20c Schitterend verloop der Kaagweek Kotter zoek Steeds teruggang Heffing op oliën RADIO PROGRAMMA THANS DINSDAG 24 JULI 1934 Woensdag 25 Juli 1934 SENSATIE IN DE ZES- Ik wil niet met U twisten 1 Nederlandsch eskader te Kopenhage Ruzie te Oss Minister Decker» mede gearriveerd Het schaaktournooi te ZUrich Anti-oorlogsmeeting In een auto TREINVERKEER GESTOORD Fabriek stilgelegd Honderd arbeider» werkloos HARDHANDIGE SCHOONPAPA JONGEN DOODGEREDEN DR. F. H. THIJSSEN OPRUIER ACHTER SLOT JA MINISTER COLIJN TE AKEN „De Kaag” het best in Jollen-te am De Hollander» winnen nagenoeg zeker den Regenboogstryd van de Friezen Geraffineerde cacaoboter ook belast Goede vangst door de Zand- voortsche politie Vroaw lost vier schoten, waarby een jongeman gewond wordt Personeel Paleis Soest dijk met pensioen Moeilyke rei» voor het Neder landsche schip BELASTINGPLAATHOUDER „UNIEK” GERST VOOR BIERVERWER. KING NA HET OVERLIJDEN DER KONINGIN-MOEDER Ontvangsten Ned. Spoorwegen dit jaar reed» f 5 millioen minder dan in het eerste halfjaar van 1933 EXTRA kloek formaat van uitge lezen tabak x v d ii KONING VAN ITALIË BELEEDIGD 'n wonder van ’t Oosten Jongeman met een me» gestoken en ernstig gewond „Venezuela” beschadigd Zaandam heeft de bedenkelijke eer Stand van het signaal aan machinist ontgaan Socialistisch schrijver voor den rechter Twee pertonen aan boord Benoemd tot kapelaan te Utrecht De Friezen heretellen zich in regenboog klasse A S i A: WIJ af wisse- i Naar wl) vernemen, kan geen restitutie ver- 1 1 1 ■«5 9 Vroeger geïmporteerd voor 40 en 50 cent i i i z z <1 Ten huize van P. In de gemeente Halsteren, Is het Maandagmiddag tot een ernstige vechtpartij gekomen tusschen den heer des huizes en zijn aanstaanden schoonzoon, den 20-jarlgen van V„ die eveneens te Halsteren woonachtig la. Nadat Amsterdam voor de eer had bedankt B. en W. dier stad hebben afwijzend beschikt op het verzoek de antl-oorlogsmeeting op het terrein van het voormalige Paleis van Volksvlijt te mogen houden heeft men de eer aan Zaandam gegund. Het gemeentebestuur heeft gunstig beschikt op het verzoek van het PA..S. en het NA.8. om de anti-oorlogsmeetlng op Zondag 29 Juli In het Volkspark te mogen houden. Het park zal dien dag voor het publiek gesloten zijn. Naar wij vernemen Is deze beslissing genomen, zonder dat vooraf de meenlng van de politie is gevraagd, terwijl ook de Volkspark-commlsste van de zaak onkundig is gebleven. vluchten en reed i aar dr. Potter te Bergen op van den geneesheer zakte iet vele bloedverlies, in el- i J i i d 1 I De vechtpartij ontstond naar aanleiding van een verkeerlng tusschen van V. en de dochter van P. De ruzie liep zoo hoog, dat de vaaer van het meisje van V. met een broodmes op straat te HJf ging en hem verschillende diepe Z.Exc. dr. H. Colijn is met zijn echtgenoote in t Kurbauz Quellenhof te Aken aangekomen. Aan het personeel van wijlen H. M. de Ko- rdngin-Moeder is met Ingang van 20 September ontslag aangezegd. Met ingang van denzelfden datum gaat het geheele personeel met pensioen. Voor bewaking van het paleis, tuinarbeld en voor het verrichten van andere werkzaamheden wordt 'n negental arbeiders in dienst gehouden. 1. v. dr. Wilhelm 10.50 Dansmuziek Q, L V. De redacteur van de „Echo van het Noorden", een weekblad, dat te Assen wordt gedrukt, Is gearresteerd. Het is, volgens de „N.R.Ct." B. de J.. wonende te Groningen. In het nummer van 8 Juli j.l. kwamen in een groot hotel te Noordwjjk twee jongelieden logeeren. Nadat nog den volgenden morgen van de lunch ge bruik gemaakt was, vertrokken zjj met groote haast en „vergaten!” hierdoor te betalen. Doch dit was nog niets in vergelijking met de ontdekking even later. Men merkte namelijk, dat er sieraden uit een der kamers waren ont vreemd. Een broche ter waarde van 4.000 en een gouden armband van 450.werden vermist. Men meende met hotelratten te doen te hebben, waarna aan de recherche