Nederlandsche rondvlucht 1934 HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL Definitieve route en programma Lutinevloot ligt onder stoom 391H km. DINSDAG 14 AUGUSTUS 1934 Indische pensioenen Moeilijk transport PAMFLETTEN VERSPREID Het geld was op Steunverleeningen NederlandJapan KERKDIEF GEPAKT Kanaaldijk ingestort Inbraak in de synagoge te Almelo Oeververschuiving by IJmuiden MINISTER COLIJN IN BEIEREN EEN1GST KIND GEDOOD Enkele weken vacantie Onweer tydens den nacht GEMEENTE HILLEGOM Conversieleening 1934 TEXTIEL-DETAILBEDR1JF Naar ordening en aaneering REIS GING NIET DOOR UHDHOVDIS A47H KM Ö5 AueuATUSi LIJK HERKEND Drukke reisweek Postvluchten r Hollanders ontmoeten de Koningin Zwerver vermoord in een schuur Geen verdere salarisverlaging in 1935 te wachten Autobus op weg naar de Ardennen aangereden Elk oogenblik kan het sein tot vertrek worden verwacht H. M. informeerde belangstellend naar de reis Zware regenval in ons land Goede resultaten van de onder- handelingen met Indië verwacht AUTO IN HET MERWEDE- KANAAL 24 Auovuus) TWEEPERSOONSZWEEF- VL1EGTU1G Geen gewone zomerse he „buitjes” touM.839 KJ4. Daarom ging Duitscher maar op strooptocht uit Gedwongen een groote hoeveel heid brandspiritus te drinken Demonstraties op 19 Augustus te Arnhem Bestuurder weet zich zelf te redden Ook voor boonen ZEEBAD DOMBURG 100 JAAR Regeling voor telers van suiker bieten en boonen Inhoud niet van opruienden aard Het polo-team der Sportvereentging HUtegersberg vertrok Zondag naar Engeland te i o* Vrijdag M Awgwstas rl.. »U> aantal personen, dat ilch aan boord ÖCNiertoC 1 Het experiment to ditmaal byzonder moeilijk. oo meldt men one uit Terschelling, daar de toren niet, aooate de vorige maal in drie deelen maar thans in zyn geheel naar bulten wordt gebracht. Ook wordt de toren niet op een oi meer lichters vervoerd, maar als duikerklok, drijvend op het water. Maandag te ten kantore der Nederiandache Reisvereeniging het 10000ste legitimatiebewijs voor de Nederiandache Retoweek afgegeven. heeft 1934” dit •ao- I op t te Zoodra het transport de plaats van bestem ming heeft bereikt, wordt bet deksel, dat den toren van boven afsluit, geopend, waarna de toren op den bodem der see daalt. Daarna plaatst men het platform met machinehuisje. dat afaooderlljk wordt vervoerd, op den toren «n kunnen de werkzaamheden beginnen. De definitieve route, welke voor de deelne mers aan de Nederiandache Rondvlucht te vaak gesteld. luidt ais volgt: De c- Bewaring In den Grauwen Polder te Etten (N. Br.) is Maandag het zevenjarig eenlg zoontje Cornells van den tandbouwer F. O., dat in de opening Het stoffelijk overschot van den Zondag te Zandvoort verdronken man to door de familie herteend als dat van den 71-jarigen J. West- mjjae, uit Purmerend. De oorzaak van dese oeververschuiving is te wijten aan het baggeren van een geul dwars door het Noordaeekanaal. welke geul bestemd is voor den grooten zinker, die binnenkort daar ter plaatse zal worden geplaatst. Het gedeelte van den dijk waar de verschui ving gebeurde. Is Zondagmorgen met het oog op de veiligheid afgezet. Voor de voetgangers is een strook vrijgelaten. De electrlache treinen rijden ter plaatse met beperkte snelheid. De verdediger, mr. J. W. van *t Hoff Stolk. had in een uitvoerig pleidooi betoogd, oat de Inhoud van het pamflet niet van opruienen aard was en oat verdachte bovendien den in houd daarvan niet kende, toen sy bet geschrift verspreidde. Op