Kruschen Salts PUROL O Vrijgestelden uit de lagere bestuurscolleges van Invoerbeperking steenkool WAARSCHUWING. RADIO PROGRAMMA WIJZIGING KIESWET VOORGESTELD r I ZATERDAG 28 JULI 1934 Minimum zestig pCt. G. C. baron van Asbeck "4 overleden Geen stemdwang Mijnwerker bekneld Geen onderscheidingen HUWELIJKS ZWENDEL Tegen pornografie TEGEN HEIDEBRANDEN 1 PLUIMVEEHOUDERIJ OPRUIENDE PAMFLETTEN v CRISISPOSTZEGELS Nieuwe loonsverlaging in Indië? De begrafenis van Dr. Dollfuss Zondag 29 Juli 1934 Maandag 30 Juli 1934 Dow 30- 60,Tube 80d Bij Apoth.en Progistt* E. GRIFFITHS HUGHES Ltd., MANCHESTER, Opgericht 1756. i Ons geestelijk erf Paleis Noordeinde Omdat In het ziekenhuis overleden Wegens den rouw in het Kon. Huis De stem- of opkomstplicht d Schuimbluschdemonstratie door hst omroeporkest oon- O.S.P.-er veroordeeld Lijkje opgehaald WIJ 1 1 -- e'K Grondwet, heeft de minister gemeend, daarvan te moeten afzien. Op bijna 78-Jarlgen leeftijd Is te ’s-Graven- hage overleden G. C. baron van Asbeck, oud- voorzltter van de Algemeene Rekenkamer. Kielt. Jong, 7.0® 7 55 Het Paleis Noordeinde te Den Haag is van Maandag as. af weder te bezichtigen. Vry gesteld en Ad. e. Het komt den minister In verband met gerechtvaardigde crltlek, die op den bestaar den toestand wordt geoefend, zeer wenscbeiyk voor, dat ten aanzien van het vraagstuk der z.g. vrijgestelden als leden van bestuurscolleges thans een regeling wordt getroffen. Tegen dwergpartyen ad. a. Na het ondeugdeiyk bevinden van allerlei andere middelen, heeft de minister hier gedacht aan het elschen van een aantal stem men. voldoende om reeds bij eerste toedeellng drie zetels te verwerven. Zoodanig middel ver draagt zich met het systeem der evenredige vertegenwoordiging. Deze overweging, de be vordering van de mogelijkheid tot vorming van een parlement, dat uit levensvatbare deelen is samengesteld en waarin voor momenteele be- langenpolltlek niet aanstonds plaats ia, heeft den minister geleld tot het voorstellen van zulke regeling. Daarnaast meent de minister, dat nog plaats Is voor een poging om de ver kiezingen reeds van den aanvang af in rustiger banen te lelden. Daartoe is zijn keuze gevallen op het stelsel van de waarborgsom (ƒ250). De verkoop wordt 1 Augustus gesloten I oru ver Lei i i c 1 1 i o 1 C ■I d A k D b n U rt dl Hfl de Tweede Kamer is Ingediend een weto- ontwerp tot wijziging en aanvulling van de Kies wet, de Provinciale Wet en de Gemeentewet. Oud-voorzitter der Algemeene Rekenkamer <u V. BI K dt to U r hc on on on tn De voi be Ja VH aai ter U« sta er aai 10.I ■oc vra dat Bijl I del me bes del ▼oc kei fTtl tini wil ech mai «tra Z niet Mat tent ond Woi plas van gev< den told mee volk lijk kun Ond 17 a den Nl geer heb) l«k( daal Dezi gsht ■ton Ee zich 4® die mer bars nu de i v»lt v«rd Oost ■te soldi afce kam Oud Mr. te b u Z(| i Uw Da met open land kond Maatregelen ter bestrijding van het voorkomen van vele kleine partijen Regeering niet optimistisch BATAVIA. Tl Juli. (Aneta). De gemachtigde van de Regeering voor de afdeeling financiën, de heer De Leeuw, directeur van het departe ment nm financiën, heeft geantwoord op de beschouwingen van den Volksraad in eersten termijn bij de behandeling van de begroeting voor het dienstjaar 1935, waarbij hy verklaarde dat by het eindcijfer van het middelenbudget ad f 245.000.000 nog een bedrag van f 5.000.000 kan komen uit loonbelasting en kleine aansla gen voor da inkomstenbelasting. De Regeeringagemachtigde ver klaarde verder, dat de Regeering niet optimistisch kan zijn en niet kan verzekeren, dat er aan de perso neelsregelingen niet verder zal wor den getornd. De thans ontslapene werd 16 Augustus 1856 geboren. Na eenigen tijd werkzaam te zijn ge weest als surnumerair bij de Posterijen, trad hij op 1 October 1875 In dienst van de Algemeene Rekenkamer als 2e klerk. Na de verschillende rangen doorloopen te hebben kreeg baron van Asbeck in 1901 den persoonlijken titel van raad adviseur. Bij Kon. Besluit van 22 Januari 1902 werd de thans overledene tot secretaris van de AJ- De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde een huweiykszwendelaar, den werkloozen arbei der M. J. B.. wegens oplichting van een 27- jarige dienstbode te Bussum tot een gevange nisstraf van twee en een half jaar. Het O. M. had anderhalf jaar met aftrek van voorarrest geëischt. De man bad het meisje wijsgemaakt, dat hy haar wilde trouwen. HU had naar zijn zeggen een goede betrekking, doch kon deze nog aan merkelijk verbeteren. Indien hij de beschikking over wat geld had. De dienstbode gaf hem haar spaarduitjes, f 130. Later kwam uit, dat de man de verha len uit zijn duim bad gezogen. Overwogen Is voorts de wenschelljkheld van bet lidmaatschap van de lagere vertegenwoor digende colleges mede uit te sluiten personen, die ondersteuning ontvangen van Maatschap pelijk Hulpbetoon. In verband met de daarbij gerezen vraag of de uitsluiting van zoodanige personen zich wel volledig verdraagt met de Zooals aan velen bekend is, vormt schuim een afdoend middel voor het blusschen van branden. Donderdag werd op verzoek van het Comité voor Boschbrandwezen op de Veluwe de gelegen heid gegeven dit te kunnen constateeren op de helde van het Staatsboschbeheer, nabij het dorp Garderen. Op het punt van samenkomst ver- eenigden zich op den vastgestelden tyd vele belangstellenden, waaronder de directie,van de Nederl. Heidemaatschappij, eenlge militaire zoo wel als civiele autoriteiten uit den omtrek; de Apeldoornsche Boschbrandweer; studenten van de Landbouw' Hoogeschool te Wagenlngen Op het demonstratieterreln gekomen gaf de. N.V. Saval-apparatenfabrlek Vrijdagmorgen vroeg Is op de Bovengrondsche werken van staatsmijn „Maurite” te Lutterade een doodelijk ongeluk gebeurd. De houwer P. W. J. Jacobs, de tijdelijk bo- vengrondsch werk verrichtte, geraakte bfj bet lossen van kolen bekneld tusschen den grijper van een loskraan en een wagen, die gelost werd. De man werd zoo ernstig gewond, dat hij naar het ziekenhui» te Slttard moest worden overge bracht, waar hy eenlge uren later Is overle den. De man was 35 jaar oud. ongehuwd en woon achtig te Maastricht. De Goolsche Actle-groep tegen zedenverwil dering heeft een adres gericht aan den minis ter van justitie betreffende den verkoop van pornografische lectuur aan stationskiosken. Af schrift is gezonden aan den voorzitter van den Raad van Ministers en aan den Minister van Waterstaat. Wij zijn de overtuiging toegedaan, aldus het adres, dat het voor Uwe Excellentie geen na dere moliveering verdient, dat het onjuist is en zéér afkeurenswaardig, dat In een bedrijf als de spoorwegen, waarop de Nederlandsche staat een sop diepgaanden invloed" uitoefent, dergelijke geschriften aan de reizigers te koop worden aangeboden, in vele gevallen door Jon gelieden vanaf den 16-jarigen leeftijd. Het is een niet te verantiMoorden daad, dat deze obscure buitenlandse he tijdschriften voor het Nederlandsche publiek in een eeml-over- heldsbedrtjf verkrijgbaar worden gesteld, voor iedereen, zelfs voor zeer jeugdige personen. Wjj vinden te meer vrijheid deze zaak onder de ernstige aandacht van Uwe Excellentie te brengen, omdat wij meenen. dat de bestaande bepalingen in -het wetboek van strafrecht vol doende gelegenheid geven, het Nederlandsche publiek te behoeden voor de verspreiding van gedegenereerde bedenkselen van op verkeerde hartstochten speculeerende uitgevers, doch dat zich hierbij weer het geval voordoet, dat na gelaten wordt goede wettelyke voorschriften ten bate van de bevolking toe te passen. WU eindigen met de hoop uit te spreken, dat Uwe Excellentie onverwijld die maatregelen zal kunnen treffen, welke het te koop aanbieden van dit soort lectuur onmogelijk maken. BERLIJN 357 M. 5.50 Vroolyke gramo- foonmuziek 6.60 Het Berner strijkkwar tet «peelt 8 36 stunde der Nation 10.30 Citbarmuzlek. Uitzending door den K.R.O. de Grondwet noodzakeiyk zijn. Daarom kan de vraag, of zij voor die Kamers wenscheiyk is, hier bulten beschouwing blijven. Voor toepassing van die regeling op de belde Kamers der Btaten-Generaal zou wijziging van BRUSSEL 484 M. 1.30 Max Alexys' or kest 5.15 Het omroeporkest olv Joan Kumps 8 20 Mem 1080 Vroolijke gta- moroonmuzlek. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zul len In verband met den rouw van het Ko ninklijk Huls dit jaar niet by de gelegenheid van den verjaardag van H. M de Konlngfti Konlnkiyke onderscheidingen worden verleend. De gebruikelijke verleening dezer onderschei dingen zal naar een later tijdstip worden ver schoven. Vrijdagmiddag om half see is te Roelof Arendsveer) het lykje opgehaald van het vier jarig zoontje van den beer Dobber. MILAAN 389 M 5 80 Dansmuziek 8 20 Oramofoon muziek 10.20 Kamermu ziek. ROME «1 M. 5.20 Concert 615 Gramofoonmuzlek 8 06 Populair concert 1030 Oerwrieerd programma. Contingenteeringsbepalingen zullen gelden tot het einde van dit jaar Maatregelen tegen verkoop van bepaalde tijdschriften aan stations kiosken gevraagd ad b. De minister stelt zich ten deze op bet standpunt, dat alles wat naar stemdwang zweemt, ook onder het huidige kiesstelsel on- gewenscht Is. Echter hebben alle pogingen, in dit opzicht de Kieswet te wijzigen, tot dusver schipbreuk geleden. Er blijkt ten deze in de Kamer een controvers te bestaan. De minister meent, dat, met het oog op de taak van bet tegenwoordige kabinet, het thans niet de aan gewezen gelegenheid is, zijnerzijds met betrek king tot dit vraagstuk van prindpteelen aard voorstellen te doen. In de Provinciale en de Gemeentewet worden echter de in dit verband noodlge wijzigingen en aanvullingen voorgesteld. Nu tegenwoordig naast de ambtelyke aan stelling. de tewerkstelling op arbeidsover eenkomst naar burgerlijk reqht in ruimen omvang in den Overheidsdienst pleegt voor te komep, komt het wenscheiyk voor, op dit punt een gelijke voorziening te treffen. BRUSSEL 32» M. 13.17 Max Alexys' orkest 130 Gramofoonmuelek 7 05 Populair concert 8.30 Het Omroepsym- phonte-orkest olv Jesn Kumps. muziek ge wijd san Johann Strauss' werken, mmv Lia Puldauer. zang 10.30 Ged. uit ..Die Fle- dermaus" (gr.pl. BEROMt'NSTER 540 M. 4.30 Het om roeporkest olv H. Neppach 6 u Ouitaar- muziek 7.25 Gramofoonmuzisk 8.40 Pransehe muziek uit de 18e eeuw 10 u. Populair concert door hst omroeporkest olv H. Neppach. KALUNDBORG 1261 M. 12.30 A Ben- dlx’ ensemble 3 50 Otto Llngton’s en semble 8.30 Het omroeporkest olv Prltr Mahler 10.40 Het omroepsymphoUls-or- ksst olv Fritz Mahlsr. Weer een bedrieger veroordeeld In de „Siert.” van hedenavond sal worden af- gekondigd een Kon. Besluit tot contingenteering van den invoer van steenkool, cokes en steen kool-briketten. Deze contingenteering is vastgesteld voor een tijdvak van maand, beginnende 15 Juli 1934 en eindigende 31 December. De minimum contingenten zjjn bepaald op zestig pct. van den invoer per 5% maand gedu rende 1933. Op een stil plekje van ons land wordt 3 Augustus een gedachtenis viering gehouden welke de aandacht van heel het land verdient. Acht honderd jaar is het geleden, dat Sint Nofbertus stierf. Achthonderd jaar is het geleden, dat de Abdij van Beme te Heeswijk van de heeren Norbertij nen werd opgericht. Van welke buitengemeens beteekenis is cultureele werk der Witheeren pows ons geweest is het nog! De abdij bracht, ook in onze dagen nog, mannen voort die leiders waren zoowel in het strikt geestelijke, als in het kunstleven en in het sociale ■even van werkgevers, middenstanders, boeren e.a. „Ons geestelijk erf hebben de Norbertijnen mede ontgonnen en ge wonnen en geen betere inleiding tot het dubbele eeuwfeest kon gedacht worden dan het congres van ^ms geestelijk erf te Nijmegen te houden, met grondslag Norbertus’ leven en streven waarvan de eeuwtij-dichter gewaagt Doch Norbert is gegrondvest op 't Gezag En van die duizend anderen te onderscheiden de Boodschap, die hij draagt, de Blijde de vrede, dien hij brengt, de ware ie! DAVENTRT 1500 M. 135 Het Western Studio Orkest olv Frank Thomas 8.05 Sollstenconcert 8 48 Het BBC -orkest (Afd. B) olv Joseph Lewie 1088 De Gros venor House Dance Band olv Sydney Lipton. PARISH (Pnste Ptt-Men) 813 M. 7 08 Qramofoontnusiek van Richard Strauss 8 58 Gramofoonmuzlek 8.18 Het Ween- eche orkest Pouchin 8 50 Jazzmuziek. PARIJS (Radio) 1848 M. 