van alle polltiebureaux hiervan melding werd gemaakt. De politie te Zandvoort merkte, dat zij aldaar kamers hadden besproken in een der groote hotels. Zü zouden laat in den nacht thuiskomen, waarschijnlijk om ook daar hun slag te slaan. Zoover kwam het echter niet, daar de politie er in slaagde hen des nachts half twee in een cabaret aan te houden en naar het politie bureau over te brengen, waar ze door den com missaris werden gehoord. Na een lang verboor bekenden zij de daders te zijn van den botel- dlefstal te Noordwjjk. De voorwerpen waren te Brussel verkocht. Ook bleek, dat zü nog in andere hotels oa. te Amsterdam gelogeerd nad- den zonder betalen. Voorts maakten zü zich schuldig aan het opgeven van valsche namen.' Het zjjn L. J. de W en H A. V., beiden zonder middag zijn beiden ter beschikking gesteld van de politie te Noordwük. Maandagavond is de veertienjarige J. V.d. Horst uit De Bilt, toen hij van een vrachtauto wilde springen, onder de wielen van den wagen geraakt. Het hoofd van den jongen werd door de dubbele wielen verbrijzeld. De dood trad on- mlddellijk In. 1 1 I O de de van de politie In de drukkerij in beslag was ge nomen, schreef hij een hoofdartikel, waarin de onlusten te Amsterdam werden verheerlijkt en ten voorbeeld gesteld. HU was de man, die den drukker opdracht gaf en de geheele krant in I wacht worden van de heffing op gerst voor hier- elkaar zette. v verwerking. t 1 1 KEULEN, 456 M. 12.20 Gramofoonmu- riek 7.20 Studentenliederen 9.20 Het groote omroeporkest Buschkötter Leo Eysoldt. D.G.G. AM EN RA, een dikke, ronde sigaret. CLEOPATRA, een fortche, ovale sigaret. Zooals reeds is medegedeeld, zün met ingang van Zondag 22 Juli alle oliën belast. Bij kennisneming van de beschikking die Maandag in de Staatscourant werd gepubli ceerd, zal echter blijken, dat er verschillende oliën zijn uitgezonderd. Onbelast blijven nJ.: 1. Medicinale ricinusolie; 2. Medicinale levertraan; 3. Ruwe lijnolie, mits niet gehard, ongeacht of zü rauw of gekookt is en of zü al dan niet vermengd zijn of gemengd is met anaere stof fen dan vetten en oliën; 4. Aetherlsche oliën. Alle oliën, die voor de consumptie afgeleverd worden, zijn dus belast, ook geraffineerde lijn olie. De „Venezuela" heeft, naar nader gemeld wordt, wel een avontuurlUke reis gehad. Voor het averij bekwam, heeft het de voldoening mogen smaken, kort tevoren te hebben bijge dragen tot het behoud van het leven van een der officieren van het Engelsche vrachtschip .Maidenhead”. De Zondag afgebroken partijen tusschen Las ker en Roeselll, en Bernstein en Naegeli. wer den gewonnen door Lasker en Bernstein. De uitslagen na de negende ronde luiden als volgt: Flohr Aljechln, Bogoljubow 7; Eu we, Lasker 6%; Stahlberg 8; Bernstein, Johner 5; Henneberger 4%; Mueller, Nlmzowltch 4; Grob, Gygll 2H; Naegeli. Rosselll 1«; Jobs 1. De uitslagen van de tiende ronde zijn: Flohr wint in een fraai gespeelde partij van Stahlberg. Bogoljubow wint van Naegeli. Euwe wint van Henneberger. Grob wint van Gygll. Mueller wint van Rosselli. Bernstein wint van Jobs. De partij tusschen Aljechln en Johner is af gebroken in een twijfelachtlge positie. De partij LaskerNlmzowltch is eveneens af gebroken met een klein voordeel voor Nlmzo wltch. Zoom. Voor de del hU tengevolge vail kaar. Nadat dr. Potter de eerste geneeskundige hulp had verleend, werd van V. naar het Gasthuis overgebracht, waar hij ter verpleging werd op genomen. Zijn toestand is ernstig, doch hU ver keert niet in levensgevaar. De marechaussee stelt een onderzoek in. WEENEN. 