OF UITSTEL GODSVREDE VAN EXECUTIE? 1 De hittegolf in Amerika „Vierdaagsche” ZWANEN BERG'S boïerham- WORST D,z> *on RADIO PROGRAMMA Starhemberg niet te Weenen Open brief aan Dr. Goebbels S.S. zelfstandige organisatie Zetel van Duitsch Front gesloten Dillinger’s laatste reis STRENGER STRAFFEN OP ROEKELOOS RIJDEN KABINET DER NA T. UNIE „GELIJMD” DONDERDAG 26 JULI 1934 Vrijdag 27 Juli 1934 On» ontwaken Het oordeel van den A.N.W.B. NAAR HET H. LAND Identiteitsbewijzen*- voor kabveYen HET VATICAAN EN DUITSCHLAND VOETBAL VOOR EEN HOOFDKLASSE Motie van de Oostelijke le klassen Luchtmanoeuvres in Frankrijk BYRD ONVINDBAAR en AUTOMOBILISME Het incident-Tardieu werd niet Het incident Tardieu- Chautemps Doumergue i ïad. soc. kamerfractie weer by een Succes voor Doumergue Dader van den aanslag op Macht» is wel lid geweest van Duitsch Front Schade loopt in de milliarden Een meisje in het rood de heldin van Chicago Een nieuwe expeditie wordt uit gerust, nadat de eerste mislakte DE 2000 K.M.-RIT IN DUITSCH LAND Aantal slachtoffer» bedraagt thans reed» meer dan acht honderd Het aantal uitvaller» is dit jaar veel minder Afweergeschut en telefonische draadlooze verbindingen wordt geprobeerd opgelost; men stelde het slechts voorloopig ter zyde De H. Stoel niet accoord met het resultaat der onder handelingen taste hen Episcopaat en Ryksregeering Ryksleider der S.S. voortaan gdyk in rang met stafchef der SA. Eenige stads groepen Successen voor Ford Wegens het slechte weer gedwon gen naar Venetië terug te vliegen Nuttige voorschriften De Zeeuwen uit Middelburg Nieuwe Motor- en Rywielwet een stap in de goede richting de plaatsen VOOR NADERS BIJZONDERHEDEN WIJ mee en zullen zeker met het gouden kruis on derscheiden worden. VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOQ1DS Omtrent de besprekingen in den gisteren ge houden ministerraad blijkt uit de bladen, dat Doumergue wenschte dat de huidige regeertng lalr concert o. 1. Oramof oonm uziek orkest. 2.29 Gromofoonmu- 'llo’s orkest uit Café 11.20 onmiskenbaar bestaat, spoedig ingehaald worden. Woensdagmiddag is uit Roosendaal met den sneltrein AmsterdamParijs de tweede Natio nale Bedevaart naar Palestina vertrokken on der leiding van de Paters Assumptlonlsten. De tocht gaat vla MarseilleAlexandria Cairo naar Jeruzalem. PARUS, 25 Juli (Reuter). In de omgeving van Lyon beginnen heden luchtmanoeuvres, die WEENEN 507 M. «05 Oramofoonmuz. 8.50 Vocaal concert mmv solisten. 11.10 Populair concert. 12.20 Marek We ber's orkest (gr.pl.). WARSCHAU 1345 M. 5.50 Gramofoon muzlek 7.35 Populaire Poolsche muslek. 8.32 Het omroepzymphonle-orkest olv Ca* Wllkomlrakl. 10.35 Dansmuziek. PARUS, 25 Juli. De rad.-soc. Kamerfractie is vanmiddag nogmaals onder voorzitterschap van Chautemps bijeengekomen om haar stand punt ten aanzien van de politieke situatie te bepalen. Alle rad.-soc. ministers namen aan de vergadering deel. Chautempe begon met het uit brengen van een uitvoerig rapport, waarin hij nogmaals protesteerde tegen de Insinuaties van Het b() uitstek geschikte weer was oorzaak, dat er den eersten dag slechts drie uitvallers waren. Dinsdag waren er elf deelnemers, die niet vertrokken. Op hen Teersdyk kwamen ons reeds de eer ste 40 Kllometerdeelnemers tegemoet, de mees ten zagen er frlsch uit en bleken in de beste stemming te verkeeren. In Wychen was het marktplein als het ware in een vrooiyk feestterrein herschapen. In het midden speelde de Jazzband van Wychen de vrooHJkste schlagers, zoodat de deelnemers al zingende het dorp binnen marcheerden. Vroeg in den morgen was In Wychen reeds officieel bezoek gearriveerd en wel Generaal van der Horst, Gouverneur van de K. M. A„ Generaal van Praag en Generaal Raaymakers. Bewonderaars van den dichter James Whit comb Riley hebben gisteren een krachtig pro test doen