12.20 Herr Robert Krettlv-oTkest 7 30 Gramofoon- muziek 8 08 Uitzending uit het Casino te Vichy. Richard Btrausa-coneert olv Johann Strauas, mmv Fritzl Jokl 10.50 Dansmuziek. WEENEN 507 M. 8.26 Gramofoonmu- alek 6.36 Uitzending uit Salzburg van ..Tristat» und Isolde", ven Wagner Dirigent Bruno Walter 1140 Dansmuziek. WARSCHAU 1345 M. 526 Kamermuziek 786 Gramofoonmuzlek 8 32 Het om roeporkest olv Z Gorzynskl 882 Kamer muziek 1086 Dansmuziek. Het Nationaal Crisis Comité mealrt bekend, dat de verkoop van crisispostzegels 1 Augustus cnherroepeiyk zal worden gesloten; de zegels blijven echter nog tot Juni 1935 voor portver- brulk geldig. Inherinnering wordt gebracht, dat de uitgifte een 5 en 6 ets. zegel omvat, resp met de beeltenis van H. M. de Koningin eu H. K. H. Prinses Juliana. Op de zegels wordt een toeslag geheven ten bate van het N. C. O., verkoopprijs per stel 20 ct„ zy zyn aan alle postkantoren verkrygbaar. Het comité vertrouwt, dat nog velen in de laatste dagen tot aankoop zullen overgaan; het zal er den onmisbaren steun door erlangen ge durende een nieuwen winter in zyn moeliyke taak van crissbestrijding te volharden. De invoer van kolen uit landen waar tegen over verdragsverplichtingen bestaan, zal uiter aard in overeenstemming zijn met hetgeen in de verdragen is bepaald, zooaat het minimum percentage tegenover die landen niet van kracht is. Het bunkerkolenverkeer, voor zoover dit zui ver als doorvoerverkeer is te beschouwen, sal door dezen maatregel niet worden getroffen. In die gevallen, waarin aan in Nederland in gevoerde steenkool eerst later de bestemming van bunkerkolen wordt gegeven, zullen aldus uitgevoerde hoeveelheden wederom op ae contin genten ter beschikking kunnen worden gesteld. Aanvragen van Invoervergunningen moeten worden ingediend by de Kamers van Koophan del en Fabrieken. Voor het verkrijgen van vergunningen komen zy in aanmerking die gedurende 1933 contracten tot levering van steenkolen met bulteniandsche leveranciers afsloten en op basis van de hoe veelheden. welke daarvan per 5% maand in Nederland werden ingevoerd. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOOIDS Tijdig indienen van geloofsbrieven Voorts wordt een regeling voorgesteld, welke beoogt, tegemoet te komen aan de bezwaren, welke nleuw-benoemde leden van de rweede Kamer, wier woonplaats buiten het Ryk van Europa is gelegen, uit dien hoofde Kunnen ondervinden met betrekking tot het tydlg In dienen van hun geloofsbrieven. Voorgesteld wordt een regeling te treffen, volgens welke de betrokkene een gemachtigde aanwast. Naast bedoelde détails zijn de volgende onderwerpen door den minister meer in het bijzonder overwogen: a. de bestrijding van het voorkomen van vele kleine partyen; b. het al of niet afschaffen van den op komstplicht; e. uitsluiting van het lidmaatschap der lagere vertegenwoordigende lichamen (Prov. Staten, Gemeenteraad) van personen, die te zeer aan de verleiding bloot staan om de belangen der groep, waartoe zy behoo- ren, te stellen boven het algemeen belang. Het is gebleken, dat hier en daar in het buitenland door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid is. De fabrikanten waarschuwen daarom het publiek, Kruschen Salts in geen geval te koopen onder buitenlandsch etiquet, doch uitsluitend in den alom bekenden poedervorm in onge schonden Hollandsche verpakking, terwijl de naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij zoowel op de verpakking als op het etiquet gedrukt moet zijn. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden. HUIZEN. 301.5 M.: NCRV. 880 Morgen. door J- N Voorhoeve, 9.30 Sluiting. KRO: 9.30 Gramofoonmuzlek, 10 00 Hoog mis uit de St. Gerardus Majellakerk te Amsterdam. De H. Mis wordt opgedragen door Pastoor J. c. W. v. d. Wiel, die ook de predikatie houdt, 11.45 A. B. Michielsen: ,jpe a.s. sociale studiedagen te Seppe”, 12.00 De Wlnterswyksche ork est vereen Iglng onder leiding van C. A. Kok. 12.45 Gra- mofoonmuziek. 1.00 Boeken en Schrijvers, 1 20 De Winterswljksche orkestvereeniging 2.00 Godsdienstonedrrlcht voor ouderen door D. Bont. 2.30 Het KRO-Orkest onder leiding van P. Relnarda. 