507 M. —4 40 Gramofoonmu- ziek 7.50 „De Wiener Symfonlker” o. 1. v. Max Schönherr 12.20 „Fldeles Wlen”, een Weenecb muziekprogramma. Het vervoeren, verkoopen en afleveren van oliën is tor 6 Augustus nog geheel vrij met uit zondering voor zoover dit geschiedt door oen producent. Ook de Import is thans reeds be last. Ten aanzien van de voorraden oliën gelden de volgende bepalingen: tot een nader te bepalen datum zijn niet be lastbaar voorraden olie: a. van 10 liter of minder voor eigen huishou delijk gebruik; b. van 50 liter of minder voor café's, restau rants, hotels en daarmee gelijk te stellen in richtingen; c. van 10 liter of minder per elke 6 inwonen de personen voor inrichtingen, stichtingen enz. d. van 350 K.G. of minder voor olleverwee- kende bedrijven, oliehandelaren, grossiers en winkelbedrij ven. Oliehandelaren en grossiers worden m hun eigen belang aangeraden zich vóór 1 Augustus te laten InschrUven bü de Crisis Zuivel Cen trale, teneinde geen moeilijkheden te ondervin den in hun bedrijf nA 6 Augustus as. Tenslotte is nog bepaald, dat ieder, die op 22 Juli 1934 meer dan 350 K.G. olie in zUn be zit heeft, daarvan vóór 28 Juli 1934 as. opgave moet doen aan de Crisis Zuivel Centrale, on der opgave van de hoeveelneld en de opslag plaats. De textielfabriek der N.V. Prinsen en van Glabbeek te Helmond, waar eenige weken terug reeds een aantal arbeiders was ontslagen, is thans geheel stilgelegd. Een honderdtal arbei ders is hierdoor werkloos geworden. De directie der fabriek hoopt echter binnenkort het werk weer ta kunnen hervatten. Het Nederlandsche vliegeskader is Maandag middag te 14.15 uur te Kopenhagen aangeko men. De watervliegtuigen G 2, G 4 en G 6, aan boord waarvan zich minister Deckers en zijn adjudant luitenant-ter-zee le klasse J. E. A. Post Uiterweer bevinden, die Maandagmorgen van het vliegveld De Mok op Texel zijn gestart, zijn te 11.40 uur van Esbjerg vertrokken, waarna zU regelrecht naar Kopenhagen vlogen. BEROMUNSTER, 540 M. 4.20 Het om roeporkest o. 1. v. H. Neppach 5 50 Po pulaire gramofoonmuzlek 8.50 Populair concert door het Kurzaalorkest van Inter laken o. 1. v. Hans Haugg 9.3Q Voort zetting populair concert.' Naar wU vernemen, bestaat ongerustheid om trent het lot van den Nederlandschen kotter „Kapoeas", die Donderdag jl van Cowes op Wight is vertrokken met bestemming IJmulden. Aan boord bevinden zich de heeren H. C. N. Munnlg Schmidt uit Hilversum en zijn vriend, de heer J. Groenhout, eveneens woonachtig te Hilversum. Tot dusver is de „Kapoeas” nog niet te IJmulden aangekomen, terwijl ook elders in ons land nog geen kotter van dien naam is bln- nengeloopen. Men doet thans pogingen de zeilboot op te sporen. De „Kapoeas” is grijs geverfd en heeft een Mt zeil. Het scheepje, dat 854 meter lang is, heeft radio aan boord en is voorzien van een motor. Tevens Is een wijziging gebracht met betrek king tot de cacaoboter. Tot dusverre was alle cacaoboter vrij van heffing, voor zoover zü niet voor een of andere bewerking smeerbaai was geworden of verwerkt tot een emulsie. Geraf fineerde cacaoboter was derhalve ook onbelast. De vele bezwaren, die daartegen nog zeer on langs zün aangevoerd, hebben er ten slotte toe geleid, om ook de geraffineerde cacaoboter te belasten. VrU van heffing is derhalve thans alleen nog de cacaoboter in ruwen staat, ten einde echter chocoladefabrieken enz. In haar bedrijf niet te bemoeilijken, bestaat voor die bedrijven de mo gelijkheid. onder nader door de crisis rulvel- centrale te stellen voorwaarden, de geraffineer de cacaoboter onbelast te ontvangen. Voor zoover de bedoelde bedrijven nog niet bU de Centrale zün ingeschreven wordt in hun eigen belang aangeraden, zich tot de Centrale te wenden. BERLIJN, 357 M. 4 20 Populair con cert uit den Spreetuln 9.20 Operetteoon- cert door het kleine omroeporkest o. I. v. Willy Steiner. Maandag heeft voor den Rotterdamschen po litierechter terecht gestaan de socialist dr. W. van R., conservator aan de gemeentelijke bi bliotheek te Rotterdam, die in „Het Volk" en „Vooruit” van 28 Februari een artikel had ge schreven, dat beleedlgend moet worden geacht voor den koning van Italië. Op verzoek van den verdediger van verdachte is de zaak aangehouden tot 28 September. Medische hulp op zee PARIJS (POSTE PARISIEN), 313 M. 7.09 Oramofoonmuziek 8.05 idem 8 80 Manon", opera van MMssenet, gramofoon- muziek. WARSCHAU. 