RADIO PROGRAMMA STENOGRAFENCONGRES b£SS JX ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1934 Weer een tol minder 1934 ONS GEESTELIJK ERF Over anti-clericaliame Pater Wessels S.J. De werkloosheid in ver schillende landen CONCOURS HIPPIQUE OP HOUTRUST Uitslagen van den eersten dag MILITAIRE BELANGEN- V EREENIGINGEN Wyziging in Indië NederlandMonaco 20 PROF. DR. F. J. FERON HEFFING OP VETTEN Restitutie van het verschil TERREUR IN LEERSUM LANDBOUW-CRISISWET CRISIS-COMITE BENA LD DREIGENDE CONFLICTEN H. H. WIJDINGEN Bü de Kruisheeren z. VROUW DOODGEVALLEN c. 4 Dr. J. Rietra S. J. volgt hem op alt rector van het St. Ignatiua- college De langere werktijd bjj Scholten te Almelo Ondervoorzitter Stichting Regee- ringsbureau benoemd ONGELUK MET GESTOLEN AUTO VOEDSELTEKORT VERWACHT Verkeeraobatakel te Leimuiden uit CONFLICT VOORLOOPIG BIJGELEGD ONDERHANDELINGEN MET JAPAN UTRECHT ZIEKENHUIS EN PENSION Broeders „ST. JOANNES DE DEO” Opname van mannelijke patiënten van alle gezindten en leeftijd. 1 gel Mi OM DEN DAVISBEKER r Benoemd tot president Groot-Seminarie te Roermond van het Getuige in hechtenia genomen wegena verdenking van meineed Eerate internationale byeenkomat te Amsterdam Concoura tweeapannen Zondag 5 Aug. Maandag 6 Aug. 1934 te uu de zün, aldus d. Toren, Den Haas, met i voor WIJ i 4 l'.- wem ROME. 421 M. 4.60 Gramofoonmuslek 5 20 Vocaal- en insturtnenteal concert - 9.05 Zie Milaan De arbeiders bü de Katoenmaatechappij voor heen Oebr. Scholten te Almelo hebben Vrüdag- ochtend het werk weer hervat, nadat de orga- nlsatlebesturen hadden toegezegd, dat zü met de directie zouden onderhandelen over de ver betering der loonen. Voorloopig is het conflict dus bügelegd. Alle arbeiders zün weer toege laten. kt ri< 89 7 124 2 94.7 1413 92 121.fi 168.fi 1183 Vervolgens is onder leiding van prof. Aalberse een conferentie gehouden met partüen, betrok ken bü het dreigend conflict in het loodgieters- bedrijf te Breda. De rüksbemlddelaar heeft een voorstel ge daan, dat door do patroons te aanvaard en dat door de arbeidersorganisaties bü hun leden aal worden verdedigd. tel vo lö he hu in tn nu bc 9 ha Ml bil Or Vi I ha Ve Li' 1 H lec 1 Rc Jo 1 Cc 1 te d. Haar, Zeist; d. Toren, met Mohr; Gaaien, Den Haag, met Ro- De resultaten van den eersten dag der ont moeting Nederland-Monaco voor de tweede ronde van bet voortournool om den Davtebeker van 1935 luladen: Knottenbelt (Nederland) sloeg Landau {Mo naco) 26, 82, 5—7, 86, 75. Timmer (Nederland) sloeg Osdiepe (Monaco) 5—7, 6—2, 6—3, 6—4. Stand 20 voor Nederland. r. Roos en Naar wij vernemen is door den Bteschop van Roermond tot president- van het Oroot-Semi- narie te Roermond benoemd de aeereerwaarde hooggeleerde heer dr. F. J. Féron, thans pro fessor aan genoemd Seminarie, in de plaats van Mgr. dr. O. Bauduin, wlen op zün verzoek eer vol ontslag is verleend. Hoewel de vraag gewettigd sou het blad, of de daling, welke sommige landen vertoonen steeds reëel is geweest, geven boven staande cüfers toch wel eenigen indruk over den loop der werkloosheid. Op le laatste büeenkomst van „Ons Gees- telük Erf" was de belangstelling nog wat groo- ter dan vorige avonden. Het honderdtal inge schreven congressisten was bijna geheel pre sent. Opgemerkt werden: Mag. Luyckx O. P„ pas toor D. v. d. Geest O.P. uit Rotterdam, prof, mr. De Vreeze, oud-hoogleeraar te Gent, enz. De middagvergadering werd bijgewoond door Z. H. Exc. Mgr. Brandsma. Het onderwerp van den laatstee avond was up-to-date, daar het hier ging over crltiek op den clerus in het verleden en de inleider een parallel trok tusschen mentaliteit der „kla gers” van nu en vroeger. Behandeld werd „Der Kerken Claghe" in haar wisselende vormen en beteekenls”, door dr. H. Dorresteyn S. O. J. te Bergen op Zoom. Christus’ voorzegging dat er om Zünentwil verdeeldheid zou komen, aldus spr., is door alle eeuwen heen bewaarheid: de Kerk streed tegen het kwaad buiten haar, zü strijdt ook onophoudelük tegen het bederf, dat als een besmetting in haar binnendringt. Het te een blük van de eeuwige levenskracht van Christus' mystieke lichaam, dat tegen Iedere besmetting steeds de geëigende reactie optreedt. Wü beschouwen dien bijzonderen vorm van reactie, die de „Claghe" heeft en stellen ons de vragen: wie de klagers zün, hoe de klacht Innerlijk geaard Is en welke haar beteekenls is. Naar den Inhoud kunnen wü de klacht ver- deelen in die over de schapen en die over de herders. Practise!) Is de „Litteraire" klacht veelal tegen de herders gericht:ofwel tegen hun persoonlijk zedelük leven ofwel tegen hun zielzorgmethoden. ZÜ kan brekend zün en dan kerkzuiverend of kerkverwoestendzü kan bou wend zijn; tenslotte ook gemengd. 