Van het Katholieke kamp Magne wint den T our de F rance Kampioenschappen vandeR.K.N.A.U JAARVERGADERING VAN REGEN WAS SPELBREKER DEN I.V.C.B. MARTANO OP DE TWEEDE PLAATS ALJECHIN WINT HET TOURNOOI TE ZURICH ff 1; Ji. MAANDAG 30 JULI 1934 TOUR DE FRANCE BEËINDIGD i Nieuwe records 1OO M en Zweedsche estafette De heer Stufkens tot eere-lid benoemd I De laatste ronde Enthousiasme in Parijs at Of Door do slechte weersomstandig heden bleven de verrichtingen beneden het normale Het bestuur zal niet aarzelen in te grijpen, waar dit noodig is om den groei van den bond te bevorderen De vijftiende ronde De Belgische individueel S. Maes komt als eerste aan in de laat ste étappe, die gisteren van Caen naar Parijs werd verreden Het jaarverslag De Nederlandsche meester, dr. Max Euwe en Flohr bezetten samen de tweede en derde plaats IT DE SPORTWERELD door tot I f" u (DJIJLK.), 4M.» de R. J. DE GROOD (Gedeeltelük gecorrigeerd.) sa- In Magne, min. 32 II Gisteren is de Tour de France beëindigd. Van de zestig renners, die men hierboven te Parijs ziet starten, zijn er 39 in de Fransche hoofdstad teruggekeerd. Bü de replieken werd, de afgevaardigde van V.I.O. dese zaak nogmaals ter sprake bad gebracht, door de vergadeing de wensch uit gesproken, dat de I.V.C3 -clubs zonder uitzon dering hun terreinen niet beschikbaar zullen stellen voor beroepsvoetbalclubs. om om de te Na de rondvraag werd de vergadering op de gebruikelijke wijze door den voorzitter gesloten. spelen, lijke lel- IëvF"van dat rec- H.M.S. hoofdelijk Stahlberg, put. Johner, 7% pnt. Henne berger. 5K pnt. Gygli. 5 pnt. Roselli del Turco, 4% pnt. bezette tournooi heeft Dr. zeer eervolle plaats inga- tot de allerbeste schakers tholleke ving men. Inne- afge- heeft dat Een der afgevaardigden stelde voor den heer Stufkens, gezien zijn groote verdiensten voor den bond, tot eere-lid te benoemen, welk voor stel onder algemeene instemming en daverend applaus weid aanvaard. Te Utrecht werd gisteren de Jaarljjksche al gemeene vergadering gehouden van den I.V.C.B. (Interdiocesanen Voetbalcompetitlebond). Tot Intentie van den bond werd des morgens om half elf in de kapel van St. Joannes de Deo aan de Mariaplaats een H. Mis opgedragen door den geestelijken adviseur, rector A. Vis sers. Omstreeks half een opende de voorzitter van den I.V.C.B., de heer R. J. de Grood de verga dering in hotel de 1 "Europe met een woord van gelukwensch tot rector Vissers, die dezen dag zijn verjaardag vierde. Dr. Max luwe, die in het schaaktoumoof te Zurich met Flohr samen op de tweede en derde plaats eindigde. slaan en van de Meer, om te komen tot het Instellen van een scheidsrechters-depöt, even als bij den DJï.V.B. bestaat, werd na uitvoerige gedachtenwisseling besloten, de zaak eerst nog eens te onderzoeken, voordat besluiten worden genomen. Gygli, Roselli, Henneberger, NaegeU, MUlter en Joss. In dit zeer sterk Euwe dus wel een nomen en getoond te behooren. De uitslagen van de vijftiende (laatste) renda zijn als volgt: Aljechln wint van Henneberger. Bernstein wint van Stahlberg. Bogoljubow wint van Gygli Euwe wint van Johner. Lasker wint van Joss. Naegeli wint van Müller. Roselli remise met Grob. Nimzowitsch remise met Flohr. Negen en dertig van de zestig gestarte renners zijn weer te Parijs gearriveerd. 1. A. Magne, Frankrijk, tijd 147 uur 13 min. 58 sec. 2. Mariano, Italië. 147 uur 41 min. 29 sec. 3. Lapebie, Frankrijk. 