1345 M. 5 35 Solisten concert 6.20 Oramofoonmuziek 8.32 Mandolineconcert 10.45 Wronakl’s orkest. Tegen den tijd dat we ons een nieuw belas- tlngplaatje moeten aanschaffen spitst zich veler vindingrijkheid op het zoeken naar een doelmatigen belastingplaatjeshouder. De Ang- lo-Dutch export Cy brengt er thans, onder den naam „Uniek” een in den' handel, waar aan niemand de degelijkheid zal ontzeggen. Deze houder, gecombineerd met den lan- taamhaak. bestaat uit twee deelen, waarvan het eene deel als een grendel in 't andere wordt geschoven. Het belastlngplaatje wordt omge bogen op den plaathouder. De grendel wordt er daarna overheen geschoven, zoodat het plaatje geborgen zit. Lantaamhaak en grendel gaan om de stuurpen en worden opgesloten met den ring van de balhoofdbuis, zoodat op zUn minst het stuur gedemonteerd moet wor den wil men het plaatje verwijderen. Diefstal is dus uitgesloten, terwijl het groote nut van dezen houder is. dat hij elk jaar opnieuw ge bruikt kan worden en dus practisch gespro ken de goedkoopste houder is, welke in den handel is. Bevestlglngsboutjes of moertjes zUn hiervoor niet noodlg. „Uniek" is een Neder landsche vinding, terwijl de fabricatie geheel ia Holland geschiedt Gistermorgen circa zeven uur werd de inspec teur van Politie te Oss gewaarschuwd, dai er in de Gasstraat herrie was ontstaan tussetiea vrouwen, die daar in verband met baar werk zaamheden 's morgens bijeenkomen. Er sou geschoten zijn. De inspecteur was direct ter plaatse en arresteerde een vrouw, de circa 25- Jarige van B.M„ die vier schoten gelost had uit een revolver, die in beslag werd genomen. Feitelijk zouden de schoten gericht zijn tegen twee schoonzusteres, die ook daar wa- ren, maar die niet geraakt zijn. Het schijnt ver band te houden met de groote vechtpartij, die heeft plaats gehad in den nacht van 31 Augus tus van het vorige jaar op het Schaiksveld, waar deze vrouwen ook bU betrokken geweest zjjn. Ook nog andere veeten schijnen er debet aan te zijn. Geraakt werd de pegen tien jarige Johan v. d. Doelen, die niets met de zaak had uit te staan. Een kogel was dwars door zijn rechter pols gedrongen. De wond, die niet levensgevaar lijk was, werd door Dr. Beek verbonden. De jon gen kon daarop naar huls worden overgebracht, De Inspecteur nam de verdachte vrouw B. mede naar het politiebureau, waar zU 'n volledige be kentenis aflegde. Verschillende omstanders be vestigden het gebeurde. Nader vernamen wU. dat zekere M. Wittenberg ook nog in zijn jas geraakt was, zonder dat hU zelf gewond was. Natuurlijk verwekte deze vroege aanslag heel wat conster natie in de Gasstraat. De uitslagen lulden als volgt: Holland—Friesland Regenboogwedstrljd1. H Veldhuizen, Holland; 3. S. Kuipers, Friesland; 3. W. Z. van der Mey, Holland; 4. F. P. Bos, Holland; 6. M. Hendriks, Friesland; 6. K. Vro lijk, Friesland: 7. H. Nathan, Holland; 8 Joh Zwart, Friesland; 9. D. Oppenhuizen, Friesland; 10. J. C. van de Velde, Holland. PuntenaantalHolland 30.1, Friesland 25 pnt. Totaal van twee wedstrUddagen: Holland 68 2. Friesland 41 punten. Teamwedstrijd der 12 Voetsjollenklasse: 1. Th van Helvert, De Kaag; 2. D. Kagchelland, Rot- terdamsche Zeil ver.; 3. P. H. R. Borgerhoff Mulder, de Kaag; 4. J. Dijkers, Aegir; 5. J. H. H. J. de Jong, Aegir; 6. J. Slmonsz, Zaanland- ache Zeil ver.; 7. E. G. van de Stadt, Zaanl. Z V.; 8. W. van der Valk Jr„ Rotterdamsche Zeilver. Puntenaantal: De Kaag 14.1. R.Z.V. 8, Aegir 5 Zaanlandsche Totaal van twee wedstrUd dagen: De Kaag 282, R.Z.V. 18, Aegir 14 en Zaanl. Zeilvereenlging 11 pnt. Teamwedstrijd der Sharpie-klasse: 1. W. J. H. Nauta. De Kaag: 2. A. B. Kröger, De Schin kel; 3. G. Nolles, Nieuwe Diep; 4. L. V. Arnold, Loosdrecht; A. Aanstoos, De Schinkel; 6. G. Visser, Nieuwe Diep; 7. O. A. M. Saraber. De Kaag; 8. J. P. Wemlnk, Braassemermeer; 9. J. Van der Meer, Braassemermeer; A. E. Dudok van Heel opgegeven. Puntenaantal: De Schinkel 15 pnt., De Kaag 14.1 pnt„ Nieuwe Diep 13 pnt.. Loosdrecht 7 pnt., Braassemermeer 5 pnt. Totaal van twee wedstrijddagen: 1. De Schinkel 34 pnt., 2. De Kaag 29.1 pnt.. 3. Loosdrecht 26.1 pnt., 4. Nieu we Diep 24 pnU 4. R.Y3. 