hooren tegen de plannen om Dillin ger te begraven op hetzelfde kerkhof waar het stoffelijk overschot van den dichter ligt. Opvallend is, dat het element Inteüectueelen vooral van jongen, dit Jaar sterk vertegen woordigd is. Tardieu en beweerde, dat de Stavtsky-chèque, troleeren voorruit en koplampen afvegen. •*- die den intusschen onleesbaar geworden naam „Tardl..." droeg, niet vervalscht was. Ondanks het feit, dat de verhoudingen In het kabinet zelve opgehelderd zijn, stelde Chautemps vast, dat Tardieu door zijn aanvallen voor de parle mentaire enquète-commlssle onmlddeUljk de rad.-soc partij en haar leiders heeft willen tref fen en dat hij daarmede den godsvrede ver stoord heeft. Herrlot bracht daarna rapport uit over hei verloop der kabinetszltting, waarna de aanwe zige afgevaardigden een motie aannamen, waar in zij In hun voorzitter Chautemps nogmaals hun vertrouwen uitspraken en de lasterlngefi, die aan zijn adres waren geuit, afwezen. BRUSSEL 32’ M. 130 Gram, muziek 5.15 Max Alexys' orkest 6.35 Popu- -- Karei Walpot 8.20 8.50 Lionels club- Zooals onze lezers bekend is, was het resul taat der onderhandellngen tusschen de bisschop pelijke en de regeeringsvertegenwoordlgers naar Rome gezonden, waar het ernstig onderzocht werd. Beteekent bovenstaand bericht nu dat men ten Vatlcane de overeenkomst onvoeldoende achtte? Aan den anderen kant echter onderhandelde de bisschoppelijke vertegenwoordigers voor reke ning van het Duitsch Episcopaat zonder eenige verantwoordelijkheid van den H. Stoel en zou een eventueele overeenkomst dus niet gerati ficeerd” kunnen worden. Wü plaatsen dit niet zeer vriendelijke bericht dan ook onder voorbehoud. Red). NEW-YORK, 25 Juli Reuter verneemt uit Klein-Amerlka, het hoofdkwartier van de Zuldpoolexpedltie, dat men daar nog steeds la groote bezorgdheid verkeert omtrent het lot van Byrd. Iedere verbinding met de ongeveer 200 KM. van het hoofdkwartier gelegen hut, waar adml- raad Byrd zich sedert ongeveer vier maanden ophoudt, Is verbroken. De expeditie van vijf man die met sneeuwtractors op weg gegaan was om Byrd af te lossen, Is onverrichterzake terugge keerd, daar de kenteekenen die langs den weg waren aangebracht, onzichtbaar gemaakt waren door hevige sneeuwstormen. Thans beeft men ondanks den neer slechten toestand van het Ijs een nieuwe expeditie uitge rust die zal trachten den admiraal te redden. PARUS, 25 Juli (Reuter) Het bestuur van de radlcaal-soclallstlsche party heeft gisteren avond van 8 tot 11 uur vergaderd om de rege ling van het conflict te bespreken. Aan den Minister van Blnnenlandsche Zaken Sarraut, werden verwyten gericht in verband met de tegemoetkomende houding, die de ra- dlcaal-soclallstlsche Ministers In het conflict- Tardieu hadden aangenomen. BEROMUNSTER 540 M. 4.20 Het om roeporkest olv Hermann Hofmann. 5.30 Populair concert door het kleine omroep orkest olv H. Meppach. 8.45 Operettemu ziek door het omroeporkest olv Erwin Gil bert. 8.30 Het stedelijk symphonle-orkest »an Bern olv Luc Balmer. verscheidene dagen zullen duren. Ter verdediging tegen de „luchtaanvallen” zijn opgeroependrie vliegtuig-afweer-reglmenten. twee eskaders jacht-vllegtulgen, een aantal marine-vliegtulgen en een eskader nachtvlieg- tulgen. Te Lyon, Grenoble en Gap zyn verscheidene batterijen en zeventig afweerposten opgesteld. Drie vliegtuig-eskaders zullen een aanval op deze plaatsen doen. Het doel van de manoeuvres Is vooral het functlonneeren der afweer-posten en der tele fonische en draadlooee verbindingen te onder zoeken. De ochtendbladen van Woensdag zijn zeer voldaan, dat door de bemiddeling van Minister- President Doumergue een regeerlngscrisls voor komen is. Algemeen wordt verklaard, dat de persoonlijke positie van Doumergue door deze gebeurtenis versterkt is. De „Petit Parislen” verklaart, dat