8.15 Gramofoon- muzlek, 3.45 KRO-Orkest onder leiding ▼an Pierre Relr.ards. 4 30 Ziekenhalfuurtje, 5.00 Sluiting. NCRV: 5 00 Gewade muziek door H. v. d. Horst, 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Westerkerk) Eiland Rozenburg. Voorganger Db w E M Koek een. KRO: 7.45 Gramofoonmuzlek, 7.50 Cl. Meuleman: „Nieuwe zakelijkheid in de ker- k«lijke kunat”, 8.15 de Kro-Boys onder leiding van Plet Lustenhouwer, 9.00 Vaz Dlaa, Tl.05 Het KRO-Orkest onder leiding van Pierre Relnarda. 9 50 „Voordracht door Leen van der Hulat, 10 05 Het Kro-Orkeet onder leiding van Pierre Relnarda, 10.40 Epiloog door het Klein Koor onder leiding van Jos. Plekkers. HILVERSUM, 1875 M.: VARA. 9.00 Post duiven berichten, 9.03 Tulnbouwhalfuurtje. 8. 8. Lantlnga „Verlenging van den bloei- thd”, 9.80 Orgelapel door Johan Jong. 10.15 Klein Vara-Ensemble onder leiding van Paul Duchant, 11.00 Gramofoomïiuzlek, 12 00 Sluiting. AVRO: 12 00 TtydMin Avro- klok. 12.001 Lunchconcert door Kovacs Lajos en zijn Orkest, met tusschenapel van gramofoonmuzlek. 2.00 Boekenhalfuur. Dr. P. H. Rit ter Jr. bespreekt ..De geschie denis van de Nederlandache Stam” door Dr. Geyl, 2 30 Pianorecital door Willem Zonderland, 3.00 Kurhaus te Schevenlngen. Matlrée door het Resldentle-orkest onder leiding van Ignaz Neumark, 4.30 Gramo foonmuzlek. 5.00 Sluiting. VARA: 5 00 Kinderkoor ,»De Kleine Stem” onder lei ding van Andries Hartsuiker. A. d. vleugel Lisette van Nieuwenhoven, 5.15 Gramo foonmuzlek, 5.20 Kinderkoor „De Stem”, 5.30 Orgelspel door Johan 5 40 Sport van den dag. 6.00 Sluiting. AVRO: 8.00 Tijdsein Avro-klok, 8.01 Nieuws en sportberichten van Vaz Dias, 8.15 Con cert door de Haarlemsche Orkest vereent- ging onder leiding van Igr.az Neumark. 9.00 Radio-Joumaal. 915 De Haarlemsche Orkestvereeniging onder leiding van Tgnaz Neumark. 10.00 Studio-concert door Alfre do Campli en zijn orkest, 11.00 Kovacs La jos en êyr. orkest, 12.00 Tijdsein Avro-klok en sluiting. LUXEMBURG dag. concert. HAMBURG 38t M. 1.20 Gramofoonmu- elek 2 35 Ged. uit „I vesprl slcillana”. Verdl (gr.pl.) 6.20 VroolJJk programma 9 45 Vrooiyk programma 11.20 Het omroeporkest olv Adolf Seeker. KEULEN 456 M. 12.30 Middagconcert door het kleine omroeporkest 4.20 Volks- muslek 7.20 Concert door het kamer- kwintet 10 50 Het Westduttsche Kamer orkest olv Josef BreueT. tor Pascalorkest, C- - gramma, 10 50 Dansmuziek. MIÏAAN, 3«9 M.: 6.35 Gevarieerd eert, 8 00 Gramofoonmuzlek. ROME. 421 M.: 5.20 Instrumentaal en vocaal concert, 7.50 Gramofoonmuzlek. WEEN’EN. 507 M.: 11.40 Populair concert order leiding van Josef Holzer, 5.20 Popu lair concert onder leiding van Bert 811- ving, 8.25 Populair concert door de „Wie ner Symfontker”, 1150 Dansmuaiek. WARSCHAU. 1345 M.: 12.30 Het omroep- symphonle-orkest onder leiding van Z. Gorzynskl, 4.20 Populair concert, 7.35 Po pulair concert onder leiding van Z. Gor- zynakl. 8.32 Het omroeporkest onder leiding van St. Nawrot. HUIZEN. 301.6 M. NCRV 8 u. Schrirt- leslng en meditatie 8.16 Morsenconcert 1080 Morrendienst door De. N. Ooeter- veen. 11 u. Lesen van Chr. Lectuur. „Ge- kreekt Riet”, schetsen uit het leven der Gestichte jeugd, van D. Noordam 1180 Hallé-orkest olv Bit Hamilton Harty 13 u Politieberichten 13 18 Richard Tauber ringt 1280 Orgelconcert door Jan Zwart Uit de Luthersche Kerk te Amsterdam 2 uur Onse zang- en muzlekvereenigin- gen. Het Kinder- en Meisjeskoor ..Eupho- nla” te Rotterdam. Dlr. H. W. de Wolft. 