v. d. Hagen; Güsbertha Cornelia Anthonia, d. van Antonius Bende en Geertruida Slykerman; Frederik Maria, z. van Johannes Riepe en Hendrlkje Laasche <Wisch Gelder land Ondertrouwd: Abraham Gilles Versluis en Addlana Janze: Jacob Kroeb en Petronella Anne Kooy. G etrouwd: Sletze Beyert en Ida van Gemst; Hendrik Post en Grietje de Jong. Overleden; Grietje Boon 79 jaar, ongehuwd. Kostelooze rüwielbelastingnierken De kos telooze rüwlelbelastlngmerken kunnen worden aangevraagd ten huize van den heer Zekveld, dienstgelelder der belastingen te Nieuwkoop, 23, 24. 28. 30 en 31 Juli, avonds van 730 tot 930 n. t~ R. K. Fsahraooijis „St. HOdegardto" Zoo als bekend. Is het fanïarecorpe door bet behalen van een eersten prijs op het te Bovenkarspel gehouden concours overgegaan in de afdeellng uitmuntendheid. Aan de elschen voor deze af deellng voldoen de tegenwoordige instrumenten niet. Dit is in hoofdzaak het gevolg van het feit, dat wegens den slechten flnancieelen toe stand de vereenlglng de instrumenten niet op tüd heeft kunnen laten repareeren of door nieuwe vervangen. Om hierin eenlge verbetering te brengen Is besloten In de maand October een fancy-fair te houden ten bate van het corps. Een commissie is daartoe gevormd, waarvan de heer Jac. de Groot voorzitter Is. De hoeren Ch. G. M. Immens. P. Smit en Jac. Burger zün respectlevelük secretaris, penningmeester en vice-voorzitter. Aan genoemde fancy-fair zujlen een verloting en eenlge attracties vtorden ver bonden. Volendam eert zijn priesters Voor den der den keer in 1934 heeft het huldiglngscomité voor priesterfeesten zün actie moeten ont- ploien. Thans betrof het de eerste plechtige H. MIs van den Weleerw. heer P Buys CM. Daartoe was een keurige versiering aange bracht op den Dük In de omgeving van de I ouderlüke woning van den neomist en aan de' Kerkebrug, terwül des avonds vele electrtsche lampjes de versiering in aanzien en schittering nog meer deden uitkomen Zaterdag werd de neomist en zün familie In het dorp ingehaald. Een eerewacht uit de jeugd beweging van het dorp bestaande uit de K.J.C„ en de Graal, wachtte den neomist op aan ,X>e Krom" en voorafgegaan door de muziek ging het naar de ouderlüke woning, 's Avonds wVrd door den neomist een plechtig lof gecelebreerd, waarbü Z. E. werd geassisteerd door den Wel eerw. Heer H. Steur en den Weleerw. Heer Jb. Buys te Warmond, zonen der parochie. Zondag werd de plechtige H. MIs opgedra gen In de parochiekerk door Z. E. met dezelfde assistentie, waarbü de Z. E. HooggeL Heer N. Steur, professor te Warmond oeremonlarlus was. Door laatstgenoemde werd de feestpredicatle gehouden. Naar Paulus' woorden schetste hü den priester als den uitdeeler van Gods ge naden bü uitstek. In overeenstemimng met de talrijkheid van het bezoek aan de plechtige H. MIs was ook de belangstelling voor de receptie, welke plaats vond tn het St. Josefgebouw en waarbü de neo mist en zün familie door welhaast heel het dorp werd gelukgewenscht. De Krulsklnderen zongen daarbü eenlge liedjes. 