de Minis ter-President zyn geheele autoriteit heeft moe ten aanwenden om een ongewijzigd handhaven van het kabinet mogeiyk te maken. Het „Journal” schrijft dat bet voortbestaan van den Godsvrede In het geheele land zal worden toegejuicht. De radlcaal-soclallstlsche bladen wyaen op de reserves gemaakt door de radicaal -socialistische Ministers, die bet gebeurde op den in October as. te houden partijdag ter sprake sullen bren gen. BERLIJN, 25 Juli (Reuter) Meer en meer bultenlandsche dagbladen worden In Duitsch- land verboden. Sedert het Invoeren van de perswet in Dultschland en de daardoor ont stane uniformiteit der Duitsche bladen, Is het aantal abonné’s der bultenlandsche bladen sterk toegenomen. Totdusver zyn de volgende bladen voor langeren of korteren tyd verboden: BERLIJN, 25 JuU (VB.) Naar verluidt zal het Vaticaan de overeenkomst, welke geslo ten Is tusscxien de Ryksduitsche bisschoppen en de vertegenwoordigers der Ryksregeering, in zake de Katholieke organisaties, niet ratlflcee- ren. Redenen worden niet bekend gemaakt. Men neemt aan, dat het Vaticaan van mee- ning is, dat ook deze overeenstemming den Ka tholieken organisaties geen voldoende heecher- ming biedt. BERLIJN, 357 M.4.20 Het kleine om roeporkest onder leiding van Willy Stei ner. 6.50 Ludmilla Schirmer alt zingt onbekende liederen van Schubert. 9.20 „Berlin tanzt". met medewerking van Her bert Ernst Groh. SAARBRÜCKEN, 25 Juli (V.D.). De hoofd- kwartleren van het natlonaal-soclalistlsch Duitsch front, zyn gisteren, nadat de polltie er wederom «en huiszoeking had gehouden, ge sloten. Er zyn ook huiszoekingen gehouden in het bureau van het „Saarbrückensche Abendblatt”, van het „Deutsche Nachtrichten BUro” en van de .jSaar-Korrespondenz”. De Kaiserstrasse, waar de bureaux dezer belde agentschappen ge vestigd zyn, Is door gendarmes afgezet. De re- geeringscommissle heeft een verklaring bekend gemaakt, betreffende den aanval op den In specteur van politie, waarin gezegd wordt dat de meest strenge maatregelen zullen worden genomen tegen hen, die de gevoelens oprulen tegen ambtenaren. Reuter verneemt uit BaarbrUcken dat Baum gartner. die gisteren een aanslag pleegde op politiecommissaris Machts, naar een mededee- ling van het orgaan van het Dultsche Front, on langs schrifteiyk zyn ontslag had aangevraagd uit deze organisatie, omdat de discipline hem te zwaar was. Deze brief werd echter eerst eer gisteren geschreven, wat op voorbedachte rade schijnt te duiden. Tijdens de huiszoeking In het gebouw van het Dultsche Front werd de burgemeester van Homburg, Rupertesberg, gearresteerd wegens beleedlglng van de agenten. NEW-YORK. 25 Juli (Reuter) Het aantal slachtoffers der in het midden-westen van de Vereenlgde Staten heerschende hittegolf be draagt thans reeds ongeveer 800, waarvan in Missouri alleen reeds 205 en In Illinois 150 In Vlneta (Oaklahoma) werd 'n temperatuur van 37 graden Celsius geregistreerd; In Nobles ville een van 45 graden. Terwyi het midden-westen onder de gloeiende hitte versmacht, heerscht in het Coloradogebied winterweer. Op den Mont Evanes is 4 cM. sneeuw gevallen. De aan de verdorde gebieden toegebrachte schade wordt reeds op meerdere milliarden dol lar geschat. Aan de kust van Texas woedt sinds midder nacht een storm, die een snelheid heeft van 70 tot 80 mijlen per uur. Alle verbindingen zyn verbroken, zoodat men over de toegebrachte schade nog In het duister tast. Het zwaarst werden getroffen Freeport en Port O’Connor. In Freeport sloeg het water over de kade en overstroomde In een oogwenk de geheele om geving. Talryke Inwoners hebben deze plaat* reeds verlaten. De kade van Galveston werd door de gewel dige golven vernield. De wind zweepte het water door de straten. Amsterdam, Rotterdam en Den Haag voer den militair en civiel den