148 uur 5 min. 43 sec. 4. F. Vervaecke, België, eerste der Indlvlduee- len. 148 uur 11 min. 38 sec. 5. Vletto. Frankrijk, 148 uur 13 min. 8. Morelli. Italië, ind., 148 uur 25 mln. 7. Geyer, Dultschland, 148 uur 28 mln. 49 'CC Landenklassement Frankrijk 443 uur 32 min. 41 sec. 2. Italië 446 uur 52 mln. 32 sec. 3. SpanjeZwitserland 447 uur 38 sec. 4. Dultschland 451 uur 42 mln. 38 sec. België niet geklasseerd. ZURICH, 38 Juli. In de laatste ronds van het alhier gehouden meestertournoot won Aljechln van Henneberger. De wereldkampioen heeft hiermede zijn totaal op dertien punten gebracht en wint den eersten prijs. Onze land genoot Dr. Max Euwe won in de laatste ronde van Johner en beëindigde het tournooi met 13 punten, een aantal, dat ook de Tsjechische meester Flohr bereikte. Euwe en Flohr bezetten dus in den eindstand samen de tweede en derde plaata. 1 de vereenigfngen ’s Heerenberg en V.V.G. Deze was derhalve bij enkele candidaatstelllng ge kozen. De gekozenen aanvaardden allen hun benoeming. Nadat de voorzitter de kampioens-medailles met woorden van gelukwensch tot de betrokken vereeniglngen had uitgereikt, werden verschil lende bestuursvoorstellen tot wijziging van het huishoudelijk reglement zonder discussie aan genomen. Tegen een bestuursvoorstel om den termijn van aangifte van een ongerechtigd speler en daaruit voortvloeiende verzoeken om overspeling van wedstrijden, te brengen van drie weken op een week, had de vergadering verschillende bezwa ren, waarna het voorstel werd teruggenomen. Besloten werd voor een Jaar ontheffing te verleenen van de boven reeds genoemde ver plichting, opgelegd door het huishoudelijk reg lement, om mogelijk te maken dat de voorzitter der protestcommissie geen zitting heeft in het bestuur. Een voorstel van De Meer om bij foutief in gooien, voortaan opnieuw door de tegenpartij te laten Ingooien, inplaats van het toekennen van een vrijen t-ap, werd aangenomen en zal door gezonden werden naar de R.KJP., evenals een voorstel van Lobitsche Boys, om de telefoon kosten van den KR.O.-uitslagendlenst op Zon dagavond aan alle vereeniglngen te vergoeden. Op voorstel van De Meer werd besloten iedere thuisspelende vereeniglng te verplichten om hetzij individueel hetzij collectief Zondagsavond de uitslagen door te geven op straffe van f 1 boete. Een voorstel van Mevo om vanaf het komen de seizoen alle opgaven van leden, elftallen en ruilformulieren te dupliceeren, werd door het bestuur overgenomen, terwijl een voorstel van Santpoort inzake de behandeling van protesten, werd terug genomen, om eerst eens af te wach ten hoe de protestcommissie in de nieuwe menstelling werkt. Inzake de voorstellen van scheidsrecht ers-declara ties Naar aanleiding van het jaarverslag, waarbij tevens gelegenheid was het bestuursbeleid te bespreken, werd door tal van afgevaardigden het woord gevoerd. Quick (Oldenzaal) vestigde er de aandacht op- dat nu In het Oosten de eene eerste klasse een feit Is geworden, men de tweede klas com petitie van den I.V.C.B. ónmogelijk wil maken door daar een hoofdklasse van den R.KU V.B In te stellen. Gennep achtte het een gunstig verschijnsel, dat nu ook in de vervulling der bestuursfunc ties continuïteit viel waar te nemen. V.I.C. (Amsterdam) constateerde, dat er van verbetering van het spepeil nog weinig viel waar te nemen. Voorts werd gevraagd, welke houding de vereeniglngen dienen aan te nemen Inzake bet afstaan van hun terreinen aan beroeps- De winnaar van het tournooi, Dr. Aljechln. verloor slechte een partij, n.L tegen onzen land genoot Euwe, won 13 partijen en speelde remise tegen Flohr en Bogoljubow. Euwe verloor eveneens slechts eenmaal een partij, n.l. tegen den oud-wereldkampioen Dr. Em. Lasker, speelde remise tegen Flohr, Grob, Stahlberg en Nimzowitsch, en won de partijen tegen Aljechln, Bogoljubow, Bernstein. Johner. PARIJS, 29 Juli. De 23ste en laatste etappe van de 28ste Ronde van