10 pnt., 5. Braasse- mermeer 8 pnt. 46 M3. Krulserklasse1. Walta, stuurm. O. A. Vermaat; 3. Föhn, stuurm. P. Molenaar; 3. Cop- pelstock, stuurm. J. H. O. Steverta. Regenboogklasse B: 1. Pieterke. stuurm. O. de Vries Lentsch Jr.; X Nimf, stuurm. M. G. Brand; 3. Elf, stuurm. H. J. W. Brouwer. 13 M3, klasse B: 1. Rakker stuurm. A. Ho- nigh; X Nora, stuurm. O. Bronkhorst Jr.; 3. Ravode, stuurm. P. Stortenbeker; 4. Sperwer, stuurm. G. A. 8. Jongeneel; X Rita Maersk, stuurm. M. O. van Breda. 13 M3, klasse O: 1. Raket, stuurt». W. F. Lee mans; 3. Pierewiet, stuurm. P. O. W. Stock; 3. steken in hoofd, handen en armen toebracht. Da-Da, stuurm. L. P. VoUetxert. De getroIXene sag kans met slin rijwiel te out- In den groepswedstrijd der 12 M2 klasse is de strijd nog lang niet beslecht. Daar zijn nog minstens vier gegadigden voor den wisselprijs Nauta zorgde voor 'n behoorlijk puntenaan tal voor de Kaag (10.1) door als eerste te ein digen .terwijl Saraber er nog 4 aan toevoegde. De Schinkel heeft in dezen wedstrijd echter eveneens uitstekende vertegenwoordigers. Een kans was er in de eerste plaats voor Fenenga, die op het krulsvak ,ZwellandDieper- poel de leiding wist te nemen voor Vermaat. die beiden de Coppelstock van Sieverts van de eerste plaats verdrongen. Fenenga had bü het terugkomen op het Norremeer toen prachtig de leiding, doch verspeelde die plotseling doordat op *n ondiep gedeelte zUn Benatl n aan den grond liep. Wel kwam het schip nog wel wear met behulp van eigen bemanning los, doch alle vUf deelnemers waren Inmiddels gepasseerd en Fenenga bleef achteraan. De race leverde daar door ”n overwinning op voor Vermaat, terwijl Plet Molenaar als tweede aankwam. De strijd van morgen zal nu wel moeten beslissen, wie den zilveren kruiser voor een jaar meekrijgt. HUIZEN. 301.5 M. NCRV 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Morgen- concert. Oramofoonmuziek 10.30 Mor gendienst door ds. O. Tom 11.00 Concert: Greta de Knegt—ter Haar. aang. Emlle van Amersfoort, viool. Rle Beute, plano 12.00 Politieberichten 12.15 Oramofoon muziek 12.30 Vervolg concert 1.15 Oramofoonmuziek 1.30 Het ensemble Van der l^orst 2.30 Praatje voor Jeugdige postzegelverzamelaars door J. C Jongebreur 3.00 Lezen van Chr. lectuur door Annie de Vries 3.30 Orkestmuziek. Oramofoon- platen 3.45 Verzorging van den zender 4.00 Ensemble Van der Horst 5.00 Klnderuurtje door mevr. Menkensvan der Spiegel 6.00 Tsjalkofskl-concert (gr.pl.) 6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 6.58 Zenderoverachakellng 7.00 Poli tieberichten en Ned. Chr. Persbur 7 15 Oramofoonmuziek 7.30 Landbouwhalf- uurtje door J. Bakker 8 00 Concert door het Mandoline-ensemble „Onder Ons” te Amsterdam S15 Spr. dr. H. v-n O-- 8 30 Mandollne-eneemble 8.50 Orgel 9.00 Mevr. MattyVlgelltu over het por selein als volkssplegel der volkeren 9 30 Orgel 9.45 vaz Dlas. Daarna gramofoon- muziek 10.00 Mandoline-ensemble 10.30 Oramofoonmuziek. Sluiting. PARIJS (RADIO), 1648 M. 12 35 Het Luclen Ooldy-orkeet 9.00 Uitzending uit het Heater Plgalle: ..Die Fledermaiu operette van Johann Strauss. I MILAAN. 369 M. 5.30 Kamermuziek 9 50 Symphonleconoert. ROME. 421 M. 9 05 „Ernanl". lyrisch drama met muziek van Verdi. HAMBURG, 332 M. 2 35 Militaire mu ziek (gr.pl.) 4.20 Concert deor het om roeporkest o. 1. v. Gerhard Maass 6.50 Oramofoonmuziek 9.20 Dansmuziek o. 1. v. Erwln Bolt 11.35 Sollstenooncert. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Utrecht (H Martlnus) den weleer w. heer Dr. F. H. ThUssen. 