tweeden dag den boventoon. Als we alle groepen byeen tellen, dan balen wij de besten uit de hoofdcentra van ons land. De Utrechtenaren van Hellas, van de Tou- risten. enz. hebben weer een besten dag door gebracht. De dames-verpleegsters uit het Utrechtsche toonen een moed en uithoudings vermogen. dat een prentje in de courant waard la. De militaire groepen van de luchtdoelartll- Isrie, van Soesterberg en van de hospitaalsol daten en de genietroepen uit Utrecht brachten het den tweeden dag onder hun kranig leiden de officieren er weder best af. De polltietroepen uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Tilburg hebben weder een uitste kenden marschdag gemaakt. De by Tilburg gevreesds uitvaller bleef gelukkig uit. De marinetroepen uit Willemsoord, Vllssin- gen en Amsterdam, welke vorig jaar reeds op vielen door hun kranige marschhouding en als bet ware de Noren op zy streefden, waren er mi ook best In. De dames, die geWftiiyk den tweeden dag sokkelen met vermoeidheid, bleken den gun- stlgen invloed van het mooiste wandelweer der wereld weldadig ondergaan te hebben. Slechts selden zag men er een hinkend langs den weg gaan. Hn als haar even de moed ontzinkt, dan is een blik op de veterane, de Rotterdam- eebe Juffr. iu der Kl«Mriie meestal op baar eentje den langen weg aflegt, een aansporing om vol te houden. Juffrouw van der Kley en haar man, de tamboer bü de marine, maken dit jaar voor de tiende maal de Vlerdaagsche Men schryft ons: In Dultschland werd Zaterdag en Zondag Jl de bekende 2000 KJd.-rit gehouden. Em JSs- trouwbaarbeldsrit’’ die de deelnemers voerde van Baden-Baden naar het Zuiden vla Freu denstadt en Freiburg, om daarna Oostwaarts vla Donauesschlngen en Ulm naar München te gaan. Vervolgens naar het Noorden, Nüro- berg, Bamberg, Jena en Leipzig naar Berlijn om vla Maagdenburg en Kassel. Dortmund on Keulen wederom Baden-Baden te bereiken. Aan dezen 200 K.M.-rit deden verschillende Nederlanders mede, o. w. Jacq. van der Men ion, J. van der Kamp en Oh. Polis, allen op Ford V-8, waardoor zy waren Ingedeeld in de groep* die over de 2000 K M 2158 K M. om Juist te zijn een gemiddelde snelheid van 84 KM. per uur moest maken. Het geheele parcours was voor alle vorkoor gesloten, behalve voor de deelnemers aan den 2000 KM-rlt, en de organisatie uitstekend ver zorgd. Onze Nederlandsche ryders hadden flink» concurrentie, 51 deelnemers startten in hun groep en bonden den stryd aan, niet alleen onderling, doch tevens tegen vermoeidheid en slaap, tegen de elementen om van den peeb- duivel maar niet te spreken. Weet U wat dit beteekent I Ruim 26 uur 80 rijden met een gemiddelde snelheid van M KM. per uur. Denkt U het zich eens in. Buustne laden byv. Benzine Innemen, olie en water oen» rekenen, vyf minuten oponthoud, vyf ktskbure minuten U had al 7 kilometer verder moeten zyn. Een uur te ryden van Amsterdam naar Rot terdam over Haarlem, Lelden, Den Haag, Delft en Schiedam. En dat 20 uur lang. Over onbe kende wegen, met het zwaarste bergterreln van Dultschland, hellingen en bochten. Werkelijk een monsterrit. Van de 51 deelnemers, die Zaterdags te Ba den-Baden weren gestart, bereikten slechts oen zegge ees het eindpunt. Van dese 0 rUdere w— ren er vier oo Ford. En van deze vier waren twee Nederlanders. J. van der Kamp en Cb. Polls- Bravol MÜNCHEN, 25 JuM. (D. N. B De rUkzpre- sldent der N. 8. D. A. P. maakt door bemiddeling van de NBK. de volgende beschikking van Hitler bekend. .Met 'het oog op de groote verdiensten der 8. 8., vooral In verband met de gebeurtenissen van 30 Juni 1834, verhef ik deze tot een zelf standige organisatie in het kader der N.8XX. A. P. De rjjksleider der 8. 8. staat dus, evenals de chef van den staf der S A. (Lutze). recht streeks onder den hoogsten 8. A.