164S M. 7.20 Gra- Orgelconcert 1 20 - - s ao De kritiek op de geestelükbeid van onae da gen heeft veelal betrekking op dezelfde punten als de Mlddeleeuwscbe crltiek. Ook de klagers van onzen tüd zün over het algemeen zeker niet anti-clerkteal gezind, maar bet te te vree- zen, dat hun crltiek haar doel voorbijschiet en onervaren en bekrompen geesten van den priester vervreemdt. Onae tüd ligt dichter bü de Middeleeuwen dan wü vermoeden, hü heeft er veel kwaads en goeds mee gemeen. De zielzorger kam er voor zün peraoonlük geestelijk leven en voor zün apostolaat veel waardevols opdoen. Het dankwoord van dr. Stracke 6. J. aan sprekers en toehoorders kwam uit den grond van zün Vlaamsch priesterhart. BEROMUNSTER, MO M. 730 Morgen- concert 1120 Kamermuziek 1 uur Fransche muziek 6 uur Populair concert. 6.55 Vlcte Meyer Poltéra. bariton 8 06 Fragmenten uit La fllle du regiment van Donizetti. De Minster van Economische Zaken heeft be noemd tot onder-voorzltter der Stichting Re- geerlngsbureau voor de uitvoering der Land- bouw-Cristewet 1933. gevestigd te ’s-Graven- hage, te. O. L. Louwes, Regeeringscommissarte voor den akkerbouw en veehouderü, te Zwolle. Bü K. B. is aan mr. dr. G G. van Buttlngha Wlchers, president van de Javasche Bank-N. V., op zün verzoek eervol ontslag verleend als lid van de delegatie voor de onderhandellngen. welk ete Batavia gevoerd worden over de re geling der handelsbetrekkingen tusschen Neder- landsch-Indte en Japan, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten, en te in zün plaats als zoodanig benoemd de heer K W. J. Michleteen, directeur van de Javasche Bank N.V. Tot rector van het St. Ignatluscollege te Am sterdam is benoemd de Zeereerw. Zeergel. Pater Dr. J. Rietra S. J. De afgetreden Rector, Pater A. J. Wessels 8. J. werd door het Hoogwaardig Episcopaat benoemd tot secretaris der vereeniging van R.K. Ziekenhuizen. BANDOENG. 3 Aug (Aneta). Naar het -rA. I. D. De Preangerbode" meldt, bracht de Regeering een wüzlging In den bestaanden leidraad voor vereenigngen van militairen bü de landmacht. Voortaan zal alleen aan belangen-vereenigln- gen op godsdienstigen grondslag vergund zün zich te laten büstaan door (geestelüke) advi seurs voor het geven van raadgeving en steun. De aanstelling dezer adviseurs moet door den legercommandant worden goedgekeurd. Andere organisaties moeten volstaan met een beschermheer of een administratieve hulp, welke ook aan eerstgenoemde vereeniglngen zal worden toegestaan. In normale gevallen worden dames, en In het algemeen nlet-leden niet meer tot vergaderingen toegelaten. omdat er een vervolging wegens meineed zal worden ingesteld en na afloop der zitting werd getuige in hechtente genomen. Tegen verdachte elschte de Officier van Ju stitie, jhr. mr. Twiss Quarles van Uffora een gevangenisstraf van twee maanden. Verdachte verklaarde, dat hü onschuldig was, waarna de verdediger, mr. B. Simon (Utrecht) het woord kreeg voor het houden van zün pleidooi. Pleiter voerde Ote. aan. dat verdachte niet ongunstig bekend staat en dat de feiten van dien aard wanen, dat een straf van twee maanden te veel zou zün. De politierechter, mr. Veen, veroordeelde ver dachte tot 1 maand gevangenisstraf. Voor den Politierechter te Utredn stond een 47-jarige scheepswerk tulgkundtae ats terecht wegens verduistering ven gelds waardige bedragen ten nadeete van bot Natlo- "teuniCg^Jt^^t^omlte^inHwwrt0**» teta met het ophalen van gekt voor bet Oomitt Zeist. Gedurende het tijdvak van MM tot Sep tember 1933 had verdachte verochlDende bedro gen, in totaal 161 gulden, niet afgedragen een den penningmeester, maar voor zün butahoudm gebruikt, dat in zorglüke omstandlghectan ver keerde. Als getuigen werden gehoord do pen ningmeester van het Ortete-Oomltt en de huis baas van verdachte. De Officier van Justitie elschte 2 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Oburman. pleitte verzachtende omstandigheden en droog aan op een voorwaardelüke veroordeellng. De politierechter veroordeelde tot drie maatv- den voorwaardelüke gevangenisstraf me* «on proeftüd van drie jaar. MILAAN. 