12 Juli, waarvan de geheele oplaag bU een inval De geschatte ontvangsten der Ned. Spoor wegen over Juni zijn: Reizigers t 4.197.900 (vorige jaar f 5.044.503.51) Bagage f 87-300; Post f 142.858.12; Goederen f 3.955.300 (vorig Jaar f 4255.172.06); Levende dieren f 37300; Diversen f 207.150. Totaal f 8.628.008.12. De definitieve ontvangsten over Juni 1933 bedroegen f 9.764 076.30 of f 1.136.068.18 meer dan de geschatte over Juni 1934, waarbij men er rekening mee moet houden, dat de defini tieve ontvangsten wel 2 A 3 ton hooger zullen zim Het nadeelig verschil mag hier dus geraamd worden op rond acht ton. Dit is in hoofdzaak te wijten aan de reizigersontvangsten, die 8% ton minder waren. Trekken we hier een paar ton af, omdat Pinksteren het vorige jaar in Juni viel en dit jaar in Mei. dan blijft er toch nog een achteruitgang van 6% ton, alleen van het reizigersvervoer. De teruggang van het goederenvervoer be droeg rond twee ton. De ontvangsten van JanuariJuni 1933 be droegen rond 59.3 millioen. die over 1934 over hetzelfde tijdvak rond 54 millioen. Vanaf 1 Januari dus rond vijf millioen minder. Zaterdag is een zandtreln, komende uit richting Vinkeveen, op de spoorbrug over Angstel tusschen Uithoorn en Nleuwersluis ont spoord. De ontsporing heeft weinig materleele schade veroorzaakt daar er slechts zes ledige zandwagens derailleerden en niet noemens waard werden beschadigd. Ernstiger was het ongeluk in zijn gevolgen, aldus de „Msb daar het geheele treinverkeer met de Haarlemmermeer verbroken was. 'Het eigenaardige van bet ongeval Is, dat de fout, waardoor de ontsporing ontstond, werd gemaakt onder Loenersloot en de gevolgen zich een gemeente verder onder Nleuwersluis open baarden. De brug over de Angstel staat met haar slot in contact met het sein ten Westen van die brug. Op het moment, dat de trein de brug naderde, was deze nog niet vastgezet, hoe wel zij wel dicht lag. De brug ligt dan In een horizontalen hoek nog niet aangesloten, hoewel zij verticaal bü de vaste rails aansluit. Zoolang dit nog niet is veranderd door de brug af te sluiten, kan bet sein niet op veilig worden ge bracht. De stand van het signaal schünt nu den ma chinist te zün ontgaan. De trein reed de brug op en nam den sleutel, waarmee de brug wordt afgesloten, In zün gang mee. De machine is daarna in de rails gebleven, maar een zestal wagens Is juist bü het hooger gedeelte van de brug op de dwarsliggers geloopen en heeft deze over een grooten afstand grondig vernield. DA VENTRY, 1500 M. 1.05 Het Western Btudlo-orkest o. I. v. Frank Thomas 5.05 Oramofoonmuziek 7.20 Het Bernard Crook-kwlntet 820 Het BBC-orkest (afd. C) o. 1. v. Herbert Menges 11.05 Roy Fox en zün band. Kaagsoclëteit, 23 Juli De vierde dag der Kaagweek sluit zich prach tig bü de voorgaande aan. "n Krachtige wind zorgde voor interessante wedstrijden en na 'n bedekten hemel In den ochtend kregen we des JnlddagA^nog onverwacht een zonnetje. Des morgens te 9 uur viel alweer het eerste startschot, ten teeken, dat de strijd opnieuw begon. Aanvankelük leek het of de Friezen den ver kregen achterstand nagenoeg geheel in zouden loopen. Maar v. d. Mey en Bos dachten er anders over en verdrongen de laatste twee Friezen hoe langer hoe meer. Het algemeen klassement is: Holland 68.2 p„ Friesland 41. De Hollanders zün dus nagenoeg zeker van de overwinning. In den groepswedstrijd der 12 voetsjollen verbeterde de Kaag haar positie aanmerkeUJk. Opnieuw slaagde Van Helvert er weer in de eer- zte plaats te bezetten, terwül Bergerhoff en Mulder, na ’n minder goed begin, ten slotte weer als derde eindigde. De Kaag veroverde daardoor, evenals den eersten dag, weer 14.J punt en heeft nu ruim 10 punten voorsprong op de Rotterdamsche Zeilvereenlging, terwijl Aegis tot 15 en de Zaanlandsche Zeilvereenl ging tot 11 punten klom. HILVERSUM. 