Frankrijk, van Caen naar Parijs, is heden (Zondag) gewonnen door den individueel 8. Mae» (België). In het algemeen klassement heeft de leider Antonin Magne gemakkelijk zjjn voorsprong weten te behouden, soodat b(j winnaar werd van deze Ronde van Frank rijk. Het jaarverslag werd vervolgens goedgekeurd en na eenlge opmerkingen was dit eveneens het geval met het financieel verslag en het verslag der kascommissie. De secreterls-penningmeester werd onder dank gedéchargeerd. De kascommissie voor het volgend jaar zal bestaan uit afgevaardigden van de vereenlgln- gen Quick (Oldenzaal), Kolping (Helmond) en D.H.L. (Delft), terwijl de commissie van be roep, bestaande uit de heeren H. Putter te Am sterdam, F. W. Slager te Oldenzaal en Dr. Braat te Bergen op Zoom werd herbenoemd. De aftredende bestuursleden, de heeren W J. Goorse. Den Haag, J. H. C. van de Pol. Lim- bricht en L. Rondagh, Maastricht, waren, soo- reeds gemeld, herbenoemd. Zij werden door het bestuur opnieuw candldaat gesteld en daar andere canoidaatstelllngen niet waren binnen gekomen, waren zij bij enkele candldaatetelllng herkosen. In de vacature J. Stufkens was candldaat ge steld de heer K. J. Beeelng te Këyeuburg door Rector Vissers verklaarde hierna, dat het be sluit inzake de samenvoeging der eerste klas- afdeeUngen in het Oosten sprekers volledige Instemming heeft gehad. Ook door de nieuwe regeling, behoeven de vereeniglngen geen reizen te maken, die de viering van den Zondag in gevaar brengen. De maatregelen waren noodig, om onze sportbeweging op hooger peil te bren gen. Wat de organisatie der Junioren betreft ver klaarde spr. het, volgende: Iedere poging tot meerdere zorg voor de ju nioren, aldus rector Vissers, wordt van harte gesteund en toegejuicht; indien: a.) De getroffen maatregelen geen afbreuk doen aan de bestaansmogelijkheid der sport- vereenigingen; b) aan onze leiders geen brevet van onbe kwaamheid wordt gegeven; c) deze maatregelen getroffen worden overleg met de leiding der sportbeweging. Waar de kwestie vooral betreft de groote ver eeniglngen. die In landelijk verte wordt overleg verwacht met de la> ding. In tegenstelling met de jeugi de andere bisdommen, wordt betrei tor Mol geheel zelfstandig over de leden der vereeniglng beschikt en ook nu nog schriftelijk leder overleg weigert. Ons bestuur spoort allerminst aan tot verzet, maar betreurt unaniem het zelfstandig optreden van rector Mol. die ook nu nog steeds iedere bespreking weigert. De voorzitter der R.KJ, de heer P. D. A. van der Heyde, bracht vervolgens hulde aan het I.V.C.B -bestuur, voor de leiding die aan de groote vereeniglngen wordt gegeven. Het I.V.O.B.-bestuur heeft het volle vertrouwen van de RJCE. De eindstand van het tournooi te, naar R. B. D. meldt, als volgt: 1. Aljechln, 13 pnt. 3. en 3. Euwe en Flohr, elk 13 pnt. 4. Bogoljubow, 11K pnt. 6. en 7. Bernstein en Nimzowitsch. eik pnt. 8. 9. 10. 11. 13. 13. en 14. Grob en Müller, elk 4 pnt. 15. NaegeU, 3 pnt. 1*. Joes, 3 pok, Hier het Aan bet einde bleven er nog drie springers over. Kap tein (DHAK), Engelen (Eendracht) en Hoof) en (David. Tilburg). Hooijen viel spoedig met een sprong van 330 M. af, zoodat alleen Kaptetn en Engelen, nog te springen hadden. Belden bereik ten 3.30 M.. maar toen kwam er zoo’n hevige regenvlaag en man was al zoover over tijd, dat men een beslissing forceeren moet en beiden op de eerste plaats zette. We gelooven evenwel niet, dat het record van Kaptein verbeterd zou zijn geworden, daar belden al zeer veel moeite had den om de 330 M. te bereiken. (Het record staat 3.53 M De hinkstapsprong had een oninteressante fi nal, daar Mathot, die bij het Inspringen een sprong