-leider (Hitler). De chef van den staf der 8. A. en de rykslel- der der 8.8. bekleeden beiden In de party den rang van rykslelder. München, 20 JuU 1934. (w. g.) ADOLF HITLER.” - -S Zwanenberg is algemeen =2=^- bekend als onovertroffen. eenkomen van het parlement, by iedere gelegenheid tegen het kabinet-Doumergue te zullen stemmen. PRAAG, 25 Juli (Reuter) De Oostenryksche legatie meldt officieel, dat Fey en Karwlnskv, die In de bondskanselary waren opgesloten, in tryheld zijn gesteld. Uit Rome wordt nog gemeld, dat Starhemberg, die per vUegtulg uit Udo naar Weenen was ver trokken, wegens het slechte weer gedwongen was naar Venetië terug te keeren. Morgen zal hy naar Weenen vertrekken. anrennOiuA sou aanbiyven, of dat het kabinet en bloc zyn ontslag zou aanbieden. Herrlot beeft toen verklaard dat hy eerst zyn partygenooten moest raadplegen. Doumergue, die hierover biykboar ontstemd was, heeft daarop aanstalten gemaakt om zyn ontslagbrief te schryven, waarop de Minister van Koloniën, Laval, bemiddelend optrad en een pauze voorstelde. In deze pause hebben de radicaal-socUHstl- sche leden der regeertng meer dan een uur be raadslaagd. waarna zy een verklaring aflegden, die het voortheetaan van bet kabinet mogeiyk maakt*. Doumergue moet zOó ontroerd zyn geweest over bet vermyden van de crisis, dat hij Tar dieu en Herrlot omarmde, waarna deze beide staatslieden elkaar harteUJk de hand schud den. Men vroeg welke houding de radlcaal- eodallsUsche leden der regeertng in de toe komst sullen aannemen, als Tardieu een nieuwen aanval deed op de leiden der par ty en of zy zich dat opnieuw sullen laten welgevallen. Eenige radlcaal-aoclalistische afgevaar digden verklaarden na afloop der byeen- koniBt, dat zy besloten hebben, na bet by- CHICAGO, 24 JuU. (Reuter). Het Stoffelijk overschot van den beruchten bandiet Dillinger is in*en zwart omfloerste kist zyn laatste reis begonnen naar Indiana, waar het ter aarde be steld zal worden. De vader van Dillinger liep In hemdsmouwen achter de kist, die uit bet lyken- huls werd gedragen onder de nieuwsgierige blik ken van een duizendkoppige menigte. Politie agenten moesten een weg banen voor den Ujk- stoet door de menschenmassa. Een geheimzinnig meisje dat zich in bet rood kleedt, staat te Chicago in bet brandpunt der algemeene belangstelling en geeft aanleiding tot allerlei gissingen. Het geheele land is ge schokt door bet dramatisch einde van zyn meest-gevreesden desperado, en het meisje dat hem naar men gelooft, heeft verraden is een na tionale heldin geworden. Nunr men gelooft ver toeft zij met een vriend te Chicago* swsar-be- waakt In een hotel doch de grootste geheimzin nigheid wordt In acht genomen betreffende haar identiteit, uit*vrees voor wraak door de vrien den van DlUlnger uit de onderwereld. Ook het motief voor het verraad door het meisje wordt uitvoerig besproken. Indien zy en haar vriend aan de wraak van de onderwereld ontsnappen, zullen zy naar men gelooft de door de Bonds- regeering uitgeloofde premie van 10.000 dollar ontvangen, terwyi de 5.000 dollar, uitgeloofd door de vyf staten van het Mldden-Westen waar schijnlijk ten deel zullen vallen aan de politie agenten van het Westen van Chicago, daar de Bondsapenten niet in aanmerking komen. Gemeld wordt, dat de arrestatie te wachten Is van den dokter, die het lltteeken uit DUllnger's gezicht verwyderde, waaraan hy te herkennen viel. Dat de nieuwe Motor- en Rywielwet met strenger bepalingen zou komen voor roekelooze weggebruikers, zal wel niemand verwonderd hebben, aldus schryft ons de A.N.W.B.