3S9 M. 4 35 Gramofoonmu- zlek 6.35 Idem 9 06 Die EntfOhrtng »ue dem Serail, opera van Moeart, uit Rome. W kENEN. 506 M. 11.40 Symphonle- concert 12 50 Populair orkeetconcert 420 Oultaarmuzlek 7.50 Generale re petitie van bet Amerika-concert van he dennacht. m m v. Jozef Schmidt, tenor en andere solisten, omroeporkest o.l.v. Joeef Holzer, de Wiener WalzermAdel. Kart Tau- tenhayn’s volkskwartet 8 26 Opera concert o.l.v Karel Auderleth. met eolte- ten en bet Wiener Volksopera-orcheeter. Vrüdag te onder leiding van den rüksbemld delaar, prof. Aalberse, te 'sGravenhage een be spreking gehouden met partüen, betrokken bü het dreigend conflict bü de N.V. van Thiel’s schroefboutenfabriek te Helmond. De rüksbemlddelaar heeft een voorstel ge daan, dat door den patroon is aanvaard en waarover de arbeidersorganisaties zich nog zulten beraden. In het Augustus-nummer van jBteunverlee- nlng en werkverschaffing" vinden wü de vol gende interessante cüfers over de werkloosheid in verschillende landen. Stelt men de werkloosheid in October 1933 op 100, dan is het percentage voor: Dultschland In April 1934 België in Maart 1934 Denemarken in Mei 1934 Frankrük in April 1934 Engeland in April 1934 Oostenrük in Februari 1934 Polen in April 1934 Nederland in Februari 1934 KOEPANG. 3 Aug. (Aneta). In de maand September wordt in Manggaral een tekort aan voedsel verwacht. Voor Oost-Soemba denkt men dat in de maand October een voedseltekort aal voorkomen De Resident vroeg gelden aan voor den asmkoop van drie duizend plooi rü*t; deze gelden zullen worden verstrekt. Het departement van blnnenlandsch bestuur merkt op, dat in genoemde ktreken ook buiten den malateetüd voedaetechaarschte voorkomt. Aanvankelük schijnt de klacht zich meer bezig te houden met bet peraoonlük leven van den geestelüke. zü te één groote commentaar op St. Paulus: De wortel van alle kwaad te de geldzucht. In min of meer bedekte termen geven Care! ende Elegast en de Reinsert dit al te verstaan, openlük vinden wü dit bü Maer- lant en de zünen. buitengewoon heftig bü de mystieke schrüvers als Ruusbroec en Jan van Leeuwen. In den kring van Ruusbroec hooren wü de klacht met betrekking tot de zielzorgmethoden, evenals bü Geert Groote en zün omgeving. Bü dit alles waren onze voorouder» niet anti- clericaal, doch zü wilden alleen de priesters verbeteren; het contact met dezen verloren zü nooit. PARIJS (RADIO), IC“ mofoon muziek 11 50 Populair concert o l.v. victor Pancal Mutlc Hall programma o.l.v. André, m.m.v. solisten. WARSCHAU, 1245 M. 12.30 Omroep- »ymphonle-orke»t 1.30 Verv. concert 4 20 Vroolljk programma 6 66 Concert 7.35 Poolache muziek 10.20 GTzmofoon- muzlek 10.50 Dansmuziek. Omtrent het auto-ongeluk dat, zooals gemeld. Donderdag In Eerbeek te gebeurd en waarbü twee personen ernstig werden gewond, verne men wü nader, dat de slachtoffers zün W. Lib ber en Fr. Pril, hielden uit Enschede, waar zü den wagen hadden ontvreemd. Hun te ’n voor loopig verhoor afgenomen. Bü onderzoek bleek, dat ae remmen niet in orde waren en tevens, dat zü nog slechts twee liter benzine in voor raad hadden, zoodat zü de reis spoedig zouden hebben moeten onderbreken. De auto te thans vfügcgeven. De tiestuurder L. te er het ergst aan toe; hü heeft ernstige Inwendige kneuzingen opgeloo- pen. Te .Amsterdam werd Vrüdag en volgende da gen een Internationaal Stenografencongres ge houden. Een groot aantal vertegenwoordigers ute verschillende landen kwam daarvoor heden morgen in het Carlton-hotel bijeen. De Regeerlng werd vertegenwoordigd door prof. dr. O. A. van Poelje, secretarte-generaal van het Departement van Onderwijs. In de En- geteche taal sprak deze de openingsrede uit. waaraan het volgende te ontleend: „Het is voor mü een groote eer. in de gele genheid gesteld te zün, U hier te mogen welkom boeten in naam van de Nederlandsche re geerlng, en in het bijzonder in naam van Z. Exc. den rfilnlster van Onderwüs. Kunsten en Wetenschappen, die tot zün groote spüt hier niet aanwezig kan zijn. MO persoonlijk doet het oprecht genoegen, dese gelegenheid te hebben om Uw vergadering bü te wonen, omdat naar mün meenlng stenografen de menschen zün. die den tüd, waarin wtf leven het best verstaan. Wü moeten sneller handelen, wü moeten sneller denken en In de eerste plaats: Wü moeten sneller schrijven