1875 M. VARA 8 00 Oramofoonmuziek 10.15 Klein Vara- enaemble o. 1. v. Paul Ducbant 12.00 Oramofoonmuziek 12.15 Klein Vara- ensemble o. 1. v. Paul Ducbant 1 00 De Notenkrakers o. 1. y,- Daaf Win» 1 30 Oramofoonmuziek 145 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 2.15 Vara-knipcursus door mevr. A. van Blankenvan Kuyk 3 30 De Flierefluiters o 1. v. Jan van der Horst 700 Sportultzendlng 7.20 Or- gelspel door Joh. Jong 7.40 Inleiding door Frans Dupont over foto’s 8.00 Herhaling SOS berichten 8.03 Oramo- foonmuzlek 8.2C Vaz Dlas en Varia 8 30 Vara-orkest o. 1. v. Harrv Wlggelaar 9.30 Vara-orkest o. 1. v Hugo de Groot 10.00 Vaz Dlas 10.10 Cor Stevn. accor deon en Daaf Wins, plano 10.30 Vara- orkest o. 1. v. Hugo de Groot 11.00 Ora mofoonmuziek 12.00 Sluiting. BRUSSEL, 434 M. 1.30 Max Alexyz' orkest 6.35 Concert door een blazers- ensemble 8.20 Kamermuziek 10.40 Lionel s cluborkest. Ik wil niet met tt twisten. „Alle polemiek is uit den booze", zei een» een groot man. Bovendien is het veel aardiger te decreteeren dan te pole- miseeren. Geen tegenspraak als t u blieft! Daarom worden temeer ge waardeerd alle brieven met instem ming en sympathie-betuiging welke juist dit kleine rubriekje ten deel valt, dat telken dag de bewijzen krijgt bü de menschen in den smaak te val len. En als er soms zoo'n enkele brief onder door loopt, dat we te optimis tisch zijn dan gaan we er niet over twisten maar Mussoliniën: „punctum de pessimisten hebbkn ongelijk! Dat is ons decreet: De wereld moet aan de optimisten behooren! Er moet meer vreugde zijn naar de woorden van een groot bisschop. We twisten er met u niet over. We willen u lede ren dag 'n ietsje ter opwekking en na- denking meegeven. Nog eens: de we reld moet voor de optimisten zijn. f K ALUNDBORG, U61 M. 12.20 A Ben- dlx' Instrumentaal ensemble 8.50 Het omroeporkest o. 1. v. Jena Schröder 8.20 Populair operaconcert o. 1. v. Launy Grtin- dahl 10.40 Het omroeporkest o. 1. v. Launy Gröndahl 11.25 Borge Christian sens dansorkest. BRUSSEL. 322 M. 1.30 Gramofoonmu- ztek 5.15 Max Alexys’ orkest 8 20 Het omroep-symphonle-orkest o. 1. v Jean Kumps 9.20 Vervolg concert 1030 Lio nel’s cluborkest. V ~>OR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Pampusklaste A: 1 Pluvier, stuurm. mr. E. R. Zweep; 2 De Steur, stuurm. L van der Steur; 3 Pampus, stuurm. W. de Vries Lentsch: 4 Wervelwind, stuurm. jhr. mr. E. G. van Benthem van den Berg; 5 Stem, stuurm. K. Rol. Pampusklasse B: 1 Knoopschoentje, stuurm. N. N.; 2 Norremeer. stuurm. Ir J. C. Hofkes; 3 Fuut II, stuurm. W. van Hattem. 12 Voetsjollenklasse voor dames, klasse B: 1 Kwikdruppel, stuurvr. mej. T. van Meeteren; 2 Ducky, stuurvr. mej. T. Ykema. 12 Voetsjollenklasse voor dames, klasse 1 Schuif, stuurvr. mej. M. J. van de Stadt; 2 Dobbertje, stuurvr. mej. G. Oudshoorn; 3 Jolüt. stuurvr. mej. M. A. Broer. B.M.-klasse: 1 Wetterwille, stuurm. H. van Eyck; 2 Mop. stuurm. H. Bollemeyer; 3 Kame leon. stuurm. J. Boomstra; 4 Jutter, stuurm. P. W. Bot; 5 Ronny, stuurm. F. Overmans. Regenboogklasse A: 1 Windekind, stuurm. D. Oppenhulzen; 2 Braassemermeer, stuurm. Hans Nathan; 3 Hennie, stuurm. M. Hendriks; 4 Dolfün, stuurm. K. Vrolük; 5 Waterrot, stuurm. S. Kuipers. 12 M2 klasse A: 1 Windekind, stuurm. J. Maas; 2 Abha, stuurm. R. Nolles; 3 Trinil. stuurm. L. V. Arnold; 4 Flevo, stuurm. A. E. Dudok van Heel; 5 Dinges, stuurm. W. J. H. Nauta. Handicapklasse D: 1 Narmada, stuurm. H. H. Tieleman; 2 Zwerver n, stuurm. R. van Olden- burgh. Vrübultersklasse: 1 Jan Brass, stuurm. J. Dorsman; 2 Thedo, stuurm. A. Carpentier. 4 Intern. Zesmetersklasse1 Lou. stuurm. H. Nathan; 2 Edith, stuurm. E. D. Kalis; 3 Uilen spiegel, stuurm. A. Fridt. Regenboogklasse C: 1 De Leede Til, stuurvr. mej. T. van der Mey; 2 Etta, stuurm. H. A. H. Süthoff. 12 Voetsjollenklasse A: 1 de Glipper, stuurm. D. Kagchelland: 2 Daphnia, stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 3 Bem, stuurm. B. Maas; 4 Hunter, stuurm. G. F. Bohré; 5 Noname, stuurm. J. H. van de Stadt. 