-Toeris tenbond voor Nederland. Menigeen zal echter desondanks wel even opgekeken hebben by t vernemen van de mogelijkheid om rijbewijzen in bepaalde gevallen voor den tyd van tien jaren in te trekken. Wjj zien in het wetsontwerp als maximum voor een ver- keersvergrjjp thans drie jaren gevangenisstrat voorgesteld, wat voorzeker geen kleinigheid Isl Maar aan den anderen kant Is het misdrijf, waarvoor die sanctie geldt, ook heel ernstig (het by een aanrijding veroorzaken van eens anders dood, terwyi de dader van dit feit door alcohol beneveld is). En zoo Is het met meer feiten bet geval: een aanzienlijke verzwaring van de straffen. Herinnert ge u nog uw eerste ont waken als kind in een vreemde kamerf Hoogstwaarschijnlijk in de vacantie buiten. En nu nog is het voor de meesten een zekere sensatie den eersten ochtend na aankomst wakker te worden in een vreemd vertrek, ergens op *t land, met uitzicht op velden of bosschen of zee.... Er gaat een nieuw leven voor ons open, we ontdekken een nieuwe wereld. We zijn uit de og.de beslommeringen gerukt. Al is het een simpel vertrek 1] met houten vloer zonder de gemak- I kellfkheden van thuis, toch doen de zon in de vensters, de geluiden die van dat land tot ons doordringen als I iets onwezenlijks Ver-af, alsmede het I rustig-landelijke rondom ons onzen U geest tot een nieuw bewustzijn komen. Laten we ons herinneren ons eerste ontwaken als kind in een vreemd vertrek. Eens zullen we na een moeilijken avond inslapen en we zullen ontwaken voor ’t eerst in een ander leven. Zal dit ontwaken ook heerlijk voor ons zijn in het oneindig schoon? Tegenover de strenge nieuwe bepalingen zyn er ook tal van regelingen voorgesteld welke zeer speciaal In het belang van de auto-bestuurders zyn. Zoo zal in de toekomst uitdrukkelijk toe gestaan zyn, dat een bloedverwant In den eer sten graad van den automobilist in een civiele zaak als getuige optreedt, wat van zeer groot belang is, omdat bet maar al te dikwijls voor komt, dat deze alleen over naaste famlUeleden als getuigen beschikt. De Minister van Water staat heeft een verplichte verzekering van het risico wegens wettelyke aansprakelijkheid je gens derden niet overhaast wlUen Invoeren, wat zeker ook als een voordeel beschouwd mag wor den. Overigens staat de Regeering gelukkig niet onsympathiek tegenover dit voorschrift. dat reeds in talryke Europeesche landen bewezen heeft nuttig te werxen. Een andere gunstige bepaling is de verlen ging van den geldigheidsduur der rijbewijzen (tot 5 jaar) en de vrystelling voor bepaalde lichte motorfietsen. In plaats van het huidige nummerbewys komt, zooals men weet een do cument, dat slechts voor één bepaald motor- rytuig geldig Is. Hierdoor heeft de Overheid de mogeiykheid geschapen contröle op den toe stand uit te oefenen, waarin de auto verkeert. Dat men dit nieuwe bewys tevens wel dienst baar zal maken aan wegenbelasting en natlo- nallteltsbewljs (dl. het bewys van betaald in voerrecht) is een voordeel voor de weggebrui kers èn voor het RUk, omdat onregelmatige In voer (smokkelen van auto’s) hierdoor voorko men wordt. Tengjotte toont de Regeertng een open oog - te hebben voor de moeliykheden uit de ver- keerspractyk. zy wij de verkeersregeling zoo veel mogeiy k uniform maken en in de Motor en Rywielwet alleen de hoofdzaken opnemen. In -Reglement en -Beschikking volgen dan de uitvoeringsmaatregelen, omdat deze laatste staatsstukken zooveel eenvoudiger bygewerkt kunnen worden. Overigens Is het nuttig, dat vele bepalingen nu ook gelden voor bestuurders van nlet-moto- rische rü- en voertuigen en voorts kan by de uitwerking van de wet nog goed werk verricht worden. Van die uitwerking hangt nog heel veel af. maar nu door het indienen van het nieuwe Motor- en Ryirielwetsontwerp een flinke stap in de goede richting gezet Is, meenen wy op goede gronden te mogen verwachten, aldus de A.N.W.B.. dat de achterstand, welke In ons land onmiskenbaar bestaat, spoedig ingehaald zal DAVENTRY 1500 M. 12.30 Het BBC. dsnaorkest o. 1. v. Henry Hall. 135 Het Northern Studio Orkest olv John Bridge 7 20 Het BBC Theater-orkest olv Knoalc Kelley 10.55 Harry Roy en zyn band. PARIJS (Paste Parislen) 313 M. 7.10 Muziek van Ravel (gr.pl.). 