dan onze voorvaderen deden. Er doet zich daarbü maar één moeilijkheid voor, en dat te de moeilijkheid van de stysteem- keuze. Maar de stenografen verstaan niet alleen den tüd, waarin wü leven, zü zün bovendien wüze mannen. En daarom hebben zü in het programma van hun congres neergeschreven •t is verboden, over systeemquaesties te twisten. In andere woorden komt het hierop neer, dat zü zeggen: er mag geen oorlog zün, en daarom is er geen oorlog. Misschien komt de tüd nog, dat alle volkeren ter wereld eveneens zullen zeggen: Er mag geen oorlog meer zün. In neem van de Nederlandsche regeerlng. en in het bijzonder van den minister van On derwüs, heb ik de eer het Internationaal Con gres voor Stenografie te ojjenen. De voorzitter, de heer D’Oliveira zegt vervol gens de Nederlandsche regeerlng dank voor de vele bewüzen van belangstelling in het wel- slagen van het Congres. Vervolgens voerde het woord dr. I. H. J. Vos, wethouder van Onderwijs te Amsterdam, uit num vn het gemeentebestuur, bü verhinde ring van den burgemeester. In het algemeen, zei spr worden congressen in de hoofdstad op hoogen’ prüs gesteld, maar in het büzonder waardeert het gemeentebestuur het, dat het eerste internationale congres voor stenografie, dat na den oorlog wordt gehouden en waar ste nografen uit alle landen elkaar kunnen ontmoe ten zonder dat bepaalde groepen wegens hun nationaliteit zün buitengesloten, Amsterdam als zün domicilie heeft gekozen. Eerste pri.te A. v. d. Koppel, Zeist, Broompaxk Gay Boy en Broompark Merry Girl; Tweede prüs Gebr. v. d. Haar, Zeist, Hawaian Minister en Winmoor King; Vierde prüs P. O. O. v. d. Touw uit Den Haag met Haddon Philippine en Nordelpb Leopard. De zilveren medaille, aangeboden door de „Assumü" van 1896 werd behaald door den beer H. F. Bultman met Blngleü Victor an Tudor Emperor. In den loop van den middag kwzunen op Houtruat de burgemeester de residentie, mr. de Monchy, generaal-majoor Reynderz, chef van den Generalen Staf en generaal-majoor p»- blus. Inspecteur van de cavalerie, het concours büwonen. De eerste dag werd besloten met een spring concours, waaraan door 35 paarden werd deel genomen. De beste vüf springers waren achter eenvolgens N. Uytendaal. Breda met Formida ble, die beslag legde op de zilveren medaille, geschonken door wülen Z. K. H. den Prins. 3 kapitein j, N. Breunese, Den Haag met Fra- teUo. 3 D. H. Pasman, Scheveningeu mot White Bear, 4 A. B H. Vllelander, Numano- doip met Wapl en 5 K. Hensen. Scheveningeu met Bally Hooly. HILVERSUM 1875 M VARA 9 uur Po«tdulvenberlchten 9.03 Veel gevraagde gramofoonplaten AVRO. 12 uur T()<l»eln AVBO-klok 12.01 Fllmpraatje door L. J Jordaan 12.30 Lunchconcert door het Omroeporkest olv Nico Treep 1.10 Jon genskoor der ..Oesterrelchlsche Jungschar". Weenen. onder leiding van G. Beek 130 Het Omroeporkest 2 uur Boekenhalfuur. Dr. P H. Rttter Jr. bespreekt de verzamel de gedlchtten >*n Jan Óreshoff 2 30 Nü- meegsch Mannenkoor onder leiding van Theo Wanders 3 uur Kurhaus te Scheve- nlngen. Het Resldentle-Orkest olv Nico Ger- harz 4.30 Gramofoonmuzlek 5 uur Sluiting VARA 5 01 PTof I. M. Inlove vertelt uit z'n jongensjaren, muzikaal blü- spel door Nico Boer 6.01 Sport van den dag 6 20 VARA-Orkest olv Hugo de Groot 8 uur Sluiting. AVRO 8 uur Tijdsein AVRO-klok 8.01 Nieuws- en sportberich- tten van Vaz Dlas 8.15 Kurhaus te Sche- venlngen Het Resldentle-Orkest olv Carl Schurlcht» Soliste Daisy Guth. Pianiste vat) elf Jaar 9 uur Radlo-Journaal 9.15 The Comedian Harmonists zingen in de Studie 9 35 Het Omroeporkest olv Nico Treep 10 u. The Comedian Harmonists 10 20 Het Omroeporkest 11 uur ..Bands en Parado”. Gramofoonplaten 12 uur Tijd sein AVRO-klok en Sluiting. LUXEMBURG 13M M. Engelsch program ma, 8 uur Gevarieerd concert 9 uur Ka mermuziek 10 uur Gevarieerd concert 10 30 Dansmuziek. H. Exc. Mgr Dr. Jan Olav Bmlt heeft Woensdag 1 Augustus 1.1. de H. Wüdlng van het H. Priesterschap toegediend te St. Agatha 'Cuyk), aan de volgende fraters Kruisheeren: H. Alma, C. v. Schalk, A. Strlnga, H Plag, L. Spiering», F. Hulskamp, P. Arnta. Tevens ont vingen de volgende fraters de H. Wüdlng van net Subdiaconaat: J. Vllnd, P. v. d. Heuvel, A. Vermeulen, W. Oostendorp, H. Reukers, J. v. Kllsdonk, E v. Toor, B. Leenders, M. malen, C. Mooy, J. v. Duyn-Hoven Huygens. Donderdagavond ia de bejaarde Juffrouw J. Beute te Banneperveen