's Avonds om 6 uur was het plechtig Lof, waaronder de Weleerw. Heer Lautenschutx, kapelaan te Amsterdam en zoon der parochie, een predlcatle hield en daarbü In het licht stelde de opkomst van het geloofsleven In Vo lendam. In het plechtig Lof werd de neomist geassi steerd door Prof.Steur en den weleerw heer Jn. Tuyp. te Warmond, eveneens zoon de pa rochie, terwül de Weleerw. Heer J. V. d. Boo- gerd. kapelaan der parochie, oeremonlarlus was. De uiterlüke viering van het priesterfeest te Volendam werd besloten met een huldiging door het fanfarecorps, dat eerst een serenade bracht voor de ouderlüke woning en daarna een mu- zikalen rondgang hield door het dorp. Brand. Door onbekende oorzaak Is de boerderij van den heer N. Vet in brand ge raakt. De brandspuit was wel spoedig ter plaatse, doch geraakte defect. Echter werden Anto-ongeval Op den Rüksstraatweg na- bü de Ooetersteeg, reed Vrijdagmiddag een vrachtauto met aardappelen en fruit van Ide firma Broekhuis uit Beverwük, in de richting Castricum, doordat de chauffeur voor een paar kinderen moest ultwüken, In een greppel voor het huls van den heer Jak. De auto kantelde en de lading kwam op den grond terecht. Vooral het fruit werd erg beschadigd. De auto kon op eigen kracht wegrijden. 7 uur Kruisweg; 8.15 mannen- Personalia. Te Amsterdam slaagde voor het Mercuriiu-examen Boekhouden de heer Th. J. van Rüt. alhier. Derde afd. Fanfare: In deze afd. twee korp sen, nJ. „Door Wilskracht Baamgebracht” (Venhuizen) dlr. Joh. Qroebe en „Onder Ons" (Hauwert) werden zéér verdienstelüke momen ten bereikt. Bü het eerstgenoemde korps goede nuanceerlng, bü het tweede vrü goed klank- gehalte. Tweede afd. Fanfare: „Hou en Trou” (H. Hu- gowaard) dir. G Anderson. Voornamelük het werk naar'keuze .JA Coupe d*Or” werf! over 1 algemeen goed gespeeld; de directeur laat zoo veel mogelük beschaafd muslceeren. Een enkel twüfelachtig momentje In de stemming uitge zonderd, viel hier veel te waardeeren. .J’ost- fanfare” (Haarlem) dlr. H. A. Maas. Het ver plichte werk „Méllna” Ouverture van Aug. Een- haes werd zeer goed en wel vooral in rhythmlsch opzicht verdienstelük uitgevoerd. De bassen klonken zeer beschaafd. Met het werk naar keuze „Contes et Légen des” van Govaert werd een zeer goede Indruk gemaakt. De meeste rubrieken waren goed ver zorgd. Veel muzikale nuance's waren uitnemend. Tweede afd. Harmonie: „Het Jonge Oosten” (Amsterdam) dlr. F. v. Diepenbeek. In het verplichte nummer „Violetta" van Andrlen viel technisch veel te waardeeren; de stemming was soms een ietsje wankel. Het stuk naar keuze, ouverture „Secret de Sphinx” klonk vooral in het tweede gedeelte seer beschaafd. Na het eenlgste korps In deze afdeellng gaan we weer een trapje hooger naar de Eerste afd. Harmonie: „St. Caecilla” (Lutje broek) dir. Evert Konlng. Muzikale opvatting en goede nuanceerlng in de ouverture „Roe Ellas" van Bélim. Een enkel momentje, waar de stemming even wankel Is, doet dan aan den totaal-indruk geen afbreuk. „Les Lentes d'Hoffman", een populair en be kend werk, dat In totaal zeer goed werd uit gevoerd. Sommige passages konden technisch wel iets correcter zün. „Crescendo” (Me- demblik) verscheen ditmaal niet ten tooneele, zoodat we nu kregen te hooren de Eerste afd. fanfare. De eerste was hier het korps JJr. Nuyens” (Westwoud), dlr. Leo Konlng. Het verplichte nummer „Cortège et Carillon” van Barat Is een mooi nummer en werd ook wat nuanceerlng en voordracht betreft over het algemeen keurig gespeeld. De Inset scheen Iets twüfelachtig, doch spoedig werd dit verbeterd. Hierna volgde „Solemnelle” van S. Vlessing. Het ensemble was goed, een technisch gefigureerde passage klonk uitnemend en ook wat klank gehalte betreft seer mooi. Het slot klonk waar- lük grandioos. „De Eendracht” (Enkhulzen), dlr. W. Keppel. Ook dit korps wist In het verplichte werk veef goeds te bereiken, hoewel het klankgehalte niet steeds even fraai