8.05 Gramof - muziek. 8.30 Het omroeporkest olv Almé Lacbaume. PARIJS (Radio). 1648 M. 12.20 Con cert door hst Robert Krettly-orkest. 8 05 ..HSnael und Gretei” van Humperdinck. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 5.30 Zangvoordracht door Enrlca Alberti, lyrische sopraan en Signor Matachl. tenor. ROME 431 M. 530 Populaire- en dans muziek. 8 30 Gramofoonmuzlek. 9.06 Bymphonleconcert olv Rlto Selvaggl. 10.40 Populair orkest-concert. HAMBURG, 333 M.: 1.20 Gramofoonmu zlek. 8.20 Een somerpotpourrl. 9.20 Gramofoonmuzlek. 10.40 Muzikaal tus- »chen»pel 11 20 Populair concert onder leiding van Hana Dörlng. KEULEN, 456 M.: 12.20 ziek. 5.20 Marlo Isegl:_’. Wlen 8.20 Gramofoonmuzlek Het Weetdultache kamerorkest o. 1, v. Jo sef Breuer. BRUSSEL 484 M. 130 Max Alexys' or kest 7.00 Marie Delpore Speelt plano 935 Het omroeporkest o. 1. v. Arthur Meu- lemans 10.40 Gevraagde gramofoonplaten. KALUNDBORG. 1361 M.r 12.20 Arnold Nielsen’s ensemble. 3.20 Herald Ander sen’* ensemble 8.20 Sollstenconcert. 10 26 Populair concert door het omroepor kest onder leiding van Launy Gröndabl. 1130 Dansmuziek. De ParUsche editie van de „Chicago Dolly Tribune” bevat een open brief van den hoofd redacteur aan Dr. Goebbels, den Duitschen mi nister van Propaganda, naar aanleiding van het verbod van dit blad In Dultschland. In de zen open brief wordt verklaard, dat de reden van het verbod Is, dat de Beriynsche corres pondent van het blad geschreven had, dat pre sident von Hindenburg alleen weet, hetgeen Hitler wil dat hy weet. Uit Engeland: Daily Telegraph, The Obser ver, The Nes* of the World, Sunday Times en DaHy Express. Uit Frankrijk: Matin. Temps. Petit Parislen. Le Journal. Figaro. Orlngolre Le Rlre en Portie Humalne. Uit Zweden: Do- hens Nyheter. Uit Zwitserland: Neue Züricher Zeltung, Basel er National Zeitung en Berner Bund. Uit Oostenrijk: Relchspost, Salzburger Volksblatt, Tagespost von Graz. Uit Hongarije: Pester Lloyd. Uit Tsjecho-Slowaklje: Bohemia. Uit Spanje: de Heraldo de Madrid. Uit Ame rika: de Parijsche editie van de Chicago Daily Tribune. In aansluiting by een vorig bericht kan wor den medegedeeld, dat ten aanzien van de kal veren, welke door een Identiteitsbewijs gedekt dienen t’ zyn, de gewichtsgrenzen voor de pe- rode. ingaande op 1 Augustus 1934 bepaald zyn op 60—250 K.G. voor stierkalveren en 10019C K.G. voor vaarskalveren. In dit verband wordt gewezen op de moge lijkheid. dat dieren, die op 1 Augustus slechts enkele kilo's zwaarder zyn dan respectieveiyk 250 en 190 K.G. en uit dien hoofde In de voren bedoelde periode niet door een Identiteitsbewijs gedekt behoeven te zyn, by een volgende ver- hooging der maximale grensgewichten wel bin nen de gewichtsgrenzen zullen vallen. Het komt daarom raadzaam voor, dat in der- gelijke gevallen de eigenaren, hoewel dit uiter aard niet strikt noodzakelljk is, er toch toe overgaan Identiteitsbewijzen voor de betreffende dieren aan te vragen, of, zoo zy zulks niet wen- schen, de bovenomschreven mogelykheld in verband met het hun toegewezen aantal kal veren, terdege In overweging nemen. LUXEMBURG 1304 M. 7 00 Hollandache avond. Radio Cabaret 8.20 recital door Madeleine Belcht 8.40 Vervolg Piano recital 9.00 Easolubeconcert door het omroeporkest O. 1. v Henri Penal* 9 35 Zangrecltal door Leona Humbert 10.05 S^mphonleconcert (gj>.) 10*30 Dana muziek. HILVERSI’M 1875 M. r- VARA 8 00 Gra- mofoonmuziek AVRO 12.00 Tijdsein AVRO-klok 12.01 Gramofoonmuzlek. 1230 Kovaca Lajoa en zijn orkest. De Co median Harmonlsta (Gramofoonmuzlek) tuaacbenapel 2 30 Voordracht door Ellas van Praag 3.00 Pianospel door Alfred Cortot. Dansmuziek door Roy Fox en Jack Payne op Gramofoonplaten 4.00 Sluiting VARA 4 00 Overschakelen naar den zen der Kootwijk .4 15 Gramofoonmuzlek. 