grond van het feit, dat niet bewezen Is, dat In het pamflet tot gewelddadig optreden tegen het openbaar gesag is opgeruid, sprak de politierechter haar vrij. D» „Rijstvogel" (uitreis) vloog van Jodhpui naar Calcutta. deelnemers op t vliegveld Vllsslngen verwacht. Vliegers en pas De zegsman van het Japaaeehe ministe rie van beitenlandsche zaken heeft ver klaard, dat er thans goede vooruitzichten bestaan ten nansien van de handeiseader- he-MUingemmet Nedertandsch-Indië te Ba tavia. Zondagnacht is ter hoogte van het Vetoens Gasbedrijf een stuk van den oever van den Kanaaldijk over een lengte van ongeveer dertig meter ingestort. De nieuwe Lutine-toren, tot plaat sing waarvan dezer dagen definitief werd besloten, ligt in de haven van West-Terschelling gereed om naar het Lutine-wrak te vertrekken. Elk oogenblik, zoodra de weersomstan digheden maar even gunstig zijn, kan het sein tot de afvaart worden gegeven. Blijkens dit reglement wordt uit het Land bouw Crisis Fonds ten behoede van de telers van,suikerbieten, voorsoover die bieten op Ne- derlandschen bodem zijn geteeld en aan de Ne- derlandsche Coöperatieve fabrieken of aan de Centrale Sulkermaatschapptj te Amsterdam ter verwerking op suiker zijn geleverd steun ver leend. Gistermorgen heeft de Rotterdamsche Poli tierechter mr. J. G. Huyser, schriftelijk vonnis gewezen In de zaak van den 33-jarigen J. G, huisvrouw van J. K. te Schiedam, die terecht heeft gestaan wegens het verspreiden van pam fletten van het Werkloozen Strydcomlté. waar van de Inhoud van oprulenden aard sou zijn. Verd. had op 10 Juli nabij het Volksgebouw in de Tuinlaan te Schiedam de pamfletten van een onbekende gekregen om ze aan de daar versamele werkloon metaalbewerkers uit reiken. De Minister van Economische Zaken vastgesteld de ..Crisis-Steunbeschlkklng Xvni Bulkerbieteitsteun. oogst 1934). BU deze beschikking Is gevoegd een Regle ment Sulkerbletensteun 1934. van een schuur stond, bij een hevig onweer door den bliksem getroffen en gedood. In de schuur was geen spoor van het Inslaan van den bliksem te bekennen; wel bleek in het dak van een nabyzynde woning een gat gesla gen te zijn. Aan de familie G. is eenlge jaren terug even eens een kind ontnomen door het onweer. Het schrok toen zoo hevig van een donderslag, dat het eenlge dagen later aan dé gevolgen van den schrik overleed. De gemeente Hlllegom heeft besloten tot de uitgifte van een 4 pet. obligatieleening, groot f 1.398.000, in stukken van duizend gulden aan toonder tegen den koers van honderd pet. D« leenlng is aflosbaar k pari in 37 jaren. De leenlng dient ter aflossing van wee 4J4 pet. obligatieleenlngen uitgegeven in 1930, oor spronkelijk groot f 900.000 en t 634.000. waarvan thans In totaal nog e en bedrag van f 1.370.000 uitstaat, alsmede ter bestrijding van de kosten, aan deze conversieleenlng verbonden. Aan de houders van de per 13 November as. aflosbaargestelde obligation der bovenvermelde 4% pet. leeningen wordt by de Inschrijving op de 4 pet. conversieleenlng een recht van voorkeur verleend. Zondagmorgen omstreeks half acht passeer den elkaar op den spoorwegovergang van den Eindhovenschen weg te Valkenswaard een auto car vaw de „Clto"-ondememlng uit Eindhoven, met passagier», die een reis naar de Ardennen zouden maken en een personenauto van de ga rage Vinken te Valkenswaard, Op de spoorrails slipte ds personenauto, met gevolg, dat dese met bet achtergedeelte tegen den