was, n.l. wat te scherp. Het laatste gedeelte van het vrüe nummer .Marie Henriette”, ouverture van L. Mon- tangue, klonk rhythmlsch heel goed. Ensemble heel goed, technisch was er wel sens ongvlük- held in de passages. Over 't algemeen goed ge musiceerd. We gaan steeds hooger: Afd. uitmuntendheid Harmonie: „St. Caeci lla" (Grootebroek) dlr. Evert Konlng. Verplicht werk „Impressions d'Alger” van Blémant. In Ter gelegenheid van het 30-jarlg bestaan der Harmonie „Apollo" werd dit concours georgani seerd. De directeuren van de deelnemende ver- eenigingen, alsook de jury, werden door het gemeentebestuur officieel ontvangen, een teeken dat de Overheid de waarde van een cultureele gebeurtenis ondersteunt en alzoo recht heeft op volle waardeering daarvan. De loco-burgemeester, de heer Spaanders, wenschte daarbü de Harmonie Apollo geluk en noemde haar de parel van het Hoomsche mu ziekleven. De voorzitter van „Apollo”. de heer J. Feere- boom, bedankte voor de ontvangst en de voor zitter van het Stedelük Muziekkorps van Enk hulzen deed dit namens de deelnemende ver- eenigingen. Om kwart over twaalf werd be gonnen met den marschwedstrüd, waarvoor ’n seer groote belangstelling bestond. Iedere ver eenlglng behaalde In dezen wedstrijd een eer sten prüs; het muzikaal verloop was dus wel In orde. Uitslag marschwedstrüd„Postfanfare" (Haarlem) le pr. 105 p.; „Het Jonge Oosten" (Amsterdam) le pr. 99 p.; „Dr.Nuyens" (West woud) le pr. 102 p.; „De Eendracht” (Enk hulzen) le pr. 102 p.; „St. Caecilla” (Groote broek) le pr. 106 p„ „Stedelük Muziekkorps" (Enkhulzen) le pr. 105 p.; „Verkade's Harmo nie” (Zaandam) le pr. 111 p. De jury bestond uit de volgende toonkunste naars: A. L. Hazebroek, oud-luitenant-kapel- meeater K.N M. (Haarlem)Nico Oerhards. oud- lultenant-kapelmeester Stafmuzlek Batavia (Amsterdam) en M. Kleü, oud-kapelmeester 7e Reg. Inf. (Amsterdam). Alvorens we over den concert-wedstrüd gaan schrijven, moeten we oonstateeren dat in het algemeen het muslceeren van desen dag op hoog peil stond, de behaalde prijzen zün heuseb niet cadeau gedaan, maar moesten In waarheid verdiend worden. Wanneer men bedenkt, dat selfs door de 2e prijs-winnaars nog goed werd gemusiceerd, dan bewüst dit wel, dat dese concoursdag mu zikaal belangrijk was. AMSTERDAM. 23 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 453 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 5864. 3e kwa liteit 52—57, 3e kwaliteit 42—50 cent per k«. alachtgewicht; 96 melk en kalikoeien per stuk 70—210; 185 vette kalveren: le kwaliteit 38—47, 2e kwaliteit 32—37. 3e kwaliteit 20—30 cent per k. g. levens gewicht; 104 graskalveren 4g p. stuk, 34 Nuchtere kalveren 1317 per stuk; 560 varkens: vleeschvarkens. wegende van- 80—110 kg. 3738, zware varkens 36^-37, vette varkens 3536 per kg. alachtgewicht46 paarden 60 100 per stuk; 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR. 33 Juli Vee 7S vette koelen 135»5. 7 Oraskalveren 3030. 17 vette kalveren 307». Vette kalveren per ned. pond 0 450 75. ♦4 Nuchtere kal» slacht per stuk 414. 855 vette varkens zw. per ned. pond 0300.33. Handel redelük. ALKMAAR. 31 Juli. N.V. Rlervelllng voor Hol- landseh Noorderkwartier Aanvoer 170.000 kip- eieren: 56-58 3.303.50. 58-60 3.403.60. 60-63 2 50380. 63-64 3.60330, 64-66 330—3.10. 10000 eendeieren 3.003.30 ALKMAAR. 