maakte van 12.61 M. plotseling wegens ziekte moest opgeven. HU verkreeg evenwel het kampioenschap, gevolgd door v. Eemeren met 1221 M. en Oosterveer met 12.03 M. BU het verspringen was H. Jansen verreweg de sterkste en sprong ongeveer een halve meter verder dan zUn naaste concurrent. Maar 5 c.M. te weinig voor een nieuw record. BU het hoog springen kregen we een zeer scherpe strUd tus schen Schapendonk en Kreünen, die slechte met centimeters beslist kon worden. ZU verschilden slechts 3 c.M.. hetzelfde bedrag, dat Schapen- dolnk te kort kwam voor een nieuwe toppresta tie. Van EUk kwam van zUn kant KreUnen weer bedreigen en sprong juist 1 c.M. dan zün con current. Een van de fraaiste nummertjes van den middag. Nog enkele fraaie nummers waren de 1500 M. hardloopen. Een aeer ver doorgevoerde driestrUd tusschen Th. Vriesekoop, A. J. v. Bakel belden van D.H.A.K. en de Limburgenaar v. As. Dese laatste liep de eerste twee ronden op kop en werd in de derde ronde gepasseerd door Vrie sekoop. die de leiding niet meer afstond, on danks een aeer scherpe aanval van v. As, die op zUn beurt op de elndstreepweer de meerder heid van v. Bake! moest erkennen. In de 5000 M. zaten halfweg den strijd nog vUf loopers. Hummels, Strootman, A. Delrue, Overduln en F. de Vries bü elkaar. Allen draai den ze een zeer regelmatig tempo, wisselden el kaar op kof af en lapten na de 16e ronde enkele deelnemers. Op dit moment scheen de Vries ge wacht te hebben, want van de verwarring, die er bU het opnemen van de achterblUvers ontstond, profiteerde hU handig door er Ineens tusschen- ult te trekken en zooveel voorsprong te nemen, dat hU voor Strootman onbereikbaar was. Deze kreeg nog een aanval van Delrue te doorstaan, die hU netjes afsloeg. Opde 400 M. was de re cordhouder overwegend sterker. HU deed het kalmpjes aan en won nog met ongeveer 4 M voorspong in de aeer goede tUd van 54.7 sec. Op de 800 M. moest Oosterveer het in de eindspurt van Vriesekoop afleggen, die met een borst driftige toejuichingen van reed hü zUn eereronde. Voor het zeer slechte figuur, dat België in den landenwedstrUU heeft gemaakt nog twee van de acht gekozen renners waren er overgebleven mag dit België toch nog voldoening schen ken, al mag het zeker opvallend genoemd wor den, dat de Belgische Lndividueelen het er veel en veel beter hebben afgebracht dan de ploeg- renners. Dat Frankrijk in het landenklaasement on betwistbaar de eerste plaats bezet Is duidelijk, hoe kan het ook anders met Fransche plocg- renners op de eerste, de derde en de vUfde plaats. Het resultaat van de laatste 23ste etap pe van CaenParUs, een afstand van 331 KM., luidde: 1. S. Maes ind. België tUd 7 uur 11 min. 41 sec.; 3. Lapebie, Frankrijk, tUd 7 uur 13 mln. 1 sec.; 3. Stoepel, Dultschland; 4. F. Vervaecke, Belgie ind.; 5. Speicher, FrankrUk; 6. Geyer, Dultschland, allen zelfden tUd; 7. FrankrUk, tUd 7 uur 13 mln. 39 sec. Einduitslag klassement: Inderdaad is de prestatie van Magne zeer bU- zonder te noemen. Tonln heeft van de derde etappe af, dus na CharlevilleMetz op 5 Juli, de leiding In het algemeen klassement gehad en hU heeft die gedurende alle volgende etap pes niet meer afgestaan, al is de strUd tusschen hem en den Italiaan Martano hevig geweest. Antonin Magne is hiermede voor de tweede maal winnaar van de Ronde, want In 1931 heeft hü reeds een maal de Ronde van Frank rUk gewonnen. Het is anders wel typeerend, dat na 1930 steeds een Fransche renner deze Ronde heeft gewonnen. Als eerste der lndividueelen is Fe licit n Ver vaecke (België) geplaatst met bUna een uur achterstand in het algemeen klassement op Magne. voetbalclubs, een onderwerp, dat ook Spartaan (Rotterdam) werd aangeroerd. H.M.S. (Utrecht) wees op de regeling der promotle-degradatie. waarvan H.MS. II in ze keren zin de dupe was geworden. Heerenberg had nog steeds principieele be zwaren tegen de eene Oostelüke eerste klasse, terwül Union (NUmegen) zich niet kon ver- eenigen met de houding van het I.V.C.B-be- stuur in dezen. Graaf Willem (Den Haag) vroeg hoe het stond met de uitvoering der conclusies van de 34-uurs-bUeenkomst en wees op de noodzaak om bü de diocesane bonden op centralisatie aan te dringen, teneinde de fundamenten van den landelüken bond te verstevigen. Santpoort bracht eenige wenschen te berde betreffende de behandeling van protesten en vroeg de aandacht voor de promotie van scheidsrechters, die hiervoor in de termen val len. De heer de Grood beantwoordde de verschil lende sprekers. Spr. ging de geschiedenis na van de samenvoeging der Oostelüke eerste klasse. Men was aan een beperkten tüd gebon den In verband met de tUdige vaststelling der promotle-degradatieregeling. Er is van te voren met de belanghebbende vereeniglngen geconfe reerd en de meerderheid was voor samenvoe ging. Het bestuur kan er zich niets aan ge legen laten liggen, als men in Twente een hoofdklasse insteJt voor gedegradeerde clubs om hierdoor de tweede klasse van den I.V.C.B. onmogelük te maken. De kleinere belangen moeten wüken voor de groote en landelüke be langen van den bond. Da clubs, die uit den I.V.C.B. treden en in een hoofdklasse van den R.K.U.VB. gaan spelen, degradeeren zichzelf. Maatregelen hiertegen kan men niet nemen, maar in samenwerking met de federatie zal men alles in het werk stellen, opdat het gebied, waarop de I.V.C.B. zeggenschap heeft, wordt uitgebreid. Spr. meende voorts, dat er in het algemeen wel degelijk sprake is van verbetering van het spelpeil en van een groeiende publieke belang stelling. In antwoord op verschillende klachten, ves tigde spr. er nog eens de aandacht op, dat men bü de samenstelling van het competltie-pro- gramma op vele moeilükheden stuit, vooral ook omdat juist op de vorige jaarvergadering ver zocht Is rekening te houden met het K.N.V.B.- programma. De promotie-wedstrüden in Lim burg, die een büzonder geval zün, buiten be schouwing gelaten, is het programma vlot af gewerkt. Samenvoeging van de Westelüke af- deelingen, waarover hier en daar geschreven is, is in het bestuur nog niet besproken. Wat het beroepsvoetbal betreft, zün wij, aldus spr., natuurlük gebonden aan de amateursbe- palingen zooals die door de federatie zün ge maakt. Spelers, die in dergelüke wedstrijden uitkomen, worden geschrapt. Spr. zou persoon- lük afraden, de velden voor beroepsvoetbal clubs beschikbaar te stellen. Aan H.M S. gaf spr. de verzekering, dat na gegaan zal worden In hoeverre door de late publicatie der oegradatle-regeling rechten van deze vereeniglng zün geschaad. Wat betreft het uitstel van wedstrijden om kerkelUke redenen is door den geestelüken ad viseur een richtlUn samengesteld, aan de hand waarvan ingekomen verzoeken zullen worden getoetst. De protestcommissie heeft reden gegeven tot aanhoudende zorg, die nog grooter werd, toen de heer Stufkens zich moest terugtrekken. Spr. vroeg dc vergadering, het bestuur een jaar te ontheffen van de bepaling in het reglement, dat van alle vaste commissies een bestuurslid voorzitter moet zün, opdat de heer Stufkens zün functie kan blüven waarnemen. Tilburg, 29 Juli Regen, steeds maar regen. De heele middag viel hü bü stroomen en slechts een uurtje bleven we ervan verschoond. De kampioenschappen zün verregend. Het is jammer voor de verschillende commissies, die zich zooveel moeite er voor gege ven hebben om deze