5.00 ..De vleermuis", verkorte operette in 3 acten van Johann Strauss. (Gramofoon muzlek) 6 00 Klein VARA-ensemble o. 1. v. Paul Duchant 6.45 Gramofoonmu zlek 7.15 Klein VARA-Ensemble o. I. V. Paul Duchant 7.57 Herhaling 8.O.S- berichten 8 00 Sluiting AVRO 8.30 Aansluiting met het Kurhaus te Schevenln- gen. Concert door het Resldentle-Orkest o. 1. v. Carl. Schuricht. Soliste: Elisabeth Schumann, sopraan VARA 11.00 Gramo foonmuzlek. 11 25 Populaire Gramofoon platen 12.00 Sluiting. In een gemeenschappeiyke vergadering van de radlcaa socialistische Ministers, van het uit voerend comité der radlcaal-soclallstlsche party en van de radlcaal-soclallstlsche fractie In het parlement werd een motie aangenomen waarin men er kennis van neemt dat Doumergue aan Tardieu een terechtwyzlng heeft gegeven en zich accoord verklaart met de verklaringen der radlcaal-soclallstlsche Ministers, zooals die ge publiceerd zyn aan bet einde van den kabinets raad. In een te Deventer gehouden vergadering van de Vereeniging van Oosteiyke eerste Hi—n werd een motie aangenomen om bet bondsba- stuur van den K.N.V.B. te verzoeken een com missie te benoemen die de voor- en nadeelen van een hoofdklasse zal onderzoeken en hierover rapport zal uitbrengen minstens 4 maanden voor de algemeene vergadering In 1935. Verder wordt het KJi.V.B.-bestuur verzocht zoo noodig een buitengewone vergadering te beleggen ter be spreking van dit vraagstuk. Iedere Vlerdaagsche heeft zyn aantrekkeiyk- heden. Vroeger waren het de Spanjaarden de Noren, beroemde voetballers, bekende luite nants. thans valt vooral de aandacht op de Zeeuwen uit Middelburg en Vllsslngen. die er parmantig heenstappen In het Zeeuwsch cos- tuum en de eer van „Luctor et Emergd” hoog houden, zy kunnen tot embleem nemen: „Luc tor et Curro”, Ik maakte my vrij en liep. Breda zond ditmaal meer militairen dan burgers. De Cadetten van de K M A. en de Huzaren van Breda kenden geen versagen en houden met de kwieke kerels van de 8R.OJ. van Breda, de sporteer van de baronie op goed peil. De infanteristen uit Den Haag. Ede. Amers foort, Leiden, Nymegen, hebben het er tot he den best afgebracht. Trouwens tot het laatste oogenbllk van den Woensdagschen marsch heeft het weder zich uitstekend gehouden. Dit jaar trokken er 2972 deelnemers uit, vie len er op den eersten dag slechts 3 af en meld den er zich op den tweeden dag 8 niet aan voor den start. In 1933. toen het weer veel zwoeler, de weg slechter en de training by meerderen minder goed verzorgd was, vielen er den eersten dag 39 deelnemers uit en meldden er zich den volgenden morgen 27 niet. De cyfers 11 en 66 zeggen meer dan genoeg. HUIZEN 301.5 M. KRO 8 00 Morgen concert 10 00 Gramofoonmuzlek 10.30 Muzlekultsendlng voor fabrieken 11.00 Gramofoonmuzlek 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.00 Po litieberichten. 12 15 Jura Jurln en zyn Russisch orkest. Van 1.00-1.15 Gram.mus. 1.45 Verzorging van den zender 200 Orgelconcert door Evert Haak in de St. VltuAerk te Hilversum. 2302.46 Gramo foonmuzlek 3.15 Ben muzikale tournee door Europa. 4.00 Goudbaartje en de Troubadour, operette van Geertrulda van Vladeracken door het Jongedameskoor ..Het Ooeten” 5.00 Land- en Tulnbouwhalf- uurtje door Th. Arts 5.30 Gramofoon muzlek 630 Het Schrammelkwlntet 7.00 Politieberichten 7.15 „Televisie" door P. V. d. Boogaard. 735 Gramofoonmuzlek Het K.R.O.-Orkest o.I. V. Theo van der Bijl 830 Vaz Dlas 8.35 Zangrecltal door Gerard van der Berk 8.50 Gramofoon muzlek. 9.00 Orkest. 9.50 Gram.muziek 10.00 Vervolg Zangrecltal 10.15 Aan sluiting met Heek Rotterdam, Lajos Casparl en zyn HongaaTsch Orkest 10.30 Vaz Dlas 11.00 Gramofoonmuzlek en Sluiting.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6