2.16 Gramofoonplaten 3 45 Verzorging zender 4 uur Bybellezlng door Ds. F. Guillaume 6 u. Concert 6 80 Gramo- toonmuzlek 6 58 Zenderoverschakellng 7 u. Politieberichten en Ned. Chr. Pers bureau 7.15 Gramofoonmuzlek. of een greep uit het Dageiyksch Leven 7.30 En voy A. van Vlaardlngen van het Leger des Hells: „Scherven8 u. Concert door het Chr. Radlo-Koor. olv Jan Couvée u. A. C. van Dam: ..De rat haar gevaar en hare bestrijding” 9.30 Bespeling van het Studio-orgel door Marc H. Bouwmeester 10.30 Gramofoonmuzlek 11.30 Sluiting. HILVERSUM 1876 M. AVRO u. Tijd sein AVRO-klok 8.01 Gromofoonmuzlek 10 u. Tijdsein AVRO-klok 10.01 Mor genwijding 10.16 Gramofoonmuzlek 1080 Viool-recital door Boris Lensky 11 u. Orgvlconcert door Pist van Bgmood Jr. 13.01 Lunchconcert door Het Ensem ble RentmeeeteT. met tusschenspel van gramofoonmuslek 3.15 GresioVoonmuslek 3.30 Mr. Philippe C. La Chapelle draagt voor: ..De man die niet ontbijten mocht” naar het Engelsch van Leigh Hunt 3 U. Gramofoonmuzlek 4 u. Onderbreking v. h. progrkmma. Overschakeling naar den sender ..Radio Kootwijk” 4.15 Gramofoon muzlek 4.30 Causerie door Max Tak; ..Reportage uit fllmcablnes” n. 5.30 Con cert door het orkest van het Rembrandt- Theater te Amsterdam onder leiding van Daaf Hartogs 8.46 Concert door Kovacs Lajos en syn orkest 780 Causerie doof mej. b. d W. G. de Bas „Onze bezetting te Curasao" 8 u. Nieuwsberichten van Vas Dias 8.06 Studioconcert door Alfredo Gretchen-tragedle uit Goethe’s ..Faust” in line RooykardsSandberg draagt voor: .S» Campoll en rijn orkest 9.15 Mevr. Jacque- de vertaling van C. 8. Adama van Schelte- ma 9 45 Kovacs Lajos en zijn orkest 10.80 Gramofoonmuzlek 11 u. Vas Dias 11.10 .Falals de Danoe” te Schevenlngen. Concert door Melle Weersma en zyn „Red- Whlte-Blue-Aces” 13 u. Tijdsein AVRO- klok en sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 680 Bpaansche avond. Gevarieerd concert 735 Zangre- cltal door Laura Gloria, dramatische so praan 8 20 Gevarieerd concert door het omroeporkest olv Henrl Peneis 8 40 Ver volg gevarieerd concert 9 u. Spaansch concert door het omroeporkest olv Henrl Pensls 10 u. Uitzending mt het „Grand Casino” te Vichy. Richard Strauss en Jcthai» Strauas-feest. 1, 1SO4 M.: 13.30 Engelsche Gevarieerd gramofoor. concert, 1.00 Dansmuziek: 130 Gevarieerd Engelsch concert. 5 00 Concert, 8 00 Concert, 9 00 Bymphonle-concert (gr. pi.), 10.00 Geva rieerd concert. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL. 484 M.: 13.15 Max Alexys’ or kest, 5.30 Gramofoonmuzlek. 8.30 Het om- roep-symphonle-orkest onder leiding van Arthur Meulemans. 6 35 Vervolg concert, 1030 Het Chase Remue-orkeet. 10 30 Idem. BRUSSEL. Stt M.S 12 17 Gramofoonmu zlek. 5 20 Max Alexys' orkest. 8.20 Popu lair concert onder leiding van Karei Wal pot, 9.20 Cabaretprogramma. KALUNDBORG. 13SI M.: 1330 Mogens Hansens' Instrumentaal ensemble, 3 50 Populaire gramofoonmuzlek. 8.30 Weensche avond, 1135 Teddy Petersen’s dansorkest. BERLIJN, 857 M.S 4.20 Gevarieerd con cert. 6 20 Pianorecital door Slgfrld Gron dels, 8 20 Het Berliner Landeeorchester on der leiding van Guetav Adolf Schlemm, 11.10 Dansmuziek. HAMBURG, 332 M.S 150 Vocaal concert (gr. pi 3 20 Kamermuziek. 4 30 Het om- roeporkest onder leiding van Adolf Becker, 6.60 Gramofoonmuzlek, 11.00 Concert. KEUI.EN. 4B6 M.: 13.30 Middagconcert, 5 05 Militair concert. 8 36 Franz Schubert- concert. door koor, orkest en solisten, 11.10 Concert. DAVENTBY, 1500 M.S 130 Het Studlo- orkeet onder leiding van Peter Montgome ry 6 05 Het Stratton Strijkkwartet. 7.60 Zangrecltsl door Kite Winter, sopraan. 3.35 Albert Sandler en «Dn Park Lane Hotel- Orkest. PARIJS (Foote Parisi en). 813 M.t Muziek van Mendelssohn (gr. pi Gramofoonmuzlek. 8.25 Tuaschenspel. 8 35 Concert. PARIJS (Radio), 1848 M.: 13.50 Het Vlc- -7.05 Gramofoonmuzlek. 6.30 Populair concert, 8 20 Gevarieerd pro- De Nederlandsche Federatie van Vereenigln- gen van Bedryfsplulmveehouders, by verkor ting Nederlandsche Pluimvee Federatie NFF, kwam te Utrecht In algemeene vergadering by een. Tot de aanwezigen behoorde os. tr. D. 3. Huizinga, inspecteur van het Landbouwonder wijs en Hoofd van den Binnenlandschen Land- bouwvoorllchtlngsdlenst. De voorzitter, de heer P. J. van Haaren. Til burg. wydde by de opening eenlge woorden aan de nagedachtenis van den beer B. H. Vos te Enschede, directeur van de Oosteiyke Pluim- veecodperatle en penningmeester der N. F. F. en aan die van den heer W. Janssen te Borat, directeur van het Centraal Fokstatlon der O. R. E.. tot voor kort dlrtricts-assistent by den Ryksvoorllchtlngsdlenst voor de Pluimvee teelt. Hun groote verdiensten voor de pluim veehouderij werden door hem in dankbare her. innerlng herdacht. In de opengevallen plaats van wylen den heer Vos werd tot Ed van het bestuur ver kozen de heer J. H. W. Robers te Enschede. 