passaglers- auto aansloeg. De bestuurder van oen autocar verloor daardoor de macht over zijn stuur, soo- oat de autocar tegen de palissaden van de erver- wegboomen reed en dese vernielde. De autocar werd zwaar beschadigd Alle pas sagiers bekwamen mln of meer ernstige won den. Zaterdagavond acht uur aan boord van het m.s. „Christiaan Huygens” ten anker liggende voor Ulvik (Hardangerfjord). x Op bet voorschip.... op de brug.... onder de brug.. over de geheele lengte van het C dek., van het B deken ik weet niet waar.al meer staan honderden passagiers, voor het grootste gedeelte gewapend met kijkers. Aller blikken zijn gericht op het Brakanes Hotel, dat met z*n grjjze beschildering scherp afsteekt tegen de bronsgroene bergmassleven. die vrij steil achter het vriéndelijke dorpje Vlvik oprijzen. Van alle passagiers heeft zich een zekere, op winding meester gemaakt. „Ik zou erop durven zweren, dat het de Koningin is”, roept een jongedame uit. „Ja”, voegt een ander er aan toe, „en ik zie de prinses ook!” „Niks hoor”, roept een derde, „want de administrateur heeft me vanmorgen gezegd dat de Koningin naar Odda was vertrokken!” Helaas, de afstand van het schip tot het Brakanes Hotel was té groot om met eenlge zekerheid te constateeren of het inderdaad onze Koningin was, die zich ginds In een licht costuum gekleed op den aanlegsteiger van Ulvik bewoog.... totdat de op het schip achter gebleven passagiers zekerheid kregen. Want toen het oogenblik aanbrak, dat de barkassen en sloepen van de „Chr. Huygens” van den stei ger -vertrokken, zkg men zakdoekenge wulf en hoorde men in de verte de klanken van het „Wilhelmus” over het water klinken. Toen begreep men aan boord, dat de passa giers. die den grooten dagtoer Eldf jord. Haugastöl VossUlvik hadden meegemaakt, de Ko ningin en misschien wel de Prinses in Ulvik hadden mogen begroeten. BATAVIA, 13 Aug. (Aneta) De heer De Leeuw, Regeeringsgemachtigde voor de afdee- llng Financiën, deelde In den Volksraad mede, dat de pensloenkortlng over 1935 op 17 pet. ge handhaafd zal blijven. Verdere salarisverlaging of aantasting van overgangsbepalbtgen gedu rende 1935 ligt niet In het voornemen van de Regeering. De kern van het depreesle-systeem, die Za terdag nog bij de Dee van Noorwegen gelegen was, bevindt zich thans boven Mldden-Skandl- navië. De as van het lage druk gebied passeerde Zondagavond en In eten loop van den nacht met onweer en zware regen ons land, te De Bilt tapte men 40. te Groningen 17 en te Den Helder 13 m.M. af. Ook over de Britache eilanden vielen groote neerslaghoeveelheden, zoo meldde Croy don 19 en Shields 17 mJd. In het overige gebied rond de depressie bleef het eveneens regenachtig, al werd het weer wat rustiger. De temperatuur Is over bet algemeen wat gedaald. zy kan ons eenlge weersverbete- ring brengen In den vorm van verminderde regenkans en lichte temperatuursstyglng over dag. Wanneer de barometerdallng, welke zich thans by Ijsland aankondlgt, niet al te snel nadert, sou de heerschende slecht-weer-periode voor eenlgen tongeren tyd onderbroken kunnen worden. Naar we vernemen, verblijft de minister-pre sident dr. H. Coiyn thans In Beieren om daar eenlge weken vacantie door te brengen. Inmiddels waren nog enkele barkassen aan den steiger gearriveerd onder commando van den Isten officier Steen. Deze, die eveneens 1ste officier was op de Tanlmbar. het vrachtschip van de Stoomvaartmaatschappy ..Nederland” waarmede HM, de reis