van een wagen geval len, doordat het paard op hol sloeg De vrouw bekwam aoodanlge verwondingen, dat zü aan de gevolgen is overleden. Een 28-jarige metselaar uit Leersum stond voor den politierechter te Utrecht tereent we gens huisvredebreuk en wegens mishandeling Hü bevond zich n.l. in den nacht van 21 op 22 had verdachte daaraan geen gevolg gegeven. Bü gelegenheid had verdachte den veld wachter een klap gegeven met een trombone. De veldwachter verklaarde als getuige, dat verdachte des nachts met drie andere jongelui naar zün huis was gegaan, maar getuige was niet thuis en zün vrouw had dat aan verdachte gezegd. Toen ontwikkelde zich een gesprek tus- ‘schen verdachte en de vrouw van den veld wachter maar intuaschen kwam getuige op het erf, waarna het conflict plaats had. De veld wachter verklaarde o<A nog, dat verdachte deel uitmaakt van een stel Jongelui dat den laatsten tüd m Leersum terrorlseerend optreedt. Verdachte had drie getuigen k decharge mee gebracht, alle drie Jongelui uit Leersum, die ook meegegaan waren naar bet huls van den veldwachter, maar buiten bet hek waren blü- ven staan. Deze getuigen verklaarden, dat ver dachte onmlddellük bet erf had verlaten en dat verdachte door den veldwachter geslagen werd. Op oen vraag dienaangaande antwoordde de tweede der getuigen k décharge, dat hü geen knuppel bü alch had. De Officier van Justitie maakte getuige er op attent, dat bü onder eede stond en vroeg aan den veldwachter of de herren knuppels bü zich hadden. De veldwachter verklaarde, dat ze alle drie een knuppel hadden, ook de tweede ge tuige. Do Officier ven Justitie stelde den tweeden getuige onder bewaking van eau veldwachter, deze bedrijven voorradige van M en K.G. vet en reuzel, voorzien van oude banderolles, met de leveranciers dezer artikelen een regeling te trachten te treffen om dezen voorraad in te lullen tegen vet en reuzel, voorzien van nieuwe banderolles. De Centrale zal met deze leveran ciers daaromtrent ?aame overleg plegen en een restitutieregeling treffen. De Crisls-Zulvel-Centrale vestigt er de aan dacht op, dat voorraadsopgaven reap, verzoeken om restitutie, welke nk 12 Augustus ax bü de Centrale Inkomen, niet meer in behandeling kunnen worden genomen. BRUSSEL 4M M. 10.20 Gramofoonmu- ziek 12.50 Max Adexya' orkest 5 20 Het Chase Remue orkest uit het Casino te Blankenbenthe 8.20 Omroepsymphonle- orkest 10.30 Het Chase Remue orkest. BRUSSEL 322 M 10.20 Omroeporkest olv Frans Anrtré 12.30 Omroepsymphonle- orkest 1.30 Max Alexvs’ orkest 8 20 Omroeporkest olv Franz André 10 30 Het Het Chase Remue orkest uit het Casino te BlankenbeTghe. KALUNDBORG 1261 M. 12.20 Omroep orkest olv Fmll Reesen 2 uur Berge Pe tenen speelt harmonlka 6 10 Populaire rramofoonmuzlek 8 20 Omroeporkest olv Emll Reesen 9 36 Het Lilly Bricsonkwar- tet zingt 10 30 Fransche muslek dooe het omroeporkest olv Emll Reesen 11.20 Teddy Petersen's dansoTkest. BFRI.IJv 357 M. 6.35 Havenconcert 2 35 Gramofoonmuzlek 8 20 Concert mmv Mlrclll Wittrlch. het omroeporkest olv Hein rich Steiner het omroepkoor olv Helskarl Welgel 11.10 Egon Kaiser's dansorkest. HAMBURG 332 M. 11.50 Omroepstrlld- kwartet. Werner Schröter. plano 8.20 Die lachende Oase, de kameel karavaan, man nenkwartet omroepdansorkest en solisten. KEULEN 456 M. 12.20 Marmonle-orkest olv J. Wsrwas Hu. Populair nachtoon- cert en dansmuziek. DAVENTRY. 1500 M 11.50^ Concert van North Regional 2.50 Bernard Vrook kwintet 6 05 Het Qrtnke Trio Betsv de la Porte, alt 7.50 Vloolreclta door Orrea Pernel 9.25 de band van 7. M Grena dier Guards, o.l.v. Capt. G. Miller. PARIJS (POkTE PARISTEN). 318 M. 10 45 Oramoroonmuzlek 110 Idem 7.55 Idem. De verbetering van den Heerenweg van Al- phen a. d. Rün naar den Haarlemmermeer en de daarmee verband houdende opheffing vanden. toot "t verkeer zoo hlnderlüken, tol te Leimui den, kan thans zeer binnenkort worden tegemoet £ezien. Aanvankelük zag het er naar uit, dat van een zoo dringend noodzakelüke verbetering van den weg, welke, zooals men weet, door de provincie van de betrokken gemeente- en polderbesturen Is overgenomen. nog niet veel zou komen, daar tusschen Ged. Staten van Zuid-Holland en het gemeentebestuur van Leimuiden geen overeen stemming kon worden bereikt met betrekking tot overname van den tol. Het verdwünen van dezen tol was zelfs door het gemeentebestuur van Al- phen a. d. Rün