3 Mei waren reeds 38 mlllloen eieren in ge controleerde broedmachines Ingelegd. In 1933 bedroeg de uitvoer van eieren uit Nederland slechte 734 mlllloen stuks tegenover 1074 mlllloen in 1932. Spanje is inmiddels overge gaan tot contingenteering van den elerinvoer, terwyi in Engeland af en toe ook contlgen- teeringsplannen geopperd worden. Ten aanzien van de plenkulkenfokkertj werd het bestuur verzocht te bevorderen, dat bet broeden van eieren van Noordhollandscbe Blauwen en daarmede overeenkomende rassen voortaan in de zomermaanden niet meer wordt tcegestaan. Een broedselzoen van 1 October tot 30 April werd voor dezen bedrijfstak als bet meest doelmatige naar voren gebracht. Men sou dan tevens gaarne zien, dat in den geslo ten broedtyd verboden werd het exporteeren van broedeieren van de genoemde rassen. Dit zal echter moeiiyk te controleeren zyn. Met het oog op de mogeiykheld om woerden te fokken van overjarige eenden, die op pro ductie gecontroleerd zyn, werd het wenscheiyk geoordeeld, dat het volgend jaar uitsonderin gen warden toegestaan om voor dit speciale doel wat langer met het broeden van eenden eieren te mogen doorgaan. Ten bate van de byzondere bedrijfsvoering in Waterland werd vroegtydlge openstelling van het broedselzoen voot de legrassen bepleit, eventueel uitzonderingsbepalingen voor deae ■treek. Het plan van het bestuur tot deelname aan de in September as. te Amsterdam te houden tentoonstelling ter gelegenheid van de opening der nieuwe markthallen werd goedgekeurd. enz. de directie de. N.V. Saval-apparatenfabriek uit Princenhage, Breda, een korte technische uit eenzetting der verschillende te beproeven schuimapparaten. Vervolgens werd de brand- technische leiding overgedragen aan den heer Hoff, houtvester by het Staatsboschbeheer. (De heeren Westerik en van t Hof zyn voorz. en secr. van het Boechbrandweercomlté voor de Veluwe.) Het stuk helde, dat in vlammen moest op gaan, zou toch ontgonnen worden. Daarna ging men over tot het in brand steken van een stuk heide van 3 heet. Aldra lekten de venynige vlammetjes over de dorre helde en huppelden ze door een stevigen bries al verder en verder Een geweldige rookontwikkeling had plaats Spuitgasten gewapend met hun 20 L. apparaat op den rug en voorzien van rookmaskers snel den het vuur tegemoet en waren weldra in de dikke witgele rookwolken verdwenen. De bedoeling was het aansnel^nde vuur door een gespoten schulmllnt in zyn niets ontzlenden loop in te sluiten. Weldra slaagde men hierin en ging men over tot het verbranden van een tweede stuk heidegrond wat in volkomen vrij heid van apparatenkeuze gebluscht mocht worden. Ook hierin behield het schuim glans rijk de overhand. Tot slot is de brand In een stuk van 6 hectaren helde gejaagd. Dit zou ge- t .uscht worden met het kanon, een reservoir op wielen inhoudende 200 liter schuim. Ver- s-hlllende houtmaten waren op het demonstra- tieveld aanwezig teneinde een boschbrand te Imlteeren. Een geweldige angstaanjagende vlam menzee laaide omhoog Geweldig waren de rookwolken, welke van heinde en ver zichtbaar waren en menlgen verschrikten omwoner naar t terrein des nhells deden spoeden. Doch bo ven het geknetter en gesis der vlammen klonken de nydlg neerketsende schuimstralen uit en wisten ook hier binnen zeer korten tyd het ter rein schuimend te oegrenzen. Voldaan keerden de belangstellenden huiswaarts. Zoodra de tragische dood van den Oosten- rijkschen Bondskanselier Dr. Dollfuss bekend was, heeft de K. R. O. maatregelen getroffen om de uitvaartplechtigheden met ooggetuige- verslag door eigen reporters te kunnen uiteen den. Wegens blokkade van het telegrafisch en telefonisch verkeer was het echter niet mo- geiyk vóór Vrijdagochtend behoorlyke infor maties in te winnen en afspraken te maken. Thans is vastgesteld dat Dr. Dollfuss heden middag uit de Volkshalle van het Raad huis zal worden overgebracht naar den St. Ste- phanusdom. Vooraf zullen