kampioenschappen, mede in verband met de tentoonstelling, tot een waar feest te maken. Het is hun niet gelukt, maar we respecteeren toch hun doortastendheid,, hun moed en vasthoudendheid, zoodat de wedstrüd tot een goed einde gebracht konden worden. Het verwonderde ons, dat er nog zooveel men- schen waren, die regen en wind trotseerden om getuigen te zün van de wedstrüden en om hun favorieten aan te moedigen. Doch spoedig werd hun enthousiasme gebluscht, toen een zware regen hen noodzaakte een toevlucht tot de tri bune. gelegen naast het terrein, waarop de kam pioenschappen gehouden werden, te nemen. De sportdag begon met een marschwedstrüd. waaraan door 20 vereeniglngen werd deelge nomen. Het aanvangsuur moest wegens een hevlgen slagregen een half uur verschoven worden, zoo dat de wedstrüden pas om half drie een aanvang konden nemen. We kregen dus even de gelegen heid om het terrein te inspecteeren, waarbij het al spoedig bleek, dat er vandaag geen büzondere prestaties geleverd zouden worden. Nat, glad, drassig en op het zand enkele piassen leek het veld op een moeras en nog steeds viel de regen. Een vtü hopeloos gezicht voor kampioenswed- strüden. Toch slaagde v. Eemeren erin om in zün serie de 100 M. in 103 sec. af te leggen, waardoor hü t record de 100 M. van J. v. Deun met 0.1 sec. verbeterde. In de finale indigde hü op de twee de plaats achter de Lange, die eveneens 10.3 sec. liep. Het tweede record, dat volgde was het kogel- stooten, waarbü Chr. v. Duün (D.E.M.) zün eigen record, dat op 11.945 M. stond met 3.5 c.M. te verbeteren en op 1198 te brengen. Geleen (RK AVM) bleef slchts een hal ven centimeter onder het oude record en verwierf hierdoor de tweede plaats Tot slot van den dag werd ook nog het record van de Zweedsche estafette verbeterd en wel zeer belangrük. De ploeg van DHAK slaag de er in om van het record van VDZ, Arnhem, dat op 3 mln. 32.8 sec. stond, liefst 9.9 sec. af te snoepen en te brengen op 3 mln. 13.9 sec. Een zeer fraaie prestatie onder dergelüke omstandig heden. De ploeg van de DHAK bestond uit: 400 M. Vriesekoop: 300 M. Bergman; 200 M. Jé Ron de - 100 M. W. v. d. Schot. Trouwens ook de ploegen van Roermond en Jong Leven liepen allen binnen recordtüd. wel een teeken, dat het record vrü laag stond. Verder werd er zelfs geen record geëvenaard. In de loopnummers werden met uitzondering van de 5000 M.. en de 800 M. goede tüden ge maakt. wat een goed voorzicht is, als het weer meewerkt. De tüd van de 5000 M. bleef liefst 32 sfeconden boven het Ned. record. Het zware terrein heeft hier zeker een zeer groote schuld aan. maar daarmee rekening hou dende is het nog een slechte tüd. De werpnummers kwamen er slechter af uit gezonderd natuurlük kogelstooten. Het speer werpen bleef liefst meer dan twee M. onder de beste prestatie en ook de recordpoging van W Jansen (Saestum, Zeist) kwam twee meter te kort om succes te hebben. Het discuswerpen had ook een tekort van 1 meter en de recordhouder Geelen uit Maastricht eindigde op de derde plaats met een worp, die 3 meter onder zün eigen record bleef. De springnummers misten alle succes, werd geen enkel record gebroken; vooral polstoksprlngen kwam er slechts af. De laatste etappe ging van Caen, waar om negen uur in den morgen gestart werd, naar Parbs vla Lisieux, Evreux en Mantes. De af stand bedroeg 221 K.M. In tegenstelling met vorige etappes werd van beginne aan flink ge jaagd. Op het laatste deel slaagde de Belgische individueel 8. Maes er in te ontsnappen en spoedig had hü 20 sec. op de groep genomen. Hü werd achtervolgd door Stoepel, Geyer, La pebie, Speicher en F. Vervaecke. Zoo ging het door de voorsteden van Parüs, waar