naar Ulvik had onder nomen. werd onmlddeliyk door de Koningin herkend en ook hy mocht het genoegen sma ken door de Koningin te worden aangesproken. Tenslotte werd door een der heeren van H M. s gevolg de heer Delprat aan de Koningin voor gesteld. een der directeuren van de stoomvaart maatschappij „Nederland”, die de reis met de Huygens meemaakte. Was de fjordenreis met het ma. „Christiaan Huygens” op zichzelf reeds zeer belangwekkend, een zeer aparte bekoring verkreeg «y, doordat het zooveel Hollanders vergund was onze Ko ningin op Noorachen bodem te mogen begroe ten, een begroeting, die de Koningin en onze Prinses zichtbaar goed deed, getuige de prettige en ongedwongen wyze waarop H. M. zich met verschillende passagiers onderhield. Voor deze laatsten was de 12e Augustus een dag om nooit” te vergeten. n Verklaard wordt verder, dat de kwestie van de scheepvaart, die van de Nederiandache maat regelen op handelsgebied en die van de veree- mging van importeurs in Ned. Indië, welke de voornaamste punten van bespreking te Batavia uitmaken, zullen worden geregeld door weder- sydsche concessies. spel ontvangen Het vertrok to op 1AM uur vastgesteld en de aankomst op Waalhaven op 17.00 uur. De deelnemers uit Amsterdam ver volgen hun reis een uur later en komen om 18 30 op Schiphol aan. In afwachting van de aankomst van de deel nemers aan de rondvlucht op de vliegvelden Twente. Eindhoven, Vllsslngen en Gttoe-ROen sullen de instructeuro van da Nationale Lucht- Onee weerkundige medewerker seint ons: Sedert eenlgen tyd to er in de weersgesteld heid in West-Europa een verandering gekomen, die ten gevolge beeft, dat de langdurige droogte een einde heeft genomen. Wat sommige streken betreft te deze verandering gepaard gegaan met eeer zware regenbuien, hier en daar, maar niet overal, nog met onweersverachynselen. Zoo viel te de Bilt in het etmaal van Zondag op Maan dag niet minder dan 40 m.M. regen, een hoe veelheid, die voor ons land wel als een buiten gewoon groote geldt Maar niet overal viel zoo veel By den Haag byv. was de hoeveelheid Slechte 11 m.M. De slagregen buien waren wel hevig, maar van Beer korten duur. Waar sooveel viel ah te de Bilt waa dit dan ook een gevo* van den langen duur of van een grooter aantal buien. Wy heb ben by deaen regen niet te doen met den Bewonen zomerschen ouweerslagregen. Doordat Broote lucbtdrukverschlllen In West-Europa zijn ontstaan, is een zeer krachtige en breede Wes telijke, zwaar met waterdamp beladen lucht stroom doorgekomen. In deaen luchtstroom tre- den thans tal van regenbuien op. Deae buien «Un in verband met de sterke atmosferische actie en het hooge waterdampgehalte der tucht. Uit den aard der zaak zwaar. Iets dergelyks hebben wy ook gehad In Augustus en September 1932 toen over het geheele land de regenrecords der laatste jaren werden gebroken. De hoeveelheid garantiebieten per bletenteler voor de campagne 1934 zal hoogstens bedragen 90 pCt„ van de door hem geteelde en geleverde tarantlebieten In 1933. ^rtihmnscbe Zweefvliegclub, den beer Reumer- man In Arnhem zal men deze gelegenheid niet ongemerkt laten voorbygaan. Van het vertrek der toestellen van Schiphol “J er een reportage gegeven worden, waar door de bezoekers van t terrein geregeld op dc hoogte zullen gesteld worden van de bevin dingen der toestellen, die vla Amsterdam. Bus- sum. Soesterberg. Ede en Arnhem zullen vlie gen. Ongeveer drie uur worden de toestellen te Teriet