30 Juli. N.V. Al km Exportvelllng. Aardappelen 3 004 80 per 100 K.O. Aalbessen 4 008.00 per 100 pond. Andüvle 0 803 30, Bloemkool I 8.00—830. Idem TI 130S.OO per 100 stuks. Doperwten 3.005 00. Druiven 310030 00 per 100 pond. Groene kool 4.00. Kropsla 030 l. 90, Komkommers 1.003.50. Meloenen 10.00 35.00, Persiken 3.00-7.00 per 100 stuks. Postelein 1016 cent per bakje. Peulen 2 007.00 per 100 pon<L Rabarber 1304 00 per 100 boe. Selderie 0301 40 per 100 boe. Pplnasle 4080 cent per bak. Snljboonen 3.007 30. dubbele Spercleboonen 4.50430, TuinMonea 0303.50. Tomaten 1.00 5 50. per 100 p<md. Uien 130—16e per 100 boe. Wortelen 2.00630 per 100 bos. Zwarte 8.004 00 per 100 pond. AVKNHORN 31 Juli Vroege aardapelen: Groote Sehoteche 3304.40 per 100 K.G 80 000 K G Kleine Sehoteche 1.70330 per 100 KO.. 3500 K.G. Blgenhelmera 330430 per 100 K G„ 850 K G.. Groote Due W 3.103.75 per 100 KO, 3000 K G Roode Kool 11.10 per 100 K.G 1500 K.G., Augurken: Grof 0330.33 per maand. Basterd 0.36—o 36 per maand. Stek 0.09—0.00 per maand. Bommen 0.130.13 per maand. 550 550 mnd. van 6 K G.. Slaboonen Dubbele B- dr. 160316 per z. Dubbele m. dr. 1301.95 per zak. 70 zak van 15 KG BROCK OP LANGENDIJK. 23 Juli 36000 K.G. Aardappelen: Sehoteche Muizen 3304.50 Eigenheimers 3 604.10. Blauwe Eigenheimers 3.60 4.40. Due of York 3 003.40. Drielingen 2 10 2.80, 900 bos wortelen 1.60—3.00. 51000 K.G. Roods Kool 1—3, 6300 K.G. gele kool 3 40—3.60. 3400 K.G. Uien: Zllvel Nep 7.107.50. Zilver Drielingen 330—3.40. 7400 stuks bloemkool: le soort 8.70 9.10, Idem 2e soort 1301.70, 700 K.G. Slaboonen 9.90—11, 170 Snüboonen 11 70—13.90. 550 K. G. Bleten I TO. BLOKKER, 31 Juli „Op Hoop van Zegen" Bloemkool I 2.306 80. Sla 130. Slaboonen 930, Proleflcbeseen 11301630 Troebessen 7.70— 10.10. Augurken 4 0014.00. Aardbeien 19 00, Kruisbessen 3306.10, Roode bessen 5 10730, Witte bessen 4.106.30. Zwarte bessen 6.707.40. Druiven 46 00. Yellow 6.00—8.00. BOVKNKARSPKL. 21 Juli De Tuinbouw. Aangevoerd werden: 4900 baal aardappelen But ton 1.40—1.56, Due 135—136. Nlnetyfi ld 136— 130. SchoMche 1.763.30. kleine 1—1.1». BL Eigenheimers 1.46165. Eigenheimers 1.753.10, 3646 stuks bloemkool 1ste soort 130630. ld. 3e soort 150. idem 3e soort 1. 11075 kg. roods kool 1—1.20. 700 kg. gele kool 2.40. 373 kg. augurken fün 11. Idem fün best. 610 ENKHUIZEN. 31 Juli. Coop. Bloemenveiling „Bloemenlust." Rozen 618. Gips 37, Gla diolen 68. Anjers 37, LUlum Tlgrlnum 48. Asters 46. Slerdlatels 3—7. Staties 4 Achilla 5—7, Godetla 34, Margrieten 41. ENKHUIZEN. 20 Juli. Vlschberlcht. 18 vaartuigen met 1309 pond zn bot 1431. 30 vaartuigen met 4646 pond koraal 18,538. 8 vaartuigen met 597 pond lifnaal 36329. 1 vaar tuig met 253 pond poerbot 123. 7 vaartuigen met 145 pond korbot 1817 Allee per pond. HOORN. 31 Juli. Veemarkt 3 zeugen 40.00— 50.00. 73 schrammen 13.00—17.00. 59 biggen 6.00 12 00 Handel goed. LEIDEN. 21 Juli. Botermarkt. Prima fabrlekabo- ter (contr.) 1.50. prima boerenboter 1.361.40 per K G Aanvoer 1010 K.G. Handel matig. LEIDEN. Turfmarkt van 16—31 Juli. Lange turf 6.00- 7 00 per 1000 stuks Geen aan voer. MAKKUM. 31 Juli Vlascberü 610 pond fuikaal 0 22- 0 29 400 pond hoekaal 0.27030 p. pond 380 pond hoekaal 0340 38. 160 pond fuik aal 0.33034 per pond. 300 pond z n. bot f 14 per 100 pond MEDEMBLIK, 31 Juli. St. Joseph. Fijns muizen 1.801.90, groote mulzer. 138—1.98, kleine muizen 1.06130. Ideaal 1.80—100, fijn 1301.95, füne Geldersche 1301.90. Grove Geldersche 1.80—3.05, Borgers 1.903.10, Wilde Due 1.40—1.45, Witte 1370—1.4O, Bonds 1.75 1.90. Aan voer 2000 baal NONRD-aCHARWOUDZ. 