als voorwaard» gesteld bü de toezegging tot deelname in de onderhoudskosten van den nieuwen, door den Provincialen Water staat aan te leggen weg en nog slechts enkele dagen geleden hebben Ged. Staten zich dan ook tot B. en W. van Alphen a. d. Rün gewend met het verzoek toch in de onderhoudskosten te wil len büdragen, zonder dat met betrekking tot ver- dwüning van den tol een definitieve toezegging behoefde te worden gedaan. In dat geval zou dan nog deze maand met de verbetering van het eerste gedeelte van den weg tot Rünzater- woude worden begonnen. In een dezer dagen te houden raadsvergade ring zou Alphen a. d. Rün ten aanzien van dit verzoek een beslissing nemen. Donderdagmorgen echter heeft de raad van Leimuiden besloten aan de provincie met ingang van den dag, waarop door den Provincialen Waterstaat den nieuw aan te leggen weg van Leimuiden naar Alphen a. d. Rijn in gebruik wordt genomen, jaarlüks te betalen een bijdrage van 1400, onder voorwaarde, dat het onderhoud en de bediening van de nieuw, te bouwen brug over de Drecht met ingang van dienzelfden da tum voor rekening van den Provincialen Wa terstaat zal worden genomen, waarbü dan de gemeente Leimuiden verklaart, gelyktüdig de tolheffing te zullen staken. Daar een en ander in beginsel reeds door Ged. Staten is aanvaard, is er dns alle rede»^om aan te nemen, dat men thans ten aanzien vh<deze tolkwestie tot overeenstemming sal komen en daarmee zal er dan tevens voor Alphen a d. Rijn geen enkele reden meer zün om Oed. Staten de toezegging tot büdrage in de onderhoudskosten van den nieuwen weg te onthouden. Op „Houtrust” is Vrüdag gehouden bet 32ste concours hlpplque van de Vereeniging tot Be vordering der Paardenfokkerij in Nederland. Deze wedstrijden behoorden bü die om den sllveren beker der K.N.I.V, terwül verder als prüs beschikbaar was een groote zilveren me daille. die nog door nu wülen Prins Hendrik was uitgeloofd. De uitslagen volgen hier: Springconcours voor paarden, die nog geen 200 gewonnen hebben (le gedeelte): le prüs (zilv. med. van wülen ZK.H. den Prins)Dakota, bereden door den heer Balle- gooyen; 2e prüs: Sunday, bereden door ritmeester De Kruyff; 3e prijs: Bob V, bereden door Frau dr. U Dreü; 4e prijs: Oranje Boven, bereden door mej. Pauptit; 5e prijs: WelsblUte, bereden door Fran tta L. Dreü- Concours eenspannen, in Nederland geboren: le pr. (gr. zilv. med. van HM. de Koningin): Non PareU, elg. Gebr. 2e pr.: P. C. O. v. 3e pr.: A. D. v. land; 4e pr.: P. O. C. Astrid. Het springconcours, de jachtrtt en do voer keuring jachtpaarden vormden één geheel in den strüd om den beker der K.N.I.V. Hiervan verkreeg „Dakota" den beker. Tweed» werd „Buchanan”. 3e. ^polr", 4e „Marquis’*. Concours Eenspannen (Open klasse): 4 De eerate prüs werd behaald door A. d. Koppel uit Zeist met Broompart O*j Bay; de tweede prijs door Gebr. v. d. Haar uit Zeis* - - met Winmoor King en de derde prüs eveneens door de Gebr. v. d. Haar met Hawaian Mi nister. Den vierden prüs behaalde de beer H. P. Bultman uit Heemstede met Bingley Victor. De medaille aangeboden door de verzekerings- maatschappü -Groningen" verkregen de Gebr. Hazenberg uit Oisterhout met Leonard. De uitslag van de tfeschlktheidsproef rüpaarden is als volgt: A. Licht gewicht: le prijs Oranje Manége, Scheveningen met Preussenj&ger; 2e pr. luite nant W. van Reede, Amersfoort, met Sham rock; 3e pr. luitenant Pahud de Mortagnes, Amersfoort, Biet Madel wie Du en 4e pr. mej. Wlerix. Scheveningen. met Ramona. B. Zwaar gewicht: le prijs J. A. Blok, Sche veningen, met Nördland König; 2e pr. luite nant Pahud de Mortagnes, Amersfoort, met Marquis; 3e pr. H. Hertzberger, Rotterdam, met Boefje en 4e pr. mr. J. van Duyvendjjk. Scheve- nlngen, met Rornl. De eerste prijs voor A en B., bestaande uit een pastelschUderfj, aangeboden door mej. M. de Meyïer, werd behaald door J. A Blok, Scheveningen, met Nördland König, gereden door Klein. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Vier en zestig. Qepenaionneerd. Toen pas begon zijn groote levenstaak waarvoor hij zich intusschen door studie en inzicht had bekwaamd. Hij bevrijdde zijn land. Hij behoedde zijn volk voor de ineenstorting bij de veel heid van opdringende vijandelijke le gers. Acht en zeventig. De in partij schappen verdeelde natie heeft een karakter noodig, een leider. En het riep om Htndenbiyg als hoogst* ge- zag. Vier en tachtig. Nogmaals doet hst volk een beroep op hem, leider te blijven. Nu hl) dood is vraagt heel een tsg- reld: wie kan treden in zijn voetstap pen? Er gaat een gerechte roep over de aarde„plaats voor de jongeren." Hin denburg's levensles is intusschen de ze: dat de rechtvaardige roep niet mag ontaarden tn een onrechtvaardi ge uitsluiting van ouderen met mee? levenservaring. Ook plaats voor de bekwame ouderen/ Het leven van Hindenburg tusschen zijn 64ste en 86ste jaar leert ons! HUIZEN 301.5 M. KRO 830 Morgen wijding door kap. J H A. Hendrik» NCRV 9.30 Gramofoonmuzlek 10 uur Kerkdlenat uit de Geref. Kerk te Hllvereum. Voorganger D». C. Laarman KRO 12.15 De KRO- Boy» olv Plet Lustenhouwer 1 uur A. van Domburg: „De Film" 1.20 De KRO- Boy» olv Plet Lustenhouwer 2 10 Boeken en echrijver». Plet Viseer bespreekt „Asrom Treum" van Hijman en Lecter Cohen 2.30 Gramofoonmuzlek 4 uur Ziekenlof uit Bloemendaal NCRV 5 uur Oewijde muziek door Jo Altdag 6.50 Kerkdienst uit de Ned Herv. Kerk te Minnertsga KRO 7.45 Gramofoonmuslek 7.50 Cl. Meuleman..De kerkelüke Kunst In de toe komst" 8 15 Gramofoonmuzlek 8.30 De KRO-Boys olv Plet Lusten houwer 9 15 Vaz Dies 9.20 Gramofoonmuzlek B 30 Zangrecltal door José Cander, sopraan en Joh. Lammen, bas 0 45 Gramofoon muzlek 10.15 Vaz Dlas 10.20 Vervolg Zanarecltal 10.40 Epiloog door het Klein Koor olv Jos. H. Pikkers 12 uur Sluiting. WEENEN. 506 M.: 5.00 Sollstenconeert. 620 Orkestconcert 7 45 Pianorecital door Otto Schullhof 8.S6 Koor van de Ween- sche ataataopera. WARSCHAU, 1345 M.: 8 32 Pootoche mu ziek 9.32 Idem. 10.36 Concert. BEROMUNSTER. 540 M.: 4.20 Klein om roeporkest. 5.10 Gramofoonmuzlek 5 20 Vervolg concert. 7.25 Gramofoonmuslek. 8.10 Joh Btrauas-concert. 9.30 Symphonle- ooncert. In verband met de op 6 Augustus as. ingaan- öc verlaging van do heffing op vetten, is door verschillende groepen In den handel verzocht, hun tegemoet te komen door restitutie te ver- leenen van het verschil in heffing voor de hoe veelheden vet, welke zü op 6 Augustus as. in voorraad hebben en waarvoor zü 0.352 heffing per K.G. betaalden. De Crisls-Zuivel-Centrale is bereid dit te doen, volgens d3 hieronder voor oe verschillende groepen aangegeven regeling. Bakkerüen, biscuit- en banketfabrieken en dergelüke bedrijven, welke aanspraak wenschen te maken op deze restitutie, dienen aan de Cri sis Zulvel-Centrale een gespecificeerde opgave te verstrekken van de voorraden vetten, oliën en geraffineerde cacaoboter, welke aan het ein de der bedrüfsweek 30 Juli—4 Augustus 1934 in hun bedrüf aanwezig zün. Tevens dient te worden opgegeven, door wel ken leverancier de bedoelde producten geleverd werden. Met betrekking tot de voorradige vetten dient tevens te worden vermeld letter en num mer van het geleideblljet, waarop werd ontvan gen en/of serieletter en nummer der bande rolles. Bedoelde opgaven zullen alsdan worden ge verifieerd door een controleur der Crlsls-Zui- vel-Centrale. Geen restitutie zal kunnen worden verleend van partüen, welke vóör het bezoek an den controleur verwerkt zün. Slagersbedrüven dienen een gespecificeerde opgave te verstrekken aan de Crisls-Zulvel- Centrale van de op 6 Augustus voorradige hoeveelheden vet en reuzel, voorzien van ban derolles. Deze opgave zal alsdan door een con troleur der Crisls-Zulvel-Centrale nader worden geverifieerd. Door den controleur worden over de oude banderolles nieuwe aangebracht. Het verschil in heffing ad 0.112 per K.G. aal daarna door de Crisls-Z’ulvel-Centrale worden gerestitueerd. Ter bevordering eener vlotte afwikkeling wordt aangeraden de hoeveelheden vet en reu ze) per 6 Augustus ba., voorzien van oude ban derolles, zoo klein mogeljjk te aoen zün. De voorradige ongebruikte banderolles kunnen aan de Crisls-Zulvel-Centrale ter inwisseling worden gesonden. Hlerbü dient te worden ver meld, of men In de plaats der oude banderolles nieuwe wenscht te ontvangen en zoo ja, welk eantal. Tevens dient hlerbü te worden opgege ven. wanneer en bü wien de ter inwisseling ge zonden banderolles werden gekocht. Bü ac- coordbevinding van een en ander wordt het te restitueeren bedrag door Crisls-Zulvel-Centrale overgemaakt. Voor restitutie of Inwisseling komen alleen die banderolles in aanmerking, waarvan kan worden aangetoond, dat deze bü de Crisls-Zui vel-Centrale of bü een door haar gemachtigde instelling zün gekocht. Voor zoover van door de Crisis-Zuivel-Cen- trale erkende bedrijven gebanderolleerd vet in kleinverpakking werd ontvangen, verzoekt de Centrale met den leverancier een regeling voor ruiling met vet met nieuwe banderolles te tref fen. De Crisls-Zulvel-Centrale zal met deze le veranciers daaromtrent gaarne overleg plegen en een restitutieregeling treffen De nieuwe banderolles kunnen reeds thans worden verstrekt. Winkelbedrijven. De Crisls-Zulvel-Centrale verzoekt den winkelbedrijven, omtrent de op 8 Augustus as. in k,einverpakklngen HUIZEN. 