verwacht. Op twee duizend meter hoogte zal het zweefvliegtuig van het motortoestel wor den afgekoppeld Het motorvliegtuig zal terstond landen, terwyi het zweefvliegtuig nog eenlgen tijd in de lucht zal blyven, voor bet geven van enkele demonstraties. Terstontf na de landing van het toestel zal de voorzitter der A. Z. O-, de ontwerper en de medebouwer van het nieuwe toestel worden gehuldigd. Er zullen met de verschillende toe stellen. welke op het terrein aanwezig zullen «yn ook met het nieuwe demonstraties worden gegeven, o. a. van de verschillende startmetho- den als keerolstart, gummlstart Herstart enz. Dezer dagen te bet eerste Nederiandache en het grootste Europeesche tareeperaoonesweef- vUegtulg, ontworpen door den Nederlander Hoekstra en mede gebouwd door ingenieui Oyena, beiden te Amsterdam, gereed gekomen, bericht de „N.R Cour.”, Het aal Zondag 19 Augustus achter een mo torvliegtuig gekoppeld worden en tegen on- Beveer half twee uur stertel^ van Schiphol te Amsterdam en vandaar een vlucht naar Am- hem gaan ondernemen. Het motorvliegtuig zal *orden bestuurd door den instructeur van de Nationale Luchtvaartachool te Amsterdam, “•n heer Sluyter. terwyi het motorloos toestel ■N worden beetuurd door den instructeur der Het bestuur van den Ned. RJC. Bond van Handelaren in manufacturen en aanverwante vakken „St. Wllllbrordus”. de grootste In ons land gevestigde vakorganisatie van manufac turiers, wl 1st re ven naar een saneering en orde ning van den handel In deze en aanverwante branches. Na eenlge voorbereidende bijeenkomsten ta op initiatief van genoemden Bond een contact commissie gevormd van vertegenwoordigers van nagenoeg alle in ons land gevestigde Inkoop- oomblnatles In de branches van manufacturen en aanverwante artikelen. Voor aoover het nog niet tot aansluiting b(J deze commissie van alle Inkoop-comblnatles kwam, te dit voornameiyk te wyten aan het feit, dat de besturen van sommige inkoop-com blnatles slechts zeer sporadisch plegen byeen te komen en derhalve nog geen definitieve be slissing konden nemen. De aansluiting ook van deae te thans echter binnenkort te verwachten. De contact-commtesie besloot periodiek te vergaderen onder leiding van het bestuur van den bond ,jBt. Wllllbrordus” en wees dit bestuur als haar vertegenwoordiger en uitvoerder van haar besluiten aan. In een dezer dagen gehouden bijeenkomst der contact-commlssle kreeg het bestuur van JEK. Wllllbrordus" opdracht met alle kracht tegen de verschillende euvelen, welke bet texttel-de- tall-bedrijf schaden, op te treden. Het secretariaat der Contact-commlssie to ge vestigd ten kantore van het secretariaat van ,Bt. Wllllbrordus", Heerengracht 33, Amster dam (Centrum). 34 Augustus aa. zal het honderdjarig bestaan van het zeebad Domburg feestelyk worden her dacht. By het monument van wyien dr. Mes- ger zal een kranslegglng plaats vinden, ter wijl het feestprogramma verder melding maakt van een bloemencorso, gymkhanaraces, mustek en vuurwerk. Maandagmiddag ongeveer vier uur is een lu»e auto, die uit de richting Amsterdam kwam, door slippen In het Merwedekanaal onder de ge meente Zuilen te water geraakt. Het ongeval gebeurde een honderdtal meters voorby de nieuwe brug. Door de gladheid van den weg raakte de ongeveer 49-jarlge bestuurder de macht over het stuur kwyt. Hy reed tegen een boom en kwam vervolgens In het water terecht, waarin de auto onmlddeliyk wegzonk. De bestuurder heeft zich gelukkig