het zwart van de menschen stond. In Versailles op 11 K.M. van de finish had Maes nog steeds een kleinen voorsprong op bo vengenoemde groep. Van Versailles naar Saint Cloud en Boulogne, waar duizenden en duizen den de dwangarbeiders van den weg toejuichten en ook menige teleurstellende kreet opging toen gemerkt werd, dat de drager van de gele trui, de leider Magne zich niet in de kopgroep be vond. Maar men troostte zich er al mee, dat ook Martano niet bü de voorsten behoorde. Maar anderhalve minuut ongeveer na de vUf achtervolgers van Maes kwam Magne door, lul de aangemoedlgd door een enthousiaste menig te. Intusschen was Maes via de Avenue de ia Reine op de Pare des Princessebean aangekomen en na een ronde op de piste te hebben afge legd stapte hü af. Twintig seconden later sto ven vüf renners de baan op. en zooals reeds zoo vaak gebeurd was. Lapebie was de snelste in de sprint en behaalde daarmede de tweede plaata in deze etappe. Magne werd tenslotte zevende, hü zwam alleen aan en onder geeU- breedte won en daarmee zün tweede kampioen schap binnenhaalde. Strootman, die zün eind spurt te laat Inzette eindigde 1.5 M. achter deza twee. In de finale 100 M. hardloopen werden de loopers tweemaal wegens een valsche start te ruggeroepen en bü het derde schot nam v. Eemeren direct de leiding. HU behield die ongeveer 20 M. voor het einde, waar hü door H. de Lange, die zeer snel was komen zetten, ge passeerd werd en op de tweede plaata door de finish ging. De estafette 4 x 100 M. werd eveneens pas op de eindstreep beslist en door Jong Leven in de fraaien tüd van 47 sec. gewonnen. De Zweedsche estafette werd een onbetwiste zege voor DHAK. die van het begin af reeds de leiding had en deze gaandeweg vergrootte en met een voorsprong van 2 sec. als eerste over de eindstreep ging. Op Venetië verzamelden zich alle deelnemers en officials, waar In de groote congreszaal de prUsuitdeellng plaats had. De uitslagen lulden als volgt: 100 M.: 1. K. de Lange (DKW, 113 sec.; 2. P. van Cremeren (M.UL.O.), 113 sec.; 3. H. Jansen (Venlo), 11.4 sec. 400 M.1. R. Hendriks (Heerlen), 54.7 sec.; 2. Bootsma (V.D.Z.), (Arnhem), op 3 M.; 3. Bekers (Venlo), op 4 M. 800 M 1. Vriesekoop (D.H.A.K.), 2.06 sec.; 2. Oosterveer (DH-AJC 2.063 sec.; 3. Straat man (Roosendaal). 2.063. 1500 M.: 1. Vrieeekoop sec.; 2 van Bakel (D.H.A.K.), 4.36,4 sec.; 3. van As (Venlo), 426,4 sec. 5000 M.: 1. F. de Vries (Helmond), 16.253 sec.: (Roosendaal), 17.01,4 aec.; 3. Delreu Bergen op Zoom), 17.11,2 sec. 4 x 100 M. estafette: 1. Jong Leven (Am- steram), 47 sec.; 2. D. H. A. K., 472 sec.; 3. Roermond. 473 eec. Zweedsche estafette: (400 300 300 100 M D. H. A K., 2.122 sec.; 2. Roermond. 2.14.5 sec; 3 Jong Leven, 3.153 sec. Hoogspringen: 1. A. Schapendonk (Waal- wük). 1.62 M.: 3. B. Kreynen (RH-A.C.), 1.56 M 3. van Cük (Venlo), 1.58 M. Vèrsprlngen met aanloop: 1. H. de Lange (D.H.A.K.), 6,45 M.; 2. Janse (Venlo), 6,07 M.; 3. Weustlnk (Hengelo). 590 M. Polssctok-hoogspringen: 1. Engelen (Maas tricht), 3.30 M. (na loten); 2. W. Kaptein (D.HAX), 3.30 M.; 3. P. Hoogen (Tilburg), 3 20 M Hinkstapsprong: 1 Mathot (D.H.A.K.), 12.61 M; 2. van Cemeren (M.U.L.O.), 12.31 M.; 3. Oosterveen (D.H.AK.), 12.03 M. Kogelstooten: 1. Ch. van Duyn (DHAJK.). 1196 M.; 2. Gulen (Maastricht), 1124 M.; 3. G. Westgeest (D.H.A.K.), 1193 M. Speerwerpen: 1. H. Jansen (Zeist), 48.17 M.; 2. Erkens (Weert), 44,61 M.; 3. de Groot (Boxel). 41.80 M Discuswerpen: 1. Detrle (Maastricht), 34.93; 2. Kuyk (Utrecht). 33.80 M.; 3. Geelen Maastricht)32.23 M. Marschwedstrüd: 1. K. J. W., Olsterwük; 2. David, Tilburg: 3. 