33 Juli 06400 K. G. Aardappelen Sehoteche muizen 3430, prtelln- gen 1.602 30. BI Eigenheimers 38.70. 670 K.G. Spercirboonen 730—10.30. 90 K.G. Tulnboonen 1.00. 10.400 K.G. ZUvernep 5 10—6.80. Drielingen 2.803 70. Zllverulen 1130. 3500 K.G. Oew. witte kool 100—3.50. OUDEWATER. 23 Juli Kaas Aanvoer 78 partüen 3510 stuks. 17560 K.G., le soort 1831, idem 3e soort 1517. Handel matig. FURMEREND. 21 Juli. ..Afslagvereen. Beetnster. Purmerend en Omstreken” Sehoteche Muizen 038—1.14. BI. Eigenheimers 0 88—1.09. kleine Sehoteche Muizen 0.36031. idem Blauwe 033— 0.73 per 35 K.G. Tulnboonen 2023 cent per 15 KG. Roode Aalbessen 800—1700 per 100 K.G. Klapbessen 3060 oent per 10 K.G. Augurken: middel 3340 cent, basterd 3340 cent, stek 8- 9 cent bommen 13 cent per mand van 6 K.G. WESTLAND,, 31 Juli Tomaten A 1.001.18 0.95031. C 1.051.30. CC 50—75 allee per bak. Aardappelen 0.7»130 per kist. Groote boonen 0.150.18 per kist. Allkanten O.M. Blauwe dralven 0.300 23 cent per pond. Dubbele boonen 0.21— 035 cent per K.G. Meloenen 0.18, Bloemkool 0 01 0.04 per stuk. Peen 0.08 cent per bos. Eendenhondéra Eendenhouders in de ge- owu I meente Behagen worden attent gemaakt op de de I bepaling der Algemeene Politieverordening voor deze gemeente, dat de eenden van nu tot 15 September moeten worden gehokt of opgesloten. Aanbesteding Door het bestuur van de Banne en Polder Behagen werd Zaterdag ten Raadhuize aanbesteed de vernieuwing van. de Menlusbrug. •- --•a. Benoemingen De heer H. v. Schle, sluis wachter aan de sluts aan den Westerdük is overgeplaatat naar Middenmeet te Medemblik. Aan deze sluis stond de heer J. Wouda, sluis wachter aan de Westerhavensluis; in diens plaats komt de heer J. Liefhebber. Nog vóór de offlcleele opening, welke nj. sa Zondag plaats zal hebben, is in de nieuwe ge- meentelüke bad-inrichting te Hoorn een ern stig ongeval gebeurd. Zaterdagmiddag is de 11-jarige O. Hen driks. die slechts matig kon zwemmen, ver dronken. Ondanks waarschuwing van zün vriendjes was hü In het diepe bassin nabij den duiktoren gegaan. Alhoewel oogetibhkkelük door aanwezige zwemmers werd gedoken, mocht het niet gelukken den jongen boven te brengen. Meer dan een uur heeft men daarna met een dreg op de plek gezocht zonder suc ces. Door eenlge visschers werd hierna een net uitgeworpen. Terwül men hiermee bezig was. slaagde de jeugdige Jef Konlng, die reeds geruimen tüd aan het duiken was geweest, er In. het slachtoffer te vinden en boven te bren gen. Oeestelüke en medische hulp, welke aan wezig was, mocht echter niet meer baten, daar het slachtoffer meer dan een uur in het wa ter had gelegen, zoodat de levensgeesten reeds als geweken moesten warden beschouwd. Het ongeval heeft In Hoorn, zoo als begrijpe lijk is, groote deelneming gewekt. Het is thans gebleken, dat het toezicht als ook de reddingsmiddelen bü deze zweminrich ting totaal onvoldoende zün. Eén badmeester op een strand van meer dan 300 meter kén niet voldoende zün. Ook de afscheidingen In het water tusschen de bassins kunnen niet voldoende worden geacht. Daarbü i» het een fout, dat ongeoefende zwemmers zonder toestemming van den bad meester zich In de diepe bassins kunnen be geven. Naar wü vernemen zün offlcleele Instanties In Hoorn van deze tekortkomingen overtuigd, zoodat hierin ook spoedig verbetering ge bracht zal worden. Jammer is het, dat het eerst een menschen- leven heeft moeten kosten alvorens men tot dit inzicht is gekomen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2