tydlg we ten te redden. Korten tyd na het ongeval kwa men we met hem In gesprek. Hy was. wat neer te begrypen valt, erg geschrokken, doch had wonder boven wonder geen letsel opgeloopen. Hy vertelde ons, relf niet begrepen te hebben, hoe hy zich nog heeft kunnen redden; hy had niet eens tyd. den motor af te zetten, die. aoo- als h|j verklaarde, onder water nog draaide. De auto, die danig beschadigd was, is later door de firma Jongerius met behulp van een kraanwagen opgevtscht. Wat toch was gebeurd? Toen omstreeks acht uur de ercurslonlsten op den steiger van dit dorpje arriveerden, zagen zy Prinses Juliana In den tuin van *t Brakanes Hotel wandelen. En zy zouden geen echte Hollanders geweest zyn. wanneer zy niet onmlddeliyk en spontaan het „Wilhelmus" hadden Ingezet, een attentie waarvoor de Prinses vrlendeiyk «ruivend dank te Nauwelyks had de laatste strofe van ons Volkslied weerklonken of daar verscheen ook H. M. de Koningin met klein gevolg. Na enkele oogenblikken begaf onze Landsvrouwe zich naar de verzamelde passagiers en informeerde belang stellend of de reis naar genoegen was geweest en aan welke excursie de passagiers hadden deelgenomen. vaart School demonstratie- en kunstvluchten uitvoeren, terwyi tydens het oponthoud op die vliegvelden de K. L. M. de gelegenheid biedt, tegen speciaal voor deae dagen verlaagd tarief, aan de gebrulkeiyke pleslervluchten deel te ne men Het van de pl.m 60 vliegtuigen aal bevinden, wordt co 300 seschak. Op Zaterdag ld Aagwstas: Vliegveld Eindhoven, Eindhoven. 's-Her- togenboech, Tilburg. Bergen op Zoom. Hulst. Oostburg, Vliegveld Vllsslngen. Goes. Steenbergen. Breda, Vliegveld Gll- re/Ryen, Vliegveld Waalhaven. Vliegveld Schiphol. De politie te Enschede heeft op het station aldaar aangehouden een 26-jarigen Pool, die op weg was naar Amsteroam. De man biykt zich te hebben schuldig ge maakt aan verschillende kerkdiefstallen. HU heeft oa. Zaterdag Ingebroken In de synagoge te Almelo, vaniraar hy de offerbus heeft meegenomen De man is ter beschikking van de justitie gesteld. Het vertrek van de Lucht havens van Rotterdam en Amsterdam op 24 Augustus is bepaald op 9.00 uur. De deelnemen worden om 10.00 uur op het militaire vlieg veld Soesterberg. waar ver- verachlngen door het offl- clerskorps van de T,ucht- vaartafdeellng zullen worden aangeboden, verwacht. Om 11.00 uur gaat de tocht ver der naar het vliegveld Twen te, waar leder om 12.30 pre sent moet zijn Het bestuur van de Twentache Aero Club zorgt voor een Twentache koffietafel en om 15.00 uur vervolgen de vliegen hun reis naar het eindpunt van den eersten dag. bet vlieg veld Welschap by Eindho ven. Daar heeft dadeiyk na de landing om plm. 1700 uur een ontvangst plaats Mtnwege de Noord- Brabant- sche Aero Club. Om 17J0 vertrekken de vliegers naar hun hotels tn Eindhoven en omgeving; de passagiers van de K. L. M brengen den nacht te Oisterwyk door. Den volgenden morgen, 35 Augustus, heeft de Mart van het vliegveld Eindhoven te 9 plaats Om 10 30 worden de sagtora krijgen dan de gelegenheid stoh door een aeebad op te frtoechen en gebruiken ver volgens het noenmaal n Hotel Brtttannta. TB 13 45 zetten sy hun reis voort naar het mi litairs landingsterrein Gtlze Ryen. waar de aankomst op 1530 uur bepaald is. zy worden daar met muziek en een folk kwi at toch achouw- Te Heerlen komt lederen avond een aantal spiritus-órinkers bijeen In een oude bouwvallige schuur, staande tn een weide te