3013 M NCRV: 8 00 Schrift lezing. 8.16 Morgenconcert. 10.30 Morgen dienst door J. A. Hoeksem». 11.00 Lezen van Chr Lectuur. Voorgelezen wordt uit .Kinderland" van Mevr. M. A. M. Remes- Boldlngh 11.30 Gramofoonmuzlek. 12.00 Politieberichten. 13,16 Orkeatmuzlek (Ora- mofoor.muziek12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthereche Kerk te Am sterdam 2 00 Het Arnhemach Instrumen taal A. O. V.-Trio 2.35 ..Beantwoording van vragen over kamerplanten" door A. J. Her- wig. 3.15 Vervolg concert door het Arn- hemsch Instrumentaal A. O. V.-Trio. 3 45 Verzorging van den zender. 4.00 Bijbelle zing door De. W Bouwmac. 5 00 Kristint Fryek Selsklp Concert door It Lvt» Kr Mlngd Koor. Directeur J. Wlerda 6.00 Gra mofoonplaten 6.58 Overschakeling op den vereterkten Render 7.00 Politieberichten, gevolgd door berichten van het Ned. Chr Persbureau. 7 15 Gramofoonmuzlek, of een „Greep uit het dagel. gebeuren. 7.30 De clamatie door B. van Gelder. 8 00 Uurtje van veel gevraagde gramofoonmuzlek. 9.00 Bespreking van V. C. Kitchens boek ..Ik was een volslagen Helden" door G. H. L. Baror van Wasseneer 9 30 Het Waleson- kwartet. 10 00 Vaz Dlas. 10 10 Gramofoon muzlek 10.30 Het Waleaon-kwartet. 11.00 Gramofoonplaten. 1130 Sluiting. HILVERSUM. 1875 M.: VARA: 8 00 Gra- mofoonmuzlek. 10 36 Trio Guaronl 11.00 Gramofoonmuzlek 11 10 Trio Guaronl. 12 00 Bddy Wall» en zijn ensemble. 12 45 Gramofoonmuzlek 1 00 Eddy Wells en zijn ensemble 1 45 Onderbreking voor verzor ging van den eender. 2 00 Gramofoonmu zlek. 3 00 Populaire orkestmuziek. (Gra mofoonplaten)4 30 „Toeoa. opera in 3 bedrijven van Pucclnl. 6.30 Muzikaal bab beltje door Plet Tlggera. Richard Wagner, toegellcht met gramofoonmuzlek 7.15 Gramofoonmuzlek. 7 40 Neerlande Natuur V ..Texel". Causerie door den heer Por- tlelje 8 00 Herhaling 8.0 S.-berichten. 8 03 Weensch Gultaar-kamermuzlek. Trio on der letdlng van Prof. Dr L. Brachharz. 9.00 Vaz Dlas 9 15 VARA-orkest onder leiding van Hugo de Groot 10 45 Gramofoonmu- zlek. 12.00 Tijdsein en Sluiting. LUXEMBURG. 13»4 M.: Itallaanech pro gramma. Gevarieerd concert 7 20 Itall- aansch concert 8 20 De ter.or Othon Schockmel zingt Itallaaneche liederen 20 40 Idem. 9 00 Orgelconcert 9 30 Symphonlach concert. 10 10 Dansmuziek. BRUSSEL. 484 M.: 12 15 Max Alexys’ or kest 635 Omroeporkest. 7.35 Gramofoon muzlek. 8 35 Cor.cert uit Salzburg. 8.20 Tannhauser. Wagner (gr. pl.). BRUSSEL 3tt M.: 130 Max Alexys' or kest. 5 20 Vlaamsch concert 8 20 Omroep orkest 9.20 Idem. 10.30 Gramofoonmuzlek. KALUNDBORG. 1261 M.: >50 Omroep orkest onder leiding var. Launy Gröndahl. 8 50 Derde acte van Die Walküre. Wagner. 1030 Omroeporkeat onder leiding van Lau- nv Gröndahl 11.25 Richard Johansens dansorkest. BERLIJN. 357 M.: 5.80 Omroeporkest, omroepkoor, met solisten. 10.20 Volksmu ziek 11.10 Vroolüke muziek. 12.20 Dans muziek. KEULEN. 458 M.: 12 20 Mlddagcoroert. 4 20 programma van München Uiteending van het Festsplelhaus te Bayreuth 11.05 programma Braai au. Omroepdansorkest. DAVENTRY. 1500 M.: 1230 Orgelconcert. 106 Gramofoonmuzlek 2.50 Orarnofoonmu- zlek 3 20 Northern Studlo-orkeet. 5.3B B B C.-Dansorkest 6.50 Concert van North regional 9 46 B B C -orke«t afd. C onder leiding van W. Braithwaite.- 11.0» Jack Jackaen en ztjn orkest. PARIJS (Forte Parieten). Gramofoonmuzlek. 7.55 Idem. 830 Ope- rettemuzlek. PARIJS (Radio). 1648 M 1220 Con cert 450 Uitzending «n hrt kaansch conservatorium te Fontainebleau, pianorecital door Robert Uasadeira^ Wagner-conoert onder leiding Pau Paray. 10 50 Victor Pascal s dansorkest. MILAAN. 30» M.: 5.30 Dansmuziek. 9.05 Populair concert- 10 30 Kamermuziek. ROME. 421 M.: 5 20 Vocaal- en Instru mentaal concert. B 05 Gevarieerd program ma. 1035 Hana Briksen s kwartet.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 10