12 Voetsjollenklasse B: 1 Cheerio, stuurm. C. Qulspel; 2 Schuift, stuurm. H. van de Stadt; 3 Windekind II, stuurm. H. Evers; 4 Elf stuurm. E .de Visser; 5 Good Luck, stuurm. J. L. van Wermeskerken. 12 Voetsjollenklasse C: 1 Dr. Knok, stuurm. Rlnie Kagchelland; 2 Dim, stuurm. K. Marlet; 3 Alvertje, stuurm. E. J. Coster Jr.; 4 Casta- ban, stuurm. P. Robertson; 5 Lucky Rascal, stuurm. L. D. van Eek; 6 Sterntje, stuurm. H. W. Kalis. Zondagnacht kregen te Oss twee personen Het Nederlandsche stoomschip „Venezuela" I uit Berghem, die in een auto reden, ruzie. De van de K.N.S.M. dat Zondag te Plymouth is chauffeur zette den wagen* stop en waar- aangekomen, heeft op zün reis buitengewoon schuwde de politie, die de vechtenden inreken- slecht weer gehad. Nadat het schip veertien de- Ee” hunner mocht in de kazerne over dagen lang een kalme zee had gehad, geraakte nachten, terwül de ander naar huls kon gaan, het op vüfhonderd mül van de Engelsche kust I - in een storm. Een groote golf sloeg over de brug. I verbrüzelde een aantal dikke ruiten van het HOTELRA TT EN INGEREKEND promenadedek vüftig voet boven de waterlün en stroomde in den eetsalon en de hutten. Een officier werd gewond. De Frlesche Regenboogzeilors. die tot nu toe niet zoo heel veel gepresteerd hadden, herstel den zich vandaag glansvol, want van de vüf prijzen wisten ze er heden vier in de wacht te sleepen. Dick Oppenhuizen spande de kroon door als eerste te eindigen. In de B-klasse der Regenbogen ging de strijd opnieuw tusschen G. de Vries Lentsch Jr., Brand en Brouwer, die in dezelfde volgorde aan kwamen. Mej. Tine van der Mey, die In de C-klasse reeds tweemaal als eerste eindigde, zeilde ook nu weer een prachtlgen wedstrijd. De zesmeterklasse zorgt voor wat llng. Vier zesmeters te 3 uur opnieuw aan den start en hoe stil het na den drukken Zondag overigens was nu waren er weer tal van lolgbooten. Op *n oogenbllk dachten we dat de strijd be slecht was en alle spanning geweken. Maar na bet ronden van den boel op het Norremeer kwam de sensatie, toen plotseling 'n lid van de IjOri-benumnlng over boord schoot..,. Nathan draalde zoo spoedig mogelük bü en even spoe dig was de drenkeling weer aan boord, maar Nathan had de leiding verspeeld aan G. de Vries Lentsch, terwül de twee overigens nog achterbleven. Nauwelüks was de sensatie over bet gebeurde echter voorbü en stevenden de schepen weer naar het Zweiland, of De Ruyter van De Vries Lentsch liep even voor het nauwe gedeelte aan den grond, op dezelfde plaats waar des morgens Fenenga aan den grond was geloopen. De Vries Lentsch,liet zün schip los- sleepen en was daarmede uit den strijd. Nathan herkreeg de leiding en wist deze ook in het ver dere gedeelte van den wedstrüd schitterend te behouden, zoodat hü ondanks den tegenslag toch op den eersten prijs beslag legde. In den Atlantischen Oceaan ving de „Vene zuela” een draadloos verzoek om hulpverlee- nlng op van het te Londen thuis behoorende vrachtschip „Maidenhead”, waarvan de eerste machinist ziek was en in emstlgen toestand verkeerde. De „Maidenhead” vroeg een dokters advies en nadat de scheepsarts van de „Vene zuela”, dr. van der Sluys, draadloos de symp tomen van de ziekte had gevraagd, seinde hü, welke medlcünen den patiënt moesten worden toegediend. Het bleek echter al spoedig, dat de „Maidenhead” deze medlcünen niet aan boord had, waarop de beide schepen elkaar tegemoet stevenden en dr. van der Sluys zich aan boord liet brengen van het Engelsche vrachtschip, waar hü den eersten machinist persoonlijk be- handelde en de noodige medlcünen alsmede beroep en wonende te 's Gravenhage. Zondag- verdere verplegings-voorschriften achterliet. Van Engelsche züde wordt verklaard, dat de patiënt er ernstig aan toe was en vermoede- lük het leven dankt aan de behandeling van den Nederlandschen scheepsarts.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6