8. O. 8-, Golrle; 4. D. O. 8, Breda; 5. St. Dyonisius, Tilburg; 8. Wils kracht, Oosterhout; 7. Sparta, Eindhoven; 8. O. R. V., Tilburg. Vaandelprüs: 1. Wllskrachtt. Oosterhout; X Raplde. Tilburg; 3. 8t. Dyonlslnus, Tilburg. Mooiste costuum: 1. D. L. O-, Helmond; 2. O. R. V., Tilburg; 3. D. O. 8., Breda. 8pr. herinnerde vervolgens aan hetgeen hü op de vorige jaarvergadering had gezegd over de rechtsfeer, die in de voetbalmaat- schappü moet be staan. Nog steeds is niet overal door gedrongen. welke plaats de ka tholieke voetbalbe- weglng In de ka sa menie- moet (Het loopen Jaar aangetoond. vereeniglngen zich beter aanpas sen aan de spel regels en het reglement en meer op de hoogte raken vzn de bevoegdheden daarin omschreven. Spr. betreurde het, dat in een bepaalde streek de opvattingen over sportiviteit en recht nog met voeten worden getreden en men zich hier nog niet heeft weten In te dringen in de rechtsfeer. Het bestuur van den bond, aldus spr zal niet aarzelen in te grijpen, waar het noodig is. om te zorgen, dat de beweging kan groeien In de ware sfeer van sportiviteit en recht. Spr. meende eenlge zaken te moeten merno- reeren. al vielen die dan niet direct binnen het werk van den I.V.C.B., maar van de RJC.F. Allereerst gewaagde spr. van de stügende be langstelling voor de katholieke sport In de ka tholieke pers. Voorts releveerde spr. de moei lükheden. die hadden gedreigd In den D.H.V.B. in verband met de verhouding tusschen KJ.C. en voetbalorganlsatle. die reden tot ongerust heid hadden gegeven. Spr. bracht dank aan den geestelUken ad viseur en den voorzitter der R.K F.. die de be langen der groote vereeniglng hebben verde digd. Het is niet juist de voetbalbeweglng al leen als Jeugdbeweging te beschouwen. Ook de zorg voor de senioren heeft de aandacht Dit is een zaak, die de federatie aangaat en de Interdiocesane jeugdcommissie. Ook is overleg gepleegd tusschen deze Instanties over de vraag in hoeverre door centralisatie de katholieke sportbeweging vooruit kan worden gebracht. De katholieke sportbeweging moet een groot en machtig lichaam worden, een der steunpilaren van de katholieke maatschappü. Er Is een rap port in studie bü het doorluchtig episcopaat. Spr herinnerde vervolgens aan het blsschop- pelük mandement en spoorde aan niet te ver sagen. maar te blüven doorwerken. In de ko mende jaren zal men dan zeker de resultaten kien. Met genoegen constateerde spr., dat het spel peil naar zün meenlng de laatste jaren stü gende Is. althans tn die afdeellngen. waar een grootere selectie mogelük te en ook de publieke belangstelling groeit. Het bestuur zal diligent blüven, wat betreft 6e opleiding van bekwame scheidsrechters. Een nieuwe campagne dienaangaande Is voor het nieuwe seizoen voorbereid. Er zullen cursussen worden gegeven, die een tweeledig doel beoogen, nJ. vergrootlng van de voetbalkennis van de scheidsrechters en hun vorming als sportpae- dagoog Spr deed een beroep op de beste krachten In den bond om dit werk te steunen. Voorts is in overweging genomen om verschillende films Inzake voorlichting op technisch gebied be schikbaar te stellen. 8pr. vestigde er de aandacht op. dat het juist In dezen tüd met steun der gemeentebesturen op verschillende plaatsen mogelük te om tot verbetering der speelvelden te geraken. Tenslotte bracht spr. hulde en dank aan het •fgetreden bestuurslid, den heer J. Stufkens. die in de beweging, eerst In de technische sectie en later in den I.VXJ.B., uitmuntend werk heeft verricht. Spr. wenschte hem een volledig her- No. VI •tel toe en hoopte, dat hü daardoor zün plaats in de beweging, die hem zoo na aan het hart “ft, weer zou kunnen Innemen. 40.000 Franschen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 9