Voerendaal Ze koken en mengen daar hun spiritus en brengen er tevens oen nacht door. Zondagavond was het bonte geselschap daar weer aanwezig en had zich al oanlg te goed gedaan aan het venijnige vocht, toen er een „vreemde eend" In dén byt kwam, oie daar biykbaar den nacht wilde doorbrengen. Na eenlg overleg werd besloten den Indringer onschaoeiyk te maken. De man werd vast gegrepen. terwijl een ander hem dwong ge mengde brandspiritus te drinken. Dit grove spel wera zoolang voortgroet, totdat het slachtoffer ineen zonk en dood bleef liggen. De politie trof het lyk alleen In de schuur aan. De spiritusdrinkers waren verdwenen. Echter heeft ae politie kort na het gebeurde twee van ben gearresteerd. De uitvoering van deze steunverleenlng is aan de Nederiandsche Akkerbouw Centrale opge dragen. Door de fabrieken zal voor bieten, waarvoor steun .wordt verleend (garantie-bieten), gele verd op de gebrulkeiyke condities aan groot- scheepevaarwater en van gemiddeld suikerge halte f 10.per 1000 K.O. netto worden ult- betaald. A.Voor de deelnemen uit Waalhaven. Vliegveld Waalhaven, Dordrecht. Gorin- chem. Leerdam. Buurmslsen, Utrecht, Vliegveld Soesterberg. Bi Voor de deelnemen uit Schiphol. Vliegveld Schiphol, Amsterdam, franje Sluizen. Zaandam, Purmerend. Edam. Monnikenwerf op Marken, Diemen. Bus sum, Vliegveld Soesterberg. C. Voor alle deelnemers. Vliegveld Soesterberg, Amersfoort, Har- derwyk. Elburg. Kampen. Zwolle. Raalte. Vliegveld Twente. Zutphen. Arnhem. Nij megen. Groesbeek, Venlo. Vliegveld Eind hoven. Op het eilandje Brienenoord ta de Maas, heeft de Rotterdamsche Rivierpolitie een Duitscher aangehouden, bericht de N. R. C.. dia. daar kampeerde en die zich aan .zee- rooverti” bleek te hebben schuldig gemaakt. In den nacht van Donderdag op Vrijdag was de kajuit van het motorjacht .Bell Madoeri” van den heer Spanjer. dat by de roelvereenl- glng Nautilus by de Oude Plantage te Rotter dam lag. open gebroken. Het jacht was juist ta gereedheid gebracht voor een vacantietocht. waarvan de dief danig had geprofiteerd. Beddegoed. zooals kussens, dekens, lakens, allerlei kookgerei en levens middelen en gereedschappen werden geroofd. De rivierpolitie heeft by haar onderzoek een speurtocht op het eilandje Brienenoord onder nomen, waar nogal wat gekampeerd wordt. Op dit romantische eilandje vond men In de tent van een Duitscher al het gestolene uit het motorjacht terug. De Duitscher werd By zyn tent aangehouden. Hy is de 34-jarige K. H W. uit Allensteln ta Oost-PrulAn. De man was in het bezit van een kano en selde. dat hjj daarmee den Ryn was komen afzakken. Toen hy een tydje op het eilandje gekampeerd had. was zyn geld op en daarna had hy een strooptocht naar de overzyde van de Maas ondernomen, waarby hy op het mo torjacht had Ingebroken. aaisehoudene zal naar het Huls van ng Wrden overgebracht. Voorts to ta de Staatscourant een Beschik king van den Minister van Economische Zaken opgenomen tot steunverleenlng aan de boonen. In deze beschikking wordt onder boonen ver staan: hier te lande verbouwde veldboonen van den oogst 1934. met dien verstande, dat daar onder mede begrepen zyn de boonen, vermengd met andere peulvruchten, afkomstig van ge mengd gewas. Uit het Landbouw Crisis Fonds zal aan de telers van boonen steun verleend worden ten bedrage van f 3.50 per 100 K. G. gedorschte boonen. ris MS r<tt ar ise ch, 1»- bst zyn kts

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 5