enkele redevoerin gen worden gehouden. In den Dom wordt een kerkeiyke plechtigheid gehouden, waarna de begrafenisstoet per auto zal rilden naar het Heitslnger kerkhof. Deze uitvaart draagt een „voorlooplg karak ter”, soodat de groote kerkeiyke en andere plechtigheden op lateren datum zullen worden gehouden. De K. R. O. stelt zich voor deze t. z. t. Indien eenigszins mogeiyk. uit te zenden. Wat de meer eenvoudige uitvaart van heden aangaat, zal de K R. O. daarom geen ooggetui ge senden, maar de plechtigheden op platen opnemen en deae hedenavond om acht uur uit zenden. •Nummering candidatenlijsten Tenslotte bevatten de artt. VII en vm van het ontwerp een wyziglng van de artt. 50 en 60 a met betrekking tot de volgorde, waarin de nummering der lysten plaats heeft. Deze num mering geschiedt thans in de volgorde door het lot te bepalen. Volgens de voorgestelde regeling biedt de wet. zonder zelf harerzyds tusschen de lysten en de in de lichamen vertegenwoordigde pkrtyen verband te leggen, aan die partyen gelegenheid om naar eigen goedvinden en naar gelang van de sterkte van haar vertegenwoor diging. zich in het volgnummer harer candi datenlijsten te openbaren. Zoo zal den tydens de verkiezing zitting hebbenden leden van het lichaam, waarvoor de verkiezing wordt gehouden, gelegenheid worden geboden Invloed uit te oefenen op de volgorde, waarin de lysten worden genummerd n.l. door Inlevering by het centraal stembureau van een verklaring, waarby sy een groep van lysten, een stel geiykluldende lysten of een op zichzelf staande ly.st voor een voorkeurnummer aanbevelen. De volgorde waarin die lysten voor een nummer In aanmerking komen, wordt be paald naar het aantal leden, te beginnen met het hoogste, hetwelk de onderscheidene lysten voor een voorkeurnummer beeft aanbevolen. gemeene Rekenkamer benoemd. Deze functie bleef hy vervullen tot hy In 1908 tot lid van dit hooge college benoemd werd. Toen in 1928 Jhr. mr. v. Reenen als voorzitter aftrad, werd baron v. Asbeck diens opvolger. Als voorzitter is hy toen werkzaam gebleven tot 1 Januari 1934. Hy trad toen af als gevolg van de wyzl- ging der Comptabiliteitswet, die het aantal leden van de Algemeene Rekenkamer terug bracht tot drie. Baron v. Asbeck was ook sinds 1910 Kamer heer l.b.d. van H. M. de Koningin en tot aan zyn dood voorzitter van den Hoogen Raad van Adel. By zyn aftreden als voorzitter van de Reken kamer werden zyn langdurige diensten jegens den lande betoond door zyn bevordering tot groot-officier in de Orde van Oranje Nassau. Te voren was hem reeds de onderscheiding toe gekend van ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. In de toelichting wordt o.m. gezegd: Zoowel by de algemeene beschouwingen om trent de RyksbegrooUng 1934 als by de behan deling van hoofdstuk V dier begroeting zyn met betrekking tot de Kieswet van de zyde der Tweede Kamer opnieuw verschillende punten ter sprake gekomen, welke reeds eerder een on derwerp van overleg hebben uitgemaakt. Ver schillende opmerkingen, gemaakt In het voor- looplg verslag over laatstgenoemd hoofdstuk, heeft de minister van Blnnenlandsche Zaken ernstig overwogen. Hy gaf het voornemen te kennen, van het resultaat te doen biyken ter gelegenheid van de voorziening, die de Kieswet toch op enkele details behoeft. De secretaris van de Ooudsche afdeeling der O. 8. F., F. den E., thans gedetineerd, heeft zich voor den Rotterdamschen politierechter mr. P. F. Verveen, te verantwoorden gehad wegens hét verspreiden van opruiende pamflet ten.’ Verdachte was op 4 Juli j.l. te Gouda aan gehouden door de politie, toen hy zesduizend pamfletten vervoerde, waarin opgewekt werd tot daadwerkeiyke solidariteit met de Amster damsche arbeiders. De officier van Justitie elschte twee maanden gevangenisstraf met aftrek van den tyd, Ie voorloopige hechtenis doorgebracht. De petitierechter, mr. Verveen, veroordeelde verdachte tot zes weken gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis. Verdachte deed afstand van bet recht hooger beroep aan te teeltenen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 18